Wykorzystujemy pliki cookies do zapamiętania ustawień i preferencji użytkownika. Więcej informacji znajdziesz w Polityce cookies. Jeśli się nie zgadzasz, możesz w swojej przeglądarce wyłączyć zgodę na ich przechowywanie.

{[{category.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej organizatorów

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
{[{category.name}]}
{[{tag.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej wydarzeń powiat{[{region.name}]}

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
Data
{[{month.name}]}
{[{day.name}]} {[{day.day}]}
« wcześniejsze daty dalsze daty »
{[{category.name}]} {[{tag.name}]} {[{place.name}]} {[{date.date_from}]} - {[{date.date_to}]} wyczyść

Kalendarium wydarzeń bibliotecznych 08-14/10/2018

Bojanowo

Miejska Biblioteka Publiczna, Rynek 10, tel. 65 545 64 64, www.biblioteka.gminabojanowo.pl

pn., śr., pt. 8.00-19.00, wt., czw. 8.00-15.00, sob. 9.00-13.00

„Bajka o moim mieście” – konkurs literacki na 380. urodziny miasta, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 15.10.

 

Czarnków

Miejska Biblioteka Publiczna – Miejskie Centrum Kultury, pl. Wolności 5, tel. 67 255 59 82, www.mbp.czarnkow.pl

pn.-pt. 8.00-17.00, sob. 9.00-13.00

„Słowa, słówka...” – konkurs dla satyryków, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 8.10. (współorganizacja z Miejskim Centrum Kultury)

 

Czempiń

Biblioteka Publiczna, ul. Parkowa 2, tel. 61 282 64 03, www.biblioteka.czempin.pl

pn.-pt. 9.00-19.00

Konkurs czytelniczy „Czytasz? Wiesz!”, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; konkurs trwa do 14.12.

 

Czerniejewo

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Ks. Prymasa St. Wyszyńskiego 6, tel. 61 429 13 43, 61 429 13 28, www.biblioteka.czerniejewo.pl

pn. 10.00-18.00, wt., czw., pt. 9.00-15.00, śr. 8.00-16.00

„Herbatka u Kubusia Puchatka” – impreza dla dzieci z okazji urodzin Kubusia Puchatka, 12.10, godz. 16.00-19.00

 

Czerwonak

Gminna Biblioteka Publiczna, os. 40-lecia PRL 7a, tel./fax 61 812 07 01, www.biblioteka.czerwonak.pl

pn.11.00-19.00, wt. 10.00-18.00, śr. 8.00-16.00, czw. 9.00-17.00, pt. 8.00-15.00, ost. sob. m-ca 9.00-14.00

„Co to znaczy być patriotą w XXI wieku” – konkurs literacki (esej, maksymalnie 5 stron maszynopisu), prace należy dostarczyć do 17.10.

„Miejsca pamięci Powstania Wielkopolskiego” – wystawa fotografii Pawła Andersa, czynna w terminie 1-14.10, Filia w Owińskach

 

Dopiewo

Gminna Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury, ul. Konarzewska 12, tel./fax 61 814 82 23, www.bibldop.pl

pn., wt., czw. 10.00-18.00, śr., pt. 8.00-15.00

Spotkanie klubu seniora Promyk z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych, 8.10, godz. 17.00, sala biblioteczna OSP w Dopiewie, ul. Szkolna 21

Spotkanie autorskie z Arkadiuszem Niemirskim, 12.10, godz. 9.00, Filia w Konarzewie

 

Gniezno

Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna, ul. Staszica 12a, tel. 61 426 32 61, www.biblioteka.gniezno.pl

Biblioteka Główna, ul. Mieszka I 16, pn. 10.00-20.00, wt.-pt. 10.00-18.00, sob. 9.00-14.00; Wypożyczalnia dla Dzieci, ul. Mieszka I 15, pn.-pt. 10.00-18.00, sob. 9.00-14.00

„Polscy superbohaterowie” – spotkanie autorskie z Małgorzatą Strękowską-Zarembą, 9.10, godz. 11.00, Filia nr 1, ul. Staszica 12a

„Pejzaż miejski” – wystawa malarstwa Zdzisława Niteckiego, czynna do 8.10.

 

Golina

Biblioteka Publiczna w Golinie, pl. Kazimierza Wielkiego 12, tel. 63 241 81 21, www.golina.naszabiblioteka.com

pn.-śr., pt. 9.00-18.00, czw. 13.00-18.00

III Gminny Konkurs Recytatorski Wierszy o Tematyce Patriotycznej, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; zgłoszenia do 11.10.

 

Gostyń

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Wrocławska 257, tel. 65 572 09 52, fax 65 575 12 99, www.biblioteka.gostyn.pl

wt., śr. 11.00-18.00, czw. 9.00-18.00, pt. 8.00-18.00, sob. 9.00-14.00

Spotkanie z Anną Jaklewicz, 9.10, godz. 17.00

Koncert Kuby Michalskiego „Śpiewana historia Polski”, 13.10, godz. 18.00

 

Jarocin

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Park 3, tel./fax 62 747 23 46; 62 747 84 71, www.bibliotekajarocin.pl

pn.-pt. 8.00-18.00, sob. 9.00-13.00

„Kasieńka” – spektakl dla dzieci, 12.10, godz. 17.00, Jarociński Ośrodek Kultury, Plac Festiwalu Muzyki Rockowej 1, bilety 15 zł do 5.10; 20 zł od 5.10

 

Kalisz

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka, ul. Łazienna 6, tel. 62 757 34 30, 757 22 88; fax 62 766 54 47, www.mbp.kalisz.pl

pn., wt., czw. 10.00-18.00, śr., pt. 8.00-15.00

Rodzinnemu Miastu – Pamiętamy o Marii Konopnickiej – prelekcja i pokaz multimedialny, 8.10, Szkoła Podstawowa nr 10, ul. Karpacka 3

Biblioteka i zawód bibliotekarza – pogadanka z uczniami kl. II ze Szkoły Podstawowej nr 8, 8.10, Filia nr 2, ul. Serbinowska 25

„Pięć siedem pięć – czyli haiku po polsku” – wieczór poetycki siostry Bożeny Anny Flak, 11.10, godz. 17.00, Biblioteka Główna, ul. Legionów 66

Dyskusyjny Klub Książki „Dialogi Literackie”, 12.10, godz. 17.00, Filia nr 4, al. Wolności 27

„Co nieśmiertelne, musi żyć!” (w ramach obchodów Roku Adama Asnyka w Kaliszu), wystawa czynna do 11.11, WP-A UAM, ul. Nowy Świat 28-30 – przed budynkiem

Kaliskie drogi do Niepodległości – wystawa mobilna; Zespół Szkół nr 9: do10.10.

„Z dziejów kaliskiego szkolnictwa”, wystawa czynna do 31.12, Filia nr 3, ul. Krótka 3

Perełki z „książek”. Exlibrisy ze zbiorów prywatnych Marii Kubackiej-Gorweckiej – wystawa, czynna do 31.12, Filia nr 5, ul. Złota 26-28

„Rower na tak – przepis na wakacje” – wystawa fotograficzna Konrada Mazura, czynna do 30.10, Filia nr 7, ul. Tuwima 10

„Wolność i poeci” – wystawa z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, czynna do 31.12, Biblioteka Główna, ul. Legionów 66

„Miłość” – wystawa oparta na tekstach Janusza Korczaka, czynna do 30.11, Filia nr 1, ul. Górnośląska 29

„Historia na zdjęciach – ulice Kalisza” – wystawa czynna do 31.10, Filia nr 4, al. Wolności 27

„W kaliskim atelier fotograficznym” – wystawa, czynna do 31.12, Filia nr 9, ul. Serbinowska 1A

 

Kaźmierz

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Dworcowa 14, tel. 61 291 84 08, www.biblioteka.kazmierz.com.pl

pn., śr., czw. 13.00-19.00, wt. 10.00-15.00, pt. 11.00-17.00

Spektakl dla dzieci „Fintikluszki – Folkowe Okruszki”, 13.10, godz. 16.00, bilety 5 zł

 

Kępno

Samorządowa Biblioteka Publiczna im. Marii z Fredrów hr. Szembekowej, ul. Kościuszki 7, tel. 62 782 20 92, www.waszabiblioteka.pl

pn., wt., czw., pt. 8.30-17.00, śr. 8.30-15.30, I i III sob. m-ca 9.00-13.00

Spotkanie autorskie z Jackiem Cyganem, 8.10, godz. 17.00

Konkurs patriotyczny „Niepodległość – co znaczy dla mnie to słowo”: 1) projekt kartki pocztowej o charakterze patriotycznym w oparciu o symbole narodowe – dla uczniów klas 4-6 szkoły podstawowej, 2) list napisany z perspektywy walczącego żołnierza lub z punktu widzenia współczesnego Polaka – dla uczniów klas 7-8 szkół podstawowych i 3 klasy gimnazjum, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 12.10.

 

Powiatowa Biblioteka Publiczna, ul. Sienkiewicza 26a, tel. 62 782 11 01, www.bibliotekakepno.pl

pn.-pt. 9.00-17.00

„Fantastyczna historia Kępna” – projekt dla młodzieży od 13 lat, szczegóły w bibliotece, czas trwania 1.07-30.11.

 

Kiszkowo

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Polna 33, tel./fax 61 429 70 45, www.bibliotekakiszkowo.naszabiblioteka.com

pn.-śr., pt. 8.0016.00, czw. 8.00-18.00

„100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości” – konkurs na plakat, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 2.11.

 

Koło

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Kolejowa 19, tel./fax 63 217 80 03, 217 80 02, www.biblioteka-kolo.pl

pn.-śr., pt. 8.00-18.00, czw. 13.00-15.00, sob. 9.00-14.00

Akademia Plastyki – zajęcia dla dzieci w wieku 6-9 lat, 8.10, godz. 16.00 (grupa zamknięta)

Zajęcia z elementami biblioterapii – dla dzieci w wieku 7-8 lat, 9.10, godz. 16.00 (grupa zamknięta)

Spotkanie autorskie z Anną Łaciną, pisarką dla dzieci i młodzieży (dla uczniów szkół podstawowych), 9.10, godz. 9.00 (grupa zamknięta)

Pogadanka heurystyczna z Anną Łaciną, pisarką dla dzieci i młodzieży, o wirusach i bakteriach, 9.10, godz. 11.15 (grupa zamknięta)

Warsztaty plastyczne z ilustratorką Aleksandrą Przybylską dla uczniów szkół podstawowych, 12.10, godz. 11.30 (grupa zamknięta)

„Świetlisty cudzoziemiec” – konkurs recytatorski dla młodzieży, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; zgłoszenia do 26.10, Filia dla Dzieci

„Poradnik o oszczędzaniu” – konkurs plastyczny, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 31.10, Filia dla Dzieci (współorganizacja: Szkolna Kasa Oszczędności przy Specjalnym Ośrodku Szklono-Wychowawczym w Kole)

„Warta” – konkurs plastyczny, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 9.11.

 

Komorniki

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Stawna 7/11, tel. 61 810 76 13, www.biblioteka-komorniki.pl

pn., pt. 8.00-16.00, wt. 10.00-19.00, śr. 8.00-15.00, czw. 8.00-16.00

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki: rozmowa o książce Pera Olova Enquista „Opowieść o Blanche i Marie”, 11.10, godz. 18.00, Filia w Plewiskach, ul. Grunwaldzka 612 A

 

Konin

Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Dworcowa 13, tel./fax 63 242 85 37, www.mbp.konin.pl

pn. 11.00-18.00, wt. 9.00-15.00, śr., pt. 10.00-17.00, czw. 12.00-15.00

„Pieśń Przetrwa” – konkurs plastyczny w ramach projektu „Książka dobra na wszystko”, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 15.10 (współorganizacja z Powiatową Biblioteką Publiczną w Turku)

 

Kościan

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Tomaszewskiego, ul. Wrocławska 28b, tel. 65 512 00 40, 65 511 00 26, www.biblioteka.koscian.pl

pn.-śr., pt. 10.00-18.00, czw., sob. 8.00-15.00

„Adam Tomaszewski – życie i dzieło” – sesja popularnonaukowa, 12.10, godz. 11.00

Z historią przy kawie: „Czerwona Wieś – Chłapowscy – Jackowscy i zapomniana historia”, 12.10, godz. 18.00

Wyjazd w ramach projektu „Kultura dostępna”, 14.10, godz. 8.30

„O młodości, która została nad Obrą. Adam Tomaszewski – życie i twórczość”– wystawa, czynna do 15.12, sala spotkań

 

Krotoszyn

Krotoszyńska Biblioteka Publiczna im. Arkadego Fiedlera, ul. Benicka 9, tel./fax 62 725 27 83, www.biblioteka.krotoszyn.pl

pn.-pt. 9.00-17.00

Przedchrześcijańskie oblicza starożytnego racjonalizmu, 8.10, godz. 17.30

Młodzieżowy Dyskusyjny Klub Książki: spotkanie z Katarzyną Ryrych, autorką książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych, 11.10, godz. 10.00

Konkurs czytelniczy „Tajemnice szafy”, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; zgłoszenia do 26.10.

 

Krzywiń

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Kasztelańska 1, tel./fax 65 517 06 11, www.krzywin.eu.org

pn.-pt. 9.00-17.00

Zajęcia plastyczne dla dzieci i młodzieży, 9.10, godz. 16.00, Klub „Twórczy zakątek”

Zajęcia taneczne dla dzieci, 10.10, grupa I (do lat 7) – godz. 17.00; grupa II (powyżej 7 lat) – godz. 18.00

Matematyka EZO – cykl matematycznych zajęć dla dzieci w wieku 4-11 lat, 11.10, godz. 16.00 – grupa 1; godz. 17.00 – grupa 2, klub „Twórczy Zakątek” przy BPMiG, ul. Kasztelańska 1

 

Kuślin

Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Leśna 13, tel. 61 447 30 89, www.bibliotekakuslin.pl

pn.-pt. 11.00-18.00

Konkurs poetycki na wiersz patriotyczny odbywający się w ramach XIV edycji Konkursu o Pióro Wójta Gminy Kuślin – Gala finałowa, 11.10, godz. 17.00

 

Leszno

Miejska Biblioteka Publiczna im. St. Grochowiaka, ul. B. Chrobrego 3, tel. 65 520 53 55, www.mbpleszno.pl

pn., śr., pt. 10.30-18.00, wt., czw. 9.00-16.00

Spotkanie z ks. dr. Jarosławem Wąsowiczem, 10.10, godz. 17.00, Biblioteka Ratuszowa

„Obiektywem malowane” – wernisaż wystawy Bogdana Ludowicza, 10.10, godz. 11.00

Księżniczka Leia czyta dzieciom książkę „One fish, two fish”, 13.10, godz. 11.00, Biblioteka Ratuszowa

Koncert zespołu I-REY ze Wschowy, 13.10, godz. 20.00, Biblioteka Ratuszowa, Rynek 1; bilety 10 zł

Inspiracje Aliny Matykiewicz – wystawa, czynna do 13.10, Galeria Lochy

 

Lipka

Gminna Biblioteka Publiczna im. IV Dywizji Piechoty WP – Gminny Ośrodek Kultury, ul. IV Dywizji Piechoty WP 2, tel./fax 67 266 51 36, goklipka.pl/category/biblioteka

pn.-pt. 9.00-17.00

„Kartka urodzinowa dla Misia” – konkurs plastyczny dla dzieci, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 19.10.

Konkurs czytelniczy „I ty bądź czytelny” – najaktywniejszy czytelnik, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; trwa do 30.05.2019

 

Luboń

Biblioteka Miejska, ul. Żabikowska 42, tel./fax 61 813 09 72, www.biblub.com

pn.-śr. 11.00-19.00, czw.-sob. 9.00-15.00

W cyklu „Wokół Wielkiej Sceny” – spotkanie z udziałem redaktora Piotra Nędzyńskiego, sopranistką Barbarą Gutaj-Monowid i pianistą Piotrem Żukowskim, 10.10, godz. 18.00; wstęp: 5 zł

„Przygody Pippi Skarpetki” – spektakl dla dzieci w wykonaniu Studia Teatralnego Krak-Art, 13.10, godz. 12.00; wstęp: 5 zł

 

Lwówek

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy – Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, ul. E. Sczanieckiej 56, tel. 61 441 40 55, www.biblioteka.lwowek.com.pl

pn.-śr., pt. 8.00-18.00, czw. 8.00-15.00

Bezpłatne zajęcia fotograficzne prowadzone przez Dagmarę Burzyńską-Rejak z Prosta Forma, 11.10, godz. 18.00 (współorganizacja: ZFA Anima)

 

Malanów

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna, ul. Kaliska 2, tel. 63 288 33 22, www.ckibp.malanow.pl

pn.-pt. 10.00-18.00

Akcja „Moda na czytanie z biblioteką w Malanowie” – dla dzieci w wieku 6-9 lat, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; termin akcji: wrzesień 2018 – maj 2019

Zajęcia taneczne dla dzieci: 9.10, I grupa – godz. 16.00; II grupa – godz. 17.00

Spotkanie autorskie ze Zbigniewem Kołbą, 10.10, godz. 16.00, świetlica wiejska w Malanowie

Zajęcia plastyczne dla dzieci, 11.10, godz. 14.30

Noc detektywów z Krzysztofem Petkiem, 13.10;wpisowe 20 zł

 

Mieścisko

Gminna Biblioteka Publiczna im. Czesława Chruszczewskiego, ul. T. Kościuszki 11, tel. 61 427 80 76, www.miescisko.naszabiblioteka.com

pn.-pt. 9.00-20.00, sob. 9.00-14.00

Spotkanie autorskie ze Zbigniewem Kołbą, 11.10

 

Międzychód

Biblioteka Publiczna im. Jana Daniela Janockiego, pl. Kościuszki 9, tel. 95 748 24 37, bpicakmiedzychod.pl

pn., wt., czw., pt., sob. 9.00-17.00

Karuzela Tradycji – Cykl I „Na koźle i skrzypcach”, 12.10: godz. 17.00-18.30 – Warsztaty nauki gry na klarnecie i koźle; godz. 18.30-20.00 – Warsztat tańca ludowego, sala widowiskowa BPiCAK, Plac Kościuszki 9

Projekt Karuzeli Tradycji z Cyklu III „Twierdzą nam będzie każdy próg”:

Wernisaż: Znane Rody Rzemieślnicze – ich tradycje rodzinne i patriotyczne, 13.10, godz. 13.00;

Wernisaż: Postaci Znane i Zasłużone dla zachowania Dziedzictwa Kulturowego i utrzymania Polskości tych ziem, 14.10, godz. 14.00

Koncert Inauguracyjny „Niepodległa”, 14.10, godz. 17.00

 

Miłosław

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy – Miłosławskie Centrum Kultury, ul. Dworcowa 4, tel. 61 438 21 65, www.mckmiloslaw.com.pl

pn.-pt. 10.00-18.00

 „Biblioteka dla Malucha” – zajęcia dla dzieci w wieku 1-4 lat, 12.10, godz. 15.30

 

Murowana Goślina

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Bonawentury Graszyńskiego, ul. Poznańska 16, tel. 61 892 36 27, www.biblioteka.murowana-goslina.pl

pn. 10.00-19.00, wt., czw. 9.00-18.00, śr. 8.00-15.00, pt. 8.00-14.00

Konkurs dla czytelników biblioteki, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; trwa do 8.10.

„Nasz kochany Tupcio Chrupcio” – konkurs plastyczny dla dzieci w wieku 5-6 lat, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 11.10.

 

Nowe Miasto nad Wartą

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Poznańska 8a, tel. 61 287 46 18, www.nowemiasto.naszabiblioteka.com

pn., śr.-pt. 10.00-18.00, wt. 9.00-15.00, pierwsza i trzecia sob. m-ca 9.00-13.00

Zajęcia literacko-plastyczne dla dzieci w wieku 6-11 lat, 10.10, godz. 15.30-17.00, Filia w Chociczy

Spotkanie autorskie z Renatą Piątkowską, 12.10, godz. 8.15

Zajęcia plastyczne dla dzieci w wieku 6-12 lat, 12.10, godz. 15.00-16.00, Filia w Chociczy

„Niesamowity świat bogów i herosów greckich” – międzyszkolny konkurs mitologiczny, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; zgłoszenia do 22.10.

 

Nowy Tomyśl

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna, ul. Witosa 8, tel. 61 442 12 70, www.bibliotekant.pl

pn., wt., czw., pt. 9.00-87.00, śr. 11.00-16.00, sob. 10.00-14.00

W ramach cyklu „Mali wielcy Polacy”: Spotkania z autorką książek dla dzieci Anną Czerińską-Rydel, 8.10, Filia w Jastrzębsku, Filia w Wytomyślu, MiPBP w Nowym Tomyślu

Dyskusyjny Klub Książki, 9.10, godz. 18.00

Klub Miłośników Podróży Przez kontynenty – Norwegia, 11.10, godz. 17.00

Wystawa połączona z prezentacją książki „Wybrane karty z historii Nadleśnictwa Bolewice”, 12.10, godz. 18.00

 

Oborniki

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Antoniego Małeckiego, ul. Kopernika 10, tel./fax 61 296 02 65, www.biblioteka.oborniki.pl

pn.-pt. 9.00-18.00

Spotkanie autorskie z Agnieszką Frączek, 8.10, godz. 9.00, 11.00

Warsztaty z Mądrą Sową – dla dzieci w wieku od 5 lat, 8.10, godz. 15.30-17.30

Spotkanie z Jakubem Skworzem – dziennikarzem i pisarzem, 9.10, godz. 9.00 oraz 11.00

„Jak wychować miłośnika książek?” – wykład Doroty Zawadzkiej, 9.10, godz. 18.00

Warsztaty dla mamy i bobasa (warsztaty dla dzieci w wieku od 6 do 24 msc. z elementami sensoplastyki), 11.10, godz. 11.00

Wystawa fotografii studentów UTW – w ramach 4. Wielkopolskiego Festiwalu Fotografii im. Ireneusza Zjeżdżałki

 

Opalenica

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, os. Centrum 11, tel. 61 447 74 30, ckibopalenica.pl

pn., wt., pt. 10.00-18.00, śr. 8.00-20.00, czw. 8.00-15.00, sob. 9.00-13.00

Opalenicka Jesień Kulturalna: Uroczysta gala z okazji 20-lecia współpracy z Konnigslutter i 15-lecia współpracy ze Storkow; występ tria smyczkowego Sisters&Sound, 13.10, godz. 18.00, Aula kulturalno-rozrywkowa, ul. Zamkowa 3a

„Magia lasu i woda” – wystawa prac plastycznych uczestniczek zajęć z Domu Dziennego Pobytu dla Seniorów, czynna do 13.10.

 

Ostrowite

Gminna Biblioteka Publiczna w Ostrowitem, ul. Zachodnia 3a, tel. 63 276 52 03, www.ostrowite.naszabiblioteka.com

pn., wt. 10.30-18.00, śr. 8.00-15.30, pt. 11.00-18.30

Konkurs plastyczny „100-lecie Niepodległej Polski”, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 15.10.

 

Ostrów Wielkopolski

Biblioteka Publiczna im. Stefana Rowińskiego, ul. Wolności 2, tel./fax 62 737 47 00, www.biblioteka-ostrow.pl

pn., wt., czw., pt. 8.00-18.00, śr. 9.00-14.00, sob. 9.00-13.00

spotkanie autorskie z Hansem Bollingerem, autorem książki „W drodze przez Polskę”, 11.10, godz. 18.00, czytelnia

„Emobilność i ekologia w Ostrowskiej Mediatece”, 12-13.10.

„ABC Małego Patrioty” – Biblioteczny Konkurs Niepodległościowy, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 10.11. do Filii nr 7 dla Dzieci i Młodzieży

 

Ostrzeszów

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Stanisława Czernika, pl. Borek 17, tel. 62 730 33 89, tel./fax 62 730 19 48, www.bp.ostrzeszow.pl

pn., czw. 10.00-18.00, wt., pt. 9.00-17.00, śr. 9.00-15.00

Spotkanie z Jackiem Cyganem, poetą, autorem tekstów piosenek, scenarzystą, 8.10, godz. 19.00

 

Pakosław

Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Kolejowa 4, tel. 65 547 84 78, www.pakoslaw.naszaplacowka.pl

pn., wt. 8.00-16.00, śr., pt. 9.00-17.00

„Dumni z Polski”– cykl wystaw: „Polscy innowatorzy i ich wynalazki”, czynna do 31.10.

 

Piła

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Pantaleona Szumana w Pile, ul. Mariana Buczka 14, tel. 67 351 79 03, 67 351 79 04, www.biblioteka.pila.pl

pn.-pt. 8.00-19.00, sob. 8.00-15.00; Oddz. dla Dzieci, pn.-pt. 8.00-18.00, sob. 8.00-15.00

Baśniowy Jadwiżyn – zajęcia interaktywne dla dzieci w wieku 3-6 lat i rodziców, 8.10, godz. 16.00, Filia nr 6, ul. Królowej Jadwigi 17

Karty na stół – turnieje brydżowe dla mieszkańców osiedla, 10.10, godz. 13.30, Filia nr 9, ul. Wenedów 8A

Klub Gier Planszowych – rozgrywki dla dzieci i młodzieży, 10.10, godz. 15.00, Filia nr 8, ul. Andersa 10

„Papierowa wiklina” – warsztaty dla młodzieży i dorosłych, 10.10, godz. 16.00, Filia nr 1, ul. Ludowa 11

Rodzinne popołudnia z Misiem: spotkania z książką i jej twórcami – zajęcia dla dzieci w wieku do 6 lat z rodzicami, 10.10, godz. 17.00, Oddział dla Dzieci, ul. Staromiejska 14

Twórczy Papier – zajęcia literacko-plastyczne dla dzieci z osiedla w wieku 7-10 lat, 11.10, godz. 15.15, Filia nr 7, al. Poznańska 91

Opowiem Ci książkę – zajęcia literacko-plastyczne dla dzieci w wieku 6-10 lat, 11.10, godz. 17.00, Filia nr 9, ul. Wenedów 8A

Kącik Gier Planszowych – dla dzieci od lat 6 wraz z rodzicami, 13.10, godz. 8.00, Oddział dla Dzieci, ul. Staromiejska 14

„Stwórz własną książkę”, „Tak czytam!” – konkursy rodzinne, szczegóły na stronie internetowej; prace należy dostarczyć do 30.11.

Wystawa malarstwa: Prezentacja obrazów Barbary Taterki, czytelniczki biblioteki, czynna do 30.11, Filia nr 7, al. Poznańska 91

Poetycka 4 – salonik poetycki: „Równowaga” – prezentacja wierszy Aleksandry Kamińskiej, laureatki konkursów poetyckich, Filia nr 4, al. Powstańców Wlkp. 62

„Symbole wokół nas” – wystawa malarstwa olejnego Ilony E. Banach-Wach, autorki licznych wystaw zbiorowych i indywidualnych, Filia nr 4, al. Powstańców Wlkp. 62

Kolorowa Biblioteka – Galeria: „Maya” – wystawa fotograficzna Mikołaja Janikowskiego, Filia nr 6, ul. Królowej Jadwigi 17

Galeria różności: Wystawa „Jesień”, Filia nr 7, al. Poznańska 91

 

Pleszew

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Słowackiego 19A, tel./fax 62 742 83 58, www.biblioteka.pleszew.pl

pn., czw., pt. 9.00-18.00, wt. 9.00-19.00, sob. 9.00-14.00

„Łańcuch pomocnych dłoni” – akcja happeningowa: przeniesienie ok. 1000 książek z siedziby przy ul. Słowackiego do siedziby przy ul. Kolejowej, 9.10, godz. 8.00-10.00

Spotkania z książką w Domu Pomocy Społecznej w Pleszewie, 9.10, godz. 10.00

„Powstanie Wielkopolskie. Pamiętam!” – konkurs on-line dla uczniów klas VI-VIII, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; trwa w terminie: 24.09-28.10.

„Legendy Ziemi Pleszewskiej w mojej wyobraźni” – konkurs plastyczny dla klas I-III, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 31.10.

 

Pniewy

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Pniewy – Centrum Kultury, ul. Strzelecka 11A, tel./fax 61 291 09 64, www.bibliotekapniewy.pl

pn. 8.00-16.00, wt., śr., pt. 9.00-17.00, czw. 11.00-19.00

Wystawa „Przyroda jakiej nie znamy”, czynna do 22.10, galeria „Piotr i Paweł”

 

Pobiedziska

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Kostrzyńska 21, tel. 61 817 71 46, www.bppob.pl

pn., czw. 10.00-19.00, wt., pt. 10.00-16.00, śr. 8.00-16.00, pierwsza i ost. sob. m-ca 9.00-13.00

Warsztaty rękodzieła, 11.10, godz. 17.00

Warsztaty literacko-plastyczne w ramach akcji „Mirabelka – kiełkująca historia w 100licy”, 14.09-11.10.

„70 lat Biblioteki w Pobiedziskach” – wystawa, czynna do 30.11, czytelnia

 

Poznań

Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury, ul. Prusa 3, tel. 61 66 40 850, www.wbp.poznan.pl

pn., śr., pt. 9.00-16.00, wt., czw. 10.00-18.00

„Z wizytą u księcia pana, czyli jak to dawniej w Racocie bywało” – impreza wyjazdowa na trasie: Poznań – Czempiń – Racot – Kościan – Stary Gołębin – Poznań, 13.10, godz. 8.00; bilety: 65 zł

4. Wielkopolski Festiwal Fotografii, 13-30.10. Poznańska inauguracja festiwalu: otwarcie wystaw „Wspólnie, razem i osobno” wielkopolskich grup fotograficznych oraz „Powtarzam to i wzmacniam” absolwentów Katedry Fotografii UAP w Poznaniu, 13.10, godz. 18.00, Galeria U Jezuitów

„Wielkopolska Press Photo 2018” – konkurs fotograficzny, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy przesłać do 31.10.

 

Przemęt

Gminne Centrum Kultury i Biblioteka, ul. Jagiellońska 16, tel. 65 619 34 86, www.gok.org.pl

pn., śr.-pt. 12.00-18.00, wt. 9.00-15.00

„Jesienne wspomnienia… największe przeboje tych, którzy odeszli” – koncert w wykonaniu Jacka i Patrycji Kotlarskich, 12.10, godz. 18.00; wstęp wolny

 

Puszczykowo

Biblioteka Miejska im. Małgorzaty Musierowicz – Centrum Animacji Kultury, Rynek 15, tel./fax 61 819 46 49, www.biblioteka.iq.pl

pn., pt. 7.00-15.00, wt., śr., czw. 10.00-18.00

Spotkania z Historią: „Polska niepodległość 1918” – spotkanie autorskie z Markiem Rezlerem, 8.10, godz. 18.00; wstęp wolny

Koncert Dziecinnie Prosty w wykonaniu zespołu Projekt Kobieta, 13.10, godz. 11.00, sala konferencyjna hali widowiskowo-sportowej (wejście od ul. Poznańskiej); wstęp: 5 zł

„Tańcząca Lampa” – zajęcia baletowe dla dzieci (odpłatne), 10.10, dzieci 4-6 lat – godz. 16.00; dzieci 7-9 lat – godz. 17.00; dzieci 9-12 lat – godz. 18.00, sala baletowa biblioteki

 

Pyzdry

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Kaliska 25b, tel. 63 276 81 07, www.bibliotekapyzdry.pl

pn., śr. 9.00-17.00, wt., czw. 8.30-15.30, pt. 11.00-18.00, sob. 9.00-13.00

„Z myślą o Niepodległej”– wystawa książek

 

Rakoniewice

Gminna Biblioteka Publiczna w Rakoniewicach, ul. Krystyny 30, tel. 61 444 11 56, www.bibliotekarakoniewice.pl

pn.-śr., pt. 11.00-19.00, sob. 10.00-14.00

„Niepodległa – Piękna nasza Polska cała” – konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży, szczegóły na stronie www.rakoniewice.pl; prace należy dostarczyć do 31.10, Filia Rostarzewo

 

Rawicz

Rawicka Biblioteka Publiczna, ul. Targowa 1, tel. 65 545 20 04, 65 546 76 33, www.biblioteka.rawicz.pl

pn.-śr., pt. 8.00-19.00, czw. 8.00-15.00, sob. 8.00-13.00

Spotkanie autorskie z Jolantą Bartoś, 10.10, godz. 17.00

 

Rogoźno

Biblioteka w Rogoźnie – Rogozińskie Centrum Kultury, os. Przemysława II 7, tel. 67 261 81 08, www.rck.rogozno.pl

pn., śr.-pt. 12.00-19.00, wt. 9.00-16.00

Plebiscyt „Super Czytelnik” dla dzieci i młodzieży do 15 roku życia, szczegóły na Fb biblioteki; trwa do 30.04.2019

 

Rokietnica

Biblioteka Gminna im. Marii Konopnickiej, ul. Szamotulska 29, tel. 61 814 52 12 lub 603 577 838, bibliotekarokietnica.pl

pn., śr. 8.00-20.00, wt., czw., pt. 12.00-20.00

Robotyka dla dzieci (odpłatnie, obowiązują zapisy), 8.10, godz. godz. 15.00 (4-5 latki); 8.10, godz. 16.00 i 17.00; 10.10, godz. 16.00 i 17.00 (6 lat +)

Programowanie – zajęcia dla dzieci w wieku powyżej 8 lat (odpłatnie, obowiązują zapisy), 8.10, godz. 18.00

Sensoryczne grupy zabawowe dla dzieci i rodziców (odpłatnie, obowiązują zapisy), 10.10, godz. 10.00 (dzieci w wieku 6-18 m-cy); godz. 11.30 (dzieci w wieku 18 m-cy do 4 lat); godz. 17.00 (grupa mieszana)

Programowanie z Minecraftem – zajęcia dla dzieci w wieku powyżej 9 lat (odpłatnie, obowiązują zapisy), 10.10, godz. 18.00

Warsztaty projektowania i druku 3D dla dzieci i młodzieży powyżej 10 lat (odpłatnie, obowiązują zapisy), 11.10, godz. 17.00

Rytmika dla dzieci (odpłatnie, obowiązują zapisy), 12.10, godz. 14.00 (3-4 latki); godz. 15.00 (5-6 latki)

 

Ryczywół

Biblioteka Publiczna Gminy – Gminny Ośrodek Kultury, ul. Mickiewicza 14, tel. 67 283 70 91, www.gok.ryczywol.pl/biblioteka

pn., śr.-pt. 8.00-18.00, wt. 8.00-19.00

Spotkanie autorskie z Emilią Krakowską, 8.10, godz. 17.00

 

Rzgów

Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Konińska 4, tel. 63 241 90 15, www.gbprzgow.pl

pn., śr. 9.00-17.00, wt. 8.00-16.00, pt. 10.00-18.00

„Ojczyzna w poezji” – Konkurs recytatorski wierszy patriotycznych dla uczniów klas VII-VIII szkół podstawowych oraz III gimnazjum, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; zgłoszenia do 19.10.

 

Skoki

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Eugeniusza Paukszty, ul. Rogozińska 1B, tel./fax 61 824 22 81, www.bibliotekaskoki.pl

pn.-pt. 9.00-19.00, sob. 9.00-14.00

„Kto ty jesteś?” – przegląd recytatorski dla dzieci przedszkolnych, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; zgłoszenia do 15.10.

„Kto ty jesteś?” – Konkurs Recytatorski dla uczniów klas I-III szkół podstawowych, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; zgłoszenia do 15.10.

„Tobie Ojczyzno” – X Konkurs Recytatorski dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; zgłoszenia do 16.11.

„Mojej Ojczyźnie” – XII Turniej Recytatorski dla uczniów klas VII-VIII szkół podstawowych oraz III gimnazjum, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; zgłoszenia do 5.11.

 

Stęszew

Biblioteka Publiczna, Rynek 22, tel. 61 813 40 92, www.bibliotekasteszew.info

pn.-śr. 12.00-19.00, czw., pt. 8.00-15.00, pierwsza sob. m-ca 8.00-13.00

„Powstańczym traktem” – konkurs literacki z okazji 100. rocznicy Powstania Wielkopolskiego, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 31.10.

 

Suchy Las

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Szkolna 16, tel. 61 250 04 01, tel./fax 61 250 04 04, www.osrodekkultury.pl/biblioteka

pn.-pt. 9.00-18.00, ost. sob. m-ca 9.00-13.00

Spotkanie Młodzieżowego Klubu Książki: lekturą będzie książka Mai Lunde „Błękit”, 11.10, godz. 17.30

Spotkanie autorskie z Mariuszem Szczygłem, dziennikarzem, 12.10, godz. 19.00

„Krajobrazy i Przyroda Wielkopolski” – konkurs fotograficzny, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 21.10.

 

Sulmierzyce

Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Strzelecka 10, tel./fax 62 722 33 72, bibliotekasulmierzyce.pl

pn., pt. 11.00-19.00, wt., czw. 8.00-16.00, śr. 14.00-16.00

„Droga do niepodległości” – wystawa ukazuje wydarzenia historyczne na polskiej drodze do niepodległości; czynna do 11.11.

 

Swarzędz

Biblioteka Publiczna, os. Czwartaków 1, tel./fax 61 818 63 14, www.biblioteka.swarzedz.pl

pn. 11.00-20.00, wt.-czw. 10.00-18.00, pt. 8.00-16.00, pierwsza sob. m-ca 9.00-14.00

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki: książka, którą zabrałbyś na bezludną wyspę, 10.10, godz. 16.00, os. Raczyńskiego 19

„Z dala od orkiestry” – projekcja filmu dokumentalnego opowiadającego historię Zygmunta Zaleskiego, 12.10, godz. 10.00, czytelnia, os. Czwartaków 1

„Swarzędz: ludzie, miejsca, chwile” – wystawa pokonkursowa, czynna w terminie 3-22.10, galeria Wielokropek

 

Śrem

Biblioteka Publiczna im. Heliodora Święcickiego, ul. Grunwaldzka 10, tel. 61 283 54 67, www.biblioteka.srem.pl

pn. 11.00-15.00, wt.-pt. 10.00-19.00, sob. 9.00-13.00

Czytamy przedszkolakom – głośne czytanie dla dzieci ze śremskich przedszkoli, 11.10, godz. 9.00;

Audio-Baby – zajęcia multimedialne dla przedszkolaków, 9.10, godz. 9.00, mediateka

Literackie Poranki Malucha: dla dzieci od 1 do 3 lat, 9.10, godz. 11.00, wypożyczalnia dla dzieci

Zajęcia biblioteczno-edukacyjne dla dzieci, 10.10, godz. 14.30, Filia Pysząca

Zabawy i gry planszowe dla dzieci, 11.10, godz. 10.00, Filia Błociszewo

Jesień w literaturze dla dzieci – zajęcia edukacyjno-biblioteczne dla dzieci szkolnych, 11.10, godz. 14.00, Filia Przy Moście, ul. Kilińskiego 2

Warsztaty teatralne dla dzieci (zajęcia odpłatne), 11.10, godz. 16.00

Kurs komputerowy dla dorosłych (zajęcia odpłatne), 11.10, godz. 16.00-18.00, pracownia komputerowa

Spektakl „Listy do Michaliny”, 11.10, godz. 19.00, sala audio; bilety 30 zł

Seniorzy w mediatece, 12.10, godz. 10.00, 11.00, mediateka

Pracownia Ilustracji – warsztaty (odpłatnie, obowiązują zapisy), 13.10, godz. 9.30-12.30

Filmowe poranki dla dzieci, 13.10, godz. 10.00

XIII Powiatowy Konkurs Jednego Wiersza, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; wiersze należy przesłać do 13.10.

XII Gminny Konkurs Czytelniczy „Akademia pana Brzechwy”, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; I etap (szkolny) do 16.10.

Wystawa Związku Miast Polskich; czynna w terminie 1-12.10.

 

Trzcianka

Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury im. Kazimiery Iłłakowiczówny, ul. Sikorskiego 22, tel./fax 67 216 33 59, www.biblioteka-trzcianka.pl

pn.-pt. 8.00-19.00, sob. 8.00-15.00

Zajęcia fotograficzne: dla dorosłych i zaawansowanych, 8.10, godz. 16.00; dla młodzieży i początkujących, 9.10, godz. 16.00

XXXI Przegląd Sztuki Nieprofesjonalnej – wernisaż wystawy pokonkursowej, 11.10, godz. 17.00; wystawa czynna do 19.10.

VIII Ogólnopolski Konkurs Recytatorski im. Romana Brandstaettera „Wyjście z cienia”, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; zgłoszenia do 16.11.

 

Trzcinica

Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Szkolna 2c, tel. 62 332 20 83, www.biblioteka.trzcinica.com.pl

pn., wt., pt. 8.00-17.00, śr. 8.00-16.00, czw. 9.00-17.00

„Chcę być kimś!” – warsztaty motywacyjne, prowadzone przez Michała Zawadkę, 10.10, godz. 9.00

 

Trzemeszno

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Św. Jana 11, tel./fax 61 415 41 03, www.biblioteka.trzemeszno.net

pn., wt., czw. 11.00-18.00, śr., pt. 8.00-16.00, sob. 8.00-13.00

Klub Najmłodszych Przyjaciół Książek: spotkanie dla dzieci w wieku do 7 lat, 9.10, godz. 16.00-17.15

 

Turek

Miejska Biblioteka Publiczna im. Włodzimierza Pietrzaka, ul. Dworcowa 5, tel./fax 63 289 21 26, 63 278 51 34, www.biblioteka.turek.pl

pn.-wt. 9.00-18.30, śr.-pt. 9.00-16.00

Bibliosmyki – integracyjne zajęcia dla dzieci w wieku 3-6 lat wraz z opiekunami, 2.10, godz. 17.00-18.30

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki: dyskusja nad książką „Ministerstwo bólu” Dubravki Ugrešić, 12.10, godz. 12.00

Plastykoterapia – zajęcia dla dzieci w wieku 6-10 lat (odplatne, obowiązują zapisy), 12.10, godz. 16.00-18.00

XIX Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Włodzimierza Pietrzaka pod hasłem „Dążenie do wolności jest wielką siłą człowieka”, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace konkursowe należy nadsyłać do 10.10.

Konkurs „Piłsudski na plakaty” z wykorzystaniem cytatów Józefa Piłsudskiego w związku z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 5.11.

„Sławne Turkowianki 1918-2018” – konkurs na najciekawszą prezentację multimedialną, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 5.11.

 

Powiatowa Biblioteka Publiczna, ul. Tadeusza Kościuszki 6, tel. 607 912 108, 723 698 636, www.bibliotekapowiatowa.turek.pl

pn., śr.-pt. 9.00-15.00

„Pieśń Przetrwa” – konkurs plastyczny w ramach projektu „Książka dobra na wszystko”, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 15.10 (współorganizacja z Miejską Biblioteką Publiczną w Koninie)

 

Wągrowiec

Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Średnia 18, tel. 67 262 00 68, 725 255 955, www.mbp.wagrowiec.eu

pn., wt., czw., pt. 8.00-17.00, śr. 8.00-18.00, sob. 9.00-13.00

Spotkanie autorskie z Markiem Krajewskim, 10.10, godz. 17.00

XIII Ogólnopolski Konkurs Poetycki na Wiersz „O! nie zginęła i nigdy nie zginie…” (Z. Krasiński), szczegóły na stronie internetowej biblioteki; termin nadsyłania prac do 8.10.

„Medal dla Niepodległej” – konkurs plastyczny, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 31.10.

Wystawa prac pań z Sekcji Rękodzieła Wągrowieckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

 

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wągrowcu, ul. Kościuszki 49, tel. 67 268 56 25, www.pbp.wagrowiec.pl

pn.-pt. 7.45-17.00, sob. 9.00-13.00

Spotkanie autorskie z Tadeuszem Basiurą, promujące książkę „W ogrodzie Maryi”, 12.10, godz. 17.00

 

Witkowo

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Powstańców Wielkopolskich 17a, tel./fax 61 477 81 62, www.biblioteka-witkowo.com.pl

pn., śr., pt. 11.00-18.00, wt., czw., sob. 8.00-14.00

Spotkania z bajką dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, 13.10, godz. 11.00-13.00

 

Wronki

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy – Wroniecki Ośrodek Kultury, ul. Szkolna 2, tel. 67 254 06 17, www.wokwronki.pl

pn.-czw. 8.00-18.00, pt. 8.00-15.00

„Mój Zwierzak i Książka” – zabawa fotograficzna, szczegóły na Fb i stronie internetowej biblioteki; trwa do 31.10.

 

Września

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Dzieci Wrzesińskich 13, tel. 61 436 25 96, www.biblioteka.wrzesnia.pl

pn. 10.00-18.00, wt.-pt. 8.00-18.00, pierwsza sob. m-ca 8.00-14.00

Spotkanie autorskie z okazji wydania publikacji „200 lat powiatu wrzesińskiego. Historia i współczesność”, 9.10, godz. 17.00, aula LO we Wrześni

 

Wyrzysk

Biblioteka w Wyrzysku – Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, ul. Kościuszki 15, tel. 67 286 26 64; fax 67 286 20 90, biblioteka.mgokwyrzysk.pl

pn.-czw. 8.00-17.00, pt. 8.00-15.00, pierwsza i ostatnia sob. m-ca 9.00-13.00

Kącik twórczy dla dzieci: jesienne drzewa wyobraźni, 9.10, godz. 14.00-15.00

 

Zbąszyń

Biblioteka Publiczna – Zbąszyńskie Centrum Kultury, ul. 17 Stycznia 59a, tel./fax 68 386 07 00, www.biblioteka.zbaszyn.pl

pn., wt., czw., pt. 9.00-18.00, śr. 11.00-16.00

W cyklu „Wszędobylscy blisko i daleko – spotkania z literaturą podróżniczą”: spotkanie autorskie z Iloną Wiśniewską, 12.10, godz. 17.00

Biblioteka-Powsinoga – warsztaty i spotkania dla dzieci i starszych na wsiach gminy Zbąszyń, 13.10, godz. 16.00, sala wiejska w Łomnicy

 

Złotów

Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida, ul. Grochowskiego 17, tel./fax 67 263 20 00, www.biblioteka-zlotow.pl

pn.-pt. 8.00-18.00, sob. 8.00-13.00

„Fraszki pisane bez flaszki” – spotkanie z Romanem Koenigiem, 10.10, godz. 17.00

Oseskowy Klubik Bajkowy – dla dzieci w wieku 3-6 lat, 10.10, godz. 15.30

 

Żerków

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Wiosny Ludów 1, tel. 62 740 30 56, www.biblioteka.zerkow.pl

pn., wt., czw., pt. 8.00-17.00, śr. 8.00-16.00, sob. 8.00-13.00

„Więcej Miłości” – koncert ARETE promujący najnowszą płytę zespołu, 13.10, godz. 17.00, Aula Widowiskowa, ul. Cmentarna 10

 

Wyniki wyszukiwania ({[{total}]})

brak wyników wyszukiwania

Newsletter

Zapisano adres do bazy.

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera.