Wykorzystujemy pliki cookies do zapamiętania ustawień i preferencji użytkownika. Więcej informacji znajdziesz w Polityce cookies. Jeśli się nie zgadzasz, możesz w swojej przeglądarce wyłączyć zgodę na ich przechowywanie.

{[{category.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej organizatorów

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
{[{category.name}]}
{[{tag.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej wydarzeń powiat{[{region.name}]}

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
Data
{[{month.name}]}
{[{day.name}]} {[{day.day}]}
« wcześniejsze daty dalsze daty »
{[{category.name}]} {[{tag.name}]} {[{place.name}]} {[{date.date_from}]} - {[{date.date_to}]} wyczyść

Kalendarium wydarzeń bibliotecznych XIV Tydzień Bibliotek 8-15/05/2017

Białośliwie

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Podgórna 47, tel./fax 67 287 53 41, e-mail: gokbiblioteka1@wp.pl

pn., wt. 9.30-17.30, śr. 8.00-18.00, czw., pt. 8.00-16.00

Konkurs dla dzieci i młodzieży na plakat i film promujący czytelnictwo z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, szczegóły na FB GOK Białośliwie; prace należy składać do 20.05.

 

Bojanowo

Miejska Biblioteka Publiczna, Rynek 10, tel. 65 545 64 64, www.biblioteka.gminabojanowo.pl

pn., śr., pt. 8.00-19.00, wt., czw. 8.00-15.00, sob. 9.00-13.00

„Planszówki” – spotkanie sympatyków gier planszowych na wspólnej zabawie przy rozgrywaniu karcianek i gier planszowych, 8.05, godz. 17.00

„Tysiąc lajków” – spektakl edukacyjno-profilaktyczny dla młodzieży w wykonaniu Teatru Moralitet z Krakowa, 9.05, godz. 9.45

Lekcje komputerowe dla seniorów prowadzone przez Grzegorza Hermana, asystenta Posła do Parlamentu Europejskiego Krystynę Łybacką, 10.05, godz. 9.00; 11.05, godz. 10.00

„Hiszpańska corrida de toros” – spotkanie z dr Magdaleną Ziółkowską-Kuflińską, socjologiem, adiunktem na Uniwersytecie AM w Poznaniu i pisarką z zamiłowania, 10.05, godz. 17.00

Spotkanie czytelnicze dla dzieci z klas drugich z udziałem Marii Juchnowicz z Zespołu „Gołaszyniacy”, 11.05, godz. 8.30

„Poezja Sabiny Klak w muzycznych aranżacjach zespołu Mus Trio”, 12.05, godz. 16.30

„Koziołek Matołek wyrusza w świat” – spektakl teatralny dla najmłodszych w wykonaniu Teatru TAK z Krakowa, 15.05

 

Chodzież

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Michalskiego, ul. Kościuszki 32, tel. 67 381 81 38, tel./fax 67 381 81 08, www.biblioteka-chodziez.pl

pn.-pt. 8.00-19.00, sob. 8.00-13.00

„W drodze na najwyższe szczyty Afryki” – spotkanie podróżnicze z Robertem Gondkiem, 8.05, godz. 17.00

„Zbrodnia w bibliotece” – I Kwartalna Uczta Literacka, 15.05, od. godz. 10.30 do 17.00

„120 lat chodzieskiej porcelany” – wystawa czynna do maja, Dział Historii i Tradycji Miasta

 

Czarnków

Miejska Biblioteka Publiczna, pl. Wolności 5, tel. 67 255 27 73, www.mbp.czarnkow.pl

pn.-pt. 8.00-17.00, sob. 9.00-13.00

Spotkanie Bibliomolików – zajęcia biblioteczne dla dzieci w wieku 2-5 lat wraz z rodzicami, 10.05, godz. 10.00

 

Czempiń

Biblioteka Publiczna, ul. Parkowa 2, tel. 61 282 64 03, www.biblioteka.czempin.pl

pn., śr., pt. 11.00-19.00, wt., czw. 9.00-16.00

„W oparach poznańskiej gwary” – spotkanie z Waldemarem Wierzbą, 8.05, godz. 18.00

Akcja „Cała Polska Czyta Dzieciom”, 9.05.

Akcja „Wymień się książką”, 8-9.05

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki – rozmowa o książce Magdaleny Kicińskiej „Pani Stefa”, 10.05, godz. 18.00

Spotkanie z Panem Pianką „Przygody Koziołka Matołka”, 12.05, godz. 13.15

 

Czerniejewo

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Ks. Prymasa St. Wyszyńskiego 6, tel. 61 429 13 43, 61 429 13 28, www.biblioteka.czerniejewo.pl

pn., pt. 10.00-18.00, wt., czw. 9.00-15.00, śr. 8.00-16.00

Spotkanie z Pawłem Beręsewiczem, autorem książek dla dzieci i młodzieży, 8.05

„W świecie Franklina” – zajęcia dla dzieci przedszkolnych, 9 i 10.05

Spotkanie z Danielem Muniowskim dla młodzieży gimnazjalnej, 11.05

III Gra Miejska „Harry Potter i magiczne zwierzęta” (obowiązują zapisy), 13.05, godz. 10.00

„Jak wygląda gramatyka?” – konkurs plastyczny, szczegóły na stronie internetowej biblioteki, prace należy dostarczyć do 12.05.

 

Dominowo

Biblioteka Publiczna Gminy – Gminny Ośrodek Kultury, ul. Centralna 10, tel. 61 285 92 91, email: biblioteka.dominowo@gmail.com

pn., wt., pt. 8.00-15.00, śr. 8.00-17.00, czw. 8.00-16.00

„Głośne bajek czytanie” – dla najmłodszych, 9.05, godz. 10.00, Gminny Ośrodek Kultury; godz. 11.00, Szkoła Podstawowa w Murzynowie Kościelnym

„Zaczytani” – konkurs biblioteczny dla uczniów klas IV-VI Szkoły Podstawowej w Murzynowie Kościelnym i Dominowie, 9.05, godz. 11.00; 10.05, od godz. 7.50 do 10.35

„Taki ze mnie ilustrator” – konkurs plastyczny dla uczniów klas I -III szkół podstawowych z gminy Dominowo, 8-15.05.

 

Dopiewo

Gminna Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury, ul. Konarzewska 12, tel./fax 61 814 82 23, www.bibldop.pl

pn., wt., czw. 10.00-18.00, śr., pt. 8.00-15.00

„Cud Mniemany... bajki kontra tany” – widowisko teatralno-taneczne, 8.05, godz. 18.00, Sala OSP w Dopiewie, ul. Szkolna 11; wejściówki do odbioru w bibliotece w Dopiewie

Pokaz Mistrza Sztuki Iluzji – Łukasza Podymskiego, 8.05, godz. 10.00, Sala GOK w Dopiewcu, ul. Szkolna 11; wstęp wolny

„Czerwony Kapturek” – spektakl marionetkowy dla dzieci w wykonaniu Teatru Barnaby, 9.05, godz. 10.00, sala widowiskowa CRK w Konarzewie ul. Poznańska 19; wstęp wolny

„Jaś i Małgosia” – spektakl teatralny dla dzieci w wykonaniu Teatr Barnaby, 9.05, godz. 17.00, sala widowiskowa CRK w Konarzewie ul. Poznańska 19; wstęp wolny

„Teatr w Ogrodzie” – spektakle plenerowe grup teatralnych działających przy GBPiCK, 10.05, godz. 17.00, przed Biblioteką; wstęp wolny

Spotkanie autorskie z Małgorzatą Strękowską-Zarembą, 11.05, godz. 9.00, ul. Konarzewska 12; godz. 11.00, Filia w Dąbrówce, ul. Malinowa 41

„Kopciuszek” – spektakl teatralny dla dzieci w wykonaniu Teatru Urwis, 11.05, godz. 17.00, Filia w Dąbrówce, ul. Malinowa 41; wstęp wolny

Animacje i zabawy dla dzieci, 11.05, godz. 16.00, Filia w Skórzewie ul. Kozierowskiego 1; wstęp wolny

Studio Accantus – koncert bajkowo musicalowy, 12.05, godz. 19.00, sala widowiskowa CRK, ul. Poznańska 19; bilety 30 zł

 

Duszniki

Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury, ul. Jana Pawła II 8, tel./fax 61 291 94 16, www.bpicak.pl

pn. 8.00-16.00, wt., śr. 8.00-17.00, czw. 8.00-15.00, pt. 11.00-18.00

Spotkanie z aktorem Markiem Siudymem, 9.05, godz. 19.00, sala wiejska w Grzebienisku; wstęp wolny

„Kotek i Kogutek” – spektakl teatralny dla dzieci, 11.05, godz. 16.30, sala kameralna CAK; wstęp wolny

Spotkanie autorskie z Juliuszem Kubelem, 12.05, godz. 19.00

 

Gniezno

Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna, ul. Staszica 12a, tel. 61 426 32 61, www.biblioteka.gniezno.pl

Biblioteka Główna, ul. Mieszka I 16, pn.-pt. 9.00-18.00, sob. 10.00-14.00; Wypożyczalnia dla Dzieci, ul. Mieszka I 15, pn., śr., pt. 9.00-17.00, wt., czw. 9.00-15.00, sob. 10.00-14.00

„Czytanie polskich łamańców językowych, czyli tekstów skupiających wszystkie trudności wymowy” – akcja czytelnicza dla dzieci i dorosłych, od 8.05 od godz. 10.00: Biblioteka Główna ul. Mieszka I 16, Wypożyczalnia dla Dzieci ul. Mieszka I 15, Filia nr 1 ul. Krucza 3, Filia nr 2 ul. Staszica 12a, Filia nr 9 os. Orła Białego 18

„Literackie alter ego” – akcja czytelnicza dla dorosłych, Od 8.05 od godz.10.00: Biblioteka Główna ul. Mieszka I 16, Filia nr 1 ul. Krucza 3, Filia nr 2 ul. Staszica 12a, Filia nr 9 os. Orła Białego 18

„Zakładka do książki” – konkurs dla dzieci, od 8.05 od godz. 11.00, Wypożyczalnia dla Dzieci ul. Mieszka I 15, Filia nr 1 ul. Krucza 3, Filia nr 2 ul. Staszica 12a, Filia nr 9 os. Orła Białego 18

„Przepraszam, która godzina? Pora na czytanie” – impreza czytelnicza dla dzieci, 8.05, godz. 10.00, Filia nr 2 ul. Staszica 12a

Spotkanie autorskie z Anną Zgierun- Łaciną dla młodzieży gimnazjalnej, 12.05, godz. 11.00,Filia nr 2 ul. Staszica 12a

Spotkanie autorskie z Anną Cieplak wokół książki „Ma być czysto” organizowane przez Klub Dyskusji o Książce,12.05, godz. 18.00, Biblioteka Główna ul. Mieszka I 16

„Gniezno – siedziba prymasów” – program edukacyjny: „Prawdy ukryte w bajkach Prymasa Ignacego Krasickiego” – spotkania dla przedszkoli; „Pierwszy Prymas Królestwa Polskiego” – zajęcia dla szkół podstawowych; „Od Mikołaja Trąby do Wojciecha Polaka” – warsztaty dla gimnazjalistów; szczegóły na stronie internetowej biblioteki, od marca do maja

Daj lajka czytaniu – projekt promujący czytelnictwo, szczegóły na stronie internetowej biblioteki, trwa do 23.06

„Prawdy ukryte w bajkach Ignacego Krasickiego” – konkurs plastyczny dla dzieci w ramach programu edukacyjnego „Stolica Prymasów”, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 19.05.

„Prymas Tysiąclecia. Kardynał Stefan Wyszyński 1901-1981” – wystawa, sala wystawowa im. Ludwika Krumreya

 

Golina

Biblioteka Publiczna, pl. Kazimierza Wielkiego 12, tel. 63 241 81 21, www.golina.naszabiblioteka.com

pn.-śr., pt. 9.00-18.00, czw. 13.00-18.00

Gminny Konkurs Recytatorski „Wiosenne poezjowanie” – dla uczniów szkół podstawowych; regulamin oraz karta zgłoszenia na stronie internetowej biblioteki (zgłoszenia do 8.05), 11.05, godz. 9.00

„Golinianie dzieciom” – konkurs na napisanie bajki dla dzieci, szczegóły na stronie internetowej biblioteki, termin nadsyłania prac do 31.05.

 

Gostyń

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Wrocławska 257, tel. 65 572 09 52, fax 65 575 12 99, www.biblioteka.gostyn.pl

wt., śr. 11.00-18.00, czw. 9.00-18.00, pt. 8.00-18.00, sob. 9.00-14.00

„Biblioteka zawsze po drodze...” – konkurs dla uczniów kl. IV-VI szkoły podstawowej, szczegóły na stronie internetowej biblioteki, podsumowanie konkursu, 8.05.

Spotkanie Klubu Mam, 8.05, godz. 10.00

Spotkanie z Romanem Czejarkiem, dziennikarzem radiowym i telewizyjnym, 10.05, godz. 17.00

Spotkanie z Marcinem Pałaszem, autorem książek dla dzieci i młodzieży oraz słuchowisk radiowych, 10.05, godz. 9.00, sala odczytowa biblioteki

 

Granowo

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Stawowa – Pałac, tel. 61 447 21 89, www.biblioteka.granowo.pl

pn., wt., czw., pt. 11.00-19.00, śr. 9.00-15.00, sob. 9.00-13.00

Spotkanie autorskie z Janem Hyjkiem – dla gimnazjalistów, 12.05, godz. 9.50

 

Grodzisk Wielkopolski

Powiatowa i Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Kolejowa 12, tel. 61 444 52 35, www.biblioteka.gro.pl

pn., wt., czw., pt. 9.00-18.00, śr. 11.00-15.00, sob. 9.00-13.00

„Wokół miasta” – wystawa prac plastycznych dzieci wykonanych podczas warsztatów plastyczno-literackich, 8-15.05, Galeria Biblioteki

„PARA buch FRAZY w ruch” – spektakl Teatru Małe Mi, 9.05, godz. 10.00, sala CK Rondo

„Matuszka Rosija – pierwszy żywioł” – spotkanie z Romanem Pankiewiczem, podróżnikiem i autorem książek, 9.05, godz. 17.00

„Czesław Niemen znany i nie” – spotkanie z Janem Edwardem Czachorem, Prezesem Stowarzyszenia Pamięci Czesława Niemena, 11.05, godz. 17.00

 

Jarocin

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Park 3

63-200 Jarocin, tel./fax 62 747 23 46, www.bibliotekajarocin.pl

pn.-pt. 8.00-18.00, sob. 9.00-13.00

Kiermasz książek ubytkowanych w Bibliotece Głównej w Pałacu Radolińskich w Jarocinie, 8-12.05, w godz. 9.00-17.00

Otwarcie kolejnej biblioteki w JOK Jarocin – nie tylko dla seniorów, prezentacja księgozbioru, 8.05, godz. 10.00

„Stwórz własną pocztówkę z Jarocina!” – konkurs plastyczny dla dzieci w wieku 8-12, szczegóły na stronie internetowej biblioteki, zgłoszenia do 10.05.

„Opowieści pałacowe Róży Kąsinowskiej” – spotkanie z autorką książki „Pałac w Jarocinie”, 12.05, godz. 17.00

 

Kalisz

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka, ul. Łazienna 6, tel. 62 757 34 30, 757 22 88; fax 62 766 54 47, www.mbp.kalisz.pl

pn., wt., czw. 10.00-18.00, śr., pt. 8.00-15.00

Historia na zdjęciach: „Kaliska Biblioteka w czasach PRL-u” – wystawa, czynna w terminie 3.04-31.05, Filia nr 4, al. Wolności 27

„Bajkowy świat Disneya” – wystawa dziecięcych prac plastycznych, czynna do 9.06, Filia nr 5 Oddział Dziecięcy, ul. Złota 26-28

„Chłopcy malowani. Poezja i proza Legionów Polskich” – wystawa w ramach obchodów Roku Józefa Piłsudskiego, czynna w terminie 3.04-30.06, Filia nr 9, ul. Serbinowska 1A

„Ze wszystkich nauk medycyna jest najszlachetniejsza”. Sylwetki kaliskich lekarzy od Zemełki do Hindemitha – wystawa, czynna do 28.07.

„Stefan Szolc-Rogoziński (1861-1896) – podróżnik, odkrywca, etnograf” – wystawa, czynna do 23.05, Gimnazjum nr 9 w Kaliszu

„175. rocznica urodzin Marii Konopnickiej” – wystawa, czynna do 31.05, Filia nr 1 Oddział Dziecięcy, ul. Górnośląska 29

„175. rocznica urodzin Marii Konopnickiej” – wystawa, czynna do 31.05, Filia nr 1 Oddział Dziecięcy, ul. Górnośląska 29

„Maria Konopnicka –175. rocznica urodzin” – wystawa, czynna do 31.05, Filia nr 2, ul. Serbinowska 25

„Moje ulubione miasto” – konkurs biblioteczny dla osób niepełnosprawnych, szczegóły na stronie internetowej biblioteki, termin składania prac do 14.06, Filia nr 3, ul. Krótka 3

„150. rocznica urodzin Władysława Stanisława Reymonta” – wystawa, czynna do 31.05, Filia nr 16, ul. H. Sawickiej 15

Spotkania z młodszymi grupami Niepublicznego Przedszkola Jacka i Agatki w ramach XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek: Odwiedzamy bibliotekę, 8.05, 12.05.

Poznajemy Bibliotekę Główną Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka w Kaliszu – wycieczka do biblioteki, 9 i 10.05.

Zajęcia z przysposobienia czytelniczego dla przedszkolaków z Publicznego Przedszkola nr 18 im. Chatka Puchatka, 8.05, Filia nr 9 Oddział Dziecięcy, ul. Serbinowska 1A

„Polska niezwykła” – spotkanie z uczniami klas II i III ze Szkoły Podstawowej nr 7 i 15.05, Filia nr 9 Oddział Dziecięcy, ul. Serbinowska 1A

 

Kłecko

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Gnieźnieńska 8, tel./fax 61 427 01 40, www.bpklecko.naszabiblioteka.com

pn., śr., pt. 10.00-16.00, wt., czw. 10.00-19.00, 1 i 3 sob. m-ca 9.00-13.00

„Afrykański kontynent” – konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży, szczegóły na stronie internetowej biblioteki, rozstrzygnięcie, 8.05, godz. 15.30

„Mój biblioteczny dzień” – warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży, 8.05, godz. 15.30

„Wymień książkę” – szczegóły akcji na stronie internetowej biblioteki, czas trwania 1-30.05.

Teatr Cieni „Latarenka” na motywach baśni Andersena „O Jasiu ze Starego Dworu”, 10.05, godz. 17.00

Lokalny Klub Kodowania, 11.05, godz. 16.00

Afrykańska Noc w Bibliotece, 12.05, godz. 18.30-22.00

 

Kiszkowo

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Polna 33, tel./fax 61 429 70 45, e-mail: bibl.kisz@wp.pl

pn.-śr., pt. 8.00-16.00, czw. 8.00-18.00

Spotkanie autorskie z Janem Hyjkiem – dla gimnazjalistow, 9.05, godz. 9.50

 

Kołaczkowo

Biblioteka Publiczna Gminy, pl. Reymonta 1, tel. 61 438 53 13, www.gokkolaczkowo.pl

pn., śr., cz. 8.00-16.00, wt. 9.00-17.00, pt. 10.00-18.00

„Mój wiersz o patronie” – konkurs poetycki dla uczniów Gimnazjum im. Wł. Reymonta, szczegóły na stronie internetowej biblioteki, teksty będą przyjmowane do 10.05.

„Czytam, słucham, tworzę... w Bibliotece Publicznej” – zajęcia dla dzieci, 8.05, godz. 8.45 i 10.30; 10.05, godz. 9.30; 12.05, godz. 8.45, Filia Sokolniki; 11.05, godz. 9.30, Filia Borzykowo

„Biblioteka pod chmurką”, 9.05, godz. 10.00-15.00, Filia Grabowo Królewskie

„Apetyt na czytanie” – lekcje biblioteczne dla dzieci, 10-12.05, Biblioteka w Kołaczkowie

 

Koło

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Kolejowa 19, tel./fax 63 217 80 03, 217 80 02, www.biblioteka-kolo.pl

pn.-śr., pt. 8.00-18.00, czw. 10.30-15.00, sob. 9.00-14.00

Spotkanie autorskie z Zofią Stanecką, autorką książek dla dzieci, 8.05, godz. 9.30

Pasowanie pierwszoklasistów na czytelników, 9.05, godz. 9.00

Spotkanie z gwarą poznańską i Waldemarem Wierzbą z Wydawnictwa Albus , 10.05, godz. 9.00, 11.00 (dla dzieci), godz. 16.30 (dla dorosłych)

Kolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek, w programie finał konkursu Bibliożerca Roku 2016, 11.05, godz. 10.00

Finał konkursów plastycznych: „Wędrówka Nabu”, „Tajemniczy ogród”, 12.05, godz. 9.00

Dzień Sztuki Kolskiej – stoisko „Pora na Potwora”, 13.05, godz. 10.00-14.00, ul. Prusa (parking przed Urzędem Skarbowym)

Spotkanie autorskie z Roksaną Jędrzejewską-Wróbel, autorką książek dla dzieci, 15.05, godz. 9.30

Spotkanie autorskie ze Sławomirem Koprem, pisarzem, autorem książek historycznych, publicystą,15.05, godz. 17.00

„Wielki Błękit” – konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży, szczegóły na stronie internetowej biblioteki, prace należy dostarczyć do 22.05.

„Oto jest Koło” – konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży, szczegóły na stronie internetowej biblioteki, prace należy dostarczyć do 26.05

 

Konin

Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Dworcowa 13, tel./fax 63 242 85 37, www.mbp.konin.pl

pn., wt., śr., pt. 9.00-18.00, czw. 12.00-15.00, sob. 10.00-14.00

XXXVII Ogólnopolski Konkurs Poetycki „Milowy Słup” Konin 2017, szczegóły na stronie internetowej biblioteki, termin nadsyłania prac do 8.09.

 

Kostrzyn

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Poznańska 20, tel. 61 817 83 82, www.biblioteka-kostrzyn.pl

pn.-pt. 10.00-18.00, sob. 9.00-13.00

„Nie do wiary – w bibliotece kryją się czary” – przedstawienie teatralne, które odbędzie się dnia 10.05, godz. 10.00, Czytelnia Biblioteki; wstęp wolny

„Drewniane dialogi” – spotkanie z muzyką z cyklu

„Pan Lupa i przyjaciele na tropie instrumentów”, 10.05, godz. 12.45, Czytelnia Biblioteki; wstęp wolny

 

Kościan

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Tomaszewskiego, ul. Wrocławska 28b, tel. 65 512 00 40, 65 511 00 26, www.biblioteka.koscian.pl

pn.-śr., pt. 10.00-18.00, czw., sob. 8.00-15.00

„Książkowe bajanie dla najmłodszych” – spotkanie dla grup przedszkolnych, 8.05, godz. 10.00; 10.05, godz. 9.30

„Majowe przebudzenie, czyli zadbam o siebie jak nigdy dotąd” – prelekcja Elizy Borowiak, 8.05, godz. 18.00

„Jak Kolczatek szukał mieszkania” – warsztaty tworzenia książki, 10.05, godz. 10.00; 12.05, godz. 9.30

Spotkanie z Elizą Piotrowską, 12.05, godz. 17.00

Spotkanie autorskie z Wojciechem Jagielskim, 13.05, godz. 17.00

 

Kórnik

Biblioteka Publiczna, ul. Poznańska 65, tel. 61 817 00 21, www.biblioteka.kornik.pl

pn., wt., pt. 11.00-19.00, śr., czw. 8.00-15.00, 1, 2 i 3 sob. m-ca 9.00-13.00

Bajkoczytanie na polanie: „Dzieci z Bullerbyn”, 9.05, godz. 17.30

„Siejemy zdrowie” – spotkanie z Maluszkami (dzieci w wieku 2-3 lata, obowiązują zapisy), 11.05, godz. 10.00.

„Co jedzą wasze zabawki?” – zajęcia plastyczne (dla dzieci w wieku 5-9 lat), 12.05, godz. 16.00

„Detektywi w bibliotece” – gra terenowa (dla dzieci w wieku 6-10 lat, obowiązują zapisy), 15.05, godz. 16.00

„Antidotum. Napiszę jak się podnosisz” – spotkanie autorskie:wieczór poezji Doroty Nowak, 10.05, godz. 18.00, sala OSP w Kórniku, ul. 20 Października 93; wstęp wolny

Odjazdowy Bibliotekarz – VI edycja rajdu rowerowego, start: 13.05, godz. 10.00, Promenada Ławeczka Szymborskiej; trasa biegnie przez Park w Rogalinie. Udział bezpłatny, obowiązują zapisy

Warsztaty „Zdrowa Pasjoteka”, 15.05, godz. 17.00.

 

Krotoszyn

Krotoszyńska Biblioteka Publiczna im. Arkadego Fiedlera, ul. Benicka 9, tel./fax 62 725 27 83, www.biblioteka.krotoszyn.pl

pn., wt., czw., pt. 10.00-19.00, śr. 13.00-19.00, sob. 9.00-13.00

Mamo! Tato! Zapisz mnie do biblioteki! – akcja czytelnicza, 1-31.05.

„Ludzie Sztuki” – wystawa fotografii Grażyny Banaszkiewicz, czynna do 31.05.

„Węgry – kraj naszych przyjaciół” – ogłoszenie wyników konkursu plastycznego i wręczenie nagród, otwarcie wystawy prac pokonkursowych, 8.05, godz. 14.00

Wesoła Gromadka w bibliotece – sześciolatki w krainie baśni i legend, 9.05, godz. 10.00

Wręczenie dyplomów Aktywnego Czytelnika. Oddziału dla Dzieci i Młodzieży. Spotkanie autorskie z Janem Hyjkiem dla gimnazjalistów, 11.05, godz. 10.00

Happening uliczny promujący czytelnictwo, 12.05, godz. 10.00

„Piękno przyrody Doliny Baryczy”; pokaz fotografii przyrodniczej autorstwa Łukasza Wróbla. Wręczenie dyplomów Honorowego Czytelnika KBP im. Arkadego Fiedlera, 12.05, godz. 18.00

 

Krzywiń

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Kasztelańska 1, tel./fax 65 517 06 11, www.krzywin.eu.org

pn., pt. 9.00-18.00, wt. 9.00-16.00, śr. 9.00-17.00, czw. 9.00-15.00

Jak wygląda Mól Książkowy? – konkurs plastyczny dla dzieci, szczegóły na stronie internetowej biblioteki, ogłoszenie wyników, 8.05, godz. 16.00

 

Kuślin

Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Leśna 13, tel. 61 447 30 89, www.bibliotekakuslin.pl

pn.-pt. 11.00-18.00

Błyskawiczny konkurs na wiersz rymowany, którego motywem przewodnim jest „biblioteka”, ogłoszenie wyników, rozdanie nagród oraz prezentacje tekstów, 8.05, godz. 16.30

„Malowanie na spontanie” – happening z udziałem publiczności, 8.05, godz. 16.30

Wernisaż malarstwa Katarzyny Kudełki, absolwetnki ASP oraz UAM w Poznaniu, 8.05, godz. 18.00

„Trzy żywioły – Islandia” – spotkanie z podróżnikiem Romanem Pankiewiczem, 9.05, godz. 18.00

Wariacje plastyczne na temat biblioteki – prowadzenie M. Dziamska, 11.05, godz. 15.30

Escape Room „Zamknięci w bibliotece”, 8-11.05, Filie w Michorzewie i Wąsowie

 

Leszno

Miejska Biblioteka Publiczna im. St. Grochowiaka, ul. B. Chrobrego 3, tel. 65 520 53 55, www.mbpleszno.pl

pn.-śr., pt. 9.00-19.00, czw. 9.00-15.30, sob. 9.00-14.00

„Jazz” – wystawa ze zbiorów Jerzego Reicha, czynna do 13.05.

Spotkanie z posłanką Joanną Lichocką, 8.05, godz. 16.00

Literacka podróż przez dzieje Polski:

Spotkanie z Jerzym Łojko „ Wielkopolska narodów. Polskość – europejskość w literaturze X-XV wieku”, 8.05, godz. 11.00

„Historia może być fantastyczna” – spotkanie z Jackiem Komudą, pisarzem i historykiem, 10.05, godz. 17.00

„Wspaniałe początki Polski” – minikonferencja, w której wezmą udział prof. dr hab. Stanisław Rosik (UW) i prof. dr hab. Józef Dobosz (UAM), 12.05, godz. 11.00

 

Luboń

Biblioteka Miejska, ul. Żabikowska 42, tel./fax 61 813 09 72, www.biblub.com

pn.-śr. 11.00-19.00, czw.-sob. 9.00-15.00

Kino Kamera – nowości filmowe, 8.05, godz. 17.00; wstęp 5 zł

Klub szachowy, 8.05, godz. 17.30

Warsztaty kaligrafii z Anną Przybylską, 9.05, godz. 17.00-19.00

„Architektura sakralna w XX-wiecznym Poznaniu” – wykład Doroty Molińskiej, 9.05, godz. 17.00

Link do przyszłości – warsztaty kodowania, 9.05, godz. 17.00

Wykład Wandy Suleja-Kot dla słuchaczy ULTW, 10.05, godz. 12.00

„Nie do wiary! W bibliotece kryją się czary” – spektakl dla dzieci, 10.05, godz. 17.00

Konkurs pięknego czytania, 11.05, godz. 9.00

„Bajka o orle, ktory myślał, że jest kogutem” – japoński teatr kamishibai, 12.05, godz. 12.00

„Mruczna wiosna o kotach” – musical dla dzieci, 13.05, godz. 12.00

Kiermasz książek, 8-15.05, czytelnia biblioteki

Wystawa trofeów, medali, odznaczeń i dyplomów Bractwa Kurkowego, czynna do 10.05, Galeria na Regale

 

Lwówek

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy – Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, ul. E. Sczanieckiej 56, tel. 61 441 40 55,www.biblioteka.lwowek.com.pl

pn.-śr., pt. 8.00-18.00, czw. 8.00-15.00

„Biblioteka. Oczywiście!” – akcja happeningowa „Prawie mural”, 8.05, godz. 10.00-16.00

Spotkanie Klubu Miłośników Książki wokół twórczości Magdaleny Ludwiczak, 9.05, godz. 10.00

Spotkanie DKF: Festiwal Filmowy „Short Waves Festival”, 9.05, godz. 18.00

Spotkanie podróżnicze z Leszkiem Szczasnym „Pierwszy krok do Orientu” oraz wernisaż wystawy „Turcja – pełni smaku”, 10.05, godz. 18.00

Plener fotograficzny Zakładu Fotografii Autorskiej „Anima”, 11.05, godz. 16.00

„Książki wychodzą na ulice” – akcja promocyjna biblioteki, 12.05, godz. 10.00

Wieczorne podchody po książki, 12.05, godz. 21.00-23.00

 

Margonin

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Polna 6, tel. 67 284 60 86, blog.biblioteka.margonin.pl

pn. 8.00-10.30, wt.-pt. 8.00-15.30

„Tyjater jednygó szplina, czyli blubry i co nie tylko!” – spotkanie z Waldemarem Wierzbą, 9.05, godz. 17.00

 

Miedzichowo

Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Poznańska 16, tel./fax 61 441 02 00, www.biblioteka-miedzichowo.pl

wt. 9.00-17.00, śr. 8.00-18.00, czw. 8.00-16.00

Tworzymy mural? Oczywiście! na ściance placu zabaw w Bolewicach wg projektu mgr sztuki Ewy Łodygi – koordynatora działania. Wsparciem będzie grupa młodzieżowa Dyskusyjnego Klubu Książki z Bolewic. Etap II, 8.05, godz. 11.00, Bolewice

Plenerowe warsztaty plastyczne? Oczywiście! – prowadzi Ewa Stachowiak, zbiórka w bibliotece, uczestnikom zapewniamy materiały, 8.05, godz. 16.00, Filia w Bolewicach

Teatrzyk obrazkowy Kamishibai czytamy w plenerze? Oczywiście! – dla grupy przedszkolaków z Tęczowej Krainy w Bolewicach. Czytać będziemy „Mój przyjaciel Kemushi” autorstwa Nathalie Dargent, 9.05, godz. 10.00, plac zabaw w Bolewicach

Warsztaty czytelnicze do książki „Chodzi o to, czy wiesz co to. Zwierzęta”? Oczywiście! – na spotkanie zapraszamy dzieci z Prywatnego Niepublicznego Przedszkola „Akademia Leśna” w Miedzichowie, 9.05, godz. 10.00, biblioteka w Miedzichowie

Pasowanie na czytelnika? Oczywiście! – zapraszamy uczniów klasy I z Zespołu Szkół w Miedzichowie, 10.05, godz. 10.00, biblioteka w Miedzichowie

Pasowanie na czytelnika? Oczywiście! – zapraszamy uczniów klasy I z Zespołu Szkół w Bolewicach, 11.05, godz. 10.00, filia w Bolewicach

Warsztaty edukacyjno-przyrodnicze na podstawie książki „Drzewo” Katarzyny Bojerowicz? Oczywiście! – spotkanie dla dzieci z klasy „0” z Zespołu Szkół w Miedzichowie, 11.05, godz. 10.00, biblioteka w Miedzichowie

Książki w plenerze? Oczywiście! – w ramach BGK fundacji Na Dobry Początek w partnerstwie z Urzędem Gminy Miedzichowo zawiesimy pierwszą półkę plenerową w Bolewicach – przystanek autobusowy, 12.05, godz. 10.00, filia w Bolewicach

Zakończenie roku akademickiego 2016/2017 Miedzichowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Oczywiście!, 12.05, godz. 18.00, sala wiejska w Bolewicach

 

Międzychód

Biblioteka Publiczna im. Jana Daniela Janockiego, pl. Kościuszki 9, tel. 95 748 24 37, www.bibliotekamiedzychod.pl

pn., wt., czw., pt. 10.00-18.00, sob. 9.00-13.00

Spotkanie autorskie „Ciotką Klotką” czyli Ewą Chotomską, 11.05, godz. 13.00

 

Miłosław

Biblioteka Publiczna, ul. Dworcowa 4, tel. 61 438 21 65, www.mck.iswift.eu

pn.-pt. 10.00-18.00

Spotkanie autorskie z Magdaleną Ludwiczak, 8.05, godz. 16.00 MCK Miłosław, 18.00 Świetlica Wiejska Miłosław

 

Mosina

Mosińska Biblioteka Publiczna, ul. Dworcowa 4, tel. 61 819 26 86; tel./fax 61 813 23 32, www.bibliotekamosina.pl

pn. 13.00-19.00, wt., śr. 9.00-17.00, czw., pt. 11.00-19.00, sob. 9.00-12.00

Spotkanie z Piotrem Mikołajczakiem, autorem książki „Szepty kamieni. Historie z opuszczonej Islandii”, 11.05, godz. 18.00, sala reprezentacyjna MOK

 

Murowana Goślina

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Bonawentury Graszyńskiego, ul. Poznańska 16, tel. 61 892 36 27, www.biblioteka.murowana-goslina.pl

pn. 10.00-19.00, wt., czw. 10.00-18.00, śr. 8.00-15.00, pt. 8.00-14.00

Wuja Czechu zaprasza na spotkanie z gwarą poznańską, 9.05, godz. 17.30, sala sesyjna biblioteki

 

Nowe Miasto nad Wartą

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Poznańska 8a, tel. 61 287 46 18, www.nowemiasto.naszabiblioteka.com

pn., śr., czw., pt. 10.00-18.00, wt. 9.00-15.00, pierwsza i trzecia sob. m-ca 9.00-13.00

Warsztaty – glina i garncarstwo, 10.05, godz. 17.00

Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, w programie m.in. spotkania autorskie, lekcje biblioteczne, warsztaty artystyczne dla dzieci i osób dorosłych, rodzinne czytanie, 8-15.05.

 

Nowy Tomyśl

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna, ul. Witosa 8, tel. 61 442 12 70, www.bibliotekant.pl

pn., wt., czw., pt. 9.00-18.00, śr. 11.00-16.00, sob. 10.00-14.00

Wystawa ilustracji Elżbiety Wasiuczyńskiej, czynna do 15.05, Galeria na Piętrze

Biblioteka – oczywiście! Happening – wspólne wykonywanie instalacji przestrzennej przed budynkiem biblioteki, 8.05, godz. 17.00

Człowiek – oczywiście! Otwarte spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki z Szymonem Hołownią, 9.05, godz. 19.00

Zabawa – oczywiście! Majówka z książką pod hasłem: „Wlazł kotek na płotek…, czyli przygody z wiejskiego podwórka”, 10.05, godz. 10.00-13.00

Muzyka – oczywiście! „Spotkanie niebanalne” z Leszkiem Gnoińskim, 10.05, godz. 20.00

Przygoda – oczywiście! Spotkanie z poznańskim podróżnikiem i surwiwalowcem Emilem Wittem, 11.05, godz. 18.00

Recital – oczywiście! Koncert piosenki autorskiej śpiewającego poety Janusza Reichela, 12.05, godz. 18.00

Bibliotekarz – oczywiście! XIV Powiatowe Forum Bibliotekarzy, 15.05, godz. 10.00

 

Oborniki

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Antoniego Małeckiego, ul. Kopernika 10, tel./fax 61 296 02 65, www.biblioteka.oborniki.pl

pn.-pt. 9.00-18.00, sob. 13.00

„Dzikie oblicza flory” – wystawa zielników Małgorzaty Strzeleckiej, czynna do 26.05.

Warsztaty „Między książką, a teatrem”, 8.05, godz. 9.30; 9.05, godz. 10.30

Warsztaty z Mądrą Sową, 8.05, godz. 15.30

Spotkanie z bibliotekarzami w ramach sieci współpracy bibliotek, 10.05, godz. 10.30

Popołudnie w bibliotece – warsztaty, 10.05, godz. 16.30

Maluszki w bibliotece – zakończenie Programu Czytelniczego, 11.05, godz. 9.00

 

Opalenica

Centrum Kultury i Biblioteka im. Powstańców Wielkopolskich, os. Centrum 11, tel./fax 61 447 74 60, www.bibliotekaopalenica.pl

pn., wt., pt. 10.00-18.00, śr. 8.00-20.00, czw. 8.00-15.00, sob. 9.00-13.00

Spotkania z „Karawaną opowieści” dla dzieci przedszkolnych, 8.05, godz. 9.30 i 11.30

Spotkanie z Grzegorzem Kasdepke, 10.05, godz. 17.00, sala nad Przedszkolem nr 2, ul. Zamkowa 3a

Rockowe uderzenie: spotkanie z Leszkiem Gnoińskim, 11.05, godz. 18.00, sala nad Przedszkolem nr 2, ul. Zamkowa 3a

Noc Muzeów bez muzeum – Wielka Inscenizacja Historyczna, 13.03, godz. 16.00

 

Opatówek

Gminna Biblioteka Publiczna im. Braci Gillerów, pl. Wolności 18, tel. 62 761 82 09, www.biblioteka.opatowek.pl

pn.-pt. 7.30-19.00, sob. 8.00-13.00

„Schowaj się za książkę” – konkurs Sleeveface, szczegóły na stronie internetowej biblioteki, na zdjęcia czekamy do 31.05.

„Pastelowy Świat” – wystawa prac Magdaleny Domagalskiej Krytkowskiej, czynna do maja.

 

Osieczna

CKiB w Osiecznej – Biblioteka w Osiecznej, ul. Powstańców Wielkopolskich 6, tel. 65 535 05 18, www.ckibosieczna.pl/biblioteka

pn. 11.00-17.00, wt. 11.00-15.00, śr. 8.00-18.00, pt. 11.00-16.00

„Liberatura” – konkurs dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, prace należy składać do 31.05, rozstrzygnięcie konkursu 6.06

Warsztaty robienia witraży, 10.05, godz. 17.00

 

Osiek Mały

Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Główna 6, tel. 63 271 72 68, www.bibliotekaosiekmaly.pl

pn.-pt. 9.00-18.00, sob. 10.00-14.00

„Damą być, Rycerzem być” – warsztaty plastyczno-literackie dla dzieci z pisarką Zofią Stanecką, 8.05.

Cykl zajęć dla dzieci w Bibliotece w Osieku Małym i Filii w Dębach Szlacheckich, 9-15.05:

– Warsztaty w oparciu o książki obrazkowe (picture booki) Iwony Chmielewskiej;

– „Basia i Wolność” – warsztaty dla dzieci w oparciu o twórczość Zofii Staneckiej

– „W świecie dinozaurów” – zabawy i zajęcia plastyczne dla przedszkolaków w oparciu o książki i albumy o dinozaurach

 

Ostrzeszów

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Stanisława Czernika, Plac Borek 17, tel. 62 730 33 89, www.bp.ostrzeszow.pl

pn. 10.00-18.00, wt., czw., pt. 10.00-17.00, śr. 9.00-15.00

Wykład motywacyjny Michała Zawadki dla młodzieży, 8.05, godz. 8.00

Spotkanie autorskie z Krzesimirem Dębskim, 9.05, godz. 18.00

„Kot w butach” – sztuka teatralna przygotowana przez ostrzeszowskie bibliotekarki, 10 i 12.05.

 

Perzów

Biblioteka Publiczna, Perzów 77A, tel. 62 781 03 42, biblioteka.perzow.pl

pn., śr., pt. 8.00-16.00, wt., czw. 8.00-18.00

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. 8.05, godz. 10.00

 

Piła

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Pantaleona Szumana w Pile, ul. Mariana Buczka 14, tel. 67 351 79 03, 67 351 79 04, www.biblioteka.pila.pl

pn.-pt. 8.00-19.00, sob. 8.00-15.00; Oddz. dla Dzieci, pn.-pt. 8.00-18.00, sob. 8.00-15.00

Moje pasje: Wernisaż wystawy aparatów fotograficznych ze zbiorów Wiesława Gębki, 8.05, godz. 17.00, Filia nr 6, ul. Królowej Jadwigi 17

„Choćby w tysiącu kształtów utajoną…” – poezja niemiecka od klasyki do współczesności, wieczór poezji niemieckiej, 9.05, godz. 18.00, Filia nr 4, al, Powstańców Wlkp. 62

Karty na stół – turnieje brydżowe dla mieszkańców osiedla, 10.05, godz. 15.00, Filia nr 9, ul. Wenedów 8A

Głośne czytanie na zaczarowanym dywanie – zajęcia interaktywne z książką dla dzieci w wieku 7-10 lat, 10.05, godz. 15.30, Filia nr 8, ul. Andersa 10

Rodzinne popołudnia z Misiem – spotkania z książką dla dzieci w wieku do 6 lat z rodzicami, 10.05, godz. 17.00, Oddział dla Dzieci, ul. Buczka 14

Twórczy Papier – zajęcia literacko-plastyczne dla dzieci z osiedla w wieku 7-10 lat, 11.05, godz. 15.15, Filia nr 7, al. Poznańska 91

Spotkanie autorskie z Magdaleną Grzebałkowską, autorką biografii ks. Jana Twardowskiego oraz Tomasza i Zdzisława Beksińskich, 11.05, godz. 18.00

Opowiem Ci książkę – zajęcia literacko-plastyczne dla dzieci w wieku 6-12 lat, 11.05, godz. 18.30, Filia nr 9, ul. Wenedów 8A

Galeria Czytelników: Wernisaż wystawy malarstwa, 11.05, godz. 18.00, Filia nr 3, ul. Prusa 16

Kącik Gier Planszowych – dla dzieci od lat 6 wraz z rodzicami, 13.05, godz. 11.00, Oddział dla Dzieci, ul. Buczka 14

Kiermasz multimediów – sprzedaż, zakup, wymiana multimediów, 13.05, godz. 10.00, Dział Zbiorów Multimedialnych PiMBP, ul. Buczka 14

Wystawa malarstwa: „Światy” – obrazy akrylowe Waldemara Jaglińskiego, poety, rysownika, prozaika i malarza, Filia nr 4, al, Powstańców Wlkp. 62

Skarby z mojej komody – wystawa prac Reginy Massalskiej-Czadankiewicz, Filia nr 6, ul. Kr. Jadwigi 17

Galeria jednego obrazu: Claude Monet „Kobieta w Ogrodzie”, Filia nr 7, al. Poznańska 91

Poetycka Czwórka – salonik poetycki: „Przystań w słowie” – prezentacja wierszy autorów z Klubu Literackiego „Pegazik” Młodzieżowego Domu Kultury „ISKRA” w Pile, Filia nr 4, al. Powstańców Wlkp. 62

Turniej Jednego Wiersza – otwarty konkurs dla osób powyżej 16 lat, szczegóły na stronie internetowej biblioteki, zgłoszenia utworów do 16.05.

 

Pleszew

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Słowackiego 19A, tel./fax 62 742 83 58, www.bppl.pl

pn., czw., pt. 9.00-18.00, wt. 9.00-19.00, śr. nieczynne, sob. 9.00-14.00

„Poczuj się bezpiecznie...”, czyli kurs samoobrony z Józefem Sołtysiakiem, prezesem Pleszewskiego Klubu Karate (obowiązują zapisy), 8.05, godz. 16.00 i 17.00

Pasowanie na czytelnika biblioteki, 8.05, godz. 9.30

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek, 10.05, godz. 12.00

Przedstawienie teatralne dla dzieci w wieku przedszkolnym, 9.05, godz. 9.00

Warsztaty oratorskie z Anną Bogacz dla uczestników konkursu oratorskiego, 11.05, godz. 14.00

Jak odnaleźć swoich przodków – wykład z genealogii, 12.05, godz. 17.00

Biblioteczny Klub Modelarstwa Papierowego, 13.05, godz. 10.00-13.00

 

Pniewy

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy. Centrum Kultury, ul. Strzelecka 11a, tel./fax 61 291 09 64, www.bibliotekapniewy.pl

pn. 8.00-16.00, wt., śr., pt. 9.00-17.00, czw. 11.00-19.00

Od Hanoi do Sajgonu – wykład dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku, 8.05, godz. 17.00

Popołudnie z grami planszowymi, 9.05, godz. 17.00

Seans filmowy dla dzieci „Trolle”, 12.05, godz. 17.00

Konkurs recytatorski im. Jana Brzechwy, 15.05, godz. 10.00

„Namalować wiersz. Ilustracje do wiersza Jana Brzechwy” – konkurs plastyczny dla dzieci, młodzieży i dorosłych, rozstrzygnięcie 8.05; wystawa pokonkursowa czynna 8-22.05.

„Tropem polskich noblistów literackich”: Władysław Reymont – konkurs biblioteczny (wiedzowy, plastyczny, literacki), szczegóły na stronie internetowej biblioteki, zgłoszenia do 19.05, przekazanie prac do 31.05; współorganizacja z Biblioteką Zespołu Szkół im. E. Sczanieckiej

Konkurs na zakładkę z symbolami krajów anglojęzycznych, szczegóły na stronie internetowej biblioteki, składanie prac do 23.05; współorganizacja ze Szkołą Podstawową im. Powstańców Wlkp.

 

Pobiedziska

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Kostrzyńska 21, tel. 61 817 71 46, www.bppob.pl

pn., czw. 10.00-19.00, wt., pt. 10.00-16.00, śr. 8.00-16.00, pierwsza i ostatnia sob. m-ca 9.00-13.00

Spotkanie Klubu Rękodziela – dekorowanie kubków, 11.05.

„Sarmacja – obalanie mitów” – spotkanie z Jackiem Kowalskim, 12.05, godz. 19.00

Średniowieczna noc w bibliotece – nocna przygoda dla dzieci w wieku 8-12 lat (obowiązują zapisy), 12-13.05, od godz. 19.00, Biskupice, ul. Dworcowa 3

Rozbudź swoją kreatywność – warsztaty dla dzieci (9-10 lat) i rodziców z książką w tle, 9.05, godz. 16.00, Oddział dla dzieci, ul. Wł. Jagiełły 25

Jak to było w średniowieczu – warsztaty literacko-plastyczne , 9 i 11.05, Filia w Pomarzanowicach; 10 i 11. 05, godz. 14.00, Filia Pobiedziska-Letnisko, ul. Gajowa 22

 

Poznań

Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury, ul. Prusa 3, tel. 61 66 40 850, www.wbp.poznan.pl

pn., śr., pt. 9.00-16.00, wt., czw. 10.00-18.00

„Portret” – wystawa pokonkursowa Trzcianeckiego Domu Kultury i „Astrofotografia” Janusza Szkudlarka – wernisaże wystaw w ramach Wojewódzkiego Przeglądu Wystaw Fotograficznych 2016 roku, 11.05, godz. 17.00, Galeria i sala wykladowa WBPiCAK

„Kępno i drewniane kościółki” – impreza krajoznawcza na trasie: Poznań – Bralin – Kępno – Grębanin – Poznań, 13.05, godz. 8.00, start pl. Mickiewicza w Poznaniu; bilety 55 zł

Spojrzenia 2017: „...nie tylko zbrodnie są u nas możliwe” – konkurs poetycki, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy przesyłać do 19.05.

 

Puszczykowo

Biblioteka Miejska im. Małgorzaty Musierowicz – Centrum Animacji Kultury, Rynek 15, tel./fax 61 819 46 49, www.biblioteka.iq.pl

pn., pt. 7.00-15.00, wt., śr., czw. 10.00-18.00, sob. 9.00-13.00

Pokaz sushi przygotowany przez Sushi Katei dla dzieci i młodzieży, 8.05, godz. 16.00, Rynek; wstęp wolny

Pokaz chemiczny dla dzieci i młodzieży, przygotowany przez Koło Naukowe Wydziału Chemii UAM oraz pokaz przygotowany przez OSP Puszczykowo, 10.05, godz. 16.00, Rynek; wstęp wolny

„Biblioteczna Kraina Książek” – warsztaty czytelniczo-plastyczne dla dzieci w wieku 4-6 lat, 11.05, godz. 16.00; wstęp wolny

Spotkanie z Panią Melodią nt. muzyki japońskiej, 12.05, godz. 16.00; wstęp wolny

Spotkanie z ciekawymi ludźmi: „Puszczykowo 1939-1945” – goścmi biblioteki będą Krzysztof Paszkowski i prof. Antoni Gąsiorowski, 12.05, godz. 17.30; wstęp wolny

„Cook and Beatiful Look” – warsztaty kulinarne dla młodzieży w wieku 13-18 lat, 11.05, godz. 17.00, CAK, ul. Wysoka 1; koszt: 20 zł; zapisy w bibliotece

„Fantastyczna biblioteka? Oczywiście!” – konkurs plastyczny dla dzieci z okazji XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek; szczegóły na stronie internetowej biblioteki, termin składania prac do 20.05.

 

Pyzdry

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Kaliska 25b, tel. 63 276 81 07, www.bibliotekapyzdry.pl

pn., śr. 9.00-17.00, wt., czw. 8.30-15.30, pt. 11.00-18.00, sob. 9.00-13.00

Spotkanie z Magdaleną Ludwiczak, 8.05.

„O niedźwiadku Wojtku – najważniejszym misiu w historii Polski” – inscenizacja dla ŚDŚ w Pietrzykowie, 9.05.

Teatr „Nie do wiary w bibliotece kryją się czary”, 10.05.

Spotkanie z wolontariuszami schroniska dla psów w Katarzynowie, 11.05.

 

Rawicz

Rawicka Biblioteka Publiczna, ul. Targowa 1, tel. 65 545 20 04, 65 546 76 33, www.biblioteka.rawicz.pl

pn.-śr., pt. 9.00-19.00, czw. 8.00-15.00, sob. 8.00-13.00

Spotkanie autorskie i warsztaty dla najmłodszych z Magdaleną Podbylską, 8.05, godz. 9.00 i 10.30

„Biblioteka pod lupą... zajrzyj tam gdzie Twój wzrok zazwyczaj nie sięga” – biblioteka otwarta dla każdego, godz. 9.00-19.00, 9.05

Spotkanie autorskie dla dzieci z Pawłem Beręsewiczem, 10.05, godz. 11.15, Oddział dla Dzieci, ul. Staszica 4

Spotkanie autorskie z Joanną Opiat-Bojarską, 10.05, godz. 17.30, czytelnia

Spotkanie autorskie z Piotrem Gąsowskim, 10.05, godz. 19.30, Kawiarnia Artystyczna „W Starym Kinie”, ul. Targowa 1

Modra Sova – warsztaty kreatywne dla dzieci, 11.05, godz. 9.00, 10.00, 11.00

„Tajemnica starej szafy” – przedstawienie w wykonaniu Teatru Edu-Artis, 11.05, godz. 17.00, Oddział dla Dzieci, ul. Staszica 4

Spotkanie autorskie z Sabiną Klak i promocja tomiku poezji „Bujam w obłokach” połączona z koncertem, 11.05, godz. 19.00, Kawiarnia Artystyczna „W Starym Kinie”, ul. Targowa 1

„Nie do wiary w bibliotece kryją się czary” – przedstawienie w wykonaniu Teatru Maska, 12.05, godz. 8.00-11.00

Spotkanie autorskie dla dzieci z Magdaleną Zarębską, 12.05, godz. 9.00 i 11.00

„Siedem dni dookoła bajek” Teatr Tak, 15.05, godz. 8.30

 

Rokietnica

Biblioteka Gminna im. Marii Konopnickiej, ul. Pocztowa 8, tel./fax 61 814 52 12, www.bibrok.neostrada.pl

pn., śr. 8.00-20.00, wt., czw., pt. 12.00-20.00

„Poetycko o zwierzętach” – XV Gminny Konkurs Recytatorski dla przedszkolaków, szczegóły na stronie internetowej biblioteki, 11.05, godz. 9.00, Przedszkole „Bajeczka” w Rokietnicy

 

Rozdrażew

Gminna Biblioteka Publiczna, Rynek 3, tel. 62 722 13 22, www.biblioteka.rozdrazew.pl

pn. 9.00-17.00, wt.-pt. 10.00-18.00

Spotkanie autorskie z Michałem Zawadką, 10.05, godz. 13.00

 

Ryczywół

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Mickiewicza 14, tel. 67 283 70 91, www.gok.ryczywol.pl/biblioteka

pn. 8.00-18.00, wt.-pt. 8.00-18.15, sob. 8.00-13.00

Spotkanie Kobiecego Klubu Książki, 9.05, godz. 17.00

Spotkanie autorskie z Magdaleną Ludwiczak, 12.05, godz. 19.00

 

Skoki

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Eugeniusza Paukszty, ul. Rogozińska 1B, tel./fax 61 824 22 81, www.bibliotekaskoki.pl

pn.-pt. 9.00-19.00, sob. 9.00-14.00

FILMOWO z Nowymi Horyzontami Edukacji Filmowej, 8.05, godz. 9.00-13.00

PODRÓŻNICZO z Arkadym Fiedlerem i jego „Małym Fiatem”, 9.05, godz. 9.00-11.00

POMYSŁOWO z Filharmonią Pomysłów, „Wkilinioki” czyli blubry wielkopolskie, 10.05, godz. 10.00-11.30

DZIENNIKARSKO z WNPiD UAM, warsztaty dziennikarskie, 11.05, godz. 9.00-14.00

LITERACKO, spotkanie z Joanną Wachowiak, 12.05, godz. 9.00-11.00

TEATRALNIE, zabawa w teatr z Magdaleną Pawelec, godz. 11.00

KONCERTOWO, spektakl muzyczny „Piosenka jest moją ojczyzną”, 14.05, godz. 17.00

Otwarty Konkurs Ortograficzny o „Pióro Burmistrza” pod patronatem Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy oraz Koła Towarzystwa Miłośników Języka Polskiego, szczegóły na stronie internetowej biblioteki, zgłoszenia do 8.05.

„Miasto i Gmina Skoki w obiektywie” – konkurs fotograficzny, szczegóły na stronie internetowej biblioteki, prace należy dostarczyć do 14.06.

„Skoki – moje miasto” – konkurs plastyczny, szczegóły na stronie internetowej biblioteki, prace należy składać do 14.06.

 

Stare Miasto

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Główna 16, tel. 63 241 60 67, www.bibliotekastaremiasto.pl

pn.-śr., pt. 8.00-18.00, czw. 10.00-18.00, sob. 10.00-14.00

Gminny Dzień Planszówek, 13.05, godz. 14.00-18.00

 

Stęszew

Biblioteka Publiczna, ul. Rynek 22, tel. 61 813 40 92, www.biblioteka.steszew.pl

pn.-śr. 12.00-19.00, czw., pt. 8.00-15.00, sob. 8.00-13.00

Tydzień Bibliotek. W programie m.in.: Spotkanie gimnazjalistow z Arkadym Fiedlerem, Finały konkursów literacko-plastycznych, Bookcrosing – uwolnij książkę, „Czytanki bez trzymanki” – impreza literacka dla dzieci, Drzwi otwarte – zwiedzanie biblioteki, 8-12.05.

„Czytanki bez trzymanki” – impreza czytelnicza dla dzieci, 12.05, godz. 16.00, Hala Widowiskowo-Sportowa w Stęszewie

 

Suchy Las

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Szkolna 16, tel. 61 250 04 01, tel./fax 61 250 04 04, www.osrodekkultury.pl/biblioteka

pn.-pt. 9.00-18.00, ostatnia sob. m-ca 9.00-13.00

Enea Spring Break On Tour: Vyspa, Felix The Baker w Suchym Lesie, 11.05, godz. 19.00, Sala widowiskowa CKiBP; wstęp wolny

Spotkanie autorskie z dziennikarzem, korespondentem i pisarzem, Wojciechem Jagielskim, 12.05, godz. 19.00

„Biało – Czerwona Na Bezdrożach” – wystawa fotografii, czynna do 17.05.

 

Swarzędz

Biblioteka Publiczna, os. Czwartaków 1, tel./fax 61 818 63 14, www.biblioteka.swarzedz.pl

pn. 11.00-20.00, wt.-czw. 10.00-18.00, pt. 8.00-16.00, pierwsza sob. m-ca 9.00-14.00

Spotkanie z Magdaleną Ludwiczak, autorką książek „Cztery rubiny” czy „Dziewczyna z zaułka”, 10.05, godz. 17.00, Filia na os. Raczyńskiego 19

Spotkanie z Karawaną Opowieści, 11.05, godz. 11.30

 

Szamotuły

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Edmunda Calliera, Rynek 10, tel./fax 61 292 13 61, tel. 61 292 11 43, www.biblioteka-szamotuly.pl

pn.-pt. 9.00-18.00, pierwsza i trzecia sob. m-ca 9.00-13.00

„Pierwszy krok do Orientu” – spotkanie z Leszkiem Szczasnym, politologiem, filozofem, fotografem, 9.05, godz. 18.00

Subiektywny przewodnik po Ziemi Szamotulskiej – konkurs plastyczno-poetycko-literacki dla młodzieży i dorosłych, szczegóły na stronie internetowej biblioteki, prace należy dostarczyć do 8.05; współorganizacja: Grupa Jakkolwiek

„Pocztówka z Afryki” – konkurs plastyczny dla kl. I-III, szczegóły na stronie internetowej biblioteki, prace należy dostarczyć do 29.05.

„Podróże małe i duże, dalekie i bliskie” – konkurs literacki dla dzieci kl. IV-VI, szczegóły na stronie internetowej biblioteki, prace należy dostarczyć do 29.05.

 

Śrem

Biblioteka Publiczna im. Heliodora Święcickiego, ul. Grunwaldzka 10, tel. 61 283 54 67, www.biblioteka.srem.pl

pn. 11.00-15.00, wt.-pt. 10.00-19.00, sob. 9.00-13.00

Czytamy przedszkolakom – głośne czytanie dla dzieci, 8.05, godz. 10.00 i 11.00; 10.05, godz. 10.00 i 10.45; 11.05, godz. 9.00 i 10.00; 12.05, godz. 10.00; 15.05, godz. 9.00 i 10.00, wypożyczalnia dla dzieci

Literackie Poranki Malucha: dla dzieci od 1 do 3 lat, 9.05, godz. 11.00

Wiosenne czytanie z kolorowaniem – głośne czytanie i zajęcia plastyczne, dla dzieci, 9.05, godz. 15.30, Filia Błociszewo

„Obrzędy nicości wokół poezji Zbigniewa Herberta” – wykład Dariusza Lebiody, 9.05, godz. 17.00

Klub Łowców Przygód: „Kuba – dwa światy” – opowiada Ewa Urbanowicz, 10.05, godz. 11.50

„Blumowe piosenki” – przedstawienie Teatru BLUM, dla dzieci od 2 lat, 10.05, godz. 16.00; bilety 10 zł

„Lecimy w kosmos” – głośne czytanie i zajęcia plastyczne, 11.05, godz. 10.00, Filia Błociszewo – OP Krzyżanowo

„Minionki” – głośne czytanie i zajęcia plastyczne, 11.05, godz. 10.15, Filia Niesłabin – OP Zbrudzewo

Kurs komputerowy dla dorosłych (zajęcia odpłatne), 11.05, godz. 14.00

Warsztaty teatralne dla dzieci (odpłatne), 11.05, godz. 16.00, sala animacji

Uniwersytet Ludzi Ciekawych Świat@: Otwarcie wystawy fotograficznej Andrzeja Waltera „Kolory Grecji” i spotkanie autorskie, 11.05, godz. 17.00

„Pszczółka Maja” – głośne czytanie i zajęcia plastyczne dla dzieci z kl. 0, 12.05, godz. 12.00, Filia Wyrzeka – OP w Wyrzece

Dyskusyjny Klub Książki: rozmowa o książce „Ból” Z. Shalev, 15.05, godz. 16.00

Powiatowy Konkurs Plastyczny „W świecie książek Astrid Lindgren”, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 13.05.

 

Trzcianka

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Kazimiery Iłłakowiczówny, ul. Sikorskiego 22, tel./fax 67 216 33 59, www.biblioteka-trzcianka.pl

pn.-pt. 8.00-19.00, sob. 8.00-15.00

„Ciastko z wierszem Leśmiana” – spotkanie literacko-muzyczne, koncert piosenki autorskiej Zbigniewa Rolniczaka, 11.05, godz. 17.00

 

Turek

Miejska Biblioteka Publiczna im. Włodzimierza Pietrzaka, ul. Dworcowa 5, tel./fax 63 289 21 26, 63 278 51 34, www.biblioteka.turek.net.pl

pn.-pt. 9.00-18.30, sob. 9.00-13.00

Warsztaty rękodzieła dla uczestników Programu 50+, 11.05, godz. 16.00

Spotkanie autorskie z dziennikarką, reporterką, podróżniczką i pisarką – Magdą Omilianowicz, 9.05, godz. 9.00 – spotkanie dla młodzieży, godz. 17.00 – spotkanie dla uczestników Programu 50+

Spektakl Teatru Maska dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 w Turku, 9.05, godz. 13.00

„Cień Lalki” – warsztaty scenograficzne z Aleksandrą Rajską dla uczniów szkół podstawowych, 10.05, godz. 9.00 i 11.00

Rozstrzygnięcie Konkursu Fotograficznego pod hasłem „Książka – zatrzymaj w kadrze”, 11.05.

Zajęcia z kryptografii i kryminalistyki z Kingą Trzmielewską, 12.05, godz. 9.00 i 12.00

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, 12.05, godz. 12.00

Warsztaty scenopisarskie ze Zbigniewem Masternakiem dla uczniów gimnazjów, 15.05, godz. 9.15

Spotkanie autorskie z Roksaną Jędrzejewską-Wróbel dla dzieci z przedszkoli, 15.05, godz. 11.15

 

Wągrowiec

Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Średnia 18, tel. 67 26 20 068, 725 255 955, www.mbp.wagrowiec.eu

pn., wt., czw., pt. 8.00-17.00, śr. 8.00-18.00, sob. 9.00-13.00

Cykl spotkań z Jackiem Łapińskim, autorem książki „Jak być lepszym” w życiu prywatnym i zawodowym, 8.05, od godz. 10.00 do 15.30

„Polubić czytanie” – gry i zabawy z książką dla przedszkolaków, 10.05, godz. 10.00 (Park 600-lecia)

„Ty i Harry Potter w krainie Mugoli” – konkurs na komiks, ogłoszenie wyników i wręczenie nagród, 10.05, godz. 17.00

„Zaczytany rejs” – rejs statkiem po Jeziorze Durowskim dla członków Dyskusyjnego Klubu Książki, 11.05, godz. 15.00

„Nowoczesne technologie w bibliotece, czyli rzecz o czytnikach książek i ebookach” – spotkanie dla młodzieży licealnej, 12.05, godz. 11.00

Niebieska biesiada z książką w tle dla pensjonariuszy Dziennego Domu Seniora w Wągrowcu, 14.05,godz. 11.00 (Ośrodek Edukacji Leśnej w Kaliskach)

 

Wolsztyn

Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Gajewskich, tel. 68 347 26 30, www.bibliotekawolsztyn.pl

pn.-śr., pt. 8.00-18.00, czw. 8.00-16.00, sob. 9.00-13.00

„Co wiesz o Stanisławie Platerze?” – konkurs dla uczniów szkół podstawowych, rozstrzygnięcie, wykład i pokaz multimedialny pt. „Wolsztyn w XIX wieku” Marcin Adamczak, 8.05, godz. 11.00

Koncert w wykonaniu Patrycji Krawczyk z okazji Dnia Bibliotekarza, 8.05, godz. 12.00

„Popołudnie z książką” – cykl zajęć edukacyjnych dla dzieci w wieku 5-6 lat, 8.05, godz. 16.30

„Ja i moi przyjaciele w bibliotece” – cykl zajęć edukacyjnych dla dzieci w wieku 3-4 lata, 10.05, godz. 11.00

„Magiczny świat bajek” – cykl zajęć edukacyjnych dla dzieci w wieku 5-6 lat, 10.05, godz. 16.30

„Co Polska dała światu” – wykład prof. dr hab. Jerzego Roberta Nowaka, 9.05, godz. 17.00

„Biblioteka w Obrze” – spotkanie dla młodzieży i promocja książki dr. Włodzimierza Kwaśniewicza „Encyklopedia dawnej broni i uzbrojenia wojennego”, 10.05.

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, 10.05, godz. 16.00

Biblioteka miejscem pełnym książek – zajęcia dla najmłodszych, 11.05, godz. 9.30, 10.40

„Życie i twórczość Shinkichi Tajiri” – otwarcie wystawy, 11.05, godz. 13.00

Spotkanie autorskie dla młodzieży z Arkadiuszem Niemirskim, 12.05, godz. 10.00

„Popołudnie z książką” – cykl zajęć edukacyjnych dla dzieci w wieku 5-6 lat, 15.05, godz. 16.30

 

Wronki

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Szkolna 2, tel. 67 254 06 17, www.wokwronki.pl

pn., śr., czw., pt. 8.00-18.00, wt. 8.00-15.00

Zajęcia plastyczne dla dzieci, 11.05, godz. 16.00

 

Września

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Dzieci Wrzesińskich 13, tel. 61 436 25 96, www.biblioteka.wrzesnia.pl

pn. 10.00-18.00, wt.-pt. 8.00-18.00, pierwsza sob. m-ca 9.00-13.00

Spotkania autorskie z Barbarą Gawryluk dla uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej, 8-9.05.

Spotkanie autorskie z Agnieszką Godzińską dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej, 8-9.05.

Spotkania autorskie z Grzegorzem Kasdepke dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej, 10, 12, 13.05.

Spotkania autorskie z Zofią Stanecką dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej, 15-16.05.

 

Wyrzysk

Biblioteka w Wyrzysku – Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, ul. Kościuszki 15, tel. 67 286 26 64, biblioteka.mgokwyrzysk.pl

pn.-czw. 8.00-17.00, pt. 8.00-15.00, pierwsza i ostatnia sob. m-ca 9.00-12.00

Dyskoteka dla dzieci, 12.06, godz. 16.30

 

Zagórów

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Wojska Polskiego 13, tel. 63 274 81 09, www.biblioteka-zagorow.pl

pn., śr., pt. 8.00-18.00, wt., czw. 8.00-16.00, pierwsza sob. m-ca 9.00-14.00

Spotkanie autorskie z Wiolettą Piasecką dla dzieci, 9.05.

 

Zbąszyń

Biblioteka Publiczna, ul. 17 Stycznia 59, tel. 693 29 10 55, www.biblioteka.zbaszyn.pl

pn., wt., czw., pt. 9.00-19.00, śr. 11.00-16.00, sob. 9.00-13.00

Spotkanie z Leszkiem Gnoińskim, 10.05, godz. 18.00

 

Zduny

Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta, ul. Sienkiewicza 9, tel./fax 62 721 51 72, www.biblioteka.zduny.pl

pn.-pt. 10.00-18.00, sob. 9.00-12.00

„Książka czeka” – spotkanie z przedszkolakami w Filii w Konarzewie, 8.05, godz. 10.00

Konkurs recytatorski „O większego trudno zucha, jak był Stefek Burczymucha” dla klas I-III szkół podstawowych w gminie Zduny, 9.05, godz. 10.00

„O wartości czytania...” – pogadanka dla rodziców, 9.05, godz. 17.00, Filia w Baszkowie

„Wszystkim swoje księgi daję...” – konkurs pięknego czytania dla uczniów klas IV-V szkól podstawowych w gminie Zduny, 10.05, godz. 10.00

„Polskie pejzaże” – otwarcie wystawy Macieja Markiewicza oraz spotkanie ze współautorami jubileuszowego kalendarza Zdun na rok 2017, 10.05, godz. 18.00

Konkurs czytania utworów Samuela ze Skrzypny Twardowskiego, 11.05, godz. 10.00

Konkurs pięknego czytania wierszy Marii Konopnickiej,12.05, godz. 10.00, Filia w Konarzewie

 

Złotów

Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida, ul. Grochowskiego 17, tel./fax 67 263 20 00, www.biblioteka-zlotow.pl

pn.-pt. 8.00-18.00, sob. 8.00-13.00

Pierwszy otwarty konkurs o „Niezłomnym proboszczu z Zakrzewa” ks. dr Bolesławie Domańskim i ludziach spod znaku Rodła, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; trwa do 30.09.

„Kamienne korale” – warsztaty, 9.05, godz. 15.00

Rajd rowerowy „Odjazdowy Bibliotekarz”, 11.05.

Oseskowy Klubik Bajkowy – zajęcia dla dzieci w wieku 3-6 lat, 10.05, godz. 15.30

Wystawa twórczości Ireny Bieleckiej, czynna do 26.05.

 

Żerków

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Wiosny Ludów 1, tel. 62 740 30 56, www.biblioteka.zerkow.pl

pn., wt., czw., pt. 8.00-17.00, śr. 8.00-16.00, sob. 8.00-13.00

Koncert fortepianowy ks. prof. Władysława Mrozińskiego, 14.05, godz. 15.00, Aula Gimnazjum; współorganizacja

 

Wyniki wyszukiwania ({[{total}]})

brak wyników wyszukiwania

Newsletter

Zapisano adres do bazy.

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera.