Wykorzystujemy pliki cookies do zapamiętania ustawień i preferencji użytkownika. Więcej informacji znajdziesz w Polityce cookies. Jeśli się nie zgadzasz, możesz w swojej przeglądarce wyłączyć zgodę na ich przechowywanie.

{[{category.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej organizatorów

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
{[{category.name}]}
{[{tag.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej wydarzeń powiat{[{region.name}]}

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
Data
{[{month.name}]}
{[{day.name}]} {[{day.day}]}
« wcześniejsze daty dalsze daty »
{[{category.name}]} {[{tag.name}]} {[{place.name}]} {[{date.date_from}]} - {[{date.date_to}]} wyczyść

Kalendarium wydarzeń bibliotecznych 15-21/10/2018

Bojanowo

Miejska Biblioteka Publiczna, Rynek 10, tel. 65 545 64 64, www.biblioteka.gminabojanowo.pl

pn., śr., pt. 8.00-19.00, wt., czw. 8.00-15.00, sob. 9.00-13.00

„Strofy na 100-lecie” – wieczór poetycko-muzyczny, 19.10, godz. 17.00

„Bajka o moim mieście” – konkurs literacki na 380. urodziny miasta, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 15.10.

 

Chodzież

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Michalskiego, ul. Kościuszki 32, tel. 67 381 81 38, tel./fax 67 381 81 08, www.biblioteka-chodziez.pl

pn.– pt. 8.00-19.00, sob. 8.00-13.00

Promocja książki Tadeusza Matraszka „Kodeks Grudzińskich – Chodzież przez wieki”, 17.10, godz. 17.00

 

Czempiń

Biblioteka Publiczna, ul. Parkowa 2, tel. 61 282 64 03, www.biblioteka.czempin.pl

pn.-pt. 9.00-19.00

Konkurs czytelniczy „Czytasz? Wiesz!”, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; konkurs trwa do 14.12.

 

Czerwonak

Gminna Biblioteka Publiczna, os. 40-lecia PRL 7a, tel./fax 61 812 07 01, www.biblioteka.czerwonak.pl

pn.11.00-19.00, wt. 10.00-18.00, śr. 8.00-16.00, czw. 9.00-17.00, pt. 8.00-15.00, ost. sob. m-ca 9.00-14.00

„Co to znaczy być patriotą w XXI wieku” – konkurs literacki (esej, maksymalnie 5 stron maszynopisu), prace należy dostarczyć do 17.10.

 

Dopiewo

Gminna Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury, ul. Konarzewska 12, tel./fax 61 814 82 23, www.bibldop.pl

pn., wt., czw. 10.00-18.00, śr., pt. 8.00-15.00

„Śpiewająca Biblioteka” – spotkania literacko-muzyczne z Edytą Zarębską oraz Robertem Zarębskim, 16.10, godz. 9.00, Biblioteka w Dopiewie; godz. 11.00, Filia w Skórzewie, ul. Kozierowskiego 1

 

Gniezno

Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna, ul. Staszica 12a, tel. 61 426 32 61, www.biblioteka.gniezno.pl

Biblioteka Główna, ul. Mieszka I 16, pn. 10.00-20.00, wt.-pt. 10.00-18.00, sob. 9.00-14.00; Wypożyczalnia dla Dzieci, ul. Mieszka I 15, pn.-pt. 10.00-18.00, sob. 9.00-14.00

„Gnieźnieński nokturn” – wernisaż wystawę fotograficzną członków Klubu FOTO 50 + (w ramach 4. Wielkopolskiego Festiwalu Fotografii im. Ireneusza Zjeżdżałki), 18.10, godz. 12.00, sala reprezentacyjna im. ks. Antoniego Ludwiczaka

Graj i poznaj Gniezno „Nie tylko Kareja – czyli ulice naszego miasta”, 19.10, godz. 16.00, Biblioteka Główna, ul. Mieszka I 16

 

Golina

Biblioteka Publiczna w Golinie, pl. Kazimierza Wielkiego 12, tel. 63 241 81 21, www.golina.naszabiblioteka.com

pn.-śr., pt. 9.00-18.00, czw. 13.00-18.00

III Gminny Konkurs Recytatorski Wierszy o Tematyce Patriotycznej, szczegóły na stronie internetowej biblioteki, 18.10, godz. 10.00

 

Gołuchów

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Czartoryskich 47, tel. 62 742 46 77, www.goluchow.pl

pn., wt., czw., pt. 9.00-17.00, śr. 9.00-15.00, sob. 9.00-14.00

„Sumienie Amazonii” – spotkanie autorskie z podróżnikiem Arkadym Radosławem Fiedlerem, 18.10, godz. 10.00

 

Gostyń

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Wrocławska 257, tel. 65 572 09 52, fax 65 575 12 99, www.biblioteka.gostyn.pl

wt., śr. 11.00-18.00, czw. 9.00-18.00, pt. 8.00-18.00, sob. 9.00-14.00

„Architektura czerni i bieli” – wernisaż wystawy Alicji Galon, 17.10, godz. 18.00, czynna do 17.11

 

Grodzisk Wielkopolski

Grodziska Biblioteka Publiczna, ul. Kolejowa 12, tel. 61 444 52 35, www.biblioteka.gro.pl

pn. 9.00-17.00, wt., czw., pt. 9.00-16.00, śr. 11.00-15.00

Spotkanie Bibliotecznego Klubu Mangi, Komiksów i Anime, 18.10, godz. 17.00

 

Jarocin

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Park 3, tel./fax 62 747 23 46; 62 747 84 71, www.bibliotekajarocin.pl

pn.-pt. 8.00-18.00, sob. 9.00-13.00

Gospel Joy & Metro Big Band – koncert, 21.10, godz. 17.00, bilety 20 zł, Jarociński Ośrodek Kultury, Plac Festiwalu Muzyki Rockowej 1

 

Kaczory

Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Dworcowa 22, tel. 67 284 23 71 w. 31, email: gbpkaczory@poczta.onet.pl

Konkurs plastyczny „Nasza Niepodległa”, prace w formacie A3 należy dostarczyć do 31.10. do GOK w Kaczorach (współorganizacja)

 

Kalisz

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka, ul. Łazienna 6, tel. 62 757 34 30, 757 22 88; fax 62 766 54 47, www.mbp.kalisz.pl

pn., wt., czw. 10.00-18.00, śr., pt. 8.00-15.00

„Czarna książka kolorów” – pogadanka z okazji Międzynarodowego Dnia Niewidomych, 16.10, Filia nr 5 Oddział Dziecięcy, ul. Złota 26-28

Spotkania Stowarzyszenia Klub Fantastyki Arkham, 18.10, godz. 18.00, Biblioteka Główna, ul. Legionów 66

„Herbert, kto to taki?” – spotkanie z uczniami Zespołu Szkół nr 9 (w ramach obchodów Roku Zbigniewa Herberta), 18.10, godz. 9.15, Filia nr 9, ul. Serbinowska 1A

„Co nieśmiertelne, musi żyć!” (w ramach obchodów Roku Adama Asnyka w Kaliszu), wystawa czynna do 11.11, WP-A UAM, ul. Nowy Świat 28-30 – przed budynkiem

„Z dziejów kaliskiego szkolnictwa”, wystawa czynna do 31.12, Filia nr 3, ul. Krótka 3

Perełki z „książek”. Exlibrisy ze zbiorów prywatnych Marii Kubackiej-Gorweckiej – wystawa, czynna do 31.12, Filia nr 5, ul. Złota 26-28

„Rower na tak – przepis na wakacje” – wystawa fotograficzna Konrada Mazura, czynna do 30.10, Filia nr 7, ul. Tuwima 10

„Wolność i poeci” – wystawa z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, czynna do 31.12, Biblioteka Główna, ul. Legionów 66

„Miłość” – wystawa oparta na tekstach Janusza Korczaka, czynna do 30.11, Filia nr 1, ul. Górnośląska 29

„Historia na zdjęciach – ulice Kalisza” – wystawa czynna do 31.10, Filia nr 4, al. Wolności 27

„W kaliskim atelier fotograficznym” – wystawa, czynna do 31.12, Filia nr 9, ul. Serbinowska 1A

 

Kępno

Powiatowa Biblioteka Publiczna, ul. Sienkiewicza 26a, tel. 62 782 11 01, www.bibliotekakepno.pl

pn.-pt. 9.00-17.00

„Fantastyczna historia Kępna” – projekt dla młodzieży od 13 lat, szczegóły w bibliotece, czas trwania 1.07-30.11.

 

Kiszkowo

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Polna 33, tel./fax 61 429 70 45, www.bibliotekakiszkowo.naszabiblioteka.com

pn.-śr., pt. 8.0016.00, czw. 8.00-18.00

„100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości” – konkurs na plakat, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 2.11.

 

Kleczew

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna, pl. Piłsudskiego 14, tel. 63 270 10 11, fax 63 270 80 87, www.biblioteka.kleczew.pl

pn., śr., pt. 10.00-18.00, wt., czw. 8.00-16.00, sob. 9.00-13.00

„Magiczne miejsca”- wystawa prac Pawła Hejny z Pracowni Kania, czynna do 31.10.

 

Kobylin

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Wolności 35, tel. 65 548 21 40, www.kobylin.naszabiblioteka.com

pn.-śr., pt. 11.00-18.00, czw. 10.00-15.00, sob. 9.00-13.00

Wystawa malarstwa Aleksandry Sikorskiej, czynna do 9.11, Filia w Smolicach

 

Kostrzyn

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Kazimiery Iłłakowiczówny, ul. Poznańska 20, tel. 61 817 83 82, www.biblioteka-kostrzyn.pl

pn., śr., pt. 10.00-18.00, wt., czw. 8.00-16.00, sob. 9.00-13.00

„Bałkany – teren nieuczesany” – spotkanie z podróżnikiem Andrzejem Pasławskim, 15.10, godz. 17.00, czytelnia biblioteki

 

Koło

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Kolejowa 19, tel./fax 63 217 80 03, 217 80 02, www.biblioteka-kolo.pl

pn.-śr., pt. 8.00-18.00, czw. 13.00-15.00, sob. 9.00-14.00

Akademia Plastyki – zajęcia dla dzieci w wieku 6-9 lat, 15.10, godz. 16.00 (grupa zamknięta)

Dyskusyjny Klub Książki: spotkanie z Jakubem Żulczykiem, pisarzem, scenarzystą i dziennikarzem, 16.10, godz. 17.00

Zajęcia z elementami biblioterapii – dla dzieci w wieku 7-8 lat, 16.10, godz. 16.00 (grupa zamknięta)

„Świetlisty cudzoziemiec” – konkurs recytatorski dla młodzieży, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; zgłoszenia do 26.10, Filia dla Dzieci

„Poradnik o oszczędzaniu” – konkurs plastyczny, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 31.10, Filia dla Dzieci (współorganizacja: Szkolna Kasa Oszczędności przy Specjalnym Ośrodku Szklono-Wychowawczym w Kole)

„Warta” – konkurs plastyczny, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 9.11.

 

Konin

Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Dworcowa 13, tel./fax 63 242 85 37, www.mbp.konin.pl

pn. 11.00-18.00, wt. 9.00-15.00, śr., pt. 10.00-17.00, czw. 12.00-15.00

„Pieśń Przetrwa” – konkurs plastyczny w ramach projektu „Książka dobra na wszystko”, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 15.10 (współorganizacja z Powiatową Biblioteką Publiczną w Turku)

 

Kościan

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Tomaszewskiego, ul. Wrocławska 28b, tel. 65 512 00 40, 65 511 00 26, www.biblioteka.koscian.pl

pn.-śr., pt. 10.00-18.00, czw., sob. 8.00-15.00

„O młodości, która została nad Obrą. Adam Tomaszewski – życie i twórczość”– wystawa, czynna do 15.12, sala spotkań

 

Kórnik

Biblioteka Publiczna, ul. Poznańska 65, tel. 61 817 00 21, www.biblioteka.kornik.pl

pn., wt., pt. 11.00-19.00, śr., czw. 8.00-15.00, pierwsza, druga i trzecia sob. m-ca 9.00-13.00

Bajkoczytanie w Bibliotece: „Proszę mnie przytulić”, 16.10, godz. 17.30

W cyklu „Klub Podróżnika z Kórnika”: spotkanie z polskim kosmonautą – Mirosławem Hermaszewskim, 18.10, godz. 18.00, Kórnickie Centrum Rekreacji i Sportu OAZA, ul. Krasickiego 1

Antoni Muracki śpiewa Jaromira Nohavicę – koncert; w programie również: Klub Szyderców Bis, 21.10, godz. 18.00, Hotel Daglezja, ul. Woźniaka 7

 

Krotoszyn

Krotoszyńska Biblioteka Publiczna im. Arkadego Fiedlera, ul. Benicka 9, tel./fax 62 725 27 83, www.biblioteka.krotoszyn.pl

pn.-pt. 9.00-17.00

Spotkanie z cyklu „Jesienne wieczory nie muszą być nudne”, 15.10, godz. 17.00

„Dąbrowy Krotoszyńskie, Baszków-Rochy” – wernisaż wystawy fotografii Andrzeja Chmielarza, 16.10, godz. 18.00

Konkurs czytelniczy „Tajemnice szafy”, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; zgłoszenia do 26.10.

 

Krzywiń

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Kasztelańska 1, tel./fax 65 517 06 11, www.krzywin.eu.org

pn.-pt. 9.00-17.00

Zajęcia plastyczne dla dzieci i młodzieży, 16.10, godz. 16.00, Klub „Twórczy zakątek”

Zajęcia taneczne dla dzieci, 17.10, grupa I (do lat 7) – godz. 17.00; grupa II (powyżej 7 lat) – godz. 18.00

Matematyka EZO – cykl matematycznych zajęć dla dzieci w wieku 4-11 lat, 18.10, godz. 16.00 – grupa 1; godz. 17.00 – grupa 2, klub „Twórczy Zakątek” przy BPMiG, ul. Kasztelańska 1

„Moja Mała Ojczyzna w obiektywie” – konkurs fotograficzny, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; fotografie należy dostarczyć do 31.10.

 

Kuślin

Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Leśna 13, tel. 61 447 30 89, www.bibliotekakuslin.pl

pn.-pt. 11.00-18.00

„Młode buntowniczki”: portrety znanych kobiet – spotkanie z serii wariacji literacko-plastycznych, 15.10, godz. 15.00

 

Leszno

Miejska Biblioteka Publiczna im. St. Grochowiaka, ul. B. Chrobrego 3, tel. 65 520 53 55, www.mbpleszno.pl

pn., śr., pt. 10.30-18.00, wt., czw. 9.00-16.00

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych, 17.10, godz. 17.00, Salka Klubowa

Promocja książki red. Jerzego Zielonki „Orzeł Biały wzlata wzwyż – opowieść o narodowcu, oficerze WP, żołnierzu wyklętym i adwokacie Jerzym Gronowskim”, 18.10, godz. 18.00

„Obiektywem malowane” – wystawa Bogdana Ludowicza, czynna do 10.11.

 

Lipka

Gminna Biblioteka Publiczna im. IV Dywizji Piechoty WP – Gminny Ośrodek Kultury, ul. IV Dywizji Piechoty WP 2, tel./fax 67 266 51 36, goklipka.pl/category/biblioteka

pn.-pt. 9.00-17.00

„Mirabelka – kiełkująca historia” – warsztaty dla kl. VI, 18.10, godz. 12.55 oraz 13.40

„Kartka urodzinowa dla Misia” – konkurs plastyczny dla dzieci, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 19.10.

Konkurs czytelniczy „I ty bądź czytelny” – najaktywniejszy czytelnik, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; trwa do 30.05.2019

 

Lwówek

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy – Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, ul. E. Sczanieckiej 56, tel. 61 441 40 55, www.biblioteka.lwowek.com.pl

pn.-śr., pt. 8.00-18.00, czw. 8.00-15.00

Biblioteka Smaków, 15-26.10: Spotkanie herbaciane z Piotrem Mojżyszkiem, 17.10, godz. 19.00

Bezpłatne zajęcia fotograficzne prowadzone przez Dagmarę Burzyńską-Rejak z Prosta Forma, 18.10, godz. 18.00 (współorganizacja: ZFA Anima)

 

Malanów

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna, ul. Kaliska 2, tel. 63 288 33 22, www.ckibp.malanow.pl

pn.-pt. 10.00-18.00

Akcja „Moda na czytanie z biblioteką w Malanowie” – dla dzieci w wieku 6-9 lat, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; termin akcji: wrzesień 2018 – maj 2019

Zajęcia taneczne dla dzieci: 16.10, I grupa – godz. 16.00; II grupa – godz. 17.00

Zajęcia plastyczne dla dzieci, 18.10, godz. 14.30

 

Międzychód

Biblioteka Publiczna im. Jana Daniela Janockiego, pl. Kościuszki 9, tel. 95 748 24 37, bpicakmiedzychod.pl

pn., wt., czw., pt., sob. 9.00-17.00

Projekt Niepodległa:

Sieraków: koncert Chóru Lutnia, 16.10, godz. 19.00; warsztaty muzyczne, 15-16.10, godz. 17.00; warsztaty historyczno-edukacyjne oraz rekonstrukcji historycznej, 17.10, godz. 17.00

Międzychód: warsztaty muzyczne, 16-17.10, godz. 17.00; warsztaty historyczno-edukacyjne oraz rekonstrukcji historycznej, 18.10, godz. 17.00;

Sołectwo Kolno: koncert Totus Tuus, 17.10, godz. 19.00; warsztaty historyczno-edukacyjne oraz rekonstrukcji historycznej, 15.10, godz. 17.00; warsztaty muzyczne, 16-17.10, godz. 17.00

 

Miłosław

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy – Miłosławskie Centrum Kultury, ul. Dworcowa 4, tel. 61 438 21 65, www.mckmiloslaw.com.pl

pn.-pt. 10.00-18.00

„Biblioteka dla Malucha” – zajęcia dla dzieci w wieku 1-4 lat, 19.10, godz. 15.30

 

Nowe Miasto nad Wartą

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Poznańska 8a, tel. 61 287 46 18, www.nowemiasto.naszabiblioteka.com

pn., śr.-pt. 10.00-18.00, wt. 9.00-15.00, pierwsza i trzecia sob. m-ca 9.00-13.00

Zajęcia literacko-plastyczne dla dzieci w wieku 6-11 lat, 17.10, godz. 15.30-17.00, Filia w Chociczy

Zajęcia plastyczne dla dzieci w wieku 6-12 lat, 19.10, godz. 15.00-16.00, Filia w Chociczy

„Niesamowity świat bogów i herosów greckich” – międzyszkolny konkurs mitologiczny, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; zgłoszenia do 22.10.

 

Nowy Tomyśl

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna, ul. Witosa 8, tel. 61 442 12 70, www.bibliotekant.pl

pn., wt., czw., pt. 9.00-87.00, śr. 11.00-16.00, sob. 10.00-14.00

Językowe pogotowie – porozmawiajmy po polsku, 15.10, godz. 18.00

Klub Rękodzieła Fantazja – warsztaty upcyklingowe połączone z grafiką artystyczną, 18.10, godz. 18.00, koszt 10 zł

„Wybrane karty z historii Nadleśnictwa Bolewice” – wystawa, czynna do 30.10.

 

Oborniki

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Antoniego Małeckiego, ul. Kopernika 10, tel./fax 61 296 02 65, www.biblioteka.oborniki.pl

pn.-pt. 9.00-18.00

Przedstawienie dla dzieci w wykonaniu teatru Arlekin, 16.10, godz. 9.30 oraz 12.30

„Strażackie Syreny” – koncert edukacyjno-muzyczny dla dzieci, 17.10, godz. 9.35

Wystawa fotografii studentów UTW – w ramach 4. Wielkopolskiego Festiwalu Fotografii im. Ireneusza Zjeżdżałki

 

Odolanów

Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta im. Ks. Antoniego Ludwiczaka, al. Jana Pawła II 1, tel. 62 733 18 71, www.biblioteka.odolanow.pl

pn., wt., pt. 10.00-18.00, śr., czw. 8.00-16.00, sob. 9.00-13.00

Spotkanie autorskie z Bolesławem Grobelnym, 17.10, godz. 17.00

 

Okonek

Biblioteka Publiczna im. Czesława Miłosza – Okoneckie Centrum Kultury, ul. Niepodległości 46, tel./fax 67 266 90 60, www.biblioteka.ockokonek.pl

pn.-pt. 8.00-18.00, sob. 8.00-14.00

„Narysuj sobie komiks” – warsztaty komiksowe (obowiązują zapisy), 18.10, godz. 16.00

 

Opalenica

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, os. Centrum 11, tel. 61 447 74 30, ckibopalenica.pl

pn., wt., pt. 10.00-18.00, śr. 8.00-20.00, czw. 8.00-15.00, sob. 9.00-13.00

Kino Łączy: rozpoczynamy sezon 2018/2019, 19.10, godz. 19.00

 

Ostrowite

Gminna Biblioteka Publiczna w Ostrowitem, ul. Zachodnia 3a, tel. 63 276 52 03, www.ostrowite.naszabiblioteka.com

pn., wt. 10.30-18.00, śr. 8.00-15.30, pt. 11.00-18.30

Warsztaty tworzenia świec żelowych (obowiązują zapisy), 19.10; koszt: 5 zł

Konkurs plastyczny „100-lecie Niepodległej Polski”, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 15.10.

 

Ostrów Wielkopolski

Biblioteka Publiczna im. Stefana Rowińskiego, ul. Wolności 2, tel./fax 62 737 47 00, www.biblioteka-ostrow.pl

pn., wt., czw., pt. 8.00-18.00, śr. 9.00-14.00, sob. 9.00-13.00

„ABC Małego Patrioty” – Biblioteczny Konkurs Niepodległościowy, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 10.11. do Filii nr 7 dla Dzieci i Młodzieży

 

Ostrzeszów

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Stanisława Czernika, pl. Borek 17, tel. 62 730 33 89, tel./fax 62 730 19 48, www.bp.ostrzeszow.pl

pn., czw. 10.00-18.00, wt., pt. 9.00-17.00, śr. 9.00-15.00

Spotkanie autorskie z Anną Ficner – Ogonowską, 15.10, godz. 17.00

 

Pakosław

Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Kolejowa 4, tel. 65 547 84 78, www.pakoslaw.naszaplacowka.pl

pn., wt. 8.00-16.00, śr., pt. 9.00-17.00

„Dumni z Polski”– cykl wystaw: „Polscy innowatorzy i ich wynalazki”, czynna do 31.10.

 

Piła

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Pantaleona Szumana w Pile, ul. Mariana Buczka 14, tel. 67 351 79 03, 67 351 79 04, www.biblioteka.pila.pl

pn.-pt. 8.00-19.00, sob. 8.00-15.00; Oddz. dla Dzieci, pn.-pt. 8.00-18.00, sob. 8.00-15.00

Razem z Mamą, razem z Tatą – zajęcia z książką dla dzieci i rodziców, 16.10, godz. 16.00, Filia nr 1, ul. Ludowa 11

Tęczowy Pawilon: „Cuda i cudeńka z papierowej wikliny” – relaks i zabawy z książką i kredką dla dzieci w wieku 5-10 lat, 16.10, godz. 16.15, Filia nr 4, al. Powstańców Wlkp. 62

Program edukacji regionalnej „Przystanek Piła i okolice”: „Polacy spod Znaku Rodła – ślady pilskie” – wykład dr. Roberta Kolasy, 17.10, godz. 10.00, czytelnia naukowa Biblioteki Głównej, ul. Staromiejska 14

Karty na stół – turnieje brydżowe dla mieszkańców osiedla, 17.10, godz. 13.30, Filia nr 9, ul. Wenedów 8A

Klub Gier Planszowych – rozgrywki dla dzieci i młodzieży, 17.10, godz. 15.00, Filia nr 8, ul. Andersa 10

Rodzinne popołudnia z Misiem: spotkania z książką i jej twórcami – zajęcia dla dzieci w wieku do 6 lat z rodzicami, 17.10, godz. 17.00, Oddział dla Dzieci, ul. Staromiejska 14

Skarby z mojej komody: „Lotnisko pilskie. Piła z lotu ptaka” – spotkanie z Tomaszem Domańskim, miłośnikiem historii Piły, 18.10, godz. 16.00, Filia nr 6, ul. Królowej Jadwigi 17

Twórczy Papier – zajęcia literacko-plastyczne dla dzieci z osiedla w wieku 7-10 lat, 18.10, godz. 15.15, Filia nr 7, al. Poznańska 91

Opowiem Ci książkę – zajęcia literacko-plastyczne dla dzieci w wieku 6-10 lat, 18.10, godz. 17.00, Filia nr 9, ul. Wenedów 8A

„Umysł jako źródło szcześcia” – wykład na temat buddyzmu, który poprowadzi Karol Ślęczek, nauczyciel buddyzmu, 19.10, godz. 17.00, czytelnia Biblioteki Głównej, ul. Staromiejska 14

Kącik Gier Planszowych – dla dzieci od lat 6 wraz z rodzicami, 20.10, godz. 8.00, Oddział dla Dzieci, ul. Staromiejska 14

„Stwórz własną książkę”, „Tak czytam!” – konkursy rodzinne, szczegóły na stronie internetowej; prace należy dostarczyć do 30.11.

Wystawa malarstwa: Prezentacja obrazów Barbary Taterki, czytelniczki biblioteki, czynna do 30.11, Filia nr 7, al. Poznańska 91

Poetycka 4 – salonik poetycki: „Równowaga” – prezentacja wierszy Aleksandry Kamińskiej, laureatki konkursów poetyckich, Filia nr 4, al. Powstańców Wlkp. 62

„Symbole wokół nas” – wystawa malarstwa olejnego Ilony E. Banach-Wach, autorki licznych wystaw zbiorowych i indywidualnych, Filia nr 4, al. Powstańców Wlkp. 62

Kolorowa Biblioteka – Galeria: „Maya” – wystawa fotograficzna Mikołaja Janikowskiego, Filia nr 6, ul. Królowej Jadwigi 17

Galeria różności: Wystawa „Jesień”, Filia nr 7, al. Poznańska 91

 

Pleszew

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Słowackiego 19A, tel./fax 62 742 83 58, www.biblioteka.pleszew.pl

pn., czw., pt. 9.00-18.00, wt. 9.00-19.00, sob. 9.00-14.00

Spotkania z książką w Domu Pomocy Społecznej w Pleszewie, 16.10, godz. 10.00

„Powstanie Wielkopolskie. Pamiętam!” – konkurs on-line dla uczniów klas VI-VIII, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; trwa w terminie: 24.09-28.10.

„Legendy Ziemi Pleszewskiej w mojej wyobraźni” – konkurs plastyczny dla klas I-III, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 31.10.

 

Pniewy

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Pniewy – Centrum Kultury, ul. Strzelecka 11A, tel./fax 61 291 09 64, www.bibliotekapniewy.pl

pn. 8.00-16.00, wt., śr., pt. 9.00-17.00, czw. 11.00-19.00

Popołudnie z grami planszowymi, 19.10, godz. 17.00

Wystawa „Przyroda jakiej nie znamy”, czynna do 22.10, galeria „Piotr i Paweł”

 

Pobiedziska

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Kostrzyńska 21, tel. 61 817 71 46, www.bppob.pl

pn., czw. 10.00-19.00, wt., pt. 10.00-16.00, śr. 8.00-16.00, pierwsza i ost. sob. m-ca 9.00-13.00

Warsztaty rękodzieła, 18.10, godz. 17.00

„70 lat Biblioteki w Pobiedziskach” – wystawa, czynna do 30.11, czytelnia

 

Poznań

Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury, ul. Prusa 3, tel. 61 66 40 850, www.wbp.poznan.pl

pn., śr., pt. 9.00-16.00, wt., czw. 10.00-18.00

4. Wielkopolski Festiwal Fotografii, 13-30.10; szczegółowy program na stronie internetowej biblioteki

„Wielkopolska Press Photo 2018” – konkurs fotograficzny, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy przesłać do 31.10.

 

Puszczykowo

Biblioteka Miejska im. Małgorzaty Musierowicz – Centrum Animacji Kultury, Rynek 15, tel./fax 61 819 46 49, www.biblioteka.iq.pl

pn., pt. 7.00-15.00, wt., śr., czw. 10.00-18.00

„Tańcząca Lampa” – zajęcia baletowe dla dzieci (odpłatne), 17.10, dzieci 4-6 lat – godz. 16.00; dzieci 7-9 lat – godz. 17.00; dzieci 9-12 lat – godz. 18.00, sala baletowa biblioteki

Pchli Targ, 20.10, godz. 9.00-13.00

 

Pyzdry

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Kaliska 25b, tel. 63 276 81 07, www.bibliotekapyzdry.pl

pn., śr. 9.00-17.00, wt., czw. 8.30-15.30, pt. 11.00-18.00, sob. 9.00-13.00

„Z myślą o Niepodległej”– wystawa książek

 

Rakoniewice

Gminna Biblioteka Publiczna w Rakoniewicach, ul. Krystyny 30, tel. 61 444 11 56, www.bibliotekarakoniewice.pl

pn.-śr., pt. 11.00-19.00, sob. 10.00-14.00

„Niepodległa – Piękna nasza Polska cała” – konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży, szczegóły na stronie www.rakoniewice.pl; prace należy dostarczyć do 31.10, Filia Rostarzewo

 

Rawicz

Rawicka Biblioteka Publiczna, ul. Targowa 1, tel. 65 545 20 04, 65 546 76 33, www.biblioteka.rawicz.pl

pn.-śr., pt. 8.00-19.00, czw. 8.00-15.00, sob. 8.00-13.00

„Mitologia po zmroku” – nocne warsztaty dla młodzieży szkolnej, które poprowadzi Dariusz Rekosz (obowiązują zapisy), 19/20.10, Filia w Zielonej Wsi

Konkurs fotograficzny „Tu czytam”, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; termin składania prac: 19.10-19.11.

 

Rogoźno

Biblioteka w Rogoźnie – Rogozińskie Centrum Kultury, os. Przemysława II 7, tel. 67 261 81 08, www.rck.rogozno.pl

pn., śr.-pt. 12.00-19.00, wt. 9.00-16.00

Noc w Bibliotece, dla uczniów szkoły podstawowej, 19.10.

XIX Konkurs „Dzieje Wielkopolski w podaniach i legendach”, szczegóły na stronie internetowej biblioteki

Plebiscyt „Super Czytelnik” dla dzieci i młodzieży do 15 roku życia, szczegóły na Fb biblioteki; trwa do 30.04.2019

 

Rokietnica

Biblioteka Gminna im. Marii Konopnickiej, ul. Szamotulska 29, tel. 61 814 52 12 lub 603 577 838, bibliotekarokietnica.pl

pn., śr. 8.00-20.00, wt., czw., pt. 12.00-20.00

Robotyka dla dzieci (odpłatnie, obowiązują zapisy), 15.10, godz. godz. 15.00 (4-5 latki); 15.10, godz. 16.00 i 17.00; 17.10, godz. 16.00 i 17.00 (6 lat +)

Programowanie – zajęcia dla dzieci w wieku powyżej 8 lat (odpłatnie, obowiązują zapisy), 15.10, godz. 18.00

Sensoryczne grupy zabawowe dla dzieci i rodziców (odpłatnie, obowiązują zapisy), 17.10, godz. 10.00 (dzieci w wieku 6-18 m-cy); godz. 11.30 (dzieci w wieku 18 m-cy do 4 lat); godz. 17.00 (grupa mieszana)

Programowanie z Minecraftem – zajęcia dla dzieci w wieku powyżej 9 lat (odpłatnie, obowiązują zapisy), 17.10, godz. 18.00

Warsztaty projektowania i druku 3D dla dzieci i młodzieży powyżej 10 lat (odpłatnie, obowiązują zapisy), 18.10, godz. 17.00

Rytmika dla dzieci (odpłatnie, obowiązują zapisy), 19.10, godz. 14.00 (3-4 latki); godz. 15.00 (5-6 latki)

XVI Gminny Konkurs Recytatorski dla przedszkolaków, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; zgłoszenia do 31-10.

 

Rzgów

Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Konińska 4, tel. 63 241 90 15, www.gbprzgow.pl

pn., śr. 9.00-17.00, wt. 8.00-16.00, pt. 10.00-18.00

„Ojczyzna w poezji” – Konkurs recytatorski wierszy patriotycznych dla uczniów klas VII-VIII szkół podstawowych oraz III gimnazjum, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; zgłoszenia do 19.10.

 

Skoki

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Eugeniusza Paukszty, ul. Rogozińska 1B, tel./fax 61 824 22 81, www.bibliotekaskoki.pl

pn.-pt. 9.00-19.00, sob. 9.00-14.00

„Kto ty jesteś?” – przegląd recytatorski dla dzieci przedszkolnych, szczegóły na stronie internetowej biblioteki (zgłoszenia do 15.10), 19.10, godz. 16.30

„Kto ty jesteś?” – Konkurs Recytatorski dla uczniów klas I-III szkół podstawowych, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; zgłoszenia do 15.10.

„Tobie Ojczyzno” – X Konkurs Recytatorski dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; zgłoszenia do 16.11.

„Mojej Ojczyźnie” – XII Turniej Recytatorski dla uczniów klas VII-VIII szkół podstawowych oraz III gimnazjum, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; zgłoszenia do 5.11.

 

Stęszew

Biblioteka Publiczna, Rynek 22, tel. 61 813 40 92, www.bibliotekasteszew.info

pn.-śr. 12.00-19.00, czw., pt. 8.00-15.00, pierwsza sob. m-ca 8.00-13.00

„Bałkany – teren nieuczesany” – spotkanie z podróżnikiem Andrzejem Pasławskim, 16.10, godz. 17.00; wstęp wolny

„Powstańczym traktem” – konkurs literacki z okazji 100. rocznicy Powstania Wielkopolskiego, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 31.10.

 

Suchy Las

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Szkolna 16, tel. 61 250 04 01, tel./fax 61 250 04 04, www.osrodekkultury.pl/biblioteka

pn.-pt. 9.00-18.00, ost. sob. m-ca 9.00-13.00

Spotkanie Klubu Przyjaciół Książki: lekturą będzie książka Ryszarda Koziołka „Dobrze się myśli literaturą”, 18.10, godz. 18.00

Koncert z udziałem Pan Świerszcza i jego gości – dla dzieci w wieku przedszkolnym, 18.10, godz. 9.30

Koncert z cyklu „Muzyczny hołd dla Niepodległej”, 20.10, godz. 18.00, sala widowiskowa CKiBP

„Krajobrazy i Przyroda Wielkopolski” – konkurs fotograficzny, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 21.10.

Wystawa ilustracji autorstwa polskiej graficzki i malarki Krystyny Michałowskiej, czynna do 31.10.

 

Sulmierzyce

Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Strzelecka 10, tel./fax 62 722 33 72, bibliotekasulmierzyce.pl

pn., pt. 11.00-19.00, wt., czw. 8.00-16.00, śr. 14.00-16.00

„Droga do niepodległości” – wystawa ukazuje wydarzenia historyczne na polskiej drodze do niepodległości; czynna do 11.11.

 

Swarzędz

Biblioteka Publiczna, os. Czwartaków 1, tel./fax 61 818 63 14, www.biblioteka.swarzedz.pl

pn. 11.00-20.00, wt.-czw. 10.00-18.00, pt. 8.00-16.00, pierwsza sob. m-ca 9.00-14.00

„Nie mów kurde w Turcji KURDE” – spotkanie z podróżnikiem Andrzejem Pasławskim, który opowie o Stambule, 15.10, godz. 9.45

„Podróże małe i duże” – o podróżowaniu, ciekawej faunie i florze i o wszystkim co może się przydać podczas podróżowania opowie podróżnik Andrzej Pasławski, 15.10, godz. 11.30

Dzieci ilustrują legendy – wystawa prac dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5, zainspirowana spotkaniem autorskim z Anną Małyszką, czynna do 31.10.

„Swarzędz: ludzie, miejsca, chwile” – wystawa pokonkursowa, czynna w terminie 3-22.10, galeria Wielokropek

 

Szamotuły

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Edmunda Calliera, Rynek 10, tel./fax 61 292 13 61, tel. 61 292 11 43, www.biblioteka-szamotuly.pl

pn.-pt. 9.00-18.00, pierwsza i trzecia sob. m-ca 9.00-13.00

Galeria Jednego Dzieła: „Bezpieczeństwo” Ewy J. Partyki (Grupa Jakkolwiek), do 3.11.

 

Śrem

Biblioteka Publiczna im. Heliodora Święcickiego, ul. Grunwaldzka 10, tel. 61 283 54 67, www.biblioteka.srem.pl

pn. 11.00-15.00, wt.-pt. 10.00-19.00, sob. 9.00-13.00

Czytamy przedszkolakom – głośne czytanie dla dzieci ze śremskich przedszkoli, 15.10, godz. 9.30 i 10:30; 19.10, godz. 9.00, wypożyczalnia dla dzieci

Poetycka Przystań: spotkanie poetyckie z Pawłem Kuszczyńskim, 15.10, godz. 17.00, sala audio

Audio-Baby – zajęcia multimedialne dla przedszkolaków, 16.10, godz. 9.00, mediateka

Literackie Poranki Malucha: dla dzieci od 1 do 3 lat, 16.10, godz. 11.00, wypożyczalnia dla dzieci

Zajęcia biblioteczno-edukacyjne dla dzieci, 17.10, godz. 14.30, Filia Pysząca

Dyskusyjny Klub Książki: rozmowa o książce „Zakonnice odchodzą po cichu” Marty Abramowicz, 17.10, godz. 16.00, salonik czytelniczy

Ciocia Jadzia – zajęcia edukacyjno-biblioteczne dla dzieci szkolnych, 18.10, godz. 14.00, Filia Przy Moście , ul. Kilińskiego 2

Warsztaty teatralne dla dzieci (zajęcia odpłatne), 18.10, godz. 15.30, sala animacji

Kurs komputerowy dla dorosłych (zajęcia odpłatne), 18.10, godz. 16.00-18.00, pracownia komputerowa

BOOK Szpan – rozmowy o książkach, spotkanie dla młodzieży, 18.10, godz. 17.00, sala audiowizualna

Spotkanie autorskie z Olgą Rudnicką, 19.10, godz. 18.00, sala audiowizualna

Klub Miłośników Gier Planszowych – dla dzieci, dorosłych i młodzieży, 20.10, godz. 9.00–13.00, planszoteka

Pracownia Ilustracji – warsztaty (odpłatnie, obowiązują zapisy), 20.10, godz. 9.30-12.30, sala animacji

XII Gminny Konkurs Czytelniczy „Akademia pana Brzechwy”, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; I etap (szkolny) do 16.10.

„Ta chwila… Ten moment…” – wernisaż wystawy Śremskiej Grupy Fotograficznej (IV Wielkopolski Festiwal Fotografii im. Ireneusza Zjeżdżałki), 17.10, godz. 18.00; wystawa czynna do 31.10.

 

Trzcianka

Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury im. Kazimiery Iłłakowiczówny, ul. Sikorskiego 22, tel./fax 67 216 33 59, www.biblioteka-trzcianka.pl

pn.-pt. 8.00-19.00, sob. 8.00-15.00

Urodziny Kubusia Puchatka – zabawa dla dzieci z rodzicami, 15.10, godz. 16.00

Zajęcia fotograficzne: dla dorosłych i zaawansowanych, 15.10, godz. 16.00; dla młodzieży i początkujących, 16.10, godz. 16.00

XXXI Przegląd Sztuki Nieprofesjonalnej – wystawa pokonkursowa, czynna do 19.10.

III Turniej Jednego Wiersza „O Złote Pióro Iłły”, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; zgłoszenia do 5.11.

VIII Ogólnopolski Konkurs Recytatorski im. Romana Brandstaettera „Wyjście z cienia”, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; zgłoszenia do 16.11.

 

Trzcinica

Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Szkolna 2c, tel. 62 332 20 83, www.biblioteka.trzcinica.com.pl

pn., wt., pt. 8.00-17.00, śr. 8.00-16.00, czw. 9.00-17.00

„Czwartkowe spotkania z książką” – zajęcia kulturalno-edukacyjne dla dzieci, 18.10, godz. 16.00

 

Trzemeszno

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Św. Jana 11, tel./fax 61 415 41 03, www.biblioteka.trzemeszno.net

pn., wt., czw. 11.00-18.00, śr., pt. 8.00-16.00, sob. 8.00-13.00

Klub Najmłodszych Przyjaciół Książek: spotkanie dla dzieci w wieku do 7 lat, 16.10, godz. 16.00-17.15

 

Turek

Miejska Biblioteka Publiczna im. Włodzimierza Pietrzaka, ul. Dworcowa 5, tel./fax 63 289 21 26, 63 278 51 34, www.biblioteka.turek.pl

pn.-wt. 9.00-18.30, śr.-pt. 9.00-16.00

„Żywa lekcja historii” – spotkanie z Danutą Chmielewską dla uczestników Programu 50+, 16.10, godz. 17.00

Bibliosmyki – integracyjne zajęcia dla dzieci w wieku 3-6 lat wraz z opiekunami, 16.10, godz. 17.00-18.30

Plastykoterapia – zajęcia dla dzieci w wieku 6-10 lat (odplatne, obowiązują zapisy), 19.10, godz. 16.00-18.00

Bracia Cugowscy – koncert, 19.10, godz. 18.00, hala widowiskowo-sportowa, ul. Parkowa 3 (współorganizacja); wstęp wolny

Konkurs „Piłsudski na plakaty” z wykorzystaniem cytatów Józefa Piłsudskiego w związku z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 5.11.

„Sławne Turkowianki 1918-2018” – konkurs na najciekawszą prezentację multimedialną, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 5.11.

 

Powiatowa Biblioteka Publiczna, ul. Tadeusza Kościuszki 6, tel. 607 912 108, 723 698 636, www.bibliotekapowiatowa.turek.pl

pn., śr.-pt. 9.00-15.00

„Pieśń Przetrwa” – konkurs plastyczny w ramach projektu „Książka dobra na wszystko”, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 15.10 (współorganizacja z Miejską Biblioteką Publiczną w Koninie)

 

Wągrowiec

Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Średnia 18, tel. 67 262 00 68, 725 255 955, www.mbp.wagrowiec.eu

pn., wt., czw., pt. 8.00-17.00, śr. 8.00-18.00, sob. 9.00-13.00

VIII Wągrowieckie Dyktando, szczegóły na stronie internetowej; zgłoszenia do 18.10.

„Medal dla Niepodległej” – konkurs plastyczny, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 31.10.

„Namaluj Godło Polski” – konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych, szczegóły na stronie internetowej; prace należy dostarczyć do 9.11, Filia nr 1, os. Wschód 6

Wystawa prac pań z Sekcji Rękodzieła Wągrowieckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

 

Witkowo

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Powstańców Wielkopolskich 17a, tel./fax 61 477 81 62, www.biblioteka-witkowo.com.pl

pn., śr., pt. 11.00-18.00, wt., czw., sob. 8.00-14.00

Spotkania z bajką dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, 20.10, godz. 11.00-13.00

 

Wronki

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy – Wroniecki Ośrodek Kultury, ul. Szkolna 2, tel. 67 254 06 17, www.wokwronki.pl

pn.-czw. 8.00-18.00, pt. 8.00-15.00

„Mój Zwierzak i Książka” – zabawa fotograficzna, szczegóły na Fb i stronie internetowej biblioteki; trwa do 31.10.

 

Września

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Dzieci Wrzesińskich 13, tel. 61 436 25 96, www.biblioteka.wrzesnia.pl

pn. 10.00-18.00, wt.-pt. 8.00-18.00, pierwsza sob. m-ca 8.00-14.00

„Marzycielska Poczta – napisz list do chorego dziecka” – akcja pisania listów, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; trwa w terminie 9-15.10.

 

Wyrzysk

Biblioteka w Wyrzysku – Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, ul. Kościuszki 15, tel. 67 286 26 64; fax 67 286 20 90, biblioteka.mgokwyrzysk.pl

pn.-czw. 8.00-17.00, pt. 8.00-15.00, pierwsza i ostatnia sob. m-ca 9.00-13.00

Kącik twórczy dla dzieci: krajobraz za oknem, 16.10, godz. 14.00-15.00

Spotkanie autorskie z Heleną Wandą Kwadrans, autorką książki „Błękit nieba”, 18.10, godz. 17.00, Klub Miejski, ul. Targowisko 1 (współorganizacja z M-GOK)

 

Zaniemyśl

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Sienkiewicza 4, tel./fax 61 285 70 23, www.biblioteka.zaniemysl.pl

pn., wt., pt. 10.30-17.30, śr. 8.00-15.00, czw. 10.30-15.00

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych, 16.10, godz. 17.00, czytelnia biblioteki

 

Zbąszyń

Biblioteka Publiczna – Zbąszyńskie Centrum Kultury, ul. 17 Stycznia 59a, tel./fax 68 386 07 00, www.biblioteka.zbaszyn.pl

pn., wt., czw., pt. 9.00-18.00, śr. 11.00-16.00

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki: rozmowa o książce Grażyny Jagielskiej „Miłość z kamienia”, 15.10, godz. 17.00

W cyklu „Wszędobylscy blisko i daleko – spotkania z literaturą podróżniczą”: „Szlakiem herbaty” – spotkanie z Piotrem Mojżyszkiem, 16.10, godz.18.30

„Las – edukacja i zabawa” – warsztaty z Emarem, dla dzieci w wieku 7-12 lat, 19.10, godz. 16.00, sala konferencyjna

 

Złotów

Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida, ul. Grochowskiego 17, tel./fax 67 263 20 00, www.biblioteka-zlotow.pl

pn.-pt. 8.00-18.00, sob. 8.00-13.00

Oseskowy Klubik Bajkowy – dla dzieci w wieku 3-6 lat, 17.10, godz. 15.30

 

Wyniki wyszukiwania ({[{total}]})

brak wyników wyszukiwania

Newsletter

Zapisano adres do bazy.

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera.