Wykorzystujemy pliki cookies do zapamiętania ustawień i preferencji użytkownika. Więcej informacji znajdziesz w Polityce cookies. Jeśli się nie zgadzasz, możesz w swojej przeglądarce wyłączyć zgodę na ich przechowywanie.

{[{category.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej organizatorów

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
{[{category.name}]}
{[{tag.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej wydarzeń powiat{[{region.name}]}

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
Data
{[{month.name}]}
{[{day.name}]} {[{day.day}]}
« wcześniejsze daty dalsze daty »
{[{category.name}]} {[{tag.name}]} {[{place.name}]} {[{date.date_from}]} - {[{date.date_to}]} wyczyść

Kalendarium wydarzeń bibliotecznych 25/02-03/03/2019

Czempiń

Biblioteka Publiczna, ul. Parkowa 2, tel. 61 282 64 03, www.biblioteka.czempin.pl

pn.-pt. 9.00-19.00

Wystawa prac Arkadiusza Cypriana – artysty malującego ustami, czynna do 21.03.

„A ja jednak czytam” – konkurs czytelniczy dla dzieci, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; trwa do 15.12.

 

Czerniejewo

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Ks. Prymasa St. Wyszyńskiego 6, tel. 61 429 13 43, 61 429 13 28, www.biblioteka.czerniejewo.pl

pn. 10.00-18.00, wt., czw., pt. 9.00-15.00, śr. 8.00-16.00

Spotkanie z cyklu „Literackie żniwa”, 25.02, godz. 16.00

 

Czerwonak

Gminna Biblioteka Publiczna, os. 40-lecia PRL 7a, tel./fax 61 812 07 01, www.biblioteka.czerwonak.pl

pn.11.00-19.00, wt. 10.00-18.00, śr. 8.00-16.00, czw. 9.00-17.00, pt. 8.00-15.00, ost. sob. m-ca 9.00-14.00

Rodzinne czytanie bajek ph. „Zimowa przygoda” oraz warsztaty twórcze, 26.02, godz. 16.00, Filia w Koziegłowach

 

Dopiewo

Gminna Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury, ul. Konarzewska 12, tel./fax 61 814 82 23, www.bibldop.pl

pn., wt., czw. 10.00-18.00, śr., pt. 8.00-15.00

„Bajkowe dni z braćmi Grimm” – zajęcia dla dzieci, 25.02, godz. 9.20, Filia w Dąbrówce, ul. Malinowa 41

„Muzyka w bibliotece” – zajęcia dla dzieci, 27.02, godz. 10.00, Filia w Skórzewie

 

Duszniki

Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury, ul. Jana Pawła II 8, tel. 61 291 94 80, 508 570 445, www.bpicak.pl

pn., śr., czw. 8.00-16.00, wt. 8.00-17.00, pt. 8.00-15.00

Dyżur Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich, 26.02, godz. 12.00-14.30

Zajęcia plastyczne, 28.02, godz. 15.15

Obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, 1.03, godz. 17.00, plac przed CAK (współorganizacja)

Otwarte Indywidualne Mistrzostwa w Szachach o Puchar Wójta, 2-3.03, sala BPiCAK (współorganizacja)

 

Gniezno

Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna, ul. Staszica 12a, tel. 61 426 32 61, www.biblioteka.gniezno.pl

Biblioteka Główna, ul. Mieszka I 16, pn. 10.00-20.00, wt.-pt. 10.00-18.00, sob. 9.00-14.00; Wypożyczalnia dla Dzieci, ul. Mieszka I 15, pn.-pt. 10.00-18.00, sob. 9.00-14.00

„Co wiecie o Ziemi Świętej?” – spotkanie z Aleksandrą Przybylską, miłośniczką podróży i fotografii, 26.02, godz. 10.00, Filia nr 2

 

Golina

Biblioteka Publiczna w Golinie, pl. Kazimierza Wielkiego 12, tel. 63 241 81 21, www.golina.naszabiblioteka.com

pn.-śr., pt. 9.00-18.00, czw. 13.00-18.00

Konkurs „Golinianie dzieciom” – III edycja, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 31.05.

 

Gorzyce Wielkie

Gminna Biblioteka Publiczna w Gorzycach Wielkich, ul. Piaskowa 3, tel./fax 62 734 73 70, www.biblioteka-gorzyce.pl

pn., śr., pt. 8.00-16.00, wt., czw. 10.00-18.00, sob. 8.00-13.00

Kreatywne wtorki w Bibliotece: „Dzień Dinozaura” – zajęcia dla dzieci w wieku 6-10 lat, 26.02, godz. 16.00

 

Grabów nad Prosną

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Grabowie nad Prosną, ul. Klasztorna 12, tel. 62 730 53 46, email: bibliograbow@op.pl

wt., czw. 9.00-17.00, śr., pt. 8.00-15.00, sob. 9.00-13.00

Lokalny Klub Kodowania, 26.02, godz. 16.00

 

Granowo

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Stawowa – Pałac 1, tel. 61 447 21 89, www.biblioteka.granowo.pl

pn., wt., czw., pt. 10.00-18.00, śr. 7.00-15.00, sob. 9.00-13.00

„Najlepsza, najfajniejsza...” książka z twórczości Kornela Makuszyńskiego – konkurs dla dzieci w wieku 12-15 lat, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 28.02.

 

Grodzisk Wielkopolski

Grodziska Biblioteka Publiczna, ul. Kolejowa 12, tel. 61 444 52 35, www.biblioteka.gro.pl

pn. 9.00-17.00, wt., czw., pt. 9.00-16.00, śr. 11.00-15.00

„Sleeveface czyli ubierz się w książkę” – konkurs dla dzieci i młodzież do lat 15, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 23.03.

 

Jaraczewo

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Kolejowa 7, tel./fax 62 740 80 83; 62 740 80 59, www.biblioteka.jaraczewo.pl

pn., śr. 8.00-18.00, wt., czw., pt. 8.00-16.30, sob. 9.00-13.00

„P jak pozytywne M jak myślenie” – spotkanie z Lilianą Waliszką, 27.02, godz. 16.00

 

Jarocin

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Park 3, tel./fax 62 747 23 46; 62 747 84 71, www.bibliotekajarocin.pl

pn.-pt. 8.00-18.00, sob. 9.00-13.00

Babskie cumpry na hawajskiej wyspie, 2.03, godz. 18.00, Filia w Cielczy; wstęp wolny

 

Kalisz

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka, ul. Łazienna 6, tel. 62 757 34 30, 757 22 88; fax 62 766 54 47, www.mbp.kalisz.pl

pn., wt., czw. 10.00-18.00, śr., pt. 8.00-15.00

Spotkanie z przedszkolakami w ramach cyklu „Biblioteka dla małego człowieka”, 28.02, godz. 10.00, Filia nr 9 Oddział Dziecięcy, ul. Serbinowska 1A

Konsultacje w pokoju terapeutycznym prowadzone przez Katarzyną Pakułę-Sobczak, 25 i 26.02, godz. 16.00-18.00, Filia nr 3, ul. Krótka 3

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki „Dialogi Literackie”: rozmowa o książce „Pozdrowienia z Serbii” Aleksandara Zografa, 1.03, godz. 17.00, Filia nr 4, al. Wolności 27

„Święty Józef w zbiorach Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka w Kaliszu”, wystawa czynna do 28.02., Filia nr 1, ul. Górnośląska 29

„Ze wszystkich nauk medycyna jest najszlachetniejsza”. Sylwetki kaliskich lekarzy od Zemełki do Hindemitha – wystawa, czynna do 29.03, Filia nr 3, ul. Krótka 3

„Architekt z Niecałej – Albert Nestrypke” – wystawa, czynna do 28.02, Filia nr 4, al. Wolności 27

„Z dziejów kaliskiego szkolnictwa” – wystawa, czynna do 30.04, Filia nr 5, ul. Złota 26-28

„Miłość” – wystawa oparta na tekstach Janusza Korczaka, czynna do 28.02, Filia nr 9, ul. Serbinowska 1A

„Kaliszanki piszące’ – wystawa z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet, czynna do 29.03, Filia nr 7, ul. Tuwima 10

„Muzyk jest władcą: wszak rzesza go słucha” – wystawa w ramach obchodów Roku Stanisława Moniuszki, czynna do 30.04.

 

Kłecko

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Gnieźnieńska 8, tel./fax 61 427 01 40, www.bpklecko.naszabiblioteka.com

pn., pt. 9.00-15.00, wt., czw. 13.00-18.00, śr. 10.00-16.00, pierwsza i trzecia sob. m-ca 9.00-13.00

Spotkanie autorskie z Izą Skarbek – dla dzieci w wieku 4-9 lat, 27.02, godz. 13.00

 

Koło

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Kolejowa 19, tel./fax 63 217 80 03, 217 80 02, www.biblioteka-kolo.pl

pn.-śr., pt. 8.00-18.00, czw. 13.00-15.00, sob. 9.00-14.00

Akademia Plastyki (grupa zamknięta), 25.02, godz. 16.00

Zajęcia z elementami biblioterapii (grupa zamknięta), 26.02, godz. 16.00

„Bumerang” – rozstrzygnięcie konkursu plastycznego i wręczenie nagród laureatom, 28.02, godz. 9.00, Czytelnia

Konkurs czytelniczy „Wybieramy Mistrza Pięknego Czytania Powiatu Kolskiego’ 2019”, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; zgłoszenia do 8.03.

„Przyroda Ziemi Kolskiej w obiektywie” – konkurs fotograficzny, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 15.03.

„Moja podróż z Koziołkiem Matołkiem” – konkurs plastyczny dla dzieci, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 15.03.

„Planszówka” – konkurs plastyczny dla dzieci, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 5.04.

 

Komorniki

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Stawna 7/11, tel. 61 810 76 13, www.biblioteka-komorniki.pl

pn., pt. 8.00-16.00, wt. 10.00-19.00, śr. 8.00-15.00, czw. 8.00-16.00

Spotkanie z cyklu Nasza Gmina Czyta Dzieciom, 28.02, godz. 17.00, Filia w Plewiskach

 

Konin

Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Dworcowa 13, tel./fax 63 242 85 37, www.mbp.konin.pl

pn. 11.00-18.00, wt. 9.00-15.00, śr., pt. 10.00-17.00, czw. 12.00-15.00

Create Your Power! – warsztat rozwojowy, 2.03, godz. 11.00-13.00, Filia Starówka; Informacje i zapisy: 605 343 530

XIII Liryczne spotkania z Norwidem – konkurs recytatorski, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; zgłoszenia do 8.03.

Zielone Rymy – konkurs poetycki na wiersz o tematyce przyrodniczo-ekologicznej, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; zgłoszenia do 19.04.

 

Kościan

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Tomaszewskiego, ul. Wrocławska 28b, tel. 65 512 00 40, 65 511 00 26, www.biblioteka.koscian.pl

pn.-śr., pt. 10.00-18.00, czw., sob. 8.00-15.00

„Figle Migle z kropeczkami” – zajęcia dla dzieci w wieku 2-4 lat w ramach cyklu „Cała Polska czyta dzieciom”, 27.02, godz. 17.00, Oddział dla Dzieci

 

Kórnik

Biblioteka Publiczna, ul. Poznańska 65, tel. 61 817 00 21, www.biblioteka.kornik.pl

pn., wt., pt. 11.00-19.00, śr., czw. 8.00-15.00, pierwsza, druga i trzecia sob. m-ca 9.00-13.00

Bajkoczytanie: „Zima, której nie było”, 26.02, godz. 17.30

W cyklu: Zasłużeni Wielkopolanie w filii w Bninie: „Biała Dama – Teofila z Działyńskich” – spotkanie z Anetą Falk i Małgorzatą Potocką z biblioteki PAN w Kórniku, 28.02, godz. 17.00

 

Krotoszyn

Krotoszyńska Biblioteka Publiczna im. Arkadego Fiedlera, ul. Benicka 9, tel./fax 62 725 27 83, www.biblioteka.krotoszyn.pl

pn.-pt. 9.00-17.00

Planszowa środa w Krotoszynie, 27.02, od godz. 16.00, Biblioteczne Centrum Multimedialne

Spotkanie Klubu Mam, 28.02, godz. 10.00

„Witajcie w Naszej Bajce” – konkurs czytelniczy ze znajomości książki Jana Brzechwy „Akademia Pana Kleksa” – dla uczniów szkół podstawowych, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; zgłoszenia do 25.03.

Wystawa prac Zuzanny Gąsiorkiewicz, uczennicy klasy IIIa gimnazjum ze Szkoły Podstawowej nr 8

 

Krzywiń

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Kasztelańska 1, tel./fax 65 517 06 11, www.krzywin.eu.org

pn.-pt. 9.00-17.00

Zajęcia z koreańskiej sztuki walki, 27.02, godz. 17.30, Filia Bieżyń

Dzień Kobiet z Sound’n’Grace, 2.03, godz. 19.00, hala sportowo-widowiskowa (współorganizacja)

 

Kuślin

Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Leśna 13, tel. 61 447 30 89, www.bibliotekakuslin.pl

pn.-pt. 11.00-18.00

„Na nowej drodze życia” – spotkanie z Joanną i Adamem Dzielickimi, niezwykłymi młodymi ludźmi, pasjonatami podróżowania, 27.02, godz. 11.00

 

Leszno

Miejska Biblioteka Publiczna im. St. Grochowiaka, ul. B. Chrobrego 3, tel. 65 520 53 55, www.mbpleszno.pl

pn., śr., pt. 10.30-18.00, wt., czw. 9.00-16.00

Koncert Chóru Miejskiego „Chopin”, 24.02, godz. 18.00, Biblioteka Ratuszowa

„Polska literatura współczesna. Między archeologią pamięci a rewolucją świadomości” – spotkanie z Sergiuszem Sterną Wachowiakiem, 26.02, godz. 17.00, Biblioteka Ratuszowa

Spotkanie z cyklu „Środa z poezją kawy...”; prowadzenie: Bożena Łuczak, 27.02, godz. 18.00, Biblioteka Ratuszowa

Gruzja – wieczorek kulturowy, 28.02, godz. 17.00, Biblioteka Ratuszowa

Z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”: pokaz filmów: „Polska szuka bohaterów” oraz “Katyń historia wciąż żywa”, 28.02, godz. 17.00, „Salka Klubowa”; oraz wykład prof. Waldemara Handke „Sylwetki Żołnierzy wyklętych w Wielkopolsce”, 1.03, godz. 17.00, Biblioteka Ratuszowa

„Żyj pełną piersią” – wystawa Fundacji Arena i Świat, czynna w terminie 19.02-17.03, Galeria Dworcowa

„Człowiek” – wystawa fotografii, czynna do 5.03, Galeria za Regałami

 

Lipka

Gminna Biblioteka Publiczna im. IV Dywizji Piechoty WP – Gminny Ośrodek Kultury, ul. IV Dywizji Piechoty WP 2, tel./fax 67 266 51 36, goklipka.pl/category/biblioteka

pn.-pt. 9.00-17.00

Konkurs czytelniczy „I ty bądź czytelny” – najaktywniejszy czytelnik, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; trwa do 30.05.

 

Luboń

Biblioteka Miejska, ul. Żabikowska 42, tel./fax 61 813 09 72, www.biblub.com

pn.-śr. 11.00-19.00, czw.-sob. 9.00-15.00

Kino Kamera, 25.02, godz. 17.00

Nauka gry na ukulele (odpłatnie, obowiązują zapisy), 26.02, dzieci w wieku 3-5 lat – godz. 16.00; dzieci 6-10 lat – godz. 17.00

„Magiczna Kraina Czarnoksiężnika Oz-ona” – teatrzyk dla dzieci w wykonaniu Studia Teatralnego Krak-Art, 27.02, godz. 17.00; wstęp: 5 zł

 

Malanów

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna, ul. Kaliska 2, tel. 63 288 33 22, www.ckibp.malanow.pl

pn.-pt. 10.00-18.00

Akcja „Moda na czytanie z biblioteką w Malanowie” – dla dzieci w wieku 6-9 lat, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; termin akcji: wrzesień 2018 – maj 2019

 

Miedzichowo

Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Poznańska 16, tel./fax 61 441 02 00, www.biblioteka-miedzichowo.pl

Miedzichowo: wt., czw. 7.30-15.00, śr. 8.00-16.00; Bolewice: pn. 8.00-18.00, wt. 9.00-17.00, czw. 8.00-16.00, pt. 11.00-16.00

Zajęcia z dietetykiem – smażenie pączków, 27.02, godz. 10.00

Otwarte Spotkanie Karnawałowe, 27.02, godz. 17.00, sala wiejska w Bolewicach

Warsztaty artystyczne i wspólna zabawa dla dzieci w wieku 7-14 lat, 3.03, godz. 13.00, sala wiejska w Miedzichowie

„Wiejski wieczór” połączony z potańcówką przy muzyce ludowej granej przez profesjonalnych muzyków oraz spotkanie z twórcami ludowymi, 3.03, godz. 17.00, sala wiejska w Miedzichowie; współorganizacja

„Książka żyje… Naprawdę!” – wystawa fotografii z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Morągu, czynna do 15.03, Filia w Bolewicach

 

Mieścisko

Gminna Biblioteka Publiczna im. Czesława Chruszczewskiego, ul. T. Kościuszki 11, tel. 61 427 80 76, www.miescisko.naszabiblioteka.com

pn.-pt. 9.00-20.00, sob. 9.00-14.00

„Dziadek do orzechów” w Kinie za Rogiem, 1.03, godz. 18.00; bilety 30 zł

 

Międzychód

Biblioteka Publiczna im. Jana Daniela Janockiego, pl. Kościuszki 9, tel. 95 748 24 37, bpicakmiedzychod.pl

pn., wt., czw., pt., sob. 9.00-17.00

Kino objazdowe, 1.03: „Corgi, psiak Królowej”, godz. 16.00; „Green book”, godz. 17.45; „Kobiety Mafii 2”, godz. 20.15, sala kinowa

 

Miłosław

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy – Miłosławskie Centrum Kultury, ul. Dworcowa 4, tel. 61 438 21 65, www.mckmiloslaw.com.pl

pn.-pt. 10.00-18.00

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki: rozmowa o książce „Kotka Brygidy” Joanny Rudniańskiej, 27.02, godz. 16.00

„Biblioteka dla Malucha” – zajęcia dla dzieci w wieku 1-4 lat, 1.03, godz. 15.30, Filia w Orzechowie

 

Mosina

Mosińska Biblioteka Publiczna, ul. Dworcowa 4, tel./fax 61 813 23 32, www.bibliotekamosina.pl

pn., czw., pt. 13.00-19.00, wt., śr. 9.00-15.00

Teatrzyk kamishibai oraz zajęcia plastyczne dla dzieci w wieku 2-7 lat, 28.02, godz. 15.30; bezpłatne wejściówki dostępne w bibliotece

 

Nowe Miasto nad Wartą

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Poznańska 8a, tel. 61 287 46 18, www.nowemiasto.naszabiblioteka.com

pn., śr.-pt. 10.00-18.00, wt. 9.00-15.00, pierwsza i trzecia sob. m-ca 9.00-13.00

Spotkanie autorskie z Agnieszką Tyszką, 28.02, godz. 8.00, Oddział dla Dzieci

Światowy Dzień Kota – zajęcia czytelniczo-plastyczne dla dzieci w wieku 2-5 lat, 28.02, godz. 14.00, Filia w Chociczy

Zajęcia literacko-plastyczne dla dzieci w wieku 6-11 lat, 27.02, godz. 15.30-17.00, Filia w Chociczy

Zajęcia plastyczne dla dzieci w wieku 6-12 lat, 1.03, godz. 15.00, Filia w Chociczy

 

Nowy Tomyśl

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna, ul. Witosa 8, tel. 61 442 12 70, www.bibliotekant.pl

pn., wt., czw., pt. 9.00-87.00, śr. 11.00-16.00, sob. 10.00-14.00

W cyklu Seniorzy w natarciu: „Piękny umysł nie ma wieku” – spotkanie z Magdaleną Kędzią-Kluj i Wandą Rąbalską, 25.02, godz. 11.30

Klub Miłośników Podróży „Przez kontynenty”: „Na nowej drodze życia. 112 w autostopowej podróży przez świat” – spotkanie, którego gośćmi będą Asia i Adam Dzieliccy, 26.02, godz. 18.00

 

Oborniki

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Antoniego Małeckiego, ul. Kopernika 10, tel./fax 61 296 02 65, www.biblioteka.oborniki.pl

pn.-pt. 9.00-18.00

Warsztaty z Mądrą Sową: Polskie góry Tatry i Jak żyją górale?, 25.02, godz. 15.30

Warsztaty komiksowe dla młodzieży prowadzone przez Witolda Tkaczyka, 28.02, godz. 17.00

„Impresje o Obornikach i nie tylko” – wystawa malarstwa Ewy Stroińskiej

 

Obrzycko

Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Marcinkowskiego 10, tel. 61 291 32 56, www.bibliotekaobrzycko.pl

wt., czw. 8.30-16.00, śr., pt. 10.30-18.00

Spotkanie z Markiem Pióro, autorem książki „Kalendarz ptaków”, 1.02, godz. 18.00

 

Okonek

Biblioteka Publiczna im. Czesława Miłosza – Okoneckie Centrum Kultury, ul. Niepodległości 46, tel./fax 67 266 90 60, www.biblioteka.ockokonek.pl

pn.-pt. 8.00-18.00, sob. 8.00-14.00

„Zaczarowany świat operetki i musicalu” – koncert operetkowy w wykonaniu solistów scen poznańskich, 1.02, godz. 18.00

 

Opalenica

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, os. Centrum 11, tel. 61 447 74 30, ckibopalenica.pl

pn., wt., pt. 10.00-18.00, śr. 8.00-20.00, czw. 8.00-15.00, sob. 9.00-13.00

Spotkanie z podróżnikami Asią i Adamem Dzielickimi, autorami książki „Na nowej drodze życia. 112 w autostopowej podróży przez świat”, 27.02, godz. 19.00, sala OSP w Opalenicy

„Pochwal się Opalenicą” – konkurs fotograficzny, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; kategoria „Fotografie”, kolejne terminy oddawania prac: do 28.02, do 31.05, do 13.09, do 15.11; kategoria „Trasa”, prace należy przekazać do 15.11.

 

Ostroróg

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Wroniecka 14, tel./fax 61 291 65 10, www.biblioteka.ostrorog.net

pn., śr. 8.00-15.00, wt. 8.00-18.00, czw., pt. 8.00-16.00

Konkurs plastyczny na „Palmę Wielkanocną”, szczegóły yna stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 22.03.

 

Ostrzeszów

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Stanisława Czernika, pl. Borek 17, tel. 62 730 33 89, tel./fax 62 730 19 48, www.bp.ostrzeszow.pl

pn., czw. 10.00-18.00, wt., pt. 9.00-17.00, śr. 9.00-15.00

Feminizm w Małym Mieście – spotkanie z dr Joanną Ostrowską, 1.03, godz. 17.00

 

Piła

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Pantaleona Szumana w Pile, ul. Mariana Buczka 14, tel. 67 351 79 03, 67 351 79 04, www.biblioteka.pila.pl

pn.-pt. 8.00-19.00, sob. 8.00-15.00; Oddz. dla Dzieci, pn.-pt. 8.00-18.00, sob. 8.00-15.00

Baśniowy Jadwiżyn – zajęcia interaktywne dla dzieci w wieku 3-6 lat i rodziców, 25.02, godz. 16.00, Filia nr 6, ul. Królowej Jadwigi 17

Dyskusyjny Klub Książki „Po słowach”: rozmowa o książce Lily King „Euforia”, 25.02, godz. 17.00

Klub Podróżnika „Przygoda”: „Z rowerem na Spitsbergen” – spotkanie z Ryszardem Grześkowiakiem i Ryszardem de Teisseyre, pasjonatami ekstremalnych wypraw rowerowych, 26.02, godz. 17.00, Filia nr 4, al. Powstańców Wlkp. 62

Karty na stół – turnieje brydżowe dla mieszkańców osiedla, 27.02, godz. 13.30, Filia nr 9, ul. Wenedów 8A

Klub Gier Planszowych – rozgrywki dla dzieci i młodzieży, 27.02, godz. 15.00, Filia nr 8, ul. Andersa 10

Kreatywni aktywni – warsztaty decoupage dla młodzieży i dorosłych, 27.02, godz. 16.00, Filia nr 1, ul. Ludowa 11

Książka i nie tylko…: Zręczne ręce: Haftem malowane, 27.02, godz. 16.00, Filia nr 7, al. Poznańska 91

Rodzinne popołudnia z Misiem: spotkania z książką i jej twórcami – zajęcia dla dzieci w wieku do 6 lat z rodzicami, 27.02, godz. 17.00, Oddział dla Dzieci, ul. Staromiejska 14

Twórczy Papier – zajęcia literacko-plastyczne dla dzieci z osiedla w wieku 7-10 lat, 28.02, godz. 15.15, Filia nr 7, al. Poznańska 91

Opowiem Ci książkę – zajęcia literacko-plastyczne dla dzieci w wieku 6-10 lat, 28.02, godz. 17.00, Filia nr 9, ul. Wenedów 8A

Kącik Gier Planszowych – spotkanie dla dzieci od lat 6 wraz z rodzicami, 2.03, godz. 8.00, Oddział dla Dzieci, ul. Staromiejska 14

„Plama” w obrazach Klubu Seniora RCK „Fabryka Emocji” – wystawa czynna do 15.03, Filia nr 3, ul. Prusa 16

Galeria jednego obrazu: Prezentacja obrazów Barbary Taterki, czytelniczki biblioteki, Filia nr 7, al. Poznańska 91

Galeria różności: „Magia szkła” – wystawa, Filia nr 7, al. Poznańska 91

Poetycka 4 – salonik poetycki: „Przebudzenia” – prezentacja wierszy Moniki Pardy, laureatki licznych konkursów literackich, związanej z Klubem Literackim Pegazik MDK Iskra, Filia nr 4, al. Powstańców Wlkp. 62

Wystawa „Piła w sepii” – obrazy haftem malowane Krystyny Plucińskiej, słuchaczki Uniwersytetu III Wieku, Filia nr 4, al. Powstańców Wlkp. 62

„Historia pewnego obrazu” – wystawa propagująca korespondencje sztuk: literatury i malarstwa oraz znaną ideę Horacego „Ut pictura poesis” (Słowo jest jak obraz), Filia nr 3, ul. Prusa 16

 

Pleszew

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Kolejowa 1, tel./fax 62 742 83 58, www.biblioteka.pleszew.pl

pn., wt., czw., pt. 9.00-18.00, śr., sob. 9.00-14.00

Spotkania w Domu Pomocy Społecznej w Pleszewie, 26.02, godz. 11.00

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki: rozmowa o książce Marka Szymaniaka „Urobieni. Reportaże o pracy”, 28.02, godz. 16.00

Spotkanie Klubu Miłośnika Planszówek, 1.03, godz. 15.00-17.00, Dział Dziecięcy (dla dzieci do 12 roku życia) i Sala Multimedialna (dla młodzieży i dorosłych)

Spotkanie Bibliotecznego Klubu Modelarstwa Papierowego, 2.03, godz. 10.00

 

Pniewy

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Pniewy – Centrum Kultury, ul. Strzelecka 11A, tel./fax 61 291 09 64, www.bibliotekapniewy.pl

pn. 8.00-16.00, wt., śr., pt. 9.00-17.00, czw. 11.00-19.00

Warsztaty kulinarne dla dzieci (obowiązują zapisy), 27.02, godz. 18.00

Wystawa obrazów olejnych Barbary Kujawy, czynna do 28.02.

 

Pobiedziska

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Kostrzyńska 21, tel. 61 817 71 46, www.bppob.pl

pn., czw. 10.00-19.00, wt., pt. 10.00-16.00, śr. 8.00-16.00, pierwsza i ost. sob. m-ca 9.00-13.00

Zajęcia z książką dla dzieci i młodzieży (obowiązują zapisy), 25.02, godz. 15.30, Oddział dla Dzieci

Spotkanie Klubu Rękodzieła, 28.02, godz. 17.00

Wystawa fotografii „Wielkopolska Press Photo 2018”, czynna do 30.04, Filia w Biskupicach

 

Poniec

Biblioteka – Gminne Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji, ul. Krobska 45a, tel. 65 573 11 59, www.gckstir.poniec.pl

pn., wt., czw. 8.00-16.00, śr., pt. 8.00-18.00, sob. 8.00-14.00

„Bronić ziemi ojców. Powstanie Wielkopolskie w poezji i muzyce” – spotkanie z Gabrielem Roszakiem, 27.02, godz. 18.00, sala GCK

 

Poznań

Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury, ul. Prusa 3, tel. 61 66 40 850, www.wbp.poznan.pl

pn., śr., pt. 9.00-16.00, wt., czw. 10.00-18.00

Konkurs fotograficzny dla niepełnosprawnych „Moja Wielkopolska oczami osób z niepełnosprawnością intelektualną”, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; termin dostarczenia prac: 30.06.

Wojewódzki Przegląd Wystaw Fotograficznych 2018 r.: pokonkursowa wystawa „Portret” z Trzcianeckiego Domu Kultury w Trzciance

 

Puszczykowo

Biblioteka Miejska im. Małgorzaty Musierowicz – Centrum Animacji Kultury, Rynek 15, tel./fax 61 819 46 49, www.biblioteka.iq.pl

pn., pt. 7.00-15.00, wt., śr., czw. 10.00-18.00

Warsztaty filmowe dla dzieci w wieku 8-12 lat (obowiązują zapisy), 25.02, godz. 17.00-18.30; koszt: 25 zł

Zajęcia z elementami sensoplastyki dla dzieci w wieku 1-3 lat wraz z opiekunem (obowiązują zapisy), 27.02, godz. 12.30; koszt: 25 zł

„Tam, gdzie lód i śnieg – opowieści z północy” – czytanie i opowiadanie bajek, 28.02, godz. 17.00; wstęp wolny

 

Rakoniewice

Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Krystyny 30, tel. 61 444 11 56, www.bibliotekarakoniewice.pl

pn.-śr., pt. 11.00-19.00, sob. 10.00-14.00

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, 26.02, godz. 11.00

 

Rawicz

Rawicka Biblioteka Publiczna, ul. Targowa 1, tel. 65 545 20 04, 65 546 76 33, www.biblioteka.rawicz.pl

pn.-śr., pt. 8.00-19.00, czw. 8.00-15.00, sob. 8.00-13.00

Spotkanie autorskie z pisarką – Anną Marią Strzelec-Leszczyniecką, 27.02, godz. 17.00, Restauracja Danielis, ul. Targowa 1

 

Rogoźno

Biblioteka w Rogoźnie – Rogozińskie Centrum Kultury, os. Przemysława II 7, tel. 67 261 81 08, www.rck.rogozno.pl

pn., śr.-pt. 12.00-19.00, wt. 9.00-16.00

Jasnowidz Krzysztof Jackowski w Bibliotece, 1.03, godz. 17.00; bezpłatne zaproszenia do odbioru w bibliotece

Plebiscyt „Super Czytelnik” dla dzieci i młodzieży do 15 roku życia, szczegóły na Fb biblioteki; trwa do 30.04.

 

Rokietnica

Biblioteka Gminna im. Marii Konopnickiej, ul. Szamotulska 29, tel. 61 814 52 12 lub 603 577 838, bibliotekarokietnica.pl

pn., śr. 8.00-20.00, wt., czw., pt. 12.00-20.00

Spotkanie Klubu Szachowego, 25.02, godz. 16.45, sala muzyczna GOK

Zabawa karnawałowa (odpłatnie, obowiązują zapisy), 2.03, godz. 20.00, Restauracja „Pod Gruszą”, ul. Pocztowa 2

 

Rozdrażew

Gminna Biblioteka Publiczna, Rynek 3, tel. 62 722 13 22, www.biblioteka.rozdrazew.pl

pn. 9.00-17.00, wt.-pt. 10.00-18.00

Zajęcia taneczne dla młodzieży, 26.02, godz. 16.10, Filia w Nowej Wsi

 

Ryczywół

Biblioteka Publiczna Gminy – Gminny Ośrodek Kultury, ul. Mickiewicza 14, tel. 67 283 70 91, www.gok.ryczywol.pl/biblioteka

pn., śr.-pt. 8.00-18.00, wt. 8.00-19.00

Wystawa rękodzielniczych fascynacji Bartosza Krzewiny, czynna do 15.03.

 

Stare Miasto

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Główna 16, tel. 63 241 60 67, kom. 667 885 006, www.bibliotekastaremiasto.pl

pn.-śr., pt. 8.00-18.00, czw. 10.00-18.00, sob. 10.00-14.00

Gminny Dzień Kobiet, 3.03, godz. 16.00, Restauracja W dobrą Stronę (współorganizacja)

 

Suchy Las

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Szkolna 16, tel. 61 250 04 01, tel./fax 61 250 04 04, www.osrodekkultury.pl/biblioteka

pn.-pt. 9.00-18.00, ost. sob. m-ca 9.00-13.00

Głośne Czytanie Bajek: Piotr Witoń czyta o mieszkańcach Stumilowego Lasu, 3.03, godz. 11.00

XX Gminny Konkurs Recytatorski Uczniów Szkół Podstawowych i Gimnazjów Wiosenne Przebudzenie, szczegóły na stronie internetowej; zgłoszenia należy przesyłać do 15.03.

 

Swarzędz

Biblioteka Publiczna, os. Czwartaków 1, tel./fax 61 818 63 14, www.biblioteka.swarzedz.pl

pn. 11.00-20.00, wt.-czw. 10.00-18.00, pt. 8.00-16.00, pierwsza sob. m-ca 9.00-14.00

„Na okrągło…” – wystawa Marty A. Bielawskiej, czynna do30.03, os. E. Raczyńskiego 19

„Moje ceramiczne inspiracje” – wystawa prac Barbary Niesytej, czytelnia, os. Czwartaków 1

„Wierzenica w rysunkach Eryka Sieińskiego” – wystawa, czytelnia, os. Czwartaków 1

 

Szamotuły

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Edmunda Calliera, Rynek 10, tel./fax 61 292 13 61, tel. 61 292 11 43, www.biblioteka-szamotuly.pl

pn.-pt. 9.00-18.00, pierwsza i trzecia sob. m-ca 9.00-13.00

Spotkanie Grupy Jakkolwiek, 26.02, godz. 18.00, czytelnia

Galeria Jednego Dzieła: rysunek z cyklu „Sen” Damiana Kłaczkiewicza, do 2.03.

 

Śrem

Biblioteka Publiczna im. Heliodora Święcickiego, ul. Grunwaldzka 10, tel. 61 283 54 67, www.biblioteka.srem.pl

pn. 11.00-15.00, wt.-pt. 10.00-19.00, sob. 9.00-13.00

Wesołe Koło Fortuny – zabawy dla dzieci i młodzieży, 27.02, godz. 16.00, Filia Wyrzeka; 28.02, godz. 16.00, Filia Niesłabin

Czytanie „Przy Moście”- zajęcia biblioteczno-edukacyjne dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, 28.02, godz. 10.00, Filia Przy Moście

Popołudnie z grami – zabawy i gry planszowe dla dzieci, 28.02, godz. 16.00, Filia Błociszewo

Uniwersytet Ludzi Ciekawych Świat@: „Autostopem z Poznania do Stambułu” – wykład Macieja Tomaszewskiego, 28.02, godz. 18.15, sala audiowizualna

Pracownia ilustracji (zajęcia odpłatne), 2.03, godz. 9.30-12.30, sala animacji

 

Tarnówka

Gminna Biblioteka Publiczna i Ośrodek Kultury w Tarnówce, ul. Zwycięstwa 51, tel. 67 266 41 07, email: bakcyl.tarnowka@o2.pl

wt.-pt. 11.00-19.00

„Zabawa w teatr” – warsztaty teatralne prowadzone przez Jacka Grzesiaka, 26.02, godz. 14.00-15.30

 

Trzcianka

Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury im. Kazimiery Iłłakowiczówny, ul. Sikorskiego 22, tel./fax 67 216 33 59, www.biblioteka-trzcianka.pl

pn.-pt. 8.00-19.00, sob. 8.00-15.00

Tydzień Kultury Chrześcijańskiej: Spotkanie z Elżbietą Wasyłyk – promocja albumu „Pomnik Niepodległości w Trzciance”, 25.02, godz. 17.00

Urodziny Miasta Trzcianki (współorganizacja): Międzyprzedszkolny Konkurs o Ziemi Trzcianeckiej i ekranizacja trzcianeckiej legendy o sarence, 1.03, godz. 9.30, Kino Osiedlowe; główne uroczystości – 3.03, od godz. 15.30 (m.in. złożenie kwiatów przez władze samorządowe i delegacje pod Krzyżem, Msza św., wręczanie wyróżnień „Trzcianecka Sarenka”, wpis do „Złotej księgi osób zasłużonych dla miasta i gminy Trzcianka”, koncert Zespołu „Muzykanci”)

„Tu mieszkam, tu fotografuję” – konkurs, szczegóły na Fb biblioteki; termin nadsyłania zdjęć do 10.06.

 

Trzcinica

Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Szkolna 2c, tel. 62 332 20 83, www.biblioteka.trzcinica.com.pl

pn., wt., pt. 8.00-17.00, śr. 8.00-16.00, czw. 9.00-17.00

„Czwartkowe spotkania z książką” – zajęcia kulturalno-edukacyjne, 28.02, godz. 11.00-12.15

 

Trzemeszno

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Św. Jana 11, tel./fax 61 415 41 03, www.biblioteka.trzemeszno.net

pn., wt., czw. 11.00-18.00, śr., pt. 8.00-16.00, sob. 8.00-13.00

Klub Najmłodszych Przyjaciół Książek: spotkanie dla dzieci w wieku do 7 lat, 26.02, godz. 16.00-17.15

 

Turek

Miejska Biblioteka Publiczna im. Włodzimierza Pietrzaka, ul. Dworcowa 5, tel./fax 63 289 21 26, 63 278 51 34, www.biblioteka.turek.pl

pn.-wt. 9.00-18.30, śr.-pt. 9.00-16.00

Spotkanie Bibliotecznego Klubu Filmowego – projekcja filmu „Podatek od miłości”, 26.02, godz. 16.00

 

Wągrowiec

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wągrowcu, ul. Kościuszki 49, tel. 67 268 56 25, www.pbp.wagrowiec.pl

pn.-pt. 7.45-17.00, sob. 9.00-13.00

„Tak żyliśmy 1952-1989” – wystawa ze zbiorów Krzysztofa Pukaczewskiego, pasjonata i kolekcjonera przedmiotów z okresu PRL-u, czynna do 28.02.

 

Witkowo

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Powstańców Wielkopolskich 17a, tel./fax 61 477 81 62, www.biblioteka-witkowo.com.pl

pn., śr., pt. 11.00-18.00, wt., czw., sob. 8.00-14.00

Spotkania z bajką dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, 2.03, godz. 11.00-13.00

 

Wolsztyn

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Wolsztyn im. Stanisława Platera, ul. Gajewskich 48, tel. 698 110 657, www.bibliotekawolsztyn.pl

pn.-śr., pt. 9.00-18.00, czw. 9.00-16.00, sob. 9.00-13.00

Spotkanie klubowe Uniwersytetu Trzeciego Wieku, 26.02, godz. 16.00

„Przygody małego czytelnika” – cykl zajęć edukacyjnych dla dzieci w wieku 3-5 lat, 26.02, godz. 11.00

„Popołudnie z książką” – cykl zajęć edukacyjnych dla dzieci w wieku 5-7 lat, 26.02, godz. 16.30

Cykliczne Spotkania Muzyczno-Literackie „Powroty Bardów cz. 1 Gintrowski”, 2.03, godz. 18.30

 

Wyrzysk

Biblioteka w Wyrzysku – Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, ul. Kościuszki 15, tel. 67 286 26 64; fax 67 286 20 90, biblioteka.mgokwyrzysk.pl

pn.-czw. 8.00-17.00, pt. 8.00-15.00, pierwsza i ostatnia sob. m-ca 9.00-13.00

Kącik Twórczy: „Tam, gdzie bardzo zimno – Dzień Niedźwiedzia Polarnego”, 26.02, godz. 14.00

 

Zaniemyśl

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Sienkiewicza 4, tel./fax 61 285 70 23, www.biblioteka.zaniemysl.pl

pn., wt., pt. 10.30-17.30, śr. 8.00-15.00, czw. 10.30-15.00

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki: rozmowa o książce Anny Dziewit-Meller i Marcina Mellera „Gaumardżos. Opowieści z Gruzji”, 26.02, godz. 17.00

 

Zbąszyń

Biblioteka Publiczna – Zbąszyńskie Centrum Kultury, ul. 17 Stycznia 59a, tel./fax 68 386 07 00, www.biblioteka.zbaszyn.pl

pn., wt., czw., pt. 9.00-18.00, śr. 11.00-16.00

„Malowanie na szkle” – warsztaty dla dorosłych i młodzieży; prowadzenie: Ewa Piosik – plastyk, 1.03, cz.1 godz. 17.00-18.30; 2.03, cz.2 godz. 10.00-12.00; koszt materiałów: 35zł/os.

Wystawa fotografii wybranych laureatów konkursu „Kobiecość”, czynna do 10.03.

 

Zduny

Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta, ul. Sienkiewicza 9, tel./fax 62 721 51 72, www.biblioteka.zduny.pl

pn.-pt. 10.00-18.00, sob. 9.00-12.00

„biblioMALUCHY – zmysłowy sposób poznawania świata” – bezpłatne zajęcia dla rodziców i dzieci w wieku 1-2 lat, 27.02, godz. 11.00

„Dojrzałe kino” – Klub filmowy, 25.02, godz. 15.00

Kodowanie w Bibliotece, 28.02, godz. 12.00

 

Złotów

Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida, ul. Grochowskiego 17, tel./fax 67 263 20 00, www.biblioteka-zlotow.pl

pn.-pt. 8.00-18.00, sob. 8.00-13.00

Oseskowy Klubik Bajkowy – dla dzieci w wieku 3-6 lat, 27.02, godz. 15.30

Konkurs „Czytam, bo...”, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; trwa do 15.03.

„Z miłości do książek” – konkurs literacki, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 12.04

 

Wyniki wyszukiwania ({[{total}]})

brak wyników wyszukiwania

Newsletter

Zapisano adres do bazy.

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera.