Wykorzystujemy pliki cookies do zapamiętania ustawień i preferencji użytkownika. Więcej informacji znajdziesz w Polityce cookies. Jeśli się nie zgadzasz, możesz w swojej przeglądarce wyłączyć zgodę na ich przechowywanie.

{[{category.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej organizatorów

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
{[{category.name}]}
{[{tag.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej wydarzeń powiat{[{region.name}]}

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
Data
{[{month.name}]}
{[{day.name}]} {[{day.day}]}
« wcześniejsze daty dalsze daty »
{[{category.name}]} {[{tag.name}]} {[{place.name}]} {[{date.date_from}]} - {[{date.date_to}]} wyczyść

Kalendarium wydarzeń bibliotecznych 30/10-05/11/2017

Buk

Biblioteka i Kino Miasta i Gminy, pl. Stanisława Reszki 29, tel./fax 61 814 07 61, www.bibliotekabuk.pl

pn.-śr., pt. 10.30-18.00, czw., wyznaczone sob. 8.00-15.00

Wystawa malarstwa Katarzyny Judełki, kawiarnia przy kinie

 

Chodzież

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Michalskiego, ul. Kościuszki 32, tel. 67 381 81 38, tel./fax 67 381 81 08, www.biblioteka-chodziez.pl

pn.-pt. 8.00-19.00, sob. 8.00-13.00

„Chodziescy protestanci w 500-lecie reformacji” – wystawa, Dział Historii i Tradycji Miasta Chodzież

 

Czarnków

Miejska Biblioteka Publiczna w Czarnkowie – Miejskie Centrum Kultury, pl. Wolności 5, tel. 67 255 59 82, www.mbp.czarnkow.pl

pn.-pt. 8.00-17.00, sob. 9.00-13.00

„Moja ulubiona postać z bajki” – konkurs plastyczny dla dzieci, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; rozstrzygnięcie 3.11, godz. 11.00

Podwieczorki z książką – zajęcia dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, 2.11, godz. 15.30, Oddział Dziecięcy, ul. Wroniecka 32

Bajkownica – zajęcia dla dzieci w wieku 6-8 lat, 30.10, godz. 16.00, Filia nr 1, os. Parkowe 11

 

Czerniejewo

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Ks. Prymasa St. Wyszyńskiego 6, tel. 61 429 13 43, 61 429 13 28, www.biblioteka.czerniejewo.pl

pn., pt. 10.00-18.00, wt., czw. 9.00-15.00, śr. 8.00-16.00

Bajkowy Wieczór: impreza dla dzieci (obowiązują zapisy), 3.11, godz. 16.00-20.00

„Autoportret z misiem” – konkurs plastyczny dla dzieci, szczegóły na Facebooku biblioteki;termin składania prac do 15.11.

 

Gniezno

Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna, ul. Staszica 12a, tel. 61 426 32 61, www.biblioteka.gniezno.pl

Biblioteka Główna, ul. Mieszka I 16, pn. 10.00-20.00, wt.-pt. 10.00-18., sob. 10.00-14.00; Wypożyczalnia dla Dzieci, ul. Mieszka I 15, pn.-pt. 10.00-18.00, sob. 10.00-14.00

„Offeliada dzieciom”. W programie: „Obudź w sobie film” – konkurs filmowy dla dzieci, 30.10-3.11 w godzinach udostępniania biblioteki; „Warsztaty filmowe dla dzieci” z gościem specjalnym Piotrem Krupą, 2.11, godz. 10.00; „Dawno temu w filmie” – impreza filmowo- czytelnicza dla dzieci, 3.11, godz. 10.30; Filia nr 2; Kino rodzinne „Żubr Pompik”, 5.11, godz. 10.00, MOK

„Romańska architektura sakralna (X–XIII w.)” – wystawa fotograficzna Jerzego Andrzejewskiego, czynna w terminie 2-31.10, foyer im. Mirosława Skrzypkowskiego, ul. Staszica 12a

 

Golina

Biblioteka Publiczna, pl. Kazimierza Wielkiego 12, tel. 63 241 81 21, www.golina.naszabiblioteka.com

pn.-śr., pt. 9.00-18.00, czw. 13.00-18.00

„Moja osobista kolęda” – konkurs literacki dla uczniów klas VI-VII szkół podstawowych, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 17.11.

 

Gostyń

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Wrocławska 257, tel. 65 572 09 52, fax 65 575 12 99, www.biblioteka.gostyn.pl

wt.-śr. 11.00-18.00, czw. 9.00-18.00, pt. 8.00-18.00, sob. 9.00-14.00

„Gostyń – kraina mlekiem i miłością płynąca” – wystawa

Wystawa ilustracji Elżbiety Krygowskiej-Butlewskiej, czynna w terminie 28.09-31.10.

 

Kalisz

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka, ul. Łazienna 6, tel. 62 757 34 30, 757 22 88; fax 62 766 54 47, www.mbp.kalisz.pl

pn., wt., czw. 10.00-18.00, śr., pt. 8.00-15.00

Dyskusyjny Klub Książki „Dialogi Literackie”: rozmowa o książce „Dzienniki kołymskie” Jacka Hugo-Badera, 3.11, godz. 17.00, Filia nr 4, al. Wolności 27

Wystawa książek z okazji Światowego Dnia Zwierząt, czynna w terminie 2-31.10, Filia nr 1, ul. Górnośląska 29

„Jestem z tych, którzy wierzą, że Nauka jest czymś bardzo pięknym” Wielka uczona Maria Skłodowska-Curie – dwukrotna laureatka Nagrody Nobla, wystawa czynna w terminie 11.10-30.11, Filia nr 2, ul. Serbinowska 25

Biblioteki w Polsce – wystawa fotografii Marcina Galanta, czynna w terminie 4-31.10, Filia nr 3, ul. Krótka 3

„Architekt z Niecałej” – wystawa poświęcona Albertowi Nestrypke, czynna w terminie 5.09-30.11, Filia nr 5, ul. Złota 26-28

„Odpowiednie dać słowu słowo” – wystawa poświęcona tłumaczom na język polski i z języka polskiego z okazji Międzynarodowego Dnia Tłumacza, czynna w terminie 4.09-31.10, Filia nr 4, al. Wolności 27

„Z dziejów kaliskiego szkolnictwa”, wystawa czynna w terminie 16.10-29.12, Biblioteka Główna, ul. Legionów 66

 

Koło

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Kolejowa 19, tel./fax 63 217 80 03, 217 80 02, www.biblioteka-kolo.pl

pn.-śr., pt. 8.00-18.00, czw. 10.30-15.00

„Mam prawo” – konkurs plastyczny dla dzieci, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 1.12.

„Pola Negri – polska gwiazda Hollywood” – wystawa ze zbiorów Dariusza Racinowskiego, czynna do 24.11.

 

Kościan

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Tomaszewskiego, ul. Wrocławska 28b, tel. 65 512 00 40, 65 511 00 26, www.biblioteka.koscian.pl

pn.-śr., pt. 10.00-18.00, czw., sob. 8.00-15.00

Klub Przyjaciół Trąbka Bombka, 31.10, godz. 10.00, Oddział dla Dzieci

Spotkanie z poetą i blogerem Jacobe Mansztajnem, 30.10, godz. 19.00

 

Kórnik

Biblioteka Publiczna, ul. Poznańska 65, tel. 61 817 00 21, www.biblioteka.kornik.pl

pn., wt., pt. 11.00-19.00, śr., czw. 8.00-15.00, 1, 2, 3 sob. m-ca 9.00-13.00

Warsztaty Pasjoteki „Herbaciane zawijaski”, 30.10, godz. 17.00

Bajkoczytanie w Bibliotece, 31.10, godz. 17.30

Kultura na oku – koncert Tadeusza Woźniaka i Piotra Woźniaka, 5.11, godz. 17.00

 

Krotoszyn

Krotoszyńska Biblioteka Publiczna im. Arkadego Fiedlera, ul. Benicka 9, tel./fax 62 725 27 83, www.biblioteka.krotoszyn.pl

pn.-pt. 9.00-17.00

Konkurs czytelniczy ze znajomości książki „Charlie i fabryka czekolady” Roalda Dahla, szczegóły na stronie internetowej biblioteki, 31.10.

„Tropem niesamowitych istot” – konkurs czytelniczy związany z twórczością Suzanny Collins, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; zgłoszenia do 24.11.

 

Krzykosy

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Główna 27, tel. 61 286 25 31, www.bibliotekakrzykosy.pl

pn., śr., czw. 7.00-15.00, wt., pt. 12.00-19.00

„Listopad Poetycki” V Jesienny Konkurs Recytatorski o Tytuł Mistrza Recytacji, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; zgłoszenia do 7.11.

Konkurs Wiedzy o Tadeuszu Kościuszko, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; zgłoszenia do 2.11.

 

Leszno

Miejska Biblioteka Publiczna im. St. Grochowiaka, ul. B. Chrobrego 3, tel. 65 520 53 55, www.mbpleszno.pl

pn., śr., pt. 10.30-18.00, wt., czw. 9.00-16.00, sob. 9.00-14.00

Zaduszki Jazzowe; oprawę muzyczną stworzy zespół Mus Trio oraz Damian Ruskowiak (trąbka), 3.11, godz. 20.00

„4 do 100. Henryka Derwicha” – wystawa grafik i rysunków Henryka Derwicha, czynna do 25.11, Galeria „Za Regałami”

„Między rzeczywistością a snem” – wystawa fotografii Jolanty Mierzwy z Oleśnicy, czynna do 30.11, „Galeria Lochy”

„Z książką w tle” – wystawa prac Sekcji Leszczyńskich Plastyków przy Miejskim Ośrodku Kultury, czynna do 15.11, Biblioteka Dworcowa

 

Lipka

Gminna Biblioteka Publiczna im. IV Dywizji Piechoty WP – Gminny Ośrodek Kultury, ul. IV Dywizji Piechoty WP 2, tel./fax 67 266 51 36, goklipka.pl/category/biblioteka

pn.-pt. 9.00-17.00

„Mój przyjaciel miś” – konkurs plastyczny dla dzieci w wieku 5-9 lat, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 31.10.

 

Luboń

Biblioteka Miejska, ul. Żabikowska 42, tel./fax 61 813 09 72, www.biblub.com

pn.-śr. 11.00-19.00, czw.-pt. 9.00-15.00

Kino KAMERA – nowości filmowe w Bibliotece, 30.10, godz. 17.00-19.00; wstęp 5 zł

Gry i zabawy z Kici Kocią – animacje dla dzieci, 4.11, godz. 12.00

 

Lwówek

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy – Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, ul. E. Sczanieckiej 56, tel. 61 441 40 55, www.biblioteka.lwowek.com.pl

pn.-śr., pt. 8.00-18.00, czw. 8.00-15.00

Klub Maluszka – spotkanie dla dzieci w wieku 1-4 lat wraz z rodzicami, 2.11, godz. 9.30

Wystawa fotografii Łukasza Pakuły, czynna do 31.10.

 

Łubowo

Biblioteka Publiczna Gminy, Łubowo 13f, tel. 61 427 59 34, www.lubowo.pl

pn., pt. 9.00-19.00, wt., czw. 9.00-15.00, śr. 9.00-17.00, pierwsza i ost. sob. m-ca 9.00-13.00

„Dziennik Bliskości” – warsztaty dla rodziców i dzieci prowadzone przez Kingę Barlik, 3.11, godz. 17.00

 

Malanów

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna, ul. Kaliska 2, tel. 63 288 33 22, www.ckibp.malanow.pl

pn.-pt. 10.00-18.00

Kółko teatralne dla dzieci, 31.10, godz. 14.30

Zajęcia plastyczne dla dzieci, 2.11, godz. 14.30

Konkurs Plastyczny „Nasze domowe zwierzaki słodziaki” dla uczniów klas 1-3 szkół podstawowych, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 31.10.

Konkurs Plastyczny „Żyj zdrowo i bezpiecznie” dla uczniów klas 4-6 szkół podstawowych oraz uczniów klas 2-3 gimnazjum, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 31.10.

 

Miedzichowo

Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Poznańska 16, tel./fax 61 441 02 00, www.biblioteka-miedzichowo.pl

wt. 9.00-17.00, śr. 8.00-18.00, czw. 8.00-16.00

Warsztaty plastyczne z Ewą Stachowiak, 30.10, godz. 15.00, Filia w Bolewicach

 

Międzychód

Biblioteka Publiczna im. Jana Daniela Janockiego, pl. Kościuszki 9, tel. 95 748 24 37, www.bibliotekamiedzychod.pl

pn., wt., czw., pt. 10.00-18.00, sob. 9.00-13.00

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci „Iskierka” – spotkania z książką, 30.10.

Biblioteczny Klub Scrabble, 30.10.

 

Miłosław

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy – Miłosławskie Centrum Kultury, ul. Dworcowa 4, tel. 61 438 21 65, www.mckmiloslaw.com.pl

pn., śr., czw. 8.00-17.00, wt., pt. 8.00-16.00

Święto korbola, 30.10, godz. 16.00

„Dziady, głupcze!” – lekcja biblioteczna, 31.10, godz. 12.25, Gimnazjum im. J. Słowackiego

 

Nowe Miasto

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Poznańska 8a, tel. 61 287 46 18, www.nowemiasto.naszabiblioteka.com

pn., śr.-pt. 10.00-18.00, wt. 9.00-15.00, pierwsza i trzecia sob. m-ca 9.00-13.00

Zajęcia plastyczne dla dzieci, 3.11, godz. 15.00-16.00, Filia w Chociczy

 

Nowy Tomyśl

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna, ul. Witosa 8, tel. 61 442 12 70, www.bibliotekant.pl

pn., wt., czw., pt. 9.00-18.00, śr. 11.00-16.00, sob. 10.00-14.00

„W sieć wikliny zaplątany” – wystawa czynna do 16.11.

 

Oborniki

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Antoniego Małeckiego, ul. Kopernika 10, tel./fax 61 296 02 65, www.biblioteka.oborniki.pl

pn.-pt. 9.00-18.00, sob. 9.00-13.00

Wystawa poświęcona jubileuszowi 40. lat istnienia chóru Cantilena, czynna do 10.11, hol biblioteki

 

Okonek

Biblioteka Publiczna im. Czesława Miłosza – Okoneckie Centrum Kultury, ul. Niepodległości 46, tel./fax 67 266 90 60, www.biblioteka.ockokonek.pl

pn.-pt. 8.00-18.00

„Słowa malowane” – konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalnych, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 10.11.

 

Opalenica

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, os. Centrum 11, tel. 61 447 74 30, ckibopalenica.pl

pn., wt., pt. 10.00-18.00, śr. 8.00-20.00, czw. 8.00-15.00, sob. 9.00-13.00

Wieczór Improwizacji Kabaretowej, 4.11, godz. 19.04, aula widowiskowa Przedszkola nr 2

 

Ostroróg

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Wroniecka 14, tel./fax 61 291 65 10, www.biblioteka.ostrorog.net

pn., śr. 8.00-15.00, wt. 8.00-18.00, czw., pt. 8.00-16.00

Gminny Konkurs Kulinarny na „Rogala marcińskiego”, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; rogale należy dostarczyć do biblioteki 10.11.

 

Ostrowite

Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Zachodnia 3a, tel. 63 276 52 03, www.ostrowite.naszabiblioteka.com

pn., wt. 10.30-18.00, śr. 8.00-15.30, pt. 11.00-18.30

„W barwach jesieni” – gminny konkurs plastyczny dla uczniów klas 4–5, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 21.11.

 

Ostrów Wielkopolski

Biblioteka Publiczna im. Stefana Rowińskiego, ul. Wolności 2, tel./fax 62 737 47 00, www.biblioteka-ostrow.pl

pn., wt., czw., pt. 8.00-18.00, śr. 9.00-14.00, sob. 9.00-13.00

„I ty zostań kumplem Mikołajka” – konkurs czytelniczo-plastyczny, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; trwa w terminie 25.09-31.10, Filia dla Dzieci i Młodzieży

 

Ostrzeszów

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Stanisława Czernika, pl. Borek 17, tel. 62 730 33 89, tel./fax 62 730 19 48, www.bp.ostrzeszow.pl

pn., czw. 10.00-18.00, wt., pt. 9.00-17.00, śr. 9.00-15.00, ost. sob. m-ca 9.00-13.00

„Zaczytani w Ostrzeszowie” – Gminny Konkurs Plastyczny na plakat promujący I Ostrzeszowskie Targi Książki, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 10.11.

„Jak kamień z serca...” – XVII Powiatowy Konkurs Recytatorski, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; zgłoszenia do 16.11.

 

Piła

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Pantaleona Szumana w Pile, ul. Mariana Buczka 14, tel. 67 351 79 03, 67 351 79 04, www.biblioteka.pila.pl

pn.-pt. 8.00-19.00, sob. 8.00-15.00; Oddz. dla Dzieci, pn.-pt. 8.00-18.00, sob. 8.00-15.00

Kawiarenka pod Zegarem: Spotkanie z książką dla dorosłych czytelników osiedla, 31.10, godz. 16.00, Filia nr 9, ul. Wenedów 8A

Twórczy Papier – zajęcia literacko-plastyczne dla dzieci z osiedla w wieku 7-10 lat, 2.11, godz. 15.15, Filia nr 7, al. Poznańska 91

Opowiem Ci książkę – zajęcia literacko-plastyczne dla dzieci w wieku 6-12 lat, 2.11, godz. 18.30, Filia nr 9, ul. Wenedów 8A

Kącik Gier Planszowych – dla dzieci od lat 6 wraz z rodzicami, 4.11, godz. 11.00, Oddział dla Dzieci, ul. Staromiejska 14

Wystawa fotografii „Krótka historia przymusowej akcji osiedleńczej Romów w Polsce w XX wieku” – plansze w sepii ze zbiorów Archiwum Instytutu Pamięci i Dziedzictwa Romów oraz Ofiar Holokaustu działającego przy Związku Romów w Polsce z siedzibą w Szczecinku, Filia nr 4, al. Powstańców Wlkp. 62

„Stwórz własną książkę” – rodzinny konkurs artystyczny, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 30.11.

„Stwórz własną książkę” – konkurs artystyczny dla dzieci i młodzieży, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 30.11.

Poetycka Czwórka – salonik poetycki: „Między rozmową a milczeniem” – prezentacja wierszy Zuzanny Przeworskiej, inicjatorki i współzałożycielki w 1990 roku Fundacji Literackiej imienia Agnieszki Bartol – prezesa Zarządu Fundacji, poetki, dziennikarki, wydawcy, do 31.10, Filia nr 4, al. Powstańców Wlkp. 62

Poetycka Czwórka – salonik poetycki: „Poezja wędrująca” – prezentacja wierszy o podróżowaniu w wielu językach, od 2.11, Filia nr 4, al. Powstańców Wlkp. 62

Wystawa malarstwa: „Inspiracje jesienne” – prezentacja obrazów w formie kolażu z liści Teresy Loos, czynna od 2.11, Filia nr 4, al. Powstańców Wlkp. 62

Skarby z mojej komody: „Kwiaty” – wystawa prac malarskich Józefa Madajczaka, czynna do 31.10, Filia nr 6, ul. Kr. Jadwigi 17

Skarby z mojej komody: Wystawa prac malarskich Ewy Piszel, czynna od 2.11, Filia nr 6, ul. Kr. Jadwigi 17

Galeria jednego obrazu: Wystawa prac Bożeny Jaskólskiej – mieszkanki osiedla, czytelniczki biblioteki, czynna do 31.10, Filia nr 7, al. Poznańska 91;

Galeria jednego obrazu: Wystawa prac Alicji Lesińskiej – mieszkanki osiedla, czytelniczki biblioteki, czynna od 2.11, Filia nr 7, al. Poznańska 91;

 

Pleszew

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Słowackiego 19A, tel./fax 62 742 83 58, www.bppl.pl

pn., czw., pt. 9.00-18.00, wt. 9.00-19.00, sob. 9.00-14.00

Klub Modelarstwa Papierowego, 4.11, godz. 10.00-13.00

 

Pniewy

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Pniewy – Centrum Kultury, ul. Strzelecka 11A, tel./fax 61 291 09 64, www.bibliotekapniewy.pl

pn. 8.00-16.00, wt., śr., pt. 9.00-17.00, czw. 11.00-19.00

Bezpłatne warsztaty o żywieniu niemowląt i małych dzieci (obowiązują zapisy), 31.10, godz. 10.00

Filmowe piątki, 3.11, godz. 19.00

 

Pobiedziska

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Kostrzyńska 21, tel. 61 817 71 46, www.bppob.pl

pn., czw. 10.00-19.00, wt., pt. 10.00-16.00, śr. 8.00-16.00, pierwsza i ostatnia sob. m-ca 9.00-13.00

Spotkanie Klubu Rękodzieła, 2.11, godz. 17.00

 

Powidz

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Park Powstańców Wlkp. 25, tel. 63 277 63 52, www.powidz.naszabiblioteka.com

pn., śr., pt. 11.00-19.00, wt., czw. 7.30-15.30

Festiwal Chóralny Pieśni Patriotycznej „Dla Niepodległej”, 4.11, godz. 15.00, Dom Kultury

„Powidzanie w Powstaniu Wielkopolskim” – wystawa fotografii, od 4.11.

Wystawa makiet o tematyce Powstania Wielkopolskiego, wykonanych z klocków Lego, czynna w terminie 19.10-6.11.

 

Poznań

Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury, ul. Prusa 3, tel. 61 66 40 850, www.wbp.poznan.pl

pn., śr., pt. 9.00-16.00, wt., czw. 10.00-18.00

„Wielkopolska Press Photo 2017” – konkurs fotograficzny, regulamin na stronie internetowej biblioteki; termin dostarczenia zdjęć do 31.10.

 

Puszczykowo

Biblioteka Miejska im. Małgorzaty Musierowicz – Centrum Animacji Kultury, Rynek 15, tel./fax 61 819 46 49, www.biblioteka.iq.pl

pn., pt. 7.00-15.00, wt., śr., czw. 10.00-18.00

Spotkanie z cyklu: Muzyczne spotkania z Panią Melodią pt. „Pani Operetka – Młodsza Siostra Opery”, 30.10, godz. 17.00, hala widowiskowo-sportowa, ul. Poznańska; bilety: 5 zł

Potwornie Dobre Granie – turnieje gier planszowych, 4.11, godz. 12.00-17.00, hala widowiskowo-sportowa, ul. Podgórna 21

 

Rogoźno

Biblioteka w Rogoźnie – Rogozińskie Centrum Kultury, os. Przemysława II 7, tel. 67 261 81 08, www.rck.rogozno.pl

pn., śr.-pt. 12.00-19.00, wt. 9.00-16.00

XVIII Konkurs „Dzieje Wielkopolski w podaniach i legendach”, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; zgłoszenia do 28.11.

 

Rokietnica

Biblioteka Gminna im. Marii Konopnickiej, ul. Pocztowa 8, tel./fax 61 814 52 12, www.bibrok.neostrada.pl

pn.-śr. 8.00-20.00, wt., czw., pt. 12.00-20.00

Zajęcia szachowe dla dzieci i młodzieży, 30.11, godz. 17.00 i 18.00

 

Skoki

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Eugeniusza Paukszty, ul. Rogozińska 1B, tel./fax 61 824 22 81, www.bibliotekaskoki.pl

pn.-pt. 8.00-19.00, sob. 9.00-14.00

XI Turniej Recytatorski „Głos poezji” dla młodzieży z klas VII i gimnazjów, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; zgłoszenia do 3.11.

 

Stare Miasto

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Główna 16, tel. 63 241 60 67, www.bibliotekastaremiasto.pl

pn., wt., śr., pt. 8.00-18.00, czw. 10.00-18.00, sob. 10.00-14.00

Konkurs na recenzję książki z Paczki literackiej, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; trwa do 31.12.

Kto Ty Jesteś? Gminny Konkurs Plastyczny, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy składać do 31.10.

 

Suchy Las

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Szkolna 16, tel. 61 250 04 01, tel./fax 61 250 04 04, www.osrodekkultury.pl/biblioteka

pn.-pt. 9.00-18.00, ost. sob. m-ca 9.00-13.00

„Mężczyzna z kijowym peselem” – spotkanie z Piotrem Bałtroczykiem, 3.11, godz. 19.00, sala widowiskowa CKiBP; bilety: 50/40 zł (N/U) do nabycia w sekretariacie CKiBP oraz na www.bilety24.pl

Głośne Czytanie Bajek: „Miś Fantazy i jego przygody” – bajki czytać będzie Piotr Witoń, 5.11, godz. 11.00

Smyczkowy „Koncert Jesienny”, 5.11, godz. 17.00, kościół pw. św. Joanny Beretty Molli w Złotnikach

 

Swarzędz

Biblioteka Publiczna, os. Czwartaków 1, tel./fax 61 818 63 14, www.biblioteka.swarzedz.pl

pn. 11.00-19.00, wt.-czw. 10.00-18.00, pt. 8.00-16.00

Wesoła Gromadka – zajęcia dla dzieci w wieku od 1-3 lat wraz z rodzicami/opiekunami (obowiązują zapisy), 2.11, godz. 9.00-10.00, Filia na os. Raczyńskiego 19

Biblioteczny Klub Młodzieżowy – zajęcia dla młodzieży w wieku 15-17 lat, 3.11, godz. 15.00-17.00, Filia w Kobylnicy

Wystawa prac nagrodzonych i wyróżnionych w konkursie fotograficznym „Cudze chwalicie, swego nie znacie”, czynna do 31.10, galeria Wielokropek

„Gruzja z dzieckiem” – wystawa fotografii Alicji Szeloch, Filia os. Raczyńskiego

„380 dni dookoła Swarzędza” – Konkurs Literacki, regulamin na stronie internetowej biblioteki; utwory należy nadesłać w terminie do 31.10.

 

Szamotuły

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Edmunda Calliera, Rynek 10, tel./fax 61 292 13 61, tel. 61 292 11 43, www.biblioteka-szamotuly.pl

pn.-pt. 9.00-18.00, pierwsza i trzecia sob. m-ca 9.00-13.00

„Jesienny gość” – konkurs dla dzieci z klas I-III szkół podstawowych, szczegóły na stronie intenetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 10.11.

„Książka na jesień” – konkurs dla młodzieży szkół średnich i dorosłych, szczegóły na stronie intenetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 10.11.

Galeria Jednego Dzieła: „Anioł” – kolaż Małgorzaty Rosady (Grupa Jakkolwiek), do 31.10.

 

Śrem

Biblioteka Publiczna im. Heliodora Święcickiego, ul. Grunwaldzka 10, tel. 61 283 54 67, www.biblioteka.srem.pl

pn. 11.00-15.00, wt.-pt. 10.00-19.00, sob. 9.00-13.00

„Pchła Szachrajka” – zajęcia edukacyjno-biblioteczne dla dzieci, 31.10, godz. 15.00, Filia Przy Moście, ul. Kilińskiego 2

„Halloweenowe duszki” – zajęcia dla dzieci, 31.10, godz. 10.00, Filia Błociszewo – OP Krzyżanowo

Audio-baby – zajęcia dla grup przedszkolnych, 31.10, godz. 9.00, mediateka

Literackie Poranki Malucha – dla dzieci od 1 do 3 lat, 31.10, godz. 11.00, wypożyczalnia dla dzieci

Czytamy przedszkolakom – głośne czytanie dla dzieci, 3.11, godz. 9.00 i 10.30, wypożyczalnia dla dzieci

Kurs komputerowy dla dorosłych (zajęcia odpłatne), 2.11, godz. 16.00

Malowanki – zajęcia edukacyjno-biblioteczne dla dzieci szkolnych, 2.11, godz. 15.00, Filia Przy Moście

Klub Miłośników Gier Planszowych – dzieci/dorośli/młodzież, 4.11, godz. 9.00, planszoteka

Pracownia ilustracji (zajęcia odpłatne), 4.11, godz. 9.30-12.30, sala animacji

 

Środa Wlkp.

Miejska Biblioteka Publiczna im. R.W. Berwińskiego, Pl. Zamkowy 7, tel. 61 285 80 49, www.mbpsrodawlkp.pl

pn.-pt. 9.00-18.00, sob. 9.00-13.00

Konkurs Literacki: „A to Polska właśnie”, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; termin 20.10–30.11.

 

Tarnówka

Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Zwycięstwa 51, tel. 67 266 41 07, email: bakcyl.tarnowka@o2.pl

pn., czw., pt. 8.00-16.00, wt., śr. 10.00-18.00

„Koncert fortepianowy na ludowo” – trzy odsłony fortepianu, 4.11, godz. 16.00; 5.11, godz. 17.00

 

Trzcianka

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Kazimiery Iłłakowiczówny, ul. Sikorskiego 22, tel./fax 67 216 33 59, www.biblioteka-trzcianka.pl

pn.-pt. 8.00-18.00

„Wyjście z cienia” VII Ogólnopolski Konkurs Recytatorski im. Romana Brandstaettera, szczegóły na Fb biblioteki; zgłoszenia do 17.11.

 

Turek

Miejska Biblioteka Publiczna im. Włodzimierza Pietrzaka, ul. Dworcowa 5, tel./fax 63 289 21 26, 63 278 51 34, www.biblioteka.turek.net.pl

pn.-wt. 9.00-18.30, śr.-pt. 9.00-16.00

Spotkanie Bibliotecznego Klubu Filmowego, 31.10, godz. 16.00

 

Wągrowiec

Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Średnia 18, tel. 67 262 00 68, 725 255 955, www.mbp.wagrowiec.eu

pn., wt., czw., pt. 8.00-17.00, śr. 8.00-18.00, sob. 9.00-13.00

„Alicja w Krainie Czarów” – konkurs plastyczny dla uczniów klas IV-VII szkół podstawowych, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 10.11, Filia nr 1, os. Wschód 6

 

Powiatowa Biblioteka Publiczna, ul. Kościuszki 49, tel. 67 268 56 25, www.pbp.wagrowiec.pl

pn.-pt. 7.45-17.00, sob. 9.00-13.00

Powiatowy Konkurs na „Świąteczną Bombkę”, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 1.12.

 

Wolsztyn

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Stanisława Platera, ul. Gajewskich 48, tel./ fax 68 384 22 81, tel. 68 347 26 30, www.bibliotekawolsztyn.pl

pn., wt., śr., pt. 8.00-18.00, czw. 8.00-16.00, sob. 9.00-13.00

Zajęcia z biblioterapii dla dzieci niepełnosprawnych ze szkoły specjalnej nr 4 w Wolsztynie, 2.11, godz. 11.00

„Zegary wieżowe Ziemi Wolsztyńskiej” – wystawa fotografii Michała Olejniczaka

 

Września

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Dzieci Wrzesińskich 13, tel. 61 436 25 96, www.biblioteka.wrzesnia.pl

pn. 10.00-18.00, wt.-pt. 8.00-18.00, pierwsza sob. m-ca 9.00-13.00

„Petronelka z pyrki” – konkurs plastyczny dla uczniów klas I-III i IV-VII, szczegółowy regulamin na stronie internetowej Biblioteki; prace należy składać do 13.11.

Przygody „Petronelki” w „Parku Hrabiny” we Wrześni – konkurs literacki dla uczniów klas VII, szczegółowy regulamin na stronie internetowej Biblioteki; prace należy składać do 13.11.

 

Wyrzysk

Biblioteka – Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, ul. Kościuszki 15, tel. 67 286 26 64, biblioteka.mgokwyrzysk.pl

pn.-czw. 8.00-17.00, pt. 8.00-15.00, pierwsza i ostatnia sob. m-ca 9.00-12.00

Zajęcia pozalekcyjne dla dzieci w wieku szkolnym, 31.10, godz. 15.00-16.00

Przystanek Pomysłów: „Duchy Mączuchy”, 3.11, godz. 14.45-15.45, Filia w Osieku nad Notecią

 

Zagórów

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Wojska Polskiego 13, tel. 63 274 81 09, www.biblioteka-zagorow.pl

pn., śr., pt. 8.00-18.00, wt., czw. 8.00-16.00

Wystawa znaczków i numizmatów z kolekcji Jana Kloca, czynna do 31.10.

 

Zbąszyń

Biblioteka Publiczna w Zbąszyniu – Zbąszyńskie Centrum Kultury, ul. 17 Stycznia 59a, tel./fax 68 386 07 00, www.biblioteka.zbaszyn.pl

pn., wt., czw., pt. 9.00-18.00, śr. 11.00-16.00

„Dawnych wesel czar...” – wystawa fotografii z okolic Nowego Tomyśla. Autorką wystawy jest Grażyna Matuszczak, czynna w terminie 29.09-31.10.

 

Złotów

Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida, ul. Grochowskiego 17, tel./fax 67 263 20 00, www.biblioteka-zlotow.pl

pn.-pt. 8.00-18.00, sob. 8.00-13.00

Wystawa fotografii Wandy Bihun, czynna do 8.11.

 

Wyniki wyszukiwania ({[{total}]})

brak wyników wyszukiwania

Newsletter

Zapisano adres do bazy.

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera.