Wykorzystujemy pliki cookies do zapamiętania ustawień i preferencji użytkownika. Więcej informacji znajdziesz w Polityce cookies. Jeśli się nie zgadzasz, możesz w swojej przeglądarce wyłączyć zgodę na ich przechowywanie.

{[{category.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej organizatorów

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
{[{category.name}]}
{[{tag.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej wydarzeń powiat{[{region.name}]}

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
Data
{[{month.name}]}
{[{day.name}]} {[{day.day}]}
« wcześniejsze daty dalsze daty »
{[{category.name}]} {[{tag.name}]} {[{place.name}]} {[{date.date_from}]} - {[{date.date_to}]} wyczyść

1112 dni w podróży przez świat

Organizatorzy:

Krotoszyńska Biblioteka Publiczna im. Arkadego Fiedlera

Kiedy:

04.12.2018

Gdzie: ul. Benicka 9
63-700 Krotoszyn

Data publikacji: 2018-12-13 09:27:02

Kategoria

Literatura Inne

Tagi

podróże

dodaj do kalendarza Google Calendar Outlook drukuj

We wtorek 4 grudnia 2018 r. w Krotoszyńskiej Bibliotece Publicznej im. Arkadego Fiedlera odbyło się spotkanie z podróżnikami Asią i Adamem Dzielickimi, którzy opowiedzieli o swojej 1112-dniowej, autostopowej podróży przez Europę, Azję, Australię i Oceanię, z której wrócili rok temu. Ich marzeniem było dotarcie przez Azję do Australii, bez użycia samolotu. Ostatnim zaplanowanym krajem była Nowa Zelandia. Podróż poprzedziły przygotowania: kompletowanie sprzętu, szczepienia, ustalanie trasy, szukanie informacji o krajach, załatwianie najpotrzebniejszych wiz. 1 września 2014 roku wzięli dwa duże plecaki, namiot i ruszyli w podróż, która miała trwać rok. Ale po roku dotarli dopiero do Indonezji. Pokonując różne przeciwności jak: zwichnięta kostkę, zachorowanie na dengę, wycięcie wyrostka robaczkowego, ruszyli w dalszą drogę. Pierwszy raz mieli styczność z tak odmienną od naszej europejskiej kulturą, religią, tradycją, innym sposobem życia. Zwiedzili 3 kontynenty, kilkadziesiąt krajów, podróżowali autostopem, jachtostopem. Zajęło im to 3 lata.

Bardzo cennym doświadczeniem dla nich były spotkania z nieznanymi wcześniej ludźmi, ich życzliwość, gościnność. Często oferowali im nocleg we własnych domach. Podróżnicy opowiedzieli także o codziennym życiu, jedzeniu, higienie, środkach transportu.

Na spotkaniu można było zakupić ich debiutancką książkę z podróży „Na Nowej Drodze Życia. 1112 dni w Autostopowej Podróży Przez Świat. Cz.1”, która jest zapisem przygód, spotkań, przeżyć, okraszoną zdjęciami, mapami, ilustracjami. Książka ukazała się w wydawnictwie, które sami założyli (tzw. model self-publishing: sami są wydawnictwem, sklepem i dystrybutorem). Warto sięgnąć po książkę „Na Nowej Drodze Życia”, która dostępna będzie także w naszej bibliotece.

Informacje ze strony: dzielesieswiatem.blog.pl

Tekst: Wiesława Patalas

 

Lokalizacja wydarzenia

Podobne wydarzenia

Podobne w Twojej okolicy

Wyniki wyszukiwania ({[{total}]})

brak wyników wyszukiwania

Newsletter

Zapisano adres do bazy.

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera.