Wykorzystujemy pliki cookies do zapamiętania ustawień i preferencji użytkownika. Więcej informacji znajdziesz w Polityce cookies. Jeśli się nie zgadzasz, możesz w swojej przeglądarce wyłączyć zgodę na ich przechowywanie.

{[{category.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej organizatorów

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
{[{category.name}]}
{[{tag.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej wydarzeń powiat{[{region.name}]}

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
Data
{[{month.name}]}
{[{day.name}]} {[{day.day}]}
« wcześniejsze daty dalsze daty »
{[{category.name}]} {[{tag.name}]} {[{place.name}]} {[{date.date_from}]} - {[{date.date_to}]} wyczyść

Podróżuję każdym słowem…

Organizatorzy:

Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury im. Kazimiery Iłłakowiczówny

Kiedy:

22.02.2019

Gdzie: ul. Sikorskiego 22
64-980 Trzcianka

Data publikacji: 2019-03-07 13:28:21

Kategoria

Literatura

Tagi

spotkanie autorskie

dodaj do kalendarza Google Calendar Outlook drukuj

22 lutego w Bibliotece Publicznej i Centrum Kultury w Trzciance miało miejsce spotkanie autorskie z Mateuszem Kowalskim, połączone z promocją jego tomiku „Podróżuję każdym słowem”. Na spotkanie zaprosiła BPiCK oraz Sztukamy-klub nie tylko literacki.  

Mateusz Kowalski pochodzi z Białej, jest absolwentem Liceum Ogólnokształcącego w Trzciance, obecnie studiuje w Instytucie Kultury Polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Był członkiem Teatru Poezji LOTKA, z którym występował m.in. w Teatrze Ósmego Dnia. Mateusz jest również laureatem wielu konkursów recytatorskich, a nawet Finału Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Wiersze publikował na blogu mateuszkowalski-kowal.blogspot.com. Autor  tomiku obecnie mieszka w Warszawie i zajmuje się marketingiem.

Spotkanie z poetą poprowadził dyrektor BPiCK - Włodzimierz Ignasiński. Rozmawiano o początkach poetyckiej podróży Mateusza, o potrzebie pisania poezji i o natchnieniu. Nie zabrakło również  czytania wierszy i pytań publiczności.

„To, co motywowało mnie do pisania, zostało nazwane. (...) Są tam zatem emocje gorące i zimne, szarpane, nierówne, czasem sprzeczne. Są słowa niezgody i sprzeciwu, są pytania o prawdę, o to kim być, w co wierzyć, co i kogo kochać. Zapraszam w podróż każdym moim słowem”.

(Mateusz Kowalski)

 

Tomik  wierszy Mateusza Kowalskiego „Podróżuję każdym słowem” został wydany przez Bibliotekę Publiczną i Centrum Kultury w Trzciance w ramach cyklu „Trzcianecka Biblioteka Debiutów”. Jest to drugi tomik z serii, pierwszy został poświęcony wierszom Jana Ubowskiego.

KH

 

Lokalizacja wydarzenia

Podobne wydarzenia

Podobne w Twojej okolicy

Wyniki wyszukiwania ({[{total}]})

brak wyników wyszukiwania

Newsletter

Zapisano adres do bazy.

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera.