Wykorzystujemy pliki cookies do zapamiętania ustawień i preferencji użytkownika. Więcej informacji znajdziesz w Polityce cookies. Jeśli się nie zgadzasz, możesz w swojej przeglądarce wyłączyć zgodę na ich przechowywanie.

{[{category.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej organizatorów

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
{[{category.name}]}
{[{tag.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej wydarzeń powiat{[{region.name}]}

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
Data
{[{month.name}]}
{[{day.name}]} {[{day.day}]}
« wcześniejsze daty dalsze daty »
{[{category.name}]} {[{tag.name}]} {[{place.name}]} {[{date.date_from}]} - {[{date.date_to}]} wyczyść

Koncert Noworoczny 2019!

Organizatorzy:

Gminny Ośrodek Kultury Sezam

Kiedy:

12.01.2019 17:00

Gdzie: ul. Nowa 15
62-080 Tarnowo Podgórne

Data publikacji: 2019-01-03 17:47:32

Kategoria

Muzyka

Tagi

Koncert Noworoczny

dodaj do kalendarza Google Calendar Outlook drukuj

Utwory zespołu The Beatles i najpiękniejsze utwory z bajek usłyszymy podczas Koncertu Noworocznego Gminy Tarnowo Podgórne. Koncert pod honorowym patronatem Wójta Gminy Tarnowa Podgórnego odbędzie się już po raz 15.

Pierwszy odbył się w styczniu 2005 roku w sali widowiskowej Domu Kultury w Tarnowie Podgórnym, podczas którego wystąpiła Młodzieżowa Orkiestra Dęta Gminy Tarnowo Podgórne. Pomysłodawcą koncertu był ówczesny Wójt Kazimierz Marchlewski. Po dwóch latach, ze względu na coraz większe zainteresowanie publiczności, trzeba było zamienić Dom Kultury na halę OSiR. W 2008 roku do Orkiestry dołączyły Mażoretki. W kolejnych latach na tarnowskiej scenie gościły takie gwiazdy jak: Krystyna Prońko, Grażyna Brodzińska, Zbigniew Wodecki, Wiesław Ochman i Orkiestra Le Quattro Stagioni. W 2013 roku powróciliśmy jednak do prezentacji rodzimych artystów. Scena do dziś należy do Młodzieżowej Orkiestry Dętej, która wprawdzie zaprasza do udziału znakomitych zawodowych solistów, ale przede wszystkim dzieli ją z innymi zespołami GOK SEZAM. W pamięci mamy znakomite układy Mażoretek, pięknie zatańczony walc ZPiT „Lusowiacy”, układy DZPiTL „Modraki” do świątecznych utworów wykonywanych przez Orkiestrę, czy niezapomniany występ Teatru Tańca „Sortownia” do utworu z filmu „Piraci z Karaibów”. Także w 2013 roku koncert został wzbogacony o Galę Aktywni Lokalnie podczas której uhonorowani zostają ludzie zasłużeni dla gminy Tarnowo Podgórne.

Tyle wspomnień, wróćmy do zbliżającego się koncertu. Repertuar wydawałoby się, z dwóch różnych bajek, ale świadczy to tylko o wszechstronności naszych młodych muzyków. Dyrygent Orkiestry - Paweł Joks zapowiada, że tradycyjnie pierwszą część koncertu wypełnią upominki muzyczne dla nagrodzonych w Gali Aktywni Lokalnie, w tym roku hity zespołu The Beatles. Drugą część koncertu zatytułował „Witajcie w naszej bajce”. Zdradził, że na pewno usłyszymy utwory z filmu „Mustang”, „Pocahontas”, ale i kompozycje z polskich bajek m.in. ze „Żwirka i Muchomorka”. Z Orkiestrą wystąpią młode utalentowane solistki Julia Mróz, Amelia Kurantowicz i Hanna Sztachańska. Liczymy też na solowe popisy instrumentalne członków naszej Orkiestry i taneczne Mażoretek.

Koncert Noworoczny pod honorowym patronatem Wójta Tadeusza Czajki już 12 stycznia 2019 o godzinie 17 w hali OSiR w Tarnowie Podgórnym. Wstęp na koncert jest bezpłatny. Zapraszamy!

Karina Biała

Lokalizacja wydarzenia

Podobne wydarzenia

Podobne w Twojej okolicy

Wyniki wyszukiwania ({[{total}]})

brak wyników wyszukiwania

Newsletter

Zapisano adres do bazy.

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera.