Wykorzystujemy pliki cookies do zapamiętania ustawień i preferencji użytkownika. Więcej informacji znajdziesz w Polityce cookies. Jeśli się nie zgadzasz, możesz w swojej przeglądarce wyłączyć zgodę na ich przechowywanie.

{[{category.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej organizatorów

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
{[{category.name}]}
{[{tag.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej wydarzeń powiat{[{region.name}]}

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
Data
{[{month.name}]}
{[{day.name}]} {[{day.day}]}
« wcześniejsze daty dalsze daty »
{[{category.name}]} {[{tag.name}]} {[{place.name}]} {[{date.date_from}]} - {[{date.date_to}]} wyczyść

Kalendarium wydarzeń bibliotecznych 16-22/04/2018

Bojanowo

Miejska Biblioteka Publiczna, Rynek 10, tel. 65 545 64 64, www.biblioteka.gminabojanowo.pl

pn., śr., pt. 8.00-19.00, wt., czw. 8.00-15.00, sob. 9.00-13.00

„Bojanowo na przestrzeni lat” – wystawa pocztówek, czynna do 28.04.

 

Borek Wielkopolski

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Powstańców Wlkp. 4, tel. 65 571 61 50, www.biblioteka.borekwlkp.pl

pn. 10.00-18.00, wt., pt. 11.00-18.00, śr., czw. 9.00-16.00

Konkurs czytelniczy o tytuł „Zaczytanej rodziny”, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; trwa do 4.05.

 

Brzeziny

Biblioteka Publiczna Gminy – Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji, ul. 1000-lecia 10, tel. 62 769 81 23, www.brzeziny.naszabiblioteka.com

pn., wt., czw., pt. 8.00-16.00, śr. 8.00-18.00

Spotkanie z Wiolettą Piasecką, 17.04, godz. 10.30

„Ptasi świat” – wystawa prac dzieci i młodzieży, nagrodzonych i wyróżnionych w IV Biennale Rysunku w Ostrowie Wlkp., czynna do 30.06.

 

Chodzież

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Michalskiego, ul. Kościuszki 32, tel. 67 381 81 38, tel./fax 67 381 81 08, www.biblioteka-chodziez.pl

pn.-pt. 8.00-19.00, sob. 8.00-13.00

„Tej, kochać babe to nie jes tak ajfach!…” – spotkanie z Waldemarem Wierzbą, 19.04, godz. 17.00, czytelnia

Wystawa grafiki Macieja Małeckiego – wernisaż, 13.04, godz. 17.00

 

Czarnków

Miejska Biblioteka Publiczna w Czarnkowie – Miejskie Centrum Kultury, pl. Wolności 5, tel. 67 255 59 82, www.mbp.czarnkow.pl

pn.-pt. 8.00-17.00, sob. 9.00-13.00

Bajkownica – zajęcia dla dzieci w wieku 6-8 lat, 16.04, godz. 16.00, Filia nr 1, os. Parkowe 11

Bibliomoliki – zajęcia dla dzieci w wieku 2-5 lat, 18.04, godz. 10.00, Oddział Dziecięcy, ul. Wroniecka 32

 

Czempiń

Biblioteka Publiczna, ul. Parkowa 2, tel. 61 282 64 03, www.biblioteka.czempin.pl

pn.-pt. 9.00-19.00

Konkurs czytelniczy „Czytasz? Wiesz!”, konkurs trwa do 14.12.

 

Czerniejewo

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Ks. Prymasa St. Wyszyńskiego 6, tel. 61 429 13 43, 61 429 13 28, www.biblioteka.czerniejewo.pl

pn., pt. 10.00-18.00, wt., czw. 9.00-15.00, śr. 8.00-16.00

Dzień Czekolady w bibliotece, 20.04, godz. 16.00

Całoroczny konkurs plastyczny dla dzieci „Laurka dla...”, szczegóły na stronie biblioteki; „Laurka dla Książki”, prace przyjmowane będą 23.04.

„Fantastyczna Wielkopolska” – konkurs na krótką formę komiksową, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 25.05.

 

Czerwonak

Gminna Biblioteka Publiczna, os. 40-lecia PRL 7a, tel./fax 61 812 07 01, www.biblioteka.czerwonak.pl

pn., czw. 11.00-19.00, wt. 10.00-18.00, śr. 8.00-16.00, pt. 8.00-15.00, ost. sob. m-ca 9.00-14.00

„Nasi przyjaciele w Puszczy Zielonce” – wystawa fotografii Bogusława Kaźmierczaka; czynna do 27.04, Filia Koziegłowy

Wystawa ilustracji Jana Marcina Szancera, zorganizowana z okazji 45. rocznicy śmierci artysty, czynna do 30.04, Filia w Owińskach

Wystawa prac lokalnych artystów z klubu „Impresja”, czynna do 30.05, Filia w Owińskach

 

Dąbie

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna, ul. 3 Maja 4, tel. 63 271 01 47, www.mgokibp.gminadabie.pl

pn. 8.00-17.00, wt., czw. 8.00-14.00, śr. 8.00-19.00, pt. 13.00-19.00

„Konsumencie poznaj swoje prawa” – spotkanie z dr. Krzysztofem Witkowskim, 17.04, godz. 17.00

 

Dopiewo

Gminna Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury, ul. Konarzewska 12, tel./fax 61 814 82 23, www.bibldop.pl

pn., wt., czw. 10.00-18.00, śr., pt. 8.00-15.00

„Historia piśmiennictwa i książek” – lekcja biblioteczna, 16.04, godz. 10.30; 17.04, godz. 10.30 i 11.30; 19.04, godz. 10.00, Filia w Dąbrówce

Spotkanie Klubu Seniora Promyk, 16.04, godz. 17.00, sala biblioteczna OSP w Dopiewie ul. Szkolna 21

 

Doruchów

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Kępińska 4, tel. 62 731 51 23, www.doruchow.pl

pn., śr.-pt. 10.00-16.00, wt. 12.00-18.00

„Nie pozwolisz żyć czarownicy” – spotkanie autorskie z Tomaszem Kowalskim, 20.04, godz. 17.00

 

Duszniki

Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury, ul. Jana Pawła II 8, tel. 61 291 94 80, 508 570 445, www.bpicak.pl

pn. 8.00-16.00, wt., śr. 8.00-17.00, czw. 8.00-15.00, pt. 11.00-18.00

„Od rytmów salsy do rytmów serca” – edukacyjne spotkanie ze sztuką dla dzieci, 16.04, godz. 14.00

Festiwal twórczości przedszkolaków „RYMY, RYTMY, NUTKI”, 22.04, godz. 16.00, sala widowiskowa w Dusznikach

 

Gniezno

Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna, ul. Staszica 12a, tel. 61 426 32 61, www.biblioteka.gniezno.pl

Biblioteka Główna, ul. Mieszka I 16, pn. 10.00-20.00, wt.-pt. 10.00-18., sob. 10.00-14.00; Wypożyczalnia dla Dzieci, ul. Mieszka I 15, pn.-pt. 10.00-18.00, sob. 10.00-14.00

„Fidem – zaufaj” – wernisaż wystawy malarstwa i grafiki, które autorem jest Marco Raab, 19.04, godz. 16.00

Sobotnie spotkania z książką – dla dzieci z rodzicami, 21.04, godz. 11.00-13.00, Wypożyczalnia dla Dzieci

„Polska. To lubię” – konkurs plastyczny na pocztówkę okolicznościową, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 1.06.

„Uzbekistan i Iran” – wystawa fotograficzna Anny Lis

„A było ich wielu” – wystawa Pawła Trygalskiego

 

Golina

Biblioteka Publiczna, pl. Kazimierza Wielkiego 12, tel. 63 241 81 21, www.golina.naszabiblioteka.com

pn.-śr., pt. 9.00-18.00, czw. 13.00-18.00

II Gminny Konkurs Recytatorski Wiosenne Poezjowanie, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; zgłoszenia do 7.05.

„Golinianie dzieciom” – II edycja konkursu na napisanie bajki dla dzieci, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy przesyłać do 31.05.

 

Gołuchów

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Czartoryskich 47, tel. 62 742 46 77, www.goluchow.pl

pn., wt., czw., pt. 9.00-17.00, śr. 9.00-15.00, sob. 9.00-14.00

„Dalekie i bliskie podróże nie tylko po literaturze” – spotkanie autorskie z Robertem Makłowiczem, 20.04, godz. 16.00

 

Gostyń

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Wrocławska 257, tel. 65 572 09 52, fax 65 575 12 99, www.biblioteka.gostyn.pl

wt.-śr. 11.00-18.00, czw. 9.00-18.00, pt. 8.00-18.00, sob. 9.00-14.00

„Zaprojektuj widokówkę z Gostynia” – konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 21.04.

„Wiem więcej o ziemi gostyńskiej” – konkursy wiedzy o regionie dla uczniów szkół podstawowych i młodzieży, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; zgłoszenia do 25.04.

Dwa konkursy twórcze z nagrodami na dwie ważne rocznice, konkursy dla uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Gostyń, prace przyjmowane są od 3.04 do 22.05.

 

Jaraczewo

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Kolejowa 7, tel./fax 62 740 80 83; 62 740 80 59, www.biblioteka.jaraczewo.pl

pn., śr. 8.00-18.00, wt., czw., pt. 8.00-16.30, sob. 9.00-13.00

„Wytrwały czytelnik” – konkurs czytelniczy dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, szczegóły na stronie biblioteki; trwa od 1.04 do 30.06.

 

Jarocin

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Park 3, tel./fax 62 747 23 46; 62 747 84 71, www.bibliotekajarocin.pl

pn.-pt. 8.00-18.00, sob. 9.00-13.00

„Moje szczęśliwe wyspy” – spotkanie autorskie z Magdaleną Zawadzką, 16.04, godz. 17.00, Jarociński Ośrodek Kultury, pl. Festiwalu Muzyki Rockowej 1

Akcja Żonkile – 2018: pokaz filmu dokumentalnego „Historia Ireny Sendlerowej/The Story of Irena Sendler”, 19.04, godz. 18.00

 

Kalisz

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka, ul. Łazienna 6, tel. 62 757 34 30, 757 22 88; fax 62 766 54 47, www.mbp.kalisz.pl

pn., wt., czw. 10.00-18.00, śr., pt. 8.00-15.00

Salon Literacki Arkadiusza Pacholskiego – spotkanie z Karolem Sienkiewiczem, 17.04, godz. 18.00, Biblioteka Główna, ul. Legionów 66

Kwiecień miesiącem głośnego czytania tekstów z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci – spotkania w bibliotece z klasami IV Szkoły Podstawowej nr 2, 19.04, Filia nr 7, ul. Tuwima 10

„Agatha Christie – mistrzyni suspensu” – wystawa czynna do 30.05, Filia nr 4, al. Wolności 27

„Kaliszanki mają głos” – wystawa zorganizowana z okazji obchodów Roku Praw Kobiet, wystawa czynna do 30.05, Filia nr 1, ul. Górnośląska 29

„Architekt z Niecałej – Albert Nestrypke” – wystawa czynna do 30.05, Biblioteka Główna, ul. Legionów 66

„Ziemia nieznana. Kalisz po belle époque” – wystawa czynna do 29.06, Filia nr 3, ul. Krótka 3

„Zgraliśmy się plastycznie” – wystawa prac dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II, w ramach obchodzonego 15 maja Święta Polskiej Muzyki i Plastyki, czynna do 29.06, Filia nr 5, ul. Złota 26-28

„Wolność i poeci” – wystawa publikacji z okazji obchodów 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę, czynna do 29.06, Filia nr 7, ul. Tuwima 10

„Z dziejów kaliskiego szkolnictwa”, wystawa czynna do 29.06, Filia nr 9, ul. Serbinowska 1A

 

Kleczew

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna, pl. Piłsudskiego 14, tel. 63 270 10 11, fax 63 270 80 87, www.biblioteka.kleczew.pl

pn., śr., pt. 10.00-18.00, wt., czw. 8.00-16.00, sob. 9.00-13.00

Spotkanie z historią odradzania się Polski w czasie I wojny światowej oraz wystawa, 19.04, godz. 17.00, aula Liceum Ogólnokształcącego w Kleczewie

 

Kobylin

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Wolności 35, tel. 65 548 21 40, www.kobylin.naszabiblioteka.com

pn.-śr., pt. 11.00-18.00, czw. 10.00-15.00, sob. 9.00-13.00

Wiosenny kurs komputerowy, 18.04, Łagiewniki

Spotkanie z rękodziełem Krystyny Nowackiej, 22.04, godz. 15.00, Sala Wiejska w Łagiewnikach

„Jaja Wielkanocne” – wystawa prac Katarzyny Chlebowskiej i Arlety Barteczki z Kobylina

 

Koło

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Kolejowa 19, tel./fax 63 217 80 03, 217 80 02, www.biblioteka-kolo.pl

pn.-śr., pt. 8.00-18.00, czw. 10.30-15.00

Akademia Plastyki – warsztaty plastyczne dla 5-6-latków (grupa zamknięta), 16.04, godz. 16.00

Zajęcia z elementami biblioterapii – spotkania z literaturą dla 7-8-latków (grupa zamknięta), 17.04, godz. 16.00

„Do twarzy mi z książką” – konkurs fotograficzny, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 21.04.

„Cztery zwykłe miski” – konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 22.05, Filia dla Dzieci

„A to Polska właśnie” – konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 22.05, współorganizacja: Filia dla Dzieci

 

Komorniki

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Stawna 7/11, tel. 61 810 76 13, www.biblioteka-komorniki.pl

pn., pt. 8.00-16.00, wt., czw. 11.00-19.00, śr. 8.00-15.00

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki: rozmowa o książce Kazuki Sakaruba „Czerwone dziewczyny. Legenda rodu Akakuchibów”, 19.04, godz. 18.00, Filia w Plewiskach, ul. Grunwaldzka 612a

„Moja ulubiona baśń H. Ch. Andersena” – konkurs plastyczny dla dzieci, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy złożyć do 19.04.

 

Konin

Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Dworcowa 13, tel./fax 63 242 85 37, www.mbp.konin.pl

pn., wt., śr., pt. 9.00-18.00, czw. 12.00-15.00, sob. 10.00-14.00

XXXIII Ogólnopolski Konkurs Poetycki „Milowy Słup” – konkurs poetycki, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; wiersze należy przesłać do 10.09.

 

Kościan

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Tomaszewskiego, ul. Wrocławska 28b, tel. 65 512 00 40, 65 511 00 26, www.biblioteka.koscian.pl

pn.-śr., pt. 10.00-18.00, czw., sob. 8.00-15.00

Klub Przyjaciół Trąbka Bombka, 17.04, godz. 10.00, Oddział dla Dzieci

„O młodości, która została nad Obrą. Adam Tomaszewski – życie i twórczość” – wystawa, czynna do 15.12, sala spotkań

 

Kórnik

Biblioteka Publiczna, ul. Poznańska 65, tel. 61 817 00 21, www.biblioteka.kornik.pl

pn., wt., pt. 11.00-19.00, śr., czw. 8.00-15.00, 1, 2, 3 sob. m-ca 9.00-13.00

„Wiosenne kwiaty z bristolu” – warsztaty Pasjoteki, 16.04, godz. 17.00-19.00

Bajkoczytanie w Bibliotece: Wilk, 17.04, godz. 17.30

 

Krotoszyn

Krotoszyńska Biblioteka Publiczna im. Arkadego Fiedlera, ul. Benicka 9, tel./fax 62 725 27 83, www.biblioteka.krotoszyn.pl

pn.-pt. 9.00-17.00

„Krotoszyn i okolice” tom XIV. Promocja wydawnictwa Towarzystwa Miłośników i Badaczy Ziemi Krotoszyńskiej oraz spotkanie z autorami, 19.04, godz. 18.30

Wernisaż wystawy haftu Marii Politowicz „Kobiety i ...”, 12.04, godz. 18.00, wystawa czynna do 30.04

 

Krzywiń

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Kasztelańska 1, tel./fax 65 517 06 11, www.krzywin.eu.org

pn., pt. 9.00-18.00, wt. 9.00-16.00, śr. 9.00-17.00, czw. 9.00-15.00

Gminny Konkurs Czytelniczy „Polubić czytanie”, konkurs trwa do 30.04.

 

Książ Wielkopolski

Biblioteka Publiczna – Centrum Kultury, ul. Wichury 11a, tel./fax 61 282 22 43, www.ck-ksiazwlkp.pl

pn.-pt. 9.00-17.00, sob. 10.00-13.00

Wtorkowe spotkania z rękodziełem, 17.04, godz. 15.00; informacje: 61 282 22 43

Rękodzieło z Agatą – zrób to sam: poduszka emotka (obowiązują zapisy), 19.04, godz. 17.00; koszt: 10 zł

„Jak wyglądał Stach Wichura?” – konkurs plastyczny, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 25.04.

„100 lat Niepodległości” – konkurs fotograficzny, szczegóły na stronie internetowej biblioteki, prace należy dostarczyć do 31.08.

 

Kuślin

Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Leśna 13, tel. 61 447 30 89, www.bibliotekakuslin.pl

pn.-pt. 11.00-18.00

„Wiosna dobrych manier” – piątkowe spotkania dla dzieci, 20.04, godz. 14.30

Konkurs poetycki na wiersz patriotyczny odbywający się w ramach XIV edycji Konkursu o Pióro Wójta Gminy Kuślin, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; trwa do 30.09.

 

Leszno

Miejska Biblioteka Publiczna im. St. Grochowiaka, ul. B. Chrobrego 3, tel. 65 520 53 55, www.mbpleszno.pl

pn., śr., pt. 10.30-18.00, wt., czw. 9.00-16.00, sob. 9.00-14.00

Spotkanie „Więźniarki KL Ravensbrück” – poezja łagrowa w wykonaniu uczniów oraz prelekcja Agnieszki Kołodziejskiej z Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Poznaniu, 16.04, godz. 11.00, Galeria Lochy

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki: rozmowa o książce Cezarego Łazarewicza „Koronkowa robota. Sprawa Gorgonowej”, 18.04, godz. 17.00, Salka Klubowa

Koncert piosenki autorskiej Petra Rimskiego. 21.04, godz. 20.00, Biblioteka Ratuszowa, Rynek 1

„Muzyczne poranki w Bibliotece Ratuszowej”, 21.04, godz. 11.00-14.00, Biblioteka Ratuszowa

„Reading on the capter – Czytanie na dywanie” – cykl zajęć muzycznych dla dzieci w różnym wieku, 21.04, godz. 10.00-11.00, Biblioteka Ratuszowa

XIII Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Stanisława Grochowiaka, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace przyjmowane są do 15.05.

„Dialog o losie i duszy. Stanisław Vincenz (1888-1971)” – wystawa, czynna do 30.04, „Galeria za Regałami”

80 lat historii Klubu Sportowego „Unia” Leszno – wystawa, czynna do 30.04, Biblioteka Dworcowa, ul. Dworcowa 1; współorganizacja z Archiwum Państwowym w Lesznie

 

Luboń

Biblioteka Miejska, ul. Żabikowska 42, tel./fax 61 813 09 72, www.biblub.com

pn.-śr. 11.00-19.00, czw.-sob. 9.00-15.00

Wspomagamy Mamy: „Masaż Shantala” – wykład i praktyczne porady, warsztaty prowadzone przez Agnieszkę Nowicką, 16.04, godz. 12.00

Konsultacje i porady dotyczące pielęgnacji i ochrony skóry oraz spowalniania procesów starzenia (obowiązują zapisy), 16.04, godz. 11.30

Kino Kamera: nowości filmowe w Bibliotece, 16.04, godz. 17.00; wstęp: 5 zł

Rodzinne soboty: Teatrzyk Kamishibai połączony z warsztatami plastycznymi, 21.04, godz. 12.00; wstęp: 5 zł

„Zapach zieleni” – wystawa prac uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Wspólna Droga”

 

Lwówek

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy – Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, ul. E. Sczanieckiej 56, tel. 61 441 40 55, www.biblioteka.lwowek.com.pl

pn.-śr., pt. 8.00-18.00, czw. 8.00-15.00

Klub Maluszka – spotkanie dla dzieci w wieku 1-4 lat wraz z rodzicami, 19.04, godz. 9.30

Warsztaty fotograficzne prowadzone przez Dagmarę Burzyńską-Rejak, 19.04, godz. 18.00; wstęp wolny

Konkurs fotograficzny, szczegóły na Facebooku Biblioteki; prace należy dostarczyć do 30.04.

 

Malanów

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna, ul. Kaliska 2, tel. 63 288 33 22, www.ckibp.malanow.pl

pn.-pt. 10.00-18.00

Zajęcia taneczne dla dzieci, 17.04, godz. 16.00 oraz 17.00

Warsztaty plastyczne dla dzieci, 19.04, godz. 14.30

„Bal urodzinowy u Sowy” – konkurs plastyczny, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 23.04.

 

Miedzichowo

Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Poznańska 16, tel./fax 61 441 02 00, www.biblioteka-miedzichowo.pl

wt. 9.00-17.00, śr. 8.00-18.00, czw. 8.00-16.00

„Dawnych wesel czar...” – wystawa, czynna do 30.04, Miedzichowo oraz Filia w Bolewicach

 

Mieścisko

Gminna Biblioteka Publiczna im. Czesława Chruszczewskiego, ul. T. Kościuszki 11, tel. 61 427 80 76, www.miescisko.naszabiblioteka.com

pn.-pt. 9.00-20.00, sob. 9.00-14.00

Mobilna wystawa na 100. rocznicę Powstania Wielkopolskiego zbudowaną z klocków lego, czynna w terminie 20.04-4.05, Dom Kultury w Mieścisku

Spotkanie z Jerzym Paluchem autorem książki „Powiat Wągrowiecki w Prasie Polskiej i Urzędowej lat 1802-1918”, 20.04

Warsztaty dla dzieci z okazji obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości, 21.04.

 

Międzychód

Biblioteka Publiczna im. Jana Daniela Janockiego, pl. Kościuszki 9, tel. 95 748 24 37, www.bibliotekamiedzychod.pl

pn., wt., czw., pt. 10.00-18.00, sob. 9.00-13.00

Dzierganie w Bibliotece z Katarzyną Buchert, 20.04,godz. 17.00

„Za co lubię bibliotekę” – konkurs plastyczny, szczegóły na Fb biblioteki; prace należy dostarczyć do 30.04.

 

Miłosław

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy – Miłosławskie Centrum Kultury, ul. Dworcowa 4, tel. 61 438 21 65, www.mckmiloslaw.com.pl

pn.-pt. 10.00-18.00

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki: rozmowa o książce Beaty Pawlak „Aniołek”, 18.04, godz. 16.00

 

Mosina

Mosińska Biblioteka Publiczna, ul. Dworcowa 4, tel./fax 61 813 23 32, www.bibliotekamosina.pl

pn. 13.00-19.00, wt., śr. 9.00-17.00, czw. 11.00-19.00, sob. 9.00-12.00

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki: rozmowa o książce Deborah Moggach „Hotel Marigold” oraz projekcja filmu „Drugi Hotel Marigold”, 18.04, godz. 17.00, Sala Reprezentacyjna MOK; współorganizacja

 

Nowe Miasto

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Poznańska 8a, tel. 61 287 46 18, www.nowemiasto.naszabiblioteka.com

pn., śr.-pt. 10.00-18.00, wt. 9.00-15.00, pierwsza i trzecia sob. m-ca 9.00-13.00

Bezpłatny kurs komputerowy dla dorosłych (obowiązują zapisy), 19.04, godz. 14.00-15.00, Filia w Chociczy

Zajęcia plastyczne dla dzieci, 20.04, godz. 15.00, Filia w Chociczy

 

Nowy Tomyśl

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna, ul. Witosa 8, tel. 61 442 12 70, www.bibliotekant.pl

pn., wt., czw., pt. 9.00-18.00, śr. 11.00-16.00, sob. 10.00-14.00

„Wiosna w ogrodzie” – spotkanie z Natalią Kaczmarek, 17.04, godz. 18.00

„Wiosenne filcowanie” – warsztaty, 19.04, godz. 18.00; koszt 15 zł

Wystawa tkaniny artystycznej z Pracowni Gobelinu w Granowie, Galeria na Piętrze

Pasje Laury Turowskiej – wystawa, czynna do 10.05.

 

Oborniki

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Antoniego Małeckiego, ul. Kopernika 10, tel./fax 61 296 02 65, www.biblioteka.oborniki.pl

pn.-pt. 9.00-18.00, sob. 9.00-13.00

Warsztaty z Mądrą Sową: Światowy Dzień Ziemi, 16.04, godz. 15.30

II Ogólnopolskie czytanie Jeżycjady Małgorzaty Musierowicz, 17.04, godz. 9.00

Maluch w świecie książki – spotkanie czytelnicze dla dzieci ze Żłobka Miejskiego, 19.04, godz. 9.00

Biblioteczne spotkanie dla Mamy i Bobasa (obowiązują zapisy), 20.04, godz. 10.00

Spotkanie z cyklu „Pierdoły o Obornikach”, 20.04, godz. 18.00

Wystawa „Piórkiem i węglem. Wystawa rysunków i akwarel prof. Wiktora Zina z kolekcji Jerzego Kani”, czynna do 15.05.

 

Odolanów

Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta im. Ks. Antoniego Ludwiczaka, al. Jana Pawła II 1, tel. 62 733 18 71, www.biblioteka.odolanow.pl

pn., wt., pt. 10.00-18.00, śr., czw. 8.00-16.00, sob. 9.00-13.00

Spotkanie autorskie z Jackiem Tacikiem, 20.04, godz. 16.30; wstęp wolny

 

Okonek

Biblioteka Publiczna im. Czesława Miłosza – Okoneckie Centrum Kultury, ul. Niepodległości 46, tel./fax 67 266 90 60, www.biblioteka.ockokonek.pl

pn.-pt. 8.00-18.00, sob. 8.00-14.00

„Słowa malowane” – konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 20.04.

 

Opalenica

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, os. Centrum 11, tel. 61 447 74 30, ckibopalenica.pl

pn., wt., pt. 10.00-18.00, śr. 8.00-20.00, czw. 8.00-15.00, sob. 9.00-13.00

„I ty zostań opowiadaczem” – warsztaty w ramach akcji „Czytaj! Słuchaj! Opowiadaj! Z fabułą przez życie!” (obowiązują zapisy), 19-20.04, godz. 18.00

Konkurs na Opalenicką Książeczkę Rodzinną – w ramach projektu „Czytaj! Słuchaj! Opowiadaj! Z fabułą przez życie!”, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 11.05.

 

Ostrowite

Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Zachodnia 3a, tel. 63 276 52 03, www.ostrowite.naszabiblioteka.com

pn., wt. 10.30-18.00, śr. 8.00-15.00, pt. 11.00-18.30

Warsztaty malowania na wodzie, 20.04, godz. 14.30, 15.30, 16.30, koszt 5 zł

„Laurka dla Mamy/Taty” – konkurs plastyczny, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 22.05.

 

Ostrów Wielkopolski

Biblioteka Publiczna im. Stefana Rowińskiego, ul. Wolności 2, tel./fax 62 737 47 00, www: www.biblioteka-ostrow.pl

pn., wt., czw., pt. 8.00-18.00, śr. 9.00-14.00, sob. 9.00-13.00

„Spór o zamek, czyli ostatni zajazd na Litwie” – monodram wg „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza przedstawia krakowski aktor Andrzej Jurczyński, 20.04, godz. 17.00

 

Ostrzeszów

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Stanisława Czernika, pl. Borek 17, tel. 62 730 33 89, tel./fax 62 730 19 48, www.bp.ostrzeszow.pl

pn., czw. 10.00-18.00, wt., pt. 9.00-17.00, śr. 9.00-15.00

„Z Patagonii na Alaskę na rowerze” – spotkanie z Piotrem Strzeżyszem, 20.04, godz. 17.00

XXI Powiatowy Konkurs Recytatorski „Poeci Dzieciom, Dzieci Poetom”, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; zgłoszenia do 16.04.

Powiatowy Konkurs Plastyczny „100 Lat Niepodległości”, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 8.06.

Regionalny Konkurs Fotograficzny dla Młodzieży „Ślady niepodległości”, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 20.08.

 

Pakosław

Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Kolejowa 4, tel. 65 547 84 78, www.pakoslaw.naszaplacowka.pl

pn., wt. 8.00-16.00, śr., pt. 9.00-17.00

„Dumni z Polski” – cykl wystaw: „Wielkie Polki”, czynna do 30.04.

 

Perzów

Biblioteka Publiczna, Perzów 77A, tel. 62 781 03 42; fax 62 786 10 87, www.biblioteka.perzow.pl

pn.-pt. 8.00-16.00

Spotkanie autorskie z Romanem Pankiewiczem, autorem książki „Polski żywioł”, 16.04, godz. 17.00

 

Pępowo

Gminna Biblioteka Publiczna, ul. St. Nadstawek 1a, tel. 65 573 66 22, email: biblioteka_pepowo@o2.pl

pn. 10.00-18.00, wt., czw. 9.00-15.30, śr., pt. 9.00-18.00, sob. 9.00-12.00

Konkurs dla dzieci i młodzieży na najaktywniejszego czytelnika 2018, konkurs trwa do 31.08.

 

Piła

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Pantaleona Szumana w Pile, ul. Mariana Buczka 14, tel. 67 351 79 03, 67 351 79 04, www.biblioteka.pila.pl

pn.-pt. 8.00-19.00, sob. 8.00-15.00; Oddz. dla Dzieci, pn.-pt. 8.00-18.00, sob. 8.00-15.00

Plastyczne podróże po literaturze – spotkanie z tekstem literackim i jego oddziaływaniem na wyobraźnię dla dzieci, 17.04, godz. 15.30, Filia nr 3, ul. Prusa 16

Tęczowy Pawilon: „Kolorowa wiosna” – zabawy z książką i kredką dla dzieci w wieku 5-10 lat, 17.04, godz. 16.15, Filia nr 4, al. Powstańców Wlkp. 62

Kawiarenka pod Zegarem: „70 lat minęło” – gawęda o historii pilskiej biblioteki, wspomnienia czytelników, 17.04, godz. 16.00, Filia nr 9, ul. Wenedów 8A

Karty na stół: Turnieje brydżowe dla mieszkańców osiedla, 18.04, godz. 15.00, Filia nr 9, ul. Wenedów 8A

Klub Gier Planszowych: Rozgrywki dla dzieci i młodzieży, 18.04, godz. 15.00, Filia nr 8, ul. Andersa 10

Baśnie i legendy: „Baśniowy świat Andersena” – czytanie baśni „Mała Syrenka” i „Czerwone trzewiczki”, 18.04, godz. 16.00, Filia nr 7, al. Poznańska 91

Rodzinne popołudnia z Misiem – spotkania z książką i jej twórcami, dla dzieci w wieku do 6 lat z rodzicami, 18.04, godz. 17.00, Oddział dla Dzieci, ul. Staromiejska 14

Twórczy Papier – zajęcia literacko-plastyczne dla dzieci z osiedla w wieku 7-10 lat, 19.04, godz. 15.15, Filia nr 7, al. Poznańska 91

Opowiem Ci książkę – zajęcia literacko-plastyczne dla dzieci w wieku 6-12 lat, 19.04, godz. 16.00, Filia nr 9, ul. Wenedów 8A

Spotkanie autorskie z Cezarym Andrzejem Krajewskim, autorem książki „Lila”, 19.04, godz. 17.00, Filia nr 4, al. Powstańców Wlkp. 62

„Historia Żydów po drugiej wojnie światowej” – spotkanie autorskie z Pawłem Śpiewakiem oraz rozmowa o książce „Historia Żydów w Pile”, 20.04, godz. 18.00, wypożyczalnia Biblioteki Głównej, ul. Staromiejska 14

Kącik Gier Planszowych – dla dzieci od lat 6 wraz z rodzicami, 21.04, godz. 8.00, Oddział dla Dzieci, ul. Staromiejska 14

Poetycka 4 – salonik poetycki: „Psychoanaliza” – prezentacja wierszy Agaty Mindykowskiej z Klubu Literackiego „Pegazik” MDK Iskra, Filia nr 4, al. Powstańców Wlkp. 62

Skarby z mojej komody: „Prace przed telewizorem” – prezentacja prac Reginy Massalskiej-Czadankiewicz, Filia nr 6, ul. Królowej Jadwigi 17

Galeria różności: „Wielkanoc” – wystawa prac, Filia nr 7, al. Poznańska 91

 

Pleszew

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Słowackiego 19A, tel./fax 62 742 83 58, www.biblioteka.pleszew.pl

pn., czw., pt. 9.00-18.00, wt. 9.00-19.00, sob. 9.00-14.00

Wielkanocny konkurs czytelniczy, szczegóły na stronie biblioteki; trwa do 16.04.

Spotkania z książką w Domu Pomocy Społecznej, 17.04, godz. 11.00

„Najpiękniejsze sceny filmy polskiego” – wykład dra Wiesława Kota, 18.04, godz. 17.00

Biblioteczny Klub Modelarstwa Papierowego, 21.04, godz. 10.00

 

Pniewy

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Pniewy – Centrum Kultury, ul. Strzelecka 11A, tel./fax 61 291 09 64, www.bibliotekapniewy.pl

pn. 8.00-16.00, wt., śr., pt. 9.00-17.00, czw. 11.00-19.00

Konkurs na kartkę urodzinową dla Królowej Elżbiety II, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; ogłoszenie wyników 20.04.

Popołudnie z grami planszowymi, 16.04, godz. 16.00

 

Pobiedziska

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Kostrzyńska 21, tel. 61 817 71 46, www.bppob.pl

pn., czw. 10.00-19.00, wt., pt. 10.00-16.00, śr. 8.00-16.00, pierwsza i ost. sob. m-ca 9.00-13.00

II Ogólnopolskie czytanie Jeżycjady Małgorzaty Musierowicz, 17.04, godz. 16.00, Oddział dla Dzieci, ul. Jagiełły 25

Klub Żywego Słowa – warsztaty dla młodzieży i dorosłych, 17.04, godz. 17.00-18.30 (młodzież); godz. 18.30-20.00 (dorośli)

Spotkanie Klubu Rękodzieła, 19.04, godz. 17.00

 

Poznań

Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury, ul. Prusa 3, tel. 61 66 40 850, www.wbp.poznan.pl

pn., śr., pt. 9.00-16.00, wt., czw. 10.00-18.00

„Świat Tolkiena – powstanie Śródzieia i jego mieszkańców” – wykład Sławomira Miklasa z Poznańskiego Stowarzyszenia Miłośników Tolkiena „Drużyna Pyrlandii”, 17.04, godz. 17.30

„Chwała Powstańcom” – wystawa fotografii Pawła Andersa, czynna do 31.05, Galeria WBPiCAK

 

Przemęt

Gminne Centrum Kultury i Biblioteka, ul. Jagiellońska 16, tel. 65 619 34 86, www.gok.org.pl

pn., śr.-pt. 12.00-18.00, wt. 9.00-15.00

Rajd Nordic Walking, 22.04, godz. 8.00-17.00

 

Puszczykowo

Biblioteka Miejska im. Małgorzaty Musierowicz – Centrum Animacji Kultury, Rynek 15, tel./fax 61 819 46 49, www.biblioteka.iq.pl

pn., pt. 7.00-15.00, wt., śr., czw. 10.00-18.00

Klub Kostki Rubika, 18.04, godz. 17.00

Wernisaż wystawy malarstwa Andrzeja Hamera oraz koncert zespołu Projekt Kobieta, 20.04, godz. 18.00, CAK, ul. Wysoka 1

 

Pyzdry

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Kaliska 25b, tel. 63 276 81 07, www.bibliotekapyzdry.pl

pn., śr. 9.00-17.00, wt., czw. 8.30-15.30, pt. 11.00-18.00, sob. 9.00-13.00

„Z myślą o Niepodległej” – wystawa książek

 

Rokietnica

Biblioteka Gminna im. Marii Konopnickiej, ul. Pocztowa 8, tel./fax 61 814 52 12, bibliotekarokietnica.pl

pn., śr. 8.00-20.00, wt., czw., pt. 12.00-20.00

Warsztaty programowania dla uczniów szkół podstawowych (odpłatne, obowiązują zapisy), 17.04, godz. 18.00

Warsztaty techniczne – kurs robotyki dla dzieci (odpłatne, obowiązują zapisy), 18.04, grupa młodsza 6-7 lat – godz. 15.30-16.30; grupa starsza 8-10 lat – godz. 16.30-17.30

„Książkowa lista przebojów” – konkurs na recenzję książki, szczegóły na Facebooku Biblioteki; prace należy dostarczyć do 7.05.

 

Sieroszewice

Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Ostrowska 49, tel. 62 739 62 92, www.biblioteka-sieroszewice.pl

pn. 11.00-18.00, wt., czw. 8.00-18.00, pt. 8.00-15.00

„Najpiękniejsza zakładka do książki” – konkurs plastyczny dla dzieci, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 9.05.

 

Skoki

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Eugeniusza Paukszty, ul. Rogozińska 1B, tel./fax 61 824 22 81, www.bibliotekaskoki.pl

pn.-pt. 9.00-19.00, sob. 9.00-14.00

Otwarty Konkurs Ortograficzny o „Pióro Burmistrza” pod patronatem Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy oraz Koła Towarzystwa Miłośników Języka , szczegółowe informacje oraz regulaminy konkursu na stronie www.bibliotekaskoki.pl; zgłoszenia do 27.04.

 

Słupca

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna, ul. Mickiewicza 24, tel. 63 275 15 77, www.bibliotekaslupca.pl

pn., śr., pt. 8.00-18.00, wt., czw. 8.00-15.00, sob. 8.00-13.00

„W świecie Andersena” – konkurs plastyczny, szczegóły na stronie biblioteki; prace należy dostarczyć do 11.05.

 

Stare Miasto

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Główna 16, tel. 63 241 60 67, kom. 667 885 006, www.bibliotekastaremiasto.pl

pn.-śr., pt. 8.00-18.00, czw. 10.00-18.00, sob. 10.00-14.00

„Dorośli jak latarnia morska. Jakiego przywództwa potrzebują dzieci” – seminarium, 17.04, godz. 17.00-19.00

 

Suchy Las

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Szkolna 16, tel. 61 250 04 01, tel./fax 61 250 04 04, www.osrodekkultury.pl/biblioteka

pn.-pt. 9.00-18.00, ost. sob. m-ca 9.00-13.00

Wernisaż wystawy „Barwy Suchego Lasu” w Kórniku, 17.04, godz. 19.00, Kórnickie Centrum Rekreacji i Sportu OAZA, ul. Krasickiego 1, Kórnik; współorganizacja

Spotkanie Klubu Przyjaciół Książki: omawianą książką będzie „Żar” Sandor’a Marai’ego, 19.04, godz. 18.00

„Magia Opery” – wystawa fotografii Wojciecha Guzikowskiego, hol CK

 

Swarzędz

Biblioteka Publiczna, os. Czwartaków 1, tel./fax 61 818 63 14, www.biblioteka.swarzedz.pl

pn. 11.00-19.00, wt.-czw. 10.00-18.00, pt. 8.00-16.00

„W cieniu Araratu” – wieczór poświęcony poezji ormiańskiej, 16.04, godz. 18:00, czytelnia, os. Czwartaków 1

„Opowieści grenlandzkie” – spotkanie z Lilianą Chardon, 18.04, godz. 17.00, Filia w Kobylnicy

Wesoła Gromadka – zajęcia dla dzieci w wieku od 1-3 lat wraz z rodzicami/opiekunami (obowiązują zapisy), 19.04, godz. 9.00-10.00, Filia na os. Raczyńskiego 19

Biblioteczny Klub Młodzieżowy – zajęcia dla młodzieży w wieku 15-17 lat, 20.04, godz. 15.00-17.00, Filia w Kobylnicy

 

Szamotuły

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Edmunda Calliera, Rynek 10, tel./fax 61 292 13 61, tel. 61 292 11 43, www.biblioteka-szamotuly.pl

pn.-pt. 9.00-18.00, pierwsza i trzecia sob. m-ca 9.00-13.00

Subiektywny Przewodnik po Ziemi Szamotulskiej cz. 2 – konkurs plastyczno/poetycko-literacki dla młodzieży i dorosłych, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 30.04.

 

Śmigiel

Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Kościuszki 20, tel. 65 518 02 73, fax 65 511 78 13, www.ck-smigiel.pl

pn.-pt. 7.30-15.30

Kreatywne warsztaty dla Pań – kwiaty z krepiny, 18.04, Filia w Starym Bojanowie

 

Śrem

Biblioteka Publiczna im. Heliodora Święcickiego, ul. Grunwaldzka 10, tel. 61 283 54 67, www.biblioteka.srem.pl

pn. 11.00-15.00, wt.-pt. 10.00-19.00, sob. 9.00-13.00

Podwieczorek literacki z Biurem Detektywistycznym Lassego i Mai, dla dzieci 6-10 lat, 16.04, godz. 16.00, Filia Wyrzeka

Audio-baby – zajęcia dla grup przedszkolnych, 17.04, godz. 9.00, mediateka

Literackie Poranki Malucha, 17.04, godz. 11.00, wypożyczalnia dla dzieci

Klub Literacki „Amator”, 17.04, godz. 14.30, planszoteka

Biblioteka Przedszkolaka – zajęcia czytelnicze dla dzieci, 17.04, godz. 16.00, Filia Niesłabin

Czytamy przedszkolakom, 18.04, godz. 9.00 i 10.00, wypożyczalnia dla dzieci

Zajęcia biblioteczno-edukacyjne dla dzieci, 18.04, godz. 14.30, Filia Pysząca

Operacja „Złoto” – zagadka detektywistyczna, zajęcia edukacyjno-biblioteczne dla dzieci szkolnych, 19.04, godz. 15.00, Filia Przy Moście, ul. Kilińskiego 2

Wiosenne zagadki i kwiatki, zajęcia dla dzieci, 19.04, godz. 15.00, Filia Błociszewo

Warsztaty teatralne dla dzieci (zajęcia odpłatne), 19.04, godz. 15.30, sala animacji

Klub Internetowy – kurs komputerowy dla dorosłych, (zajęcia odpłatne), 19.04, godz. 16.00

Klub Miłośników Gier Planszowych, 21.04, godz. 9.00

Pracownia ilustracji (zajęcia odpłatne), 21.04, godz. 9.30, sala animacji

Wystawa malarstwa Arkadiusza Cypriana, czynna do 15.05.

 

Środa Wielkopolska

Miejska Biblioteka Publiczna im. R.W. Berwińskiego, pl. Zamkowy 7, tel. 61 285 80 49, www.mbpsrodawlkp.pl

pn.-pt. 9.00-18.00, sob. 9.00-13.00

Konkurs literacko-poetycki „O Złoty Kałamarz”, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 18.05.

 

Trzcinica

Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Szkolna 2c, tel. 62 332 20 83, www.biblioteka.trzcinica.com.pl

pn., wt., pt. 8.00-17.00, śr. 8.00-16.00, czw. 9.00-17.00

II edycja konkursu literackiego o „Laur Złotej Trzciny”, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; konkurs trwa do 15.06.

 

Turek

Miejska Biblioteka Publiczna im. Włodzimierza Pietrzaka, ul. Dworcowa 5, tel./fax 63 289 21 26, 63 278 51 34, www.biblioteka.turek.pl

pn.-pt. 9.00-18.30, sob. 9.00-13.00

„Życiorysy lokalne. Piszemy biografie bohaterów lokalnych z Turku i powiatu tureckiego” – prezentacja uczniów dla uczestników Programu 50+, 17.04, godz. 17.00

Warsztaty rękodzieła dla uczestników Programu 50+, 19.04, godz. 16.00

 

Wągrowiec

Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Średnia 18, tel. 67 262 00 68, 725 255 955, www.mbp.wagrowiec.eu

pn., wt., czw., pt. 8.00-17.00, śr. 8.00-18.00, sob. 9.00-13.00

„Świat baśni braci Grimm” – konkurs na komiks, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 4.05.

„Miejsce do czytania” – konkurs dla czytelników, szczegóły na stronie internetowej i Facebooku biblioteki; trwa do 9.05.

 

Powiatowa Biblioteka Publiczna, ul. Kościuszki 49, tel. 67 268 56 25, www.pbp.wagrowiec.pl

pn.-pt. 7.45-17.00, sob. 9.00-13.00

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki: rozmowa o książce francuskiego pisarza Jean-Paula Didierlaurenta „Lektor z pociągu 6.27”, 17.04.

 

Witkowo

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Powstańców Wielkopolskich 17a, tel./fax 61 477 81 62, www.biblioteka-witkowo.com.pl

pn., śr., pt. 11.00-18.00, wt., czw., sob, 8.00-14.00,

Spotkania z książką dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, 21.04, godz. 11.00-13.00

 

Wronki

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy – Wroniecki Ośrodek Kultury, ul. Szkolna 2, tel. 67 254 06 17, www.wokwronki.pl

pn., śr., czw., pt. 8.00-18.00, wt. 8.00-15.00

„Torba-jednorożec” – bezpłatne zajęcia twórcze, 19.04, godz. 16.00

 

Wyrzysk

Biblioteka w Wyrzysku – Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, ul. Kościuszki 15, tel. 67 286 26 64; fax 67 286 20 90, www: biblioteka.mgokwyrzysk.pl

pn.-czw. 8.00-17.00, pt. 8.00-15.00, sob. 9.00-13.00

„Droga Polski do niepodległości” – spotkanie; w programie: referat okolicznościowy Romana Chwaliszewskiego oraz wystawa „Kiedy fotografia była sztuką”, 16.04, godz. 17.00, sala nr 2 Domu Kultury, ul. Kościuszki 15

Wiszące okno – praca przestrzenna – zajęcia pozalekcyjne, 17.04, godz. 14.00

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, 18.04, godz. 15.00

Akademia przedszkolaka, 19.04, godz. 9.30, Filia Osiek nad Notecią

Przystanek pomysłów: „Strażnicy Ziemi”, 20.04, godz. 14.45, Filia Osiek nad Notecią

 

Zaniemyśl

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Sienkiewicza 4, tel./fax 61 285 70 23, www.biblioteka.zaniemysl.pl

pn., wt., pt. 10.30-17.30, śr. 8.00-15.00, czw. 10.30-15.00

„Zwiedzanie świata oczami innych” – rozpoczęcie cyklu spotkań podróżniczych: opowieść o Hiszpanii, 20.04, godz. 16.30

 

Zbąszyń

Biblioteka Publiczna w Zbąszyniu – Zbąszyńskie Centrum Kultury, ul. 17 Stycznia 59a, tel./fax 68 386 07 00, www.biblioteka.zbaszyn.pl

pn., wt., czw., pt. 9.00-19.00, śr. 11.00-16.00, sob. 9.00-13.00

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki: rozmowa o książce Filipa Springera „Księga zachwytów”, 16.04, godz. 18.00

„Bo w górach jest wszystko co kocham” – wystawy fotografii Andrzeja Funki, czynna do 27.04.

 

Złotów

Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida, ul. Grochowskiego 17, tel./fax 67 263 20 00, www.biblioteka-zlotow.pl

pn.-pt. 8.00-18.00, sob. 8.00-13.00

Oseskowy Klubik Bajkowy – zajęcia dla dzieci w wieku 3-6 lat, 18.04, godz. 15.30

Spotkanie Klubu Czytających Rodzin, 19.04, godz. 16.00

XV Powiatowy Konkurs Literacki „Przygoda z lekturą” pt.: „Skarpetkowe historie”, regulamin konkursu dostępny na naszej stronie internetowej; prace należy dostarczyć do 27.04.

„Dwa lata jednej łąki” – wystawa fotografii Bogdana Budnika

 

Wyniki wyszukiwania ({[{total}]})

brak wyników wyszukiwania

Newsletter

Zapisano adres do bazy.

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera.