Wykorzystujemy pliki cookies do zapamiętania ustawień i preferencji użytkownika. Więcej informacji znajdziesz w Polityce cookies. Jeśli się nie zgadzasz, możesz w swojej przeglądarce wyłączyć zgodę na ich przechowywanie.

{[{category.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej organizatorów

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
{[{category.name}]}
{[{tag.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej wydarzeń powiat{[{region.name}]}

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
Data
{[{month.name}]}
{[{day.name}]} {[{day.day}]}
« wcześniejsze daty dalsze daty »
{[{category.name}]} {[{tag.name}]} {[{place.name}]} {[{date.date_from}]} - {[{date.date_to}]} wyczyść

Kalendarium wydarzeń bibliotecznych 09-15/10/2017

Budzyń

Biblioteka Publiczna w Budzyniu – Gminny Ośrodek Kultury, ul. Łokietka 31, tel./fax 67 284 35 75, www.biblioteka.budzyn.pl

pn., czw., pt. 12.00-19.00, wt., śr. 9.00-16.00

Piękno przyrody w obiektywie Krzysztofa Kasprzaka – wystawa fotografii, czynna do 21.10.

 

Buk

Biblioteka i Kino Miasta i Gminy, pl. Stanisława Reszki 29, tel./fax 61 814 07 61, www.bibliotekabuk.pl

pn.-śr., pt. 10.30-18.00, czw., wyznaczone sob. 8.00-15.00

„Budynek z usługą w małym mieście – Buk” – wystawa prac studenckich, czynna w terminie 27.09-15.10, kawiarnia przy kinie

 

Chodzież

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Michalskiego, ul. Kościuszki 32, tel. 67 381 81 38, tel./fax 67 381 81 08, www.biblioteka-chodziez.pl

pn.-pt. 8.00-19.00, sob. 8.00-13.00

„Poezja serio i na żart” – spotkanie z Zofią Grabowską-Andrijew, 10.10, godz. 17.00, czytelnia MBP

 

Czarnków

Miejska Biblioteka Publiczna w Czarnkowie – Miejskie Centrum Kultury, pl. Wolności 5, tel. 67 255 59 82, www.mbp.czarnkow.pl

pn.-pt. 8.00-17.00, sob. 9.00-13.00

„Moja ulubiona postać z bajki” – konkurs plastyczny dla dzieci, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 28.10.

Bibliomoliki – zajęcia dla dzieci w wieku 2-5 lat, 11.10, godz. 10.00, Oddział Dziecięcy, ul. Wroniecka 32

Podwieczorki z książką – zajęcia dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, 12.10, godz. 15.30, Oddział Dziecięcy, ul. Wroniecka 32

Bajkownica – zajęcia dla dzieci w wieku 6-8 lat, 9.10, godz. 16.00, Filia nr 1, os. Parkowe 11

 

Czerniejewo

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Ks. Prymasa St. Wyszyńskiego 6, tel. 61 429 13 43, 61 429 13 28, www.biblioteka.czerniejewo.pl

pn., pt. 10.00-18.00, wt., czw. 9.00-15.00, śr. 8.00-16.00

Warsztaty mydlarskie dla dzieci, 13.10, godz. 16.00

 

Dopiewo

Gminna Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury, ul. Konarzewska 12, tel./fax 61 814 82 23, www.bibldop.pl

pn., wt., czw. 10.00-18.00, śr., pt. 8.00-15.00

Czytamy bajki najmłodszym! – wspólne głośne czytanie bajek (mamy i tatusiowie ze swoimi pociechami), 11.10, godz. 11.00, Filia w Skórzewie, ul. Kozierowskiego 1

 

Gniezno

Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna, ul. Staszica 12a, tel. 61 426 32 61, www.biblioteka.gniezno.pl

Biblioteka Główna, ul. Mieszka I 16, pn. 10.00-20.00, wt.-pt. 10.00-18., sob. 10.00-14.00; Wypożyczalnia dla Dzieci, ul. Mieszka I 15, pn.-pt. 10.00-18.00, sob. 10.00-14.00

„Romańska architektura sakralna (X–XIII w.)” – wystawa fotograficzna Jerzego Andrzejewskiego, czynna w terminie 2-31.10, foyer im. Mirosława Skrzypkowskiego, ul. Staszica 12a

Spotkanie autorskie z Julią Pawlicką-Dekert, połączone z promocją tomiku „Kwiaty dla ciebie” cz. III oraz wernisaż wystawy, 12.10, godz. 12.00, sala reprezentacyjna im. ks. Antoniego Ludwiczaka i sala wystawowa im. Ludwika Krumreya, ul. Staszica 12a

 

Golina

Biblioteka Publiczna, pl. Kazimierza Wielkiego 12, tel. 63 241 81 21, www.golina.naszabiblioteka.com

pn.-śr., pt. 9.00-18.00, czw. 13.00-18.00

II Gminny Konkurs Recytatorski wierszy o tematyce patriotycznej, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; zgłoszenia do 23.10.

Spotkanie z aktorem Stanisławem Sparażyńskim – dla młodzieży, 11.10.

 

Gorzyce Wielkie

Gminna Biblioteka Publiczna w Ostrowie Wlkp. z s. w Gorzycach Wielkich, ul. Piaskowa 3, tel./fax 62 734 73 70, www.biblioteka-gorzyce.pl

pn., śr., pt. 8.00-16.00, wt., czw. 10.00-18.00, sob. 8.00-13.00

Spotkania autorskie z Joanną Olech, 9.10, godz. 9.00, GBP w Gorzycach Wielkich; godz. 11.00, Filia w Lewkowie

 

Gostyń

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Wrocławska 257, tel. 65 572 09 52, fax 65 575 12 99, www.biblioteka.gostyn.pl

wt.-śr. 11.00-18.00, czw. 9.00-18.00, pt. 8.00-18.00, sob. 9.00-14.00

Spotkanie Klubu Mam, 9.10, godz. 10.00

Wystawa ilustracji Elżbiety Krygowskiej-Butlewskiej, czynna w terminie 28.09-31.10.

70-lecie Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Gostyniu, 10.10, godz. 18.00

 

Grodzisk Wlkp.

Powiatowa i Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Kolejowa 12, tel. 61 444 52 35, www.biblioteka.gro.pl

pn., wt., czw., pt. 9.00-18.00, śr. 11.00-15.00, sob. 9.00-13.00

Spotkanie z Anną Łeske-Jackowską, autorką książki „Dotykając serca. Historie prawdziwe o doświadczaniu siły i szczęścia”, 10.10, godz. 18.00

Turniej detektywistyczny – w ramach projektu „Kryminalna Bitwa Pokoleń”, 5.10, godz. 17.00

 

Jarocin

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Park 3, tel./fax 62 747 23 46; 62 747 84 71, www.bibliotekajarocin.pl

pn.-pt. 8.00-16.00, sob. 9.00-13.00

Wisława – spotkanie z Michałem Rusinkiem, 12.10, godz. 18.00

Rycerska noc w bibliotece!, 13-14.10, godz. 19.00

 

Kalisz

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka, ul. Łazienna 6, tel. 62 757 34 30, 757 22 88; fax 62 766 54 47, www.mbp.kalisz.pl

pn., wt., czw. 10.00-18.00, śr., pt. 8.00-15.00

Afrykańska przygoda – przedstawienie teatrzyku kamishibai i spotkanie z klasą I Szkoły Podstawowej nr 24 (w ramach obchodów Roku Stefana Szolca-Rogozińskiego), 12.10, godz. 9.00, Filia nr 9, ul. Serbinowska 1A

Obchodź się łagodnie ze zwierzętami – spotkanie z dziećmi z Publicznego Przedszkola nr 18 im. Chatka Puchatka – grupa Króliczki (z okazji Światowego Dnia Ochrony Zwierząt), 9.10, godz. 10.00, Filia nr 9 Oddział Dziecięcy, ul. Serbinowska 1A

Wystawa książek z okazji Światowego Dnia Zwierząt, czynna w terminie 2-31.10, Filia nr 1, ul. Górnośląska 29

„Jestem z tych, którzy wierzą, że Nauka jest czymś bardzo pięknym” Wielka uczona Maria Skłodowska-Curie – dwukrotna laureatka Nagrody Nobla, wystawa czynna w terminie 11.10-30.11, Filia nr 2, ul. Serbinowska 25

Biblioteki w Polsce – wystawa fotografii Marcina Galanta, czynna w terminie 4-31.10, Filia nr 3, ul. Krótka 3

„Architekt z Niecałej” – wystawa poświęcona Albertowi Nestrypke, czynna w terminie 5.09-30.11, Filia nr 5, ul. Złota 26-28

„Odpowiednie dać słowu słowo” – wystawa poświęcona tłumaczom na język polski i z języka polskiego z okazji Międzynarodowego Dnia Tłumacza, czynna w terminie 4.09-31.10, Filia nr 4, al. Wolności 27

 

Koło

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Kolejowa 19, tel./fax 63 217 80 03, 217 80 02, www.biblioteka-kolo.pl

pn.-śr., pt. 8.00-18.00, czw. 10.30-15.00

Kurs komputerowy dla seniorów – bezpłatne szkolenie z podstaw obsługi komputera i Internetu, 9.10, godz. 9.00, Czytelnia PiMBP, ul. Kolejowa 19

Bajarka – wspólne czytanie baśni i okołotematyczne zabawy twórcze dla dzieci w wieku 4-5 lat, 11.10, godz. 16.00, Filia dla Dzieci PiMBP, ul. Kolejowa 19

„Mam prawo” – konkurs plastyczny dla dzieci, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 1.12.

„Wolność” – konkurs recytatorski dla uczniów gimnazjów, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; zgłoszenia do 27.10.

„Nauczyciel ma wpływ na wieczność” – konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 20.10.

 

Konin

Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Dworcowa 13, tel./fax 63 242 85 37, www.mbp.konin.pl

pn., wt., śr., pt. 9.00-18.00, czw. 12.00-15.00, sob. 10.00-14.00

Spotkanie autorskie z Dorota Masłowską, 26.10, godz. 18.00

 

Kostrzyn

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Kazimiery Iłłakowiczówny, ul. Poznańska 20, tel. 61 817 83 82, www.biblioteka-kostrzyn.pl

pn.-pt. 10.00-18.00, sob. 9.00-13.00

Warsztaty scenariuszowe dla młodzieży z pisarzem, dziennikarzem, scenarzystą filmowym Zbigniewem Masternakiem, 11.10, godz. 12.30

 

Kościan

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Tomaszewskiego, ul. Wrocławska 28b, tel. 65 512 00 40, 65 511 00 26, www.biblioteka.koscian.pl

pn.-śr., pt. 10.00-18.00, czw., sob. 8.00-15.00

Klub Przyjaciół Trąbka Bombka, 10.10, godz. 10.00, Oddział dla Dzieci

 

Kórnik

Biblioteka Publiczna, ul. Poznańska 65, tel. 61 817 00 21, www.biblioteka.kornik.pl

pn., wt., pt. 11.00-19.00, śr., czw. 8.00-15.00, 1, 2, 3 sob. m-ca 9.00-13.00

Warsztaty Pasjoteki „Herbaciane szydełkowanie i bawełniane plecionki”, 9.10, godz. 17.00

 

Krotoszyn

Krotoszyńska Biblioteka Publiczna im. Arkadego Fiedlera, ul. Benicka 9, tel./fax 62 725 27 83, www.biblioteka.krotoszyn.pl

pn.-pt. 9.00-17.00

Spotkania z dr. Jackiem Kępą: „Ewangelicy w Krotoszynie” – z udziałem Piotra Mikołajczyka, dyrektora Muzeum Regionalnego im. Hieronima Ławniczaka w Krotoszynie, 9.10, godz. 17.30; „Reformacja – jej wpływ na historię Niemiec i Europy Zachodniej”, 13.10, godz. 17.30

Konkurs czytelniczy ze znajomości książki „Charlie i fabryka czekolady” Roalda Dahla, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; zgłoszenia do 26.10.

Konkurs na reportaż o dowolnej tematyce, szczegóły na stronie internetowej biblioteki, prace należy dostarczyć do 20.10.

 

Książ Wlkp.

Biblioteka Publiczna w Książu Wielkopolskim – Centrum Kultury, ul. Wichury 11a, tel./fax 61 282 22 43, www.ck-ksiazwlkp.pl

pn.pt. 9.00-17.00, sob. 10.00-13.00

Wystawa „Piąte spojrzenie – Mchy, Sebastianowo, Charłub”, czynna do 19.10.

Konkurs plastyczny „Minionek”, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 6.10.

 

Leszno

Miejska Biblioteka Publiczna im. St. Grochowiaka, ul. B. Chrobrego 3, tel. 65 520 53 55, www.mbpleszno.pl

pn., śr., pt. 10.30-18.00, wt., czw. 9.00-16.00, sob. 9.00-14.00

„Fajna Ferajna” – spotkanie z Moniką Kowaleczko-Szumowską, 10.10, godz. 12.00

„Z książką w tle” – wystawa prac Sekcji Leszczyńskich Plastyków przy Miejskim Ośrodku Kultury, czynna do 15.11, Biblioteka Dworcowa

Wystawa malarstwa Arkadiusza Cypriana, czynna do 16.10, Galeria Lochy

Wystawa ceramiki i malarstwa Wasyla Bodnarczuka, czynna do 6.10, Galeria Recto Verso

„I tylko obraz im może zostanie…” – interpretacja malarska wybranych wierszy Stanisława Grochowiaka malowana przez Sekcję Leszczyńskich Plastyków działających przy Miejskim Ośrodku Kultury w Lesznie, czynna do 14.10.

 

Lipka

Gminna Biblioteka Publiczna im. IV Dywizji Piechoty WP – Gminny Ośrodek Kultury, ul. IV Dywizji Piechoty WP 2, tel./fax 67 266 51 36, goklipka.pl/category/biblioteka

pn.-pt. 9.00-17.00

„Moja Mała Ojczyzna” – konkurs plastyczny, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 23.10.

 

Luboń

Biblioteka Miejska, ul. Żabikowska 42, tel./fax 61 813 09 72, www.biblub.com

pn.-śr. 11.00-19.00, czw.-pt. 9.00-15.00

Kino KAMERA – nowości filmowe w Bibliotece, 9.10, godz. 17.00-19.00; wstęp 5 zł

Spotkanie autorskie z Magdaleną Ludwiczak, 10.10, godz. 17.00

Wokół Wielkiej Sceny – koncert operowy, 11.10, godz. 18.00; wstęp 5 zł

 

Lwówek

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy – Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, ul. E. Sczanieckiej 56, tel. 61 441 40 55, www.biblioteka.lwowek.com.pl

pn.-śr., pt. 8.00-18.00, czw. 8.00-15.00

Klub Maluszka – spotkanie dla dzieci w wieku 1-4 lat wraz z rodzicami, 12.10, godz. 9.30

Biblioteka Smaków, 10-25.10; w programie m.in.: wernisaż wystawy fotografii Łukasza Pakuły, 11.10, godz. 18.00; warsztaty edukacyjne dla dzieci, degustacje

 

Łekno

Gminny Ośrodek Kultury w Łeknie Biblioteka Publiczna Gminy Wągrowiec z siedzibą w Łeknie, ul. Podgórna 5, tel./fax 67 261 60 11, www.gokwagrowiec.pl

pn.-pt. 8.00-17.00, sob. 9.00-14.00

„Złoty Klon” – XXIII edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego dla dzieci i młodzieży, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; zgłoszenia do 11.10.

 

Malanów

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna, ul. Kaliska 2, tel. 63 288 33 22, www.ckibp.malanow.pl

pn.-pt. 10.00-18.00

Noc Detektywów z Krzysztofem Petkiem – dla dzieci i młodzieży w wieku 13-17 lat, 13.10, godz. 18.00; wpisowe: 20 zł

Konkurs Plastyczny „Nasze domowe zwierzaki słodziaki” dla uczniów klas 1-3 szkół podstawowych, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 31.10.

Konkurs Plastyczny „Żyj zdrowo i bezpiecznie” dla uczniów klas 4-6 szkół podstawowych oraz uczniów klas 2-3 gimnazjum, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 31.10.

Zajęcia plastyczne dla dzieci, 12.10, godz. 14.30

 

Margonin

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Polna 6, tel. 67 284 60 86, blog.biblioteka.margonin.pl

pn., pt. 8.00-15.00, wt.-czw. 8.00-19.00

Spotkanie z poezją Krystyny Miłobędzkiej, 13.10, godz. 17.00

Warsztaty literacko-plastyczno-kulinarne dla dzieci z klas I-IV, 9.10, Filia w Radwankach

 

Miedzichowo

Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Poznańska 16, tel./fax 61 441 02 00, www.biblioteka-miedzichowo.pl

wt. 9.00-17.00, śr. 8.00-18.00, czw. 8.00-16.00

Warsztaty plastyczne z Ewą Stachowiak, 9.10, godz. 16.00, Filia w Bolewicach

 

Międzychód

Biblioteka Publiczna im. Jana Daniela Janockiego, pl. Kościuszki 9, tel. 95 748 24 37, www.bibliotekamiedzychod.pl

pn., wt., czw., pt. 10.00-18.00, sob. 9.00-13.00

Spotkanie KLubu Czytających Rodzin „Czytalscy”, 14.10.

Spotkanie autorskie z pisarką Magdaleną Ludwiczak, 12.10, godz. 17.00, Kawiarenka ArtCafe

 

Mosina

Mosińska Biblioteka Publiczna, ul. Dworcowa 4, tel./fax 61 813 23 32, www.bibliotekamosina.pl

pn. 13.00-19.00, wt., śr. 9.00-17.00, czw., pt. 11.00-19.00, sob. 9.00-12.00

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki: dyskusja wokół powieści „Życie Pi”, 11.10, godz. 17.00, Sala Reprezentacyjna MOK-u

 

Nowe Miasto

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Poznańska 8a, tel. 61 287 46 18, www.nowemiasto.naszabiblioteka.com

pn., śr.-pt. 10.00-18.00, wt. 9.00-15.00, pierwsza i trzecia sob. m-ca 9.00-13.00

Kurs komputerowy dla dorosłych, 12.10, godz. 14.00, Filia w Chociczy

„Kreatywne piątki” – zajęcia dla uczniów klas IV-VI, 13.10, godz. 13.30, Oddział dla Dzieci

Zajęcia plastyczne dla dzieci, 13.10, godz. 15.00-16.00, Filia w Chociczy

„Moja wakacyjna książka” – konkurs literacko-plastyczny dla klas III szkoły podstawowej, szczegóły na stronie internetowej biblioteki, trwa do 10.10.

 

Nowy Tomyśl

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna, ul. Witosa 8, tel. 61 442 12 70, www.bibliotekant.pl

pn., wt., czw., pt. 9.00-18.00, śr. 11.00-16.00, sob. 10.00-14.00

Językowe pogotowie: „Czy mówisz po polsku?” – zajęcia dla obcokrajowców, 9.10, godz. 18.00

Spotkanie z Krzysztofem Piersą – dziennikarzem, pasjonatem gier komputerowych, autorem książki „Komputerowy ćpun”, 12.10, godz. 18.00

Wystawa malarstwa Katarzyny Kudełki, Galeria na Piętrze

 

Oborniki

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Antoniego Małeckiego, ul. Kopernika 10, tel./fax 61 296 02 65, www.biblioteka.oborniki.pl

pn.-pt. 9.00-18.00, sob. 9.00-13.00

Warsztaty z Mądrą Sową: Październikowe ptasie sprawy, 9.10, godz. 15.30

50 lat przygody z muzyką Czesława Karolczaka – wieczór poetycko-muzyczny, 13.10, godz. 18.00

 

Ostrów Wielkopolski

Biblioteka Publiczna im. Stefana Rowińskiego, ul. Wolności 2, tel./fax 62 737 47 00, www.biblioteka-ostrow.pl

pn., wt., czw., pt. 8.00-18.00, śr. 9.00-14.00, sob. 9.00-13.00

Spotkanie autorskie z Jackiem Cyganem, 9.10, godz. 18.00, czytelnia

„I ty zostań kumplem Mikołajka” – konkurs czytelniczo-plastyczny, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; trwa w terminie 25.09-31.10, Filia dla Dzieci i Młodzieży

„Niema architektura. ostrowski modernizm” – wystawa czynna do 27.10.

 

Piła

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Pantaleona Szumana w Pile, ul. Mariana Buczka 14, tel. 67 351 79 03, 67 351 79 04, www.biblioteka.pila.pl

pn.-pt. 8.00-19.00, sob. 8.00-15.00; Oddz. dla Dzieci, pn.-pt. 8.00-18.00, sob. 8.00-15.00

Poetycka Czwórka – salonik poetycki: „Między rozmową a milczeniem” – prezentacja wierszy Zuzanny Przeworskiej, inicjatorki i współzałożycielki w 1990 roku Fundacji Literackiej imienia Agnieszki Bartol – prezesa Zarządu Fundacji; poetki, dziennikarki, wydawcy, Filia nr 4, al. Powstańców Wlkp. 62

Baśniowy Jadwiżyn – zajęcia interaktywne dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat i rodziców, 9.10, godz. 16.00, Filia nr 6, ul. Kr. Jadwigi 17

Skarby z mojej komody: „Kwiaty” – wystawa prac malarskich Józefa Madajczaka, Filia nr 6, ul. Kr. Jadwigi 17

Galeria jednego obrazu: Wystawa prac Bożeny Jaskólskiej – mieszkanki osiedla, czytelniczki biblioteki, Filia nr 7, al. Poznańska 91

Wystawa fotografii – plansze w sepii „Krótka historia przymusowej akcji osiedleńczej Romów w Polsce w XX wieku” ze zbiorów Archiwum Instytutu Pamięci i Dziedzictwa Romów oraz Ofiar Holokaustu działające przy Związku Romów w Polsce z siedzibą w Szczecinku, Filia nr 4, al. Powstańców Wlkp. 62

Galeria Czytelników: Warsztaty z wikliny papierowej, 10.10, godz.a 16.00, Filia nr 3, ul. Prusa 16

Rodzinne popołudnia z Misiem – zajęcia dla dzieci w wieku do 6 lat z rodzicami: spotkania z książką i jej twórcami, 11.10, godz. 17.00, Oddział dla Dzieci, ul. Staromiejska 14

Głośne czytanie na zaczarowanym dywanie – zajęcia interaktywne z książką dla dzieci w wieku 7-10 lat, 11.10, godz. 15.30, Filia nr 8, ul. Andersa 10

Karty na stół – turnieje brydżowe dla mieszkańców osiedla, 11.10, godz. 15.00, Filia nr 9, ul. Wenedów 8A

Klub Podróżnika „Przygoda”: „Alaska na rowerze” – spotkanie z Ryszardem Grześkowiakiem, bibliotekarzem Pedagogicznej Biblioteki Publicznej, podróżnikiem, pasjonatem ekstremalnych wypraw rowerowych, 12.10, godz. 18.30, Filia nr 4, al. Powstańców Wlkp. 62

Opowiem Ci książkę – zajęcia literacko-plastyczne dla dzieci w wieku 6-12 lat, 12.10, godz. 18.30, Filia nr 9, ul. Wenedów 8A

Kącik Gier Planszowych – dla dzieci od lat 6 wraz z rodzicami, 14.10, godz. 11.00, Oddział dla Dzieci, ul. Staromiejska 14

 

Pleszew

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Słowackiego 19A, tel./fax 62 742 83 58, www.bppl.pl

pn., czw., pt. 9.00-18.00, wt. 9.00-19.00, sob. 9.00-14.00

Klub Modelarstwa Papierowego, 14.10, godz. 10.00-13.00

Konkurs wiedzy historycznej „Polska Niepodległa” dla gimnazjalistów, szczegóły na stronie internetowej biblioteki, trwa do 22.10.

 

Pniewy

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Pniewy – Centrum Kultury, ul. Strzelecka 11A, tel./fax 61 291 09 64, www.bibliotekapniewy.pl

pn. 8.00-16.00, wt., śr., pt. 9.00-17.00, czw. 11.00-19.00

Popołudnie z grami planszowymi, 10.10, godz. 17.00

Filmowe piątki w bibliotece, 13.10, godz. 19.00

 

Pobiedziska

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Kostrzyńska 21, tel. 61 817 71 46, www.bppob.pl

pn., czw. 10.00-19.00, wt., pt. 10.00-16.00, śr. 8.00-16.00, pierwsza i ost. sob. m-ca 9.00-13.00

Spotkanie Klubu Rękodzieła, 12.10, godz. 17.00

 

Poznań

Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury, ul. Prusa 3, tel. 61 66 40 850, www.wbp.poznan.pl

pn., śr., pt. 9.00-16.00, wt., czw. 10.00-18.00

W ramach Akcji „Senioralni Poznań 2017”: Wyprawa „Wokół klasztoru w Owińskach” – realizacja questu, zwiedzanie Parku Orientacji Przestrzennej Muzeum Tyfologicznego oraz zwiedzanie kościoła pocysterskiego, 13.10, wyjazd autobusem podmiejskim z Ronda Śródka, godz. 9.00

„Wielkopolska – tu się lata!” – impreza krajoznawcza na trasie: Poznań – Czempiń – Dąbcze – Leszno – Poznań, 14.10, godz. 8.00; bilety: 50,00 zł

W cyklu literackim literuFKA: spotkanie z poezją Agnieszki Wolny-Hamkało, 12.10, godz. 20.00, Klub Dragon, ul. Zamkowa 3

 

Przemęt

Gminne Centrum Kultury i Biblioteka, ul. Jagiellońska 16, tel. 65 619 34 86, www.gok.org.pl

pn., śr.-pt. 12.00-18.00, wt. 9.00-15.00, sob. 10.00-13.00

Inauguracja roku akademickiego 2017/2018 Uniwersytetu Trzeciego Wieku, 12.10, godz. 12.00

 

Przygodzice

Biblioteka Publiczna Gminy im. Gustawa Bojanowskiego, ul. Wrocławska 52, tel. 62 592 67 09, www.przygodzice.naszabiblioteka.com

pn., wt., czw., pt. 8.00-17.00, śr. 8.00-16.00

Wystawa fotografii przyrodniczej autorstwa Krzysztofa Kasprzaka z Kawcza, czynna w terminie 6-21.10, czytelnia biblioteki

 

Puszczykowo

Biblioteka Miejska im. Małgorzaty Musierowicz – Centrum Animacji Kultury, Rynek 15, tel./fax 61 819 46 49, www.biblioteka.iq.pl

pn., pt. 7.00-15.00, wt., śr., czw. 10.00-18.00

Spotkanie Klubu Kostki Rubika, 11.10, godz. 17.00

„W krainie szycia” – warsztaty krawieckie (odpłatne, obowiązują zapisy), 11.10, dla dzieci i młodzieży – godz. 15.30-17.30; dla dorosłych – godz. 18.00-20.00

 

Rokietnica

Biblioteka Gminna im. Marii Konopnickiej, ul. Pocztowa 8, tel./fax 61 814 52 12, www.bibrok.neostrada.pl

pn.-śr. 8.00-20.00, wt., czw., pt. 12.00-20.00

Zajęcia szachowe dla dzieci i młodzieży, 9 i 11.10, godz. 17.00 i 18.00

 

Rozdrażew

Gminna Biblioteka Publiczna, Rynek 3, tel. 62 722 13 22, www.biblioteka.rozdrazew.pl

pn. 9.00-17.00, wt.-pt. 10.00-18.00

Obchody 70. rocznicy powstania Gminnej Biblioteki Publicznej w Rozdrażewie, 12.10, godz. 16.00, Sala Wiejska

 

Suchy Las

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Szkolna 16, tel. 61 250 04 01, tel./fax 61 250 04 04, www.osrodekkultury.pl/biblioteka

pn.-pt. 9.00-18.00, ost. sob. m-ca 9.00-13.00

Spotkanie Młodzieżowego Klubu Książki: rozmowa o książce Jakuba Żulczyka „Wzgórze psów”, 12.10, godz. 17.30

Koncert kwartetu Lebowski, 12.10, godz. 19.00, sala widowiskowa CKiBP, ul. Szkolna 16; bilety: 25 zł do nabycia w sekretariacie CKiBP

Koncet grupy Stare Dobre Małżeństwo, 14.10, godz. 18.00, sala widowiskowa CKiBP, ul. Szkolna 16; bilety: 50 / 40 zł (N/U) do nabycia w sekretariacie CKiBP

„Malarstwo: DOOKOŁA…” – wystawa Jana Wojciecha Malika, czynna do 12.10, hol CKiBP, ul. Szkolna 16

 

Swarzędz

Biblioteka Publiczna, os. Czwartaków 1, tel./fax 61 818 63 14, www.biblioteka.swarzedz.pl

pn. 11.00-19.00, wt.-czw. 10.00-18.00, pt. 8.00-16.00

Poczytajki Małej Szajki – spotkanie z literaturą, sztuką, folklorem dal dzieci w wieku 3-6 lat, 11.10, godz. 11.00

Biblioteczny Klub Młodzieżowy „Damy Radę!” – zajęcia nie tylko czytelnicze dla młodzieży w wieku 15-17 lat, 13.10, godz. 15.00-17.00, Filia w Kobylnicy

„Gruzja z dzieckiem” – wystawa fotografii Alicji Szeloch, Filia os. Raczyńskiego

Wystawa prac powstałych podczas lipcowego i sierpniowego pleneru dedykowanego dzieciom, a organizowanego przez pracownię plastyczną MY.ART, czynna do 13.10, Galeria Wielokropek

„380 dni dookoła Swarzędza” – Konkurs Literacki, regulamin na stronie internetowej biblioteki; utwory należy nadesłać w terminie do 31.10.

 

Szamotuły

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Edmunda Calliera, Rynek 10, tel./fax 61 292 13 61, tel. 61 292 11 43, www.biblioteka-szamotuly.pl

pn.-pt. 9.00-18.00, pierwsza i trzecia sob. m-ca 9.00-13.00

Spotkanie z Hanną Cygler, 10.10, godz. 18.00

Galeria Jednego Dzieła: „Anioł” – kolaż Małgorzaty Rosady (Grupa Jakkolwiek), do 31.10.

 

Śrem

Biblioteka Publiczna im. Heliodora Święcickiego, ul. Grunwaldzka 10, tel. 61 283 54 67, www.biblioteka.srem.pl

pn. 11.00-15.00, wt.-pt. 10.00-19.00, sob. 9.00-13.00

Klub Dobrej Zabawy – zajęcia czytelnicze dla dzieci w wieku 7-13 lat, 9.10, godz. 16.00, Filia Wyrzeka

Literackie Poranki Malucha – dla dzieci od 1 do 3 lat, 10.10, godz. 11.00, wypożyczalnia dla dzieci

Audio-baby – zajęcia dla grup przedszkolnych, 10.10, godz. 9.00

Spotkanie z Kubusiem Puchatkiem – zajęcia edukacyjno-biblioteczne dla dzieci szkolnych, 10.10, godz. 15.00, Filia Przy Moście

Klub Małego Słuchacza – zajęcia dla dzieci 7-10 lat, 10.10, godz. 17.00, mediateka

Zajęcia biblioteczno-edukacyjne dla dzieci, 11.10, godz. 14.30, Filia Pysząca

Klub Łowców Przygód: „Wyspy koralowe” – spotkanie z Krzysztofem Kryzą, 12.10, godz. 12.00, sala audio

Kurs komputerowy dla dorosłych (zajęcia odpłatne), 12.10, godz. 16.00

Zabawy i gry planszowe dla dzieci, 12.10, godz. 16.00, Filia Błociszewo

Uniwersytet Ludzi Ciekawych Świat@: „Wyspy koralowe” – wykład Krzysztofa Kryzy, 12.10, godz. 18.15, sala audio

Poranek filmowy – dla dzieci, 14.10, godz. 10.00, mediateka

„Indygo” – wystawa prac Matyldy Lepieszy (grafika, malarstwo, fotografia), czynna do 31.10.

XII Powiatowy Konkurs Jednego Wiersza, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; termin przyjmowania prac do 13.10.

 

Trzcianka

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Kazimiery Iłłakowiczówny, ul. Sikorskiego 22, tel./fax 67 216 33 59, www.biblioteka-trzcianka.pl

pn.-pt. 8.00-18.00

„Legendy czarnkowsko-trzcianeckie” – Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania dla uczniów klas IV-V szkół podstawowych, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; zgłoszenia do 24.10.

„Wyjście z cienia” VII Ogólnopolski Konkurs Recytatorski im. Romana Brandstaettera, szczegóły na Fb biblioteki; zgłoszenia do 17.11.

 

Turek

Miejska Biblioteka Publiczna im. Włodzimierza Pietrzaka, ul. Dworcowa 5, tel./fax 63 289 21 26, 63 278 51 34, www.biblioteka.turek.net.pl

pn.-wt. 9.00-18.30, śr.-pt. 9.00-16.00

XVIII Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Włodzimierza Pietrzaka pod hasłem „Dusza nie znałaby tęczy, gdyby oczy nie znały łez” dla osób w wieku 18-30 lat, szczegóły na stronie internetowej biblioteki, prace należy przesyłać do 9.10.

Zajęcia z Robotyki WeDo dla dzieci w wieku 6-11 lat (odpłatnie, obowiązują zapisy), 10.10, godz. 16.30; 11.10, godz. 14.00

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, 13.10, godz. 12.00

 

Wągrowiec

Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Średnia 18, tel. 67 262 00 68, 725 255 955, www.mbp.wagrowiec.eu

pn., wt., czw., pt. 8.00-17.00, śr. 8.00-18.00, sob. 9.00-13.00

VII Wągrowieckie Dyktando, zasady uczestnictwa na stronie internetowej biblioteki; zgłoszenia do 20.10.

XII Ogólnopolski Konkurs Poetycki na Wiersz: „Marszałek Józef Piłsudski”, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 25.10.

 

Powiatowa Biblioteka Publiczna, ul. Kościuszki 49, tel. 67 268 56 25, www.pbp.wagrowiec.pl

pn.-pt. 7.45-17.00, sob. 9.00-13.00

Konkurs filmowy „Pokaż swój talent”, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; filmy należy dostarczyć do 16.10.

 

Wolsztyn

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Stanisława Platera, ul. Gajewskich 48, tel./ fax 68 384 22 81, tel. 68 347 26 30, www.bibliotekawolsztyn.pl

pn., wt., śr., pt. 8.00-18.00, czw. 8.00-16.00, sob. 9.00-13.00

„Czytamy w bibliotece” – cykl zajęć edukacyjnych dla dzieci w wieku 3-5 lat, 11.10, godz 11.00

„Razem czytamy” – cykl zajęć edukacyjnych dla dzieci w wieku 4-6 lat, 11.10, godz 16.30

Zajęcia z biblioterapii dla dzieci niepełnosprawnych ze szkoły specjalnej nr 4 w Wolsztynie, 12.10, godz. 11.00

„Zegary wieżowe Ziemi Wolsztyńskiej” – wystawa fotografii Michała Olejniczaka

 

Wronki

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Wronki – Wroniecki Ośrodek Kultury, ul. Szkolna 2, tel. 67 254 06 17, www.wokwronki.pl

pn., śr., czw., pt. 8.00-18.00, wt. 8.00-15.00

„Nietoperki” – zajęcia plastyczne w bibliotece, 12.10, godz. 16.00

Spotkanie autorskie z Hanną Cygler, 11.10, godz. 17.00

 

Września

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Dzieci Wrzesińskich 13, tel. 61 436 25 96, www.biblioteka.wrzesnia.pl

pn. 10.00-18.00, wt.-pt. 8.00-18.00, pierwsza sob. m-ca 9.00-13.00

Akcja pisania listów do chorych dzieci z Marzycielskiej Poczty, 9-15.10, Oddział Dziecięcy

„Petronelka z pyrki” – konkurs plastyczny dla uczniów klas I-III i IV-VII, szczegółowy regulamin na stronie internetowej Biblioteki; prace należy składać do 13.11.

Przygody „Petronelki” w „Parku Hrabiny” we Wrześni – konkurs literacki dla uczniów klas VII, szczegółowy regulamin na stronie internetowej Biblioteki; prace należy składać do 13.11.

 

Wyrzysk

Biblioteka – Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, ul. Kościuszki 15, tel. 67 286 26 64, biblioteka.mgokwyrzysk.pl

pn.-czw. 8.00-17.00, pt. 8.00-15.00, pierwsza i ostatnia sob. m-ca 9.00-12.00

Zajęcia pozalekcyjne dla dzieci w wieku szkolnym, 10.10, godz. 15.00-16.00

 

Zbąszyń

Biblioteka Publiczna w Zbąszyniu – Zbąszyńskie Centrum Kultury, ul. 17 Stycznia 59a, tel./fax 68 386 07 00, www.biblioteka.zbaszyn.pl

pn., wt., czw., pt. 9.00-18.00, śr. 11.00-16.00

W ramach objazdowego festiwalu sztuki dla najmłodszych „Sztuka szuka malucha”: „LABirynt” – spektakl taneczny dla dzieci od 6 miesięcy do 3 lat w reżyserii Alicji Morawskiej oraz warsztaty (obowiązują zapisy), 15.10, godz. 16.00

Kurs komputerowy 40+ (obowiązują zapisy), 10 i 12.10, godz. 15.00

„Dawnych wesel czar...” – wystawa fotografii z okolic Nowego Tomyśla. Autorką wystawy jest Grażyna Matuszczak, czynna w terminie 29.09-31.10.

 

Zduny

Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta, ul. Sienkiewicza 9, tel./fax 62 721 51 72, www.biblioteka.zduny.pl

pn.-pt. 10.00-18.00, sob. 9.00-12.00

„Przytulajmy się do drzew” – wystawa obrazów Marii Dryll-Maciniak wykonanych z kory drzew, czynna do 14.10.

„Konarzew – ludzie – miejsca-pamiątki” – wystawa foto-kolekcjonerska, Filia w Konarzewie

 

Złotów

Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida, ul. Grochowskiego 17, tel./fax 67 263 20 00, www.biblioteka-zlotow.pl

pn.-pt. 8.00-18.00, sob. 8.00-13.00

Oseskowy Klubik Bajkowy, 11.10, godz. 15.30

„Łzy chlorofilu” – wystawa fotografii Dominiki Kaczmarek, czynna w terminie 13-27.10.

Wyniki wyszukiwania ({[{total}]})

brak wyników wyszukiwania

Newsletter

Zapisano adres do bazy.

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera.