Wykorzystujemy pliki cookies do zapamiętania ustawień i preferencji użytkownika. Więcej informacji znajdziesz w Polityce cookies. Jeśli się nie zgadzasz, możesz w swojej przeglądarce wyłączyć zgodę na ich przechowywanie.

{[{category.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej organizatorów

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
{[{category.name}]}
{[{tag.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej wydarzeń powiat{[{region.name}]}

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
Data
{[{month.name}]}
{[{day.name}]} {[{day.day}]}
« wcześniejsze daty dalsze daty »
{[{category.name}]} {[{tag.name}]} {[{place.name}]} {[{date.date_from}]} - {[{date.date_to}]} wyczyść

Kalendarium wydarzeń bibliotecznych 19-25/11/2018

Bojanowo

Miejska Biblioteka Publiczna, Rynek 10, tel. 65 545 64 64, www.biblioteka.gminabojanowo.pl

pn., śr., pt. 8.00-19.00, wt., czw. 8.00-15.00, sob. 9.00-13.00

„Jesienne spotkanie z muzyką” – koncert Grzegorza Hermana, 23.11, godz. 17.00, czytelnia

„Postać Świętego Mikołaja” – konkursu plastyczny dla dzieci i młodzieży, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 24.11.

 

Brzeziny

Biblioteka Publiczna Gminy – Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji, ul. 1000-lecia 10, tel. 62 769 81 23, fax 62 769 80 62, www.brzeziny.naszabiblioteka.com

pn., wt., czw., pt. 8.00-16.00, śr. 8.00-18.00

Bezpłatny kurs komputerowy dla Seniorów, 20.11, godz. 10.00

 

Chodzież

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Michalskiego, ul. Kościuszki 32, tel. 67 381 81 38, tel./fax 67 381 81 08, www.biblioteka-chodziez.pl

pn.– pt. 8.00-19.00, sob. 8.00-13.00

„Jesteśmy Polakami” – wystawa prac dzieci przedszkolnych, Dział dla Dzieci

„Photo Day, czyli chodzieskie wędrówki z aparatem” – wystawa fotograficzna w ramach 4 Wielkopolskiego Festiwalu Fotografii, czynna do 25.11.

 

Czempiń

Biblioteka Publiczna, ul. Parkowa 2, tel. 61 282 64 03, www.biblioteka.czempin.pl

pn.-pt. 9.00-19.00

Konkurs czytelniczy „Czytasz? Wiesz!”, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; konkurs trwa do 14.12.

 

Czerniejewo

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Ks. Prymasa St. Wyszyńskiego 6, tel. 61 429 13 43, 61 429 13 28, www.biblioteka.czerniejewo.pl

pn. 10.00-18.00, wt., czw., pt. 9.00-15.00, śr. 8.00-16.00

„Miś z książki” – konkurs plastyczny dla dzieci, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 26.11, Filia Żydowo

„Każdy miś kocha swą Ojczyznę nie od dziś” – konkurs plastyczny, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 21.11

 

Czerwonak

Gminna Biblioteka Publiczna, os. 40-lecia PRL 7a, tel./fax 61 812 07 01, www.biblioteka.czerwonak.pl

pn.11.00-19.00, wt. 10.00-18.00, śr. 8.00-16.00, czw. 9.00-17.00, pt. 8.00-15.00, ost. sob. m-ca 9.00-14.00

Światowy Dzień Pluszowego Misia – konkurs plastyczny dla dzieci, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 19.11.

 

Dopiewo

Gminna Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury, ul. Konarzewska 12, tel./fax 61 814 82 23, www.bibldop.pl

pn., wt., czw. 10.00-18.00, śr., pt. 8.00-15.00

XI Dopiewska Jesień Teatralna, 19.11, godz. 13.00, sala CRK w Konarzewie

„Historia piśmiennictwa i książek” – lekcja biblioteczna dla dzieci przedszkolnych, 22.11, godz. 9.30, Filia w Dąbrówce

 

Duszniki

Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury, ul. Jana Pawła II 8, tel. 61 291 94 80, 508 570 445, www.bpicak.pl

pn., śr., czw. 8.00-16.00, wt. 8.00-17.00, pt. 8.00-15.00

„Misiowy medal” – konkurs plastyczny dla dzieci, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 23.11.

II Regionalny Konkurs Tańca w Dusznikach „Taniec z Duszą 2018”, 24.11, godz. 10.00

 

Gniezno

Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna, ul. Staszica 12a, tel. 61 426 32 61, www.biblioteka.gniezno.pl

Biblioteka Główna, ul. Mieszka I 16, pn. 10.00-20.00, wt.-pt. 10.00-18.00, sob. 9.00-14.00; Wypożyczalnia dla Dzieci, ul. Mieszka I 15, pn.-pt. 10.00-18.00, sob. 9.00-14.00

Klub Dyskusji o Książce, 20.11, godz. 18.00, Wypożyczalnia dla Dzieci, ul. Mieszka I 16

„Gnieźnieński nokturn” – wystawa fotograficzna członków Klubu FOTO 50 + (w ramach 4. Wielkopolskiego Festiwalu Fotografii im. Ireneusza Zjeżdżałki), sala reprezentacyjna im. ks. Antoniego Ludwiczaka

 

Golina

Biblioteka Publiczna w Golinie, pl. Kazimierza Wielkiego 12, tel. 63 241 81 21, www.golina.naszabiblioteka.com

pn.-śr., pt. 9.00-18.00, czw. 13.00-18.00

Warsztaty taneczne prowadzone przez Katarzynę Mieczkowską (odpłatnie, obowiązują zapisy), 24.11, godz. 11.00-12.30 – poziom średniozaawansowany; godz. 12.45-14.15 – poziom zaawansowany (technika); godz. 14.45-16.15 – poziom zaawansowany (choreografia)

 

Gostyń

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Wrocławska 257, tel. 65 572 09 52, fax 65 575 12 99, www.biblioteka.gostyn.pl

wt., śr. 11.00-18.00, czw. 9.00-18.00, pt. 8.00-18.00, sob. 9.00-14.00

Listopadowa Niedziela w Bibliotece: „Kraina mlekiem i miłością płynąca”, 25.11, godz. 13.00-17.00

 

Granowo

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Stawowa – Pałac 1, tel. 61 447 21 89, www.biblioteka.granowo.pl

pn., wt., czw., pt. 10.00-18.00, śr. 7.00-15.00, sob. 9.00-13.00

„Akademia Maluszka” – zajęcia dla dzieci, 19.11, godz. 13.45

Warsztaty Komiksowe dla dzieci prowadzone przez Zbigniewa Masternaka, 23.11.

 

Grodzisk Wielkopolski

Grodziska Biblioteka Publiczna, ul. Kolejowa 12, tel. 61 444 52 35, www.biblioteka.gro.pl

pn. 9.00-17.00, wt., czw., pt. 9.00-16.00, śr. 11.00-15.00

Spotkanie z Agnieszką Frączek, autorką książek dla dzieci, 22.11, godz. 8.30, Filia, os. Wojska Polskiego; godz. 10.00, Oddział dla dzieci

„Fantazja? Niekończąca się historia” – spektakl dla dzieci w wykonaniu Teatru Prym Art, 24.11, godz. 15.00, Sala widowiskowa CK Rondo

 

Jaraczewo

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Kolejowa 7, tel./fax 62 740 80 83; 62 740 80 59, www.biblioteka.jaraczewo.pl

pn., śr. 8.00-18.00, wt., czw., pt. 8.00-16.30, sob. 9.00-13.00

W cyklu Podziel się historią: „Góra – poznaj historię swojej miejscowości” – spotkanie z pracownikiem Muzeum Regionalnego w Jarocinie, 21.11, godz. 16.00

 

Kalisz

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka, ul. Łazienna 6, tel. 62 757 34 30, 757 22 88; fax 62 766 54 47, www.mbp.kalisz.pl

pn., wt., czw. 10.00-18.00, śr., pt. 8.00-15.00

Salon Literacki Arkadiusza Pacholskiego – spotkanie z Zofią Nawrocką, 20.11, godz. 18.00, Biblioteka Główna, ul. Legionów 66

Premiera książki Mirosława Przędzika „Muzyczny Kalisz. 1870-1914”, 21.11, godz. 17.00, Klub Komoda, ul. Niecała 6A

„Kaliskie drogi do Niepodległości” – prezentacja multimedialna dla uczniów V Liceum Ogólnokształcącego, 19.11.

„Miłość” – wystawa oparta na tekstach Janusza Korczaka, czynna do 30.11, Filia nr 1, ul. Górnośląska 29

„In Memoriam 2018 – pamięci Tych co odeszli”, wystawa czynna do 30.11, Filia nr 7, ul. Tuwima 10

„Z dziejów kaliskiego szkolnictwa”, wystawa czynna do 31.12, Filia nr 3, ul. Krótka 3

Perełki z „książek”. Exlibrisy ze zbiorów prywatnych Marii Kubackiej-Gorweckiej – wystawa, czynna do 31.12, Filia nr 5, ul. Złota 26-28

„Wolność i poeci” – wystawa z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, czynna do 31.12, Biblioteka Główna, ul. Legionów 66

„W kaliskim atelier fotograficznym” – wystawa, czynna do 31.12, Filia nr 9, ul. Serbinowska 1A

„100 lat szczypiorniaka w Polsce” – wystawa, czynna w terminie 7.11.2018-7.01.2019, Filia nr 4, al. Wolności 27

 

Kępno

Samorządowa Biblioteka Publiczna im. Marii z Fredrów hr. Szembekowej, ul. Kościuszki 7, tel. 62 782 20 92, www.waszabiblioteka.pl

pn., wt., czw., pt. 8.30-17.00, śr. 8.30-15.30, I i III sob. m-ca 9.00-13.00

Promocja publikacji „Snutka czyli haft ludowy południowej Wielkopolski”, 21.11, godz. 18.00, Muzeum Ziemi Kępińskiej

 

Powiatowa Biblioteka Publiczna, ul. Sienkiewicza 26a, tel. 62 782 11 01, www.bibliotekakepno.pl

pn.-pt. 9.00-17.00

„Tak powstawała Niepodległa” – wystawa z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości

„Fantastyczna historia Kępna” – projekt dla młodzieży od 13 lat, szczegóły w bibliotece, czas trwania 1.07-30.11.

 

Kleczew

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna, pl. Piłsudskiego 14, tel. 63 270 10 11, fax 63 270 80 87, www.biblioteka.kleczew.pl

pn., śr., pt. 10.00-18.00, wt., czw. 8.00-16.00, sob. 9.00-13.00

„Dzieje Orła Białego i herbu Polski” – wystawa

 

Kobylin

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Wolności 35, tel. 65 548 21 40, www.kobylin.naszabiblioteka.com

pn.-śr., pt. 11.00-18.00, czw. 10.00-15.00, sob. 9.00-13.00

Kurs komputerowy (obowiązują zapisy), 21.11, godz. 10.00, Filia w Łagiewnikach

 

Koło

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Kolejowa 19, tel./fax 63 217 80 03, 217 80 02, www.biblioteka-kolo.pl

pn.-śr., pt. 8.00-18.00, czw. 13.00-15.00, sob. 9.00-14.00

Akademia Plastyki – zajęcia dla dzieci w wieku 6-9 lat, 19.11, godz. 16.00 (grupa zamknięta)

Zajęcia z elementami biblioterapii – dla dzieci w wieku 7-8 lat, 20.11, godz. 16.00 (grupa zamknięta)

Spotkanie młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki: rozmowa o książce Jean-Paula Didierlaurent „Lektor z pociągu 6.27”, 21.11, godz. 15.00

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki: rozmowa o książce Angeliki Kuźniak „Papusza”, 23.11, godz. 16.30

„Poradnik o oszczędzaniu” – wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego, 21.11, godz. 10.00, Czytelnia

„Warta” – wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego, 22.11, godz. 9.00, Czytelnia

„Moja opowieść o Świętym Mikołaju” – konkurs literacki, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 7.12.

„Nisse” – konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 7.12.

 

Komorniki

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Stawna 7/11, tel. 61 810 76 13, www.biblioteka-komorniki.pl

pn., pt. 8.00-16.00, wt. 10.00-19.00, śr. 8.00-15.00, czw. 8.00-16.00

Spotkanie z Markiem Rezlerem – historykiem, biografem i publicystą regionalnym, 20.11, godz. 13.00, Szkoła Podstawowa nr 2 w Komornikach im. Edwarda hr. Raczyńskiego, ul. Pocztowa 30

 

Kościan

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Tomaszewskiego, ul. Wrocławska 28b, tel. 65 512 00 40, 65 511 00 26, www.biblioteka.koscian.pl

pn.-śr., pt. 10.00-18.00, czw., sob. 8.00-15.00

„O młodości, która została nad Obrą. Adam Tomaszewski – życie i twórczość”– wystawa, czynna do 15.12, sala spotkań

 

Krotoszyn

Krotoszyńska Biblioteka Publiczna im. Arkadego Fiedlera, ul. Benicka 9, tel./fax 62 725 27 83, www.biblioteka.krotoszyn.pl

pn.-pt. 9.00-17.00

Światowy Dzień Pluszowego Misia w bibliotece – zajęcia dla dzieci, 20-29.11, godz. 10.00-15.00

Konkurs na wiersz o tematyce patriotycznej, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; termin zgłaszania prac 30.11.

„Ekslibrisy Jana Pawła II” – wystawa kolekcji Józefa Zdunka; czynna do 30.11.

Wystawa prac Oli Sikorskiej, czynna do 31.12.

 

Krzemieniewo

Gminne Centrum Kultury i Biblioteka, ul. Zielona 6, tel./fax 65 536 06 77, www.gck.krzemieniewo.pl

pn., wt. 9.00-15.00, śr., pt. 10.00-18.00

„80-lecie sportu żużlowego w Lesznie” – wystawa, czynna do 30.11.

 

Krzywiń

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Kasztelańska 1, tel./fax 65 517 06 11, www.krzywin.eu.org

pn.-pt. 9.00-17.00

Zajęcia plastyczne dla dzieci i młodzieży, 20.11, godz. 16.00, Klub „Twórczy zakątek”

„Radość koloru” – zajęcia plastyczne dla dzieci w wieku 6-11 lat, 23.11, godz. 14.00, Filia Jerka

Zajęcia plastyczne dla dzieci, 23.11, godz. 15.00, Filia Bieżyń

Wystawa z okazji Narodowego Święta Niepodległości, czynna do 31.12.

 

Leszno

Miejska Biblioteka Publiczna im. St. Grochowiaka, ul. B. Chrobrego 3, tel. 65 520 53 55, www.mbpleszno.pl

pn., śr., pt. 10.30-18.00, wt., czw. 9.00-16.00

Impreza w stylu tajskim, czyli przygoda z kulturą tajską, 21.11, godz. 17.00

W cyklu Środa z Poezją Kawy: „Herbert i „Pan Cogito” – w 20. rocznicę śmierci, 21.11, godz. 18.00, Biblioteka Ratuszowa

Kultura cyfrowa 2018 – konferencja, 23.11, godz. 10.00, Biblioteka Uczelniana Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jana Amosa Komeńskiego w Lesznie, ul. Mickiewicza 5

Koncert Lecha Niedźwiedzińskiego FUNKY BAND, 24.11, godz. 19.00, Biblioteka Ratuszowa, Rynek 1

 

Lipka

Gminna Biblioteka Publiczna im. IV Dywizji Piechoty WP – Gminny Ośrodek Kultury, ul. IV Dywizji Piechoty WP 2, tel./fax 67 266 51 36, goklipka.pl/category/biblioteka

pn.-pt. 9.00-17.00

Konkurs czytelniczy „I ty bądź czytelny” – najaktywniejszy czytelnik, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; trwa do 30.05.2019

 

Luboń

Biblioteka Miejska, ul. Żabikowska 42, tel./fax 61 813 09 72, www.biblub.com

pn.-śr. 11.00-19.00, czw.-sob. 9.00-15.00

„Wokół Wielkiej Sceny”, czyli opera w Bibliotece, 20.11, godz. 18.00; wstęp: 5 zł

SENSOraki – zajęcia sensoryczne dla najmłodszych maluchów 6-17 m., 21.11, godz. 10.00

SENSOsmyki – zajęcia sensoryczne dla nieco starszych szkrabów 18-36m, 21.11, godz. 11.30

Warsztaty z malowania na szkle i ceramice – dla młodzieży i dorosłych(obowiązują zapisy), 24.11, godz. 10.00

XXIV Luboński Konkurs Recytatorski „Wolność wyboru” w ramach Listopada Poetyckiego 2018, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; zgłoszenia do 26.11. w Galerii Kulturteki oraz wypożyczalni dla dzieci i młodzieży

 

Lwówek

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy – Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, ul. E. Sczanieckiej 56, tel. 61 441 40 55, www.biblioteka.lwowek.com.pl

pn.-śr., pt. 8.00-18.00, czw. 8.00-15.00

Wieczór z muzyką gruzińską – koncert zespołu gitarowego EDILA, 20.11, godz. 18.00

 

Malanów

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna, ul. Kaliska 2, tel. 63 288 33 22, www.ckibp.malanow.pl

pn.-pt. 10.00-18.00

Akcja „Moda na czytanie z biblioteką w Malanowie” – dla dzieci w wieku 6-9 lat, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; termin akcji: wrzesień 2018 – maj 2019

Zajęcia taneczne dla dzieci: 20.11, I grupa – godz. 16.00; II grupa – godz. 17.00

Zajęcia plastyczne dla dzieci w wieku od 5 lat, 22.11, godz. 14.30-15.30

 

Margonin

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Polna 6,: tel. 67 284 60 86, www: blog.biblioteka.margonin.pl

pn., pt. 8.00-15.00, wt.-czw. 8.00-19.00

6. Urodziny Misia – zajęcia dla dzieci wraz z opiekunami, 21.11, godz. 17.00

„Sen o Niepodległej” – koncert, 25.11, godz. 18.00, restauracja Komfort

 

Miedzichowo

Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Poznańska 16, tel./fax 61 441 02 00, www.biblioteka-miedzichowo.pl

Miedzichowo: wt., czw. 7.30-15.00, śr. 8.00-16.00; Bolewice: pn. 8.00-18.00, wt. 9.00-17.00, czw. 8.00-16.00, pt. 11.00-16.00

Warsztaty plastyczne dla dzieci, 19.11, godz. 15.30, Filia w Bolewicach

 

Miłosław

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy – Miłosławskie Centrum Kultury, ul. Dworcowa 4, tel. 61 438 21 65, www.mckmiloslaw.com.pl

pn.-pt. 10.00-18.00

„Biblioteka dla Malucha” – zajęcia dla dzieci w wieku 1-4 lat, 23.11, godz. 15.30, Filia w Orzechowie

 

Mosina

Mosińska Biblioteka Publiczna, ul. Dworcowa 4, tel./fax 61 813 23 32, www.bibliotekamosina.pl

pn., czw., pt. 13.00-19.00, wt., śr. 9.00-15.00

„Sto książek na stulecie” – konkurs dla czytelników, szczegóły na Fb biblioteki; zgłoszenia do 30.11.

 

Murowana Goślina

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Bonawentury Graszyńskiego, ul. Poznańska 16, tel. 61 892 36 27, www.biblioteka.murowana-goslina.pl

pn. 10.00-19.00, wt., czw. 9.00-18.00, śr. 8.00-15.00, pt. 8.00-14.00

Spotkanie autorskie z pisarką Joanną Opiat-Bojarską, 22.11, godz. 12.00, sala sesyjna, ul. Poznańska 16; wstęp wolny

 

Niechanowo

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Różana 48, tel. 61 427 20 02, www.biblioteka.niechanowo.pl

pn., pt. 9.00-17.00, wt.-czw. 8.00-15.00

„Mój lapbook na 100-lecie Niepodległości” – konkurs historyczno-plastyczny, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do dnia 30.11.

 

Nowe Miasto nad Wartą

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Poznańska 8a, tel. 61 287 46 18, www.nowemiasto.naszabiblioteka.com

pn., śr.-pt. 10.00-18.00, wt. 9.00-15.00, pierwsza i trzecia sob. m-ca 9.00-13.00

„A ja jestem Polak mały” – konkurs recytatorski dla kl. I- III SP, 20.11, godz. 10.00, Zespół Szkół w Klęce

Zajęcia literacko-plastyczne dla dzieci w wieku 6-11 lat, 21.11, godz. 15.30-17.00, Filia w Chociczy

 

Nowy Tomyśl

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna, ul. Witosa 8, tel. 61 442 12 70, www.bibliotekant.pl

pn., wt., czw., pt. 9.00-87.00, śr. 11.00-16.00, sob. 10.00-14.00

Wieczór literacko-muzyczny: „Wiersze (pod) różne” – recital piosenki poetyckiej Kuby Blokesza, 22.11, godz. 18.00

W cyklu Twórca i jego dzieło: „Ameryka Łacińska – poza szlakiem” – spotkanie z dziennikarzami i podróżnikami, autorami książek reporterskich – Szymonem Opryszkiem i Marią Hawranek, 23.11 godz. 19.00

Klub Miłośników Podróży „Przez kontynenty”: „Rowerem w poprzek Alaski” – spotkanie z Kamilą Kielar, 29.11, godz. 18.00

 

Oborniki

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Antoniego Małeckiego, ul. Kopernika 10, tel./fax 61 296 02 65, www.biblioteka.oborniki.pl

pn.-pt. 9.00-18.00

Wykłady o Powstaniu Wielkopolskim: „A u nas Powstanie” – Magdalena Podbylska (wykład dla dzieci), 19.11, godz. 9.00; „Odzyskanie Niepodległości, a Powstanie Wielkopolskie” – dr Witold Sobócki (wykład dla młodzieży), 20.11, godz. 12.00; „Zdobycie Ławicy i lotnictwo w Powstaniu wielkopolskim” – dr Mariusz Niestrawski (wykład dla dorosłych), 22.11, godz. 18.00

„Rany Julek!: o tym jak Julian Tuwim został poetą” – spotkanie z Agnieszką Frączek, 21.11, godz. 11.00

„Obornickie Katarzynki” – wystawa kolejek przygotowana przez Stowarzyszenie Nadwarciańska Kolej Drezynowa, 23-25.11.

„Oborniczanie w Powstaniu Wielkopolskim” – wystawa, czynna do 16.02.2019

 

Okonek

Biblioteka Publiczna im. Czesława Miłosza – Okoneckie Centrum Kultury, ul. Niepodległości 46, tel./fax 67 266 90 60, www.biblioteka.ockokonek.pl

pn.-pt. 8.00-18.00, sob. 8.00-14.00

„Listopadowy pociąg do gier” – miesiąc gier planszowych, 23.11, godz. 16.00

 

Osieczna

Centrum Kultury i Biblioteka w Osiecznej, ul. Powstańców Wielkopolskich 6, tel. 65 535 05 18, www.ckibosieczna.pl/biblioteka

pn., pt. 11.00-16.00, wt. 11.00-15.00, śr. 8.00-18.00

Gry planszowe – warcaby, 22.11, godz. 16.00-18.00

 

Ostroróg

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Wroniecka 14, tel./fax 61 291 65 10, www.biblioteka.ostrorog.net

pn., śr. 8.00-15.00, wt. 8.00-18.00, czw., pt. 8.00-16.00

Ozdoby Bożonarodzeniowe – zajęcia świetlicowe, 24.11, godz. 10.00-13.00, Świetlica w Bininie; godz. 13.30-16.30, Świetlica w Dobrojewie

 

Ostrowite

Gminna Biblioteka Publiczna w Ostrowitem, ul. Zachodnia 3a, tel. 63 276 52 03, www.ostrowite.naszabiblioteka.com

pn., wt. 10.30-18.00, śr. 8.00-15.30, pt. 11.00-18.30

„Japońskie malarstwo tuszem na papierze ryżowym” – warsztaty dla dorosłych i młodzieży (obowiązują zapisy), 23-24.11.

 

Ostrów Wielkopolski

Biblioteka Publiczna im. Stefana Rowińskiego, ul. Wolności 2, tel./fax 62 737 47 00, www.biblioteka-ostrow.pl

pn., wt., czw., pt. 8.00-18.00, śr. 9.00-14.00, sob. 9.00-13.00

„Ozdoba choinkowa” – konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 10.12.

„ABC Małego Patrioty” – Biblioteczny Konkurs Niepodległościowy – wystawa pokonkursowa, czynna do 30.11, Filia nr 7 dla Dzieci i Młodzieży

 

Pakosław

Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Kolejowa 4, tel. 65 547 84 78, www.pakoslaw.naszaplacowka.pl

pn., wt. 8.00-16.00, śr., pt. 9.00-17.00

Spotkanie autorskie z Gabrielem Roszakiem, 22.11, godz. 16.30

„Dumni z Polski”– cykl wystaw: „O Polsce. Najwięksi polscy pisarze”, czynna do 30.11.

 

Piła

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Pantaleona Szumana w Pile, ul. Mariana Buczka 14, tel. 67 351 79 03, 67 351 79 04, www.biblioteka.pila.pl

pn.-pt. 8.00-19.00, sob. 8.00-15.00; Oddz. dla Dzieci, pn.-pt. 8.00-18.00, sob. 8.00-15.00

Razem z Mamą, razem z Tatą – zajęcia z książką dla dzieci i rodziców, 20.11, godz. 16.00, Filia nr 1, ul. Ludowa 11

Tęczowy Pawilon: „Jesienne dekoracje z filcu” – zabawy z książką i kredką dla dzieci w wieku 5-10 lat, 20.11, godz. 16.15, Filia nr 4, al, Powstańców Wlkp. 62

Skarby z mojej komody: „Cuda z papieru” – warsztaty artystyczne, 21.11, godz. 16.00, Filia nr 6, ul. Królowej Jadwigi 17

Baśnie i legendy: Karolina Haka-Makowiecka „O baśniowych miejscach w Polsce”, 21.11, godz. 16.00, Filia nr 7, al. Poznańska 91

Kreatywni aktywni: Papierowa wiklina – warsztaty decoupage dla młodzieży i dorosłych, 21.11, godz. 16.00, Filia nr 1, ul. Ludowa 11

Karty na stół – turnieje brydżowe dla mieszkańców osiedla, 21.11, godz. 13.30, Filia nr 9, ul. Wenedów 8A

Klub Gier Planszowych – rozgrywki dla dzieci i młodzieży, 21.11, godz. 15.00, Filia nr 8, ul. Andersa 10

Rodzinne popołudnia z Misiem: spotkania z książką i jej twórcami – zajęcia dla dzieci w wieku do 6 lat z rodzicami, 21.11, godz. 17.00, Oddział dla Dzieci, ul. Staromiejska 14

Twórczy Papier – zajęcia literacko-plastyczne dla dzieci z osiedla w wieku 7-10 lat, 22.11, godz. 15.15, Filia nr 7, al. Poznańska 91

Opowiem Ci książkę – zajęcia literacko-plastyczne dla dzieci w wieku 6-10 lat, 22.11, godz. 17.00, Filia nr 9, ul. Wenedów 8A

Spotkanie autorskie z Jakubem Żulczykiem, 22.11, godz. 18.00, Biblioteka Główna, ul. Staromiejska 14

Kącik Gier Planszowych – dla dzieci od lat 6 wraz z rodzicami, 24.11, godz. 8.00, Oddział dla Dzieci, ul. Staromiejska 14

„Stwórz własną książkę”, „Tak czytam!” – konkursy rodzinne, szczegóły na stronie internetowej; prace należy dostarczyć do 30.11.

Wystawa malarstwa: Prezentacja obrazów Barbary Taterki, czytelniczki biblioteki, czynna do 30.11, Filia nr 7, al. Poznańska 91

„Moje impresje” – wystawa malarstwa olejnego na podkładzie akrylowym Haliny Wajer, Filia nr 4, al. Powstańców Wlkp. 62

Poetycka 4 – salonik poetycki: „Mjez Ja će widźu a Ja će słyšu” – wystawa poezji serbołużyckiej, Filia nr 4, al. Powstańców Wlkp. 62

 

Pleszew

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Kolejowa 1, tel./fax 62 742 83 58, www.biblioteka.pleszew.pl

pn., wt., czw., pt. 9.00-18.00, śr., sob. 9.00-14.00

Spotkania z książką w Domu Pomocy Społecznej w Pleszewie, 20.11, godz. 10.00

Finał konkursu oratorskiego dla licealistów, 21.11, godz. 9.00

Występ grupy wokalnej „Gołbreak” z Gołuchowa, 24.11, godz. 17.00

Koncert Bartasa Szymoniaka, 25.11, godz. 18.00

 

Pniewy

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Pniewy – Centrum Kultury, ul. Strzelecka 11A, tel./fax 61 291 09 64, www.bibliotekapniewy.pl

pn. 8.00-16.00, wt., śr., pt. 9.00-17.00, czw. 11.00-19.00

Popołudnie z grami planszowymi, 20.11, godz. 17.00

25-lecie Zespołu Ludowego Chełmianki, 23.11, godz. 16.00, świetlica w Chełmnie

 

Pobiedziska

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Kostrzyńska 21, tel. 61 817 71 46, www.bppob.pl

pn., czw. 10.00-19.00, wt., pt. 10.00-16.00, śr. 8.00-16.00, pierwsza i ost. sob. m-ca 9.00-13.00

Warsztaty rękodzieła, 22.11, godz. 17.00

XVIII Festiwal Sztuki Słowa: „Wierna rzeka” – spotkanie literackie z udziałem Małgorzaty Pieczyńskiej, 25.11, godz. 19.00

„70 lat Biblioteki w Pobiedziskach” – wystawa, czynna do 30.11, czytelnia

 

Powidz

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Park Powstańców Wlkp. 25, tel. 63 277 63 52, www.powidz.naszabiblioteka.com

pn., śr., pt. 11.00-19.00, wt., czw. 7.30-15.30

„Powidz – Powstanie Wielkopolskie” – wystawa, czynna do 31.12.

 

Poznań

Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury, ul. Prusa 3, tel. 61 66 40 850, www.wbp.poznan.pl

pn., śr., pt. 9.00-16.00, wt., czw. 10.00-18.00

„Pętla” – wystawa fotografii Bogusława Biegowskiego, Galeria WBPiCAK

 

Przemęt

Gminne Centrum Kultury i Biblioteka, ul. Jagiellońska 16, tel. 65 619 34 86, www.gok.org.pl

pn., śr.-pt. 12.00-18.00, wt. 9.00-15.00

„Bronić Ziemi Ojców” – spotkanie słowno-muzyczne, 23.11, godz. 17.30

 

Puszczykowo

Biblioteka Miejska im. Małgorzaty Musierowicz – Centrum Animacji Kultury, Rynek 15, tel./fax 61 819 46 49, www.biblioteka.iq.pl

pn., pt. 7.00-15.00, wt., śr., czw. 10.00-18.00

Balik andrzejkowy dla dzieci w wieku 5-8 (obowiązują zapisy), 23.11, godz. 18.00-20.00; bilety: 25 zł

„Orkiestra” – spektakl w wykonaniu Grupy Teatralnej Teges, 23.11, godz. 18.00; wejściówki w cenie 5 zł do odbioru w Bibliotece

 

Pyzdry

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Kaliska 25b, tel. 63 276 81 07, www.bibliotekapyzdry.pl

pn., śr. 9.00-17.00, wt., czw. 8.30-15.30, pt. 11.00-18.00, sob. 9.00-13.00

„Z myślą o Niepodległej”– wystawa książek

 

Rawicz

Rawicka Biblioteka Publiczna, ul. Targowa 1, tel. 65 545 20 04, 65 546 76 33, www.biblioteka.rawicz.pl

pn.-śr., pt. 8.00-19.00, czw. 8.00-15.00, sob. 8.00-13.00

„Mirabelka – kiełkująca historia” warsztaty: „100 kartek na 100-lecie Niepodległości” – przyjdź i zrób własną kartkę, do 30.11, Filia Słupia Kapitulna; „100 wierszy na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości”, 22 i 23.11; Filia Zielona Wieś

Konkurs fotograficzny „Tu czytam”, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; termin składania prac do 19.11.

 

Rogoźno

Biblioteka w Rogoźnie – Rogozińskie Centrum Kultury, os. Przemysława II 7, tel. 67 261 81 08, www.rck.rogozno.pl

pn., śr.-pt. 12.00-19.00, wt. 9.00-16.00

XIX Konkurs „Dzieje Wielkopolski w podaniach i legendach”, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; zgłoszenia w bibliotece

Plebiscyt „Super Czytelnik” dla dzieci i młodzieży do 15 roku życia, szczegóły na Fb biblioteki; trwa do 30.04.2019

 

Rokietnica

Biblioteka Gminna im. Marii Konopnickiej, ul. Szamotulska 29, tel. 61 814 52 12 lub 603 577 838, bibliotekarokietnica.pl

pn., śr. 8.00-20.00, wt., czw., pt. 12.00-20.00

Robotyka dla dzieci (odpłatnie, obowiązują zapisy), 19.11, godz. godz. 15.00 (4-5 latki); 19.11, godz. 16.00 i 17.00; 21.11, godz. 16.00 i 17.00 (6 lat +)

Programowanie – zajęcia dla dzieci w wieku powyżej 8 lat (odpłatnie, obowiązują zapisy), 19.11, godz. 18.00

Sensoryczne grupy zabawowe dla dzieci i rodziców (odpłatnie, obowiązują zapisy), 21.11, godz. 10.00 (dzieci w wieku 6-18 m-cy); godz. 11.30 (dzieci w wieku 18 m-cy do 4 lat); godz. 17.00 (grupa mieszana)

Programowanie z Minecraftem – zajęcia dla dzieci w wieku powyżej 9 lat (odpłatnie, obowiązują zapisy), 21.11, godz. 18.00

„Andrzejki pod gruszą” (zapisy w bibliotece), 24.11, godz. 20.00; koszt: 190,00 zł/ para

 

Rzgów

Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Konińska 4, tel. 63 241 90 15, www.gbprzgow.pl

pn., śr. 9.00-17.00, wt. 8.00-16.00, pt. 10.00-18.00

„Witraż Bożonarodzeniowy” – konkurs plastyczny dla dzieci klas IV-VIII szkół podstawowych oraz III gimnazjum, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 4.12.

„Świąteczna Gwiazdka” – konkurs plastyczny dla dzieci klas I-III szkół podstawowych, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 4.12.

 

Siedlec

Biblioteka Publiczna w Siedlcu – Gminny Ośrodek Kultury, ul. Zbąszyńska 19, tel. 68 347 26 41, www.goksiedlec.pl

pn., śr., czw. 10.00-18.00, wt., pt. 8.00-16.00

Bożonarodzeniowy Konkurs Plastyczny dla dzieci i młodzieży, szczegóły na stronei internetowej biblioteki; prace należy przekazać do 30.11 do GOK (współorganizacja)

 

Skoki

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Eugeniusza Paukszty, ul. Rogozińska 1B, tel./fax 61 824 22 81, www.bibliotekaskoki.pl

pn.-pt. 9.00-19.00, sob. 9.00-14.00

„Tobie Ojczyzno” – X Konkurs Recytatorski dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych, 23.11, godz. 16.30

 

Sompolno

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Sompolnie, ul. Piotrkowska 8, tel./fax 63 271 42 30; tel. 63 271 46 57, www.sompolno.naszabiblioteka.com

pn., śr., pt. 10.00-17.45, wt. 8.00-15.00

Konkurs na plakat profilaktyczny z hasłem z zakresu profilaktyki uzależnień, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 3.12. (współorganizacja)

„Boże Narodzenie w moim domu” – konkurs dla dzieci na opowiadanie rysunkowe, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 3.12. (współorganizacja)

 

Suchy Las

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Szkolna 16, tel. 61 250 04 01, tel./fax 61 250 04 04, www.osrodekkultury.pl/biblioteka

pn.-pt. 9.00-18.00, ost. sob. m-ca 9.00-13.00

„Seks dla opornych” – spektakl z udziałem Marii Pakulnis i Mirosława Kropielnickiego, 24.11, godz. 17.00 oraz 20.00; bilety: 50/40 zł

Konkurs na Szopkę Bożonarodzeniową, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć w dniu 10.12.

„Dwa razy dwanaście. Gmina Suchy Las w 12 kadrach” – wystawa starych fotografii, czynna do 29.11.

 

Sulmierzyce

Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Strzelecka 10, tel./fax 62 722 33 72, bibliotekasulmierzyce.pl

pn., pt. 11.00-19.00, wt., czw. 8.00-16.00, śr. 14.00-16.00

Kartka Bożonarodzeniowa – konkurs pod patronatem Burmistrza Sulmierzyc, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 30.11.

 

Szamotuły

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Edmunda Calliera, Rynek 10, tel./fax 61 292 13 61, tel. 61 292 11 43, www.biblioteka-szamotuly.pl

pn.-pt. 9.00-18.00, pierwsza i trzecia sob. m-ca 9.00-13.00

„Od Króla Maciusia Pierwszego do Zagadki teatru, czyli 100 lat literatury polskiej dla dzieci” – gra dla dzieci oraz dla młodzieży i dorosłych, 5-30.11, godz. 9.00-17.00

Wernisaż wystawy rzeźb Marioli Kalickiej, 20.11, godz. 18.00; wystawa czynna do 14.12.

 

Śrem

Biblioteka Publiczna im. Heliodora Święcickiego, ul. Grunwaldzka 10, tel. 61 283 54 67, www.biblioteka.srem.pl

pn. 11.00-15.00, wt.-pt. 10.00-19.00, sob. 9.00-13.00

XII Gminny Konkurs Czytelniczy „Akademia pana Brzechwy” – finał, 19.11, godz. 9.00, sala audiowizualna

Biblioteka Zaprasza: poznajemy pasje seniorów – spotkanie z Klubem Literackim, 19.11, godz. 16.00, Filia Wyrzeka

Audio-Baby – zajęcia multimedialne dla przedszkolaków, 20.11, godz. 9.00, mediateka

Literackie Poranki Malucha – dla dzieci od 1 do 3 lat, 20.11, godz. 11.00, wypożyczalnia dla dzieci

Robimy teatr w bibliotece – zajęcia dla dzieci szkolnych, 20.11, godz. 17.00, Filia Niesłabin

„Na misiowych urodzinach…” – spektakl Teatru Maska, 21.11, godz. 9.00, sala audiowizualna; wstęp 5 zł

„Zadanie z patriotyzmu” – spektakl Teatru Maska, 21.11, godz. 10.15, sala audiowizualna; wstęp 5 zł

Czytamy przedszkolakom – głośne czytanie dla dzieci: 19.11, godz. 10.00; 23.11, godz. 10.00, wypożyczalnia dla dzieci

Zajęcia biblioteczno-edukacyjne dla dzieci, 21.11, godz. 14.30, Filia Pysząca

„Dzień kredki” – zajęcia biblioteczno-edukacyjne dla dzieci, 22.11, godz. 13.30, Filia Przy Moście, ul. Kilińskiego 2

Warsztaty teatralne dla dzieci (zajęcia odpłatne), 22.11, godz. 15.30, sala animacji

Klub Internetowy – kurs komputerowy dla dorosłych (zajęcia odpłatne), 22.11, godz. 16.00, pracownia komputerowa

Warsztaty komiksowe – Zbigniew Masternak, 23.11, godz. 12.40, sala audiowizualna

Filmowe poranki dla dzieci, 24.11, godz. 10.00, mediateka

Genoveva Faisca – koncert portugalskiej piosenkarki, 24.11, godz. 18.00; bilety: 40/45 zł

Wystawa „he” – Matylda Lepiesza, Bogusław Lepiesza; czynna do 30.11.

 

Środa Wielkopolska

Miejska Biblioteka Publiczna im. R.W. Berwińskiego, Pl. Zamkowy 7, tel. 61 285 80 49, www.mbpsrodawlkp.pl

pn.-pt. 9.00-18.00, sob. 9.00-13.00

„Płyń pod prąd” – konkurs dotyczący twórczości Zbigniewa Herberta, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; konkurs trwa do 3.12.

 

Trzcianka

Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury im. Kazimiery Iłłakowiczówny, ul. Sikorskiego 22, tel./fax 67 216 33 59, www.biblioteka-trzcianka.pl

pn.-pt. 8.00-19.00, sob. 8.00-15.00

Spotkanie autorskie z Szymonem Hołownią, 20.11, godz. 17.00

„Iłła” – koncert multimedialny z muzyką Macieja Fortuny do słów Kazimiery Iłłakowiczówny, 23.11, godz. 18.00

 

Trzcinica

Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Szkolna 2c, tel. 62 332 20 83, www.biblioteka.trzcinica.com.pl

pn., wt., pt. 8.00-17.00, śr. 8.00-16.00, czw. 9.00-17.00

„Z książką w świat przygody, wartości i wiedzy” – warsztaty kulturalno-edukacyjne dla dzieci, 22.11, godz. 15.30

 

Trzemeszno

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Św. Jana 11, tel./fax 61 415 41 03, www.biblioteka.trzemeszno.net

pn., wt., czw. 11.00-18.00, śr., pt. 8.00-16.00, sob. 8.00-13.00

Klub Najmłodszych Przyjaciół Książek: spotkanie dla dzieci w wieku do 7 lat, 20.11, godz. 16.00-17.15

 

Turek

Miejska Biblioteka Publiczna im. Włodzimierza Pietrzaka, ul. Dworcowa 5, tel./fax 63 289 21 26, 63 278 51 34, www.biblioteka.turek.pl

pn.-wt. 9.00-18.30, śr.-pt. 9.00-16.00

Bibliosmyki – integracyjne zajęcia dla dzieci w wieku 3-6 lat wraz z opiekunami, 20.11, godz. 17.00-18.30

Plastykoterapia – zajęcia dla dzieci w wieku 6-10 lat (odpłatne, obowiązują zapisy), 23.11, godz. 16.00-18.00

Rozstrzygnięcie Konkursu na najciekawszą prezentację multimedialną pod hasłem „Sławne turkowianki 1918-2018” oraz Konkursu „Piłsudski na plakaty”, 20.11, godz. 17.00

Rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu Plastycznego pod hasłem „Miś świętuje odzyskanie niepodległości”, 23.11, godz. 12.00

 

Wągrowiec

Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Średnia 18, tel. 67 262 00 68, 725 255 955, www.mbp.wagrowiec.eu

pn., wt., czw., pt. 8.00-17.00, śr. 8.00-18.00, sob. 9.00-13.00

„Oko w oko z jeżem” – warsztaty edukacyjno-czytelnicze dla dzieci, które będą trwały przez cały listopad – terminy do uzgodnienia w bibliotece

 

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wągrowcu, ul. Kościuszki 49, tel. 67 268 56 25, www.pbp.wagrowiec.pl

pn.-pt. 7.45-17.00, sob. 9.00-13.00

II Powiatowy Konkurs na „Świąteczną Bombkę”, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 3.12.

 

Wielichowo

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy – Centrum Kultury, ul. Pocztowa 16, tel. 61 443 30 96, bibliotekawielichowo.pl

pn. 10.00-15.00, wt.-pt. 10.00-18.00

Konkurs na Stroik Bożonarodzeniowy, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy składać do 7.12.

 

Witkowo

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Powstańców Wielkopolskich 17a, tel./fax 61 477 81 62, www.biblioteka-witkowo.com.pl

pn., śr., pt. 11.00-18.00, wt., czw., sob. 8.00-14.00

Spotkania z bajką dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, 24.11, godz. 11.00-13.00

 

Września

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Dzieci Wrzesińskich 13, tel. 61 436 25 96, www.biblioteka.wrzesnia.pl

pn. 10.00-18.00, wt.-pt. 8.00-18.00, pierwsza sob. m-ca 8.00-14.00

„Rodzina Hulewiczów – Patriotyzm we krwi” – konkurs literacki, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 30.11.

„Bransoletka Niepodległości” z „Fasolką Niepodległości” – konkurs plastyczny, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 30.11.

 

Wyrzysk

Biblioteka w Wyrzysku – Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, ul. Kościuszki 15, tel. 67 286 26 64; fax 67 286 20 90, biblioteka.mgokwyrzysk.pl

pn.-czw. 8.00-17.00, pt. 8.00-15.00, pierwsza i ostatnia sob. m-ca 9.00-13.00

Kącik twórczy dla dzieci: projektujemy kartkę z kalendarza, 20.11, godz. 14.00-15.00

Przystanek Pomysłów – zajęcia dla dzieci, 23.11, godz. 14.45-15.45, Filia w Osieku nad Notecią

 

Zaniemyśl

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Sienkiewicza 4, tel./fax 61 285 70 23, www.biblioteka.zaniemysl.pl

pn., wt., pt. 10.30-17.30, śr. 8.00-15.00, czw. 10.30-15.00

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, 20.11, godz. 17.00

Głośne czytanie dzieciom – seniorki czytają opowieści wojenne dla dzieci, 22.11, godz. 9.00 oraz godz. 11.00, salka czytelni

„Jak dobrze znasz hymn narodowy?” – test pisemny, 19.11, godz. 17.00, salka czytelni

„Zadanie z patriotyzmu” – spektakl dla uczniów szkoły podstawowej, 21.11, godz. 13.30 (współpraca: Stowarzyszenie Wuchta Wiary)

 

Zbąszyń

Biblioteka Publiczna – Zbąszyńskie Centrum Kultury, ul. 17 Stycznia 59a, tel./fax 68 386 07 00, www.biblioteka.zbaszyn.pl

pn., wt., czw., pt. 9.00-18.00, śr. 11.00-16.00

Spotkanie w Dyskusyjnym Klubie Książki: rozmowa o cyklu reportaży Włodzimierza Nowaka „Obwód głowy”, 19.11, godz. 17.00

„Ozdoby świąteczne z gliny” – warsztaty dla dzieci w wieku od 6-12 lat (obowiązują zapisy), 23.11, godz. 16.00

Podsumowanie wyprawy Misja Madagaskar 2018 – spotkanie ze studentami Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, 23.11, godz. 18.00

Spotkanie z Marią Hawranek i Szymonem Opryszkiem, którzy opowiedzą o wyprawie przez Amerykę Łacińską poza utartym szlakiem, 24.11, godz. 17.00-19.00

Sztuka Szuka Malucha: „Aero” – spektakl międzynarodowy słowackiej grupy Odivo, skierowany do dzieci w wieku 1,5-3 lat, 25.11, godz. 16.00-16.30; warsztaty dla dzieci i ich rodziców, godz. 17.00-17.30

„Niewidzialni Ukraińcy” – wystawa fotografii ukraińskiego fotografa Stepana Rudika; czynna do 26.11.

 

Zduny

Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta, ul. Sienkiewicza 9, tel./fax 62 721 51 72, www.biblioteka.zduny.pl

pn.-pt. 10.00-18.00, sob. 9.00-12.00

Warsztaty szydełkowania – Klubu Rękodzieła Artystycznego BIBLIOnitki, 22.11, godz. 16.00-19.00

 

Złotów

Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida, ul. Grochowskiego 17, tel./fax 67 263 20 00, www.biblioteka-zlotow.pl

pn.-pt. 8.00-18.00, sob. 8.00-13.00

Oseskowy Klubik Bajkowy – dla dzieci w wieku 3-6 lat, 21.11, godz. 15.30

 

 

Wyniki wyszukiwania ({[{total}]})

brak wyników wyszukiwania

Newsletter

Zapisano adres do bazy.

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera.