Wykorzystujemy pliki cookies do zapamiętania ustawień i preferencji użytkownika. Więcej informacji znajdziesz w Polityce cookies. Jeśli się nie zgadzasz, możesz w swojej przeglądarce wyłączyć zgodę na ich przechowywanie.

{[{category.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej organizatorów

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
{[{category.name}]}
{[{tag.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej wydarzeń powiat{[{region.name}]}

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
Data
{[{month.name}]}
{[{day.name}]} {[{day.day}]}
« wcześniejsze daty dalsze daty »
{[{category.name}]} {[{tag.name}]} {[{place.name}]} {[{date.date_from}]} - {[{date.date_to}]} wyczyść

Pomaganie jest dziecinnie proste

Organizatorzy:

Centrum Kultury

Kiedy:

13.01.2019

Gdzie: ul. Kościuszki 20
64-030 Śmigiel

Data publikacji: 2019-01-20 22:44:44

Kategoria

Muzyka

Tagi

WOŚP

dodaj do kalendarza Google Calendar Outlook drukuj

„Pomaganie jest dziecinnie proste” – pod takim hasłem odbyła się 13 stycznia zbiórka w czasie 27 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem celem zbiórki był zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. W działaniach WOŚP nie mogło zabraknąć wolontariuszy z naszej gminy. Sztab nr 418 utworzony przy Centrum Kultury w Śmiglu skupiał 53 wolontariuszy z Czacza, Starego Bojanowa i Śmigla. Z uwagi na brak sali w Centrum Kultury, już drugi rok z rzędu koncert finałowy odbył się w sali wiejskiej w Czaczu. Było to możliwe dzięki prężnie działającej tam grupie wolontariuszy pod opieką nauczyciela - Piotra Koniecznego. Imprezę rozpoczęły piosenką, tańcem i występami instrumentalnymi dzieci z miejscowej szkoły. Miłą niespodzianką był w tym roku występ przedstawicieli Rady Rodziców. Nie zabrakło również tancerzy z ZSPiT „Żeńcy Wielkopolscy”, muzyków Młodzieżowej Orkiestry Dętej ze Śmigla, tancerzy ze Szkoły Tańca „Poezja” z Kościana, czy wokalistek Studia Piosenki „Muzol”. Występy przeplatane były specjalną loterią fantową.

Po godzinie 18:00o rozpoczęła się, budząca wiele emocji licytacja. Jak zawsze największe powodzenie miały rzeczy przysłane przez Fundację WOŚP: koszulki, kalendarze, saszetki, breloczki czy budzik. Nie mniejszym powodzeniem cieszyły się kubki i kalendarze z grafiką 27 Finału wykonane przez zakład fotograficzny Poli-Color. Najwyższą kwotę w licytacji bo aż 520 zł uzyskała bluza Jarosława Hampela, niewiele mniej bo 500 zł wylicytowano za tzw. „Wośpowego Misia Przechodniego”, który brał udział w licytacji już trzeci rok z rzędu. Dużo pozytywnych emocji wzbudziła też licytacja szalika-komina, który przekazały wolontariuszki Stasiakówne ze Śmigla. Jego cena wywoławcza wynosiła 27 gr (z okazji 27 Finału), a został wylicytowany za 117 zł. Wśród prawie siedemdziesięciu zlicytowanych rzeczy znalazły się m.in. talony na masaż w Salonie Masażu "Spokój Ducha", talon na czyszczenie tapicerki, talony do siłowni TGV- Club Kościan, Voucher na całodzienną trasę z Grupą Motocyklową Wind Wolves, książki i gadżety promocyjne z Urzędu Miejskiego w Śmiglu, czy kubki z autografami Mezo i Anny Wyszkoni.

Ogółem z licytacji udało się zebrać kwotę 6280,00, natomiast całą tegoroczną zbiórkę zakończyliśmy z kwotą 29 486,37.

M.D.

Lokalizacja wydarzenia

Wyniki wyszukiwania ({[{total}]})

brak wyników wyszukiwania

Newsletter

Zapisano adres do bazy.

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera.