Wykorzystujemy pliki cookies do zapamiętania ustawień i preferencji użytkownika. Więcej informacji znajdziesz w Polityce cookies. Jeśli się nie zgadzasz, możesz w swojej przeglądarce wyłączyć zgodę na ich przechowywanie.

{[{category.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej organizatorów

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
{[{category.name}]}
{[{tag.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej wydarzeń powiat{[{region.name}]}

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
Data
{[{month.name}]}
{[{day.name}]} {[{day.day}]}
« wcześniejsze daty dalsze daty »
{[{category.name}]} {[{tag.name}]} {[{place.name}]} {[{date.date_from}]} - {[{date.date_to}]} wyczyść

Kalendarium wydarzeń bibliotecznych 20-26/03/2017

Bojanowo

Miejska Biblioteka Publiczna, Rynek 10, tel. 65 545 64 64, www.biblioteka.gminabojanowo.pl

pn., śr., pt. 8.00-19.00, wt., czw. 8.00-15.00, sob. 9.00-13.00

„Piątki z planszówkami” – cotygodniowe spotkania miłośników gier planszowych, 24.03, godz. 17.00

III Wiosenny Marsz Nordic Walking „Marzanna 2017” (obowiązują zapisy), 26.03, start godz. 11.00; wpłata 10 zł, regulamin dostępny na stronie internetowej biblioteki

„Wielkanocna Pisanka” – świąteczny konkurs plastyczny dla dzieci, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 8.04.

 

Chodzież

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Michalskiego, ul. Kościuszki 32, tel. 67 381 81 38, tel./fax 67 381 81 08, www.biblioteka-chodziez.pl

pn.-pt. 8.00-19.00, sob. 8.00-13.00

„Być kobietą” – wystawa obrazów Danuty Gościńskiej

„120 lat chodzieskiej porcelany” – wystawa czynna do maja, Dział Historii i Tradycji Miasta

 

Czarnków

Miejska Biblioteka Publiczna, pl. Wolności 5, tel. 67 255 27 73, www.mbp.czarnkow.pl

pn.-pt. 8.00-17.00, sob. 9.00-13.00

Spotkanie Bibliomolików – zajęcia biblioteczne dla dzieci w wieku 2-5 lat wraz z rodzicami, 22.03, godz. 10.00

„Wiosna w poezji dziecięcej” – konkurs recytatorski dla dzieci, szczegóły na stronie internetowej biblioteki, 23.03, godz. 10.00

„Wielkanocna pisanka” – konkurs plastyczny dla dzieci, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 31.03.

„Wielkanocna palma” – konkurs plastyczny dla dzieci, młodzieży i dorosłych, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 31.03.

 

Czempiń

Biblioteka Publiczna, ul. Parkowa 2, tel. 65 282 61 03, www.biblioteka.czempin.pl

pn.-pt. 9.00-19.00

„Baranek Wielkanocny” – konkurs plastyczny dla dzieci, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 28.03.

Konkurs na Kartkę Wielkanocną, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 31.03.

 

Czerniejewo

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Ks. Prymasa St. Wyszyńskiego 6, tel. 61 429 13 43, 61 429 13 28, www.biblioteka.czerniejewo.pl

pn., pt. 10.00-18.00, wt., czw. 9.00-15.00, śr. 8.00-16.00

Spotkanie klubu „Pogadajmy o książce...” (obowiązują zapisy), 24.03, godz. 16.00

 

Dopiewo

Gminna Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury, ul. Konarzewska 12, tel./fax 61 814 82 23, www.bibldop.pl

pn., wt., czw. 10.00-18.00, śr., pt. 8.00-15.00

Powitanie Wiosny dla przedszkolaków z Gminy Dopiewo, 22.03, godz. 9.00

 

Duszniki

Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury, ul. Jana Pawła II 8, tel./fax 61 291 94 16, www.bpicak.pl

pn. 8.00-16.00, wt., śr. 8.00-17.00, czw. 8.00-15.00, pt. 11.00-18.00

„Dzienniki z Afryki – od Sienkiewicza do muzyki!” – edukacyjne spotkanie ze sztuką, 21.03, godz. 14.30

Rodzinne warsztaty wielkanocnego rękodzieła: wielkanocny wieniec (obowiązują zapisy), 24.03, godz. 15.30; koszt 10 zł

 

Gniezno

Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna, ul. Staszica 12a, tel. 61 426 32 61, www.biblioteka.gniezno.pl

Biblioteka Główna, ul. Mieszka I 16, pn.-pt. 9.00-18.00, sob. 10.00-14.00; Wypożyczalnia dla Dzieci, ul. Mieszka I 15, pn., śr., pt. 9.00-17.00, wt., czw. 9.00-15.00, sob. 10.00-14.00

Daj lajka czytaniu – projekt promujący czytelnictwo, szczegóły na stronie internetowej biblioteki, trwa do 23.06

„Dźwięki roztańczonych barw” – wystawa malarstwa Jana Aleksandra Łąckiego, czynna do 24.03, Filia nr 2

Galeria Jednej Książki: „Wątki z zapomnianej historii Gniezna”, Filia nr 2, ul. Staszica 12a

 

Golina

Biblioteka Publiczna, pl. Kazimierza Wielkiego 12, tel. 63 241 81 21, www.golina.naszabiblioteka.com

pn.-śr., pt. 9.00-18.00, czw. 13.00-18.00

„Golinianie dzieciom” – konkurs na napisanie bajki dla dzieci, szczegóły na stronie internetowej biblioteki, termin nadsyła prac do 31.05.

 

Gołuchów

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Czartoryskich 47, tel. 62 742 46 77

pn., wt., czw., pt. 9.00-17.00, śr. 9.00-15.00, sob. 9.00-14.00

Spotkanie autorskie z Anetą Kolańczyk vel Teresa Rudowicz – z okazji Światowego Dnia Poezji, 23.03, godz. 10.00

 

Jarocin

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Park 3, tel./fax 62 747 23 46, www.bibliotekajarocin.pl

pn.-pt. 8.00-18.00, sob. 9.00-13.00

W cyklu „Ciekawe miejsca, ciekawi ludzie”: „Miasto Duchów” – Wernisaż wystawy fotografii wykonanych otworkowo przez Grzegorza Sawę-Borysławskiego podczas wypraw do Czarnobyla, 24.03, godz. 19.00, Galeria Skarbczyk, ul. Park 1

 

Kalisz

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka, ul. Łazienna 6, tel. 62 757 34 30, 757 22 88; fax 62 766 54 47, www.mbp.kalisz.pl

pn., wt., czw. 10.00-18.00, śr., pt. 8.00-15.00

Powszechne czytanie „Odysei” Homera (w ramach Europejskiego Festiwalu Łaciny i Greki), 24.03, godz. 10.00-11.00, Filia nr 9, ul. Serbinowska 1A

„Historia pisma” – pogadanka dla uczniów klas I-III, 23.03, Filia nr 5 Oddział Dziecięcy, ul. Złota 26-28

„Czytając wyobraźnią” – konkurs literacki dla dla dzieci w wieku 5 lat, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; zgłoszenia do 21.03.

„Ziemia nieznana. Kalisz po Belle époque” – wystawa czynna do 28.04, Biblioteka Główna, ul. Legionów 66

„Z ziemi włoskiej do Polski...” – w 195. rocznicę śmierci Józefa Wybickiego i 90. rocznicę ogłoszenia Mazurka Dąbrowskiego oficjalnym hymnem Rzeczypospolitej Polskiej, wystawa czynna do 31.03, Filia nr 4, al. Wolności 27

„Chłopcy malowani. Poezja i proza Legionów Polskich” (w ramach obchodów Roku Józefa Piłsudskiego) – wystawa czynna do 31.03, Filia nr 5, ul. Złota 26-28

„21 marca – Światowy Dzień Poezji” – wystawa czynna w terminie 1-31.03, Filia nr 1 Oddział Dziecięcy, ul. Górnośląska 29

„90. rocznica urodzin Gabriela Garcíi Márqueza – kolumbijskiego powieściopisarza, dziennikarza i działacza społecznego”, wystawa czynna w terminie 6-31.03, Filia nr 2, ul. Serbinowska 25

„Józef Piłsudski, mąż stanu – jakim człowiekiem był prywatnie? I kim były kobiety, które kochał, i które wywarły wpływ na jego życie?” – wystawa książek i publikacji w Roku Józefa Piłsudskiego i 150. rocznicy urodzin, czynna w terminie 8-31.03, Filia nr 7, ul. Tuwima 10

„20. rocznica śmierci Agnieszki Osieckiej”, wystawa czynna w terminie 1-31.03, Filia nr 16, ul. H. Sawickiej 15

 

Kępno

Samorządowa Biblioteka Publiczna im. Marii z Fredrów hr. Szembekowej, ul. Kościuszki 7, tel. 62 782 20 92

pn., wt., czw., pt. 8.30-17.00, sob. 9.00-13.00

„Wielkanocne jajo” – konkurs plastyczny, regulamin w bibliotece, prace należy dostarczyć do 23.03.

„Historia Biblii – księga, która przetrwała wieki” – wystawa, czynna do 23.03.

 

Kłecko

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Gnieźnieńska 8, tel./fax 61 427 01 40, www.bpklecko.naszabiblioteka.com

pn., śr., pt. 10.00-16.00, wt., czw. 10.00-19.00, 1 i 3 sob. m-ca 9.00-13.00

Kiermasz książki, trwa w dniach 10-31.03.

„Mój biblioteczny dzień” – warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży, do 8.05.

 

Kobylin

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Wolności 35, tel. 65 548 21 40, www.kobylin.naszabiblioteka.com

pn.-śr., pt. 11.00-18.00, czw. 10.00-15.00, sob. 9.00-13.00

Wystawa prac szydełkowych Emilii Kaczmarek ze Smolic, Filia w Smolicach

 

Koło

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Kolejowa 19, tel./fax 63 217 80 03, 217 80 02, www.biblioteka-kolo.pl

pn.-śr., pt. 8.00-18.00, czw. 10.30-15.00, sob. 9.00-14.00

Akademia Plastyki, 20.03, godz. 16.00-17.30

Warsztaty kreatywnego pisania z Michałem Larkiem, 20.03, godz. 10.00

Spotkanie autorskie z Michałem Larkiem, 20.03, godz. 17.00

Wybieramy Mistrza Pięknego Czytania Powiatu Kolskiego ’2017 – finał konkursu czytelniczego, 23.03, godz. 9.00

„Tajemniczy ogród” – konkurs plastyczny dla dzieci, szczegóły na stronie internetowej biblioteki, prace należy nadsyłać do 14.04.

Zajęcia z elementami biblioterapii, 24.03, godz. 15.30-17.30

„Wędrówka Nabu” – konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży, szczegóły na stronie internetowej biblioteki, prace należy dostarczyć do 15.04, Filia dla Dzieci

 

Komorniki

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Stawna 7/11, tel. 61 810 76 13, www.biblioteka-komorniki.pl

pn., pt. 8.00-16.00, wt. 10.00-19.00, śr. 8.00-15.00, czw. 11.00-19.00

Konkurs plastyczny na witraż wielkanocny, szczegóły na stronie internetowej biblioteki, prace należy dostarczyć do 24.03.

 

Konin

Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Dworcowa 13, tel./fax 63 242 85 37, www.mbp.konin.pl

pn., wt., śr., pt. 9.00-18.00, czw. 12.00-15.00, sob. 10.00-14.00

XI Liryczne spotkania z Norwidem – konkurs recytatorski, finał 21.03, godz. 11.00

„Zielone rymy” – 14 edycja powiatowego konkursu poetyckiego na wiersz o tematyce przyrodniczo-ekologicznej, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; termin nadsyłania wierszy do 31.03.

 

Kościan

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Tomaszewskiego, ul. Wrocławska 28b, tel. 65 512 00 40, 65 511 00 26, www.biblioteka.koscian.pl

pn.-śr., pt. 10.00-18.00, czw., sob. 8.00-15.00

Spotkanie w cyklu Strefa Kobiet – warsztaty dla kobiet prowadzone przez Jolantę Wojciechowską (obowiązują zapisy), 22.03, godz. 17.00-20.00

„Wielkanocna niespodzianka” – zajęcia dla dzieci, 23.03, godz. 9.30

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla młodzieży – rozmowa „O wszystkim i o niczym”, 24.03, godz. 16.30

 

Kórnik

Biblioteka Publiczna, ul. Poznańska 65, tel. 61 817 00 21, www.biblioteka.kornik.pl

pn., wt., pt. 11.00-19.00, śr., czw. 8.00-15.00, 1, 2 i 3 sob. m-ca 9.00-13.00

Warsztaty Pasjoteki: „Decoupage nowe świąteczne wyzwania”, 20.03, godz. 17.00-19.00

„Bajkoczytanie”: „Królewna Lenka”, 21.03, godz. 17.30

 

Krotoszyn

Krotoszyńska Biblioteka Publiczna im. Arkadego Fiedlera, ul. Benicka 9, tel./fax 62 725 27 83, www.biblioteka.krotoszyn.pl

pn., wt., czw., pt. 10.00-19.00, śr. 13.00-19.00, sob. 9.00-13.00

Spotkanie Klubu Mam, 23.03, godz. 10.00

„Funkcja pszczoły murarki” – wykład i praktyczny pokaz, 22.03, godz. 18.00

 „Spacerkiem po Jeżycach” – konkurs czytelniczy dotyczący książek Małgorzaty Musierowicz, szczegóły na stronie internetowej biblioteki, zgłoszenia do 27.03.

Konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży na najładniejszą kartkę wielkanocną, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 31.03.

Wystawa malarstwa Barbary Papis

 

Leszno

Miejska Biblioteka Publiczna im. St. Grochowiaka, ul. B. Chrobrego 3, tel. 65 520 53 55, www.mbpleszno.pl

pn.-śr., pt. 9.00-19.00, czw. 9.00-15.30, sob. 9.00-14.00

„Narodziny wiosny” – otwarcie wystawy, 20.03, godz. 12.00, Biblioteka Dworcowa, ul. Dworcowa 1; czynna do 26.04.

„Stanisław Dygat. Urodziny” – otwarcie wystawy, 20.03, godz. 17.00, Galeria za Regałami; czynna do 5.04.

„Zamiast kwiatów, przyniósł mi wiersz” – wieczór poetycki z udziałem poetów: Eleonora Biberstajn, Ryszard Biberstajn, Dominika Gładek, Sabina Klak, Roxana Lewandowska, Danuta Sikorska, Gabriel Roszak, 21.03, godz. 17.00, Galeria Lochy

Spotkanie z Olgą Rudnicką – autorką powieści kryminalnych, 22.03, godz. 17.00, Galeria Lochy

W cyklu „Obywatelskie Czwartki”: „Cóż tam, Panie, w polityce?”, prowadzenie: Łukasz Przybyłka i Roman Kubica, 23.02, godz. 18.00

„Leszno- miejsce urodzenia Stanisława Grochowiaka”, wystawa czynna w terminie 13.03-20.04, Biblioteka dworcowa

„przeBUDOWA” – interaktywny plac zabaw dla dzieci w wieku 3-11 lat (odpłatnie, obowiązują zapisy), 1-31.03, godz. 8.00-19.00

 

Lipka

Gminna Biblioteka Publiczna im. IV Dywizji Piechoty WP, ul. IV Dywizji Piechoty WP 2, tel./fax 67 266 51 36, goklipka.pl/category/biblioteka

pn.-pt. 9.00-17.00

W krainie bajek – spotkania teatralne: „Warkocz królewny Wisełki” – spektakl dla dzieci w wykonaniu aktorów Studia Teatralnego Krak-Art, 24.03, godz. 10.00, sala widowiskowa Domu Kultury; bilety 2 zł

„Palma wielkanocna” i „Zajączek wielkanocny” – konkursy plastyczne, szczegóły na stronie internetowej biblioteki, prace należy składać do 3.04.

 

Luboń

Biblioteka Miejska, ul. Żabikowska 42, tel./fax 61 813 09 72, www.biblub.com

pn.-śr. 11.00-19.00, czw.-sob. 9.00-15.00

Kino Kamera – nowości filmowe, 20.03, godz. 17.00; wstęp 5 zł

Klub Szachowy, zajęcia prowadzi Janusz Woda, 20.03, godz. 17.30

„Kobieta niezależna, czyli jaka?” – wykład Katarzyny Gauzy, w ramach bibliotecznej sekcji ULTW, 21.03, godz. 17.00

Lokalny Klub Kodowania – warsztaty, 21.03, godz. 17.00

„Spotkanie z poezją” – wykład w ramach bibliotecznej sekcji ULTW, 22.03, godz. 12.00

„Bocian i żabka” – teatrzyk dla dzieci w wykonaniu aktorów Studia Teatralnego Krak-Art, 22.03, godz. 17.00, wstęp 5 zł

Warsztaty fotograficzne, 23.03, godz. 17.00

„Mały naukowiec”, 25.03, godz. 12.00; wstęp 5 zł

„Wielkanocne fanaberie” – wystawa połączona z kiermaszem rękodzieła, w terminie: 15.03-11.04.

 

Łubowo

Biblioteka Publiczna Gminy, Łubowo 13f, tel. 61 427 59 34

pn., pt. 9.00-19.00, wt., czw. 9.00-15.00, śr. 9.00-17.00, pierwsza i ostatnia sob. m-ca 9.00-13.00

Konkurs „Palma wielkanocna”, szczegóły na stronie www.lubowo.pl, prace należy składać do 7.04.

XXI Lednicka Wiosna Poetycka – Turniej Poetycki „O Koronę Wierzbową”, szczegóły na stronie www.lubowo.pl; prace należy składać do 1.05.

 

Malanów

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna, ul. Kaliska 2, tel. 63 288 33 22, www.ckibp.malanow.pl

pn.-pt. 10.00-18.00

„Sowa w Bibliotece” – I Konkurs Plastyczny dla dzieci, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 24.03.

 

Margonin

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Polna 6, tel. 67 284 60 86, blog.biblioteka.margonin.pl

pn., pt. 8.00-15.00, wt., śr., czw. 8.00-19.00

„Jane Austen – malarka charakterów” – wykład dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku, 23.03, godz. 16.00

 

Mieścisko

Gminna Biblioteka Publiczna im. Czesława Chruszczewskiego, ul. Kościuszki 11, tel. 61 427 80 76, www.miescisko.naszabiblioteka.com

pn.-pt. 9.00-20.00, sob. 9.00-14.00

Konkurs wielkanocny na pisankę i stroik wielkanocny, szczegóły na stronie internetowej biblioteki, prace należy dostarczyć do 3.04.

 

Nowe Miasto nad Wartą

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Poznańska 8a, tel. 61 287 46 18, www.nowemiasto.naszabiblioteka.com

pn., śr.-pt. 10.00-18.00, wt. 9.00-15.00, sob. 9.00-13.00

Wiosenne zajęcia czytelniczo-plastyczne dla dzieci, 21.03, godz. 14.00, Filia w Chociczy

 

Nowy Tomyśl

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna, ul. Witosa 8, tel. 61 442 12 70, www.bibliotekant.pl

pn., wt., czw., pt. 9.00-18.00, śr. 11.00-16.00, sob. 10.00-14.00

Poranki w bibliotece – zajęcia dla dzieci w wieku 3-5 lat, 21.03, godz. 10.00-11.00

V Święto Kobiecości. „Uwolnij swoje ciało” – warsztaty taneczne z zespołem Overdue Girls (obowiązują zapisy), 20.03, godz. 18.00

Nowotomyskie Piętro Wyrazów Literackich. Happening „Telefon do poety”, 21.01, godz. 18.00

„Odkryj przyrodę” – zajęcia internetowe dla seniorów w ramach projektu „Zaczytana Pani Wiosna”, 21.03, godz. 9.00

Językowe pogotowie – spotkania z językiem polskim dla obcokrajowców, 23.03, godz. 18.00

Klub Rękodzieła Fantazja – II część warsztatów kaligrafii z Barbarą Wilińską, 24.03, godz. 18.00

„Społeczny savoir vivre” – warsztaty dla dzieci z Michałem Zawadką, w ramach projektu „Zaczytana Pani Wiosna”, 24.03, godz. 9.00

„W krainie liliputów” – wystawa fotografii Moniki Nowak; czynna do 31.03.

 

Oborniki

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Antoniego Małeckiego, ul. Kopernika 10, tel./fax 61 296 02 65, www.biblioteka.oborniki.pl

pn.-pt. 9.00-18.00, sob. 13.00

Warsztaty z Mądrą Sową – „Witamy wiosnę”, 20.03, godz. 15.30

Warsztaty poezjoterapii – dla młodzieży i dorosłych, 22.03, godz. 16.30

„Z poezją przez życie” – wieczór poetycko-muzyczny poświęcony pamięci poetki Jolanty Nowak- Węklarowej, 24.03, godz. 18.00

IX Powiatowy Konkurs Recytatorski: „Z marzeniami nam do twarzy” – wiersze Agnieszki Osieckiej i Jonasza Kofty, 25.03, godz. 9.30

 

Opalenica

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, os. Centrum 11, tel. 61 447 74 30, www.bibliotekaopalenica.pl

pn., wt., pt. 10.00-18.00, śr. 8.00-20.00, czw. 8.00-15.00, sob. 9.00-13.00

Biblioteczne Spotkania Filmowe KINO ŁĄCZY: „Bardzo nietypowe Love Story – z homarem w tle”, 24.03, godz. 19.00, czytelnia

Wystawa grafik Williama Hogartha przedstawiających XVIII-wieczną obyczajowość

 

Ostrów Wielkopolski

Biblioteka Publiczna im. St. Rowińskiego, ul. Wolności 2, tel./fax 62 737 47 00, www.biblioteka-ostrow.pl

pn., wt., czw., pt. 8.00-18.00, śr. 9.00-14.00, sob. 9.00-13.00

Promocja książki Wacława Kieremkampta „Miasto Ostrów i Dobra Przygodzickie w Aktach i Dokumentach od XV do końca XVIII wieku”, 21.03, godz. 18.00, Czytelnia Główna

 

Ostrzeszów

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Stanisława Czernika, Plac Borek 17, tel. 62 730 33 89, www.bp.ostrzeszow.pl

pn. 10.00-18.00, wt., czw., pt. 10.00-17.00, śr. 9.00-15.00

Spotkanie autorskie z Martą Orzeszyną, autorką biografii Antoine Cierplikowskiego, 24.03, godz. 17.00

XX Ogólnopolski Konkurs Recytatorski „Poeci Dzieciom, Dzieci Poetom”, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; zgłoszenia do 14.04.

XI Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Stanisława Czernika, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; termin nadsyłania wierszy do 31.03.

 

Piła

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Pantaleona Szumana w Pile, ul. Mariana Buczka 14, tel. 67 351 79 03, 67 351 79 04, www.biblioteka.pila.pl

pn.-pt. 8.00-19.00, sob. 8.00-15.00; Oddz. dla Dzieci, pn.-pt. 8.00-18.00, sob. 8.00-15.00

Razem z Mamą, razem z Tatą – popołudniowe zajęcia z książką dla dzieci i rodziców, 21.03, godz. 16.00, Filia nr 1, ul. Ludowa 11

Tęczowy Pawilon: „Zabawy z wiosną” – relaks i zabawy z książką i kredką dla dzieci w wieku od 5 do 10 lat, 21.03, godz. 16.15, Filia nr 4, al. Powstańców Wlkp. 62

Karty na stół – turnieje brydżowe dla mieszkańców osiedla, 22.03, godz. 15.00, Filia nr 9, ul. Wenedów 8A

Głośne czytanie na zaczarowanym dywanie – zajęcia interaktywne z książką dla dzieci w wieku 7-10 lat, 22.03, godz. 16.00, Filia nr 8, ul. Andersa 10

Rodzinne popołudnia z Misiem – spotkania z książką dla dzieci w wieku do 6 lat z rodzicami, 22.03, godz. 17.00, Oddział dla Dzieci, ul. Buczka 14

Kolorowe podwieczorki – spotkanie z książką i wyobraźnią dla najmłodszych dzieci (do lat 5) oraz mamy i taty, 23.03, godz. 17.30, Filia nr 3, ul. Prusa 16

Twórczy Papier – zajęcia literacko-plastyczne dla dzieci z osiedla w wieku 7-10 lat, 23.03, godz. 15.15, Filia nr 7, al. Poznańska 91

Opowiem Ci książkę – zajęcia literacko-plastyczne dla dzieci w wieku 6-12 lat, 23.03, godz. 18.30, Filia nr 9, ul. Wenedów 8A

Kącik Gier Planszowych – dla dzieci od lat 6 wraz z rodzicami, 25.03, godz. 11.00, Oddział dla Dzieci, ul. Buczka 14

Wystawa rzeźb i miniatur: Wystawa rzeźb Alicji Lesińskiej oraz miniatur malowanych farbami akrylowymi Wandy Piszczeckiej, Filia nr 4, al. Powstańców Wlkp. 62

Skarby z mojej komody: Wystawa prac Mai Stawickiej-Pipowskiej, uczennicy liceum, Filia nr 6, ul. Królowej Jadwigi 17

Galeria Różnorodności: Wystawa prac plastycznych Mai Stawickiej-Pipowskiej, Filia nr 7, al. Poznańska 91

Poetycka Czwórka – salonik poetycki: Prezentacja najnowszych wierszy Edmunda Muscari Czynszaka „Analiza codzienności”, Filia nr 4, al. Powstańców Wlkp. 62

 

Pleszew

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Słowackiego 19A, tel./fax 62 742 83 58, www.bppl.pl

pn., czw., pt. 9.00-18.00, wt. 9.00-19.00, śr. nieczynne, sob. 9.00-14.00

Spotkanie autorskie z Mariuszem Czubajem, autorem kryminałów, 21.03, godz. 17.00

Konkurs Pięknego Czytania (eliminacje miejsko-gminne dla I kategorii wiekowej), 22.03, godz. 9.00

„Poczuj się bezpiecznie...”, czyli kurs samoobrony z Józefem Sołtysiakiem, prezesem Pleszewskiego Klubu Karate (obowiązują zapisy), 20.03, godz. 16.30 i 17.30

Plebiscyt „Najpoczytniejsza książka 2016 roku” – szczegóły na stronie internetowej biblioteki, trwa do 30.04.

Cykliczne spotkanie Bibliotecznego Klubu Modelarstwa Papierowego, 25.03, godz. 13.00

 

Pniewy

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy. Centrum Kultury, ul. Strzelecka 11a, tel./fax 61 291 09 64, www.bibliotekapniewy.pl

pn. 8.00-16.00, wt., śr., pt. 9.00-17.00, czw. 11.00-19.00

Popołudnie z grami planszowymi, 21.03, godz. 17.00

Filmowe piątki w bibliotece, 24.03, godz. 18.00

 

Pobiedziska

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Kostrzyńska 21, tel. 61 817 71 46, www.bppob.pl

pn., czw. 10.00-19.00, wt., pt. 10.00-16.00, śr. 8.00-16.00, pierwsza i ostatnia sob. m-ca 9.00-13.00

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki – rozmowa o książce Shūsaku Endō „ Milczenie” i jej ekranizacji w reż. Martina Scorsese, 24.03, godz. 19.00

„Zaczytani” – konkurs fotograficzny, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; zdjęcia należy przesłać do 30.04.

„Inglot – Żołnierz Wyklęty” – wystawa fotografii Kamila Figasa, czynna w terminie 15.02-30.03, Filia w Biskupicach, ul. Dworcowa 3

Klub Nowoczesnych Gier Planszowych „Planszoteka” – spotkania z grami, 21.03, godz. 15.00-16.30, Filia Pomarzanowice; 23.03, godz. 16.00-18.00, Filia Biskupice; 24.03, godz. 15.00-17.00, Pobiedziska

 

Powidz

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Park Powstańców Wlkp. 25, tel. 63 277 63 52, www.powidz.naszabiblioteka.com

pn., śr., pt. 11.00-19.00, wt., czw. 7.30-15.30

Recital Marianny Łaby z Filharmonii Lwowskiej, 24.03, godz. 17.00; wstęp wolny

 

Poznań

Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury, ul. Prusa 3, tel. 61 66 40 850, www.wbp.poznan.pl

pn., śr., pt. 9.00-16.00, wt., czw. 10.00-18.00

„Strefy Widzenia” – wystawa fotografii Grzegorza Kosmali w ramach Wojewódzkiego Przeglądu Wystaw Fotograficznych 2016 roku, czynna do 3.04, Galeria WBPiCAK

„Pejzaż bez ciebie” – wystawa fotografii Franciszka Kupczyka w ramach Wojewódzkiego Przeglądu Wystaw Fotograficznych 2016 roku, czynna do 3.04, Galeria WBPiCAK

Spojrzenia 2017: „...nie tylko zbrodnie są u nas możliwe” – konkurs poetycki, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy przesyłać do 19.05.

Wielkopolskie Porównania Filmowe – Warsztat! – przegląd wielkopolskiej nieprofesjonalnej twórczości filmowej, szczegóły na stronie internetowej biblioteki, filmy należy dostarczyć do 25.03; współorganizacja z CK Zamek

 

Puszczykowo

Biblioteka Miejska im. Małgorzaty Musierowicz – Centrum Animacji Kultury, Rynek 15, tel./fax 61 819 46 49, www.biblioteka.iq.pl

pn., pt. 7.00-15.00, wt., śr., czw. 10.00-18.00, sob. 9.00-13.00

„Cook and beautiful look” – warsztaty kulinarne dla młodzieży (obowiązują zapisy), 23.03, godz. 17.00-19.00, CAK, ul. Wysoka 1; koszt. 20 zł

 

Ryczywół

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Mickiewicza 14, tel. 67 283 70 91, www.gok.ryczywol.pl/biblioteka

pn. 8.00-18.00, wt.-pt. 8.00-18.15, sob. 8.00-13.00

Spotkanie z dr hab. inż. Stefanem Stojałowskim: „Wspomnienia o Aleksandrze Krygier-Stojałowskiej i Jej związkach z Ryczywołem”, 24.03, godz. 19.00

 

Skoki

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Eugeniusza Paukszty, ul. Rogozińska 1B, tel./fax 61 824 22 81, www.bibliotekaskoki.pl

pn.-pt. 9.00-19.00, sob. 9.00-14.00

„Imbryk” – warsztaty teatralne dla dzieci prowadzone przez Magdalenę Pawelec (zapisy do 22.03), 25.03, godz. 11.00

„Miasto i Gmina Skoki w obiektywie” – konkurs fotograficzny, szczegóły na stronie internetowej biblioteki, prace należy dostarczyć do 14.06.

 

Suchy Las

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Szkolna 16, tel. 61 250 04 01, tel./fax 61 250 04 04, www.osrodekkultury.pl/biblioteka

pn.-pt. 9.00-18.00, ostatnia sob. m-ca 9.00-13.00

„Cztery strony kobiety” – recital piosenki aktorskiej w wykonaniu Magdaleny Pawelec, 21.03, godz. 19.00, sala widowiskowa CKiBP; bezpłatne zaproszenia do odbioru w sekretariacie CKiBP

Spotkanie autorskie z Magdą Umer, 24.03, godz. 19.00; bezpłatne wejściówki do odbioru w bibliotece i filiach

Warsztaty fotograficzne z Łukaszem Ogrodowczykiem (obowiązują zapisy), 25.03, godz. 9.00-12.00

 

Swarzędz

Biblioteka Publiczna, os. Czwartaków 1, tel./fax 61 818 63 14, www.biblioteka.swarzedz.pl

pn. 11.00-20.00, wt.-czw. 10.00-18.00, pt. 8.00-16.00, pierwsza sob. m-ca 9.00-14.00

Konkurs plastyczny na ilustracje do „Baśni o Swarożycu” Heleny Trzebuchowskiej – w ramach projektu „Mały Kolberg”, szczegóły na stronie internetowej biblioteki, prace należy dostarczyć do 14.04.

„Drugie życie” – wystawa fotografii Justyny Garczyk-Kleszcz i Karoliny Brzuchalskiej, czynna do 31.03, czytelnia

„Macedonia 2015” – wystawa fotografii Magdy Pannert-Bobrowskiej, czynna do 31.03, Filia, os. Raczyńskiego

 

Szamotuły

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Edmunda Calliera, Rynek 10, tel./fax 61 292 13 61, tel. 61 292 11 43, www.biblioteka-szamotuly.pl

pn.-pt. 9.00-18.00, pierwsza i trzecia sob. m-ca 9.00-13.00

Koncert Marianny Łaby ze Lwowa, 23.03, godz. 19.00; wstęp wolny

Subiektywny przewodnik po Ziemi Szamotulskiej – konkurs plastyczno-poetycko-literacki dla młodzieży i dorosłych, szczegóły na stronie internetowej biblioteki, prace należy dostarczyć do 8.05; współorganizacja: Grupa Jakkolwiek

Galeria Jednego Dzieła: obraz Damiana Kłaczkiewicza

 

Śrem

Biblioteka Publiczna im. Heliodora Święcickiego, ul. Grunwaldzka 10, tel. 61 283 54 67, www.biblioteka.srem.pl

pn. 11.00-15.00, wt.-pt. 10.00-19.00, sob. 9.00-13.00

Czytamy przedszkolakom – głośne czytanie dla dzieci, 23.03, godz. 9.30; 24.03, godz. 10.45, wypożyczalnia dla dzieci

Literackie Poranki Malucha – dla dzieci od 1 do 3 lat, 21.03, godz. 11.00, wypożyczalnia dla dzieci

Trening z myślenia – zajęcia edukacyjno-biblioteczne dla dzieci szkolnych, 21.03, godz. 15.00, Filia Przy Moście

„Wiosenne zagadki” – zagadki, zajęcia plastyczne dla dzieci, 21.03, godz. 16.00, Filia Błociszewo

Kurs komputerowy dla dorosłych (zajęcia odpłatne), 23.03, godz. 16.00-18.00

Stare i nowe gry planszowe – gry i zabawy dla dzieci, 23.03, godz. 16.00, Filia Pysząca

BOOK Szpan – rozmowy o książkach, spotkanie młodzieży, 23.03, godz. 16.30, wypożyczalnia dla młodzieży

Biblioteczni Kinomani – pokaz filmu, 24.03, godz. 17.00, mediateka

Dyskusyjny Klub Książki – spotkanie autorskie z Krystyną Mirek w DKK, 24.03, godz. 18.00, sala audiowizualna

Wystawa Master Class Wielkopolskiej Szkoły Fotografii, czynna w terminie: 1-30.03.

Interaktywna wystawa „przeBUDOWA” – dla dzieci w wieku 3-11 lat, czynna do 31.03, wstęp 5 zł; współorganizacja z Centrum Nowoczesności „Młyn Wiedzy” z Torunia

 

Tarnówka

Gminna Biblioteka Publiczna i Ośrodek Kultury, ul. Zwycięstwa 51, tel. 67 266 41 07

pn., czw., pt. 8.00-16.00, wt., śr. 10.00-18.00

„Ostatni skubanie piórek” w wykonaniu zespołu Tarnowianie, 26.03, godz. 17.00, sala GBPiOK; wstęp wolny

 

Trzcianka

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Kazimiery Iłłakowiczówny, ul. Sikorskiego 22, tel./fax 67 216 33 59, www.biblioteka-trzcianka.pl

pn.-pt. 8.00-19.00, sob. 8.00-15.00

Koncert Marianny Łaby, solistki Filharmonii Lwowskiej, 23.03, godz. 16.30

„Linie Trzcianki” – wystawa grafik Aleksandry Wiktorzak, czynna do 24.03.

 

Trzcinica

Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Szkolna 2c, tel. 62 332 20 83, www.biblioteka.trzcinica.com.pl

pn., wt., czw., pt. 8.00-17.00, śr. 8.00-16.00

„Zaczarowany las” – spektakl dla dzieci w wykonaniu aktorów Teatru Lalek Pinokio, 24.03

„Himalaje” – wystawa fotografii Wojciecha Ogrodowczyka, czynna do 30.04.

 

Turek

Miejska Biblioteka Publiczna im. Włodzimierza Pietrzaka, ul. Dworcowa 5, tel./fax 63 289 21 26, 63 278 51 34, www.biblioteka.turek.net.pl

pn.-pt. 9.00-18.30, sob. 9.00-13.00

„Profilaktyka zdrowia Seniora – układ kostny” – spotkanie z Szymonem Baranieckim dla uczestników Programu 50+, 21.03, godz. 17.00

„Klub poszukiwaczy tajemnic” – zajęcia dla dzieci w wieku 10-12 lat (obowiązują zapisy), 24.03, godz. 17.00

„Fantastyczny Turek” – konkurs literacki, szczegóły na stronie internetowej biblioteki, prace należy dostarczyć do 30.04

Warsztaty rękodzieła dla uczestników programu 50+, 23.03, godz. 16.00

 

Wągrowiec

Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Średnia 18, tel. 67 26 20 068, 725 255 955, www.mbp.wagrowiec.eu

pn., wt., czw., pt. 8.00-17.00, śr. 8.00-18.00, sob. 9.00-13.00

„Szczęśliwy, kto kocha rymowane słowa!” – konkurs recytatorski o tytuł „Mistrza Recytacji”, szczegóły na stronie internetowej biblioteki, zgłoszenia do 23.03.

Konkurs na pisankę wielkanocną, szczegóły na stronie internetowej biblioteki, prace należy dostarczyć w terminie 20-31.03.

„Każdy, kto może, niech nam pomoże” – literacki quiz dla dzieci, szczegóły na stronie internetowej biblioteki, rozwiązania należy przesyłać do 28.04.

Wystawa prac sekcji rękodzieła Wągrowieckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, czynna do 14.04.

„Ty i Harry Potter w krainie Mugoli” – konkurs na komiks, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; termin nadsyłania prac do 5.05.

 

Witkowo

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Powstańców Wlkp. 17a, tel./fax 61 477 81 62, www.biblioteka-witkowo.com.pl

pn., śr., pt. 11.00-18.00, wt., czw., sob. 8.00-14.00

Spotkania z bajką – zajęcia dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, 25.03, godz. 11.00

 

Wolsztyn

Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Gajewskich, tel. 68 347 26 30, www.bibliotekawolsztyn.pl

pn.-śr., pt. 8.00-18.00, czw. 8.00-16.00, sob. 9.00-13.00

„Popołudnie z książką” – cykl zajęć edukacyjnych dla dzieci w wieku 5-6 lat, 20.03, godz. 16.30

Promocja tomiku poezji Karoliny Małychy „Szukając cienia”, 21.03, godz. 17.00

„Ja i moi przyjaciele w bibliotece” – cykl zajęć edukacyjnych dla dzieci w wieku 3-4 lata, 22.03, godz. 11.00

„Magiczny świat bajek” – cykl zajęć edukacyjnych dla dzieci w wieku 7-8 lat, 22.03, godz. 16.30

Spotkanie autorskie z Leszkiem Żebrowskim – publicystą, ekonomistą, działaczem społeczno-politycznym, 23.03, godz. 18.00

Cykl zajęć z biblioterapii dla dorosłych, 23.03, godz. 8.00-10.00, Dom Pomocy Społecznej

„Tworzone z pasją” – wystawa malarstwa Tomasza Weissa

 

Zbąszyń

Biblioteka Publiczna, ul. 17 Stycznia 59, tel. 693 29 10 55, www.biblioteka.zbaszyn.pl

pn., wt., czw., pt. 9.00-19.00, śr. 11.00-16.00, sob. 9.00-13.00

Spotkanie Klubu Rodziców małych dzieci, 21.03, godz. 11.00

„Tajemniczy Zbąszyń”, cz. 5 – wykład dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku, 24.03, godz. 18.00, ZS nr 1 im. Stefana Garczyńskiego w Zbąszyniu, ul. Powstańców Wlkp. 43

Warsztaty malarskie dla dzieci z norweską artystką Torun Katariny Linge (obowiązują zapisy), 25.03, godz. 10.00-12.00

„Impresje z życia” – wernisaż wystawy malarskiej Torun Katariny Linge, 25.03, godz. 15.00

 

Zduny

Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta, ul. Sienkiewicza 9, tel./fax 62 721 51 72, www.biblioteka.zduny.pl

pn.-pt. 10.00-18.00, sob. 9.00-12.00

Ale Kino!: projekcja filmu „Wesele” w reż. Andrzeja Wajdy, 20.03, godz. 15.00; wstęp wolny

Klub Bardzo Dorosłego Internauty, 23.03, godz. 16.00

 

Złotów

Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida, ul. Grochowskiego 17, tel./fax 67 263 20 00, www.biblioteka-zlotow.pl

pn.-pt. 8.00-18.00, sob. 8.00-13.00

XIV Powiatowy Konkurs Literacki Przygoda z Lekturą „Ciocia Jadzia – ulubiona siostra mojego tatusia” – konkurs dla przedszkolaków i uczniów szkoły podstawowej, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 28.04.

Oseskowy Klubik Bajkowy – zajęcia dla dzieci w wieku 3-6 lat, 22.03, godz. 15.30

„Debiut” – wystawa prac Marty Peplińskiej i Adriany Wasińskiej

Wyniki wyszukiwania ({[{total}]})

brak wyników wyszukiwania

Newsletter

Zapisano adres do bazy.

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera.