Wykorzystujemy pliki cookies do zapamiętania ustawień i preferencji użytkownika. Więcej informacji znajdziesz w Polityce cookies. Jeśli się nie zgadzasz, możesz w swojej przeglądarce wyłączyć zgodę na ich przechowywanie.

{[{category.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej organizatorów

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
{[{category.name}]}
{[{tag.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej wydarzeń powiat{[{region.name}]}

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
Data
{[{month.name}]}
{[{day.name}]} {[{day.day}]}
« wcześniejsze daty dalsze daty »
{[{category.name}]} {[{tag.name}]} {[{place.name}]} {[{date.date_from}]} - {[{date.date_to}]} wyczyść

Kalendarium wydarzeń bibliotecznych 07-13/05/2018

Borek Wielkopolski

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Powstańców Wlkp. 4, tel. 65 571 61 50, www.biblioteka.borekwlkp.pl

pn. 10.00-18.00, wt., pt. 11.00-18.00, śr., czw. 9.00-16.00

XV Tydzień Bibliotek w Borku Wlkp., 8-15.05. W programie: wystawa z okazji 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości, lekcje biblioteczne, spotkanie z okazji Dnia Bibliotekarza, wystawa „Pasje czytelników”

 

Brzeziny

Biblioteka Publiczna Gminy – Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji, ul. 1000-lecia 10, tel. 62 769 81 23, www.brzeziny.naszabiblioteka.com

pn., wt., czw., pt. 8.00-16.00, śr. 8.00-18.00

„Społeczny Savoir Vivre, czyli jak nie nadepnąć światu na odcisk” – warsztaty z Michałem Zawadką, 8.05, godz. 11.00

„Ptasi świat” – wystawa prac dzieci i młodzieży, nagrodzonych i wyróżnionych w IV Biennale Rysunku w Ostrowie Wlkp., czynna do 30.06.

 

Chodzież

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Michalskiego, ul. Kościuszki 32, tel. 67 381 81 38, tel./fax 67 381 81 08, www.biblioteka-chodziez.pl

pn.-pt. 8.00-19.00, sob. 8.00-13.00

Wystawa grafiki Macieja Małeckiego, czynna do 31.05.

 

Czarnków

Miejska Biblioteka Publiczna w Czarnkowie – Miejskie Centrum Kultury, pl. Wolności 5, tel. 67 255 59 82, www.mbp.czarnkow.pl

pn.-pt. 8.00-17.00, sob. 9.00-13.00

Bajkownica – zajęcia dla dzieci w wieku 6-8 lat, 7.05, godz. 16.00, Filia nr 1, os. Parkowe 11

Bibliomoliki – zajęcia dla dzieci w wieku 2-5 lat, 9.05, godz. 10.00, Oddział Dziecięcy, ul. Wroniecka 32

 

Czempiń

Biblioteka Publiczna, ul. Parkowa 2, tel. 61 282 64 03, www.biblioteka.czempin.pl

pn.-pt. 9.00-19.00

„Pocztówka z Czempinia” – konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 18.05.

Konkurs czytelniczy „Czytasz? Wiesz!”, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; konkurs trwa do 14.12.

XV Tydzień Bibliotek:

Spotkanie z Agatą Widzowską, autorką książek dla dzieci, 7.05, godz. 10.00

Uwolnij książkę – bookcrossing, akcja biblioteczna, 8-11.05, godz. 9.00-19.00

Książka za grosik – promocja czytania, 9.05, godz. 15.00-17.00, rynek i okoliczne uliczki miasta

Spotkanie Dyskusyjne Klubu Książki: rozmowa o książce „Wiara” Anny Kańtoch, 9.05, godz. 18.00

Abolicja dla opornych czytelników, 8-15.05 .

 

Czerniejewo

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Ks. Prymasa St. Wyszyńskiego 6, tel. 61 429 13 43, 61 429 13 28, www.biblioteka.czerniejewo.pl

pn., pt. 10.00-18.00, wt., czw. 9.00-15.00, śr. 8.00-16.00

Wystawa modeli Star Wars autorstwa Krzysztofa Wilczyńskiego, 8.05, godz. 10.00-17.00

Spotkanie autorskie z Karolem Soberskim w bibliotece w Żydowie, 10.05, godz. 17.00

„Fantastyczna Wielkopolska” – konkurs na krótką formę komiksową, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 25.05.

Całoroczny konkurs plastyczny dla dzieci „Laurka dla...”, szczegóły na stronie biblioteki; „Laurka dla Książki”

 

Czerwonak

Gminna Biblioteka Publiczna, os. 40-lecia PRL 7a, tel./fax 61 812 07 01, www.biblioteka.czerwonak.pl

pn., czw. 11.00-19.00, wt. 10.00-18.00, śr. 8.00-16.00, pt. 8.00-15.00, ost. sob. m-ca 9.00-14.00

Spotkanie autorskie z Krzesimirem Dębskim, 10.05, godz. 18.00, CKiR w Koziegłowach

„Odjazdowy Bibliotekarz”, 12.05. Start: Filia Bolechowo, ul. Wojska Polskiego 6, godz. 14.30; Filia Owińska, ul. Poprzeczna 12a, godz. 15.00; Filia Koziegłowy, ul. Piłsudskiego 3a (przed CKiR), godz. 15.00. Meta: Gminna Biblioteka Publiczna w Czerwonaku, os. Przylesie 7a, godz. 16.00

Wystawa prac lokalnych artystów z klubu „Impresja”, czynna do 30.05, Filia w Owińskach

 

Dopiewo

Gminna Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury, ul. Konarzewska 12, tel./fax 61 814 82 23, www.bibldop.pl

pn., wt., czw. 10.00-18.00, śr., pt. 8.00-15.00

XV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek:

7 maja

Babski Kabaret „Old Spice Girls” – spektakl kabaretowy z udziałem Lidii Stanisławskiej, Barbary Wrzesińskiej, Emilii Krakowskiej, 7.05, godz. 18.00, Sala widowiskowa CRK w Konarzewie; bilety: 20zł

„Historia piśmiennictwa i książki” – lekcja biblioteczna, 8.05, godz. 10.00; 9.05, godz. 9.00, Filia w Dąbrówce; wstęp wolny

Lekcja biblioteczna dla przedszkolaków, 8 i 9.05, godz.10.00, Filia w Skórzewie; wstęp wolny

Spotkanie z podróżnikiem Emilem Wittem, 8.05, godz. 10.00, Sala GOK w Dopiewcu; wstęp wolny

„Mój przyjaciel pies” – spektakl teatralny dla dzieci w wykonaniu Teatru TeatRyle, 9.05, godz. 17.00, Sala widowiskowa CRK w Konarzewie; wstęp wolny

Spotkanie autorskie z Wojciechem Cesarzem, artystą grafikiem, autorem książek dla dzieci i dorosłych, 10.05, godz. 9.00, Filia w Dąbrówce; godz. 11.00, Filia w Skórzewie; wstęp wolny

„Mały Książę” – spektakl teatralny dla dzieci w wykonaniu Teatru MER, 11.05, godz. 9.00, Sala biblioteczna OSP w Dopiewie; wstęp wolny

Koncert zespołu BACIARY, 12.05, godz. 19.00, Sala widowiskowa CRK w Konarzewie; bilety: 30 zł

 

Duszniki

Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury, ul. Jana Pawła II 8, tel. 61 291 94 80, 508 570 445, www.bpicak.pl

pn. 8.00-16.00, wt., śr. 8.00-17.00, czw. 8.00-15.00, pt. 11.00-18.00

Babski Kabaret – Old Spice Girls, 8.05, godz. 19.00, wstęp wolny

 

Gniezno

Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna, ul. Staszica 12a, tel. 61 426 32 61, www.biblioteka.gniezno.pl

Biblioteka Główna, ul. Mieszka I 16, pn. 10.00-20.00, wt.-pt. 10.00-18., sob. 10.00-14.00; Wypożyczalnia dla Dzieci, ul. Mieszka I 15, pn.-pt. 10.00-18.00, sob. 10.00-14.00

Konserwacja książek – spotkanie z Marzeną Szczerkowską, 9.05, godz. 12.00, Filia nr 2

Sobotnie spotkania z książką – dla dzieci z rodzicami, 12.05, godz. 11.00-13.00, Wypożyczalnia dla Dzieci

„Polska. To lubię” – konkurs plastyczny na pocztówkę okolicznościową, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 1.06.

„Fidem – zaufaj” – wystawa malarstwa i grafiki, której autorem jest Marco Raab, czynna do 18.05.

„Uzbekistan i Iran” – wystawa fotograficzna Anny Lis

 

Golina

Biblioteka Publiczna, pl. Kazimierza Wielkiego 12, tel. 63 241 81 21, www.golina.naszabiblioteka.com

pn.-śr., pt. 9.00-18.00, czw. 13.00-18.00

II Gminny Konkurs Recytatorski „Wiosenne Poezjowanie”, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; zgłoszenia do 7.05.

„Golinianie dzieciom” – II edycja konkursu na napisanie bajki dla dzieci, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy przesyłać do 31.05.

 

Gołuchów

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Czartoryskich 47, tel. 62 742 46 77, www.goluchow.pl

pn., wt., czw., pt. 9.00-17.00, śr. 9.00-15.00, sob. 9.00-14.00

Spotkania autorskie z Agatą Widzowską-Pasiak, 8.05, godz. 9.00, Biblioteka Gminy Gołuchów; godz. 11.00, Filia w Kościelnej Wsi

Spotkanie z przewodnikiem PTTK, regionalistą, pisarzem Piotrem Sobolewskim, 10.05, godz. 10.00

 

Gostyń

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Wrocławska 257, tel. 65 572 09 52, fax 65 575 12 99, www.biblioteka.gostyn.pl

wt.-śr. 11.00-18.00, czw. 9.00-18.00, pt. 8.00-18.00, sob. 9.00-14.00

Spotkanie z pisarzem i podróżnikiem Bartkiem Sabelą „Uzbekistan i Morze Aralskie”, 8.05, godz. 17.00

Dwa konkursy twórcze z nagrodami na dwie ważne rocznice, konkursy dla uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Gostyń, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace przyjmowane są do 22.05.

 

Granowo

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Stawowa – Pałac 1, tel. 61 447 21 89, www.biblioteka.granowo.pl

pn., wt., czw., pt. 10.00-18.00, śr. 7.00-15.00, sob. 9.00-13.00

Warsztaty kreatywnego pisania z Michałem Larkiem, 8.05, godz. 10.00

 

Grodzisk Wielkopolski

Grodziska Biblioteka Publiczna, ul. Kolejowa 12, tel. 61 444 52 35, www.biblioteka.gro.pl

pn., wt., czw., pt. 9.00-18.00, śr. 11.00-15.00, sob. 9.00-13.00

Spotkanie z cyklu „Babskie pogaduchy”, 7.05, godz. 18.00

XV Tydzień Bibliotek, 8-15.05:

„Zaczarowane bąbelki” – zabawy z książką, 8.05, Filia OWP

Literacki Escape Romm (obowiązują rezerwacje tel. 61 227 12 88), 8, 10 i 11.05, wejścia godz. 10.00, 11.30, 13.00, 15.30, Oddział dla Dzieci

„Basia uczy i bawi” – zabawy z bohaterką książek Zofii Staneckiej, 9 i 11.05, Filia OWP

„(Do)Wolność czytania dla najmłodszych” – zajęcia literacko-muzyczne, 9.05, godz. 10.00, Oddział dla Dzieci

 

Jaraczewo

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Kolejowa 7, tel./fax 62 740 80 83; 62 740 80 59, www.biblioteka.jaraczewo.pl

pn., śr. 8.00-18.00, wt., czw., pt. 8.00-16.30, sob. 9.00-13.00

„Wytrwały czytelnik” – konkurs czytelniczy dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, szczegóły na stronie biblioteki; trwa do 30.06.

Tydzień Bibliotek:

Książka w podróży, 7.05, godz. 10.00, szkoła w Goli;

„Wychowanie – najtrudniejsza ze sztuk pięknych” – spotkanie z pedagogiem szkolnym, 9.05, godz. 18.00;

„Ginące zawody” – spotkanie z dziećmi klas I-III Szkoły Podstawowej w Jaraczewie, 10.05, godz. 10.45, Izba Regionalna Góra;

„Drugie życie książki” – zajęcia manualne dla dzieci, 12.05, godz. 10.00

 

Jarocin

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Park 3, tel./fax 62 747 23 46; 62 747 84 71, www.bibliotekajarocin.pl

pn.-pt. 8.00-18.00, sob. 9.00-13.00

Kiermasz książek, 8-15.05

 

Kalisz

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka, ul. Łazienna 6, tel. 62 757 34 30, 757 22 88; fax 62 766 54 47, www.mbp.kalisz.pl

pn., wt., czw. 10.00-18.00, śr., pt. 8.00-15.00

Spotkania z przedszkolakami z Niepublicznego Przedszkola Jacka i Agatki, 9.05, Filia nr 2, ul. Serbinowska 25

Czytanie bajek – spotkanie z przedszkolakami z grupy Czerwonej, 11.05, Filia nr 2, ul. Serbinowska 25

Witamy w bibliotece – zajęcia z przysposobienia czytelniczego, 9-10.05, Filia nr 9 Oddział Dziecięcy, ul. Serbinowska 1A

„Zajefajnie czy obciachowo – jak się porozumiewamy czyli nasz język powszedni” – zajęcia edukacyjne z uczniami Zespołu Szkół nr 9, 11.05, godz. 9.00, Filia nr 9, ul. Serbinowska 1A

Dzień Bibliotekarza, 11.05, godz. 14.00

„Agatha Christie – mistrzyni suspensu” – wystawa czynna do 30.05, Filia nr 4, al. Wolności 27

„Kaliszanki mają głos” – wystawa zorganizowana z okazji obchodów Roku Praw Kobiet, wystawa czynna do 30.05, Filia nr 1, ul. Górnośląska 29

„Architekt z Niecałej – Albert Nestrypke” – wystawa czynna do 30.05, Biblioteka Główna, ul. Legionów 66

„Ziemia nieznana. Kalisz po belle époque” – wystawa czynna do 29.06, Filia nr 3, ul. Krótka 3

„Zgraliśmy się plastycznie” – wystawa prac dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II, w ramach obchodzonego 15 maja Święta Polskiej Muzyki i Plastyki, czynna do 29.06, Filia nr 5, ul. Złota 26-28

„Wolność i poeci” – wystawa publikacji z okazji obchodów 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę, czynna do 29.06, Filia nr 7, ul. Tuwima 10

„Z dziejów kaliskiego szkolnictwa”, wystawa czynna do 29.06, Filia nr 9, ul. Serbinowska 1A

 

Kamieniec

Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Szkolna 2, tel. 61 443 04 55, biblioteka.kamieniec.pl

pn. 11.00-18.00, wt., śr. 11.00-19.00, czw. 7.00-15.00, pt. 9.00-17.00

„Spór o zamek czyli Ostatni zajazd na Litwie” – monodram w wykonaniu Andrzeja Jurczyńskiego wg „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza, 10.05, godz. 17.00, Sala widowiskowa GBP; zapisy: tel. 61 44 30 455

Festiwal Keyboardowy „TEN TON”, 12.05, godz. 15.00, Sala widowiskowa GBP

 

Kaźmierz

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Dworcowa 14, tel. 61 291 84 08, www.biblioteka.kazmierz.com.pl

pn., śr., czw. 13.00-19.00, wt. 10.00-15.00, pt. 11.00-17.00

Warsztaty Stemplowanki z Marianną Oklejak, 8.05, godz. 17.00

 

Kępno

Samorządowa Biblioteka Publiczna im. Marii z Fredrów hr. Szembekowej, ul. Kościuszki 7, tel. 62 782 20 92, www.waszabiblioteka.pl

pn., wt., czw., pt. 8.30-17.00, śr. 8.30-15.30, I i III sob. m-ca 9.00-13.00

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek, 8.05

 

Powiatowa Biblioteka Publiczna, ul. Sienkiewicza 26a, tel. 62 782 11 01, www.bibliotekakepno.pl

pn.-pt. 9.00-17.00, I i III sob. m-ca 10.00-13.00

„Spacer przyszłości” – finał działań w projekcie „Dbam o przyszłość”, 7.05, godz. 13.00

 

Kiszkowo

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Polna 33,: tel./fax 61 429 70 45, www.bibliotekakiszkowo.naszabiblioteka.com

pn.-śr., pt. 8.00-16.00, czw. 8.00-18.00

XV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek „(Do)wolność czytania” 8-15.05:

Konkurs na plakat ph. „100-lecie odzyskania przez Polską niepodległości: wszak czytanie to ważny element zachowania tożsamości, historii, tradycji i kultury”, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 18.05;

Wycieczka dzieci przedszkolnych do biblioteki;

Marsz Nordic Walking;

Spotkanie autorskie z Agnieszką Gadzińską – autorką książek dla dzieci, 8.05, godz. 9.50;

„Mowa drzew” – wernisaż wystawy malarstwa Zdzisława Niteckiego, 10.05, godz. 15.00; wystawa czynna do 30.05.

 

Kłecko

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Gnieźnieńska 8, tel./fax 61 427 01 40, www.bpklecko.naszabiblioteka.com

pn., pt. 9.00-15.00, wt., czw. 13.00-19.00, śr. 10.00-16.00, pierwsza i trzecia sob. m-ca 9.00-13.00

Kiermasz książki, trwa do 31.05, w godz. otwarcia biblioteki

Maraton biblioteczny V w ramach XV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek „(Do)wolność czytania”:

Konkurs plastyczny „Kocham moją ojczyznę”, 7.05;

Warsztaty rękodzieła artystycznego, 8.05, godz. 16.00;

„Legenda o Lechu, Czechu i Rusie” – teatrzyk kamishibai, 10.05, godz. 16.30

 

Kołaczkowo

Biblioteka Publiczna Gminy – Gminny Ośrodek Kultury im. Wł. Reymonta, pl. Reymonta 1, tel. 61 438 53 13, www.gokkolaczkowo.pl

pn., śr., czw. 8.00-16.00, wt. 9.00-17.00, pt. 10.00-18.00

Spotkania autorskie z Joanną Wachowiak, 7.05, godz. 8.30, 9.50, 11.20 i 12.40

 

Koło

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Kolejowa 19, tel./fax 63 217 80 03, 217 80 02, www.biblioteka-kolo.pl

pn.-śr., pt. 8.00-18.00, czw. 10.30-15.00

„Cztery zwykłe miski” – konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 22.05, Filia dla Dzieci

„A to Polska właśnie” – konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 22.05, współorganizacja: Filia dla Dzieci

Tydzień Bibliotek:

Spotkanie z Marianną Oklejak, rysowniczką, projektantką: książek, plakatów, okładek płyt (grupa zamknięta), 7.05, godz. 9.00, Czytelnia, ul. Kolejowa 19;

Spotkanie z Grzegorzem Kasdepke, pisarzem dla dzieci i młodzieży, autorem scenariuszy, dziennikarzem (grupa zamknięta), 7.05, godz. 9.00, Sala Sesyjna Ratusza, ul. Stary Rynek 1

„Do twarzy mi z książką” – finał konkursu fotograficznego (grupa zamknięta), 8.05, godz. 9.00, Czytelnia, ul. Kolejowa 19

Spotkanie z Wojciechem Jagielskim, dziennikarzem, reportażystą, publicystą, pisarzem, 8.05, godz. 17.00; Czytelnia, ul. Kolejowa 19; wstęp wolny

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek (w programie: wręczenie nagród Bibliożercy Roku 2017 oraz zwycięzcy „II Dyktanda dla młodzieży i dorosłych”, 10.05, godz. 9.00, Czytelnia, ul. Kolejowa 19

Gra Terenowa „W-Koło Niepodległej” – prowadzi Dariusz Rekosz, pisarz i animator kultury, 12.05, godz. 10.00-15.00; start – ul. Kolejowa 19, meta – ul. Stary Rynek 1; wstęp wolny

 

Komorniki

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Stawna 7/11, tel. 61 810 76 13, www.biblioteka-komorniki.pl

pn., pt. 8.00-16.00, wt., czw. 11.00-19.00, śr. 8.00-15.00

„Nago w kisielu” – spektakl Mojego Teatru z Poznania, 10.05, godz. 18.00, Filia w Plewiskach, ul. Grunwaldzka 612A; bilety: 5 zł

 

Konin

Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Dworcowa 13, tel./fax 63 242 85 37, www.mbp.konin.pl

pn., wt., śr., pt. 9.00-18.00, czw. 12.00-15.00, sob. 10.00-14.00

Spotkanie autorskie z Navalem w ramach cyklu „Konin lubi książki”, 9.05, godz. 18.00

XXXIII Ogólnopolski Konkurs Poetycki „Milowy Słup” – konkurs poetycki, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; wiersze należy przesłać do 10.09.

 

Kostrzyn

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Kazimiery Iłłakowiczówny, ul. Poznańska 20, tel. 61 817 83 82, www.biblioteka-kostrzyn.pl

pn.-pt. 10.00-18.00, sob. 9.00-13.00

Spotkanie autorskie ze Zbigniewem Kołbą pod tytułem: Znaczenie czytania w poznawaniu otoczenia na podstawie książki pt. „Znajdź mnie i odwiedź”, 9.05, godz. 9.00

„Wybitni wiedeńczycy – Mozart kontra Beethoven „ – spotkanie dla dzieci z cyklu Pan Lupa i przyjaciele z wizytą u kompozytorów europejskich, 9.05, godz. 11.15-11.45

„Święto Konstytucji 3 Maja” – wystawa książek i druków okolicznościowych, czynna do 30.06, hol Biblioteki oraz Izba Muzealna

 

Kościan

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Tomaszewskiego, ul. Wrocławska 28b, tel. 65 512 00 40, 65 511 00 26, www.biblioteka.koscian.pl

pn.-śr., pt. 10.00-18.00, czw., sob. 8.00-15.00

„O młodości, która została nad Obrą. Adam Tomaszewski – życie i twórczość” – wystawa, czynna do 15.12, sala spotkań

XV Tydzień Bibliotek „(Do)wolność czytania”:

Happening dla dzieci zorganizowany z okazji Tygodnia Bibliotek 2018 r. (w razie niepogody spotkanie w Filii Bibliotecznej nr 1), 7.05, godz. 16.00-17.00, Filia Biblioteczna nr 1

Wycieczka przedszkolaków 3-latków z Samorządowego Przedszkola nr 4 Misia Uszatka – zapoznanie z pracą w bibliotece i jej zbiorami, 8.05, godz. 9.30, Filia Biblioteczna nr 2

„Trele morele” – powiem to trzy razy i w bibliotecznym teatrze wszystko się wydarzy – zabawy w teatr dla uczestników Klubu Trąbka Bombka, 8.05, godz. 10.00, Oddział Dla Dzieci

„Potyczki z genealogią – jak zostać rodzinnym dokumentalistą” – spotkanie genealogiczne prowadzone przez Barbarę Cywińską i Dobrosławę Gucię z Wielkopolskiego Towarzystwa Genealogicznego, 8.05, godz. 18.00, Dział Zbiorów dla Dorosłych

Poranek literacki nt. „Witajcie w królestwie bajek” – bajkowe postacie dla przedszkolaków z Samorządowego Przedszkola nr 4 Misia Uszatka, 9.05, godz. 9.30, Filia Biblioteczna nr 2

„Kraina czytania to fajna zabawa” – spotkanie dla uczniów klas I-III, 9.05, godz. 10.00, Oddział Dla Dzieci

W świecie wierszy Juliana Tuwima – spotkanie dla uczniów Zespołu Szkół im. Marii Konopnickiej w Kościanie, 9.05, godz. 12.15, Oddział Dla Dzieci

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki: omawianą książką będzie „Uśmiech gekona” Doroty Sumińskiej, 9.05, godz. 17.00, Dział Zbiorów dla Dorosłych

Poranek literacki nt. „Czy znasz bohaterów książek dla dzieci i ich przygody” – dla przedszkolaków z Samorządowego Przedszkola nr 4 Misia Uszatka, 11.05, godz. 9.30, Filia Biblioteczna nr 2

„Dziedzictwo mojego miasta” – zajęcia w terenie związane z edukacją regionalną, 11.05, godz. 13.00, Oddział Dla Dzieci

„Japonia – Samuraj – Aikido” – spotkanie dla dzieci 6-10 lat z Piotrem Witoniem, 11.05, godz. 17.30, Oddział Dla Dzieci

„Od Akademii Lubrańskiego do Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza” – wykład dr. Emiliana Prałata z cyklu: Z historią przy kawie, 11.05, godz. 18.00, Dział Zbiorów dla Dorosłych

 

Kórnik

Biblioteka Publiczna, ul. Poznańska 65, tel. 61 817 00 21, www.biblioteka.kornik.pl

pn., wt., pt. 11.00-19.00, śr., czw. 8.00-15.00, 1, 2, 3 sob. m-ca 9.00-13.00

XV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek:

„Patriotyczna Pasjoteka”: Flagi „Odjazdowy Bibliotekarz” – warsztaty rękodzieła, 7.05, godz. 17.00-19.00; wstęp wolny

Czytanie na dywanie w stylu retro, 8-15.05, godz. 12.00, 13.00, 14.00

Bajkoczytanie na polanie: „PomySŁOWA Bajkoczytanka”, 8.05, godz. 17.30

„Wyjątkowa zakładka do książki” – warsztaty dla dzieci, 8-15.05, Filia w Bninie

„C(z)ytanie i blykanie” – spotkanie z maluszkami w wieku 1,5-3 lat (obowiązują zapisy), 9.05, godz. 10.00

Spotkanie autorskie z Magdaleną Podbylską – dla uczniów (zamknięte), 10.05, godz. 10.00

Czytanie na wariackich papierach – dla uczniów (zamknięte), 10.05, godz. 11.30; 11.05, godz. 13.30

 

Krotoszyn

Krotoszyńska Biblioteka Publiczna im. Arkadego Fiedlera, ul. Benicka 9, tel./fax 62 725 27 83, www.biblioteka.krotoszyn.pl

pn.-pt. 9.00-17.00

„Plotyn i schyłek antycznego światopoglądu” – spotkanie z dr. Jackiem Kępą 7.05, godz. 18.00

„Ptasia akademia” – warsztaty dla dzieci, 8.05, godz. 9.30, Nadleśnictwo Krotoszyn

Kamishibai – magiczny teatr obrazkowy – zajęcia dla dzieci przedszkolnych, 9.05, godz. 9.00-16.00

Spotkanie autorskie z pisarką Olgą Rudnicką, 9.05, godz. 17.00

Spotkanie Klubu Mam, 10.05, godz. 10.00

Nauka tworzenia grafiki 3D dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, 11.05, godz. 16.30

„Ptaki” – wystawa prac dzieci z Przedszkola Słoneczko, czynna w terminie 8-30.05.

„Ja czytam, Ty czytasz, My czytamy” – wystawa pokonkursowa, czynna w terminie 8-30.05.

„Rodzina Gwidoszów” – konkurs czytelniczy dla uczniów klas 7, II i III gimnazjum ze znajomości książki Ewy Nowak „Wszystko, tylko nie mięta”, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; zgłoszenia do 9.05.

 

Krzywiń

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Kasztelańska 1, tel./fax 65 517 06 11, www.krzywin.eu.org

pn., pt. 9.00-18.00, wt. 9.00-16.00, śr. 9.00-17.00, czw. 9.00-15.00

„Bo w przyjaźni jest siła” – konkurs literacki dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 9.06.

 

Książ Wielkopolski

Biblioteka Publiczna – Centrum Kultury, ul. Wichury 11a, tel./fax 61 282 22 43, www.ck-ksiazwlkp.pl

pn.-pt. 9.00-17.00, sob. 10.00-13.00

Wtorkowe spotkania z rękodziełem, 8.05, godz. 15.00; informacje: 61 282 22 43

„100 lat Niepodległości” – konkurs fotograficzny, szczegóły na stronie internetowej biblioteki, prace należy dostarczyć do 31.08.

 

Kuślin

Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Leśna 13, tel. 61 447 30 89, www.bibliotekakuslin.pl

pn.-pt. 11.00-18.00

Spotkania z Łukaszem Wierzbickim, 8.05, godz. 9.00 Filia Michorzewo, godz. 11.00 Filia Wąsowo

Konkurs poetycki na wiersz patriotyczny odbywający się w ramach XIV edycji Konkursu o Pióro Wójta Gminy Kuślin, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; trwa do 30.09.

 

Leszno

Miejska Biblioteka Publiczna im. St. Grochowiaka, ul. B. Chrobrego 3, tel. 65 520 53 55, www.mbpleszno.pl

pn., śr., pt. 10.30-18.00, wt., czw. 9.00-16.00, sob. 9.00-14.00

XIII Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Stanisława Grochowiaka, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace przyjmowane są do 15.05.

Promocja książek Ewy Rosolskiej „Pułapki Czasu”, 8.05, godz. 18.00, Galeria Lochy

„Kwiaty na znakach pocztowych i w malarstwie” – wystawa ze zbiorów Mirosława Giertycha z cyklu „Ze zbiorów leszczyńskich kolekcjonerów”, wernisaż 9.05, godz. 11.00; wystawa czynna do 30.05.

„Czytając siebie – laboratorium sztuki i ruchu”, prowadzenie Bożena Łuczak, 9.05, godz. 17.00

„80-lecie sportu żużlowego w Lesznie”, wernisaż wystawy 10.05, godz. 17.00; wystawa czynna do 11.06.

„Pułapki Czasu” – wystawa ilustracji do książki Ewy Rosolskiej, czynna do 13.05, Galeria Dworcowa

„Portret wojska polskiego” – wystawa pokonkursowa, czynna do 26.05, „Galeria Lochy”

 

Luboń

Biblioteka Miejska, ul. Żabikowska 42, tel./fax 61 813 09 72, www.biblub.com

pn.-śr. 11.00-19.00, czw.-sob. 9.00-15.00

Tydzień Bibliotek:

Kino Kamera, 7.05, godz. 17.00;

Wokół Wielkiej Sceny, 8.05, godz. 18.00;

Wernisaż wystawy, 9.05, godz. 17.00;

Konkurs pięknego czytania, 10.05, godz. 9.00;

Cały Luboń czyta dzieciom, 11.05, godz. 12.00;

Bieg po książkę, 12.05, godz. 10.00;

„Śpiąca Królewna” – spektakl, 12.05, godz. 12.00

Więcej szczegółów na stronie www.biblub.com

„Mój Luboń. Tradycja i współczesność” – wystawa plenerowa, pl. Edmunda Bojanowskiego (współorganizacja)

„Zapach zieleni” – wystawa prac uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Wspólna Droga”

 

Lwówek

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy – Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, ul. E. Sczanieckiej 56, tel. 61 441 40 55, www.biblioteka.lwowek.com.pl

pn.-śr., pt. 8.00-18.00, czw. 8.00-15.00

Klub Maluszka – spotkanie dla dzieci w wieku 1-4 lat wraz z rodzicami, 10.05, godz. 9.30

Warsztaty fotograficzne prowadzone przez Dagmarę Burzyńską-Rejak, 10.05, godz. 18.00; wstęp wolny

XV Tydzień Bibliotek w Lwówku:

Pokaz filmu „Księstwo” oraz spotkanie ze współtwórcą Zbigniewem Masternakiem, 7.05, godz. 19.00

Warsztaty komiksowe z Szymonem Telukiem, 8.05, godz. 10.00

Oficjalne otwarcie Cyfrowego Archiwum Lwóweckiego, w programie m.in.: prezentacja strony www oraz pokaz starych fotografii z gminy Lwówek, 10.05, godz. 10.00

Escape Room – od 15 lat (obowiązują zapisy tel.: 608 392 521), 11.05, godz. 20.00

 

Malanów

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna, ul. Kaliska 2, tel. 63 288 33 22, www.ckibp.malanow.pl

pn.-pt. 10.00-18.00

Zajęcia taneczne dla dzieci, 8.05, godz. 16.00 oraz 17.00

Warsztaty plastyczne dla dzieci, 10.05, godz. 14.30

Gminne czytanie polskich pieśni hymnicznych i patriotycznych, 11.05, godz. 11.00, Świetlica Wiejska w Malanowie

 

Miedzichowo

Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Poznańska 16, tel./fax 61 441 02 00, www.biblioteka-miedzichowo.pl

wt. 9.00-17.00, śr. 8.00-18.00, czw. 8.00-16.00

XV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

Dyskusyjny Klub Książki – spotkanie z Dorotą Nowak, 8.05, godz. 11.00

Otwarcie półki plenerowej w Miedzichowie, 10.05, godz. 13.00

Zakończenie Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Jabłonce Starej, 11.05, godz. 17.00

 

Mieścisko

Gminna Biblioteka Publiczna im. Czesława Chruszczewskiego, ul. T. Kościuszki 11, tel. 61 427 80 76, www.miescisko.naszabiblioteka.com

pn.-pt. 9.00-20.00, sob. 9.00-14.00

Otwarcie Kina za Rogiem, 10.05, godz. 18.00

 

Międzychód

Biblioteka Publiczna im. Jana Daniela Janockiego, pl. Kościuszki 9, tel. 95 748 24 37, www.bibliotekamiedzychod.pl

pn., wt., czw., pt. 10.00-18.00, sob. 9.00-13.00

Tydzień Bibliotek. W programie:

„Sto lat temu w Międzychodzie” – prelekcja Artura Paczesnego, 10.05, godz. 17.00

Maraton z Teatrem Kamishibai, 11.05, godz. 9.00, 10.00, 11.00, 12.00

„Odjazdowy Bibliotekarz” – rajd rowerowy do kopalni „Wanda” w Zatomiu Nowym, 12.05, start: godz. 9.00

 

Miłosław

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy – Miłosławskie Centrum Kultury, ul. Dworcowa 4, tel. 61 438 21 65, www.mckmiloslaw.com.pl

pn.-pt. 10.00-18.00

„Ja zawsze mam rację, aż mnie to przeraża” – lekcja biblioteczna dotycząca twórczości Agathy Christie, 7.05, godz. 7.50

 

Murowana Goślina

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Bonawentury Graszyńskiego, ul. Poznańska 16, tel. 61 892 36 27, www.biblioteka.murowana-goslina.pl

pn. 10.00-19.00, wt., czw. 10.00-18.00, śr. 8.00-15.00, pt. 8.00-14.00

„Mój ulubiony bohater z bajki” – konkurs plastyczny z nagrodami dla dzieci w wieku 5-8 lat, czas trwania: 7-28.05.

Konkurs z nagrodami dla fanów Lassego i Mai, czas trwania: 7-30.05.

„Czytam bo...” – konkurs dla czytelników biblioteki, czas trwania 2-25.05.

 

Niechanowo

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Różana 48, tel. 61 427 20 02, www.biblioteka.niechanowo.pl

pn., pt. 9.00-17.00, wt.-czw. 8.00-15.00

Jubileusz 70-lecia Biblioteki Publicznej Gminy Niechanowo, 9.05

XII edycja konkursu „Zostań mistrzem ortografii” – Konkurs o Pióro Wójta Gminy, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; zgłoszenia do 11.05.

 

Nowe Miasto

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Poznańska 8a, tel. 61 287 46 18, www.nowemiasto.naszabiblioteka.com

pn., śr.-pt. 10.00-18.00, wt. 9.00-15.00, pierwsza i trzecia sob. m-ca 9.00-13.00

Maraton Prozy pod hasłem: „Poznajemy twórczość ks. Jana” – konkurs prozatorski dla wszystkich uczniów szkół podstawowych klas I-III oraz IV-VI, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; rozstrzygnięcie etapu szkolnego i zgłoszenie laureatów wraz z tytułami wygłaszanych tekstów do konkursu gminnego – do 15.05. Współorganizacja: Szkoła Podstawowa w Kolniczkach

Tydzień Bibliotek. W programie:

„Budowa książki” – zajęcia edukacyjne dla dzieci przedszkolnych, 7.05, godz. 10.30, Oddział dla Dzieci

Zajęcia kulinarne dla kl. I, 7.05, godz. 13.30, Oddział dla Dzieci

Spotkanie autorskie z Magdaleną Ludwiczak – dla dorosłych, 7.05, godz. 15.00, Filia w Chociczy

„Polscy poeci dzieciom” – zajęcia czytelniczo-plastyczne dla dzieci przedszkolnych, 7.05, godz. 16.00, Oddział dla Dzieci

„Źródła informacji dostępne w bibliotece” – lekcja biblioteczna dla kl. III, 8.05, godz. 9.00, Filia w Chociczy

Przegląd książek – dla dzieci przedszkolnych, 8.05, godz. 10.00, Oddział dla Dzieci

Zajęcia aktywizujące dla seniorów, 8.05, godz. 10.00, Wypożyczalnia dla Dorosłych

Zajęcia czytelnicze, 9.05, dla dzieci przedszkolnych – godz. 9.00; dla klas I, godz. 10.00, Oddział dla Dzieci

„Biblioteka od kuchni” – zajęcia edukacyjne dla dzieci w wieku 6-11 lat, 9.05, godz. 15.30, Filia w Chociczy

Grupa zabawowa – zajęcia dla maluszków i ich mam, 9.05, godz. 16.30, Oddział dla Dzieci

Lekcja biblioteczna dla klas II, 10.05, godz. 8.15, Oddział dla Dzieci

Głośne czytanie książek Weroniki Kurosz, 10.05, godz. 8.30 i 10.00, Filia w Chociczy

„Biblioteka – magiczne miejsce” – zajęcia literacko-plastyczne dla dzieci przedszkolnych, 10.05, godz. 9.00, Oddział dla Dzieci

Warsztaty ceramiczne dla dorosłych, 10.05, godz. 16.00, Wypożyczalnia dla Dorosłych

Konkurs recytatorski „Pan Cogito”, 11.05, godz. 9.00, Wypożyczalnia dla Dorosłych

Lekcja biblioteczna dla klas I, 11.05, godz. 9.30, Oddział dla Dzieci

Spotkanie autorskie z Weroniką Kurosz – dla uczniów klas I, 11.05, godz. 10.00, Filia w Chociczy

Kreatywne piątki: Bibliotekarz przewodnikiem w krainie książek, 11.05, godz. 13.30, Oddział dla Dzieci

Zajęcia plastyczne dla dzieci, 11.05, godz. 15.00, Filia w Chociczy

„Śladami Adama Mickiewicza” – spotkanie z pracownikiem Muzeum Adama Mickiewicza, 11.05, godz. 16.00, Oddział dla Dzieci

Bookcrossing – podziel się książką, 8-15.05, Wypożyczalnia dla Dorosłych

Kiermasz taniej książki, 8-15.05, Wypożyczalnia dla Dorosłych

 

Nowy Tomyśl

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna, ul. Witosa 8, tel. 61 442 12 70, www.bibliotekant.pl

pn., wt., czw., pt. 9.00-18.00, śr. 11.00-16.00, sob. 10.00-14.00

Pasje Laury Turowskiej – wystawa, czynna do 10.05.

XV Tydzień Bibliotek:

(Do)Wolność Pisania: „Poezja z ulicy Witosa” – warsztaty literackie dla młodzieży z Dorotą Nowak, 8.05, godz. 18.00

(Do)Wolność Myślenia: Powiatowe Forum Bibliotekarzy – warsztaty tworzenia Loesje dla bibliotekarzy z Emilią Skibą (Fundacja Sztuki Arteria), 9.05, godz. 14.00

Wystawa ilustracji Krystyny Michałowskiej, czynna w terminie 9-30.05.

 

Oborniki

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Antoniego Małeckiego, ul. Kopernika 10, tel./fax 61 296 02 65, www.biblioteka.oborniki.pl

pn.-pt. 9.00-18.00, sob. 9.00-13.00

Lekcja biblioteczna „Nasze miasto w legendzie”, 7 i 9.05, godz. 10.30

Lekcja biblioteczna „Magiczne miejsce biblioteka”, 8 i 9.05, godz. 10.00

Wystawa „Piórkiem i węglem. Wystawa rysunków i akwarel prof. Wiktora Zina z kolekcji Jerzego Kani”, czynna do 15.05.

 

Opalenica

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, os. Centrum 11, tel. 61 447 74 30, ckibopalenica.pl

pn., wt., pt. 10.00-18.00, śr. 8.00-20.00, czw. 8.00-15.00, sob. 9.00-13.00

Spotkanie z Janem Grzegorczykiem, 9.05, godz. 18.00, Aula kulturalno-rozrywkowa, ul. Zamkowa 3A

Kino Łączy: projekcja filmu „2 odloty” Milosza Formana, 11.05, godz. 19.00

Konkurs na Opalenicką Książeczkę Rodzinną – w ramach projektu „Czytaj! Słuchaj! Opowiadaj! Z fabułą przez życie!”, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 11.05.

 

Opatówek

Gminna Biblioteka Publiczna im. Braci Gillerów, pl. Wolności 18, tel./fax 62 761 82 09, www.biblioteka.opatowek.pl

pn.-pt. 7.30-19.00, sob. 8.00-13.00

Popołudnia z planszówkami, 8.05, godz. 17.00

Rajd rowerowy „Odjazdowy Bibliotekarz”, 13.05, godz. 14.00

 

Orchowo

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Powstańców Wlkp. 3, tel. 63 268 42 55, www.orchowo.naszabiblioteka.com

pn., śr. 10.00-18.00, wt., czw. 8.00-16.00, pt. 9.00-17.00

„Praktyczne informacje na temat promocji zdrowia” – spotkanie autorskie ze Zbigniewem Kołba, 8.05, godz. 15.00, Dom Strażaka i Kultury w Orchowie

„Marszałek Józef Piłsudski – Bohater naszej niepodległości” – konkurs literacki dla uczniów klas VII, II i III Gimnazjum, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 4.06.

„Orły Niepodległości 1918 – 1919” – konkurs plastyczny dla uczniów klas IV – VI, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 4.06.

 

Ostroróg

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Wroniecka 14, tel./fax 61 291 65 10, www.biblioteka.ostrorog.net

pn., śr. 8.00-15.00, wt. 8.00-18.00, czw., pt. 8.00-16.00

Konkurs na wiersz „Biblioteka” z okazji Tygodnia Bibliotek, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; teksty należy dostarczyć do 11.05.

 

Ostrowite

Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Zachodnia 3a, tel. 63 276 52 03, www.ostrowite.naszabiblioteka.com

pn., wt. 10.30-18.00, śr. 8.00-15.00, pt. 11.00-18.30

„Laurka dla Mamy/Taty” – konkurs plastyczny, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 22.05.

 

Ostrzeszów

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Stanisława Czernika, pl. Borek 17, tel. 62 730 33 89, tel./fax 62 730 19 48, www.bp.ostrzeszow.pl

pn., czw. 10.00-18.00, wt., pt. 9.00-17.00, śr. 9.00-15.00

Powiatowy Konkurs Plastyczny „100 Lat Niepodległości”, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 8.06.

Regionalny Konkurs Fotograficzny dla Młodzieży „Ślady niepodległości”, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 20.08.

Tydzień Bibliotek. W programie m.in.:

„Afryka – Etiopia” – spotkanie z podróżnikiem Bolesławem Grabowskim, 9.05, godz. 17.00

„Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” – przedstawienie dla njmłodszych w wykonaniu Bibliotekarskiego Teatru Trzeciej Sztuki, 11.05, godz. 16.30

Okolicznościowe wystawy fotografii i skarbów znalezionych w książkach

 

Pakosław

Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Kolejowa 4, tel. 65 547 84 78, www.pakoslaw.naszaplacowka.pl

pn., wt. 8.00-16.00, śr., pt. 9.00-17.00

„Dumni z Polski” – cykl wystaw: „Najpiękniejsze miejsca w Polsce”„, czynna do 30.05.

Tydzień Bibliotek pod hasłem „Do(wolność) Czytania”:

„Ojczyzna polszczyzna – czyli językowe wygibasy”. Zajęcia dla uczniów klasy VII Szkoły Podstawowej w Sowach, 8.05, godz. 7.45; dla uczniów klasy VI Szkoły Podstawowej w Pakosławiu, 9.05, godz. 11.30

„A to Polska właśnie” – każdy przedszkolak zna wiersze o Polsce. Zajęcia dla dzieci z Przedszkola w Pakosławiu, 8.05, godz. 10.00; 9.05, godz.10.00

„Kto Ty jesteś?” – porozmawiajmy o naszych symbolach narodowych, zajęcia dla uczniów klasy II Szkoły Podstawowej w Pakosławiu, 8.05, godz. 11.30; dla uczniów klasy IIIb, 11.05, godz. 8.30

„Kartka patriotyczna na 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę”, zajęcia dla uczniów klasy V Szkoły Podstawowej w Sowach, 9.05, godz. 14.00

„Jak dobrze znamy swój kraj?” – quizy i gry planszowe o Polsce. Zajęcia dla uczniów klasy IV a Szkoły Podstawowej w Pakosławiu, 11.05, godz. 10.00

Filia w Chojnie:

„Polska – moja ojczyzna” , lekcja biblioteczna dla kl. IVb, 8.05, godz. 8.30

„Mały patriota – rozpoznawanie barw i symboli narodowych”, lekcja biblioteczna, zabawy plastyczne dla kl. II, 8.05, godz. 11.10

„Orzeł Biały – nasza duma” , lekcja biblioteczna, zabawy plastyczne dla kl. III, 9.05, godz. 9.20

„Powstanie Wielkopolskie”– pogadanka historyczna Ireneusza Mikołajewskiego, kustosza Ziemi Jutrosińskiej – dla kl. VII, 10.05, godz. 10.15

„Jestem Polakiem, mieszkam w Polsce” – szacunek do symboli narodowych, lekcja biblioteczna, rozwiązywanie krzyżówek patriotycznych dla kl. V, 11.05, godz. 8.30

„Dzieje Polski w legendach”, głośne czytanie dzieciom przedszkolnym, 11.05, godz. 10.00

 

Perzów

Biblioteka Publiczna, Perzów 77A, tel. 62 781 03 42; fax 62 786 10 87, www.biblioteka.perzow.pl

pn.-pt. 8.00-16.00

Benio w opałach – interaktywny spektakl dla dzieci, 7.05, godz. 14.00

 

Pępowo

Gminna Biblioteka Publiczna, ul. St. Nadstawek 1a, tel. 65 573 66 22, email: biblioteka_pepowo@o2.pl

pn. 10.00-18.00, wt., czw. 9.00-15.30, śr., pt. 9.00-18.00, sob. 9.00-12.00

Konkurs dla dzieci i młodzieży na najaktywniejszego czytelnika 2018, konkurs trwa do 31.08.

 

Piła

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Pantaleona Szumana w Pile, ul. Mariana Buczka 14, tel. 67 351 79 03, 67 351 79 04, www.biblioteka.pila.pl

pn.-pt. 8.00-19.00, sob. 8.00-15.00; Oddz. dla Dzieci, pn.-pt. 8.00-18.00, sob. 8.00-15.00

Trzy kwadranse z książką i kredką – popołudniowe zajęcia literacko-plastyczne dla dzieci z osiedla, 8.05, godz. 16.30, Filia nr 1, ul. Ludowa 11

Kreatywni aktywni – warsztaty decoupage dla młodzieży i dorosłych, 9.05, godz. 16.00, Filia nr 1, ul. Ludowa 11

Klub Gier Planszowych: Rozgrywki dla dzieci i młodzieży, 9.05, godz. 15.00, Filia nr 8, ul. Andersa 10

Karty na stół: Turnieje brydżowe dla mieszkańców osiedla, 9.05, godz. 15.00, Filia nr 9, ul. Wenedów 8A

Rodzinne popołudnia z Misiem – spotkania z książką i jej twórcami, dla dzieci w wieku do 6 lat z rodzicami, 9.05, godz. 17.00, Oddział dla Dzieci, ul. Staromiejska 14

Twórczy Papier – zajęcia literacko-plastyczne dla dzieci z osiedla w wieku 7-10 lat, 10.05, godz. 15.15, Filia nr 7, al. Poznańska 91

„Biblioteka Marzeń”, panel dyskusyjny z okazji 70.lecia Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pile, 10.05, godz.17.00, Filia Nr 4, al. Powstańców Wlkp. 62;

Opowiem Ci książkę – zajęcia literacko-plastyczne dla dzieci w wieku 6-12 lat, 10.05, godz. 16.00, Filia nr 9, ul. Wenedów 8A

Kącik Gier Planszowych – dla dzieci od lat 6 wraz z rodzicami, 12.05, godz. 8.00, Oddział dla Dzieci, ul. Staromiejska 14

„Śniadanie – energia na cały poranek”, warsztaty dotyczące zdrowego żywienia prowadzone przez panią Malwinę Wylegała – zajęcia dla grupy niezorganizowanej, 12.05, godz. 11.00, Oddział dla Dzieci, ul. Staromiejska 14

Poetycka 4 – salonik poetycki: „Wahadło namiętności” – prezentacja wierszy Edmunda Muscari Czynszaka z nowego tomiku poezji, od 2.05, Filia nr 4, al. Powstańców Wlkp. 62

Skarby z mojej komody: „Cuda z papieru” – prezentacja prac Elżbiety Banach-Wach, do 30.05, Filia nr 6, ul. Królowej Jadwigi 17

„Surrealizm II” – wystawa malarstwa Waldemara Jaglińskiego, do 30.05, Filia nr 4, al. Powstańców Wlkp. 62

„Exlibrisy polskich bibliotek”, wystawa, czynna w terminie 8-30.05, Filia Nr 1, ul. Ludowa 11

Galeria różności: „Skarb w Bibliotece” – wystawa książek i rekwizytów z nimi związanych, Filia nr 7, al. Poznańska 91

Galeria Czytelników, wernisaż wystawy malarstwa. Swoje prace zaprezentują E. Ilona Banach-Wach, Krystyna Bednarek, Elżbieta Bendowska, Teresa Boroń, Genowefa Ciechanowska, Hanna Cudnowska-Tomczyk, Aleksandra Gromadzińska, Urszula Kwiatkowska, Józef Madajczak, Genowefa Marchlewska, Wojciech Ościk, Bożena Pudełko, Elżbieta Siodła, Maria Starszak, Alfreda Stawska, 9.05, godz.17.00, Filia Nr 3, ul. Prusa 16; wystawa czynna do 8.06.

 

Pleszew

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Słowackiego 19A, tel./fax 62 742 83 58, www.biblioteka.pleszew.pl

pn., czw., pt. 9.00-18.00, wt. 9.00-19.00, sob. 9.00-14.00

Pasowanie na czytelnika biblioteki, 8.05, godz. 9.30; 10.05, godz. 10.00

Narodowe Czytanie z Seniorami, 8.05, godz. 10.00

Spotkania z książką w Domu Pomocy Społecznej, 8.05, godz. 11.00

Warsztaty oratorskie dla uczniów kl. 7 i gimnazjów, 8.05, godz. 14.00

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek, 9.05, godz. 10.00

Gra zadaniowa w ramach Miejskiego Pakietu Lojalnościowego „Zostań SuperBohaterem Pleszewa”, 9.05, godz. 14.00-18.00

Spotkanie autorskie z Wiolettą Piasecką, 11.05, godziny do ustalenia

Lokalny Klub Kodowania, 11.05, godz. 16.00

Biblioteczny Klub Modelarstwa Papierowego, 12,05, godz. 10.00-13.00

 

Pniewy

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Pniewy – Centrum Kultury, ul. Strzelecka 11A, tel./fax 61 291 09 64, www.bibliotekapniewy.pl

pn. 8.00-16.00, wt., śr., pt. 9.00-17.00, czw. 11.00-19.00

 „Miasto Pniewy – historia trzech nacji, kultur i religii” – wykład Jarosława Szurka dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku, 7.05, godz. 17.00

Spotkanie ze Swietłaną Muliną – autorką słownika biograficznego konfederatów barskich na Syberii, 9.05, godz. 11.00

„Dahab 2017” – wystawa fotograficzna Michała Piechockiego, czynna do 11.05, galeria Piotr i Paweł

Piknik Rodzinny, 12.05, godz. 12.00, Restauracja Stary Młyn w Nojewie

 

Pobiedziska

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Kostrzyńska 21, tel. 61 817 71 46, www.bppob.pl

pn., czw. 10.00-19.00, wt., pt. 10.00-16.00, śr. 8.00-16.00, pierwsza i ost. sob. m-ca 9.00-13.00

Majowy Turniej Szachowy, 7.05, godz. 17.00

Spotkania z Krzesimirem Dębskim, autorem książki „Nic nie jest w porządku”, 8.05, godz. 10.00, Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Odnowiciela w Pobiedziskach; godz. 12.00, Szkoła Podstawowa im. Królowej Jadwigi w Jerzykowie; godz. 18.00, Biblioteka w Pobiedziskach, ul. Kostrzyńska 21

„Otwórzmy dzieciom nowe przestrzenie” – zajęcia z elementami biblioterapii, 7.05, godz. 17.00, Oddział dla dzieci, ul. Wł. Jagiełły 25

„O! Otwórz książkę” – warsztaty dla dzieci w wieku przedszkolnym i ich rodziców, 11.05, godz. 16.00, Oddział dla dzieci, ul. Wł. Jagiełły 25

Piracka Noc Bibliotek dla dzieci w wieku 7-10 lat, 11-12.05, godz. 19.00, Filia w Biskupicach, ul. Dworcowa 3

„Psierociniec” – spotkanie autorskie dla dzieci z Agatą Widzowską-Pasiak, 11.05, godz. 11.00

Z Tupciem Chrupciem poznajemy świat – zajęcia literacko-plastyczne, 9.05, Filia Pobiedziska-Letnisko, ul. Gajowa 22

Majowe spotkania z Mikołajkiem – głośne czytanie, 10.05, Filia Pobiedziska-Letnisko, ul. Gajowa 22

„Powiastki Beatrix Potter” – poznajemy przygody sympatycznych zwierzątek, 8-10.05, Filia w Pomarzanowicach, budynek Przedszkola

Spotkanie Klubu Rękodzieła, 10.05, godz. 17.00

 

Powidz

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Park Powstańców Wlkp. 25, tel. 63 277 63 52, www.powidz.naszabiblioteka.com

pn., śr., pt. 11.00-19.00, wt., czw. 7.30-15.30

Rajd rowerowy „Dla Niepodległej”, 12.05, godz. 10.00

 

Poznań

Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury, ul. Prusa 3, tel. 61 66 40 850, www.wbp.poznan.pl

pn., śr., pt. 9.00-16.00, wt., czw. 10.00-18.00

Tydzień Bibliotek 2018 pod hasłem Do(wolność) czytania:

Seryjne poetki 54 – spotkanie z Hanną Janczak i Małgorzatą Lebdą oraz promocja tomów jeszcze ciszej i Sny uckermärkerów; prowadzenie: Piotr Śliwiński, 8.05, godz. 18.00, CK Zamek, Scena Nowa, III piętro;

„Kaliskie pod lupą” – impreza wyjazdowa na trasie: Poznań – Russów – Zborów – Iwanowice – Koźminek – Lisków – Poznań (obowiązują zapisy), 12.05, godz. 8.00 (zbiórka: Plac Mickiewicza); bilety: 60,00 zł;

„Od Wielkopolski po Tatry” – koncert Zespołu Folklorystycznego „Wielkopolanie”, 13.05, godz. 17.00, Centrum Kultury Dąbrówka, os. Bolesława Chrobrego 120; bilety 15 zł; współorganizacja: Teatr asz.teatr;

Wystawa fotografii „Do(wolność) czytania” – autorami zdjęć są pracownicy WBPiCAK, dostępna w terminie 8-30.05, w godz. otwarcia biblioteki, Mała Galeria Fotografii WBPiCAK, ul. Prusa 3, 1. Piętro;

„Chwała Powstańcom” – wystawa fotografii Pawła Andersa, czynna do 30.05, Galeria WBPiCAK

 

Puszczykowo

Biblioteka Miejska im. Małgorzaty Musierowicz – Centrum Animacji Kultury, Rynek 15, tel./fax 61 819 46 49, www.biblioteka.iq.pl

pn., pt. 7.00-15.00, wt., śr., czw. 10.00-18.00

Spotkanie z historią: „Mundur i uzbrojenie uczestnika Powstania Wielkopolskiego” – wykład Macieja Elantkowskiego i Marcina Tomczaka ze Studenckiego Koła Naukowego Historyków przy Instytucie Historii UAM, 7.05, godz. 17.30

Tydzień Bibliotek 2018:

„Kraina Książek” – warsztaty czytelnicze dla dzieci w wieku 3-5 lat, 8.05, godz. 16.00-17.00;

Rodzinne granie w gry planszowe, 9.05, godz. 16.00-18.00;

Sztuka kuglarska – niezwykłe spotkanie dla dzieci, 10.05, godz. 17.00;

Kiermasz książek, 12.05, godz. 9.00-13.00.

Warsztaty deseczkowe dla dzieci w wieku ponad 5 lat (obowiązują zapisy), 11.05, godz. 17.00-18.30, CAK, ul. Wysoka 1; koszt: 30 zł

Wystawa malarstwa Andrzeja Hamera, CAK, ul. Wysoka 1

 

Pyzdry

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Kaliska 25b, tel. 63 276 81 07, www.bibliotekapyzdry.pl

pn., śr. 9.00-17.00, wt., czw. 8.30-15.30, pt. 11.00-18.00, sob. 9.00-13.00

Tydzień Bibliotek „Dowolność czytania”:

Spotkanie z Magdaleną Ludwiczak, 7.05, godz. 10.00;

„Opowieści z teczki Profesora Książeczki” – przedstawienie Teatru Maska z Krakowa, 8.05, godz. 10.45;

Spotkanie ze Sławomirem Jerenowiczem, 9.05, godz. 10.00;

Spotkanie z Janem Hyjkiem, 10.05, godz. 10.00;

Spotkanie ze Zbigniewem Kołbą, 11.05, godz. 17.00

„Z myślą o Niepodległej” – wystawa książek

 

Rawicz

Rawicka Biblioteka Publiczna, ul. Targowa 1, tel. 65 545 20 04, 65 546 76 33, www.biblioteka.rawicz.pl

pn.-śr., pt. 8.00-19.00, czw. 8.00-15.00, sob. 8.00-13.00

Tydzień Bibliotek 2018 z Rawicką Biblioteką Publiczną:

„Czy można pogłaskać Cukierka?” – spotkanie autorskie dla dzieci z Waldemarem Cichoniem, 7.05, godz. 9.00, Oddział dla Dzieci, ul. Staszica 4; godz. 11.00, Filia Nr 1 Dębno Polskie, ul. Rawicka 27

Z cyklu „Piękn(i)e piszą” – spotkanie autorskie z Iwoną J. Walczak, 7.05, godz. 17.00

Z cyklu „Piękn(i)e piszą” – spotkanie autorskie z Arkadym Radosławem Fiedlerem, 8.05, godz. 10.00, ul. Targowa 1

Magia słowa „Dlaczego przekleństwa są archaizmami?...” – warsztaty dla młodzieży, prowadzi Dariusz Rekosz, 9.05, godz. 8.00, ul. Targowa 1

„Tajemnice ...” – warsztaty detektywistyczne z Dariuszem Rekoszem, 9.05, godz. 10.00, Oddział dla Dzieci, ul. Staszica 4; godz. 12.30, Filia Zielona Wieś, Szkoła Podstawowa

„Opowieści z teczki Profesora Książeczki” – przedstawienie teatralne Teatru Maska, 9.05, godz. 8.00, Filia Zielona Wieś, Szkoła Podstawowa; godz. 9.30, Filia Sarnowa, Rynek Ratusz; godz. 11.30, Filia Nr 1 Dębno Polskie, ul. Rawicka 27; godz. 17.00, Oddział dla Dzieci, ul. Staszica 4

„Pan Korek”: „Brrr… bardzo zimno” – widowisko w plenerze, 10.05, godz. 12.00, Park Domu Kultury, ul. Targowa 1

 

Rokietnica

Biblioteka Gminna im. Marii Konopnickiej, ul. Pocztowa 8, tel./fax 61 814 52 12, bibliotekarokietnica.pl

pn., śr. 8.00-20.00, wt., czw., pt. 12.00-20.00

XV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek:

Głośne czytanie. Gry i zabawy z Zaczytaną Rokietnicą, 8.05, godz. 10.00-12.00

Bajkowe zabawy z mamą i tatą, 9.05, godz. 13.00-14.30;

Kreatywna mama – rękodzieło dla malucha, 9.05, godz. 14.40-16.00

Spotkanie autorskie z Krzesimirem Dębskim związane z promocją książki „Nic nie jest w porządku. Wołyń moja rodzinna historia”, 10.05, godz. 11.00

Eksperymenty zaczerpnięte z książek – ciekawe doświadczenia DNA zabawy, 11.05, godz. 17.00

Kurs samoobrony dla kobiet (odpłatnie), 10.05, godz. 18.00

„Książkowa lista przebojów” – konkurs na recenzję książki, szczegóły na Facebooku Biblioteki; prace należy dostarczyć do 7.05.

 

Ryczywół

Biblioteka Publiczna Gminy – Gminny Ośrodek Kultury, ul. Mickiewicza 14, tel. 67 283 70 91, www.gok.ryczywol.pl/biblioteka

pn., śr., czw., pt. 8.00-18.00, wt. 8.00-19.00, sob. 8.00-13.00

Spotkanie Kobiecego Klubu Książki, 8.05, godz. 17.00

Konkurs wiedzy o niepodległej Polsce, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; zgłoszenia drużyn do 20.05.

 

Rzgów

Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Konińska 4, tel. 63 241 90 15, www.gbprzgow.pl

pn., śr. 9.00-17.00, wt. 8.00-16.00, pt. 10.00-18.00

Międzyszkolny konkurs recytatorski „Zofia Urbanowska dzieciom” 2018, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; zgłoszenia do 9.05.

 

Siedlec

Biblioteka Publiczna w Siedlcu – Gminny Ośrodek Kultury, ul. Zbąszyńska 19, tel. 68 347 26 41, www.goksiedlec.pl

pn., śr., czw. 10.00-18.00, wt., pt. 8.00-16.00

XV Tydzień Bibliotek w Siedlcu, 9-14.05:

Warsztaty balonowe, 9.05, Filia w Kopanicy;

Warsztaty z plasteliną, 9.05, Filia w Tuchorzy;

„Spór o zamek” – monodram Andrzeja Jurczyńskiego w oparciu o „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza, 10.05;

Dzień Malucha – odwiedziny przedszkolaków, 10.05, Filia w Tuchorzy

Spotkanie autorskie z Ewą Rosolską, 11.05;

„Co w trawie piszczy” – spektakl dla dzieci w wykonaniu Teatru Edu-Artis, 12.05;

 

Sieroszewice

Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Ostrowska 49, tel. 62 739 62 92, www.biblioteka-sieroszewice.pl

pn. 11.00-18.00, wt., czw. 8.00-18.00, pt. 8.00-15.00

„Najpiękniejsza zakładka do książki” – konkurs plastyczny dla dzieci, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 9.05.

VII Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Pawła Brylińskiego, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 15.07.

 

Skoki

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Eugeniusza Paukszty, ul. Rogozińska 1B, tel./fax 61 824 22 81, www.bibliotekaskoki.pl

pn.-pt. 9.00-19.00, sob. 9.00-14.00

Otwarty Konkurs Ortograficzny o „Pióro Burmistrza” pod patronatem Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy oraz Koła Towarzystwa Miłośników Języka , szczegółowe informacje oraz regulamin konkursu na stronie internetowej biblioteki, 12.05, godz. 10.00

 

Słupca

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna, ul. Mickiewicza 24, tel. 63 275 15 77, www.bibliotekaslupca.pl

pn., śr., pt. 8.00-18.00, wt., czw. 8.00-15.00, sob. 8.00-13.00

„W świecie Andersena” – konkurs plastyczny, szczegóły na stronie biblioteki; prace należy dostarczyć do 11.05.

 

Stare Miasto

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Główna 16, tel. 63 241 60 67, kom. 667 885 006, www.bibliotekastaremiasto.pl

pn.-śr., pt. 8.00-18.00, czw. 10.00-18.00, sob. 10.00-14.00

Otwarcie „Kina za rogiem”. W programie m.in.: spotkanie autorskie z Grażyną Szapołowską oraz premiery filmów „Plan B” i „Sztuka Kochania”, 11-13.05. Podczas całego weekendu przygotowanych zostało wiele atrakcji i liczne pokazy filmowe dla dzieci i młodzieży oraz dla dorosłych: wstęp do kina przez cały weekend bezpłatny – zaproszenia na każdy z seansów można zdobyć w Bibliotece

 

Suchy Las

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Szkolna 16, tel. 61 250 04 01, tel./fax 61 250 04 04, www.osrodekkultury.pl/biblioteka

pn.-pt. 9.00-18.00, ost. sob. m-ca 9.00-13.00

Głośne Czytanie Bajek: „Kubuś Puchatek”, 13.05, godz. 11.00

Wystawa „Barwy Suchego Lasu” w Kórniku, czynna do 15.06, Kórnickie Centrum Rekreacji i Sportu OAZA, ul. Krasickiego 1, Kórnik; współorganizacja

 

Swarzędz

Biblioteka Publiczna, os. Czwartaków 1, tel./fax 61 818 63 14, www.biblioteka.swarzedz.pl

pn. 11.00-19.00, wt.-czw. 10.00-18.00, pt. 8.00-16.00

Spotkanie z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek dla miłośników historii Swarzędza, podczas którego odbędzie się promocja albumu „Swarzędz wczoraj i dziś”, 8.05, godz. 16.38, czytelnia, os. Czwartaków 1

Spotkanie z Krzesimirem Dębskim, wybitnym kompozytorem i dyrygentem, autorem książki „Nic nie jest w porządku. Wołyń – moja rodzinna historia”, 9.05, godz. 18.00, czytelnia, os. Czwartaków 1

Wesoła Gromadka – zajęcia dla dzieci w wieku od 1-3 lat wraz z rodzicami/opiekunami (obowiązują zapisy), 10.05, godz. 9.00-10.00, Filia na os. Raczyńskiego 19

Biblioteczny Klub Młodzieżowy – zajęcia dla młodzieży w wieku 15-17 lat, 11.05, godz. 15.00-17.00, Filia w Kobylnicy

 

Szamotuły

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Edmunda Calliera, Rynek 10, tel./fax 61 292 13 61, tel. 61 292 11 43, www.biblioteka-szamotuly.pl

pn.-pt. 9.00-18.00, pierwsza i trzecia sob. m-ca 9.00-13.00

„Czas ciemnej gwiazdy” – koncert Aleksandra Trąbczynskiego, który zagra i zaśpiewa wiersze Zbigniewa Herberta do muzyki: Stanisława Radwana, Jana Kantego Pawluśkiewicza, Janusza Strobla, 9.05, godz. 19.00; bezpłatne wejściówki dostępne w bibliotece

Subiektywny Przewodnik po Ziemi Szamotulskiej cz. 2 – konkurs plastyczno/poetycko-literacki dla młodzieży i dorosłych, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 22.06.

 

Śmigiel

Miejska Biblioteka Publiczna – Centrum Kultury, ul. Kościuszki 20, tel. 65 518 02 73, www.ck-smigiel.pl

pn., śr., pt. 12.00-19.00, wt. 10.00-14.00

Tydzień Bibliotek:

Gminny Konkurs Pięknego Czytania dla uczniów klas II szkoły podstawowej, 8.05, godz. 9.00, Filia w Czaczu

Gminny Konkurs Recytatorski „Portrety Dziecięce w wierszach Juliana Tuwima” dla uczniów klas III szkoły podstawowej, 10.05, godz. 9.00, Filia w Czaczu

Impreza edukacyjno-integracyjna „W krainie baśni i bajek: Podróże małe i duże po baśniowej literaturze”. Korowód przejdzie ulicami Śmigla. Integracyjne zabawy, słodki poczęstunek i dmuchany zamek przy amfiteatrze, 11.05, godz. 10.00

Warsztaty kreatywne „Tulipany dla mamy” – dla dzieci w wieku 6-10 lat (obowiązują zapisy), 8.05, godz. 14.00, Filia Stare Bojanowo

„Integracyjny Rodzinny Piknik” dla dzieci z grup zabawowych działających przy filiach w Czaczu, Nietążkowie i Starym Bojanowie oraz dzieci niezrzeszonych, 9.05, godz. 16.00, Filia Nietążkowo

 

Śrem

Biblioteka Publiczna im. Heliodora Święcickiego, ul. Grunwaldzka 10, tel. 61 283 54 67, www.biblioteka.srem.pl

pn. 11.00-15.00, wt.-pt. 10.00-19.00, sob. 9.00-13.00

Czytamy przedszkolakom – głośne czytanie dla dzieci ze śremskich przedszkoli, 7.05, godz. 10.15; 9.05, godz. 9.00, 10.00, 11.00; 10.05, godz. 9.00, 10.00, 11.00; 11.05, godz. 11.00, wypożyczalnia dla dzieci

Audio-baby: „Mali Odkrywcy Tajemnic Kosmosu” – zajęcia multimedialne dla przedszkolaków, 8.05, godz. 9.00, mediateka

Literackie Poranki Malucha – zajęcia dla dzieci w wieku 1-3 lat, 8.05, godz. 11.00, wypożyczalnia dla dzieci

Klub Literacki „Amator”, 8.05, godz. 14.30, planszoteka

Zabawy i gry planszowe, dla dzieci, 8.05, godz. 15.00, Filia Błociszewo

Zajęcia w Klubie Krótkofalarskim „Lambda”, 8.05, godz. 15.30; 10.05, godz. 16.30; 11.05, godz. 16.30, sala 22

Turniej Gier Komputerowych, 9.05, godz. 14.00, pracownia komputerowa

Zajęcia biblioteczno-edukacyjne dla dzieci, 9.05, godz. 14.30, Filia Pysząca

Radosna wiosna – głośne czytanie, zajęcia plastyczne dla dzieci, 10.05, godz. 10.00, Filia Błociszewo – OP Krzyżanowo

Tworzymy książkę – zajęcia edukacyjno-biblioteczne dla dzieci szkolnych, 10.05, godz. 13.45, Filia przy Moście

Spotkanie przy gramofonie dla dzieci: muzyka z filmu „Kraina lodu” i „Smerfy”, 10.05, godz. 15.30, mediateka

Warsztaty teatralne dla dzieci (zajęcia odpłatne), 10.05, godz. 15.30, sala animacji

Klub Internetowy – kurs komputerowy dla dorosłych, (zajęcia odpłatne), 10.05, godz. 16.00, pracownia komputerowa

Strofy dla mamy – wizerunek mamy w poezji – zajęcia recytatorskie i plastyczne dla dzieci, 10.05, godz. 16.00, Filia Niesłabin

BOOK Szpan – rozmowy o książkach, spotkanie dla młodzieży, 10.05, godz. 17.00, wypożyczalnia dla młodzieży

Spotkanie przy gramofonie dla dorosłych (Bułat Okudżawa), 10.05, godz. 17.00, salonik czytelniczy

Tajemnice Kosmosu – zajęcia multimedialne dla dzieci kl. I-III, 11.05, godz. 15.00, mediateka

Koncert poetycko-muzyczny (MUS TRIO: Sara Kicińska – wokal, Hubert Stamelczak – perkusja, Iuri Gaspar – piano, Przemek Maćkowiak – gitara. Poezja: Sabina Klak, 11.05, godz. 18.00, sala audiowizualna

Pracownia ilustracji (zajęcia odpłatne), 12.05, godz. 9.30, sala animacji

Filmowe poranki dla dzieci, 12.05, godz. 10.00, mediateka

Czas na czytanie! – plenerowa impreza edukacyjno-czytelnicza: „Wioska dawnych rzemieślników” (stoiska rzemieślnicze, konkursy, zabawy literackie i czytelnicze, pokaz AIKIDO), 12.05, godz. 11.00-13.00, ogród biblioteki

Wystawa malarstwa Arkadiusza Cypriana, czynna do 15.05.

„Czytamy on-line” – wystawa promująca czytelnictwo na nośnikach elektronicznych, czynna w terminie 7.05-9.06.

Powiatowy konkurs plastyczny „Dzieci Brzechwie” – prace przyjmujemy do 12.05.

 

Środa Wielkopolska

Miejska Biblioteka Publiczna im. R.W. Berwińskiego, pl. Zamkowy 7, tel. 61 285 80 49, www.mbpsrodawlkp.pl

pn.-pt. 9.00-18.00, sob. 9.00-13.00

Czwartkowa Uczta Duchowa – koncert z cyklu: Grzegorz Rudny zaprasza, 10.05, godz. 17.30

Konkurs literacko-poetycki „O Złoty Kałamarz”, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 18.05.

 

Trzcianka

Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury im. Kazimiery Iłłakowiczówny, ul. Sikorskiego 22, tel./fax 67 216 33 59, www.biblioteka-trzcianka.pl

pn.-pt. 8.00-19.00, sob. 8.00-15.00

W cyklu Biblioteczna Akademia Pasjonatów: spotkanie z Marcinem Ćwirzeniem, 10.05, godz. 17.00

 

Trzcinica

Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Szkolna 2c, tel. 62 332 20 83, www.biblioteka.trzcinica.com.pl

pn., wt., pt. 8.00-17.00, śr. 8.00-16.00, czw. 9.00-17.00

II edycja konkursu literackiego o „Laur Złotej Trzciny”, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; konkurs trwa do 15.06.

 

Turek

Miejska Biblioteka Publiczna im. Włodzimierza Pietrzaka, ul. Dworcowa 5, tel./fax 63 289 21 26, 63 278 51 34, www.biblioteka.turek.pl

pn.-pt. 9.00-18.30, sob. 9.00-13.00

„Jak osiągnąć mistrzostwo osobiste – pasja na dobrej drodze do celu” – spotkania autorskie z Jackiem Łapińskim – dla uczniów szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych, 8.05, godz. 9.00, 10.30, 12.00

„Rozwój osobisty jest możliwy w każdym wieku. Jak być lepszym – praktyczne inspiracje” – spotkanie autorskie z Jackiem Łapińskim – dla uczestników Programu 50+, 8.05, godz. 17.00

Rozstrzygnięcie Konkursu Fotograficznego „Ubrani w książkę” połączone z prelekcją na temat fotografii, 10 maja, godz. 10.00

Warsztaty kryptografii z Kingą Trzmielewską – wykładowcą Uniwersytetu Dziecięcego w Toruniu – dla uczniów szkół podstawowych, 9.05, godz. 9.00, 11.00, 13.00

„Bajka pachnąca czekoladą” – spotkanie z przedszkolakami, 10.05, godz. 12.40

„W świecie Baśni” – spotkanie z przedszkolakami, 11.05, godz. 9.30

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki – dyskusja nad książką Bruce’a Chatwina „Pieśni Stworzenia”, 11.05, godz. 12.00

Spotkanie z Ałbeną Grabowską, popularną polską pisarką, 11.05, godz. 17.00, Sala Konferencyjna

 

Wągrowiec

Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Średnia 18, tel. 67 262 00 68, 725 255 955, www.mbp.wagrowiec.eu

pn., wt., czw., pt. 8.00-17.00, śr. 8.00-18.00, sob. 9.00-13.00

Spotkanie autorskie z Olgą Rudnicką, 8.05, godz. 17.00

„Świat baśni braci Grimm” – konkurs na komiks, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; ogłoszenie wyników i wręczenie nagród, 9.05, godz. 17.00; wystawa pokonkursowa w terminie 8-15.05.

„Miejsce do czytania” – konkurs dla czytelników, szczegóły na stronie internetowej i Facebooku biblioteki; trwa do 9.05.

Czwartek z pasjami, 10.05, godz. 11.00

Turniej gier planszowych „Gra o niepodległość”, 11.05, godz. 11.00

 

Powiatowa Biblioteka Publiczna, ul. Kościuszki 49, tel. 67 268 56 25, www.pbp.wagrowiec.pl

pn.-pt. 7.45-17.00, sob. 9.00-13.00

Spotkanie autorskie z Andrzejem Wieczorkiem promujące książkę „Słownik biograficzny powstańców wielkopolskich związanych z Ziemią Gołaniecką”, 8.05, godz. 17.00

 

Witkowo

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Powstańców Wielkopolskich 17a, tel./fax 61 477 81 62, www.biblioteka-witkowo.com.pl

pn., śr., pt. 11.00-18.00, wt., czw., sob, 8.00-14.00,

Spotkania z książką dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, 12.05, godz. 11.00-13.00

 

Wolsztyn

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Stanisława Platera, ul. Gajewskich 48, tel. 698 110 657 , www.bibliotekawolsztyn.pl

pn.-śr., pt. 8.00-18.00, czw. 8.00-16.00, sob. 9.00-13.00

„Co wiesz o Stanisławie Platerze?” – konkurs dla uczniów klas VI szkół podstawowych, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; zgłoszenie wyników do 18.05.

 

Września

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Dzieci Wrzesińskich 13, tel. 61 436 25 96, www.biblioteka.wrzesnia.pl

pn. 10.00-18.00, wt.-pt. 8.00-18.00, pierwsza sob. m-ca 8.00-14.00

XV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek:

„Opowieści z teczki profesora Książeczki” – przedstawienie teatralne dla dzieci przedszkolnych, 7.05, godz. 8.00, 9.00, 10.00, 11.00, 12.00

Spotkanie z Bajanką – dla uczniów szkół podstawowych, 8.05, godz. 9.30, 11.00, 12.30; 9.05, godz. 9.30, 11.00, 12.30

Spotkanie autorskie z Łukaszem Wierzbickim – dla uczniów szkół podstawowych, 10.05, godz. 8.30, 10.30, 12.30; 11.05, godz. 8.30, 10.30, 12.30

„Wymarzone wakacje Kacpra” – konkurs plastyczny dla uczniów klas III szkół podstawowych, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 18.05.

 

Wyrzysk

Biblioteka w Wyrzysku – Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, ul. Kościuszki 15, tel. 67 286 26 64; fax 67 286 20 90, www: biblioteka.mgokwyrzysk.pl

pn.-czw. 8.00-17.00, pt. 8.00-15.00, sob. 9.00-13.00

„Polska za sto lat” – konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży, regulamin na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 5.06.

„Kiedy fotografia była sztuką” – wystawa fotograficzna, Filia Osiek nad Notecią

 

Zagórów

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Wojska Polskiego 13, tel. 63 274 81 09, www.biblioteka-zagorow.pl

pn., śr., pt. 8.00-18.00, wt., czw. 8.00-16.00

Spotkanie z Tomaszem Samojlikiem – autorem komiksów, przyrodnikiem, badaczem i znawcą Puszczy Białowieskiej, 7.05.

 

Zaniemyśl

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Sienkiewicza 4, tel./fax 61 285 70 23, www.biblioteka.zaniemysl.pl

pn., wt. pt. 10.30-17.30, śr. 8.00-15.00, czw. 10.30-15.00

Tydzień Bibliotek pod hasłem „Dowolność Czytania”:

Konkursy dla dzieci szkół podstawowych, gimnazjum:

„Dowcipna interpretacja wybranej książki” – konkurs plastyczny dla dzieci kl. 0-III, technika dowolna;

„Dorośli mi przeczytali...” – konkurs plastyczno-literacki dla dzieci kl. 0-III: katalożek ilustrowany lub literacki zeszyt do przeczytanych wspólnie z dorosłymi książek (opis i ilustracje wykonujemy własnoręcznie do minimum 5 dowolnych tytułów);

„Moja ulubiona książka” – konkurs plastyczny dla dzieci kl. 0-III: robimy biblioteczną zakładkę, uwzględniając na niej tytuł i autora swojej dowolnej pozycji książkowej.

„Książka – oknem na świat” – konkurs na plakat formatu A4, propagujący ulubione książki lub „dowolność czytelniczą” – dla kl. IV-V;

„Dowolność Czytania” (technika do wyboru, format A3) – konkurs plastyczny dla kl. VI-VII, gimnazjum;

„Krzyżówka do moich dowolnych książek” – samodzielne ułożenie zestawu pytań i odpowiedzi, aby pasowały do narysowanej krzyżówki – dla kl. VI-VII, gimnazjum;

„Bohater mojego ulubionego utworu” – konkurs plastyczny dla uczniów szkół średnich: dowolna technika, bohater może być także przedstawiony w postaci karykatury;

„Sleeveface – ubierz się w książkę” – konkurs na fotografię formatu A-4, wykorzystującą okładkę ulubionej książki, technika Sleeveface; dla uczniów szkół średnich;

Szczegóły na stronie internetowej biblioteki; termin wykonania wszystkich prac plastycznych do końca maja br.

Spotkania z pisarkami:

Agata Widzowska – dla dzieci z kl. I-III SP w Pigłowicach, 9.05.

Danuta Zawadzka – dla dzieci przedszkolnych (dwie grupy) z Przedszkola Samorządowego, 11.05, czytelnia Biblioteki Publicznej

 

Zbąszyń

Biblioteka Publiczna w Zbąszyniu – Zbąszyńskie Centrum Kultury, ul. 17 Stycznia 59a, tel./fax 68 386 07 00, www.biblioteka.zbaszyn.pl

pn., wt., czw., pt. 9.00-19.00, śr. 11.00-16.00, sob. 9.00-13.00

Wernisaż wystawy fotografii Estery Grocholewskiej, 11.05, godz. 19.00

 

Zduny

Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta, ul. Sienkiewicza 9, tel./fax 62 721 51 72, www.biblioteka.zduny.pl

pn.-pt. 10.00-18.00, sob. 9.00-12.00

Tydzień Bibliotek 2018 pod hasłem „(Do)Wolność Czytania”:

SENSORKI – zajęcia multisensoryczne dla dzieci w wieku od 6 miesięcy do 1,5 roku (wraz z opiekunami), 8.05, godz. 10.00, biblioteczna Facjatka

„Harry Potter – magia w bibliotece” – konkurs pięknego czytania, 9.05, godz. 10.00

„Książęta Czartoryscy w Baszkowie” – spotkanie autorskie z Jakubem Morysonem, autorem książki „Książę Olgierd Czartoryski (1888-1977)”, 9.05, godz. 19.00

XLIII Rajd „Spotkanie z wiosną”, 12.05, Borownica

 

Wyniki wyszukiwania ({[{total}]})

brak wyników wyszukiwania

Newsletter

Zapisano adres do bazy.

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera.