Wykorzystujemy pliki cookies do zapamiętania ustawień i preferencji użytkownika. Więcej informacji znajdziesz w Polityce cookies. Jeśli się nie zgadzasz, możesz w swojej przeglądarce wyłączyć zgodę na ich przechowywanie.

{[{category.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej organizatorów

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
{[{category.name}]}
{[{tag.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej wydarzeń powiat{[{region.name}]}

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
Data
{[{month.name}]}
{[{day.name}]} {[{day.day}]}
« wcześniejsze daty dalsze daty »
{[{category.name}]} {[{tag.name}]} {[{place.name}]} {[{date.date_from}]} - {[{date.date_to}]} wyczyść

Kalendarium wydarzeń bibliotecznych 13-19/11/2017

Bojanowo

Miejska Biblioteka Publiczna, Rynek 10, tel. 65 545 64 64, www.biblioteka.gminabojanowo.pl

pn., śr., pt. 8.00-19.00, wt., czw. 8.00-15.00, sob. 9.00-13.00

„Choinka Świąteczna” – konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy oddać do 25.11.

 

Buk

Biblioteka i Kino Miasta i Gminy, pl. Stanisława Reszki 29, tel./fax 61 814 07 61, www.bibliotekabuk.pl

pn.-śr., pt. 10.30-18.00, czw., wyznaczone sob. 8.00-15.00

Wystawa malarstwa Katarzyny Judełki, kawiarnia przy kinie

 

Chodzież

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Michalskiego, ul. Kościuszki 32, tel. 67 381 81 38, tel./fax 67 381 81 08, www.biblioteka-chodziez.pl

pn.-pt. 8.00-19.00, sob. 8.00-13.00

„Chodziescy protestanci w 500-lecie reformacji” – wystawa, Dział Historii i Tradycji Miasta Chodzież

 

Czarnków

Miejska Biblioteka Publiczna w Czarnkowie – Miejskie Centrum Kultury, pl. Wolności 5, tel. 67 255 59 82, www.mbp.czarnkow.pl

pn.-pt. 8.00-17.00, sob. 9.00-13.00

Bibliomoliki – zajęcia dla dzieci w wieku 2-5 lat, 15.11, godz. 10.00, Oddział Dziecięcy, ul. Wroniecka 32

Bajkownica – zajęcia dla dzieci w wieku 6-8 lat, 13.11, godz. 16.00, Filia nr 1, os. Parkowe 11

 

Czempiń

Biblioteka Publiczna, ul. Parkowa 2, tel. 61 282 64 03, www.biblioteka.czempin.pl

pn.-pt. 9.00-19.00

Spotkanie z pisarką Olgą Rudnicką, 15.11, godz. 18.00

 

Czerniejewo

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Ks. Prymasa St. Wyszyńskiego 6, tel. 61 429 13 43, 61 429 13 28, www.biblioteka.czerniejewo.pl

pn., pt. 10.00-18.00, wt., czw. 9.00-15.00, śr. 8.00-16.00

„Autoportret z misiem” – konkurs plastyczny dla dzieci, szczegóły na Facebooku biblioteki; termin składania prac do 15.11.

„Laurka dla Misia” – konkurs plastyczny dla dzieci; szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 13.11, Filia w Żydowie

 

Czerwonak

Gminna Biblioteka Publiczna, os. 40-lecia PRL 7a, tel./fax 61 812 07 01, www.biblioteka.czerwonak.pl

pn., czw. 11.00-19.00, wt. 10.00-18.00, śr. 8.00-16.00, pt. 8.00-15.00, ost. sob. m-ca 9.00-14.00

Biesiada „Niepodległa”, 17.11, godz. 11.00, Filia w Owińskach, ul. Poprzeczna 12a

Konkurs plastyczny „Misiowy świat”, prace należy dostarczyć do 20.11.

 

Dopiewo

Gminna Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury, ul. Konarzewska 12, tel./fax 61 814 82 23, www.bibldop.pl

pn., wt., czw. 10.00-18.00, śr., pt. 8.00-15.00

Czytamy bajki najmłodszym! – wspólne głośne czytanie bajek (mamy i tatusiowie ze swoimi pociechami), 15.11, godz. 11.00, Filia w Skórzewie, ul. Kozierowskiego 1

Koncert Śląskich Szlagierów – Jacek Silski i Bernadeta Kowalska, 17.11, godz. 19.00, Sala widowiskowa CRK w Konarzewie, ul. Poznańska 19

 

Duszniki

Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury, ul. Jana Pawła II 8, tel. 61 291 94 80, 508 570 445, www.bpicak.pl

pn. 8.00-16.00, wt., śr. 8.00-17.00, czw. 8.00-15.00, pt. 11.00-18.00

Konkurs plastyczny z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 24.11

 

Gniezno

Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna, ul. Staszica 12a, tel. 61 426 32 61, www.biblioteka.gniezno.pl

Biblioteka Główna, ul. Mieszka I 16, pn. 10.00-20.00, wt.-pt. 10.00-18., sob. 10.00-14.00; Wypożyczalnia dla Dzieci, ul. Mieszka I 15, pn.-pt. 10.00-18.00, sob. 10.00-14.00

Czytajki z naszej bajki – Czym są uczucia?, 14.11, godz. 9.00, Centrum Kultury Scena To Dziwna, ul. Roosevelta 42

„Mowa drzew” – wernisaż wystawy malarstwa Zdzisława Niteckiego, 15.11, godz. 12.00

„Jestem sobie mały miś...” – impreza czytelnicza dla dzieci, 16.11, godz. 9.30

 

Golina

Biblioteka Publiczna, pl. Kazimierza Wielkiego 12, tel. 63 241 81 21, www.golina.naszabiblioteka.com

pn.-śr., pt. 9.00-18.00, czw. 13.00-18.00

Warsztaty florystyczne, 18.11, godz. 10.00

„Moja osobista kolęda” – konkurs literacki dla uczniów klas VI-VII szkół podstawowych, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 17.11.

 

Gołuchów

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Czartoryskich 47, tel. 62 742 46 77, www.goluchow.pl

pn., wt., czw., pt. 9.00-17.00, śr., 9.00-15.00, sob. 9.00-14.00

Warsztaty pisania tekstów internetowych z Magdaleną Rusnok, 14.11, godz. 10.00

 

Gostyń

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Wrocławska 257, tel. 65 572 09 52, fax 65 575 12 99, www.biblioteka.gostyn.pl

wt.-śr. 11.00-18.00, czw. 9.00-18.00, pt. 8.00-18.00, sob. 9.00-14.00

„Gostyń – kraina mlekiem i miłością płynąca” – wystawa

Spotkanie Klubu Mam, 13.11, godz. 10.00

Spotkanie z Grażyną Bąkiewicz, 14.11, godz. 12.00

 

Granowo

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Stawowa – Pałac 1, tel. 61 447 21 89, www.biblioteka.granowo.pl

pn., wt., czw., pt. 10.00-18.00, śr. 7.00-15.00, sob. 9.00-13.00

Wernisaż z okazji 25-lecia Pracowni Gobelinu, 16.11, godz. 15.00

 

Grodzisk Wlkp.

Powiatowa i Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Kolejowa 12, tel. 61 444 52 35, www.biblioteka.gro.pl

pn., wt., czw., pt. 9.00-18.00, śr. 11.00-15.00, sob. 9.00-13.00

Panel dyskusyjny w ramach projektu Kryminalna Bitwa Pokoleń „Sam trup nie wystarczy, czyli o tym jak zmierzyć zawartość kryminału w kryminale”, 17.11, godz. 11.00

 

Kalisz

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka, ul. Łazienna 6, tel. 62 757 34 30, 757 22 88; fax 62 766 54 47, www.mbp.kalisz.pl

pn., wt., czw. 10.00-18.00, śr., pt. 8.00-15.00

Spotkanie z okazji jubileuszu 150. rocznicy urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego, 14.11, godz. 16.00, Biblioteka Główna, ul. Legionów 66

Zgrane czwartki – spotkania przy grach planszowych, 16.11, godz. 10.30-18.00, Filia nr 9, ul. Serbinowska 1A

Afrykańska przygoda – przedstawienie teatrzyku kamishibai i spotkanie z klasą I Szkoły Podstawowej nr 24 w Kaliszu, 17.11, godz. 8.30, Filia nr 9, ul. Serbinowska 1A

Piątki z grami planszowymi, 17.11, godz. 16.00, Filia nr 1 Oddział Dziecięcy, ul. Górnośląska 29

Kochajmy Publiczny Transport – spotkanie turystyczno-literackie z Marcinem Galantem, 17.11, godz. 17.30, Areszt Śledczy w Ostrowie Wielkopolskim Oddział Zewnętrzny w Kaliszu – Szczypiornie

„Jestem z tych, którzy wierzą, że Nauka jest czymś bardzo pięknym” Wielka uczona Maria Skłodowska-Curie – dwukrotna laureatka Nagrody Nobla, wystawa czynna w terminie 11.10-30.11, Filia nr 2, ul. Serbinowska 25

„Architekt z Niecałej” – wystawa poświęcona Albertowi Nestrypke, czynna w terminie 5.09-30.11, Filia nr 5, ul. Złota 26-28

„Z dziejów kaliskiego szkolnictwa”, wystawa czynna w terminie 16.10-29.12, Biblioteka Główna, ul. Legionów 66

„Hotelowy Kalisz” – wystawa, czynna 2-30.11, Filia nr 3, ul. Krótka 3

„Chłopcy malowani. Poezja i proza Legionów Polskich” – wystawa, czynna 2.11-29.12, Filia nr 4, al. Wolności 27

„In Memoriam 2017 – pamięci Tych co odeszli” – wystawa, czynna 2-30.11, Filia nr 7, ul. Tuwima 10

„30. rocznica śmierci Karola Bunscha” – wystawa, czynna 2-30.11, Filia nr 16, ul. Prymasa Wyszyńskiego 15

 

Kępno

Samorządowa Biblioteka Publiczna im. Marii z Fredrów hr. Szembekowej, ul. Kościuszki 7, tel. 62 782 20 92, www.um.kepno.pl/kultura/biblioteka

pn., śr. 8.30-15.30, wt., czw., pt. 8.30-17.00

Spotkanie z Markiem Krajewskim. 16.11, godz. 17.30

 

Koło

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Kolejowa 19, tel./fax 63 217 80 03, 217 80 02, www.biblioteka-kolo.pl

pn.-śr., pt. 8.00-18.00, czw. 10.30-15.00

Akademia Plastyki – warsztaty plastyczne dla 5-6 latków, 13.11, godz. 16.00-17.30, Filia dla Dzieci, ul. Kolejowa 19

Prelekcja twórców projektu „Aventura”, 13.11, godz. 16.00, Czytelnia, ul. Kolejowa 19

Zajęcia z elementami biblioterapii – spotkania z literaturą dla 7-8 latków, 14.11, godz. 16.00-17.30, Filia dla Dzieci, ul. Kolejowa 19

Spotkanie autorskie z Renatą Piątkowską dla uczniów szkół podstawowych, 15.11, godz. 10.00, Filia dla Dzieci, ul. Kolejowa 19

Finał konkursu plastycznego „Nauczyciel ma wpływ na wieczność”, 16.11, godz. 10.00, Czytelnia, ul. Kolejowa 19

Bal Zombie, 17-18.11, Filia dla Dzieci, ul. Kolejowa 19

„Mam prawo” – konkurs plastyczny dla dzieci, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 1.12.

„Pola Negri – polska gwiazda Hollywood” – wystawa ze zbiorów Dariusza Racinowskiego, czynna do 24.11.

 

Komorniki

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Stawna 7/11, tel. 61 810 76 13, www.biblioteka-komorniki.pl

pn., pt. 8.00-16.00, wt. 10.00-19.00, śr. 8.00-15.00, czw. 11.00-19.00

„Mężczyzna o północy, czyli noc świra” – spektakl Mojego Teatru z Poznania, 16.11, godz. 18.00, Filia w Plewiskach, ul. Grunwaldzka 612A; bilety: 5 zł

 

Kostrzyn

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Kazimiery Iłłakowiczówny, ul. Poznańska 20, tel. 61 817 83 82, www.biblioteka-kostrzyn.pl

pn.-pt. 10.00-18.00, sob. 9.00-13.00

Spotkanie z Łukaszem Wierzbickim – pisarzem, dziennikarzem, miłośnikiem zwierząt, 13.11, godz. 9.00, Filia biblioteki w Iwnie (Szkoła Podstawowa); godz. 11.00, Biblioteka w Kostrzynie, ul. Poznańska 24

 

Kościan

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Tomaszewskiego, ul. Wrocławska 28b, tel. 65 512 00 40, 65 511 00 26, www.biblioteka.koscian.pl

pn.-śr., pt. 10.00-18.00, czw., sob. 8.00-15.00

Klub Przyjaciół Trąbka Bombka, 14.11, godz. 10.00, Oddział dla Dzieci

„Nadchodzi Pipi” – interaktywny spektakl z elementami języka angielskiego w wykonaniu aktorów Teatru TAK, dla dzieci w wieku 6-10 lat, 15.11, godz. 17.00

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki: rozmowa o książce „Petersburg noir”, 15.11, godz. 17.00

Spotkanie Wielkich Kobiet z Małych Miast, 16.11, godz. 19.00; wstęp 25 zł

Z historią przy kawie: „Śmierć – czy tylko poważna i straszna?” – wykład Emiliana Prałata, 17.11, godz. 18.00

 

Kórnik

Biblioteka Publiczna, ul. Poznańska 65, tel. 61 817 00 21, www.biblioteka.kornik.pl

pn., wt., pt. 11.00-19.00, śr., czw. 8.00-15.00, 1, 2, 3 sob. m-ca 9.00-13.00

Bajkoczytanie w Bibliotece: „Czarodziej Leonard” – 14.11, godz. 17.30

Spotkanie Klubu Podróżnika z Kórnika: Arun Milcarz – „Czad. W poszukiwaniu straconego czasu”, 16.11, godz. 18.00, Hotel Daglezja w Kórniku

 

Krotoszyn

Krotoszyńska Biblioteka Publiczna im. Arkadego Fiedlera, ul. Benicka 9, tel./fax 62 725 27 83, www.biblioteka.krotoszyn.pl

pn.-pt. 9.00-17.00

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, 15.11, godz. 16.00, Oddział dla Dzieci i Młodzieży

„Tropem niesamowitych istot” – konkurs czytelniczy związany z twórczością Suzanny Collins, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; zgłoszenia do 24.11.

 

Leszno

Miejska Biblioteka Publiczna im. St. Grochowiaka, ul. B. Chrobrego 3, tel. 65 520 53 55, www.mbpleszno.pl

pn., śr., pt. 10.30-18.00, wt., czw. 9.00-16.00, sob. 9.00-14.00

Mini-konferencja z udziałem prof. Janusza Mierzwy „Życie codzienne urzędników w Drugiej Rzeczypospolitej” oraz dr Mateusza Rodaka „Margines społeczny w okresie międzywojennym”, w ramach programu „Literacka podróż przez dzieje Polski” dofinansowanego ze środków MKiDN, 14.11, godz. 12.00, „Galeria Lochy”

„W poszukiwaniu własnego rytmu. Jak spotkanie z książką może stać się przygodą” – spotkanie poprowadzą Eleonora i Ryszard Biberstajnowie, oprawa muzyczna: Tomasz Biberstajn, 15.11, godz. 18.00, „Biblioteka Ratuszowa”

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych: rozmowa o książce Magdaleny Rittenhouse „Nowy Jork od Mannahatty do Ground Zero”, 15.11, godz. 17.00, Salka Klubowa

Koncert uczniów Szkoły Muzycznej, 16.11, godz. 17.00, „Galeria Lochy”

„Ars poetica” – koncert zespołu Boogie Bron Band z cyklu „Wieczory u Brona”, 17.11, godz. 19.00, „Galeria Lochy”

Recital Sary Kicińskiej, 18.11, godz. 20.00, Biblioteka Ratuszowa

Spotkanie z fraszką – Paweł Buksalewicz, Maria Duszka, 19.11, godz. 17.00, Biblioteka Ratuszowa

„4 do 100. Henryka Derwicha” – wystawa grafik i rysunków Henryka Derwicha, czynna do 25.11, Galeria „Za Regałami”

„Między rzeczywistością a snem” – wystawa fotografii Jolanty Mierzwy z Oleśnicy, czynna do 30.11, „Galeria Lochy”

„Z książką w tle” – wystawa prac Sekcji Leszczyńskich Plastyków przy Miejskim Ośrodku Kultury, czynna do 15.11, Biblioteka Dworcowa

 

Luboń

Biblioteka Miejska, ul. Żabikowska 42, tel./fax 61 813 09 72, www.biblub.com

pn.-śr. 11.00-19.00, czw.-pt. 9.00-15.00

Kino KAMERA – nowości filmowe w Bibliotece, 13.11, godz. 17.00-19.00; wstęp 5 zł

W ramach Projektu „Kultura na oku”: zajęcia teatralne z Januszem Andrzejewskim – aktorem Teatru Nowego w Poznaniu, 16.11, godz. 12.00

„Ukryte portrety i znamienite podpisy” – wykład z historii sztuki, 14.11, godz. 17.00

Wykład z zakresu kosmetologii – zachowaj młodość bez skalpela, 15.11, godz. 17.00

Spotkanie z fotografami z Galerii Pix.House, 16.11, godz. 17.00

„Głoskiestra eksperymentalna” – sobotnia audycja dla dzieci, 18.11, godz. 12.00; wstęp: 5 zł.

 

Lwówek

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy – Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, ul. E. Sczanieckiej 56, tel. 61 441 40 55, www.biblioteka.lwowek.com.pl

pn.-śr., pt. 8.00-18.00, czw. 8.00-15.00

Klub Maluszka – spotkanie dla dzieci w wieku 1-4 lat wraz z rodzicami, 16.11, godz. 9.30

 

Malanów

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna, ul. Kaliska 2, tel. 63 288 33 22, www.ckibp.malanow.pl

pn.-pt. 10.00-18.00

Kółko teatralne dla dzieci, 13.11, godz. 14.30

Zajęcia plastyczne dla dzieci, 16.11, godz. 14.30

 

Miedzichowo

Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Poznańska 16, tel./fax 61 441 02 00, www.biblioteka-miedzichowo.pl

wt. 9.00-17.00, śr. 8.00-18.00, czw. 8.00-16.00

Warsztaty plastyczne z Ewą Stachowiak, 13.11, godz. 15.00, Filia w Bolewicach

Spotkanie autorskie z Magdaleną Ludwiczak, 15.11, godz. 11.00

 

Mosina

Mosińska Biblioteka Publiczna, ul. Dworcowa 4, tel./fax 61 813 23 32, www.bibliotekamosina.pl

pn. 13.00-19.00, wt., śr. 9.00-17.00, czw., pt. 11.00-19.00, sob. 9.00-12.00

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki: rozmowa o ulubionych tekstach piosenek, 15.11, godz. 17.00

 

Murowana Goślina

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Bonawentury Graszyńskiego, ul. Poznańska 16, tel. 61 892 36 27, www.biblioteka.murowana-goslina.pl

pn. 10.00-19.00, wt., czw. 10.00-18.00, śr. 8.00-15.00, pt. 8.00-14.00

„Pastelove Fascynacje” – wystawa prac Marka Derbicha, czynna w terminie 9.11.17-21.01.18, sala sesyjna biblioteki

 

Nowe Miasto

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Poznańska 8a, tel. 61 287 46 18, www.nowemiasto.naszabiblioteka.com

pn., śr.-pt. 10.00-18.00, wt. 9.00-15.00, pierwsza i trzecia sob. m-ca 9.00-13.00

Zajęcia plastyczne dla dzieci, 17.11, godz. 15.00-16.00, Filia w Chociczy

 

Nowy Tomyśl

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna, ul. Witosa 8, tel. 61 442 12 70, www.bibliotekant.pl

pn., wt., czw., pt. 9.00-18.00, śr. 11.00-16.00, sob. 10.00-14.00

Klub Miłośników Podróży „Przez kontynenty” – Kolory Deszcza…Birma, 14.11, godz. 18.00

Wspomnień czar – koncert z cyklu Czwartkowych wieczorów literacko-muzycznych, 16.11, godz. 18.0

„W sieć wikliny zaplątany” – wystawa czynna do 16.11.

 

Oborniki

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Antoniego Małeckiego, ul. Kopernika 10, tel./fax 61 296 02 65, www.biblioteka.oborniki.pl

pn.-pt. 9.00-18.00, sob. 9.00-13.00

Seminarium dla bibliotekarzy z powiatu obornickiego, 15.11, godz. 9.30

Familijne kino w bibliotece – projekcja filmu „Robin Hood” Walta Disneya, 15.11, godz. 16.30

Program czytelniczy Maluch w świecie książki: Urodziny Misia Uszatka, 16.11, godz. 9.00, Żłobek Miejski

„Porachunki z przygodą” – spotkanie autorskie z Krzysztofem Petkiem, 16.11, dla młodzieży – godz. 12.00; dla dorosłych – godz. 17.00

Promocja książki o Radzimiu, 17.11, godz. 12.00

Spotkania z muzyką i filmem – projekcja filmu „Whiplash”, 17.11, godz. 18.00

 

Okonek

Biblioteka Publiczna im. Czesława Miłosza – Okoneckie Centrum Kultury, ul. Niepodległości 46, tel./fax 67 266 90 60, www.biblioteka.ockokonek.pl

pn.-pt. 8.00-18.00

Komedie filmowe na jesienną chandrę – maraton filmowy, 17.11, godz. 17.00

„Słowa malowane” – konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalnych, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; ogłoszenie wyników, 17.11.

 

Opalenica

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, os. Centrum 11, tel. 61 447 74 30, ckibopalenica.pl

pn., wt., pt. 10.00-18.00, śr. 8.00-20.00, czw. 8.00-15.00, sob. 9.00-13.00

Biblioteczne Spotkania Filmowe: „Sztuka i zemsta” wg Toma Forda, 17.11, godz. 19.00

 

Ostrowite

Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Zachodnia 3a, tel. 63 276 52 03, www.ostrowite.naszabiblioteka.com

pn., wt. 10.30-18.00, śr. 8.00-15.30, pt. 11.00-18.30

Warsztaty malowania ceramiki – dla dzieci i młodzieży szkolnej, 17.11; koszt: 5 zł

„W barwach jesieni” – gminny konkurs plastyczny dla uczniów klas 4-5, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 21.11.

 

Ostrzeszów

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Stanisława Czernika, pl. Borek 17, tel. 62 730 33 89, tel./fax 62 730 19 48, www.bp.ostrzeszow.pl

pn., czw. 10.00-18.00, wt., pt. 9.00-17.00, śr. 9.00-15.00, ost. sob. m-ca 9.00-13.00

„Jak kamień z serca...” – XVII Powiatowy Konkurs Recytatorski, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; zgłoszenia do 16.11.

Spotkanie autorskie z Olgą Rudnicką, 17.11, godz. 17.00

Spotkanie autorskie z Tomaszem Grzywaczewskim, 18.11, godz. 16.00

Zaczytani w Ostrzeszowie – I Ostrzeszowskie Targi Książki, 17-18.11

 

Perzów

Biblioteka Publiczna, Perzów 77A, tel. 62 781 03 42, www.biblioteka.perzow.pl

pn.-pt. 8.00-16.00

„Bajka na dobry początek tygodnia” – czytanie przedszkolakom, 13.11, Filia w Słupi

 

Piła

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Pantaleona Szumana w Pile, ul. Mariana Buczka 14, tel. 67 351 79 03, 67 351 79 04, www.biblioteka.pila.pl

pn.-pt. 8.00-19.00, sob. 8.00-15.00; Oddz. dla Dzieci, pn.-pt. 8.00-18.00, sob. 8.00-15.00

Baśniowy Jadwiżyn – zajęcia interaktywne dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat i rodziców, 13.11, godz. 16.00, Filia nr 6, ul. Kr. Jadwigi 17

Rodzinne popołudnia z Misiem – spotkania z książką i jej twórcami, dla dzieci w wieku do 6 lat z rodzicami, 15.11, godz. 17.00, Oddział dla Dzieci, ul. Staromiejska 14

Głośne czytanie na zaczarowanym dywanie – zajęcia interaktywne z książką dla dzieci w wieku 7-10 lat, 15.11, godz. 15.30, Filia nr 8, ul. Andersa 10

Karty na stół – turnieje brydżowe dla mieszkańców osiedla, 15.11, godz. 15.00, Filia nr 9, ul. Wenedów 8A

Twórczy Papier – zajęcia literacko-plastyczne dla dzieci z osiedla w wieku 7-10 lat, 16.11, godz. 15.15, Filia nr 7, al. Poznańska 91

Opowiem Ci książkę – zajęcia literacko-plastyczne dla dzieci w wieku 6-12 lat, 16.11, godz. 18.30, Filia nr 9, ul. Wenedów 8A

4 Pory Roku z Książką: „Listopadowe Marcinki” – kafejka literacka dla mieszkańców osiedla i miłośników książki, 16.11, godz. 18.30, Filia nr 4, al. Powstańców Wlkp. 62

Kącik Gier Planszowych – dla dzieci od lat 6 wraz z rodzicami, 18.11, godz. 11.00, Oddział dla Dzieci, ul. Staromiejska 14

„Stwórz własną książkę” – rodzinny konkurs artystyczny, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 30.11.

„Stwórz własną książkę” – konkurs artystyczny dla dzieci i młodzieży, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 30.11.

Poetycka Czwórka – salonik poetycki: „Poezja wędrująca” – prezentacja wierszy o podróżowaniu w wielu językach, Filia nr 4, al. Powstańców Wlkp. 62

Wystawa malarstwa: „Inspiracje jesienne” – prezentacja obrazów w formie kolażu z liści Teresy Loos, Filia nr 4, al. Powstańców Wlkp. 62

Skarby z mojej komody: Wystawa prac malarskich Ewy Piszel, Filia nr 6, ul. Kr. Jadwigi 17

Galeria jednego obrazu: Wystawa prac Alicji Lesińskiej – mieszkanki osiedla, czytelniczki biblioteki, Filia nr 7, al. Poznańska 91;

 

Pleszew

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Słowackiego 19A, tel./fax 62 742 83 58, www.bppl.pl

pn., czw., pt. 9.00-18.00, wt. 9.00-19.00, sob. 9.00-14.00

Biblioteczny Klub Modelarstwa Papierowego, 18.11, godz. 10.00-13.00

Spotkanie autorskie z Ryszardem Ćwirlejem, 15.11, godz. 17.00

 

Pniewy

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Pniewy – Centrum Kultury, ul. Strzelecka 11A, tel./fax 61 291 09 64, www.bibliotekapniewy.pl

pn. 8.00-16.00, wt., śr., pt. 9.00-17.00, czw. 11.00-19.00

Popołudnie z grami planszowymi, 14.11, godz. 17.00

Wystawa prac malarskich „Kobiety… Konie… wilKi…” Bogdana Galewskiego, mieszkańca Kaźmierza, czynna w terminie: 25.10-20.11.

 

Pobiedziska

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Kostrzyńska 21, tel. 61 817 71 46, www.bppob.pl

pn., czw. 10.00-19.00, wt., pt. 10.00-16.00, śr. 8.00-16.00, pierwsza i ost. sob. m-ca 9.00-13.00

Klub Żywego Słowa – warsztaty dla młodzieży i dorosłych, 14.11, godz. 17.00-18.30 (młodzież); godz. 18.30-20.00 (dorośli)

 

Poznań

Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury, ul. Prusa 3, tel. 61 66 40 850, www.wbp.poznan.pl

pn., śr., pt. 9.00-16.00, wt., czw. 10.00-18.00

Seryjni poeci 48 – spotkanie z Konradem Wojtyłą i Darkiem Foksem, prowadzenie: Piotr Śliwiński, 14.11, godz. 18.00, CK Zamek, ul. Św. Marcin 80/82

„Wielkopolska na ludowo. Region Kozła” – impreza krajoznawcza na trasie: Poznań – Zbąszyń – Dąbrówka Wielkopolska – Kosieczyn – Chlastawa – Przyprostynia – Poznań (obowiązują zapisy), 18.11, zbiórka: Plac Mickiewicza, godz. 9.00; bilety: 45,00 zł

 

Puszczykowo

Biblioteka Miejska im. Małgorzaty Musierowicz – Centrum Animacji Kultury, Rynek 15, tel./fax 61 819 46 49, www.biblioteka.iq.pl

pn., pt. 7.00-15.00, wt., śr., czw. 10.00-18.00

W ramach akcji „Nie pytaj co biblioteka może zrobić dla Ciebie, ale co Ty możesz zrobić dla biblioteki!” – spotkanie organizacyjne zajęć teatralnych dla młodzieży od lat 12, 13.11, godz. 17.00

„Małe Opowieści”, czyli warsztaty z papierowym teatrzykiem Kamishibai – dla dzieci w wieku 5-7 lat, 16.11, godz. 17.00-17.45; koszt: 2,50 zł

Spotkanie z Katarzyną Bosacką, 17.11, godz. 18.00, sala konferencyjna Hali widowiskowo-sportowej, ul. Poznańska; bilet: 10 zł

„Włóczka w mniejszym mieście” – darmowe warsztaty włóczkowania, spotkanie inauguracyjne, 18.11, godz. 10.00

Koncert z okazji 20-lecia zespołów Maleo Reggae Rockers i 2Tm2,3, 19.11, godz. 19.00, Hala widowiskowo-sportowa, ul. Podgórna 21; bilety: 39 zł – przedsprzedaż / 50 zł – w dniu koncertu

Wystawa prac uczniów Liceum Plastycznego w Kole pt. „Wiersze Krystyny Miłobędzkiej w obrazach”, sala BM CAK w Puszczykowie, ul. Wysoka 1

 

Rogoźno

Biblioteka w Rogoźnie – Rogozińskie Centrum Kultury, os. Przemysława II 7, tel. 67 261 81 08, www.rck.rogozno.pl

pn., śr.-pt. 12.00-19.00, wt. 9.00-16.00

XVIII Konkurs „Dzieje Wielkopolski w podaniach i legendach”, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; zgłoszenia do 28.11.

 

Rokietnica

Biblioteka Gminna im. Marii Konopnickiej, ul. Pocztowa 8, tel./fax 61 814 52 12, www.bibrok.neostrada.pl

pn.-śr. 8.00-20.00, wt., czw., pt. 12.00-20.00

Zajęcia szachowe dla dzieci i młodzieży, 13 i 15.11, godz. 17.00 i 18.00

 

Skoki

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Eugeniusza Paukszty, ul. Rogozińska 1B, tel./fax 61 824 22 81, www.bibliotekaskoki.pl

pn.-pt. 8.00-19.00, sob. 9.00-14.00

XI Turniej Recytatorski „Głos poezji” dla młodzieży z klas VII i gimnazjów, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; finał 17.11, godz. 17.00

„Skoki – dawne miasto wielu kultur” – wykład Danuty Kęsik, Iwony Migasiewicz, Doroty i Adama Mrozińskich, 15.11, godz. 17.00

 

Sompolno

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Piotrkowska 8, tel./fax 63 271 42 30, www.sompolno.naszabiblioteka.com

pn., śr., pt. 10.00-17.45, wt. 8.00-15.00

„Ptaki naszego regionu” – wystawa fotografii Tomasza Puszczyńskiego

 

Stare Miasto

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Główna 16, tel. 63 241 60 67, www.bibliotekastaremiasto.pl

pn., wt., śr., pt. 8.00-18.00, czw. 10.00-18.00, sob. 10.00-14.00

Konkurs na recenzję książki z Paczki literackiej, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; trwa do 31.12.

 

Stęszew

Biblioteka Publiczna, Rynek 22, tel. 61 813 40 92, www.bibliotekasteszew.info

pn.-śr. 12.00-19.00, czw., pt. 8.00-15.00, pierwsza sob. m-ca 8.00-13.00

„Zabierz ulubionego Misia na wycieczkę” – konkurs plastyczny dla dzieci w wieku 5-8 lat, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 21.11.

 

Suchy Las

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Szkolna 16, tel. 61 250 04 01, tel./fax 61 250 04 04, www.osrodekkultury.pl/biblioteka

pn.-pt. 9.00-18.00, ost. sob. m-ca 9.00-13.00

XVIII Gminny Konkurs Recytatorski „W jesieni tyle skrzypiec…” – finał, 14.11, godz. 17.00, sala widowiskowa CKiBP, ul. Szkolna 16

Finał projektu „Suchy Las – kadry z drogi do wolności”, 18.11.

Koncert dla dzieci „Jesienne Muzykośpiewanie”, 15.11, godz. 9.00 oraz 11.00; bilety: 5 zł

„Kobiety Sztuki” – pokaz 3: twórczość Piny Bausch – wybitnej choreografki, 17.11, godz. 19.00

Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć w dniu 11.12, godz. 9.00-18.00

 

Swarzędz

Biblioteka Publiczna, os. Czwartaków 1, tel./fax 61 818 63 14, www.biblioteka.swarzedz.pl

pn. 11.00-19.00, wt.-czw. 10.00-18.00, pt. 8.00-16.00

Wesoła Gromadka – zajęcia dla dzieci w wieku od 1-3 lat wraz z rodzicami/opiekunami (obowiązują zapisy), 16.11, godz. 9.00-10.00, Filia na os. Raczyńskiego 19

Biblioteczny Klub Młodzieżowy – zajęcia dla młodzieży w wieku 15-17 lat, 17.11, godz. 15.00-17.00, Filia w Kobylnicy

„Przemijanie” – wystawa fotografii Ewy Przyczynek, czynna do 30.11, Galeria Wielokropek, os. Czwartaków 1

 

Szamotuły

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Edmunda Calliera, Rynek 10, tel./fax 61 292 13 61, tel. 61 292 11 43, www.biblioteka-szamotuly.pl

pn.-pt. 9.00-18.00, pierwsza i trzecia sob. m-ca 9.00-13.00

„Książka na jesień” – konkurs dla młodzieży szkół średnich i dorosłych, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; finał 14.11.

„Jesienny gość” – konkurs dla dzieci z klas I-III szkół podstawowych, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; finał 15.11.

Galeria Jednego Dzieła: „Anioł” – kolaż Małgorzaty Rosady (Grupa Jakkolwiek), do 30.11.

 

Śrem

Biblioteka Publiczna im. Heliodora Święcickiego, ul. Grunwaldzka 10, tel. 61 283 54 67, www.biblioteka.srem.pl

pn. 11.00-15.00, wt.-pt. 10.00-19.00, sob. 9.00-13.00

XI Gminny Konkurs Czytelniczy „Moja przygoda z Astrid Lindgren” – finał, 13.11, godz. 9.00

Biblioteka Malucha – zajęcia czytelnicze dla dzieci, 13.11, godz. 16.00, Filia Niesłabin

Audio-baby – zajęcia dla grup przedszkolnych, 14.11, godz. 9.00, mediateka

Literackie Poranki Malucha – dla dzieci od 1 do 3 lat, 14.11, godz. 11.00, wypożyczalnia dla dzieci

Jesienne czytanie z kolorowaniem – zajęcia dla dzieci, 14.11, godz. 15.00, Filia Błociszewo

Klub Małego Słuchacza – zajęcia dla dzieci, 14.11, godz. 17.00, sala audio

Kontynuacja kursu języka niemieckiego, 14.11, godz. 17.30

Uczucia, co to takiego? – warsztaty dla dzieci, 15.11, godz. 9.00, 10.00, 11.00, 12.00

Zajęcia biblioteczno-edukacyjne dla dzieci, 15.11, godz. 14.30, Filia Pysząca

Czytamy przedszkolakom – głośne czytanie dla dzieci, 15.11, godz. 10.00 i 11.00; 16.11, godz. 9.00 i 10.00; 17.11, godz. 10.00, wypożyczalnia dla dzieci

Biblioteka Przedszkolaka – zajęcia czytelnicze dla dzieci, 16.11, godz. 12.00, Filia Wyrzeka – OP Wyrzeka

Kurs komputerowy dla dorosłych (zajęcia odpłatne), 16.11, godz. 14.00

Wydzieranki – zajęcia edukacyjno-biblioteczne dla dzieci szkolnych, 16.11, godz. 15.00, Filia Przy Moście, ul. Kilińskiego 2

ACH-POEZJA! Śpiewany kanon poezji polskiej – koncert Kuby Michalskiego, 16.11, godz. 18.15, bilet 10 lub 5 zł

Klub Miłośników Gier Planszowych, 18.11, godz. 9.00

Pracownia ilustracji (zajęcia odpłatne), 18.11, godz. 9.30-12.30

Wernisaż wystawy „Rodzinna 2 + 2” – Grażyna Brylewska, Urszula Brylewska-Łukomska, Patrycja Łukomska, Magda Kęskiewicz, 18.11, godz. 13.00

 

Środa Wlkp.

Miejska Biblioteka Publiczna im. R.W. Berwińskiego, Pl. Zamkowy 7, tel. 61 285 80 49, www.mbpsrodawlkp.pl

pn.-pt. 9.00-18.00, sob. 9.00-13.00

„Pachnące rękawiczki w kwiatach” – warsztaty z repurposingu, 15.11, godz. 16.00

Konkurs Literacki: „A to Polska właśnie”, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; termin 20.10–30.11.

 

Trzcianka

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Kazimiery Iłłakowiczówny, ul. Sikorskiego 22, tel./fax 67 216 33 59, www.biblioteka-trzcianka.pl

pn.-pt. 8.00-18.00

„Wyjście z cienia” VII Ogólnopolski Konkurs Recytatorski im. Romana Brandstaettera, szczegóły na Fb biblioteki; zgłoszenia do 17.11.

 

Turek

Miejska Biblioteka Publiczna im. Włodzimierza Pietrzaka, ul. Dworcowa 5, tel./fax 63 289 21 26, 63 278 51 34, www.biblioteka.turek.net.pl

pn.-wt. 9.00-18.30, śr.-pt. 9.00-16.00

Warsztaty rękodzieła dla uczestników Programu 50+, 16.11, godz. 16.00

Gala Poetycka, 18.11, godz. 17.00, Międzypokoleniowy Klub Kultury, ul. Browarna 13

 

Wągrowiec

Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Średnia 18, tel. 67 262 00 68, 725 255 955, www.mbp.wagrowiec.eu

pn., wt., czw., pt. 8.00-17.00, śr. 8.00-18.00, sob. 9.00-13.00

„Alicja w Krainie Czarów” – konkurs plastyczny dla uczniów klas IV-VII szkół podstawowych, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; rozstrzygnięcie, 16.11, godz. 16.00, Filia nr 1, os. Wschód 6

 

Powiatowa Biblioteka Publiczna, ul. Kościuszki 49, tel. 67 268 56 25, www.pbp.wagrowiec.pl

pn.-pt. 7.45-17.00, sob. 9.00-13.00

Powiatowy Konkurs na „Świąteczną Bombkę”, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 1.12.

 

Wolsztyn

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Stanisława Platera, ul. Gajewskich 48, tel./ fax 68 384 22 81, tel. 68 347 26 30, www.bibliotekawolsztyn.pl

pn., wt., śr., pt. 8.00-18.00, czw. 8.00-16.00, sob. 9.00-13.00

Zajęcia z biblioterapii dla dzieci niepełnosprawnych ze szkoły specjalnej nr 4 w Wolsztynie, 16.11, godz. 11.00

„Zegary wieżowe Ziemi Wolsztyńskiej” – wystawa fotografii Michała Olejniczaka

 

Wronki

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Wronki – Wroniecki Ośrodek Kultury, ul. Szkolna 2, tel. 67 254 06 17, www.wokwronki.pl

pn., śr., czw., pt. 8.00-18.00, wt. 8.00-15.00

„Jednorożce” – zajęcia plastyczne dla dzieci, 16.11, godz. 16.00

 

Września

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Dzieci Wrzesińskich 13, tel. 61 436 25 96, www.biblioteka.wrzesnia.pl

pn. 10.00-18.00, wt.-pt. 8.00-18.00, pierwsza sob. m-ca 9.00-13.00

„Petronelka z pyrki” – konkurs plastyczny dla uczniów klas I-III i IV-VII, szczegółowy regulamin na stronie internetowej Biblioteki; prace należy składać do 13.11.

Przygody „Petronelki” w „Parku Hrabiny” we Wrześni – konkurs literacki dla uczniów klas VII, szczegółowy regulamin na stronie internetowej Biblioteki; prace należy składać do 13.11.

 

Wyrzysk

Biblioteka – Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, ul. Kościuszki 15, tel. 67 286 26 64, biblioteka.mgokwyrzysk.pl

pn.-czw. 8.00-17.00, pt. 8.00-15.00, pierwsza i ostatnia sob. m-ca 9.00-12.00

Zajęcia edukacyjno-animacyjne dla dzieci w wieku szkolnym, 14.11, godz. 15.00-16.00

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki: rozmowa o książce Jaenette Winterson „Przepaść czasu”, 15.11, godz. 15.00

Przystanek Pomysłów: „Sowa mądra głowa”, 17.11, godz. 14.45-15.45, Filia w Osieku nad Notecią

 

Zbąszyń

Biblioteka Publiczna w Zbąszyniu – Zbąszyńskie Centrum Kultury, ul. 17 Stycznia 59a, tel./fax 68 386 07 00, www.biblioteka.zbaszyn.pl

pn., wt., czw., pt. 9.00-18.00, śr. 11.00-16.00

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki: rozmowa o książce Joyce Carol Oates „Ofiara”, 13.11, godz. 17.00

 

Złotów

Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida, ul. Grochowskiego 17, tel./fax 67 263 20 00, www.biblioteka-zlotow.pl

pn.-pt. 8.00-18.00, sob. 8.00-13.00

Oseskowy Klubik Bajkowy – zajęcia dla dzieci w wieku 3-6 lat, 15.11, godz. 15.30

Spotkanie z Jakubem Poradą, dziennikarzem i podróżnikiem, 15.11, godz. 18.00, sala kinowa ZCAS

Wystawa fotografii reporterskiej Kosmy Kołodzieja

 

Wyniki wyszukiwania ({[{total}]})

brak wyników wyszukiwania

Newsletter

Zapisano adres do bazy.

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera.