Wykorzystujemy pliki cookies do zapamiętania ustawień i preferencji użytkownika. Więcej informacji znajdziesz w Polityce cookies. Jeśli się nie zgadzasz, możesz w swojej przeglądarce wyłączyć zgodę na ich przechowywanie.

{[{category.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej organizatorów

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
{[{category.name}]}
{[{tag.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej wydarzeń powiat{[{region.name}]}

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
Data
{[{month.name}]}
{[{day.name}]} {[{day.day}]}
« wcześniejsze daty dalsze daty »
{[{category.name}]} {[{tag.name}]} {[{place.name}]} {[{date.date_from}]} - {[{date.date_to}]} wyczyść

Kalendarium wydarzeń bibliotecznych 12-18/03/2018

Baranów

Gminna Biblioteka Publiczna im. Feliksa hrabiego Wężyka, ul. Rynek 21, tel. 62 781 04 46, www.biblioteka.baranow.pl

wt., pt. 8.00-16.00; Filia Mroczeń pn., czw. 9.00-17.00, śr., pt. 7.30-15.30; Filia Słupia pn. 10.00-18.00, wt., śr. 8.00-16.00, czw. 9.00-17.00

„Barwna pisanka” – konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 15.03.

 

Bojanowo

Miejska Biblioteka Publiczna, Rynek 10, tel. 65 545 64 64, www.biblioteka.gminabojanowo.pl

pn., śr., pt. 8.00-19.00, wt., czw. 8.00-15.00, sob. 9.00-13.00

„Palma Wielkanocna” – konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 13.03.

 

Borek Wielkopolski

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Powstańców Wlkp. 4, tel. 65 571 61 50, www.biblioteka.borekwlkp.pl

pn. 10.00-18.00, wt., pt. 11.00-18.00, śr., czw. 9.00-16.00

Konkurs czytelniczy o tytuł „Zaczytanej rodziny”, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; trwa do 4.05.

 

Brzeziny

Biblioteka Publiczna Gminy – Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji, ul. 1000-lecia 10, tel. 62 769 81 23, www.brzeziny.naszabiblioteka.com

pn., wt., czw., pt. 8.00-16.00, śr. 8.00-18.00

„Ptasi świat” – wystawa prac dzieci i młodzieży, nagrodzonych i wyróżnionych w IV Biennale Rysunku w Ostrowie Wlkp., czynna do 30.06.

 

Buk

Biblioteka i Kino Miasta i Gminy, pl. Stanisława Reszki 29, tel./fax 61 814 07 61, www.bibliotekabuk.pl

pn.-śr., pt. 10.30-18.00, czw., wyznaczone sob. 8.00-15.00

„Ocalić od zapomnienia – dzieje bukowskich Powstańców Wielkopolskich” – warsztaty filmowe; Dzień drugi – zdjęcia pod hasłem „Skoro masz pomysł to zrób to”, 17.03, godz. 10.00, Gimnazjum w Buku

 

Czarnków

Miejska Biblioteka Publiczna w Czarnkowie – Miejskie Centrum Kultury, pl. Wolności 5, tel. 67 255 59 82, www.mbp.czarnkow.pl

pn.-pt. 8.00-17.00, sob. 9.00-13.00

Bajkownica – zajęcia dla dzieci w wieku 6-8 lat, 12.03, godz. 16.00, Filia nr 1, os. Parkowe 11

Bibliomoliki – zajęcia dla dzieci w wieku 2-5 lat, 14.03, godz. 10.00, Oddział Dziecięcy, ul. Wroniecka 32

Konkurs na Palmę Wielkanocną, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 17.03, Filia nr 2

„Na spotkanie wiosny” – konkurs recytatorski, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; zgłoszenia do 27.03.

 

Czempiń

Biblioteka Publiczna, ul. Parkowa 2, tel. 61 282 64 03, www.biblioteka.czempin.pl

pn.-pt. 9.00-19.00

Babskie Spotkanie na Dzień Kobiet, 12.03, godz. 18.00

Konkurs czytelniczy „Czytasz? Wiesz!”, konkurs trwa do 14.12.

 

Czerniejewo

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Ks. Prymasa St. Wyszyńskiego 6, tel. 61 429 13 43, 61 429 13 28, www.biblioteka.czerniejewo.pl

pn., pt. 10.00-18.00, wt., czw. 9.00-15.00, śr. 8.00-16.00

„Wiosna tuż, tuż” – zajęcia dla dzieci (obowiązują zapisy), 16.03, godz. 16.00

Całoroczny konkurs plastyczny dla dzieci „Laurka dla...”, szczegóły na Facebooku biblioteki; „Laurka dla Pandy”, 16.03.

 

Czerwonak

Gminna Biblioteka Publiczna, os. 40-lecia PRL 7a, tel./fax 61 812 07 01, www.biblioteka.czerwonak.pl

pn., czw. 11.00-19.00, wt. 10.00-18.00, śr. 8.00-16.00, pt. 8.00-15.00, ost. sob. m-ca 9.00-14.00

Spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki: rozmowa o książce „Pasztety do boju!” Clementine Beauvais, 13.03, godz. 15.30, Filia w Koziegłowach

 

Dopiewo

Gminna Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury, ul. Konarzewska 12, tel./fax 61 814 82 23, www.bibldop.pl

pn., wt., czw. 10.00-18.00, śr., pt. 8.00-15.00

Średnio zaawansowany kurs fotografii cyfrowej dla dorosłych i młodzież (obowiązują zapisy), 14.03, godz. 18.15, Filia w Dąbrówce; koszt kursu 350 zł.

„Wiosenna Przygoda” – spektakl teatralny dla dzieci w wykonaniu aktorów TeatRyle, 14.03, godz. 17.00, Klub Rondo w Skórzewie, ul. Kozierowskiego 1

 

Duszniki

Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury, ul. Jana Pawła II 8, tel. 61 291 94 80, www.bpicak.pl

pn., śr.-pt. 10.00-15.00, wt. 13.00-18.00

Otwarte Indywidualne Mistrzostwa Gminy Duszniki w szachach, 17-18.03.

 

Gniezno

Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna, ul. Staszica 12a, tel. 61 426 32 61, www.biblioteka.gniezno.pl

Biblioteka Główna, ul. Mieszka I 16, pn. 10.00-20.00, wt.-pt. 10.00-18., sob. 10.00-14.00; Wypożyczalnia dla Dzieci, ul. Mieszka I 15, pn.-pt. 10.00-18.00, sob. 10.00-14.00

„Moja niepodległa” – spotkanie z Pawłem Bąkowskim, 15.03, godz. 10.00

„Uzbekistan i Iran” – wystawa fotograficzna Anny Lis

„A było ich wielu” – wystawa Pawła Trygalskiego

 

Golina

Biblioteka Publiczna, pl. Kazimierza Wielkiego 12, tel. 63 241 81 21, www.golina.naszabiblioteka.com

pn.-śr., pt. 9.00-18.00, czw. 13.00-18.00

„Golinianie dzieciom” – II edycja konkursu na napisanie bajki dla dzieci, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy przesyłać do 31.05.

 

Gostyń

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Wrocławska 257, tel. 65 572 09 52, fax 65 575 12 99, www.biblioteka.gostyn.pl

wt.-śr. 11.00-18.00, czw. 9.00-18.00, pt. 8.00-18.00, sob. 9.00-14.00

Spotkanie Klubu Mam, 12.03, godz. 10.00

Niedziela w Bibliotece – warsztaty wielkanocne, 18.03, godz. 13.00-17.00

 

Kalisz

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka, ul. Łazienna 6, tel. 62 757 34 30, 757 22 88; fax 62 766 54 47, www.mbp.kalisz.pl

pn., wt., czw. 10.00-18.00, śr., pt. 8.00-15.00

„Książka od zajączka” – spotkania przedświąteczne dla dzieci i dorosłych, w tym warsztaty rękodzieła, 15.03, Filia nr 7, ul. Tuwima 10

„Obrazki, szkice, rysunki – odkrywamy tajemnice książkowych ilustracji” – spotkanie z uczniami Prywatnej Szkoły Podstawowej „Jagiellończyk”, 13.03, Filia nr 9 Oddział Dziecięcy, ul. Serbinowska 1A

„Czytając wyobraźnią” – konkurs dla dzieci w wieku 5 lat, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; zgłoszenia do 23.03.

„Książka zamknięta w małej formie graficznej. Exlibrisy ze zbiorów prywatnych Marii Kubackiej-Gorweckiej”, wystawa czynna do 30.03, Biblioteka Główna, ul. Legionów 66

„Wolność i poeci” – wystawa organizowana z okazji obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, czynna do 30.03, Filia nr 5, ul. Złota 26-28

„Odpowiednie dać słowo słowu” – wystawa poświęcona sztuce przekładu, wystawa czynna do 30.03, Filia nr 9, ul. Serbinowska 1A

„Miłość” – wystawa oparta na tekstach Janusza Korczaka (w ramach obchodów Roku

Janusza Korczaka), czynna do 30.03, Filia nr 3, ul. Krótka 3

„Koncert na 10 fortepianów i orkiestrę” – wystawa fotograficzna Studia Glamour, czynna do 30.03, Filia nr 7, ul. Tuwima 10

„Ziemia nieznana. Kalisz po belle époque” – wystawa czynna do 30.03, Filia nr 9, ul. Serbinowska 1A

„Agatha Christie – mistrzyni suspensu” – wystawa czynna do 30.05, Filia nr 4, al. Wolności 27

„Kaliszanki mają głos” – wystawa zorganizowana z okazji obchodów Roku Praw Kobiet, wystawa czynna w terminie 15.03-30.05, Filia nr 1, ul. Górnośląska 29

 

Kaźmierz

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Dworcowa 14, tel. 61 291 84 08, www.biblioteka.kazmierz.com.pl

pn., śr., czw. 13.00-19.00, wt. 10.00-15.00, pt. 11.00-17.00

Spotkanie z pisarką Agnieszką Lingas-Łoniewską, 12.03, godz. 17.00

 

Kępno

Samorządowa Biblioteka Publiczna im. Marii z Fredrów hr. Szembekowej, ul. Kościuszki 7, tel. 62 782 20 92, www.waszabiblioteka.pl

pn., śr. 8.30-15.30, wt., czw., pt. 8.30-17.00

„Na tropie przyrody – Paweł Pawlak zauważony, doceniony, nagrodzony” – wystawa fotografii, czynna do 16.03

 

Kołaczkowo

Biblioteka Publiczna Gminy – Gminny Ośrodek Kultury im. Wł. Reymonta, pl. Reymonta 1,: tel. 61 438 53 13, www.gokkolaczkowo.pl

pn., śr., czw. 8.00-16.00, wt. 9.00-17.00, pt. 10.00-18.00

Wielkanocne warsztaty decoupage, 15.03, godz. 16.00, Grabowo Królewskie

 

Koło

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Kolejowa 19, tel./fax 63 217 80 03, 217 80 02, www.biblioteka-kolo.pl

pn.-śr., pt. 8.00-18.00, czw. 10.30-15.00

„Wytłaczanki” – konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 13.04.

„Do twarzy mi z książką” – konkurs fotograficzny, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 21.04.

 

Komorniki

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Stawna 7/11, tel. 61 810 76 13, www.biblioteka-komorniki.pl

pn., pt. 8.00-16.00, wt. 10.00-19.00, śr. 8.00-15.00, czw. 11.00-19.00

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki: rozmowa o książce Lily King „Euforia”, 15.03, godz. 18.00, Filia w Plewiskach, ul. Grunwaldzka 612a

 

Konin

Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Dworcowa 13, tel./fax 63 242 85 37, www.mbp.konin.pl

pn., wt., śr., pt. 9.00-18.00, czw. 12.00-15.00, sob. 10.00-14.00

„Zielone rymy” – konkurs poetycki na wiersz o tematyce przyrodniczo-ekologicznej, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; wiersze należy przesłać do 30.03.

XXXIII Ogólnopolski Konkurs Poetycki „Milowy Słup” – konkurs poetycki, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; wiersze należy przesłać do 10.09.

 

Kostrzyn

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Kazimiery Iłłakowiczówny, ul. Poznańska 20, tel. 61 817 83 82, www.biblioteka-kostrzyn.pl

pn.-pt. 10.00-18.00, sob. 9.00-13.00

„Bośnia – kraj spalonego sąsiada” – spotkanie z podróżnikiem Andrzejem Pasławskim, 12.03, godz. 17.00

 

Kościan

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Tomaszewskiego, ul. Wrocławska 28b, tel. 65 512 00 40, 65 511 00 26, www.biblioteka.koscian.pl

pn.-śr., pt. 10.00-18.00, czw., sob. 8.00-15.00

Klub Przyjaciół Trąbka Bombka, 13.03, godz. 10.00, Oddział dla Dzieci

„Z historią przy kawie”: „Ostatni i najmłodszy zamek cesarski w Europie” – wykład Emiliana Prałata, 16.03, godz. 18.00

„Życie Kościańskiej Łąki” – wystawa fotografii Jacka Olejniczaka, czynna do 19.03.

„O młodości, która została nad Obrą. Adam Tomaszewski – życie i twórczość” – wystawa, czynna do 15.12, sala spotkań

 

Kórnik

Biblioteka Publiczna, ul. Poznańska 65, tel. 61 817 00 21, www.biblioteka.kornik.pl

pn., wt., pt. 11.00-19.00, śr., czw. 8.00-15.00, 1, 2, 3 sob. m-ca 9.00-13.00

„Wielkanoc – różne techniki” – warsztaty PASJOTEKI, 12.03, godz. 17.00-19.00

Bajkoczytanie w Bibliotece: „Amelia Bedelia”, 13.03, godz. 17.30

Klub Podróżnika z Kórnika: „Podlasie” – spotkanie z Aleksandrą Warczyńską (obowiązują zapisy), 15.03, godz. 19.00, restauracja „Ventus” w Kórniku

 

Krotoszyn

Krotoszyńska Biblioteka Publiczna im. Arkadego Fiedlera, ul. Benicka 9, tel./fax 62 725 27 83, www.biblioteka.krotoszyn.pl

pn.-pt. 9.00-17.00

Konkurs na najładniejszą kartkę wielkanocną – konkurs plastyczny, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 19.03.

Konkurs czytelniczy „Dziewczyna z piegami”, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; zgłoszenia do 20.03.

 

Krzyż Wielkopolski

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy – Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, ul. Wojska Polskiego 7, tel. 67 256 41 58, mgokkrzyz.pl

pn., czw., pt. 10.00-18.00, wt., śr. 8.00-16.00

I Powiatowy Konkurs Recytatorski im. Andrzeja Sulimy-Suryna; karta zgłoszeniowa i regulamin konkursu na stronie internetowej biblioteki, zgłoszenia do 6.04.

 

Książ Wielkopolski

Biblioteka Publiczna – Centrum Kultury, ul. Wichury 11a, tel./fax 61 282 22 43, www.ck-ksiazwlkp.pl

pn.-pt. 9.00-17.00, sob. 10.00-13.00

Wtorkowe spotkania z rękodziełem, 13.03, godz. 15.00; informacje: 61 282 22 43

 

Leszno

Miejska Biblioteka Publiczna im. St. Grochowiaka, ul. B. Chrobrego 3, tel. 65 520 53 55, www.mbpleszno.pl

pn., śr., pt. 10.30-18.00, wt., czw. 9.00-16.00, sob. 9.00-14.00

Spotkanie dla dzieci z Ewą Karwan-Jastrzębską, 13.03, godz. 17.00, Galeria Lochy

Spotkanie z Rafałem Wosiem, 13.03, godz. 17.00, Biblioteka Ratuszowa, Rynek 1

Spotkanie „Modus vivendi” Przenikanie się malarstwa, muzyki i poezji..., 16.03, godz. 18.00, Galeria Lochy

Interaktywny plac zabaw, czynny w terminie 1-30.03; wstęp: 5 zł

XIII Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Stanisława Grochowiaka, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace przyjmowane są do 15.05

„Zagubiony w nicości / Perdidit in nihilum” – wystawa Tomasza Bzdęgi, wernisaż 12.03, godz. 11.00; wystawa czynna do 13.04, Galeria Dworcowa, ul. Dworcowa 1

 

Luboń

Biblioteka Miejska, ul. Żabikowska 42, tel./fax 61 813 09 72, www.biblub.com

pn.-śr. 11.00-19.00, czw.-sob. 9.00-15.00

Kino Kamera: nowości filmowe w bibliotece, 12.03, godz. 17.00; wstęp: 5 zł

Spotkanie w Dyskusyjnym Klubie Filmowym: projekcja filmu „Chce się żyć” w reżyserii Macieja Pieprzyca, 14.03, godz. 17.00; wstęp bezpłatny

Dyżur pedagogiczny – konsultacje z Anną Kurelską (obowiązują zapisy), 14.03, godz. 17.00-19.00

Rodzinne soboty: „Bajka o księciu Husajnie i latającym dywanie” – Teatrzyk Kamishibai, 17.03, godz. 12.00; wstęp: 5 zł

Kiermasz świąteczny, 17.03, godz. 10.00-15.00

 

Lwówek

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy – Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, ul. E. Sczanieckiej 56, tel. 61 441 40 55, www.biblioteka.lwowek.com.pl

pn.-śr., pt. 8.00-18.00, czw. 8.00-15.00

Klub Maluszka – spotkanie dla dzieci w wieku 1-4 lat wraz z rodzicami, 15.03, godz. 9.30

Warsztaty fotograficzne prowadzone przez Dagmarę Burzyńską-Rejak, 15.03, godz. 18.00; wstęp wolny

 

Łubowo

Biblioteka Publiczna Gminy, Łubowo 13f, tel. 61 427 59 34, www.lubowo.pl

pn., pt. 9.00-19.00, wt., czw. 9.00-15.00, śr. 9.00-17.00, pierwsza i ost. sob. m-ca 9.00-13.00

Konkurs „Palma Wielkanocna 2018”, szczegóły na stronie www.lubowo.pl (współorganizacja); prace należy dostarczyć do 23.03.

 

Malanów

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna, ul. Kaliska 2, tel. 63 288 33 22, www.ckibp.malanow.pl

pn.-pt. 10.00-18.00

Kółko teatralne dla dzieci, 12.03, godz. 14.30

Zajęcia plastyczne poświęcone tematyce wielkanocnej – dla dzieci, 15.03, godz. 14.30

 

Miedzichowo

Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Poznańska 16, tel./fax 61 441 02 00, www.biblioteka-miedzichowo.pl

wt. 9.00-17.00, śr. 8.00-18.00, czw. 8.00-16.00

Warsztaty plastyczne z Ewą Stachowiak, 12.03, godz. 15.00, Filia w Bolewicach

„Dawnych wesel czar...”- wystawa, czynna do 30.04, Miedzichowo oraz Filia w Bolewicach

 

Mieścisko

Gminna Biblioteka Publiczna im. Czesława Chruszczewskiego, ul. T. Kościuszki 11, tel. 61 427 80 76, www.miescisko.naszabiblioteka.com

pn.-pt. 9.00-20.00, sob. 9.00-14.00

Konkurs na pisankę, palmę lub stroik wielkanocny, szczegóły na stronie internetowej biblioteki, 17.03, godz. 10.00

 

Murowana Goślina

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Bonawentury Graszyńskiego, ul. Poznańska 16, tel. 61 892 36 27, www.biblioteka.murowana-goslina.pl

pn. 10.00-19.00, wt., czw. 10.00-18.00, śr. 8.00-15.00, pt. 8.00-14.00

Konkurs dla fanów Harry’ego Pottera, szczegóły w bibliotece, na stronie internetowej i na Facebooku; trwa do 30.03.

 

Nowe Miasto

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Poznańska 8a, tel. 61 287 46 18, www.nowemiasto.naszabiblioteka.com

pn., śr.-pt. 10.00-18.00, wt. 9.00-15.00, pierwsza i trzecia sob. m-ca 9.00-13.00

„W krainie wartości – uczciwość” – zajęcia literacko-plastyczne dla dzieci w wieku 6-11 lat, 14.03, godz. 15.30, Filia w Chociczy

Zajęcia plastyczne dla dzieci, 16.03, godz. 15.00, Filia w Chociczy

„Babiniec, czyli na wesoło o kobietach” (obowiązują zapisy), 17.03, godz. 16.30, GOK; koszt: 25 zł

 

Nowy Tomyśl

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna, ul. Witosa 8, tel. 61 442 12 70, www.bibliotekant.pl

pn., wt., czw., pt. 9.00-18.00, śr. 11.00-16.00, sob. 10.00-14.00

Czwartkowe Wieczory Literacko-Muzyczne – koncert zespołu Good Staff, 12.03, godz. 18.00

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki: rozmowa o książce Michaela Kodasa „Zbrodnie na Evereście”, 13.03, godz. 18.00

„Powróćmy do formy po zimie” – spotkanie z dietetyczką Magdaleną Waberską, 16.03, godz. 18.00

Konkurs pisarski na opowiadanie z Powstaniem Wielkopolskim w tle, prace należy składać do 20.03

 

Oborniki

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Antoniego Małeckiego, ul. Kopernika 10, tel./fax 61 296 02 65, www.biblioteka.oborniki.pl

pn.-pt. 9.00-18.00, sob. 9.00-13.00

„Damy, dziewczyny, młode buntowniczki” – warsztaty dla rodziców z dziećmi z okazji Roku Praw Kobiet, 14.03, godz. 16.30

X Powiatowy Konkurs Recytatorski „Echo z dna serca…”. Poezja Leopolda Staffa, 16.03, godz. 9.30

Wystawa prac Dominika Dąbkiewicza, czynna do 16.03.

 

Obrzycko

Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Marcinkowskiego 10, tel. 61 291 32 56, www.bibliotekaobrzycko.pl

wt., czw. 8.30-16.00, śr., pt. 10.30-18.00

Warsztaty Wielkanocne (obowiązują zapisy), 14, 16.03, godz. 15.30

 

Opalenica

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, os. Centrum 11, tel. 61 447 74 30, ckibopalenica.pl

pn., wt., pt. 10.00-18.00, śr. 8.00-20.00, czw. 8.00-15.00, sob. 9.00-13.00

„Czytanie jako sztuka przetrwania” – spotkanie z Ireną Koźmińską, 16.03, godz. 16.30

Konkurs na Opalenicką Książeczkę Rodzinną – w ramach projektu „Czytaj! Słuchaj! Opowiadaj! Z fabułą przez życie!”, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 11.05.

 

Osieczna

Centrum Kultury i Biblioteka, ul. Powstańców Wielkopolskich 6, tel. 65 535 05 18, www.ckibosieczna.pl/biblioteka

pn., pt. 11.00-16.00, wt. 11.00-15.00, śr. 8.00-18.00

XII Miejsko-Gminny Konkurs na najładniejszą pisankę wielkanocną, prace należy dostarczyć w dniach 8-13.03

Jarmark Wielkanocny na osieckim rynku, 18.03, godz. 13.00-16.00

 

Ostrowite

Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Zachodnia 3a, tel. 63 276 52 03, www.ostrowite.naszabiblioteka.com

pn., wt. 10.30-18.00, śr. 8.00-15.30, pt. 11.00-18.30

„Pani Wiosna” – konkurs plastyczny dla dzieci, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 4.04.

 

Ostroróg

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Wroniecka 14, tel./fax 61 291 65 10, www.biblioteka.ostrorog.net

pn., śr. 8.00-15.00, wt. 8.00-18.00, czw., pt. 8.00-16.00

Kiermasz wielkanocny oraz prezentacja stołów wielkanocnych, 18.03, godz. 14.30, Zespół Szkół w Ostrorogu, ul. Jana Ostroroga

 

Ostrów Wielkopolski

Biblioteka Publiczna im. Stefana Rowińskiego, ul. Wolności 2, tel./fax 62 737 47 00, www: www.biblioteka-ostrow.pl

pn., wt., czw., pt. 8.00-18.00, śr. 9.00-14.00, sob. 9.00-13.00

„Pasja życia” – spotkanie autorskie z Jackiem Pałkiewiczem, 12.03, godz. 17.00

 

Ostrzeszów

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Stanisława Czernika, pl. Borek 17, tel. 62 730 33 89, tel./fax 62 730 19 48, www.bp.ostrzeszow.pl

pn., czw. 10.00-18.00, wt., pt. 9.00-17.00, śr. 9.00-15.00

„kobieCOŚć” – wystawa fotografii Kariny Borowskiej i Anny Piekielnej

 

Pępowo

Gminna Biblioteka Publiczna, ul. St. Nadstawek 1a, tel. 65 573 66 22, email: biblioteka_pepowo@o2.pl

pn. 10.00-18.00, wt., czw. 9.00-15.30, śr., pt. 9.00-18.00, sob. 9.00-12.00

Konkurs dla dzieci i młodzieży na najaktywniejszego czytelnika 2018, konkurs trwa do 31.08.

 

Piła

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Pantaleona Szumana w Pile, ul. Mariana Buczka 14, tel. 67 351 79 03, 67 351 79 04, www.biblioteka.pila.pl

pn.-pt. 8.00-19.00, sob. 8.00-15.00; Oddz. dla Dzieci, pn.-pt. 8.00-18.00, sob. 8.00-15.00

Baśniowy Jadwiżyn – zajęcia interaktywne dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat i rodziców, 12.03, godz. 16.00, Filia nr 6, ul. Królowej Jadwigi 17

Kreatywni aktywni: Warsztaty decoupage dla młodzieży i dorosłych, 13.03, godz. 16.00, Filia nr 1, ul. Ludowa 11

Karty na stół: Turnieje brydżowe dla mieszkańców osiedla, 14.03, godz. 15.00, Filia nr 9, ul. Wenedów 8A

Klub Gier Planszowych: Rozgrywki dla dzieci i młodzieży, 14.03, godz. 15.00, Filia nr 8, ul. Andersa 10

Rodzinne popołudnia z Misiem – spotkania z książką i jej twórcami, dla dzieci w wieku do 6 lat z rodzicami, 14.03, godz. 17.00, Oddział dla Dzieci, ul. Staromiejska 14

Twórczy Papier – zajęcia literacko-plastyczne dla dzieci z osiedla w wieku 7-10 lat, 15.03, godz. 15.15, Filia nr 7, al. Poznańska 91

Opowiem Ci książkę – zajęcia literacko-plastyczne dla dzieci w wieku 6-12 lat, 15.03, godz. 16.00, Filia nr 9, ul. Wenedów 8A

Książkowy debiut poetycki: Promocja tomiku wierszy Laury Chuchli „Spowiadam się”, 15.03, godz. 18.00

Kącik Gier Planszowych – dla dzieci od lat 6 wraz z rodzicami, 17.03, godz. 8.00, Oddział dla Dzieci, ul. Staromiejska 14

Galeria Czytelników: Świąteczne dekoracje – wystawa ozdób świątecznych autorstwa Elżbiety Banach-Wach, czynna do 30.03, Filia nr 3, ul. Prusa 16

Święto Miasta: „Moja Piła w rysunkach” – wystawa prac Zenona Grześkowiaka, Filia nr 4, al. Powstańców Wlkp. 62

Galeria różności: „Koronki” – wystawa prac, Filia nr 7, al. Poznańska 91

Pejzaże/Portrety/Haft krzyżykowy – wystawa twórczości artystycznej słuchaczy Uniwersytetu III Wieku, Filia nr 4, al. Powstańców Wlkp. 62

Wystawa zegarów Janusza Zawistowicza, Filia nr 1, ul. Ludowa 11

 

Pleszew

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Słowackiego 19A, tel./fax 62 742 83 58, www.biblioteka.pleszew.pl

pn., czw., pt. 9.00-18.00, wt. 9.00-19.00, sob. 9.00-14.00

Spotkania z książką w Domu Pomocy Społecznej, 13.03, godz. 11.00

Wianki i ozdoby wielkanocne – warsztaty rękodzieła, 13.03, godz. 16.00

Konkurs Pięknego Czytania, 14.03, godz. 9.00

Lokalny Klub Kodowania, 16.03, godz. 16.00

Biblioteczny Klub Modelarstwa Papierowego, 17.03, godz. 10.00-13.00

 

Pniewy

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Pniewy – Centrum Kultury, ul. Strzelecka 11A, tel./fax 61 291 09 64, www.bibliotekapniewy.pl

pn. 8.00-16.00, wt., śr., pt. 9.00-17.00, czw. 11.00-19.00

Popołudnie z grami planszowymi, 12.03, godz. 16.00

Uniwersytet Trzeciego Wieku: „Wątroba – cholesterol” – wykład dr n. med. Ewy Zasadzkiej, 13.03, godz. 17.00

 

Pobiedziska

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Kostrzyńska 21, tel. 61 817 71 46, www.bppob.pl

pn., czw. 10.00-19.00, wt., pt. 10.00-16.00, śr. 8.00-16.00, pierwsza i ost. sob. m-ca 9.00-13.00

Klub Żywego Słowa – warsztaty dla młodzieży i dorosłych, 13.03, godz. 17.00-18.30 (młodzież); godz. 18.30-20.00 (dorośli)

Spotkanie Klubu Rękodzieła, 15.03, godz. 17.00

Międzypokoleniowe, wielkanocne warsztaty rękodzielnicze (obowiązują zapisy, bezpłatne), 14.03, godz. 16.30, Biblioteka w Biskupicach; 15.03, godz. 16.30, Biblioteka w Pobiedziskach; 16.03, godz. 16.30 i 17.30, Świetlica w Głównej; 17.03, godz. 10.30 i 12.00, Świetlica w Gołuniu

 

Pogorzela

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, pl. Powstańców Wlkp. 1, tel. 65 573 41 16, email: bpmig.pogorzela@poczta.onet.pl

pn.-czw. 9.00-17.00, sob. 9.00-13.00

„Plastyczne czary-mary” – zajęcia czytelniczo-plastyczne dla dzieci w wieku 5-7 lat, 15.03, godz. 15.30

 

Poznań

Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury, ul. Prusa 3, tel. 61 66 40 850, www.wbp.poznan.pl

pn., śr., pt. 9.00-16.00, wt., czw. 10.00-18.00

Wojewódzki Przegląd Wystaw Fotograficznych 2017 roku: wystawa Mariusza Hertmanna „Portret powszedni”, galeria WBPiCAK

 

Puszczykowo

Biblioteka Miejska im. Małgorzaty Musierowicz – Centrum Animacji Kultury, Rynek 15, tel./fax 61 819 46 49, www.biblioteka.iq.pl

pn., pt. 7.00-15.00, wt., śr., czw. 10.00-18.00

Klub Kostki Rubika, 14.03, godz. 17.00

„Tanecznie – bajecznie” – oparte na zabawie warsztaty taneczne dla dzieci w wieku 4-5 lat (obowiązują zapisy), 16.03, godz. 18.00; koszt: 20 zł/miesiąc

„Barwy marca” – wystawa Izabeli Jabłońskiej-Danielewicz

 

Ryczywół

Biblioteka Publiczna Gminy – Gminny Ośrodek Kultury, ul. Mickiewicza 14, tel. 67 283 70 91, www.gok.ryczywol.pl/biblioteka

pn., śr., czw., pt. 8.00-18.00, wt. 8.00-19.00, sob. 8.00-13.00

Konkurs na logo biblioteki, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; termin składania prac 14.04.

 

Rzgów

Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Konińska 4, tel. 63 241 90 15, www.gbprzgow.pl

pn., śr.9.00-17.00, wt., 8.00-16.00, pt. 10.00-18.00

„Wielkanocna Kartka” – konkurs plastyczny dla dzieci, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 13.03.

„Wiosna, ach to Ty!” – wystawa obrazów Zofii Kurpiewskiej, malarki ze Starego Miasta, czynna do 13.04.

 

Stare Miasto

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Główna 16, tel. 63 241 60 67, www.bibliotekastaremiasto.pl

pn., wt., śr., pt. 8.00-18.00, czw. 10.00-18.00, sob. 10.00-14.00

XXIX Spotkanie w ramach Dziedzictwa Kulturowego, 18.03, godz. 15.00, świetlica wiejska w Barczygłowie

 

Suchy Las

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Szkolna 16, tel. 61 250 04 01, tel./fax 61 250 04 04, www.osrodekkultury.pl/biblioteka

pn.-pt. 9.00-18.00, ost. sob. m-ca 9.00-13.00

Baśnie afrykańskie dla dzieci – spotkanie z Karawaną Opowieści dla dzieci, 15.03, godz. 9.45, Sala widowiskowa CKiBP; bilety: 10 zł

Spotkanie Klubu Przyjaciół Książki: rozmowa o książce Jonathan’a Safran Foer’a „Oto jestem”, 15.03, godz. 18.00

XIX Powiatowy Konkurs Recytatorski Uczniów Szkół Podstawowych i Gimnazjów Wiosenne Przebudzenie – eliminacje gminne, szczegóły na stronie biblioteki; zgłoszenia do 19.03.

 

Swarzędz

Biblioteka Publiczna, os. Czwartaków 1, tel./fax 61 818 63 14, www.biblioteka.swarzedz.pl

pn. 11.00-19.00, wt.-czw. 10.00-18.00, pt. 8.00-16.00

Spotkanie autorskie z pisarką, Anną Szafrańską, 15.03, godz. 10.00, czytelnia, os. Czwartaków 1

Wesoła Gromadka – zajęcia dla dzieci w wieku od 1-3 lat wraz z rodzicami/opiekunami (obowiązują zapisy), 15.03, godz. 9.00-10.00, Filia na os. Raczyńskiego 19

Biblioteczny Klub Młodzieżowy – zajęcia dla młodzieży w wieku 15-17 lat, 16.03, godz. 15.00-17.00, Filia w Kobylnicy

Wystawa malarstwa z prywatnej kolekcji Zbigniewa Sarrazina, czynna do 30.03, galeria Wielokropek, os. Czwartaków 1

„Szydełkowe wariacje” – wystawa rękodzieła autorstwa Wiesławy Późniak, Filia, os. Raczyńskiego 19

 

Szamotuły

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Edmunda Calliera, Rynek 10, tel./fax 61 292 13 61, tel. 61 292 11 43, www.biblioteka-szamotuly.pl

pn.-pt. 9.00-18.00, pierwsza i trzecia sob. m-ca 9.00-13.00

II Turniej Poetycki o Pierścień Halszki, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; termin: 29.03.

Subiektywny Przewodnik po Ziemi Szamotulskiej cz. 2 – konkurs plastyczno/poetycko-literacki dla młodzieży i dorosłych, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 30.04.

Galeria Jednego Dzieła: „Brzozy” Marii Antkowiak

 

Śrem

Biblioteka Publiczna im. Heliodora Święcickiego, ul. Grunwaldzka 10, tel. 61 283 54 67, www.biblioteka.srem.pl

pn. 11.00-15.00, wt.-pt. 10.00-19.00, sob. 9.00-13.00

Audio-baby – zajęcia dla grup przedszkolnych, 13.03, godz. 9.00, mediateka

Literackie Poranki Malucha: zajęcia dla dzieci od 1 do 3 lat, 13.03, godz. 11.00, wypożyczalnia dla dzieci

Czytamy przedszkolakom, 14.03, godz. 10.00 i 11.00, wypożyczalnia dla dzieci

Zajęcia biblioteczno-edukacyjne dla dzieci, 14.03, godz. 14.30, Filia Pysząca

Dzień Piekarzy i Cukierników – zajęcia edukacyjno-biblioteczne dla dzieci szkolnych, 15.03, godz. 15.00, Filia Przy Moście

Warsztaty teatralne dla dzieci (zajęcia odpłatne), 15.03, godz. 15.30, sala animacji

Klub Internetowy: kurs komputerowy dla dorosłych (zajęcia odpłatne), 15.03, godz. 16.00

Klub Małego Słuchacza – zajęcia dla dzieci w wieku 7-10 lat, 16.03, godz. 16.00, mediateka

Spotkanie przy gramofonie, 16.03, godz. 17.00, salonik prasowy

Filmowe poranki dla dzieci, 17.03, godz. 10.00, mediateka

 

Środa Wielkopolska

Miejska Biblioteka Publiczna im. R.W. Berwińskiego, pl. Zamkowy 7, tel. 61 285 80 49, www.mbpsrodawlkp.pl

pn.-pt. 9.00-18.00, sob. 9.00-13.00

Konkurs literacko-poetycki „O Złoty Kałamarz”, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 18.05.

 

Trzcianka

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Kazimiery Iłłakowiczówny, ul. Sikorskiego 22, tel./fax 67 216 33 59, www.biblioteka-trzcianka.pl

pn.-pt. 8.00-18.00

63. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski – eliminacje powiatowe, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; zgłoszenia do 26.03.

 

Trzcinica

Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Szkolna 2c, tel. 62 332 20 83, www.biblioteka.trzcinica.com.pl

pn., wt., pt. 8.00-17.00, śr. 8.00-16.00, czw. 9.00-17.00

„Wielkanocna kartka” – konkurs plastyczny dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 19.03.

II edycja konkursu literackiego o „Laur Złotej Trzciny”, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; konkurs trwa do 15.06.

 

Turek

Miejska Biblioteka Publiczna im. Włodzimierza Pietrzaka, ul. Dworcowa 5, tel./fax 63 289 21 26, 63 278 51 34, www.biblioteka.turek.pl

pn.-pt. 9.00-18.30, sob. 9.00-13.00

Warsztaty rękodzieła dla uczestników Programu 50+, 15.03, godz. 16.00

 

Wapno

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Świerczewskiego 12, tel. 67 261 10 74, www.bibliotekawapno.pl

pn.-pt. 8.00-16.00

„Pisanka Wielkanocna” – konkurs plastyczny, szczegóły na Fb Biblioteki; prace należy dostarczyć do 23.03.

 

Wągrowiec

Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Średnia 18, tel. 67 262 00 68, 725 255 955, www.mbp.wagrowiec.eu

pn., wt., czw., pt. 8.00-17.00, śr. 8.00-18.00, sob. 9.00-13.00

„…nuto święta, ojczyzno” (K.I. Gałczyński) – konkurs recytatorski o tytuł „Mistrza Recytacji” z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, szczegóły na stronie internetowej biblioteki, 14.03, godz. 10.00

 

Wielichowo

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy – Centrum Kultury, ul. Pocztowa 16, tel. 61 443 30 96, bibliotekawielichowo.pl

pn.-pt. 10.00-18.00

„TANATOZA” – wystawa fotografii Artura Kucharczaka, czynna do 31.03, sala wystawiennicza

 

Wyrzysk

Biblioteka – Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, ul. Kościuszki 15, tel. 67 286 26 64, biblioteka.mgokwyrzysk.pl

pn.-czw. 8.00-17.00, pt. 8.00-15.00, pierwsza i ostatnia sob. m-ca 9.00-12.00

„Dzień dobry, jestem Elmer – technika mieszana” – zajęcia animacyjne dla dzieci w wieku szkolnym, 13.03, godz. 14.00

Przystanek pomysłów: „Wielkanoc tuż, tuż…”, 16.03, godz. 14.45, Filia Osiek nad Notecią

 

Zagórów

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Wojska Polskiego 13, tel. 63 274 81 09, www.biblioteka-zagorow.pl

pn., śr., pt. 8.00-18.00, wt., czw. 8.00-16.00

„Dla Niepodległej:1918-2018” – wystawa makiet i numizmatów z kolekcji Jana Kloca, czytelnia

 

Zbąszyń

Biblioteka Publiczna w Zbąszyniu – Zbąszyńskie Centrum Kultury, ul. 17 Stycznia 59a, tel./fax 68 386 07 00, www.biblioteka.zbaszyn.pl

pn., wt., czw., pt. 9.00-19.00, śr. 11.00-16.00, sob. 9.00-13.00

Spotkanie klubu „Mama, Tata i Szkrab” – dla Rodziców z dziećmi 0-3 lat, 14.03, godz. 11.00

Warsztaty Wielkanocne dla dzieci; poprowadzi Aurelia Wolińska-Waligóra (obowiązują zapisy), 17.03, godz. 10.00-12.00

„Świąteczne Inspiracje” – wystawa świątecznych ozdób wielkanocnych wykonanych na spotkaniach robótek ręcznych oraz „Senior Wigor”, 18.03, godz. 9.00-14.00, Dom Katolicki

 

Zduny

Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta, ul. Sienkiewicza 9, tel./fax 62 721 51 72, www.biblioteka.zduny.pl

pn.-pt. 10.00-18.00, sob. 9.00-12.00

Terapia mózgu w Bibliotece – spotkanie, 15.03, godz. 10.00

 

Złotów

Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida, ul. Grochowskiego 17, tel./fax 67 263 20 00, www.biblioteka-zlotow.pl

pn.-pt. 8.00-18.00, sob. 8.00-13.00

„Zenon Guse – Fotografia” – wystawa, czynna do 14.03.

Oseskowy Klubik Bajkowy – zajęcia dla dzieci w wieku 3-6 lat, 15.03, godz. 15.30

„Dwa lata jednej łąki” – wernisaż wystawy fotografii Bogdana Budnika, 16.03, godz. 17.00

 

Wyniki wyszukiwania ({[{total}]})

brak wyników wyszukiwania

Newsletter

Zapisano adres do bazy.

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera.