Wykorzystujemy pliki cookies do zapamiętania ustawień i preferencji użytkownika. Więcej informacji znajdziesz w Polityce cookies. Jeśli się nie zgadzasz, możesz w swojej przeglądarce wyłączyć zgodę na ich przechowywanie.

{[{category.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej organizatorów

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
{[{category.name}]}
{[{tag.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej wydarzeń powiat{[{region.name}]}

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
Data
{[{month.name}]}
{[{day.name}]} {[{day.day}]}
« wcześniejsze daty dalsze daty »
{[{category.name}]} {[{tag.name}]} {[{place.name}]} {[{date.date_from}]} - {[{date.date_to}]} wyczyść

Kalendarium wydarzeń bibliotecznych 05-11/11/2018

Bojanowo

Miejska Biblioteka Publiczna, Rynek 10, tel. 65 545 64 64, www.biblioteka.gminabojanowo.pl

pn., śr., pt. 8.00-19.00, wt., czw. 8.00-15.00, sob. 9.00-13.00

Kurs komputerowy dla seniorów – spotkanie organizacyjne, 6.11, godz. 10.00, czytelnia

„Postać Świętego Mikołaja” – konkursu plastyczny dla dzieci i młodzieży, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 24.11.

 

Chodzież

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Michalskiego, ul. Kościuszki 32, tel. 67 381 81 38, tel./fax 67 381 81 08, www.biblioteka-chodziez.pl

pn.– pt. 8.00-19.00, sob. 8.00-13.00

Spotkanie z cyklu: Poezja Dobrego Sąsiedztwa z okazji 41. Międzynarodowego Listopada Poetyckiego, 7.11, godz. 12.30

„Photo Day, czyli chodzieskie wędrówki z aparatem” – wystawa fotograficzna w ramach 4 Wielkopolskiego Festiwalu Fotografii, czynna do 25.11.

 

Czarnków

Miejska Biblioteka Publiczna – Miejskie Centrum Kultury, pl. Wolności 5, tel. 67 255 59 82, www.mbp.czarnkow.pl

pn.-pt. 8.00-17.00, sob. 9.00-13.00

Bajkownica – zajęcia dla dzieci, 5.11.

 

Czempiń

Biblioteka Publiczna, ul. Parkowa 2, tel. 61 282 64 03, www.biblioteka.czempin.pl

pn.-pt. 9.00-19.00

„Wieczór poezji nie tylko sentymentalnej” – ˝Niepodległa˝ w bibliotece, 7.11, godz. 19.00

Konkurs czytelniczy „Czytasz? Wiesz!”, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; konkurs trwa do 14.12.

 

Czerniejewo

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Ks. Prymasa St. Wyszyńskiego 6, tel. 61 429 13 43, 61 429 13 28, www.biblioteka.czerniejewo.pl

pn. 10.00-18.00, wt., czw., pt. 9.00-15.00, śr. 8.00-16.00

Dzień Postaci z Bajek, 9.11, godz. 16.00

„Miś z książki” – konkurs plastyczny dla dzieci, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 26.11, Filia Żydowo

„Każdy miś kocha swą Ojczyznę nie od dziś” – konkurs plastyczny, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 21.11

 

Dopiewo

Gminna Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury, ul. Konarzewska 12, tel./fax 61 814 82 23, www.bibldop.pl

pn., wt., czw. 10.00-18.00, śr., pt. 8.00-15.00

„Jaki znak Twój? Orzeł Biały. O barwach i symbolach narodowych” – lekcje biblioteczne dla przedszkolaków, 5.11, godz. 11.00; 7.11, godz. 9.30; 9.11, godz. 9.00, Filia w Skórzewie

Spotkania autorskie z Joanną Olech, 8.11, godz. 9.00, Sala biblioteczna OSP w Dopiewie, ul. Szkolna 21; godz. 11.00, Filia biblioteczna w Dąbrówce

 

Duszniki

Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury, ul. Jana Pawła II 8, tel. 61 291 94 80, 508 570 445, www.bpicak.pl

pn., śr., czw. 8.00-16.00, wt. 8.00-17.00, pt. 8.00-15.00

Obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości, w programie m.in. Koncert Niepodległościowy, 10.11, godz. 16.30 (współorganizacja)

 

Gniezno

Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna, ul. Staszica 12a, tel. 61 426 32 61, www.biblioteka.gniezno.pl

Biblioteka Główna, ul. Mieszka I 16, pn. 10.00-20.00, wt.-pt. 10.00-18.00, sob. 9.00-14.00; Wypożyczalnia dla Dzieci, ul. Mieszka I 15, pn.-pt. 10.00-18.00, sob. 9.00-14.00

„Odzyskana niepodległość” – spotkanie autorskie z Grażyną Bąkiewicz, 6.11, godz. 11.00

„Gnieźnieński nokturn” – wystawa fotograficzna członków Klubu FOTO 50 + (w ramach 4. Wielkopolskiego Festiwalu Fotografii im. Ireneusza Zjeżdżałki), sala reprezentacyjna im. ks. Antoniego Ludwiczaka

 

Gołuchów

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Czartoryskich 47, tel. 62 742 46 77, www.goluchow.pl

pn., wt., czw., pt. 9.00-17.00, śr. 9.00-15.00, sob. 9.00-14.00

Koncert „Dla Niepodległej”, 9.11, godz. 10.00, Hala Widowiskowo-Sportowa (współorganizacja)

 

Gorzyce Wielkie

Gminna Biblioteka Publiczna w Gorzycach Wielkich, ul. Piaskowa 3, tel./fax 62 734 73 70, www.biblioteka-gorzyce.pl

pn., śr., pt. 8.00-16.00, wt., czw. 10.00-18.00, sob. 8.00-13.00

Wystawa broni historycznej i współczesnej, 11.11, w godz. 12.00-16.00, sala widowiskowa biblioteki (wejście od strony parku)

 

Gostyń

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Wrocławska 257, tel. 65 572 09 52, fax 65 575 12 99, www.biblioteka.gostyn.pl

wt., śr. 11.00-18.00, czw. 9.00-18.00, pt. 8.00-18.00, sob. 9.00-14.00

Męskie czytanie z Tomaszem Duszyńskim, 5.11, godz. 19.00

Spotkanie z Dorotą Zawadzką – Supernianią, 8.11, godz. 17.00

Wystawa „Samorządni i Niepodlegli” powstała jako część obchodów stulecia Związku Miast Polskich, czynna do 8.11, godz. 10.00-18.00

„Architektura czerni i bieli” – wystawa Alicji Galon, czynna do 17.11.

 

Grodzisk Wielkopolski

Grodziska Biblioteka Publiczna, ul. Kolejowa 12, tel. 61 444 52 35, www.biblioteka.gro.pl

pn. 9.00-17.00, wt., czw., pt. 9.00-16.00, śr. 11.00-15.00

„Legenda o św. Wojciechu z drzwi gnieźnieńskich” – wystawa, czynna do 5.11.

W cyklu „Gdzie oczy poniosą…”: „Wietnam słodko-gorzki” – spotkanie z Andrzejem Mellerem, 6.11, godz. 18.00

Spotkanie Bibliotecznego Klubu Mangi, Komiksu i Anime, 9.11, godz. 16.30, Filia, os. Wojska Polskiego

 

Jarocin

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Park 3, tel./fax 62 747 23 46; 62 747 84 71, www.bibliotekajarocin.pl

pn.-pt. 8.00-18.00, sob. 9.00-13.00

Koncert Grażyny Łobaszewskiej i zespołu AJaGore, 10.11, godz. 18.00, JOK Jarocin, Plac Festiwalu Muzyki Rockowej 1, bilety 40 zł, 50 zł

 

Kaczory

Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Dworcowa 22, tel. 67 284 23 71 w. 31, email: gbpkaczory@poczta.onet.pl

XXI Gminny Konkurs Recytatorski „Na stulecie Odzyskania Niepodległości”, 7.11, godz. 9.00

 

Kalisz

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka, ul. Łazienna 6, tel. 62 757 34 30, 757 22 88; fax 62 766 54 47, www.mbp.kalisz.pl

pn., wt., czw. 10.00-18.00, śr., pt. 8.00-15.00

Poznajemy zasady korzystania z biblioteki publicznej – zajęcia z przysposobienia czytelniczego dla dzieci z Niepublicznego Przedszkola Jacka i Agatki, 5.11, Filia nr 2, ul. Serbinowska 25

Kaliskie drogi do Niepodległości – prezentacja multimedialna dla uczniów IV Liceum Ogólnokształcącego, 5.11

Oprowadzenie kuratorskie po wystawie „Co nieśmiertelne, musi żyć!” dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Calisia” w Kaliszu – Urszula Włodarska, Justyna Szolc, 5.11, godz. 16.00, Wydział Pedagogiczno-Artystyczny UAM w Kaliszu, ul. Nowy Świat 28-30

Spotkanie z przedszkolakami z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości – pieśni, wiersze, 7.11, godz. 9.30, Filia nr 3, ul. Krótka 3

Spotkanie kaliskich szczypiornistów Łukasza Zakrety i Zbigniewa Kwiatkowskiego (Energa MKS Kalisz) z uczniami Liceum Ogólnokształcącego nr 7 oraz Szkoły Podstawowej nr 10, 7.11, godz. 12.00, Filia nr 4, al. Wolności 27

„Pierwsze lata Niepodległej w kolekcjonerskim pokazie współczesnego Markoluba” – prezentacja dra inż. Jerzego Dudy w ramach spotkania z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, 7.11, godz. 16.00, Biblioteka Główna, ul. Legionów 66

Dyskusyjny Klub Książki „Dialogi Literackie”, 9.11, godz. 17.00, Filia nr 4, al. Wolności 27

„Co nieśmiertelne, musi żyć!” (w ramach obchodów Roku Adama Asnyka w Kaliszu), wystawa czynna do 11.11, WP-A UAM, ul. Nowy Świat 28-30 – przed budynkiem

„Kaliskie drogi do Niepodległości” – wystawa mobilna; Szkoła Podstawowa nr 7: czynna do 12.11.

„Z dziejów kaliskiego szkolnictwa”, wystawa czynna do 31.12, Filia nr 3, ul. Krótka 3

Perełki z „książek”. Exlibrisy ze zbiorów prywatnych Marii Kubackiej-Gorweckiej – wystawa, czynna do 31.12, Filia nr 5, ul. Złota 26-28

„Wolność i poeci” – wystawa z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, czynna do 31.12, Biblioteka Główna, ul. Legionów 66

„Miłość” – wystawa oparta na tekstach Janusza Korczaka, czynna do 30.11, Filia nr 1, ul. Górnośląska 29

„W kaliskim atelier fotograficznym” – wystawa, czynna do 31.12, Filia nr 9, ul. Serbinowska 1A

„In Memoriam 2018 – pamięci Tych co odeszli” – wystawa, czynna do 30.11, Filia nr 7, ul. Tuwima 10

„100 lat szczypiorniaka w Polsce” – wystawa, czynna w terminie 7.11.2018-7.01.2019, Filia nr 4, al. Wolności 27

 

Kępno

Powiatowa Biblioteka Publiczna, ul. Sienkiewicza 26a, tel. 62 782 11 01, www.bibliotekakepno.pl

pn.-pt. 9.00-17.00

„Fantastyczna historia Kępna” – projekt dla młodzieży od 13 lat, szczegóły w bibliotece, czas trwania 1.07-30.11.

 

Kiszkowo

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Polna 33, tel./fax 61 429 70 45, www.bibliotekakiszkowo.naszabiblioteka.com

pn.-śr., pt. 8.0016.00, czw. 8.00-18.00

„100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości” – konkurs na plakat, rozstrzygnięcie 6.11.

 

Kobylin

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Wolności 35, tel. 65 548 21 40, www.kobylin.naszabiblioteka.com

pn.-śr., pt. 11.00-18.00, czw. 10.00-15.00, sob. 9.00-13.00

Kurs komputerowy (obowiązują zapisy), 7.11, godz. 10.00, Filia w Łagiewnikach

Wystawa malarstwa Aleksandry Sikorskiej, czynna do 9.11, Filia w Smolicach

 

Koło

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Kolejowa 19, tel./fax 63 217 80 03, 217 80 02, www.biblioteka-kolo.pl

pn.-śr., pt. 8.00-18.00, czw. 13.00-15.00, sob. 9.00-14.00

Akademia Plastyki – zajęcia dla dzieci w wieku 6-9 lat, 5.11, godz. 16.00 (grupa zamknięta)

Zajęcia z elementami biblioterapii – dla dzieci w wieku 7-8 lat, 6.11, godz. 16.00 (grupa zamknięta)

„Śpiewana historia Polski” – koncert, 6.11, godz. 17.00, Miejski Dom Kultury, ul. Słowackiego 5

„Warta” – konkurs plastyczny, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 9.11.

„Moja opowieść o Świętym Mikołaju” – konkurs literacki, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 7.12.

„Nisse” – konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 7.12.

 

Kostrzyn

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Kazimiery Iłłakowiczówny, ul. Poznańska 20, tel. 61 817 83 82, www.biblioteka-kostrzyn.pl

pn., śr., pt. 10.00-18.00, wt., czw. 8.00-16.00, sob. 9.00-13.00

„Blondynka w arabskim świecie. Czego o swojej kulturze nie powie ci Arab” – spotkanie z Agnieszką Chęś, 7.11, godz. 17.00

 

Kościan

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Tomaszewskiego, ul. Wrocławska 28b, tel. 65 512 00 40, 65 511 00 26, www.biblioteka.koscian.pl

pn.-śr., pt. 10.00-18.00, czw., sob. 8.00-15.00

„O młodości, która została nad Obrą. Adam Tomaszewski – życie i twórczość”– wystawa, czynna do 15.12, sala spotkań

 

Kórnik

Biblioteka Publiczna, ul. Poznańska 65, tel. 61 817 00 21, www.biblioteka.kornik.pl

pn., wt., pt. 11.00-19.00, śr., czw. 8.00-15.00, pierwsza, druga i trzecia sob. m-ca 9.00-13.00

Wieczór poetycko-muzyczny z okazji 100. rocznicy odzyskania Niepodległości; gościnnie wystąpią młodzi muzycy pod kierunkiem Lidii Brych-Pedy, 8.11, godz.16.30; wstęp wolny

 

Krobia

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, pl. Kościuszki 3, tel./fax 65 571 17 09, www.biblioteka.krobia.pl

pn.-czw. 9.00-18.00, pt. 9.00-15.00, sob. 9.00-13.00

Patriotyczne Zaduszki „Polsko, Ty zawsze wiernych mialaś synów!...”, 8.11, godz. 16.30, Wyspa Kasztelańska, pl. Kościuszki 3

 

Krotoszyn

Krotoszyńska Biblioteka Publiczna im. Arkadego Fiedlera, ul. Benicka 9, tel./fax 62 725 27 83, www.biblioteka.krotoszyn.pl

pn.-pt. 9.00-17.00

Spotkanie Klubu Mam, 8.11, godz. 10.00

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, 8.11, godz. 15.30, Oddział dla Dzieci i Młodzieży

 „Ekslibrisy Jana Pawła II” – wystawa kolekcji Józefa Zdunka; czynna do 30.11.

 

Krzywiń

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Kasztelańska 1, tel./fax 65 517 06 11, www.krzywin.eu.org

pn.-pt. 9.00-17.00

Zajęcia plastyczne dla dzieci i młodzieży, 6.11, godz. 16.00, Klub „Twórczy zakątek”

Zajęcia plastyczne dla dzieci, 9.11, godz. 15.00, Filia Bieżyń

„Moja Mała Ojczyzna w obiektywie” – konkurs fotograficzny, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; fotografie należy dostarczyć do 6.11.

 

Kuślin

Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Leśna 13, tel. 61 447 30 89, www.bibliotekakuslin.pl

pn.-pt. 11.00-18.00

Wariacje literacko-plastyczne – Jesienny pejzaż, 5.11, godz. 15.00

 

Leszno

Miejska Biblioteka Publiczna im. St. Grochowiaka, ul. B. Chrobrego 3, tel. 65 520 53 55, www.mbpleszno.pl

pn., śr., pt. 10.30-18.00, wt., czw. 9.00-16.00

Promocja książki dr. Rafała Sierchuły „Ze szkoły Romana Dmowskiego – Adam Misiak (1900-1967)”, 6.11, godz. 18.00, Biblioteka Ratuszowa, Rynek 1

Country Speed Dating – rozmowy o różnych krajach, 9.11, godz. 17.00

Horacka muzika w Bibliotece Ratuszowej – koncert czeskiego zespołu, 10.11, godz. 17.00, Biblioteka Ratuszowa, Rynek 1

„Obiektywem malowane” – wystawa Bogdana Ludowicza, czynna do 10.11.

Biblioteka Niepodległości, 11.11, godz. 10.00-16.00

„Niepodległa do hymnu” – wspólne odśpiewanie Hymnu Państwowego, 11.11, godz. 12.00

 

Lipka

Gminna Biblioteka Publiczna im. IV Dywizji Piechoty WP – Gminny Ośrodek Kultury, ul. IV Dywizji Piechoty WP 2, tel./fax 67 266 51 36, goklipka.pl/category/biblioteka

pn.-pt. 9.00-17.00

Konkurs czytelniczy „I ty bądź czytelny” – najaktywniejszy czytelnik, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; trwa do 30.05.2019

 

Luboń

Biblioteka Miejska, ul. Żabikowska 42, tel./fax 61 813 09 72, www.biblub.com

pn.-śr. 11.00-19.00, czw.-sob. 9.00-15.00

Kino Kamera, 5.11, godz. 17.00; wstęp: 5 zł

„Życie na rajskiej wyspie” – spotkanie w cyklu „Podróże z pasją”, 6.11, godz. 19.00; wstęp wolny

„Poezja może zmienić świat” – spotkanie z Mieczysławem Hryniewiczem, 7.11, godz. 18.00; wstęp wolny

„Skrzat Titelitury” – spektakl dla najmłodszych w wykonaniu Studia Teatralnego Krak-Art, 10.11, godz. 12.00; wstęp: 5 zł

Luboński Bal Niepodległości, 10.11, godz. 20.00, Hotel Poznański; bilety: 75 zł do nabycia w Bibliotece (współorganizacja: Burmistrz Miasta Luboń i Ośrodek Kultury)

XXIV Luboński Konkurs Recytatorski „Wolność wyboru” w ramach Listopada Poetyckiego 2018, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; zgłoszenia do 26.11. w Galerii Kulturteki oraz wypożyczalni dla dzieci i młodzieży

 

Malanów

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna, ul. Kaliska 2, tel. 63 288 33 22, www.ckibp.malanow.pl

pn.-pt. 10.00-18.00

Akcja „Moda na czytanie z biblioteką w Malanowie” – dla dzieci w wieku 6-9 lat, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; termin akcji: wrzesień 2018 – maj 2019

Zajęcia taneczne dla dzieci: 6.11, I grupa – godz. 16.00; II grupa – godz. 17.00

 

Mieścisko

Gminna Biblioteka Publiczna im. Czesława Chruszczewskiego, ul. T. Kościuszki 11, tel. 61 427 80 76, www.miescisko.naszabiblioteka.com

pn.-pt. 9.00-20.00, sob. 9.00-14.00

Rockowo-poetycki koncert na 100-lecie RP w wykonaniu zespołu Fabryka, 10.11, godz. 18.00

 

Miłosław

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy – Miłosławskie Centrum Kultury, ul. Dworcowa 4, tel. 61 438 21 65, www.mckmiloslaw.com.pl

pn.-pt. 10.00-18.00

„Biblioteka dla Malucha” – zajęcia dla dzieci w wieku 1-4 lat, 9.11, godz. 15.30, Filia w Orzechowie

 

Mosina

Mosińska Biblioteka Publiczna, ul. Dworcowa 4, tel./fax 61 813 23 32, www.bibliotekamosina.pl

pn., czw., pt. 13.00-19.00, wt., śr. 9.00-15.00

Dyskusyjny Klub Książki: spotkanie z Karolem Maliszewskim, 7.11, godz. 17.00

„Czytanie przy latarce”, w programie wiersze dla dzieci Brzechwy, Tuwima i innych, 9.11, godz. 18.00

 

Niechanowo

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Różana 48, tel. 61 427 20 02, www.biblioteka.niechanowo.pl

pn., pt. 9.00-17.00, wt.-czw. 8.00-15.00

„Mój lapbook na 100-lecie Niepodległości” – konkurs historyczno-plastyczny, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do dnia 30.11.

 

Nowe Miasto nad Wartą

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Poznańska 8a, tel. 61 287 46 18, www.nowemiasto.naszabiblioteka.com

pn., śr.-pt. 10.00-18.00, wt. 9.00-15.00, pierwsza i trzecia sob. m-ca 9.00-13.00

Zajęcia literacko-plastyczne dla dzieci w wieku 6-11 lat, 7.11, godz. 15.30-17.00, Filia w Chociczy

„Mistrz pięknego czytania” – konkurs dla uczniów klas II-III, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; zgłoszenia do 7.11.

 

Nowy Tomyśl

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna, ul. Witosa 8, tel. 61 442 12 70, www.bibliotekant.pl

pn., wt., czw., pt. 9.00-87.00, śr. 11.00-16.00, sob. 10.00-14.00

„Polscy superbohaterowie – Marszałek Piłsudski i Rotmistrz Pilecki” – spotkanie z pisarką Małgorzatą Strękowską Zarembą,, 5.11, godz. 16.30

Dyskusyjny Klub Książki: rozmowa o książce „Martwe popołudnie” Mariusza Czubaja, 6.11, godz. 18.00

Klub Miłośników Podróży Przez kontynenty: „Pod ciemną skórą Filipin” – spotkanie z Tomaszem Owsianym, 8.11, godz. 17.30

Z cyklu „Ku niepodległości”: „Wielkopolski rozdział starań o odzyskanie niepodległości” – wykład dra Emiliana Prałata, 9.11, godz. 18.00

 

Oborniki

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Antoniego Małeckiego, ul. Kopernika 10, tel./fax 61 296 02 65, www.biblioteka.oborniki.pl

pn.-pt. 9.00-18.00

Koncert „Jesienna niespodzianka”, 7.11, godz. 18.00

„Oborniczanie w Powstaniu Wielkopolskim” – wernisaż wystawy, 8.11, godz. 18.00; czynna do 16.02.2019

 

Okonek

Biblioteka Publiczna im. Czesława Miłosza – Okoneckie Centrum Kultury, ul. Niepodległości 46, tel./fax 67 266 90 60, www.biblioteka.ockokonek.pl

pn.-pt. 8.00-18.00, sob. 8.00-14.00

„Listopadowy pociąg do gier” – miesiąc gier planszowych, 9.11, godz. 16.00

 

Opalenica

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, os. Centrum 11, tel. 61 447 74 30, ckibopalenica.pl

pn., wt., pt. 10.00-18.00, śr. 8.00-20.00, czw. 8.00-15.00, sob. 9.00-13.00

„Kurnik Impro” – wieczór improwizacji kabaretowej, 10.11, godz. 18.04

 

Ostrów Wielkopolski

Biblioteka Publiczna im. Stefana Rowińskiego, ul. Wolności 2, tel./fax 62 737 47 00, www.biblioteka-ostrow.pl

pn., wt., czw., pt. 8.00-18.00, śr. 9.00-14.00, sob. 9.00-13.00

„ABC Małego Patrioty” – Biblioteczny Konkurs Niepodległościowy, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 10.11. do Filii nr 7 dla Dzieci i Młodzieży

 

Ostrzeszów

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Stanisława Czernika, pl. Borek 17, tel. 62 730 33 89, tel./fax 62 730 19 48, www.bp.ostrzeszow.pl

pn., czw. 10.00-18.00, wt., pt. 9.00-17.00, śr. 9.00-15.00

„Listy z Kocich Gór” – wieczór poezji Bolesława Grobelnego, 6.11, godz. 17.00

„Niepodległość oczami dziecka” – Gminny Konkurs Plastyczny dla przedszkolaków, podsumowanie i wręczenie nagród, 8.11, godz. 10.30

„Jak kamień z serca” – XVIII Powiatowy Konkurs Recytatorski, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; zgłoszenia do 16.11.

 

Pakosław

Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Kolejowa 4, tel. 65 547 84 78, www.pakoslaw.naszaplacowka.pl

pn., wt. 8.00-16.00, śr., pt. 9.00-17.00

„Dumni z Polski”– cykl wystaw: „O Polsce. Najwięksi polscy pisarze”, czynna do 30.11.

 

Piła

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Pantaleona Szumana w Pile, ul. Mariana Buczka 14, tel. 67 351 79 03, 67 351 79 04, www.biblioteka.pila.pl

pn.-pt. 8.00-19.00, sob. 8.00-15.00; Oddz. dla Dzieci, pn.-pt. 8.00-18.00, sob. 8.00-15.00

Jubileusz 70-lecia biblioteki; w programie: wystawa „Pan Pantaleon” – nagrodzone i wyróżnione prace z konkursu plastycznego na wizerunek patrona biblioteki oraz koncert Haydamaky i spotkanie z pisarzem Andrzejem Stasiukiem w projekcie „Mickiewicz-Stasiuk-Haydamaky” (zaproszenia do odbioru w bibliotece), 5.11, godz. 17.00

Przystanek Piła i okolice: „Działalność Konsulatu RP w latach 1928-1934 w Pile. Rola i znaczenie w umacnianiu tożsamości narodowej Polaków' – wykład Romana Chwaliszewskiego, 6.11, godz. 10.00, czytelnia, ul. Staromiejska 14

Trzy kwadranse z książką i kredką – zajęcia literacko-plastyczne dla dzieci z osiedla, 6.11, godz. 16.00, Filia nr 1, ul. Ludowa 11

Kreatywni aktywni – warsztaty decoupage dla młodzieży i dorosłych, 7.11, godz. 16.00, Filia nr 1, ul. Ludowa 11

Karty na stół – turnieje brydżowe dla mieszkańców osiedla, 7.11, godz. 13.30, Filia nr 9, ul. Wenedów 8A

Klub Gier Planszowych – rozgrywki dla dzieci i młodzieży, 7.11, godz. 15.00, Filia nr 8, ul. Andersa 10

Rodzinne popołudnia z Misiem: spotkania z książką i jej twórcami – zajęcia dla dzieci w wieku do 6 lat z rodzicami, 7.11, godz. 17.00, Oddział dla Dzieci, ul. Staromiejska 14

Twórczy Papier – zajęcia literacko-plastyczne dla dzieci z osiedla w wieku 7-10 lat, 8.11, godz. 15.15, Filia nr 7, al. Poznańska 91

Opowiem Ci książkę – zajęcia literacko-plastyczne dla dzieci w wieku 6-10 lat, 8.11, godz. 17.00, Filia nr 9, ul. Wenedów 8A

Kącik Gier Planszowych – dla dzieci od lat 6 wraz z rodzicami, 10.11, godz. 8.00, Oddział dla Dzieci, ul. Staromiejska 14

„Stwórz własną książkę”, „Tak czytam!” – konkursy rodzinne, szczegóły na stronie internetowej; prace należy dostarczyć do 30.11.

Wystawa malarstwa: Prezentacja obrazów Barbary Taterki, czytelniczki biblioteki, czynna do 30.11, Filia nr 7, al. Poznańska 91

„Moje impresje” – wystawa malarstwa olejnego na podkładzie akrylowym Haliny Wajer, Filia nr 4, al. Powstańców Wlkp. 62

Poetycka 4 – salonik poetycki: „Mjez Ja će widźu a Ja će słyšu” – wystawa poezji serbołużyckiej, Filia nr 4, al. Powstańców Wlkp. 62

 

Pleszew

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Słowackiego 19A, tel./fax 62 742 83 58, www.biblioteka.pleszew.pl

pn., czw., pt. 9.00-18.00, wt. 9.00-19.00, sob. 9.00-14.00

Spotkania z książką w Domu Pomocy Społecznej w Pleszewie, 6.11, godz. 10.00

 

Pniewy

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Pniewy – Centrum Kultury, ul. Strzelecka 11A, tel./fax 61 291 09 64, www.bibliotekapniewy.pl

pn. 8.00-16.00, wt., śr., pt. 9.00-17.00, czw. 11.00-19.00

„Radość z niepodległości” – konkurs recytatorski, 5.11, godz. 10.00

Spotkanie autorskie z Magdaleną Ludwiczak, 5.11, godz. 18.00

Ćwiczenia z pamięci – warsztaty metodyczne organizowane przez CK Zamek (obowiązują zapisy), 6.11, godz. 16.00-19.15

„Radość z Niepodległości” – wspólne świętowanie; w programie m.in. rogale w bibliotece, 10.11, godz. 20.15

 

Pobiedziska

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Kostrzyńska 21, tel. 61 817 71 46, www.bppob.pl

pn., czw. 10.00-19.00, wt., pt. 10.00-16.00, śr. 8.00-16.00, pierwsza i ost. sob. m-ca 9.00-13.00

Warsztaty literacko-plastyczne w ramach akcji „Mirabelka – kiełkująca historia w 100licy”, 14.09-15.11.

Warsztaty rękodzieła, 8.11, godz. 17.00

Wystawa fotografii z wspólnych działań Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy i Stowarzyszenia Wielkopolska Grupa Eksploracyjno-Historyczna „Gniazdo” na rzecz ratowania zabytków, Filia w Biskupicach

„70 lat Biblioteki w Pobiedziskach” – wystawa, czynna do 30.11, czytelnia

 

Poznań

Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury, ul. Prusa 3, tel. 61 66 40 850, www.wbp.poznan.pl

pn., śr., pt. 9.00-16.00, wt., czw. 10.00-18.00

„Gorset, krynolina, tiurniura, czyli tajemnice damskiej garderoby” – impreza wyjazdowa na trasie: Poznań – Kąkolewice – Piła – Czarnków – Poznań, 10.11, godz. 8.00; bilety: 55 zł (zapisy w Pracowni Krajoznawczej, ul. Kramarska 32)

 

Puszczykowo

Biblioteka Miejska im. Małgorzaty Musierowicz – Centrum Animacji Kultury, Rynek 15, tel./fax 61 819 46 49, www.biblioteka.iq.pl

pn., pt. 7.00-15.00, wt., śr., czw. 10.00-18.00

„Tańcząca Lampa” – zajęcia baletowe dla dzieci (odpłatne), 7.11, dzieci 4-6 lat – godz. 16.00; dzieci 7-9 lat – godz. 17.00; dzieci 9-12 lat – godz. 18.00, sala baletowa biblioteki

Obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości, 9.11, godz. 11.00, hala widowiskowo-sportowa, ul. Podgórna 21

Niepodległe Potwornie Dobre Granie, 10.11, godz. 12.00-17.00, hala widowiskowo-sportowa, ul. Podgórna 21

 

Pyzdry

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Kaliska 25b, tel. 63 276 81 07, www.bibliotekapyzdry.pl

pn., śr. 9.00-17.00, wt., czw. 8.30-15.30, pt. 11.00-18.00, sob. 9.00-13.00

„Z myślą o Niepodległej”– wystawa książek

 

Rakoniewice

Gminna Biblioteka Publiczna w Rakoniewicach, ul. Krystyny 30, tel. 61 444 11 56, www.bibliotekarakoniewice.pl

pn.-śr., pt. 11.00-19.00, sob. 10.00-14.00

Spotkanie z Markiem Rezlerem, 6.11, godz. 10.00

 

Rawicz

Rawicka Biblioteka Publiczna, ul. Targowa 1, tel. 65 545 20 04, 65 546 76 33, www.biblioteka.rawicz.pl

pn.-śr., pt. 8.00-19.00, czw. 8.00-15.00, sob. 8.00-13.00

Wieczór z poezją połączony z promocją książki Gabriela Roszaka „Bronić ziemi ojców”, 8.11, godz. 18.00

„Mirabelka – kiełkująca historia” warsztaty: „100 serc dla Niepodległej”, 8.11, Czytelnia RBP; „100 kartek na 100-lecie Niepodległości” – przyjdź i zrób własną kartkę, do 30.11, Filia Słupia Kapitulna; „100 wierszy na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości”, 8 i 9.11; Filia Zielona Wieś

Konkurs fotograficzny „Tu czytam”, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; termin składania prac: 19.10-19.11.

Społeczna Zbiórka Książek dla dzieci i młodzieży pod hasłem „Mosty Przyjaźni

 

Rogoźno

Biblioteka w Rogoźnie – Rogozińskie Centrum Kultury, os. Przemysława II 7, tel. 67 261 81 08, www.rck.rogozno.pl

pn., śr.-pt. 12.00-19.00, wt. 9.00-16.00

XIX Konkurs „Dzieje Wielkopolski w podaniach i legendach”, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; zgłoszenia w bibliotece

Plebiscyt „Super Czytelnik” dla dzieci i młodzieży do 15 roku życia, szczegóły na Fb biblioteki; trwa do 30.04.2019

 

Rokietnica

Biblioteka Gminna im. Marii Konopnickiej, ul. Szamotulska 29, tel. 61 814 52 12 lub 603 577 838, bibliotekarokietnica.pl

pn., śr. 8.00-20.00, wt., czw., pt. 12.00-20.00

Robotyka dla dzieci (odpłatnie, obowiązują zapisy), 5.11, godz. godz. 15.00 (4-5 latki); 5.11, godz. 16.00 i 17.00; 7.11, godz. 16.00 i 17.00 (6 lat +)

Programowanie – zajęcia dla dzieci w wieku powyżej 8 lat (odpłatnie, obowiązują zapisy), 5.11, godz. 18.00

Sensoryczne grupy zabawowe dla dzieci i rodziców (odpłatnie, obowiązują zapisy), 7.11, godz. 10.00 (dzieci w wieku 6-18 m-cy); godz. 11.30 (dzieci w wieku 18 m-cy do 4 lat); godz. 17.00 (grupa mieszana)

Programowanie z Minecraftem – zajęcia dla dzieci w wieku powyżej 9 lat (odpłatnie, obowiązują zapisy), 7.11, godz. 18.00

XVI Gminny Konkurs Recytatorski dla przedszkolaków, 8.11, godz. 9.00, przedszkole „Bajeczka” w Rokietnicy

 

Ryczywół

Biblioteka Publiczna Gminy – Gminny Ośrodek Kultury, ul. Mickiewicza 14, tel. 67 283 70 91, www.gok.ryczywol.pl/biblioteka

pn., śr.-pt. 8.00-18.00, wt. 8.00-19.00

Spotkanie Kobiecego Klubu Książki, 7.11, godz. 17.00

 

Skoki

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Eugeniusza Paukszty, ul. Rogozińska 1B, tel./fax 61 824 22 81, www.bibliotekaskoki.pl

pn.-pt. 9.00-19.00, sob. 9.00-14.00

„100 lat wolności w piosence” – dorośli czytają teksty Antologii Niepodległości, 9.11, godz. 17.00

„Tobie Ojczyzno” – X Konkurs Recytatorski dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; zgłoszenia do 16.11.

„Mojej Ojczyźnie” – XII Turniej Recytatorski dla uczniów klas VII-VIII szkół podstawowych oraz III gimnazjum, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; zgłoszenia do 5.11.

 

Słupca

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna ul. Mickiewicza 24, tel. 63 275 15 77, www.bibliotekaslupca.pl

pn., śr., pt. 8.00-18.00, wt., czw. 8.00-15.00, pierwsza sob. m-ca 8.00-13.00

Konkurs plastyczny na ilustrację do książki Marcina Pałasza, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 6.11.

 

Stare Miasto

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Główna 16, tel. 63 241 60 67, kom. 667 885 006, www.bibliotekastaremiasto.pl

pn.-śr., pt. 8.00-18.00, czw. 10.00-18.00, sob. 10.00-14.00

„Z pieśnią przez dzieje Polski” – koncert przygotowany przez uczniów szkoły w Liścu Wielkim, 8.11, godz. 18.00

„Wybuchła Niepodległa!” – wystawa ze zbiorów Muzeum Okręgowego w Koninie, 11.11, godz. 17.00

Koncert pieśni patriotycznej w wykonaniu wokalistów ze studia My Voice, 11.11, godz. 17.00

Family Lab – bezpłatne seminaria skierowane do rodziców, opiekunów, wychowawców (obowiązują zapisy), 7.11, godz. 18.00-20.00.

 

Stęszew

Biblioteka Publiczna, Rynek 22, tel. 61 813 40 92, www.bibliotekasteszew.info

pn.-śr. 12.00-19.00, czw., pt. 8.00-15.00, pierwsza sob. m-ca 8.00-13.00

Dyskusyjny Klub Książki: spotkanie autorskie z Olgą Rudnicką, 5.11, godz. 17.00; wstęp wolny

„Powstańczym traktem” – konkurs literacki z okazji 100. rocznicy Powstania Wielkopolskiego, ogłoszenie wyników i wręczenie nagród, 11.11.

 

Strzałkowo

Biblioteka Publiczna Gminy, Al. Prymasa Wyszyńskiego 22, tel./fax 63 275 03 23, www.strzalkowo.naszabiblioteka.com

pn., śr. 10.00-18.00, wt., czw. 10.00-15.00, pt. 10.00-16.00, sob. 8.00-12.00

Uniwersytet Trzeciego Wieku: „Kolory deszcza ...Birma” – wykład Krzysztofa Deszczyńskiego, 8.11, godz. 17.00, sala GOK

 

Suchy Las

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Szkolna 16, tel. 61 250 04 01, tel./fax 61 250 04 04, www.osrodekkultury.pl/biblioteka

pn.-pt. 9.00-18.00, ost. sob. m-ca 9.00-13.00

Spotkanie Młodzieżowego Klubu Książki: lekturą będzie książka Andrzeja Stasiuka „Mury Hebronu”, 8.11, godz. 17.30

Koncert Martyny Jakubowicz z zespołem Żona Lota, 11.11, godz. 18.00, sala widowiskowa CKiBP; bilety: 50/40 zł (N/U) do nabycia w sekretariacie CKiBP

„Dwa razy dwanaście. Gmina Suchy Las w 12 kadrach” – wernisaż wystawy starych fotografii, 9.11, godz. 18.00, hol CKiBP; wystawa czynna do 29.11.

 

Sulmierzyce

Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Strzelecka 10, tel./fax 62 722 33 72, bibliotekasulmierzyce.pl

pn., pt. 11.00-19.00, wt., czw. 8.00-16.00, śr. 14.00-16.00

„Droga do niepodległości” – wystawa ukazuje wydarzenia historyczne na polskiej drodze do niepodległości; czynna do 11.11.

Wystawa twórczości Aleksandry Sikorskiej, czynna do 11.11.

 

Swarzędz

Biblioteka Publiczna, os. Czwartaków 1, tel./fax 61 818 63 14, www.biblioteka.swarzedz.pl

pn. 11.00-20.00, wt.-czw. 10.00-18.00, pt. 8.00-16.00, pierwsza sob. m-ca 9.00-14.00

„Autostopem po Azji” – spotkanie z podróżnikiem, Rafałem Ławskim, 9.11, godz. 10.00, Filia, os. Raczyńskiego 19

„Swarzędz i świat wokół” – wystawa fotografii Adama Kośnego, czynna do 16.11.

 

Szamotuły

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Edmunda Calliera, Rynek 10, tel./fax 61 292 13 61, tel. 61 292 11 43, www.biblioteka-szamotuly.pl

pn.-pt. 9.00-18.00, pierwsza i trzecia sob. m-ca 9.00-13.00

„Od Króla Maciusia Pierwszego do Zagadki teatru, czyli 100 lat literatury polskiej dla dzieci” – gra dla dzieci oraz dla młodzieży i dorosłych, 5-30.11, godz. 9.00-17.00

 

Śrem

Biblioteka Publiczna im. Heliodora Święcickiego, ul. Grunwaldzka 10, tel. 61 283 54 67, www.biblioteka.srem.pl

pn. 11.00-15.00, wt.-pt. 10.00-19.00, sob. 9.00-13.00

Audio-Baby – zajęcia multimedialne dla przedszkolaków, 6.11, godz. 9.00, mediateka

Literackie Poranki Malucha – dla dzieci od 1 do 3 lat, 6.11, godz. 11.00, wypożyczalnia dla dzieci

Klub Dobrej Zabawy: Kto ty jesteś? Poczytajki patriotyczne i zabawy plastyczne – zajęcia dla dzieci szkolnych, 6.11, godz. 16.00, Filia Niesłabin

Czytamy przedszkolakom – głośne czytanie dla dzieci: 7.11, godz. 9.30 i 10.30; 8.11, godz. 9.00 i 10.30, wypożyczalnia dla dzieci

41. Międzynarodowy Listopad Poetycki, 7.11, godz. 10.00, sala audiowizualna; od. 11.30 spotkania w szkołach

Zajęcia biblioteczno-edukacyjne dla dzieci, 7.11, godz. 14.30, Filia Pysząca

Spotkanie autorskie z Joanną Krzyżanek – dla dzieci, 7.11, godz. 17.00, sala audio/wypożyczalnia dla dzieci; bilet 5 zł

„Kto Ty jesteś?” – zajęcia biblioteczno-edukacyjne dla dzieci, 8.11, godz. 13.30, Filia Przy Moście

Warsztaty teatralne dla dzieci (zajęcia odpłatne), 8.11, godz. 15.30, sala animacji

Dzień Pluszowego Misia – gry, zabawy, zajęcia dla dzieci, 8.11, godz. 15.30, Filia Błociszewo

Klub Internetowy – kurs komputerowy dla dorosłych (zajęcia odpłatne), 8.11, godz. 16.00, pracownia komputerowa

BOOK Szpan – rozmowy o książkach, spotkanie młodzieży, 8.11, godz. 17.00, sala audiowizualna

Biblioteka Przedszkolaka: Kto ty jesteś? Poczytajki patriotyczne i zabawy plastyczne – zajęcia dla dzieci szkolnych, 9.11, godz. 12.00, Filia Wyrzeka

Wernisaż wystawy he – Matylda Lepiesza, Bogusław Lepiesza, 9.11, godz. 17.00; wystawa czynna do 30.11.

Filmowe poranki dla dzieci, 10.11, godz. 10.00, mediateka

 

Środa Wielkopolska

Miejska Biblioteka Publiczna im. R.W. Berwińskiego, Pl. Zamkowy 7, tel. 61 285 80 49, www.mbpsrodawlkp.pl

pn.-pt. 9.00-18.00, sob. 9.00-13.00

Czwartkowa Uczta Duchowa: Grzegorz Rudny zaprasza na koncert, 8.11, godz. 17.30

 

Trzcianka

Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury im. Kazimiery Iłłakowiczówny, ul. Sikorskiego 22, tel./fax 67 216 33 59, www.biblioteka-trzcianka.pl

pn.-pt. 8.00-19.00, sob. 8.00-15.00

Zajęcia fotograficzne: dla dorosłych i zaawansowanych, 5.11, godz. 16.00; dla młodzieży i początkujących, 6.11, godz. 16.00

„Topografia ojczyzny” – wernisaż wystawy malarstwa Elżbiety Wasyłyk, 8.11, godz. 17.00, Dział Animacji Kultury, ul. Broniewskiego 7; wystawa czynna do 16.11.

Msza G – dur Franza Schuberta w wykonaniu CoOperate Orchestra oraz chóru BPiCK Pasjonata, 10.11, godz. 19.30, Kościół pw. św. Jana Chrzciciela, ul. Żeromskiego 39

III Turniej Jednego Wiersza „O Złote Pióro Iłły”, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; zgłoszenia do 5.11.

VIII Ogólnopolski Konkurs Recytatorski im. Romana Brandstaettera „Wyjście z cienia”, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; zgłoszenia do 16.11.

 

Trzemeszno

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Św. Jana 11, tel./fax 61 415 41 03, www.biblioteka.trzemeszno.net

pn., wt., czw. 11.00-18.00, śr., pt. 8.00-16.00, sob. 8.00-13.00

Klub Najmłodszych Przyjaciół Książek: spotkanie dla dzieci w wieku do 7 lat, 6.11, godz. 16.00-17.15

 

Turek

Miejska Biblioteka Publiczna im. Włodzimierza Pietrzaka, ul. Dworcowa 5, tel./fax 63 289 21 26, 63 278 51 34, www.biblioteka.turek.pl

pn.-wt. 9.00-18.30, śr.-pt. 9.00-16.00

„Śpiewana Historia Polski” – koncert Kuby Michalskiego, 5.11, godz. 17.00, wstęp wolny

Bibliosmyki – integracyjne zajęcia dla dzieci w wieku 3-6 lat wraz z opiekunami, 6.11, godz. 17.00-18.30

Plastykoterapia – zajęcia dla dzieci w wieku 6-10 lat (odpłatne, obowiązują zapisy), 9.11, godz. 16.00-18.00

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki: rozmowa o książce „Moje zranione serce” Martin Doerry, 9.11, godz. 12.00

Konkurs „Piłsudski na plakaty” z wykorzystaniem cytatów Józefa Piłsudskiego w związku z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 5.11.

„Sławne Turkowianki 1918-2018” – konkurs na najciekawszą prezentację multimedialną, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 5.11.

 

Powiatowa Biblioteka Publiczna, ul. Tadeusza Kościuszki 6, tel. 607 912 108, 723 698 636, www.bibliotekapowiatowa.turek.pl

pn., śr.-pt. 9.00-15.00

„Pieśń Przetrwa” – konkurs plastyczny w ramach projektu „Książka dobra na wszystko”, ogłoszenie wyników, 8.11, godz. 11.00

 

Wągrowiec

Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Średnia 18, tel. 67 262 00 68, 725 255 955, www.mbp.wagrowiec.eu

pn., wt., czw., pt. 8.00-17.00, śr. 8.00-18.00, sob. 9.00-13.00

„Medal dla Niepodległej” – rozstrzygnięcie konkursu plastycznego, 7.11.

„Namaluj Godło Polski” – konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych, szczegóły na stronie internetowej; prace należy dostarczyć do 9.11, Filia nr 1, os. Wschód 6

 

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wągrowcu, ul. Kościuszki 49, tel. 67 268 56 25, www.pbp.wagrowiec.pl

pn.-pt. 7.45-17.00, sob. 9.00-13.00

II Powiatowy Konkurs na „Świąteczną Bombkę”, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 3.12.

 

Witkowo

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Powstańców Wielkopolskich 17a, tel./fax 61 477 81 62, www.biblioteka-witkowo.com.pl

pn., śr., pt. 11.00-18.00, wt., czw., sob. 8.00-14.00

Spotkania z bajką dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, 10.11, godz. 11.00-13.00

 

Września

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Dzieci Wrzesińskich 13, tel. 61 436 25 96, www.biblioteka.wrzesnia.pl

pn. 10.00-18.00, wt.-pt. 8.00-18.00, pierwsza sob. m-ca 8.00-14.00

„Rodzina Hulewiczów – Patriotyzm we krwi” – konkurs literacki, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 30.11.

„Bransoletka Niepodległości” z „Fasolką Niepodległości” – konkurs plastyczny, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 30.11.

 

Zduny

Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta, ul. Sienkiewicza 9, tel./fax 62 721 51 72, www.biblioteka.zduny.pl

pn.-pt. 10.00-18.00, sob. 9.00-12.00

„Bibliotekarz w przedszkolu”, 5.11.

Warsztaty teatralne w ramach projektu „Do biblioteki po książkę i do teatru”, 6.11.

„Przedszkolak w bibliotece” – teatr i warsztaty kamishibai, 7.11.

Warsztaty szydełkowania – Klubu Rękodzieła Artystycznego BIBLIOnitki, 8.11, godz. 16.00-19.00

Spotkanie z mieszkańcami DPS – Kodowanie w bibliotece, 8.11.

Sensorki – zajęcia dla maluchów, 9.11.

 

Złotów

Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida, ul. Grochowskiego 17, tel./fax 67 263 20 00, www.biblioteka-zlotow.pl

pn.-pt. 8.00-18.00, sob. 8.00-13.00

Oseskowy Klubik Bajkowy – dla dzieci w wieku 3-6 lat, 7.11, godz. 15.30

„Historia w nas i obok nas” – wykład prof. Waldemara Łazugi, 8.11, godz. 16.00, sala kinowa ZCAS, aleja Piasta 26

„Gęby” – wystawa fotograficzna Agnieszki Witkowskiej, czynna do 17.11.

 

 

Wyniki wyszukiwania ({[{total}]})

brak wyników wyszukiwania

Newsletter

Zapisano adres do bazy.

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera.