Wykorzystujemy pliki cookies do zapamiętania ustawień i preferencji użytkownika. Więcej informacji znajdziesz w Polityce cookies. Jeśli się nie zgadzasz, możesz w swojej przeglądarce wyłączyć zgodę na ich przechowywanie.

{[{category.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej organizatorów

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
{[{category.name}]}
{[{tag.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej wydarzeń powiat{[{region.name}]}

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
Data
{[{month.name}]}
{[{day.name}]} {[{day.day}]}
« wcześniejsze daty dalsze daty »
{[{category.name}]} {[{tag.name}]} {[{place.name}]} {[{date.date_from}]} - {[{date.date_to}]} wyczyść

Kalendarium wydarzeń bibliotecznych 11-17/03/2019

Chodzież

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Michalskiego, ul. Kościuszki 32, tel. 67 381 81 38, tel./fax 67 381 81 08, www.biblioteka-chodziez.pl

pn.– pt. 8.00-19.00, sob. 8.00-13.00

„100-lecie praw wyborczych kobiet w Chodzieży” – spotkanie, 11.03, godz. 16.00, czytelnia

 

Czarnków

Miejska Biblioteka Publiczna – Miejskie Centrum Kultury, pl. Wolności 5, tel. 67 255 59 82, www.mbp.czarnkow.pl

pn.-pt. 8.00-17.00, sob. 9.00-13.00

Konkurs plastyczny na „Wielkanocną pisankę”, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 5.04.

II Powiatowy Konkurs Plastyczny „Wielkanocna palma”, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 5.04.

 

Czempiń

Biblioteka Publiczna, ul. Parkowa 2, tel. 61 282 64 03, www.biblioteka.czempin.pl

pn.-pt. 9.00-19.00

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki: rozmowa o książce Teresy Tomsiak „dom utracony, dom ocalony”, 13.03, godz. 18.00

Wystawa prac Arkadiusza Cypriana – artysty malującego ustami, czynna do 21.03.

„A ja jednak czytam” – konkurs czytelniczy dla dzieci, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; trwa do 15.12.

 

Czerniejewo

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Ks. Prymasa St. Wyszyńskiego 6, tel. 61 429 13 43, 61 429 13 28, www.biblioteka.czerniejewo.pl

pn. 10.00-18.00, wt., czw., pt. 9.00-15.00, śr. 8.00-16.00

Spotkanie autorskie z Michalem Szulimem (obowiązują zapisy), 15.03, godz. 16.30

„Słodka muffinka” – zajęcia dla dzieci, 15.03, godz. 15.30, Filia w Żydowie

 

Czerwonak

Gminna Biblioteka Publiczna, os. 40-lecia PRL 7a, tel./fax 61 812 07 01, www.biblioteka.czerwonak.pl

pn.11.00-19.00, wt. 10.00-18.00, śr. 8.00-16.00, czw. 9.00-17.00, pt. 8.00-15.00, ost. sob. m-ca 9.00-14.00

Wiosenne czytanie bajek oraz warsztat plastyczny dla dzieci, 12.03, godz. 16.00, Filia w Koziegłowach

 

Dopiewo

Gminna Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury, ul. Konarzewska 12, tel./fax 61 814 82 23, www.bibldop.pl

pn., wt., czw. 10.00-18.00, śr., pt. 8.00-15.00

„Spotkanie z historią” – lekcja biblioteczna dla przedszkolaków z Dąbrówki, 11.03, godz. 9.00; 12.03, godz. 10.00 i 11.00, Filia w Dąbrówce

„Czerwony Kapturek” – spektakl dla dzieci Teatru Władca Lalek, 14.03, godz. 10.00, sala biblioteczna OSP w Dopiewie, ul. Szkolna 21

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego dla Seniora, 14.03, godz. 18.30, Klub Rondo w Skórzewie, ul. Kozierowskiego 1

 

Duszniki

Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury, ul. Jana Pawła II 8, tel. 61 291 94 80, 508 570 445, www.bpicak.pl

pn., śr., czw. 8.00-16.00, wt. 8.00-17.00, pt. 8.00-15.00

Zajęcia plastyczne, 14.03, godz. 15.15

 

Gniezno

Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna, ul. Staszica 12a, tel. 61 426 32 61, www.biblioteka.gniezno.pl

Biblioteka Główna, ul. Mieszka I 16, pn. 10.00-20.00, wt.-pt. 10.00-18.00, sob. 9.00-14.00; Wypożyczalnia dla Dzieci, ul. Mieszka I 15, pn.-pt. 10.00-18.00, sob. 9.00-14.00

„Tu się czyta Jeżycjadę”, szczegóły akcji na stronie internetowej i Fb Biblioteki, 4-28.03.

 

Golina

Biblioteka Publiczna w Golinie, pl. Kazimierza Wielkiego 12, tel. 63 241 81 21, www.golina.naszabiblioteka.com

pn.-śr., pt. 9.00-18.00, czw. 13.00-18.00

Spotkanie z Agatą Kołakowską z okazji Dnia Kobiet, 15.03, godz. 17.30

Konkurs „Golinianie dzieciom” – III edycja, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 31.05.

 

Gorzyce Wielkie

Gminna Biblioteka Publiczna w Gorzycach Wielkich, ul. Piaskowa 3, tel./fax 62 734 73 70, www.biblioteka-gorzyce.pl

pn., śr., pt. 8.00-16.00, wt., czw. 10.00-18.00, sob. 8.00-13.00

Kreatywne wtorki w Bibliotece – zajęcia dla dzieci w wieku 6-10 lat, 12.03, godz. 16.00

 

Gostyń

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Wrocławska 257, tel. 65 572 09 52, fax 65 575 12 99, www.biblioteka.gostyn.pl

wt., śr. 11.00-18.00, czw. 9.00-18.00, pt. 8.00-18.00, sob. 9.00-14.00

Spotkanie Klubu Mam, 11.03, godz. 10.00-12.00

Wernisaż wystawy prac malarskich Arkadiusza Cypriana, 11.03, godz. 17.00; wystawa czynna do 8.04.

 

Grodzisk Wielkopolski

Grodziska Biblioteka Publiczna, ul. Kolejowa 12, tel. 61 444 52 35, www.biblioteka.gro.pl

pn. 9.00-17.00, wt., czw., pt. 9.00-16.00, śr. 11.00-15.00

„Sleeveface czyli ubierz się w książkę” – konkurs dla dzieci i młodzież do lat 15, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 23.03.

 

Jaraczewo

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Kolejowa 7, tel./fax 62 740 80 83; 62 740 80 59, www.biblioteka.jaraczewo.pl

pn., śr. 8.00-18.00, wt., czw., pt. 8.00-16.30, sob. 9.00-13.00

„Z jak zdrowy styl życia” – spotkanie z Lilianą Waliszką na temat zdrowego stylu życia, 13.03, godz. 16.00

 

Jarocin

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Park 3, tel./fax 62 747 23 46; 62 747 84 71, www.bibliotekajarocin.pl

pn.-pt. 8.00-18.00, sob. 9.00-13.00

W cyklu „Nie taka inność straszna...”: spotkanie z Pauliną Janowicz – konsultantką do spraw medycznej marihuany, 13.03, godz. 17.00, czytelnia w Pałacu Radolińskich

 

Kalisz

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka, ul. Łazienna 6, tel. 62 757 34 30, 757 22 88; fax 62 766 54 47, www.mbp.kalisz.pl

pn., wt., czw. 10.00-18.00, śr., pt. 8.00-15.00

Droga książki od pisarza do czytelnika – spotkanie z cyklu „Moja przyjaciółka książka”, 11.03, Filia nr 2, ul. Serbinowska 25

Konsultacje w pokoju terapeutycznym prowadzone przez Katarzyną Pakułę-Sobczak, 11.03, godz. 16.00-18.00, Filia nr 3, ul. Krótka 3

Spotkanie z cyklu „Zaproszenie do Świata Baśni”, 15.03, Filia nr 2, ul. Serbinowska 25

Wokół tolerancji – „Inność nie dzieli” – konkurs dla uczniów szkół podstawowych klas IV-VIII, czas trwania konkursu 4-22.03, Filia nr 3, ul. Krótka 3

„Ze wszystkich nauk medycyna jest najszlachetniejsza”. Sylwetki kaliskich lekarzy od Zemełki do Hindemitha – wystawa, czynna do 29.03, Filia nr 3, ul. Krótka 3

„Z dziejów kaliskiego szkolnictwa” – wystawa, czynna do 30.04, Filia nr 5, ul. Złota 26-28

„Miłość” – wystawa oparta na tekstach Janusza Korczaka, czynna do 29.03, Filia nr 9, ul. Serbinowska 1A

„Kaliszanki piszące’ – wystawa z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet, czynna do 29.03, Filia nr 7, ul. Tuwima 10

„Muzyk jest władcą: wszak rzesza go słucha” – wystawa w ramach obchodów Roku Stanisława Moniuszki, czynna do 30.04.

 

Kaźmierz

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Dworcowa 14, tel. 61 291 84 08, www.biblioteka.kazmierz.com.pl

pn., śr., czw. 13.00-19.00, wt. 10.00-15.00, pt. 11.00-17.00

Spotkanie z Łukaszem Wierzbickim, 14.03, godz. 17.00

 

Kleczew

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna, pl. Piłsudskiego 14, tel. 63 270 10 11, fax 63 270 80 87, www.biblioteka.kleczew.pl

pn., śr., pt. 10.00-18.00, wt., czw. 8.00-16.00, sob. 9.00-13.00

Spotkanie z Edwardem Łysiakiem – autorem trylogii „Kresowa opowieść”, 15.03, godz. 16.00

 

Koło

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Kolejowa 19, tel./fax 63 217 80 03, 217 80 02, www.biblioteka-kolo.pl

pn.-śr., pt. 8.00-18.00, czw. 13.00-15.00, sob. 9.00-14.00

Akademia Plastyki (grupa zamknięta), 11.03, godz. 16.00

Zajęcia z elementami biblioterapii (grupa zamknięta), 12.03, godz. 16.00

Konkurs czytelniczy „Wybieramy Mistrza Pięknego Czytania Powiatu Kolskiego’ 2019”, 14.03, godz. 9.00, czytelnia

„III Dyktando dla Dorosłych i Młodzieży” , szczegóły na stronie internetowej biblioteki; zgłoszenia do 15.03.

„Przyroda Ziemi Kolskiej w obiektywie” – konkurs fotograficzny, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 15.03.

„Moja podróż z Koziołkiem Matołkiem” – konkurs plastyczny dla dzieci, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 15.03.

„Planszówka” – konkurs plastyczny dla dzieci, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 5.04.

 

Komorniki

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Stawna 7/11, tel. 61 810 76 13, www.biblioteka-komorniki.pl

pn., pt. 8.00-16.00, wt. 10.00-19.00, śr. 8.00-15.00, czw. 8.00-16.00

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki: rozmowa o książce Jerzego Stuhra „Moje smoki na dobre i złe”, 14.03, godz. 18.00, Filia w Plewiskach, ul. Grunwaldzka 612A

 

Konin

Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Dworcowa 13, tel./fax 63 242 85 37, www.mbp.konin.pl

pn. 11.00-18.00, wt. 9.00-15.00, śr., pt. 10.00-17.00, czw. 12.00-15.00

„Zielone Rymy” – konkurs poetycki na wiersz o tematyce przyrodniczo-ekologicznej, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; zgłoszenia do 19.04.

„Magiczny ilustrator” – Powiatowy konkurs plastyczny na ilustrację wybranej książki Zofii Urbanowskiej, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy przesyłać do 15.05.

„Zosia w krainie fantazji” – Powiatowy Konkurs Literacki na opowiadanie fantastyczne inspirowane powieścią „Gucio Zaczarowany” Zofii Urbanowskiej, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy przesyłać do 30.08.

„Zofia Urbanowska 1849-1939” – wystawa, czynna do 31.05, Filia „Siódemka”

 

Kostrzyn

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Kazimiery Iłłakowiczówny, ul. Poznańska 20, tel. 61 817 83 82, www.biblioteka-kostrzyn.pl

pn., śr., pt. 10.00-18.00, wt., czw. 8.00-16.00, sob. 9.00-13.00

„Przyjaźni dar odwróci zły czar” – teatr dla dzieci, 13.03, godz. 10.45

 

Kościan

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Tomaszewskiego, ul. Wrocławska 28b, tel. 65 512 00 40, 65 511 00 26, www.biblioteka.koscian.pl

pn.-śr., pt. 10.00-18.00, czw., sob. 8.00-15.00

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki: rozmowa o książce Katarzyny Bondy „Pochłaniacz”, 13.03, godz. 17.00

W cyklu „Z historią przy kawie”: „Buddyzm – filozofia, religia, sposób życia” – wykład dr. Emiliana Prałata, 15.03, godz. 18.00

 

Kórnik

Biblioteka Publiczna, ul. Poznańska 65, tel. 61 817 00 21, www.biblioteka.kornik.pl

pn., wt., pt. 11.00-19.00, śr., czw. 8.00-15.00, pierwsza, druga i trzecia sob. m-ca 9.00-13.00

Bajkoczytanie: „Opowiadania do chichotania”, 12.03, godz. 17.30

 

Krajenka

Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta – Krajeński Ośrodek Kultury, Rynek 1, tel. 67 263 81 94, tel./fax 67 263 83 71, www.kok.krajenka.pl

wt.-czw. 11.00-18.00, pt. 9.00-16.00, sob. 8.00-15.00

Kącik Animacji w Bibliotece: „Kwiaty dla Ciebie” – zajęcia plastyczne, 13.03, godz. 16.30

 

Krotoszyn

Krotoszyńska Biblioteka Publiczna im. Arkadego Fiedlera, ul. Benicka 9, tel./fax 62 725 27 83, www.biblioteka.krotoszyn.pl

pn.-pt. 9.00-17.00

Dzień Kobiet w Krotoszyńskiej Bibliotece, 12.03, godz. 17.00

Planszowa środa w Krotoszynie, 13.03, od godz. 16.00, Biblioteczne Centrum Multimedialne

Spotkanie Klubu Mam, 14.03, godz. 10.00

„Witajcie w Naszej Bajce” – konkurs czytelniczy ze znajomości książki Jana Brzechwy „Akademia Pana Kleksa” – dla uczniów szkół podstawowych, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; zgłoszenia do 25.03.

Konkurs na najładniejszą kartkę wielkanocną, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy składać do 3.04.

 

Krzykosy

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Główna 27, tel. 61 286 25 31, www.bibliotekakrzykosy.pl

pn., śr., czw. 7.00-15.00, wt., pt. 12.00-19.00

„Wierszowanie Skrzatów. Tadeusz Kubiak” – konkurs recytatorski przedszkolaków, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; zgłoszenia do 29.03.

 

Krzywiń

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Kasztelańska 1, tel./fax 65 517 06 11, www.krzywin.eu.org

pn.-pt. 9.00-17.00

Zajęcia plastyczne dla dzieci, 12.03, godz. 16.00

Zajęcia z koreańskiej sztuki walki (odpłatnie), 13.03, godz. 17.30, Filia Bieżyń

„Pisanka Wielkanocna” – konkurs dla dzieci i młodzieży, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 1.04.

 

Leszno

Miejska Biblioteka Publiczna im. St. Grochowiaka, ul. B. Chrobrego 3, tel. 65 520 53 55, www.mbpleszno.pl

pn., śr., pt. 10.30-18.00, wt., czw. 9.00-16.00

Spotkanie z cyklu „Czytając siebie – laboratorium sztuki i ruchu”, które poprowadzi Bożena Łuczak, 12.03, godz. 18.00, Biblioteka Ratuszowa

Spotkanie z Marcinem Wichą, laureatem Nagrody Literackiej „Nike 2018”, 13.03, godz. 18.00, Biblioteka Ratuszowa

„W świecie wyobraźni” – wernisaż wystawy Lidii Przewoźnej, 15.03, godz. 17.00; czynna do 3.04.

Spotkanie z poetą, prozaikiem i marynistą – Bogusławem Janiczakiem, 15.03, godz. 17.00, Biblioteka Ratuszowa

„Żyj pełną piersią” – wystawa Fundacji Arena i Świat, czynna do 17.03, Galeria Dworcowa

 

Lipka

Gminna Biblioteka Publiczna im. IV Dywizji Piechoty WP – Gminny Ośrodek Kultury, ul. IV Dywizji Piechoty WP 2, tel./fax 67 266 51 36, goklipka.pl/category/biblioteka

pn.-pt. 9.00-17.00

Konkurs czytelniczy „I ty bądź czytelny” – najaktywniejszy czytelnik, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; trwa do 30.05.

 

Luboń

Biblioteka Miejska, ul. Żabikowska 42, tel./fax 61 813 09 72, www.biblub.com

pn.-śr. 11.00-19.00, czw.-sob. 9.00-15.00

Kino Kamera, 11.03, godz. 17.00; wstęp: 5 zł

Nauka gry na ukulele (odpłatnie, obowiązują zapisy), 12.03, dzieci w wieku 3-5 lat – godz. 16.00; dzieci 6-10 lat – godz. 17.00

„Wokół Wielkiej Sceny” – operowe spotkanie z redaktorem Piotrem Nędzyńskim oraz jego gośćmi, 13.03, godz. 18.00; wstęp wolny

Warsztaty plastyczne dla dzieci, 16.03, godz. 9.00 i 10.30

„Urodziny słonia Elmera” – animacje poprowadzi Bajanka, 16.03, godz. 12.00; wstęp: 5 zł

Konkurs plastyczny na ilustrację do plakatu informującego o lubońskich obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; zgłoszenia do 11.03.

 

Łubowo

Biblioteka Publiczna Gminy, Łubowo 13f, tel. 61 427 59 34, www.lubowo.pl

pn., pt. 9.00-19.00, wt., czw. 9.00-15.00, śr. 9.00-17.00, pierwsza i ost. sob. m-ca 9.00-13.00

Konkurs „Palma Wielkanocna 2019”, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; zgłoszenia do 12.04 (współorganizacja)

 

Malanów

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna, ul. Kaliska 2, tel. 63 288 33 22, www.ckibp.malanow.pl

pn.-pt. 10.00-18.00

Akcja „Moda na czytanie z biblioteką w Malanowie” – dla dzieci w wieku 6-9 lat, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; termin akcji: wrzesień 2018 – maj 2019

 

Miedzichowo

Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Poznańska 16, tel./fax 61 441 02 00, www.biblioteka-miedzichowo.pl

Miedzichowo: wt., czw. 7.30-15.00, śr. 8.00-16.00; Bolewice: pn. 8.00-18.00, wt. 9.00-17.00, czw. 8.00-16.00, pt. 11.00-16.00

„Książka żyje… Naprawdę!” – wystawa fotografii z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Morągu, czynna do 15.03, Filia w Bolewicach

 

Mieścisko

Gminna Biblioteka Publiczna im. Czesława Chruszczewskiego, ul. T. Kościuszki 11, tel. 61 427 80 76, www.miescisko.naszabiblioteka.com

pn.-pt. 9.00-20.00, sob. 9.00-14.00

Babski Kabaret „Old Spice Girls!”, 16.03, godz. 17.00; bilet 30 zł

 

Międzychód

Biblioteka Publiczna im. Jana Daniela Janockiego, pl. Kościuszki 9, tel. 95 748 24 37, bpicakmiedzychod.pl

pn., wt., czw., pt., sob. 9.00-17.00

Koncert na życzenie – Andrzej Rybiński, 17.03, godz. 17.00, sala widowiskowa BPiCAK

 

Miłosław

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy – Miłosławskie Centrum Kultury, ul. Dworcowa 4, tel. 61 438 21 65, www.mckmiloslaw.com.pl

pn.-pt. 10.00-18.00

„Biblioteka dla Malucha” – zajęcia dla dzieci w wieku 1-4 lat, 15.03, godz. 15.30, Filia w Orzechowie

 

Nowe Miasto nad Wartą

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Poznańska 8a, tel. 61 287 46 18, www.nowemiasto.naszabiblioteka.com

pn., śr.-pt. 10.00-18.00, wt. 9.00-15.00, pierwsza i trzecia sob. m-ca 9.00-13.00

Zajęcia literacko-plastyczne dla dzieci w wieku 6-11 lat, 13.03, godz. 15.30-17.00, Filia w Chociczy

Zajęcia plastyczne dla dzieci w wieku 6-12 lat, 15.03, godz. 15.00, Filia w Chociczy

 

Nowy Tomyśl

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna, ul. Witosa 8, tel. 61 442 12 70, www.bibliotekant.pl

pn., wt., czw., pt. 9.00-87.00, śr. 11.00-16.00, sob. 10.00-14.00

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki: rozmowa o książce „Święta tajemnica” Krzysztofa Koziołka, 12.03, godz. 18.00

Spotkanie Językowego Pogotowia, 14.03, godz. 18.00

„Księżniczka i dobry smok” – spektakl teatralny w wykonaniu grupy „Lolki” z Przedszkola nr 4 im. Bolka i Lolka, 15.03, godz. 16.00

 

Oborniki

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Antoniego Małeckiego, ul. Kopernika 10, tel./fax 61 296 02 65, www.biblioteka.oborniki.pl

pn.-pt. 9.00-18.00

Warsztaty dla mamy i bobasa – zajęcia z książką, piosenką i zabawami sensorycznymi dla mam z dziećmi w wieku od 6 miesięcy do 3 lat, 12.03, godz. 10.00

Spotkanie z podróżniczką Natalią Siódmiak, 12.03, godz. 18.00

Warsztaty komiksowe dla młodzieży, które poprowadzi rysownik i wydawca Witold Tkaczyk; tematem zajęć będzie specyfika i język komiksu, 13.03, godz. 17.00-19.00

„Maluch w świecie książki” – program czytelniczy dla Żłobka Miejskiego, 14.03, godz. 9.00

Spotkanie autorskie z Piotrem Haftkiem, który opowiadać będzie o swojej debiutanckiej powieści „Po okręgu”, 14.03, godz. 18.00

„Impresje o Obornikach i nie tylko” – wystawa malarstwa Ewy Stroińskiej, czynna do 30.03.

 

Opalenica

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, os. Centrum 11, tel. 61 447 74 30, ckibopalenica.pl

pn., wt., pt. 10.00-18.00, śr. 8.00-20.00, czw. 8.00-15.00, sob. 9.00-13.00

Spotkanie „Czego nie powie ci Arab”, prowadzone przez Agnieszkę Chęś, 14.03, godz. 18.00, sala nad OSP

Kino Łączy: Filmowa jazda bez trzymanki, 15.03, godz. 19.00, sala nad OSP

Muzyczna zadyma, 15.03, godz. 18.00, aula kulturalno-rozrywkowa; bezpłatne wejściówki dostępne w CKiB

„Pochwal się Opalenicą” – konkurs fotograficzny, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; kategoria „Fotografie”, kolejne terminy oddawania prac: do 31.05, do 13.09, do 15.11; kategoria „Trasa”, prace należy przekazać do 15.11.

 

Ostroróg

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Wroniecka 14, tel./fax 61 291 65 10, www.biblioteka.ostrorog.net

pn., śr. 8.00-15.00, wt. 8.00-18.00, czw., pt. 8.00-16.00

Ozdoby wielkanocne – zajęcia świetlicowe, 16.03, godz. 10.30-13.30, świetlica wiejska w Bininie; godz. 14.00-17.00, świetlica wiejska w Dobrojewie

Konkurs plastyczny na „Palmę Wielkanocną”, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 22.03.

 

Ostrowite

Gminna Biblioteka Publiczna w Ostrowitem, ul. Zachodnia 3a, tel. 63 276 52 03, www.ostrowite.naszabiblioteka.com

pn., wt. 10.30-18.00, śr. 8.00-15.30, pt. 11.00-18.30

Warsztaty decoupage – dla dorosłych, 15.03, godz. 15.00-18.00; koszt: 15 zł

 

Ostrów Wielkopolski

Biblioteka Publiczna im. Stefana Rowińskiego, ul. Wolności 2, tel./fax 62 737 47 00, www.biblioteka-ostrow.pl

pn., wt., czw., pt. 8.00-18.00, śr. 9.00-14.00, sob. 9.00-13.00

„Urządzenia elektroniczne w rękach małego dziecka” – prelekcja, 14.03, godz. 16.30, czytelnia Filii nr 7 dla Dzieci i Młodzieży, ul. Królowej Jadwigi 3

„Ostrów oczami jego mieszkańców” – konkurs plastyczny, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; termin składania prac do 19.04.

 

Piła

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Pantaleona Szumana w Pile, ul. Mariana Buczka 14, tel. 67 351 79 03, 67 351 79 04, www.biblioteka.pila.pl

pn.-pt. 8.00-19.00, sob. 8.00-15.00; Oddz. dla Dzieci, pn.-pt. 8.00-18.00, sob. 8.00-15.00

Baśniowy Jadwiżyn – zajęcia interaktywne dla dzieci w wieku 3-6 lat i rodziców, 11.03, godz. 16.00, Filia nr 6, ul. Kr. Jadwigi 17

Zabawy z Zielonym Wężem – zajęcia interdyscyplinarne dla dzieci w wieku 3-6 lat i ich rodziców, 12.03, Filia nr 9, ul. Wenedów 8A

Kreatywni aktywni – warsztaty decoupage dla młodzieży i dorosłych, 13.03, godz. 16.00, Filia nr 1, ul. Ludowa 11

Karty na stół – turnieje brydżowe dla mieszkańców osiedla, 13.03, godz. 13.30, Filia nr 9, ul. Wenedów 8A

Klub Gier Planszowych – rozgrywki dla dzieci i młodzieży, 13.03, godz. 15.00, Filia nr 8, ul. Andersa 10

Rodzinne popołudnia z Misiem: spotkania z książką i jej twórcami – zajęcia dla dzieci w wieku do 6 lat z rodzicami, 13.03, godz. 17.00, Oddział dla Dzieci, ul. Staromiejska 14

Spotkanie autorskie z Jakubem Żulczykiem, 13.03, godz. 18.00, wypożyczalnia Biblioteki Głównej, ul. Staromiejska 14

Twórczy Papier – zajęcia literacko-plastyczne dla dzieci z osiedla w wieku 7-10 lat, 14.03, godz. 15.15, Filia nr 7, al. Poznańska 91

Opowiem Ci książkę – zajęcia literacko-plastyczne dla dzieci w wieku 6-10 lat, 14.03, godz. 17.00, Filia nr 9, ul. Wenedów 8A

Kącik Gier Planszowych – spotkanie dla dzieci od lat 6 wraz z rodzicami, 16.03, godz. 8.00, Oddział dla Dzieci, ul. Staromiejska 14

Galeria różności: „Dziadek do orzechów” – wystawka, Filia nr 7, al. Poznańska 91

„Plama” w obrazach Klubu Seniora RCK „Fabryka Emocji” – wystawa czynna do 15.03, Filia nr 3, ul. Prusa 16

Wystawa sitodruków Natalii Duszy, studentki III roku grafiki w Pracowni Serigrafii na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, czynna do 23.03, Filia nr 1, ul. Ludowa 11

Zręczne ręce: „Haftem malowane” – wystawka prac czytelników, Filia nr 7, al. Poznańska 91

„4 Pory Roku” – wystawa malarstwa Alfredy Stawskiej, członkini grupy plastycznej „Atelier” przy PSM L-W, czynna do 15.03, Filia nr 4, al. Powstańców Wlkp. 62

Skarby z mojej komody: „Piła na kartach pocztowych” – kolekcja Krzysztofa Maracha, Filia nr 6, ul. Królowej Jadwigi 17

Poetycka 4 – salonik poetycki: „„Zakamarki myśli” – prezentacja wierszy Edmunda Muscari Czynszaka z najnowszego tomiku „Z dotykiem jesieni”, Filia nr 4, al. Powstańców Wlkp. 62

„Historia pewnego obrazu” – wystawa propagująca korespondencje sztuk: literatury i malarstwa oraz znaną ideę Horacego „Ut pictura poesis” (Słowo jest jak obraz), Filia nr 3, ul. Prusa 16

 

Pleszew

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Kolejowa 1, tel./fax 62 742 83 58, www.biblioteka.pleszew.pl

pn., wt., czw., pt. 9.00-18.00, śr., sob. 9.00-14.00

Spotkania w Domu Pomocy Społecznej w Pleszewie, 12.03, godz. 11.00

Spotkanie Bibliotecznego Klubu Modelarstwa Papierowego, 16.03, godz. 10.00

Spotkanie Klubu „Lokalni Pstrykacze PPL”, 16.03, godz. 13.00

Wiosenny konkurs czytelniczy, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; trwa do 30.03.

 

Pniewy

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Pniewy – Centrum Kultury, ul. Strzelecka 11A, tel./fax 61 291 09 64, www.bibliotekapniewy.pl

pn. 8.00-16.00, wt., śr., pt. 9.00-17.00, czw. 11.00-19.00

„Pięć ważnych zawodów” – spotkanie z Romanem Pankiewiczem – dla dzieci, 12.03, godz. 9.00.

Popołudnie z grami planszowymi, 12.03, godz. 17.00

 

Poniec

Biblioteka – Gminne Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji, ul. Krobska 45a, tel. 65 573 11 59, www.gckstir.poniec.pl

pn., wt., czw. 8.00-16.00, śr., pt. 8.00-18.00, sob. 8.00-14.00

Planszówkowy zawrót głowy – dla dorosłych, młodzieży i dzieci (obowiązują zapisy), 15.03, godz. 18.00; wstęp wolny

 

Pobiedziska

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Kostrzyńska 21, tel. 61 817 71 46, www.bppob.pl

pn., czw. 10.00-19.00, wt., pt. 10.00-16.00, śr. 8.00-16.00, pierwsza i ost. sob. m-ca 9.00-13.00

„Małe Kino” – seans filmowy dla Seniorów, 11.03, godz. 12.00; wstęp wolny

Zajęcia z książką dla dzieci i młodzieży (obowiązują zapisy), 11.03, godz. 15.30, Oddział dla Dzieci

Spotkanie Klubu Rękodzieła, 14.03, godz. 17.00

Wystawa fotografii „Wielkopolska Press Photo 2018”, czynna do 30.04, Filia w Biskupicach

 

Poznań

Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury, ul. Prusa 3, tel. 61 66 40 850, www.wbp.poznan.pl

pn., śr., pt. 9.00-16.00, wt., czw. 10.00-18.00

„O poezji, piwie, cudach i marzeniach o wolności” – impreza wyjazdowa na trasie: Poznań – Grodzisk Wielkopolski – Świętno – Wieleń – Włoszakowice – Poznań, 16.03, godz. 8.00, zbiórka: Plac Mickiewicza; bilety: 40 zł w Pracowni Krajoznawczej, ul. Kramarska 32

Konkurs fotograficzny dla niepełnosprawnych „Moja Wielkopolska oczami osób z niepełnosprawnością intelektualną”, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; termin dostarczenia prac: 30.06.

Wojewódzki Przegląd Wystaw Fotograficznych 2018 r.: „Nieznane negatywy Tadeusza Cypriana z I wojny światowej” i „Granica” Dawida Tatarkiewicza

 

Przygodzice

Biblioteka Publiczna Gminy Przygodzice im. Gustawa Bojanowskiego, ul. Wrocławska 52, tel. 62 592 67 09, www.przygodzice.naszabiblioteka.com

pn.-pt. 8.00-18.00

Spotkanie z podróżnikiem Krzysztofem Nowakowskim, 11.03, godz. 17.00, Czytelnia

 

Puszczykowo

Biblioteka Miejska im. Małgorzaty Musierowicz – Centrum Animacji Kultury, Rynek 15, tel./fax 61 819 46 49, www.biblioteka.iq.pl

pn., pt. 7.00-15.00, wt., śr., czw. 10.00-18.00

Sensoplastyka – zajęcia dla dzieci 1-3 r.ż. wraz z opiekunem (obowiązują zapisy), 15.03, godz. 17.00, CAK, ul. Wysoka 1; koszt: 25 zł

III Ogólnopolskie Czytanie Jeżycjady: wspólne czytanie „Kwiatu Kalafiora”, 16.03, godz. 11.00

„Spotkanie Kolesiów” – program kabaretowy, 17.03, godz. 17.00, hala widowiskowo-sportowa; bilety: 50 zł (ulgowe 40 zł) dostępne w Bibliotece

 

Rawicz

Rawicka Biblioteka Publiczna, ul. Targowa 1, tel. 65 545 20 04, 65 546 76 33, www.biblioteka.rawicz.pl

pn.-śr., pt. 8.00-19.00, czw. 8.00-15.00, sob. 8.00-13.00

Warsztaty z cyklu „Kreatywny Ty” dla dzieci w wieku 6-14 lat, 12.03, godz. 17.00-19.00

„Koncert Pieśni Żydowskiej”, 13.03, godz. 18.00, Restauracja Danielis, ul. Targowa 1 (wejście od strony parku DK)

 

Rogoźno

Biblioteka w Rogoźnie – Rogozińskie Centrum Kultury, os. Przemysława II 7, tel. 67 261 81 08, www.rck.rogozno.pl

pn., śr.-pt. 12.00-19.00, wt. 9.00-16.00

Plebiscyt „Super Czytelnik” dla dzieci i młodzieży do 15 roku życia, szczegóły na Fb biblioteki; trwa do 30.04.

 

Rokietnica

Biblioteka Gminna im. Marii Konopnickiej, ul. Szamotulska 29, tel. 61 814 52 12 lub 603 577 838, bibliotekarokietnica.pl

pn., śr. 8.00-20.00, wt., czw., pt. 12.00-20.00

Spotkanie Klubu Szachowego, 11.03, godz. 16.45, sala muzyczna GOK

 

Rozdrażew

Gminna Biblioteka Publiczna, Rynek 3, tel. 62 722 13 22, www.biblioteka.rozdrazew.pl

pn. 9.00-17.00, wt.-pt. 10.00-18.00

Zajęcia taneczne dla młodzieży, 12.03, godz. 16.10, Filia w Nowej Wsi

 

Ryczywół

Biblioteka Publiczna Gminy – Gminny Ośrodek Kultury, ul. Mickiewicza 14, tel. 67 283 70 91, www.gok.ryczywol.pl/biblioteka

pn., śr.-pt. 8.00-18.00, wt. 8.00-19.00

Wystawa rękodzielniczych fascynacji Bartosza Krzewiny, czynna do 15.03.

 

Rzgów

Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Konińska 4, tel. 63 241 90 15, www.gbprzgow.pl

pn., śr. 9.00-17.00, wt. 8.00-16.00, pt. 10.00-18.00

Konkurs literacki na recenzję oraz opowiadanie inspirowane twórczością Zofii Urbanowskiej, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy składać do 06.05.

Konkurs na filmik (spot) reklamowy popularyzujący wiedzę o Zofii Urbanowskiej i jej twórczości, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; Termin nadsyłania filmików upływa dnia 06.05.

 

Słupca

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna ul. Mickiewicza 24, tel. 63 275 15 77, www.bibliotekaslupca.pl

pn., śr., pt. 8.00-18.00, wt., czw. 8.00-15.00, pierwsza sob. m-ca 8.00-13.00

„Biblioteka moich marzeń” – konkurs plastyczny dla dzieci ze szkół podstawowych, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; termin składania prac 14.03.

 

Stare Miasto

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Główna 16, tel. 63 241 60 67, kom. 667 885 006, www.bibliotekastaremiasto.pl

pn.-śr., pt. 8.00-18.00, czw. 10.00-18.00, sob. 10.00-14.00

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki: rozmowa o książce „Golden Hill” Francisa Spufforda, 14.03, godz. 16.30

Gminny Dzień Gier, 16.03, od godz. 14.00, Kino za Rogiem

„Dziadek do orzechów” w wykonaniu Bolshoi Ballet, 17.03, godz. 18.00, Kino za Rogiem; bilety: 25 zł do nabycia w Bibliotece

 

Stęszew

Biblioteka Publiczna, Rynek 22, tel. 61 813 40 92, www.bibliotekasteszew.info

pn.-śr. 12.00-19.00, czw., pt. 8.00-15.00, pierwsza sob. m-ca 8.00-13.00

Spotkanie z okazji Dnia Kobiet; w programie m.in.: prezentacja multimedialna i porady kosmetyczki, 12.03, godz. 17.00

 

Suchy Las

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Szkolna 16, tel. 61 250 04 01, tel./fax 61 250 04 04, www.osrodekkultury.pl/biblioteka

pn.-pt. 9.00-18.00, ost. sob. m-ca 9.00-13.00

Recital Zbigniewa Zamachowskiego, 15.03, godz. 19.00, Sala widowiskowa CKiBP; bilety: 50/40 zł do nabycia w sekretariacie CKiBP

XX Gminny Konkurs Recytatorski Uczniów Szkół Podstawowych i Gimnazjów Wiosenne Przebudzenie, szczegóły na stronie internetowej; zgłoszenia należy przesyłać do 15.03.

 

Swarzędz

Biblioteka Publiczna, os. Czwartaków 1, tel./fax 61 818 63 14, www.biblioteka.swarzedz.pl

pn. 11.00-20.00, wt.-czw. 10.00-18.00, pt. 8.00-16.00, pierwsza sob. m-ca 9.00-14.00

„Kobieta zmienną jest” – wernisaż wystawy prac Teresy Jasiak, 11.03, czytelnia, os. Czwartaków 1

„Na okrągło…” – wystawa Marty A. Bielawskiej, czynna do30.03, os. E. Raczyńskiego 19

„Moje ceramiczne inspiracje” – wystawa prac Barbary Niesytej, czynna do30.03, czytelnia, os. Czwartaków 1

 

Szamotuły

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Edmunda Calliera, Rynek 10, tel./fax 61 292 13 61, tel. 61 292 11 43, www.biblioteka-szamotuly.pl

pn.-pt. 9.00-18.00, pierwsza i trzecia sob. m-ca 9.00-13.00

Koncert Kuby Michalskiego, który zaśpiewa piosenki Cohena, 13.03, godz. 18.00; wstęp wolny

III Turniej Poetycki o Pierścień Halszki, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; zgłoszenia do 3.04, godz. 16.30-17.30

 

Śrem

Biblioteka Publiczna im. Heliodora Święcickiego, ul. Grunwaldzka 10, tel. 61 283 54 67, www.biblioteka.srem.pl

pn. 11.00-15.00, wt.-pt. 10.00-19.00, sob. 9.00-13.00

Rusz głową – łamigłówki dla dzieci, 11.03, godz. 15.30, Filia Wyrzeka

Projekcja filmu familijnego – dla dzieci, 12.03, godz. 15.30, Filia Niesłabin; 13.03, godz. 16.00, Filia Pysząca

Czytanie „Przy Moście” – zajęcia biblioteczno-edukacyjne dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym,14.03, godz. 10.00, Filia Przy Moście

Spotkanie z dr. Adamem Bodnarem – Rzecznikiem Praw Obywatelskich, 14.03 godz. 11.00-13.00

Zabawy i gry planszowe – dla dzieci, 14.03, godz. 15.00, Filia Błociszewo

Warsztaty teatralne dla dzieci (zajęcia odpłatne), 14.03, godz. 15.30, sala animacji

Kurs komputerowy dla dorosłych (zajęcia odpłatne), 14.03, godz. 16.00-18.00, pracownia komputerowa

Pracownia ilustracji (zajęcia odpłatne), 16.03, godz. 9.30-12.30, sala animacji

Filmowe poranki dla dzieci, 16.03, godz. 10.00, mediateka

 

Środa Wielkopolska

Miejska Biblioteka Publiczna im. R.W. Berwińskiego, Pl. Zamkowy 7, tel. 61 285 80 49, www.mbpsrodawlkp.pl

pn.-pt. 9.00-18.00, sob. 9.00-13.00

Spotkanie autorskie z Marcinem Bradke oraz promocja książki „Gniew”, 14.03, godz. 17.30, sala BP; wstęp wolny

 

Tarnówka

Gminna Biblioteka Publiczna i Ośrodek Kultury w Tarnówce, ul. Zwycięstwa 51, tel. 67 266 41 07, email: bakcyl.tarnowka@o2.pl

wt.-pt. 11.00-19.00

„Zabawa w teatr” – warsztaty teatralne prowadzone przez Jacka Grzesiaka, 12.03, godz. 14.00-15.30

 

Trzcianka

Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury im. Kazimiery Iłłakowiczówny, ul. Sikorskiego 22, tel./fax 67 216 33 59, www.biblioteka-trzcianka.pl

pn.-pt. 8.00-19.00, sob. 8.00-15.00

„Biuro matrymonialne. Czekając na kochanki” – spektakl z muzyką na żywo w wykonaniu Dawida Nowackiego, 17.03, godz. 17.00, Dział Animacji Kultury, ul. Broniewskiego 7; darmowe wejściówki dostępne w bibliotece

„Tu mieszkam, tu fotografuję” – konkurs, szczegóły na Fb biblioteki; termin nadsyłania zdjęć do 10.06.

„Nadzieja i lęk” – wystawa fotografii, czynna do 14.03, Dział Animacji Kultury, ul. Broniewskiego 7

 

Trzcinica

Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Szkolna 2c, tel. 62 332 20 83, www.biblioteka.trzcinica.com.pl

pn., wt., pt. 8.00-17.00, śr. 8.00-16.00, czw. 9.00-17.00

„Czwartkowe spotkania z książką” – zajęcia kulturalno-edukacyjne, 14.03, godz. 11.00-12.15

Zajęcia taneczne dla dzieci, 8.03, godz. 15.00

 

Trzemeszno

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Św. Jana 11, tel./fax 61 415 41 03, www.biblioteka.trzemeszno.net

pn., wt., czw. 11.00-18.00, śr., pt. 8.00-16.00, sob. 8.00-13.00

Klub Najmłodszych Przyjaciół Książek: spotkanie dla dzieci w wieku do 7 lat, 12.03, godz. 16.00-17.15

 

Turek

Miejska Biblioteka Publiczna im. Włodzimierza Pietrzaka, ul. Dworcowa 5, tel./fax 63 289 21 26, 63 278 51 34, www.biblioteka.turek.pl

pn.-wt. 9.00-18.30, śr.-pt. 9.00-16.00

„Eko-Opowiastka” – spotkanie z Elizą Cisse, właścicielką sklepu ekologicznego Niari Talli w Turku dla uczestników Programu 50+, 19.03, godz. 17.00

W ramach 7. Ogólnopolskiego Festiwalu Animacji O!PLA: Konkurs Teraz Dzieci Mają Głos – głosowanie przedszkolaków, 15.03, godz. 17.30

 

Wągrowiec

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wągrowcu, ul. Kościuszki 49, tel. 67 268 56 25, www.pbp.wagrowiec.pl

pn.-pt. 7.45-17.00, sob. 9.00-13.00

„Po różnych ścieżkach” – konkurs recytatorski o tytuł „Mistrza Recytacji” z okazji Światowego Dnia Poezji oraz 120. rocznicy urodzin Jana Lechonia, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; zgłoszenia do konkursu do 13.03.

„Idź, książeczko między ludzi…” – krzyżówka dla uczniów klas II-IV szkół podstawowych z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; rozwiązania należy dostarczyć do 28.03, Filia, Os. Wschód 6

„Pisanki-tęczą barw pokryte rumiane kraszanki” – konkurs na Pisankę Wielkanocną, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 3.04.

„W Dolinie Muminków” – konkurs na komiks, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 31.05.

 

Witkowo

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Powstańców Wielkopolskich 17a, tel./fax 61 477 81 62, www.biblioteka.witkowo.pl

pn., śr., pt. 11.00-18.00, wt., czw., sob. 8.00-14.00

Spotkania z bajką dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, 16.03, godz. 11.00-13.00

„Wesołe Pisanki” – konkurs dla dzieci, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 10.04.

„Nie wiesz? – zapytaj w bibliotece” – konkurs dla dzieci szkolnych, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 30.04.

„Kochamy Bajki” – konkurs dla dzieci, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 6.05.

Konkurs fotograficzny dla młodzieży „Selfie z książką lub biblioteką” # BIBLIOTEKA!, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 6.05.

 

Wolsztyn

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Wolsztyn im. Stanisława Platera, ul. Gajewskich 48, tel. 698 110 657, www.bibliotekawolsztyn.pl

pn.-śr., pt. 9.00-18.00, czw. 9.00-16.00, sob. 9.00-13.00

„Przygody małego czytelnika” – cykl zajęć edukacyjnych dla dzieci w wieku 3-5 lat, 12.03, godz. 11.00

„Popołudnie z książką” – cykl zajęć edukacyjnych dla dzieci w wieku 5-7 lat, 12.03, godz. 16.30

Wykład księdza Marcina Budzyńskiego „Dialog międzyreligijny”, 13.03, godz. 16.00

„W poszukiwaniu wiosny” – głośne czytanie i zajęcia plastyczne dla dzieci przedszkolnych, 14.03, godz. 9.30

„Moje miejsce – biblioteka” – cykl zajęć edukacyjnych dla dzieci w wieku 9-11 lat, 15.03, godz. 16.30

 

Wyrzysk

Biblioteka w Wyrzysku – Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, ul. Kościuszki 15, tel. 67 286 26 64; fax 67 286 20 90, biblioteka.mgokwyrzysk.pl

pn.-czw. 8.00-17.00, pt. 8.00-15.00, pierwsza i ostatnia sob. m-ca 9.00-13.00

Kącik Twórczy: „Królik Franek” i jego zabawne historie – zajęcia edukacyjno-literackie”, 12.03, godz. 14.00

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, 13.03, godz. 15.00

„Przystanek pomysłów”: „Twórczy marzec z Elmerem. Projektujemy medale” – zajęcia dla dzieci, 15.03, godz. 14.45

Spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki, 16.03, godz. 10.00, Filia Osiek nad Notecią

 

Zaniemyśl

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Sienkiewicza 4, tel./fax 61 285 70 23, www.biblioteka.zaniemysl.pl

pn., wt., pt. 10.30-17.30, śr. 8.00-15.00, czw. 10.30-15.00

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki: rozmowa o książce Magdaleny Tulli pt. „Szum”, 19.03, godz. 17.00

 

Zbąszyń

Biblioteka Publiczna – Zbąszyńskie Centrum Kultury, ul. 17 Stycznia 59a, tel./fax 68 386 07 00, www.biblioteka.zbaszyn.pl

pn., wt., czw., pt. 9.00-18.00, śr. 11.00-16.00

Wyjazd Słuchaczy UTW do Teatru Nowego w Poznaniu na spektakl „Dom Bernardy Alba”, 15.03, godz. 16.00; bilety: 50 zł

„Agresja. Nowe tabu” – seminarium inspirujące Familylab, dla rodziców i wychowawców według Jespera Juula, 16.03, godz. 10.00

 

Zduny

Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta, ul. Sienkiewicza 9, tel./fax 62 721 51 72, www.biblioteka.zduny.pl

pn.-pt. 10.00-18.00, sob. 9.00-12.00

Trening i rozwój mózgu w Bibliotece – zajęcia dla osób 50+ prowadzone przez Sylwię Minta, 14.03, godz. 10.30

Warsztaty szydełkowania Klubu Rękodzieła Artystycznego BIBLIOnitki, 14.03, godz. 16.00

 

Złotów

Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida, ul. Grochowskiego 17, tel./fax 67 263 20 00, www.biblioteka-zlotow.pl

pn.-pt. 8.00-18.00, sob. 8.00-13.00

Oseskowy Klubik Bajkowy – dla dzieci w wieku 3-6 lat, 13.03, godz. 15.30

Konkurs „Czytam, bo...”, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; trwa do 15.03.

„Z miłości do książek” – konkurs literacki, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 12.04

 

Wyniki wyszukiwania ({[{total}]})

brak wyników wyszukiwania

Newsletter

Zapisano adres do bazy.

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera.