Wykorzystujemy pliki cookies do zapamiętania ustawień i preferencji użytkownika. Więcej informacji znajdziesz w Polityce cookies. Jeśli się nie zgadzasz, możesz w swojej przeglądarce wyłączyć zgodę na ich przechowywanie.

{[{category.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej organizatorów

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
{[{category.name}]}
{[{tag.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej wydarzeń powiat{[{region.name}]}

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
Data
{[{month.name}]}
{[{day.name}]} {[{day.day}]}
« wcześniejsze daty dalsze daty »
{[{category.name}]} {[{tag.name}]} {[{place.name}]} {[{date.date_from}]} - {[{date.date_to}]} wyczyść

Kalendarium wydarzeń 17-23/10/2016

Bojanowo

Miejska Biblioteka Publiczna, Rynek 10, tel. 65 545 64 64, www.biblioteka.gminabojanowo.pl

pn., śr., pt. 8.00-19.00, wt., czw. 8.00-15.00, sob. 9.00-13.00

Eliminacje Mistrzostw Polski w grze planszowej „Królestwo w budowie”, 21.10; organizacja: Wydawnictwo Rebel

Wystawa prac plastycznych Andrzeja Golejewskiego, mieszkańca Bojanowa, czynna w terminie 15-28.10.

 

Borek Wielkopolski

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Powstańców Wlkp. 4, tel. 65 571 61 50, www.biblioteka.borekwlkp.pl

pn. 10.00-18.00, wt., pt. 11.00-18.00, śr., czw. 9.00-16.00

Gminny konkurs plastyczny na ilustracje do książki „W pustyni i w puszczy” Henryka Sienkiewicza – dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych; szczegóły na stronie internetowej biblioteki, prace należy dostarczyć do 28.10.

 

Brzeziny

Biblioteka Publiczna Gminy – Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji, ul. 1000-lecia 10, tel. 62 769 81 23, www.brzeziny.naszabiblioteka.com

pn., wt., czw., pt. 8.00-16.00, śr. 8.00-18.00

Piękna każdego dnia – spotkanie ze stylistką Alicją Bogdan, 20.10, godz. 16.00

 

Chodzież

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Michalskiego, ul. Kościuszki 32, tel. 67 381 81 38, tel./fax 67 381 81 08, www.biblioteka-chodziez.pl

pn.-pt. 8.00-19.00, sob. 8.00-13.00

Spotkanie z Grażyną Szapołowską, aktorką filmową, teatralną i telewizyjną, autorką książek: „Ścigając pamięć”, „Poza mną”, „Zapomniałam o Tobie”, 21.10, godz. 18.00, MDK

„Rozmowa przy stole” – wystawa fotografii Karola Habeta, czynna do 31.10, czytelnia MBP

 

Chrzypsko Wielkie

Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna, ul. Główna 22, tel. 693 199 246, www.chrzypsko.naszabiblioteka.com

pn., śr. 9.00-16.00, wt. 11.00-16.00, czw. 9.00-13.00, pt. 12.00-19.00

Spotkanie z pisarką Olgą Rudnicką, 17.10, godz. 17.00; współorganizacja WBPiCAK

 

Czarnków

Miejska Biblioteka Publiczna, pl. Wolności 5, tel. 67 255 27 73, www.mbpczarnkow.blox.pl

pn.-pt. 8.00-17.00, sob. 9.00-13.00

Spotkanie Bibliomolików – zajęcia biblioteczne dla dzieci w wieku 2-5 lat wraz z rodzicami, 19.10, godz. 10.00

Klub Odlotowych Czytelników: wspólne głośne czytanie z cyklu Podwieczorki z Książką, 20.10, godz. 16.00

XXII Grzybobranki Liryczne, w programie m.in. Powiatowy Konkurs Recytatorski „Kochać poezję”, Biesiada Poetycka oraz spotkania autorskie w szkołach i bibliotekach, 20-21.10.

 

Czempiń

Biblioteka Publiczna w Czempiniu im. Czesława Przygodzkiego, ul. Parkowa 2, tel. 65 282 61 03, www.biblioteka.czempin.pl

pn.-pt. 9.00-19.00

Spotkanie autorskie z Arkadiuszem Niemirskim, 21.10, godz. 12.30

„Kocham Polskę” – konkurs plastyczny dla dzieci; szczegóły na stronie internetowej biblioteki, konkurs trwa do 4.11.

„Czytaj dużo będziesz wielki” – konkurs czytelniczy dla dzieci i młodzieży, regulamin na stronie internetowej biblioteki, do 22.12.

„Czytaj więcej” – konkurs czytelniczy dla dorosłych, regulamin na stronie internetowej biblioteki, do 22.12.

 

Czerniejewo

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Ks. Prymasa St. Wyszyńskiego 6, tel. 61 429 13 43, 61 429 13 28, www.biblioteka.czerniejewo.pl

pn., pt. 10.00-18.00, wt., czw. 9.00-15.00, śr. 8.00-16.00

Spotkanie autorskie z Witoldem Szabłowskim, dziennikarzem i autorem reportaży, 21.10, godz. 17.00, mała sala sesyjna

Turniej Magiczny Domów w Hogwarcie – szczegóły na stronie internetowej biblioteki, 21.10, od. godz. 21.00

Wycieczka w ramach projektu „Wielkopolska – tak blisko, a tak daleko...”: Teatr Nowy im. Tadeusza Łomnickiego w Poznaniu, 22.10; współorganizacja: Towarzystwo Przyjaciół Żydowa, szczegółowe informacje i zapisy w bibliotece (także w Żydowie)

 

Czerwonak

Gminna Biblioteka Publiczna, os. 40-lecia PRL 7a, tel./fax 61 812 07 01, www.biblioteka.czerwonak.pl

pn., czw. 12.00-19.00, wt. 11.00-18.00, śr. 9.00-16.00, pt. 8.00-15.00, ostatnia sob. m-ca 8.00-14.00

Spektakle w wykonaniu aktorów Teatru „Art-Re” z Krakowa, 19.10: godz. 11.00, Bolechowo – „Czarnoksiężnik z Krainy Oz”; godz. 12.30, Koziegłowy – „Czarnoksiężnik z Krainy Oz”; godz. 13.45, Owińska – „Koziołek Niematołek”. Wstęp: 3 zł (obowiązują zapisy w bibliotekach)

Satyryczna biesiada poetycko-muzyczna z tekstami A. Osieckiej, K.I Gałczyńskiego i Kabaretu Starszych Panów, 21.10, godz. 12.00, Filia w Owińskach; współorganizacja z Klubem Seniora

Jesienna wystawa prac uczniów Szkoły Podstawowej w Owińskach, wykonanych pod kierunkiem Doroty Garczarek, czynna do 31.10, Filia w Owińskach

Wystawa o życiu i twórczości Henryka Sienkiewicza – ze zbiorów Muzeum Literackiego Henryka Sienkiewicza w Poznaniu, czynna do 28.10, filia Koziegłowy

„Mój przyjaciel miś” – konkurs plastyczny dla przedszkolaków i uczniów klas 1-3 szkół podstawowych, szczegóły na stronie internetowej biblioteki, prace należy dostarczyć do 18.11.

„Wspomnienia z okazji 700-lecia Kicina” – konkurs na dziennik, pamiętnik lub wspomnienia z lat dawnych, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; termin dostarczania prac został przedłużony do 31.12.

 

Duszniki

Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury, ul. Jana Pawła II 8, tel./fax 61 291 94 16, www.bpicak.pl

pn. 8.00-16.00, wt., śr. 8.00-17.00, czw. 8.00-15.00, pt. 11.00-18.00

Spotkanie autorskie z Olgą Rudnicką, 17.10, godz. 19.30

Edukacyjne Spotkanie ze Sztuką: Skandynawskie smaki na struny i smyki, 18.10, godz. 14.30

Dyżur Eksperta ZUS z zakresu rent i emerytur, 19.10, godz. 11.00-14.00

Recital Michała Bajora z okazji 70-lecia Biblioteki, 22.10, godz. 16.30, sala widowiskowa CAK; wejściówki do odbioru w bibliotece

„Super Pióro 2016” – V Gminne Dyktando, regulamin na stronie intrnetowej biblioteki, zgłoszenia do 21.10.

 

Gniezno

Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna, ul. Staszica 12a, tel. 61 426 32 61, www.biblioteka.gniezno.pl

Biblioteka Główna, ul. Mieszka I 16, pn.-pt. 9.00-18.00, sob. 10.00-14.00; Wypożyczalnia dla Dzieci, ul. Mieszka I 15, pn., śr., pt. 9.00-17.00, wt., czw. 9.00-15.00, sob. 10.00-14.00

Klub Dyskusji o Książce: rozmowa o książce Ignacego Karpowicza „Ości”, 18.10, godz. 18.00, Wypożyczalnia dla Dzieci, ul. Mieszka I 15

„Portret i nie tylko…” – wystawa 30 prac Piotra Serkowskiego, haftowanych krzyżykiem, czynna do 30.11, sala wystawowa im. Ludwika Krumreya, ul. Staszica 12a

 

Golina

Biblioteka Publiczna, pl. Kazimierza Wielkiego 12, tel. 63 241 81 21, www.golina.naszabiblioteka.com

pn.-śr., pt. 9.00-18.00, czw. 13.00-18.00

Akademia Malucha – zajęcia dla dzieci w wieku 1-6 lat i ich rodziców, 18.10, godz. 16.30

Jesienne spotkanie z poezją, gościem spotkania będzie Danuta Olczak, konińska poetka, 21.10, godz. 18.00

„Polskie tradycje świąt Bożego Narodzenia” – konkurs literacko-plastyczny (komiks) dla uczniów klas IV-VI, szczegóły na stronie internetowej biblioteki, prace należy dostarczyć do 23.11.

 

Gostyń

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Gostyniu, ul. Wrocławska 257, tel. 65 572 09 52, www.biblioteka.gostyn.pl

wt., śr. 11.00-18.00, czw. 9.00-18.00, pt. 8.00-18.00, sob. 9.00-14.00

„Ekwador, Galapagos – dżungla, wulkany, iguany” – spotkanie z podróżnikiem Robertem Gondkiem, 18.10, godz. 17.00

„Z bliska” – wystawa fotografii Stanisława Szymkiewicza (w ramach III Wielkopolskiego Festiwalu Fotografii im. Ireneusza Zjeżdżałki), czynna do 14.11.

 

Grodzisk Wielkopolski

Powiatowa i Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Kolejowa 12, tel. 61 444 52 35, www.biblioteka.gro.pl

pn., wt., czw., pt. 9.00-18.00, śr. 11.00-15.00, sob. 9.00-13.00

Spotkanie z Globbus Team – relacja z podróży po Europie Północnej i nie tylko, 22.10, godz. 17.00, sala CK Rondo

 

Jarocin

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Park 3, tel./fax 62 747 23 46, www.bibliotekajarocin.pl

pn.-pt. 8.00-18.00, sob. 9.00-13.00

„Teatr Polska – Preludium słowiańskie” – spektakl muzyczny, 19.10, godz. 18.00, JOK Jarocin; bilety 25 zł

 

Kalisz

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka, ul. Łazienna 6, tel. 62 757 34 30, 757 22 88; fax 62 766 54 47, www.mbp.kalisz.pl

pn., wt., czw. 10.00-18.00, śr., pt. 8.00-15.00

Wystawa „W żółtych płomieniach liści” – 80. rocznica urodzin Agnieszki Osieckiej, czynna 7-31.10, Filia nr 3, ul. Krótka 3

Wystawa książek z okazji Światowego Dnia Zwierząt, czynna 3-31.10, Filia nr 1 Oddział Dziecięcy, ul. Górnośląska 29

Henryk Sienkiewicz – 100. rocznica śmierci (w ramach obchodów Roku Henryka Sienkiewicza), czynna 3.10-30.11, Filia nr 2, ul. Serbinowska 25

Wystawa „80. rocznica urodzin Agnieszki Osieckiej”, czynna 3-31.10, Filia nr 16, ul. H. Sawickiej 15

Wystawa „Kronikarze piszą… Chrzest Polski”, czynna 3.10-31.12, Filia nr 5, ul. Złota 26-28

Wystawa „Pod lilii znakiem, żyj, rośnij, wierz” – z dziejów kaliskiego harcerstwa, czynna 9.09-15.11, Biblioteka Główna, ul. Legionów 66

Wystawa „Jesienne obrazy”, czynna 10.10-30.11, Filia nr 1, ul. Górnośląska 29

 

Kępno

Powiatowa Biblioteka Publiczna, ul. Sienkiewicza 26a, tel. 62 782 11 01, www.bibliotekakepno.pl

pn.-pt. 9.00-17.00, pierwsza i trzecia sob. m-ca 10.00-13.00

Wystawa fotografii Przemka Zimocha „Mój Woodstock – spełnienie marzeń” (w ramach III Wielkopolskiego Festiwalu Fotografii im. Ireneusza Zjeżdżałki), czynna do 16.11.

 

Kłecko

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Gnieźnieńska 8, tel./fax 61 427 01 40, www.bpklecko.naszabiblioteka.com

pn., śr., pt. 10.00-16.00, wt., czw. 10.00-19.00, 1 i 3 sob. m-ca 9.00-13.00

Biblioteczny Klub Filmowo-Dyskusyjny: spotkanie dla młodzieży w wieku 10-17 lat, 20.10, godz. 16.00

Warsztaty kodowania w języku Scratch z wykorzystaniem robotów FINCH – dla dzieci w wieku 10-15 lat, zapisy do 20.11.

„Mój biblioteczny dzień” – zapisy na warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży – do 4.11.

 

Koło

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Kolejowa 19, tel./fax 63 217 80 03, 217 80 02, www.biblioteka-kolo.pl

pn.-śr., pt. 8.00-18.00, czw. 10.30-15.00, sob. 9.00-14.00

Akademia Plastyki – bezpłatne spotkania dla 6-9 latków; w programie: malowanie, rysowanie, lepienie, ćwiczenia plastyczne, 17.10, godz. 16.00-17.30

Spotkanie z dr. Rafałem Sierchułą (IPN Poznań) nt. formowania się struktur konspiracyjnych na terenie Okręgu Rzeszy – Kraju Warty w latach 1939-1944 oraz promocja jego książki „Drezdeński szafot”, 19.10, godz. 16.00, Czytelnia, ul. Kolejowa 19

„Bajarka” – wspólne czytanie baśni i zabawy twórcze dla dzieci w wieku 4-5 lat, 19.10, godz. 16.00, Filia dla Dzieci, ul. Kolejowa 19

Spotkanie autorskie z Wojciechem Cesarzem, autorem książek dla dzieci, 20.10, godz. 9.00

„Najwierniejsi Przyjaciele” – konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży; szczegóły na stronie internetowej biblioteki, prace należy dostarczyć do 18.11.

Zajęcia z elementami biblioterapii – bezpłatne spotkania dla 6-9 latków; w programie: głośne czytanie, zajęcia biblioterapeutyczne, zajęcia manualne, zabawy ruchowe m.in. zabawy chustą KLANZY, 21.10, godz. 15.30-17.30

„Ziemia Kolska” – turniej historyczny dla gimnazjalistów, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; zgłoszenia przyjmowane są do 25.11.

 

Kościan

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Tomaszewskiego, ul. Wrocławska 28b, tel. 65 512 00 40, 65 511 00 26, www.biblioteka.koscian.pl

pn.-śr., pt. 10.00-18.00, czw., sob. 8.00-15.00

Spotkanie autorskie z Joanną Krzyżanek, dla dzieci w wieku 6-12 lat, 17.10, godz. 17.00, Oddział dla Dzieci

Klub Trąbka Bombka – zajęcia dla dzieci, 18.10, godz. 10.00, Oddział Dla Dzieci

„Do dzieła” – warsztaty plastyczne dla dzieci w wieku 6-12 lat (obowiązują zapisy), 21.10, godz. 17.00

 

Kórnik

Biblioteka Publiczna, ul. Poznańska 65, tel. 61 817 00 21, www.biblioteka.kornik.pl

pn., wt., pt. 11.00-19.00, śr., czw. 8.00-15.00, 1, 2, 3 sob. m-ca 9.00-13.00

Warsztaty Pasjoteki: stroiki świąteczne, 17.10, godz. 17.00

Klub Podróżnika z Kórnika: Mount Elbrus expedition 2015 oraz Kilimandżaro 2016, 20.10, godz. 17.00, restauracja Ventus w Kóniku

 

Krotoszyn

Krotoszyńska Biblioteka Publiczna im. Arkadego Fiedlera, ul. Benicka 9, tel./fax 62 725 27 83, www.biblioteka.krotoszyn.pl

pn., wt., czw., pt. 10.00-19.00, śr. 13.00-19.00, sob. 9.00-13.00

Kule Światła w Przestrzeni Miejskiej” – wernisaż wystawy Leszka Zdracha (w ramach III Wielkopolskiego Festiwalu Fotografii), 18.10, godz. 18.00

„Filozofia Sokratesa” – spotkanie z dr. Jackiem Kępą w cyklu „Wiara, nauka, sens – kultura europejska wobec spraw ostatecznych”, 19.10, godz. 18.00; współorganizacja: Towarzystwo Miłośników i Badaczy Ziemi Krotoszyńskiej

Powiatowy Konkurs Czytelniczy „Henryk Sienkiewicz – życie i twórczość” – dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; zgłoszenia do 18.11.

 

Krzemieniewo

Centrum Kultury i Biblioteka, ul. Zielona 6, tel. 65 536 06 77, www.gck.krzemieniewo.pl

pn.-pt. 8.00-16.00

„Czytanie to klucz do wyobraźni” – konkurs głośnego czytania dla uczniów klas II-VI szkół podstawowych; szczegóły na stronie internetowej biblioteki; eliminacje gminne 22.10.

 

Krzywiń

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Kasztelańska 1, tel./fax. 65 517 06 11, www.krzywin.eu.org

pn., pt. 9.00-18.00, wt. 9.00-16.00, śr. 9.00-17.00, czw. 9.00-15.00

Cykl spotkań „Trudne pytania”, w programie m.in. „Nasza cywilizacja” – wykład Andrzeja Kuźmińskiego z MBP w Lesznie, 17.10, godz. 19.00, klub „Twórczy Zakątek” przy bibliotece

Gry i zabawy stolikowe, 21.10, godz. 15.00-17.00, klub „Twórczy Zakątek” przy bibliotece

 

Krzyż Wielkopolski

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Wojska Polskiego 7, tel. 67 256 41 58, www.mgokkrzyz.pl

pn.-pt. 9.00-18.00

Spotkanie autorskie z Jackiem Dehnelem, 20.10, godz. 17.00, M-GOK

 

Kuślin

Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Leśna 13, tel. 61 447 30 89, www.bibliotekakuslin.pl

pn.-pt. 11.00-18.00

Spotkanie z Jędrzejem Majką – podróżnikiem, teologiem, dziennikarzem, który przedstawi swoją najnowszą książkę „Przypadki podróżne”, 19.10, godz. 10.00, Gimnazjum w Michorzewie

 

Leszno

Miejska Biblioteka Publiczna im. St. Grochowiaka, ul. B. Chrobrego 3, tel. 65 520 53 55, www.mbpleszno.pl

pn.-śr., pt. 9.00-19.00, czw. 9.00-15.30, sob. 9.00-14.00

“Człowiek” – otwarcie wystawy fotografii Andrzeja Przewoźnego (w ramach III Wielkopolskiego Festiwalu Fotografii im. Ireneusza Zjeżdżałki), 17.10, godz. 17.00; wystawa czynna do 29.10.

Przystanek Historia: Dyskusja nad książką „Więźniowie Wronek w okresie stalinowskim. Część I. Lata 1945-1948” pod red. Grzegorza Barczykowskiego i Łukasza Przybyłki z udziałem autorów, moderator: Rafał Kościański, 18.10, godz. 18.00; współorganizacja: Centrum Edukacyjne IPN

„Ja i Ty z książką” – spotkanie z dr B. Sipińskim połączone z prezentacją jego najnowszej książki, 19.10, godz. 18.00, „Galeria Lochy”

Dyskusyjny Klub Książki – rozmowa o książce Imre Kertésza „Dziennik galernika”, 19.10, godz. 16.00

„Szkice do portretu” – spotkanie poetyckie z Gabrielem Roszakiem, poetą i prozaikiem, 21.10, godz. 17.00, „Galeria Lochy”

Szkoła Reportażu – zajęcia doskonalącej warsztat reporterski (bezpłatne, obowiązują zapisy), 21.10, godz. 17.00-20.30

Wystawa poświęcona księdzu Teodorowi Korczowi – czynna do 9.11, „Galeria Lochy”

„Polska Szkoła Ilustracji 1960-1980” – wystawa ilustracji do książek dla dzieci, czynna 15.09-20.10, „Galeria Recto Verso”, „Galeria Lochy”

 

Lipka

Gminna Biblioteka Publiczna im. IV Dywizji Piechoty WP, ul. IV Dywizji Piechoty WP 2, tel./fax 67 266 51 36, goklipka.pl/category/biblioteka

pn.-pt. 9.00-17.00

W cyklu spotkań teatralnych „W krainie bajek”: „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” – spektakl w wykonaniu Studia Teatralnego Krak-Art z Krakowa, 18.10, godz. 10.00

 

Luboń

Biblioteka Miejska, ul. Żabikowska 42, tel./fax 61 813 09 72, www.biblub.com

pn.-śr. 11.00-19.00, czw.-sob. 9.00-15.00

Kino Kamera: Projekcje filmów oscarowych, 17.10, godz. 17.00; wstęp 5 zł

Warsztaty fotograficzne prowadzone przez Michała Handschke, właściciela Studia „Stara Klisza”, 20.10, godz. 17.00

Podróże z pasją; zapraszamy do wysłuchania opowieści o niezwykłych wyprawach, 18.10, godz. 17.00

Konwersatoria historyczne – spotkania miłośników historii, 19.10, godz. 17.00

Sztuka dla dzieci – warsztaty z historią sztuki w tle. Tematem zajęć artystycznych będzie Starożytny Egipt, 22.10, godz. 12.00, wstęp 5 zł.

 

Lwówek

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. E. Sczanieckiej 56, tel. 61 441 40 55, www.biblioteka.lwowek.com.pl

pn.-śr., pt. 8.00-18.00, czw. 8.00-15.00

Spotkanie Klubu Maluszka, 17.10, godz. 11.30

Dyskusyjny Klub Filmowy „Zmruż Oczy”: seanse filmowe, 20.10: godz. 17.00 – „Bociany. Znajdź swoją paczkę”; godz. 19.00 – „Wołyń”. Bilety od 14 zł

„Biblioteka smaków” – otwarcie jesiennego sezonu czytelniczego, w programie m.in.: nowości wydawnicze, wystawa produktów regionalnych, degustacje kawy i herbaty, 3-21.10.

Wystawa malarstwa Katarzyny Kudełki, czynna w terminie: 3.10-4.11, sala czytelni

 

Margonin

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Polna 6, tel. 67 284 60 86, blog.biblioteka.margonin.pl

pn., pt. 8.00-15.00, wt.-czw. 8.00-19.00

Spotkanie Koła Najmłodszych Przyjaciół Bohaterów Książek: „Kuchenne rewolucje Martynki”, 19.10, godz. 17.00

 

Międzychód

Biblioteka Publiczna im. Jana Daniela Janockiego, pl. Kościuszki 9, tel. 95 748 24 37, www.bibliotekamiedzychod.pl

pn., wt., czw., pt. 10.00-18.00, sob. 9.00-13.00

Spotkanie autorskie z Andrzejem Kirmielem, dyrektorem Muzeum Ziemi Międzyrzeckiej oraz promocja jego książki, 20.10, godz. 18.00

 

Miedzichowo

Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Poznańska 16, tel./fax 61 441 02 00, www.biblioteka-miedzichowo.pl

wt. 9.00-17.00, śr. 8.00-18.00, czw. 8.00-16.00, pn., pt. nieczynne

Miedzichowski Uniwersytet Trzeciego Wieku: inauguracja roku akademickiego 2016/2017, w programie m.in. wykład Rektora prof. dr. hab. Janusza Skoczylasa, 21.10, godz. 18.00, sala wiejska w Bolewicach

Wystawa malarstwa Ryszarda Pozdrowicza

 

Mosina

Mosińska Biblioteka Publiczna, ul. Dworcowa 4, tel. 61 819 26 86; tel./fax 61 813 23 32, www.bibliotekamosina.pl

pn. 13.00-19.00, wt., śr. 9.00-17.00, czw., pt. 11.00-19.00, sob. 9.00-12.00

Spektakl „Pchła Szachrajka” Teatru Amatorskiego Bez Kurtyny, 21.10, godz. 19.00, Sala Reprezentacyjna MOK. Wejściówki do odbioru w Bibliotece

 

Murowana Goślina

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Bonawentury Graszyńskiego, ul. Poznańska 16, tel. 61 892 36 27, www.biblioteka.murowana-goslina.pl

pn. 10.00-19.00, wt., czw. 10.00-18.00, śr. 8.00-15.00, pt. 8.00-14.00

„Himalaje” – wystawa fotograficzna Wojciecha Ogrodowczyka, czynna 7.09-31.10, sala sesyjna na parterze

 

Nekla

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Chopina 43/3, tel. 61 438 64 30, www.biblioteka.nekla.eu

pn., wt., czw., pt. 11.00-18.00, śr. 8.00-15.00

Spotkanie autorskie z ilustratorką książek Elżbietą Krygowską-Butlewską, 19.10, godz. 15.30, oddział dziecięcy

 

Nowy Tomyśl

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna, ul. Witosa 8, tel. 61 442 12 70, www.bibliotekant.pl

pn., wt., czw., pt. 9.00-18.00, śr. 11.00-16.00, sob. 10.00-14.00

W cyklu Twórca i jego dzieło: „Madagaskar – najstarsza wyspa świata” – spotkanie z Jędrzejem Majką, który zaprezentuje swą najnowszą książkę „Przypadki podróżne”, 17.10, godz. 18.00

W cyklu Pani Jesień bajki niesie: spotkania dla dzieci w wieku 5-9 lat, 17-19 i 21.10, godz. 16.00

„Gemisch, czyli tuwimowski misz-masz” – Wieczór twórczości Tuwima, 20.10, godz. 18.00

Strefa Koloru: Poranki w Bibliotece – zajęcia dla dzieci w wieku od 3 lat wraz z opiekunami (obowiązują zapisy), 18.10, godz. 10.00

Wystawa malarstwa Barbary Wroniszewskiej-Wójcik i Grzegorza Skawińskiego, czynna do 10.11, Galeria na Piętrze

„7 Dekad Biblioteki” – obchody 70-lecia biblioteki w Nowym Tomyślu; szczegółowy program na stronie internetowej biblioteki, 17.03-25.11.

 

Oborniki

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Antoniego Małeckiego, ul. Kopernika 10, tel./fax 61 296 02 65, www.biblioteka.oborniki.pl

pn.-pt. 9.00-18.00, sob. 13.00

„Sri Lanka: monsunowe opowieści” – spotkanie z Piotrem Kowalczykiem, obieżyświatem, geografem i pilotem wycieczek, 17.10, godz. 17.00

Spotkanie autorskie z Krystyną Januszewską oraz promocja jej najnowszej powieści „Dziedzictwo”, 21.10, godz. 18.00

„1/125, czyli zapiski nieoczywiste” – wystawa fotograficzna Piotra Zarównego (w ramach Wielkopolskiego Festiwalu Fotografii im. Ireneusza Zjeżdżałki), czynna do 30.10.

„Podróże kolejowe z NKD” – konkurs plastyczny; szczegóły na stronie internetowej biblioteki, prace należy dostarczyć do 31.10.

 

Ostrowite

Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Zachodnia 3a, tel. 63 276 52 03, www.ostrowite.naszabiblioteka.com

pn., wt. 10.30-18.00, śr. 8.00-15.30, czw. nieczynne, pt. 11.00-18.30

„Bajkowy miś” – konkurs plastyczny dla dzieci z klas 1-3; szczegóły na stronie internetowej biblioteki, prace należy dostarczyć do 18.10.

Warsztaty mydlarskie dla dzieci w wieku szkolnym (bezpłatne), 21.10; zapisy w bibliotece do 18.10.

 

Ostrów Wielkopolski

Biblioteka Publiczna im. St. Rowińskiego, ul. Wolności 2, tel./fax 62 737 47 00, www.biblioteka-ostrow.pl

pn., wt., czw., pt. 8.00-18.00, śr. 9.00-14.00, sob. 9.00-13.00

„Bohaterowie bajek Vàclava Čtvrtek’a” – konkurs plastyczny dla dzieci, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 25.10 do Filii nr 7 dla Dzieci i Młodzieży, ul. Królowej Jadwigi 3

 

Piła

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Pantaleona Szumana w Pile, ul. Mariana Buczka 14, tel. 67 351 79 03, 67 351 79 04, www.biblioteka.pila.pl

pn.-pt. 8.00-19.00, sob. 8.00-15.00; Oddz. dla Dzieci, pn.-pt. 8.00-18.00, sob. 8.00-15.00

Książka jest O.K! – konkursy artystyczne: „Stwórz własną książkę” i „Tak Czytam!”, szczegółowe informacje na stronie internetowej biblioteki, termin nadsyłania prac do 15.11.

Razem z Mamą, razem z Tatą – popołudniowe zajęcia z książką dla dzieci i rodziców, 18.10, godz. 16.00, Filia nr 1, ul. Ludowa 11

Tęczowy Pawilon: „Cuda z modeliny” – zabawy z książką i kredką dla dzieci w wieku 5-10 lat, 18.10, godz. 16.15, Filia nr 4, al. Powstańców Wlkp. 62

„Matki wariatki” – spotkania dorosłych czytelniczek, 18.10, godz. 17.00, Filia nr 9, ul. Wenedów 8A

Baśniowy Jadwiżyn – zajęcia interaktywne dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat i rodziców, 18.10, godz. 17.00, Filia nr 6, ul. Królowej Jadwigi 17

Karty na stół – turnieje brydżowe dla mieszkańców osiedla, 19.10, godz. 15.00, Filia nr 9, ul. Wenedów 8A

Głośne czytanie na zaczarowanym dywanie – zajęcia interaktywne z książką dla dzieci w wieku 7-10 lat, 19.10, godz. 16.00, Filia nr 8, ul. Andersa 10

Rodzinne popołudnia z Misiem – ciekawe spotkania z książką dla dzieci w wieku do 6 lat z rodzicami, 19.10, godz. 17.00, Oddział dla Dzieci, ul. Buczka 14

Kolorowe podwieczorki – spotkanie z książką i wyobraźnią dla najmłodszych dzieci (do lat 5) oraz mamy i taty, 20.10, godz. 17.30, Filia nr 3, ul. Prusa 16

Twórczy Papier – zajęcia literacko-plastyczne dla dzieci z osiedla w wieku 7-10 lat, 20.10, godz. 15.15, Filia nr 7, al. Poznańska 91

Poetycka Czwórka – salonik poetycki: „Pokarm dla duszy” – wiersze wybrane z najnowszego tomiku poezji „Tylko chwile” Bogusława Chmiela, 18-22.10, Filia nr 4, al. Powstańców Wlkp. 62

Galeria Czytelników: Wystawa wycinanki krajobrazowej Renaty Kopić-Sądel, Filia nr 3, ul. Prusa 16

„Pejzaże i martwa natura” – wystawa malarstwa Bożeny Pudełko – Sekcja plastyczna „Plama” RCK Klub Seniora, Filia nr 4, al. Powstańców Wlkp. 62

Skarby z mojej komody: Malarstwo Teresy Piszel, Filia nr 6, ul. Królowej Jadwigi 17

 

Pleszew

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Słowackiego 19A, tel./fax 62 742 83 58, www.bppl.pl

pn., czw., pt. 9.00-18.00, wt. 9.00-19.00, śr. nieczynne, sob. 9.00-14.00

Spotkanie Klubu Modelarstwa Papierowego – dla uczniów szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych, 22.10, godz. 10.00, czytelnia naukowa

 

Pobiedziska

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Kostrzyńska 21, tel. 61 817 71 46, www.bppob.pl

pn., czw. 10.00-19.00, wt., pt. 10.00-16.00, śr. 8.00-16.00, pierwsza i ostatnia sob. m-ca 9.00-13.00

Warsztaty szachowe dla dzieci, prowadzone przez Michała Szymenderskiego (odpłatne), 17.10, godz. 17.00

Zajęcia z konstruowania treści legend za pomocą klocków LEGO – dla dzieci w wieku 7-10 lat, 18.10, godz. 14.30, Oddział dla dzieci, ul. Jagiełły 25

Spotkanie z Adamem Rozlachem, polskim dziennikarzem muzycznym Programu I Polskiego Radia, prezenterem TVP Kultura, prezenterem Międzynarodowego Konkursu im. Henryka Wieniawskiego w TVP Kultura, 19.10, godz. 18.00

Dyskusyjny Klub Książki: spotkanie ze Zbigniewem Masternakiem, prozaikiem, scenarzystą i producentem filmowym, 21.10, godz. 17.30

Klub Nowoczesnych Gier Planszowych „Planszoteka” – spotkania z grami, 18.10, godz. 15.00-16.30, Filia Pomarzanowice; 20.10, godz. 16.00-18.00, Filia Biskupice; 21.10, godz. 15.00-17.00, Pobiedziska

 

Poniec

Gminna Biblioteka Centrum Kultury Sportu Turystyki i Rekreacji, ul. Krobska 45a, tel. 65 573 11 59, www.gckstir.poniec.pl

pn., wt., czw. 8.00-16.00, śr., pt. 10.00-18.00, sob. 8.00-14.00

„Kolory jesieni” – konkurs plastyczny dla dzieci w wieku 5-10 lat, regulamin na stronie internetowej biblioteki, prace należy składać w terminie do 22.10.

 

Poznań

Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury, ul. Prusa 3, tel. 61 66 40 850, www.wbp.poznan.pl

pn., śr., pt. 9.00-16.00, wt., czw. 10.00-18.00

III Wielkopolski Festiwal Fotografii im. Ireneusza Zjeżdżałki: w 37 miejscowościach województwa odbędzie się ok. 80 wystaw, spotkań i warsztatów fotograficznych, podczas których swoją twórczość zaprezentuje indywidualnie 32 artystów, a w pokazach zbiorowych uczestniczyć będzie ponad 350 twórców, 10-30.10.

„Moja Wielkopolska 2016” – podsumowanie konkursu, wręczenie nagród i otwarcie wystawy pokonkursowej, 17.10, godz. 17.00, galeria WBPiCAK, ul. Prusa 3; czynna do 20.11.

Seryjni poeci 40 – spotkanie z Maciejem Robertem i Jakubem Kornhauserem, którzy będą promować swoje najnowsze tomiki poezji, prowadzenie: Krzysztof Hoffmann, 18.10, godz. 18.00, Centrum Kultury Zamek, ul. św. Marcin 80/82, Scena Nowa, III piętro; współpraca z CK Zamek

W cyklu Seryjni poeci: spotkanie promujące książkę „Wiersze zebrane” Juliana Kornhausera z udziałem Jakuba Kornhauser i Adriana Glenia – redaktorów tomu, prowadzenie: Piotr Śliwiński, Marcin Jaworski, utwory poety przeczyta Mariusz Puchalski – aktor Teatru Nowego w Poznaniu, 19.10, godz. 17.00, Collegium Maius, Poznań, ul. Fredry 10, Salon Adama Mickiewicza, piętro IV

„Wielkopolska Press Photo” – konkurs dla wielkopolskich fotoreporterów, szczegóły na stronie internetowej biblioteki, prace należy dostarczyć do 31.10.

 

Biblioteka Raczyńskich, pl. Wolności 19, tel. 61 852 94 42, tel./fax 61 852 98 68, www.bracz.edu.pl

pn.-pt. 9.00-20.00, sob. 10.00-17.00

Wystawy: „Świat Dobrawy i Mieszka I” z okazji 50-lecia współpracy Brna i Poznania oraz 1050-lecia Chrztu Polski oraz „95 naj Biblioteki Jiřího Mahena w Brnie 1921–2016”, prezentująca informacje o breńskiej bibliotece, czynne w terminie 13.10-8.11, Galeria Atanazego, Al. Marcinkowskiego 23

 

Puszczykowo

Biblioteka Miejska im. Małgorzaty Musierowicz – Centrum Animacji Kultury, Rynek 15, tel./fax 61 819 46 49, www.biblioteka.iq.pl

pn., pt. 7.00-15.00, wt.-czw. 10.00-18.00, sob. 9.00-13.00

Ludzie z Pasją: „Szalona załoga” – spotkanie z Honoratą Korpikiewicz, astronomem, fizykiem, filozofem i autorką książek naukowych i popularnych, 20.10, godz. 18.00

Czwartki z tańcem – zajęcia taneczno-ruchowe (odpłatne), 21.10, godz. 15.00-19.00

„Od ziarenka do muffinki” – warsztaty edukacyjno-kulinarne dla dzieci (odpłatne), 21.10, godz. 17.00-19.00

 

Ryczywół

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Mickiewicza 14, tel. 67 283 70 91, www.gok.ryczywol.pl/biblioteka

pn. 8.00-18.00, wt.-pt. 8.00-18.15, sob. 8.00-13.00

„Gitara i pióro” – koncert w wykonaniu Tomasza Górkiewicza, 18.10, godz. 18.00

„Miejsce i ludzie – Ryczywół we wspomnieniach byłych mieszkańców” – spotkanie z prof. zw. dr hab. Janem Pawlaczykiem, 21.10, godz. 18.00

 

Stare Miasto

Biblioteka Publiczna Gminy Stare Miasto, ul. Główna 16, tel. 63 241 60 67, bibliotekastaremiasto.pl

pn., wt., śr., pt. 8.00-18.00, czw. 10.00-18.00, sob. 10.00-14.00

Spotkanie Grup Zabawowych, 17.10, godz. 10.00

„Jednym słowem Ojczyzna” – I Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej dla szkół podstawowych i gimnazjów; szczegóły na stronie internetowej biblioteki, zapisy do 31.10.

Konkurs na recenzję/opis książki z dzieciństwa w ramach projektu „Czytasz....wiesz”, regulamin na stronie internetowej biblioteki, prace należy dostarczyć do 30.11.

 

Suchy Las

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Szkolna 16, tel. 61 250 04 01, tel./fax 61 250 04 04, www.osrodekkultury.pl/biblioteka

pn.-pt. 9.00-18.00, ostatnia sob. m-ca 9.00-13.00

Europejski Dzień Seniora w Teatrze Sucholeskim, wystąpią w grupy teatralne: Tatr Pomiędzy oraz Przystanek Teatr, 20.10, godz. 18.00, CKiBP; wstęp wolny

Klub Przyjaciół Książki: rozmowa o książce „Ja nie jestem Miriam” Majgull Axelsson, 20.10, godz. 18.00

„Bajkowe inspiracje” – zajęcia manualne dla dzieci w wieku 6-10 lat, 17.10, godz. 15.00, filia Chludowo, ul. Szkolna 2; 21.10, godz. 15.30, filia Złotniki, ul. Żukowa 14

„Nie tylko misie” – zajęcia manualne dla dorosłych, 21.10, godz. 18.00, filia Złotniki, ul. Żukowa 14

Wystawa malarstwa Tadeusza Wieczorka „Rozmyślania malarskie”, czynna do 4.11, hol CKiBP

„Krajobrazy i przyroda Wielkopolski” – konkurs fotograficzny, szczegóły na stronie internetowej, prace należy dostarczyć do 30.10.

 

Swarzędz

Biblioteka Publiczna, os. Czwartaków 1, tel./fax 61 818 63 14, www.biblioteka.swarzedz.pl

pn. 11.00-20.00, wt.-czw. 10.00-18.00, pt. 8.00-16.00, pierwsza sob. m-ca 9.00-14.00

„Takie moje małe, życiowe kroczki” – wystawa malarstwa Marii Łbik, czynna do 31.10, czytelnia, os. Czwartaków 1

 

Szamotuły

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Edmunda Calliera, Rynek 10, tel./fax 61 292 13 61, tel. 61 292 11 43, www.biblioteka-szamotuly.pl

pn., śr., pt. 9.00-17.00, wt., czw. 9.00-15.00, pierwsza i trzecia sob. m-ca 9.00-13.00

Konkurs plastyczny dla dzieci na tort urodzinowy dla biblioteki – finał, 18.10.

Obchody 70-lecia Biblioteki. W programie m.in.: otwarcie wystawy i finał konkursów Jakkolwiek 70, „czy wiesz, gdzie jesteś?” – gra biblioteczna, Quiz urodzinowy dla dzieci, abolicja; szczegóły na stronie internetowej biblioteki, 20.10, godz. 17.00-21.00

Galeria Jednego Dzieła: obraz olejny Moniki Czepułkowskiej (Grupa Jakkolwiek), do 31.10.

 

Śmigiel

Miejska Biblioteka Publiczna – Centrum Kultury, ul. Kościuszki 20, tel. 65 518 02 73, www.ck-smigiel.pl

pn., śr., pt. 12.00-19.00, wt. 10.00-14.00, czw. nieczynne

Kreatywni Seniorzy: „Coraz bliżej święta...” – warsztaty plastyczne, 20.10, godz. 11.00

 

Śrem

Biblioteka Publiczna im. Heliodora Święcickiego, ul. Grunwaldzka 10, tel. 61 283 54 67, www.biblioteka.srem.pl

pn. 11.00-15.00, wt.-pt. 10.00-19.00, sob. 9.00-13.00

„Bajki śpiewające” – zajęcia ruchowe dla dzieci w wieku 2-4 lat, 17.10, godz. 11.00, mediateka/sala audio

Kolorowe sny – zajęcia plastyczne dla dzieci i młodzieży, 17.10, godz. 15.30, Filia Pysząca

Literackie Poranki Malucha – dla dzieci od 1 do 3 lat, 18.10, godz. 11.00, wypożyczalnia dla dzieci

Relaksowo-rozrywkowo – zajęcia edukacyjno-biblioteczne dla dzieci szkolnych, 18.10, godz. 15.00, Filia Przy Moście

Jesienne bukiety – zajęcia dla dzieci, 18.10, godz. 8.00; 20.10, godz. 16.00, Filia Błociszewo – OP Krzyżanowo

Klub Łowców Przygód: „Bądź podróżnikiem nie turystą” – spotkanie z Markiem Pindralem, 18.10, godz. 13.45, sala audiowizualna

BOOK Szpan – rozmowy o książkach, spotkanie młodzieży, 19.10, godz. 16.30, wypożyczalnia dla młodzieży

„Tablet-ki” – zajęcia dla dzieci w wieku 8-12 lat, 19.10, godz. 17.00, mediateka

„Skaczące czapeczki” – turniej gier planszowych dla dzieci, 20.10, godz. 10.00, Filia Niesłabin – OP Zbrudzewo

Poetycka Przystań: spotkanie poetyckie dla młodzieży z Andrzejem Łowickim, 21.10, godz. 11.00, sala audiowizualna

„Akademia Kubusia Puchatka – X Gminny Konkurs Czytelniczy, I etap – eliminacje i wybór drużyn, 19.10, szkoły podstawowe; II etap – finał, 21.10, godz. 9.00, biblioteka

Warsztaty teatralne dla dzieci (zajęcia odpłatne), 20.10, godz. 15.30, sala animacji

Kurs komputerowy dla dorosłych (zajęcia odpłatne), 20.10, godz. 14.00-16.00

Turniej FIFA 16 – dla dzieci i młodzieży, 20.10, godz. 16.00, media teka

Wieczór filmowy: Kino Oskarowe, 21.10, godz. 17.00, mediateka

Spotkanie miłośników gier planszowych, 22.10, godz. 9.00-13.00, planszoteka

Interaktywna wystawa „przeBUDOWA” – dla dzieci w wieku 3-11 lat, czynna do 31.03.2017, wstęp 5 zł; współorganizacja z Centrum Nowoczesności „Młyn Wiedzy” z Torunia

Wystawa prac Elżbiety Krygowskiej-Butlewskiej, czynna do 29.10.

 

Trzcianka

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Kazimiery Iłłakowiczówny, ul. Sikorskiego 22, tel./fax 67 216 33 59, www.biblioteka-trzcianka.pl

pn.-pt. 8.00-19.00, sob. 8.00-15.00

W świecie baśni, bajki i legendy – cykl zajęć z grupami „0”, 17-20.10, godz. 8.00

W to mi graj! – gry planszowe w Bibliotece, 19.10, godz. 16.00

Spotkanie młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki: rozmowa o książce Moersa Waltera „Miasto Śniących Książek”, 20.10, godz. 17.30

Spotkanie autorskie z Jackiem Dehnelem, 21.10, godz. 17.00

Mamoteka – miejsce spotkań rodziców i dzieci, 21.10, godz. 10.00

XBOX Play, 22.10, godz. 11.00

„Misiolandia” – spotkania dla dzieci w wieku 3-5 lat wraz z rodzicami, 17.10, godz. 10.30-11.30

„Wyjście z cienia” – VI Ogólnopolski Konkurs Recytatorski im. Romana Brandstaettera; szczegóły na stronie internetowej biblioteki, zgłoszenia należy nadsyłać do 12.11.

 

Trzcinica

Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Szkolna 2c, tel. 62 332 20 83, www.biblioteka.trzcinica.com.pl

pn.-pt. 8.00-17.00

Spotkanie autorskie z Magdaleną Zawadzką, 19.10.

„Czwartkowe spotkania z książką” dla dzieci z klas I-III, 20.10, godz. 16.00

Wystawa „Dwory, zamki, pałace w Wielkopolsce”, czynna do 31.12, hall biblioteki

 

Turek

Miejska Biblioteka Publiczna im. Włodzimierza Pietrzaka, ul. Dworcowa 5, tel./fax 63 289 21 26, 63 278 51 34, www.biblioteka.turek.net.pl

pn.pt. 9.00-18.30, sob. 9.00-13.00

Warsztaty rękodzieła dla uczestników Programu 50+ – spotkanie organizacyjne, 20.10, godz. 16.00

Spotkanie z dr Eweliną Zając z Katedry Dialektologii Polskiej i Logopedii Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Łódzkiego dotyczące nazw terenowych powiatu tureckiego dla uczestników Programu 50+, 21.10, godz. 17.00

 

Wągrowiec

Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Średnia 18, tel. 67 26 20 068, 725 255 955, www.mbp.wagrowiec.eu

pn., wt., czw., pt. 8.00-17.00, śr. 8.00-18.00, sob. 9.00-13.00

VI Wągrowieckie Dyktando, 19.10, godz. 11.00

„Cenzura dotarła i do nas” – wystawa z okazji Tygodnia Zakazanych Książek

„Namaluj wiersz Jana Brzechwy” – konkurs plastyczny dla dzieci, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do Filii nr 1 Biblioteki na Osiedlu Wschód 6 w terminie do 4.11.

Konkurs na zakładkę do książki z okazji Narodowego Święta Niepodległości, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 31.10.

 

Witkowo

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Powstańców Wlkp. 17a, tel./fax 61 477 81 62, www.biblioteka-witkowo.com.pl

pn., śr., pt. 11.00-18.00, wt., czw., sob. 8.00-14.00

Poranki w Bibliotece – dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, 22.10, godz. 11.00-13.00, czytelnia biblioteki

 

Wolsztyn

Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Gajewskich, tel. 68 347 26 30, www.bibliotekawolsztyn.pl

pn.-śr., pt. 8.00-18.00, czw. 8.00-16.00, sob. 9.00-13.00

„Poranek z książką” – cykl zajęć edukacyjnych dla dzieci w wieku 3-4 lata, 17.10, godz. 11.00

„Popołudnie z książką” – cykl zajęć edukacyjnych dla dzieci w wieku 5-6 lat, 17.10, godz. 16.30

„Ja i moi przyjaciele w bibliotece” – cykl zajęć edukacyjnych dla dzieci w wieku 3-4 lata, 19.10, godz. 11.00

„Magiczny świat bajek” – cykl zajęć edukacyjnych dla dzieci w wieku 7-8 lat, 19.10, godz. 16.30

„Moje marzenie” – otwarcie wystawy Renaty Zielińskiej, 20.10, godz. 17.00

Cykl zajęć z biblioterapii, 19.10, godz. 8.00-9.00, Szkoła Specjalna nr 4; 20.10, godz. 8.00-9.00, DPS Wolsztyn

 

Zagórów

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Wojska Polskiego 13, tel. 63 274 81 09, www.biblioteka-zagorow.pl

pn., śr., pt. 8.00-18.00, wt., czw. 8.00-16.00, pierwsza sob. m-ca 9.00-14.00

Wystawa „Jak zmieniają się wielkopolskie biblioteki”, czynna do 30.10.

Wystawa poświęcona Markowi Edelmanowi.

 

Zbąszyń

Biblioteka Publiczna, ul. 17 Stycznia 59, tel. 693 29 10 55, www.biblioteka.zbaszyn.pl

pn., wt., czw., pt. 9.00-19.00, śr. 11.00-16.00, sob. 9.00-13.00

Promocja książki Andrzeja Kirmiela „Międzyrzecz i ziemia międzyrzecka. Szkice z przeszłości”, 21.10, godz. 18.00

 

Zduny

Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta, ul. Sienkiewicza 9, tel./fax 62 721 51 72, www.biblioteka.zduny.pl

pn.-pt. 10.00-18.00, sob. 9.00-12.00

Wystawa fotograficzna „Portrety”, Klub filmowo-fotograficzny PsychoFlash

 

Złotów

Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida, ul. Grochowskiego 17, tel./fax 67 263 20 00, www.biblioteka-zlotow.pl

pn.-pt. 8.00-18.00, sob. 8.00-13.00

Oseskowy Klubik Bajkowy – zajęcia dla dzieci w wieku 3-6 lat, 19.10, godz. 15.30

„Kolejowe impresje” – wernisaż wystawy fotografii Piotra Chamczyka (w ramach Festiwalu Fotograficznego im. Ireneusza Zjeżdżałki), 21.10, godz. 17.00

Spotkanie autorskie z Grażyną Szapołowską, 22.10, godz. 17.00, sala kinowa ZCAS

„Śladami zwierząt” – wystawa fotografii Jerzego Zycha z okazji Dnia dzikiej fauny, flory i naturalnych siedlisk; czynna do 18.10.

 

Wyniki wyszukiwania ({[{total}]})

brak wyników wyszukiwania

Newsletter

Zapisano adres do bazy.

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera.