Wykorzystujemy pliki cookies do zapamiętania ustawień i preferencji użytkownika. Więcej informacji znajdziesz w Polityce cookies. Jeśli się nie zgadzasz, możesz w swojej przeglądarce wyłączyć zgodę na ich przechowywanie.

{[{category.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej organizatorów

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
{[{category.name}]}
{[{tag.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej wydarzeń powiat{[{region.name}]}

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
Data
{[{month.name}]}
{[{day.name}]} {[{day.day}]}
« wcześniejsze daty dalsze daty »
{[{category.name}]} {[{tag.name}]} {[{place.name}]} {[{date.date_from}]} - {[{date.date_to}]} wyczyść

Jak to z grą miejską było. "Nie tylko Kareja – czyli ulice naszego miasta"

Organizatorzy:

Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna

Kiedy:

19.10.2018

Gdzie: ul. Staszica 12a
62-200 Gniezno

Data publikacji: 2018-10-26 13:17:05

Kategoria

Plener Inne

Tagi

gra miejska

dodaj do kalendarza Google Calendar Outlook drukuj

Historia buduje tożsamość oraz poczucie dumy, z tego kim jesteśmy i skąd pochodzimy. To, ile wiemy o miejscu, w którym mieszkamy, wpływa na to, jak jest ono przez nas postrzegane. Świadomość ta wpływa również na to, jak postrzegamy siebie w kontekście kontaktów z mieszkańcami innych regionów, a nawet innych państw. Z tego wypływa również szacunek do tego co nasze, rodzime – "gnieźnieńskie".

Za nami, właśnie zakończony przepiękny FYRTEL Festiwal Dziedzictwa Kulturowego Gniezna. Jednym z wydarzeń tegorocznej imprezy była gra miejska "NIE TYLKO KAREJA – czyli ulice naszego miasta", zorganizowana i przeprowadzona przez członków Klubu Dyskusji o Książce.

Tematem przewodnim zabawy były gnieźnieńskie ulice – ich historia, a także kondycja współczesna. Rolą turnieju miało być, przede wszystkim, zapoznanie się jej uczestników z bogatą i ciekawą historią miasta.

Do zawodów stanęły cztery drużyny. Po dwie z: Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii i I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie. Zadaniem uczestników było udzielenie poprawnych odpowiedzi na wylosowane w kolejnych lokalizacjach pytania. Do miejsc rozmieszczonych w ścisłym centrum można było dojść kierując się podaną wskazówką. Pytania o różnej trudności, zarówno tekstowe jaki i graficzne, były dla uczestników niejednokrotnie zaskoczeniem. Miłą niespodzianką dla organizatorów była doskonała znajomość mało znanych faktów z gnieźnieńskiej historii, jaką wykazali się członkowie drużyn.

Zwycięską okazała się grupa "Dąbrówka" z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w składzie: Roksana Gałgańska, Małgorzata Rakowska i Oskar Dróbka. Wszyscy uczestnicy gry mogli liczyć na uznanie i przygotowane podarunki.

Dla Klubu Dyskusji o Książce była to pierwsza samodzielnie przygotowana i przeprowadzona gra miejska. Wiemy już na pewno, że nie ostatnia.

Za niedociągnięcia przepraszamy i zapewniamy, że nie pojawią się w kolejnych edycjach.

Klub Dyskusji o Książce pragnie serdecznie podziękować za możliwość sprawdzenia się i uczestniczenia w wielu kulturalnych inicjatywach panu Piotrowi Wiśniewskiemu. Paniom: Renacie Frasz i Małgorzacie Rakowskiej za zaangażowanie i współpracę przy turnieju. Pani Katarzynie Wilczkowskiej, kierownik Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Poznaniu, Filii w Gnieźnie oraz lokalowi Gruszka i Pietruszka przy ul. Rynek 9 dziękujemy za możliwość przeprowadzenia gry w tych miejscach. Młodzieży dziękujemy za to, że znalazła czas, aby wziąć udział we wspólnej zabawie.

Było nam niezmiernie miło.

 

KDoK

 

Zdjęcia z przebiegu gry - Anna Farman, z zakończenia - Przemysław Degórski

 

Lokalizacja wydarzenia

Wyniki wyszukiwania ({[{total}]})

brak wyników wyszukiwania

Newsletter

Zapisano adres do bazy.

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera.