Wykorzystujemy pliki cookies do zapamiętania ustawień i preferencji użytkownika. Więcej informacji znajdziesz w Polityce cookies. Jeśli się nie zgadzasz, możesz w swojej przeglądarce wyłączyć zgodę na ich przechowywanie.

{[{category.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej organizatorów

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
{[{category.name}]}
{[{tag.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej wydarzeń powiat{[{region.name}]}

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
Data
{[{month.name}]}
{[{day.name}]} {[{day.day}]}
« wcześniejsze daty dalsze daty »
{[{category.name}]} {[{tag.name}]} {[{place.name}]} {[{date.date_from}]} - {[{date.date_to}]} wyczyść

Wszędobylscy: Spotkanie podróżnicze z Martą Matyszak

Organizatorzy:

Biblioteka Publiczna w Zbąszyniu

Kiedy:

21.09.2018

Gdzie: ul. 17 Stycznia 59
64-360 Zbąszyń

Data publikacji: 2018-09-25 11:48:55

Kategoria

Literatura Inne

Tagi

podróże

dodaj do kalendarza Google Calendar Outlook drukuj

W ubiegły piątek, 21 września, odbyło się w Bibliotece Publicznej w Zbąszyniu pierwsze z cyklu spotkań w ramach projektu „Wszędobylscy blisko i daleko - spotkania z literaturą podróżniczą”, które poprowadziła Marta Matyszczak, znana naszym czytelnikom z serii „Kryminałów pod psem”. Pani Marta jest bardzo aktywną osobą, poza tym, że jest autorką humorystycznych kryminałów, pisze również scenopisy fars teatralnych, felietony do magazynu „Chorzów. Miasto Kultury” i prowadzi portal poświęcony literaturze kryminalnej „Kawiarenka kryminalna.pl”. Bierze udział w warsztatach literackich podczas Międzynarodowego Festiwalu Kryminału we Wrocławiu oraz Festiwalu Conrada w Krakowie. Kocha podróże, jej wojaże najczęściej przebiegają tropem kryminalnych bohaterów literackich. Jest uczestniczką podróżniczego Festiwalu „Włóczykij” w Gryfinie, gdzie dzieli się swoją pasją zwiedzania i odkrywania świata.

W zbąszyńskiej bibliotece Marta Matyszczak poprowadziła uczestników szlakiem swoich ulubionych detektywów i autorów powieściowych, skupiając się głównie na wyspach Wielkiej Brytanii i Irlandii, gdzie mieszkała kilka lat. Poznaliśmy upodobania kulinarne i preferencje co do trunków Agaty Christie, Artura Conana Doyle’a. Kawiarenki i knajpki, czasami zupełnie skromne i niepozorne na tle angielskich uliczek, w których przesiadywali Sherlock Holmes czy inspektor Rebus z powieści jej ulubionego autora książek detektywistycznych – Iana Rankina.  Poza historiami o bohaterach brytyjskich autorka opowiedziała też o tym, czym się raczyły postacie z książek czeskich, skandynawskich - z obowiązkową obecnością śledczego Kurta Wallandera oraz polskich. Zakończeniem spotkania połączonego z prezentacją slajdów był poczęstunek i rozmowy kuluarowe z naszym gościem.

Cykl „Wszędobylscy blisko i daleko” jest dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Promocja czytelnictwa”. Pomysłodawczynią projektu i jego koordynatorką jest Magdalena Rożek.

Lokalizacja wydarzenia

Wyniki wyszukiwania ({[{total}]})

brak wyników wyszukiwania

Newsletter

Zapisano adres do bazy.

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera.