Wykorzystujemy pliki cookies do zapamiętania ustawień i preferencji użytkownika. Więcej informacji znajdziesz w Polityce cookies. Jeśli się nie zgadzasz, możesz w swojej przeglądarce wyłączyć zgodę na ich przechowywanie.

{[{category.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej organizatorów

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
{[{category.name}]}
{[{tag.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej wydarzeń powiat{[{region.name}]}

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
Data
{[{month.name}]}
{[{day.name}]} {[{day.day}]}
« wcześniejsze daty dalsze daty »
{[{category.name}]} {[{tag.name}]} {[{place.name}]} {[{date.date_from}]} - {[{date.date_to}]} wyczyść

Do zobaczenia w czerwcu!

Organizatorzy:

Koniński Dom Kultury

Kiedy:

28.02.2019 - 03.03.2019

Gdzie: pl. Niepodległości 1
62-510 Konin

Data publikacji: 2019-03-07 14:00:43

Kategoria

Muzyka Konkursy Dla dzieci

Tagi

40. Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca

dodaj do kalendarza Google Calendar Outlook drukuj

W Konińskim Domu Kultury zakończyły się Ogólnopolskie Kwalifikacje Dzieci Śpiewających do 40. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca Konin 2019.

Przez cztery dni (28 lutego – 3 marca) jurorzy ocenili 400 prezentacji w kilku kategoriach wiekowych: do 8 lat, 9-11 lat, 12-13 lat oraz 14-16 lat. Wystąpiły także zespoły wokalne w kategoriach do 12 lat oraz 13-16 lat.

W jury zasiedli: przewodniczący jury Jerzy Petersburski - pianista, kompozytor, zawodowo związany z TVP, Beata Przybytek i Wojciech Myrczek – wokaliści i pedagodzy z Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach, Paweł Zielak – muzyk-saksofonista, aranżer i kompozytor z Konina. Sekretarzem jury była Małgorzata Kazuś, kierownik Działu Artystycznego w KDK.

- Jesteśmy cały czas pod wielkim wrażeniem tegorocznych kwalifikacji – mówi przewodniczący jury, Jerzy Petersburski. – W tym roku zastosowaliśmy zasadę, której ja zresztą zawsze jestem wierny – liczy się tu i teraz. To, że ktoś wcześniej wygrał, czy wygrywa na innych przeglądach, festiwalach, nie znaczy, że teraz przejdzie dalej. Pamiętajcie, że do Konina przyjeżdżają najlepsi. Jeśli tym razem komuś pójdzie źle, to trzeba wyciągać wnioski, poprawiać, a nie ubolewać - dlaczego nie wygrałem. Mamy oczywiście kilka uwag. Największy problem był albo z doborem repertuaru albo z prowadzeniem przez nauczycieli. Istotne jest, by ciągle się uczyć, świat idzie naprzód i technika wokalna też się rozwija. Nie zostawajmy w tyle. Ważne, by dobrze przygotować piosenkę i powinna być ona adekwatna do możliwości dziecka. Koniecznie trzeba zwrócić uwagę na podkłady muzyczne, a także strój i choreografię. Jury podczas tegorocznych kwalifikacji było niezwykle zgodne i sprawiedliwe. Interesowało nas tylko to co się działo na scenie w Koninie. Gratuluję wszystkim, którzy zakwalifikowali się do czerwcowego Festiwalu. Gratuluję też nauczycielom tych wokalistów, ponieważ słychać było ciężką pracę. Koniński festiwal jest dla młodych ludzi wielką przygodą i znakomitym sposobem, by się rozwijać. Do zobaczenia w czerwcu!

Do 40. Festiwalu zakwalifikowało się 94 wykonawców: solistów i duetów oraz 18 zespołów wokalnych. Jurorzy ocenili również wokalistów zagranicznych na podstawie nadesłanych nagrań. Zakwalifikowali 6 solistów i dwa zespoły wokalne.

9 kwietnia odbędą się kwalifikacje zespołów tanecznych. Jurorzy będą oceniać zespoły na podstawie nadesłanych materiałów. A już 5 czerwca zabrzmią festiwalowe koziołki i zaśpiewamy piosenkę ,,Wpadnij, wpadnij do Konina” otwierając największą w Polsce i Europie dziecięcą imprezę artystyczną – jubileuszowy 40. Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca w Koninie.

Lokalizacja wydarzenia

Podobne wydarzenia

Podobne w Twojej okolicy

Wyniki wyszukiwania ({[{total}]})

brak wyników wyszukiwania

Newsletter

Zapisano adres do bazy.

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera.