Wykorzystujemy pliki cookies do zapamiętania ustawień i preferencji użytkownika. Więcej informacji znajdziesz w Polityce cookies. Jeśli się nie zgadzasz, możesz w swojej przeglądarce wyłączyć zgodę na ich przechowywanie.

{[{category.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej organizatorów

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
{[{category.name}]}
{[{tag.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej wydarzeń powiat{[{region.name}]}

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
Data
{[{month.name}]}
{[{day.name}]} {[{day.day}]}
« wcześniejsze daty dalsze daty »
{[{category.name}]} {[{tag.name}]} {[{place.name}]} {[{date.date_from}]} - {[{date.date_to}]} wyczyść

Projekt "Mała książka – wielki człowiek" – uroczyste wręczenie dyplomów

Organizatorzy:

Grodziska Biblioteka Publiczna w Grodzisku Wielkopolskim

Kiedy:

06.12.2018

Gdzie: ul. Kolejowa 12
62-065 Grodzisk Wielkopolski

Data publikacji: 2018-12-11 22:11:28

Kategoria

Literatura Dla dzieci

Tagi

Mała książka – wielki człowiek

dodaj do kalendarza Google Calendar Outlook drukuj

Od połowy września br. Grodziska Biblioteka Publiczna realizuje projekt p t. „Mała książka – wielki człowiek”. Jest to pilotażowy projekt dla trzylatków realizowany w ramach ogólnopolskiej kampanii czytelniczej, którego organizatorem jest Instytut Książki. Finansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. 

W czwartek, 6 grudnia mali czytelnicy i ich rodzice spotkali się w Oddziale dla dzieci i młodzieży Grodziskiej Biblioteki Publicznej.

Podsumowania dotychczasowych efektów akcji i wręczenia okolicznościowych dyplomów dokonał dyrektor Biblioteki Marek Adamski, który przeczytał dzieciom dwie bajki tematycznie związane ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia. Pogratulował też małym czytelnikom i ich rodzicom, że tak wytrwale przychodzili do biblioteki i wypożyczali książki. Mali czytelnicy opowiadali, że bardzo lubią książki, które na razie czytają im ich rodzice, chętnie przychodzą do biblioteki i z niecierpliwością czekają na każde następne wypożyczenie.

Akcja „Mała książka – wielki człowiek” trwa nadal więc gorąco zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału, wszak miłość do książek jest prezentem na całe życie.

Każdy trzylatek, który wraz z rodzicem przyjdzie do biblioteki, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze wiersze dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice. „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka” to broszura informacyjna,  przypominająca o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowiadająca, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.

Wyprawki Czytelnicze dla trzylatków można odebrać w placówkach Grodziskiej Biblioteki Publicznej.

Lokalizacja wydarzenia

Podobne wydarzenia

Podobne w Twojej okolicy

Wyniki wyszukiwania ({[{total}]})

brak wyników wyszukiwania

Newsletter

Zapisano adres do bazy.

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera.