Wykorzystujemy pliki cookies do zapamiętania ustawień i preferencji użytkownika. Więcej informacji znajdziesz w Polityce cookies. Jeśli się nie zgadzasz, możesz w swojej przeglądarce wyłączyć zgodę na ich przechowywanie.

{[{category.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej organizatorów

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
{[{category.name}]}
{[{tag.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej wydarzeń powiat{[{region.name}]}

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
Data
{[{month.name}]}
{[{day.name}]} {[{day.day}]}
« wcześniejsze daty dalsze daty »
{[{category.name}]} {[{tag.name}]} {[{place.name}]} {[{date.date_from}]} - {[{date.date_to}]} wyczyść

Kalendarium wydarzeń bibliotecznych 23-29/10/2017

Buk

Biblioteka i Kino Miasta i Gminy, pl. Stanisława Reszki 29, tel./fax 61 814 07 61, www.bibliotekabuk.pl

pn.-śr., pt. 10.30-18.00, czw., wyznaczone sob. 8.00-15.00

„Moje Filipiny” – spotkanie z Karoliną Mankiewicz, świecką misjonarką – wolontariuszką, 26.10, godz. 18.00, kawiarnia przy kinie

Wystawa malarstwa Katarzyny Judełki, kawiarnia przy kinie

 

Chodzież

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Michalskiego, ul. Kościuszki 32, tel. 67 381 81 38, tel./fax 67 381 81 08, www.biblioteka-chodziez.pl

pn.-pt. 8.00-19.00, sob. 8.00-13.00

„Madagaskar – niecodzienna codzienność prowincji” – spotkanie z podróżnikiem Tomaszem Owsianym, 24.10, godz. 17.00

„Chodziescy protestanci w 500-lecie reformacji” – wystawa, Dział Historii i Tradycji Miasta Chodzież

II Kwartalna Uczta Literacka, 24.10, godz. 8.45-17.00

 

Chrzypsko Wielkie

Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna, ul. Główna 22, tel. 61 295 14 08, www.gokchrzypsko.pl

pn.-czw. 9.00-17.00, pt. 10.00-18.00

„Lubię to! Miejsca, osoby, wydarzenia, które chcę zapamiętać” – konkurs fotograficzny dla dzieci i młodzieży, uczniów klas 4-7 szkoły podstawowej oraz 2 i 3 klas gimnazjum, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; zgłoszenia w bibliotece do 25.10.

 

Czarnków

Miejska Biblioteka Publiczna w Czarnkowie – Miejskie Centrum Kultury, pl. Wolności 5, tel. 67 255 59 82, www.mbp.czarnkow.pl

pn.-pt. 8.00-17.00, sob. 9.00-13.00

Społeczna zbiórka książek, 23.10.

XXIII Grzybobranki Liryczne; w programie m.in.: XIX Powiatowy Konkurs Recytatorski „Kochać poezję”, spotkania autorskie w szkołach i bibliotekach 26-27.10

„Moja ulubiona postać z bajki” – konkurs plastyczny dla dzieci, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 28.10.

Bibliomoliki – zajęcia dla dzieci w wieku 2-5 lat, 25.10, godz. 10.00, Oddział Dziecięcy, ul. Wroniecka 32

Podwieczorki z książką – zajęcia dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, 26.10, godz. 15.30, Oddział Dziecięcy, ul. Wroniecka 32

Bajkownica – zajęcia dla dzieci w wieku 6-8 lat, 23.10, godz. 16.00, Filia nr 1, os. Parkowe 11

 

Czempiń

Biblioteka Publiczna, ul. Parkowa 2, tel. 61 282 64 03, www.biblioteka.czempin.pl

pn.-pt. 9.00-19.00

Spotkanie autorskie dla dzieci z Wandą Szymanowską, 23.10, godz. 14.00

 

Dopiewo

Gminna Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury, ul. Konarzewska 12, tel./fax 61 814 82 23, www.bibldop.pl

pn., wt., czw. 10.00-18.00, śr., pt. 8.00-15.00

„Bajeczna Księga” – przedstawienie dla dzieci w wykonaniu Teatru Urwis, 26.10, godz. 17.00, Filia w Dąbrówce, ul. Malinowa 41

„W krainie szycia” – warsztaty krawieckie (odpłatne, obowiązują zapisy), 23.10.

Czytamy bajki najmłodszym! – wspólne głośne czytanie bajek (mamy i tatusiowie ze swoimi pociechami), 25.10, godz. 11.00, Filia w Skórzewie, ul. Kozierowskiego 1

 

Duszniki

Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury, ul. Jana Pawła II 8, tel. 61 291 94 80, 508 570 445, www.bpicak.pl

pn. 8.00-16.00, wt., śr. 8.00-17.00, czw. 8.00-15.00, pt. 11.00-18.00

VI Gminne Dyktando „Superpióro” 2017, szczegóły na stronie internetowej biblioteki, 27.10, godz. 17.00

 

Gniezno

Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna, ul. Staszica 12a, tel. 61 426 32 61, www.biblioteka.gniezno.pl

Biblioteka Główna, ul. Mieszka I 16, pn. 10.00-20.00, wt.-pt. 10.00-18., sob. 10.00-14.00; Wypożyczalnia dla Dzieci, ul. Mieszka I 15, pn.-pt. 10.00-18.00, sob. 10.00-14.00

Społeczna zbiórka książek, 23.10.

„Poszukiwania pióra prymasa Ignacego Krasickiego” – gra dla dzieci w ramach programu edukacyjnego „Gniezno- Siedziba Prymasów”, 24.10, godz. 9.00

Klub Dyskusji o Książce: rozmowa o powieści Hermana Hessa „Gra szklanych paciorków”, 26.10, godz. 18.00, Wypożyczalnia dla Dzieci, ul. Mieszka I 15

„Romańska architektura sakralna (X–XIII w.)” – wystawa fotograficzna Jerzego Andrzejewskiego, czynna w terminie 2-31.10, foyer im. Mirosława Skrzypkowskiego, ul. Staszica 12a

 

Golina

Biblioteka Publiczna, pl. Kazimierza Wielkiego 12, tel. 63 241 81 21, www.golina.naszabiblioteka.com

pn.-śr., pt. 9.00-18.00, czw. 13.00-18.00

Warsztaty naukowe dla dzieci w wieku 6-12 lat (obowiązują zapisy), 27.10, godz. 17.00; koszt: 10 zł

„Moja osobista kolęda” – konkurs literacki dla uczniów klas VI-VII szkół podstawowych, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 17.11.

II Gminny Konkurs Recytatorski wierszy o tematyce patriotycznej, szczegóły na stronie internetowej biblioteki, 26.10, godz. 10.00; zgłoszenia do 23.10.

 

Gostyń

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Wrocławska 257, tel. 65 572 09 52, fax 65 575 12 99, www.biblioteka.gostyn.pl

wt.-śr. 11.00-18.00, czw. 9.00-18.00, pt. 8.00-18.00, sob. 9.00-14.00

„Gostyń – kraina mlekiem i miłością płynąca” – wystawa

Wystawa ilustracji Elżbiety Krygowskiej-Butlewskiej, czynna w terminie 28.09-31.10.

 

Kalisz

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka, ul. Łazienna 6, tel. 62 757 34 30, 757 22 88; fax 62 766 54 47, www.mbp.kalisz.pl

pn., wt., czw. 10.00-18.00, śr., pt. 8.00-15.00

Spotkanie z Dorotą Masłowską i promocja książki „Jak przejąć kontrolę nad światem, nie wychodząc z domu”, 25.10, godz. 17.00, Biblioteka Główna, Legionów 66

Wystawa książek z okazji Światowego Dnia Zwierząt, czynna w terminie 2-31.10, Filia nr 1, ul. Górnośląska 29

„Jestem z tych, którzy wierzą, że Nauka jest czymś bardzo pięknym” Wielka uczona Maria Skłodowska-Curie – dwukrotna laureatka Nagrody Nobla, wystawa czynna w terminie 11.10-30.11, Filia nr 2, ul. Serbinowska 25

Biblioteki w Polsce – wystawa fotografii Marcina Galanta, czynna w terminie 4-31.10, Filia nr 3, ul. Krótka 3

„Architekt z Niecałej” – wystawa poświęcona Albertowi Nestrypke, czynna w terminie 5.09-30.11, Filia nr 5, ul. Złota 26-28

„Odpowiednie dać słowu słowo” – wystawa poświęcona tłumaczom na język polski i z języka polskiego z okazji Międzynarodowego Dnia Tłumacza, czynna w terminie 4.09-31.10, Filia nr 4, al. Wolności 27

 

Koło

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Kolejowa 19, tel./fax 63 217 80 03, 217 80 02, www.biblioteka-kolo.pl

pn.-śr., pt. 8.00-18.00, czw. 10.30-15.00

„Mam prawo” – konkurs plastyczny dla dzieci, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 1.12.

„Wolność” – konkurs recytatorski dla uczniów gimnazjów, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; zgłoszenia do 27.10.

Spotkanie z poetką Urszulą Zawadzką, 24.10, godz. 16.30, czytelnia

„Pola Negri – polska gwiazda Hollywood” – wernisaż wystawy ze zbiorów Dariusza Racinowskiego, 27.10, godz. 16.30; wystawa czynna do 24.11.

Społeczna zbiórka książek, 23-28.10.

 

Komorniki

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Stawna 7/11, tel. 61 810 76 13, www.biblioteka-komorniki.pl

pn., pt. 8.00-16.00, wt. 10.00-19.00, śr. 8.00-15.00, czw. 11.00-19.00

Spotkanie z cyklu Nasza Gmina Czyta Dzieciom, 26.10, godz. 17.00, Filia w Plewiskach, ul. Grunwaldzka 612A

 

Konin

Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Dworcowa 13, tel./fax 63 242 85 37, www.mbp.konin.pl

pn., wt., śr., pt. 9.00-18.00, czw. 12.00-15.00, sob. 10.00-14.00

„Jak przejąć kontrolę nad światem, nie wychodząc z domu” – spotkanie autorskie z Dorotą Masłowską, 26.10, godz. 18.00

Ekumeniczne czytanie Biblii, 27-29.10

 

Kostrzyn

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Kazimiery Iłłakowiczówny, ul. Poznańska 20, tel. 61 817 83 82, www.biblioteka-kostrzyn.pl

pn.-pt. 10.00-18.00, sob. 9.00-13.00

„Stambuł – czyli nie mów kurde w Turcji KURDE” spotkanie z podróżnikiem Andrzejem Pasławskim, 23.10, godz. 17.00, czytelnia

 

Kościan

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Tomaszewskiego, ul. Wrocławska 28b, tel. 65 512 00 40, 65 511 00 26, www.biblioteka.koscian.pl

pn.-śr., pt. 10.00-18.00, czw., sob. 8.00-15.00

Społeczna zbiórka książek, 23.10, godz. 8.00-18.00

Klub Przyjaciół Trąbka Bombka, 24.10, godz. 10.00, Oddział dla Dzieci

„Czarodziejskie przygody z Winnie” – spotkanie z książką dla najmłodszych, 25.10, godz. 17.00, Oddział dla Dzieci

Spotkanie z Jarosławem Kretem, 26.10, godz. 17.00

 

Kórnik

Biblioteka Publiczna, ul. Poznańska 65, tel. 61 817 00 21, www.biblioteka.kornik.pl

pn., wt., pt. 11.00-19.00, śr., czw. 8.00-15.00, 1, 2, 3 sob. m-ca 9.00-13.00

Warsztaty Pasjoteki „Barwy herbaty”, 23.10, godz. 17.00

Bajkoczytanie w Bibliotece: „Herbatka u Promyka”, 24.10, godz. 17.30

 

Krotoszyn

Krotoszyńska Biblioteka Publiczna im. Arkadego Fiedlera, ul. Benicka 9, tel./fax 62 725 27 83, www.biblioteka.krotoszyn.pl

pn.-pt. 9.00-17.00

Premiera książki „Krotoszyn i okolice opracowania i materiały źródłowe tom XIII”, 23.10, godz. 17.30

„Słowo podbija świat” – warsztaty dziennikarskie dla gimnazjalistów z pisarzem i dziennikarzem Krzysztofem Koziołkiem, 24.10, godz. 8.30 i godz. 12.00 Krotoszyńska Biblioteka Publiczna; 25.10, godz. 8.30, Filia nr 1 KBP plac Szkolny; 25.10, godz. 12.00, Filia nr 4 Biadki; 26.10, godz. 8.30, Filia nr 5 Chwaliszew; 26.10, godz. 12.00, Filia nr 6 Benice; 27.10, godz. 8.30, Filia nr 2 Kobierno; 27.10, godz. 12.00, Filia nr 3 Orpiszew

Konkurs czytelniczy ze znajomości książki „Charlie i fabryka czekolady” Roalda Dahla, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; zgłoszenia do 26.10.

„Tropem niesamowitych istot” – konkurs czytelniczy związany z twórczością Suzanny Collins, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; zgłoszenia do 24.11.

 

Krzykosy

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Główna 27, tel. 61 286 25 31, www.bibliotekakrzykosy.pl

pn., śr., czw. 7.00-15.00, wt., pt. 12.00-19.00

„Listopad Poetycki” V Jesienny Konkurs Recytatorski o Tytuł Mistrza Recytacji, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; zgłoszenia do 7.11.

Konkurs Wiedzy o Tadeuszu Kościuszko, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; zgłoszenia do 2.11.

 

Leszno

Miejska Biblioteka Publiczna im. St. Grochowiaka, ul. B. Chrobrego 3, tel. 65 520 53 55, www.mbpleszno.pl

pn., śr., pt. 10.30-18.00, wt., czw. 9.00-16.00, sob. 9.00-14.00

XIX Leszczyński Festiwal Muzyczny im. Romana Maciejewskiego, 19-23.10

Społeczna zbiórka książek, 23.10

Wieczorek Kulturowy – „Przygoda z Nepalem”, 23.10, godz. 18.00, Galeria Lochy

„4 do 100. Henryka Derwicha” – wystawa grafik i rysunków Henryka Derwicha, 24.10, godz. 18.00, Galeria „Za Regałami”; wystawa czynna do 25.11

Wieczór autorski Martyny Mąkowicz i promocja tomiku „Teraz niebiesko już jest”, 27.10, godz. 17.00, Galeria Lochy

Promocja tomiku poezji Sabiny Klak „Kwiat wycięty z Raju”, 29.10, godz. 17.00, Galeria Lochy

„Między rzeczywistością a snem” – wernisaż wystawy fotografii Jolanty Mierzwy z Oleśnicy, 26.10, godz. 18.00, „Galeria Lochy”; wystawa czynna do 30.11.

„Z książką w tle” – wystawa prac Sekcji Leszczyńskich Plastyków przy Miejskim Ośrodku Kultury, czynna do 15.11, Biblioteka Dworcowa

 

Lipka

Gminna Biblioteka Publiczna im. IV Dywizji Piechoty WP – Gminny Ośrodek Kultury, ul. IV Dywizji Piechoty WP 2, tel./fax 67 266 51 36, goklipka.pl/category/biblioteka

pn.-pt. 9.00-17.00

„Moja Mała Ojczyzna” – konkurs plastyczny, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 23.10.

„Mój przyjaciel miś” – konkurs plastyczny dla dzieci w wieku 5-9 lat, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 31.10.

 

Luboń

Biblioteka Miejska, ul. Żabikowska 42, tel./fax 61 813 09 72, www.biblub.com

pn.-śr. 11.00-19.00, czw.-pt. 9.00-15.00

Kino KAMERA – nowości filmowe w Bibliotece, 23.10, godz. 17.00-19.00; wstęp 5 zł

 

Lwówek

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy – Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, ul. E. Sczanieckiej 56, tel. 61 441 40 55, www.biblioteka.lwowek.com.pl

pn.-śr., pt. 8.00-18.00, czw. 8.00-15.00

Klub Maluszka – spotkanie dla dzieci w wieku 1-4 lat wraz z rodzicami, 26.10, godz. 9.30

Biblioteka Smaków; w programie m.in.: warsztaty edukacyjne dla dzieci, degustacje, 10-25.10.

Wystawa fotografii Łukasza Pakuły, czynna do 31.10.

 

Malanów

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna, ul. Kaliska 2, tel. 63 288 33 22, www.ckibp.malanow.pl

pn.-pt. 10.00-18.00

Konkurs Plastyczny „Nasze domowe zwierzaki słodziaki” dla uczniów klas 1-3 szkół podstawowych, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 31.10.

Konkurs Plastyczny „Żyj zdrowo i bezpiecznie” dla uczniów klas 4-6 szkół podstawowych oraz uczniów klas 2-3 gimnazjum, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 31.10.

Zajęcia plastyczne dla dzieci, 26.10, godz. 14.30

 

Miedzichowo

Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Poznańska 16, tel./fax 61 441 02 00, www.biblioteka-miedzichowo.pl

wt. 9.00-17.00, śr. 8.00-18.00, czw. 8.00-16.00

Warsztaty plastyczne z Ewą Stachowiak, 23.10, godz. 15.00, Filia w Bolewicach

„Szlak questingowy w Miedzichowie” – warsztaty tworzenia questów, prowadzenie: Aleksandra Warczyńska, 23.10, godz. 9.00

 

Międzychód

Biblioteka Publiczna im. Jana Daniela Janockiego, pl. Kościuszki 9, tel. 95 748 24 37, www.bibliotekamiedzychod.pl

pn., wt., czw., pt. 10.00-18.00, sob. 9.00-13.00

„Wierszydła. Wierszydełka” – Powiatowy Konkurs Recytatorski dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich, 25.10, godz. 9.00, sala widowiskowa Centrum Animacji Kultury, pl. Kościuszki 9

 

Mosina

Mosińska Biblioteka Publiczna, ul. Dworcowa 4, tel./fax 61 813 23 32, www.bibliotekamosina.pl

pn. 13.00-19.00, wt., śr. 9.00-17.00, czw., pt. 11.00-19.00, sob. 9.00-12.00

Dyskusyjny Klub Książki: spotkanie autorskie z Dorotą Schrammek, 25.10, godz. 17.00

 

Nowe Miasto

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Poznańska 8a, tel. 61 287 46 18, www.nowemiasto.naszabiblioteka.com

pn., śr.-pt. 10.00-18.00, wt. 9.00-15.00, pierwsza i trzecia sob. m-ca 9.00-13.00

W cyklu „Cztery strony świata”: „W krainie herbaty i latających psów” – spotkanie z Jerzym Jamborem, 26.10, godz. 17.00, czytelnia

„Nasze ukochane drzewa” – zajęcia czytelniczo-plastyczne dla dzieci, 24.10, godz. 14.00, Filia w Chociczy

Zajęcia plastyczne dla dzieci, 27.10, godz. 15.00-16.00, Filia w Chociczy

 

Nowy Tomyśl

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna, ul. Witosa 8, tel. 61 442 12 70, www.bibliotekant.pl

pn., wt., czw., pt. 9.00-18.00, śr. 11.00-16.00, sob. 10.00-14.00

„Pani Jesień bajki niesie” – zajęcia dla dzieci, 23, 24, 26, 27.10, godz. 16.00

„Cypr wstrząśnięty nie zmieszany” – spotkanie z Andrzejem Pasławskim, 24.10, godz. 18.00

„W naszym domu” – recital autorskiej piosenki rosyjskiej Andrzeja Lajborka, 26.10, godz. 18.00

„W sieć wikliny zaplątany” – wystawa czynna do 16.11.

 

Oborniki

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Antoniego Małeckiego, ul. Kopernika 10, tel./fax 61 296 02 65, www.biblioteka.oborniki.pl

pn.-pt. 9.00-18.00, sob. 9.00-13.00

Warsztaty z Mądrą Sową: „Nitka babiego lata smutkiem oplata”, 23.10, godz. 15.30

Arktyka okiem kobiety – spotkanie autorskie z Ewą Grewling, 23.10, godz. 18.00

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki: rozmowa o książce Sue Monk Kidd „Czarne skrzydła”, 25.10, godz. 16.30

 

Okonek

Biblioteka Publiczna im. Czesława Miłosza – Okoneckie Centrum Kultury, ul. Niepodległości 46, tel./fax 67 266 90 60, www.biblioteka.ockokonek.pl

pn.-pt. 8.00-18.00

„Słowa malowane” – konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalnych, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 10.11.

 

Opalenica

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, os. Centrum 11, tel. 61 447 74 30, ckibopalenica.pl

pn., wt., pt. 10.00-18.00, śr. 8.00-20.00, czw. 8.00-15.00, sob. 9.00-13.00

Biblioteczne Spotkania Filmowe Kino Łączy: Halloweenowy wieczór grozy, 27.10, godz. 19.00

 

Ostrów Wielkopolski

Biblioteka Publiczna im. Stefana Rowińskiego, ul. Wolności 2, tel./fax 62 737 47 00, www.biblioteka-ostrow.pl

pn., wt., czw., pt. 8.00-18.00, śr. 9.00-14.00, sob. 9.00-13.00

„I ty zostań kumplem Mikołajka” – konkurs czytelniczo-plastyczny, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; trwa w terminie 25.09-31.10, Filia dla Dzieci i Młodzieży

„Niema architektura. ostrowski modernizm” – wystawa czynna do 27.10.

 

Ostrzeszów

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Stanisława Czernika, pl. Borek 17, tel. 62 730 33 89, tel./fax 62 730 19 48, www.bp.ostrzeszow.pl

pn., czw. 10.00-18.00, wt., pt. 9.00-17.00, śr. 9.00-15.00, ost. sob. m-ca 9.00-13.00

„Zaczytani w Ostrzeszowie” – Gminny Konkurs Plastyczny na plakat promujący I Ostrzeszowskie Targi Książki, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 10.11.

„Jak kamień z serca...” – XVII Powiatowy Konkurs Recytatorski, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; zgłoszenia do 16.11.

 

Piła

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Pantaleona Szumana w Pile, ul. Mariana Buczka 14, tel. 67 351 79 03, 67 351 79 04, www.biblioteka.pila.pl

pn.-pt. 8.00-19.00, sob. 8.00-15.00; Oddz. dla Dzieci, pn.-pt. 8.00-18.00, sob. 8.00-15.00

Baśniowy Jadwiżyn – zajęcia interaktywne dla dzieci w wieku 3-6 lat i rodziców, 23.10, godz. 16.00, Filia nr 6, ul. Kr. Jadwigi 17

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki „Po słowach”: rozmowa o książce Patricka Modiano „Żebyś nie zgubił się w dzielnicy”, 23.10, godz. 17.00

Galeria Czytelników: Warsztaty z wikliny papierowej, 24.10, godz. 16.00, Filia nr 3, ul. Prusa 16

Tęczowy Pawilon: „Jesienne lampiony” – zabawy z książką i kredką dla dzieci w wieku 5-10 lat, prowadzenie Anna Budych, artystka-plastyk, 24.10, godz. 16.15, Filia nr 4, al. Powstańców Wlkp. 62

Rodzinne popołudnia z Misiem – zajęcia dla dzieci w wieku do 6 lat z rodzicami: spotkania z książką i jej twórcami, 25.10, godz. 17.00, Oddział dla Dzieci, ul. Staromiejska 14

Głośne czytanie na zaczarowanym dywanie – zajęcia interaktywne z książką dla dzieci w wieku 7-10 lat, 25.10, godz. 15.30, Filia nr 8, ul. Andersa 10

Karty na stół – turnieje brydżowe dla mieszkańców osiedla, 25.10, godz. 15.00, Filia nr 9, ul. Wenedów 8A

Zabawa z książką: czytanie książki „Panna Marianna i kruk Krak”, „Deklinacja delfina” Małgorzaty Strzałkowskiej, 26.10, godz. 16.00, Filia nr 7, al. Poznańska 91

Twórczy Papier – zajęcia literacko-plastyczne dla dzieci z osiedla w wieku 7-10 lat, 26.10, godz. 15.15, Filia nr 7, al. Poznańska 91

Opowiem Ci książkę – zajęcia literacko-plastyczne dla dzieci w wieku 6-12 lat, 26.10, godz. 18.30, Filia nr 9, ul. Wenedów 8A

Poczytalnia: Przyjdź! Zobacz! Posłuchaj! Wypożycz! – przegląd nowości wydawniczych: książki i audiobooki, płyty muzyczne, 27.10, godz. 17.00

Kącik Gier Planszowych – dla dzieci od lat 6 wraz z rodzicami, 28.10, godz. 11.00, Oddział dla Dzieci, ul. Staromiejska 14

Wystawa fotografii „Krótka historia przymusowej akcji osiedleńczej Romów w Polsce w XX wieku” – plansze w sepii ze zbiorów Archiwum Instytutu Pamięci i Dziedzictwa Romów oraz Ofiar Holokaustu działającego przy Związku Romów w Polsce z siedzibą w Szczecinku, Filia nr 4, al. Powstańców Wlkp. 62

 „Stwórz własną książkę” – rodzinny konkurs artystyczny, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 30.11.

„Stwórz własną książkę” – konkurs artystyczny dla dzieci i młodzieży, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 30.11.

Poetycka Czwórka – salonik poetycki: „Między rozmową a milczeniem” – prezentacja wierszy Zuzanny Przeworskiej, inicjatorki i współzałożycielki w 1990 roku Fundacji Literackiej imienia Agnieszki Bartol – prezesa Zarządu Fundacji; poetki, dziennikarki, wydawcy, Filia nr 4, al. Powstańców Wlkp. 62

Skarby z mojej komody: „Kwiaty” – wystawa prac malarskich Józefa Madajczaka, Filia nr 6, ul. Kr. Jadwigi 17

Galeria jednego obrazu: Wystawa prac Bożeny Jaskólskiej – mieszkanki osiedla, czytelniczki biblioteki, Filia nr 7, al. Poznańska 91

 

Pleszew

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Słowackiego 19A, tel./fax 62 742 83 58, www.bppl.pl

pn., czw., pt. 9.00-18.00, wt. 9.00-19.00, sob. 9.00-14.00

Spotkanie autorskie ze Sławomirem Koprem, 25.10, godz. 17.00

Warsztaty rękodzieła – kule świetlne, 24.10.

Klub Modelarstwa Papierowego, 28.10, godz. 10.00-13.00

Konkurs wiedzy historycznej „Polska Niepodległa” dla gimnazjalistów, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; dogrywka 25.10, godz. 15.00

Święto Biblioteki, 29.10.

 

Pniewy

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Pniewy – Centrum Kultury, ul. Strzelecka 11A, tel./fax 61 291 09 64, www.bibliotekapniewy.pl

pn. 8.00-16.00, wt., śr., pt. 9.00-17.00, czw. 11.00-19.00

Bezpłatne warsztaty o żywieniu niemowląt i małych dzieci (obowiązują zapisy), 26.10, godz. 10.00

 

Pobiedziska

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Kostrzyńska 21, tel. 61 817 71 46, www.bppob.pl

pn., czw. 10.00-19.00, wt., pt. 10.00-16.00, śr. 8.00-16.00, pierwsza i ostatnia sob. m-ca 9.00-13.00

Dyskusyjny Klub Książki: „Przed balem w Netherfield” – spotkanie literacko-taneczne dla miłośników Jane Austen i nie tylko..., 27.10, godz. 18.00

Spotkanie Klubu Rękodzieła, 26.10, godz. 17.00

 

Poniec

Biblioteka – Gminne Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji, ul. Krobska 45a, tel. 65 573 11 59, www.gckstir.poniec.pl

pn., wt., czw. 8.00-16.00, śr., pt. 10.00-18.00, sob. 8.00-14.00

Spotkanie autorskie z Sabiną Klak przy dźwiękach muzyki zespołu Mus Trio, 27.10, godz. 19.00

 

Powidz

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Park Powstańców Wlkp. 25, tel. 63 277 63 52, www.powidz.naszabiblioteka.com

pn., śr., pt. 11.00-19.00, wt., czw. 7.30-15.30

Wystawa makiet o tematyce Powstania Wielkopolskiego, wykonanych z klocków Lego, czynna w terminie 19.10-6.11.

 

Poznań

Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury, ul. Prusa 3, tel. 61 66 40 850, www.wbp.poznan.pl

pn., śr., pt. 9.00-16.00, wt., czw. 10.00-18.00

W cyklu literackim literuFKA: spotkanie z poezją Justyny Bargielskiej, 26.10, godz. 20.00, Klub Dragon, ul. Zamkowa 3

„Buntownicy i Marzyciele” – wystawa fotograficzna, której celem jest zaprezentowanie dorobku twórców działających poza głównym nurtem fotograficznego przemysłu wystawienniczego; wystawa czynna do 25.10, Jeżyckie Centrum Kultury, ul. Jackowskiego 5-7; współorganizacja WBPiCAK

 

Przygodzice

Biblioteka Publiczna Gminy im. Gustawa Bojanowskiego, ul. Wrocławska 52, tel. 62 592 67 09, www.przygodzice.naszabiblioteka.com

pn., wt., czw., pt. 8.00-17.00, śr. 8.00-16.00

Zajęcia plastyczne dla dzieci, 26.10, godz. 12.30

 

Puszczykowo

Biblioteka Miejska im. Małgorzaty Musierowicz – Centrum Animacji Kultury, Rynek 15, tel./fax 61 819 46 49, www.biblioteka.iq.pl

pn., pt. 7.00-15.00, wt., śr., czw. 10.00-18.00

„Małe opowieści” – warsztaty z papierowym teatrzykiem Kamishibai dla dzieci w wieku 5-7 lat (obowiązują zapisy), 26.10, godz. 16.00-16.45

„Łakocie na zdrowie” – warsztaty edukacyjno-kulinarne dla dzieci (obowiązują zapisy), prowadzić je będzie Beata Bukowiecka – dietetyk i edukator żywienia, 27.10,godz. 16.00-17.30; koszt: 20 zł

Spotkanie Klubu Kostki Rubika, 25.10, godz. 17.00

„W krainie szycia” – warsztaty krawieckie (odpłatne, obowiązują zapisy), 25.10, dla dzieci i młodzieży – godz. 15.30-17.30; dla dorosłych – godz. 18.00-20.00

 

Pyzdry

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Kaliska 25b, tel. 63 276 81 07, www.bibliotekapyzdry.pl

pn., śr. 9.00-17.00, wt., czw. 8.30-15.30, pt. 11.00-18.00, sob. 9.00-13.00

Klub Gier Planszowych dla dorosłych i dla dzieci, 27.10, godz. 16.00-18.00

Koncert w wykonaniu Kuby Michalskiego: utwory znanych polskich poetów, a także ballady Leonarda Cohena, 27.10, godz. 18.00

 

Rakoniewice

Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Krystyny 30, tel. 61 444 11 56, www.bibliotekarakoniewice.pl

pn., wt., śr., pt. 1.00-19.00, sob. 10.00-14.00

„Barwy świata” – spotkanie z podróżniczką Stanisławą Waszkowiak, 24.10, godz. 11.00

„Barwy jesieni” – konkurs plastyczny dla dzieci, prace należy dostarczyć do 27.10.

 

Rokietnica

Biblioteka Gminna im. Marii Konopnickiej, ul. Pocztowa 8, tel./fax 61 814 52 12, www.bibrok.neostrada.pl

pn.-śr. 8.00-20.00, wt., czw., pt. 12.00-20.00

Zajęcia szachowe dla dzieci i młodzieży, 23 i 25.10, godz. 17.00 i 18.00

„Nauki kota Leona” – przedstawienie dla dzieci w wykonaniu Teatru Fantazja, 29.10, godz. 10.45, hala sportowa Rokietnickiego Ośrodka Sportu, ul. Szamotulska 29

 

Rozdrażew

Gminna Biblioteka Publiczna, Rynek 3, tel. 62 722 13 22, www.biblioteka.rozdrazew.pl

pn. 9.00-17.00, wt.-pt. 10.00-18.00

Obchody 70. rocznicy powstania Gminnej Biblioteki Publicznej w Rozdrażewie, 12-24.10, godz. 16.00, sala wiejska

Spotkanie autorskie ze Sławomirem Koprem, 24.10, godz. 19.00, sala wiejska

 

Skoki

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Eugeniusza Paukszty, ul. Rogozińska 1B, tel./fax 61 824 22 81, www.bibliotekaskoki.pl

pn.-pt. 8.00-19.00, sob. 9.00-14.00

„Od Kofty... do Korcza” – koncert Michała Bajora, 29.10, godz. 17.00, hala widowiskowo-sportowa, ul. Rogozińska 1; bilety 45 zł

IX Turniej Recytatorski ”Głosem dziecka”, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; dla uczniów klas 4-6, 27.10, godz. 17.00; zgłoszenia dla uczniów klas 1-3 do 23.10.

IX Przegląd Poezji „Głosem dziecka” – dzieci przedszkolne, 23.10, godz. 16.30

XI Turniej Recytatorski „Głos poezji” dla młodzieży z klas VII i gimnazjów, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; zgłoszenia do 3.11.

 

Stare Miasto

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Główna 16, tel. 63 241 60 67, www.bibliotekastaremiasto.pl

pn., wt., śr., pt. 8.00-18.00, czw. 10.00-18.00, sob. 10.00-14.00

Spotkanie autorskie z Andrzejem Grabowskim, 27.10, godz. 17.30

Konkurs na recenzję książki z Paczki literackiej, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; trwa do 31.12.

Kto Ty Jesteś? Gminny Konkurs Plastyczny, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy składać do 31.10.

 

Suchy Las

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Szkolna 16, tel. 61 250 04 01, tel./fax 61 250 04 04, www.osrodekkultury.pl/biblioteka

pn.-pt. 9.00-18.00, ost. sob. m-ca 9.00-13.00

Literackie Podróże: „Santiago de Compostela” – spotkanie autorskie z Darią Urban i Wojciechem Kostykiem, 26.10, godz. 19.00

W cyklu Kobiety Sztuki – pokaz 2: Florence Foster Jenkins, 27.10, godz. 19.00

Warsztaty szydełkowania – pufa, 28.10, godz. 10.00-12.00; koszt: 200 zł z kompletem materiałów, 125 zł z własnymi wypełnieniem, 50 zł z własnymi materiałami

 

Swarzędz

Biblioteka Publiczna, os. Czwartaków 1, tel./fax 61 818 63 14, www.biblioteka.swarzedz.pl

pn. 11.00-19.00, wt.-czw. 10.00-18.00, pt. 8.00-16.00

„O poezji, grzechu i… księżnej Daisy” – wieczór poetycko-muzycznych ze Zbigniewem Niedźwieckim Raviczem, 26.10, godz. 18.00, czytelnia, os. Czwartaków 1

„Autobusem przez linię frontu – opowieść o donbaskim konflikcie” – spotkanie z Filipem Falińskim, który opowie o konflikcie na Ukrainie, 25.10, godz. 11.00, czytelnia, os. Czwartaków 1

Wesoła Gromadka – zajęcia dla dzieci w wieku od 1-3 lat wraz z rodzicami/opiekunami (obowiązują zapisy), 26.10, godz. 9.00-10.00, Filia na os. Raczyńskiego 19

Biblioteczny Klub Młodzieżowy – zajęcia dla młodzieży w wieku 15-17 lat, 27.10, godz. 15.00-17.00, Filia w Kobylnicy

Wystawa prac nagrodzonych i wyróżnionych w konkursie fotograficznym „Cudze chwalicie, swego nie znacie”, czynna do 31.10, galeria Wielokropek

„Gruzja z dzieckiem” – wystawa fotografii Alicji Szeloch, Filia os. Raczyńskiego

„380 dni dookoła Swarzędza” – Konkurs Literacki, regulamin na stronie internetowej biblioteki; utwory należy nadesłać w terminie do 31.10.

 

Szamotuły

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Edmunda Calliera, Rynek 10, tel./fax 61 292 13 61, tel. 61 292 11 43, www.biblioteka-szamotuly.pl

pn.-pt. 9.00-18.00, pierwsza i trzecia sob. m-ca 9.00-13.00

„Jesienny gość” – konkurs dla dzieci z klas I-III szkół podstawowych, szczegóły na stronie intenetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 10.11.

„Książka na jesień” – konkurs dla młodzieży szkół średnich i dorosłych, szczegóły na stronie intenetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 10.11.

Galeria Jednego Dzieła: „Anioł” – kolaż Małgorzaty Rosady (Grupa Jakkolwiek), do 31.10.

 

Śrem

Biblioteka Publiczna im. Heliodora Święcickiego, ul. Grunwaldzka 10, tel. 61 283 54 67, www.biblioteka.srem.pl

pn. 11.00-15.00, wt.-pt. 10.00-19.00, sob. 9.00-13.00

Moje Hobby, 23.10, godz. 17.00, planszoteka

Czytamy przedszkolakom – głośne czytanie dla dzieci, 23.10, godz. 9.00, wypożyczalnia dla dzieci

Audio-baby – zajęcia dla grup przedszkolnych, 24.10, godz. 9.00

Literackie Poranki Malucha – dla dzieci od 1 do 3 lat, 24.10, godz. 11.00, wypożyczalnia dla dzieci

Jesienne wydzieranki – zajęcia edukacyjno-biblioteczne dla dzieci szkolnych, 24.10, godz. 15.00, Filia Przy Moście

Klub Dobrej Zabawy – zajęcia czytelnicze dla dzieci w wieku 7-13 lat, 24.10, godz. 16.00, Filia Niesłabin

Zajęcia biblioteczno-edukacyjne dla dzieci, 25.10, godz. 14.30, Filia Pysząca

Spotkanie autorskie z Roksaną Jędrzejewską-Wróbel, 26.10, godz. 10.00, sala audio

Kurs komputerowy dla dorosłych (zajęcia odpłatne), 26.10, godz. 16.00

Jesienne bukiety – zajęcia plastyczne dla dzieci, 26.10, godz. 16.00, Filia Błociszewo

Uniwersytet Ludzi Ciekawych Świat@: „Cypr” – wykład Andrzeja Pasławskiego, 26.10, godz. 18.15, sala audio

Biblioteczni Kinomani, 27.10, godz. 17.00, mediateka

Poranek filmowy – dla dzieci, 28.10, godz. 10.00, mediateka

 

Tarnowo Podgórne

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Ogrodowa 2A, tel. 61 895 92 43, www.bibliotekatp.pl

pn., śr. 11.00-18.00, wt., pt. 9.00-14.00, czw. 11.00-18.30

Spotkanie z Jarosławem Kretem, 25.10, godz. 18.00

 

Trzcianka

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Kazimiery Iłłakowiczówny, ul. Sikorskiego 22, tel./fax 67 216 33 59, www.biblioteka-trzcianka.pl

pn.-pt. 8.00-18.00

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki: rozmowa o książce „Miłość dobrej kobiety” Alice Munro, 23.10, godz. 17.00

„Legendy czarnkowsko-trzcianeckie” – Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania dla uczniów klas IV-V szkół podstawowych, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; zgłoszenia do 24.10.

„Wyjście z cienia” VII Ogólnopolski Konkurs Recytatorski im. Romana Brandstaettera, szczegóły na Fb biblioteki; zgłoszenia do 17.11.

 

Turek

Miejska Biblioteka Publiczna im. Włodzimierza Pietrzaka, ul. Dworcowa 5, tel./fax 63 289 21 26, 63 278 51 34, www.biblioteka.turek.net.pl

pn.-wt. 9.00-18.30, śr.-pt. 9.00-16.00

Społeczna zbiórka książek, 23-28.10.

 

Wągrowiec

Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Średnia 18, tel. 67 262 00 68, 725 255 955, www.mbp.wagrowiec.eu

pn., wt., czw., pt. 8.00-17.00, śr. 8.00-18.00, sob. 9.00-13.00

VII Wągrowieckie Dyktando, zasady uczestnictwa na stronie internetowej biblioteki, 25.10, godz. 10.00

XII Ogólnopolski Konkurs Poetycki na Wiersz: „Marszałek Józef Piłsudski”, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 25.10.

„Alicja w Krainie Czarów” – konkurs plastyczny dla uczniów klas IV-VII szkół podstawowych, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 10.11, Filia nr 1, os. Wschód 6

 

Powiatowa Biblioteka Publiczna, ul. Kościuszki 49, tel. 67 268 56 25, www.pbp.wagrowiec.pl

pn.-pt. 7.45-17.00, sob. 9.00-13.00

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki: rozmowa o książce „Szare dusze” Philippe Claudel, 24.10.

Powiatowy Konkurs na „Świąteczną Bombkę”, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 1.12.

 

Wolsztyn

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Stanisława Platera, ul. Gajewskich 48, tel./ fax 68 384 22 81, tel. 68 347 26 30, www.bibliotekawolsztyn.pl

pn., wt., śr., pt. 8.00-18.00, czw. 8.00-16.00, sob. 9.00-13.00

„Czytamy w bibliotece” – cykl zajęć edukacyjnych dla dzieci w wieku 3-5 lat, 25.10, godz. 11.00

„Razem czytamy” – cykl zajęć edukacyjnych dla dzieci w wieku 4-6 lat, 25.10, godz. 16.30

Zajęcia z biblioterapii dla dzieci niepełnosprawnych ze szkoły specjalnej nr 4 w Wolsztynie, 26.10, godz. 11.00

„Zegary wieżowe Ziemi Wolsztyńskiej” – wystawa fotografii Michała Olejniczaka

 

Wronki

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Wronki – Wroniecki Ośrodek Kultury, ul. Szkolna 2, tel. 67 254 06 17, www.wokwronki.pl

pn., śr., czw., pt. 8.00-18.00, wt. 8.00-15.00

Halloweenowe zajęcia plastyczne, 26.10, godz. 16.00

Moje spotkanie z Harrym Potterem, 26.10, godz. 16.00, Filia w Chojnie

 

Września

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Dzieci Wrzesińskich 13, tel. 61 436 25 96, www.biblioteka.wrzesnia.pl

pn. 10.00-18.00, wt.-pt. 8.00-18.00, pierwsza sob. m-ca 9.00-13.00

„Petronelka z pyrki” – konkurs plastyczny dla uczniów klas I-III i IV-VII, szczegółowy regulamin na stronie internetowej Biblioteki; prace należy składać do 13.11.

Przygody „Petronelki” w „Parku Hrabiny” we Wrześni – konkurs literacki dla uczniów klas VII, szczegółowy regulamin na stronie internetowej Biblioteki; prace należy składać do 13.11.

 

Wyrzysk

Biblioteka – Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, ul. Kościuszki 15, tel. 67 286 26 64, biblioteka.mgokwyrzysk.pl

pn.-czw. 8.00-17.00, pt. 8.00-15.00, pierwsza i ostatnia sob. m-ca 9.00-12.00

Zajęcia pozalekcyjne dla dzieci w wieku szkolnym, 24.10, godz. 15.00-16.00

 

Zagórów

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Wojska Polskiego 13, tel. 63 274 81 09, www.biblioteka-zagorow.pl

pn., śr., pt. 8.00-18.00, wt., czw. 8.00-16.00

Wystawa znaczków i numizmatów z kolekcji Jana Kloca, czynna do 31.10.

 

Zbąszyń

Biblioteka Publiczna w Zbąszyniu – Zbąszyńskie Centrum Kultury, ul. 17 Stycznia 59a, tel./fax 68 386 07 00, www.biblioteka.zbaszyn.pl

pn., wt., czw., pt. 9.00-18.00, śr. 11.00-16.00

Kurs komputerowy 40+ (obowiązują zapisy), 24 i 26.10, godz. 15.00

„Dawnych wesel czar...” – wystawa fotografii z okolic Nowego Tomyśla. Autorką wystawy jest Grażyna Matuszczak, czynna w terminie 29.09-31.10.

Dni Otwartych Ramion w Zbąszyniu, 26.10, godz. 9.00; „Baśnie żydowskie” – warsztaty plastyczne dla dzieci, 28.10, godz. 10.00-19.00

 

Zduny

Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta, ul. Sienkiewicza 9, tel./fax 62 721 51 72, www.biblioteka.zduny.pl

pn.-pt. 10.00-18.00, sob. 9.00-12.00

Klub Filmowy w Bibliotece Publicznej, 23.10, godz. 15.00

„Konarzew – ludzie – miejsca-pamiątki” – wystawa foto-kolekcjonerska, Filia w Konarzewie

 

Złotów

Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida, ul. Grochowskiego 17, tel./fax 67 263 20 00, www.biblioteka-zlotow.pl

pn.-pt. 8.00-18.00, sob. 8.00-13.00

Oseskowy Klubik Bajkowy, 25.10, godz. 15.30

Promocja książki Konrada Kaczmarka „Opowiedzieć życie” oraz wystawa fotografii Wandy Bihun, 26.10, godz. 17.00, wystawa czynna do 8.11.

„Łzy chlorofilu” – wystawa fotografii Dominiki Kaczmarek, czynna w terminie 13-27.10.

Wyniki wyszukiwania ({[{total}]})

brak wyników wyszukiwania

Newsletter

Zapisano adres do bazy.

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera.