Wykorzystujemy pliki cookies do zapamiętania ustawień i preferencji użytkownika. Więcej informacji znajdziesz w Polityce cookies. Jeśli się nie zgadzasz, możesz w swojej przeglądarce wyłączyć zgodę na ich przechowywanie.

{[{category.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej organizatorów

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
{[{category.name}]}
{[{tag.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej wydarzeń powiat{[{region.name}]}

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
Data
{[{month.name}]}
{[{day.name}]} {[{day.day}]}
« wcześniejsze daty dalsze daty »
{[{category.name}]} {[{tag.name}]} {[{place.name}]} {[{date.date_from}]} - {[{date.date_to}]} wyczyść

Kalendarium wydarzeń bibliotecznych 22-28/10/2018

Baranów

Gminna Biblioteka Publiczna im. Feliksa hrabiego Wężyka, ul. Rynek 21, tel. 62 781 04 46, www.biblioteka.baranow.pl

wt., pt. 8.00-16.00

Spotkanie autorskie z Martą Fox, 24.10, godz. 12.45, Filia w Mroczeniu

 

Borek Wielkopolski

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Powstańców Wlkp. 4, tel. 65 571 61 50, www.biblioteka.borekwlkp.pl

pn. 10.00-18.00, wt., pt. 11.00-18.00, śr., czw. 9.00-16.00

„Indie – egzotyczny kraj kontrastów” – spotkanie z podróżnikiem Piotrem Kowalczykiem, 24.10, godz. 10.00

 

Chodzież

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Michalskiego, ul. Kościuszki 32, tel. 67 381 81 38, tel./fax 67 381 81 08, www.biblioteka-chodziez.pl

pn.– pt. 8.00-19.00, sob. 8.00-13.00

„Photo Day, czyli chodzieskie wędrówki z aparatem” – wernisaż wystawy fotograficznej w ramach 4 Wielkopolskiego Festiwalu Fotografii, 25.10, godz. 17.00

 

Czarnków

Miejska Biblioteka Publiczna – Miejskie Centrum Kultury, pl. Wolności 5, tel. 67 255 59 82, www.mbp.czarnkow.pl

pn.-pt. 8.00-17.00, sob. 9.00-13.00

XXIV Grzybobranki Liryczne, 25-26.10

 

Czempiń

Biblioteka Publiczna, ul. Parkowa 2, tel. 61 282 64 03, www.biblioteka.czempin.pl

pn.-pt. 9.00-19.00

Konkurs czytelniczy „Czytasz? Wiesz!”, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; konkurs trwa do 14.12.

 

Czerniejewo

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Ks. Prymasa St. Wyszyńskiego 6, tel. 61 429 13 43, 61 429 13 28, www.biblioteka.czerniejewo.pl

pn. 10.00-18.00, wt., czw., pt. 9.00-15.00, śr. 8.00-16.00

Święto Dyni, 26.10, godz. 15.30-17.00, Filia w Żydowie

„The best of Marvel” – konkurs, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; zgłoszenai do 31.10.

 

Dopiewo

Gminna Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury, ul. Konarzewska 12, tel./fax 61 814 82 23, www.bibldop.pl

pn., wt., czw. 10.00-18.00, śr., pt. 8.00-15.00

„Bajki z malowanej skrzynki” – spektakl teatralny w wykonaniu aktorów Teatru Władca Lalek, 25.10, godz. 11.00, sala GOK w Dopiewcu, ul. Szkolna 11

Jubileusz 70-lecia GBPiCK i 15-lecia Klubu Seniora Promyk, 26.10, godz. 18.00, CRK w Konarzewie

 

Duszniki

Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury, ul. Jana Pawła II 8, tel. 61 291 94 80, 508 570 445, www.bpicak.pl

pn., śr., czw. 8.00-16.00, wt. 8.00-17.00, pt. 8.00-15.00

VII Gminne Dyktando „Superpióro” 2018, 26.10, godz. 17.00

„Gawędy poetyckie. Poezja może zmienić świat” – spotkanie z Mieczysławem Hryniewiczem, 28.10, godz. 16.00

 

Gniezno

Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna, ul. Staszica 12a, tel. 61 426 32 61, www.biblioteka.gniezno.pl

Biblioteka Główna, ul. Mieszka I 16, pn. 10.00-20.00, wt.-pt. 10.00-18.00, sob. 9.00-14.00; Wypożyczalnia dla Dzieci, ul. Mieszka I 15, pn.-pt. 10.00-18.00, sob. 9.00-14.00

„Gnieźnieński nokturn” – wystawa fotograficzna członków Klubu FOTO 50 + (w ramach 4. Wielkopolskiego Festiwalu Fotografii im. Ireneusza Zjeżdżałki), sala reprezentacyjna im. ks. Antoniego Ludwiczaka

 

Gostyń

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Wrocławska 257, tel. 65 572 09 52, fax 65 575 12 99, www.biblioteka.gostyn.pl

wt., śr. 11.00-18.00, czw. 9.00-18.00, pt. 8.00-18.00, sob. 9.00-14.00

„Niedziela w Bibliotece” z modą w tle, 28.10, godz. 13.00-17.00

Kosmiczny wieczór w Bibliotece – spotkanie z kosmonautą Mirosławem Hermaszewskim, 27.10, godz. 18.00

„Architektura czerni i bieli” – wystawa Alicji Galon, czynna do 17.11.

 

Grodzisk Wielkopolski

Grodziska Biblioteka Publiczna, ul. Kolejowa 12, tel. 61 444 52 35, www.biblioteka.gro.pl

pn. 9.00-17.00, wt., czw., pt. 9.00-16.00, śr. 11.00-15.00

„Legenda o św. Wojciechu z drzwi gnieźnieńskich” – wystawa, czynna w terminie 24.10-5.11.

 

Jarocin

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Park 3, tel./fax 62 747 23 46; 62 747 84 71, www.bibliotekajarocin.pl

pn.-pt. 8.00-18.00, sob. 9.00-13.00

„Aria pożegnalna Zbigniewa Herberta” – czyta Jerzy Zelnik, 23,10, godz. 18.00, wstęp wolny, Jarociński Ośrodek Kultury, Plac Festiwalu Muzyki Rockowej 1

„El Salsero and Luis Nubiola” – koncert, 25.10, godz. 18.30, bilety 10 zł, Jarociński Ośrodek Kultury, Plac Festiwalu Muzyki Rockowej 1

„Kim jestem?” – spektakl dla dzieci, 26.10, godz. 17.00, 15 zł przedsprzedaż – do 19.10, 20 zł od 20.10, Jarociński Ośrodek Kultury, Plac Festiwalu Muzyki Rockowej 1

 

Kaczory

Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Dworcowa 22, tel. 67 284 23 71 w. 31, email: gbpkaczory@poczta.onet.pl

Konkurs plastyczny „Nasza Niepodległa”, prace w formacie A3 należy dostarczyć do 31.10. do GOK w Kaczorach (współorganizacja)

 

Kalisz

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka, ul. Łazienna 6, tel. 62 757 34 30, 757 22 88; fax 62 766 54 47, www.mbp.kalisz.pl

pn., wt., czw. 10.00-18.00, śr., pt. 8.00-15.00

„Polak – Węgier dwa bratanki... czyli historia kołem się toczy” – spotkanie z Anną Katarzyną Raczko, 22.10, godz. 17.00, Biblioteka Główna, ul. Legionów 66

„Szukajcie prawdy jasnego płomienia” – Przegląd Młodzieżowych Prezentacji Edukacyjnych (w ramach obchodów Roku Adama Asnyka w Kaliszu), 23.10, godz. 9.00, WP-A UAM, ul. Nowy Świat 28-30

„Zakochany Asnyk” – koncert z udziałem wykładowców, studentów i przyjaciół WP-A UAM (w ramach obchodów Roku Adama Asnyka w Kaliszu), 23.10, godz. 18.00, WP-A UAM, ul. Nowy Świat 28-30

„Co się zdarzyło 100 lat temu?” – lekcja biblioteczna (w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości), 23.10, Filia nr 5 Oddział Dziecięcy, ul. Złota 26-28

Poznajemy zasady korzystania z biblioteki publicznej – zajęcia z przysposobienia czytelniczego dla dzieci z Niepublicznego Przedszkola Jacka i Agatki, 26.10, Filia nr 2, ul. Serbinowska 25

Spotkania Stowarzyszenia Klub Fantastyki Arkham, 25.10, godz. 18.00, Biblioteka Główna, ul. Legionów 66

„Co nieśmiertelne, musi żyć!” (w ramach obchodów Roku Adama Asnyka w Kaliszu), wystawa czynna do 11.11, WP-A UAM, ul. Nowy Świat 28-30 – przed budynkiem

„Z dziejów kaliskiego szkolnictwa”, wystawa czynna do 31.12, Filia nr 3, ul. Krótka 3

Perełki z „książek”. Exlibrisy ze zbiorów prywatnych Marii Kubackiej-Gorweckiej – wystawa, czynna do 31.12, Filia nr 5, ul. Złota 26-28

„Rower na tak – przepis na wakacje” – wystawa fotograficzna Konrada Mazura, czynna do 30.10, Filia nr 7, ul. Tuwima 10

„Wolność i poeci” – wystawa z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, czynna do 31.12, Biblioteka Główna, ul. Legionów 66

„Miłość” – wystawa oparta na tekstach Janusza Korczaka, czynna do 30.11, Filia nr 1, ul. Górnośląska 29

„Historia na zdjęciach – ulice Kalisza” – wystawa czynna do 31.10, Filia nr 4, al. Wolności 27

„W kaliskim atelier fotograficznym” – wystawa, czynna do 31.12, Filia nr 9, ul. Serbinowska 1A

 

Kamieniec

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna, ul. Szkolna 2, tel. 61 443 04 55, biblioteka.kamieniec.pl

pn. 10.00-18.00, wt., śr. 11.00-19.00, czw. 7.00-15.00, pt. 9.00-17.00

„Rozmowy o...” – spotkanie przy kawie, 22.10, godz. 16.00

 

Kępno

Powiatowa Biblioteka Publiczna, ul. Sienkiewicza 26a, tel. 62 782 11 01, www.bibliotekakepno.pl

pn.-pt. 9.00-17.00

„Fantastyczna historia Kępna” – projekt dla młodzieży od 13 lat, szczegóły w bibliotece, czas trwania 1.07-30.11.

 

Kiszkowo

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Polna 33, tel./fax 61 429 70 45, www.bibliotekakiszkowo.naszabiblioteka.com

pn.-śr., pt. 8.0016.00, czw. 8.00-18.00

„100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości” – konkurs na plakat, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 2.11.

 

Kleczew

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna, pl. Piłsudskiego 14, tel. 63 270 10 11, fax 63 270 80 87, www.biblioteka.kleczew.pl

pn., śr., pt. 10.00-18.00, wt., czw. 8.00-16.00, sob. 9.00-13.00

„Poetyckie Zaduszki” – spotkanie z poetą Pawłem Kuszczyńskim, 24.10, godz. 17.00

„Magiczne miejsca”- wystawa prac Pawła Hejny z Pracowni Kania, czynna do 31.10.

 

Kobylin

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Wolności 35, tel. 65 548 21 40, www.kobylin.naszabiblioteka.com

pn.-śr., pt. 11.00-18.00, czw. 10.00-15.00, sob. 9.00-13.00

Wystawa malarstwa Aleksandry Sikorskiej, czynna do 9.11, Filia w Smolicach

 

Koło

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Kolejowa 19, tel./fax 63 217 80 03, 217 80 02, www.biblioteka-kolo.pl

pn.-śr., pt. 8.00-18.00, czw. 13.00-15.00, sob. 9.00-14.00

Akademia Plastyki – zajęcia dla dzieci w wieku 6-9 lat, 22.10, godz. 16.00 (grupa zamknięta)

Zajęcia z elementami biblioterapii – dla dzieci w wieku 7-8 lat, 23.10, godz. 16.00 (grupa zamknięta)

„Romowie znani i nieznani. Tożsamość, historia i kultura Romów”S – spotkanie z Andrzejem Sochajem, 23.10, godz. 16.00, wstęp wolny

Spotkanie młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki: rozmowa o powieści Jakuba Małeckiego „Dygot”, 24.10, godz. 15.00

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki: rozmowa o powieści Laury Moriarty „Przyzwoitka”, 26.10, godz. 16.30

„Świetlisty cudzoziemiec” – konkurs recytatorski dla młodzieży, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; zgłoszenia do 26.10, Filia dla Dzieci

„Poradnik o oszczędzaniu” – konkurs plastyczny, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 31.10, Filia dla Dzieci (współorganizacja: Szkolna Kasa Oszczędności przy Specjalnym Ośrodku Szklono-Wychowawczym w Kole)

„Warta” – konkurs plastyczny, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 9.11.

 

Komorniki

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Stawna 7/11, tel. 61 810 76 13, www.biblioteka-komorniki.pl

pn., pt. 8.00-16.00, wt. 10.00-19.00, śr. 8.00-15.00, czw. 8.00-16.00

Nasza Gmina Czyta Dzieciom: spotkanie pod tytułem „Opowieści pacynkowe”, 25.10, godz. 17.00, Filia w Plewiskach

 

Kościan

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Tomaszewskiego, ul. Wrocławska 28b, tel. 65 512 00 40, 65 511 00 26, www.biblioteka.koscian.pl

pn.-śr., pt. 10.00-18.00, czw., sob. 8.00-15.00

„Kartka z kalendarza – 11 listopada” – pogadanka dla uczniów kl. I-III, 24.10, godz. 10.00, Oddział dla Dzieci

„O młodości, która została nad Obrą. Adam Tomaszewski – życie i twórczość”– wystawa, czynna do 15.12, sala spotkań

 

Koźmin Wielkopolski

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Zamkowa 2a, tel. 62 721 67 23, biblioteka.kozminwlkp.pl

pn., czw., pt. 9.00-17.00, wt., śr. 9.00-15.00, sob. 9.00-13.00

„Śpiewana historia Polski” – koncert Kuby Michalskiego, 23.10, godz. 17.00

„Portrety z podróży niecodziennych” – wystawa fotografii Grzegorza Pierzchały, czynna do 31.10.

 

Kórnik

Biblioteka Publiczna, ul. Poznańska 65, tel. 61 817 00 21, www.biblioteka.kornik.pl

pn., wt., pt. 11.00-19.00, śr., czw. 8.00-15.00, pierwsza, druga i trzecia sob. m-ca 9.00-13.00

Bajkoczytanie w Bibliotece: „Gwiazdka z nieba”, 23.10, godz. 17.30

 

Krotoszyn

Krotoszyńska Biblioteka Publiczna im. Arkadego Fiedlera, ul. Benicka 9, tel./fax 62 725 27 83, www.biblioteka.krotoszyn.pl

pn.-pt. 9.00-17.00

„Ekslibrisy Jana Pawła II” – wernisaż wystawy kolekcji Józefa Zdunka, 25.10, godz. 17.30; wystawa czynna do 30.11

„Dąbrowy Krotoszyńskie, Baszków-Rochy” – wystawa fotografii Andrzeja Chmielarza

Konkurs czytelniczy „Tajemnice szafy”, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; zgłoszenia do 26.10.

 

Krzywiń

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Kasztelańska 1, tel./fax 65 517 06 11, www.krzywin.eu.org

pn.-pt. 9.00-17.00

Zajęcia plastyczne dla dzieci i młodzieży, 23.10, godz. 16.00, Klub „Twórczy zakątek”

Zajęcia taneczne dla dzieci, 24.10, grupa I (do lat 7) – godz. 17.00; grupa II (powyżej 7 lat) – godz. 18.00

Matematyka EZO – cykl matematycznych zajęć dla dzieci w wieku 4-11 lat, 25.10, godz. 16.00 – grupa 1; godz. 17.00 – grupa 2, klub „Twórczy Zakątek” przy BPMiG, ul. Kasztelańska 1

„Moja Mała Ojczyzna w obiektywie” – konkurs fotograficzny, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; fotografie należy dostarczyć do 31.10.

 

Leszno

Miejska Biblioteka Publiczna im. St. Grochowiaka, ul. B. Chrobrego 3, tel. 65 520 53 55, www.mbpleszno.pl

pn., śr., pt. 10.30-18.00, wt., czw. 9.00-16.00

Żużlowy wieczór wspomnień, 23.10, godz. 17.00, Galeria Lochy

Spotkanie z Hiszpanią – w ramach cyklu Kultura i Historia Państw we współpracy Fundacji CAT z MBP w Lesznie,, 24.10, godz. 17.00

Środa z Poezją Kawy...: Maraton Poetycki, 24.10, godz. 18.00, Biblioteka Ratuszowa

Promocja książki dr. Rafała Sierchuły „Ze szkoły Romana Dmowskiego – Adam Misiak (1900-1967)”, 25.10, godz. 18.00, Biblioteka Ratuszowa, Rynek 1

„Niby umierający, a oto żyjemy (2 kor 6,9) Osiecka gmina ewangelicka w niespokojnych czasach 1656-1793” – wykład Adriana Gendery, 26.10, godz. 17.00, Biblioteka Ratuszowa, Rynek 1

„Obiektywem malowane” – wystawa Bogdana Ludowicza, czynna do 10.11.

 

Lipka

Gminna Biblioteka Publiczna im. IV Dywizji Piechoty WP – Gminny Ośrodek Kultury, ul. IV Dywizji Piechoty WP 2, tel./fax 67 266 51 36, goklipka.pl/category/biblioteka

pn.-pt. 9.00-17.00

„Narysuj sobie komiks” – warsztaty (obowiązują zapisy), 25.10, godz. 16.30

„Kartka urodzinowa dla Misia” – rozstrzygnięcie konkursu plastycznego dla dzieci, 26.10, godz. 15.30

Konkurs czytelniczy „I ty bądź czytelny” – najaktywniejszy czytelnik, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; trwa do 30.05.2019

 

Luboń

Biblioteka Miejska, ul. Żabikowska 42, tel./fax 61 813 09 72, www.biblub.com

pn.-śr. 11.00-19.00, czw.-sob. 9.00-15.00

„Łakocie dla Jasia i Małgosi” – teatrzyk dla dzieci w wykonaniu Studia Teatralnego Krak-Art, 24.10, godz. 17.00; wstęp: 5 zł

Rytmika dla Smyka – otwarte zajęcia umuzykalniające dla dzieci, 27.10, godz. 12.00; wstęp: 5 zł

 

Lwówek

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy – Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, ul. E. Sczanieckiej 56, tel. 61 441 40 55, www.biblioteka.lwowek.com.pl

pn.-śr., pt. 8.00-18.00, czw. 8.00-15.00

Biblioteka Smaków, 15-26.10: Warsztaty jesienne, 23.10, godz. 17.00; Koncert gitarowy z muzyką francuską, 26.10, godz. 19.00

Bezpłatne zajęcia fotograficzne prowadzone przez Dagmarę Burzyńską-Rejak z Prosta Forma, 25.10, godz. 18.00 (współorganizacja: ZFA Anima)

 

Malanów

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna, ul. Kaliska 2, tel. 63 288 33 22, www.ckibp.malanow.pl

pn.-pt. 10.00-18.00

Akcja „Moda na czytanie z biblioteką w Malanowie” – dla dzieci w wieku 6-9 lat, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; termin akcji: wrzesień 2018 – maj 2019

Zajęcia taneczne dla dzieci: 23.10, I grupa – godz. 16.00; II grupa – godz. 17.00

Zajęcia plastyczne dla dzieci, 25.10, godz. 14.30

 

Margonin

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Polna 6,: tel. 67 284 60 86, www: blog.biblioteka.margonin.pl

pn., pt. 8.00-15.00, wt.-czw. 8.00-19.00

Interpretacja tekstów z Antologii Niepodległości przez czołowych lektorów polskich, 28.10, godz. 18.00, ul. Powstańców Wielkopolskich 15

 

Międzychód

Biblioteka Publiczna im. Jana Daniela Janockiego, pl. Kościuszki 9, tel. 95 748 24 37, bpicakmiedzychod.pl

pn., wt., czw., pt., sob. 9.00-17.00

Projekt Niepodległa:

Sołectwo Kamionna: koncert Chóru Lutnia, 23.10, godz. 19.00; warsztaty muzyczne, 22-23.10, godz. 17.00; warsztaty historyczno-edukacyjne oraz rekonstrukcji historycznej, 24.10, godz. 17.00

Spotkanie autorskie z Magdaleną Ludwiczak i promocja książki „Dokądkolwiek, byle daleko..., 26.10, godz. 17.00, ArtCafe, pl. Kościuszki 9

„Międzychodzkie Historie – Ludzie, Miejsca, Wydarzenia” – promocja książki i wieczór autorski, 28.10, godz. 16.00, ArtCafe, pl. Kościuszki 9

 

Miłosław

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy – Miłosławskie Centrum Kultury, ul. Dworcowa 4, tel. 61 438 21 65, www.mckmiloslaw.com.pl

pn.-pt. 10.00-18.00

„Biblioteka dla Malucha” – zajęcia dla dzieci w wieku 1-4 lat, 26.10, godz. 15.30

 

Mosina

Mosińska Biblioteka Publiczna, ul. Dworcowa 4, tel./fax 61 813 23 32, www.bibliotekamosina.pl

pn., czw., pt. 13.00-19.00, wt., śr. 9.00-15.00

Dyskusyjny Klub Książki: „Azjatyckie wyprawy” – spotkanie z Anną Wojtuś, 24.10, godz. 17.00, sala reprezentacyjna MOK-u

 

Murowana Goślina

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Bonawentury Graszyńskiego, ul. Poznańska 16, tel. 61 892 36 27, www.biblioteka.murowana-goslina.pl

pn. 10.00-19.00, wt., czw. 9.00-18.00, śr. 8.00-15.00, pt. 8.00-14.00

„Mroczna krzyżówka” – szczegóły na stronie internetowej biblioteki; zgłoszenia do 31.10.

 

Niechanowo

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Różana 48, tel. 61 427 20 02, www.biblioteka.niechanowo.pl

pn., pt. 9.00-17.00, wt.-czw. 8.00-15.00

„Mój lapbook na 100-lecie Niepodległości” – konkurs historyczno-plastyczny, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do dnia 30.11.

 

Nowe Miasto nad Wartą

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Poznańska 8a, tel. 61 287 46 18, www.nowemiasto.naszabiblioteka.com

pn., śr.-pt. 10.00-18.00, wt. 9.00-15.00, pierwsza i trzecia sob. m-ca 9.00-13.00

 „Niesamowity świat bogów i herosów greckich” – międzyszkolny konkurs mitologiczny, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; zgłoszenia do 22.10.

„Kundelki mają swoje święto” – zajęcia literacko-plastyczne dla dzieci w wieku 2-5 lat wraz z rodzicami, 23.10, godz. 14.00, Filia w Chociczy

Zajęcia literacko-plastyczne dla dzieci w wieku 6-11 lat, 24.10, godz. 15.30-17.00, Filia w Chociczy

Zajęcia plastyczne dla dzieci w wieku 6-12 lat, 26.10, godz. 15.00-16.00, Filia w Chociczy

„Miasteczko w nocy” – wystawa fotografii Michała Narojczyka w ramach 4. Wielkopolskiego Festiwalu Fotografii

 

Nowy Tomyśl

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna, ul. Witosa 8, tel. 61 442 12 70, www.bibliotekant.pl

pn., wt., czw., pt. 9.00-87.00, śr. 11.00-16.00, sob. 10.00-14.00

Językowe pogotowie – porozmawiajmy po polsku, 22.10, godz. 18.00

W cyklu „Kolekcja pasji niecodziennych”: „Psim zaprzęgiem przez życie” – spotkanie z Darią i Krzysztofem Nowakowskimi, 23.10, godz. 18.00

„Mali wielcy Polacy” – lekcja doświadczeń i eksperymentów; zajęcia edukacyjne dla uczniów Szkoły Podstawowej Nr 2 przybliżające postać Marii Curie-Skłodowskiej, 24.10, godz. 9.00

Nowotomyskie Piętro Wyrazów Literackich: promocja tomiku poezji Zdzisławy Jaskulskiej Kaczmarek „Rewizja osobista”, 25.10, godz. 18.00

„Wybrane karty z historii Nadleśnictwa Bolewice” – wystawa, czynna do 30.10.

 

Oborniki

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Antoniego Małeckiego, ul. Kopernika 10, tel./fax 61 296 02 65, www.biblioteka.oborniki.pl

pn.-pt. 9.00-18.00

Warsztaty z Mądrą Sową, 22.10, godz. 15.30

Spotkanie autorskie z Joanną Wachowiak: rozmowa o książce „Urobieni” Marka Szymaniaka, 22.10, godz. 11.00

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki: , 24.10, godz. 16.30

Wystawa fotografii studentów UTW – w ramach 4. Wielkopolskiego Festiwalu Fotografii im. Ireneusza Zjeżdżałki

 

Ostrów Wielkopolski

Biblioteka Publiczna im. Stefana Rowińskiego, ul. Wolności 2, tel./fax 62 737 47 00, www.biblioteka-ostrow.pl

pn., wt., czw., pt. 8.00-18.00, śr. 9.00-14.00, sob. 9.00-13.00

„ABC Małego Patrioty” – Biblioteczny Konkurs Niepodległościowy, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 10.11. do Filii nr 7 dla Dzieci i Młodzieży

 

Pakosław

Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Kolejowa 4, tel. 65 547 84 78, www.pakoslaw.naszaplacowka.pl

pn., wt. 8.00-16.00, śr., pt. 9.00-17.00

„Dumni z Polski”– cykl wystaw: „Polscy innowatorzy i ich wynalazki”, czynna do 31.10.

 

Piła

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Pantaleona Szumana w Pile, ul. Mariana Buczka 14, tel. 67 351 79 03, 67 351 79 04, www.biblioteka.pila.pl

pn.-pt. 8.00-19.00, sob. 8.00-15.00; Oddz. dla Dzieci, pn.-pt. 8.00-18.00, sob. 8.00-15.00

Baśniowy Jadwiżyn – zajęcia interaktywne dla dzieci w wieku 3-6 lat i rodziców, 22.10, godz. 16.00, Filia nr 6, ul. Królowej Jadwigi 17

Dyskusyjny Klub Książki „Po słowach”: rozmowa o książce Ziemowita Szczerka „Międzymorze”, 22.10, godz. 17.00

Karty na stół – turnieje brydżowe dla mieszkańców osiedla, 24.10, godz. 13.30, Filia nr 9, ul. Wenedów 8A

Klub Gier Planszowych – rozgrywki dla dzieci i młodzieży, 24.10, godz. 15.00, Filia nr 8, ul. Andersa 10

Kreatywni aktywni – warsztaty decoupage dla młodzieży i dorosłych, 24.10, godz. 16.00, Filia nr 1, ul. Ludowa 11

Baśnie i legendy – Bajkowe misie: Czesław Janczarski „Miś Uszatek”, Alan Alexander Milne „Kubuś Puchatek”, 24.10, godz. 16.00, Filia nr 7, al. Poznańska 91

Rodzinne popołudnia z Misiem: spotkania z książką i jej twórcami – zajęcia dla dzieci w wieku do 6 lat z rodzicami, 24.10, godz. 17.00, Oddział dla Dzieci, ul. Staromiejska 14

Twórczy Papier – zajęcia literacko-plastyczne dla dzieci z osiedla w wieku 7-10 lat, 25.10, godz. 15.15, Filia nr 7, al. Poznańska 91

Opowiem Ci książkę – zajęcia literacko-plastyczne dla dzieci w wieku 6-10 lat, 25.10, godz. 17.00, Filia nr 9, ul. Wenedów 8A

Książka do zjedzenia – poezja łużycka; Róža Domašcyna i Měrana Cušcyna – poetki z Budziszyna z wizytą w Pile, 25.10, godz. 17.00, ul. Staromiejska 14

Niektórzy tęsknią do poezji: „O mówieniu i pisaniu w swoim języku” – Róža Domašcyna i Měrana Cušcyna, poetki z Budziszyna z wizytą w Pile, 25.10, godz. 19.00, Filia nr 4, al. Powstańców Wlkp. 62

Książka na weekend. Przyjdź! Zobacz! Wypożycz! – przegląd nowości wydawniczych dla dzieci i młodzieży, 26.10, godz. 17.00, Oddział dla Dzieci, ul. Staromiejska 14

Poczytalnia. Przyjdź! Zobacz! Posłuchaj! Wypożycz! – przegląd nowości wydawniczych: książki i audiobooki, płyty muzyczne, 26.10, godz. 17.00, ul. Staromiejska 14

„Miasto poezją pokazane”. Piła w poezji pilskich poetów. Wystawa – prezentacja twórczości pilskich autorów związana z Piłą, 26.10, Filia nr 3, ul. Prusa 16

Kącik Gier Planszowych – dla dzieci od lat 6 wraz z rodzicami, 27.10, godz. 8.00, Oddział dla Dzieci, ul. Staromiejska 14

„Stwórz własną książkę”, „Tak czytam!” – konkursy rodzinne, szczegóły na stronie internetowej; prace należy dostarczyć do 30.11.

Wystawa malarstwa: Prezentacja obrazów Barbary Taterki, czytelniczki biblioteki, czynna do 30.11, Filia nr 7, al. Poznańska 91

Poetycka 4 – salonik poetycki: „Równowaga” – prezentacja wierszy Aleksandry Kamińskiej, laureatki konkursów poetyckich, Filia nr 4, al. Powstańców Wlkp. 62

„Symbole wokół nas” – wystawa malarstwa olejnego Ilony E. Banach-Wach, autorki licznych wystaw zbiorowych i indywidualnych, Filia nr 4, al. Powstańców Wlkp. 62

Kolorowa Biblioteka – Galeria: „Maya” – wystawa fotograficzna Mikołaja Janikowskiego, Filia nr 6, ul. Królowej Jadwigi 17

Galeria różności: Wystawa „Jesień”, Filia nr 7, al. Poznańska 91

 

Pleszew

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Słowackiego 19A, tel./fax 62 742 83 58, www.biblioteka.pleszew.pl

pn., czw., pt. 9.00-18.00, wt. 9.00-19.00, sob. 9.00-14.00

Spotkania z książką w Domu Pomocy Społecznej w Pleszewie, 23.10, godz. 10.00

„Powstanie Wielkopolskie. Pamiętam!” – konkurs on-line dla uczniów klas VI-VIII, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; trwa w terminie: 24.09-28.10.

„Legendy Ziemi Pleszewskiej w mojej wyobraźni” – konkurs plastyczny dla klas I-III, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 31.10.

 

Pniewy

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Pniewy – Centrum Kultury, ul. Strzelecka 11A, tel./fax 61 291 09 64, www.bibliotekapniewy.pl

pn. 8.00-16.00, wt., śr., pt. 9.00-17.00, czw. 11.00-19.00

Wystawa „Przyroda jakiej nie znamy”, czynna do 22.10, galeria „Piotr i Paweł”

Koło filmowe, 23.10, godz. 18.30

Warsztaty kulinarne dla dzieci, 24.10, godz. 18.00

 

Pobiedziska

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Kostrzyńska 21, tel. 61 817 71 46, www.bppob.pl

pn., czw. 10.00-19.00, wt., pt. 10.00-16.00, śr. 8.00-16.00, pierwsza i ost. sob. m-ca 9.00-13.00

Spotkanie z brydżem towarzyskim, 22.10, godz. 16.00, czytelnia

„Piękna Niepodległa” – spotkanie z prof. Kazimierzem Dopierałą, historykiem z UAM w Poznaniu, 22.10, godz. 19.00, Filia w Biskupicach

Warsztaty rękodzieła, 25.10, godz. 17.00

Wystawa fotografii z wspólnych działań Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy i Stowarzyszenia Wielkopolska Grupa Eksploracyjno-Historyczna „Gniazdo” na rzecz ratowania zabytków, Filia w Biskupicach

„70 lat Biblioteki w Pobiedziskach” – wystawa, czynna do 30.11, czytelnia

 

Poznań

Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury, ul. Prusa 3, tel. 61 66 40 850, www.wbp.poznan.pl

pn., śr., pt. 9.00-16.00, wt., czw. 10.00-18.00

4. Wielkopolski Festiwal Fotografii, 13-30.10; szczegółowy program na stronie internetowej biblioteki

„Wielkopolska Press Photo 2018” – konkurs fotograficzny, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy przesłać do 31.10.

 

Przemęt

Gminne Centrum Kultury i Biblioteka, ul. Jagiellońska 16, tel. 65 619 34 86, www.gok.org.pl

pn., śr.-pt. 12.00-18.00, wt. 9.00-15.00

Koncert z okazji 15-lecia działalności zespołu wokalnego „Gioielli”, 26.10, godz. 18.00

 

Puszczykowo

Biblioteka Miejska im. Małgorzaty Musierowicz – Centrum Animacji Kultury, Rynek 15, tel./fax 61 819 46 49, www.biblioteka.iq.pl

pn., pt. 7.00-15.00, wt., śr., czw. 10.00-18.00

Spotkania z Historią: „Dzieje 15 Pułku Ułanów Poznańskich”; prowadzenie: Roman Kusz, 22.10, godz. 17.30; wstęp wolny

„Tańcząca Lampa” – zajęcia baletowe dla dzieci (odpłatne), 24.10, dzieci 4-6 lat – godz. 16.00; dzieci 7-9 lat – godz. 17.00; dzieci 9-12 lat – godz. 18.00, sala baletowa biblioteki

„Film Animowany i technika poklatkowa” – warsztaty medialne dla dzieci w wieku 9-12 lat (odpłatne, obowiązują zapisy), 26.10, godz. 17.00-18.30, ul. Wysoka 1

 

Pyzdry

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Kaliska 25b, tel. 63 276 81 07, www.bibliotekapyzdry.pl

pn., śr. 9.00-17.00, wt., czw. 8.30-15.30, pt. 11.00-18.00, sob. 9.00-13.00

„Z myślą o Niepodległej”– wystawa książek

 

Rakoniewice

Gminna Biblioteka Publiczna w Rakoniewicach, ul. Krystyny 30, tel. 61 444 11 56, www.bibliotekarakoniewice.pl

pn.-śr., pt. 11.00-19.00, sob. 10.00-14.00

„Niepodległa – Piękna nasza Polska cała” – konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży, szczegóły na stronie www.rakoniewice.pl; prace należy dostarczyć do 31.10, Filia Rostarzewo

 

Rawicz

Rawicka Biblioteka Publiczna, ul. Targowa 1, tel. 65 545 20 04, 65 546 76 33, www.biblioteka.rawicz.pl

pn.-śr., pt. 8.00-19.00, czw. 8.00-15.00, sob. 8.00-13.00

Społeczna Zbiórka Książek dla dzieci i młodzieży pod hasłem „Mosty Przyjaźni”, rozpoczęcie 22.10.

Konkurs fotograficzny „Tu czytam”, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; termin składania prac: 19.10-19.11.

 

Rogoźno

Biblioteka w Rogoźnie – Rogozińskie Centrum Kultury, os. Przemysława II 7, tel. 67 261 81 08, www.rck.rogozno.pl

pn., śr.-pt. 12.00-19.00, wt. 9.00-16.00

XIX Konkurs „Dzieje Wielkopolski w podaniach i legendach”, szczegóły na stronie internetowej biblioteki

Plebiscyt „Super Czytelnik” dla dzieci i młodzieży do 15 roku życia, szczegóły na Fb biblioteki; trwa do 30.04.2019

 

Rokietnica

Biblioteka Gminna im. Marii Konopnickiej, ul. Szamotulska 29, tel. 61 814 52 12 lub 603 577 838, bibliotekarokietnica.pl

pn., śr. 8.00-20.00, wt., czw., pt. 12.00-20.00

Robotyka dla dzieci (odpłatnie, obowiązują zapisy), 22.10, godz. godz. 15.00 (4-5 latki); 22.10, godz. 16.00 i 17.00; 24.10, godz. 16.00 i 17.00 (6 lat +)

Programowanie – zajęcia dla dzieci w wieku powyżej 8 lat (odpłatnie, obowiązują zapisy), 22.10, godz. 18.00

Sensoryczne grupy zabawowe dla dzieci i rodziców (odpłatnie, obowiązują zapisy), 24.10, godz. 10.00 (dzieci w wieku 6-18 m-cy); godz. 11.30 (dzieci w wieku 18 m-cy do 4 lat); godz. 17.00 (grupa mieszana)

Programowanie z Minecraftem – zajęcia dla dzieci w wieku powyżej 9 lat (odpłatnie, obowiązują zapisy), 24.10, godz. 18.00

Warsztaty projektowania i druku 3D dla dzieci i młodzieży powyżej 10 lat (odpłatnie, obowiązują zapisy), 25.10, godz. 17.00

Rytmika dla dzieci (odpłatnie, obowiązują zapisy), 26.10, godz. 14.00 (3-4 latki); godz. 15.00 (5-6 latki)

XVI Gminny Konkurs Recytatorski dla przedszkolaków, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; zgłoszenia do 31.10.

 

Skoki

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Eugeniusza Paukszty, ul. Rogozińska 1B, tel./fax 61 824 22 81, www.bibliotekaskoki.pl

pn.-pt. 9.00-19.00, sob. 9.00-14.00

„Kto ty jesteś?” – Konkurs Recytatorski dla uczniów klas I-III szkół podstawowych, 23.10, godz. 16.30

Koncert Andrzeja i Mai Sikorowskich, 28.10, godz. 17.00, bilety 45 zł

„Tobie Ojczyzno” – X Konkurs Recytatorski dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; zgłoszenia do 16.11.

„Mojej Ojczyźnie” – XII Turniej Recytatorski dla uczniów klas VII-VIII szkół podstawowych oraz III gimnazjum, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; zgłoszenia do 5.11.

 

Stare Miasto

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Główna 16, tel. 63 241 60 67, kom. 667 885 006, www.bibliotekastaremiasto.pl

pn.-śr., pt. 8.00-18.00, czw. 10.00-18.00, sob. 10.00-14.00

Spotkanie ze zdobywcą kosmosu – Mirosławem Hermaszewskim, 26.10, godz. 18.00; bilety: 10 zł

 

Stęszew

Biblioteka Publiczna, Rynek 22, tel. 61 813 40 92, www.bibliotekasteszew.info

pn.-śr. 12.00-19.00, czw., pt. 8.00-15.00, pierwsza sob. m-ca 8.00-13.00

„Powstańczym traktem” – konkurs literacki z okazji 100. rocznicy Powstania Wielkopolskiego, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 31.10.

 

Suchy Las

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Szkolna 16, tel. 61 250 04 01, tel./fax 61 250 04 04, www.osrodekkultury.pl/biblioteka

pn.-pt. 9.00-18.00, ost. sob. m-ca 9.00-13.00

Warsztaty szydełkowani: wykonanie mitenek (odpłatne, obowiązują zapisy), 27.10, godz. 10.00-13.00

Wystawa ilustracji autorstwa polskiej graficzki i malarki Krystyny Michałowskiej, czynna do 31.10.

 

Sulmierzyce

Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Strzelecka 10, tel./fax 62 722 33 72, bibliotekasulmierzyce.pl

pn., pt. 11.00-19.00, wt., czw. 8.00-16.00, śr. 14.00-16.00

„Droga do niepodległości” – wystawa ukazuje wydarzenia historyczne na polskiej drodze do niepodległości; czynna do 11.11.

 

Swarzędz

Biblioteka Publiczna, os. Czwartaków 1, tel./fax 61 818 63 14, www.biblioteka.swarzedz.pl

pn. 11.00-20.00, wt.-czw. 10.00-18.00, pt. 8.00-16.00, pierwsza sob. m-ca 9.00-14.00

„India Express” – spotkanie z Rafałem Ławskim, 26.10, godz. 10.00

Dzieci ilustrują legendy – wystawa prac dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5, zainspirowana spotkaniem autorskim z Anną Małyszką, czynna do 31.10.

„Swarzędz: ludzie, miejsca, chwile” – wystawa pokonkursowa, czynna w terminie 3-22.10, galeria Wielokropek

 

„Swarzędz i świat wokół” – wystawa fotografii Adama Kośnego, czynna 23.10-16.11

 

Szamotuły

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Edmunda Calliera, Rynek 10, tel./fax 61 292 13 61, tel. 61 292 11 43, www.biblioteka-szamotuly.pl

pn.-pt. 9.00-18.00, pierwsza i trzecia sob. m-ca 9.00-13.00

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki: rozmowa o książce Francis Spufford „Golden Hill”, 25.10, godz. 18.00

Galeria Jednego Dzieła: „Bezpieczeństwo” Ewy J. Partyki (Grupa Jakkolwiek), do 3.11.

 

Śrem

Biblioteka Publiczna im. Heliodora Święcickiego, ul. Grunwaldzka 10, tel. 61 283 54 67, www.biblioteka.srem.pl

pn. 11.00-15.00, wt.-pt. 10.00-19.00, sob. 9.00-13.00

Audio-Baby – zajęcia multimedialne dla przedszkolaków, 23.10, godz. 9.00, mediateka

Jesienne zwierzątka – zajęcia dla dzieci, 23.10, godz. 10.00, Filia Błociszewo – OP w Krzyżanowie

Literackie Poranki Malucha: dla dzieci od 1 do 3 lat, 23.10, godz. 11.00, wypożyczalnia dla dzieci

Zajęcia biblioteczno-edukacyjne dla dzieci, 24.10, godz. 14.30, Filia Pysząca

Jesienne liście – zajęcia edukacyjno-biblioteczne dla dzieci szkolnych, 25.10, godz. 14.00, Filia Przy Moście , ul. Kilińskiego 2

Warsztaty teatralne dla dzieci (zajęcia odpłatne), 25.10, godz. 15.30, sala animacji

Jesienne bukiety – zajęcia plastyczne dla dzieci, 25.10, godz. 16.00, Filia Błociszewo

Klub Łowców Przygód: Jak zostać podróżnikiem? – spotkanie z Piotrem Kowalczykiem, dla młodzieży, 25.10, godz. 12.00

Kurs komputerowy dla dorosłych (zajęcia odpłatne), 25.10, godz. 16.00-18.00, pracownia komputerowa

Uniwersytet Ludzi Ciekawych Świat@: „Kobiety na trzech kontynentach” – wykład Piotra Kowalczyka, 25.10, godz. 18.15

Biblioteczni kinomani, 26.10, godz. 17.00, mediateka

Pracownia Ilustracji – warsztaty (odpłatnie, obowiązują zapisy), 27.10, godz. 9.30-12.30, sala animacji

Filmowe poranki dla dzieci, 27.10, godz. 10.00, mediateka

„Ta chwila… Ten moment…” – wystawa Śremskiej Grupy Fotograficznej (IV Wielkopolski Festiwal Fotografii im. Ireneusza Zjeżdżałki); czynna do 31.10.

 

Środa Wielkopolska

Miejska Biblioteka Publiczna im. R.W. Berwińskiego, Pl. Zamkowy 7, tel. 61 285 80 49, www.mbpsrodawlkp.pl

pn.-pt. 9.00-18.00, sob. 9.00-13.00

„Madagaskar – z wizytą u króla Juliana” – spotkanie z podróżnikiem Piotrem Kowalczykiem, 26.10, godz. 11.00, sala BP

„Maroko – brama do Orientu” – spotkanie z podróżnikiem Piotrem Kowalczykiem, 26.10, godz. 17.30, sala BP

 

Tarnówka

Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Zwycięstwa 51, tel. 67 266 41 07, email: bakcyl.tarnowka@o2.pl

wt.-pt. 11.00-19.00

„Biesiada na żołnierską nutę” – wspólne śpiewanie, 28.10, godz. 16.00

 

Trzcianka

Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury im. Kazimiery Iłłakowiczówny, ul. Sikorskiego 22, tel./fax 67 216 33 59, www.biblioteka-trzcianka.pl

pn.-pt. 8.00-19.00, sob. 8.00-15.00

Tydzień Integracji Społecznej, 22-26.10.

„Trzy pokolenia – jedna droga” – wernisaż wystawy fotografii, 25.10, godz. 17.00; wystawa czynna do 2.11, Dział Animacji Kultury, ul. Broniewskiego 7

Zajęcia fotograficzne: dla dorosłych i zaawansowanych, 22.10, godz. 16.00; dla młodzieży i początkujących, 23.10, godz. 16.00

XXXI Przegląd Sztuki Nieprofesjonalnej – wystawa pokonkursowa, czynna do 19.10.

III Turniej Jednego Wiersza „O Złote Pióro Iłły”, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; zgłoszenia do 5.11.

VIII Ogólnopolski Konkurs Recytatorski im. Romana Brandstaettera „Wyjście z cienia”, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; zgłoszenia do 16.11.

 

Trzcinica

Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Szkolna 2c, tel. 62 332 20 83, www.biblioteka.trzcinica.com.pl

pn., wt., pt. 8.00-17.00, śr. 8.00-16.00, czw. 9.00-17.00

„Czwartkowe spotkania z książką” – zajęcia kulturalno-edukacyjne dla dzieci, 25.10, godz. 16.00

 

Trzemeszno

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Św. Jana 11, tel./fax 61 415 41 03, www.biblioteka.trzemeszno.net

pn., wt., czw. 11.00-18.00, śr., pt. 8.00-16.00, sob. 8.00-13.00

Klub Najmłodszych Przyjaciół Książek: spotkanie dla dzieci w wieku do 7 lat, 23.10, godz. 16.00-17.15

 

Turek

Miejska Biblioteka Publiczna im. Włodzimierza Pietrzaka, ul. Dworcowa 5, tel./fax 63 289 21 26, 63 278 51 34, www.biblioteka.turek.pl

pn.-wt. 9.00-18.30, śr.-pt. 9.00-16.00

Spotkanie Bibliotecznego Klubu Filmowego – projekcja filmu „Boska Florence”, 23.10, godz. 16.00

Bibliosmyki – integracyjne zajęcia dla dzieci w wieku 3-6 lat wraz z opiekunami, 23.10, godz. 17.00-18.30

Plastykoterapia – zajęcia dla dzieci w wieku 6-10 lat (odplatne, obowiązują zapisy), 26.10, godz. 16.00-18.00

Konkurs „Piłsudski na plakaty” z wykorzystaniem cytatów Józefa Piłsudskiego w związku z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 5.11.

„Sławne Turkowianki 1918-2018” – konkurs na najciekawszą prezentację multimedialną, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 5.11.

 

Wągrowiec

Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Średnia 18, tel. 67 262 00 68, 725 255 955, www.mbp.wagrowiec.eu

pn., wt., czw., pt. 8.00-17.00, śr. 8.00-18.00, sob. 9.00-13.00

VIII Wągrowieckie Dyktando, 24.10, godz. 10.00

„Medal dla Niepodległej” – konkurs plastyczny, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 31.10.

„Namaluj Godło Polski” – konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych, szczegóły na stronie internetowej; prace należy dostarczyć do 9.11, Filia nr 1, os. Wschód 6

Wystawa prac pań z Sekcji Rękodzieła Wągrowieckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

 

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wągrowcu, ul. Kościuszki 49, tel. 67 268 56 25, www.pbp.wagrowiec.pl

pn.-pt. 7.45-17.00, sob. 9.00-13.00

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki: rozmowa o książce „Stryjeńska. Diabli nadali” Angeliki Kuźniak, 23.10.

 

Witkowo

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Powstańców Wielkopolskich 17a, tel./fax 61 477 81 62, www.biblioteka-witkowo.com.pl

pn., śr., pt. 11.00-18.00, wt., czw., sob. 8.00-14.00

Spotkania z bajką dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, 27.10, godz. 11.00-13.00

 

Wronki

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy – Wroniecki Ośrodek Kultury, ul. Szkolna 2, tel. 67 254 06 17, www.wokwronki.pl

pn.-czw. 8.00-18.00, pt. 8.00-15.00

Spotkanie z żeglarzem i podróżnikiem Kazimierzem Ludwińskim, 24.10, godz. 18.00, Kinoteatr „Gwiazda”; wstęp wolny (współorganizacja)

„Mój Zwierzak i Książka” – zabawa fotograficzna, szczegóły na Fb i stronie internetowej biblioteki; trwa do 31.10.

 

Września

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Dzieci Wrzesińskich 13, tel. 61 436 25 96, www.biblioteka.wrzesnia.pl

pn. 10.00-18.00, wt.-pt. 8.00-18.00, pierwsza sob. m-ca 8.00-14.00

W cyklu Wrzesiński Kalejdoskop Literacki: spotkanie autorskie z pisarką Magdaleną Witkiewicz, 22.10, godz. 18.00

 

Wyrzysk

Biblioteka w Wyrzysku – Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, ul. Kościuszki 15, tel. 67 286 26 64; fax 67 286 20 90, biblioteka.mgokwyrzysk.pl

pn.-czw. 8.00-17.00, pt. 8.00-15.00, pierwsza i ostatnia sob. m-ca 9.00-13.00

Akademia Przedszkolaka: „Co nam jesień w koszu niesie?”, 22.10, godz. 9.30; „Zabawy słowem”, 24.10, godz. 9.30, Filia w Osieku nad Notecią

Kącik twórczy dla dzieci: ziemniaczane „cudaki-kartoflaki”, 23.10, godz. 14.00-15.00

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, 24.10, godz. 15.00

Przystanek Pomysłów – zajęcia dla dzieci w wieku szkolnym: „Dynia”, 26.10, godz. 14.45

 

Zbąszyń

Biblioteka Publiczna – Zbąszyńskie Centrum Kultury, ul. 17 Stycznia 59a, tel./fax 68 386 07 00, www.biblioteka.zbaszyn.pl

pn., wt., czw., pt. 9.00-18.00, śr. 11.00-16.00

„Dni Otwartych Ramion”: Smaki kuchni żydowskiej – warsztaty kulinarne dla młodzieży i dorosłych (obowiązują zapisy), 27.10, godz. 10.00-13.00, Senior-WIGOR

 

Zduny

Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta, ul. Sienkiewicza 9, tel./fax 62 721 51 72, www.biblioteka.zduny.pl

pn.-pt. 10.00-18.00, sob. 9.00-12.00

„Czym jest teatr w rozwoju dziecka” – spotkanie z Małgorzatą Strońską: wykład wraz z prezentacją multimedialną, 24.10, godz. 17.00

 

Złotów

Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida, ul. Grochowskiego 17, tel./fax 67 263 20 00, www.biblioteka-zlotow.pl

pn.-pt. 8.00-18.00, sob. 8.00-13.00

Oseskowy Klubik Bajkowy – dla dzieci w wieku 3-6 lat, 24.10, godz. 15.30

„Gęby” – otwarcie wystawy fotograficznej Agnieszki Witkowskiej, 25.10, godz. 17.00; wystawa czynna do 17.10.

„Mała Ojczyzna Codzienna” – podsumowanie konkursu fotograficznego, 25.10, godz. 17.00

„Narysuj sobie komiks” – warsztaty komiksowe dla młodzieży od 12 lat (obowiązują zapisy), 26.10, godz. 16.00-18.00

 

Wyniki wyszukiwania ({[{total}]})

brak wyników wyszukiwania

Newsletter

Zapisano adres do bazy.

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera.