Wykorzystujemy pliki cookies do zapamiętania ustawień i preferencji użytkownika. Więcej informacji znajdziesz w Polityce cookies. Jeśli się nie zgadzasz, możesz w swojej przeglądarce wyłączyć zgodę na ich przechowywanie.

{[{category.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej organizatorów

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
{[{category.name}]}
{[{tag.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej wydarzeń powiat{[{region.name}]}

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
Data
{[{month.name}]}
{[{day.name}]} {[{day.day}]}
« wcześniejsze daty dalsze daty »
{[{category.name}]} {[{tag.name}]} {[{place.name}]} {[{date.date_from}]} - {[{date.date_to}]} wyczyść

Kalendarium wydarzeń bibliotecznych 26/11-02/12/2018

Bojanowo

Miejska Biblioteka Publiczna, Rynek 10, tel. 65 545 64 64, www.biblioteka.gminabojanowo.pl

pn., śr., pt. 8.00-19.00, wt., czw. 8.00-15.00, sob. 9.00-13.00

„Postać Świętego Mikołaja” – rozstrzygnięcie konkursu plastyczny dla dzieci i młodzieży, 2.12, podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego

 

Brzeziny

Biblioteka Publiczna Gminy – Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji, ul. 1000-lecia 10, tel. 62 769 81 23, fax 62 769 80 62, www.brzeziny.naszabiblioteka.com

pn., wt., czw., pt. 8.00-16.00, śr. 8.00-18.00

Bezpłatny kurs komputerowy dla Seniorów, 27.11, dla początkujących – godz. 10.00; dla zaawansowanych – godz. 12.15

Spotkanie z zielarzem-farmaceutą Tomaszem Tondowskim – dla Seniorów, 30.11, godz. 16.00

 

Chodzież

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Michalskiego, ul. Kościuszki 32, tel. 67 381 81 38, tel./fax 67 381 81 08, www.biblioteka-chodziez.pl

pn.– pt. 8.00-19.00, sob. 8.00-13.00

Dyskusyjny Klub książki w Chodzieży: spotkanie z Marcelem Woźniakiem, 26.11, godz. 17.00

„Gdy Chodzież witała Polskę” – wernisaż wystawy na 100-lecie wybuchu Powstania Wielkopolskiego, 28.11, godz. 17.00, Dział Historii i Tradycji Miasta

 

Czempiń

Biblioteka Publiczna, ul. Parkowa 2, tel. 61 282 64 03, www.biblioteka.czempin.pl

pn.-pt. 9.00-19.00

„Perypetie misia Hieronima” – przedstawienie teatralne dla dzieci, 29.11, godz. 13.30; wstęp wolny

„Lekcja czytania” – akcja społeczna Fundacji Tygodnika Powszechnego: spotkanie z prof. Piotrem Śliwińskim na temat wierszy Zbigniewa Herberta, 30.11, godz. 9.00

„Najpiękniejszy łańcuch choinkowy” – konkurs plastyczny, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; termin składania prac 3.12

Konkurs czytelniczy „Czytasz? Wiesz!”, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; konkurs trwa do 14.12.

 

Czerniejewo

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Ks. Prymasa St. Wyszyńskiego 6, tel. 61 429 13 43, 61 429 13 28, www.biblioteka.czerniejewo.pl

pn. 10.00-18.00, wt., czw., pt. 9.00-15.00, śr. 8.00-16.00

„Święta tuż tuż…” – spotkanie oraz warsztaty świąteczne dla dorosłych, 29.11, godz. 17.00, Filia w Żydowie

„Miś z książki” – konkurs plastyczny dla dzieci, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 26.11; rozstrzygnięcie, 30.11, Filia Żydowo

 

Czerwonak

Gminna Biblioteka Publiczna, os. 40-lecia PRL 7a, tel./fax 61 812 07 01, www.biblioteka.czerwonak.pl

pn.11.00-19.00, wt. 10.00-18.00, śr. 8.00-16.00, czw. 9.00-17.00, pt. 8.00-15.00, ost. sob. m-ca 9.00-14.00

Rodzinne czytanie bajek w bibliotece oraz warsztat plastyczny dla dzieci, 27.11, godz. 16.00-17.30, Filia w Koziegłowach

 

Dominowo

Biblioteka Publiczna Gminy – Gminny Ośrodek Kultury, ul. Centralna 10, tel. 61 285 92 91, www.dominowo.pl

Wianek adwentowy – warsztaty florystyki, 27.11, godz. 17.30; koszt 45 zł

 

Dopiewo

Gminna Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury, ul. Konarzewska 12, tel./fax 61 814 82 23, www.bibldop.pl

pn., wt., czw. 10.00-18.00, śr., pt. 8.00-15.00

Zabawa andrzejkowa dla seniorów, 29.11, godz. 17.00, sala CRK w Konarzewie

Świąteczny pokaz iluzji dla dzieci w wykonaniu Macieja Pola, 1.12, godz. 18.00, sala widowiskowa CRK w Konarzewie

 

Doruchów

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Kępińska 4, tel. 62 731 51 23, email: biblioteka@doruchow.pl

pn., śr.-pt. 10.00-16.00, wt. 12.00-18.00

Przedstawienie Teatru Maska z okazji Dni Pluszowego Misia, 26.11, godz. 10.30

 

Duszniki

Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury, ul. Jana Pawła II 8, tel. 61 291 94 80, 508 570 445, www.bpicak.pl

pn., śr., czw. 8.00-16.00, wt. 8.00-17.00, pt. 8.00-15.00

„100 lat od Odzyskania Niepodległości – jak brzmiała muzyka niepodległej Polski” – Edukacyjne Spotkanie ze Sztuką dla dzieci, 27.11, godz. 14.00, sala kameralna

VI Bieg Mikołajkowy i Jarmark Bożonarodzeniowy, 2.12, godz. 14.30

„Misiowy medal” – rozstrzygnięcie konkursu plastycznego dla dzieci, 2.12, podczas Jarmarku

 

Gniezno

Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna, ul. Staszica 12a, tel. 61 426 32 61, www.biblioteka.gniezno.pl

Biblioteka Główna, ul. Mieszka I 16, pn. 10.00-20.00, wt.-pt. 10.00-18.00, sob. 9.00-14.00; Wypożyczalnia dla Dzieci, ul. Mieszka I 15, pn.-pt. 10.00-18.00, sob. 9.00-14.00

„Gnieźnieński nokturn” – wystawa fotograficzna członków Klubu FOTO 50 + (w ramach 4. Wielkopolskiego Festiwalu Fotografii im. Ireneusza Zjeżdżałki), sala reprezentacyjna im. ks. Antoniego Ludwiczaka

 

Gorzyce Wielkie

Gminna Biblioteka Publiczna w Gorzycach Wielkich, ul. Piaskowa 3, tel./fax 62 734 73 70, www.biblioteka-gorzyce.pl

pn., śr., pt. 8.00-16.00, wt., czw. 10.00-18.00, sob. 8.00-13.00

IV Gminny Jarmark Świąteczny, 2.12, godz. 14.00-17.00, Szkoła Podstawowa, ul. Szkolna 31

 

Granowo

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Stawowa – Pałac 1, tel. 61 447 21 89, www.biblioteka.granowo.pl

pn., wt., czw., pt. 10.00-18.00, śr. 7.00-15.00, sob. 9.00-13.00

„Akademia Maluszka” – zajęcia dla dzieci, 26.11, godz. 13.45

 

Grodzisk Wielkopolski

Grodziska Biblioteka Publiczna, ul. Kolejowa 12, tel. 61 444 52 35, www.biblioteka.gro.pl

pn. 9.00-17.00, wt., czw., pt. 9.00-16.00, śr. 11.00-15.00

„Grodziskie anioły cmentarne” – wystawa fotografii Ewy Tomczak, czynna do 30.11

 

Jarocin

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Park 3, tel./fax 62 747 23 46; 62 747 84 71, www.bibliotekajarocin.pl

pn.-pt. 8.00-18.00, sob. 9.00-13.00

Album Karla Höckera – spektakl, 28.11, godz. 18.00, Kino Echo, ul. Gołębia 1

 

Kalisz

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka, ul. Łazienna 6, tel. 62 757 34 30, 757 22 88; fax 62 766 54 47, www.mbp.kalisz.pl

pn., wt., czw. 10.00-18.00, śr., pt. 8.00-15.00

Promocja tomu VII Zeszytów Kaliskiego Towarzystwa Genealogicznego „Kalisia”, 27.11, godz. 17.00, Biblioteka Główna, ul. Legionów 66

Spotkanie z Magdaleną Budzińską z Wydawnictwa Czarne, 30.11, godz. 17.00, Filia nr 4, al. Wolności 27

Arkham czyta i ogląda – spotkanie członków Stowarzyszenia Klubu Fantastyki, 29.11, godz. 18.00, Biblioteka Główna, ul. Legionów 66

„Miłość” – wystawa oparta na tekstach Janusza Korczaka, czynna do 30.11, Filia nr 1, ul. Górnośląska 29

„In Memoriam 2018 – pamięci Tych co odeszli”, wystawa czynna do 30.11, Filia nr 7, ul. Tuwima 10

„Z dziejów kaliskiego szkolnictwa”, wystawa czynna do 31.12, Filia nr 3, ul. Krótka 3

Perełki z „książek”. Exlibrisy ze zbiorów prywatnych Marii Kubackiej-Gorweckiej – wystawa, czynna do 31.12, Filia nr 5, ul. Złota 26-28

„Wolność i poeci” – wystawa z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, czynna do 31.12, Biblioteka Główna, ul. Legionów 66

„W kaliskim atelier fotograficznym” – wystawa, czynna do 31.12, Filia nr 9, ul. Serbinowska 1A

„100 lat szczypiorniaka w Polsce” – wystawa, czynna w terminie 7.11.2018-7.01.2019, Filia nr 4, al. Wolności 27

 

Kaźmierz

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Dworcowa 14, tel. 61 291 84 08, www.biblioteka.kazmierz.com.pl

pn., śr., czw. 13.00-19.00, wt. 10.00-15.00, pt. 11.00-17.00

Spotkanie/warsztaty z Justyną Bednarek, 28.11, godz. 16.00

 

Kępno

Powiatowa Biblioteka Publiczna, ul. Sienkiewicza 26a, tel. 62 782 11 01, www.bibliotekakepno.pl

pn.-pt. 9.00-17.00

„Tak powstawała Niepodległa” – wystawa z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości

„Fantastyczna historia Kępna” – projekt dla młodzieży od 13 lat, szczegóły w bibliotece, czas trwania 1.07-30.11.

 

Kleczew

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna, pl. Piłsudskiego 14, tel. 63 270 10 11, fax 63 270 80 87, www.biblioteka.kleczew.pl

pn., śr., pt. 10.00-18.00, wt., czw. 8.00-16.00, sob. 9.00-13.00

„Dzieje Orła Białego i herbu Polski” – wystawa

 

Kobylin

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Wolności 35, tel. 65 548 21 40, www.kobylin.naszabiblioteka.com

pn.-śr., pt. 11.00-18.00, czw. 10.00-15.00, sob. 9.00-13.00

Kurs komputerowy (obowiązują zapisy), 28.11, godz. 10.00, Filia w Łagiewnikach

Warsztaty stylizacji i wizażu, 28.11, godz. 17.00, sala wiejska w Smolicach

 

Koło

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Kolejowa 19, tel./fax 63 217 80 03, 217 80 02, www.biblioteka-kolo.pl

pn.-śr., pt. 8.00-18.00, czw. 13.00-15.00, sob. 9.00-14.00

Akademia Plastyki – zajęcia dla dzieci w wieku 6-9 lat, 26.11, godz. 16.00 (grupa zamknięta)

Zajęcia z elementami biblioterapii – dla dzieci w wieku 7-8 lat, 27.11, godz. 16.00 (grupa zamknięta)

„Moja opowieść o Świętym Mikołaju” – konkurs literacki, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 7.12.

„Nisse” – konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 7.12.

 

Konin

Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Dworcowa 13, tel./fax 63 242 85 37, www.mbp.konin.pl

pn. 11.00-18.00, wt. 9.00-15.00, śr., pt. 10.00-17.00, czw. 12.00-15.00

Spotkanie z Marcinem Mellerem w ramach cyklu „Konin lubi Książki”, 27.11, godz. 18.00

 

Kostrzyn

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Kazimiery Iłłakowiczówny, ul. Poznańska 20, tel. 61 817 83 82, www.biblioteka-kostrzyn.pl

pn., śr., pt. 10.00-18.00, wt., czw. 8.00-16.00, sob. 9.00-13.00

„Perypetie pluszowego misia” – przedstawienie dla dzieci, 26.11, godz. 16.00

Pan Lupa i przyjaciele w poszukiwaniu dźwięków: „Planetarne partytury”, 28.11, godz. 11.00

 

Kościan

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Tomaszewskiego, ul. Wrocławska 28b, tel. 65 512 00 40, 65 511 00 26, www.biblioteka.koscian.pl

pn.-śr., pt. 10.00-18.00, czw., sob. 8.00-15.00

Cała Polska czyta dzieciom: spotkanie z Małgorzatą Swędrowską, 26.11, godz. 17.00

„O młodości, która została nad Obrą. Adam Tomaszewski – życie i twórczość”– wystawa, czynna do 15.12, sala spotkań

 

Kórnik

Biblioteka Publiczna, ul. Poznańska 65, tel. 61 817 00 21, www.biblioteka.kornik.pl

pn., wt., pt. 11.00-19.00, śr., czw. 8.00-15.00, pierwsza, druga i trzecia sob. m-ca 9.00-13.00

„Nic się nie dzieje” – spotkanie poetycko-muzyczne z Jolantą Ciechońską i Romualdem Andrzejewskim, 29.11, godz. 18.00

 

Krajenka

Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta – Krajeński Ośrodek Kultury, Rynek 1, tel. 67 263 81 94, www.kok.krajenka.pl

wt.-czw. 11.00-18.00, pt. 9.00-16.00, sob. 8.00-15.00

Przedświąteczne inspiracje – zajęcia plastyczne, 29.11, godz. 16.30

 

Krotoszyn

Krotoszyńska Biblioteka Publiczna im. Arkadego Fiedlera, ul. Benicka 9, tel./fax 62 725 27 83, www.biblioteka.krotoszyn.pl

pn.-pt. 9.00-17.00

Światowy Dzień Pluszowego Misia w bibliotece – zajęcia dla dzieci, 20-29.11, godz. 10.00-15.00

Konkurs na wiersz o tematyce patriotycznej, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; termin zgłaszania prac 30.11.

Spotkanie autorskie z Moniką A. Oleksa, 28.11, godz. 17.00

Spotkanie autorskie z Dorotą Combrzyńską-Nogalą, 29.11, godz. 11.50

W cyklu „Wiara, nauka, sens – kultura europejska wobec spraw ostatecznych”: „Judaizm u początku ery chrześcijańskiej” – wykład, 30.11, godz. 17.30

„W mroku ciemności” – konkurs czytelniczy dla szkół podstawowych (klasy VII, VIII oraz III gimnazjum), szczegóły na stronie internetowej biblioteki; zgłoszenia do 14.12.

„Ekslibrisy Jana Pawła II” – wystawa kolekcji Józefa Zdunka; czynna do 30.11.

Wystawa prac Oli Sikorskiej, czynna do 31.12.

 

Krzemieniewo

Gminne Centrum Kultury i Biblioteka, ul. Zielona 6, tel./fax 65 536 06 77, www.gck.krzemieniewo.pl

pn., wt. 9.00-15.00, śr., pt. 10.00-18.00

„Przekonaj się, że bieganie uzależnia” – spotkanie z biegaczką, 27.11, godz. 18.00

„80-lecie sportu żużlowego w Lesznie” – wystawa, czynna do 30.11.

 

Krzywiń

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Kasztelańska 1, tel./fax 65 517 06 11, www.krzywin.eu.org

pn.-pt. 9.00-17.00

Zajęcia plastyczne dla dzieci i młodzieży, 27.11, godz. 16.00, Klub „Twórczy zakątek”

„Radość koloru” – zajęcia plastyczne dla dzieci w wieku 6-11 lat, 30.11, godz. 14.00, Filia Jerka

Zajęcia plastyczne dla dzieci, 30.11, godz. 15.00, Filia Bieżyń

Wystawa z okazji Narodowego Święta Niepodległości, czynna do 31.12.

 

Leszno

Miejska Biblioteka Publiczna im. St. Grochowiaka, ul. B. Chrobrego 3, tel. 65 520 53 55, www.mbpleszno.pl

pn., śr., pt. 10.30-18.00, wt., czw. 9.00-16.00

Benefis Krystyny Grys, 27.11, godz. 18.00, Biblioteka Ratuszowa, Rynek 1

Nowy Jedwabny Szlak – spotkanie z prof. Przemysławem Osiewiczem, 29.11, godz. 18.00, Biblioteka Ratuszowa, Rynek 1

Koncert zespołu Yellow Snow, 1.12, godz. 19.00, Biblioteka Ratuszowa, Rynek 1; bilety 10 zł

 

Lipka

Gminna Biblioteka Publiczna im. IV Dywizji Piechoty WP – Gminny Ośrodek Kultury, ul. IV Dywizji Piechoty WP 2, tel./fax 67 266 51 36, goklipka.pl/category/biblioteka

pn.-pt. 9.00-17.00

„Witraż Bożonarodzeniowy” – konkurs plastyczny dla dzieci, młodzieży i rodzin, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 7.12.

Konkurs czytelniczy „I ty bądź czytelny” – najaktywniejszy czytelnik, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; trwa do 30.05.2019

 

Luboń

Biblioteka Miejska, ul. Żabikowska 42, tel./fax 61 813 09 72, www.biblub.com

pn.-śr. 11.00-19.00, czw.-sob. 9.00-15.00

Kino Kamera, 26.11, godz. 17.00

SENSOraki – zajęcia sensoryczne dla najmłodszych maluchów 6-17 m., 28.11, godz. 10.00

SENSOsmyki – zajęcia sensoryczne dla nieco starszych szkrabów 18-36m, 28.11, godz. 11.30

„Lodowa kraina” – spektakl dla dzieci w wykonaniu Studia Teatralnego Krak-Art, 28.11, godz. 17.00; wstęp: 5 zł

XXIV Luboński Konkurs Recytatorski „Wolność wyboru” w ramach Listopada Poetyckiego 2018, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; zgłoszenia do 26.11. w Galerii Kulturteki oraz wypożyczalni dla dzieci i młodzieży; 29.11, kl. I-III – godz. 9.00; kl. IV-VI – godz. 10.30; kl. VII-VIII oraz kl. III gimnazjum – godz. 12.00

 

Łęka Opatowska

Gminna Biblioteka Publiczna w Łęce Opatowskiej z s. w Opatowie, ul. Poznańska 59, tel. 62 781 45 51, www.biblioteka.leka-opatowska.pl

pn.-pt. 10.00-18.00

Spotkanie autorskie z Andrzejem Mellerem – reportażystą i korespondentem wojennym, 30.11, godz. 17.00, Rządcówka, Łęka Opatowska, ul. Szkolna 4

 

Malanów

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna, ul. Kaliska 2, tel. 63 288 33 22, www.ckibp.malanow.pl

pn.-pt. 10.00-18.00

Akcja „Moda na czytanie z biblioteką w Malanowie” – dla dzieci w wieku 6-9 lat, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; termin akcji: wrzesień 2018 – maj 2019

Zajęcia taneczne dla dzieci: 27.11, I grupa – godz. 16.00; II grupa – godz. 17.00

Zajęcia plastyczne dla dzieci w wieku od 5 lat, 29.11, godz. 14.30-15.30

 

Miedzichowo

Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Poznańska 16, tel./fax 61 441 02 00, www.biblioteka-miedzichowo.pl

Miedzichowo: wt., czw. 7.30-15.00, śr. 8.00-16.00; Bolewice: pn. 8.00-18.00, wt. 9.00-17.00, czw. 8.00-16.00, pt. 11.00-16.00

Warsztaty plastyczne dla dzieci, 26.11, godz. 15.30, Filia w Bolewicach

Alfabet tradycji – Wielkopolska – Biskupizna, 26.11, godz. 8.00, Miedzichowo; godz. 9.30, Bolewice

Wieczór wróżb w Wigilię św. Andrzeja, 26.11, godz. 15.30 – spotkanie dla dzieci, Filia w Bolewicach; 29.11, godz. 17.00 – spotkanie dla dorosłych, sala wiejska w Bolewicach

 

Międzychód

Biblioteka Publiczna im. Jana Daniela Janockiego, pl. Kościuszki 9, tel. 95 748 24 37, bpicakmiedzychod.pl

pn., wt., czw., pt., sob. 9.00-17.00

Kino CAK, 1.12: godz. 12.00 – Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda; godz. 14.30 – Hotel Transylwania 3; godz. 16.20 – Miłość jest wszystkim; godz. 18.45 – Narodziny Gwiazdy; godz. 21.15 – Bohemian Rhapsody

 

Miłosław

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy – Miłosławskie Centrum Kultury, ul. Dworcowa 4, tel. 61 438 21 65, www.mckmiloslaw.com.pl

pn.-pt. 10.00-18.00

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki: rozmowa o książce Zygmunta Baumana „Obcy u naszych drzwi”, 28.11, godz. 16.00

„Biblioteka dla Malucha” – zajęcia dla dzieci w wieku 1-4 lat, 30.11, godz. 15.30, Filia w Orzechowie

 

Mosina

Mosińska Biblioteka Publiczna, ul. Dworcowa 4, tel./fax 61 813 23 32, www.bibliotekamosina.pl

pn., czw., pt. 13.00-19.00, wt., śr. 9.00-15.00

Dzień misia w Bibliotece, 26.11, godz. 17.00

„Sto książek na stulecie” – konkurs dla czytelników, szczegóły na Fb biblioteki; zgłoszenia do 30.11.

 

Mycielin

Biblioteka Publiczna Gminy Mycielin, Korzeniew, Mycielin 25, tel. 62 751 73 89, 62 751 04 00, email: bibliotekamycielin@wp.pl

pn. 10.00-18.00, wt., śr. 7.30-15.30, czw. 10.00-16.00, pt. 7.00-15.00

Magiczny pokaz iluzji – dla dzieci w wieku 6-12 lat, 29.11, godz. 17.30

 

Niechanowo

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Różana 48, tel. 61 427 20 02, www.biblioteka.niechanowo.pl

pn., pt. 9.00-17.00, wt.-czw. 8.00-15.00

„Mój lapbook na 100-lecie Niepodległości” – konkurs historyczno-plastyczny, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do dnia 30.11.

 

Nowe Miasto nad Wartą

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Poznańska 8a, tel. 61 287 46 18, www.nowemiasto.naszabiblioteka.com

pn., śr.-pt. 10.00-18.00, wt. 9.00-15.00, pierwsza i trzecia sob. m-ca 9.00-13.00

„Perypetie pluszowego misia Hieronima” – spektakl dla dzieci, 27.11, godz. 16.00

Zajęcia literacko-plastyczne dla dzieci w wieku 6-11 lat, 28.11, godz. 15.30-17.00, Filia w Chociczy

„Niesamowity świat bogów i herosów greckich” – konkurs, 29.11, godz. 8.30, czytelnia

Zajęcia plastyczne dla dzieci w wieku 6-12 lat, 30.11, godz. 15.00, Filia w Chociczy

 

Nowy Tomyśl

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna, ul. Witosa 8, tel. 61 442 12 70, www.bibliotekant.pl

pn., wt., czw., pt. 9.00-87.00, śr. 11.00-16.00, sob. 10.00-14.00

Klub Miłośników Podróży „Przez kontynenty”: „Rok lodu i ognia” – spotkanie z Kamilą Kielar, 29.11, godz. 18.00

Z „Alfabetem Tradycji – Wielkopolska” wyruszamy na Biskupiznę!, 28.11, Jastrzębsko; 29.11, Sątopy, Wytomyśl; 30.11, Boruja Kościelna, Nowy Tomyśl

 

Oborniki

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Antoniego Małeckiego, ul. Kopernika 10, tel./fax 61 296 02 65, www.biblioteka.oborniki.pl

pn.-pt. 9.00-18.00

Lekcje biblioteczne z okazji 100-lecia Niepodległości zorganizowane dla uczniów obornickich szkół, 26.11, godz. 9.00; 27.11, godz. 9.00; 28.11, godz. 16.30

Warsztaty literacko-plastyczne związane z 100-leciem Niepodległości dla uczniów szkół podstawowych, 29.11, godz. 9.00

Wykłady o Powstaniu Wielkopolskim. „Udział kobiet w Powstaniu Wielkopolskim” – Anna Barłóg Mitmańska (wykład dla dorosłych), 29.11, godz. 18.00

„Oborniczanie w Powstaniu Wielkopolskim” – wystawa, czynna do 16.02.2019

 

Okonek

Biblioteka Publiczna im. Czesława Miłosza – Okoneckie Centrum Kultury, ul. Niepodległości 46, tel./fax 67 266 90 60, www.biblioteka.ockokonek.pl

pn.-pt. 8.00-18.00, sob. 8.00-14.00

„Listopadowy pociąg do gier” – miesiąc gier planszowych, 30.11, godz. 16.00

 

Opalenica

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, os. Centrum 11, tel. 61 447 74 30, ckibopalenica.pl

pn., wt., pt. 10.00-18.00, śr. 8.00-20.00, czw. 8.00-15.00, sob. 9.00-13.00

Jarmark Świąteczny, 30.11-2.12, Rynek

 

Osieczna

Centrum Kultury i Biblioteka w Osiecznej, ul. Powstańców Wielkopolskich 6, tel. 65 535 05 18, www.ckibosieczna.pl/biblioteka

pn., pt. 11.00-16.00, wt. 11.00-15.00, śr. 8.00-18.00

Gry planszowe – warcaby, 29.11, godz. 16.00-18.00

 

Ostroróg

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Wroniecka 14, tel./fax 61 291 65 10, www.biblioteka.ostrorog.net

pn., śr. 8.00-15.00, wt. 8.00-18.00, czw., pt. 8.00-16.00

Ozdoby Bożonarodzeniowe – zajęcia świetlicowe, 1.12, godz. 10.00-13.00, Świetlica w Bobulczynie; godz. 13.30-16.30, Świetlica w Oporowie

 

Ostrowite

Gminna Biblioteka Publiczna w Ostrowitem, ul. Zachodnia 3a, tel. 63 276 52 03, www.ostrowite.naszabiblioteka.com

pn., wt. 10.30-18.00, śr. 8.00-15.30, pt. 11.00-18.30

„List do Świętego Mikołaja” – konkurs dla dzieci i młodzieży, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 12.12.

 

Ostrów Wielkopolski

Biblioteka Publiczna im. Stefana Rowińskiego, ul. Wolności 2, tel./fax 62 737 47 00, www.biblioteka-ostrow.pl

pn., wt., czw., pt. 8.00-18.00, śr. 9.00-14.00, sob. 9.00-13.00

„Ozdoba choinkowa” – konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 10.12.

„ABC Małego Patrioty” – Biblioteczny Konkurs Niepodległościowy – wystawa pokonkursowa, czynna do 30.11, Filia nr 7 dla Dzieci i Młodzieży

 

Pakosław

Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Kolejowa 4, tel. 65 547 84 78, www.pakoslaw.naszaplacowka.pl

pn., wt. 8.00-16.00, śr., pt. 9.00-17.00

„Dumni z Polski”– cykl wystaw: „O Polsce. Najwięksi polscy pisarze”, czynna do 30.11.

 

Piła

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Pantaleona Szumana w Pile, ul. Mariana Buczka 14, tel. 67 351 79 03, 67 351 79 04, www.biblioteka.pila.pl

pn.-pt. 8.00-19.00, sob. 8.00-15.00; Oddz. dla Dzieci, pn.-pt. 8.00-18.00, sob. 8.00-15.00

Dyskusyjny Klub Książki „Po słowach”: rozmowa o książce Wioletty Grzegorzewskiej „Stancje”, 26.11, godz. 17.00

Salon Trójki: „O historii brudu i mydła” – spotkanie poprowadzi Joanna Biela, 28.11, godz. 17.00, Filia nr 3, ul. Prusa 16

Książka i nie tylko...: Zręczne ręce – Decoupage, 28.11, godz. 16.00, Filia nr 7, al. Poznańska 91

Karty na stół – turnieje brydżowe dla mieszkańców osiedla, 28.11, godz. 13.30, Filia nr 9, ul. Wenedów 8A

Klub Gier Planszowych – rozgrywki dla dzieci i młodzieży, 28.11, godz. 15.00, Filia nr 8, ul. Andersa 10

Rodzinne popołudnia z Misiem: spotkania z książką i jej twórcami – zajęcia dla dzieci w wieku do 6 lat z rodzicami, 28.11, godz. 17.00, Oddział dla Dzieci, ul. Staromiejska 14

Twórczy Papier – zajęcia literacko-plastyczne dla dzieci z osiedla w wieku 7-10 lat, 29.11, godz. 15.15, Filia nr 7, al. Poznańska 91

Opowiem Ci książkę – zajęcia literacko-plastyczne dla dzieci w wieku 6-10 lat, 29.11, godz. 17.00, Filia nr 9, ul. Wenedów 8A

Poczytalnia: Przyjdź! Zobacz! Posłuchaj! Wypożycz! – przegląd nowości wydawniczych, 30.11, godz. 17.00

„Stwórz własną książkę”, „Tak czytam!” – konkursy rodzinne, szczegóły na stronie internetowej; prace należy dostarczyć do 30.11.

Galeria różności: „W blasku świec” – wystawa, Filia nr 7, al. Poznańska 91

Wystawa malarstwa: Prezentacja obrazów Barbary Taterki, czytelniczki biblioteki, czynna do 30.11, Filia nr 7, al. Poznańska 91

„Moje impresje” – wystawa malarstwa olejnego na podkładzie akrylowym Haliny Wajer, Filia nr 4, al. Powstańców Wlkp. 62

Poetycka 4 – salonik poetycki: „Mjez Ja će widźu a Ja će słyšu” – wystawa poezji serbołużyckiej, Filia nr 4, al. Powstańców Wlkp. 62

 

Pleszew

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Kolejowa 1, tel./fax 62 742 83 58, www.biblioteka.pleszew.pl

pn., wt., czw., pt. 9.00-18.00, śr., sob. 9.00-14.00

Spotkanie autorskie z Grażyną Bakiewicz, 26.11, godz. 10.00

Spotkania z książką w Domu Pomocy Społecznej w Pleszewie, 27.11, godz. 10.00

Weekendowy turniej z planszówkami – dla dzieci, młodzieży i dorosłych, 30.11-2.12, godz. 14.00-16.00

 

Pniewy

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Pniewy – Centrum Kultury, ul. Strzelecka 11A, tel./fax 61 291 09 64, www.bibliotekapniewy.pl

pn. 8.00-16.00, wt., śr., pt. 9.00-17.00, czw. 11.00-19.00

Spotkanie koła filmowego, 27.11, godz. 18.30

Konkurs na kartkę bożonarodzeniową wykonaną w dowolnej technice, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy przynieść osobiście 8.12, godz. 16.00 na Rynek w Pniewach

 

Pobiedziska

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Kostrzyńska 21, tel. 61 817 71 46, www.bppob.pl

pn., czw. 10.00-19.00, wt., pt. 10.00-16.00, śr. 8.00-16.00, pierwsza i ost. sob. m-ca 9.00-13.00

Zajęcia z cyklu „Czytamy”: warsztaty rodzinne – wykonanie akcesoriów do czytania (obowiązują zapisy), 29.11, godz. 16.00, Oddział dla dzieci

Warsztaty rękodzieła, 29.11, godz. 17.00

„70 lat Biblioteki w Pobiedziskach” – wystawa, czynna do 30.11, czytelnia

 

Powidz

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Park Powstańców Wlkp. 25, tel. 63 277 63 52, www.powidz.naszabiblioteka.com

pn., śr., pt. 11.00-19.00, wt., czw. 7.30-15.30

Warsztaty świec żelowych – dla dzieci i młodzieży do lat 15 (zapisy i wpłata do 26.11), 30.11, godz. 16.00 i 17.00, sala Domu Kultury

„Powidz – Powstanie Wielkopolskie” – wystawa, czynna do 31.12.

 

Poznań

Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury, ul. Prusa 3, tel. 61 66 40 850, www.wbp.poznan.pl

pn., śr., pt. 9.00-16.00, wt., czw. 10.00-18.00

Seryjni poeci 56: spotkanie z Jakubem Sajkowskim i Michałem Szymaniakiem, 27.11, godz. 18.00, Centrum Kultury ZAMEK, ul. Święty Marcin 80/82, Scena Nowa III piętro

„Pętla” – wystawa fotografii Bogusława Biegowskiego, Galeria WBPiCAK

 

Puszczykowo

Biblioteka Miejska im. Małgorzaty Musierowicz – Centrum Animacji Kultury, Rynek 15, tel./fax 61 819 46 49, www.biblioteka.iq.pl

pn., pt. 7.00-15.00, wt., śr., czw. 10.00-18.00

W cyklu Spotkania z Historią: „Julian Lange z Puszczykowa – jeden z dowódców Powstania Wielkopolskiego” – wykład Macieja Krzyżańskiego, 26.11, godz. 18.00

„Perypetie pluszowego misia Hieronima” – teatr dla dzieci w wykonaniu Teatru Arlekin, 28.11, godz. 17.00; bilety: 5 zł, dostępne przez spektaklem

„Andrzejki” – wieczór z zespołem „Projekt Kobieta”, 30.11, godz. 18.00, sala konferencyjna hali widowiskowo-sportowej, ul. Poznańska; bilety: 20 zł

 

Pyzdry

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Kaliska 25b, tel. 63 276 81 07, www.bibliotekapyzdry.pl

pn., śr. 9.00-17.00, wt., czw. 8.30-15.30, pt. 11.00-18.00, sob. 9.00-13.00

„Z myślą o Niepodległej”– wystawa książek

 

Rawicz

Rawicka Biblioteka Publiczna, ul. Targowa 1, tel. 65 545 20 04, 65 546 76 33, www.biblioteka.rawicz.pl

pn.-śr., pt. 8.00-19.00, czw. 8.00-15.00, sob. 8.00-13.00

„Mirabelka – kiełkująca historia” warsztaty: „100 kartek na 100-lecie Niepodległości” – przyjdź i zrób własną kartkę, do 30.11, Filia Słupia Kapitulna; „100 wierszy na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości”, 29 i 30.11; Filia Zielona Wieś

 

Rogoźno

Biblioteka w Rogoźnie – Rogozińskie Centrum Kultury, os. Przemysława II 7, tel. 67 261 81 08, www.rck.rogozno.pl

pn., śr.-pt. 12.00-19.00, wt. 9.00-16.00

XIX Konkurs „Dzieje Wielkopolski w podaniach i legendach”, 27.11.

Spotkanie Klubu Mam, 29.11, godz. 16.00

„Niezwykła Przygoda Kubusia Puchatka” – seans filmowy dla dzieci, 30.11, godz. 16.00

Plebiscyt „Super Czytelnik” dla dzieci i młodzieży do 15 roku życia, szczegóły na Fb biblioteki; trwa do 30.04.2019

 

Rokietnica

Biblioteka Gminna im. Marii Konopnickiej, ul. Szamotulska 29, tel. 61 814 52 12 lub 603 577 838, bibliotekarokietnica.pl

pn., śr. 8.00-20.00, wt., czw., pt. 12.00-20.00

Robotyka dla dzieci (odpłatnie, obowiązują zapisy), 26.11, godz. godz. 15.00 (4-5 latki); 26.11, godz. 16.00 i 17.00; 28.11, godz. 16.00 i 17.00 (6 lat +)

Programowanie – zajęcia dla dzieci w wieku powyżej 8 lat (odpłatnie, obowiązują zapisy), 26.11, godz. 18.00

Sensoryczne grupy zabawowe dla dzieci i rodziców (odpłatnie, obowiązują zapisy), 28.11, godz. 10.00 (dzieci w wieku 6-18 m-cy); godz. 11.30 (dzieci w wieku 18 m-cy do 4 lat); godz. 17.00 (grupa mieszana)

Programowanie z Minecraftem – zajęcia dla dzieci w wieku powyżej 9 lat (odpłatnie, obowiązują zapisy), 28.11, godz. 18.00

 

Rzgów

Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Konińska 4, tel. 63 241 90 15, www.gbprzgow.pl

pn., śr. 9.00-17.00, wt. 8.00-16.00, pt. 10.00-18.00

Festiwal Kultury Lokalnej, 29.11, godz. 16.00, Dom Kultury w Sławsku

„Witraż Bożonarodzeniowy” – konkurs plastyczny dla dzieci klas IV-VIII szkół podstawowych oraz III gimnazjum, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 4.12.

„Świąteczna Gwiazdka” – konkurs plastyczny dla dzieci klas I-III szkół podstawowych, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 4.12.

 

Siedlec

Biblioteka Publiczna w Siedlcu – Gminny Ośrodek Kultury, ul. Zbąszyńska 19, tel. 68 347 26 41, www.goksiedlec.pl

pn., śr., czw. 10.00-18.00, wt., pt. 8.00-16.00

Bożonarodzeniowy Konkurs Plastyczny dla dzieci i młodzieży, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy przekazać do 30.11 do GOK (współorganizacja)

 

Skoki

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Eugeniusza Paukszty, ul. Rogozińska 1B, tel./fax 61 824 22 81, www.bibliotekaskoki.pl

pn.-pt. 9.00-19.00, sob. 9.00-14.00

„Prawdziwa historia Św. Mikołaja” – warsztaty teatralne dla dzieci (obowiązują zapisy), 1.12, godz. 11.00-13.00

 

Słupca

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna ul. Mickiewicza 24, tel. 63 275 15 77, www.bibliotekaslupca.pl

pn., śr., pt. 8.00-18.00, wt., czw. 8.00-15.00, pierwsza sob. m-ca 8.00-13.00

„Kartka Bożonarodzeniowa” – konkurs plastyczny dla dzieci, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 30.11.

 

Sompolno

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Sompolnie, ul. Piotrkowska 8, tel./fax 63 271 42 30; tel. 63 271 46 57, www.sompolno.naszabiblioteka.com

pn., śr., pt. 10.00-17.45, wt. 8.00-15.00

Konkurs na plakat profilaktyczny z hasłem z zakresu profilaktyki uzależnień, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 3.12. (współorganizacja)

„Boże Narodzenie w moim domu” – konkurs dla dzieci na opowiadanie rysunkowe, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 3.12. (współorganizacja)

Wystawa rękodzieła Aliny Rosiak.

 

Stare Miasto

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Główna 16, tel. 63 241 60 67, kom. 667 885 006, www.bibliotekastaremiasto.pl

pn.-śr., pt. 8.00-18.00, czw. 10.00-18.00, sob. 10.00-14.00

Seminaria Family Lab dla rodziców: Sztuka mówienia NIE z czystym sumieniem, 28.11.

„Create your power! czyli jak budować swoją pewność siebie” oraz „Żyję odważnie, sięgam po więcej!” – warsztaty, 1.12, godz. 11.00

 

Suchy Las

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Szkolna 16, tel. 61 250 04 01, tel./fax 61 250 04 04, www.osrodekkultury.pl/biblioteka

pn.-pt. 9.00-18.00, ost. sob. m-ca 9.00-13.00

Głośne Czytanie Bajek z Edytą Jungowską, 2.12, godz. 11.00; bezpłatne wejściówki do odbioru w bibliotece

Konkurs na Szopkę Bożonarodzeniową, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć w dniu 10.12.

„Dwa razy dwanaście. Gmina Suchy Las w 12 kadrach” – wystawa starych fotografii, czynna do 29.11.

 

Sulmierzyce

Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Strzelecka 10, tel./fax 62 722 33 72, bibliotekasulmierzyce.pl

pn., pt. 11.00-19.00, wt., czw. 8.00-16.00, śr. 14.00-16.00

Kartka Bożonarodzeniowa – konkurs pod patronatem Burmistrza Sulmierzyc, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 30.11.

 

Swarzędz

Biblioteka Publiczna, os. Czwartaków 1, tel./fax 61 818 63 14, www.biblioteka.swarzedz.pl

pn. 11.00-20.00, wt.-czw. 10.00-18.00, pt. 8.00-16.00, pierwsza sob. m-ca 9.00-14.00

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych: „Oblicza miłości w literaturze”, 28.11, godz. 16.00, Filia, os. Raczyńskiego

„Swarzędz i okolice na przestrzeni dziejów” – wernisaż malarstwa Marii Łbik, 28.11, godz. 18.00, czytelnia, os. Czwartaków 1

 

Szamotuły

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Edmunda Calliera, Rynek 10, tel./fax 61 292 13 61, tel. 61 292 11 43, www.biblioteka-szamotuly.pl

pn.-pt. 9.00-18.00, pierwsza i trzecia sob. m-ca 9.00-13.00

„Od Króla Maciusia Pierwszego do Zagadki teatru, czyli 100 lat literatury polskiej dla dzieci” – gra dla dzieci oraz dla młodzieży i dorosłych, 5-30.11, godz. 9.00-17.00

Wystawa rzeźb Marioli Kalickiej, czynna do 14.12.

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki: rozmowa o książce Macieja Malickiego „Kogo nie znam”, 29.11, godz. 18.00

 

Śrem

Biblioteka Publiczna im. Heliodora Święcickiego, ul. Grunwaldzka 10, tel. 61 283 54 67, www.biblioteka.srem.pl

pn. 11.00-15.00, wt.-pt. 10.00-19.00, sob. 9.00-13.00

Audio-Baby – zajęcia multimedialne dla przedszkolaków, 26.11, godz. 11.00; 27.11, godz. 11.00, mediateka

Moje hobby – spotkanie, 26.11, godz. 17.00, salonik prasowy

Literackie Poranki Malucha – dla dzieci od 1 do 3 lat, 27.11, godz. 11.00, wypożyczalnia dla dzieci

Robimy teatr w bibliotece – zajęcia dla dzieci szkolnych, 26.11, godz. 16.00, Filia Wyrzeka; 27.11, godz. 17.00, Filia Niesłabin

Klub Literacki „Amator”, 27.11, godz. 14.30, planszoteka

„Radosny listopad w Meksyku” – spotkanie o kulturze i zwyczajach Meksyku, 28.11, godz. 10.00

Zajęcia biblioteczno-edukacyjne dla dzieci, 28.11, godz. 14.30, Filia Pysząca

Dyskusyjny Klub Książki: rozmowa o książce „Maus. Opowieść ocalałego” (Art Spiegelman), 28.11, godz. 16.00, salonik czytelniczy

„Andrzejki-Katarzynki” – zajęcia biblioteczno-edukacyjne dla dzieci, 29.11, godz. 13.30, Filia Przy Moście, ul. Kilińskiego 2

Andrzejkowe wróżby – zajęcia dla dzieci, 29.11, godz. 15.30. Filia Błociszewo

Klub Internetowy – kurs komputerowy dla dorosłych (zajęcia odpłatne), 29.11, godz. 16.00, pracownia komputerowa

Uniwersytet Ludzi Ciekawych Świat@: Udział Śremu w Powstaniu Wielkopolskim – prezentacja Wspomnień Daniela Kęszyckiego, 29.11, godz. 18.15, sala audiowizualna

Biblioteczni Kinomani, 30.11, godz. 17.00, mediateka

Wystawa „he” – Matylda Lepiesza, Bogusław Lepiesza; czynna do 30.11.

Moje Hobby: wyjazd do Poznania na Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych (odpłatnie), 1.12, godz. 9.00, Stare targowisko

Klub Miłośników Gier Planszowych – dla dzieci, dorosłych i młodzieży, 1.12, godz. 9.00-13.00, planszoteka

Pracownia ilustracji (zajęcia odpłatne), 1.12, godz. 9.30-12.30, sala animacji

 

Środa Wielkopolska

Miejska Biblioteka Publiczna im. R.W. Berwińskiego, Pl. Zamkowy 7, tel. 61 285 80 49, www.mbpsrodawlkp.pl

pn.-pt. 9.00-18.00, sob. 9.00-13.00

„Płyń pod prąd” – konkurs dotyczący twórczości Zbigniewa Herberta, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; konkurs trwa do 3.12.

 

Tarnówka

Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Zwycięstwa 51, tel. 67 266 41 07, email: bakcyl.tarnowka@o2.pl

pn.-śr. 8.00-18.00, czw.-pt. 8.00-16.00

Zabawa Andrzejkowa dla dzieci i młodzieży, 30.11, godz. 17.00

 

Trzcianka

Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury im. Kazimiery Iłłakowiczówny, ul. Sikorskiego 22, tel./fax 67 216 33 59, www.biblioteka-trzcianka.pl

pn.-pt. 8.00-19.00, sob. 8.00-15.00

Premiera spektaklu „Biuro matrymonialne. Czekając na kochanki”, 28.11, godz. 18.00, Dział Animacji Kultury, ul. Broniewskiego 7

„Wyjście z cienia” – VIII Ogólnopolski Konkurs Recytatorski im. Romana Brandstaettera, 30.11-2.12.

 

Trzcinica

Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Szkolna 2c, tel. 62 332 20 83, www.biblioteka.trzcinica.com.pl

pn., wt., pt. 8.00-17.00, śr. 8.00-16.00, czw. 9.00-17.00

„Z książką w świat przygody, wartości i wiedzy” – warsztaty kulturalno-edukacyjne dla dzieci, 29.11, godz. 15.30

 

Trzemeszno

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Św. Jana 11, tel./fax 61 415 41 03, www.biblioteka.trzemeszno.net

pn., wt., czw. 11.00-18.00, śr., pt. 8.00-16.00, sob. 8.00-13.00

Klub Najmłodszych Przyjaciół Książek: spotkanie dla dzieci w wieku do 7 lat, 27.11, godz. 16.00-17.15

 

Turek

Miejska Biblioteka Publiczna im. Włodzimierza Pietrzaka, ul. Dworcowa 5, tel./fax 63 289 21 26, 63 278 51 34, www.biblioteka.turek.pl

pn.-wt. 9.00-18.30, śr.-pt. 9.00-16.00

Spotkanie Bibliotecznego Klubu Filmowego – projekcja filmu „33 sceny z życia”, 27.11, godz. 16.00

Bibliosmyki – integracyjne zajęcia dla dzieci w wieku 3-6 lat wraz z opiekunami, 27.11, godz. 17.00-18.30

Plastykoterapia – zajęcia dla dzieci w wieku 6-10 lat (odpłatne, obowiązują zapisy), 30.11, godz. 16.00-18.00

 

Wągrowiec

Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Średnia 18, tel. 67 262 00 68, 725 255 955, www.mbp.wagrowiec.eu

pn., wt., czw., pt. 8.00-17.00, śr. 8.00-18.00, sob. 9.00-13.00

„Oko w oko z jeżem” – warsztaty edukacyjno-czytelnicze dla dzieci, które będą trwały przez cały listopad – terminy do uzgodnienia w bibliotece

„Święty Andrzej szczęście wróży, z wosku, butów i ostróżyn” – wieczór wróżb i zabaw andrzejkowych dla dzieci, 30.11, godz. 16.00, Filia biblioteczna Nr 1 Osiedle Wschód 6

„Jeszcze Polska nie zginęła…” – wystawa, czynna do 30.11.

 

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wągrowcu, ul. Kościuszki 49, tel. 67 268 56 25, www.pbp.wagrowiec.pl

pn.-pt. 7.45-17.00, sob. 9.00-13.00

II Powiatowy Konkurs na „Świąteczną Bombkę”, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 3.12.

 

Wielichowo

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy – Centrum Kultury, ul. Pocztowa 16, tel. 61 443 30 96, bibliotekawielichowo.pl

pn. 10.00-15.00, wt.-pt. 10.00-18.00

Konkurs na Stroik Bożonarodzeniowy, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy składać do 7.12.

 

Witkowo

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Powstańców Wielkopolskich 17a, tel./fax 61 477 81 62, www.biblioteka-witkowo.com.pl

pn., śr., pt. 11.00-18.00, wt., czw., sob. 8.00-14.00

Spotkanie autorskie z Wojciechem Jagielskim, 27.11, godz. 18.00, Centrum Kultury, ul. Jana Pawła II 3

Spotkania z bajką dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, 1.12, godz. 11.00-13.00

 

Września

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Dzieci Wrzesińskich 13, tel. 61 436 25 96, www.biblioteka.wrzesnia.pl

pn. 10.00-18.00, wt.-pt. 8.00-18.00, pierwsza sob. m-ca 8.00-14.00

„Rodzina Hulewiczów – Patriotyzm we krwi” – konkurs literacki, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 30.11.

„Bransoletka Niepodległości” z „Fasolką Niepodległości” – konkurs plastyczny, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 30.11.

 

Wyrzysk

Biblioteka w Wyrzysku – Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, ul. Kościuszki 15, tel. 67 286 26 64; fax 67 286 20 90, biblioteka.mgokwyrzysk.pl

pn.-czw. 8.00-17.00, pt. 8.00-15.00, pierwsza i ostatnia sob. m-ca 9.00-13.00

Dzień pluszowego misia, 26.11, godz. 9.00

Kącik twórczy dla dzieci: kolorowy dzień kredki, 27.11, godz. 14.00-15.00

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki: rozmowa o książce Joanny Miszczuk „Nefrytowa szpilka”, 28.11, godz. 15.00

Przystanek Pomysłów – zajęcia dla dzieci, 30.11, godz. 14.45-15.45, Filia w Osieku nad Notecią

 

Zbąszyń

Biblioteka Publiczna – Zbąszyńskie Centrum Kultury, ul. 17 Stycznia 59a, tel./fax 68 386 07 00, www.biblioteka.zbaszyn.pl

pn., wt., czw., pt. 9.00-18.00, śr. 11.00-16.00

„Żyj zdrowo” – wykład Justyny Rogowskiej, 26.11, godz. 18.00

Alfabet tradycji dla dzieci – spotkanie nr 3: Biskupizna, 28.11, godz. 10.00

Biblioteczny Klub Kodowania – zajęcia z kodowania dla dzieci w wieku od 6- 8 lat (obowiązują zapisy), 29.11, godz. 17.00

Tydzień Pluszowego Misia – zajęcia dla dzieci przedszkolnych; biletem wstępu: miś, 26-30.11.

„Niewidzialni Ukraińcy” – wystawa fotografii ukraińskiego fotografa Stepana Rudika; czynna do 26.11.

 

Zduny

Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta, ul. Sienkiewicza 9, tel./fax 62 721 51 72, www.biblioteka.zduny.pl

pn.-pt. 10.00-18.00, sob. 9.00-12.00

Warsztaty szydełkowania – Klubu Rękodzieła Artystycznego BIBLIOnitki, 29.11, godz. 16.00-19.00

„Jazz między regałami” – koncert w wykonaniu Karoliny Pernal i Huberta Mąkosa, 29.11, godz. 17.00; wstęp wolny

 

Złotów

Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida, ul. Grochowskiego 17, tel./fax 67 263 20 00, www.biblioteka-zlotow.pl

pn.-pt. 8.00-18.00, sob. 8.00-13.00

Oseskowy Klubik Bajkowy – dla dzieci w wieku 3-6 lat, 28.11, godz. 15.30

Spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki, 30.11, godz. 14.00

 

 

Wyniki wyszukiwania ({[{total}]})

brak wyników wyszukiwania

Newsletter

Zapisano adres do bazy.

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera.