Wykorzystujemy pliki cookies do zapamiętania ustawień i preferencji użytkownika. Więcej informacji znajdziesz w Polityce cookies. Jeśli się nie zgadzasz, możesz w swojej przeglądarce wyłączyć zgodę na ich przechowywanie.

{[{category.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej organizatorów

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
{[{category.name}]}
{[{tag.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej wydarzeń powiat{[{region.name}]}

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
Data
{[{month.name}]}
{[{day.name}]} {[{day.day}]}
« wcześniejsze daty dalsze daty »
{[{category.name}]} {[{tag.name}]} {[{place.name}]} {[{date.date_from}]} - {[{date.date_to}]} wyczyść

Kalendarium wydarzeń 18-24/04/2016

Kalendarium 18-24 kwietnia 2016

 

 

Blizanów

Gminna Biblioteka Publiczna, Janków Pierwszy 101a, tel. 62 751 10 47, www.bpgblizanow.cba.pl

pn.-pt. 9.00-17.00

W ramach obchodów 1050. rocznicy Chrztu Polski: promocja książki „Przydrożne kapliczki, figury i krzyże na terenie gminy Blizanów” Stanisława Małyszki, 18.04, godz. 17.00, hotel Kristoff w Łaszkowie; współorganizacja: wójt gminy Blizanów

 

Buk

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, pl. Stanisława Reszki 29, tel./fax 61 814 07 61, www.bibliotekabuk.pl 

pn., wt., śr., pt. 10.30-18.00, czw., sob. 8.00-15.00

„Australia. Gdzie kwiaty rodzą się z ognia” – spotkanie z podróżnikiem Markiem Tomalikiem, który opowie o swoich wyprawach do Australii, 19.04, godz. 18.00, czytelnia

 

Chrzypsko Wielkie

Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna, ul. Główna 22, tel. 693 199 246, www.gokchrzypsko.pl

pn.-czw. 9.00-17.00, pt. 10.00-18.00

Wiosenna dyskoteka, na której wystąpi zespół Jurad, 22.04, godz. 20.00. Bilety w cenie 15 zł/os.

 

Czempiń

Biblioteka Publiczna w Czempiniu im. Czesława Przygodzkiego, ul. Parkowa 2, tel. 65 282 61 03, www.biblioteka.czempin.pl

pn.-pt. 9.00-19.00

„Czytanie inspiruje” – konkurs fejsbukowy, regulamin konkursu dostępny na stronie internetowej biblioteki, zdjęcia w wersji elektronicznej należy przesłać do 24.04.

„Czytaj dużo będziesz wielki” – konkurs czytelniczy dla dzieci i młodzieży, regulamin na stronie internetowej biblioteki, do 22.12.

 

Czerwonak

Gminna Biblioteka Publiczna, os. 40-lecia PRL 7a, tel./fax 61 812 07 01, www.biblioteka.czerwonak.pl

pn., czw. 12.00-19.00, wt. 11.00-18.00, śr. 9.00-16.00, pt. 8.00-15.00, ost. sob. m-ca 8.00-14.00

„Wspomnienia z okazji 700-lecia Kicina” – konkurs na dziennik, pamiętnik lub wspomnienia z lat dawnych, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 30.08.

 

Dopiewo

Gminna Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury, ul. Konarzewska 12, tel./fax 61 814 82 23, www.bibldop.pl

pn., wt., czw. 10.00-18.00, śr., pt. 8.00-15.00

Spotkanie Klubu Seniora Promyk, 18.04, godz. 17.00, sala biblioteczna w OSP Dopiewo ul. Szkolna 21

Porady prawne dla mieszkańców Gminy, 21.04, godz. 10.00, ul. Konarzewska 12

 

Duszniki

Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury, ul. Jana Pawła II 8, tel./fax 61 291 94 16, www.bpicak.pl

pn. 8.00-16.00, wt., śr. 8.00-17.00, czw. 8.00-15.00, pt. 11.00-18.00

Otwarte Indywidualne Mistrzostwa Gminy Duszniki w szachach o Puchar Wójta Gminy, 23-24.04; szczegóły na stronie internetowej biblioteki

 

Gniezno

Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna, ul. Staszica 12a, tel. 61 426 32 61, www.biblioteka.gniezno.pl

Biblioteka Główna, ul. Mieszka I 16, pn.-pt.10.00-18.00, sob. 8.00-15.00; Wypożyczalnia dla Dzieci, ul. Mieszka I 15 pn., śr., pt. 10.00-18.00, wt., czw.10.00-15.00, sob.10.00-14.00

Klub Dyskusji o Książce: dyskusja o książce „Namiętność” brytyjskiej autorki Jeanette Winterson, 21.04, godz. 18.00, Wypożyczalnia dla Dzieci, ul. Mieszka I 15

„Kocha... lubi... szanuje... – książka wciąż zaskakuje” – spotkanie dla młodzieży z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, 22.04, godz. 9.00, Filia nr 2, ul. Staszica 12a

Wystawa „Gniezno w numizmatyce i falerystyce” z podtytułem „Od denara GNEZDVN CIVITAS do banknotu kolekcjonerskiego na 1050. rocznicę Chrztu Polski”, czynna do 31.05, sala wystawowa BPM, ul. Staszica 12A

„Złóż życzenia Polsce z okazji 1050 rocznicy chrztu ” – konkurs plastyczny dla dzieci na kartkę z życzeniami, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 20.05. do Przedszkola nr 17 os. Piastowskie 18 lub do Filii nr 2 gnieźnieńskiej książnicy, ul. Staszica 12a

Program edukacyjny „O Mieszku I, co chrzest przyjął”: „Jak to ze chrztem Polski było” – spotkania dla przedszkoli; „Ależ książę, co z bogami?” – warsztaty dla szkół podstawowych; „I ty możesz zostać kronikarzem” – warsztaty dla gimnazjów, 10.03-31.05

 

Golina

Biblioteka Publiczna, pl. Kazimierza Wielkiego 12, tel. 63 241 81 21, e-mail: bpgolina@wp.pl

„W roli głównej Golina” – konkurs fotograficzny, szczegóły na stronie www.dkgolina.pl; termin nadsyłania prac do 31.05; współorganizacja z Domem Kultury

 

Gostyń

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Wrocławska 257, tel. 65 572 09 52, fax 65 575 12 99, www.biblioteka.gostyn.pl

wt., śr. 11.00-18.00, czw. 9.00-18.00, pt. 8.00-18.00, sob. 9.00-14.00, pn. nieczynne

Rodzinne granie (gry planszowe) – dla dzieci i rodziców, 23.04, godz. 9.30-13.30

„Jubileusz Chrztu Polski” – konkurs ankietowy dla dzieci i młodzieży, 15.03-30.04; szczegóły na stronie internetowej biblioteki

 

Grodzisk Wielkopolski

Powiatowa i Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Kolejowa 12, tel. 61 444 52 35, www.biblioteka.gro.pl

pn., wt., czw., pt. 9.00-18.00, śr. 11.00-15.00, sob. 9.00-13.00

Spotkanie z Arkadiuszem Niemirskim, autorem kontynuacji „Pana Samochodzika” i wielu pomieści detektywistycznych, 19.04, godz. 12.00, Czytelnia Biblioteki

„Geometria miasta” – wystawa fotografii Władysławy Cebuli, mieszkanki Grodziska Wielkopolskiego,czynna do 23.04, Galeria Biblioteki, ul. Kolejowa 12

 

Jarocin

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Park 3, tel./fax 62 747 23 46, www.bibliotekajarocin.pl

pn., wt., czw., pt. 8.00-18.00, śr. 11.00-18.00, sob. 9.00-13.00

Spotkanie z cyklu „Ciekawe miejsca, ciekawi ludzie”: „Łowcy krajobrazów” – Anita Kostrzewska oraz Marek Szyrner opowiedzą o podróży autostopem po Europie, 21.04, godz. 18.30, JOK Jarocin

„Moja miłość” – koncert Michała Bajora, 22.04, godz. 19.00, JOK Jarocin. Bilety w cenie 60 zł i 70 zł.

Ogólnopolska akcja społeczno-edukacyjna Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie z okazji 73. rocznicy powstania w getcie warszawskim: projekcja filmu „Nie było żadnej nadziei. Powstanie w getcie warszawskim”, 19.04, godz. 17.00, kino wagonowe w Muzeum Parowozownia w Jarocinie

 

Kalisz

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka, ul. Legionów 66, tel. 62 753 02 63, www.mbp.info.kalisz.pl

pn., wt., czw. 10.00-18.00, śr., pt. 8.00-15.00

„07 zgłasza się w Kaliszu” – spotkanie z Bronisławem Cieślakiem oraz Piotrem K. Piotrowskim, autorem książki „07 zgłasza się: opowieść o serialu”, 19.04, godz. 17.00, Komoda Club w Kaliszu, ul. Niecała 6

„Świat dinozaurów” – konkurs plastyczny skierowany do przedszkolaków od lat 4 i uczniów klas I-III, szczegóły na stronie internetowej biblioteki, prace należy składać do 29.04, Filia nr 9 Oddział Dziecięcy, ul. Serbinowska 1A

„Mój ulubiony taniec” – konkurs dla osób niepełnosprawnych, szczegóły na stronie internetowej biblioteki, termin składania prac do 8.06, Filia nr 3, ul. Krótka 3

„Dinozaury i świat prehistorii” – wystawa, 4.04-27.05, Filia nr 9 Oddział Dziecięcy, ul. Serbinowska 1A

„Kronikarze piszą... Chrzest Polski” – wystawa, 4.04-31.05, Biblioteka Główna, ul. Legionów 66

„W zaczarowanym świecie baśni” – wystawa dla dzieci, 4.04- 9.05, Filia nr 5 i Oddział Dziecięcy, ul. Złota 26-28

„Ozdoby wielkanocne” – wystawa prac uczniów Szkoły Przysposabiającej do Pracy Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1, czynna do 29.04, Filia nr 1, ul. Górnośląska 29

„2 kwietnia – Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci” – wystawa książek, 1-29.04, Filia nr 1 Oddział Dziecięcy, ul. Górnośląska 29

„Powitanie wiosny” – wystawa prac plastycznych, 1-29.04, Filia nr 1 Oddział Dziecięcy, ul. Górnośląska 29

„Szukałem was, teraz przyszliście do mnie...” – 11. rocznica śmierci Jana Pawła II, 1-29.04, Filia nr 3, ul. Krótka 3

Wystawa inspirowana lekturą „Poczwarka” Doroty Terakowskiej, przygotowana przez

uczniów Gimnazjum nr 2 (z cyklu „Lektura nie musi być nudna”), 4.04-30.06, Filia nr 1, ul. Górnośląska 29

Komiks to miks! (słowa i obrazu) – wystawa, 6.04-20.05, Filia nr 9, ul. Serbinowska 1A

 

Kłecko

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Kłecko, ul. Gnieźnieńska 8, tel./fax 61 427 01 40, www.klecko.pl

pn., śr., pt. 10.00-16.00, wt., czw. 13.00-19.00, sob. (I/III) 9.00-13.00

Warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży w wieku 7-16 lat, połączone z zajęciami z cyklu „Poznawanie swojej biblioteki od A-Z”, do 10.05, godz. 16.00-18.00

 

Koło

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Kolejowa 19, tel./fax 63 217 80 03, www.biblioteka-kolo.pl

pn., wt., śr., pt. 10.30-18.00, czw. 10.30-15.00, sob. 9.00-14.00

„Wcielenia kamienia” – konkurs plastyczny dla dzieci, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 13.05, Filia dla Dzieci

„Trzecia planeta od Słońca” – konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 20.05, Filia dla Dzieci

„7 dni” – konkurs plastyczny: wykonanie plakatu przeciwko przemocy, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 29.04, Filia dla Dzieci

 

Komorniki

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Stawna 7/11, tel. 61 810 76 13, www.biblioteka-komorniki.pl

pn. 8.00-16.00, wt. 10.30-18.00, śr. 8.00-15.00, czw. 11.30-19.00, pt. 8.00-16.30

Dyskusyjny Klub Książki: spotkanie z książką „Nie myśl, że książki znikną” Jean-Claude Carrière i Umberto Eco, 18.04, godz. 17.00, Filia w Plewiskach, ul. Grunwaldzka 612A

Spotkanie z Arkadiuszem Niemirskim – powieściopisarzem, satyrykiem, dziennikarzem i autorem kontynuacji kultowej serii „Pan Samochodzik”, 21.04, godz. 11.45, Gimnazjum w Komornikach, ul. Pocztowa 30

Nasza Gmina Czyta Dzieciom – spotkanie z Anetą Lupą-Marcinkowską, autorką książek dla dzieci, 21.04, godz. 17.00, Filia w Plewiskach, ul. Grunwaldzka 612A

 

Kórnik

Biblioteka Publiczna, ul. Poznańska 65, tel. 61 817 00 21, www.biblioteka.kornik.pl

pn., wt., pt. 11.00-19.00, śr., czw. 8.00-15.00, 1, 2, 3 sob. m-ca 9.00-13.00

Klub Podróżnika z Kórnika: „Filipiny” – spotkanie z Agnieszką i Arturem Cygańskimi, 21.04, godz. 19.00, restauracja „Ventus”

 

Leszno

Miejska Biblioteka Publiczna im. St. Grochowiaka, ul. B. Chrobrego 3, tel. 65 520 53 55, www.mbpleszno.pl

pn., wt., śr., pt. 9.00-19.00, czw. 9.00-15.30, sob. 9.00-14.00

„966–2016 Jubileusz Chrztu Polski” – otwarcie wystawy połączone z wykładem, 18.04, godz. 11.00, „Galeria Za Regałami”

„Największy polski pisarz czy autor sentymentalnych powieścideł? Literacki geniusz czy rzemieślnik pióra? Które z określeń przypisywanych Henrykowi Sienkiewiczowi jest bliższe prawdy?” – debata literacka z udziałem młodzieży, którą poprowadzi: Leszek Barszcz, 19.04, godz. 11.00, „Galeria Lochy”

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki: Alice Munro „Miłość dobrej kobiety”, 20.04, godz. 17.00, „Galeria za Regałami”

„Zakochaj się w bibliotece” – konferencja naukowa z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich. Współorganizowana przez: Państwową Wyższą Szkołę Zawodową im. Jana Amosa Komeńskiego w Lesznie, III LO im. Juliusza Słowackiego w Lesznie, CDN – Publiczną Bibliotekę Pedagogiczną w Lesznie, MBP w Lesznie oraz leszczyński Oddział Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, 22.04, godz. 10.00-14.00, Biblioteka Uczelniana PWSZ

XIII Konkurs o Nagrodę Liścia Miłorzębu – dla wydawcy za najlepszą publikację o regionie, szczegóły na stronie internetowej biblioteki

 

Lipno

Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Powstańców Wielkopolskich 7, tel. 65 526 00 17, e-mail: biblioteka@lipno.pl

Rodzinne warsztaty ceramiczne (odpłatne), 22.04, godz. 16.30; współorganizacja ze Stowarzyszeniem Kolory

 

Luboń

Biblioteka Miejska, ul. Żabikowska 42, tel./fax 61 813 09 72, www.biblub.com

pn., śr. 12.00-20.00, wt., czw. 9.00-15.00, pt. 12.00-19.00, sob. 9.00-13.00

„Tydzień z Shakespeare’em” – obchody 400. rocznicy śmierci dramaturga:

„Shakespeare współczesny – kiedy się z nim spotykamy?” – wykład dotyczący używanych przez nas słów i przysłów stworzonych przez dramaturga; omówienie „Sonetów” i historia ich powstawania, 18.04,  godz. 18.00

Czytanie Shakesperare'a – artystyczna interpretacja fragmentów dzieł w wykonaniu Piotra Izydorskiego, 18.04, godz. 19.00

Trzy seanse z adaptacjami dzieł, każda z nich zostanie poprzedzona prelekcją: „Burza”, 20.04, godz. 18.00; „Wiele hałasu o nic”, 21.04, godz. 18.00 i „Poskromieniem złośnicy”, 22.04, godz. 18.00

ULTW: „Czy Shakespeare w ogóle istniał” – wykład Joanny Humerczyk poruszający kwestie prawdziwości postaci Shakespeare’a, „straconych lat”, a także fenomenu teatru elżbietańskiego, 25.04, godz. 11.00

„Jak czytać Shakesperare'a?” – wykłady Joanny Humerczyk dla gimnazjalistów, 25.00, Gimnnazjum nr 1; 26.04, Gimnazjum nr 2

 

Lwówek

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. E. Sczanieckiej 56, tel. 61 441 40 55, www.biblioteka.lwowek.com.pl 

pn., wt., śr., pt. 8.00-18.00, czw. 8.00-15.00

„Australia. Gdzie kwiaty rodzą się z ognia” – spotkanie z podróżnikiem Markiem Tomalikiem, który opowie o swoich wyprawach do Australii, 21.04, godz. 18.00

 

Łubowo

Biblioteka Publiczna Gminy, Łubowo 13f, tel. 61 427 59 34, www.lubowo.pl

pn., pt. 9.00-19.00, wt., czw. 9.00-15.00, śr. 9.00-17.00, pierwsza i ostatnia sob. m-ca 9.00-13.00

Turniej Poetycki „O Koronę Wierzbową” – dla młodzieży szkolnej w wieku 12-19 lat, regulamin na stronie internetowej biblioteki, prace należy przesyłać do 1.05.

 

Murowana Goślina

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Bonawentury Graszyńskiego, ul. Poznańska 16, tel. 61 892 36 27, www.biblioteka.murowana-goslina.pl

pn. 10.00-19.00, wt. czw. 10-18.00, pt. 08.-14.00

„Moja Mama” – konkurs recytatorski dla dzieci i młodzieży, regulamin na stronie internetowej biblioteki; zgłoszenia do 6.05.

Turniej Rodzin Czytających – konkurs dla rodzin, regulamin na stronie internetowej biblioteki; zgłoszenia do 6.05.

„Ostrów Lednicki – miejsce chrztu księcia Mieszka I” – wystawa czasowa; czynna do 29.04. Współorganizacja: Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy

„Zaczytana Murowana” – konkurs fotograficzny, regulamin na stronie internetowej biblioteki, prace należy dostarczyć do 20.05.

„Spacer śladami historii”, 24.04, godz. 11.00, Park Miejski; współorganizacja z M-GOK

 

Nowe Miasto nad Wartą

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Poznańska 8a, tel. 61 287 46 18, www.nowemiasto.naszabiblioteka.com

pn., śr., czw., pt. 10.00-18.00, wt. 9.00-15.00, sob. 9.00-13.00

„Okładka reklamą książki Henryka Sienkiewicza” – konkurs plastyczny realizowany w ramach obchodów Roku Henryka Sienkiewicza; szczegóły na stronie internetowej biblioteki, termin dostarczania prac do 30.04.

 

Nowy Tomyśl

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna, ul. Witosa 8, tel. 61 442 12 70, www.bibliotekant.pl

pn., wt., czw., pt. 9.00-18.00, śr. 11.00-16.00, sob. 10.00-14.00

Klub Miłośników Podróży „Przez kontynenty”: spotkanie z Markiem Tomalikiem, który opowie o podróżach po Australii, 18.04, godz. 18.00

„Dzieci kwiaty na tropie” – spotkanie z Arkadiuszem Niemirskim, autorem książek dla młodzieży i dorosłych, m.in. „Pan Samochodzik i skarby wikingów”, 19.04, godz. 18.00

Klub Małego Odkrywcy: „Odkrywamy tajemnice kwiatów z florystką”, 19.04, godz. 10.00

Promocja tomiku poezji Katarzyny Kutzmann-Solarek „Wybudzenia”, 21.04, godz. 18.00, Nowotomyskie Piętro Wyrazów Literackich

Zajęcia dla dzieci w wieku 6-9 lat, prowadzone przez harcerzy z 19. DH „BUKI”, 22.04, godz. 16.00

„7 Dekad Biblioteki” – obchody 70-lecia biblioteki w Nowym Tomyślu; szczegółowy program na stronie internetowej biblioteki, 17.03-25.11.

 

Oborniki

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Antoniego Małeckiego, ul. Kopernika 10, tel./fax 61 296 02 65, www.biblioteka.oborniki.pl

pn.-pt. 9.00-18.00, sob. 13.00

Warsztaty z Mądrą Sową: „Światowy Dzień Ziemi”, 18.04, godz. 15.30

Biblioteczny Kącik Malucha: „O domach, domkach i domeczkach”, 20.04, godz. 16.30-17.30

Program Czytelniczy: „Maluch w świecie książki” – spotkanie z dziećmi ze żłobka, 21.04, godz. 9.00-10.00

Uniwersytet Trzeciego Wieku: „Psychodermatologia – czyli, jak psychika wpływa na skórę” – w kład dr. Rafała Kuźniewskiego, 22.04, godz. 17.00-18.00

Wystawa prac malarskich Bernadety Bubacz

 

Ostroróg

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Wroniecka 14, tel./fax 61 291 65 10, e-mail: bibliostrorog@poczta.onet.pl

„Dzień Strażaka – jak nas widzą tak nas malują” – konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży (podział na grupy wiekowe), prace należy składać do 10.05.

 

Ostrów Wielkopolski

Biblioteka Publiczna im. St. Rowińskiego, ul. Wolności 2, tel./fax 62 737 47 00, www.biblioteka-ostrow.pl 

pn., wt., czw., pt. 8.00-18.00, śr. 9.00-14.00, sob. 9.00-13.00

Spotkanie z Michałem Rusinkiem, autorem książki „Nic nadzwyczajnego o Wisławie Szymborskiej”, 22.04, godz. 18.00, czytelnia

 

Piła

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Pantaleona Szumana w Pile, ul. Mariana Buczka 14, tel. 67 351 79 03, 67 351 79 04, www.biblioteka.pila.pl

pn.-pt. 8.00-19.00, sob. 8.00-15.00; Oddz. dla Dzieci, pn.-pt. 8.00-18.00, sob. 8.00-15.00

Poetycka Czwórka – salonik poetycki: „Lustro życia” – prezentacja twórczości poetyckiej Pauli Muszyńskiej, Filia nr 4, al. Powstańców Wlkp. 62

Skarby z mojej komody: Wystawa malarstwa olejnego Elżbiety Bendowskiej, Filia nr 6, ul. Królowej Jadwigi 17

Wystawa malarstwa Alfredy Stawskiej, Filia nr 4, al. Powstańców Wlkp. 62

Razem z Mamą, razem z Tatą – zajęcia z książką dla dzieci i rodziców, 19.04, godz. 16.00, Filia nr 1, ul. Ludowa 11

Tęczowy Pawilon: „Wiosenne kwiaty” – relaks i zabawy z książką i kredką dla dzieci w wieku 5-10 lat, prowadzenie Anna Budych, 19.04, godz. 16.15, Filia nr 4, al. Powstańców Wlkp. 62

Baśniowy Jadwiżyn – zajęcia interaktywne dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat i rodziców, 19.04, godz. 17.00, Filia nr 6, ul. Królowej Jadwigi 17

Baśnie i legendy: Wspólne czytanie baśni Andersena dla dzieci i rodziców oraz zajęcia plastyczne, 20.04, godz. 16.00, Filia nr 7, al. Poznańska 91

Karty na stół: Turnieje brydżowe dla mieszkańców osiedla, 20.04, godz. 16.00, Filia nr 9, ul. Wenedów 8A

Głośne czytanie na zaczarowanym dywanie – zajęcia interaktywne z książką dla dzieci w wieku 7-10 lat, 20.04, godz. 16.00, Filia nr 8, ul. Andersa 10

Rodzinne popołudnia z Misiem – spotkania z książką i jej twórcami dla dzieci w wieku do 6 lat z rodzicami, 20.04, godz. 17.00, Oddział dla Dzieci, ul. Buczka 14

Kolorowe podwieczorki – spotkanie z książką i wyobraźnią dla najmłodszych dzieci (do lat 5) oraz mamy i taty, 21.04, godz. 17.30, Filia nr 3, ul. Prusa 16

Twórczy Papier – zajęcia literacko-plastyczne dla dzieci z osiedla w wieku 7-10 lat, 21.04, godz. 15.15, Filia nr 7, al. Poznańska 91

Zabawy z Zielonym Wężem – zajęcia literacko-plastyczne dla dzieci do lat 6 i rodziców, 21.04, godz. 17.00, Filia nr 9, ul. Wenedów 8A

 

Poznań

Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury, ul. Prusa 3, tel. 61 66 40 850, www.wbp.poznan.pl

pn., śr., pt. 9.00-16.00, wt., czw. 10.00-18.00

Wojewódzki Przegląd Wielkopolskich Wystaw Fotograficznych 2015 roku: „Portret” – pokonkursowa z Trzcianeckiego Domu Kultury, galeria WBPiCAK, czynna do 30.04.

 

Puszczykowo

Biblioteka Miejska im. Małgorzaty Musierowicz – Centrum Animacji Kultury, Rynek 15, tel./fax 61 819 46 49, www.biblioteka.iq.pl

pn., pt. 7.00-15.00, wt.-czw. 10.00-18.00, sob. 9.00-13.00

„Wpatrzeni w horyzont” – Arka i Kuba Kubiccy – spotkanie z cyklu Ludzie z pasją, 18.04, godz. 17.30

„Układ pokarmowy i jego praca bez tajemnic” – wykład Michała Stachurskiego z AWF, 22.04, godz. 18.00

 

Rokietnica

Biblioteka Gminna im. Marii Konopnickiej, ul. Pocztowa 8, tel./fax 61 814 52 12, www.bibrok.neostrada.pl 

pn., śr. 8.00-20.00, wt., czw., pt. 12.00-20.00

Noc Detektywów – impreza dla dzieci, prowadzenie: Olimpia Dębicka oraz Arkadiusz Niemirski – autor książek detektywistycznych, 24.04, start o godz. 18.00

„Piracka Wyspa” – spektakl dla dzieci oraz Piracki Balik w wykonaniu Teatru Fantazja, 24.04, godz. 10.30, hala sportowa, ul. Szamotulska 29; współorganizacja z Gminnym Ośrodkiem Kultury

 

Suchy Las

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Suchym Lesie, ul. Szkolna 16, tel. 61 250 04 00, www.osrodekkultury.pl/biblioteka

pn.-pt. 9.00–18.00, ostatnia sob. m-ca 9.00–13.00

XI Przegląd Młodego Teatru Wielkopolski „Dzień Dobry Sztuko”, 22 i 23.04, od godz. 14.00; szczegółowy program na stronie internetowej biblioteki.

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich: Warsztaty literacko-plastyczne, prowadzone przez instruktorki z poznańskiej grupy Ambientówka, 23.04, godz. 9.30-11.00 oraz 11.30-13.00

„Uchwycić moment...” – wystawa fotografii Małgorzaty Świtońskiej, czynna do 3.05.

 

Szamotuły

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Szamotuły im. Edmunda Calliera, Rynek 10, tel./fax 61 292 13 61, www.biblioteka-szamotuly.pl

pn.-pt. 9.00-18.00, sob. 9.00-13.00

„Jakkolwiek domino” – wernisaż wystawy prac członków i sympatyków Grupy Jakkolwiek, czynna do 29.04.

Galeria Jednego Dzieła: obraz olejny „Drugi z pięciu” Romy Cyprowskiej (Grupa Jakkolwiek), do 30.04.

 

Śrem

Biblioteka Publiczna im. Heliodora Święcickiego, ul. Grunwaldzka 10, tel. 61 283 54 67, www.bib lioteka.srem.pl

pn., wt., czw., pt. 9.00-18.00, śr. 11.00-15.00, sob. (druga i trzecia) 9.00-13.00

Bajki śpiewające – zajęcia ruchowe dla dzieci w wieku 2-4 lat, 18.04, godz. 11.00, mediateka/sala audio

Wiosna w bibliotece! – zajęcia plastyczne dla dzieci, 18.04, godz. 15.00, Filia Pysząca

Dyskusyjny Klub Książki: rozmowa o książce „Panna młoda w śniegu” J. Seghers, 18.04, godz. 16.00, salonik prasowy

Literackie Poranki Malucha – dla dzieci od 1 do 3 lat, 19.04, godz. 11.00, wypożyczalnia dla dzieci

Relaksowo-rozrywkowo – zajęcia edukacyjno-biblioteczne dla dzieci szkolnych, 19.04, godz. 15.00, Filia Przy Moście

Zabawy i gry planszowe – zajęcia dla dzieci, 19.04, godz. 15.00, Filia Błociszewo

Czytamy przedszkolakom – głośne czytanie dla dzieci z Przedszkola Pod wierzbami, 20.04, godz. 9.30 i 10.30, wypożyczalnia dla dzieci

Let's talk – porozmawiajmy po angielsku, dla dzieci i dorosłych, 20.04, godz. 18.00, mediateka

Scena dla Dzieci: „Franio niejadek” – spektakl w wykonaniu aktorów Teatru Maska (odpłatnie), 21.04, godz. 9.00, sala audiowizualna

Scena Młodych: „Jeszcze jeden, jeszcze raz” – spektakl w wykonaniu aktorów Teatru Maska (odpłatnie), 21.04, godz. 10.00, sala animacji

Wiosenne zagadki – zajęcia dla dzieci, 21.04, godz. 10.00, Filia Błociszewo – OP Krzyżanowo

Głośne czytanie, zajęcia plastyczne dla dzieci, 21.04, godz. 10.00, Filia Niesłabin – OP Zbrudzewo

Warsztaty teatralne dla dzieci (zajęcia odpłatne), 21.04, godz. 15.30, sala animacji

Kurs komputerowy dla dorosłych (zajęcia odpłatne), 21.04, godz. 16.00-18.00

Światowy Dzień Książki: czytamy przedszkolakom – głośne czytanie dla dzieci z Przedszkola Pod wierzbami, 22.04, godz. 9.00-12.00, wypożyczalnia dla dzieci

Czterolistna koniczynka – zajęcia plastyczne dla dzieci, 22.04, godz. 12.00, Filia Wyrzeka – OP Wyrzeka

Kurs robotyki – zajęcia manualne (odpłatne), 22.04, godz. 17.00, sala animacji/planszoteka

Spotkanie miłośników gier planszowych, 23.04, godz. 9.00-13.00, planszoteka

„Żołnierze wyklęci” – wystawa wizerunków i biogramów zapomnianych bohaterów „wyklętych” zrealizowana na podstawie wydanego przez IPN kalendarza 2016

„Kwiaty polskie” – wystawa prac Anny Radajewskiej, czynna do 25.04.

„Przygody Kubusia Puchatka” – powiatowy konkurs plastyczny dla dzieci przedszkolnych oraz uczniów szkół podstawowych, prace przyjmujemy do 14.05.

 

Trzcianka

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Kazimiery Iłłakowiczówny, ul. Sikorskiego 22, tel./fax 67 216 33 59, www.biblioteka-trzcianka.pl

pn.-pt. 8.00-19.00, sob. 8.00-15.00

Turniej Jednego Wiersza „O Złote Pióro Iłły” – szczegóły na stronie internetowej biblioteki, prace konkursowe należy dostarczyć do 30.04.

Junior English – język angielski dla maluchów, 18.04, godz. 10.00

Misiolandia – cykl spotkań dla dzieci w wieku 3-5lat, 18.04, godz. 10.30

Spotkanie Klubu Czytających Rodzin, 19.04, godz. 16.30

„W to mi graj!” – gry planszowe w Bibliotece, 20.04, godz. 16.00-17.30

5 Minut dla Książki: Czytanie pod Chmurką poezji K. Iłłakowiczówny, 21.04, godz. 16.00

„W świecie baśni, bajki i legendy”, 18-21.04, godz. 10.00-15.00;

Dyskusyjny Klubu Książki dla Młodzieży: dyskusja o książce Barbary Ciwoniuk „Własnypokój”, 21.04, godz. 17.30

„Mamoteka” – miejsce spotkań rodziców, 22.04, godz. 10.00

XBOX Play, 23.04, godz. 11.00

XXXIII Tydzień Kultury Chrześcijańskiej:

„Bohaterowie Trylogii wciąż poruszają” – program młodzieży Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Trzciance w reżyserii Małgorzaty Szadkowskiej, Hanny Kolonisty-Kujawskiej oraz Dominiki Wiśniewskiej, 18.04, godz. 17.00

„Quo Vadis – powieść historyczna i współczesna?” – spotkanie z dr. hab. Wiesławem Ratajczakiem, prof. Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, 20.04.2016r. godz. 17.00

 

Turek

Miejska Biblioteka Publiczna im. Włodzimierza Pietrzaka, ul. Dworcowa 5, tel. 63 278 51 34, www.biblioteka.turek.pl

pn.-pt. 9.00-18.00, sob. 9.00-13.00

„W obiektywie KALEJDOSKOPU” – wspomnienia członka Amatorskiego Klubu Filmowego – Henryka Wieruchowskiego dla uczestników Programu 50+, 19.04, godz. 17.00

„Biesiada Poetycka” – w programie m.in. rozstrzygnięcie XVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Włodzimierza Pietrzaka oraz koncert „Poetycki Turek” w wykonaniu młodzieży z I Liceum Ogólnokształcącego w Turku, 22.04, godz. 18.00, Klub „Tęcza”, ul. Spółdzielców 4

Konkurs Literacki na napisanie LEGENDY O TURZE, szczegóły na stronie internetowej biblioteki, prace należy nadsyłać do 29.04.

II Konkurs Fotograficzny pod hasłem: „Literackie podróże” – dla uczniów gimnazjum i szkół średnich z Turku oraz powiatu, szczegóły na stronie internetowej biblioteki, prace należy nadsyłać do 22.04.

 

Wągrowiec

Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Średnia 18, tel. 67 26 20 068, 725 255 955, www.mbp.wagrowiec.eu

pn., wt., czw., pt. 8.00-17.00, śr. 8.00-18.00, sob. 9.00-13.00

Piątek literacki z Dorotą Kurzyńską-Kreskowiak: omawiana będzie książka „Shantaram” Gregory David Roberts, 22.04, godz. 18.15

„Pojawiła się Polska” – XI Ogólnopolski Konkurs Poetycki na Wiersz, szczegóły na stronie internetowej biblioteki, termin nadsyłania prac do 12.05.

„1050. rocznica Chrztu Polski” – wystawa prezentująca medale z kolekcji Adama Budniaka, znaczki i karty pocztowe ze zbiorów Wojciecha Muszyńskiego, czynna do 15.05.

„Ludzie książki czytają” – konkurs afiszowy z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich; szczegóły na stronie internetowej biblioteki

 

Wolsztyn

Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Gajewskich, tel. 68 347 26 30, www.bibliotekawolsztyn.pl

pn., wt., śr., pt. godz. 9.00-19.00, czw. 9.00-17.00, sob. 9.00-14.00

Cykl zajęć z biblioterapii, 20.04, godz. 8.00-9.00, Szkoła Specjalna nr 4; 21.04, godz. 8.00-9.00, DPS Wolsztyn

Wystawa „1050. Rocznica Chrztu Polski” – czynna do 30.04.

Wystawa „Na tropach smoka wawelskiego” – promująca książkę Marka Sikorskiego „Na tropach smoka wawelskiego”, Oddział dla Dzieci

 

Września

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Dzieci Wrzesińskich 13, tel. 61 436 25 96, www.biblioteka.wrzesnia.pl

pn. 10.00-18.00, wt.-pt. 8.00-18.00, pierwsza sob. m-ca 9.00-13.00

Spotkanie autorskie z Rafałem Szamburskim, dramaturgiem, scenarzystą i pisarzem, 18.04, godz. 18.00

 

Złotów

Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida, ul. Grochowskiego 17, tel./fax 67 263 20 00, www.biblioteka-zlotow.pl

pn.-pt. 8.00-18.00, sob. 8.00-13.00

XIII Powiatowy Konkurs Literacki „Przygoda z lekturą” – szczegóły i regulamin konkursu na stronie internetowej biblioteki, zgłoszenia przyjmowane są do 29.04.

„Monochromatyczni Ludzie” – wystawa fotografii Dominiki Kaczmarek

Wyniki wyszukiwania ({[{total}]})

brak wyników wyszukiwania

Newsletter

Zapisano adres do bazy.

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera.