Wykorzystujemy pliki cookies do zapamiętania ustawień i preferencji użytkownika. Więcej informacji znajdziesz w Polityce cookies. Jeśli się nie zgadzasz, możesz w swojej przeglądarce wyłączyć zgodę na ich przechowywanie.

{[{category.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej organizatorów

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
{[{category.name}]}
{[{tag.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej wydarzeń powiat{[{region.name}]}

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
Data
{[{month.name}]}
{[{day.name}]} {[{day.day}]}
« wcześniejsze daty dalsze daty »
{[{category.name}]} {[{tag.name}]} {[{place.name}]} {[{date.date_from}]} - {[{date.date_to}]} wyczyść

Kalendarium wydarzeń bibliotecznych 16-22/10/2017

Bojanowo

Miejska Biblioteka Publiczna, Rynek 10, tel. 65 545 64 64, www.biblioteka.gminabojanowo.pl

pn., śr., pt. 8.00-19.00, wt., czw. 8.00-15.00, sob. 9.00-13.00

Ulotne piękno przyrody w obiektywie Pana Krzysztofa z Kawcza – wystawa czynna do 21.10.

 

Budzyń

Biblioteka Publiczna w Budzyniu – Gminny Ośrodek Kultury, ul. Łokietka 31, tel./fax 67 284 35 75, www.biblioteka.budzyn.pl

pn., czw., pt. 12.00-19.00, wt., śr. 9.00-16.00

Piękno przyrody w obiektywie Krzysztofa Kasprzaka – wystawa fotografii, czynna do 21.10.

 

Buk

Biblioteka i Kino Miasta i Gminy, pl. Stanisława Reszki 29, tel./fax 61 814 07 61, www.bibliotekabuk.pl

pn.-śr., pt. 10.30-18.00, czw., wyznaczone sob. 8.00-15.00

Wernisaż wystawy malarstwa Katarzyny Judełki, 18.10, godz. 18.00, kawiarnia przy kinie

 

Chodzież

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Michalskiego, ul. Kościuszki 32, tel. 67 381 81 38, tel./fax 67 381 81 08, www.biblioteka-chodziez.pl

pn.-pt. 8.00-19.00, sob. 8.00-13.00

„Chodziescy protestanci w 500-lecie reformacji” – wystawa, Dział Historii i Tradycji Miasta Chodzież

 

Chrzypsko Wielkie

Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna, ul. Główna 22, tel. 61 295 14 08, www.gokchrzypsko.pl

pn.-czw. 9.00-17.00, pt. 10.00-18.00

„Lubię to! Miejsca, osoby, wydarzenia, które chcę zapamiętać” – konkurs fotograficzny dla dzieci i młodzieży, uczniów klas 4-7 szkoły podstawowej oraz 2 i 3 klas gimnazjum, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; zgłoszenia w bibliotece do 25.10.

Wieczór śląski, 21.10, godz. 19.00, bilety 25 zł

 

Czarnków

Miejska Biblioteka Publiczna w Czarnkowie – Miejskie Centrum Kultury, pl. Wolności 5, tel. 67 255 59 82, www.mbp.czarnkow.pl

pn.-pt. 8.00-17.00, sob. 9.00-13.00

„Moja ulubiona postać z bajki” – konkurs plastyczny dla dzieci, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 28.10.

Bibliomoliki – zajęcia dla dzieci w wieku 2-5 lat, 18.10, godz. 10.00, Oddział Dziecięcy, ul. Wroniecka 32

Podwieczorki z książką – zajęcia dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, 19.10, godz. 15.30, Oddział Dziecięcy, ul. Wroniecka 32

Bajkownica – zajęcia dla dzieci w wieku 6-8 lat, 16.10, godz. 16.00, Filia nr 1, os. Parkowe 11

 

Dopiewo

Gminna Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury, ul. Konarzewska 12, tel./fax 61 814 82 23, www.bibldop.pl

pn., wt., czw. 10.00-18.00, śr., pt. 8.00-15.00

„Latający kufer” – przedstawienie dla dzieci w wykonaniu Studia Teatralnego Krak-Art, 16.10, godz. 17.00, Klub Rondo w Skórzewie, ul. Kozierowskiego 1

Spotkanie Klubu Seniora Promyk z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych, 16.10, godz. 17.00, sala biblioteczna OSP, ul. Szkolna 21

„W krainie szycia” – warsztaty krawieckie (odpłatne, obowiązują zapisy), 16.10.

Czytamy bajki najmłodszym! – wspólne głośne czytanie bajek (mamy i tatusiowie ze swoimi pociechami), 18.10, godz. 11.00, Filia w Skórzewie, ul. Kozierowskiego 1

 

Duszniki

Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury, ul. Jana Pawła II 8, tel. 61 291 94 80, 508 570 445, www.bpicak.pl

pn. 8.00-16.00, wt., śr. 8.00-17.00, czw. 8.00-15.00, pt. 11.00-18.00

VI Gminne Dyktando „Superpióro” 2017, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; zgłoszenai do 20.10.

Mozaika. Edukacyjne Spotkanie ze Sztuką, 16.10, godz. 14.00

„Spotkanie kolesiów” – Zenon Laskowik i Kabareciarnia, 22.10, godz. 16.00, wejściówki dostępne w bibliotece

 

Gniezno

Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna, ul. Staszica 12a, tel. 61 426 32 61, www.biblioteka.gniezno.pl

Biblioteka Główna, ul. Mieszka I 16, pn. 10.00-20.00, wt.-pt. 10.00-18., sob. 10.00-14.00; Wypożyczalnia dla Dzieci, ul. Mieszka I 15, pn.-pt. 10.00-18.00, sob. 10.00-14.00

„Romańska architektura sakralna (X–XIII w.)” – wystawa fotograficzna Jerzego Andrzejewskiego, czynna w terminie 2-31.10, foyer im. Mirosława Skrzypkowskiego, ul. Staszica 12a

 

Golina

Biblioteka Publiczna, pl. Kazimierza Wielkiego 12, tel. 63 241 81 21, www.golina.naszabiblioteka.com

pn.-śr., pt. 9.00-18.00, czw. 13.00-18.00

II Gminny Konkurs Recytatorski wierszy o tematyce patriotycznej, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; zgłoszenia do 23.10.

 

Gostyń

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Wrocławska 257, tel. 65 572 09 52, fax 65 575 12 99, www.biblioteka.gostyn.pl

wt.-śr. 11.00-18.00, czw. 9.00-18.00, pt. 8.00-18.00, sob. 9.00-14.00

Niedziela w Bibliotece: „Gostyń – kraina mlekiem i miłością płynąca” – wernisaż wystawy, 22.10, godz. 15.00

Wystawa ilustracji Elżbiety Krygowskiej-Butlewskiej, czynna w terminie 28.09-31.10.

 

Grodzisk Wlkp.

Powiatowa i Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Kolejowa 12, tel. 61 444 52 35, www.biblioteka.gro.pl

pn., wt., czw., pt. 9.00-18.00, śr. 11.00-15.00, sob. 9.00-13.00

Kryminalne starcie gigantów – dyskusja o literaturze kryminalnej, 17.10, godz. 11.00

Spotkanie z Piotrem Bojarskim, 19.10, godz. 17.00

 

Jarocin

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Park 3, tel./fax 62 747 23 46; 62 747 84 71, www.bibliotekajarocin.pl

pn.-pt. 8.00-16.00, sob. 9.00-13.00

Rodzinne szukanie zaklętych kamieni z Jarocińską Koleją Drezynową, 21.10, godz. 11.00-14.00

 

Kalisz

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka, ul. Łazienna 6, tel. 62 757 34 30, 757 22 88; fax 62 766 54 47, www.mbp.kalisz.pl

pn., wt., czw. 10.00-18.00, śr., pt. 8.00-15.00

Wystawa książek z okazji Światowego Dnia Zwierząt, czynna w terminie 2-31.10, Filia nr 1, ul. Górnośląska 29

„Jestem z tych, którzy wierzą, że Nauka jest czymś bardzo pięknym” Wielka uczona Maria Skłodowska-Curie – dwukrotna laureatka Nagrody Nobla, wystawa czynna w terminie 11.10-30.11, Filia nr 2, ul. Serbinowska 25

Biblioteki w Polsce – wystawa fotografii Marcina Galanta, czynna w terminie 4-31.10, Filia nr 3, ul. Krótka 3

„Architekt z Niecałej” – wystawa poświęcona Albertowi Nestrypke, czynna w terminie 5.09-30.11, Filia nr 5, ul. Złota 26-28

„Odpowiednie dać słowu słowo” – wystawa poświęcona tłumaczom na język polski i z języka polskiego z okazji Międzynarodowego Dnia Tłumacza, czynna w terminie 4.09-31.10, Filia nr 4, al. Wolności 27

 

Koło

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Kolejowa 19, tel./fax 63 217 80 03, 217 80 02, www.biblioteka-kolo.pl

pn.-śr., pt. 8.00-18.00, czw. 10.30-15.00

Dyskusyjny Klub Książki dla młodzieży, 18.10, godz. 16.00

Dyskusyjny Klub Książki dla dorosłych, 20.10, godz. 16.30

„Mam prawo” – konkurs plastyczny dla dzieci, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 1.12.

„Wolność” – konkurs recytatorski dla uczniów gimnazjów, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; zgłoszenia do 27.10.

„Nauczyciel ma wpływ na wieczność” – konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 20.10.

 

Komorniki

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Stawna 7/11, tel. 61 810 76 13, www.biblioteka-komorniki.pl

pn., pt. 8.00-16.00, wt. 10.00-19.00, śr. 8.00-15.00, czw. 11.00-19.00

Dyskusyjny Klub Książki – spotkanie autorskie z Ryszardem Ćwirlejem, 19.10, godz. 18.00, Filia w Plewiskach, ul. Grunwaldzka 612A

 

Kościan

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Tomaszewskiego, ul. Wrocławska 28b, tel. 65 512 00 40, 65 511 00 26, www.biblioteka.koscian.pl

pn.-śr., pt. 10.00-18.00, czw., sob. 8.00-15.00

Klub Przyjaciół Trąbka Bombka, 17.10, godz. 10.00, Oddział dla Dzieci

„Do dzieła” – warsztaty artystyczne dla dzieci w wieku 6-12 lat, 20.10, godz. 17.00

Promocja książek: „Wypłyń na głębię” Barbary Zaborskiej i „Wszystko będzie dobrze” Weroniki Rataj, 21.10, godz. 16.00, I Liceum Ogólnokształcące, Al. Kościuszki 3

 

Kórnik

Biblioteka Publiczna, ul. Poznańska 65, tel. 61 817 00 21, www.biblioteka.kornik.pl

pn., wt., pt. 11.00-19.00, śr., czw. 8.00-15.00, 1, 2, 3 sob. m-ca 9.00-13.00

Warsztaty Pasjoteki „Bawełniane plecionki”, 16.10, godz. 17.00

 

Krotoszyn

Krotoszyńska Biblioteka Publiczna im. Arkadego Fiedlera, ul. Benicka 9, tel./fax 62 725 27 83, www.biblioteka.krotoszyn.pl

pn.-pt. 9.00-17.00

Wieczór z astronomią, 18.10, godz. 18.00

Konkurs czytelniczy ze znajomości książki „Charlie i fabryka czekolady” Roalda Dahla, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; zgłoszenia do 26.10.

Konkurs na reportaż o dowolnej tematyce, szczegóły na stronie internetowej biblioteki, prace należy dostarczyć do 20.10.

 

Krzykosy

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Główna 27, tel. 61 286 25 31, www.bibliotekakrzykosy.pl

pn., śr., czw. 7.00-15.00, wt., pt. 12.00-19.00

„Listopad Poetycki” V Jesienny Konkurs Recytatorski o Tytuł Mistrza Recytacji, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; zgłoszenia do 7.11.

Konkurs Wiedzy o Tadeuszu Kościuszko, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; zgłoszenia do 2.11.

 

Książ Wlkp.

Biblioteka Publiczna w Książu Wielkopolskim – Centrum Kultury, ul. Wichury 11a, tel./fax 61 282 22 43, www.ck-ksiazwlkp.pl

pn.pt. 9.00-17.00, sob. 10.00-13.00

Rękodzieło z Agatą – 18.10, godz. 17.30; koszt. 10 zł

Wystawa „Piąte spojrzenie – Mchy, Sebastianowo, Charłub”, czynna do 19.10.

 

Leszno

Miejska Biblioteka Publiczna im. St. Grochowiaka, ul. B. Chrobrego 3, tel. 65 520 53 55, www.mbpleszno.pl

pn., śr., pt. 10.30-18.00, wt., czw. 9.00-16.00, sob. 9.00-14.00

„Do ciebie poprzez czas” – spotkanie poetycko-muzyczne w 50. rocznicę śmierci Haliny Poświatowskiej, 18.10, godz. 17.30, Galeria Lochy

Spotkanie z Rafałem A. Ziemkiewiczem, 19.10, godz. 18.00, Galeria Lochy

XIX Leszczyński Festiwal Muzyczny im. Romana Maciejewskiego, 19-23.10

Promocja książki Łukasza Koniecznego „Marcel”, 20.10, godz. 18.00, Galeria Lochy

„Z książką w tle” – wystawa prac Sekcji Leszczyńskich Plastyków przy Miejskim Ośrodku Kultury, czynna do 15.11, Biblioteka Dworcowa

Wystawa malarstwa Arkadiusza Cypriana, czynna do 16.10, Galeria Lochy

 

Lipka

Gminna Biblioteka Publiczna im. IV Dywizji Piechoty WP – Gminny Ośrodek Kultury, ul. IV Dywizji Piechoty WP 2, tel./fax 67 266 51 36, goklipka.pl/category/biblioteka

pn.-pt. 9.00-17.00

W krainie bajek – Smocza legenda, 20.10, godz. 10.00

„Moja Mała Ojczyzna” – konkurs plastyczny, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 23.10.

„Mój przyjaciel miś” – konkurs plastyczny dla dzieci w wieku 5-9 lat, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 31.10.

 

Luboń

Biblioteka Miejska, ul. Żabikowska 42, tel./fax 61 813 09 72, www.biblub.com

pn.-śr. 11.00-19.00, czw.-pt. 9.00-15.00

Kino KAMERA – nowości filmowe w Bibliotece, 16.10, godz. 17.00-19.00; wstęp 5 zł

Spotkanie autorskie z Anną Kleiber, 17.10, godz. 17.00

Karaoke w bibliotece, 18.10, godz. 17.00-20.00

W cyklu: „Kultura na oku”: Zajęcia teatralne z Januszem Andrzejewskim, 19.10, godz. 12.00

 

Lwówek

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy – Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, ul. E. Sczanieckiej 56, tel. 61 441 40 55, www.biblioteka.lwowek.com.pl

pn.-śr., pt. 8.00-18.00, czw. 8.00-15.00

Klub Maluszka – spotkanie dla dzieci w wieku 1-4 lat wraz z rodzicami, 19.10, godz. 9.30

Biblioteka Smaków; w programie m.in.: wystawa fotografii Łukasza Pakuły, warsztaty edukacyjne dla dzieci, degustacje, 10-25.10.

 

Łekno

Gminny Ośrodek Kultury w Łeknie Biblioteka Publiczna Gminy Wągrowiec z siedzibą w Łeknie, ul. Podgórna 5, tel./fax 67 261 60 11, www.gokwagrowiec.pl

pn.-pt. 8.00-17.00, sob. 9.00-14.00

„Złoty Klon” – XXIII edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego dla dzieci i młodzieży, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; zgłoszenia do 11.10.

 

Malanów

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna, ul. Kaliska 2, tel. 63 288 33 22, www.ckibp.malanow.pl

pn.-pt. 10.00-18.00

Konkurs Plastyczny „Nasze domowe zwierzaki słodziaki” dla uczniów klas 1-3 szkół podstawowych, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 31.10.

Konkurs Plastyczny „Żyj zdrowo i bezpiecznie” dla uczniów klas 4-6 szkół podstawowych oraz uczniów klas 2-3 gimnazjum, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 31.10.

Zajęcia plastyczne dla dzieci, 19.10, godz. 14.30

 

Margonin

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Polna 6, tel. 67 284 60 86, blog.biblioteka.margonin.pl

pn., pt. 8.00-15.00, wt.-czw. 8.00-19.00

„Dynia smaczna i zdrowa” – spotkanie Koła Najmłodszych Przyjaciół Bohaterów Książek, 19.10, godz. 17.00

 

Miedzichowo

Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Poznańska 16, tel./fax 61 441 02 00, www.biblioteka-miedzichowo.pl

wt. 9.00-17.00, śr. 8.00-18.00, czw. 8.00-16.00

Warsztaty plastyczne z Ewą Stachowiak, 16.10, godz. 16.00, Filia w Bolewicach

Uroczyste rozpoczęcie roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, 20.10, Zespół Szkół w Miedzichowie

 

Miłosław

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Miłosławiu – Miłosławskie Centrum Kultury, ul. Dworcowa 4, tel. 61 438 21 65, www.mckmiloslaw.com.pl

pn.-pt. 10.00-18.00

Konkurs Literacki „Fantastyczny Miłosław” dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych – podsumowanie konkursu, 20.10.

Festiwal „Fantastyczny Miłosław”; w programie: spotkanie autorskie z Jakubem Ćwiekiem, podsumowanie konkursu na opowiadanie fantastyczne, konkurs na bohatera ze świata fantasy oraz koncert zespołu „Leśne Licho”, 20.10, MCK, ul. Różowa 6

 

Mosina

Mosińska Biblioteka Publiczna, ul. Dworcowa 4, tel./fax 61 813 23 32, www.bibliotekamosina.pl

pn. 13.00-19.00, wt., śr. 9.00-17.00, czw., pt. 11.00-19.00, sob. 9.00-12.00

Czytanie przy latarce, 16.10, godz. 17.00

 

Nowe Miasto

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Poznańska 8a, tel. 61 287 46 18, www.nowemiasto.naszabiblioteka.com

pn., śr.-pt. 10.00-18.00, wt. 9.00-15.00, pierwsza i trzecia sob. m-ca 9.00-13.00

„Podróż ku wartościom – odpowiedzialność” zajęcia literackie dla dzieci, 18.10, godz. 15.30

Zajęcia plastyczne dla dzieci, 20.10, godz. 15.00-16.00, Filia w Chociczy

 

Nowy Tomyśl

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna, ul. Witosa 8, tel. 61 442 12 70, www.bibliotekant.pl

pn., wt., czw., pt. 9.00-18.00, śr. 11.00-16.00, sob. 10.00-14.00

„W sieć wikliny zaplątany” – wernisaż wystawy, 19.10, godz. 18.00; wystawa czynna do 16.11.

Jesienne warsztaty mehendi, 20.10, godz. 18.00, cena 10 zł

 

Oborniki

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Antoniego Małeckiego, ul. Kopernika 10, tel./fax 61 296 02 65, www.biblioteka.oborniki.pl

pn.-pt. 9.00-18.00, sob. 9.00-13.00

Gry planszowe w bibliotece, 16-18.10, godz. 9.00-11.00

Program czytelniczy – Maluch w świecie książki, 19.10, godz. 9.00

Koncert „Co nam zostało z tamtych lat”, 19.10, godz. 18.00

 

Okonek

Biblioteka Publiczna im. Czesława Miłosza – Okoneckie Centrum Kultury, ul. Niepodległości 46, tel./fax 67 266 90 60, www.biblioteka.ockokonek.pl

pn.-pt. 8.00-18.00

Koncert „Jesienna zaduma”, 20.10, godz. 17.00

 

Ostrów Wielkopolski

Biblioteka Publiczna im. Stefana Rowińskiego, ul. Wolności 2, tel./fax 62 737 47 00, www.biblioteka-ostrow.pl

pn., wt., czw., pt. 8.00-18.00, śr. 9.00-14.00, sob. 9.00-13.00

„I ty zostań kumplem Mikołajka” – konkurs czytelniczo-plastyczny, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; trwa w terminie 25.09-31.10, Filia dla Dzieci i Młodzieży

„Niema architektura. ostrowski modernizm” – wystawa czynna do 27.10.

 

Ostrzeszów

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Stanisława Czernika, pl. Borek 17, tel. 62 730 33 89, tel./fax 62 730 19 48, www.bp.ostrzeszow.pl

pn., czw. 10.00-18.00, wt., pt. 9.00-17.00, śr. 9.00-15.00, ost. sob. m-ca 9.00-13.00

Wieczór japoński – spotkanie z podróżnikiem Bolesławem Grabowskim, 20.10, godz. 17.00

 

Piła

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Pantaleona Szumana w Pile, ul. Mariana Buczka 14, tel. 67 351 79 03, 67 351 79 04, www.biblioteka.pila.pl

pn.-pt. 8.00-19.00, sob. 8.00-15.00; Oddz. dla Dzieci, pn.-pt. 8.00-18.00, sob. 8.00-15.00

Razem z Mamą, razem z Tatą – zajęcia z książką dla dzieci i rodziców, 17.10, godz. 16.00, Filia nr 1, ul. Ludowa 11

Rodzinne popołudnia z Misiem – zajęcia dla dzieci w wieku do 6 lat z rodzicami: spotkania z książką i jej twórcami, 18.10, godz. 17.00, Oddział dla Dzieci, ul. Staromiejska 14

Głośne czytanie na zaczarowanym dywanie – zajęcia interaktywne z książką dla dzieci w wieku 7-10 lat, 18.10, godz. 15.30, Filia nr 8, ul. Andersa 10

Karty na stół – turnieje brydżowe dla mieszkańców osiedla, 18.10, godz. 15.00, Filia nr 9, ul. Wenedów 8A

Twórczy Papier – zajęcia literacko-plastyczne dla dzieci z osiedla w wieku 7-10 lat, 19.10, godz. 15.15, Filia nr 7, al. Poznańska 91

Opowiem Ci książkę – zajęcia literacko-plastyczne dla dzieci w wieku 6-12 lat, 19.10, godz. 18.30, Filia nr 9, ul. Wenedów 8A

Kącik Gier Planszowych – dla dzieci od lat 6 wraz z rodzicami, 21.10, godz. 11.00, Oddział dla Dzieci, ul. Staromiejska 14

„Stwórz własną książkę” – rodzinny konkurs artystyczny, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 30.11.

„Stwórz własną książkę” – konkurs artystyczny dla dzieci i młodzieży, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 30.11.

Poetycka Czwórka – salonik poetycki: „Między rozmową a milczeniem” – prezentacja wierszy Zuzanny Przeworskiej, inicjatorki i współzałożycielki w 1990 roku Fundacji Literackiej imienia Agnieszki Bartol – prezesa Zarządu Fundacji; poetki, dziennikarki, wydawcy, Filia nr 4, al. Powstańców Wlkp. 62

Skarby z mojej komody: „Kwiaty” – wystawa prac malarskich Józefa Madajczaka, Filia nr 6, ul. Kr. Jadwigi 17

Galeria jednego obrazu: Wystawa prac Bożeny Jaskólskiej – mieszkanki osiedla, czytelniczki biblioteki, Filia nr 7, al. Poznańska 91

 

Pleszew

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Słowackiego 19A, tel./fax 62 742 83 58, www.bppl.pl

pn., czw., pt. 9.00-18.00, wt. 9.00-19.00, sob. 9.00-14.00

Warsztaty rękodzieła, 18.10.

Klub Modelarstwa Papierowego, 21.10, godz. 10.00-13.00

Konkurs wiedzy historycznej „Polska Niepodległa” dla gimnazjalistów, szczegóły na stronie internetowej biblioteki, trwa do 22.10.

 

Pniewy

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Pniewy – Centrum Kultury, ul. Strzelecka 11A, tel./fax 61 291 09 64, www.bibliotekapniewy.pl

pn. 8.00-16.00, wt., śr., pt. 9.00-17.00, czw. 11.00-19.00

Uniwersytet Trzeciego Wieku: Spotkanie autorskie z Bożenną Adamkiewicz, 16.10, godz. 17.00

Bezpłatne warsztaty o żywieniu niemowląt i małych dzieci (obowiązują zapisy), 19.10, godz. 10.00

 

Pobiedziska

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Kostrzyńska 21, tel. 61 817 71 46, www.bppob.pl

pn., czw. 10.00-19.00, wt., pt. 10.00-16.00, śr. 8.00-16.00, pierwsza i ostatnia sob. m-ca 9.00-13.00

Spotkanie Klubu Rękodzieła, 19.10, godz. 17.00

 

Powidz

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Park Powstańców Wlkp. 25, tel. 63 277 63 52, www.powidz.naszabiblioteka.com

pn., śr., pt. 11.00-19.00, wt., czw. 7.30-15.30

Wystawa makiet o tematyce Powstania Wielkopolskiego, wykonanych z klocków Lego, czynna w terminie 19.10-6.11.

Wystawa makiet o tematyce Powstania Wielkopolskiego wykonanych z klocków Lego, wystawa czynna od 19.10 do 6.11

 

Poznań

Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury, ul. Prusa 3, tel. 61 66 40 850, www.wbp.poznan.pl

pn., śr., pt. 9.00-16.00, wt., czw. 10.00-18.00

„Buntownicy i Marzyciele” – wernisaż wystawy fotograficznej, której celem jest zaprezentowanie dorobku twórców działających poza głównym nurtem fotograficznego przemysłu wystawienniczego, 16.10, godz. 17.00, Jeżyckie Centrum Kultury, ul. Jackowskiego 5-7; wystawa czynna do 25.10; współorganizacja WBPiCAK

Seryjni poeci 47 – spotkanie z Patrykiem Czarkowskim i Grzegorzem Olszańskim, prowadzenie: Piotr Śliwiński, 17.10, godz. 18.00, CK Zamek, ul. Św. Marcin 80/82

 

Przemęt

Gminne Centrum Kultury i Biblioteka, ul. Jagiellońska 16, tel. 65 619 34 86, www.gok.org.pl

pn., śr.-pt. 12.00-18.00, wt. 9.00-15.00, sob. 10.00-13.00

Koncert Tubis Trio – premiera płyty „The Truth”, 22.10, godz. 18.00, kościół ewangelicki w Kaszczorze

 

Przygodzice

Biblioteka Publiczna Gminy im. Gustawa Bojanowskiego, ul. Wrocławska 52, tel. 62 592 67 09, www.przygodzice.naszabiblioteka.com

pn., wt., czw., pt. 8.00-17.00, śr. 8.00-16.00

Wystawa fotografii przyrodniczej autorstwa Krzysztofa Kasprzaka z Kawcza, czynna w terminie 6-21.10, czytelnia biblioteki

 

Puszczykowo

Biblioteka Miejska im. Małgorzaty Musierowicz – Centrum Animacji Kultury, Rynek 15, tel./fax 61 819 46 49, www.biblioteka.iq.pl

pn., pt. 7.00-15.00, wt., śr., czw. 10.00-18.00

Spotkanie Klubu Kostki Rubika, 18.10, godz. 17.00

„W krainie szycia” – warsztaty krawieckie (odpłatne, obowiązują zapisy), 18.10, dla dzieci i młodzieży – godz. 15.30-17.30; dla dorosłych – godz. 18.00-20.00

 

Pyzdry

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Kaliska 25b, tel. 63 276 81 07, www.bibliotekapyzdry.pl

pn., śr. 9.00-17.00, wt., czw. 8.30-15.30, pt. 11.00-18.00, sob. 9.00-13.00

Klub Gier Planszowych dla dorosłych i dla dzieci, 20.10, godz. 16.00-18.00

 

Rokietnica

Biblioteka Gminna im. Marii Konopnickiej, ul. Pocztowa 8, tel./fax 61 814 52 12, www.bibrok.neostrada.pl

pn.-śr. 8.00-20.00, wt., czw., pt. 12.00-20.00

Zajęcia szachowe dla dzieci i młodzieży, 16 i 18.10, godz. 17.00 i 18.00

 

Rozdrażew

Gminna Biblioteka Publiczna, Rynek 3, tel. 62 722 13 22, www.biblioteka.rozdrazew.pl

pn. 9.00-17.00, wt.-pt. 10.00-18.00

Obchody 70. rocznicy powstania Gminnej Biblioteki Publicznej w Rozdrażewie, 12-24.10, godz. 16.00, aala wiejska

Spotkanie autorskie z Martą Kielczyk, 20.10, godz. 19.00, sala wiejska

 

Skoki

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Eugeniusza Paukszty, ul. Rogozińska 1B, tel./fax 61 824 22 81, www.bibliotekaskoki.pl

pn.-pt. 8.00-19.00, sob. 9.00-14.00

IX Turniej Recytatorski ”Głosem dziecka”, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; zgłoszenia: dla uczniów klas 4-6 do 20.10, dla uczniów klas 1-3 do 23.10.

XI Turniej Recytatorski „Głos poezji” dla młodzieży z klas VII i gimnazjów, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; zgłoszenia do 3.11.

 

Stare Miasto

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Główna 16, tel. 63 241 60 67, www.bibliotekastaremiasto.pl

pn., wt., śr., pt. 8.00-18.00, czw. 10.00-18.00, sob. 10.00-14.00

II Gminny Dzień Planszówek, 21.10, godz. 14.00-18.00

Konkurs na recenzję książki z Paczki literackiej, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; trwa do 31.12.

Kto Ty Jesteś? Gminny Konkurs Plastyczny, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy składać do 31.10.

 

Suchy Las

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Szkolna 16, tel. 61 250 04 01, tel./fax 61 250 04 04, www.osrodekkultury.pl/biblioteka

pn.-pt. 9.00-18.00, ost. sob. m-ca 9.00-13.00

„Baśń o grającym imbryku”- spektakl dla dzieci przedszkolnych i szkolnych klasy 1-3 w wykonaniu Teatru Wariate, 16.10, godz. 9.00 i 11.00, sala widowiskowa CKiBP; bilety: 5 zł

Spotkanie Klubu Przyjaciół Książki: lekturą będzie książka Jacka Dukaja „Perfekcyjna niedoskonałość”, 19.10, godz. 18.00

Koncert Mesajaha z zespołem Riddim Bandits, 20.10, godz. 20.00, sala widowiskowa CKiBP; bilety: 25 zł w przedsprzedaży i 30 zł

 

Swarzędz

Biblioteka Publiczna, os. Czwartaków 1, tel./fax 61 818 63 14, www.biblioteka.swarzedz.pl

pn. 11.00-19.00, wt.-czw. 10.00-18.00, pt. 8.00-16.00

Wesoła Gromadka – zajęcia dla dzieci w wieku od 1-3 lat wraz z rodzicami/opiekunami (obowiązują zapisy), 19.10, godz. 9.00-10.00, Filia na os. Raczyńskiego 19

Biblioteczny Klub Młodzieżowy – zajęcia dla młodzieży w wieku 15-17 lat, 20.10, godz. 15.00-17.00, Filia w Kobylnicy

Warsztaty robienia bransoletek (opłata wpisowa), 20.10, godz. 16.00, Filia w Kobylnicy

„Gruzja z dzieckiem” – wystawa fotografii Alicji Szeloch, Filia os. Raczyńskiego

„380 dni dookoła Swarzędza” – Konkurs Literacki, regulamin na stronie internetowej biblioteki; utwory należy nadesłać w terminie do 31.10.

 

Szamotuły

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Edmunda Calliera, Rynek 10, tel./fax 61 292 13 61, tel. 61 292 11 43, www.biblioteka-szamotuly.pl

pn.-pt. 9.00-18.00, pierwsza i trzecia sob. m-ca 9.00-13.00

„Jesienny gość” – konkurs dla dzieci z klas I-III szkół podstawowych, szczegóły na stronie intenetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 10.11.

„Książka na jesień” – konkurs dla młodzieży szkół średnich i dorosłych, szczegóły na stronie intenetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 10.11.

Galeria Jednego Dzieła: „Anioł” – kolaż Małgorzaty Rosady (Grupa Jakkolwiek), do 31.10.

 

Śrem

Biblioteka Publiczna im. Heliodora Święcickiego, ul. Grunwaldzka 10, tel. 61 283 54 67, www.biblioteka.srem.pl

pn. 11.00-15.00, wt.-pt. 10.00-19.00, sob. 9.00-13.00

Dyskusyjny Klub Książki: rozmowa o książce „Gra” D. Parker, 16.10, godz. 16.00, salonik prasowy

Poetycka Przystań: Trwaj chwilo – spotkanie poetyckie z Łucją Staszak oraz Urszulą Ciesielską – autorką zdjęć, 16.10, godz. 16.00, sala audio

Audio-baby – zajęcia dla grup przedszkolnych, 17.10, godz. 9.00

Literackie Poranki Malucha – dla dzieci od 1 do 3 lat, 17.10, godz. 11.00, wypożyczalnia dla dzieci

List od Pani Jesień – zajęcia dla dzieci, 17.10, godz. 10.00, Filia Błociszewo – OP Krzyżanowo

„Calineczka” – zajęcia edukacyjno-biblioteczne dla dzieci szkolnych, 17.10, godz. 15.00, Filia Przy Moście

Klub Literacki „Amator”, 17.10, godz. 15.30, planszoteka

Zajęcia biblioteczno-edukacyjne dla dzieci, 18.10, godz. 14.30, Filia Pysząca

Czytamy przedszkolakom – dla dzieci przedszkolnych, 19.10, godz. 9.00 i 10.00; 20.10, godz. 9.00, wypożyczalnia dla dzieci

Kurs komputerowy dla dorosłych (zajęcia odpłatne), 19.10, godz. 16.00

BOOK Szpan – rozmowy o książkach, spotkanie dla młodzieży, 19.10, godz. 17.00, wypożyczalnia dla młodzieży

„Adaś Mickiewicz – łobuz i mistrz” – spotkanie autorskie z Jakubem Skworzem, 20.10, godz. 10.00, sala audio

„Indygo” – wystawa prac Matyldy Lepieszy (grafika, malarstwo, fotografia), czynna do 31.10.

Klub Miłośników Gier Planszowych, 21.10, godz. 9.00, planszoteka

Spektakl „Grubaska” Teatru Miejskiego w Lesznie, 22.10, godz. 18.00 i 20.30, sala audio; bilety 25 zł

 

Tarnówka

Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Zwycięstwa 51, tel. 67 266 41 07, email: bakcyl.tarnowka@o2.pl

Kurs tańca towarzyskiego – spotkanie organizacyjne, 18.10, godz. 18.00

 

Trzcianka

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Kazimiery Iłłakowiczówny, ul. Sikorskiego 22, tel./fax 67 216 33 59, www.biblioteka-trzcianka.pl

pn.-pt. 8.00-18.00

Urodziny Kubusia Puchatka, 19.10, godz. 16.00

„Legendy czarnkowsko-trzcianeckie” – Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania dla uczniów klas IV-V szkół podstawowych, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; zgłoszenia do 24.10.

„Wyjście z cienia” VII Ogólnopolski Konkurs Recytatorski im. Romana Brandstaettera, szczegóły na Fb biblioteki; zgłoszenia do 17.11.

 

Turek

Miejska Biblioteka Publiczna im. Włodzimierza Pietrzaka, ul. Dworcowa 5, tel./fax 63 289 21 26, 63 278 51 34, www.biblioteka.turek.net.pl

pn.-wt. 9.00-18.30, śr.-pt. 9.00-16.00

„Profilaktyka raka piersi” – spotkanie z Zofią Mac , 17.10, godz. 17.00

 

Wągrowiec

Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Średnia 18, tel. 67 262 00 68, 725 255 955, www.mbp.wagrowiec.eu

pn., wt., czw., pt. 8.00-17.00, śr. 8.00-18.00, sob. 9.00-13.00

VII Wągrowieckie Dyktando, zasady uczestnictwa na stronie internetowej biblioteki; zgłoszenia do 20.10.

XII Ogólnopolski Konkurs Poetycki na Wiersz: „Marszałek Józef Piłsudski”, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 25.10.

„Alicja w Krainie Czarów” – konkurs plastyczny dla uczniów klas IV-VII szkół podstawowych, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 10.11, Filia nr 1, os. Wschód 6

 

Powiatowa Biblioteka Publiczna, ul. Kościuszki 49, tel. 67 268 56 25, www.pbp.wagrowiec.pl

pn.-pt. 7.45-17.00, sob. 9.00-13.00

Konkurs filmowy „Pokaż swój talent”, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; filmy należy dostarczyć do 16.10.

 

Wolsztyn

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Stanisława Platera, ul. Gajewskich 48, tel./ fax 68 384 22 81, tel. 68 347 26 30, www.bibliotekawolsztyn.pl

pn., wt., śr., pt. 8.00-18.00, czw. 8.00-16.00, sob. 9.00-13.00

Ja i moi przyjaciele w bibliotece – lekcja biblioteczna, 17.10, godz. 10.00, 21.10, godz. 13.00

Książka uczy i bawi – głośne czytanie, 17.10, godz. 10.00

„Czytamy w bibliotece” – cykl zajęć edukacyjnych dla dzieci w wieku 3-5 lat, 18.10, godz. 11.00

„Razem czytamy” – cykl zajęć edukacyjnych dla dzieci w wieku 4-6 lat, 18.10, godz. 16.30

Promocja książki Michała Olejniczaka „Zegary wieżowe Wolsztyna i okolic, Die Turmuhren in Wollstein und der Umgebung”, 21.10, godz. 16.00

Zajęcia z biblioterapii dla dzieci niepełnosprawnych ze szkoły specjalnej nr 4 w Wolsztynie, 19.10, godz. 11.00

„Zegary wieżowe Ziemi Wolsztyńskiej” – wystawa fotografii Michała Olejniczaka

 

Wronki

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Wronki – Wroniecki Ośrodek Kultury, ul. Szkolna 2, tel. 67 254 06 17, www.wokwronki.pl

pn., śr., czw., pt. 8.00-18.00, wt. 8.00-15.00

„Czarny kot” – zajęcia plastyczne w bibliotece, 19.10, godz. 16.00

 

Września

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Dzieci Wrzesińskich 13, tel. 61 436 25 96, www.biblioteka.wrzesnia.pl

pn. 10.00-18.00, wt.-pt. 8.00-18.00, pierwsza sob. m-ca 9.00-13.00

„Petronelka z pyrki” – konkurs plastyczny dla uczniów klas I-III i IV-VII, szczegółowy regulamin na stronie internetowej Biblioteki; prace należy składać do 13.11.

Przygody „Petronelki” w „Parku Hrabiny” we Wrześni – konkurs literacki dla uczniów klas VII, szczegółowy regulamin na stronie internetowej Biblioteki; prace należy składać do 13.11.

 

Wyrzysk

Biblioteka – Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, ul. Kościuszki 15, tel. 67 286 26 64, biblioteka.mgokwyrzysk.pl

pn.-czw. 8.00-17.00, pt. 8.00-15.00, pierwsza i ostatnia sob. m-ca 9.00-12.00

Zajęcia pozalekcyjne dla dzieci w wieku szkolnym, 17.10, godz. 15.00-16.00

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki – rozmowa o książce Andrzeja Stasiuka „Mury Hebronu”, 18.10.

 

Zagórów

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Wojska Polskiego 13, tel. 63 274 81 09, www.biblioteka-zagorow.pl

pn., śr., pt. 8.00-18.00, wt., czw. 8.00-16.00

Wernisaż wystawy znaczków i numizmatów z kolekcji Jana Kloca, 16.10, godz. 17.00, wystawa czynna do 31.10

 

Zbąszyń

Biblioteka Publiczna w Zbąszyniu – Zbąszyńskie Centrum Kultury, ul. 17 Stycznia 59a, tel./fax 68 386 07 00, www.biblioteka.zbaszyn.pl

pn., wt., czw., pt. 9.00-18.00, śr. 11.00-16.00

Kurs komputerowy 40+ (obowiązują zapisy), 17 i 19.10, godz. 15.00

„Dawnych wesel czar...” – wystawa fotografii z okolic Nowego Tomyśla. Autorką wystawy jest Grażyna Matuszczak, czynna w terminie 29.09-31.10.

„Kuba. Podróż drogami mniej uczęszczanymi” – slajdowisko podróżnicze, 20.10, godz. 18.00

 

Zduny

Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta, ul. Sienkiewicza 9, tel./fax 62 721 51 72, www.biblioteka.zduny.pl

pn.-pt. 10.00-18.00, sob. 9.00-12.00

„Konarzew – ludzie – miejsca-pamiątki” – wystawa foto-kolekcjonerska, Filia w Konarzewie

 

Złotów

Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida, ul. Grochowskiego 17, tel./fax 67 263 20 00, www.biblioteka-zlotow.pl

pn.-pt. 8.00-18.00, sob. 8.00-13.00

Oseskowy Klubik Bajkowy, 18.10, godz. 15.30

Spotkanie Klubu Czytających Rodzin, 19.10, godz. 16.00; zapisy w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży, tel. 67 263 20 00

„Łzy chlorofilu” – wystawa fotografii Dominiki Kaczmarek, czynna w terminie 13-27.10.

Wyniki wyszukiwania ({[{total}]})

brak wyników wyszukiwania

Newsletter

Zapisano adres do bazy.

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera.