Wykorzystujemy pliki cookies do zapamiętania ustawień i preferencji użytkownika. Więcej informacji znajdziesz w Polityce cookies. Jeśli się nie zgadzasz, możesz w swojej przeglądarce wyłączyć zgodę na ich przechowywanie.

{[{category.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej organizatorów

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
{[{category.name}]}
{[{tag.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej wydarzeń powiat{[{region.name}]}

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
Data
{[{month.name}]}
{[{day.name}]} {[{day.day}]}
« wcześniejsze daty dalsze daty »
{[{category.name}]} {[{tag.name}]} {[{place.name}]} {[{date.date_from}]} - {[{date.date_to}]} wyczyść

"Baśniowe jeziora" w zbąszyńskiej księgarni

Organizatorzy:

Biblioteka Publiczna w Zbąszyniu

Kiedy:

30.07.2018

Gdzie: ul. 17 Stycznia 59
64-360 Zbąszyń

Data publikacji: 2018-07-31 10:50:22

Kategoria

Literatura Dla dzieci

Tagi

Lato 2018 Biblioteka na plaży

dodaj do kalendarza Google Calendar Outlook drukuj

W poniedziałkowe popołudnie Biblioteka Publiczna w Zbąszyniu gościła w zaprzyjaźnionej księgarni "LM" - Leszek Maruszewski w Zbąszyniu. Tam miało miejsce niezwykłe spotkanie z profesjonalną opowiadaczką, panią Mirellą Gliwińską. Zachwyciło ono dzieci i ich rodziców, którzy przyszli mimo upalnego do granic możliwości popołudnia. Opowieści o tajemnicach jeziora zbąszyńskiego (któż to może wiedzieć, ile w ich fantazji, a ile w nich prawdy!) oczarowały słuchaczy. W kameralnym gronie, w towarzystwie różnego rodzaju książek na wysokich regałach, uczestnicy wydarzenia spędzili bardzo miło to lipcowe popołudnie. Po wysłuchaniu baśniowych opowieści dzieci, przy pomocy pań bibliotekarek i rodziców, wykonały makietę baśniowego jeziora. W założeniu miało być to magiczne jezioro Błędno, ale że wyobraźnia dziecięca nie zna granic (i słusznie!) powstała makieta jeziora z dziecięcej fantazji, która połączyła wątki baśniowe z marzeniami i elementami dobrze znanej nam rzeczywistości (np. baśniowe stwory wylegiwały się na całkiem współczesnych kocykach).

Spotkanie z bajarką i warsztaty odbyły się w ramach projektu "Biblioteka na plaży, czyli Zbąszyń czyta nad jeziorem", który współfinansowany jest w ramach programu "Partnerstwo dla książki" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego" i na który Biblioteka Publiczna w Zbąszyniu otrzymała dotację. Tego typu działaniami jak dziś w księgarni zbąszyńska biblioteka chce zachęcać dzieci do obcowania z literaturą i do czytania książek.

Makieta będzie udostępniona odwiedzającym księgarnię do końca trwania VIII Święta Jeziora.

 

(tekst: arg)

Lokalizacja wydarzenia

Wyniki wyszukiwania ({[{total}]})

brak wyników wyszukiwania

Newsletter

Zapisano adres do bazy.

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera.