Wykorzystujemy pliki cookies do zapamiętania ustawień i preferencji użytkownika. Więcej informacji znajdziesz w Polityce cookies. Jeśli się nie zgadzasz, możesz w swojej przeglądarce wyłączyć zgodę na ich przechowywanie.

{[{category.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej organizatorów

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
{[{category.name}]}
{[{tag.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej wydarzeń powiat{[{region.name}]}

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
Data
{[{month.name}]}
{[{day.name}]} {[{day.day}]}
« wcześniejsze daty dalsze daty »
{[{category.name}]} {[{tag.name}]} {[{place.name}]} {[{date.date_from}]} - {[{date.date_to}]} wyczyść

Kalendarium wydarzeń bibliotecznych 06-12/11/2017

Bojanowo

Miejska Biblioteka Publiczna, Rynek 10, tel. 65 545 64 64, www.biblioteka.gminabojanowo.pl

pn., śr., pt. 8.00-19.00, wt., czw. 8.00-15.00, sob. 9.00-13.00

„Choinka Świąteczna” – konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy oddać do 25.11.

 

Borek Wielkopolski

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Powstańców Wlkp. 4, tel. 65 571 61 50, www.biblioteka.borekwlkp.pl

pn. 10.00-18.00, wt., pt. 11.00-18.00, śr., czw. 9.00-16.00

Poranek Patriotyczny, 7.11, godz. 9.30, czytelnia

 

Buk

Biblioteka i Kino Miasta i Gminy, pl. Stanisława Reszki 29, tel./fax 61 814 07 61, www.bibliotekabuk.pl

pn.-śr., pt. 10.30-18.00, czw., wyznaczone sob. 8.00-15.00

Wystawa malarstwa Katarzyny Judełki, kawiarnia przy kinie

 

Chodzież

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Michalskiego, ul. Kościuszki 32, tel. 67 381 81 38, tel./fax 67 381 81 08, www.biblioteka-chodziez.pl

pn.-pt. 8.00-19.00, sob. 8.00-13.00

„Poezja dobrego sąsiedztwa” – spotkanie z Teodoziją Zariwną – ukraińską poetką i Andrzejem Szmalem – poetą mieszkającym w Laponii; prowadzenie: Zofia Grabowska-Andriejew, 8.11, godz. 12.30

„Chodziescy protestanci w 500-lecie reformacji” – wystawa, Dział Historii i Tradycji Miasta Chodzież

 

Czarnków

Miejska Biblioteka Publiczna w Czarnkowie – Miejskie Centrum Kultury, pl. Wolności 5, tel. 67 255 59 82, www.mbp.czarnkow.pl

pn.-pt. 8.00-17.00, sob. 9.00-13.00

Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania „Legendy Czarnkowsko-Trzcianeckie” dla uczniów klas IV-V szkół podstawowych, 7.11, godz. 10.00

Bibliomoliki – zajęcia dla dzieci w wieku 2-5 lat, 8.11, godz. 10.00, Oddział Dziecięcy, ul. Wroniecka 32

Bajkownica – zajęcia dla dzieci w wieku 6-8 lat, 6.11, godz. 16.00, Filia nr 1, os. Parkowe 11

 

Czempiń

Biblioteka Publiczna, ul. Parkowa 2, tel. 61 282 64 03, www.biblioteka.czempin.pl

pn.-pt. 9.00-19.00

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki: rozmowa o książce „Skóra” amerykańskiej noblistki Toni Morrison, 8.11, godz. 18.00

 

Czerniejewo

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Ks. Prymasa St. Wyszyńskiego 6, tel. 61 429 13 43, 61 429 13 28, www.biblioteka.czerniejewo.pl

pn., pt. 10.00-18.00, wt., czw. 9.00-15.00, śr. 8.00-16.00

Spotkanie z Karolem Soberskim, dziennikarzem i autorem książek „Skarb Dziedzica”, „Zapomniana zbrodnia” i „Tajemniczy pałac Zakrzewo”, 8.11, godz. 17.00

„Autoportret z misiem” – konkurs plastyczny dla dzieci, szczegóły na Facebooku biblioteki; termin składania prac do 15.11.

„Laurka dla Misia” – konkurs plastyczny dla dzieci; szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 13.11, Filia w Żydowie

 

Czerwonak

Gminna Biblioteka Publiczna, os. 40-lecia PRL 7a, tel./fax 61 812 07 01, www.biblioteka.czerwonak.pl

pn., czw. 11.00-19.00, wt. 10.00-18.00, śr. 8.00-16.00, pt. 8.00-15.00, ost. sob. m-ca 9.00-14.00

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla młodzieży: rozmowa o książce „Gwiazd naszych wina” Johna Greena, 7.11, godz. 15.30, Filia w Koziegłowach

Konkurs plastyczny „Misiowy świat”, prace należy dostarczyć do 20.11.

 

Dopiewo

Gminna Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury, ul. Konarzewska 12, tel./fax 61 814 82 23, www.bibldop.pl

pn., wt., czw. 10.00-18.00, śr., pt. 8.00-15.00

Spotkania autorskie z Magdaleną Zarębską, 8.11, godz. 9.00, Filia w Dąbrówce, ul. Malinowa 41; godz. 11.00, Filia w Skórzewie, ul. Kozierowskiego 1

Spotkanie z poetami, 9.11, godz. 10.00

 

Duszniki

Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury, ul. Jana Pawła II 8, tel. 61 291 94 80, 508 570 445, www.bpicak.pl

pn. 8.00-16.00, wt., śr. 8.00-17.00, czw. 8.00-15.00, pt. 11.00-18.00

Edukacyjne Spotkanie ze Sztuką: „Dobry żart tynfa wart! czyli różne możliwości wywołania radości”, 6.11, godz. 14.00

 

Gniezno

Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna, ul. Staszica 12a, tel. 61 426 32 61, www.biblioteka.gniezno.pl

Biblioteka Główna, ul. Mieszka I 16, pn. 10.00-20.00, wt.-pt. 10.00-18., sob. 10.00-14.00; Wypożyczalnia dla Dzieci, ul. Mieszka I 15, pn.-pt. 10.00-18.00, sob. 10.00-14.00

Świat bajek z dawnych lat – impreza czytelnicza dla dzieci, 7.11, godz. 9.30, Przedszkole nr 15 „Pszczółka Maja”, ul. Chudoby 4a

 

Golina

Biblioteka Publiczna, pl. Kazimierza Wielkiego 12, tel. 63 241 81 21, www.golina.naszabiblioteka.com

pn.-śr., pt. 9.00-18.00, czw. 13.00-18.00

„Moja osobista kolęda” – konkurs literacki dla uczniów klas VI-VII szkół podstawowych, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 17.11.

 

Gostyń

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Wrocławska 257, tel. 65 572 09 52, fax 65 575 12 99, www.biblioteka.gostyn.pl

wt.-śr. 11.00-18.00, czw. 9.00-18.00, pt. 8.00-18.00, sob. 9.00-14.00

„Gostyń – kraina mlekiem i miłością płynąca” – wystawa

 

Jarocin

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Park 3, tel./fax 62 747 23 46; 62 747 84 71, www.bibliotekajarocin.pl

pn.-pt. 8.00-16.00, sob. 9.00-13.00

Koncert zespołu COMA, 10.11, godz. 19.00, Jarociński Ośrodek Kultury

Koncert „Kariera Piosenki Wojskowej – Rzecz o Hymnie Narodowym”, 11.11, godz. 19.30, Jarociński Ośrodek Kultury

Koncert Haliny Frąckowiak, 12.11, godz. 17.00, Jarociński Ośrodek Kultury, bilety 50 zł

 

Kalisz

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka, ul. Łazienna 6, tel. 62 757 34 30, 757 22 88; fax 62 766 54 47, www.mbp.kalisz.pl

pn., wt., czw. 10.00-18.00, śr., pt. 8.00-15.00

Piątki z grami planszowymi, 10.11, godz. 16.00, Filia nr 1 Oddział Dziecięcy, ul. Górnośląska 29

Zgrane czwartki – spotkania przy grach planszowych, 9.11, godz. 10.30-18.00, Filia nr 9, ul. Serbinowska 1A

„Jestem z tych, którzy wierzą, że Nauka jest czymś bardzo pięknym” Wielka uczona Maria Skłodowska-Curie – dwukrotna laureatka Nagrody Nobla, wystawa czynna w terminie 11.10-30.11, Filia nr 2, ul. Serbinowska 25

„Architekt z Niecałej” – wystawa poświęcona Albertowi Nestrypke, czynna w terminie 5.09-30.11, Filia nr 5, ul. Złota 26-28

„Z dziejów kaliskiego szkolnictwa”, wystawa czynna w terminie 16.10-29.12, Biblioteka Główna, ul. Legionów 66

„Hotelowy Kalisz” – wystawa, czynna 2-30.11, Filia nr 3, ul. Krótka 3

„Chłopcy malowani. Poezja i proza Legionów Polskich” – wystawa, czynna 2.11-29.12, Filia nr 4, al. Wolności 27

„In Memoriam 2017 – pamięci Tych co odeszli” – wystawa, czynna 2-30.11, Filia nr 7, ul. Tuwima 10

„30. rocznica śmierci Karola Bunscha” – wystawa, czynna 2-30.11, Filia nr 16, ul. Prymasa Wyszyńskiego 15

 

Kobylin

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Wolności 35, tel. 65 548 21 40, www.kobylin.naszabiblioteka.com

pn.-śr., pt. 11.00-18.00, czw. 10.00-15.00, sob. 9.00-13.00

Spotkanie z Magdaleną Kordel, 10.11, godz. 18.30

 

Koło

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Kolejowa 19, tel./fax 63 217 80 03, 217 80 02, www.biblioteka-kolo.pl

pn.-śr., pt. 8.00-18.00, czw. 10.30-15.00

„Mam prawo” – konkurs plastyczny dla dzieci, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 1.12.

„Pola Negri – polska gwiazda Hollywood” – wystawa ze zbiorów Dariusza Racinowskiego, czynna do 24.11.

Akademia Plastyki – warsztaty plastyczne dla 5-6 latków, 6.11, godz. 16.00-17.30, Filia dla Dzieci, ul. Kolejowa 19

Zajęcia z elementami biblioterapii – spotkania z literaturą dla 7-8 latków, 7.11, godz. 16.00-17.30, Filia dla Dzieci, ul. Kolejowa 19

Bajarka – literackie spotkanie z baśniami dla 4-5 latków, 8.11, godz. 16.00-17.00, Filia dla Dzieci, ul. Kolejowa 19

„Wolność” – konkurs recytatorski dla gimnazjalistów, 9.11, godz. 9.00, Filia dla Dzieci, ul. Kolejowa 19

„11 listopada 1918” – lekcja biblioteczna dla uczniów szkół ponadpodstawowych w ramach projektu: „Zagrajmy jak w 1918”, 9.11, godz. 11.00, Czytelnia, ul. Kolejowa 19

„11 listopada 1918” – spotkanie z Piotrem Gołdynem, 9.11, godz. 16.30, Czytelnia, ul. Kolejowa 19

 

Kościan

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Tomaszewskiego, ul. Wrocławska 28b, tel. 65 512 00 40, 65 511 00 26, www.biblioteka.koscian.pl

pn.-śr., pt. 10.00-18.00, czw., sob. 8.00-15.00

Klub Przyjaciół Trąbka Bombka, 7.11, godz. 10.00, Oddział dla Dzieci

 

Kórnik

Biblioteka Publiczna, ul. Poznańska 65, tel. 61 817 00 21, www.biblioteka.kornik.pl

pn., wt., pt. 11.00-19.00, śr., czw. 8.00-15.00, 1, 2, 3 sob. m-ca 9.00-13.00

Warsztaty Pasjoteki „Magiczne gwiazdki na szydełku”, 6.11, godz. 17.00

Bajkoczytanie w Bibliotece: „Małe wróżki”, 7.11, godz. 17.30

 

Krobia

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, pl. Kościuszki 3, tel./fax 65 571 17 09, www.biblioteka.krobia.pl

pn.-czw. 9.00-19.00, pt. 9.00-15.00, sob. 9.00-13.00

Poetyckie Zaduszki, 6.11, godz. 18.00, Wyspa Kasztelańska, pl. Kościuszki 3

 

Krotoszyn

Krotoszyńska Biblioteka Publiczna im. Arkadego Fiedlera, ul. Benicka 9, tel./fax 62 725 27 83, www.biblioteka.krotoszyn.pl

pn.-pt. 9.00-17.00

„Tropem niesamowitych istot” – konkurs czytelniczy związany z twórczością Suzanny Collins, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; zgłoszenia do 24.11.

Spotkanie autorskie z Magdaleną Kordel, 9.11, godz. 17.00

 

Krzykosy

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Główna 27, tel. 61 286 25 31, www.bibliotekakrzykosy.pl

pn., śr., czw. 7.00-15.00, wt., pt. 12.00-19.00

„Listopad Poetycki” V Jesienny Konkurs Recytatorski o Tytuł Mistrza Recytacji, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; zgłoszenia do 7.11.

 

Kuślin

Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Leśna 13, tel. 61 447 30 89, www.bibliotekakuslin.pl

pn.-pt. 11.00-18.00

Spotkanie z Romualdem Romanem, autorem książki „Amerykański dom wariatów”, 8.11, godz. 17.00

 

Leszno

Miejska Biblioteka Publiczna im. St. Grochowiaka, ul. B. Chrobrego 3, tel. 65 520 53 55, www.mbpleszno.pl

pn., śr., pt. 10.30-18.00, wt., czw. 9.00-16.00, sob. 9.00-14.00

Konferencja „Wkład Polski w historię, kulturę i dziedzictwo Europy, ze szczególnym uwzględnieniem kwestii czeskiej”, 7.11, godz. 10.00

Międzynarodowy Listopad Poetycki w Lesznie – XXIII Dzień Leszczyński, 8.11, godz. 10.00, Biblioteka Ratuszowa, Rynek

„Mroczny świat Rzeczypospolitej Ludowej” – spotkanie z Ryszardem Ćwirlejem, w ramach programu „Literacka podróż przez dzieje Polski”, 8.11, godz. 17.00, „Galeria Lochy”

Jesienne warsztaty dla dzieci z rodzicami, 10.11, godz. 16.30-17.30, wypożyczalnia dla dzieci i młodzieży

Uroczyste otwarcie Biblioteki Ratuszowej, w tym: Koncert zespołu 4MATION, 11.11, godz. 20.00, Biblioteka Ratuszowa, Rynek

Spotkanie z fraszką – gośćmi spotkania będą Paweł Buksalewicz oraz Danuta Bartosz, 12.11, godz. 17.00, Biblioteka Ratuszowa

„4 do 100. Henryka Derwicha” – wystawa grafik i rysunków Henryka Derwicha, czynna do 25.11, Galeria „Za Regałami”

„Między rzeczywistością a snem” – wystawa fotografii Jolanty Mierzwy z Oleśnicy, czynna do 30.11, „Galeria Lochy”

„Z książką w tle” – wystawa prac Sekcji Leszczyńskich Plastyków przy Miejskim Ośrodku Kultury, czynna do 15.11, Biblioteka Dworcowa

 

Lipka

Gminna Biblioteka Publiczna im. IV Dywizji Piechoty WP – Gminny Ośrodek Kultury, ul. IV Dywizji Piechoty WP 2, tel./fax 67 266 51 36, goklipka.pl/category/biblioteka

pn.-pt. 9.00-17.00

„Moja Mała Ojczyzna” – konkurs plastyczny, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; ogłoszenie wyników, 11.11, godz. 17.00, GOK

„Mój przyjaciel miś” – konkurs plastyczny dla dzieci w wieku 5-9 lat, ogłoszenie wyników oraz przyjęcie urodzinowe Misia, 9.11, godz. 15.30

 

Luboń

Biblioteka Miejska, ul. Żabikowska 42, tel./fax 61 813 09 72, www.biblub.com

pn.-śr. 11.00-19.00, czw.-pt. 9.00-15.00

Kino KAMERA – nowości filmowe w Bibliotece, 6.11, godz. 17.00-19.00; wstęp 5 zł

Cykl wykładów „Polskie powstania narodowe” – poprowadzi historyk Michał Szwacki, 7.11, godz. 17.00; wstęp wolny

Spotkanie w cyklu „Podróże z pasją”: „Indochiny”, 8.11, godz. 17.00; wstęp wolny

Festiwal poetycki, 6-10.11. W programie: „Poetyckie animacje i warsztaty dla dzieci”, 6.11, godz. 12.00; Debata poetycka z Waldemarem Michalskim i Andrzejem Bartyńskim, 8.11, godz. 12.00; Konkurs recytatorski, 9.11, godz. 9.00 – klasy I-III; godz. 10.00 – klasy IV-VI; godz. 11.00 – klasy VII i młodzież gimnazjalna

 

Lwówek

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy – Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, ul. E. Sczanieckiej 56, tel. 61 441 40 55, www.biblioteka.lwowek.com.pl

pn.-śr., pt. 8.00-18.00, czw. 8.00-15.00

Klub Maluszka – spotkanie dla dzieci w wieku 1-4 lat wraz z rodzicami, 9.11, godz. 9.30

 

Malanów

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna, ul. Kaliska 2, tel. 63 288 33 22, www.ckibp.malanow.pl

pn.-pt. 10.00-18.00

Kółko teatralne dla dzieci, 6.11, godz. 14.30

Zajęcia plastyczne dla dzieci, 9.11, godz. 14.30

„Muzyczne pejzaże z Agnieszką Osiecką” – koncert piosenek Agnieszki Osieckiej, 10.11, godz. 17.00, świetlica wiejska

 

Miedzichowo

Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Poznańska 16, tel./fax 61 441 02 00, www.biblioteka-miedzichowo.pl

wt. 9.00-17.00, śr. 8.00-18.00, czw. 8.00-16.00

Warsztaty plastyczne z Ewą Stachowiak, 6.11, godz. 15.00, Filia w Bolewicach

 

Międzychód

Biblioteka Publiczna im. Jana Daniela Janockiego, pl. Kościuszki 9, tel. 95 748 24 37, www.bibliotekamiedzychod.pl

pn., wt., czw., pt. 10.00-18.00, sob. 9.00-13.00

40. Międzynarodowy Listopad Poetycki w Międzychodzie, 8.11, godz. 11.00

 

Miłosław

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy – Miłosławskie Centrum Kultury, ul. Dworcowa 4, tel. 61 438 21 65, www.mckmiloslaw.com.pl

pn., śr., czw. 8.00-17.00, wt., pt. 8.00-16.00

„Dziady, głupcze!” – lekcja biblioteczna, 6.11, godz. 8.45, Szkoła Podstawowa im. Wiosny Ludów

 

Mosina

Mosińska Biblioteka Publiczna, ul. Dworcowa 4, tel./fax 61 813 23 32, www.bibliotekamosina.pl

pn. 13.00-19.00, wt., śr. 9.00-17.00, czw., pt. 11.00-19.00, sob. 9.00-12.00

Międzynarodowy Listopad Poetycki – spotkania z poetami, 8.11.

Latarkowe czytanie, 10.11, godz. 17.30, Oddział dziecięcy

 

Murowana Goślina

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Bonawentury Graszyńskiego, ul. Poznańska 16, tel. 61 892 36 27, www.biblioteka.murowana-goslina.pl

pn. 10.00-19.00, wt., czw. 10.00-18.00, śr. 8.00-15.00, pt. 8.00-14.00

Promocja książki „Radzim. Gród i wieś nad Wartą”, 10.11, godz. 12.00

 

Nowe Miasto

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Poznańska 8a, tel. 61 287 46 18, www.nowemiasto.naszabiblioteka.com

pn., śr.-pt. 10.00-18.00, wt. 9.00-15.00, pierwsza i trzecia sob. m-ca 9.00-13.00

„Święty Marcin i rogale” – zajęcia literackie dla dzieci, 8.11, godz. 15.30, Filia w Chociczy

Spotkanie z Wacławem Adamkiem, autorem książki „Przechadzki przyrodnicze”, 9.11, godz. 17.00

Zajęcia plastyczne dla dzieci, 10.11, godz. 15.00-16.00, Filia w Chociczy

 

Nowy Tomyśl

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna, ul. Witosa 8, tel. 61 442 12 70, www.bibliotekant.pl

pn., wt., czw., pt. 9.00-18.00, śr. 11.00-16.00, sob. 10.00-14.00

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki: rozmowa o książce Danuty Sumińskiej „Uśmiech Gekona. Azja jakiej nie znacie”, 7.11, godz. 18.00

Językowe pogotowie: „Czy mówisz po polsku?” – zajęcia dla obcokrajowców, 9.11, godz. 18.00

„W sieć wikliny zaplątany” – wystawa czynna do 16.11.

 

Oborniki

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Antoniego Małeckiego, ul. Kopernika 10, tel./fax 61 296 02 65, www.biblioteka.oborniki.pl

pn.-pt. 9.00-18.00, sob. 9.00-13.00

Warsztaty z Mądrą Sową: Jesienne listy drzew, Polska – Ojczyzna, 6.11, godz. 15.30-17.30

Gry planszowe w bibliotece: spotkanie przy grze „Zaginiona księga baśni”, 8.11, godz. 16.00-17.00

Koncert pieśni patriotycznych, 10.11, godz. 18.00

Wystawa poświęcona jubileuszowi 40. lat istnienia chóru Cantilena, czynna do 10.11, hol biblioteki

 

Odolanów

Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta im. Ks. Antoniego Ludwiczaka, al. Jana Pawła II 1, tel. 62 733 18 71, www.biblioteka.odolanow.pl

pn., wt., pt. 10.00-18.00, śr., czw. 8.00-16.00, sob. 9.00-13.00

Spotkanie z Bogną Skrzypczak-Walkowiak, autorką książki „Pani Kant i madame Hyde”, 8.11, godz. 17.00

 

Okonek

Biblioteka Publiczna im. Czesława Miłosza – Okoneckie Centrum Kultury, ul. Niepodległości 46, tel./fax 67 266 90 60, www.biblioteka.ockokonek.pl

pn.-pt. 8.00-18.00

„Słowa malowane” – konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalnych, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 10.11.

 

Opalenica

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, os. Centrum 11, tel. 61 447 74 30, ckibopalenica.pl

pn., wt., pt. 10.00-18.00, śr. 8.00-20.00, czw. 8.00-15.00, sob. 9.00-13.00

Poznajcie „Amerykański dom wariatów”, czyli spotkanie z Romualdem „Aldkiem” Romanem, 6.11, godz. 18.00, sala widowiskowa nad opalenickim żłobkiem

 

Ostroróg

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Wroniecka 14, tel./fax 61 291 65 10, www.biblioteka.ostrorog.net

pn., śr. 8.00-15.00, wt. 8.00-18.00, czw., pt. 8.00-16.00

Wieczornica z okazji Narodowego Święta Niepodległości, 10.11, godz. 17.00, sala sesyjna Urzędu Miasta i Gminy; współorganizacja

Gminny Konkurs Kulinarny na „Rogala marcińskiego”, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; rogale należy dostarczyć do biblioteki 10.11.

 

Ostrowite

Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Zachodnia 3a, tel. 63 276 52 03, www.ostrowite.naszabiblioteka.com

pn., wt. 10.30-18.00, śr. 8.00-15.30, pt. 11.00-18.30

„W barwach jesieni” – gminny konkurs plastyczny dla uczniów klas 4-5, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 21.11.

 

Ostrów Wielkopolski

Biblioteka Publiczna im. Stefana Rowińskiego, ul. Wolności 2, tel./fax 62 737 47 00, www.biblioteka-ostrow.pl

pn., wt., czw., pt. 8.00-18.00, śr. 9.00-14.00, sob. 9.00-13.00

„I ty zostań kumplem Mikołajka” – konkurs czytelniczo-plastyczny, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; rozstrzygnięcie 9.11, godz. 15.30, Filia nr 7

 

Ostrzeszów

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Stanisława Czernika, pl. Borek 17, tel. 62 730 33 89, tel./fax 62 730 19 48, www.bp.ostrzeszow.pl

pn., czw. 10.00-18.00, wt., pt. 9.00-17.00, śr. 9.00-15.00, ost. sob. m-ca 9.00-13.00

„Zaczytani w Ostrzeszowie” – Gminny Konkurs Plastyczny na plakat promujący I Ostrzeszowskie Targi Książki, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 10.11.

„Jak kamień z serca...” – XVII Powiatowy Konkurs Recytatorski, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; zgłoszenia do 16.11.

 

Piła

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Pantaleona Szumana w Pile, ul. Mariana Buczka 14, tel. 67 351 79 03, 67 351 79 04, www.biblioteka.pila.pl

pn.-pt. 8.00-19.00, sob. 8.00-15.00; Oddz. dla Dzieci, pn.-pt. 8.00-18.00, sob. 8.00-15.00

Trzy kwadranse z książką i kredką – popołudniowe zajęcia literacko-plastyczne dla dzieci z osiedla, 7.11, godz. 16.00, Filia nr 1, ul. Ludowa 11

Galeria Czytelników: Warsztaty z wikliny papierowej, 7.11, godz. 16.00, Filia nr 3, ul. Prusa 16

Rodzinne popołudnia z Misiem – spotkania z książką i jej twórcami, dla dzieci w wieku do 6 lat z rodzicami, 8.11, godz. 17.00, Oddział dla Dzieci, ul. Staromiejska 14

Głośne czytanie na zaczarowanym dywanie – zajęcia interaktywne z książką dla dzieci w wieku 7-10 lat, 8.11, godz. 15.30, Filia nr 8, ul. Andersa 10

Karty na stół – turnieje brydżowe dla mieszkańców osiedla, 8.11, godz. 15.00, Filia nr 9, ul. Wenedów 8A

Twórczy Papier – zajęcia literacko-plastyczne dla dzieci z osiedla w wieku 7-10 lat, 9.11, godz. 15.15, Filia nr 7, al. Poznańska 91

Opowiem Ci książkę – zajęcia literacko-plastyczne dla dzieci w wieku 6-12 lat, 9.11, godz. 18.30, Filia nr 9, ul. Wenedów 8A

Wystawa fotografii „Krótka historia przymusowej akcji osiedleńczej Romów w Polsce w XX wieku” – plansze w sepii ze zbiorów Archiwum Instytutu Pamięci i Dziedzictwa Romów oraz Ofiar Holokaustu działającego przy Związku Romów w Polsce z siedzibą w Szczecinku, Filia nr 4, al. Powstańców Wlkp. 62

„Stwórz własną książkę” – rodzinny konkurs artystyczny, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 30.11.

„Stwórz własną książkę” – konkurs artystyczny dla dzieci i młodzieży, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 30.11.

Poetycka Czwórka – salonik poetycki: „Poezja wędrująca” – prezentacja wierszy o podróżowaniu w wielu językach, Filia nr 4, al. Powstańców Wlkp. 62

Wystawa malarstwa: „Inspiracje jesienne” – prezentacja obrazów w formie kolażu z liści Teresy Loos, Filia nr 4, al. Powstańców Wlkp. 62

Skarby z mojej komody: Wystawa prac malarskich Ewy Piszel, Filia nr 6, ul. Kr. Jadwigi 17

Galeria jednego obrazu: Wystawa prac Alicji Lesińskiej – mieszkanki osiedla, czytelniczki biblioteki, Filia nr 7, al. Poznańska 91;

 

Pleszew

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Słowackiego 19A, tel./fax 62 742 83 58, www.bppl.pl

pn., czw., pt. 9.00-18.00, wt. 9.00-19.00, sob. 9.00-14.00

Konkurs oratorski „Ulubiona książka licealisty”, 8.11, godz. 10.00

„Niech żywi nie tracą nadziei” – widowisko słowno-muzyczne dotyczące odzyskania niepodległości , 10.11, godz. 17.00

 

Pniewy

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Pniewy – Centrum Kultury, ul. Strzelecka 11A, tel./fax 61 291 09 64, www.bibliotekapniewy.pl

pn. 8.00-16.00, wt., śr., pt. 9.00-17.00, czw. 11.00-19.00

Uniwersytet Trzeciego Wieku: spotkanie autorskie z Urszulą Ziober, 6.11, godz. 11.30, Liceum Ogólnokształcące

Popołudnie z grami planszowymi, 7.11, godz. 17.00

Spotkanie koła filmowego dla młodzieży i dorosłych, 7.11, godz. 18.30

Wystawa prac malarskich „Kobiety… Konie… wilKi…” Bogdana Galewskiego, mieszkańca Kaźmierza, czynna w terminie: 25.10-20.11.

 

Powidz

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Park Powstańców Wlkp. 25, tel. 63 277 63 52, www.powidz.naszabiblioteka.com

pn., śr., pt. 11.00-19.00, wt., czw. 7.30-15.30

„Powidzanie w Powstaniu Wielkopolskim” – wystawa fotografii

Wystawa makiet o tematyce Powstania Wielkopolskiego, wykonanych z klocków Lego, czynna w terminie 19.10-6.11.

 

Poznań

Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury, ul. Prusa 3, tel. 61 66 40 850, www.wbp.poznan.pl

pn., śr., pt. 9.00-16.00, wt., czw. 10.00-18.00

W cyklu „Czytnik” – spotkanie z poetą Maciejem Robertem, 6.11, godz. 19.00, Teatr Nowy, Trzecia Scena; współorganizacja

W cyklu literackim literuFKA: spotkanie z poezją Natalii Malek, 9.11, godz. 20.00, Klub Dragon, ul. Zamkowa 3

 

Przemęt

Gminne Centrum Kultury i Biblioteka, ul. Jagiellońska 16, tel. 65 619 34 86, www.gok.org.pl

pn., śr.-pt. 12.00-18.00, wt. 9.00-15.00, sob. 10.00-13.00

Spotkanie z piosenką i poezją Sabiny Klak, 9.11, godz. 17.00

Obchody Dnia Niepodległości w Przemęcie, 11.11, godz. 11.00

 

Puszczykowo

Biblioteka Miejska im. Małgorzaty Musierowicz – Centrum Animacji Kultury, Rynek 15, tel./fax 61 819 46 49, www.biblioteka.iq.pl

pn., pt. 7.00-15.00, wt., śr., czw. 10.00-18.00

Spotkania z Teatrem dla Dzieci: „Smocza legenda” – spektakl Teatru Krak-Art, 8.11, godz. 17.00, sala konferencyjna hali widowiskowo-sportowej, wejście od ul. Poznańskiej

Kurs szycia poduszek, 8.11, godz. 18.00-20.00; koszt. 55 zł/2h

Wystawa prac uczniów Liceum Plastycznego w Kole pt. „Wiersze Krystyny Miłobędzkiej w obrazach” oraz promocja nowego tomiku wierszy poetki, 10.11, godz. 18.00, sala BM CAK w Puszczykowie, ul. Wysoka 1

 

Rakoniewice

Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Krystyny 30 , tel. 61 444 11 56, www.bibliotekarakoniewice.pl

pn.-śr., czw. 11.00-19.00, sob. 10.00-14.00

„Jesień pełen koszyk pomysłów niesie” – zajęcia dla dzieci, 7.11, godz. 15.00, Filia w Rostarzewie

„Tanie podróżowanie” – spotkanie z Jakubem Poradą, dziennikarzem i podróżnikiem, 8.11, godz. 12.00

 

Rogoźno

Biblioteka w Rogoźnie – Rogozińskie Centrum Kultury, os. Przemysława II 7, tel. 67 261 81 08, www.rck.rogozno.pl

pn., śr.-pt. 12.00-19.00, wt. 9.00-16.00

XVIII Konkurs „Dzieje Wielkopolski w podaniach i legendach”, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; zgłoszenia do 28.11.

 

Rokietnica

Biblioteka Gminna im. Marii Konopnickiej, ul. Pocztowa 8, tel./fax 61 814 52 12, www.bibrok.neostrada.pl

pn.-śr. 8.00-20.00, wt., czw., pt. 12.00-20.00

Zajęcia szachowe dla dzieci i młodzieży, 6 i 8.11, godz. 17.00 i 18.00

 

Skoki

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Eugeniusza Paukszty, ul. Rogozińska 1B, tel./fax 61 824 22 81, www.bibliotekaskoki.pl

pn.-pt. 8.00-19.00, sob. 9.00-14.00

XI Turniej Recytatorski „Głos poezji” dla młodzieży z klas VII i gimnazjów, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; zgłoszenia do 3.11.

IX Turniej Recytatorski „Głosem dziecka” dla uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej, 6.11, godz. 16.30

Przegląd poezji – Wieczór IX: twórczość Wisławy Szymborskiej i ks. Jana Twardowskiego; „Ja to mam szczęście” – koncert Grzegorza Tomczaka, 10.11, godz. 17.00

 

Sompolno

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Piotrkowska 8, tel./fax 63 271 42 30, www.sompolno.naszabiblioteka.com

pn., śr., pt. 10.00-17.45, wt. 8.00-15.00

„Ptaki naszego regionu” – wystawa fotografii Tomasza Puszczyńskiego

 

Stare Miasto

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Główna 16, tel. 63 241 60 67, www.bibliotekastaremiasto.pl

pn., wt., śr., pt. 8.00-18.00, czw. 10.00-18.00, sob. 10.00-14.00

Spotkanie autorskie z Danielem Olbrychskim, 8.11, godz. 18.00; bilety: 10 zł

„Jednym słowem Ojczyzna” – konkurs recytatorski, 8.11, godz. 13.00

Konkurs na recenzję książki z Paczki literackiej, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; trwa do 31.12.

Kto Ty Jesteś? Gminny Konkurs Plastyczny – podsumowanie i wręczenie nagród, 11.11, godz. 18.00

Obchody Święta Niepodległości, 11.11, godz. 16.00

 

Suchy Las

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Szkolna 16, tel. 61 250 04 01, tel./fax 61 250 04 04, www.osrodekkultury.pl/biblioteka

pn.-pt. 9.00-18.00, ost. sob. m-ca 9.00-13.00

Koncert zespołu Voo Voo, 11.11, godz. 19.00

Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć w dniu 11.12, godz. 9.00-18.00

 

Swarzędz

Biblioteka Publiczna, os. Czwartaków 1, tel./fax 61 818 63 14, www.biblioteka.swarzedz.pl

pn. 11.00-19.00, wt.-czw. 10.00-18.00, pt. 8.00-16.00

Wesoła Gromadka – zajęcia dla dzieci w wieku od 1-3 lat wraz z rodzicami/opiekunami (obowiązują zapisy), 9.11, godz. 9.00-10.00, Filia na os. Raczyńskiego 19

Biblioteczny Klub Młodzieżowy – zajęcia dla młodzieży w wieku 15-17 lat, 10.11, godz. 15.00-17.00, Filia w Kobylnicy

„Gruzja z dzieckiem” – wystawa fotografii Alicji Szeloch, Filia os. Raczyńskiego

 

Szamotuły

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Edmunda Calliera, Rynek 10, tel./fax 61 292 13 61, tel. 61 292 11 43, www.biblioteka-szamotuly.pl

pn.-pt. 9.00-18.00, pierwsza i trzecia sob. m-ca 9.00-13.00

„Dzieje samotności tutejszej i nietutejszej. O poezji Stanisława Barańczaka” – wieczór słowno-muzyczny z Małgorzatą Bratek, 9.11, godz. 17.00-18.30

„Jesienny gość” – konkurs dla dzieci z klas I-III szkół podstawowych, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 10.11.

„Książka na jesień” – konkurs dla młodzieży szkół średnich i dorosłych, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 10.11.

 

Śrem

Biblioteka Publiczna im. Heliodora Święcickiego, ul. Grunwaldzka 10, tel. 61 283 54 67, www.biblioteka.srem.pl

pn. 11.00-15.00, wt.-pt. 10.00-19.00, sob. 9.00-13.00

Audio-baby – zajęcia dla grup przedszkolnych, 7.11, godz. 9.00, mediateka

Spotkanie autorskie dla młodzieży z Pawłem Beręsewiczem, 6.11, godz. 11.00, sala audio

Poetycka Przystań: „Przekroczyć czas” – spotkanie poetyckie z Andrzejem Wałdowskim oraz Michałem Marcem, solistą Teatru Wielkiego w Poznaniu, 6.11, godz. 17.00, sala audio

Moje hobby – spotkanie, 6.11, godz. 17.00, salonik prasowy

Literackie Poranki Malucha – dla dzieci od 1 do 3 lat, 7.11, godz. 11.00, wypożyczalnia dla dzieci

Czytamy przedszkolakom – głośne czytanie dla dzieci, 6.11, godz. 10.00; 8.11, godz. 9.00; 10.11, godz. 10.30, wypożyczalnia dla dzieci

Zabawy i gry planszowe – zajęcia dla dzieci, 7.11, godz. 15.00, Filia Błociszewo

Klub Literacki „Amator”, 7.11, godz. 15.30, mediateka

Klub Małego Słuchacza – zajęcia dla dzieci, 7.11, godz. 17.00, sala audio

40. Międzynarodowy Listopad Poetycki – spotkanie z poetami, 8.11, godz. 10.30, sala audiowizualna

Zajęcia biblioteczno-edukacyjne dla dzieci, 8.11, godz. 14.30, Filia Pysząca

Spotkanie Kultur w 100. rocznicę śmierci Ludwika Zamenhofa – dla dzieci, 9.11, godz. 10.00, sala audiowizualna

Kurs komputerowy dla dorosłych (zajęcia odpłatne), 9.11, godz. 14.00

Spotkanie z bajkami – zajęcia edukacyjno-biblioteczne dla dzieci szkolnych, 9.11, godz. 15.00, Filia Przy Moście, ul. Kilińskiego 2

BOOK Szpan – rozmowy o książkach, spotkanie młodzieży, 9.11, godz. 16.30, wypożyczalnia dla młodzieży

 

Środa Wlkp.

Miejska Biblioteka Publiczna im. R.W. Berwińskiego, Pl. Zamkowy 7, tel. 61 285 80 49, www.mbpsrodawlkp.pl

pn.-pt. 9.00-18.00, sob. 9.00-13.00

Konkurs Literacki: „A to Polska właśnie”, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; termin 20.10–30.11.

 

Tarnówka

Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Zwycięstwa 51, tel. 67 266 41 07, email: bakcyl.tarnowka@o2.pl

pn., czw., pt. 8.00-16.00, wt., śr. 10.00-18.00

Koncert z okazji Narodowego Święta Niepodległości, 12.11, godz. 16.00, Kościół pw. NNMP w Tarnówce, ul. Niepodległości 35

 

Trzcianka

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Kazimiery Iłłakowiczówny, ul. Sikorskiego 22, tel./fax 67 216 33 59, www.biblioteka-trzcianka.pl

pn.-pt. 8.00-18.00

„Wyjście z cienia” VII Ogólnopolski Konkurs Recytatorski im. Romana Brandstaettera, szczegóły na Fb biblioteki; zgłoszenia do 17.11.

 

Turek

Miejska Biblioteka Publiczna im. Włodzimierza Pietrzaka, ul. Dworcowa 5, tel./fax 63 289 21 26, 63 278 51 34, www.biblioteka.turek.net.pl

pn.-wt. 9.00-18.30, śr.-pt. 9.00-16.00

Spotkanie autorskie z powieściopisarzem, satyrykiem i dziennikarzem, Arkadiuszem Niemirskim – dla uczestników Programu 50+, 7.11, godz. 17.00

Warsztaty rękodzieła dla uczestników Programu 50+, 9.11, godz. 16.00

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki: rozmowa o książce „Szum” Magdaleny Tulli, 10.11, godz. 12.00

 

Wągrowiec

Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Średnia 18, tel. 67 262 00 68, 725 255 955, www.mbp.wagrowiec.eu

pn., wt., czw., pt. 8.00-17.00, śr. 8.00-18.00, sob. 9.00-13.00

„Moja Ziemia Święta” – spotkanie autorskie z Jarosławem Kretem, 9.11, godz. 17.00

„Alicja w Krainie Czarów” – konkurs plastyczny dla uczniów klas IV-VII szkół podstawowych, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 10.11, Filia nr 1, os. Wschód 6

 

Powiatowa Biblioteka Publiczna, ul. Kościuszki 49, tel. 67 268 56 25, www.pbp.wagrowiec.pl

pn.-pt. 7.45-17.00, sob. 9.00-13.00

Powiatowy Konkurs na „Świąteczną Bombkę”, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 1.12.

 

Wolsztyn

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Stanisława Platera, ul. Gajewskich 48, tel./ fax 68 384 22 81, tel. 68 347 26 30, www.bibliotekawolsztyn.pl

pn., wt., śr., pt. 8.00-18.00, czw. 8.00-16.00, sob. 9.00-13.00

Zajęcia z biblioterapii dla dzieci niepełnosprawnych ze szkoły specjalnej nr 4 w Wolsztynie, 9.11, godz. 11.00

„Zegary wieżowe Ziemi Wolsztyńskiej” – wystawa fotografii Michała Olejniczaka

 

Września

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Dzieci Wrzesińskich 13, tel. 61 436 25 96, www.biblioteka.wrzesnia.pl

pn. 10.00-18.00, wt.-pt. 8.00-18.00, pierwsza sob. m-ca 9.00-13.00

Spotkanie autorskie z prof. Jerzym Bralczykiem i prof. Andrzejem Markowskim, 10.11, godz. 18.00

„Petronelka z pyrki” – konkurs plastyczny dla uczniów klas I-III i IV-VII, szczegółowy regulamin na stronie internetowej Biblioteki; prace należy składać do 13.11.

Przygody „Petronelki” w „Parku Hrabiny” we Wrześni – konkurs literacki dla uczniów klas VII, szczegółowy regulamin na stronie internetowej Biblioteki; prace należy składać do 13.11.

 

Wyrzysk

Biblioteka – Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, ul. Kościuszki 15, tel. 67 286 26 64, biblioteka.mgokwyrzysk.pl

pn.-czw. 8.00-17.00, pt. 8.00-15.00, pierwsza i ostatnia sob. m-ca 9.00-12.00

Zajęcia edukacyjno-animacyjne dla dzieci w wieku szkolnym, 7.11, godz. 15.00-16.00

Przystanek Pomysłów: „Dzień Jeża – Z jeżem za pan brat”, 10.11, godz. 14.45-15.45, Filia w Osieku nad Notecią

 

Zbąszyń

Biblioteka Publiczna w Zbąszyniu – Zbąszyńskie Centrum Kultury, ul. 17 Stycznia 59a, tel./fax 68 386 07 00, www.biblioteka.zbaszyn.pl

pn., wt., czw., pt. 9.00-18.00, śr. 11.00-16.00

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki: rozmowa o książce Joyce Carol Oates „Ofiara”, 13.11, godz. 17.00

 

Zduny

Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta, ul. Sienkiewicza 9, tel./fax 62 721 51 72, www.biblioteka.zduny.pl

pn.-pt. 10.00-18.00, sob. 9.00-12.00

Klub Filmowy „Dojrzałe kino”: projekcja filmu „Niewinne”, 6.11, godz. 15.00

Z cyklu „Młodzi, zdolni i... ze Zdun” – spotkanie z leśniczym Marcinem Woźniakiem, 9.11, godz. 17.00

 

Złotów

Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida, ul. Grochowskiego 17, tel./fax 67 263 20 00, www.biblioteka-zlotow.pl

pn.-pt. 8.00-18.00, sob. 8.00-13.00

Oseskowy Klubik Bajkowy – zajęcia dla dzieci w wieku 3-6 lat, 8.11, godz. 15.30

„Smak podróży i win” – spotkanie z Tomaszem Kaźmierowskim, 8.11, godz. 17.00

Wernisaż wystawy fotografii reporterskiej Kosmy Kołodzieja, 10.11, godz. 17.00

Wystawa fotografii Wandy Bihun, czynna do 8.11.

 

Wyniki wyszukiwania ({[{total}]})

brak wyników wyszukiwania

Newsletter

Zapisano adres do bazy.

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera.