Wykorzystujemy pliki cookies do zapamiętania ustawień i preferencji użytkownika. Więcej informacji znajdziesz w Polityce cookies. Jeśli się nie zgadzasz, możesz w swojej przeglądarce wyłączyć zgodę na ich przechowywanie.

{[{category.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej organizatorów

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
{[{category.name}]}
{[{tag.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej wydarzeń powiat{[{region.name}]}

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
Data
{[{month.name}]}
{[{day.name}]} {[{day.day}]}
« wcześniejsze daty dalsze daty »
{[{category.name}]} {[{tag.name}]} {[{place.name}]} {[{date.date_from}]} - {[{date.date_to}]} wyczyść

Kalendarium wydarzeń bibliotecznych 25/09-01/10/2017

Budzyń

Biblioteka Publiczna w Budzyniu – Gminny Ośrodek Kultury, ul. Łokietka 31, tel./fax 67 284 35 75, www.biblioteka.budzyn.pl

pn., czw., pt. 12.00-19.00, wt., śr. 9.00-16.00

„Zaczytani” – konkurs fotograficzny, regulamin na stronie internetowej biblioteki, prace przyjmowane do 30.09.

 

Chodzież

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Michalskiego, ul. Kościuszki 32, tel. 67 381 81 38, tel./fax 67 381 81 08, www.biblioteka-chodziez.pl

pn.-pt. 8.00-19.00, sob. 8.00-13.00

Spotkanie z Anną Seniuk i Magdaleną Małecką, 26.09, godz. 17.00, Młodzieżowy Dom Kultury, ul. Staszica 12

„Chodziescy protestanci w 500-lecie reformacji” – wystawa

 

Czarnków

Miejska Biblioteka Publiczna w Czarnkowie – Miejskie Centrum Kultury, pl. Wolności 5, tel. 67 255 59 82, www.mbp.czarnkow.pl

pn.-pt. 8.00-17.00, sob. 9.00-13.00

„Słowa, słówka...” – konkurs dla satyryków, szczegóły na stronie internetowej biblioteki, prace należy dostarczyć do 3.10.

 

Czerwonak

Gminna Biblioteka Publiczna, os. 40-lecia PRL 7a, tel./fax 61 812 07 01, www.biblioteka.czerwonak.pl

pn., czw. 11.00-19.00, wt. 10.00-18.00, śr. 8.00-16.00, pt. 8.00-15.00, ost. sob. m-ca 9.00-14.00

„Komu w duszy gra...” – biesiada poetycko-muzyczna, 29.09, godz. 11.00, Filia w Owińskach

 

Dopiewo

Gminna Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury, ul. Konarzewska 12, tel./fax 61 814 82 23, www.bibldop.pl

pn., wt., czw. 10.00-18.00, śr., pt. 8.00-15.00

Czytamy bajki najmłodszym! – wspólne głośne czytanie bajek (mamy i tatusiowie ze swoimi pociechami), 27.09, godz. 11.00, Filia w Skórzewie, ul. Kozierowskiego 1

 

Duszniki

Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury, ul. Jana Pawła II 8, tel. 61 291 94 80, 508 570 445, www.bpicak.pl

pn. 8.00-16.00, wt., śr. 8.00-17.00, czw. 8.00-15.00, pt. 11.00-18.00

„600-lecie parafii pw. Św. Marcina w Dusznikach” – konkurs plastyczny dla dzieci, młodzieży i dorosłych, szczegóły na stronie internetowej biblioteki (współorganizacja); prace należy dostarczyć do 28.09 do biblioteki

 

Gniezno

Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna, ul. Staszica 12a, tel. 61 426 32 61, www.biblioteka.gniezno.pl

Biblioteka Główna, ul. Mieszka I 16, pn. 10.00-20.00, wt.-pt. 10.00-18., sob. 10.00-14.00; Wypożyczalnia dla Dzieci, ul. Mieszka I 15, pn.-pt. 10.00-18.00, sob. 10.00-14.00

III Gnieźnieński Turniej Książkożerców, szczegóły na stronie internetowej biblioteki, 1.10, godz. 15.00, sala widowiskowa Miejskiego Ośrodka Kultury, ul. Łubieńskiego 11; zapisy drużyn do 29.09.

 

Gostyń

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Wrocławska 257, tel. 65 572 09 52, fax 65 575 12 99, www.biblioteka.gostyn.pl

wt.-śr. 11.00-18.00, czw. 9.00-18.00, pt. 8.00-18.00, sob. 9.00-14.00

„Kobiety na trzech kontynentach” – prelekcja Piotra Kowalczyka, 26.09, godz. 17.00; wstęp wolny

Wystawa ilustracji Elżbiety Krygowskiej-Butlewskiej, czynna w terminie 28.09-31.10.

 

Grodzisk Wlkp.

Powiatowa i Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Kolejowa 12, tel. 61 444 52 35, www.biblioteka.gro.pl

pn., wt., czw., pt. 9.00-18.00, śr. 11.00-15.00, sob. 9.00-13.00

Operacja Książkobus, 26.09, godz. 12.00-14.30, Stary Rynek

Spotkanie z Olgą Rudnicką w ramach projektu „Kryminalna Bitwa Pokoleń”, 26.09, godz. 17.00

 

Jarocin

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Park 3, tel./fax 62 747 23 46; 62 747 84 71, www.bibliotekajarocin.pl

pn.-pt. 8.00-16.00, sob. 9.00-13.00

Rycerska noc w bibliotece – impreza dla dzieci w wieku 7-12 lat, zapisy do 30.09.

 

Kalisz

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka, ul. Łazienna 6, tel. 62 757 34 30, 757 22 88; fax 62 766 54 47, www.mbp.kalisz.pl

pn., wt., czw. 10.00-18.00, śr., pt. 8.00-15.00

Dyskusyjne spotkanie czytelnicze dla pań – BIB K A z czytaniem, 27.09, godz. 11.00, Filia nr 9, ul. Serbinowska 1A

Piątki z grami planszowymi, 29.09, godz. 16.00-17.30, Filia nr 1 Oddział Dziecięcy, ul. Górnośląska 29

„Architekt z Niecałej” – wystawa poświęcona Albertowi Nestrypke, czynna w terminie 5.09-30.11, Filia nr 5, ul. Złota 26-28

Wystawa wielkoformatowych map wraz z komentarzem, ukazujących manewry pod Kaliszem w 1835 roku (w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa), czynna od 20.09, Ratusz, Główny Rynek 20 (przed budynkiem)

„Odpowiednie dać słowu słowo” – wystawa poświęcona tłumaczom na język polski i z języka polskiego z okazji Międzynarodowego Dnia Tłumacza, czynna w terminie 4.09-31.10, Filia nr 4, al. Wolności 27

„Folwark zwierzęcy” – wystawa z cyklu „Lektura nie musi być nudna”, czynna w terminie 3.07-29.09, Filia nr 1, ul. Górnośląska 29

„Ziemia nieznana. Kalisz po belle époque” – wystawa, czynna w terminie 12.06-29.09, Filia nr 5, ul. Złota 26-28

„W zaczarowanym świecie baśni” – wystawa dla najmłodszych, młodych i trochę starszych czytelników, czynna do 29.09, Filia nr 9, ul. Serbinowska 1A

„Poeta melancholii – Adam Asnyk. 120. rocznica śmierci”, wystawa, czynna w terminie 7.08-29.09, Filia nr 2, ul. Serbinowska 25

„Zachowajmy w pamięci” – wystawa publikacji z okazji 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Autorskie zdjęcia Anety Lipińskiej z Muzeum Powstania Warszawskiego, Cmentarza Wojskowego na Powązkach oraz innych miejsc pamięci Warszawy wykonane 1 sierpnia 2015, czynna w terminie 1.08-29.09, Filia nr 7, ul. Tuwima 10

Prezentacja makiety manewrów z 1835, przygotowana we współpracy z Ośrodkiem Kultury Plastycznej „Wieża Ciśnień, Biblioteka Główna, ul. Legionów 66, wystawa czynna w dniach 19-29.09.

 

Kępno

Samorządowa Biblioteka Publiczna im. Marii z Fredrów hr. Szembekowej, ul. Kościuszki 7, tel. 62 782 20 92, www.um.kepno.pl/kultura/biblioteka

pn., wt., czw., pt. 8.30-17.00, śr. 8.30-15.30

„Książka, którą zabrałem na wakacje” – konkurs literacki dla uczniów klas 4-7 i gimnazjów, prace należy dostarczyć do 28.09.

 

Koło

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Kolejowa 19, tel./fax 63 217 80 03, 217 80 02, www.biblioteka-kolo.pl

pn.-śr., pt. 8.00-18.00, czw. 10.30-15.00

Spotkania Dyskusyjnych Klubów Książki: młodzieżowego – rozmowa o książce Chucka Palahniuka ”Podziemny krąg”, 27.09, godz. 16.00; dla dorosłych – dyskusja o książce „20 lat nowej Polski w reportażach według Mariusza Szczygła”, 29.09, godz. 16.30

„Zakazane książki” – spotkanie z Dariuszem Rekoszem, 28.09, godz. 16.30, Czytelnia

„Wolność” – konkurs recytatorski dla uczniów gimnazjów, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; zgłoszenia do 27.10.

„Nauczyciel ma wpływ na wieczność” – konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 20.10.

 

Kościan

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Tomaszewskiego, ul. Wrocławska 28b, tel. 65 512 00 40, 65 511 00 26, www.biblioteka.koscian.pl

pn.-śr., pt. 10.00-18.00, czw., sob. 8.00-15.00

Klub Przyjaciół Trąbka Bombka, 26.09, godz. 10.00, Oddział dla Dzieci

„Spotkanie z książką” – w ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom, 27.09, godz. 17.00, Oddział dla Dzieci

 

Krotoszyn

Krotoszyńska Biblioteka Publiczna im. Arkadego Fiedlera, ul. Benicka 9, tel./fax 62 725 27 83, www.biblioteka.krotoszyn.pl

pn.-pt. 9.00-17.00

„Wiara, nauka, sens – kultura europejska wobec spraw ostatecznych – spotkania z dr. Jackiem Kępą i jego gośćmi”, 25.09, godz. 17.30

Spotkanie autorskie z Jolantą Bartoś oraz promocja nowej książki pisarki „Jad”, 29.09, godz. 17.30

Konkurs czytelniczy ze znajomości książki „Charlie i fabryka czekolady” Roalda Dahla, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; zgłoszenia do 26.10.

Konkurs na reportaż o dowolnej tematyce, szczegóły na stronie internetowej biblioteki, prace należy dostarczyć do 20.10.

Wystawa Pawła Andersa „Tfurczość”, wystawa czynna do 30.09.

 

Leszno

Miejska Biblioteka Publiczna im. St. Grochowiaka, ul. B. Chrobrego 3, tel. 65 520 53 55, www.mbpleszno.pl

pn., śr., pt. 10.30-18.00, wt., czw. 9.00-16.00, sob. 9.00-14.00

„Tradycja dziedzictwa – dziedzictwo tradycji. Techniki artystyczne narzędziem konserwatora” – wernisaż wystawy, 25.09, godz. 11.00, salka klubowa; wystawa czynna do 9.10.

„O istocie i przymiotach ducha polskiego w czasie Najdłuższej Wojny Nowoczesnej Europy” – spotkanie ze Sławomirem Koprem, 26.09, godz. 17.00, Galeria Lochy

„Spotkanie z Portugalią” – w ramach cyklu Kultura i Historia Państw, 28.09, godz. 17.30, Galeria Lochy; współorganizator: Fundacja Centrum Aktywności Twórczej

„I tylko obraz im może zostanie…” – wystawa poświęcona Stanisławowi Grochowiakowi, czynna do 30.09, „Galeria za Regałami”

Pokaz filatelistyczny z okazji 65 lat Koła Miejskiego Polskiego Związku Filatelistów, wystawa czynna do 30.09, Biblioteka Dworcowa

Wystawa ceramiki i malarstwa Wasyla Bondarczuka, czynna do 14.10, Galeria Lochy

Obywatelski Czwartek – patroni naszych ulic, 28.09, godz. 18.00, salka klubowa

Wernisaż wystawy malarstwa Arkadiusza Cypriana, 27.09, godz. 17.00, Galeria Lochy; wystawa czynna do 16.10.

 

Lipka

Gminna Biblioteka Publiczna im. IV Dywizji Piechoty WP – Gminny Ośrodek Kultury, ul. IV Dywizji Piechoty WP 2, tel./fax 67 266 51 36, goklipka.pl/category/biblioteka

pn.-pt. 9.00-17.00

„Moja Mała Ojczyzna” – konkurs plastyczny, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 23.10.

 

Luboń

Biblioteka Miejska, ul. Żabikowska 42, tel./fax 61 813 09 72, www.biblub.com

pn.-śr. 11.00-19.00, czw.-pt. 9.00-15.00

Kino KAMERA – nowości filmowe w Bibliotece, 25.09, godz. 17.00-19.00; wstęp 5 zł

„Kotek i kogutek” – teatrzyk dla dzieci, 27.09, godz. 17.00; wstęp 5 zł

 

Lwówek

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy – Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, ul. E. Sczanieckiej 56, tel. 61 441 40 55, www.biblioteka.lwowek.com.pl

pn.-śr., pt. 8.00-18.00, czw. 8.00-15.00

Klub Maluszka – spotkanie dla dzieci w wieku 1-4 lat wraz z rodzicami, 28.09, godz. 9.30

 

Łekno

Gminny Ośrodek Kultury w Łeknie Biblioteka Publiczna Gminy Wągrowiec z siedzibą w Łeknie, ul. Podgórna 5, tel./fax 67 261 60 11, www.gokwagrowiec.pl

pn.-pt. 8.00-17.00, sob. 9.00-14.00

„Złoty Klon” – XXIII edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego dla dzieci i młodzieży, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; zgłoszenia do 11.10.

 

Malanów

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna, ul. Kaliska 2, tel. 63 288 33 22, www.ckibp.malanow.pl

pn.-pt. 10.00-18.00

Konkurs Plastyczny „Nasze domowe zwierzaki słodziaki” dla uczniów klas 1-3 szkół podstawowych, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 31.10.

Konkurs Plastyczny „Żyj zdrowo i bezpiecznie” dla uczniów klas 4-6 szkół podstawowych oraz uczniów klas 2-3 gimnazjum, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 31.10.

Zajęcia plastyczne dla dzieci, 21.09, godz. 14.30

 

Margonin

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Polna 6, tel. 67 284 60 86, blog.biblioteka.margonin.pl

pn., pt. 8.00-15.00, wt.-czw. 8.00-19.00

Przedstawienia lalkowe dla dzieci przedszkolnych i z młodszych klas szkolnych: „Kwiat paproci”, 25.09, godz. 9.00, Szkoła Podstawowa w Radwankach; „Smok”, 26.09, godz. 9.00, Szkoła Podstawowa w Lipinach; „Gąsienica”, 27 i 28.09, godz. 9.00, Szkoła Podstawowa w Margoninie

 

Miedzichowo

Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Poznańska 16, tel./fax 61 441 02 00, www.biblioteka-miedzichowo.pl

wt. 9.00-17.00, śr. 8.00-18.00, czw. 8.00-16.00

Warsztaty plastyczne z Ewą Stachowiak, 25.09, godz. 16.00, Filia w Bolewicach

Wycieczka do Bornego Sulinowa dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku, 30.09; obowiązują zapisy, koszt 75 zł

 

Międzychód

Biblioteka Publiczna im. Jana Daniela Janockiego, pl. Kościuszki 9, tel. 95 748 24 37, www.bibliotekamiedzychod.pl

pn., wt., czw., pt. 10.00-18.00, sob. 9.00-13.00

„W poszukiwaniu tysiącletniej księgi” – premiera teatrzyku lalkowego „Czytalscy podbijają świat”, 28.09, godz. 17.00

 

Murowana Goślina

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Bonawentury Graszyńskiego, ul. Poznańska 16, tel. 61 892 36 27, www.biblioteka.murowana-goslina.pl

pn. 10.00-19.00, wt., czw. 10.00-18.00, śr. 8.00-15.00, pt. 8.00-14.00

Konkurs plastyczny dla dzieci na projekt kartki bożonarodzeniowej, szczegółowy regulamin na stronie internetowej biblioteki, prace należy dostarczyć do 25.09.

 

Nowe Miasto

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Poznańska 8a, tel. 61 287 46 18, www.nowemiasto.naszabiblioteka.com

pn., śr.-pt. 10.00-18.00, wt. 9.00-15.00, pierwsza i trzecia sob. m-ca 9.00-13.00

„Bądź wytrwały” – zajęcia czytelniczo-plastyczne dla dzieci, 27.09, godz. 15.30-16.30, Filia w Chociczy

Zajęcia plastyczne dla dzieci, 29.09, godz. 15.00-16.00, Filia w Chociczy

Kurs komputerowy dla dorosłych, 28.09, godz. 14.00, Filia w Chociczy

„Moja wakacyjna książka” – konkurs literacko-plastyczny dla klas III szkoły podstawowej, szczegóły na stronie internetowej biblioteki, trwa do 10.10.

 

Nowy Tomyśl

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna, ul. Witosa 8, tel. 61 442 12 70, www.bibliotekant.pl

pn., wt., czw., pt. 9.00-18.00, śr. 11.00-16.00, sob. 10.00-14.00

Spotkanie z przyrodą: „Tymczasem borem, lasem… czyli o siedliskach leśnych wokół Nowego Tomyśla” – Adam Rybarczyk i Rafał Putz, 26.09, godz. 18.00

Klub Miłośników Podróży „Przez kontynenty”: „Na styku kultur” – spotkanie z podróżnikami Katarzyną i Andrzejem Mazurkiewiczami, 28.09, godz. 18.00

Wystawa malarstwa Katarzyny Kudełki, Galeria na Piętrze

 

Oborniki

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Antoniego Małeckiego, ul. Kopernika 10, tel./fax 61 296 02 65, www.biblioteka.oborniki.pl

pn.-pt. 9.00-18.00, sob. 9.00-13.00

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki: rozmowa o książce Magdaleny Rittenhouse pt. „Nowy Jork. Od Mannahatty do Ground Zero”, 27.09, godz. 16.30

„W moim ogrodzie” – wystawa fotografii Grzegorza Zarzeckiego

 

Ostrów Wielkopolski

Biblioteka Publiczna im. Stefana Rowińskiego, ul. Wolności 2, tel./fax 62 737 47 00, www.biblioteka-ostrow.pl

pn., wt., czw., pt. 8.00-18.00, śr. 9.00-14.00, sob. 9.00-13.00

„Wanna z kolumnadą” – spotkanie z Filipem Springerem, 26.09, godz. 17.00

„Niema architektura. ostrowski modernizm” – wernisaż wystawy, 26.09, godz. 18.30; wystawa czynna do 27.10.

„Opowiedz mi bajkę” – konkurs literacki dla dzieci, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 29.09.

 

Ostrzeszów

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Stanisława Czernika, pl. Borek 17, tel. 62 730 33 89, tel./fax 62 730 19 48, www.bp.ostrzeszow.pl

pn., czw. 10.00-18.00, wt., pt. 9.00-17.00, śr. 9.00-15.00

Tydzień Zakazanych Książek – wystawa książek, 25-30.09.

 

Piła

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Pantaleona Szumana w Pile, ul. Mariana Buczka 14, tel. 67 351 79 03, 67 351 79 04, www.biblioteka.pila.pl

pn.-pt. 8.00-19.00, sob. 8.00-15.00; Oddz. dla Dzieci, pn.-pt. 8.00-18.00, sob. 8.00-15.00

Dyskusyjny Klub Książki „Po słowach”: rozmowa o wakacyjnych lekturach oraz o książce Grażyny Plebanek „Pani Furia”, 25.09, godz. 17.00

Kawiarenka pod Zegarem: Spotkanie z książką dla dorosłych czytelników osiedla, 26.09, godz. 16.00, Filia nr 9, ul. Wenedów 8A

Galeria Czytelników: Warsztaty z wikliny papierowej, 26.09, godz. 16.00, Filia nr 3, ul. Prusa 16

Głośne czytanie na zaczarowanym dywanie – zajęcia interaktywne z książką dla dzieci w wieku 7-10 lat, 27.09, godz. 15.30, Filia nr 8, ul. Andersa 10

Karty na stół – turnieje brydżowe dla mieszkańców osiedla, 27.09, godz. 15.00, Filia nr 9, ul. Wenedów 8A

Książka i nie tylko...: „Kolekcjoner, hobbysta” – malowanie i haftowanie obrazów, 27.09, godz. 16.00, Filia nr 7, al. Poznańska 91

Twórczy Papier – zajęcia literacko-plastyczne dla dzieci z osiedla w wieku 7-10 lat, 28.09, godz. 15.15, Filia nr 7, al. Poznańska 91

Opowiem Ci książkę – zajęcia literacko-plastyczne dla dzieci w wieku 6-12 lat, 28.09, godz. 18.30, Filia nr 9, ul. Wenedów 8A

Poczytalnia: Przyjdź! Zobacz! Posłuchaj! Wypożycz! – przegląd nowości wydawniczych, 29.09, godz. 17.00

Kącik Gier Planszowych – zajęcia dla dzieci od lat 6 wraz z rodzicami, 30.09, godz. 11.00, Oddział dla Dzieci, ul. Staromiejska 14

Wystawa malarstwa „Hybrydia – statki” – prezentacja obrazów Waldemara Jaglińskiego, Filia nr 4, al. Powstańców Wlkp. 62

Poetycka Czwórka – salonik poetycki: „Dziecięcy świat w dorosłej głowie” – prezentacja wierszy i piosenek dla dzieci Agnieszki Kopacz, czytelniczki biblioteki, Filia nr 4, al. Powstańców Wlkp. 62

Skarby z mojej komody: Wystawa malarska prac Alfredy Stawskiej, członkini grupy plastycznej „Atelier” przy PSM L-W w Pile, Filia nr 6, ul. Kr. Jadwigi 17

Galeria jednego obrazu: Wystawa prac mieszkanki osiedla, czytelniczki biblioteki Marii Rak, Filia nr 7, al. Poznańska 91

 

Pleszew

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Słowackiego 19A, tel./fax 62 742 83 58, www.bppl.pl

pn., czw., pt. 9.00-18.00, wt. 9.00-19.00, sob. 9.00-14.00

W cyklu Biblioteczna Akademia Rozmaitości: spotkanie z Marcinem Pałaszem, pisarzem dla dzieci i młodzieży, 26.09, godz. 9.00

Spotkanie Dyskusyjnego Klub Książki – rozmowa o książce Marcina Kołodziejczyka „Bardzo martwy sezon”, 28.09, godz. 15.30

Spotkanie autorskie z Katarzyną Puzyńską, 29.09, godz. 17.00

Klub Modelarstwa Papierowego, 30.09, godz. 10.00-13.00

Konkurs wiedzy historycznej „Polska Niepodległa” dla gimnazjalistów, szczegóły na stronie internetowej biblioteki, trwa do 22.10.

 

Pniewy

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Pniewy – Centrum Kultury, ul. Strzelecka 11A, tel./fax 61 291 09 64, www.bibliotekapniewy.pl

pn. 8.00-16.00, wt., śr., pt. 9.00-17.00, czw. 11.00-19.00

„Pniewy bez nienawiści” – warsztaty dla nauczycieli i (obowiązują zapisy), 30.09 i 1.10, godz. 10.00

Popołudnie z grami planszowymi, 19.09, godz. 17.00

Warsztaty dla dorosłych pracujących z młodzieżą, 30.09 – 1.10, godz. 10.00

 

Pobiedziska

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Kostrzyńska 21, tel. 61 817 71 46, www.bppob.pl

pn., czw. 10.00-19.00, wt., pt. 10.00-16.00, śr. 8.00-16.00, pierwsza i ost. sob. m-ca 9.00-13.00

Spotkanie Klubu Rękodzieła, 28.09, godz. 17.00

 

Poznań

Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury, ul. Prusa 3, tel. 61 66 40 850, www.wbp.poznan.pl

pn., śr., pt. 9.00-16.00, wt., czw. 10.00-18.00

„O prawdziwej literaturze dla mężczyzn” – panel dyskusyjny z udziałem Sylwii Chutnik, Łukasza Orbitowskiego i Rafała Grzenia (obowiązują bezpłatne wejściówki), 27.09, godz. 17.00

„Elizeusz Cieślik – 75 lat twórczości” – wystawa fotografii; czynna do 30.09.

„Esztergom 2017” – powarsztatowa wystawa osób niepełnosprawnych; czynna do 30.09, godz. 10.00-16.00, Kawiarnia DOBRA, ul. Nowowiejskiego 15

 

Puszczykowo

Biblioteka Miejska im. Małgorzaty Musierowicz – Centrum Animacji Kultury, Rynek 15, tel./fax 61 819 46 49, www.biblioteka.iq.pl

pn., pt. 7.00-15.00, wt., śr., czw. 10.00-18.00

„W krainie szycia” – warsztaty krawieckie (odpłatne, obowiązują zapisy), 27.09, dla dzieci i młodzieży – godz. 15.30-17.30; dla dorosłych – godz. 18.00-20.00

„Hej! Nie pytaj co biblioteka może zrobić dla ciebie, ale co ty możesz zrobić dla biblioteki!” – akcja dla młodzieży w wieku 13-17 lat; szczegóły na stronie internetowej biblioteki 1-30.09.

 

Rawicz

Rawicka Biblioteka Publiczna, ul. Targowa 1, tel. 65 545 20 04, 65 546 76 33, www.biblioteka.rawicz.pl

pn.-śr., pt. 8.00-19.00, czw. 8.00-15.00, sob. 8.00-13.00

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki: rozmowa o książce „Magia kości” Fiony E. Higgins, 27.09, godz. 18:00

„Koziołek Matołek wyrusza w świat” – interaktywny spektakl dla dzieci, 28.09, godz. 17.00

 

Rokietnica

Biblioteka Gminna im. Marii Konopnickiej, ul. Pocztowa 8, tel./fax 61 814 52 12, www.bibrok.neostrada.pl

pn.-śr. 8.00-20.00, wt., czw., pt. 12.00-20.00

Zajęcia szachowe dla dzieci i młodzieży, 25 i 29.09, godz. 17.00 i 18.00

 

Sompolno

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Piotrkowska 8, tel./fax 63 271 42 30; tel. 63 271 46 57, www.sompolno.naszabiblioteka.com

pn., śr., pt. 10.00-17.45, wt. 8.00-15.00, czw. nieczynne

„Poezja i morze” – spotkanie z poetką Danutą Olczak, 28.09, godz. 10.00

 

Stare Miasto

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Główna 16, tel. 63 241 60 67, www.bibliotekastaremiasto.pl

pn., wt., śr., pt. 8.00-18.00, czw. 10.00-18.00, sob. 10.00-14.00

Detektywistyczna Noc w Bibliotece (obowiązują zapisy), 29.09, godz. 19.30

 

Suchy Las

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Szkolna 16, tel. 61 250 04 01, tel./fax 61 250 04 04, www.osrodekkultury.pl/biblioteka

pn.-pt. 9.00-18.00, ost. sob. m-ca 9.00-13.00

Warsztaty szydełkowania – podkładki pod kubki i talerze, 30.09, godz. 10.00-12.00; koszt: 75 zł z kompletem materiałów / 45 zł z własnymi materiałami

„Malarstwo: DOOKOŁA…” – wystawa Jana Wojciecha Malika, czynna do 12.10, hol CKiBP, ul. Szkolna 16

 

Swarzędz

Biblioteka Publiczna, os. Czwartaków 1, tel./fax 61 818 63 14, www.biblioteka.swarzedz.pl

pn. 11.00-19.00, wt.-czw. 10.00-18.00, pt. 8.00-16.00

Wernisaż wystawy prac powstałych podczas lipcowego i sierpniowego pleneru dedykowanego dzieciom, a organizowanego przez pracownię plastyczną MY.ART, 25.09, godz. 17.00, Galeria Wielokropek

Biblioteczny Klub Młodzieżowy „Damy Radę!” – zajęcia nie tylko czytelnicze dla młodzieży w wieku 15-17 lat, 29.09, godz. 15.00-17.00, Filia w Kobylnicy

„380 dni dookoła Swarzędza” – Konkurs Literacki, regulamin na stronie internetowej biblioteki; utwory należy nadesłać w terminie do 31.10.

 

Szamotuły

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Edmunda Calliera, Rynek 10, tel./fax 61 292 13 61, tel. 61 292 11 43, www.biblioteka-szamotuly.pl

pn.-pt. 9.00-18.00, pierwsza i trzecia sob. m-ca 9.00-13.00

Dyskusyjny Klub Książki: spotkanie z Łukaszem Orbitowskim, 28.09, godz. 18.00; współorganizacja z WBPiCAK

Galeria Jednego Dzieła: „Sosna” (akryl) Majki Tomkowiak (Grupa Jakkolwiek), do 30.09.

 

Śrem

Biblioteka Publiczna im. Heliodora Święcickiego, ul. Grunwaldzka 10, tel. 61 283 54 67, www.biblioteka.srem.pl

pn. 11.00-15.00, wt.-pt. 10.00-19.00, sob. 9.00-13.00

Literackie Poranki Malucha – dla dzieci od 1 do 3 lat, 26.09, godz. 11.00, wypożyczalnia dla dzieci

Sposób na pisarza – spotkanie autorskie z Marcinem Pałaszem dla uczniów klas IV-VI, 25.09, godz. 10.00, sala audio

Moje hobby – spotkanie, 25.09, godz. 17.00, salonik prasowy

Jesienne barwy – zajęcia edukacyjno-biblioteczne dla dzieci szkolnych, 26.09, godz. 15.00, Filia Przy Moście; 28.09, godz. 16.00, Filia Błociszewo

Kurs komputerowy dla dorosłych (zajęcia odpłatne), 28.09, godz. 16.00-18.00

Biblioteczni Kinomani, 29.09, godz. 17.00, mediateka

Uniwersytet Ludzi Ciekawych Świat@: „W 100-lecie utworzenia Konwiktu Arcybiskupiego w Śremie” – wykład dr Danuty Płygawko, 28.09, godz. 18.15

Poranek filmowy – dla dzieci, 30.09, godz. 10.00, mediateka

Wyjazd do Teatru Miejskiego w Lesznie na spektakl „Małe zbrodnie małżeńskie”, 29.09, godz. 17.30

XII Powiatowy Konkurs Jednego Wiersza, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; termin przyjmowania prac do 13.10.

 

Środa Wielkopolska

Miejska Biblioteka Publiczna im. R.W. Berwińskiego, Pl. Zamkowy 7, tel. 61 285 80 49, www.mbpsrodawlkp.pl

pn.-pt. 9.00-18.00

Noc w bibliotece: Piraci – impreza dla dzieci w wieku 6-10 lat, 29.09, godz. 19.00-24.00; zapisy w oddziale dla dzieci

 

Trzcianka

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Kazimiery Iłłakowiczówny, ul. Sikorskiego 22, tel./fax 67 216 33 59, www.biblioteka-trzcianka.pl

pn.-pt. 8.00-18.00

„Wyjście z cienia” VII Ogólnopolski Konkurs Recytatorski im. Romana Brandstaettera, szczegóły na Fb biblioteki; zgłoszenia do 17.11.

Spotkanie autorskie z Anną Seniuk i Magdaleną Małecką-Wippich, 27.09, godz. 16.30; wstęp wolny

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki: rozmowa o książce Gavina Extence’a „Wszechświat kontra Alex Woods”, 28.09, godz. 17.00, Agroturystyka Makowscy, ul. Ogrodowa 15

 

Trzcinica

Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Szkolna 2c, tel. 62 332 20 83, www.biblioteka.trzcinica.com.pl

pn., wt., pt. 8.00-17.00, śr. 8.00-16.00, czw. 9.00-17.00

„Z Trzcinicy do Żytniowa – (nie)znane dzieje drewnianej świątyni” – wystawa fotografii Renaty Gość oraz Andrzeja Stefańskiego

 

Turek

Miejska Biblioteka Publiczna im. Włodzimierza Pietrzaka, ul. Dworcowa 5, tel./fax 63 289 21 26, 63 278 51 34, www.biblioteka.turek.net.pl

pn.-wt. 9.00-18.30, śr.-pt. 9.00-16.00

XVIII Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Włodzimierza Pietrzaka pod hasłem „Dusza nie znałaby tęczy, gdyby oczy nie znały łez” dla osób w wieku 18-30 lat, szczegóły na stronie internetowej biblioteki, prace należy przesyłać do 9.10.

Biblioteczny Klub Filmowy, 26.09, godz. 16.00

 

Wągrowiec

Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Średnia 18, tel. 67 262 00 68, 725 255 955, www.mbp.wagrowiec.eu

pn., wt., czw., pt. 8.00-17.00, śr. 8.00-18.00, sob. 9.00-13.00

Piątek literacki z Dorotą Kurzyńską-Kreskowiak – prezentacja książki Radki Franczak „Serce”, 29.09, godz. 18.15

„Ornitologia – nauka o ptakach” – impreza plenerowa dla uczniów klas I–VI szkół podstawowych (zapisy w bibliotece do 28.09), 30.09; współorganizacja: Nadleśnictwo Durowo

XII Ogólnopolski Konkurs Poetycki na Wiersz: „Marszałek Józef Piłsudski”, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 25.10.

 

Powiatowa Biblioteka Publiczna, ul. Kościuszki 49, tel. 67 268 56 25, www.pbp.wagrowiec.pl

pn.-pt. 7.45-17.00, sob. 9.00-13.00

„Precz z Brzechwą” – wystawa Tygodnia Zakazanych Książek, 25.09-6.10.

 

Wolsztyn

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Stanisława Platera, ul. Gajewskich 48, tel./ fax 68 384 22 81, tel. 68 347 26 30, www.bibliotekawolsztyn.pl

pn., wt., śr., pt. 8.00-18.00, czw. 8.00-16.00, sob. 9.00-13.00

Baśniowy książkobus, 26.09, godz. 8.30, Rynek

„Czytamy w bibliotece” – cykl zajęć edukacyjnych dla dzieci w wieku 3-5 lat, 27.09, godz 11.00

„Razem czytamy” – cykl zajęć edukacyjnych dla dzieci w wieku 4-6 lat, 27.09, godz 16.30

Zajęcia z biblioterapii dla dzieci niepełnosprawnych ze szkoły specjalnej nr 4 w Wolsztynie, 28.09, godz. 11.00

„Nowy Poczet Władców Polski, Waldemar Swierzy kontra Jan Matejko” – wystawa, czynna do 30.09; współorganizacja: PKO Bank Polski Odział w Wolsztynie

„Zegary wieżowe Ziemi Wolsztyńskiej” – wystawa fotografii Michała Olejniczaka

 

Wronki

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Wronki – Wroniecki Ośrodek Kultury, ul. Szkolna 2, tel. 67 254 06 17, www.wokwronki.pl

pn., śr., czw., pt. 8.00-18.00, wt. 8.00-15.00

Zajęcia plastyczne w bibliotece, 27.09, godz. 16.00, Filia w Nowej Wsi

 

Wyrzysk

Biblioteka – Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, ul. Kościuszki 15, tel. 67 286 26 64, biblioteka.mgokwyrzysk.pl

pn.-czw. 8.00-17.00, pt. 8.00-15.00, pierwsza i ostatnia sob. m-ca 9.00-12.00

Zajęcia pozalekcyjne dla dzieci w wieku szkolnym, 26.09, godz. 15.00-16.00

Przystanek Pomysłów: Malowanki do czytanki i „Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania”, 29.09.

 

Zbąszyń

Biblioteka Publiczna w Zbąszyniu – Zbąszyńskie Centrum Kultury, ul. 17 Stycznia 59a, tel./fax 68 386 07 00, www.biblioteka.zbaszyn.pl

pn., wt., czw., pt. 9.00-18.00, śr. 11.00-16.00

Bajkowy Książkobus – przedsięwzięcie wydawnictwa Media Rodzina mające na celu krzewienie i promocję czytelnictwa, zwłaszcza wśród najmłodszych; warsztatach dla uczniów ze szkoły podstawowej w Nowej Wsi i w Zbąszyniu, 25.09, godz. 8.30-11.00

 

Zduny

Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta, ul. Sienkiewicza 9, tel./fax 62 721 51 72, www.biblioteka.zduny.pl

pn.-pt. 10.00-18.00, sob. 9.00-12.00

„Przytulajmy się do drzew” – wystawa obrazów Marii Dryll-Maciniak wykonanych z kory drzew, czynna do 14.10.

„Konarzew – ludzie – miejsca-pamiątki” – wystawa foto-kolekcjonerska, Filia w Konarzewie

 

Złotów

Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida, ul. Grochowskiego 17, tel./fax 67 263 20 00, www.biblioteka-zlotow.pl

pn.-pt. 8.00-18.00, sob. 8.00-13.00

Pierwszy otwarty konkurs o „Niezłomnym proboszczu z Zakrzewa” ks. dr Bolesławie Domańskim i ludziach spod znaku Rodła, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; trwa do 30.09.

 

Żerków

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Wiosny Ludów 1, tel. 62 740 30 56, www.biblioteka.zerkow.pl

pn., wt., czw., pt. 8.00-17.00, śr. 8.00-16.00, sob. 8.00-13.00

Wielkopolskie Śpiewanie; wystąpią soliści i aktorzy scen poznańskich, Poznański Chór Nauczycieli im. Ignacego Jana Paderewskiego, Chór „Babie Lato” oraz Zespół Chrzanianki, 1.10, godz. 17.00, Aula Szkoły Podstawowej w Żerkowie

 

Wyniki wyszukiwania ({[{total}]})

brak wyników wyszukiwania

Newsletter

Zapisano adres do bazy.

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera.