Wykorzystujemy pliki cookies do zapamiętania ustawień i preferencji użytkownika. Więcej informacji znajdziesz w Polityce cookies. Jeśli się nie zgadzasz, możesz w swojej przeglądarce wyłączyć zgodę na ich przechowywanie.

{[{category.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej organizatorów

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
{[{category.name}]}
{[{tag.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej wydarzeń powiat{[{region.name}]}

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
Data
{[{month.name}]}
{[{day.name}]} {[{day.day}]}
« wcześniejsze daty dalsze daty »
{[{category.name}]} {[{tag.name}]} {[{place.name}]} {[{date.date_from}]} - {[{date.date_to}]} wyczyść

Narodowe Czytanie "Przedwiośnia"

Organizatorzy:

Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury im. Kazimiery Iłłakowiczówny

Kiedy:

07.09.2018

Gdzie: ul. Sikorskiego 22
64-980 Trzcianka

Data publikacji: 2018-09-12 11:34:37

Kategoria

Literatura

Tagi

Narodowe Czytanie 2018

dodaj do kalendarza Google Calendar Outlook drukuj

7 września Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury w Trzciance wraz z Publiczną Biblioteką Pedagogiczną zorganizowały Narodowe Czytanie. W tym roku zaproszeni goście, m.in.  Ioana Diaconu-Muresan z Cluj-Napoca w Rumunii,  przeczytali "Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego.

Narodowe Czytanie jest ogólnopolską akcją, która została zapoczątkowana w 2012 roku. W jej ramach zostało już przeczytanych wiele dzieł literatury narodowej, m.in. "Pan Tadeusz" Adama  Mickiewicza, "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza czy "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego.

Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury w Trzciance wraz z Publiczną Biblioteką Pedagogiczną włączyły się do akcji już po raz szósty. W tym roku na Placu pod Platanem, wśród licznie zgromadzonych uczniów z trzcianeckich szkół podstawowych i średnich, wybrzmiały fragmenty „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. Wspólne czytanie rozpoczęły uczennice Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Białej. Kolejne fragmenty zaprezentowali zaproszeni goście, wśród których znaleźli się Grażyna Zozula, zastępca burmistrza Trzcianki, Piotr Urbaniak, podinspektor ds. budowania wizerunku i polityki informacyjnej powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego, Ioana Diaconu-Muresan, koordynatorka programów Centrum Języka i Kultury Polskiej w Cluj-Napoca, Włodzimierz Ignasiński, dyrektor BPiCK, Dominika Wiśniewska, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury, Adam Bogrycewicz, redaktor naczelny "Tygodnika Noteckiego", Tomasz Juckiewicz, dziennikarz TVL Trzcianka. Swoją interpretacją „Przedwiośnia” podzieliły się z zebranymi także uczennice klasy pierwszej Liceum Ogólnokształcącego, młodzi aktorzy Zespołu Teatralnego LOTKA (Aleksandra Giernalczyk, Zofia Ignasińska, Maciej Czempiński, Krystian Kanclerz, Kacper Malicki), jak również ludzie pióra (Elżbieta Panert-Mumot, Karolina Kubilus, Mieczysław Ślesicki) oraz nauczyciele i bibliotekarze (Monika Łastowska ze Szkoły Podstawowej nr 1, Hanna Kolonista-Kujawska oraz Małgorzata Szadkowska z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych, Małgorzata Światek z Publicznej Biblioteki Pedagogicznej). Wspólne czytanie zakończył występ  Mariusza Gawrycha oraz Elżbiety Karczewskiej, pracownika Młodzieżowego Domu Kultury. Wszystkim prezentacjom towarzyszyły wspaniałe stroje, nawiązujące do czasów, w których rozgrywała się akcja „Przedwiośnia”.

JN

Organizatorzy dziękują Muzeum Ziemi Nadnoteckiej im. Wiktora Stachowiaka w Trzciance za wypożyczenie strojów wykorzystanych podczas "Narodowego Czytania".

Lokalizacja wydarzenia

Podobne wydarzenia

Podobne w Twojej okolicy

Wyniki wyszukiwania ({[{total}]})

brak wyników wyszukiwania

Newsletter

Zapisano adres do bazy.

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera.