Wykorzystujemy pliki cookies do zapamiętania ustawień i preferencji użytkownika. Więcej informacji znajdziesz w Polityce cookies. Jeśli się nie zgadzasz, możesz w swojej przeglądarce wyłączyć zgodę na ich przechowywanie.

{[{category.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej organizatorów

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
{[{category.name}]}
{[{tag.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej wydarzeń powiat{[{region.name}]}

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
Data
{[{month.name}]}
{[{day.name}]} {[{day.day}]}
« wcześniejsze daty dalsze daty »
{[{category.name}]} {[{tag.name}]} {[{place.name}]} {[{date.date_from}]} - {[{date.date_to}]} wyczyść

Kalendarium wydarzeń 31/10-6/11/2016

Buk

Biblioteka i Kino Miasta i Gminy, pl. Stanisława Reszki 29, tel./fax 61 814 07 61, www.bibliotekabuk.pl

pn.-śr., pt. 10.30-18.00, czw., sob. 8.00-15.00

Warsztaty edukacyjne chemiczno-fizyczne dla dzieci (obowiązują zapisy), 5.11, godz. 10.00, czytelnia

 

Chodzież

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Michalskiego, ul. Kościuszki 32, tel. 67 381 81 38, tel./fax 67 381 81 08, www.biblioteka-chodziez.pl

pn.-pt. 8.00-19.00, sob. 8.00-13.00

„Rozmowa przy stole” – wystawa fotografii Karola Habeta, czynna do 31.10, czytelnia MBP

 

Czarnków

Miejska Biblioteka Publiczna, pl. Wolności 5, tel. 67 255 27 73, www.mbpczarnkow.blox.pl

pn.-pt. 8.00-17.00, sob. 9.00-13.00

Spotkanie Bibliomolików – zajęcia biblioteczne dla dzieci w wieku 2-5 lat wraz z rodzicami, 2.11, godz. 10.00

Klub Odlotowych Czytelników: wspólne głośne czytanie z cyklu Podwieczorki z Książką, 3.11, godz. 16.00

 

Czempiń

Biblioteka Publiczna w Czempiniu im. Czesława Przygodzkiego, ul. Parkowa 2, tel. 65 282 61 03, www.biblioteka.czempin.pl

pn.-pt. 9.00-19.00

„Kocham Polskę” – konkurs plastyczny dla dzieci; szczegóły na stronie internetowej biblioteki, konkurs trwa do 4.11.

„Czytaj dużo będziesz wielki” – konkurs czytelniczy dla dzieci i młodzieży, regulamin na stronie internetowej biblioteki, do 22.12.

„Czytaj więcej” – konkurs czytelniczy dla dorosłych, regulamin na stronie internetowej biblioteki, do 22.12.

 

Czerwonak

Gminna Biblioteka Publiczna, os. 40-lecia PRL 7a, tel./fax 61 812 07 01, www.biblioteka.czerwonak.pl

pn., czw. 12.00-19.00, wt. 11.00-18.00, śr. 9.00-16.00, pt. 8.00-15.00, ostatnia sob. m-ca 8.00-14.00

Jesienna wystawa prac uczniów Szkoły Podstawowej w Owińskach, wykonanych pod kierunkiem Doroty Garczarek, czynna do 31.10, Filia w Owińskach

„Mój przyjaciel miś” – konkurs plastyczny dla przedszkolaków i uczniów klas 1-3 szkół podstawowych, szczegóły na stronie internetowej biblioteki, prace należy dostarczyć do 18.11.

„Wspomnienia z okazji 700-lecia Kicina” – konkurs na dziennik, pamiętnik lub wspomnienia z lat dawnych, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; termin dostarczania prac został przedłużony do 31.12.

 

Dopiewo

Gminna Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury, ul. Konarzewska 12, tel./fax 61 814 82 23, www.bibldop.pl

pn., wt., czw. 10.00-18.00, śr., pt. 8.00-15.00

„Straaasznie fajne Halloween” – zabawa dla dzieci (obowiązują zapisy), 31.10, godz. 17.00, sala GOK w Dopiewcu

 

Duszniki

Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury, ul. Jana Pawła II 8, tel./fax 61 291 94 16, www.bpicak.pl

pn. 8.00-16.00, wt., śr. 8.00-17.00, czw. 8.00-15.00, pt. 11.00-18.00

Festiwal „Chcemy Country” – I Ogólnopolski Przegląd Piosenki Country, 5.11. godz. 14.00, Sala CAK

 

Gniezno

Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna, ul. Staszica 12a, tel. 61 426 32 61, www.biblioteka.gniezno.pl

Biblioteka Główna, ul. Mieszka I 16, pn.-pt. 9.00-18.00, sob. 10.00-14.00; Wypożyczalnia dla Dzieci, ul. Mieszka I 15, pn., śr., pt. 9.00-17.00, wt., czw. 9.00-15.00, sob. 10.00-14.00

„James Bond na przyjęciu u Królowej Śniegu, czyli filmowe opowieści w bibliotece” – X Festiwal Filmowy „Offeliada”: „Rycerz filmowych bajek” – spotkanie dla dzieci przedszkolnych, 2.11, godz. 11.00, Filia nr 2, ul. Staszica 12a; „Filmowe rymowanki” – zajęcia dla dzieci ze szkół podstawowych, 3.11, godz. 11.00, Wypożyczalnia dla Dzieci, ul. Mieszka I 15; „Nakręć się na film” – turniej międzyszkolny dla gimnazjalistów, 4.11, godz. 11.00, Filia nr 2, ul. Staszica 12a

„Plakaty” – wystawa fotografii Jerzego Gozdowskiego (w ramach III Wielkopolskiego Festiwalu Fotografii im. Ireneusza Zjeżdżałki), czynna w terminie 18.10-20.11.

„Portret i nie tylko…” – wystawa 30 prac Piotra Serkowskiego, haftowanych krzyżykiem, czynna do 30.11, sala wystawowa im. Ludwika Krumreya, ul. Staszica 12a

 

Golina

Biblioteka Publiczna, pl. Kazimierza Wielkiego 12, tel. 63 241 81 21, www.golina.naszabiblioteka.com

pn.-śr., pt. 9.00-18.00, czw. 13.00-18.00

„Polskie tradycje świąt Bożego Narodzenia” – konkurs literacko-plastyczny (komiks) dla uczniów klas IV-VI, szczegóły na stronie internetowej biblioteki, prace należy dostarczyć do 23.11.

 

Gorzyce Wielkie

Gminna Biblioteka Publiczna w Ostrowie Wlkp. z s. w Gorzycach Wielkich, ul. Piaskowa 3, tel./fax 62 734 73 70, www.biblioteka-gorzyce.pl

pn., śr. 8.00-16.00, wt. 10.00-18.00, czw. 8.00-18.00, pt. 10.00-16.00

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek – zabawa dla dzieci w wieku 5-10 lat, 3.11, godz. 16.00-18.00

 

Gostyń

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Gostyniu, ul. Wrocławska 257, tel. 65 572 09 52, www.biblioteka.gostyn.pl

wt., śr. 11.00-18.00, czw. 9.00-18.00, pt. 8.00-18.00, sob. 9.00-14.00

„Z bliska” – wystawa fotografii Stanisława Szymkiewicza (w ramach III Wielkopolskiego Festiwalu Fotografii im. Ireneusza Zjeżdżałki), czynna do 14.11.

 

Kalisz

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka, ul. Łazienna 6, tel. 62 757 34 30, 757 22 88; fax 62 766 54 47, www.mbp.kalisz.pl

pn., wt., czw. 10.00-18.00, śr., pt. 8.00-15.00

„Czytamy i ilustrujemy bajki” – spotkania w Niepublicznym Przedszkolu Jacka i Agatki, grupa Czerwona – 3.11; grupa Niebieska – 4.11; organizator: Filia nr 2, ul. Serbinowska 25

Wystawa „45. rocznica śmierci Janiny Porazińskiej”, czynna 2-30.11, Filia nr 1 Oddział Dziecięcy, ul. Górnośląska 29

„W zaczarowanym świecie baśni” – wystawa dla dzieci, czynna 2.11-31.12, Filia nr 4, al. Wolności 27

Wystawa „100. rocznica śmierci Henryka Sienkiewicza”, czynna 2-30.11, Filia nr 16, ul. H. Sawickiej 15

Wystawa „W żółtych płomieniach liści” – 80. rocznica urodzin Agnieszki Osieckiej, czynna 7-31.10, Filia nr 3, ul. Krótka 3

Wystawa książek z okazji Światowego Dnia Zwierząt, czynna 3-31.10, Filia nr 1 Oddział Dziecięcy, ul. Górnośląska 29

Wystawa „Henryk Sienkiewicz – 100. rocznica śmierci” (w ramach obchodów Roku Henryka Sienkiewicza), czynna 3.10-30.11, Filia nr 2, ul. Serbinowska 25

Wystawa „80. rocznica urodzin Agnieszki Osieckiej”, czynna 3-31.10, Filia nr 16, ul. H. Sawickiej 15

Wystawa „Kronikarze piszą… Chrzest Polski”, czynna 3.10-31.12, Filia nr 5, ul. Złota 26-28

Wystawa „Pod lilii znakiem, żyj, rośnij, wierz” – z dziejów kaliskiego harcerstwa, czynna 9.09-15.11, Biblioteka Główna, ul. Legionów 66

Wystawa „Jesienne obrazy”, czynna 10.10-30.11, Filia nr 1, ul. Górnośląska 29

 

Kępno

Powiatowa Biblioteka Publiczna, ul. Sienkiewicza 26a, tel. 62 782 11 01, www.bibliotekakepno.pl

pn.-pt. 9.00-17.00, pierwsza i trzecia sob. m-ca 10.00-13.00

Wystawa fotografii Przemka Zimocha „Mój Woodstock – spełnienie marzeń” (w ramach III Wielkopolskiego Festiwalu Fotografii im. Ireneusza Zjeżdżałki), czynna do 16.11.

 

Kłecko

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Gnieźnieńska 8, tel./fax 61 427 01 40, www.bpklecko.naszabiblioteka.com

pn., śr., pt. 10.00-16.00, wt., czw. 10.00-19.00, 1 i 3 sob. m-ca 9.00-13.00

Kłeckie Czytanie „Quo Vadis”' Henryka Sienkiewicza, 5.11, godz. 16.00, sala MGOK

„Mój biblioteczny dzień” – zapisy na warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży – do 4.11.

Warsztaty kodowania w języku Scratch z wykorzystaniem robotów FINCH – dla dzieci w wieku 10-15 lat, zapisy do 20.11.

 

Koło

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Kolejowa 19, tel./fax 63 217 80 03, 217 80 02, www.biblioteka-kolo.pl

pn.-śr., pt. 8.00-18.00, czw. 10.30-15.00, sob. 9.00-14.00

„Królem kolorów jest czarny” – konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, szczegóły na stronie internetowej biblioteki, prace należy dostarczyć do 9.12, Filia dla Dzieci

„Najwierniejsi Przyjaciele” – konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży; szczegóły na stronie internetowej biblioteki, prace należy dostarczyć do 18.11.

„Ziemia Kolska” – turniej historyczny dla gimnazjalistów, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; zgłoszenia przyjmowane są do 25.11.

 

Kościan

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Tomaszewskiego, ul. Wrocławska 28b, tel. 65 512 00 40, 65 511 00 26, www.biblioteka.koscian.pl

pn.-śr., pt. 10.00-18.00, czw., sob. 8.00-15.00

Akademia Gier Planszowych – spotkanie informacyjno-organizacyjne, 5.11, godz. 11.00

 

Krotoszyn

Krotoszyńska Biblioteka Publiczna im. Arkadego Fiedlera, ul. Benicka 9, tel./fax 62 725 27 83, www.biblioteka.krotoszyn.pl

pn., wt., czw., pt. 10.00-19.00, śr. 13.00-19.00, sob. 9.00-13.00

Powiatowy Konkurs Czytelniczy „Henryk Sienkiewicz – życie i twórczość” – dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; zgłoszenia do 18.11.

 

Krzywiń

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Kasztelańska 1, tel./fax. 65 517 06 11, www.krzywin.eu.org

pn., pt. 9.00-18.00, wt. 9.00-16.00, śr. 9.00-17.00, czw. 9.00-15.00

Spotkania z grą słowną – scrabblami, dla dzieci i młodzieży, 4.11, godz. 16.30, Filia w Lubiniu

Puzzle-moja pasja” – wystawy mieszkanki DPS-u w Mościszkach, Filia w Bieżyniu

 

Książ Wielkopolski

Biblioteka Publiczna, ul. Wichury 11a, tel./fax 61 282 22 43, www.ck-ksiazwlkp.pl

pn.-pt. 10.00-18.00, sob. 9.00-13.00

„Oto ja” – konkurs plastyczny dla dzieci, które nie ukończyły 5 lat, regulamin na stronie internetowej biblioteki, prace należy złożyć do 7.11.

 

Kuślin

Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Leśna 13, tel. 61 447 30 89, www.biblioteka.kuslin.net

pn.-pt. 11.00-18.00

„Escape Room – zamknięci w bibliotece” – zabawa grupowa dla młodzieży do lat 16, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; start 3.11, godz. 11.00

 

Leszno

Miejska Biblioteka Publiczna im. St. Grochowiaka, ul. B. Chrobrego 3, tel. 65 520 53 55, www.mbpleszno.pl

pn.-śr., pt. 9.00-19.00, czw. 9.00-15.30, sob. 9.00-14.00

Spotkanie sekcji fotograficznej Uniwersytetu Trzeciego Wieku, 3.11, godz. 12.15

Koncert zespołu Mus Trio oraz saksofonisty Rafała Gubańskiego w ramach cyklu Biblioteka Jazzu, 4.11, godz. 20.00, „Galeria Lochy”

„Człowiek” – wystawa fotografii Andrzeja Przewoźnego (w ramach III Wielkopolskiego Festiwalu Fotografii im. Ireneusza Zjeżdżałki), czynna do 29.11.

Szkoła Reportażu – zajęcia doskonalące warsztat reporterski (bezpłatne, obowiązują zapisy), 4.11, godz. 17.00-20.30

Wystawa poświęcona księdzu Teodorowi Korczowi – czynna do 9.11, „Galeria Lochy”

 

Luboń

Biblioteka Miejska, ul. Żabikowska 42, tel./fax 61 813 09 72, www.biblub.com

pn.-śr. 11.00-19.00, czw.-sob. 9.00-15.00

Kino Kamera: Projekcje filmów oscarowych, 31.10, godz. 17.00; wstęp 5 zł

Wykład w ramach ULTW połączony ze śpiewem pieśni patriotycznych, prowadzenie: Wanda Suleja-Kot, 2.11, godz. 12.00

Szachy dla najmłodszych, 5.11, godz. 10.30

Wystawa dzieł Mieczysława Hofy, czynna do 5.11.

 

Lwówek

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. E. Sczanieckiej 56, tel. 61 441 40 55, www.biblioteka.lwowek.com.pl

pn.-śr., pt. 8.00-18.00, czw. 8.00-15.00

Wystawa malarstwa Katarzyny Kudełki, czynna w terminie: 3.10-4.11, sala czytelni

 

Miedzichowo

Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Poznańska 16, tel./fax 61 441 02 00, www.biblioteka-miedzichowo.pl

wt. 9.00-17.00, śr. 8.00-18.00, czw. 8.00-16.00, pn., pt. nieczynne

Wystawa malarstwa Ryszarda Pozdrowicza, czynna do 10.11.

 

Murowana Goślina

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Bonawentury Graszyńskiego, ul. Poznańska 16, tel. 61 892 36 27, www.biblioteka.murowana-goslina.pl

pn. 10.00-19.00, wt., czw. 10.00-18.00, śr. 8.00-15.00, pt. 8.00-14.00

„Himalaje” – wystawa fotograficzna Wojciecha Ogrodowczyka, czynna 7.09-31.10, sala sesyjna na parterze

 

Nowe Miasto

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Poznańska 8a, tel. 61 287 46 18, www.biblioteka-nowemiasto.pl

pn., śr.-pt. 10.00-18.00, wt. 9.00-15.00, sob. 9.00-13.00

Zabawy dla dzieci z okazji Halloween, 31.10, godz. 16.00, czytelnia BPG

„Nasz książkowy miś” – konkurs plastyczny dla przedszkolaków i ich rodziców, regulamin na stronie internetowej biblioteki, prace należy dostarczyć do 18.11.

 

Nowy Tomyśl

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna, ul. Witosa 8, tel. 61 442 12 70, www.bibliotekant.pl

pn., wt., czw., pt. 9.00-18.00, śr. 11.00-16.00, sob. 10.00-14.00

Wystawa malarstwa Barbary Wroniszewskiej-Wójcik i Grzegorza Skawińskiego, czynna do 10.11, Galeria na Piętrze

„7 Dekad Biblioteki” – obchody 70-lecia biblioteki w Nowym Tomyślu; szczegółowy program na stronie internetowej biblioteki, 17.03-25.11.

 

Oborniki

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Antoniego Małeckiego, ul. Kopernika 10, tel./fax 61 296 02 65, www.biblioteka.oborniki.pl

pn.-pt. 9.00-18.00, sob. 13.00

Koncert zespołu Chludowska Mazelonka, zorganizowany z okazji Święta Odzyskania Niepodległości, 4.11, godz. 18.00

Warsztaty z Mądrą Sową, 31.10; 3.11, godz. 15.30

„Podróże kolejowe z NKD” – konkurs plastyczny; szczegóły na stronie internetowej biblioteki, prace należy dostarczyć do 31.10.

 

Ostroróg

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Wroniecka 14, tel./fax 61 291 65 10, www.biblioteka.ostrorog.net

pn., śr. 8.00-15.00, wt. 8.00-17.00, czw. 8.00-16.00, pt. 8.00-18.00

„Najładniejszy zielnik Puszczy Noteckiej” – konkurs dla gimnazjalistów, szczegóły na stronie internetowej biblioteki, prace należy składać do 7.11.

 

Ostrowite

Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Zachodnia 3a, tel. 63 276 52 03, www.ostrowite.naszabiblioteka.com

pn., wt. 10.30-18.00, śr. 8.00-15.30, czw. nieczynne, pt. 11.00-18.30

„Jesienne bukiety i wianki” – konkurs florystyczny dla dzieci z klas 4-6, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 22.11.

 

Ostrów Wielkopolski

Biblioteka Publiczna im. St. Rowińskiego, ul. Wolności 2, tel./fax 62 737 47 00, www.biblioteka-ostrow.pl

pn., wt., czw., pt. 8.00-18.00, śr. 9.00-14.00, sob. 9.00-13.00

„Jan Paweł II – Totus Tuus” – wystawa prac artysty Czesława Wosia

 

Piła

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Pantaleona Szumana w Pile, ul. Mariana Buczka 14, tel. 67 351 79 03, 67 351 79 04, www.biblioteka.pila.pl

pn.-pt. 8.00-19.00, sob. 8.00-15.00; Oddz. dla Dzieci, pn.-pt. 8.00-18.00, sob. 8.00-15.00

Kolorowe podwieczorki – spotkanie z książką i wyobraźnią dla najmłodszych dzieci (do lat 5) oraz mamy i taty, 3.11, godz. 17.30, Gdzie: Filia nr 3, ul. Prusa 16

Karty na stół – turnieje brydżowe dla mieszkańców osiedla, 2.11, godz. 15.00, Filia nr 9, ul. Wenedów 8A

Książka jest O.K! – konkursy artystyczne: „Stwórz własną książkę” i „Tak Czytam!”, szczegółowe informacje na stronie internetowej biblioteki, termin nadsyłania prac do 15.11.

„Pejzaże i martwa natura” – wystawa malarstwa Bożeny Pudełko – Sekcja plastyczna „Plama” RCK Klub Seniora, Filia nr 4, al. Powstańców Wlkp. 62

Skarby z mojej komody: Malarstwo Teresy Piszel, Filia nr 6, ul. Królowej Jadwigi 17

 

Pleszew

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Słowackiego 19A, tel./fax 62 742 83 58, www.bppl.pl

pn., czw., pt. 9.00-18.00, wt. 9.00-19.00, śr. nieczynne, sob. 9.00-14.00

Spotkanie Klubu Modelarstwa Papierowego – dla uczniów szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych, 5.11, godz. 10.00, czytelnia naukowa

 

Pobiedziska

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Kostrzyńska 21, tel. 61 817 71 46, www.bppob.pl

pn., czw. 10.00-19.00, wt., pt. 10.00-16.00, śr. 8.00-16.00, pierwsza i ostatnia sob. m-ca 9.00-13.00

Klub Nowoczesnych Gier Planszowych „Planszoteka” – spotkania z grami, 3.11, godz. 16.00-18.00, Filia Biskupice; 4.11, godz. 15.00-17.00, Pobiedziska

 

Poznań

Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury, ul. Prusa 3, tel. 61 66 40 850, www.wbp.poznan.pl

pn., śr., pt. 9.00-16.00, wt., czw. 10.00-18.00

„Taki mały, taki duży może świętym być. Śladami bł. E. Bojanowskiego” – impreza krajoznawcza na trasie: Poznań – Luboń – Jaszkowo – Gostyń – Grabonóg – Poznań, 5.11, godz. 8.00; bilety w cenie: 35,00 zł do nabycia w Pracowni Krajoznawczej, ul. Kramarska 32

„Moja Wielkopolska 2016” – wystawa pokonkursowa, czynna do 20.11, galeria WBPiCAK, ul. Prusa 3

„Wielkopolska Press Photo” – konkurs dla wielkopolskich fotoreporterów, szczegóły na stronie internetowej biblioteki, prace należy dostarczyć do 31.10.

 

Biblioteka Raczyńskich, pl. Wolności 19, tel. 61 852 94 42, tel./fax 61 852 98 68, www.bracz.edu.pl

pn.-pt. 9.00-20.00, sob. 10.00-17.00

Wystawy: „Świat Dobrawy i Mieszka I” z okazji 50-lecia współpracy Brna i Poznania oraz 1050-lecia Chrztu Polski oraz „95 naj Biblioteki Jiřího Mahena w Brnie 1921–2016”, prezentująca informacje o breńskiej bibliotece, czynne w terminie 13.10-8.11, Galeria Atanazego, Al. Marcinkowskiego 23

 

Stare Miasto

Biblioteka Publiczna Gminy Stare Miasto, ul. Główna 16, tel. 63 241 60 67, bibliotekastaremiasto.pl

pn., wt., śr., pt. 8.00-18.00, czw. 10.00-18.00, sob. 10.00-14.00

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki – rozmowa o książce Joanny Jagiełły „Hotel dla twoich rzeczy”, 3.11, godz. 16.30

„Jednym słowem Ojczyzna” – I Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej dla szkół podstawowych i gimnazjów; szczegóły na stronie internetowej biblioteki, zapisy do 31.10.

Konkurs na recenzję/opis książki z dzieciństwa w ramach projektu „Czytasz....wiesz”, regulamin na stronie internetowej biblioteki, prace należy dostarczyć do 30.11.

 

Stęszew

Biblioteka Publiczna, ul. Rynek 22, tel. 61 813 40 92, www.biblioteka.steszew.pl

pn.-śr. 12.00-19.00, czw.-pt. 8.00-15.00, sob. 8.00-13.00

„Portret mojego misia” – konkurs plastyczny dla dzieci w wieku 5-8 lat, szczegóły na stronie internetowej biblioteki, prace należy dostarczyć do 18.11.

 

Suchy Las

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Szkolna 16, tel. 61 250 04 01, tel./fax 61 250 04 04, www.osrodekkultury.pl/biblioteka

pn.-pt. 9.00-18.00, ostatnia sob. m-ca 9.00-13.00

Głośne Czytanie Bajek – „Emila ze Smalandii” czytać będzie Piotr Witoń, 6.11, godz. 11.00; bezpłatne zaproszenia do odbioru w CKiBP

„Bajkowe inspiracje” – zajęcia manualne dla dzieci w wieku 6-10 lat, 31.10, godz. 15.00, filia Chludowo, ul. Szkolna 2; 4.11, godz. 15.30, filia Złotniki, ul. Żukowa 14

„Nie tylko misie” – zajęcia manualne dla dorosłych, 4.11, godz. 18.00, filia Złotniki, ul. Żukowa 14

Wystawa malarstwa Tadeusza Wieczorka „Rozmyślania malarskie”, czynna do 4.11, hol CKiBP

„Krajobrazy i przyroda Wielkopolski” – konkurs fotograficzny, szczegóły na stronie internetowej, prace należy dostarczyć do 31.10.

 

Swarzędz

Biblioteka Publiczna, os. Czwartaków 1, tel./fax 61 818 63 14, www.biblioteka.swarzedz.pl

pn. 11.00-20.00, wt.-czw. 10.00-18.00, pt. 8.00-16.00, pierwsza sob. m-ca 9.00-14.00

„Takie moje małe, życiowe kroczki” – wystawa malarstwa Marii Łbik, czynna do 31.10, czytelnia, os. Czwartaków 1

 

Szamotuły

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Edmunda Calliera, Rynek 10, tel./fax 61 292 13 61, tel. 61 292 11 43, www.biblioteka-szamotuly.pl

pn., śr., pt. 9.00-17.00, wt., czw. 9.00-15.00, pierwsza i trzecia sob. m-ca 9.00-13.00

Galeria Jednego Dzieła: obraz olejny Moniki Czepułkowskiej (Grupa Jakkolwiek), do 31.10.

 

Śrem

Biblioteka Publiczna im. Heliodora Święcickiego, ul. Grunwaldzka 10, tel. 61 283 54 67, www.biblioteka.srem.pl

pn. 11.00-15.00, wt.-pt. 10.00-19.00, sob. 9.00-13.00

TABLET-KI – zajęcia dla dzieci w wieku 8-12 lat, 2.11, godz. 17.00, mediateka

Czytamy przedszkolakom – głośne czytanie dla dzieci, 3.11, godz. 9.00 i 10.00; 4.11, godz. 9.30 i 11.00, wypożyczalnia dla dzieci

Zabawy i gry planszowe – zajęcia dla dzieci, 3.11, godz. 16.00, Filia Błociszewo

Spotkanie miłośników gier planszowych, 5.11, godz. 9.00-13.00, planszoteka

Kurs komputerowy dla dorosłych (zajęcia odpłatne), 3.11, godz. 16.00-18.00

Interaktywna wystawa „przeBUDOWA” – dla dzieci w wieku 3-11 lat, czynna do 31.03.2017, wstęp 5 zł; współorganizacja z Centrum Nowoczesności „Młyn Wiedzy” z Torunia

„Jak zmieniają się wielkopolskie biblioteki”, o aranżacjach i architekturze – wystawa fotografii, czynna w terminie 2-30.11.

 

Trzcianka

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Kazimiery Iłłakowiczówny, ul. Sikorskiego 22, tel./fax 67 216 33 59, www.biblioteka-trzcianka.pl

pn.-pt. 8.00-19.00, sob. 8.00-15.00

„Misiolandia” – spotkania dla dzieci w wieku 3-5 lat wraz z rodzicami, 31.10, godz. 10.30-11.30

W świecie baśni, bajki i legendy – cykl zajęć z grupami „0”, 31.10; 2-3.11, godz. 8.00

W to mi graj! – gry planszowe w Bibliotece, 2.11, godz. 16.00

Mamoteka – miejsce spotkań rodziców i dzieci, 4.11, godz. 10.00

XBOX Play, 5.11, godz. 11.00

„Wyjście z cienia” – VI Ogólnopolski Konkurs Recytatorski im. Romana Brandstaettera; szczegóły na stronie internetowej biblioteki, zgłoszenia należy nadsyłać do 12.11.

 

Trzcinica

Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Szkolna 2c, tel. 62 332 20 83, www.biblioteka.trzcinica.com.pl

pn.-pt. 8.00-17.00

„Czwartkowe spotkania z książką” dla dzieci z klas I-III, 3.11, godz. 16.00

Wystawa „Dwory, zamki, pałace w Wielkopolsce”, czynna do 31.12, hall biblioteki

 

Wągrowiec

Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Średnia 18, tel. 67 26 20 068, 725 255 955, www.mbp.wagrowiec.eu

pn., wt., czw., pt. 8.00-17.00, śr. 8.00-18.00, sob. 9.00-13.00

„Namaluj wiersz Jana Brzechwy” – konkurs plastyczny dla dzieci, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do Filii nr 1 Biblioteki na Osiedlu Wschód 6 w terminie do 4.11.

Konkurs na zakładkę do książki z okazji Narodowego Święta Niepodległości, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 31.10.

 

Witkowo

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Powstańców Wlkp. 17a, tel./fax 61 477 81 62, www.biblioteka-witkowo.com.pl

pn., śr., pt. 11.00-18.00, wt., czw., sob. 8.00-14.00

Poranki w Bibliotece – dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, 5.11, godz. 11.00-13.00, czytelnia biblioteki

 

Wolsztyn

Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Gajewskich, tel. 68 347 26 30, www.bibliotekawolsztyn.pl

pn.-śr., pt. 8.00-18.00, czw. 8.00-16.00, sob. 9.00-13.00

„Moda na czytanie. Czytanie łączy pokolenia” – Akcja promująca czytelnictwo, 3.11, godz.10.00; współorganizacja: Gimnazjum nr 1 w Wolsztynie

Spotkanie z poezją Bogumiły Konstancji Załęskiej, 4.11, godz. 16.30

„Moje marzenie” – wystawa fotografii Renaty Zielińskiej

Cykl zajęć z biblioterapii, 2.11, godz. 8.00-9.00, Szkoła Specjalna nr 4; 3.11, godz. 8.00-9.00, DPS Wolsztyn

 

Zbąszyń

Biblioteka Publiczna, ul. 17 Stycznia 59, tel. 693 29 10 55, www.biblioteka.zbaszyn.pl

pn., wt., czw., pt. 9.00-19.00, śr. 11.00-16.00, sob. 9.00-13.00

Odsłony Teatru „S” – fotografie, filmy i anegdoty, ze spektakli, prób i przedsięwzięć teatralnych, z ostatnich lat działalności zbąszyńskiej sceny plastycznej, wernisaż Wystawy fotograficznej 4.11, godz. 18.00; wystawa czynna do 31.12.

 

Zduny

Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta, ul. Sienkiewicza 9, tel./fax 62 721 51 72, www.biblioteka.zduny.pl

pn.-pt. 10.00-18.00, sob. 9.00-12.00

Wystawa fotograficzna „Portrety”, Klub filmowo-fotograficzny PsychoFlash

 

Złotów

Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida, ul. Grochowskiego 17, tel./fax 67 263 20 00, www.biblioteka-zlotow.pl

pn.-pt. 8.00-18.00, sob. 8.00-13.00

„Nie puść życia z dymem” – konkurs literacki dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz dorosłych, regulamin na stronie internetowej biblioteki; termin nadsyłania prac do 10.11.

Oseskowy Klubik Bajkowy – zajęcia dla dzieci w wieku 3-6 lat, 2.11, godz. 15.30

„Kolejowe impresje” – wystawa fotografii Piotra Chamczyka (w ramach Festiwalu Fotograficznego im. Ireneusza Zjeżdżałki)

 

Wyniki wyszukiwania ({[{total}]})

brak wyników wyszukiwania

Newsletter

Zapisano adres do bazy.

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera.