Wykorzystujemy pliki cookies do zapamiętania ustawień i preferencji użytkownika. Więcej informacji znajdziesz w Polityce cookies. Jeśli się nie zgadzasz, możesz w swojej przeglądarce wyłączyć zgodę na ich przechowywanie.

{[{category.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej organizatorów

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
{[{category.name}]}
{[{tag.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej wydarzeń powiat{[{region.name}]}

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
Data
{[{month.name}]}
{[{day.name}]} {[{day.day}]}
« wcześniejsze daty dalsze daty »
{[{category.name}]} {[{tag.name}]} {[{place.name}]} {[{date.date_from}]} - {[{date.date_to}]} wyczyść

Kalendarium wydarzeń 3-9/10/2016

Borek Wielkopolski

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Powstańców Wlkp. 4, tel. 65 571 61 50, www.biblioteka.borekwlkp.pl

pn. 10.00-18.00, wt., pt. 11.00-18.00, śr., czw. 9.00-16.00

„Amazonia na wariackich papierach” – spotkanie z podróżnikiem Emilem Wittem, 4.10, godz. 10.00, czytelnia

Gminny konkurs plastyczny na ilustracje do książki „W pustyni i w puszczy” Henryka Sienkiewicza – dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych; szczegóły na stronie internetowej biblioteki, prace należy dostarczyć do 28.10.

 

Chodzież

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Michalskiego, ul. Kościuszki 32, tel. 67 381 81 38, tel./fax 67 381 81 08, www.biblioteka-chodziez.pl

pn.-pt. 8.00-19.00, sob. 8.00-13.00

„PoDrodze Azja – Jak Mały Fiat podbił Azję” – spotkanie z Arkadym Pawłem Fiedlerem, 3.10, godz. 17.00, czytelnia

„Rozmowa przy stole” – wystawa fotografii Karola Habeta, czynna do 31.10, czytelnia MBP

 

Czarnków

Miejska Biblioteka Publiczna, pl. Wolności 5, tel. 67 255 27 73, www.mbpczarnkow.blox.pl

pn.-pt. 8.00-17.00, sob. 9.00-13.00

Spotkanie Bibliomolików – zajęcia biblioteczne dla dzieci w wieku 2-5 lat wraz z rodzicami, 5.10, godz. 10.00

Powiatowy Konkurs Poetycki „Słowa, słówka...”; szczegóły na stronie internetowej biblioteki, termin nadsyłania wierszy do 3.10.

 

Czempiń

Biblioteka Publiczna w Czempiniu im. Czesława Przygodzkiego, ul. Parkowa 2, tel. 65 282 61 03, www.biblioteka.czempin.pl

pn.-pt. 9.00-19.00

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki – rozmowa o książce Iwony Menzel „W poszukiwaniu zapachu snów”, 5.09, godz.18.00

„Czytaj dużo będziesz wielki” – konkurs czytelniczy dla dzieci i młodzieży, regulamin na stronie internetowej biblioteki, do 22.12.

„Czytaj więcej” – konkurs czytelniczy dla dorosłych, regulamin na stronie internetowej biblioteki, do 22.12.

 

Czerniejewo

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Ks. Prymasa St. Wyszyńskiego 6, tel. 61 429 13 43, 61 429 13 28, www.biblioteka.czerniejewo.pl

pn., pt. 10.00-18.00, wt., czw. 9.00-15.00, śr. 8.00-16.00

Wycieczka w ramach projektu „Wielkopolska – tak blisko, a tak daleko...”: Teatr Muzyczny w Poznaniu, w tym spektakl „Zakonnica w przebraniu”, 8.10; współorganizacja: Towarzystwo Przyjaciół Żydowa, szczegółowe informacje i zapisy w bibliotece (także w Żydowie)

 

Czerwonak

Gminna Biblioteka Publiczna, os. 40-lecia PRL 7a, tel./fax 61 812 07 01, www.biblioteka.czerwonak.pl

pn., czw. 12.00-19.00, wt. 11.00-18.00, śr. 9.00-16.00, pt. 8.00-15.00, ostatnia sob. m-ca 8.00-14.00

„Jesień Kubusia Puchatka” – teatrzyk dla dzieci, 5.10, filia Bolechowo – godz. 10.00; filia Koziegłowy – godz. 12.00; filia Owińska – godz. 17.00; wstęp: 3 zł

„Ostrów Lednicki – miejsce chrztu księcia Mieszka I” – wystawa, czynna 3.09-3.10, Filia w Koziegłowach, ul. Piłsudskiego 3

 

Dopiewo

Gminna Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury, ul. Konarzewska 12, tel./fax 61 814 82 23, www.bibldop.pl

pn., wt., czw. 10.00-18.00, śr., pt. 8.00-15.00

„Od Ordonki do Opery” – koncert w wykonaniu artystów Teatru Wielkiego w Poznaniu w Klubie Seniora Promyk z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych, 3.10, godz. 17.00, sala biblioteczna, ul. Szkolna 21

 

Golina

Biblioteka Publiczna, pl. Kazimierza Wielkiego 12, tel. 63 241 81 21, www.golina.naszabiblioteka.com

pn.-śr., pt. 9.00-18.00, czw. 13.00-18.00

Akademia Malucha – spotkanie dla dzieci w wieku do 6 lat i ich rodziców, 3.10, godz. 16.30

 

Gostyń

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Gostyniu, ul. Wrocławska 257, tel. 65 572 09 52, www.biblioteka.gostyn.pl

wt., śr. 11.00-18.00, czw. 9.00-18.00, pt. 8.00-18.00, sob. 9.00-14.00

Spotkanie autorskie z Kazimierzem Szymeczko, autorem książek dla dzieci i młodzieży, 4.10, godz. 9.00, sala odczytowa biblioteki

„Chwytając chwile” – wystawa fotografii Ryszarda Galona, czynna do 8.10, „Galeria w ramach”

 

Kalisz

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka, ul. Łazienna 6, tel. 62 757 34 30, 757 22 88; fax 62 766 54 47, www.mbp.kalisz.pl

pn., wt., czw. 10.00-18.00, śr., pt. 8.00-15.00

Wystawa „Kronikarze piszą… Chrzest Polski”, czynna 3.10-31.12, Filia nr 5, ul. Złota 26-28

Wystawa „Pod lilii znakiem, żyj, rośnij, wierz” – z dziejów kaliskiego harcerstwa, czynna 9.09-15.11, Biblioteka Główna, ul. Legionów 66

 

Kłecko

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Gnieźnieńska 8, tel./fax 61 427 01 40, www.bpklecko.naszabiblioteka.com

pn., śr., pt. 10.00-16.00, wt., czw. 10.00-19.00, 1 i 3 sob. m-ca 9.00-13.00

„Mój biblioteczny dzień” – zapisy na warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży – do 4.11.

 

Koło

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Kolejowa 19, tel./fax 63 217 80 03, 217 80 02, www.biblioteka-kolo.pl

pn.-śr., pt. 8.00-18.00, czw. 10.30-15.00, sob. 9.00-14.00

Akademia Plastyki – bezpłatne spotkania dla 6-9 latków; w programie: malowanie, rysowanie, lepienie, ćwiczenia plastyczne, 3.10, godz. 16.00-17.30

Zajęcia z elementami biblioterapii – bezpłatne spotkania dla 6-9 latków; w programie: głośne czytanie, zajęcia biblioterapeutyczne, zajęcia manualne, zabawy ruchowe m.in. zabawy chustą KLANZY, 7.10, godz. 15.30-17.30

„Dziad z workiem” – konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży; regulamin na stronie internetowej biblioteki, prace należy dostarczyć do 14.10.

 

Kościan

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Tomaszewskiego, ul. Wrocławska 28b, tel. 65 512 00 40, 65 511 00 26, www.biblioteka.koscian.pl

pn.-śr., pt. 10.00-18.00, czw., sob. 8.00-15.00

Klub Trąbka Bombka – zajęcia dla dzieci, 4.10, godz. 10.00, Oddział Dla Dzieci

 

Krzemieniewo

Centrum Kultury i Biblioteka, ul. Zielona 6, tel. 65 536 06 77, www.gck.krzemieniewo.pl

pn.-pt. 8.00-16.00

„Czytanie to klucz do wyobraźni” – konkurs głośnego czytania dla uczniów klas II-VI szkół podstawowych; szczegóły na stronie internetowej biblioteki; termin zgłoszeń do 10.10.

 

Leszno

Miejska Biblioteka Publiczna im. St. Grochowiaka, ul. B. Chrobrego 3, tel. 65 520 53 55, www.mbpleszno.pl

pn.-śr., pt. 9.00-19.00, czw. 9.00-15.30, sob. 9.00-14.00

Spotkanie autorskie z Hanną Kowalewską, poetką i prozatorką, 4.10, godz. 17.00, „Galeria Lochy”

Dziecięce spotkania z fotografią – warsztaty dla dzieci i młodzieży, 5.10, godz. 17.00, „Galeria Lochy”

„Generałowa Jadwiga Zamoyska” – spotkanie z dr Magdaleną Szkopek-Bieniaś z Biblioteki Kórnickiej, prowadzenie: Maria Łączkowska z Radia EMAUS, 6.10, godz. 17.00

Biblioteka Jazzu: Koncert zespołu Sunday Morning, 7.10, godz. 20.00, „Galeria Lochy”

Młodzieżowy Klub Książki – rozmowa o książce G. Zevin, „Zapomniałam, że Cię kocham”, 8.10, godz. 11.00

Wystawa jazzowa ze zbiorów Jerzego Reicha. Kolekcja plakatów z kultowych, polskich festiwali jazzowych (Jazz Jamboree, Złota Tarka), czynna do 10.10, „Galeria za Regałami”

„Polska Szkoła Ilustracji 1960-1980” – wystawa ilustracji do książek dla dzieci, czynna 15.09-20.10, „Galeria Recto Verso”, „Galeria Lochy”

 

Luboń

Biblioteka Miejska, ul. Żabikowska 42, tel./fax 61 813 09 72, www.biblub.com

pn.-śr. 11.00-19.00, czw.-sob. 9.00-15.00

Kino Kamera: Projekcje filmów oscarowych, 3.10, godz. 17.00; wstęp 5 zł

„Nie wszystko bajka… o wszystkim, co wiemy i czego nie wiemy o dziejach ziemi lubońskiej” – wykłady poprowadzi Izabella Szczepaniak, 4.10, godz. 17.00; wstęp wolny

„Śpiewać każdy może” – wspólne muzykowanie, 5.10, godz. 17.00

Cały Luboń czyta dzieciom – najpiękniejsze bajki dzieciom czytać będzie Rada Młodzieżowa Miasta Luboń, 7.10, godz. 12.00

„Troskliwe misie” – spektakl dla dzieci w wykonaniu teatru Fantazja, 8.10, godz. 12.00; wstęp 5 zł

 

Lwówek

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. E. Sczanieckiej 56, tel. 61 441 40 55, www.biblioteka.lwowek.com.pl

pn.-śr., pt. 8.00-18.00, czw. 8.00-15.00

Spotkanie Klubu Maluszka, 3.10, godz. 11.30

Biblioteczny Klub Podróżnika: „Maluchem przez Afrykę” – spotkanie z Arkadym Fiedlerem, 4.10, godz. 18.00; wstęp wolny

„Biblioteka smaków” – otwarcie jesiennego sezonu czytelniczego, w programie m.in.: nowości wydawnicze, wystawa produktów regionalnych, degustacje kawy i herbaty, 3-21.10.

Wystawa malarstwa Katarzyny Kudełki, czynna w terminie: 3.10-4.11, sala czytelni

 

Miedzichowo

Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Poznańska 16, tel./fax 61 441 02 00, www.biblioteka-miedzichowo.pl

wt. 9.00-17.00, śr. 8.00-18.00, czw. 8.00-16.00, pn., pt. nieczynne

„Stefcia w pogoni za miłością” – spektakl Grupy Teatralnej „Baj” w reżyserii Piotra Witonia, 5.10, godz. 18.00, sala wiejska w Bolewicach

 

Murowana Goślina

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Bonawentury Graszyńskiego, ul. Poznańska 16, tel. 61 892 36 27, www.biblioteka.murowana-goslina.pl

pn. 10.00-19.00, wt., czw. 10.00-18.00, śr. 8.00-15.00, pt. 8.00-14.00

„Himalaje” – wystawa fotograficzna Wojciecha Ogrodowczyka, czynna 7.09-31.10, sala sesyjna na parterze

 

Nowy Tomyśl

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna, ul. Witosa 8, tel. 61 442 12 70, www.bibliotekant.pl

pn., wt., czw., pt. 9.00-18.00, śr. 11.00-16.00, sob. 10.00-14.00

Nowotomyskie Piętro Wyrazów Literackich: „Co nam w duszy gra… u progu jesieni” – wieczór z udziałem: Katarzyny Mrozik-Stefańskiej, Doroty Nowak, Anny Nowaczyk, Kingi Weroniki de Walla, Rafała Putza, Roberta Jędrzejczaka i Mariana Zioma Ziomkowskiego, ilustracja muzyczna: Anna Osses (skrzypce). Gość wieczoru: Marek Czuku, 6.10, godz. 18.00

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki: rozmowa o książce Magdaleny Kordel „Wymarzony czas”, 4.10, godz. 18.00

„...po naszych przodkach” – wystawa zbiorów Edwarda Kupca – znalezisk nie tylko numizmatycznych i falerystycznych z terenu naszej gminy, czynna do 8.10, Galeria na Piętrze

„7 Dekad Biblioteki” – obchody 70-lecia biblioteki w Nowym Tomyślu; szczegółowy program na stronie internetowej biblioteki, 17.03-25.11.

 

Oborniki

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Antoniego Małeckiego, ul. Kopernika 10, tel./fax 61 296 02 65, www.biblioteka.oborniki.pl

pn.-pt. 9.00-18.00, sob. 13.00

„Z poezją i muzyką przez wieki” – wieczór poetycko-muzyczny zorganizowany przez Towarzystwo Literackie Poetycki Wędrowiec, 7.10, godz. 18.00

„Podróże kolejowe z NKD” – konkurs plastyczny; szczegóły na stronie internetowej biblioteki, prace należy dostarczyć do 31.10.

„Muzyczne pejzaże” – finisaż wystawy Macieja Markiewicza, 4.10, godz. 18.00

 

Ostrowite

Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Zachodnia 3a, tel. 63 276 52 03, www.ostrowite.naszabiblioteka.com

pn., wt. 10.30-18.00, śr. 8.00-15.30, czw. nieczynne, pt. 11.00-18.30

„Nieznane a piękne miejsce powiatu słupeckiego” – konkurs plastyczny dla uczniów klas IV-VI, regulamin na stronie internetowej biblioteki; termin składania prac do 11.10.

 

Ostrów Wielkopolski

Biblioteka Publiczna im. St. Rowińskiego, ul. Wolności 2, tel./fax 62 737 47 00, www.biblioteka-ostrow.pl

pn., wt., czw., pt. 8.00-18.00, śr. 9.00-14.00, sob. 9.00-13.00

„Bohaterowie bajek Vàclava Čtvrtek’a” – konkurs plastyczny dla dzieci, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 25.10 do Filii nr 7 dla Dzieci i Młodzieży, ul. Królowej Jadwigi 3

„Opowiedz mi bajkę” – konkurs literacki dla dzieci, szczegóły na stronie internetowej biblioteki, prace należy dostarczyć do 12.10.

 

Piła

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Pantaleona Szumana w Pile, ul. Mariana Buczka 14, tel. 67 351 79 03, 67 351 79 04, www.biblioteka.pila.pl

pn.-pt. 8.00-19.00, sob. 8.00-15.00; Oddz. dla Dzieci, pn.-pt. 8.00-18.00, sob. 8.00-15.00

Książka jest O.K! – konkursy artystyczne: „Stwórz własną książkę” i „Tak Czytam!”, szczegółowe informacje na stronie internetowej biblioteki, termin nadsyłania prac do 15.11.

„Matki wariatki” – spotkania dorosłych czytelniczek, 4.10, godz. 17.00, Filia nr 9, ul. Wenedów 8A

Trzy kwadranse z książką i kredką – popołudniowe zajęcia literacko-plastyczne dla dzieci z osiedla, 4.10, godz. 16.00, Filia nr 1, ul. Ludowa 11

Baśniowy Jadwiżyn – zajęcia interaktywne dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat i rodziców, 4.10, godz. 17.00, Filia nr 6, ul. Królowej Jadwigi 17

Karty na stół – turnieje brydżowe dla mieszkańców osiedla, 5.10, godz. 15.00, Filia nr 9, ul. Wenedów 8A

Głośne czytanie na zaczarowanym dywanie – zajęcia interaktywne z książką dla dzieci w wieku 7-10 lat, 5.10, godz. 16.00, Filia nr 8, ul. Andersa 10

Rodzinne popołudnia z Misiem – ciekawe spotkania z książką dla dzieci w wieku do 6 lat z rodzicami, 5.10, godz. 17.00, Oddział dla Dzieci, ul. Buczka 14

Kolorowe podwieczorki – spotkanie z książką i wyobraźnią dla najmłodszych dzieci (do lat 5) oraz mamy i taty, 6.10, godz. 17.30, Filia nr 3, ul. Prusa 16

Twórczy Papier – zajęcia literacko-plastyczne dla dzieci z osiedla w wieku 7-10 lat, 6.10, godz. 15.15, Filia nr 7, al. Poznańska 91

Spotkanie autorskie z Filipem Springerem i rozmowa o książce „Miasto Archipelag. Polska mniejszych miast” z autorem, 7.10, godz. 18.00, Biblioteka Główna

Galeria Czytelników: Wystawa wycinanki krajobrazowej Renaty Kopić-Sądel, Filia nr 3, ul. Prusa 16

„Trendy babcia i cool dziadek” – wystawa malarstwa seniorów z RCK Fabryka Emocji Klub Seniora, Filia nr 4, al. Powstańców Wlkp. 62

Skarby z mojej komody: Malarstwo Teresy Piszel, Filia nr 6, ul. Królowej Jadwigi 17

 

Pleszew

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Słowackiego 19A, tel./fax 62 742 83 58, www.bppl.pl

pn., czw., pt. 9.00-18.00, wt. 9.00-19.00, śr. nieczynne, sob. 9.00-14.00

Warsztaty bajkoterapii z Anną Sabiłło, organizowane w ramach Akademii Biblioterapeutycznej, 4.10, godz. 10.30

Biblioteczna Akademia Rozmaitości: „Barwy i odcienie gwary wielkopolskiej” – wykład Juliusza Kubla, 5.10, godz. 17.00

Warsztaty oratorskie dla uczestników konkursu „Ulubiona Książka Licealisty” poprowadzi Anna Bogacz, rzecznik prasowy UMiG, 6.10, godz. 14.00

Spotkanie Klubu Modelarstwa Papierowego – dla uczniów szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych, 8.10, godz. 10.00, czytelnia naukowa

 

Pobiedziska

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Kostrzyńska 21, tel. 61 817 71 46, www.bppob.pl

pn., czw. 10.00-19.00, wt., pt. 10.00-16.00, śr. 8.00-16.00, pierwsza i ostatnia sob. m-ca 9.00-13.00

Warsztaty szachowe dla dzieci, prowadzone przez Michała Szymenderskiego (odpłatne), 3.10, godz. 17.00

Zajęcia z konstruowania treści legend za pomocą klocków LEGO – dla dzieci w wieku 7-10 lat, 4.10, godz. 14.30, Oddział dla dzieci, ul. Jagiełły 25

Klub Nowoczesnych Gier Planszowych „Planszoteka” – spotkania z grami, 7.10, godz. 15.00-17.00; Filia Biskupice, 6.10, godz. 16.00-18.00; Filia Pomarzanowice, 4.10, godz. 15.00-16.30

 

Poznań

Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury, ul. Prusa 3, tel. 61 66 40 850, www.wbp.poznan.pl

pn., śr., pt. 9.00-16.00, wt., czw. 10.00-18.00

„Tak malarz maluje, jak mu moda nakazuje” – impreza wyjazdowa na trasie: Poznań – Pyzdry – Dobrzyca – Jarocin – Mączniki – Poznań, 8.10, zbiórka: Plac Mickiewicza, godz. 8.00; Bilety 40,- zł do nabycia w Pracowni Krajoznawczej, ul. Kramarska 32 w Poznaniu

 

Puszczykowo

Biblioteka Miejska im. Małgorzaty Musierowicz – Centrum Animacji Kultury, Rynek 15, tel./fax 61 819 46 49, www.biblioteka.iq.pl

pn., pt. 7.00-15.00, wt.-czw. 10.00-18.00, sob. 9.00-13.00

Inauguracja Akademii Seniora: „Rola seniora w mieście” – wykład prof. dr. hab. Henryka Mruka oraz wystawa fotograficzna studentów AS, 3.10, godz. 18.00

Klub Kostki Rubika Puszczykowo – pierwsze spotkanie dla dzieci, młodzieży i dorosłych, 5.10, godz. 17.00

 

Rawicz

Rawicka Biblioteka Publiczna, ul. Targowa 1, tel. 65 545 20 04, www.biblioteka.rawicz.pl

pn.-śr., czw. 8.00-19.00, czw. 8.00-15.00, sob. 8.00-13.00

„Przyjaciółki z Wenus” – komedia muzyczna, spektakl w wykonaniu Joanny Potkowskiej, Maji Pszczoły i Ewy Staroń, 9.10, godz. 17.00, Kawiarnia Artystyczna „W Starym Kinie”, wstęp bezpłatny; współorganizacja z Domem Kultury

 

Rokietnica

Biblioteka Gminna im. Marii Konopnickiej, ul. Pocztowa 8, tel./fax 61 814 52 12, www.bibrok.neostrada.pl

pn., śr. 8.00-20.00, wt., czw., pt. 12.00-20.00

„Syrenka Arielka” – spektakl dla dzieci w wykonaniu Teatru Fantazja, 9.10, godz. 10.30, hala sportowa Rokietnickiego Ośrodka Sportu, ul. Szamotulska 29; współorganizacja: GOK, wstęp wolny

 

Stare Miasto

Biblioteka Publiczna Gminy Stare Miasto, ul. Główna 16, tel. 63 241 60 67, bibliotekastaremiasto.pl

pn., wt., śr., pt. 8.00-18.00, czw. 10.00-18.00, sob. 10.00-14.00

„DieteTYCZKA, czyli skok po zdrowie dla twojego dziecka”: konsultacje z fizjoterapeutą Katarzyną Ślugaj (obowiązują zapisy), 3.10, godz. 16.00

Noc w Bibliotece z Marcinem Pałaszem (obowiązują zapisy), 7.10, godz. 19.00-23.00

Konkurs na recenzję/opis książki z dzieciństwa w ramach projektu „Czytasz....wiesz”, regulamin na stronie internetowej biblioteki, prace należy dostarczyć do 30.11.

 

Suchy Las

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Szkolna 16, tel. 61 250 04 01, tel./fax 61 250 04 04, www.osrodekkultury.pl/biblioteka

pn.-pt. 9.00-18.00, ostatnia sob. m-ca 9.00-13.00

„Biblioteka Wyobraźni” – wystawa książek artystycznych wykonanych przez dzieci podczas warsztatów twórczych oraz prace artystów: Joanny Buczak, Stanisławy Kumorek, Anny Sieńkowskiej, Elżbiety Szymańczuk, Tadeusza Wieczorka oraz Krzysztofa Wosika, wernisaż 3.10, godz. 11.00, hol CKiBP; wystawa czynna do 10.10.

„Bajkowe inspiracje” – zajęcia manualne dla dzieci w wieku 6-10 lat, 3.10, godz. 15.00, filia Chludowo, ul. Szkolna 2

„Nie tylko misie” – zajęcia manualne dla dorosłych, 7.10, godz. 18.00, filia Złotniki, ul. Żukowa 14

„Seks dla opornych” – spektakl w wykonaniu aktorów: Marii Pakulnis i Mirosława Kropielnickiego, w reżyserii Bożeny Borowskiej, 8.10, godz. 18.00, sala widowiskowa CKiBP; bilety 50 zł/40 zł

„Tajemnica diamentów” – głośne czytanie bajek, 9.10, godz. 11.00; bezpłatne zaproszenia do odebrania w bibliotece

„Krajobrazy i przyroda Wielkopolski” – konkurs fotograficzny, szczegóły na stronie internetowej, prace należy dostarczyć do 30.10.

 

Swarzędz

Biblioteka Publiczna, os. Czwartaków 1, tel./fax 61 818 63 14, www.biblioteka.swarzedz.pl

pn. 11.00-20.00, wt.-czw. 10.00-18.00, pt. 8.00-16.00, pierwsza sob. m-ca 9.00-14.00

„Takie moje małe, życiowe kroczki” – wernisaż wystawy malarstwa Marii Łbik, 3.10, godz. 18.00, czytelnia, os. Czwartaków 1

„Amazonia na wariackich papierach” – spotkanie z podróżnikiem Emilem Wittem, 6.10, godz. 10.00, czytelnia, os. Czwartaków 1

„Wspomnienia z wakacji” – wystawa prac dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4, czynna do 14.10, Oddział dla Dzieci i Młodzieży

 

Szamotuły

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Edmunda Calliera, Rynek 10, tel./fax 61 292 13 61, tel. 61 292 11 43, www.biblioteka-szamotuly.pl

pn., śr., pt. 9.00-17.00, wt., czw. 9.00-15.00, pierwsza i trzecia sob. m-ca 9.00-13.00

Konkurs plastyczny dla dzieci na tort urodzinowy dla biblioteki; szczegóły na stronie internetowej biblioteki, prace należy dostarczyć do 14.10.

Konkursy z okazji 70-lecia Biblioteki: fotograficzny, plastyczny i poetycki; szczegóły na stronie internetowej biblioteki, prace należy dostarczyć do 14.10; współorganizacja z Grupą Jakkolwiek

 

Śrem

Biblioteka Publiczna im. Heliodora Święcickiego, ul. Grunwaldzka 10, tel. 61 283 54 67, www.biblioteka.srem.pl

pn. 11.00-15.00, wt.-pt. 10.00-19.00, sob. 9.00-13.00

„Karawana opowieści” – baśnie polskie opowiada Szymon Góralczyk, 3.10, godz. 10.00, sala animacji

„Bajki śpiewające” – zajęcia ruchowe dla dzieci w wieku 2-4 lat, 3.10, godz. 11.00, mediateka/sala audio

„Wesołe muchomory” – zajęcia plastyczne dla dzieci i młodzieży, 3.10, godz. 16.00, Filia Pysząca

List do Pani Jesień – zajęcia dla dzieci, 4.10, godz. 8.00, Filia Błociszewo – OP Krzyżanowo

Literackie Poranki Malucha – dla dzieci od 1 do 3 lat, 4.10, godz. 11.00, wypożyczalnia dla dzieci

Relaksowo-rozrywkowo – zajęcia edukacyjno-biblioteczne dla dzieci szkolnych, 4.10, godz. 15.00, Filia Przy Moście

Światowy Dzień Zwierząt – zabawy dla dzieci i młodzieży, 4.10, godz. 16.00, Filia Niesłabin

Warsztaty artystyczne (prowadzi Elżbieta Krygowska-Butlewska), 5.10, godz. 9.00 – dla dzieci z Katolickiej SP; godz. 11.00 – dla dzieci z SP w Brodnicy, sala animacji

TABLET-KI – zajęcia dla dzieci w wieku 8-12 lat, 5.10, godz. 17.00, mediateka

„BOOK Szpan” – rozmowy o książkach, spotkanie młodzieży, 5.10, godz. 16.30, wypożyczalnia dla młodzieży

Warsztaty teatralne dla dzieci (zajęcia odpłatne), 6.10, godz. 15.30, sala animacji

Kurs komputerowy dla dorosłych (zajęcia odpłatne), 6.10, godz. 16.00-18.00

Turniej FIFA 16 – dla dzieci i młodzieży, 6.10, godz. 16.00, mediateka

Zabawy i gry planszowe – dla dzieci, 6.10, godz. 16.00, Filia Błociszewo

Czytamy przedszkolakom – głośne czytanie dla dzieci z Przedszkola Słoneczna Gromada, 7.10, godz. 10.00, wypożyczalnia dla dzieci

Światowy Dzień Zwierząt – zabawy dla dzieci, 7.10, godz. 12.00, Filia Wyrzeka – OP Wyrzeka

Spotkanie miłośników gier planszowych, 8.10, godz. 9.00-13.00, planszoteka

Interaktywna wystawa „przeBUDOWA” – dla dzieci w wieku 3-11 lat, czynna do 31.03.2017, wstęp 5 zł; współorganizacja z CENTRUM NOWOCZESNOŚCI „MŁYN WIEDZY” z Torunia

Otwarcie wystawy prac Elżbiety Krygowskiej-Butlewskiej, 5.10, godz. 10.30; czynna do 29.10.

XI Powiatowy Konkurs Jednego Wiersza – dla dzieci i młodzieży w wieku 10-19 lat; regulamin dostępny na stronie internetowej biblioteki, termin nadsyłania wierszy do 10.10.

 

Trzcianka

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Kazimiery Iłłakowiczówny, ul. Sikorskiego 22, tel./fax 67 216 33 59, www.biblioteka-trzcianka.pl

pn.-pt. 8.00-19.00, sob. 8.00-15.00

„RAP-TEM” Klub tematycznie związany z lekturami: Happening literacko-muzyczny, 8.10, godz. 12.00, Plac pod Platanem

„Misiolandia” – spotkania dla dzieci w wieku 3-5 lat wraz z rodzicami, 3.10, godz. 10.30-11.30

„Wyjście z cienia” – VI Ogólnopolski Konkurs Recytatorski im. Romana Brandstaettera; szczegóły na stronie internetowej biblioteki, zgłoszenia należy nadsyłać do 12.11.

 

Turek

Miejska Biblioteka Publiczna im. Włodzimierza Pietrzaka, ul. Dworcowa 5, tel./fax 63 289 21 26, 63 278 51 34, www.biblioteka.turek.net.pl

pn.-pt. 9.00-18.30, sob. 9.00-13.00

Dyskusyjny Klub Książki: spotkanie autorskie z pisarką – Hanną Kowalewską, 5.10, godz. 17.00, sala konferencyjna MBP

 

Wągrowiec

Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Średnia 18, tel. 67 26 20 068, 725 255 955, www.mbp.wagrowiec.eu

pn., wt., czw., pt. 8.00-17.00, śr. 8.00-18.00, sob. 9.00-13.00

„Cenzura dotarła i do nas” – wystawa z okazji Tygodnia Zakazanych Książek

„Namaluj wiersz Jana Brzechwy” – konkurs plastyczny dla dzieci, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do Filii nr 1 Biblioteki na Osiedlu Wschód 6 w terminie do 4.11.

Konkurs na zakładkę do książki z okazji Narodowego Święta Niepodległości, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 31.10.

 

Wolsztyn

Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Gajewskich, tel. 68 347 26 30, www.bibliotekawolsztyn.pl

pn.-śr., pt. 8.00-18.00, czw. 8.00-16.00, sob. 8.00-14.00

„Poranek z książką” – cykl zajęć edukacyjnych dla dzieci w wieku 3-4 lata, 3.10, godz. 11.00

„Popołudnie z książką” – cykl zajęć edukacyjnych dla dzieci w wieku 5-6 lat, 3.10, godz. 16.30

„Ja i moi przyjaciele w bibliotece” – cykl zajęć edukacyjnych dla dzieci w wieku 3-4 lata, 5.10, godz. 11.00

„Magiczny świat bajek” – cykl zajęć edukacyjnych dla dzieci w wieku 7-8 lat, 5.10, godz. 16.30

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki: rozmowa o książce Johan Theorin „Nocna zamieć”, 5.10, godz. 16.00

Cykl zajęć z biblioterapii, 5.10, godz. 8.00-9.00, Szkoła Specjalna nr 4; 6.10, godz. 8.00-9.00, DPS Wolsztyn

 

Zbąszyń

Biblioteka Publiczna, ul. 17 Stycznia 59, tel. 693 29 10 55, www.biblioteka.zbaszyn.pl

pn., wt., czw., pt. 9.00-19.00, śr. 11.00-16.00, sob. 9.00-13.00

Biblioteczne spotkanie robótkowe, 6.10, godz. 16.00, sala multimedialna

Zapisy na kurs podstawowej obsługi komputera dla osób powyżej 40 roku życia, do 3.10.

 

Zduny

Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta, ul. Sienkiewicza 9, tel./fax 62 721 51 72, www.biblioteka.zduny.pl

pn.-pt. 10.00-18.00, sob. 9.00-12.00

„Ostatnia książka świata” – spektakl teatralny, 8.10, Konarzew – godz. 12.00; Zduny – godz. 14.00; Baszków – godz. 16.00. Bilety 4 zł

 

Złotów

Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida, ul. Grochowskiego 17, tel./fax 67 263 20 00, www.biblioteka-zlotow.pl

pn.-pt. 8.00-18.00, sob. 8.00-13.00

Oseskowy Klubik Bajkowy – zajęcia dla dzieci w wieku 3-6 lat, 5.10, godz. 15.30

Wieczorek poetycki z udziałem Ryszarda Kilara, Jerzego Cybulskiego, Szymona Bochenka i Tadeusza Stecyka, 6.10, godz. 17.00

„Śladami zwierząt” – wystawa fotografii Jerzego Zycha z okazji Dnia dzikiej fauny, flory i naturalnych siedlisk; czynna do 18.10.

 

Wyniki wyszukiwania ({[{total}]})

brak wyników wyszukiwania

Newsletter

Zapisano adres do bazy.

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera.