Wykorzystujemy pliki cookies do zapamiętania ustawień i preferencji użytkownika. Więcej informacji znajdziesz w Polityce cookies. Jeśli się nie zgadzasz, możesz w swojej przeglądarce wyłączyć zgodę na ich przechowywanie.

{[{category.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej organizatorów

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
{[{category.name}]}
{[{tag.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej wydarzeń powiat{[{region.name}]}

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
Data
{[{month.name}]}
{[{day.name}]} {[{day.day}]}
« wcześniejsze daty dalsze daty »
{[{category.name}]} {[{tag.name}]} {[{place.name}]} {[{date.date_from}]} - {[{date.date_to}]} wyczyść

Kalendarium wydarzeń bibliotecznych 11-17/06/2018

Bojanowo

Miejska Biblioteka Publiczna, Rynek 10, tel. 65 545 64 64, www.biblioteka.gminabojanowo.pl

pn., śr., pt. 8.00-19.00, wt., czw. 8.00-15.00, sob. 9.00-13.00

XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom: Czytanie łączy – spotkanie czytelnicze dla przedszkolaków, 11.06.

„Bajka o moim mieście” – konkurs literacki na 380. urodziny miasta, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 15.10.

 

Brzeziny

Biblioteka Publiczna Gminy – Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji, ul. 1000-lecia 10, tel. 62 769 81 23, www.brzeziny.naszabiblioteka.com

pn., wt., czw., pt. 8.00-16.00, śr. 8.00-18.00

„Ptasi świat”– wystawa prac dzieci i młodzieży, nagrodzonych i wyróżnionych w IV Biennale Rysunku w Ostrowie Wlkp., czynna do 30.06.

Wystawa fotografii „NasTroje” – fotografie Anny Panas, Jarosława Stolarza i Marzeny Marczyk, czynna do 30.09.

 

Czarnków

Miejska Biblioteka Publiczna w Czarnkowie – Miejskie Centrum Kultury, pl. Wolności 5, tel. 67 255 59 82, www.mbp.czarnkow.pl

pn.-pt. 8.00-17.00, sob. 9.00-13.00

Bajkownica – zajęcia dla dzieci w wieku 6-8 lat, 11.06, godz. 16.00, Filia nr 1, os. Parkowe 11

Bibliomoliki – zajęcia dla dzieci w wieku 2-5 lat, 13.06, godz. 10.00, Oddział Dziecięcy, ul. Wroniecka 32

 

Czempiń

Biblioteka Publiczna, ul. Parkowa 2, tel. 61 282 64 03, www.biblioteka.czempin.pl

pn.-pt. 9.00-19.00

Konkurs czytelniczy „Czytasz? Wiesz!”, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; konkurs trwa do 14.12.

 

Czerwonak

Gminna Biblioteka Publiczna, os. 40-lecia PRL 7a, tel./fax 61 812 07 01, www.biblioteka.czerwonak.pl

pn., czw. 11.00-19.00, wt. 10.00-18.00, śr. 8.00-16.00, pt. 8.00-15.00, ost. sob. m-ca 9.00-14.00

Bookcrossing „Uwolnij książkę” – akcja czytelnicza, 17.06, godz. 10.00-13.00

Jubileuszowa wystawa w ramach obchodów 70-lecia GBP w Czerwonaku, czynna do 30.06.

 

Dopiewo

Gminna Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury, ul. Konarzewska 12, tel./fax 61 814 82 23, www.bibldop.pl

pn., wt., czw. 10.00-18.00, śr., pt. 8.00-15.00

Dni Gminy Dopiewo, w programie m.in. koncert zespołu IRA, 16.06, od godz. 15.00 (współorganizacja)

 

Duszniki

Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury, ul. Jana Pawła II 8, tel. 61 291 94 80, 508 570 445, www.bpicak.pl

pn. 8.00-16.00, wt., śr. 8.00-17.00, czw. 8.00-15.00, pt. 11.00-18.00

XXVII Przegląd Pieśni Ludowej i Biesiadnej Zespołów Kół Gospodyń Wiejskich, 16.06, godz. 16.00, Park

 

Gniezno

Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna, ul. Staszica 12a, tel. 61 426 32 61, www.biblioteka.gniezno.pl

Biblioteka Główna, ul. Mieszka I 16, pn. 10.00-20.00, wt.-pt. 10.00-18., sob. 10.00-14.00; Wypożyczalnia dla Dzieci, ul. Mieszka I 15, pn.-pt. 10.00-18.00, sob. 10.00-14.00

Sobotnie spotkania z książką – dla dzieci z rodzicami, 16.06, godz. 11.00-13.00, Wypożyczalnia dla Dzieci

„Zbiory pamiątek Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego” – wernisaż wystawy, 11.06, godz. 16.30

„Polska. To lubię” – wernisaż wystawy prac konkursowych, 12.06, godz. 12.00, sala reprezentacyjna

Spotkanie Klubu Dyskusji o Książce: rozmowa o książce „Solaris” Stanisława Lema, 12.06, godz. 18.00, Wypożyczalnia dla Dzieci, ul. Mieszka I 15

 

Golina

Biblioteka Publiczna, pl. Kazimierza Wielkiego 12, tel. 63 241 81 21, www.golina.naszabiblioteka.com

pn.-śr., pt. 9.00-18.00, czw. 13.00-18.00

Spotkanie autorskie z Jarosławem Kretem, 15.06, godz. 18.00

 

Gołuchów

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Czartoryskich 47, tel. 62 742 46 77, www.goluchow.pl

pn., wt., czw., pt. 9.00-17.00, śr. 9.00-15.00, sob. 9.00-14.00

Warsztaty detektywistyczne z Magdaleną Podbylską, 11.06, godz. 9.00 Filia w Kucharkach, godz. 11.00 Filia w Tursku

 

Gostyń

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Wrocławska 257, tel. 65 572 09 52, fax 65 575 12 99, www.biblioteka.gostyn.pl

wt.-śr. 11.00-18.00, czw. 9.00-18.00, pt. 8.00-18.00, sob. 9.00-14.00

Spotkanie Klubu Mam, 11.06, godz. 10.00

Spotkanie z Antonim Piechniczkiem, legendarnym selekcjonerem polskiej reprezentacji w piłce nożnej, 11.06, godz. 18.00

Jestem z Gostynia na Mount Evereście – spotkanie z Sylwestrem Twardowskim, 15.06, godz. 17.00

 

Jaraczewo

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Kolejowa 7, tel./fax 62 740 80 83; 62 740 80 59, www.biblioteka.jaraczewo.pl

pn., śr. 8.00-18.00, wt., czw., pt. 8.00-16.30, sob. 9.00-13.00

„Wytrwały czytelnik”– konkurs czytelniczy dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, szczegóły na stronie biblioteki; trwa do 30.06.

 

Jarocin

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Park 3, tel./fax 62 747 23 46; 62 747 84 71, www.bibliotekajarocin.pl

pn.-pt. 8.00-18.00, sob. 9.00-13.00

Spotkanie ze Stanisławą Kowalską, hafciarką, mistrzynią czepców wielkopolskich – laureatką tegorocznej edycji nagrody im. Oskara Kolberga, 13.06, godz. 16.00

 

Kalisz

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka, ul. Łazienna 6, tel. 62 757 34 30, 757 22 88; fax 62 766 54 47, www.mbp.kalisz.pl

pn., wt., czw. 10.00-18.00, śr., pt. 8.00-15.00

Moja przyjaciółka książka – spotkanie z grupą Niebieską z Niepublicznego Przedszkola

Jacka i Agatki – z cyklu „Przysposobienie czytelnicze przedszkolaków”, 11.06, Filia nr 2, ul. Serbinowska 25

Konkurs Recytatorski im. Marka Brymory „Strofy nad Prosną”, 12.06, godz. 11.00, Filia nr 2, ul. Serbinowska 25

Salon Literacki Arkadiusza Pacholskiego – spotkanie z Joanną Tokarską-Bakir, 14.06, godz. 18.00, Biblioteka Główna, Legionów 66

„Historia kaliskiego sportu pisana na nowo” – spotkanie z Mariuszem Kurzajczykiem, 12.06, godz. 18.00, Biblioteka Główna, ul. Legionów 66

„Co nieśmiertelne, musi żyć!”, wystawa czynna do 30.06, Główny Rynek

„Z dziejów kaliskiego szkolnictwa”, wystawa czynna do 29.06, Filia nr 9, ul. Serbinowska 1A

„Ziemia nieznana. Kalisz po belle époque”– wystawa czynna do 29.06, Filia nr 3, ul. Krótka 3

„W kaliskim atelier fotograficznym”, wystawa czynna do 31.08, Biblioteka Główna, ul. Legionów 66

„Królewny snów i podwórek”, wystawa czynna do 30.08, Filia nr 1, ul. Górnośląska 29

„Ze wszystkich nauk medycyna jest najszlachetniejsza”. Sylwetki kaliskich lekarzy od Zemełki do Hindemitha, wystawa czynna do 28.09, Filia nr 5, ul. Złota 26-28

Filia nr 5, ul. Złota 26-28

„Kaliszanki mają głos” – wystawa zorganizowana z okazji obchodów Roku Praw Kobiet, wystawa czynna do 31.08, Filia nr 4, al. Wolności 27

 

Kaźmierz

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Dworcowa 14, tel. 61 291 84 08; tel./fax 61 291 82 08, www.biblioteka.kazmierz.com.pl

pn. 13.00-19.00, wt., pt. 10.00-15.00, śr., czw. 11.00-17.00

VII Niepodległościowy Rajd Rowerowy „Odjazdowy Bibliotekarz” (obowiązują zapisy), 16.06, start: godz. 10.00

 

Kępno

Samorządowa Biblioteka Publiczna im. Marii z Fredrów hr. Szembekowej, ul. Kościuszki 7, tel. 62 782 20 92, www.waszabiblioteka.pl

pn., wt., czw., pt. 8.30-17.00, śr. 8.30-15.30, I i III sob. m-ca 9.00-13.00

Wystawa tematyczna poświęcona kultowej serii książek „Poczytaj mi mamo” wydawnictwa „Nasza Księgarnia”, czynna do 27.06.

 

Kleczew

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna, pl. Piłsudskiego 14, tel. 63 270 10 11, fax 63 270 80 87, www.biblioteka.kleczew.pl

pn., śr., pt. 10.00-18.00, wt., czw. 8.00-16.00, sob. 9.00-13.00

Piknik Rodzinny z kleczewską Biblioteką, 15.06, godz. 17.00

 

Koło

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Kolejowa 19, tel./fax 63 217 80 03, 217 80 02, www.biblioteka-kolo.pl

pn.-śr., pt. 8.00-18.00, czw. 10.30-15.00

„A to Polska właśnie…” – rozstrzygnięcie konkursu plastycznego i wręczenie nagród, 14.06, godz. 9.00, czytelnia

„Cztery zwykłe miski” – rozstrzygnięcie konkursu plastycznego i wręczenie nagród, 15.06, godz. 9.00, czytelnia

 

Konin

Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Dworcowa 13, tel./fax 63 242 85 37, www.mbp.konin.pl

pn., wt., śr., pt. 9.00-18.00, czw. 12.00-15.00, sob. 10.00-14.00

„Przeszłość wpisana w krajobraz. Dziedzictwo kulturowe Wielkopolski” – warsztaty internetowego archiwisty prowadzone przez dr. Jerzego Łojko (obowiązują zapisy), 13.06, godz. 13.15 (współorganizacja)

Dyskusyjny Klub Książki: spotkanie z Zenonem Kruczyńskim, autorem książki „Farba znaczy krew”, 14.06, godz. 18.00

XXXIII Ogólnopolski Konkurs Poetycki „Milowy Słup”– konkurs poetycki, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; wiersze należy przesłać do 10.09.

 

Kostrzyn

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Kazimiery Iłłakowiczówny, ul. Poznańska 20, tel. 61 817 83 82, www.biblioteka-kostrzyn.pl

pn.-pt. 10.00-18.00, sob. 9.00-13.00

„Święto Konstytucji 3 Maja”– wystawa książek i druków okolicznościowych, czynna do 30.06, hol Biblioteki oraz Izba Muzealna

 

Kościan

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Tomaszewskiego, ul. Wrocławska 28b, tel. 65 512 00 40, 65 511 00 26, www.biblioteka.koscian.pl

pn.-śr., pt. 10.00-18.00, czw., sob. 8.00-15.00

XXIX Konkurs Literacki „Młodych Piór”: „Mój spacer po Ziemi Kościańskiej z Adamem Tomaszewskim”, rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród, 11.06, godz. 11.00

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki: rozmowa o książce „Kronika ptaka nakręcacza” Haruki Murakami, 13.06, godz. 17.00

Spotkanie autorskie z Ewą Chotomską, 13.06, godz. 17.00, Oddział dla Dzieci

W cyklu „Z historią przy kawie”: „Choryń i Taczanowscy” – wykład Emiliana Prałata, 15.06, godz. 18.00

„O młodości, która została nad Obrą. Adam Tomaszewski – życie i twórczość”– wystawa, czynna do 15.12, sala spotkań

 

Kotlin

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Powstańców Wielkopolskich 3A, tel./fax 62 740 55 48, www.bibliotekakotlin.pl

pn., wt., czw., pt. 8.00-18.00, śr. 8.00-16.00, sob. 8.00-12.00

Noc w Bibliotece „My dla Niepodległej” – dla dzieci od kl. IV (obowiązują zapisy), 15/16.06.

 

Kórnik

Biblioteka Publiczna, ul. Poznańska 65, tel. 61 817 00 21, www.biblioteka.kornik.pl

pn., wt., pt. 9.00-17.00, śr., czw. 8.00-15.00

Bajkoczytanie na polanie – „Ja i moja siostra Klara”, 5.06, godz. 17.30

„Być kobietą, być kobietą...”– cykl warsztatów piękna dla kobiet (obowiązują zapisy), 12.06, godz. 17.00-18.30

„Muzyczny autostop” – koncert młodych muzyków pod kierunkiem Lidii Brych-Pedy, 13.06, godz. 16.30, Filia w Bninie

„Odjazdowy Bibliotekarz” – VII edycja rajdu rowerowego (obowiązują zapisy), 16.06, start: godz. 10.30 z Rynku w Kórniku

 

Kramsk

Biblioteka Publiczna Gminy – Gminny Ośrodek Kultury, Rynek 4a, tel./fax 63 247 00 01, www.gokramsk.pl

pn.-śr., pt. 8.00-16.00

Festiwal Kultury „W stronę tradycji”, 17.06, godz. 14.00, Amfiteatr (współorganizacja)

 

Krotoszyn

Krotoszyńska Biblioteka Publiczna im. Arkadego Fiedlera, ul. Benicka 9, tel./fax 62 725 27 83, www.biblioteka.krotoszyn.pl

pn.-pt. 9.00-17.00

„Przestrzeń wyobraźni” – wystawa fotografii z XIII Konkursu Fotograficznego, czynna do 30.06.

 

Książ Wielkopolski

Biblioteka Publiczna – Centrum Kultury, ul. Wichury 11a, tel./fax 61 282 22 43, www.ck-ksiazwlkp.pl

pn.-pt. 9.00-17.00, sob. 10.00-13.00

Wtorkowe spotkania z rękodziełem, 12.06, godz. 15.00; informacje: 61 282 22 43

„100 lat Niepodległości”– konkurs fotograficzny, szczegóły na stronie internetowej biblioteki, prace należy dostarczyć do 31.08.

 

Kuślin

Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Leśna 13, tel. 61 447 30 89, www.bibliotekakuslin.pl

pn.-pt. 11.00-18.00

Konkurs poetycki na wiersz patriotyczny odbywający się w ramach XIV edycji Konkursu o Pióro Wójta Gminy Kuślin, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; trwa do 30.09.

 

Leszno

Miejska Biblioteka Publiczna im. St. Grochowiaka, ul. B. Chrobrego 3, tel. 65 520 53 55, www.mbpleszno.pl

pn., śr., pt. 10.30-18.00, wt., czw. 9.00-16.00, sob. 9.00-14.00

W cyklu Wokół Globusa: „Podróże do granic” – spotkanie z Robertem Czerniakiem, 12.06, godz. 17.00, Galeria Lochy

„Ciotka Klotka” – spotkanie autorskie z Ewą Chotomską, 14.06, godz. 12.00, Galeria Lochy

„80-lecie sportu żużlowego w Lesznie”– wystawa czynna do 11.06.

„Barwy architektury”– wystawa obrazów Barbary Szumnej, czynna do 16.06, „Galeria Dworcowa”

 

Luboń

Biblioteka Miejska, ul. Żabikowska 42, tel./fax 61 813 09 72, www.biblub.com

pn.-śr. 11.00-19.00, czw.-sob. 9.00-15.00

„Porozumienie bez przemocy” – wykład Natalii Minge z poradni psychologicznej Hipokampus, 11.06, godz. 12.00

„Nepal” – spotkanie z cyklu Podróże z Pasją, 13.06, godz. 17.00

Biblioteka w plenerze: Wakacyjna podróż dookoła świata – szukamy skarbu piratów na Karaibach, 16.06, godz. 11.00-12.00, Plaża Miejska

„Miasto. Niezmywalne znaki”– wystawa fotograficzna prezentująca dwa cykle autorstwa Agnieszki Krupieńczyk

 

Malanów

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna, ul. Kaliska 2, tel. 63 288 33 22, www.ckibp.malanow.pl

pn.-pt. 10.00-18.00

Zajęcia taneczne dla dzieci, 12.06, godz. 16.00 oraz 17.00

Zajęcia plastyczne dla dzieci, 14.06, godz. 16.00 oraz 17.00

 

Margonin

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Polna 6, tel. 67 284 60 86, blog.biblioteka.margonin.pl

pn., pt. 8.00-15.00, wt.-czw. 8.00-19.00

Spotkanie z Jackiem Łapińskim, autorem książki „Jak być lepszym”, 11.06, godz. 16.30

 

Międzychód

Biblioteka Publiczna im. Jana Daniela Janockiego, pl. Kościuszki 9, tel. 95 748 24 37, www.bibliotekamiedzychod.pl

pn., wt., czw., pt. 10.00-18.00, sob. 9.00-13.00

Spotkanie autorskie z Agatą Widzowską, 11.06, godz. 10.00

 

Murowana Goślina

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Bonawentury Graszyńskiego, ul. Poznańska 16, tel. 61 892 36 27, www.biblioteka.murowana-goslina.pl

pn. 10.00-19.00, wt., czw. 10.00-18.00, śr. 8.00-15.00, pt. 8.00-14.00

„Zdrowy maluch” – prelekcja prowadzoną przez dietetyka, Marię Meller, 13.06, godz. 17.00, sala sesyjna Biblioteki

 

Nowe Miasto

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Poznańska 8a, tel. 61 287 46 18, www.nowemiasto.naszabiblioteka.com

pn., śr.-pt. 10.00-18.00, wt. 9.00-15.00, pierwsza i trzecia sob. m-ca 9.00-13.00

Zajęcia plastyczne dla dzieci, 15.06, godz. 15.00, Filia w Chociczy

„Odjazdowy Bibliotekarz” – rajd rowerowy, 17.06, godz. 14.00

 

Nowy Tomyśl

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna, ul. Witosa 8, tel. 61 442 12 70, www.bibliotekant.pl

pn., wt., czw., pt. 9.00-18.00, śr. 11.00-16.00, sob. 10.00-14.00

„Piekło, ziemia, niebo” – spotkanie Klubu Miłośników Podróży Przez kontynenty, 12.06, godz. 18.00

„Społeczeństwo armii” – wernisaż wystawy, 16.06, godz. 10.00; wystawa czynna do 30.09.

„To ja Mery” – wystawa prezentująca prace Malwiny Basińskiej – uczennicy klasy gimnazjalnej Szkoły Podstawowej w Michorzewie, czynna do 22.06.

 

Oborniki

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Antoniego Małeckiego, ul. Kopernika 10, tel./fax 61 296 02 65, www.biblioteka.oborniki.pl

pn.-pt. 9.00-18.00, sob. 9.00-13.00

„Magiczne miejsce biblioteka” – lekcja biblioteczna, 12.06, godz. 10.00

Spotkanie autorskie z Ewą Chotomską, 13.06, godz. 9.00

Warsztaty dla mamy i bobasa, 14.06, godz. 10.00

„Lato z książką” – lekcja biblioteczna, 15.06, godz. 10.00

 

Opalenica

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, os. Centrum 11, tel. 61 447 74 30, ckibopalenica.pl

pn., wt., pt. 10.00-18.00, śr. 8.00-20.00, czw. 8.00-15.00, sob. 9.00-13.00

„Okręty 3D, czyli moje poznawanie historii” – wystawa grafik Waldemara Górskiego, 13.06, godz. 19.00; czynna do 30.06

Spotkanie autorskie z Michałem Rusinkiem, 14.06, godz. 17.00, aula kulturalno-rozrywkowa przy ul. Zamkowej 3A

 

Ostrzeszów

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Stanisława Czernika, pl. Borek 17, tel. 62 730 33 89, tel./fax 62 730 19 48, www.bp.ostrzeszow.pl

pn., czw. 10.00-18.00, wt., pt. 9.00-17.00, śr. 9.00-15.00

Regionalny Konkurs Fotograficzny dla Młodzieży „Ślady niepodległości”, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 20.08.

 

Pakosław

Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Kolejowa 4, tel. 65 547 84 78, www.pakoslaw.naszaplacowka.pl

pn., wt. 8.00-16.00, śr., pt. 9.00-17.00

„Dumni z Polski”– cykl wystaw: „Polscy artyści, którzy zachwycili świat”, czynna do 30.06.

 

Pępowo

Gminna Biblioteka Publiczna, ul. St. Nadstawek 1a, tel. 65 573 66 22, email: biblioteka_pepowo@o2.pl

pn. 10.00-18.00, wt., czw. 9.00-15.30, śr., pt. 9.00-18.00, sob. 9.00-12.00

Konkurs dla dzieci i młodzieży na najaktywniejszego czytelnika 2018, konkurs trwa do 31.08.

 

Piła

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Pantaleona Szumana w Pile, ul. Mariana Buczka 14, tel. 67 351 79 03, 67 351 79 04, www.biblioteka.pila.pl

pn.-pt. 8.00-19.00, sob. 8.00-15.00; Oddz. dla Dzieci, pn.-pt. 8.00-18.00, sob. 8.00-15.00

Tęczowy Pawilon: „Z radością dla Taty” – warsztaty plastyczne dla dzieci w wieku 5-10 lat, 12.06, godz. 16.15, Filia nr 4, al. Powstańców Wlkp. 62

Klub Gier Planszowych: Rozgrywki dla dzieci i młodzieży, 13.06, godz. 15.00, Filia nr 8, ul. Andersa 10

Karty na stół: Turnieje brydżowe dla mieszkańców osiedla, 13.06, godz. 15.00, Filia nr 9, ul. Wenedów 8A

Rodzinne popołudnia z Misiem – spotkania z książką i jej twórcami, dla dzieci w wieku do 6 lat z rodzicami, 13.06, godz. 17.00, Oddział dla Dzieci, ul. Staromiejska 14

Twórczy Papier – zajęcia literacko-plastyczne dla dzieci z osiedla w wieku 7-10 lat, 14.06, godz. 15.15, Filia nr 7, al. Poznańska 91

Opowiem Ci książkę – zajęcia literacko-plastyczne dla dzieci w wieku 6-10 lat, 14.06, godz. 16.00, Filia nr 9, ul. Wenedów 8A

Kącik Gier Planszowych – dla dzieci od lat 6 wraz z rodzicami, 16.06, godz. 8.00, Oddział dla Dzieci, ul. Staromiejska 14

Książka jest O.K! „Las Zabaw” – spotkanie, wspólne czytanie i warsztat artystyczny z Mateuszem Wysockim, autorem książek dla dzieci, 16.06, godz. 11.00, Filia nr 6, ul. Królowej Jadwigi 17; godz. 16.00, Wiktorówko

Poetycka 4 – salonik poetycki: „Nie wiem” – prezentacja wierszy Mariki Pytlarz, dziesięcioletniej, najmłodszej poetki z Klubu Literackiego „Pegazik” MDK „Iskra” w Pile, uczennicy SP nr 5, Filia nr 4, al. Powstańców Wlkp. 62

Skarby z mojej komody: „Cuda z papieru”– prezentacja prac Elżbiety Banach-Wach, Filia nr 6, ul. Królowej Jadwigi 17

„W moim magicznym domu” – wystawa prac Aleksandry Gromadzińskiej, słuchaczki Uniwersytetu III Wieku (malarstwo olejne), Filia nr 4, al. Powstańców Wlkp. 62

Galeria różności: „Za(Słoniona) Biblioteka” – wystawa książek o słoniach, Filia nr 7, al. Poznańska 91

„Czytanie.pl” – prezentacja bestsellerów z polskiej, współczesnej literatury popularnonaukowej na 100–lecie odzyskania niepodległości, Filia nr 4, al. Powstańców Wlkp. 62

 

Pleszew

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Słowackiego 19A, tel./fax 62 742 83 58, www.biblioteka.pleszew.pl

pn., czw., pt. 9.00-18.00, wt. 9.00-19.00, sob. 9.00-14.00

Spotkania z książką w Domu Pomocy Społecznej, 12.06, godz. 11.00

Cała Polska Czyta Dzieciom – czytać będzie m.in. Magdalena Sobczak – miłośniczka podróży i przygód, 12.06, godz. 9.00

Warsztaty ze stylistką Elżbietą Darłowską, 12.06, godz. 17.00

Lokalny Klub Kodowania, 15.06, godz. 16.00

Biblioteczny Klub Modelarstwa Papierowego, 16.06, godz. 10.00

 

Pniewy

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Pniewy – Centrum Kultury, ul. Strzelecka 11A, tel./fax 61 291 09 64, www.bibliotekapniewy.pl

pn. 8.00-16.00, wt., śr., pt. 9.00-17.00, czw. 11.00-19.00

Koncert Trzech Orkiestr, 16.06, godz. 19.00, Rynek

 

Poznań

Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury, ul. Prusa 3, tel. 61 66 40 850, www.wbp.poznan.pl

pn., śr., pt. 9.00-16.00, wt., czw. 10.00-18.00

Wystawa „Dziecko 2003-2016”, czynna do 30.06, Galeria WBPiCAK

 

Przykona

Centrum Kultury Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Szkolna 7, tel. 63 279 10 36, 63 279 10 37, www.bibliotekaprzykona.pl

pn.-pt. 8.00-18.00

Gminny Niepodległościowy Rajd Rowerowy (obowiązują zapisy), 16.06, zbiórka godz. 14.30 pod Urzędem Gminy Przykona, start godz. 15.00; koszt: 7 zł

 

Puszczykowo

Biblioteka Miejska im. Małgorzaty Musierowicz – Centrum Animacji Kultury, Rynek 15, tel./fax 61 819 46 49, www.biblioteka.iq.pl

pn., pt. 7.00-15.00, wt., śr., czw. 10.00-18.00

Spektakle teatralne, 11.06: „Karolcia”, godz. 9.00 – dla widza w wieku 4-9 lat; „Labirynt przemocy”, godz. 10.30 – dla widza w wieku 10-12 lat; „My, dzieci z dworca ZOO”, godz. 12.15 – dla widza w wieku 13-16 lat, hala widowiskowo-sportowa

Zakończenie roku Akademii Seniora, 14.06, godz. 18.00 (spotkanie przy ognisku)

Koncert dziecinnie prosty w wykonaniu zespołu Projekt Kobieta, 16.06, godz. 11.00

Pchli Targ, 16.06, godz. 9.00-13.00, Rynek

 

Pyzdry

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Kaliska 25b, tel. 63 276 81 07, www.bibliotekapyzdry.pl

pn., śr. 9.00-17.00, wt., czw. 8.30-15.30, pt. 11.00-18.00, sob. 9.00-13.00

„Z myślą o Niepodległej”– wystawa książek

 

Rawicz

Rawicka Biblioteka Publiczna, ul. Targowa 1, tel. 65 545 20 04, 65 546 76 33, www.biblioteka.rawicz.pl

pn.-śr., pt. 8.00-19.00, czw. 8.00-15.00, sob. 8.00-13.00

Spotkanie z Antonim Piechniczkiem, 12.06, godz. 18.00, Ratusz

 

Sieroszewice

Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Ostrowska 49, tel. 62 739 62 92, www.biblioteka-sieroszewice.pl

pn. 11.00-18.00, wt., czw. 8.00-18.00, pt. 8.00-15.00

VII Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Pawła Brylińskiego, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 15.07.

 

Skoki

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Eugeniusza Paukszty, ul. Rogozińska 1B, tel./fax 61 824 22 81, www.bibliotekaskoki.pl

pn.-pt. 9.00-19.00, sob. 9.00-14.00

Święto Miasta i Gminy Skoki. Wystąpią m.in.: Kabaret Młodych Panów, Maciej Kujawa, Natalia Szroeder, 16.06, od godz. 15.00

 

Strzałkowo

Biblioteka Publiczna Gminy, Al. Prymasa Wyszyńskiego 22, tel./fax 63 275 03 23, www.strzalkowo.naszabiblioteka.com

pn., śr. 10.00-18.00, wt., czw. 8.00-15.00, pt. 8.00-16.00, sob. 8.00-12.00

Uroczyste zakończenie Strzałkowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, 11.06, godz. 17.00, GOK

 

Suchy Las

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Szkolna 16, tel. 61 250 04 01, tel./fax 61 250 04 04, www.osrodekkultury.pl/biblioteka

pn.-pt. 9.00-18.00, ost. sob. m-ca 9.00-13.00

Dni Gminy Suchy Las. Wystąpią m.in.: Beata i Bajm, Robert Makłowicz, Akurat, 16.06, od godz. 15.00 (współorganizacja)

Pokazy końcowe uczestników zajęć organizowanych przez CKiBP: koncert pianistyczny, 11.06, godz. 18.30; pokaz baletowy, 12.06, godz. 18.00; koncert wokalny, 13.06, godz. 18.00; pokaz teatralny, 14.06, godz. 17.30; koncert gitarowy, 14.06, godz. 18.30; pokaz baletowy, 15.06, godz. 17.30

„Krajobrazy i Przyroda Wielkopolski” – konkurs fotograficzny, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 21.10.

Wystawa „Barwy Suchego Lasu” w Kórniku, czynna do 15.06, Kórnickie Centrum Rekreacji i Sportu OAZA, ul. Krasickiego 1, Kórnik; współorganizacja

 

Swarzędz

Biblioteka Publiczna, os. Czwartaków 1, tel./fax 61 818 63 14, www.biblioteka.swarzedz.pl

pn. 11.00-19.00, wt.-czw. 10.00-18.00, pt. 8.00-16.00

Wystawa prac w technice haftu krzyżykowego, czynna do 14.06, galeria Wielokropek, os. Czwartaków 1

 

Szamotuły

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Edmunda Calliera, Rynek 10, tel./fax 61 292 13 61, tel. 61 292 11 43, www.biblioteka-szamotuly.pl

pn., śr., pt. 9.00-17.00, wt., śr. 9.00-15.00

Subiektywny Przewodnik po Ziemi Szamotulskiej cz. 2 – konkurs plastyczno/poetycko-literacki dla młodzieży i dorosłych, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 22.06.

Galeria Jednego Dzieła: obraz olejny Jarosława Kałużyńskiego „Dwa ptaki”

„Kolekcja rysunków i akwarel Wiktora Zina”– wystawa czynna do 29.06.

 

Ślesin

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Kleczewska 15, tel./fax 63 270 40 64, www.slesin.naszabiblioteka.com

pn., śr., pt. 10.00-18.00, wt., czw. 8.00-16.00, pierwsza i trzecia sob. m-ca 8.00-13.00

Projekt „Koziołek Matołek wędruje do...”: spotkania z autorem w Bibliotece: 11.06 – spotkanie z Tomaszem Maciejem Trojanowskim, 12.06 – spotkanie z Renatą Piątkowską, 13.06 – spotkanie z Marcinem Pałaszem, 14 i 15.06 – spotkania z Katarzyną Ryrych

Wystawa prac zgłoszonych w konkursie pt. „Czytam książki nagrodzone statuetką Koziołka Matołka” realizowanego w ramach projektu pn. Koziołek Matołek wędruje do...

 

Śrem

Biblioteka Publiczna im. Heliodora Święcickiego, ul. Grunwaldzka 10, tel. 61 283 54 67, www.biblioteka.srem.pl

pn. 11.00-15.00, wt.-pt. 10.00-19.00, sob. 9.00-13.00

Czytamy przedszkolakom – głośne czytanie dla dzieci ze śremskich przedszkoli, 11.06, godz. 9.00 i 11.00; 13.06, godz. 10.30; 14.06, godz. 10.00; 15.06, godz. 9.00 i 11.00, wypożyczalnia dla dzieci

Audio-Baby – zajęcia multimedialne dla przedszkolaków, 12.06, godz. 9.00, mediateka

Literackie Poranki Malucha: dla dzieci od 1 do 3 lat, 12.06, godz. 11.00, wypożyczalnia dla dzieci

Zabawy i gry planszowe dla dzieci, 12.06, godz. 15.00, Filia Błociszewo

Dinozaury – spotkanie dla dzieci, prowadzi Piotr Witoń (zajęcia odpłatne), 13.06, godz. 10.00, sala animacji

Zajęcia biblioteczno-edukacyjne dla dzieci, 13.06, godz. 14.30, Filia Pysząca

O pochodzeniu nazwisk– zajęcia edukacyjno-biblioteczne dla dzieci szkolnych, 14.06, godz. 13.45, Filia Przy Moście

Kurs komputerowy dla dorosłych (zajęcia odpłatne), 14.06, godz. 16.00, pracownia komputerowa

Książka na wakacje „Czytamy – polecamy” – spotkanie dla dzieci i młodzieży, 14.06, godz. 16.00, Filia Niesłabin

Biblioteka Przedszkolaka – zajęcia dla dzieci przedszkolnych, 15.06, godz. 12.00, Filia Wyrzeka

Filmowe poranki dla dzieci, 16.06, godz. 10.00, mediateka

 

Środa Wielkopolska

Miejska Biblioteka Publiczna im. R.W. Berwińskiego, pl. Zamkowy 7, tel. 61 285 80 49, www.mbpsrodawlkp.pl

pn.-pt. 9.00-18.00, sob. 9.00-13.00

75 .Uczta Duchowa – jazzowe aranżacje utworów o Jamesie Bondzie, 14.06, godz. 17.30

 

Trzcianka

Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury im. Kazimiery Iłłakowiczówny, ul. Sikorskiego 22, tel./fax 67 216 33 59, www.biblioteka-trzcianka.pl

pn.-pt. 8.00-19.00, sob. 8.00-15.00

Spotkanie autorskie z Maciejem Lewkowiczem połączone z promocją tomiku wierszy „Kształty wiary”, 11.06, godz. 17.00

 

Trzcinica

Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Szkolna 2c, tel. 62 332 20 83, www.biblioteka.trzcinica.com.pl

pn., wt., pt. 8.00-17.00, śr. 8.00-16.00, czw. 9.00-17.00

II edycja konkursu literackiego o „Laur Złotej Trzciny”, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; konkurs trwa do 15.06.

 

Wągrowiec

Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Średnia 18, tel. 67 262 00 68, 725 255 955, www.mbp.wagrowiec.eu

pn., wt., czw., pt. 8.00-17.00, śr. 8.00-18.00, sob. 9.00-13.00

Quiz wiedzy o Wągrowcu, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; wypełnione kupony z pytaniami należy dostarczyć do 10.07.

„Dla matki i dziecka” – wystawa prac Sekcji Rękodzieła Wągrowieckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, czynna do 15.06.

 

Powiatowa Biblioteka Publiczna, ul. Kościuszki 49, tel. 67 268 56 25, www.pbp.wagrowiec.pl

pn.-pt. 7.45-17.00, sob. 9.00-13.00

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki: rozmowa o książce „Wśród mangowych drzew” Madhur Jaffrey, indyjskiej aktorki i pisarki, 12.06.

Odjazdowy Bibliotekarz – rajd rowerowy bibliotekarzy, czytelników oraz wszystkich sympatyków słowa pisanego i rowerów (obowiązują zapisy), 16.06, godz. 10.00; zbiórka o godz. 9.30 przed biblioteką, ul. Kościuszki 49

 

Witkowo

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Powstańców Wielkopolskich 17a, tel./fax 61 477 81 62, www.biblioteka-witkowo.com.pl

pn., śr., pt. 11.00-18.00, wt., czw., sob, 8.00-14.00,

Spotkania z książką dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, 16.06, godz. 11.00-13.00

 

Wronki

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy – Wroniecki Ośrodek Kultury, ul. Szkolna 2, tel. 67 254 06 17, www.wokwronki.pl

pn., śr., czw., pt. 8.00-18.00, wt. 8.00-15.00

Kreatywne Wronki: „Minecraftowe maskotki” – szycie z filcu, 14.06, godz. 16.00

 

Września

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Dzieci Wrzesińskich 13, tel. 61 436 25 96, www.biblioteka.wrzesnia.pl

pn. 10.00-18.00, wt.-pt. 8.00-18.00, pierwsza sob. m-ca 8.00-14.00

Spotkanie autorskie z Katarzyną Bondą – polską dziennikarką i scenarzystką, pisarką, autorką powieści kryminalnych, 12.06, godz. 18.00

 

Wyrzysk

Biblioteka w Wyrzysku – Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, ul. Kościuszki 15, tel. 67 286 26 64; fax 67 286 20 90, www: biblioteka.mgokwyrzysk.pl

pn.-czw. 8.00-17.00, pt. 8.00-15.00, sob. 9.00-13.00

Narodowe Czytanie – „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego, 12.06, godz. 16.00

Przystanek Pomysłów – zajęcia dla dzieci, 15.06, godz. 14.45, Filia Osiek nad Notecią

„Polska za sto lat”– konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży, regulamin na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 15.06.

 

Zbąszyń

Biblioteka Publiczna w Zbąszyniu – Zbąszyńskie Centrum Kultury, ul. 17 Stycznia 59a, tel./fax 68 386 07 00, www.biblioteka.zbaszyn.pl

pn., wt., czw., pt. 9.00-19.00, śr. 11.00-16.00, sob. 9.00-13.00

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki: rozmowa o książce Wojciecha Kuczoka „Czarna”, 11.06, godz. 17.00

„Bezpieczny świat dziecka” – spotkanie z funkcjonariuszami policji na temat bezpieczeństwa dzieci w życiu codziennym oraz w sytuacjach nadzwyczajnych, 13.06, godz. 11.00

„Baśnie żydowskie” – warsztaty czytelniczo-plastyczne dla dzieci (także z rodzicami), 16.06, godz. 10.00

„Serce w Zbąszyniu – Zbąszyń w sercu”– wystawa fotografii Estery Grocholewskiej, czynna do 15.06.

 

Zduny

Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta, ul. Sienkiewicza 9, tel./fax 62 721 51 72, www.biblioteka.zduny.pl

pn.-pt. 10.00-18.00, sob. 9.00-12.00

„Otwartość”– wystawa fotograficzna Zuzanny Nadziei oraz Jolanty Rosolak, Filia w Konarzewie

 

Złotów

Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida, ul. Grochowskiego 17, tel./fax 67 263 20 00, www.biblioteka-zlotow.pl

pn.-pt. 8.00-18.00, sob. 8.00-13.00

„Mała Ojczyzna codzienna”– konkurs fotograficzny, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 15.08.

Oseskowy Klubik Bajkowy – zajęcia dla dzieci w wieku 3-6 lat, 13.05, godz. 15.30

 

Żerków

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Wiosny Ludów 1, tel. 62 740 30 56, email: biblioteka@zerkow.pl, www.biblioteka.zerkow.pl

pn., wt., czw., pt. 8.00-17.00, śr. 8.00-16.00, sob. 8.00-13.00

4 edycja Festiwalu Wieża Rocka Żerków, 16.06, godz. 16.30, amfiteatr (współorganizacja)

II Przegląd Młodych Talentów Wokalnych Szkoła Rocka Żerków, 17.06, godz. 13.00, amfiteatr (współorganizacja)

 

Wyniki wyszukiwania ({[{total}]})

brak wyników wyszukiwania

Newsletter

Zapisano adres do bazy.

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera.