Wykorzystujemy pliki cookies do zapamiętania ustawień i preferencji użytkownika. Więcej informacji znajdziesz w Polityce cookies. Jeśli się nie zgadzasz, możesz w swojej przeglądarce wyłączyć zgodę na ich przechowywanie.

{[{category.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej organizatorów

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
{[{category.name}]}
{[{tag.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej wydarzeń powiat{[{region.name}]}

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
Data
{[{month.name}]}
{[{day.name}]} {[{day.day}]}
« wcześniejsze daty dalsze daty »
{[{category.name}]} {[{tag.name}]} {[{place.name}]} {[{date.date_from}]} - {[{date.date_to}]} wyczyść

Kalendarium wydarzeń 5-14/09/2014

Narodowe Czytanie „Trylogii” Henryka Sienkiewicza, organizowane przez wielkopolskie biblioteki

Bojanowo: „Pan Michał od Sienkiewicza”, 6.09, godz. 16.00, Park im. Stefana Bojanowskiego

Budzyń: 6.09, godz. 15.00-17.00, park przy Gminnym Ośrodku Kultury, ul. Łokietka 31

Buk: Narodowe Czytanie połączone z promocją książki „Dzieje Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Bukowskich w Buku 1897-2012”, 6.09, godz. 19.00-21.00, czytelnia Biblioteki

Ceków Kolonia: 6.09, godz. 10.00-15.00, Biblioteka Gminna

Chodzież: 6.09, godz. 11.00, Promenada Miejska

Czarnków: 6.09, godz. 10.00, pl. Wolności

Czempiń: 7.09, godz. 14.00, rynek w Czempiniu

Dopiewo: 6.09, godz. 15.00, Palędzie, ul. Leśna 17

Duszniki: 6.09, godz. 13.00-15.00, Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury, ul. Jana Pawła II 8

Dzierzążno Wielkie: 6.09, godz. 15.00, Szkoła Podstawowa, Szkolna 24

Gostyń: fragmenty „Pana Wołodyjowskiego” czytać będzie młodzież z Grupy Teatralnej „Kęs”, przedstawiciele Gostyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, bibliotekarze i czytelnicy, 6.09, godz. 11.00-13.00, hol Biblioteki, ul. Wrocławska 257

Gołańcz: 6.09, godz. 10.00-11.00, Rynek

Gułtowy: 6.09, godz. 10-14.00, Zespół Szkół, ul. Średzka 8

Kalisz: Święto Książki w Kaliszu – prezentacja i sprzedaż wydawnictw poświęconych I wojnie światowej, 6.09, godz. 10.00-18.00, Ratusz – sala recepcyjna, Główny Rynek 20

Kaszczor: 6.09, godz. 11.00, Biblioteczna, ul. Cysterska 9

Kępno: 6.09, godz. 10.00-11.00, Skwer pocztowy, ul. Kościuszki 7

Kleszczewo: 6.09, godz. 16.30-19.30, Park, ul. Poznańska

Kłodawa: 6.09, godz. 14.30-16.30, Rynek w Kłodawie

Leszno: 6.09, godz. 12.00-14.00, Szkoła Podstawowa nr 5 im. Henryka Sienkiewicza

Lwówek: 6.09, godz. 12.00-14.00, Biblioteka, ul. Szczanieckiej 56

Mochy: 5.09, godz. 16.00, Biblioteka, ul. Wolsztyńska

Mosina: 6.09, godz. 9.30-12.00, Skwerek przed budynkiem Mosińskiego Ośrodka Kultury; godz. 10.00, filie w Krosinku i Rogalinie

Nekla: 6.09, godz. 10.00, Biblioteka, ul. Chopina 43

Nowy Tomyśl: „Godej mi wuja, tej! – czyli Trylogia po naszymu”, goście: Waldemar i Piotr Wierzba, 6.09, godz. 10.00-12.00, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna, ul. Witosa 8

Opalenica: 6.09, godz. 17.00, Plac Józefa Piłsudskiego

Ostrów Wielkopolski: Czytanie fragmentów „Ogniem i mieczem” Henryka Sienkiewicza. Narratorem będzie Michał Grudziński – aktor Teatru Nowego w Poznaniu, 6.09, godz. 12.00, Rynek;

Nocne czytanie „Ogniem i mieczem” oraz projekcje adaptacji filmowych „Trylogii” Henryka Sienkiewicza, 6.09, godz. 18.00, gimnazja ostrowskie nr 1, 3, 4 i Gimnazjum Jana Pawła

Pakosław: 6.09, godz. 14.00, Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Kolejowa 4

Piła: „Złapał Kozak Tatarzyna, a Tatarzyn za łeb trzyma”, 6.09, godz. 17.00, Park Miejski

Pleszew: „Pleszewianie czytają Sienkiewicza”, 6.09, godz. 12.00, plac przed Ratuszem

Poznań: 6.09, godz. 14.00, Scena przed Muzeum Sienkiewicza, Stary Rynek; Finał – Wojciech Malajkat prezentuje fragmenty „Ogniem i mieczem”, oprawa muzyczna Marina Terlecka, godz. 20.00, taras Biblioteki Raczyńskich, ul. Marcinkowskiego

Puszczykowo: Otwarcie nowego budynku biblioteki oraz Narodowe Czytanie „Trylogii” w Puszczykowie, 6.09, godz. 17.00, Biblioteka, Rynek

Skoki: 6.09, godz. 10.00-14.00, Biblioteka Publiczna, ul. Ciastowicza 11a

Sompolno: „Nic to Baśko… nic to”, 5.09, godz. 10.00; wystawa „Życie i twórczość Henryka Sienkiewicza”, od 5.09, Biblioteka, ul. Piotrkowska 8

Stare Miasto: 6.09, godz. 15.00, Centrum Handlowe Ferio, ul. Ogrodowa 31a

Stęszew: czytamy fragmenty „Pana Wołodyjowskiego”, 6.09, godz. 10.00, Zielony Zakątek, ul. Poznańska 11

Śrem: 6.09, godz. 11.00-13.00, Plac obok PSS Jubilat, ul. Chłapowskiego

Turek: Przejście korowodu z Biblioteki Publicznej, ul. Dworcowa 5, na Dziedziniec Muzeum im. Józefa Mehoffera, Plac Wojska Polskiego 1. Tam czytamy fragmenty „Ogniem i mieczem”, 6.09, godz. 17.30

Wągrowiec: Czytamy Sienkiewicza na ulicy Sienkiewicza, 6.09, godz. 12.00

Wilczyn: Fragmenty „Trylogii” czytać będą uczniowie Gimnazjum im. Jana Pawła, 6.09, godz. 15.00, rynek w Wilczynie

Wolsztyn: 6.09, godz. 12.00-13.00, Rynek

Zagórów: Prelekcja „O sztuce czytania Henryka Sienkiewicza” dr Danuty Płygawko – historyka badającego działalność społeczną i narodową Henryka Sienkiewicza, 6.09, godz. 16.00, Biblioteka, ul. Wojska Polskiego 13; głośne czytanie wybranych fragmentów dzieł H. Sienkiewicza przez zaproszonych lektorów, godz. 16.40

 

Polecamy także:

 

Leszno

Miejska Biblioteka Publiczna im. St. Grochowiaka, ul. Bolesława Chrobrego 3, tel. 65 520 53 55, www.mbpleszno.pl

pn., wt., śr., pt. 9.00-19.00, czw. 9.00-15.30, sob. 9.00-14.00

„Dyżury eksperta”, bezpłatne porady w zakresie bezpiecznego korzystania z komputera, 10.09, godz. 15.30-16.30 (w ramach zadania „Cyfrowy wnuk”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego)

XI Patronalne Święto Bibliotekarzy Wielkopolskich, 13.09, godz. 11.00, Bukówiec Górny

 

Puszczykowo

Biblioteka Miejska im. Małgorzaty Musierowicz Centrum Animacji Kultury w Puszczykowie, ul. Rynek 15, tel. 61 819 46 49, www.biblioteka.iq.pl

pn., pt. 7.00-15.00, wt., śr., czw. 10.00-18.00

„Tango Corazon” – koncert Marcina Wyrostka i grupy Coloriage, 6.09, godz. 18.00, Rynek

 

Stare Miasto

Biblioteka Publiczna Gminy Stare Miasto, ul Główna 16, tel. 63 241 60 67, www.bibliotekast.pl

pn., wt., śr., pt. 9.00-17.00, czw. 12.00-15.00

Warsztaty papierniczo-drukarskie (dla szkół z terenu gminy) – 6 grup, od 12.09, godz. 9.00-15.00

Wystawa książek dla dzieci nagrodzonych przez Polską Sekcję IBBY oraz pokonkursowa wystawa pokazująca prace polskich ilustratorów, 6-30.09

 

Śrem

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Heliodora Święcickiego, ul. Kilińskiego 2, tel. 61 283 54 67, www.biblioteka.srem.pl

pn., wt., czw., pt. 9.00-18.00, śr. 11.00-15.00, druga i trzecia sob. m-ca 9.00-13.00

Obywatelska Pomoc Prawna – bezpłatne porady prawne dla mieszkańców gminy Śrem, 8.09, godz. 16.00-18.00

Klub Internetowy – kurs komputerowy dla dorosłych, 9 i 11.09, godz. 16.00-18.00

„Nasza jabłonka” – zajęcia plastyczne dla dzieci, 10.09, godz. 15.00, Filia Błociszewo

Zabawy i gry planszowe – dla dzieci, 11.09, godz. 15.00, Filia Pysząca

 

Września

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Dzieci Wrzesińskich 13, tel. 61 436 25 96, www.biblioteka.wrzesnia.pl

Wypożyczalnia dla dorosłych: pn.-pt. 9.00-17.00, sob. nieczynne; Oddz. dziecięcy: pn., wt., czw. 9.00-17.00, śr., pt. 9.00-15.00, sob. nieczynne

Spotkanie autorskie – gośćmi będą: prof. Jan Miodek, prof. Jerzy Bralczyk i prof. Andrzej Markowski. Rozmowę poprowadzi Mirosław Jadryszak, 10.09, godz. 18.00. Bilety w cenie 5zł można kupić tylko w siedzibie Biblioteki Publicznej przy ul. Dzieci Wrzesińskich 13

Wyniki wyszukiwania ({[{total}]})

brak wyników wyszukiwania

Newsletter

Zapisano adres do bazy.

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera.