Wykorzystujemy pliki cookies do zapamiętania ustawień i preferencji użytkownika. Więcej informacji znajdziesz w Polityce cookies. Jeśli się nie zgadzasz, możesz w swojej przeglądarce wyłączyć zgodę na ich przechowywanie.

{[{category.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej organizatorów

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
{[{category.name}]}
{[{tag.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej wydarzeń powiat{[{region.name}]}

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
Data
{[{month.name}]}
{[{day.name}]} {[{day.day}]}
« wcześniejsze daty dalsze daty »
{[{category.name}]} {[{tag.name}]} {[{place.name}]} {[{date.date_from}]} - {[{date.date_to}]} wyczyść

Kalendarium wydarzeń bibliotecznych 28/05-03/06/2018

Brzeziny

Biblioteka Publiczna Gminy – Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji, ul. 1000-lecia 10, tel. 62 769 81 23, www.brzeziny.naszabiblioteka.com

pn., wt., czw., pt. 8.00-16.00, śr. 8.00-18.00

„Ptasi świat”– wystawa prac dzieci i młodzieży, nagrodzonych i wyróżnionych w IV Biennale Rysunku w Ostrowie Wlkp., czynna do 30.06.

 

Chodzież

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Michalskiego, ul. Kościuszki 32, tel. 67 381 81 38, tel./fax 67 381 81 08, www.biblioteka-chodziez.pl

pn.-pt. 8.00-19.00, sob. 8.00-13.00

Wystawa grafiki Macieja Małeckiego, czynna do 31.05.

 

Czarnków

Miejska Biblioteka Publiczna w Czarnkowie – Miejskie Centrum Kultury, pl. Wolności 5, tel. 67 255 59 82, www.mbp.czarnkow.pl

pn.-pt. 8.00-17.00, sob. 9.00-13.00

Bajkownica – zajęcia dla dzieci w wieku 6-8 lat, 28.05, godz. 16.00, Filia nr 1, os. Parkowe 11

Bibliomoliki – zajęcia dla dzieci w wieku 2-5 lat, 30.05, godz. 10.00, Oddział Dziecięcy, ul. Wroniecka 32

 

Czempiń

Biblioteka Publiczna, ul. Parkowa 2, tel. 61 282 64 03, www.biblioteka.czempin.pl

pn.-pt. 9.00-19.00

Konkurs czytelniczy „Czytasz? Wiesz!”, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; konkurs trwa do 14.12.

 

Czerwonak

Gminna Biblioteka Publiczna, os. 40-lecia PRL 7a, tel./fax 61 812 07 01, www.biblioteka.czerwonak.pl

pn., czw. 11.00-19.00, wt. 10.00-18.00, śr. 8.00-16.00, pt. 8.00-15.00, ost. sob. m-ca 9.00-14.00

Jubileuszowa wystawa w ramach obchodów 70-lecia GBP w Czerwonaku, czynna do 30.06.

Wystawa prac uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej, do 30.05, Filia w Owińskach

Wystawa prac lokalnych artystów z klubu „Impresja”, czynna do 30.05, Filia w Owińskach

 

Dopiewo

Gminna Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury, ul. Konarzewska 12, tel./fax 61 814 82 23, www.bibldop.pl

pn., wt., czw. 10.00-18.00, śr., pt. 8.00-15.00

Koncert Damiana Holeckiego z okazji Dnia Matki, 28.05, godz. 19.00, sala widowiskowa CRK w Konarzewie, ul. Poznańska 19; bilety: 20 zł

 

Gniezno

Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna, ul. Staszica 12a, tel. 61 426 32 61, www.biblioteka.gniezno.pl

Biblioteka Główna, ul. Mieszka I 16, pn. 10.00-20.00, wt.-pt. 10.00-18., sob. 10.00-14.00; Wypożyczalnia dla Dzieci, ul. Mieszka I 15, pn.-pt. 10.00-18.00, sob. 10.00-14.00

Sobotnie spotkania z książką – dla dzieci z rodzicami, 1.06, godz. 11.00-13.00, Wypożyczalnia dla Dzieci

„Polska. To lubię”– konkurs plastyczny na pocztówkę okolicznościową, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 1.06.

Wystawa prac plastycznych przygotowanych na XIII edycję Powiatowego Konkursu Ekologicznego dla Uczniów z Niepełnosprawnością Intelektualną pt. „Eko znaczy z sercem”, czynna do 31.05, foyer im. Mirosława Skrzypkowskiego biblioteki, ul. Staszica 12a

 

Golina

Biblioteka Publiczna, pl. Kazimierza Wielkiego 12, tel. 63 241 81 21, www.golina.naszabiblioteka.com

pn.-śr., pt. 9.00-18.00, czw. 13.00-18.00

„Golinianie dzieciom”– II edycja konkursu na napisanie bajki dla dzieci, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy przesyłać do 31.05.

 

Gołuchów

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Czartoryskich 47, tel. 62 742 46 77, www.goluchow.pl

pn., wt., czw., pt. 9.00-17.00, śr. 9.00-15.00, sob. 9.00-14.00

Gminny Dzień Dziecka, 3.06, od godz. 14.00 (współorganizacja)

 

Gostyń

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Wrocławska 257, tel. 65 572 09 52, fax 65 575 12 99, www.biblioteka.gostyn.pl

wt.-śr. 11.00-18.00, czw. 9.00-18.00, pt. 8.00-18.00, sob. 9.00-14.00

Dwa konkursy twórcze z nagrodami na dwie ważne rocznice, konkursy dla uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Gostyń, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace przyjmowane są do 8.06.

 

Jaraczewo

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Kolejowa 7, tel./fax 62 740 80 83; 62 740 80 59, www.biblioteka.jaraczewo.pl

pn., śr. 8.00-18.00, wt., czw., pt. 8.00-16.30, sob. 9.00-13.00

„Wytrwały czytelnik”– konkurs czytelniczy dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, szczegóły na stronie biblioteki; trwa do 30.06.

 

Kalisz

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka, ul. Łazienna 6, tel. 62 757 34 30, 757 22 88; fax 62 766 54 47, www.mbp.kalisz.pl

pn., wt., czw. 10.00-18.00, śr., pt. 8.00-15.00

Mistrz Pięknego Czytania – konkurs dla uczniów klas I – III Szkół Podstawowych, 29.05, godz. 9.00, Filia nr 5 Oddział Dziecięcy, ul. Złota 26-28

„Moje ulubione miejsce w Kaliszu”– konkurs dla osób niepełnosprawnych, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; termin składania prac do 8.06, Filia nr 3, ul. Krótka 3

„Agatha Christie – mistrzyni suspensu”– wystawa czynna do 30.05, Filia nr 4, al. Wolności 27

„Kaliszanki mają głos”– wystawa zorganizowana z okazji obchodów Roku Praw Kobiet, wystawa czynna do 30.05, Filia nr 1, ul. Górnośląska 29

„Architekt z Niecałej – Albert Nestrypke”– wystawa czynna do 30.05, Biblioteka Główna, ul. Legionów 66

„Ziemia nieznana. Kalisz po belle époque”– wystawa czynna do 29.06, Filia nr 3, ul. Krótka 3

„Zgraliśmy się plastycznie”– wystawa prac dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II, w ramach obchodzonego 15 maja Święta Polskiej Muzyki i Plastyki, czynna do 1.06, Filia nr 5, ul. Złota 26-28

„Wolność i poeci”– wystawa publikacji z okazji obchodów 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę, czynna do 10.06, Filia nr 7, ul. Tuwima 10

„Z dziejów kaliskiego szkolnictwa”, wystawa czynna do 29.06, Filia nr 9, ul. Serbinowska 1A

 

Kiszkowo

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Polna 33,: tel./fax 61 429 70 45, www.bibliotekakiszkowo.naszabiblioteka.com

pn.-śr., pt. 8.00-16.00, czw. 8.00-18.00

„Mowa drzew”– wystawa malarstwa Zdzisława Niteckiego, czynna do 30.05.

 

Kleczew

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna, pl. Piłsudskiego 14, tel. 63 270 10 11, fax 63 270 80 87, www.biblioteka.kleczew.pl

pn., śr., pt. 10.00-18.00, wt., czw. 8.00-16.00, sob. 9.00-13.00

Warsztaty garncarskie, 28.05, godz. 16.00

 

Kłecko

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Gnieźnieńska 8, tel./fax 61 427 01 40, www.bpklecko.naszabiblioteka.com

pn., pt. 9.00-15.00, wt., czw. 13.00-19.00, śr. 10.00-16.00, pierwsza i trzecia sob. m-ca 9.00-13.00

Kiermasz książki, trwa do 31.05, w godz. otwarcia biblioteki

 

Konin

Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Dworcowa 13, tel./fax 63 242 85 37, www.mbp.konin.pl

pn., wt., śr., pt. 9.00-18.00, czw. 12.00-15.00, sob. 10.00-14.00

XXXIII Ogólnopolski Konkurs Poetycki „Milowy Słup”– konkurs poetycki, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; wiersze należy przesłać do 10.09.

 

Kostrzyn

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Kazimiery Iłłakowiczówny, ul. Poznańska 20, tel. 61 817 83 82, www.biblioteka-kostrzyn.pl

pn.-pt. 10.00-18.00, sob. 9.00-13.00

„Święto Konstytucji 3 Maja”– wystawa książek i druków okolicznościowych, czynna do 30.06, hol Biblioteki oraz Izba Muzealna

 

Kościan

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Tomaszewskiego, ul. Wrocławska 28b, tel. 65 512 00 40, 65 511 00 26, www.biblioteka.koscian.pl

pn.-śr., pt. 10.00-18.00, czw., sob. 8.00-15.00

Zajęcia w Klubie Trąbka Bombka, 29.05, godz. 10.00

Spotkanie w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, 30.05, godz. 17.00, Oddział Dla Dzieci

XXIX Konkurs Literacki „Młodych Piór”: „Mój spacer po Ziemi Kościańskiej z Adamem Tomaszewskim”, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 30.05.

„O młodości, która została nad Obrą. Adam Tomaszewski – życie i twórczość”– wystawa, czynna do 15.12, sala spotkań

 

Kórnik

Biblioteka Publiczna, ul. Poznańska 65, tel. 61 817 00 21, www.biblioteka.kornik.pl

pn., wt., pt. 11.00-19.00, śr., czw. 8.00-15.00, 1, 2, 3 sob. m-ca 9.00-13.00

Bajkoczytanie na polanie – Bajki o cyferkach, 29.05, godz. 17.30

„Być kobietą, być kobietą...”– cykl warsztatów piękna dla kobiet (obowiązują zapisy), 29.05, godz. 17.00-18.30

 

Krotoszyn

Krotoszyńska Biblioteka Publiczna im. Arkadego Fiedlera, ul. Benicka 9, tel./fax 62 725 27 83, www.biblioteka.krotoszyn.pl

pn.-pt. 9.00-17.00

„Ptaki”– wystawa prac dzieci z Przedszkola Słoneczko, czynna w terminie 8-30.05.

„Ja czytam, Ty czytasz, My czytamy”– wystawa pokonkursowa, czynna w terminie 8-30.05.

 

Krzywiń

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Kasztelańska 1, tel./fax 65 517 06 11, www.krzywin.eu.org

pn., pt. 9.00-18.00, wt. 9.00-16.00, śr. 9.00-17.00, czw. 9.00-15.00

„Bo w przyjaźni jest siła”– konkurs literacki dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 9.06.

 

Książ Wielkopolski

Biblioteka Publiczna – Centrum Kultury, ul. Wichury 11a, tel./fax 61 282 22 43, www.ck-ksiazwlkp.pl

pn.-pt. 9.00-17.00, sob. 10.00-13.00

Wtorkowe spotkania z rękodziełem, 29.05, godz. 15.00; informacje: 61 282 22 43

„100 lat Niepodległości”– konkurs fotograficzny, szczegóły na stronie internetowej biblioteki, prace należy dostarczyć do 31.08.

 

Kuślin

Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Leśna 13, tel. 61 447 30 89, www.bibliotekakuslin.pl

pn.-pt. 11.00-18.00

Konkurs poetycki na wiersz patriotyczny odbywający się w ramach XIV edycji Konkursu o Pióro Wójta Gminy Kuślin, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; trwa do 30.09.

 

Leszno

Miejska Biblioteka Publiczna im. St. Grochowiaka, ul. B. Chrobrego 3, tel. 65 520 53 55, www.mbpleszno.pl

pn., śr., pt. 10.30-18.00, wt., czw. 9.00-16.00, sob. 9.00-14.00

„Krwawa potyczka na leszczyńskim dworcu” – wykład dr. hab. Waldemara Handke, 28.05, godz. 18.00, Biblioteka Ratuszowa, Rynek 1

Spotkanie z Jolantą Bartoś, 29.05, godz. 18.00, Galeria Lochy

Koncert Lecha Niedźwiedzińskiego z zespołem Funky Fun, 2.06, godz. 20.00, Biblioteka Ratuszowa, Rynek 1

Piknik z okazji Dnia Dziecka, 3.06, godz. 11.00, Ramek w Rydzynie

„Kwiaty na znakach pocztowych i w malarstwie”– wystawa ze zbiorów Mirosława Giertycha z cyklu „Ze zbiorów leszczyńskich kolekcjonerów”, czynna do 30.05.

„80-lecie sportu żużlowego w Lesznie”– wystawa czynna do 11.06.

„Barwy architektury”– wystawa obrazów Barbary Szumnej, czynna do 16.06, „Galeria Dworcowa”

 

Luboń

Biblioteka Miejska, ul. Żabikowska 42, tel./fax 61 813 09 72, www.biblub.com

pn.-śr. 11.00-19.00, czw.-sob. 9.00-15.00

Darmowe warsztaty z malowania na szkle i ceramice, 28.05, godz. 17.30-20.00

Kino Kamera, 28.05, godz. 17.00

„Marynarze w szeregach powstańczych... Powstanie Wielkopolskie 1918-1919 w zbiorach Mariana F. Winieckiego” – spotkanie historyczne, 29.05, godz. 17.00: wstęp wolny

Biblioteka w plenerze: Wakacyjna podróż dookoła świata -tańce na hawajskiej plaży, 2.06, godz. 11.00-12.00, Plaża Miejska

„Miasto. Niezmywalne znaki”– wystawa fotograficzna prezentująca dwa cykle autorstwa Agnieszki Krupieńczyk

„Mój Luboń. Tradycja i współczesność”– wystawa plenerowa, pl. Edmunda Bojanowskiego (współorganizacja)

„Zapach zieleni”– wystawa prac uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Wspólna Droga”

 

Łubowo

Biblioteka Publiczna Gminy, Łubowo 13f, tel. 61 427 59 34, www.lubowo.pl

pn., pt. 9.00-19.00, wt., czw. 9.00-15.00, śr. 9.00-17.00, pierwsza i ostatnia sob. m-ca 9.00-13.00

Spotkanie z pisarzem Romanem Pankiewiczem, 28.05, godz. 9.00

 

Malanów

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna, ul. Kaliska 2, tel. 63 288 33 22, www.ckibp.malanow.pl

pn.-pt. 10.00-18.00

Zajęcia taneczne dla dzieci, 29.05, godz. 16.00 oraz 17.00

 

Margonin

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Polna 6, tel. 67 284 60 86, blog.biblioteka.margonin.pl

pn., pt. 8.00-15.00, wt.-czw. 8.00-19.00

Uniwersytet Trzeciego Wieku: wspólne czytanie najpiękniejszych utworów literatury dla dzieci, 28.05, godz. 16.30

„Kochamy nasze mamy” – spotkanie Koła Najmłodszych Przyjaciół Bohaterów Książek, 30.05, godz. 17.00

 

Miedzichowo

Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Poznańska 16, tel./fax 61 441 02 00, www.biblioteka-miedzichowo.pl

wt. 9.00-17.00, śr. 8.00-18.00, czw. 8.00-16.00

Opowieści bajarza – Szymona Góralczyka: Bajki i baśnie polskie, 28.05, godz. 17.00, Filia w Bolewicach

„Bibliotekarz – zawód glamour”– wystawa, czynna do 30.05, Filia w Bolesławicach

 

Międzychód

Biblioteka Publiczna im. Jana Daniela Janockiego, pl. Kościuszki 9, tel. 95 748 24 37, www.bibliotekamiedzychod.pl

pn., wt., czw., pt. 10.00-18.00, sob. 9.00-13.00

„Kochana Mamo, kochany Tato” – koncert w wykonaniu młodych piosenkarzy Studia Piosenki pod kierownictwem Ewy Kiepury, 30.05, godz. 17.00, sala widowiskowa CAK Międzychód; wstęp wolny

„Wehikuł czasu” – Dzień Dziecka, 3.06, godz. 13.00-18.00, Ogródek Jordanowski

 

Murowana Goślina

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Bonawentury Graszyńskiego, ul. Poznańska 16, tel. 61 892 36 27, www.biblioteka.murowana-goslina.pl

pn. 10.00-19.00, wt., czw. 10.00-18.00, śr. 8.00-15.00, pt. 8.00-14.00

Zabawy plastyczne z gliną – dla dzieci w wieku 7-9 lat, 28.05, godz. 17.00

„Mój ulubiony bohater z bajki”– konkurs plastyczny z nagrodami dla dzieci w wieku 5-8 lat, czas trwania: 7-28.05.

Konkurs z nagrodami dla fanów Lassego i Mai, czas trwania: 7-30.05.

 

Nowe Miasto

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Poznańska 8a, tel. 61 287 46 18, www.nowemiasto.naszabiblioteka.com

pn., śr.-pt. 10.00-18.00, wt. 9.00-15.00, pierwsza i trzecia sob. m-ca 9.00-13.00

Maraton Prozy pod hasłem: „Poznajemy twórczość ks. Jana” – konkurs prozatorski dla wszystkich uczniów szkół podstawowych klas I-III oraz IV-VI, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; etap gminny 30.05, godz. 9.00. Współorganizacja: Szkoła Podstawowa w Kolniczkach

„Smocza legenda” – teatrzyk z okazji Dnia Dziecka, 1.06, godz. 16.00, duża sala GOK; bilety = 50 plastikowych nakrętek

Zajęcia plastyczne dla dzieci, 1.06, godz. 15.00, Filia w Chociczy

 

Nowy Tomyśl

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna, ul. Witosa 8, tel. 61 442 12 70, www.bibliotekant.pl

pn., wt., czw., pt. 9.00-18.00, śr. 11.00-16.00, sob. 10.00-14.00

Nie trzymaj pieniędzy w skarpecie! – spotkanie z cyklu: Seniorzy w natarciu, 29.05, godz. 9.00

Wystawa ilustracji Krystyny Michałowskiej, czynna do 30.05.

„To ja Mery” – wystawa prezentująca prace Malwiny Basińskiej – uczennicy klasy gimnazjalnej Szkoły Podstawowej w Michorzewie, czynna do 22.06.

 

Oborniki

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Antoniego Małeckiego, ul. Kopernika 10, tel./fax 61 296 02 65, www.biblioteka.oborniki.pl

pn.-pt. 9.00-18.00, sob. 9.00-13.00

Warsztaty z Mądrą Sową: „Dla Ciebie, Mamo…”, 28.05, godz. 15.30

Spotkanie autorskie z Łukaszem Wierzbickim, autorem książek dla dzieci i młodzieży, podróżnikiem, redaktorem i biografistą, 30.05, godz. 9.00

Biblioteczny poranek dla dzieci, 1.06, godz. 10.00

 

Opalenica

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, os. Centrum 11, tel. 61 447 74 30, ckibopalenica.pl

pn., wt., pt. 10.00-18.00, śr. 8.00-20.00, czw. 8.00-15.00, sob. 9.00-13.00

Festyn biblioteczny w Uścięcicach, 3.06, godz. 15.00, plac przy Filii w Uścięcicach

 

Orchowo

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Powstańców Wlkp. 3, tel. 63 268 42 55, www.orchowo.naszabiblioteka.com

pn., śr. 10.00-18.00, wt., czw. 8.00-16.00, pt. 9.00-17.00

„Marszałek Józef Piłsudski – Bohater naszej niepodległości”– konkurs literacki dla uczniów klas VII, II i III Gimnazjum, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 4.06.

„Orły Niepodległości 1918 – 1919”– konkurs plastyczny dla uczniów klas IV – VI, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 4.06.

 

Osieczna

Centrum Kultury i Biblioteka, ul. Powstańców Wielkopolskich 6, tel. 65 535 05 18, www.ckibosieczna.pl/biblioteka

pn., pt. 11.00-16.00, wt. 11.00-15.00, śr. 8.00-18.00

XI Łosiecka Rowerówka i festyn przy wiatrakach, 3.06, godz. 10.00-17.00

 

Ostrzeszów

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Stanisława Czernika, pl. Borek 17, tel. 62 730 33 89, tel./fax 62 730 19 48, www.bp.ostrzeszow.pl

pn., czw. 10.00-18.00, wt., pt. 9.00-17.00, śr. 9.00-15.00

Powiatowy Konkurs Plastyczny „100 Lat Niepodległości”, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 8.06.

Regionalny Konkurs Fotograficzny dla Młodzieży „Ślady niepodległości”, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 20.08.

 

Pakosław

Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Kolejowa 4, tel. 65 547 84 78, www.pakoslaw.naszaplacowka.pl

pn., wt. 8.00-16.00, śr., pt. 9.00-17.00

„Dumni z Polski”– cykl wystaw: „Najpiękniejsze miejsca w Polsce”, czynna do 30.05.

 

Pępowo

Gminna Biblioteka Publiczna, ul. St. Nadstawek 1a, tel. 65 573 66 22, email: biblioteka_pepowo@o2.pl

pn. 10.00-18.00, wt., czw. 9.00-15.30, śr., pt. 9.00-18.00, sob. 9.00-12.00

Konkurs dla dzieci i młodzieży na najaktywniejszego czytelnika 2018, konkurs trwa do 31.08.

 

Piła

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Pantaleona Szumana w Pile, ul. Mariana Buczka 14, tel. 67 351 79 03, 67 351 79 04, www.biblioteka.pila.pl

pn.-pt. 8.00-19.00, sob. 8.00-15.00; Oddz. dla Dzieci, pn.-pt. 8.00-18.00, sob. 8.00-15.00

Dyskusyjny Klub Książki „Po słowach”: rozmowa o książce Zygmunta Baumana „Obcy u naszych drzwi”, 28.05, godz. 17.00, wypożyczalnia Biblioteki Głównej, ul. Staromiejska 14

Klub Gier Planszowych: Rozgrywki dla dzieci i młodzieży, 30.05, godz. 15.00, Filia nr 8, ul. Andersa 10

Karty na stół: Turnieje brydżowe dla mieszkańców osiedla, 30.05, godz. 15.00, Filia nr 9, ul. Wenedów 8A

Rodzinne popołudnia z Misiem – spotkania z książką i jej twórcami, dla dzieci w wieku do 6 lat z rodzicami, 30.05, godz. 17.00, Oddział dla Dzieci, ul. Staromiejska 14

Poetycka 4 – salonik poetycki: „Wahadło namiętności”– prezentacja wierszy Edmunda Muscari Czynszaka z nowego tomiku poezji, do 30.05, Filia nr 4, al. Powstańców Wlkp. 62

Skarby z mojej komody: „Cuda z papieru”– prezentacja prac Elżbiety Banach-Wach, do 30.05, Filia nr 6, ul. Królowej Jadwigi 17

„Surrealizm II”– wystawa malarstwa Waldemara Jaglińskiego, do 30.05, Filia nr 4, al. Powstańców Wlkp. 62

„Exlibrisy polskich bibliotek”, wystawa, czynna do 30.05, Filia Nr 1, ul. Ludowa 11

Galeria różności: „Skarb w Bibliotece”– wystawa książek i rekwizytów z nimi związanych, Filia nr 7, al. Poznańska 91

Galeria Czytelników: wystawa malarstwa. Swoje prace prezentują E. Ilona Banach-Wach, Krystyna Bednarek, Elżbieta Bendowska, Teresa Boroń, Genowefa Ciechanowska, Hanna Cudnowska-Tomczyk, Aleksandra Gromadzińska, Urszula Kwiatkowska, Józef Madajczak, Genowefa Marchlewska, Wojciech Ościk, Bożena Pudełko, Elżbieta Siodła, Maria Starszak, Alfreda Stawska; wystawa czynna do 8.06, Filia Nr 3, ul. Prusa 16

 

Pleszew

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Słowackiego 19A, tel./fax 62 742 83 58, www.biblioteka.pleszew.pl

pn., czw., pt. 9.00-18.00, wt. 9.00-19.00, sob. 9.00-14.00

„Biblioteczne podróże w czasie” – multimedialna lekcja historii, 29.05, godz. 9.00

Spotkania z książką w Domu Pomocy Społecznej, 29.05, godz. 11.00

Biblioteczny Klub Modelarstwa Papierowego, 3.06, godz. 10.00-13.00

„Lech, Czech i Rus” – przedstawienie teatralne w wykonaniu Studia Teatralnego Krak-Art z Krakowa, 30.05, godz. 9.00

Dyskusyjny Klub Książki, 30.05, godz. 16.00

Noc Bibliotek pod hasłem „Bo wolno nam czytać” – dla dzieci w wieku 11-13 lat (obowiązują zapisy), 2.06, godz. 18.00-22.00

 

Pniewy

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Pniewy – Centrum Kultury, ul. Strzelecka 11A, tel./fax 61 291 09 64, www.bibliotekapniewy.pl

pn. 8.00-16.00, wt., śr., pt. 9.00-17.00, czw. 11.00-19.00

Obchody Dni Patronki Miasta – św. Urszuli Ledóchowskiej, 26-29.05; współorganizacja

Dni Pniew „Dyliżansem przez Pniewy”, 1-3.06.

 

Pobiedziska

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Kostrzyńska 21, tel. 61 817 71 46, www.bppob.pl

pn., czw. 10.00-19.00, wt., pt. 10.00-16.00, śr. 8.00-16.00, pierwsza i ost. sob. m-ca 9.00-13.00

„Otwórzmy dzieciom nowe przestrzenie”– zajęcia z elementami biblioterapii, 28.05, godz. 17.00, Oddział dla dzieci, ul. Wł. Jagiełły 25

Z Tupciem Chrupciem poznajemy świat – zajęcia literacko-plastyczne, 30.05, Filia Pobiedziska-Letnisko, ul. Gajowa 22

 

Powidz

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Park Powstańców Wlkp. 25, tel. 63 277 63 52, www.powidz.naszabiblioteka.com

pn., śr., pt. 11.00-19.00, wt., czw. 7.30-15.30

Dzień Matki i spotkanie z Romanem Pankiewiczem, 28.05, godz. 16.30, sala Domu Kultury

„Zróbmy coś dobrego” – festyn charytatywny, 3.06, godz. 14.00, Orlik Powidz

 

Poznań

Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury, ul. Prusa 3, tel. 61 66 40 850, www.wbp.poznan.pl

pn., śr., pt. 9.00-16.00, wt., czw. 10.00-18.00

XI Międzynarodowe Biennale Fotografii Artystycznej „Dziecko”. W programie m.in.: wernisaż wystawy „Dziecko 2003-2016”, wręczenie nagród i otwarcie wystawy pokonkursowej „Dziecko 2018”, 1.06, godz. 16.00, Galeria WBPiCAK oraz Galeria Sztuki ROZRUCH, ul. Jackowskiego 5-7

Wystawa fotografii „Do(wolność) czytania”– autorami zdjęć są pracownicy WBPiCAK, dostępna w terminie 8-30.05, w godz. otwarcia biblioteki, Mała Galeria Fotografii WBPiCAK, ul. Prusa 3, 1. piętro

„Chwała Powstańcom”– wystawa fotografii Pawła Andersa, czynna do 30.05, Galeria WBPiCAK

 

Puszczykowo

Biblioteka Miejska im. Małgorzaty Musierowicz – Centrum Animacji Kultury, Rynek 15, tel./fax 61 819 46 49, www.biblioteka.iq.pl

pn., pt. 7.00-15.00, wt., śr., czw. 10.00-18.00

Wystawa malarstwa Andrzeja Hamera, CAK, ul. Wysoka 1

 

Pyzdry

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Kaliska 25b, tel. 63 276 81 07, www.bibliotekapyzdry.pl

pn., śr. 9.00-17.00, wt., czw. 8.30-15.30, pt. 11.00-18.00, sob. 9.00-13.00

„Z myślą o Niepodległej”– wystawa książek

 

Sieroszewice

Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Ostrowska 49, tel. 62 739 62 92, www.biblioteka-sieroszewice.pl

pn. 11.00-18.00, wt., czw. 8.00-18.00, pt. 8.00-15.00

Spotkanie z Romanem Pankiewiczem, autorem książki „Polski żywioł”, 29.05, godz. 18.00

VII Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Pawła Brylińskiego, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 15.07.

 

Skoki

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Eugeniusza Paukszty, ul. Rogozińska 1B, tel./fax 61 824 22 81, www.bibliotekaskoki.pl

pn.-pt. 9.00-19.00, sob. 9.00-14.00

Tydzień Czytania w Skockiej Bibliotece, 2-8.06: Inauguracja XVII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, 2.06, godz. 11.00

 

Stare Miasto

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Główna 16, tel. 63 241 60 67, www.bibliotekastaremiasto.pl

pn.-śr., pt. 8.00-18.00, czw. 10.00-18.00, sob. 10.00-14.00

Dni Staromiejskie, 1-3.06

 

Strzałkowo

Biblioteka Publiczna Gminy, Al. Prymasa Wyszyńskiego 22, tel./fax 63 275 03 23, www.strzalkowo.naszabiblioteka.com

pn., śr. 10.00-18.00, wt., czw. 8.00-15.00, pt. 8.00-16.00, sob. 8.00-12.00

Wystawa plakatów dzieci z Przedszkola „Kubuś Puchatek” wybranych w ramach projektu „Pij mleko od rana – zabawa udana”

 

Suchy Las

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Szkolna 16, tel. 61 250 04 01, tel./fax 61 250 04 04, www.osrodekkultury.pl/biblioteka

pn.-pt. 9.00-18.00, ost. sob. m-ca 9.00-13.00

Koncert Andrzeja Sikorowskiego, który wystąpi w duecie z córką – Mają Sikorowską, przy wsparciu zespołu instrumentalnego (gitara, kontrabas, perkusja), 29.05, godz. 19.00, sala widowiskowa CKiBP

Dzień Dziecka na farmie; w programie m.in.: głośne czytanie bajek, warsztaty artystyczne, występy dzieci i młodzieży, koncert Piosenkowej Krowy, 1.06, godz. 11.00-16.00

Warsztaty z Anią z Zielonego Groszka: rodzinne szydełkowanie mini zabawek (odpłatne, obowiązują zapisy), 2.06, godz. 10.00-13.00

„Krajobrazy i Przyroda Wielkopolski” – konkurs fotograficzny, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 21.10.

„Naturalnie”– wystawa fotografii Daniela Sypniewskiego, czynna do 7.06, hol CKiBP

Wystawa „Barwy Suchego Lasu” w Kórniku, czynna do 15.06, Kórnickie Centrum Rekreacji i Sportu OAZA, ul. Krasickiego 1, Kórnik; współorganizacja

 

Swarzędz

Biblioteka Publiczna, os. Czwartaków 1, tel./fax 61 818 63 14, www.biblioteka.swarzedz.pl

pn. 11.00-19.00, wt.-czw. 10.00-18.00, pt. 8.00-16.00

Wystawa prac w technice haftu krzyżykowego, czynna do 14.06, galeria Wielokropek, os. Czwartaków 1

 

Szamotuły

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Edmunda Calliera, Rynek 10, tel./fax 61 292 13 61, tel. 61 292 11 43, www.biblioteka-szamotuly.pl

pn.-pt. 9.00-18.00, pierwsza i trzecia sob. m-ca 9.00-13.00

Subiektywny Przewodnik po Ziemi Szamotulskiej cz. 2 – konkurs plastyczno/poetycko-literacki dla młodzieży i dorosłych, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 22.06.

Galeria Jednego Dzieła: obraz olejny Jarosława Kałużyńskiego „Dwa ptaki”

„Kolekcja rysunków i akwarel Wiktora Zina”– wystawa czynna do 22.06.

 

Ślesin

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Kleczewska 15, tel./fax 63 270 40 64, www.slesin.naszabiblioteka.com

pn., śr., pt. 10.00-18.00, wt., czw. 8.00-16.00, pierwsza i trzecia sob. m-ca 8.00-13.00

Projekt „Koziołek Matołek wędruje do...”: spotkanie z Zuzanną Orlińską w Bibliotece, 30.05.

Wystawa prac zgłoszonych w konkursie pt. „Czytam książki nagrodzone statuetką Koziołka Matołka” realizowanego w ramach projektu pn. Koziołek Matołek wędruje do...

 

Śrem

Biblioteka Publiczna im. Heliodora Święcickiego, ul. Grunwaldzka 10, tel. 61 283 54 67, www.biblioteka.srem.pl

pn. 11.00-15.00, wt.-pt. 10.00-19.00, sob. 9.00-13.00

Czytamy przedszkolakom – głośne czytanie dla dzieci ze śremskich przedszkoli, 28.05, godz. 9.00, wypożyczalnia dla dzieci

Moje hobby – spotkanie, 28.05, godz. 17.00, salonik czytelniczy

Audio-baby – zajęcia dla grup przedszkolnych, 29.05, godz. 9.00, mediateka

Literackie Poranki Malucha – zajęcia dla dzieci od 1 do 3 lat, 29.05, godz. 11.00, wypożyczalnia dla dzieci

Zajęcia biblioteczno-edukacyjne dla dzieci, 30.05, godz. 14.30, Filia Pysząca

Plenerowa gra literacka – spotkanie dla dzieci szkolnych z okazji Dnia Dziecka, 30.05, godz. 17.00, Filia Wyrzeka

„Czytamy on-line”– wystawa promująca czytelnictwo na nośnikach elektronicznych, czynna w terminie 7.05-9.06.

 

Tarnówka

Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Zwycięstwa 51, tel. 67 266 41 07, email: tarnowkagbpiok@gmail.com

pn. 8.00-20.00, wt.-czw. 8.00-18.00, pt. 8.00-16.00

Konkurs Piosenki Rodzinnej podczas Festynu Rodzinnego „Rodzina na Tak”, szczegóły na Fb Biblioteki (zapisy do 28.05), 3.06.

 

Trzcinica

Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Szkolna 2c, tel. 62 332 20 83, www.biblioteka.trzcinica.com.pl

pn., wt., pt. 8.00-17.00, śr. 8.00-16.00, czw. 9.00-17.00

II edycja konkursu literackiego o „Laur Złotej Trzciny”, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; konkurs trwa do 15.06.

 

Turek

Miejska Biblioteka Publiczna im. Włodzimierza Pietrzaka, ul. Dworcowa 5, tel./fax 63 289 21 26, 63 278 51 34, www.biblioteka.turek.pl

pn.-pt. 9.00-18.30, sob. 9.00-13.00

Spotkanie Bibliotecznego Klubu Filmowego – projekcja filmu „Ma Ma”, 29.05, godz. 16.00

 

Wapno

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Solna 20, tel. 67 261 10 74, www.bibliotekawapno.pl

pn.-pt. 8.00-16.00

„Odjazdowy Bibliotekarz dla Niepodległej” – rajd rowerowy (zapisy do 30.05. w bibliotece), 2.06, start godz. 10.00, Urząd Gminy Wapno

 

Wągrowiec

Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Średnia 18, tel. 67 262 00 68, 725 255 955, www.mbp.wagrowiec.eu

pn., wt., czw., pt. 8.00-17.00, śr. 8.00-18.00, sob. 9.00-13.00

„Krasnoludki w bibliotece”– przedstawienie kukiełkowe dla grup zorganizowanych, 14-31.05.

Quiz wiedzy o Wągrowcu, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; wypełnione kupony z pytaniami należy dostarczyć do 10.06.

„Dla matki i dziecka” – wystawa prac Sekcji Rękodzieła Wągrowieckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, czynna do 15.06.

 

Witkowo

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Powstańców Wielkopolskich 17a, tel./fax 61 477 81 62, www.biblioteka-witkowo.com.pl

pn., śr., pt. 11.00-18.00, wt., czw., sob, 8.00-14.00,

Spotkania z książką dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, 2.06, godz. 11.00-13.00

 

Wolsztyn

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Stanisława Platera, ul. Gajewskich 48, tel. 698 110 657 , www.bibliotekawolsztyn.pl

pn.-śr., pt. 8.00-18.00, czw. 8.00-16.00, sob. 9.00-13.00

„Co wiesz o Stanisławie Platerze?” – konkurs dla uczniów klas VI szkół podstawowych, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; rozstrzygnięcie 29.05, godz. 11.00

 

Wyrzysk

Biblioteka w Wyrzysku – Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, ul. Kościuszki 15, tel. 67 286 26 64; fax 67 286 20 90, www: biblioteka.mgokwyrzysk.pl

pn.-czw. 8.00-17.00, pt. 8.00-15.00, sob. 9.00-13.00

Przystanek Pomysłów: „Dzień bociana białego”– zajęcia dla dzieci, 29.05, godz. 14.00

„Polska za sto lat”– konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży, regulamin na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 5.06.

„Kiedy fotografia była sztuką”– wystawa fotograficzna, Filia Osiek nad Notecią

 

Zaniemyśl

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Sienkiewicza 4, tel./fax 61 285 70 23, www.biblioteka.zaniemysl.pl

pn., wt. pt. 10.30-17.30, śr. 8.00-15.00, czw. 10.30-15.00

Konkursy dla dzieci szkół podstawowych, gimnazjum:

„Dowcipna interpretacja wybranej książki”– konkurs plastyczny dla dzieci kl. 0-III, technika dowolna;

„Dorośli mi przeczytali...”– konkurs plastyczno-literacki dla dzieci kl. 0-III: katalożek ilustrowany lub literacki zeszyt do przeczytanych wspólnie z dorosłymi książek (opis i ilustracje wykonujemy własnoręcznie do minimum 5 dowolnych tytułów);

„Moja ulubiona książka”– konkurs plastyczny dla dzieci kl. 0-III: robimy biblioteczną zakładkę, uwzględniając na niej tytuł i autora swojej dowolnej pozycji książkowej.

„Książka – oknem na świat”– konkurs na plakat formatu A4, propagujący ulubione książki lub „dowolność czytelniczą”– dla kl. IV-V;

„Dowolność Czytania”(technika do wyboru, format A3) – konkurs plastyczny dla kl. VI-VII, gimnazjum;

„Krzyżówka do moich dowolnych książek”– samodzielne ułożenie zestawu pytań i odpowiedzi, aby pasowały do narysowanej krzyżówki – dla kl. VI-VII, gimnazjum;

„Bohater mojego ulubionego utworu”– konkurs plastyczny dla uczniów szkół średnich: dowolna technika, bohater może być także przedstawiony w postaci karykatury;

„Sleeveface – ubierz się w książkę”– konkurs na fotografię formatu A-4, wykorzystującą okładkę ulubionej książki, technika Sleeveface; dla uczniów szkół średnich;

Szczegóły na stronie internetowej biblioteki; termin wykonania wszystkich prac plastycznych do końca maja br.

 

Zbąszyń

Biblioteka Publiczna w Zbąszyniu – Zbąszyńskie Centrum Kultury, ul. 17 Stycznia 59a, tel./fax 68 386 07 00, www.biblioteka.zbaszyn.pl

pn., wt., czw., pt. 9.00-19.00, śr. 11.00-16.00, sob. 9.00-13.00

„Serce w Zbąszyniu – Zbąszyń w sercu”– wystawa fotografii Estery Grocholewskiej, czynna do 15.06.

 

Zduny

Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta, ul. Sienkiewicza 9, tel./fax 62 721 51 72, www.biblioteka.zduny.pl

pn.-pt. 10.00-18.00, sob. 9.00-12.00

SENSORKI – zajęcia multisensoryczne dla dzieci w wieku od 6 miesięcy do 1,5 roku (wraz z opiekunami), 29.05, godz. 10.00, biblioteczna Facjatka

„Otwartość”– wystawa fotograficzna Zuzanny Nadziei oraz Jolanty Rosolak, Filia w Konarzewie

 

Złotów

Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida, ul. Grochowskiego 17, tel./fax 67 263 20 00, www.biblioteka-zlotow.pl

pn.-pt. 8.00-18.00, sob. 8.00-13.00

„Mała Ojczyzna codzienna”– konkurs fotograficzny, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 15.08.

Oseskowy Klubik Bajkowy – zajęcia dla dzieci w wieku 3-6 lat, 30.05, godz. 15.30

 

Wyniki wyszukiwania ({[{total}]})

brak wyników wyszukiwania

Newsletter

Zapisano adres do bazy.

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera.