Wykorzystujemy pliki cookies do zapamiętania ustawień i preferencji użytkownika. Więcej informacji znajdziesz w Polityce cookies. Jeśli się nie zgadzasz, możesz w swojej przeglądarce wyłączyć zgodę na ich przechowywanie.

{[{category.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej organizatorów

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
{[{category.name}]}
{[{tag.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej wydarzeń powiat{[{region.name}]}

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
Data
{[{month.name}]}
{[{day.name}]} {[{day.day}]}
« wcześniejsze daty dalsze daty »
{[{category.name}]} {[{tag.name}]} {[{place.name}]} {[{date.date_from}]} - {[{date.date_to}]} wyczyść

Kalendarium wydarzeń bibliotecznych 02-08/10/2017

Budzyń

Biblioteka Publiczna w Budzyniu – Gminny Ośrodek Kultury, ul. Łokietka 31, tel./fax 67 284 35 75, www.biblioteka.budzyn.pl

pn., czw., pt. 12.00-19.00, wt., śr. 9.00-16.00

„Zaczytani” – konkurs fotograficzny, regulamin na stronie internetowej biblioteki, prace przyjmowane do 2.10.

Piękno przyrody w obiektywie Krzysztofa Kasprzaka – wystawa fotografii, 6.10, godz. 17.00, wystawa czynna do 21.10.

 

Buk

Biblioteka i Kino Miasta i Gminy, pl. Stanisława Reszki 29, tel./fax 61 814 07 61, www.bibliotekabuk.pl

pn.-śr., pt. 10.30-18.00, czw., wyznaczone sob. 8.00-15.00

Koncert zespołu Pectus, 6.10, godz. 18.00, bilety 70 zł

„Budynek z usługą w małym mieście – Buk” – wystawa prac studenckich, czynna w terminie 27.09-15.10, kawiarnia przy kinie

 

Czarnków

Miejska Biblioteka Publiczna w Czarnkowie – Miejskie Centrum Kultury, pl. Wolności 5, tel. 67 255 59 82, www.mbp.czarnkow.pl

pn.-pt. 8.00-17.00, sob. 9.00-13.00

Bibliomoliki – zajęcia dla dzieci w wieku 2-5 lat, 4.10, godz. 10.00, Oddział Dziecięcy, ul. Wroniecka 32

Podwieczorki z książką – zajęcia dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, 5.10, godz. 15.30, Oddział Dziecięcy, ul. Wroniecka 32

Bajkownica – zajęcia dla dzieci w wieku 6-8 lat, 2.10, godz. 16.00, Filia nr 1, os. Parkowe 11

„Słowa, słówka...” – konkurs dla satyryków, szczegóły na stronie internetowej biblioteki, prace należy dostarczyć do 3.10.

 

Dopiewo

Gminna Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury, ul. Konarzewska 12, tel./fax 61 814 82 23, www.bibldop.pl

pn., wt., czw. 10.00-18.00, śr., pt. 8.00-15.00

Czytamy bajki najmłodszym! – wspólne głośne czytanie bajek (mamy i tatusiowie ze swoimi pociechami), 4.10, godz. 11.00, Filia w Skórzewie, ul. Kozierowskiego 1

 

Gniezno

Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna, ul. Staszica 12a, tel. 61 426 32 61, www.biblioteka.gniezno.pl

Biblioteka Główna, ul. Mieszka I 16, pn. 10.00-20.00, wt.-pt. 10.00-18., sob. 10.00-14.00; Wypożyczalnia dla Dzieci, ul. Mieszka I 15, pn.-pt. 10.00-18.00, sob. 10.00-14.00

Czytajki z naszej bajki, 3.10, godz. 9.00, Centrum Kultury Scena to Dziwna, ul. Roosevelta 42

 

Golina

Biblioteka Publiczna, pl. Kazimierza Wielkiego 12, tel. 63 241 81 21, www.golina.naszabiblioteka.com

pn.-śr., pt. 9.00-18.00, czw. 13.00-18.00

II Gminny Konkurs Recytatorski wierszy o tematyce patriotycznej, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; zgłoszenia do 23.10.

Inauguracja Golińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku z udziałem pisarza Janusza Leona Wiśniewskiego, 6.10, godz. 18.00, Dom Kultury w Golinie

 

Gorzyce Wielkie

Gminna Biblioteka Publiczna w Ostrowie Wlkp. z s. w Gorzycach Wielkich, ul. Piaskowa 3, tel./fax 62 734 73 70, www.biblioteka-gorzyce.pl

pn., śr., pt. 8.00-16.00, wt., czw. 10.00-18.00, sob. 8.00-13.00

Spotkanie z Jerzym Kryszakiem, 6.10, godz. 16.30

 

Gostyń

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Wrocławska 257, tel. 65 572 09 52, fax 65 575 12 99, www.biblioteka.gostyn.pl

wt.-śr. 11.00-18.00, czw. 9.00-18.00, pt. 8.00-18.00, sob. 9.00-14.00

Cykl Męskie Czytanie – „Marcel” Łukasza Koniecznego, 7.10, godz. 18.00 Stara Piekarnia, ul. Kolejowa 13

Wystawa ilustracji Elżbiety Krygowskiej-Butlewskiej, czynna w terminie 28.09-31.10.

 

Grodzisk Wlkp.

Powiatowa i Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Kolejowa 12, tel. 61 444 52 35, www.biblioteka.gro.pl

pn., wt., czw., pt. 9.00-18.00, śr. 11.00-15.00, sob. 9.00-13.00

Turniej detektywistyczny – w ramach projektu „Kryminalna Bitwa Pokoleń”, 5.10, godz. 17.00

 

Jarocin

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Park 3, tel./fax 62 747 23 46; 62 747 84 71, www.bibliotekajarocin.pl

pn.-pt. 8.00-16.00, sob. 9.00-13.00

Rodzinny rajd rowerowy szlakiem legendy!, 7.10, godz. 11.00

 

Kalisz

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka, ul. Łazienna 6, tel. 62 757 34 30, 757 22 88; fax 62 766 54 47, www.mbp.kalisz.pl

pn., wt., czw. 10.00-18.00, śr., pt. 8.00-15.00

„Z historii emigrantów Greków w XVIII i XIX wieku” – spotkanie z Marcinem Mikołajczykiem, 5.10, godz. 17.00, Biblioteka Główna, ul. Legionów

Dyskusyjny Klub Książki „Dialogi Literackie”, 6.10, godz. 17.00, Filia nr 4, al. Wolności 27

„Architekt z Niecałej” – wystawa poświęcona Albertowi Nestrypke, czynna w terminie 5.09-30.11, Filia nr 5, ul. Złota 26-28

„Odpowiednie dać słowu słowo” – wystawa poświęcona tłumaczom na język polski i z języka polskiego z okazji Międzynarodowego Dnia Tłumacza, czynna w terminie 4.09-31.10, Filia nr 4, al. Wolności 27

 

Kobylin

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Wolności 35, tel. 65 548 21 40, www.kobylin.naszabiblioteka.com

pn.-śr., pt. 11.00-18.00, czw. 10.00-15.00, sob. 9.00-13.00

„Piękna każdego dnia” – spotkanie z makijażystką Klaudią Kuczyńską, 6.10, godz. 18.00, Filia w Smolicach

 

Koło

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Kolejowa 19, tel./fax 63 217 80 03, 217 80 02, www.biblioteka-kolo.pl

pn.-śr., pt. 8.00-18.00, czw. 10.30-15.00

„Mam prawo” – konkurs plastyczny dla dzieci, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 1.12.

„Wolność” – konkurs recytatorski dla uczniów gimnazjów, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; zgłoszenia do 27.10.

„Nauczyciel ma wpływ na wieczność” – konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 20.10.

 

Kościan

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Tomaszewskiego, ul. Wrocławska 28b, tel. 65 512 00 40, 65 511 00 26, www.biblioteka.koscian.pl

pn.-śr., pt. 10.00-18.00, czw., sob. 8.00-15.00

Klub Przyjaciół Trąbka Bombka, 3.10, godz. 10.00, Oddział dla Dzieci

 

Kórnik

Biblioteka Publiczna, ul. Poznańska 65, tel. 61 817 00 21, www.biblioteka.kornik.pl

pn., wt., pt. 11.00-19.00, śr., czw. 8.00-15.00, 1, 2, 3 sob. m-ca 9.00-13.00

Pasjoteka – spotkanie organizacyjne i rozpoczęcie sezonu warsztatów, 2.10, godz. 17.00

 

Krotoszyn

Krotoszyńska Biblioteka Publiczna im. Arkadego Fiedlera, ul. Benicka 9, tel./fax 62 725 27 83, www.biblioteka.krotoszyn.pl

pn.-pt. 9.00-17.00

Spotkanie Klubu Mam, 5.10, godz. 10.00 

Konkurs czytelniczy ze znajomości książki „Charlie i fabryka czekolady” Roalda Dahla, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; zgłoszenia do 26.10.

Konkurs na reportaż o dowolnej tematyce, szczegóły na stronie internetowej biblioteki, prace należy dostarczyć do 20.10.

 

Książ Wlkp.

Biblioteka Publiczna w Książu Wielkopolskim – Centrum Kultury, ul. Wichury 11a, tel./fax 61 282 22 43, www.ck-ksiazwlkp.pl

pn.pt. 9.00-17.00, sob. 10.00-13.00

Wernisaż wystawy „Piąte spojrzenie – Mchy, Sebastianowo, Charłub”, 5.10, godz. 18.00; czynna do 19.10.

Konkurs plastyczny „Minionek”, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 6.10.

 

Leszno

Miejska Biblioteka Publiczna im. St. Grochowiaka, ul. B. Chrobrego 3, tel. 65 520 53 55, www.mbpleszno.pl

pn., śr., pt. 10.30-18.00, wt., czw. 9.00-16.00, sob. 9.00-14.00

„Z książką w tle” – otwarcie wystawy prac Sekcji Leszczyńskich Plastyków przy Miejskim Ośrodku Kultury, 4.10, godz. 16.00, Biblioteka Dworcowa; wystawa czynna do 15.11.

„60. Pana Romka” – urodziny Romana Jankowskiego w ramach cyklu „Żużlowe spotkania”. Prowadzenie: Wiesław Dobruszek, 5.10, godz. 17.00, Galeria Lochy

„Szklane domy, utopia czy wizja przyszłości. Budowniczowie II RP” – spotkanie z Jarosławem Tomasiewiczem w ramach programu „Literacka podróż przez dzieje Polski”, 6.10, godz. 11.00, Galeria Lochy

Wystawa malarstwa Arkadiusza Cypriana, czynna do 16.10, Galeria Lochy

Wystawa ceramiki i malarstwa Wasyla Bodnarczuka, czynna do 6.10, Galeria Recto Verso

„I tylko obraz im może zostanie…” – interpretacja malarska wybranych wierszy Stanisława Grochowiaka malowana przez Sekcję Leszczyńskich Plastyków działających przy Miejskim Ośrodku Kultury w Lesznie, czynna do 14.10.

„Dziedzictwo Tradycji – Tradycja Dziedzictwa. Techniki artystyczne narzędziem Konserwatora” – wystawa czynna do 7.10, Salka Klubowa; współorganizatorzy: Archiwum Państwowe w Lesznie, MBP w Lesznie, Miejski Konserwator Zabytków w Lesznie

 

Lipka

Gminna Biblioteka Publiczna im. IV Dywizji Piechoty WP – Gminny Ośrodek Kultury, ul. IV Dywizji Piechoty WP 2, tel./fax 67 266 51 36, goklipka.pl/category/biblioteka

pn.-pt. 9.00-17.00

„Moja Mała Ojczyzna” – konkurs plastyczny, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 23.10.

Sztuka Szuka Malucha: spektakl „Blisko”, 8.10, godz. 16.00; warsztaty, godz. 17.00

 

Luboń

Biblioteka Miejska, ul. Żabikowska 42, tel./fax 61 813 09 72, www.biblub.com

pn.-śr. 11.00-19.00, czw.-pt. 9.00-15.00

Kino KAMERA – nowości filmowe w Bibliotece, 2.10, godz. 17.00-19.00; wstęp 5 zł

„Polskie powstania narodowe” – wykład poprowadzi historyk Michał Szwacki, 3.10, godz. 17.00; wstęp wolny

W cyklu Podróże z pasją – Maroko, 4.10, godz. 17.00; wstęp wolny

 

Lwówek

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy – Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, ul. E. Sczanieckiej 56, tel. 61 441 40 55, www.biblioteka.lwowek.com.pl

pn.-śr., pt. 8.00-18.00, czw. 8.00-15.00

Klub Maluszka – spotkanie dla dzieci w wieku 1-4 lat wraz z rodzicami, 5.10, godz. 9.30

Biblioteczny Klub Podróżnika: „Ekwador i Galapagos” – spotkanie poprowadzi Robert Gondek, podróżnik i fotograf, 3.10, godz. 18.00

 

Łekno

Gminny Ośrodek Kultury w Łeknie Biblioteka Publiczna Gminy Wągrowiec z siedzibą w Łeknie, ul. Podgórna 5, tel./fax 67 261 60 11, www.gokwagrowiec.pl

pn.-pt. 8.00-17.00, sob. 9.00-14.00

„Złoty Klon” – XXIII edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego dla dzieci i młodzieży, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; zgłoszenia do 11.10.

 

Malanów

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna, ul. Kaliska 2, tel. 63 288 33 22, www.ckibp.malanow.pl

pn.-pt. 10.00-18.00

Konkurs Plastyczny „Nasze domowe zwierzaki słodziaki” dla uczniów klas 1-3 szkół podstawowych, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 31.10.

Konkurs Plastyczny „Żyj zdrowo i bezpiecznie” dla uczniów klas 4-6 szkół podstawowych oraz uczniów klas 2-3 gimnazjum, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 31.10.

Zajęcia plastyczne dla dzieci, 5.10, godz. 14.30

 

Miedzichowo

Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Poznańska 16, tel./fax 61 441 02 00, www.biblioteka-miedzichowo.pl

wt. 9.00-17.00, śr. 8.00-18.00, czw. 8.00-16.00

Warsztaty plastyczne z Ewą Stachowiak, 2.10, godz. 16.00, Filia w Bolewicach

 

Międzychód

Biblioteka Publiczna im. Jana Daniela Janockiego, pl. Kościuszki 9, tel. 95 748 24 37, www.bibliotekamiedzychod.pl

pn., wt., czw., pt. 10.00-18.00, sob. 9.00-13.00

Benefis Poetycki Grażyny Górnej, 6.10, godz. 17.00

 

Nowe Miasto

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Poznańska 8a, tel. 61 287 46 18, www.nowemiasto.naszabiblioteka.com

pn., śr.-pt. 10.00-18.00, wt. 9.00-15.00, pierwsza i trzecia sob. m-ca 9.00-13.00

„Zwierzęta naszymi przyjaciółmi” – zajęcia czytelniczo-plastyczne dla dzieci, 4.10, godz. 15.30-16.30, Filia w Chociczy

Kurs komputerowy dla dorosłych, 5.10, godz. 14.00, Filia w Chociczy

Zajęcia plastyczne dla dzieci, 6.10, godz. 15.00-16.00, Filia w Chociczy

„Moja wakacyjna książka” – konkurs literacko-plastyczny dla klas III szkoły podstawowej, szczegóły na stronie internetowej biblioteki, trwa do 10.10.

 

Nowy Tomyśl

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna, ul. Witosa 8, tel. 61 442 12 70, www.bibliotekant.pl

pn., wt., czw., pt. 9.00-18.00, śr. 11.00-16.00, sob. 10.00-14.00

Wystawa malarstwa Katarzyny Kudełki, Galeria na Piętrze

Dyskusyjny Klub Książki: spotkanie z pisarką Magdaleną Ludwiczak, 3.10, godz. 18.00

 

Oborniki

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Antoniego Małeckiego, ul. Kopernika 10, tel./fax 61 296 02 65, www.biblioteka.oborniki.pl

pn.-pt. 9.00-18.00, sob. 9.00-13.00

„Huculszczyzna – Karpacka Atlantyda” – spotkanie autorskie z Michałem Kruszoną w ramach projektu Przystanek Biblioteka, 6.10, godz. 18.00

 

Ostrów Wielkopolski

Biblioteka Publiczna im. Stefana Rowińskiego, ul. Wolności 2, tel./fax 62 737 47 00, www.biblioteka-ostrow.pl

pn., wt., czw., pt. 8.00-18.00, śr. 9.00-14.00, sob. 9.00-13.00

„I ty zostań kumplem Mikołajka” – konkurs czytelniczo-plastyczny, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; trwa w terminie 25.09-31.10, Filia dla Dzieci i Młodzieży

„Niema architektura. ostrowski modernizm” – wystawa czynna do 27.10.

 

Ostrzeszów

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Stanisława Czernika, pl. Borek 17, tel. 62 730 33 89, tel./fax 62 730 19 48, www.bp.ostrzeszow.pl

pn., czw. 10.00-18.00, wt., pt. 9.00-17.00, śr. 9.00-15.00

Spotkanie autorskie z Barbarą Gruszką, połączone z promocją i sprzedażą książki „Jak w 7 Krokach Odkryć Prawdy Życiowe i Zrozumieć Sens Życia”, 3.10, godz. 17.00

 

Piła

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Pantaleona Szumana w Pile, ul. Mariana Buczka 14, tel. 67 351 79 03, 67 351 79 04, www.biblioteka.pila.pl

pn.-pt. 8.00-19.00, sob. 8.00-15.00; Oddz. dla Dzieci, pn.-pt. 8.00-18.00, sob. 8.00-15.00

Książka jest O.K!: „Sposób na Elfa” – spotkanie i wspólne czytanie z Marcinem Pałaszem, autorem książek dla dzieci, 7.10, godz. 11.00, Oddział dla Dzieci, ul. Staromiejska 14; godz. 15.00, Szydłowo, Centrum Upowszechniania Kultury

 

Pleszew

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Słowackiego 19A, tel./fax 62 742 83 58, www.bppl.pl

pn., czw., pt. 9.00-18.00, wt. 9.00-19.00, sob. 9.00-14.00

Warsztaty kodowania dla młodzieży, 2.10.

„Co w literaturze angielskiej piszczy” – wykład Magdaleny Genow-Jopek, 4.10, godz. 17.00

„Nowoczesne czytanie – czytanie bez ograniczeń” – wykład z elementami warsztatów, 4.10, godz. 10.00

Klub Modelarstwa Papierowego, 7.10, godz. 10.00-13.00

Konkurs wiedzy historycznej „Polska Niepodległa” dla gimnazjalistów, szczegóły na stronie internetowej biblioteki, trwa do 22.10.

 

Pniewy

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Pniewy – Centrum Kultury, ul. Strzelecka 11A, tel./fax 61 291 09 64, www.bibliotekapniewy.pl

pn. 8.00-16.00, wt., śr., pt. 9.00-17.00, czw. 11.00-19.00

Uniwersytet Trzeciego Wieku: „Serowarstwo w historii i tradycji” – wykład inauguracyjny Marii Stamatoskiej, 2.10, godz. 17.00

Recital Roberta Janowskiego, 5.10, godz. 18.00, Gościniec Bracki, ul. Wroniecka 14

 

Pobiedziska

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Kostrzyńska 21, tel. 61 817 71 46, www.bppob.pl

pn., czw. 10.00-19.00, wt., pt. 10.00-16.00, śr. 8.00-16.00, pierwsza i ost. sob. m-ca 9.00-13.00

Święto latawca. W programie: historia, rodzaje i ciekawostki związane z latawcami, pokaz i puszczanie latawców, 4.10, godz. 12.00 i 14.00, Filia w Pomarzanowicach, bBudynek Przedszkola; szczegółowe informacje pod nr tel. 514 205 906

Spotkanie Klubu Rękodzieła, 5.10, godz. 17.00

 

Poznań

Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury, ul. Prusa 3, tel. 61 66 40 850, www.wbp.poznan.pl

pn., śr., pt. 9.00-16.00, wt., czw. 10.00-18.00

W ramach Akcji „Senioralni Poznań 2017”: „Turystyczne souveniry. Historia zakładek do książek” – wykład i prezentacja wybranych eksponatów, 2.10, godz. 12.00, Pracownia Krajoznawcza, ul. Kramarska 32

 

Przemęt

Gminne Centrum Kultury i Biblioteka, ul. Jagiellońska 16, tel. 65 619 34 86, www.gok.org.pl

pn., śr.-pt. 12.00-18.00, wt. 9.00-15.00, sob. 10.00-13.00

Wieczór poetycki z twórczością Zbigniewa Herberta i Tadeusza Różewicza, 6.10, godz. 18.00

 

Puszczykowo

Biblioteka Miejska im. Małgorzaty Musierowicz – Centrum Animacji Kultury, Rynek 15, tel./fax 61 819 46 49, www.biblioteka.iq.pl

pn., pt. 7.00-15.00, wt., śr., czw. 10.00-18.00

Spotkania z Teatrem dla Dzieci: „O wesołym Błażejku” – spektakl Teatru Frajda, 4.10, godz. 17.00

„W krainie szycia” – warsztaty krawieckie (odpłatne, obowiązują zapisy), 4.10, dla dzieci i młodzieży – godz. 15.30-17.30; dla dorosłych – godz. 18.00-20.00

 

Rawicz

Rawicka Biblioteka Publiczna, ul. Targowa 1, tel. 65 545 20 04, 65 546 76 33, www.biblioteka.rawicz.pl

pn.-śr., pt. 8.00-19.00, czw. 8.00-15.00, sob. 8.00-13.00

„Jesień Kubusia” – przedstawienie teatralne w wykonaniu Teatru „KRAK-ART” z Krakowa, 5.10, godz. 17.00, Oddział Dziecięcy, ul. Staszica 4a.

                    

Rokietnica

Biblioteka Gminna im. Marii Konopnickiej, ul. Pocztowa 8, tel./fax 61 814 52 12, www.bibrok.neostrada.pl

pn.-śr. 8.00-20.00, wt., czw., pt. 12.00-20.00

Zajęcia szachowe dla dzieci i młodzieży, 2 i 4.10, godz. 17.00 i 18.00

 

Ryczywół

Biblioteka Publiczna Gminy – Gminny Ośrodek Kultury, ul. Mickiewicza 14, tel. 67 283 70 91, www.gok.ryczywol.pl/biblioteka

pn., śr.-pt. 8.00-18.00, wt. 8.00-19.00, sob. 8.00-13.00

Kobiecy Klub Książki – spotkanie z Mateuszem Rossą, autorem tomiku „Czarno to widzę”, 4.10, godz. 17.00

 

Stare Miasto

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Główna 16, tel. 63 241 60 67, www.bibliotekastaremiasto.pl

pn., wt., śr., pt. 8.00-18.00, czw. 10.00-18.00, sob. 10.00-14.00

Spotkanie z Wiktorem Zborowskim, 6.10, godz. 18.00, cena biletu 10 zł

 

Suchy Las

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Szkolna 16, tel. 61 250 04 01, tel./fax 61 250 04 04, www.osrodekkultury.pl/biblioteka

pn.-pt. 9.00-18.00, ost. sob. m-ca 9.00-13.00

Głośne Czytanie Bajek „Przygody Alberta Albertson’a”, 8.10, godz. 11.00

„Malarstwo: DOOKOŁA…” – wystawa Jana Wojciecha Malika, czynna do 12.10, hol CKiBP, ul. Szkolna 16

 

Swarzędz

Biblioteka Publiczna, os. Czwartaków 1, tel./fax 61 818 63 14, www.biblioteka.swarzedz.pl

pn. 11.00-19.00, wt.-czw. 10.00-18.00, pt. 8.00-16.00

Wystawa prac powstałych podczas lipcowego i sierpniowego pleneru dedykowanego dzieciom, a organizowanego przez pracownię plastyczną MY.ART, czynna do 13.10, Galeria Wielokropek

Biblioteczny Klub Młodzieżowy „Damy Radę!” – zajęcia nie tylko czytelnicze dla młodzieży w wieku 15-17 lat, 6.10, godz. 15.00-17.00, Filia w Kobylnicy

„380 dni dookoła Swarzędza” – Konkurs Literacki, regulamin na stronie internetowej biblioteki; utwory należy nadesłać w terminie do 31.10.

 

Śrem

Biblioteka Publiczna im. Heliodora Święcickiego, ul. Grunwaldzka 10, tel. 61 283 54 67, www.biblioteka.srem.pl

pn. 11.00-15.00, wt.-pt. 10.00-19.00, sob. 9.00-13.00

Literackie Poranki Malucha – dla dzieci od 1 do 3 lat, 3.10, godz. 11.00, wypożyczalnia dla dzieci

Audio-baby – zajęcia dla grup przedszkolnych, 3.10, godz. 9.00

Jesienne liście – zajęcia edukacyjno-biblioteczne dla dzieci szkolnych, 3.10, godz. 15.00, Filia Przy Moście

Klub Literacki „Amator”, 3.10, godz. 15.30

Klub Małego Słuchacza – zajęcia dla dzieci 7-10 lat, 3.10, godz. 17.00

Zajęcia biblioteczno-edukacyjne dla dzieci, 4.10, godz. 14.30, Filia Pysząca

Kurs komputerowy dla dorosłych (zajęcia odpłatne), 5.10, godz. 16.00

Jesienne jeżyki -zajęcia plastyczne dla dzieci, 5.10, godz. 16.00, Filia Błociszewo

Biblioteka Malucha – zajęcia czytelnicze dla dzieci, 5.10, godz. 16.00, Filia Niesłabin

Czytamy przedszkolakom – dla dzieci z Przedszkola Pod Wierzbami, 6.10, godz. 10.15

Klub Miłośników Gier Planszowych – dzieci/dorośli/młodzież, 7.10, godz. 9.00

Wernisaż – Matylda Lepiesza (grafika, malarstwo, fotografia), 7.10, godz. 17.00

XII Powiatowy Konkurs Jednego Wiersza, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; termin przyjmowania prac do 13.10.

 

Środa Wielkopolska

Miejska Biblioteka Publiczna im. R.W. Berwińskiego, Pl. Zamkowy 7, tel. 61 285 80 49, www.mbpsrodawlkp.pl

pn.-pt. 9.00-18.00

Spotkanie z aktorem Janem Nowickim, 5.10, godz. 17.30

 

Trzcianka

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Kazimiery Iłłakowiczówny, ul. Sikorskiego 22, tel./fax 67 216 33 59, www.biblioteka-trzcianka.pl

pn.-pt. 8.00-18.00

„Legendy czarnkowsko-trzcianeckie” – Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania dla uczniów klas IV-V szkół podstawowych, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; zgłoszenia do 24.10.

„Wyjście z cienia” VII Ogólnopolski Konkurs Recytatorski im. Romana Brandstaettera, szczegóły na Fb biblioteki; zgłoszenia do 17.11.

 

Turek

Miejska Biblioteka Publiczna im. Włodzimierza Pietrzaka, ul. Dworcowa 5, tel./fax 63 289 21 26, 63 278 51 34, www.biblioteka.turek.net.pl

pn.-wt. 9.00-18.30, śr.-pt. 9.00-16.00

XVIII Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Włodzimierza Pietrzaka pod hasłem „Dusza nie znałaby tęczy, gdyby oczy nie znały łez” dla osób w wieku 18-30 lat, szczegóły na stronie internetowej biblioteki, prace należy przesyłać do 9.10.

 

Wągrowiec

Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Średnia 18, tel. 67 262 00 68, 725 255 955, www.mbp.wagrowiec.eu

pn., wt., czw., pt. 8.00-17.00, śr. 8.00-18.00, sob. 9.00-13.00

XII Ogólnopolski Konkurs Poetycki na Wiersz: „Marszałek Józef Piłsudski”, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 25.10.

 

Powiatowa Biblioteka Publiczna, ul. Kościuszki 49, tel. 67 268 56 25, www.pbp.wagrowiec.pl

pn.-pt. 7.45-17.00, sob. 9.00-13.00

„Precz z Brzechwą” – wystawa Tygodnia Zakazanych Książek, 25.09-6.10.

 

Wolsztyn

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Stanisława Platera, ul. Gajewskich 48, tel./ fax 68 384 22 81, tel. 68 347 26 30, www.bibliotekawolsztyn.pl

pn., wt., śr., pt. 8.00-18.00, czw. 8.00-16.00, sob. 9.00-13.00

„Czytamy w bibliotece” – cykl zajęć edukacyjnych dla dzieci w wieku 3-5 lat, 4.10, godz 11.00

„Razem czytamy” – cykl zajęć edukacyjnych dla dzieci w wieku 4-6 lat, 4.10, godz 16.30

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki: rozmowa o książce Zofii Mąkosy „Wendyjska Winnica” z udziałem autorki, 4.10, godz. 16.00

Zajęcia z biblioterapii dla dzieci niepełnosprawnych ze szkoły specjalnej nr 4 w Wolsztynie, 5.10, godz. 11.00

„Zegary wieżowe Ziemi Wolsztyńskiej” – wystawa fotografii Michała Olejniczaka

 

Wronki

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Wronki – Wroniecki Ośrodek Kultury, ul. Szkolna 2, tel. 67 254 06 17, www.wokwronki.pl

pn., śr., czw., pt. 8.00-18.00, wt. 8.00-15.00

Zajęcia plastyczne w bibliotece, 4.10, godz. 16.00, Filia w Nowej Wsi

 

Wyrzysk

Biblioteka – Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, ul. Kościuszki 15, tel. 67 286 26 64, biblioteka.mgokwyrzysk.pl

pn.-czw. 8.00-17.00, pt. 8.00-15.00, pierwsza i ostatnia sob. m-ca 9.00-12.00

Zajęcia pozalekcyjne dla dzieci w wieku szkolnym, 3.10, godz. 15.00-16.00

 

Zbąszyń

Biblioteka Publiczna w Zbąszyniu – Zbąszyńskie Centrum Kultury, ul. 17 Stycznia 59a, tel./fax 68 386 07 00, www.biblioteka.zbaszyn.pl

pn., wt., czw., pt. 9.00-18.00, śr. 11.00-16.00

„Dawnych wesel czar...” – wystawa fotografii z okolic Nowego Tomyśla. Autorką wystawy jest Grażyna Matuszczak, czynna w terminie 29.09-31.10.

 

Zduny

Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta, ul. Sienkiewicza 9, tel./fax 62 721 51 72, www.biblioteka.zduny.pl

pn.-pt. 10.00-18.00, sob. 9.00-12.00

Spotkanie seniorów z powiatu krotoszyńskiego w Bibliotece – w ramach Tygodnia Seniora, 3.10, godz. 17.00

„Przytulajmy się do drzew” – wystawa obrazów Marii Dryll-Maciniak wykonanych z kory drzew, czynna do 14.10.

„Konarzew – ludzie – miejsca-pamiątki” – wystawa foto-kolekcjonerska, Filia w Konarzewie

 

Złotów

Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida, ul. Grochowskiego 17, tel./fax 67 263 20 00, www.biblioteka-zlotow.pl

pn.-pt. 8.00-18.00, sob. 8.00-13.00

Oseskowy Klubik Bajkowy, 4.10, godz. 15.30

Wyniki wyszukiwania ({[{total}]})

brak wyników wyszukiwania

Newsletter

Zapisano adres do bazy.

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera.