Wykorzystujemy pliki cookies do zapamiętania ustawień i preferencji użytkownika. Więcej informacji znajdziesz w Polityce cookies. Jeśli się nie zgadzasz, możesz w swojej przeglądarce wyłączyć zgodę na ich przechowywanie.

{[{category.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej organizatorów

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
{[{category.name}]}
{[{tag.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej wydarzeń powiat{[{region.name}]}

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
Data
{[{month.name}]}
{[{day.name}]} {[{day.day}]}
« wcześniejsze daty dalsze daty »
{[{category.name}]} {[{tag.name}]} {[{place.name}]} {[{date.date_from}]} - {[{date.date_to}]} wyczyść

Kalendarium wydarzeń bibliotecznych 20-26/02/2017

Chodzież

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Michalskiego, ul. Kościuszki 32, tel. 67 381 81 38, tel./fax 67 381 81 08, www.biblioteka-chodziez.pl

pn.-pt. 8.00-19.00, sob. 8.00-13.00

„120 lat chodzieskiej porcelany” – wystawa czynna do maja, Dział Historii i Tradycji Miasta

 

Czarnków

Miejska Biblioteka Publiczna, pl. Wolności 5, tel. 67 255 27 73, www.mbp.czarnkow.pl

pn.-pt. 8.00-17.00, sob. 9.00-13.00

„Wiosna w poezji dziecięcej” – konkurs recytatorski dla dzieci, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; zgłoszenia do 17.03.

Spotkanie Bibliomolików – zajęcia biblioteczne dla dzieci w wieku 2-5 lat wraz z rodzicami, 22.02, godz. 10.00

 

Czerniejewo

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Ks. Prymasa St. Wyszyńskiego 6, tel. 61 429 13 43, 61 429 13 28, www.biblioteka.czerniejewo.pl

pn., pt. 10.00-18.00, wt., czw. 9.00-15.00, śr. 8.00-16.00

Dzień Dinozaura – spotkanie dla dzieci. W programie m.in. zabawy, quiz „Który to dinozaur”, czytanie bajki, budowanie makiety „Świat dinozaurów” (obowiązują zapisy), 24.02, godz. 16.00-17.30

 

Czerwonak

Gminna Biblioteka Publiczna, os. 40-lecia PRL 7a, tel./fax 61 812 07 01, www.biblioteka.czerwonak.pl

pn., czw. 12.00-19.00, wt. 11.00-18.00, śr. 9.00-16.00, pt. 8.00-15.00, ostatnia sob. m-ca 8.00-14.00

Wystawa obrazów „Noworoczna paleta Impresji”, czynna do 13.03, Filia w Koziegłowach

 

Dopiewo

Gminna Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury, ul. Konarzewska 12, tel./fax 61 814 82 23, www.bibldop.pl

pn., wt., czw. 10.00-18.00, śr., pt. 8.00-15.00

„Pan Kuleczka” – przedstawienie literacko-teatralne dla dzieci, 22.02, godz. 9.00 i 11.00

Obchody 10-lecia Grupy Teatralnej BAJ, 24.02, godz. 18.00, Sala biblioteczna GOK, Dopiewiec, ul. Szkolna 11

 

Duszniki

Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury, ul. Jana Pawła II 8, tel./fax 61 291 94 16, www.bpicak.pl

pn. 8.00-16.00, wt., śr. 8.00-17.00, czw. 8.00-15.00, pt. 11.00-18.00

Edukacyjne Spotkanie ze Sztuką: „Ultrafiolet i pantomima – tu gra światłem i gestem się rozpoczyna!”, 21.02, godz. 14.30

 

Gniezno

Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna, ul. Staszica 12a, tel. 61 426 32 61, www.biblioteka.gniezno.pl

Biblioteka Główna, ul. Mieszka I 16, pn.-pt. 9.00-18.00, sob. 10.00-14.00; Wypożyczalnia dla Dzieci, ul. Mieszka I 15, pn., śr., pt. 9.00-17.00, wt., czw. 9.00-15.00, sob. 10.00-14.00

Klub Dyskusji o Książce: rozmowa o książce Kot Bob i ja” Jamesa Bowena, 21.02, godz. 18.00, Wypożyczalnia dla Dzieci

Galeria Jednej Książki: Galeria Jednej Książki: „Skarb Dziedzica”, Filia nr 2, ul. Staszica 12a

 

Golina

Biblioteka Publiczna, pl. Kazimierza Wielkiego 12, tel. 63 241 81 21, www.golina.naszabiblioteka.com

pn.-śr., pt. 9.00-18.00, czw. 13.00-18.00

„Czy słodkie jabłko może być kwaśne” – warsztaty naukowe dla dzieci w wieku 6-12 lat (odpłatnie, obowiązują zapisy), 24.02, godz. 17.00

„Golinianie dzieciom” – konkurs na napisanie bajki dla dzieci, szczegóły na stronie internetowej biblioteki, termin nadsyła prac do 31.05.

 

Gostyń

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Gostyniu, ul. Wrocławska 257, tel. 65 572 09 52, www.biblioteka.gostyn.pl

wt., śr. 11.00-18.00, czw. 9.00-18.00, pt. 8.00-18.00, sob. 9.00-14.00

Multimedialne spotkanie autorskie z podróżnikiem i pisarzem Arunem Milcarzem oraz promocja książki „Czad. W poszukiwaniu straconego...”, 21.02, godz. 17.00

 

Jastrowie

Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Wojska Polskiego 11, tel. 67 266 28 88, fax 67 266 22 94, www.mbp.okjastrowie.pl

pn.-śr., pt. 8.00-17.00, czw. 8.00-15.30, sob. 8.00-13.00

„Bądź piękna na wiosnę” – zajęcia dla kobiet, w programie m.in.: pielęgnacja skóry, domowe spa, makijaż, zdrowe odżywianie (obowiązują zapisy), 23.02, godz. 16.00

 

Kalisz

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka, ul. Łazienna 6, tel. 62 757 34 30, 757 22 88; fax 62 766 54 47, www.mbp.kalisz.pl

pn., wt., czw. 10.00-18.00, śr., pt. 8.00-15.00

„Język polski na wesoło” – pogadanka, 21.02, Filia nr 5 Oddział Dziecięcy, ul. Złota 26-28

Bal przebierańców dla osób niepełnosprawnych z Warsztatów Terapii Zajęciowych w Kaliszu, 24.02, godz. 10.00, Klub Komoda, ul. Niecała 6A; współorganizacja: Filia nr 3, ul. Krótka 3

„Czytając wyobraźnią” – konkurs literacki dla dla dzieci w wieku 5 lat, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; zgłoszenia do 21.03.

„Walentynki” – wystawa prac uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Kaliszu, czynna w terminie 13-28.02, Filia nr 1, ul. Górnośląska 29

„Ziemia nieznana. Kalisz po Belle époque” – wystawa czynna do 28.04, Biblioteka Główna, ul. Legionów 66

„Zima” – wystawa prac plastycznych uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 13, czynna do 28.02, Filia nr 1 Oddział Dziecięcy, ul. Górnośląska 29

„55. rocznica śmierci Władysława Broniewskiego” – wystawa czynna do 28.02, Filia nr 2, ul. Serbinowska 25

„Z ziemi włoskiej do Polski...” – w 195. rocznicę śmierci Józefa Wybickiego i 90. rocznicę ogłoszenia Mazurka Dąbrowskiego oficjalnym hymnem Rzeczypospolitej Polskiej, wystawa czynna do 31.03, Filia nr 4, al. Wolności 27

„Chłopcy malowani. Poezja i proza Legionów Polskich” (w ramach obchodów Roku Józefa Piłsudskiego) – wystawa czynna do 31.03, Filia nr 5, ul. Złota 26-28

„Każda strzelba posiada duszę…” – 175. rocznica urodzin Karola Maya, wystawa czynna w terminie 13.02-10.03, Filia nr 3, ul. Krótka 3

 

Kłecko

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Gnieźnieńska 8, tel./fax 61 427 01 40, www.bpklecko.naszabiblioteka.com

pn., śr., pt. 10.00-16.00, wt., czw. 10.00-19.00, 1 i 3 sob. m-ca 9.00-13.00

Spotkanie z sędzią Anną Marią Wesołowską, 24.02, godz. 17.00

„Mój biblioteczny dzień” – warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży, do 8.05.

 

Koło

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Kolejowa 19, tel./fax 63 217 80 03, 217 80 02, www.biblioteka-kolo.pl

pn.-śr., pt. 8.00-18.00, czw. 10.30-15.00, sob. 9.00-14.00

„Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego” – uroczyste wręczenie nagród w konkursie plastycznym, 22.02, godz. 9.00, Czytelnia PiMBP

„Poezja” – konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; termin nadsyłania prac do 17.03.

Powiatowy Konkurs Ortograficzny Dyktando Dla Dorosłych i Młodzieży, regulamin na stronie internetowej biblioteki; 23.02, godz. 9.00, Bursa Szkolna w Kole, ul. Kolejowa 13

 

Komorniki

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Stawna 7/11, tel. 61 810 76 13, www.biblioteka-komorniki.pl

pn., pt. 8.00-16.00, wt. 10.00-19.00, śr. 8.00-15.00, czw. 11.00-19.00

Nasza Gmina czyta Dzieciom – spotkanie dla dzieci wraz z rodzicami, 23.02, godz. 17.00, Filia w Plewiskach

 

Konin

Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Dworcowa 13, tel./fax 63 242 85 37, www.mbp.konin.pl

pn., wt., śr., pt. 9.00-18.00, czw. 12.00-15.00, sob. 10.00-14.00

Spotkanie z autorami pierwszej monografii o najstarszym konińskim zabytku „Koniński słup drogowy”; spotkaniu towarzyszyć będzie wystawa Civitas Konin, 23.02, godz. 17.00, Koniński Ratusz, ul. Wiosny Ludów 6

„Miasto Archipelag” – spotkanie autorskie z Filipem Springerem, 22.02, godz. 18.00

XI Liryczne spotkania z Norwidem – konkurs recytatorski dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; zgłoszenia do 10.03.

„Zielone rymy” – 14 edycja powiatowego konkursu poetyckiego na wiersz o tematyce przyrodniczo-ekologicznej, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; termin nadsyłania wierszy do 31.03.

 

Kostrzyn

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Poznańska 20, tel. 61 817 83 82, www.biblioteka-kostrzyn.pl

pn.-pt. 10.00-18.00, sob. 9.00-13.00

„Moje życie z plemieniem Aczuar” – spotkanie z podróżniczką Renatą Matusiak, 23.02, godz. 17.00, czytelnia

 

Kościan

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Tomaszewskiego, ul. Wrocławska 28b, tel. 65 512 00 40, 65 511 00 26, www.biblioteka.koscian.pl

pn.-śr., pt. 10.00-18.00, czw., sob. 8.00-15.00

Spotkanie w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, 22.02, godz. 17.00, Oddział Dla Dzieci

„Z alfabetem na luzie ćwiczymy buzie” – spotkanie dla przedszkolaków z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, 23.02, godz. 10.00, Oddzial dla Dzieci

 

Kórnik

Biblioteka Publiczna, ul. Poznańska 65, tel. 61 817 00 21, www.biblioteka.kornik.pl

pn., wt., pt. 11.00-19.00, śr., czw. 8.00-15.00, 1, 2 i 3 sob. m-ca 9.00-13.00

Warsztaty Pasjoteki: „Decoupage nowe wyzwania”, 20.02, godz. 17.00-19.00

„Bajkoczytanie”: „Sklota”, 21.02, godz. 17.30

„Klub Podróżnika z Kórnika”: „Camino znaczy droga. W drodze do Santiago de Compostella, czyli nasza męska pielgrzymka...” – spotkanie z Tomaszem Grześkowiakiem, Dariuszem Ziętkiem i Przemysławem Stroiwąsem (obowiązują zapisy), 22.02, godz. 19.00, restauracja Ventus

 

Krotoszyn

Krotoszyńska Biblioteka Publiczna im. Arkadego Fiedlera, ul. Benicka 9, tel./fax 62 725 27 83, www.biblioteka.krotoszyn.pl

pn., wt., czw., pt. 10.00-19.00, śr. 13.00-19.00, sob. 9.00-13.00

„Znaczenie Platona” – spotkanie z cyklu spotkań „Wiara, nauka, sens – kultura europejska wobec spraw ostatecznych”, gościem dr. Jacka Kępy będzie pochodzący z Krotoszyna prof. Tadeusz Bartoś, filozof, wykładowca akademicki, 20.02, godz. 18.00; współorganizacja: Towarzystwo Miłośników i Badaczy Ziemi Krotoszyńskiej

„Wesołe warsztaty dla dziecka, mamy i taty” – dla rodziców z dziećmi w wieku 4-6 lat, 22.02, godz. 16.00

Spotkanie Klubu Mam, 23.02, godz. 10.00

„Normalizacja nie tylko dla inżynierów” – seminarium dla uczniów i nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych, 23.02, godz. 10.00

Szkoła języka niemieckiego dla dorosłych (odpłatnie, obowiązują zapisy), 13-24.02; współorganizacja: Krotoszyńskie Towarzystwo Współpracy Polsko-Niemieckiej w Krotoszynie

„Dąbrowy krotoszyńskie Baszków-Rochy w obiektywie Andrzeja Chmielarza” – wystawa czynna do 28.02.

 

Leszno

Miejska Biblioteka Publiczna im. St. Grochowiaka, ul. B. Chrobrego 3, tel. 65 520 53 55, www.mbpleszno.pl

pn.-śr., pt. 9.00-19.00, czw. 9.00-15.30, sob. 9.00-14.00

“Spotkanie z Francją” – w ramach cyklu KULTURA I HISTORIA PAŃSTW, 21.02, godz. 17.30; współorganizacja: Fundacja Centrum Aktywności Twórczej

“I wyspy zniknęły” – spotkanie z autorką, Karoliną Zawidzką, 22.02, godz. 17.00, Galeria Lochy

Spotkanie sekcji fotograficznej Uniwersytetu Trzeciego Wieku, 23.02, godz. 12.15-14.00

“Podróże nieudacznika” – spotkanie z prof. Dariuszem Gwiazdowiczem w ramach cyklu Wokół Globusa, 23.02, godz. 17.00, Galeria Lochy

Z cyklu „Obywatelskie czwartki”: „Trzy prawdy ks. Józefa Tischnera, a nasza rzeczywistość w czasach post- prawdy” – spotkanie poprowadzą: Łukasz Przybyłka i Roman Kubica, 23.02, godz. 19.00, Salka klubowa MBP

Spotkanie z muzyką jazzową – wystąpi Maja Kolanoś, 23.02, godz. 20.00, Galeria Lochy

“Tajemnica starego witraża. Tom 3. Po drugiej stronie” – spotkanie z autorką Ewą Rosolską, 24.02, godz. 12.00, Galeria Lochy

Otwarcie Izby Pamięci Sybiraków w II LO im. Mikołaja Kopernika w Lesznie, 24.02.

Koncert zespołu Boogie Bron Band z cyklu “Wieczory u Brona”, 24.02, godz. 19.00

Wystawy: „Słodki i kwaśny. Bracia Jan i Józef Góreccy”, 150. rocznica powstania Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” i dr Mieczysław Opatrny, czynne do 27.02, Galeria Lochy

„Autografy i ekslibrisy” – wystawa ze zbiorów Zbigniewa Gryczki – z cyklu Ze Zbiorów Leszczyńskich Kolekcjonerów, czynna do 25.02, Galeria za Regałami

 

Luboń

Biblioteka Miejska, ul. Żabikowska 42, tel./fax 61 813 09 72, www.biblub.com

pn.-śr. 11.00-19.00, czw.-sob. 9.00-15.00

Kino Kamera – nowości filmowe, 20.02, godz. 17.00; wstęp 5 zł

Lokalny Klub Kodowania – wspólna nauka i zabawa, 21.02, godz. 17.00

„Wilk i zając” – teatrzyk dla dzieci, 22.02, godz. 17.00

Warsztaty fotograficzne, 23.02, godz. 17.00

Spotkanie autorskie z Michałem Filipiakiem, 23.02, godz. 10.00

Mały naukowiec – zajęcia dla najmłodszych, 25.02, godz. 12.00

 

Miedzichowo

Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Poznańska 16, tel./fax 61 441 02 00, www.biblioteka-miedzichowo.pl

wt. 9.00-17.00, śr. 8.00-18.00, czw. 8.00-16.00, pn., pt. nieczynne

Spotkanie z Anną Morawską, autorką książki „Twarze depresji”, 20.02, godz. 18.30, Filia w Bolewicach

 

Międzychód

Biblioteka Publiczna im. Jana Daniela Janockiego, pl. Kościuszki 9, tel. 95 748 24 37, www.bibliotekamiedzychod.pl

pn., wt., czw., pt. 10.00-18.00, sob. 9.00-13.00, śr. nieczynne

Wieczór autorski Grażyny Szapołowskiej, która niedawno opublikowała zbiór listów miłosnych od tajemniczego Janusza pt. „Zapomniałam o tobie”, 24.02, godz. 17.00; bilety 15 zł

 

Mosina

Mosińska Biblioteka Publiczna, ul. Dworcowa 4, tel. 61 819 26 86; tel./fax 61 813 23 32, www.bibliotekamosina.pl

pn. 13.00-19.00, wt., śr. 9.00-17.00, czw., pt. 11.00-19.00, sob. 9.00-12.00

„Janko Muzykant” – spektakl Grupy Teatralnej ze Wschowy oraz dyskusja z udziałem Publiczności, dramaturga Marka Pruchniewskiego i Teatru bez Kurtyny, 24.02, godz. 18.30; bezpłatne wejściówki do odbioru w MOK oraz MBP

 

Nowe Miasto nad Wartą

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Poznańska 8a, tel. 61 287 46 18, www.nowemiasto.naszabiblioteka.com

pn., śr.-pt. 10.00-18.00, wt. 9.00-15.00, sob. 9.00-13.00

„Zielony Kaping, czyli inność jest fajna” – zajęcia czytelnicze dla dzieci, 22.02, godz. 15.30, Filia w Chociczy

 

Nowy Tomyśl

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna, ul. Witosa 8, tel. 61 442 12 70, www.bibliotekant.pl

pn., wt., czw., pt. 9.00-18.00, śr. 11.00-16.00, sob. 10.00-14.00

Poranki w bibliotece – zajęcia dla dzieci w wieku 3-5 lat, 21.02, godz. 10.00-11.00

W cyklu: „Spotkania z przyrodą”: „Buczyna, grąd czy łęg?” – spotkanie z Adamem Rybarczykiem i Rafałem Putzem, 21.02, godz. 18.00

W ramach „Czwartkowych wieczorów literacko-muzycznych”: „Wysyłam Tobie mój sen” – autorski recital Rafała Putza, 22.02, godz. 18.00

Językowe pogotowie – spotkania z językiem polskim dla obcokrajowców, 23.02, godz. 18.00

„Szczęśliwy świat Muminków” – spotkania dla dzieci wraz z opiekunami, 23.02, godz. 12.30, Filia w Borui Kościelnej

Dzień Bezpiecznego Internetu: spotkanie z Dariuszem Borowskim – specjalistą z branży IT, związanym z bezpieczeństwem aplikacji internetowych oraz mediów, 24.02, godz. 8.30 i 10.00

Klub Miłośników Podróży „Przez kontynenty”: „Pakistan – miłość w świecie aranżowanych małżeństw” – spotkanie z podróżniczką Renatą Matusiak, 24.02, godz. 18.00

 „Być… Szekspir & Cervantes w polskiej sztuce plakatu z kolekcji Jacka Jaroszyka” – wystawa czynna do 28.02.

 

Oborniki

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Antoniego Małeckiego, ul. Kopernika 10, tel./fax 61 296 02 65, www.biblioteka.oborniki.pl

pn.-pt. 9.00-18.00, sob. 13.00

Warsztaty z Mądrą Sową: „Nasze góry Tatry i sporty zimowe”, 20.02, godz. 15.30

Program Czytelniczy „Biblioteka dobre miejsce dla człowieka”: Warsztaty picture book dla uczniów szkoły podstawowej, 22.02, godz. 9.00-10.00

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki: rozmowa o książce Elżbiety Cherezińskiej „Niewidzialna korona”, 22.02, godz. 17.00

Wykład o treści historycznej dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku, 24.02, godz. 17.00

Wystawa plakatów i książek z okresu 1948-56, ze zbiorów Muzeum-Zamek Górków w Szamotułach, czynna do 28.02.

 

Ostrów Wielkopolski

Biblioteka Publiczna im. St. Rowińskiego, ul. Wolności 2, tel./fax 62 737 47 00, www.biblioteka-ostrow.pl

pn., wt., czw., pt. 8.00-18.00, śr. 9.00-14.00, sob. 9.00-13.00

„Chłopcy malowani. Poezja i proza Legionów Polskich” – wystawa w ramach obchodów Roku Józefa Piłsudskiego

 

Ostrzeszów

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Stanisława Czernika, Plac Borek 17, tel. 62 730 33 89, www.bp.ostrzeszow.pl

pn. 10.00-18.00, wt., czw., pt. 10.00-17.00, śr. 9.00-15.00

Spotkanie autorskie z Kajetanem Rajskim, autorem książek i publikacji o Żołnierzach Wyklętych, 22.02, godz. 18.00

XI Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Stanisława Czernika, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; termin nadsyłania wierszy do 31.03.

 

Piła

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Pantaleona Szumana w Pile, ul. Mariana Buczka 14, tel. 67 351 79 03, 67 351 79 04, www.biblioteka.pila.pl

pn.-pt. 8.00-19.00, sob. 8.00-15.00; Oddz. dla Dzieci, pn.-pt. 8.00-18.00, sob. 8.00-15.00

Razem z Mamą, razem z Tatą – popołudniowe zajęcia z książką dla dzieci i rodziców, 21.02, godz. 16.00, Filia nr 1, ul. Ludowa 11

Tęczowy Pawilon: „Malowana zima” – zabawy z książką i kredką dla dzieci w wieku 5-10 lat, 21.02, godz. 16.15, Filia nr 4, al. Powstańców Wlkp. 62

Książka i nie tylko...: „Puszka Pandory – kolekcjoner, hobbysta” – spotkanie czytelników z osiedla – rozmowy o książkach, kolekcjonerstwie i własnych pasjach, 22.02, godz. 16.00, Filia nr 7, al. Poznańska 91

Karty na stół – turnieje brydżowe dla mieszkańców osiedla, 22.02, godz. 15.00, Filia nr 9, ul. Wenedów 8A

Głośne czytanie na zaczarowanym dywanie – zajęcia interaktywne z książką dla dzieci w wieku 7-10 lat, 22.02, godz. 16.00, Filia nr 8, ul. Andersa 10

Rodzinne popołudnia z Misiem – spotkania z książką i jej twórcami dla dzieci w wieku do 6 lat z rodzicami, 22.02, godz. 17.00, Oddział dla Dzieci, ul. Buczka 14

Kolorowe podwieczorki – spotkanie z książką i wyobraźnią dla najmłodszych dzieci (do lat 5) oraz mamy i taty, 23.02, godz. 17.30, Filia nr 3, ul. Prusa 16

Twórczy Papier – zajęcia literacko-plastyczne dla dzieci z osiedla w wieku 7-10 lat, 23.02, godz. 15.15, Filia nr 7, al. Poznańska 91

Opowiem Ci książkę – zajęcia literacko-plastyczne dla dzieci w wieku 6-12 lat, 23.02, godz. 18.30, Filia nr 9, ul. Wenedów 8A

Promocja książki „Agnieszka i Pegaz” i spotkanie z Autorami: Weroniką Pytlarz, Anetą Wawrzyniak, Kingą Wasilewską, Andrzejem Janem Rubikiem; prowadzenie: Zuzanna Przeworska, poetka, dziennikarka, prezes Fundacji i Jan Arski, dziennikarz, wiceprezes Fundacji, 23.02, godz. 18.00

Kącik Gier Planszowych – dla dzieci od lat 6 wraz z rodzicami, 25.02, godz. 11.00, Oddział dla Dzieci, ul. Buczka 14

Wystawa obrazów i rzeźb Alicji Lesińskiej, z sekcji plastycznej „Plama” RCK – Klub Seniora w Pile, Filia nr 4, al. Powstańców Wlkp. 62

Skarby z mojej komody: Malarstwo Alicji Lesińskiej, Filia nr 6, ul. Królowej Jadwigi 17

Poetycka Czwórka – salonik poetycki: „Oczekiwanie” – prezentacja wierszy i obrazów Tomasza Perlicjana, Filia nr 4, al. Powstańców Wlkp. 62

 

Pleszew

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Słowackiego 19A, tel./fax 62 742 83 58, www.bppl.pl

pn., czw., pt. 9.00-18.00, wt. 9.00-19.00, śr. nieczynne, sob. 9.00-14.00

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki: rozmowa o książce „Korporacja” Maxa Barry'ego, 22.02, godz. 16.00

Biblioteczna Kafejka: „Spotkajmy się na facebooku” – kurs poruszania się po mediach społecznościowych dla seniorów (obowiązują zapisy), 23.02, godz. 16.00, czytelnia naukowa

Spotkanie Bibliotecznego Klubu Modelarstwa Papierowego – zajęcia skierowane głównie do uczniów szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych, 25.02, godz. 10.00-13.00

 

Pniewy

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy. Centrum Kultury, ul. Strzelecka 11a, tel./fax 61 291 09 64, www.bibliotekapniewy.pl

pn. 8.00-16.00, wt., śr., pt. 9.00-17.00, czw. 11.00-19.00

„Twarze depresji” – wykład Anny Morawskiej-Borowiec dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku, 20.02, godz. 16.30, aula LO

Popołudnie z grami planszowymi, 21.02, godz. 17.00

Filmowe piątki w bibliotece, 24.02, godz. 19.00

Wystawa prac plastycznych Katarzyny Kudełki, czynna do 20.02.

 

Pobiedziska

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Kostrzyńska 21, tel. 61 817 71 46, www.bppob.pl

pn., czw. 10.00-19.00, wt., pt. 10.00-16.00, śr. 8.00-16.00, pierwsza i ostatnia sob. m-ca 9.00-13.00

Dyskusyjny Klub Książki – spotkanie poświęcone portretom kobiet w literaturze, 24.02, godz. 18.00

„Zaczytani” – konkurs fotograficzny, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; zdjęcia należy przesłać do 30.04.

„Inglot – Żołnierz Wyklęty” – wystawa fotografii Kamila Figasa, czynna w terminie 15.02-30.03, Filia w Biskupicach, ul. Dworcowa 3

Zajęcia z konstruowania treści legend za pomocą klocków LEGO – dla dzieci w wieku 7-10 lat, 21.02, godz. 14.30, Oddział dla Dzieci

Klub Nowoczesnych Gier Planszowych „Planszoteka” – spotkania z grami, 21.02, godz. 15.00-16.30, Filia Pomarzanowice; 23.02, godz. 16.00-18.00, Filia Biskupice; 24.02, godz. 15.00-17.00, Pobiedziska

 

Poznań

Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury, ul. Prusa 3, tel. 61 66 40 850, www.wbp.poznan.pl

pn., śr., pt. 9.00-16.00, wt., czw. 10.00-18.00

„Tu i teraz. Tam i wtedy” – wystawa Klubu fotograficznego BLENDA w ramach Wojewódzkiego Przeglądu Wystaw Fotograficznych 2016 roku, czynna do 16.03, Galeria WBPiCAK; współorganizacja: Krotoszyński Ośrodek Kultury

 

Puszczykowo

Biblioteka Miejska im. Małgorzaty Musierowicz – Centrum Animacji Kultury, Rynek 15, tel./fax 61 819 46 49, www.biblioteka.iq.pl

pn., pt. 7.00-15.00, wt., śr., czw. 10.00-18.00, sob. 9.00-13.00

„Dziadek do orzechów” – spektakl w wykonaniu artystów Teatru Wielkiego w Poznaniu, 24.02, godz. 19.00, sala Jana Pawła II, ul. Dworcowa 16; bilety 40/30 zł

„Pastele” – wystawa malarstwa Anny Ksykiewicz

Poplenerowa wystawa malarstwa pod opieką Emilii Domańskiej

 

Skoki

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Eugeniusza Paukszty, ul. Rogozińska 1B, tel./fax 61 824 22 81, kom. 798 824 520, www.bibliotekaskoki.pl

pn.-pt. 9.00-19.00, sob. 9.00-14.00

„Kaligrafia – sztuka pięknego pisania” – warsztaty prowadzone przez Justynę Bauzę (obowiązują zapisy), 21.02, godz. 17.00

 

Suchy Las

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Szkolna 16, tel. 61 250 04 01, tel./fax 61 250 04 04, www.osrodekkultury.pl/biblioteka

pn.-pt. 9.00-18.00, ostatnia sob. m-ca 9.00-13.00

Spotkanie autorskie z reporterem i fotografem Filipem Springerem, 23.02, godz. 19.00

Ostatki tylko z Orkiestrą Dętą z Chludowa, 24.02, godz. 19.00, sala widowiskowa CKiBP

 

Swarzędz

Biblioteka Publiczna, os. Czwartaków 1, tel./fax 61 818 63 14, www.biblioteka.swarzedz.pl

pn. 11.00-20.00, wt.-czw. 10.00-18.00, pt. 8.00-16.00, pierwsza sob. m-ca 9.00-14.00

Wystawa malarstwa Ryszarda Białka, do 28.02.

 

Szamotuły

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Edmunda Calliera, Rynek 10, tel./fax 61 292 13 61, tel. 61 292 11 43, www.biblioteka-szamotuly.pl

pn.-pt. 9.00-18.00, pierwsza i trzecia sob. m-ca 9.00-13.00

Turniej Poetycki o Pierścień Halszki – szczegółowy regulamin na stronie internetowej biblioteki; termin: 23.02.

Galeria Jednego Dzieła: obraz olejny „Mój ogród” Romy Cyprowskiej (Grupa Jakkolwiek)

 

Śrem

Biblioteka Publiczna im. Heliodora Święcickiego, ul. Grunwaldzka 10, tel. 61 283 54 67, www.biblioteka.srem.pl

pn. 11.00-15.00, wt.-pt. 10.00-19.00, sob. 9.00-13.00

Czytamy przedszkolakom – głośne czytanie dla dzieci, 20.02, godz. 10.00; 22.02, godz. 10.00; 24.02, godz. 10.00, wypożyczalnia dla dzieci

Dyskusyjny Klub Książki: rozmowa o książce Jacka Dehnela „Matka Makryna”, 20.02, godz. 16.00, salonik prasowy

W krainie bajek: „Królewna Śnieżka” – zajęcia dla dzieci, 21.02, godz. 10.00, Filia Błociszewo – OP Krzyżanowo

Literackie Poranki Malucha – dla dzieci w wieku 1-3 lat, 21.02, godz. 11.00, wypożyczalnia dla dzieci

Klub Łowców Przygód: „New York” wykład Richarda Malickiego, dla młodzieży (w języku angielskim), 21.02, godz. 12.45, sala audiowizualna

ZgraNA GRUPA – zabawy integracyjne przy muzyce, 21.02, godz. 16.00, Filia Niesłabin

Kurs komputerowy dla dorosłych (zajęcia odpłatne), 23.02, godz. 14.00-16.00

„Zimowe pingwiny” – zajęcia plastyczne dla dzieci i młodzieży, 23.02, godz. 15.00, Filia Przy Moście

Zimowe zagadki – dla dzieci, 23.02, godz. 16.00, Filia Błociszewo

Stare i nowe gry planszowe – zajęcia dla dzieci, 23.02, godz. 16.00, Filia Pysząca

Uniwersytet Ludzi Ciekawych Świat@: „Gabon, Sao Tome – góry, goryle, szympansy, mandryle” – spotkanie z Robertem Gondkiem, podróżnikiem, fotografem, miłośnikiem Afryki, 23.02, godz. 18.15, sala audiowizualna

Głośne czytanie – zajęcia dla dzieci przedszkolnych, 24.02, godz. 12.00, Filia Wyrzeka – OP Wyrzeka

Biblioteczni Kinomani – pokaz filmu, 24.02, godz. 17.00, mediateka

Poranek filmowy dla dzieci, 25.02, godz. 10.00, mediateka

Klub Miłośników Gier Planszowych, 25.02. godz. 9.00, planszoteka

Interaktywna wystawa „przeBUDOWA” – dla dzieci w wieku 3-11 lat, czynna do 31.03.2017, wstęp 5 zł; współorganizacja z Centrum Nowoczesności „Młyn Wiedzy” z Torunia

 

Trzcianka

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Kazimiery Iłłakowiczówny, ul. Sikorskiego 22, tel./fax 67 216 33 59, www.biblioteka-trzcianka.pl

pn.-pt. 8.00-19.00, sob. 8.00-15.00

Konkurs poetycki im. Andrzeja Sulimy-Suryna – V edycja jubileuszowa (2007-2017), szczegóły na stronie internetowej biblioteki; termin nadsyłania prac do 4.03.

 

Trzcinica

Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Szkolna 2c, tel. 62 332 20 83, www.biblioteka.trzcinica.com.pl

pn., wt., czw., pt. 8.00-17.00, śr. 8.00-16.00

„Himalaje” – wystawa fotografii Wojciecha Ogrodowczyka, czynna do 30.04.

 

Turek

Miejska Biblioteka Publiczna im. Włodzimierza Pietrzaka, ul. Dworcowa 5, tel./fax 63 289 21 26, 63 278 51 34, www.biblioteka.turek.net.pl

pn.-pt. 9.00-18.30, sob. 9.00-13.00

„Córki, matki, babcie – wielopokoleniowe portrety turkowianek” – konkurs fotograficzny, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; termin nadsyłania prac 2.03; współorganizacja: Muzeum Miasta Turku

 

Wągrowiec

Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Średnia 18, tel. 67 26 20 068, 725 255 955, www.mbp.wagrowiec.eu

pn., wt., czw., pt. 8.00-17.00, śr. 8.00-18.00, sob. 9.00-13.00

Piątek literacki z Dorotą Kurzyńską-Kreskowiak – prezentowana będzie książka Michaela Cunninghama „Dziki łabędź i inne baśnie”, 24.02, godz. 18.15; współorganizacja: Księgarnia „Locum”

 

Witkowo

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Powstańców Wlkp. 17a, tel./fax 61 477 81 62, www.biblioteka-witkowo.com.pl

pn., śr., pt. 11.00-18.00, wt., czw., sob. 8.00-14.00

Spotkanie z sędzią Anną Marią Wesołowską, którego tematem będzie „Nasza rola w tworzeniu szczęśliwej rodziny, w świetle współczesnych zagrożeń”, 23.02, godz. 18.00, Sala Budynku Oświatowego

Spotkania z bajką – zajęcia dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, 18.02, godz. 11.00

 

Wolsztyn

Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Gajewskich, tel. 68 347 26 30, www.bibliotekawolsztyn.pl

pn.-śr., pt. 8.00-18.00, czw. 8.00-16.00, sob. 9.00-13.00

„Popołudnie z książką” – cykl zajęć edukacyjnych dla dzieci w wieku 5-6 lat, 20.02, godz. 16.30

„Pitagoras” – Gminny Konkurs Matematyczny dla szkół podstawowych, 22.02, godz. 11.00; współorganizacja: Gimnazjum nr 2 z Wolsztyna 

„Ja i moi przyjaciele w bibliotece” – cykl zajęć edukacyjnych dla dzieci w wieku 3-4 lata, 22.02, godz. 11.00

„Magiczny świat bajek” – cykl zajęć edukacyjnych dla dzieci w wieku 7-8 lat, 22.02, godz. 16.30

Cykl zajęć z biblioterapii dla dorosłych, 23.02, godz. 8.00-10.00, Dom Pomocy Społecznej

 

Wronki

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Szkolna 2, tel. 67 254 06 17, www.wokwronki.pl

pn., śr., czw., pt. 8.00-18.00, wt. 8.00-15.00

„Pyssla – bransoletki” – zajęcia plastyczne dla dzieci, 23.02, godz. 16.00

 

Zbąszyń

Biblioteka Publiczna, ul. 17 Stycznia 59, tel. 693 29 10 55, www.biblioteka.zbaszyn.pl

pn., wt., czw., pt. 9.00-19.00, śr. 11.00-16.00, sob. 9.00-13.00

„Eksperymentuj, odkrywaj, działaj. Bądź jak Maria!” – spotkanie edukacyjne dla dzieci, 20.02, godz. 9.45

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki: rozmowa o książce japońskiego autora Harukiego Murakami, 22.02, godz. 14.30

Bezpłatne szkolenie nt. niskiej emisji dla mieszkańców, 23.02, godz. 14.00, sala multimedialna

„Bajki na kliszy” – czytamy bajki ze starego aparatu, 25.02, godz. 17.00

 

Złotów

Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida, ul. Grochowskiego 17, tel./fax 67 263 20 00, www.biblioteka-zlotow.pl

pn.-pt. 8.00-18.00, sob. 8.00-13.00

XIV Powiatowy Konkurs Literacki Przygoda z Lekturą „Ciocia Jadzia – ulubiona siostra mojego tatusia” – konkurs dla przedszkolaków i uczniów szkoły podstawowej, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 28.04.

Oseskowy Klubik Bajkowy – zajęcia dla dzieci w wieku 3-6 lat, 22.02, godz. 15.30

 

Wyniki wyszukiwania ({[{total}]})

brak wyników wyszukiwania

Newsletter

Zapisano adres do bazy.

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera.