Wykorzystujemy pliki cookies do zapamiętania ustawień i preferencji użytkownika. Więcej informacji znajdziesz w Polityce cookies. Jeśli się nie zgadzasz, możesz w swojej przeglądarce wyłączyć zgodę na ich przechowywanie.

{[{category.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej organizatorów

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
{[{category.name}]}
{[{tag.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej wydarzeń powiat{[{region.name}]}

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
Data
{[{month.name}]}
{[{day.name}]} {[{day.day}]}
« wcześniejsze daty dalsze daty »
{[{category.name}]} {[{tag.name}]} {[{place.name}]} {[{date.date_from}]} - {[{date.date_to}]} wyczyść

Kalendarium wydarzeń bibliotecznych 15-21/05/2017

Białośliwie

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Podgórna 47, tel./fax 67 287 53 41, e-mail: gokbiblioteka1@wp.pl

pn., wt. 9.30-17.30, śr. 8.00-18.00, czw., pt. 8.00-16.00

Konkurs dla dzieci i młodzieży na plakat i film promujący czytelnictwo z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, szczegóły na FB GOK Białośliwie; prace należy składać do 20.05.

„Biblioteka moich marzeń” – konkurs plastyczny/graficzny z okazji Tygodnia Bibliotek, prace należy dostarczyć do 22.05.

 

Bojanowo

Miejska Biblioteka Publiczna, Rynek 10, tel. 65 545 64 64, www.biblioteka.gminabojanowo.pl

pn., śr., pt. 8.00-19.00, wt., czw. 8.00-15.00, sob. 9.00-13.00

„Koziołek Matołek wyrusza w świat” – spektakl teatralny dla najmłodszych w wykonaniu Teatru TAK z Krakowa, 15.05.

„Planszówki” – spotkanie sympatyków gier planszowych na wspólnej zabawie przy rozgrywaniu karcianek i gier planszowych, 19.05, godz. 17.00

 

Buk

Biblioteka i Kino Miasta i Gminy, pl. Stanisława Reszki 29, tel./fax 61 814 07 61, www.bibliotekabuk.pl

pn.-śr., pt. 10.30-18.00, czw., wyznaczone sob. 8.00-15.00

Spotkanie z kulturą żydowską w bukowskiej synagodze, 16.05, godz. 18.00

4. Europejska Noc muzeów w Buku, 20.05. W programie:

„Zmalujmy sobie mural” – spotkanie autorskie z dr. hab. Radosławem Barkiem z Politechniki Poznańskiej, twórcą słynnego muralu na poznańskiej Śródce, godz. 18.00-18.40, kino „Wielkopolanin”, pl. St. Reszki 29;

„111 schodów nad miastem – zwiedzanie starej wieży ciśnień”, godz. 18.00-24.00, wodociąg przy ul. Dobieżyńskiej 74;

„Podwodna przygoda SEAQUEST” – wirtualna podróż w morskie głębiny, godz. 18.00-24.00, plac przed wodociągiem przy ul. Dobieżyńskiej 74;

Nocne zwiedzanie Izby Muzealnej PTTK, godz. 18.45-24.00, pl. St. Reszki 29 (wejście przez Bibliotekę);

Bukowski Blok Filmowy – sentymentalna podróż po Buku lat 80. XX wieku, projekcja filmów Eugeniusza Jakubowskiego z komentarzem autora na żywo (60 minut), godz. 19.45, kino „Wielkopolanin”;

„Galeria Uffizi we Florencji: podróż w głąb Renesansu” – projekcja filmu 3D (90 minut), godz. 21.00, kino „Wielkopolanin”

 

Chodzież

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Michalskiego, ul. Kościuszki 32, tel. 67 381 81 38, tel./fax 67 381 81 08, www.biblioteka-chodziez.pl

pn.-pt. 8.00-19.00, sob. 8.00-13.00

„Zbrodnia w bibliotece” – I Kwartalna Uczta Literacka; w programie warsztaty detektywistyczne dla dzieci, warsztaty kreatywnego pisania dla młodzieży oraz spotkanie z Michałem Larkiem, 15.05, od godz. 10.30 do 17.00

„120 lat chodzieskiej porcelany” – wystawa czynna do maja, Dział Historii i Tradycji Miasta

3. Chodzieska Noc Muzeów pod hasłem „Ceramika chodzieska z czasów PRL”. W programie: wirtualny spacer po muzealnych zbiorach porcelany i porcelitu, prezentacja archiwalnego filmu i otwarcie nowej wystawy czasowej; warsztaty ceramiczne – ceramiczny Street Art oraz pokaz technik dekorowania porcelany, Joanny Niespodzianej; przeboje z dawnych lat w wykonaniu Jakuba Herforta; kiermasz chodzieskiej porcelany, 20.05, w godzinach 18.00-22.00, Dział Historii i Tradycji Miasta

 

Czarnków

Miejska Biblioteka Publiczna, pl. Wolności 5, tel. 67 255 27 73, www.mbp.czarnkow.pl

pn.-pt. 8.00-17.00, sob. 9.00-13.00

Spotkanie Bibliomolików – zajęcia biblioteczne dla dzieci w wieku 2-5 lat wraz z rodzicami, 17.05, godz. 10.00

 

Czempiń

Biblioteka Publiczna, ul. Parkowa 2, tel. 61 282 64 03, www.biblioteka.czempin.pl

pn., śr., pt. 11.00-19.00, wt., czw. 9.00-16.00

Noc „biblioteka porusza” – Gra miejska z dreszczykiem, warunkiem uczestnictwa jest zgłoszenie oraz rejestracja Zespołu liczącego od 3 do 5 osób; regulamin i karta zgłoszenia na stronie internetowej biblioteki, trwa od 10.05 do 2.06.

 

Czerwonak

Gminna Biblioteka Publiczna, os. 40-lecia PRL 7a, tel./fax 61 812 07 01, www.biblioteka.czerwonak.pl

pn., czw. 12.00-19.00, wt. 11.00-18.00, śr. 9.00-16.00, pt. 8.00-15.00, ostatnia sob. m-ca 8.00-14.00

„Z przymrużeniem oka” – cykliczna biesiada muzyczno-poetycka: twórczość Wojciecha Młynarskiego, 19.05, godz. 12.00, Filia w Owińskach, ul. Poprzeczna 12a

Odjazdowy Bibliotekarz czyli rajd rowerowy bibliotekarzy, czytelników oraz wszystkich sympatyków słowa pisanego i rowerów, 21.05; zgłoszenia do 15.05. we wszystkich bibliotekach. Zbiórka uczestników: Filia Bolechowo, ul. Wojska Polskiego 6, godz. 10.30; Filia Owińska, ul. Poprzeczna 12a, godz. 11.00; Filia Koziegłowy, ul. Piłsudskiego 3a (przed CKiR), godz. 11.00; Gminna Biblioteka Publiczna w Czerwonaku, os. 40-lecia PRL 7a, godz. 11.15. Meta: Dziewicza Baza w Czerwonaku, godz. 12.00

 

Dominowo

Biblioteka Publiczna Gminy – Gminny Ośrodek Kultury, ul. Centralna 10, tel. 61 285 92 91, e-mail: biblioteka.dominowo@gmail.com

pn., wt., pt. 8.00-15.00, śr. 8.00-17.00, czw. 8.00-16.00

„Taki ze mnie ilustrator” – konkurs plastyczny dla uczniów klas I -III szkół podstawowych z gminy Dominowo, 8-15.05.

 

Dopiewo

Gminna Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury, ul. Konarzewska 12, tel./fax 61 814 82 23, www.bibldop.pl

pn., wt., czw. 10.00-18.00, śr., pt. 8.00-15.00

Czytamy bajki najmłodszym! – wspólne głośne czytanie bajek (mamy i tatusiowie ze swoimi pociechami), 17.05, godz. 11.00, Filia w Skórzewie, ul. Kozierowskiego 1

Dzień Dziecka i zabawa taneczna „Zatańcz z nami pod gwiazdami”, 20.05, godz. 15.00-18.00 oraz 19.30-2.00, Plac Gminny w Dopiewie, ul. Łąkowa

 

Gniezno

Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna, ul. Staszica 12a, tel. 61 426 32 61, www.biblioteka.gniezno.pl

Biblioteka Główna, ul. Mieszka I 16, pn.-pt. 9.00-18.00, sob. 10.00-14.00; Wypożyczalnia dla Dzieci, ul. Mieszka I 15, pn., śr., pt. 9.00-17.00, wt., czw. 9.00-15.00, sob. 10.00-14.00

„Bajka prawdę Ci powie” – spotkanie z twórczością Prymasa Ignacego Krasickiego prowadzone przez szefową Kuźni Literackiej Irminę Kosmalę, 16.05, godz. 10.00, Filia nr 2 ul. Staszica 12a

„Literackie alter ego” – akcja czytelnicza dla dorosłych, Od 8.05 od godz.10.00: Biblioteka Główna ul. Mieszka I 16, Filia nr 1 ul. Krucza 3, Filia nr 2 ul. Staszica 12a, Filia nr 9 os. Orła Białego 18

„Zakładka do książki” – konkurs dla dzieci, od 8.05 od godz. 11.00, Wypożyczalnia dla Dzieci ul. Mieszka I 15, Filia nr 1 ul. Krucza 3, Filia nr 2 ul. Staszica 12a, Filia nr 9 os. Orła Białego 18

„Gniezno – siedziba prymasów” – program edukacyjny: „Prawdy ukryte w bajkach Prymasa Ignacego Krasickiego” – spotkania dla przedszkoli; „Pierwszy Prymas Królestwa Polskiego” – zajęcia dla szkół podstawowych; „Od Mikołaja Trąby do Wojciecha Polaka” – warsztaty dla gimnazjalistów; szczegóły na stronie internetowej biblioteki, od marca do maja

Daj lajka czytaniu – projekt promujący czytelnictwo, szczegóły na stronie internetowej biblioteki, trwa do 23.06.

„Prawdy ukryte w bajkach Ignacego Krasickiego” – konkurs plastyczny dla dzieci w ramach programu edukacyjnego „Stolica Prymasów”, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 19.05.

„Prymas Tysiąclecia. Kardynał Stefan Wyszyński 1901-1981” – wystawa czynna do 26.05, sala wystawowa im. Ludwika Krumreya

„Przyroda to najlepszy ekolog” – wystawa pokonkursowa XII edycji Powiatowego Konkursu Ekologicznego dla Uczniów z Niepełnosprawnością Intelektualną, czynna do 31.05, hall biblioteki, ul. Staszica 12a

 

Golina

Biblioteka Publiczna, pl. Kazimierza Wielkiego 12, tel. 63 241 81 21, www.golina.naszabiblioteka.com

pn.-śr., pt. 9.00-18.00, czw. 13.00-18.00

„Golinianie dzieciom” – konkurs na napisanie bajki dla dzieci, szczegóły na stronie internetowej biblioteki, termin nadsyłania prac do 31.05.

 

Gorzyce Wielkie

Gminna Biblioteka Publiczna w Ostrowie Wlkp. z s. w Gorzycach Wielkich, ul. Piaskowa 3, tel./fax 62 734 73 70, www.biblioteka-gorzyce.pl

pn., śr., pt. 8.00-16.00, wt., czw. 10.00-18.00, sob. 8.00-13.00

Spotkanie autorskie z Cezarym Żakiem (obowiązują zapisy), 19.05, godz. 18.00, sala widowiskowa

 

Gostyń

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Wrocławska 257, tel. 65 572 09 52, fax 65 575 12 99, www.biblioteka.gostyn.pl

wt., śr. 11.00-18.00, czw. 9.00-18.00, pt. 8.00-18.00, sob. 9.00-14.00

„Moja Biblioteka” – konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych, szczegóły na stronie internetowej biblioteki, prace należy dostarczyć do 25.05.

„Wiem więcej o ziemi gostyńskiej” – konkursy historyczne w ramach Dni Gostynia 2017, regulaminy na stronie internetowej biblioteki, finały 27.05, miejski – godz. 9.00; powiatowy – godz. 11.00, sala odczytowa biblioteki

 

Grodzisk Wielkopolski

Powiatowa i Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Kolejowa 12, tel. 61 444 52 35, www.biblioteka.gro.pl

pn., wt., czw., pt. 9.00-18.00, śr. 11.00-15.00, sob. 9.00-13.00

„Wokół miasta” – wystawa prac plastycznych dzieci wykonanych podczas warsztatów plastyczno-literackich, 8-15.05, Galeria Biblioteki

Spotkanie z Magdaleną Ludwiczak – autorką popularnych powieści obyczajowych, 16.05, godz. 17.00, czytelnia

 

Jarocin

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Park 3

63-200 Jarocin, tel./fax 62 747 23 46, www.bibliotekajarocin.pl

pn.-pt. 8.00-18.00, sob. 9.00-13.00

„Stwórz własną pocztówkę z Jarocina!” – konkurs plastyczny dla dzieci w wieku 8-12, szczegóły na stronie internetowej biblioteki, zgłoszenia do 10.05; rozstrzygnięcie 27.05, godz. 11.00

Spotkanie autorskie z Jerzym Bralczykiem, 16.05, godz. 17.00; bezpłatne wejściówki do odbioru w bibliotece

Rajd rowerowy śladami Jakoba Steinhardta – Odjazdowy Bibliotekarz, 21.05, godz. 13.00

 

Kalisz

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka, ul. Łazienna 6, tel. 62 757 34 30, 757 22 88; fax 62 766 54 47, www.mbp.kalisz.pl

pn., wt., czw. 10.00-18.00, śr., pt. 8.00-15.00

„Polska niezwykła” – spotkanie z uczniami klas II i III ze Szkoły Podstawowej nr 7, 15.05, Filia nr 9 Oddział Dziecięcy, ul. Serbinowska 1A

Odjazdowy Bibliotekarz – rajd rowerowy bibliotekarzy i przyjaciół książki. Start: pomnik Adama Asnyka, 20.05, godz. 10.00

Historia na zdjęciach: „Kaliska Biblioteka w czasach PRL-u” – wystawa, czynna w terminie 3.04-31.05, Filia nr 4, al. Wolności 27

„Bajkowy świat Disneya” – wystawa dziecięcych prac plastycznych, czynna do 9.06, Filia nr 5 Oddział Dziecięcy, ul. Złota 26-28

„Chłopcy malowani. Poezja i proza Legionów Polskich” – wystawa w ramach obchodów Roku Józefa Piłsudskiego, czynna w terminie 3.04-30.06, Filia nr 9, ul. Serbinowska 1A

„Ze wszystkich nauk medycyna jest najszlachetniejsza”. Sylwetki kaliskich lekarzy od Zemełki do Hindemitha – wystawa, czynna do 28.07.

„Stefan Szolc-Rogoziński (1861-1896) – podróżnik, odkrywca, etnograf” – wystawa, czynna do 23.05, Gimnazjum nr 9 w Kaliszu

„175. rocznica urodzin Marii Konopnickiej” – wystawa, czynna do 31.05, Filia nr 1 Oddział Dziecięcy, ul. Górnośląska 29

„175. rocznica urodzin Marii Konopnickiej” – wystawa, czynna do 31.05, Filia nr 1 Oddział Dziecięcy, ul. Górnośląska 29

„Maria Konopnicka –175. rocznica urodzin” – wystawa, czynna do 31.05, Filia nr 2, ul. Serbinowska 25

„Moje ulubione miasto” – konkurs biblioteczny dla osób niepełnosprawnych, szczegóły na stronie internetowej biblioteki, termin składania prac do 14.06, Filia nr 3, ul. Krótka 3

„150. rocznica urodzin Władysława Stanisława Reymonta” – wystawa, czynna do 31.05, Filia nr 16, ul. H. Sawickiej 15

„Majków wczoraj i dziś” – kontynuacja wystawy „Dawny Majków”, publikacje ze zbiorów Rady Osiedla, od 20.05, Filia nr 7, ul. Tuwima 10

 

Kleczew

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna, pl. Piłsudskiego 13, tel. 63 270 10 11, www.biblioteka.kleczew.pl

pn., śr., pt. 10.00-18.00, wt., czw. 8.00-16.00, sob. 9.00-13.00

Spotkanie z podróżnikiem i animatorem turystyki, Jackiem Fabisiem, 16.05, godz. 16.00

„Opowieść o Słupie Milowym” – spotkanie z Henrykiem Janaskiem – dyrektorem MBP w Koninie, który przedstawi dzieje konińskiego słupa drogowego, 17.05, godz. 17.00

 

Kłecko

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Gnieźnieńska 8, tel./fax 61 427 01 40, www.bpklecko.naszabiblioteka.com

pn., śr., pt. 10.00-16.00, wt., czw. 10.00-19.00, 1 i 3 sob. m-ca 9.00-13.00

„Wymień książkę” – szczegóły akcji na stronie internetowej biblioteki, czas trwania 1-30.05.

 

Kołaczkowo

Biblioteka Publiczna Gminy, pl. Reymonta 1, tel. 61 438 53 13, www.gokkolaczkowo.pl

pn., śr., cz. 8.00-16.00, wt. 9.00-17.00, pt. 10.00-18.00

„Eko-stworek z klasą” – konkursu plastycznego, szczegóły na stronie internetowej, prace przyjmowane będą do 26.05 w Bibliotece Publicznej

„Zespół pałacowo-parkowy w Kołaczkowie zatrzymany w kadrze” – wystawa fotograficzna, czynna do 31.05.

 

Koło

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Kolejowa 19, tel./fax 63 217 80 03, 217 80 02, www.biblioteka-kolo.pl

pn.-śr., pt. 8.00-18.00, czw. 10.30-15.00, sob. 9.00-14.00

Spotkanie autorskie ze Sławomirem Koprem, pisarzem, autorem książek historycznych, publicystą,15.05, godz. 17.00

„Wielki Błękit” – konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży, szczegóły na stronie internetowej biblioteki, prace należy dostarczyć do 22.05.

„Oto jest Koło” – konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży, szczegóły na stronie internetowej biblioteki, prace należy dostarczyć do 26.05.

 

Komorniki

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Stawna 7/11, tel. 61 810 76 13, www.biblioteka-komorniki.pl

pn., pt. 8.00-16.00, wt. 10.00-19.00, śr. 8.00-15.00, czw. 11.00-19.00

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki – rozmowa o książce Angeliki Kuźniak „Stryjeńska. Diabli nadali”, 18.05, godz. 17.00, Filia w Plewiskach, ul. Grunwaldzka 612A

 

Konin

Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Dworcowa 13, tel./fax 63 242 85 37, www.mbp.konin.pl

pn., wt., śr., pt. 9.00-18.00, czw. 12.00-15.00, sob. 10.00-14.00

XXXVII Ogólnopolski Konkurs Poetycki „Milowy Słup” Konin 2017, szczegóły na stronie internetowej biblioteki, termin nadsyłania prac do 8.09.

Noc z Biblią Radziwiłłowską, 20.05, godz. 18.00

 

Kościan

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Tomaszewskiego, ul. Wrocławska 28b, tel. 65 512 00 40, 65 511 00 26, www.biblioteka.koscian.pl

pn.-śr., pt. 10.00-18.00, czw., sob. 8.00-15.00

„Książkowe bajanie dla najmłodszych” – spotkanie dla grup przedszkolnych, 15.05, godz. 9.30, Oddział dla Dzieci

Recyklingowe warsztaty „Do dziela!”, 15.05, godz. 17.00, Oddział dla Dzieci

Wystawa „Zielono mi...” – świat przyrody w książkach dla dzieci

 

Kórnik

Biblioteka Publiczna, ul. Poznańska 65, tel. 61 817 00 21, www.biblioteka.kornik.pl

pn., wt., pt. 11.00-19.00, śr., czw. 8.00-15.00, 1, 2 i 3 sob. m-ca 9.00-13.00

Warsztaty „Zdrowa Pasjoteka”, 15.05, godz. 17.00.

„Detektywi w bibliotece” – gra terenowa (dla dzieci w wieku 6-10 lat, obowiązują zapisy), 15.05, godz. 16.00

Bajkoczytanie na polanie: „Pettson i Findus”, 16.05, godz. 17.30

Klub Podróżnika z Kórnika: „Afryka marzeń. Śladami geparda” – spotkanie z podróżnikami Alicją i Tomaszem Woźniakami (obowiązują zapisy), 18.05, godz. 19.00, Restauracja „Ventus”

 

Krotoszyn

Krotoszyńska Biblioteka Publiczna im. Arkadego Fiedlera, ul. Benicka 9, tel./fax 62 725 27 83, www.biblioteka.krotoszyn.pl

pn., wt., czw., pt. 10.00-19.00, śr. 13.00-19.00, sob. 9.00-13.00

Mamo! Tato! Zapisz mnie do biblioteki! – akcja czytelnicza, 1-31.05.

„Ludzie Sztuki” – wystawa fotografii Grażyny Banaszkiewicz, czynna do 31.05.

„Węgry – kraj naszych przyjaciół” – wystawa prac pokonkursowych,

Premiera tomiku poezji Józefa Zdunka „Wątpienia”, 17.05, godz. 18.00

VI Rajd rowerowy „Odjazdowy Bibliotekarz”, 20.05, start godz. 10.00

 

Krzywiń

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Kasztelańska 1, tel./fax 65 517 06 11, www.krzywin.eu.org

pn., pt. 9.00-18.00, wt. 9.00-16.00, śr. 9.00-17.00, czw. 9.00-15.00

Jak wygląda Mól Książkowy? – konkurs plastyczny dla dzieci, szczegóły na stronie internetowej biblioteki, ogłoszenie wyników, 15.05, godz. 16.00

 

Kuślin

Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Leśna 13, tel. 61 447 30 89, www.bibliotekakuslin.pl

pn.-pt. 11.00-18.00

Wystawa malarstwa Katarzyny Kudełki, absolwentki ASP oraz UAM w Poznaniu

 

Leszno

Miejska Biblioteka Publiczna im. St. Grochowiaka, ul. B. Chrobrego 3, tel. 65 520 53 55, www.mbpleszno.pl

pn.-śr., pt. 9.00-19.00, czw. 9.00-15.30, sob. 9.00-14.00

Wieczór u Brona „Mistrzowie słowa” – koncert Boogie Bron Band w składzie: Ania Wejman voc. + git. rytm., Magda Nowacka skrzypce, Grzegorz Czarnecki git. basowa, Piotr Soroka perkusja, Bron Saeger voc.+ git.; zagrają piosenki Boba Dylana, Leonarda Cohena, The Beatles i Chucka Berry'ego, 17.05, godz. 19.00

„Miłość i zauroczenie” – wieczór poetycko-muzyczny z udziałem Krystyny Grys, Barbary Stencel i Michała Lisieckiego, 18.05, godz. 17.00, Galeria Lochy

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki- rozmowa o książce Virginie Despentes „Vernon Subutex”, 17.05, godz. 17.00

„A jeśli zostanę” B. Ciwoniuk – spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki, 20.05, godz. 11.00

„Z archiwum polskiego jazzu” – wystawa ze zbiorów Jerzego Reicha, czynna do 29.05.

„Leszno- miasto Grochowiaka” – wystawa ze zbiorów MBP, czynna do 26.05, Biblioteka Dworcowa

„Portret Wojska Polskiego” – wystawa pokonkursowa, czynna w terminie 18.05-1.06.

 

Lipka

Gminna Biblioteka Publiczna im. IV Dywizji Piechoty WP, ul. IV Dywizji Piechoty WP 2, tel./fax 67 266 51 36, goklipka.pl/category/biblioteka

pn.-pt. 9.00-17.00

„Islandia – trzeci żywioł” – spotkanie autorskie z Romanem Pankiewiczem, 15.05, godz. 9.00

W cyklu spotkań teatralnych „W krainie bajek”: „Wilk i zając” – spektakl dla dzieci w wykonaniu Studia Teatralnego Krak-Art z Krakowa, 16.05, godz. 10.00

 

Luboń

Biblioteka Miejska, ul. Żabikowska 42, tel./fax 61 813 09 72, www.biblub.com

pn.-śr. 11.00-19.00, czw.-sob. 9.00-15.00

Kino Kamera – nowości filmowe, 15.05, godz. 17.00; wstęp 5 zł

Salon poetycko-muzyczny: „Na strunach światła”; poezja: Krzysztof Galas, oprawa muzyczna: Alina i Krzysztof Galasowie, prowadzenie: Kalina Izabela Zioła, 17.05, godz. 18.00; wstęp 5 zł

Warsztaty fotograficzne, 18.05, godz. 17.00; wstęp 5 zł

Dziecięcy Klub Filmowy, 20.05, godz. 12.00; bilety 5 zł

Kiermasz książek, 8-15.05, czytelnia biblioteki

 

Międzychód

Biblioteka Publiczna im. Jana Daniela Janockiego, pl. Kościuszki 9, tel. 95 748 24 37, www.bibliotekamiedzychod.pl

pn., wt., czw., pt. 10.00-18.00, sob. 9.00-13.00

„Czytalscy” – warsztat lalkarski dla dzieci i rodziców, 20.05, godz. 14.30

Odjazdowy Bibliotekarz – rajd rowerowy, 20.05, start godz. 9.00

„W mojej Bibliotece” – spotkanie z przedszkolakami, 15.05, Filia nr 1

Spotkanie z książką „Dobry Pies” i zajęcia edukacyjne z udziałem psa – dla dzieci przedszkolnych, 10.05, Filia w Bielsku

Konkurs wiedzy o książkach dla dzieci przedszkolnych, 18.05, Filia w Łowyniu

„Spotkanie z książką” z przedszkolakami, 18.05, Filia w Kamionnie

 

Murowana Goślina

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Bonawentury Graszyńskiego, ul. Poznańska 16, tel. 61 892 36 27, www.biblioteka.murowana-goslina.pl

pn. 10.00-19.00, wt., czw. 10.00-18.00, śr. 8.00-15.00, pt. 8.00-14.00

„Godomy po naszymu” – wystawa poświęcona gwarze poznańskiej, czynna do 22.05.

 

Nowe Miasto nad Wartą

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Poznańska 8a, tel. 61 287 46 18, www.nowemiasto.naszabiblioteka.com

pn., śr., czw., pt. 10.00-18.00, wt. 9.00-15.00, pierwsza i trzecia sob. m-ca 9.00-13.00

Warsztaty frywolitki – spotkanie robótkowe i wystawa rękodzieła, 15.05, godz. 16.00

Spotkanie autorskie z Agnieszką Gadzińską dla uczniów kl. II i III, 15.05, godz. 10.00, Filia w Chociczy

 

Nowy Tomyśl

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna, ul. Witosa 8, tel. 61 442 12 70, www.bibliotekant.pl

pn., wt., czw., pt. 9.00-18.00, śr. 11.00-16.00, sob. 10.00-14.00

Wystawa ilustracji Elżbiety Wasiuczyńskiej, czynna do 15.05, Galeria na Piętrze

Bibliotekarz – oczywiście! XIV Powiatowe Forum Bibliotekarzy, 15.05, godz. 10.00

Spotkanie z przyrodą, 16.05, godz. 18.00

Spotkanie autorskie z Barbarą Ciwoniuk w ramach projektu Zaczytana Pani Wiosna, 17.05, godz. 11.00

„Mam prawo i nie zawaham się go użyć!” – warsztaty filmowe realizowane w ramach projektu Kto ty jesteś?, 17.05, godz. 16.00; 18.05, godz. 18.00

Warsztaty tworzenia wiosennych bukietów prowadzone przez florystkę Bernadetę Lobę – w ramach projektu Zaczytana Pani Wiosna warsztaty, 17.05, godz. 18.00

Spotkanie z Rafałem Witkiem – realizacja projektu Kto ty jesteś?, 19.05, godz. 8.10, Filia w Sątopach; godz. 10.00, Filia w Borui Kościelnej; godz. 12.00, Nowy Tomyśl

„Ludzie tworzą miejsca, a miejsce tworzy ludzi” – wernisaż wystawy malarstwa i fotografii Justyny Wojnowskiej i Piotra Dutkiewicza, 19.05, godz. 18.00

 

Oborniki

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Antoniego Małeckiego, ul. Kopernika 10, tel./fax 61 296 02 65, www.biblioteka.oborniki.pl

pn.-pt. 9.00-18.00, sob. 13.00

„Dzikie oblicza flory” – wystawa zielników Małgorzaty Strzeleckiej, czynna do 26.05.

„Po drodze Afryka. Jak mały fiat podbił Afrykę” – spotkanie z Pawłem Arkadym Fiedlerem, 16.05, godz. 10.00

Spotkanie autorskie z podróżnikiem Markiem Pindralem, który opowie o wyprawie przez Oman, 19.05, godz. 18.00

 

Opalenica

Centrum Kultury i Biblioteka im. Powstańców Wielkopolskich, os. Centrum 11, tel./fax 61 447 74 60, www.bibliotekaopalenica.pl

pn., wt., pt. 10.00-18.00, śr. 8.00-20.00, czw. 8.00-15.00, sob. 9.00-13.00

Kolorowy Festyn Majowy, 17.05, godz. 17.00

 

Opatówek

Gminna Biblioteka Publiczna im. Braci Gillerów, pl. Wolności 18, tel. 62 761 82 09, www.biblioteka.opatowek.pl

pn.-pt. 7.30-19.00, sob. 8.00-13.00

„Schowaj się za książkę” – konkurs Sleeveface, szczegóły na stronie internetowej biblioteki, na zdjęcia czekamy do 31.05.

„Pastelowy Świat” – wystawa prac Magdaleny Domagalskiej Krytkowskiej, czynna do 31.05.

 

Osieczna

CKiB w Osiecznej – Biblioteka w Osiecznej, ul. Powstańców Wielkopolskich 6, tel. 65 535 05 18, www.ckibosieczna.pl/biblioteka

pn. 11.00-17.00, wt. 11.00-15.00, śr. 8.00-18.00, pt. 11.00-16.00

„Liberatura” – konkurs dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, prace należy składać do 31.05, rozstrzygnięcie konkursu 6.06

 

Osiek Mały

Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Główna 6, tel. 63 271 72 68, www.bibliotekaosiekmaly.pl

pn.-pt. 9.00-18.00, sob. 10.00-14.00

Warsztaty drukarskie prowadzone przez firmę Kalander, 15.05.

Warsztaty papiernicze prowadzone przez firmę Kalander, 16.05, Filia Osiek Wielki

Spotkanie autorskie z Romanem Pankiewiczem – promocja książki „Matuszka Rosija”, 18.05, godz. 18.00, Filia Osiek Wielki; wstęp wolny

 

Piła

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Pantaleona Szumana w Pile, ul. Mariana Buczka 14, tel. 67 351 79 03, 67 351 79 04, www.biblioteka.pila.pl

pn.-pt. 8.00-19.00, sob. 8.00-15.00; Oddz. dla Dzieci, pn.-pt. 8.00-18.00, sob. 8.00-15.00

Tęczowy Pawilon: „Upominek dla mamy” – relaks i zabawy z książką i kredką dla dzieci w wieku od 5 do 10 lat, prowadzenie Anna Budych, artystka-plastyk, 16.05, godz. 16.15, Filia nr 4, al, Powstańców Wlkp. 62

Karty na stół – turnieje brydżowe dla mieszkańców osiedla, 17.05, godz. 15.00, Filia nr 9, ul. Wenedów 8A

Głośne czytanie na zaczarowanym dywanie – zajęcia interaktywne z książką dla dzieci w wieku 7-10 lat, 17.05, godz. 15.30, Filia nr 8, ul. Andersa 10

Rodzinne popołudnia z Misiem – spotkania z książką dla dzieci w wieku do 6 lat z rodzicami, 17.05, godz. 17.00, Oddział dla Dzieci, ul. Buczka 14

Twórczy Papier – zajęcia literacko-plastyczne dla dzieci z osiedla w wieku 7-10 lat, 18.05, godz. 15.15, Filia nr 7, al. Poznańska 91

Konsultacje literackie z poetą i pisarzem, Tadeuszem Wyrwa-Krzyżańskim, w ramach 17. Nadnoteckich Dni Literatury, 18.05, godz. 17.00

Opowiem Ci książkę – zajęcia literacko-plastyczne dla dzieci w wieku 6-12 lat, 18.05, godz. 18.30, Filia nr 9, ul. Wenedów 8A

Kącik Gier Planszowych – dla dzieci od lat 6 wraz z rodzicami, 20.05, godz. 11.00, Oddział dla Dzieci, ul. Buczka 14

Wystawa malarstwa: „Światy” – obrazy akrylowe Waldemara Jaglińskiego, poety, rysownika, prozaika i malarza, Filia nr 4, al, Powstańców Wlkp. 62

Skarby z mojej komody – wystawa prac Reginy Massalskiej-Czadankiewicz, Filia nr 6, ul. Kr. Jadwigi 17

Galeria Czytelników – wystawa malarstwa, Filia nr 3, ul. Prusa 16

Galeria jednego obrazu: Claude Monet „Kobieta w Ogrodzie”, Filia nr 7, al. Poznańska 91

Poetycka Czwórka – salonik poetycki: „Przystań w słowie” – prezentacja wierszy autorów z Klubu Literackiego „Pegazik” Młodzieżowego Domu Kultury „ISKRA” w Pile, Filia nr 4, al. Powstańców Wlkp. 62

Turniej Jednego Wiersza – otwarty konkurs dla osób powyżej 16 lat, szczegóły na stronie internetowej biblioteki, zgłoszenia utworów do 16.05.

 

Pleszew

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Słowackiego 19A, tel./fax 62 742 83 58, www.bppl.pl

pn., czw., pt. 9.00-18.00, wt. 9.00-19.00, śr. nieczynne, sob. 9.00-14.00

„Poczuj się bezpiecznie...”, czyli kurs samoobrony z Józefem Sołtysiakiem, prezesem Pleszewskiego Klubu Karate (obowiązują zapisy), 15.05, godz. 16.00 i 17.00

Spotkanie autorskie z Katarzyną Miller, 17.05, godz. 17.00

Jak odnaleźć swoich przodków – warsztaty z genealogii, 18.05, godz. 16.00

Rajd rowerowy „Odjazdowy Bibliotekarz 2017”, 20.05, start godz. 12.00

 

Pniewy

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy. Centrum Kultury, ul. Strzelecka 11a, tel./fax 61 291 09 64, www.bibliotekapniewy.pl

pn. 8.00-16.00, wt., śr., pt. 9.00-17.00, czw. 11.00-19.00

Konkurs recytatorski im. Jana Brzechwy, 15.05, godz. 10.00

„Namalować wiersz. Ilustracje do wiersza Jana Brzechwy” – konkurs plastyczny dla dzieci, młodzieży i dorosłych; wystawa pokonkursowa czynna 8-22.05.

„Tropem polskich noblistów literackich”: Władysław Reymont – konkurs biblioteczny (wiedzowy, plastyczny, literacki), szczegóły na stronie internetowej biblioteki, zgłoszenia do 19.05, przekazanie prac do 31.05; współorganizacja z Biblioteką Zespołu Szkół im. E. Sczanieckiej

Konkurs na zakładkę z symbolami krajów anglojęzycznych, szczegóły na stronie internetowej biblioteki, składanie prac do 23.05; współorganizacja ze Szkołą Podstawową im. Powstańców Wlkp.

 

Pobiedziska

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Kostrzyńska 21, tel. 61 817 71 46, www.bppob.pl

pn., czw. 10.00-19.00, wt., pt. 10.00-16.00, śr. 8.00-16.00, pierwsza i ostatnia sob. m-ca 9.00-13.00

Średniowieczna Noc w Bibliotece – nocna przygoda dla dzieci w wieku 8-12 lat (obowiązują zapisy), w programie m.in.: głośne czytanie, turniej rycerski, film, dawne tańce, zabawy i inne atrakcje, 19-20.05, od godz. 19.00

„Majowe” – wystawa pasteli Ryszarda Białka, 15.05, Filia w Biskupicach, ul. Dworcowa 3

Spotkanie Klubu Rękodzieła, 18.05.

 

Poznań

Biblioteka Uniwersytecka, ul. Ratajczaka 38/40, tel. 61 829 38 72, www.lib.amu.edu.pl

pn.-pt. 9.00-20.00, sob. 10.00-17.00

Spotkanie z Mirosławem Wlekłym, autorem książki „Tu byłem. Tony Halik „, 18.05, godz. 17.30

 

Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury, ul. Prusa 3, tel. 61 66 40 850, www.wbp.poznan.pl

pn., śr., pt. 9.00-16.00, wt., czw. 10.00-18.00

„Portret” – wystawa pokonkursowa Trzcianeckiego Domu Kultury i „Astrofotografia” Janusza Szkudlarka – wystawy w ramach Wojewódzkiego Przeglądu Wystaw Fotograficznych 2016 roku, czynne do 31.05, Galeria i sala wykładowa WBPiCAK

Spojrzenia 2017: „...nie tylko zbrodnie są u nas możliwe” – konkurs poetycki, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy przesyłać do 19.05.

Ogólnopolskie Konfrontacje Kapel Dudziarskich. W programie: warsztaty dla młodych muzyków, koncert kapel i dudziarzy solistow w Parku Muzeum Etnograficznego, 20.05; seminarium, konkurs dla budowniczych dud; koncert na Starym Runku, 21.05; współorganizacja: Muzeum Narodowe w Poznaniu i Stowarzyszenie Polskich Artystów Muzyków. Oddział Poznański

 

Puszczykowo

Biblioteka Miejska im. Małgorzaty Musierowicz – Centrum Animacji Kultury, Rynek 15, tel./fax 61 819 46 49, www.biblioteka.iq.pl

pn., pt. 7.00-15.00, wt., śr., czw. 10.00-18.00, sob. 9.00-13.00

„Fantastyczna biblioteka? Oczywiście!” – konkurs plastyczny dla dzieci z okazji XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek; szczegóły na stronie internetowej biblioteki, termin składania prac do 20.05.

 

Rawicz

Rawicka Biblioteka Publiczna, ul. Targowa 1, tel. 65 545 20 04, 65 546 76 33, www.biblioteka.rawicz.pl

pn.-śr., pt. 9.00-19.00, czw. 8.00-15.00, sob. 8.00-13.00

„Siedem dni dookoła bajek” – przedstawienie dla dzieci w wykonaniu Teatru Tak, 15.05, godz. 8.30, Oddział dla Dzieci; 18.05, godz. 8.00, Filia Zielona Wieś (Ugoda Przedszkole); godz. 9.30, Filia Słupia Kapitulna (OSP); godz. 11.00, Filia Sarnowa (Rynek Ratusz); godz. 12.30 i 17.00, Oddział dla Dzieci

 

Skoki

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Eugeniusza Paukszty, ul. Rogozińska 1B, tel./fax 61 824 22 81, www.bibliotekaskoki.pl

pn.-pt. 9.00-19.00, sob. 9.00-14.00

Otwarty Konkurs Ortograficzny o „Pióro Burmistrza” pod patronatem Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy oraz Koła Towarzystwa Miłośników Języka Polskiego, szczegóły na stronie internetowej biblioteki, 20.05, godz. 10.00

„Miasto i Gmina Skoki w obiektywie” – konkurs fotograficzny, szczegóły na stronie internetowej biblioteki, prace należy dostarczyć do 14.06.

„Skoki – moje miasto” – konkurs plastyczny, szczegóły na stronie internetowej biblioteki, prace należy składać do 14.06.

 

Stare Miasto

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Główna 16, tel. 63 241 60 67, www.bibliotekastaremiasto.pl

pn.-śr., pt. 8.00-18.00, czw. 10.00-18.00, sob. 10.00-14.00

Wystawa fotografii Zdzisława Siwika, czynna w terminie 15-27.05.

 

Suchy Las

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Szkolna 16, tel. 61 250 04 01, tel./fax 61 250 04 04, www.osrodekkultury.pl/biblioteka

pn.-pt. 9.00-18.00, ostatnia sob. m-ca 9.00-13.00

Połowa miesiąca dla juniora i brzdąca: „Wzór na utwór”, 15.05, godz. 10.00 i 12.00, Sala widowiskowa CKiBP, ul. Szkolna 16; bilety 5 zł

Przeboje filmowe i festiwalowe – koncert w wykonaniu Barbary Kurdej-Szatan i Rafała Szatana z zespołem, 19.05, godz. 19.00, Sala widowiskowa CKiBP, ul. Szkolna 16; bilety: 45/35 zł (N/U) do nabycia w sekretariacie CKiBP

„Melo-nie-dramat” – spotkanie z Andrzejem Poniedzielskim, 21.05, godz. 17.00, Sala widowiskowa CKiBP, ul. Szkolna 16; bilety: 50/40 zł (N/U) do nabycia w sekretariacie CKiBP

„Biało – Czerwona Na Bezdrożach” – wystawa fotografii, czynna do 17.05.

 

Szamotuły

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Edmunda Calliera, Rynek 10, tel./fax 61 292 13 61, tel. 61 292 11 43, www.biblioteka-szamotuly.pl

pn.-pt. 9.00-18.00, pierwsza i trzecia sob. m-ca 9.00-13.00

Subiektywny przewodnik po Ziemi Szamotulskiej – konkurs plastyczno-poetycko-literacki dla młodzieży i dorosłych, szczegóły na stronie internetowej biblioteki, finał 3.06; współorganizacja: Grupa Jakkolwiek

„Pocztówka z Afryki” – konkurs plastyczny dla kl. I-III, szczegóły na stronie internetowej biblioteki, prace należy dostarczyć do 29.05.

„Podróże małe i duże, dalekie i bliskie” – konkurs literacki dla dzieci kl. IV-VI, szczegóły na stronie internetowej biblioteki, prace należy dostarczyć do 29.05.

 

Śrem

Biblioteka Publiczna im. Heliodora Święcickiego, ul. Grunwaldzka 10, tel. 61 283 54 67, www.biblioteka.srem.pl

pn. 11.00-15.00, wt.-pt. 10.00-19.00, sob. 9.00-13.00

Dyskusyjny Klub Książki: rozmowa o książce „Ból” Z. Shalev, 15.05, godz. 16.00

Czytamy przedszkolakom – głośne czytanie dla dzieci, 17.05, godz. 10.00; 18.05, godz. 9.30 i 10.30, wypożyczalnia dla dzieci

Literackie Poranki Malucha: dla dzieci od 1 do 3 lat, 16.05, godz. 11.00

Upominek dla Mamy – zajęcia plastyczne dla dzieci, 17.05, godz. 15.30, Filia Wyrzeka; 18.05, godz. 10.00, Filia Błociszewo – OP Krzyżanowo

Lekcja biblioteczna: dla dzieci SP nr 4, 17.05, godz. 11.00; 19.05, godz. 9.00 i 10.00

Kurs komputerowy dla dorosłych (zajęcia odpłatne), 18.05, godz. 14.00

Warsztaty teatralne dla dzieci (odpłatne), 18.05, godz. 16.00, sala animacji

Biblioteka w grze – rozgrywki komputerowe, dla dzieci i młodzieży, 18.05, godz. 16.00, Filia Niesłabin

BOOK Szpan – rozmowy o książkach, spotkanie młodzieży, 18.05, godz. 16.30

„Biblioteczni Kinomani” – projekcje filmowe, 19.05, godz. 17.00, Mediateka

Klub Miłośnikow Gier Planszowych – spotkanie w Planszotece, 20.05, godz. 9.00-13.00

„Kolory Grecji” – wystawa fotograficzna Andrzeja Waltera, czynna do 23.06.

 

Turek

Miejska Biblioteka Publiczna im. Włodzimierza Pietrzaka, ul. Dworcowa 5, tel./fax 63 289 21 26, 63 278 51 34, www.biblioteka.turek.net.pl

pn.-pt. 9.00-18.30, sob. 9.00-13.00

Warsztaty scenopisarskie ze Zbigniewem Masternakiem dla uczniów gimnazjów, 15.05, godz. 9.15

Spotkanie autorskie z Roksaną Jędrzejewską-Wróbel dla dzieci z przedszkoli, 15.05, godz. 11.15

Spotkanie z Katarzyną Maćkowiak z Pracowni Terapii Naturalnych dla uczestników Programu 50+, 16.05, godz. 17.00

Warsztaty rękodzieła dla uczestników Programu 50+, 18.05, godz. 16.00

 

Wągrowiec

Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Średnia 18, tel. 67 26 20 068, 725 255 955, www.mbp.wagrowiec.eu

pn., wt., czw., pt. 8.00-17.00, śr. 8.00-18.00, sob. 9.00-13.00

Promocja książki „Rower góral i na Ural” Dominika Szmajdy, 17.05, godz. 17.00

 

Wolsztyn

Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Gajewskich, tel. 68 347 26 30, www.bibliotekawolsztyn.pl

pn.-śr., pt. 8.00-18.00, czw. 8.00-16.00, sob. 9.00-13.00

„Popołudnie z książką” – cykl zajęć edukacyjnych dla dzieci w wieku 5-6 lat, 15.05, godz. 16.30

„Ja i moi przyjaciele w bibliotece” – cykl zajęć edukacyjnych dla dzieci w wieku 3-4 lata, 17.05, godz. 11.00

„Magiczny świat bajek” – cykl zajęć edukacyjnych dla dzieci w wieku 5-6 lat, 17.05, godz. 16.30

„Społeczeństwo polskie, w 28 lat po transformacji” – wykład prof. dr hab. Krzysztofa Podemskiego, 16.05, godz. 18.00

„Życie i twórczość Shinkichi Tajiri” – wystawa wypożyczona z Biblioteki Mass en Peel z Holandii

 

Wronki

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Szkolna 2, tel. 67 254 06 17, www.wokwronki.pl

pn., śr., czw., pt. 8.00-18.00, wt. 8.00-15.00

Tęczowe jednorożce – zajęcia plastyczne dla dzieci, 18.05, godz. 16.00

 

Września

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Dzieci Wrzesińskich 13, tel. 61 436 25 96, www.biblioteka.wrzesnia.pl

pn. 10.00-18.00, wt.-pt. 8.00-18.00, pierwsza sob. m-ca 9.00-13.00

Spotkania autorskie z Zofią Stanecką dla uczniów kl. I-III szkół podstawowych, 15.05, godz. 9.00 i 11.00; 16.05, godz. 9.00 i 11.00

Spotkania autorskie z Grzegorzem Kasdepke dla uczniów kl. I-III szkół podstawowych, 17.05, godz. 8.30 i 11.30; 18.05, godz. 8.30 i 11.30

 

Wyrzysk

Biblioteka w Wyrzysku – Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, ul. Kościuszki 15, tel. 67 286 26 64, biblioteka.mgokwyrzysk.pl

pn.-czw. 8.00-17.00, pt. 8.00-15.00, pierwsza i ostatnia sob. m-ca 9.00-12.00

Zajęcia biblioteczne dla uczniów gimnazjum, 15.05, godz. 12.00

„22 maja Dzień praw Zwierząt”- spotkanie z wolontariuszem schroniska dla zwierząt, 18.05, godz. 14.00

„W bocianim gnieździe” – zajęcia dla dzieci, 19.05, godz. 14.30, Filia w Osieku nad Notecią

 

Zbąszyń

Biblioteka Publiczna, ul. 17 Stycznia 59, tel. 693 29 10 55, www.biblioteka.zbaszyn.pl

pn., wt., czw., pt. 9.00-19.00, śr. 11.00-16.00, sob. 9.00-13.00

Odjazdowy Bibliotekarz – rajd rowerowy, 20.05, godz. 15.00

 

Zduny

Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta, ul. Sienkiewicza 9, tel./fax 62 721 51 72, www.biblioteka.zduny.pl

pn.-pt. 10.00-18.00, sob. 9.00-12.00

Klub Bardzo Dorosłego Internauty, 18.05, godz. 16.00

„Polskie pejzaże” – wystawa akwarel Macieja Markiewicza, czynna do 20.06.

 

Złotów

Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida, ul. Grochowskiego 17, tel./fax 67 263 20 00, www.biblioteka-zlotow.pl

pn.-pt. 8.00-18.00, sob. 8.00-13.00

Oseskowy Klubik Bajkowy – zajęcia dla dzieci w wieku 3-6 lat, 17.05, godz. 15.30

Wystawa twórczości Ireny Bieleckiej, czynna do 26.05.

Pierwszy otwarty konkurs o „Niezłomnym proboszczu z Zakrzewa” ks. dr Bolesławie Domańskim i ludziach spod znaku Rodła, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; trwa do 30.09.

 

Żerków

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Wiosny Ludów 1, tel. 62 740 30 56, www.biblioteka.zerkow.pl

pn., wt., czw., pt. 8.00-17.00, śr. 8.00-16.00, sob. 8.00-13.00

Uroczyste obchody 130. rocznicy urodzin Jakoba Steinhardta, 21.05, godz. 14.00, Gimnazjum w Żerkowie, ul. Cmentarna 10

 

Wyniki wyszukiwania ({[{total}]})

brak wyników wyszukiwania

Newsletter

Zapisano adres do bazy.

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera.