Wykorzystujemy pliki cookies do zapamiętania ustawień i preferencji użytkownika. Więcej informacji znajdziesz w Polityce cookies. Jeśli się nie zgadzasz, możesz w swojej przeglądarce wyłączyć zgodę na ich przechowywanie.

{[{category.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej organizatorów

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
{[{category.name}]}
{[{tag.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej wydarzeń powiat{[{region.name}]}

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
Data
{[{month.name}]}
{[{day.name}]} {[{day.day}]}
« wcześniejsze daty dalsze daty »
{[{category.name}]} {[{tag.name}]} {[{place.name}]} {[{date.date_from}]} - {[{date.date_to}]} wyczyść

Kalendarium wydarzeń bibliotecznych 01-07/10/2018

Bojanowo

Miejska Biblioteka Publiczna, Rynek 10, tel. 65 545 64 64, www.biblioteka.gminabojanowo.pl

pn., śr., pt. 8.00-19.00, wt., czw. 8.00-15.00, sob. 9.00-13.00

Spotkanie autorskie z Witoldem Mikołajczykiem i promocja jego książki „Gmina Bojanowo traktem i znakami pocztowymi opisana”, 5.10, godz. 17.00

„Bajka o moim mieście” – konkurs literacki na 380. urodziny miasta, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 15.10.

 

Borek Wielkopolski

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Powstańców Wlkp. 4, tel. 65 571 61 50, www.biblioteka.borekwlkp.pl

pn. 10.00-18.00, wt., pt. 11.00-18.00, śr., czw. 9.00-16.00

„Poniedziałkowe Gry Popołudniowe” – zajęcia dla dzieci 6-12 lat, 1.10, godz. 15.00, czytelnia

 

Chodzież

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Michalskiego, ul. Kościuszki 32, tel. 67 381 81 38, tel./fax 67 381 81 08, www.biblioteka-chodziez.pl

pn.– pt. 8.00-19.00, sob. 8.00-13.00

Spotkanie z poezją Agnieszki Małgorzaty Kowalskiej, 4.10, godz. 17.00, czytelnia

 

Czarnków

Miejska Biblioteka Publiczna – Miejskie Centrum Kultury, pl. Wolności 5, tel. 67 255 59 82, www.mbp.czarnkow.pl

pn.-pt. 8.00-17.00, sob. 9.00-13.00

Spotkanie autorskie z Lidią Czyż, 5.10, godz. 18.30

„Słowa, słówka...” – konkurs dla satyryków, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 8.10. (współorganizacja z Miejskim Centrum Kultury)

 

Czempiń

Biblioteka Publiczna, ul. Parkowa 2, tel. 61 282 64 03, www.biblioteka.czempin.pl

pn.-pt. 9.00-19.00

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, na którym omawiana będzie książka Anny Herbich „Dziewczyny z powstania”, 3.10, godz. 18.00

Konkurs czytelniczy „Czytasz? Wiesz!”, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; konkurs trwa do 14.12.

 

Czerniejewo

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Ks. Prymasa St. Wyszyńskiego 6, tel. 61 429 13 43, 61 429 13 28, www.biblioteka.czerniejewo.pl

pn. 10.00-18.00, wt., czw., pt. 9.00-15.00, śr. 8.00-16.00

„W świecie zwierząt” – popołudniowe zajęcia piątkowe dla dzieci, 5.10, godz. 16.00

 

Czerwonak

Gminna Biblioteka Publiczna, os. 40-lecia PRL 7a, tel./fax 61 812 07 01, www.biblioteka.czerwonak.pl

pn.11.00-19.00, wt. 10.00-18.00, śr. 8.00-16.00, czw. 9.00-17.00, pt. 8.00-15.00, ost. sob. m-ca 9.00-14.00

„Co to znaczy być patriotą w XXI wieku” – konkurs literacki (esej, maksymalnie 5 stron maszynopisu), prace należy dostarczyć do 17.10.

„Miejsca pamięci Powstania Wielkopolskiego” – wystawa fotografii Pawła Andersa, czynna w terminie 1-14.10, Filia w Owińskach

 

Dopiewo

Gminna Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury, ul. Konarzewska 12, tel./fax 61 814 82 23, www.bibldop.pl

pn., wt., czw. 10.00-18.00, śr., pt. 8.00-15.00

Sensoplastyka – zajęcia dla dzieci w wieku 2-5 lat wraz z rodzicami, 2.10, godz. 15.00-16.00, Filia w Dąbrówce

„Paryski Romans” – spektakl operetkowy, 5.10, godz. 18.00, sala widowiskowa CRK w Konarzewie, ul. Poznańska 19

 

Gniezno

Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna, ul. Staszica 12a, tel. 61 426 32 61, www.biblioteka.gniezno.pl

Biblioteka Główna, ul. Mieszka I 16, pn. 10.00-20.00, wt.-pt. 10.00-18.00, sob. 9.00-14.00; Wypożyczalnia dla Dzieci, ul. Mieszka I 15, pn.-pt. 10.00-18.00, sob. 9.00-14.00

„Pejzaż miejski” – wystawa malarstwa Zdzisława Niteckiego, czynna do 8.10.

 

Golina

Biblioteka Publiczna w Golinie, pl. Kazimierza Wielkiego 12, tel. 63 241 81 21, www.golina.naszabiblioteka.com

pn.-śr., pt. 9.00-18.00, czw. 13.00-18.00

III Gminny Konkurs Recytatorski Wierszy o Tematyce Patriotycznej, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; zgłoszenia do 11.10.

 

Gołuchów

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Czartoryskich 47, tel. 62 742 46 77, www.goluchow.pl

pn., wt., czw., pt. 9.00-17.00, śr. 9.00-15.00, sob. 9.00-14.00

„100 lat niepodległości” – wykład dr. Macieja Kowalczyka, 4.10, godz. 10.00, Zamek Książąt Czartoryskich w Gołuchowie

 

Grodzisk Wielkopolski

Grodziska Biblioteka Publiczna, ul. Kolejowa 12, tel. 61 444 52 35, www.biblioteka.gro.pl

pn. 9.00-17.00, wt., czw., pt. 9.00-16.00, śr. 11.00-15.00

Biblioteczny Klub Mangi, Komiksów i Anime, 2.10, godz. 17.00, os. Wojska Polskiego

 

Jaraczewo

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Kolejowa 7, tel./fax 62 740 80 83; 62 740 80 59, www.biblioteka.jaraczewo.pl

pn., śr. 8.00-18.00, wt., czw., pt. 8.00-16.30, sob. 9.00-13.00

Spotkanie autorskie z Jakubem Staszakiem, autorem książki „Nie tylko latające kompanie”, 3.10, godz. 17.00

 

Jarocin

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Park 3, tel./fax 62 747 23 46; 62 747 84 71, www.bibliotekajarocin.pl

pn.-pt. 8.00-18.00, sob. 9.00-13.00

Spotkanie autorskie z Katarzyną Bondą, 4.10, godz. 18.00, Jarociński Ośrodek Kultury, Plac Festiwalu Muzyki Rockowej 1

„Gardenia” – spektakl Teatru Polska, 5.10, godz. 19.00, Jarociński Ośrodek Kultury, Plac Festiwalu Muzyki Rockowej 1

Koncert Raya Wilsona, 6.10, godz. 19.00, Jarociński Ośrodek Kultury, Plac Festiwalu Muzyki Rockowej 1

Warsztaty gospel w JOK Jarocin, 6-7.10, Jarociński Ośrodek Kultury, Plac Festiwalu Muzyki Rockowej 1; wstęp wolny

 

Kalisz

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka, ul. Łazienna 6, tel. 62 757 34 30, 757 22 88; fax 62 766 54 47, www.mbp.kalisz.pl

pn., wt., czw. 10.00-18.00, śr., pt. 8.00-15.00

Spotkanie z Moniką Jagodzińską, 1.10, godz. 17.00, Filia nr 4, al. Wolności 27

Wirtualny spacer po Piskorzewiu – spotkanie z Piotrem Sobolewskim, 2.10, godz. 17.00, Filia nr 5, ul. Złota 26-28

„Wolność i poeci” – wystawa z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, czynna do 31.12, Biblioteka Główna, ul. Legionów 66

„Miłość” – wystawa oparta na tekstach Janusza Korczaka, czynna do 30.11, Filia nr 1, ul. Górnośląska 29

„Historia na zdjęciach – ulice Kalisza” – wystawa czynna do 31.10, Filia nr 4, al. Wolności 27

„W kaliskim atelier fotograficznym” – wystawa, czynna do 31.12, Filia nr 9, ul. Serbinowska 1A

 

Kaźmierz

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Dworcowa 14, tel. 61 291 84 08, www.biblioteka.kazmierz.com.pl

pn., śr., czw. 13.00-19.00, wt. 10.00-15.00, pt. 11.00-17.00 Spotkanie autorskie z Arturem Andrusem, 4.10, godz. 18.00

 

Kępno

Samorządowa Biblioteka Publiczna im. Marii z Fredrów hr. Szembekowej, ul. Kościuszki 7, tel. 62 782 20 92, www.waszabiblioteka.pl

pn., wt., czw., pt. 8.30-17.00, śr. 8.30-15.30, I i III sob. m-ca 9.00-13.00

Konkurs patriotyczny „Niepodległość – co znaczy dla mnie to słowo”: 1) projekt kartki pocztowej o charakterze patriotycznym w oparciu o symbole narodowe – dla uczniów klas 4-6 szkoły podstawowej, 2) list napisany z perspektywy walczącego żołnierza lub z punktu widzenia współczesnego Polaka – dla uczniów klas 7-8 szkół podstawowych i 3 klasy gimnazjum, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 12.10.

 

Powiatowa Biblioteka Publiczna, ul. Sienkiewicza 26a, tel. 62 782 11 01, www.bibliotekakepno.pl

pn.-pt. 9.00-17.00

„Fantastyczna historia Kępna” – projekt dla młodzieży od 13 lat, szczegóły w bibliotece, czas trwania 1.07-30.11.

 

Kiszkowo

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Polna 33, tel./fax 61 429 70 45, www.bibliotekakiszkowo.naszabiblioteka.com

pn.-śr., pt. 8.0016.00, czw. 8.00-18.00

„100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości” – konkurs na plakat, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 2.11.

 

Kołaczkowo

Biblioteka Publiczna Gminy – Gminny Ośrodek Kultury im. Wł. Reymonta, pl. Reymonta 1, tel. 61 438 53 13, www.gokkolaczkowo.pl

pn., śr., czw. 8.00-16.00, wt. 9.00-17.00, pt. 10.00-18.00

„Zakładka do książki” – konkurs plastyczny dla dzieci, ogłoszenie wyników 3.10.

 

Koło

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Kolejowa 19, tel./fax 63 217 80 03, 217 80 02, www.biblioteka-kolo.pl

pn.-śr., pt. 8.00-18.00, czw. 13.00-15.00, sob. 9.00-14.00

Akademia Plastyki – zajęcia dla dzieci w wieku 6-9 lat, 1.10, godz. 16.00 (grupa zamknięta)

Zajęcia z elementami biblioterapii – dla dzieci w wieku 7-8 lat, 2.10, godz. 16.00 (grupa zamknięta)

„Mirabelka – kiełkująca historia w 100licy” – warsztaty dla uczniów szkół podstawowych, 4.10, godz. 9.00-10.30; 11.00-12.30 (grupy zamknięte)

„Świetlisty cudzoziemiec” – konkurs recytatorski dla młodzieży, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; zgłoszenia do 26.10, Filia dla Dzieci

„Poradnik o oszczędzaniu” – konkurs plastyczny, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 31.10, Filia dla Dzieci (współorganizacja: Szkolna Kasa Oszczędności przy Specjalnym Ośrodku Szklono-Wychowawczym w Kole)

„Warta” – konkurs plastyczny, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 9.11.

 

Konin

Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Dworcowa 13, tel./fax 63 242 85 37, www.mbp.konin.pl

pn. 11.00-18.00, wt. 9.00-15.00, śr., pt. 10.00-17.00, czw. 12.00-15.00

Spotkanie autorskie z Jerzym Bralczykiem, 4.10, godz. 18.00

„Pieśń Przetrwa” – konkurs plastyczny w ramach projektu „Książka dobra na wszystko”, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 15.10 (współorganizacja z Powiatową Biblioteką Publiczną w Turku)

 

Kostrzyn

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Kazimiery Iłłakowiczówny, ul. Poznańska 20, tel. 61 817 83 82, www.biblioteka-kostrzyn.pl

pn., śr., pt. 10.00-18.00, wt., czw. 8.00-16.00, sob. 9.00-13.00

„Strażackie syreny” – spotkanie z cyklu Pan Lupa i przyjaciele w poszukiwaniu dźwięków, 3.10, godz. 11.00; wstęp wolny

 

Kościan

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Tomaszewskiego, ul. Wrocławska 28b, tel. 65 512 00 40, 65 511 00 26, www.biblioteka.koscian.pl

pn.-śr., pt. 10.00-18.00, czw., sob. 8.00-15.00

„Psim zaprzęgiem przez życie” – spotkanie z Darią i Krzysztofem Nowakowskimi, 5.10, godz. 18.00

„O młodości, która została nad Obrą. Adam Tomaszewski – życie i twórczość”– wystawa, czynna do 15.12, sala spotkań

 

Kórnik

Biblioteka Publiczna, ul. Poznańska 65, tel. 61 817 00 21, www.biblioteka.kornik.pl

pn., wt., pt. 11.00-19.00, śr., czw. 8.00-15.00, pierwsza, druga i trzecia sob. m-ca 9.00-13.00

Bajkoczytanie na polanie, 2.10, godz. 17.30

 

Krotoszyn

Krotoszyńska Biblioteka Publiczna im. Arkadego Fiedlera, ul. Benicka 9, tel./fax 62 725 27 83, www.biblioteka.krotoszyn.pl

pn.-pt. 9.00-17.00

Konkurs czytelniczy „Tajemnice szafy”, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; zgłoszenia do 26.10.

 

Krzywiń

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Kasztelańska 1, tel./fax 65 517 06 11, www.krzywin.eu.org

pn.-pt. 9.00-17.00

Zajęcia plastyczne dla dzieci i młodzieży, 2.10, godz. 16.00, Klub „Twórczy zakątek”

Zajęcia taneczne dla dzieci, 3.10, grupa I (do lat 7) – godz. 17.00; grupa II (powyżej 7 lat) – godz. 18.00

Matematyka EZO – cykl matematycznych zajęć dla dzieci w wieku 4-11 lat, 4.10, godz. 16.00 – grupa 1; godz. 17.00 – grupa 2, klub „Twórczy Zakątek” przy BPMiG, ul. Kasztelańska 1

 

Leszno

Miejska Biblioteka Publiczna im. St. Grochowiaka, ul. B. Chrobrego 3, tel. 65 520 53 55, www.mbpleszno.pl

pn., śr., pt. 10.30-18.00, wt., czw. 9.00-16.00

„Populizm – zmora czy błogosławieństwo demokracji” – spotkanie z Piotrem Andrzejewskim, 5.10, godz. 18.00, Biblioteka Ratuszowa, Rynek 1

Wystawa prac Krystyny Michałowskiej, czynna do 2.10, Galeria za Regałami

Wystawa plastyczna podopiecznych Stowarzyszenia Nasz dom nasz świat, czynna do 7.10, „Galeria Dworcowa”

Inspiracje Aliny Matykiewicz – wystawa, czynna do 13.10, Galeria Lochy

 

Lipka

Gminna Biblioteka Publiczna im. IV Dywizji Piechoty WP – Gminny Ośrodek Kultury, ul. IV Dywizji Piechoty WP 2, tel./fax 67 266 51 36, goklipka.pl/category/biblioteka

pn.-pt. 9.00-17.00

„W Krainie Bajek” – cykl spotkań teatralnych dla dzieci: „Śpiąca Królewna”, 5.10, godz. 10.00; bilety: 2 zł (współorganizacja z GOK)

Spotkanie autorskie z Marią Judejko (obowiązują zapisy), 4.10, godz. 16.00, sala kameralna GOK Lipka

Konkurs czytelniczy „I ty bądź czytelny” – najaktywniejszy czytelnik, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; trwa do 30.05.2019

 

Luboń

Biblioteka Miejska, ul. Żabikowska 42, tel./fax 61 813 09 72, www.biblub.com

pn.-śr. 11.00-19.00, czw.-sob. 9.00-15.00

„Jak tanio podróżować?” – spotkanie w cyklu „Podróże z pasją”, 2.10, godz. 19.00; wstęp wolny

Wydarzenia towarzyszące Festiwalowi Polskiej Piosenki im. Janusza Kondratowicza Luboń 2018 w Bibliotece Miejskiej:

Otwarte warsztaty gitarowe z Mietkiem Jureckim, 4.10, godz. 18.00; wstęp wolny;

Spotkanie z Heleną Norowicz i Marianem Pysznikiem, 5.10, godz. 15.00; wstęp wolny;

Śniadanie z Jackiem Cyganem, 6.10, godz. 12.00; wstęp wolny

 

Lwówek

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy – Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, ul. E. Sczanieckiej 56, tel. 61 441 40 55, www.biblioteka.lwowek.com.pl

pn.-śr., pt. 8.00-18.00, czw. 8.00-15.00

Bezpłatne zajęcia fotograficzne prowadzone przez Dagmarę Burzyńską-Rejak z Prosta Forma, 4.10, godz. 18.00 (współorganizacja: ZFA Anima)

 

Malanów

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna, ul. Kaliska 2, tel. 63 288 33 22, www.ckibp.malanow.pl

pn.-pt. 10.00-18.00

Akcja „Moda na czytanie z biblioteką w Malanowie” – dla dzieci w wieku 6-9 lat, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; termin akcji: wrzesień 2018 – maj 2019

Zajęcia taneczne dla dzieci: 2.10, I grupa – godz. 16.00; II grupa – godz. 17.00

Zajęcia plastyczne dla dzieci, 4.10, godz. 14.30

 

Miedzichowo

Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Poznańska 16, tel./fax 61 441 02 00, www.biblioteka-miedzichowo.pl

wt. 9.00-17.00, śr. 8.00-18.00, czw. 8.00-16.00

Dyskusyjny Klub Książki: spotkanie z Ryszardem Ćwirlejem, pisarzem i dziennikarzem, 4.10, godz. 17.00

Wycieczka do Szreniawy, 7.10, godz. 8.30, koszt 35 zł, 25 zł

 

Międzychód

Biblioteka Publiczna im. Jana Daniela Janockiego, pl. Kościuszki 9, tel. 95 748 24 37, bpicakmiedzychod.pl

pn., wt., czw., pt., sob. 9.00-17.00

Karuzela Tradycji – Cykl I „Na koźle i skrzypcach”, 4-5.10: godz. 17.00-18.30 – Warsztaty nauki gry na klarnecie i koźle; godz. 18.30-20.00 – Warsztat tańca ludowego, sala widowiskowa BPiCAK, Plac Kościuszki 9

Karuzela Tradycji – Cykl II „A to Polska właśnie!”: koncert fortepianowy w wykonaniu Piotra Szychowskiego, 23.09, godz. 17.00

Kino CAK, 2.10, godz., 15.45 „Mała Stopa”, godz. 18.00, 20.30 „Kler”

 

Miłosław

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy – Miłosławskie Centrum Kultury, ul. Dworcowa 4, tel. 61 438 21 65, www.mckmiloslaw.com.pl

pn.-pt. 10.00-18.00

Zajęcia kulinarne dla dzieci, 2.10, godz. 16.00, Filia w Pałczynie

„Biblioteka dla Malucha” – zajęcia dla dzieci w wieku 1-4 lat, 5.10, godz. 15.30

 

Murowana Goślina

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Bonawentury Graszyńskiego, ul. Poznańska 16, tel. 61 892 36 27, www.biblioteka.murowana-goslina.pl

pn. 10.00-19.00, wt., czw. 9.00-18.00, śr. 8.00-15.00, pt. 8.00-14.00

Konkurs dla czytelników biblioteki, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; trwa do 8.10.

„Nasz kochany Tupcio Chrupcio” – konkurs plastyczny dla dzieci w wieku 5-6 lat, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 11.10.

 

Nowe Miasto nad Wartą

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Poznańska 8a, tel. 61 287 46 18, www.nowemiasto.naszabiblioteka.com

pn., śr.-pt. 10.00-18.00, wt. 9.00-15.00, pierwsza i trzecia sob. m-ca 9.00-13.00

Zajęcia literacko-plastyczne dla dzieci w wieku 6-11 lat, 3.10, godz. 15.30-17.00, Filia w Chociczy

Zajęcia plastyczne dla dzieci w wieku 6-12 lat, 5.10, godz. 15.00-16.00, Filia w Chociczy

„Niesamowity świat bogów i herosów greckich” – międzyszkolny konkurs mitologiczny, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; zgłoszenia do 22.10.

 

Nowy Tomyśl

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna, ul. Witosa 8, tel. 61 442 12 70, www.bibliotekant.pl

pn., wt., czw., pt. 9.00-87.00, śr. 11.00-16.00, sob. 10.00-14.00

Pogotowie informatyczne, 1.10, godz. 15.00-16.00; 2.10, godz. 12.40-13.40; 5.10, godz. 8.00-9.00, czytelnia ogólna

Warsztaty motywacyjne z Michałem Zawadką, 2.10, godz. 9.00 Filia w Borui Kościelnej; godz. 11.30, Biblioteka w Nowym Tomyślu

Wieczór muzyki włoskiej i światowej w wykonaniu Sergio Bettasa, 2.10, godz. 18.00

„Na pożegnanie lata… Ptaki w akwarelach i na tkaninach” – wystawa Marii Gostylli-Pachuckiej, czynna do 6.10, Galeria na Piętrze

 

Oborniki

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Antoniego Małeckiego, ul. Kopernika 10, tel./fax 61 296 02 65, www.biblioteka.oborniki.pl

pn.-pt. 9.00-18.00

Wernisaż wystawy fotografii studentów UTW – w ramach 4. Wielkopolskiego Festiwalu Fotografii im. Ireneusza Zjeżdżałki, 3.10, godz. 18.00

105. rocznica śmierci Antoniego Małeckiego (patrona BP w Obornikach) – wykład Zbigniewa Adamczewskiego, 5.10, godz. 18.00

 

Opalenica

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, os. Centrum 11, tel. 61 447 74 30, ckibopalenica.pl

pn., wt., pt. 10.00-18.00, śr. 8.00-20.00, czw. 8.00-15.00, sob. 9.00-13.00

Opalenicka Jesień Kulturalna: Koncert Golden Life, 5.10, godz. 20.00, Aula kulturalno-rozrywkowa, ul. Zamkowa 3a

„Magia lasu i woda” – wystawa prac plastycznych uczestniczek zajęć z Domu Dziennego Pobytu dla Seniorów, czynna do 13.10.

 

Ostrowite

Gminna Biblioteka Publiczna w Ostrowitem, ul. Zachodnia 3a, tel. 63 276 52 03, www.ostrowite.naszabiblioteka.com

pn., wt. 10.30-18.00, śr. 8.00-15.30, pt. 11.00-18.30

Konkurs plastyczny „100-lecie Niepodległej Polski”, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 15.10.

 

Ostrów Wielkopolski

Biblioteka Publiczna im. Stefana Rowińskiego, ul. Wolności 2, tel./fax 62 737 47 00, www.biblioteka-ostrow.pl

pn., wt., czw., pt. 8.00-18.00, śr. 9.00-14.00, sob. 9.00-13.00

Warsztaty plastyczno-teatralne dla dzieci, 6.10, godz. 10.00-12.00, Filia nr 2, ul. Wrocławska 22

 

Pakosław

Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Kolejowa 4, tel. 65 547 84 78, www.pakoslaw.naszaplacowka.pl

pn., wt. 8.00-16.00, śr., pt. 9.00-17.00

„Dumni z Polski”– cykl wystaw: „Polscy innowatorzy i ich wynalazki”, czynna do 31.10.

 

Piła

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Pantaleona Szumana w Pile, ul. Mariana Buczka 14, tel. 67 351 79 03, 67 351 79 04, www.biblioteka.pila.pl

pn.-pt. 8.00-19.00, sob. 8.00-15.00; Oddz. dla Dzieci, pn.-pt. 8.00-18.00, sob. 8.00-15.00

Program edukacji regionalnej „Przystanek Piła i okolice”: „Pilanie okresu międzywojennego” – wykład historyka i regionalisty Marka Fijałkowskiego, 3.10, godz. 10.00, czytelnia naukowa Biblioteki Głównej, ul. Staromiejska 14

Razem z Mamą, razem z Tatą – popołudniowe zajęcia z książką dla dzieci i rodziców, 2.10, godz. 16.00, Filia nr 1, ul. Ludowa 11

Karty na stół – turnieje brydżowe dla mieszkańców osiedla, 3.10, godz. 13.30, Filia nr 9, ul. Wenedów 8A

Klub Gier Planszowych – rozgrywki dla dzieci i młodzieży, 3.10, godz. 15.00, Filia nr 8, ul. Andersa 10

Kącik Gier Planszowych – dla dzieci od lat 6 wraz z rodzicami, 6.10, godz. 8.00, Oddział dla Dzieci, ul. Staromiejska 14

Wystawa malarstwa: Prezentacja obrazów Barbary Taterki, czytelniczki biblioteki, czynna do 30.11, Filia nr 7, al. Poznańska 91

 

Pleszew

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Słowackiego 19A, tel./fax 62 742 83 58, www.biblioteka.pleszew.pl

pn., czw., pt. 9.00-18.00, wt. 9.00-19.00, sob. 9.00-14.00

Spotkania z książką w Domu Pomocy Społecznej w Pleszewie, 2.10, godz. 10.00

„Powstanie Wielkopolskie. Pamiętam!” – konkurs on-line dla uczniów klas VI-VIII, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; trwa w terminie: 24.09-28.10.

 

Pniewy

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Pniewy – Centrum Kultury, ul. Strzelecka 11A, tel./fax 61 291 09 64, www.bibliotekapniewy.pl

pn. 8.00-16.00, wt., śr., pt. 9.00-17.00, czw. 11.00-19.00

Uniwersytet Trzeciego Wieku: „Jeden cel – wolna Polska. Drogi Wielkopolan do niepodległości” – wykład inauguracyjny Jarosława Szurka, 1.10, godz. 17.00

Wystawa „Przyroda jakiej nie znamy”, czynna do 22.10, galeria „Piotr i Paweł”

 

Pobiedziska

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Kostrzyńska 21, tel. 61 817 71 46, www.bppob.pl

pn., czw. 10.00-19.00, wt., pt. 10.00-16.00, śr. 8.00-16.00, pierwsza i ost. sob. m-ca 9.00-13.00

Warsztaty rękodzieła, 4.10, godz. 17.00

Warsztaty literacko-plastyczne w ramach akcji „Mirabelka – kiełkująca historia w 100licy”, 14.09-11.10.

 

Poznań

Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury, ul. Prusa 3, tel. 61 66 40 850, www.wbp.poznan.pl

pn., śr., pt. 9.00-16.00, wt., czw. 10.00-18.00

„Kamienne kręgi: tajemnicza moc kamieni” – wystawa fotograficzna Lecha Szymanowskiego

„Wielkopolska Press Photo 2018” – konkurs fotograficzny, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy przesłać do 31.10.

 

Puszczykowo

Biblioteka Miejska im. Małgorzaty Musierowicz – Centrum Animacji Kultury, Rynek 15, tel./fax 61 819 46 49, www.biblioteka.iq.pl

pn., pt. 7.00-15.00, wt., śr., czw. 10.00-18.00

Inauguracja Akademii Seniora, 1.10, godz. 18.00

Warsztaty kulinarne dla dzieci w wieku powyżej 5 lat, 5.10, godz. 16.00; koszt zajęć: 25 zł

„Tańcząca Lampa” – zajęcia baletowe dla dzieci (odpłatne), 3.10, dzieci 4-6 lat – godz. 16.00; dzieci 7-9 lat – godz. 17.00; dzieci 9-12 lat – godz. 18.00, sala baletowa biblioteki

 

Pyzdry

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Kaliska 25b, tel. 63 276 81 07, www.bibliotekapyzdry.pl

pn., śr. 9.00-17.00, wt., czw. 8.30-15.30, pt. 11.00-18.00, sob. 9.00-13.00

Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego, 4.10, godz. 11.45

„Z myślą o Niepodległej”– wystawa książek

 

Rakoniewice

Gminna Biblioteka Publiczna w Rakoniewicach, ul. Krystyny 30, tel. 61 444 11 56, www.bibliotekarakoniewice.pl

pn.-śr., pt. 11.00-19.00, sob. 10.00-14.00

„Niepodległa – Piękna nasza Polska cała” – konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży, szczegóły na stronie www.rakoniewice.pl; prace należy dostarczyć do 31.10, Filia Rostarzewo

 

Rogoźno

Biblioteka w Rogoźnie – Rogozińskie Centrum Kultury, os. Przemysława II 7, tel. 67 261 81 08, www.rck.rogozno.pl

pn., śr.-pt. 12.00-19.00, wt. 9.00-16.00

Plebiscyt „Super Czytelnik” dla dzieci i młodzieży do 15 roku życia, szczegóły na Fb biblioteki; trwa do 30.04.2019

 

Rokietnica

Biblioteka Gminna im. Marii Konopnickiej, ul. Szamotulska 29, tel. 61 814 52 12 lub 603 577 838, bibliotekarokietnica.pl

pn., śr. 8.00-20.00, wt., czw., pt. 12.00-20.00

Robotyka dla dzieci (odpłatnie, obowiązują zapisy), 1.10, godz. godz. 15.00 (4-5 latki); 1.10, godz. 16.00 i 17.00; 3.10, godz. 16.00 i 17.00 (6 lat +)

Programowanie – zajęcia dla dzieci w wieku powyżej 8 lat (odpłatnie, obowiązują zapisy), 2.10, godz. 18.00

Sensoryczne grupy zabawowe dla dzieci i rodziców (odpłatnie, obowiązują zapisy), 3.10, godz. 10.00 (dzieci w wieku 6-18 m-cy); godz. 11.30 (dzieci w wieku 18 m-cy do 4 lat); godz. 17.00 (grupa mieszana)

Programowanie z Minecraftem – zajęcia dla dzieci w wieku powyżej 9 lat (odpłatnie, obowiązują zapisy), 3.10, godz. 18.00

Warsztaty projektowania i druku 3D dla dzieci i młodzieży powyżej 10 lat (odpłatnie, obowiązują zapisy), 4.10, godz. 17.00

Kurs samoobrony dla kobiet i mężczyzn – zajęcia pokazowe, 4.10, godz. 18.00

Rytmika dla dzieci (odpłatnie, obowiązują zapisy), 5.10, godz. 14.00 (3-4 latki); godz. 15.00 (5-6 latki)

 

Ryczywół

Biblioteka Publiczna Gminy – Gminny Ośrodek Kultury, ul. Mickiewicza 14, tel. 67 283 70 91, www.gok.ryczywol.pl/biblioteka

pn., śr.-pt. 8.00-18.00, wt. 8.00-19.00

Spotkanie Kobiecego Klubu Książki, 2.10, godz. 17.00

 

Rzgów

Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Konińska 4, tel. 63 241 90 15, www.gbprzgow.pl

pn., śr. 9.00-17.00, wt. 8.00-16.00, pt. 10.00-18.00

„Ojczyzna w poezji” – Konkurs recytatorski wierszy patriotycznych dla uczniów klas VII-VIII szkół podstawowych oraz III gimnazjum, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; zgłoszenia do 19.10.

 

Skoki

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Eugeniusza Paukszty, ul. Rogozińska 1B, tel./fax 61 824 22 81, www.bibliotekaskoki.pl

pn.-pt. 9.00-19.00, sob. 9.00-14.00

Spotkanie z cyklu „Przed wyborem zawodu”: Zawód Podróżnik, 1.10, godz. 12.00

„Czerwony Kapturek i głos wilka” – warsztaty teatralne dla dzieci, prowadzone przez Magdalenę Pawelec (obowiązują zapisy), 6.10, godz. 11.00

„Kto ty jesteś?” – przegląd recytatorski dla dzieci przedszkolnych, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; zgłoszenia do 15.10.

„Kto ty jesteś?” – Konkurs Recytatorski dla uczniów klas I-III szkół podstawowych, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; zgłoszenia do 15.10.

„Tobie Ojczyzno” – X Konkurs Recytatorski dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; zgłoszenia do 16.11.

„Mojej Ojczyźnie” – XII Turniej Recytatorski dla uczniów klas VII-VIII szkół podstawowych oraz III gimnazjum, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; zgłoszenia do 5.11.

 

Stare Miasto

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Główna 16, tel. 63 241 60 67, kom. 667 885 006, www.bibliotekastaremiasto.pl

pn.-śr., pt. 8.00-18.00, czw. 10.00-18.00, sob. 10.00-14.00

Spotkanie z Katarzyną Bondą – autorką książek o tematyce kryminalnej, 5.10, godz. 18.00; bilety: 5 zł

I Jesienny Festiwal Filmowy: spotkania z filmem i gwiazdami wielkiego formatu – Barbarą Krafftówną i Franciszkiem Pieczką (szczegółowy program na stronie biblioteki), 5-7.10.

 

Suchy Las

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Szkolna 16, tel. 61 250 04 01, tel./fax 61 250 04 04, www.osrodekkultury.pl/biblioteka

pn.-pt. 9.00-18.00, ost. sob. m-ca 9.00-13.00

Koncert Anny Marii Jopek przy wsparciu zespołu w składzie: Krzysztof Herdzin, Robert Kubiszyn i Piotr Nazaruk, 5.10, godz. 19.00, Sala widowiskowa CKiBP, ul. Szkolna 16; bilety: 70/50 zł (N/U) do nabycia w sekretariacie CKiBP

Głośne Czytanie Bajek – bohaterem spotkania będzie świnka Wesoły Ryjek, 7.10, godz. 11.00

„Krajobrazy i Przyroda Wielkopolski” – konkurs fotograficzny, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 21.10.

 

Sulmierzyce

Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Strzelecka 10, tel./fax 62 722 33 72, bibliotekasulmierzyce.pl

pn., pt. 11.00-19.00, wt., czw. 8.00-16.00, śr. 14.00-16.00

„Droga do niepodległości” – wystawa ukazuje wydarzenia historyczne na polskiej drodze do niepodległości; czynna do 11.11.

 

Swarzędz

Biblioteka Publiczna, os. Czwartaków 1, tel./fax 61 818 63 14, www.biblioteka.swarzedz.pl

pn. 11.00-20.00, wt.-czw. 10.00-18.00, pt. 8.00-16.00, pierwsza sob. m-ca 9.00-14.00

„Swarzędz: ludzie, miejsca, chwile” – wystawa pokonkursowa, czynna w terminie 3-22.10, galeria Wielokropek

 

Szamotuły

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Edmunda Calliera, Rynek 10, tel./fax 61 292 13 61, tel. 61 292 11 43, www.biblioteka-szamotuly.pl

pn.-pt. 9.00-18.00, pierwsza i trzecia sob. m-ca 9.00-13.00

Galeria Jednego Dzieła: obraz olejny Marii Antkowiak (Grupa Jakkolwiek), do 6.10.

 

Śrem

Biblioteka Publiczna im. Heliodora Święcickiego, ul. Grunwaldzka 10, tel. 61 283 54 67, www.biblioteka.srem.pl

pn. 11.00-15.00, wt.-pt. 10.00-19.00, sob. 9.00-13.00

Czytamy przedszkolakom – głośne czytanie dla dzieci ze śremskich przedszkoli, 1.10, godz. 10.00; 4.10, godz. 10.00

Audio-Baby – zajęcia multimedialne dla przedszkolaków, 2.10, godz. 9.00, mediateka

Literackie Poranki Malucha: dla dzieci od 1 do 3 lat, 2.10, godz. 11.00, wypożyczalnia dla dzieci

Spotkanie autorskie z Joanną Krzyżanek – dla dzieci, 3.10, godz. 9.00; 11.00

Zajęcia biblioteczno-edukacyjne dla dzieci, 3.10, godz. 14.30, Filia Pysząca

Pani Jesień – zajęcia dla dzieci, 4.10, godz. 10.00, Filia Błociszewo – OP w Krzyżanowie

Legendy Śremu – zajęcia edukacyjno-biblioteczne dla dzieci szkolnych, 4.10, godz. 14.00, Filia Przy Moście, ul. Kilińskiego 2

Warsztaty teatralne dla dzieci (zajęcia odpłatne), 4.10, godz. 16.00

Kurs komputerowy dla dorosłych (zajęcia odpłatne), 4.10, godz. 16.00-18.00, pracownia komputerowa

Klub Łowców Przygód: spotkanie autorskie z Krzysztofem Petkiem – dla młodzieży, 5.10, godz. 12.00, sala audiowizualna

Śladami Powstania Wielkopolskiego – gra miejska z Krzysztofem Petkiem, 6.10, godz. 9.30

Pracownia Ilustracji – warsztaty (odpłatnie, obowiązują zapisy), 6.10, godz. 9.30-12.30

Klub Miłośników Gier Planszowych, 6.10, godz. 9.00

Filmowe poranki dla dzieci, 6.10, godz. 10.00

XIII Powiatowy Konkurs Jednego Wiersza, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; wiersze należy przesłać do 13.10.

XII Gminny Konkurs Czytelniczy „Akademia pana Brzechwy”, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; I etap (szkolny) do 16.10.

Wystawa Związku Miast Polskich; czynna w terminie 1-12.10.

 

Środa Wielkopolska

Miejska Biblioteka Publiczna im. R.W. Berwińskiego, Pl. Zamkowy 7, tel. 61 285 80 49, www.mbpsrodawlkp.pl

pn.-pt. 9.00-18.00, sob. 9.00-13.00

Bajkowa Noc w Bibliotece – zajęcia dla dzieci w wieku 6-7 lat, 5.10, godz. 18.00-22.00

 

Trzcianka

Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury im. Kazimiery Iłłakowiczówny, ul. Sikorskiego 22, tel./fax 67 216 33 59, www.biblioteka-trzcianka.pl

pn.-pt. 8.00-19.00, sob. 8.00-15.00

Zajęcia fotograficzne: dla dorosłych i zaawansowanych, 1.10, godz. 16.00; dla młodzieży i początkujących, 2.10, godz. 16.00

„Misiolandia” – spotkanie organizacyjne dotyczące zajęć dla dzieci w wieku 3-5 lat, 3.10, godz. 10.30

Spotkanie z Wiesławą Szczygieł – autorką projektu polskiej edycji książki „Wojenny dziennik dziewczynki 1914 – 1918”, 4.10, godz. 17.00

„Mamoteka” – spotkanie organizacyjne dotyczące zajęć dla opiekunów dzieci w wieku 0-3 lat, 5.10, godz. 10.30

VIII Ogólnopolski Konkurs Recytatorski im. Romana Brandstaettera „Wyjście z cienia”, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; zgłoszenia do 16.11.

 

Trzemeszno

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Św. Jana 11, tel./fax 61 415 41 03, www.biblioteka.trzemeszno.net

pn., wt., czw. 11.00-18.00, śr., pt. 8.00-16.00, sob. 8.00-13.00

Klub Najmłodszych Przyjaciół Książek: spotkanie dla dzieci w wieku do 7 lat, 2.10, godz. 16.00-17.15

 

Turek

Miejska Biblioteka Publiczna im. Włodzimierza Pietrzaka, ul. Dworcowa 5, tel./fax 63 289 21 26, 63 278 51 34, www.biblioteka.turek.pl

pn.-wt. 9.00-18.30, śr.-pt. 9.00-16.00

Bibliosmyki – zajęcia dla dzieci w wieku 3-6 lat wraz z opiekunami, 2.10, godz. 17.00-18.30

Program 50+: spotkanie z Karolem Fornalczykiem – fotografem, miłośnikiem fotografii przyrodniczej, 2.10, godz. 17.00, sala konferencyjna

XIX Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Włodzimierza Pietrzaka pod hasłem „Dążenie do wolności jest wielką siłą człowieka”, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace konkursowe należy nadsyłać do 10.10.

Konkurs „Piłsudski na plakaty” z wykorzystaniem cytatów Józefa Piłsudskiego w związku z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 5.11.

„Sławne Turkowianki 1918-2018” – konkurs na najciekawszą prezentację multimedialną, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 5.11.

 

Powiatowa Biblioteka Publiczna, ul. Tadeusza Kościuszki 6, tel. 607 912 108, 723 698 636, www.bibliotekapowiatowa.turek.pl

pn., śr.-pt. 9.00-15.00

Spotkanie z prof. Jerzym Bralczykiem (obowiązują zapisy), 5.10, godz. 13.00, aula I LO w Turku, ul. T. Kościuszki 4

„Pieśń Przetrwa” – konkurs plastyczny w ramach projektu „Książka dobra na wszystko”, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 15.10 (współorganizacja z Miejską Biblioteką Publiczną w Koninie)

 

Wągrowiec

Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Średnia 18, tel. 67 262 00 68, 725 255 955, www.mbp.wagrowiec.eu

pn., wt., czw., pt. 8.00-17.00, śr. 8.00-18.00, sob. 9.00-13.00

XIII Ogólnopolski Konkurs Poetycki na Wiersz „O! nie zginęła i nigdy nie zginie…” (Z. Krasiński), szczegóły na stronie internetowej biblioteki; termin nadsyłania prac do 8.10.

Wystawa prac pań z Sekcji Rękodzieła Wągrowieckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

 

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wągrowcu, ul. Kościuszki 49, tel. 67 268 56 25, www.pbp.wagrowiec.pl

pn.-pt. 7.45-17.00, sob. 9.00-13.00

„Robin Hood” – wystawa Tygodnia Zakazanych Książek, 24.09-6.10.

 

Witkowo

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Powstańców Wielkopolskich 17a, tel./fax 61 477 81 62, www.biblioteka-witkowo.com.pl

pn., śr., pt. 11.00-18.00, wt., czw., sob. 8.00-14.00

Spotkania z bajką dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, 6.10, godz. 11.00-13.00

 

Wyrzysk

Biblioteka w Wyrzysku – Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, ul. Kościuszki 15, tel. 67 286 26 64; fax 67 286 20 90, biblioteka.mgokwyrzysk.pl

pn.-czw. 8.00-17.00, pt. 8.00-15.00, pierwsza i ostatnia sob. m-ca 9.00-13.00

Przystanek pomysłów, 5.10, godz. 14.45, Filia w Osieku nad Notecią

 

Zaniemyśl

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Sienkiewicza 4, tel./fax 61 285 70 23, www.biblioteka.zaniemysl.pl

pn., wt., pt. 10.30-17.30, śr. 8.00-15.00, czw. 10.30-15.00

Tydzień Zakazanych Książek – wystawa, 27.09-03.10.

 

Zbąszyń

Biblioteka Publiczna – Zbąszyńskie Centrum Kultury, ul. 17 Stycznia 59a, tel./fax 68 386 07 00, www.biblioteka.zbaszyn.pl

pn., wt., czw., pt. 9.00-18.00, śr. 11.00-16.00

II Forum Seniorów i UTW Regionu Kozła (obowiązują zaproszenia), 5.10, godz. 14.00-18.00

Granice – spotkanie z Ulą Ziober, 5.10, godz. 17.00

„Biblioteka-Powsinoga” – warsztaty i spotkania dla dzieci i starszych na wsiach gminy Zbąszyń, 6.10, godz. 18.00, sala wiejska w Nowej Wsi Zbąskiej

 

Zduny

Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta, ul. Sienkiewicza 9, tel./fax 62 721 51 72, www.biblioteka.zduny.pl

pn.-pt. 10.00-18.00, sob. 9.00-12.00

Dyskusyjny Klub Książki: spotkanie z Katarzyną Bondą, 3.10, godz. 17.00

 

Złotów

Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida, ul. Grochowskiego 17, tel./fax 67 263 20 00, www.biblioteka-zlotow.pl

pn.-pt. 8.00-18.00, sob. 8.00-13.00

Oseskowy Klubik Bajkowy – dla dzieci w wieku 3-6 lat, 3.10, godz. 15.30

 

Wyniki wyszukiwania ({[{total}]})

brak wyników wyszukiwania

Newsletter

Zapisano adres do bazy.

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera.