Wykorzystujemy pliki cookies do zapamiętania ustawień i preferencji użytkownika. Więcej informacji znajdziesz w Polityce cookies. Jeśli się nie zgadzasz, możesz w swojej przeglądarce wyłączyć zgodę na ich przechowywanie.

{[{category.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej organizatorów

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
{[{category.name}]}
{[{tag.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej wydarzeń powiat{[{region.name}]}

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
Data
{[{month.name}]}
{[{day.name}]} {[{day.day}]}
« wcześniejsze daty dalsze daty »
{[{category.name}]} {[{tag.name}]} {[{place.name}]} {[{date.date_from}]} - {[{date.date_to}]} wyczyść

Noc Kultury 2018

Organizatorzy:

Centrum Kultury i Sztuki

CKiS - Dom Kultury Oskard

Galeria CKiS Wieża Ciśnień

Kiedy:

14.09.2018 - 15.09.2018

Gdzie: ul. Okólna 47a
62-510 Konin

Data publikacji: 2018-08-09 09:43:33

Kategoria

Teatr Muzyka Wystawy Warsztaty

Tagi

Noc Kultury

dodaj do kalendarza Google Calendar Outlook drukuj

NOC KULTURY 2018 – to szósta edycja artystycznego projektu przygotowanego przez Centrum Kultury i Sztuki w Koninie. Po raz kolejny zaprasza do trzech swoich miejsc, by czerpać z wielu atrakcyjnych wydarzeń i czynnie uczestniczyć w życiu kulturalnym. Zarówno dorosłym, jak i młodszemu pokoleniu zapewnimy przyjazną przestrzeń i spotkania ze sztuką w wielu różnorodnych odsłonach: koncerty, wystawy, twórcze warsztaty i zabawy oraz filmy. Ponadto będziemy prezentować artystów związanych z naszym miastem oraz regionem. A wszystko to od wczesnego wieczora do późnych godzin nocnych w trzech obiektach: CKiS (Okólna), DK Oskard oraz Galeria Wieża Ciśnień. Planujcie z nami trzeci wrześniowy weekend. Do zobaczenia 14 i 15 września.

Świetlne pejzaże pochodzącego z Konina artysty Wojciecha Ławnickiego (absolwent poznańskiej ASP) będziemy oglądać 14 września na dobry początek Nocy Kultury w Wieży Ciśnień. Artysta przetwarza materiały organiczne zebrane w Toskanii, na Sycylii i Teneryfie w obrazy monochromatyczne. Na wernisaż Lightscapeszapraszamy o g. 18.00.

Równie twórczo tym razem do muzycznej materii podchodzi drugi gość, którego spotkamy w Wieży Ciśnień (g. 20.00). Kompozytor, perkusista Albert Karch w solowym koncercie „nenne: solo” wykorzysta m.in.: delikatne, powtarzalne struktury, elektronikę, przedmioty codziennego użytku np. dzwoneczki. Artysta ceni sobie subtelność przekazu.

Na koniec wieczoru proponujemy (g. 22.00) filmową opowieść o jednym z najważniejszych polskich twórców drugiej połowy XX w. Wojciechu Fangorze. Film Andrzeja Sapiji „Fangor… zostaną obrazy” to historia życia i burzliwej twórczości artysty.

Interesującą koncertową propozycję przygotował CKiS - DK Oskard 14 i 15 września. Piątkowy wieczór o g. 20.00 rozpocznie Daria Zawiałow - wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka, która przebojem weszła na polski rynek muzyczny. Pierwsza płyta „A Kysz!” (2017 r.) okazała się dużym sukcesem. Otrzymała 5 nominacji do nagrody „Fryderyk 2018”. Koncerty Darii są bardzo żywiołowe, pełne rockowej energii i świeżego brzmienia.

Natomiast o g. 21:30 (sala klubowa) będzie rozbrzmiewać muzyka Yoachima - jednego z najbardziej interesujących wokalistów i kompozytorów obecnych na polskiej scenie w ostatnich latach. Artysta tworzy muzykę elektroniczną, łączącą popową chwytliwość z niemal soulową intymnością.

Wieczór zakończykolektyw Wigry3. Ta  pochodząca z Konina grupa znajomych śledzi nowości w nurcie elektro i wykorzystuje w swoim repertuarze. Ich pasja do muzyki oraz różne charaktery znajdują odbicie w proponowanej słuchaczom mieszance dźwiękowej serwowanej z czarnych krążków. Start g. 23.00 (sala klubowa).

Wejściówki na cały wieczór 20 zł:  Daria Zawiałow, Yoachim i dj set Wigry3.

Sobota w Oskardzie to również koncertowe wydarzenia. O g. 20.00 zagra łódzki kwartet L.STADT,który po czterech latach powracaz nowym albumem „L.Story”, czyli ośmioma utworami do tekstów Konrada Dworakowskiego, aktora, reżysera i scenografa teatralnego. To pierwsza w pełni polskojęzyczna płyta. Jest zaskakująca i różnorodna.

g. 21:30 w sali klubowej zagości JANKA PL, czyli Daniel Drumz i Hatti Vatti, których łączy fascynacja brytyjską muzyką basową, dubem oraz latami 90. JANKA grając na żywo, wykorzystuje analogowy sprzęt – syntezatory, samplery i automaty perkusyjne.

Sobotni wieczór również zakończy dj set Wigry3, start g. 23.00.

Wejściówka 20 zł: L.STADT + JANKA + dj set Wigry3.

Z muzyczną sferą podczas Nocy Kultury łączy się jeszcze jedno wydarzenie. 14 września o g. 19.00 zostanie otwarta wystawa fotografii Wojciecha Ziemskiego „Artysta-Idol-Mistrz”. Zdjęcia przedstawiają Andrzeja Nowaka - legendarnego polskiego gitarzystę, kompozytora i założyciela zespołu TSA. Na zaproszenie Wojciecha Ziemskiego artysta będzie gościem specjalnym wernisażu.

Rodzinną Noc Kultury planujemy tradycyjnie w CKiS przy ul. Okólnej. W sobotę 15 września do wspólnego przeżywania muzyki podczas SMYKOFONII zapraszamy dzieci (do 7 roku życia) i dorosłych. Interaktywne koncerty to swobodna atmosfera, brak podziału na scenę i widownię, zróżnicowany repertuar i wspólne zabawy muzyczne angażujące całe rodziny. Wstęp: 10 zł od rodziny. Zapisy (tel. 63 243 63 50/51) do dwóch grup g. 15:00-15:45oraz g. 16:00-16:45.

W fascynującą podróż po filmowych dźwiękach zabierze nas o g. 17:00 kwintet Filharmonii Kaliskiej podczas plenerowego koncertu rodzinnego „Smyczkowo, filmowo”.To niezwykle wartościowa propozycja, której atutem jest bezpośrednie doświadczanie muzyki, miłe dla uszu dźwięki i kameralny klimat.

Od 18.00 zabierzemy uczestników do NAMIOTU SZTUKI, czyli na kreatywne warsztaty plastyczne. Namiot sztuki to przestrzeń twórczej zabawy pod okiem doskonałych artystów. W programie: „Ruchome obrazki” – animacja poklatkowa z wykorzystaniem plasteliny; „Jak to jest, co to jest?” – książeczka obrazkowa o zabawnych sytuacjach z naszego życia; „W moim życiu jak w filmie” – tworzenie plakatów w technice kolażu i graffiti opowiadających o najistotniejszych wydarzeniach z naszego życia. Zapraszamy rodziny, dzieci, młodzież: 6-18 lat.

„Najpiękniejsze piosenki filmowe”, czyli koncert młodych wokalistów rozpocznie się o g. 19:30. 12 młodych utalentowanych piosenkarzy z naszego miasta i regionu zaprezentuje się w utworach pochodzących ze znanych produkcji filmowych. Będzie śpiewająco.

Na zakończenie Nocy Kultury (g. 20:30-22:00) planujemy pokazy polskich filmów animowanych THE BEST OF O!PLA #6 – „Teraz dzieci mają głos”. To dwa wyjątkowe programy (przedszkolny i wczesnoszkolny) prezentujące najnowsze polskie filmy animowane skierowane do dzieci.

Szczegóły: www.ckis.konin.pl

Lokalizacja wydarzenia

Podobne wydarzenia

Podobne w Twojej okolicy

Wyniki wyszukiwania ({[{total}]})

brak wyników wyszukiwania

Newsletter

Zapisano adres do bazy.

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera.