Wykorzystujemy pliki cookies do zapamiętania ustawień i preferencji użytkownika. Więcej informacji znajdziesz w Polityce cookies. Jeśli się nie zgadzasz, możesz w swojej przeglądarce wyłączyć zgodę na ich przechowywanie.

{[{category.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej organizatorów

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
{[{category.name}]}
{[{tag.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej wydarzeń powiat{[{region.name}]}

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
Data
{[{month.name}]}
{[{day.name}]} {[{day.day}]}
« wcześniejsze daty dalsze daty »
{[{category.name}]} {[{tag.name}]} {[{place.name}]} {[{date.date_from}]} - {[{date.date_to}]} wyczyść

Kalendarium wydarzeń 16-22/05/2016

Bojanowo

Miejska Biblioteka Publiczna w Bojanowie, Rynek 10, tel. 65 545 64 64; biblioteka.gminabojanowo.pl

pn., śr., pt. 8.00-19.00, wt., czw. 8.00-15.00, sob. 9.00-13.00

„Koziołek Matołek wyrusza w świat” – spektakl dla dzieci w wykonaniu Teatru TAK z Krakowa, 18.05, godz. 8.45

„Mój kolorowy świat” – wystawa prac dzieci i młodzieży ze Stowarzyszenia „Razem Raźniej w Bojanowie”, czynna w dniach 10-24.05.

 

Czempiń

Biblioteka Publiczna w Czempiniu im. Czesława Przygodzkiego, ul. Parkowa 2, tel. 65 282 61 03, www.biblioteka.czempin.pl

pn.-pt. 9.00-19.00

„Kwiatek dla Mamy” – konkurs plastyczny dla dzieci, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; termin składania prac: 4-20.05.

„Czytaj dużo będziesz wielki” – konkurs czytelniczy dla dzieci i młodzieży, regulamin na stronie internetowej biblioteki, do 22.12.

 

Czerniejewo

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Ks. Prymasa St. Wyszyńskiego 6, tel. 61 429 13 43, 61 429 13 28, www.biblioteka.czerniejewo.pl

pn., pt. 10.00-18.00, wt., czw. 9.00-15.00, śr. 8.00-16.00

Gra miejska „Happy Birthday lord Vader, czyli poszukiwanie prezentu idealnego...”, 22.05, godz. 10.00

„Hakuna Matata – czyli w magicznym świecie Króla Lwa” – zajęcia dla dzieci, 20.05, godz. 15.30; zapisy do 19.05.

 

Czerwonak

Gminna Biblioteka Publiczna, os. 40-lecia PRL 7a, tel./fax 61 812 07 01, www.biblioteka.czerwonak.pl

pn., czw. 12.00-19.00, wt. 11.00-18.00, śr. 9.00-16.00, pt. 8.00-15.00, ost. sob. m-ca 8.00-14.00

2016 – Rokiem Henryka Sienkiewicza: wystawa zbiorów książkowych poświęcona twórczości polskiego literata i noblisty

„Wspomnienia z okazji 700-lecia Kicina” – konkurs na dziennik, pamiętnik lub wspomnienia z lat dawnych, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 30.08.

 

Dopiewo

Gminna Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury, ul. Konarzewska 12, tel./fax 61 814 82 23, www.bibldop.pl

pn., wt., czw. 10.00-18.00, śr., pt. 8.00-15.00

Porady Prawne dla mieszkańców gminy,19.05, godz. 10.00

Lekcja biblioteczna dla przedszkolaków z Dąbrowy, 19.05, godz. 10.00

 

Duszniki

Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury, ul. Jana Pawła II 8, tel./fax 61 291 94 16, www.bpicak.pl

pn. 8.00-16.00, wt., śr. 8.00-17.00, czw. 8.00-15.00, pt. 11.00-18.00

Warsztaty Rękodzieła „Wiosna! Czas na ogród”, 20.05, godz. 15.30. Koszt 5 zł. Zapisy w bibliotece lub tel. 61 291 94 80

 

Gniezno

Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna, ul. Staszica 12a, tel. 61 426 32 61, www.biblioteka.gniezno.pl

Biblioteka Główna, ul. Mieszka I 16, pn.-pt.10.00-18.00, sob. 8.00-15.00; Wypożyczalnia dla Dzieci, ul. Mieszka I 15 pn., śr., pt. 10.00-18.00, wt., czw.10.00-15.00, sob.10.00-14.00

Klub Dyskusji o Książce: powieść „Euklides był osłem” Stefana Themersona, 19.05, godz. 18.00, Wypożyczalnia dla Dzieci, ul. Mieszka I 15

Wystawa „Gniezno w numizmatyce i falerystyce” z podtytułem „Od denara GNEZDVN CIVITAS do banknotu kolekcjonerskiego na 1050. rocznicę Chrztu Polski”, czynna do 31.05, sala wystawowa BPM, ul. Staszica 12A

„Złóż życzenia Polsce z okazji 1050 rocznicy chrztu” – konkurs plastyczny dla dzieci na kartkę z życzeniami, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 20.05. do Przedszkola nr 17, os. Piastowskie 18 lub do Filii nr 2 gnieźnieńskiej książnicy, ul. Staszica 12a

Program edukacyjny „O Mieszku I, co chrzest przyjął”: „Jak to ze chrztem Polski było” – spotkania dla przedszkoli; „Ależ książę, co z bogami?” – warsztaty dla szkół podstawowych; „I ty możesz zostać kronikarzem” – warsztaty dla gimnazjów, 10.03-31.05

 

Golina

Biblioteka Publiczna, pl. Kazimierza Wielkiego 12, tel. 63 241 81 21, www.golina.naszabiblioteka.com

pn.-śr., pt. 9.00-18.00, czw. 13.00-18.00

Spotkanie autorskie z Barbarą Kosmowską dla uczniów gimnazjum (w ramach zadania „Czytasz... wiesz”, 17.05, godz. 8.30

„Początki państwowości polskiej. Chrzest Mieszka I” – wykład Henryka Janaska, 19.05, godz. 18.00

„Kwiaty mojej wyobraźni” – wystawa twórczości niepełnosprawnych podopiecznych Fundacji Podaj Dalej, czynna do 20.05.

„W roli głównej Golina” – konkurs fotograficzny, szczegóły na stronie www.dkgolina.pl; termin nadsyłania prac do 31.05; współorganizacja z Domem Kultury

 

Gołańcz

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Wojciecha Kubanka – Gołaniecki Ośrodek Kultury, ul. dr. Piotra Kowalika 1, tel. 67 261 50 77; fax 67 261 16 77, www.golanczgok.pl

pn.-pt. 8.00-18.00, pierwsza sob. m-ca 9.00-13.00

„Wiosna z poezją” – konkurs recytatorski dla dzieci szkół podstawowych, 20.05, godz. 16.00

 

Grodzisk Wielkopolski

Powiatowa i Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Kolejowa 12, tel. 61 444 52 35, www.biblioteka.gro.pl

pn., wt., czw., pt. 9.00-18.00, śr. 11.00-15.00, sob. 9.00-13.00

„Podróże małe i duże” – spotkanie z podróżnikiem Andrzejem Pasławskim, 17.05, godz. 10.45, Oddział dla dzieci; godz. 16.30, Filia na os. Wojska Polskiego

 

Kalisz

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka, ul. Legionów 66, tel. 62 753 02 63, www.mbp.info.kalisz.pl

pn., wt., czw. 10.00-18.00, śr., pt. 8.00-15.00

Spotkanie z Magdaleną Zawadzką (w ramach obchodów Dnia Bibliotekarza), 19.05, godz. 17.00, Klub „Komoda”, ul. Niecała 6A

„Mój ulubiony taniec” – konkurs dla osób niepełnosprawnych, szczegóły na stronie internetowej biblioteki, termin składania prac do 8.06, Filia nr 3, ul. Krótka 3

„Dinozaury i świat prehistorii” – wystawa, 4.04-27.05, Filia nr 9 Oddział Dziecięcy, ul. Serbinowska 1A

„Kronikarze piszą... Chrzest Polski” – wystawa, 4.04-31.05, Biblioteka Główna, ul. Legionów 66

„Światowy Rok Williama Szekspira” – wystawa z okazji 400. rocznicy śmierci największego angielskiego dramaturga, czynna do 31.05, Filia nr 2, ul. Serbinowska 25

„Na wiosennej łące” – wystawa prac dzieci ze świetlicy przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 w Kaliszu, które powstały pod kierunkiem Ewy Samek i Pauliny Bangrowskiej, czynna do 31.05, Filia nr 1 Oddział Dziecięcy, ul. Górnośląska 29

Wystawa inspirowana lekturą „Poczwarka” Doroty Terakowskiej, przygotowana przez uczniów Gimnazjum nr 2 (z cyklu „Lektura nie musi być nudna”), 4.04-30.06, Filia nr 1, ul. Górnośląska 29

„Komiks to miks! (słowa i obrazu)” – wystawa, czynna do 20.05, Filia nr 9, ul. Serbinowska 1A

„Papierowe wariacje” – wystawa przygotowana przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1, będąca podsumowaniem IX Międzyszkolnego Konkursu Ekologicznego „My w naszym regionie”, czynna w dniach 2.05-30.06, Filia nr 1, ul. Górnośląska 29

„Savoir-vivre, czyli dobre maniery” – wystawa książek, czynna 2-31.05, Filia nr 1 Oddział Dziecięcy, ul. Górnośląska 29

„Biblioteka inspiruje” – wystawa z okazji Tygodnia Bibliotek, czynna 2-20.05, Filia nr 3, ul. Krótka 3

 

Kępno

Powiatowa Biblioteka Publiczna, ul. Sienkiewicza 26a, tel. 62 782 11 01, www.bibliotekakepno.pl

pn.-pt. 9.00-17.00, 1 i 3 sob. m-ca 10.00-13.00

„Rowerem przez Tybet” – spotkanie z Piotrem Strzeżyszem, 16.05, godz. 18.00

 

Koło

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Kolejowa 19, tel./fax 63 217 80 03, www.biblioteka-kolo.pl

pn., wt., śr., pt. 10.30-18.00, czw. 10.30-15.00, sob. 9.00-14.00

„Trzecia planeta od Słońca” – konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 20.05, Filia dla Dzieci

 

Konin

Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Dworcowa 13, tel./fax 63 242 85 37, www.mbp.konin.pl

pn., wt., śr., pt. 9.00-18.00, czw. 12.00-15.00, sob. 10.00-14.00

Spotkania autorskie z Agnieszką Gadzińską, pisarką książek dla dzieci, 16.05, godz. 9.30, Filia Medyczna; godz. 11.00, Filia Chorzeń

Teatr kamishibai dla dzieci klas III „Rower Walentynki”, 18.05, godz. 9.30, Filia Jedenastka

Felinoterapia – zajęcia zooterapeutyczne z udziałem kotów, 16.05, godz. 16.20, Filia Starówka, ul. Z. Urbanowskiej 1

 

Kościan

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Tomaszewskiego, ul. Wrocławska 28b, tel. 65 512 00 40, 65 511 00 26, www.biblioteka.koscian.pl

pn.-śr., pt. 10.00-18.00, czw., sob. 8.00-15.00

„Życie, co to takiego?” – warsztaty filozoficzne z wydawnictwa Zakamarki, 16.05, godz. 10.00

„Kryminalista” – spotkanie autorskie z Ryszardem Ćwirlejem, 18.05, godz. 18.00

Konkurs Młodych Piór: „Ciemno jak w miechu, czyli w gwarze wielkopolskiej o Kościanie” – konkurs literacki dla uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej i klas I-III gimnazjum z terenu powiatu kościańskiego; regulamin na stronie internetowej biblioteki, prace należy dostarczyć do 30.05.

„Dla każdego coś miłego” – wystawka książek, czynna do 31.05, Filia Biblioteczna nr 1

„Majowe spotkanie z bohaterami książek dla dzieci” – wystawka książek, czynna do 31.05, Filia Biblioteczna nr 2

 

Kórnik

Biblioteka Publiczna, ul. Poznańska 65, tel. 61 817 00 21, www.biblioteka.kornik.pl

pn., wt., pt. 11.00-19.00, śr., czw. 8.00-15.00, 1, 2, 3 sob. m-ca 9.00-13.00

Warsztaty Pasjoteki – zakończenie sezonu z niespodzianką artystyczną, 16.05, godz. 17.00-19.00

Klub Podróżnika z Kórnika: „Wyspy Południowego Pacyfiku” – spotkanie z Agatą i Andrzejem Mleczko, 19.05, godz. 19.00, restauracja Ventus. Obowiązują zapisy.

 

Krotoszyn

Krotoszyńska Biblioteka Publiczna im. Arkadego Fiedlera, ul. Benicka 9, tel./fax 62 725 27 83, www.biblioteka.krotoszyn.pl

pn., wt., czw., pt. 10.00-19.00, śr. 13.00-19.00, sob. 9.00-13.00

„Dzieci piszą dzieciom” – wspólne czytanie bajek uczniów szkół powiatu krotoszyńskiego biorących udział w konkursie „Moja książka”, 17.05, godz. 10.00

„Bajkoczytacz” – spotkanie dla rodziców i dzieci, prowadzone przez specjalistów z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, 18.05, godz. 16.00

Wystawa fotograficzna „Chrzcielnice” – z okazji 1050. rocznicy chrztu Polski udostępniona przez WBPiCAK w Poznaniu, czynna do 31.05.

 

Kuślin

Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Leśna 13, tel. 61 447 30 89, www.bibliotekakuslin.pl

pn.-pt. 11.00-18.00

Spotkanie z Adamem Wajrakiem – obrońcą środowiska naturalnego, 19.05, godz. 10.00, Filia Michorzewo

„Listy do Emilii Sczanieckiej” – konkurs literacki w ramach XII edycji Konkursu o Pióro Wójta Gminy Kuślin oraz obchodów Roku Emilii Sczanieckiej; szczegóły na stronie internetowej biblioteki, prace należy dostarczyć do 15.09.

 

Leszno

Miejska Biblioteka Publiczna im. St. Grochowiaka, ul. B. Chrobrego 3, tel. 65 520 53 55, www.mbpleszno.pl

pn., wt., śr., pt. 9.00-19.00, czw. 9.00-15.30, sob. 9.00-14.00

Spotkanie Klubu RaraMuri, 16.05, godz. 16.00-18.45, „Galeria Recto Verso”

Dyskusyjny Klub Książki: Cyran Bożena „Jedz i żyj zgodnie z porami roku”, 16.05, godz. 17.00, „Galeria za Regałami”

„Ja, ty i inny” – wykład Bartłomieja Sipińskiego w ramach cyklu: „Filozofia jest literaturą, literatura jest filozofią”, 17.05, godz. 18.00, „Galeria Lochy”

Lech Konopiński w Lochach, 18.05: „Tak się święci świat zwierzęcy” – spotkanie dla dzieci, godz. 11.00; spotkanie dla dorosłych z udziałem autora i kapeli „Zza winkla”, godz. 17.00

Spotkanie z cyklu „Obywatelskie Czwartki”, 19.05, godz. 18.00, „Galeria Lochy”

Wieczór u Brona – koncert zespołu Boogie Bron Band i zaproszonych gości, 20.05, godz. 19.00, „Galeria Lochy”

„Gdzieś tam…” – wystawa obrazów i rzeźb Mirosława Małeckiego, czynna do 11.06, „Galeria za Regałami”

„Myślące książki” – wystawa ilustracji Iwony Chmielewskiej, czynna do 4.06, „Galeria Lochy” i „Galeria Recto Verso”

XIII Konkurs o Nagrodę Liścia Miłorzębu – dla wydawcy za najlepszą publikację o regionie, szczegóły na stronie internetowej biblioteki

 

Luboń

Biblioteka Miejska, ul. Żabikowska 42, tel./fax 61 813 09 72, www.biblub.com

pn., śr. 12.00-20.00, wt., czw. 9.00-15.00, pt. 12.00-19.00, sob. 9.00-13.00

„Kolorowe malowanie” – warsztaty dla dzieci i młodzieży, 20.05, godz. 16.00-19.00; 21.05, godz. 9.15-12.30

 

Lwówek

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. E. Sczanieckiej 56, tel. 61 441 40 55, www.biblioteka.lwowek.com.pl

pn., wt., śr., pt. 8.00-18.00, czw. 8.00-15.00

Teatrzyk dla dzieci, 16.05, godz. 10.00

Warsztaty fotograficzne z Dagmarą Burzyńską-Rejak (odpłatne) – zajęcia organizacyjne, 19.05, godz. 18.00

„W krainie liliputów” – wystawa fotograficzna Moniki Nowak, czynna do 10.06.

 

Margonin

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Polna 6, tel. 67 284 60 86, www.blog.biblioteka.margonin.pl

pn., pt. 8.00-15.00, wt.-czw. 8.00-19.00

Koła Najmłodszych Przyjaciół Bohaterów Książek: Dzień Mamy – spotkanie dla dzieci w wieku 4-8 lat, 18.05, godz. 17.00

 

Miedzichowo

Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Poznańska 16, tel./fax 61 441 02 00, www.biblioteka-miedzichowo.pl

wt. 9.00-17.00, śr. 8.00-18.00, czw. 8.00-16.00, pn., pt. nieczynne

Klub Miłośników Podróży: spotkanie z Andrzejem Pasławskim, który opowiadać będzie o Rumunii, 20.05, godz. 17.00

 

Murowana Goślina

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Bonawentury Graszyńskiego, ul. Poznańska 16, tel. 61 892 36 27, www.biblioteka.murowana-goslina.pl

pn. 10.00-19.00, wt. czw. 10-18.00, pt. 08.-14.00

Malowanie na płocie: Poznajemy wielkopolskie legendy, 16.05, godz. 16.00

„Majowe spotkania z książką”, 16.05, godz. 16.30-17.30

Turniej Rodzin Czytających, 19.05, godz. 17.00

„Zaczytana Murowana” – konkurs fotograficzny, regulamin na stronie internetowej biblioteki, prace należy dostarczyć do 20.05.

 

Niechanowo

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Różana 48, tel. 61 427 20 02, www.biblioteka.niechanowo.pl

pn., pt. 9.00-17.00, wt.-czw. 8.00-15.00

Konkurs o Pióro Wójta Gminy – X edycja konkursu „Zostań mistrzem ortografii”, 18.05, godz. 18.00, Sala GOK

 

Nowy Tomyśl

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna, ul. Witosa 8, tel. 61 442 12 70, www.bibliotekant.pl

pn., wt., czw., pt. 9.00-18.00, śr. 11.00-16.00, sob. 10.00-14.00

Klub Miłośników Podróży „Przez kontynenty”: spotkanie z podróżnikiem Andrzejem Pasławskim, który opowie o urokach Cypru, 16.05, godz. 18.00

„I’m watching You/ Obserwuję Cię” – wernisaż malarstwa i grafiki Krzysztofa Adamczaka, 17.05, godz. 18.00, Galeria na Piętrze; wystawa czynna do 17.06.

„Z Wytomyśla w nieznane, czyli podróże po młodzieżowej literaturze” – turniej czytelniczy, 17.05, godz. 15.30, Filia w Wytomyślu

Spotkania niebanalne: spotkanie z Adamem Wajrakiem, działaczem na rzecz ochrony przyrody i dziennikarzem, autorem książki „Wilki”, 18.05, godz. 19.00

„7 Dekad Biblioteki” – obchody 70-lecia biblioteki w Nowym Tomyślu; szczegółowy program na stronie internetowej biblioteki, 17.03-25.11.

 

Opalenica

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, os. Centrum 11, tel. 61 447 74 30, www.bibliotekaopalenica.pl

pn., wt., śr., pt. 10.00-18.00, czw. 8.00-15.00, sob. 9.00-13.00

Spotkanie z Arkadym Pawłem Fiedlerem, który opowie o wyprawie Fiatem 126p od Kairu do RPA, 18.05, godz. 10.00, Gimnazjum w Opalenicy

Młodzieżowe Spotkanie Filmowe, 19.05, godz. 17.00

 

Osieczna

Centrum Kultury i Biblioteka, pl. 600-lecia 6, tel. 65 535 01 40, www.ckibosieczna.pl

pn. 11.00-17.00, wt. 11.00-15.00, śr. 8.00-18.00, czw. nieczynna, pt. 11.00-16.00

„Żołnierze wyklęci” – wystawa, czynna do 16.05.

 

Ostrzeszów

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Stanisława Czernika, Plac Borek 17, tel. 62 730 33 89, tel./fax 62 730 19 48, www.bp.ostrzeszow.pl

pn., wt., czw., pt. 10.00-17.00, śr. 9.00-15.00

„Moja mama jest piękna!” – wystawa pokonkursowa, czynna do 31.05.

 

Piła

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Pantaleona Szumana w Pile, ul. Mariana Buczka 14, tel. 67 351 79 03, 67 351 79 04, www.biblioteka.pila.pl

pn.-pt. 8.00-19.00, sob. 8.00-15.00; Oddz. dla Dzieci, pn.-pt. 8.00-18.00, sob. 8.00-15.00

„Rodzinne popołudnia z Misiem” – zajęcia dla dzieci i rodziców, 18.05, godz. 17.00, Oddział dla Dzieci, ul. Buczka 14

Karty na stół: Turnieje brydżowe dla mieszkańców osiedla, 18.05, godz. 16.00, Filia nr 9, ul. Wenedów 8A

Głośne czytanie na zaczarowanym dywanie – zajęcia interaktywne z książką dla dzieci w wieku 7-10 lat, 18.05, godz. 16.00, Filia nr 8, ul. Andersa 10

Twórczy Papier – zajęcia literacko-plastyczne dla dzieci z osiedla w wieku 7-10 lat, 19.05, godz. 15.15, Filia nr 7, al. Poznańska 91

Zabawy z Zielonym Wężem – zajęcia literacko-plastyczne dla dzieci do lat 6 i rodziców, 19.05, godz. 17.00, Filia nr 9, ul. Wenedów 8A

Baśniowy Jadwiżyn – zajęcia interaktywne dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat i rodziców, 17.05, godz. 17.00, Filia nr 6, ul. Królowej Jadwigi 17

Tęczowy Pawilon: „Serce dla mamy” – relaks i zabawy z książką i kredką dla dzieci w wieku od 5 do 10 lat, prowadzenie Anna Budych, 17.05, godz. 16.15, Filia nr 4, al. Powstańców Wlkp. 62

Baśnie i legendy: „Bajki pełne miłości” – wspólne czytanie dla dzieci i rodziców, zajęcia plastyczne, 18.05, godz. 16.00, Filia nr 7, al. Poznańska 91

Galeria Czytelników: Wernisaż wystawy malarstwa czytelników, 19.05, godz. 18.00, Filia nr 3, ul. Prusa 16

Książka do zjedzenia: literatura litewska – „Silva rerum” Kristiny Sabaliauskaitė w tłumaczeniu Izabeli Korybut-Daszkiewicz, 20.05, godz. 18.00

Wystawa malarstwa Teresy Loos, 16.05, Filia nr 4, al. Powstańców Wlkp. 62

Skarby z mojej komody: Grafiki Zenona Grześkowiaka, Filia nr 6, ul. Królowej Jadwigi 17

 

Pleszew

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Słowackiego 19A, tel./fax 62 742 83 58, www.bppl.pl

pn., czw., pt. 9.00-18.00, wt. 9.00-19.00, śr. nieczynne, sob. 9.00-14.00

„PoDrodze Afryka – jak Mały Fiat podbił Afrykę” – spotkanie autorskie z Arkadym Pawłem Fiedlerem, 19.05, godz. 17.00

 

Pniewy

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy. Centrum Kultury, ul. Strzelecka 11a, tel./fax 61 291 09 64, www.bibliotekapniewy.pl

pn. 8.00-16.00, wt.-pt. 9.00-17.00

Gminny Dzień Dziecka „Wio koniku!”. W programie wiele atrakcji dla dzieci, pokazy, konkursy i animacje, 22.05, godz. 14.00-19.00, Park Miejski

Koncert Arki Noego, 22.05, godz. 17.00, Park Miejski

 

Poznań

Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury, ul. Prusa 3, tel. 61 66 40 850, www.wbp.poznan.pl

pn., śr., pt. 9.00-16.00, wt., czw. 10.00-18.00

Ogólnopolskie Konfrontacje Kapel Dudziarskich – coroczne spotkanie muzyków ludowych: kapel dudziarskich i solistów, 21-22.05.

„Jak zmieniają się wielkopolskie biblioteki” – wystawa fotograficzna, czynna w dniach 4-25.05, ul. Prusa 3, hol

 

Przemęt

Gminne Centrum Kultury i Biblioteka, ul. Jagiellońska 16, tel. 65 619 33 45, www.gok.przemet.pl

pn. 7.30-17.00, wt.-pt. 7.30-15.00

Spotkanie autorskie z pisarką Olgą Rudnicką, autorką powieści kryminalnych i promocja najnowszej powieści kryminalnej „Były sobie świnki trzy”, 16.05, godz. 17.00

 

Puszczykowo

Biblioteka Miejska im. Małgorzaty Musierowicz – Centrum Animacji Kultury, Rynek 15, tel./fax 61 819 46 49, www.biblioteka.iq.pl

pn., pt. 7.00-15.00, wt.-czw. 10.00-18.00, sob. 9.00-13.00

„Młodzi czytają i opowiadają” w Bibliotece! – młodzież gimnazjalna zaprezentuje publiczności swoje ulubione książki, 16.05, godz. 17.30

„Monotypie i inne karty pamięci” – wernisaż wystawy Anny Foryckiej-Putiatyckiej, 21.05, godz. 17.00; czynna do 24.06.

 

Rawicz

Rawicka Biblioteka Publiczna, ul. Targowa 1, tel. 65 545 20 04, 65 546 76 33, www.biblioteka.rawicz.pl

pn.-śr., pt. 8.00-19.00, czw. 8.00-15.00, sob. 8.00-13.00

Spotkanie autorskie z Grażyną Bąkiewicz i promocja książki „Mówcie mi Bezprym”, 16.05, godz. 9.00. Oddział dla Dzieci, ul. Staszica 4; godz. 11.30, Filia Sarnowa – Rynek Ratusz

 

Skoki

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Eugeniusza Paukszty, ul. Rogozińska 1B, tel./fax 61 824 22 81, www.bibliotekaskoki.pl

pn.-pt. 9.00-19.00, sob. 9.00-14.00

Otwarty Konkurs Ortograficzny „O Pióro Burmistrza”; regulamin dostępny na stronie internetowej biblioteki, 21.05, godz. 10.00

 

Stare Miasto

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Główna 16, tel. 63 241 60 67, www.bibliotekast.pl

pn.-pt. 8.00-18.00, sob. 10.00-14.00

Gminne Obchody Dnia Bibliotekarza, 16.05. W programie m.in.: spotkanie autorskie z Barbarą Kosmowską, godz. 8.15-9.30; warsztaty ręcznego czerpania papieru z historią w tle, godz. 8.30-13.30; otwarcie wystawy „Róż po osiemdziesiątce” Joanny Domagały, godz. 13.30-14.30; warsztaty plastyczne dla Klubu Seniora, godz. 15.00-16.00

 

Suchy Las

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Suchym Lesie, ul. Szkolna 16, tel. 61 250 04 00, www.osrodekkultury.pl/biblioteka

pn.-pt. 9.00-18.00, ostatnia sob. m-ca 9.00-13.00

„2 spojrzenia + 2 światy + 2 kobiety = 6 MOC TWORZENIA” – wystawa ceramiki Katarzyny Strańczyk i Ewy Radkiewicz, czynna do 20.05, hol CKiBP

 

Swarzędz

Biblioteka Publiczna, os. Czwartaków 1, tel./fax 61 818 63 14, www.biblioteka.swarzedz.pl

pn. 11.00-20.00, wt.-czw. 11.00-18.00, pt. 8.00-16.00

„Swarzędzan portret ślubny” – wystawa, czynna do 31.05.

„Kobiece impresje” – wystawa nowych obrazów Teresy Jasiak, czynna do 31.05, Filia biblioteki, os. Raczyńskiego 19

 

Szamotuły

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Edmunda Calliera, Rynek 10, tel./fax 61 292 13 61, tel. 61 292 11 43, www.biblioteka-szamotuly.pl

pn.-pt. 9.00-18.00, sob. 9.00-13.00

„Książka, kolaż i ja” – konkurs dla młodzieży i dorosłych; szczegóły na stronie internetowej biblioteki, termin składania prac do 2.06.

 

Śrem

Biblioteka Publiczna im. Heliodora Święcickiego, ul. Grunwaldzka 10, tel. 61 283 54 67, www.bib lioteka.srem.pl

pn., wt., czw., pt. 9.00-18.00, śr. 11.00-15.00, sob. (druga i trzecia) 9.00-13.00

Gry i zabawy dla dzieci, 16.05, godz. 16.00, Filia Pysząca

Lekcje biblioteczne dla dzieci, 16.05, godz. 11.00; 19.05, godz. 10.00, wypożyczalnia dla dzieci

Literackie Poranki Malucha – dla dzieci od 1 do 3 lat, 17.05, godz. 11.00, wypożyczalnia dla dzieci

Zabawy i gry planszowe – zajęcia dla dzieci, 17.05, godz. 15.00, Filia Błociszewo

W kręgu przysłów – zajęcia dla dzieci i młodzieży, 17.05, godz. 16.00, Filia Niesłabin

Auf Deutsch gesagt – konwersacje w języku niemieckim, 17.05, godz. 17.00

Bajki śpiewające – zajęcia ruchowe dla dzieci w wieku 2-4 lat, 18.05, godz. 16.30, mediateka/sala audio

Let’s talk – porozmawiajmy po angielsku, 18.05, godz. 18.00, mediateka

Czytamy przedszkolakom – głośne czytanie dla dzieci, 18.05, godz. 10.00; 11.00; 20.05, godz. 10.00, wypożyczalnia dla dzieci

Dla mamy – zajęcia plastyczne dla dzieci, 19.05, godz. 10.00, Filia Błociszewo – OP Krzyżanowo

Kurs komputerowy dla dorosłych (zajęcia odpłatne), 19.05, godz. 16.00-18.00

Premiera: etiuda teatralna w wykonaniu dzieci, 19.05, godz. 16.00, sala animacji

Uniwersytet Ludzi Ciekawych Świat@: „Cypr – magiczna wyspa Afrodyty” – wykład Andrzeja Pasławskiego, 19.05, godz. 18.15, sala audiowizualna

Laurki dla mamy – zajęcia plastyczne dla dzieci, 20.05, godz. 12.00, Filia Wyrzeka – OP Wyrzeka

Kurs robotyki – zajęcia manualne (odpłatne), 20.05, godz. 17.00, sala animacji/audio

Wieczór filmowy dla kobiet, 20.05, godz. 18.00, mediateka

Znajdź swoją pasję – warsztaty rękodzielnicze z Dorotą Witczak, 21.05, godz. 9.00, sala animacji

Spotkanie miłośników gier planszowych, 21.05, godz. 9.00-13.00, planszoteka

Konkurs literacki na esej „Książka, gra – dokąd zmierzamy?” – w ramach projektu „Planszówkowe podróże po literaturze”, regulamin na stronie internetowej biblioteki, prace należy składać do 30.05.

„Żołnierze wyklęci” – wystawa wizerunków i biogramów zapomnianych bohaterów „wyklętych” zrealizowana na podstawie wydanego przez IPN kalendarza 2016

 

Trzcianka

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Kazimiery Iłłakowiczówny, ul. Sikorskiego 22, tel./fax 67 216 33 59, www.biblioteka-trzcianka.pl

pn.-pt. 8.00-19.00, sob. 8.00-15.00

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla młodzieży: omawiana będzie książka „Wpadka” Nicka Hornby’ego, 18.05, 17.30

Klub Czytających Rodzin – 5-te urodziny klubu, 17.05, godz. 16.30

„Kamień smoczy. Historia pewnej mistyfikacji medycznej” – spotkanie autorskie i prelekcja dr. Marka Sikorskiego, 19.05, godz. 17.00

„W to mi graj!” – gry planszowe w Bibliotece, 18.05, godz. 16.00-17.30

„Mamoteka” – miejsce spotkań rodziców, 20.05, godz. 10.00

XBOX Play, 21.05, godz. 11.00-13.00

 

Turek

Miejska Biblioteka Publiczna im. Włodzimierza Pietrzaka, ul. Dworcowa 5, tel. 63 278 51 34, www.biblioteka.turek.pl

pn.-pt. 9.00-18.00, sob. 9.00-13.00

„Źródła wiedzy i informacji o Turku” – spotkanie z pracownikiem Działu Zbiorów Regionalnych i Bibliograficznego MBP w Turku dla uczestników Programu 50+, 17.05, godz. 17.00

Warsztaty rękodzieła dla uczestników Programu 50+, 19.05, godz. 16.00

Dyskusyjny Klub Książki: dyskusja nad książką „Za worek kości” Lluis-Antona Baulenasa, 20.05, godz. 12.00

 

Wągrowiec

Powiatowa Biblioteka Publiczna, ul. Kościuszki 49, tel. 67 268 56 25, www.pbp.wagrowiec.pl

pn.-pt. 7.45-17.00, sob. 9.00-13.00

„Dzikie oblicza flory” – wystawa roślin ze zbiorów Małgorzaty Strzeleckiej, czytelnia PBP

 

Wolsztyn

Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Gajewskich, tel. 68 347 26 30, www.bibliotekawolsztyn.pl

pn., wt., śr., pt. godz. 9.00-19.00, czw. 9.00-17.00, sob. 9.00-14.00

Cykl zajęć z biblioterapii, 18.05, godz. 8.00-9.00, Szkoła Specjalna nr 4; 19.05, godz. 8.00-9.00, DPS Wolsztyn

„PoDrodze Afryka” – spotkanie z podróżnikiem Arkadym P. Fiedlerem, 17.05, godz. 9.00

 

Września

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Dzieci Wrzesińskich 13, tel. 61 436 25 96, www.biblioteka.wrzesnia.pl

pn. 10.00-18.00, wt.-pt. 8.00-18.00, pierwsza sob. m-ca 9.00-13.00

„Ostatnia księga świata” – spektakl teatralny dla dzieci przedszkolnych, 16.05, godz. 8.00; 9.00; 10.00; 11.00; 12.00; 13.00

Konkurs plastyczno-literacki na najciekawszą okładkę książki Małgorzaty Musierowicz oraz krótki list do wybranego bohatera Rodziny Borejków – dla uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej oraz klas gimnazjalnych; szczegóły na stronie internetowej biblioteki, termin oddawania prac do 31.05.

 

Zbąszyń

Biblioteka Publiczna, ul. 17 Stycznia 59, tel. 693 29 10 55, www.biblioteka.zbaszyn.pl

pn., wt., czw., pt. 9.00-19.00, śr. 11.00-19.00, sob. 9.00-13.00

Spotkanie poetyckie z twórczością Katarzyny Kutzmann-Solarek i prezentacja tomiku „Wybudzenia”, 17.05, godz. 18.00

Spotkanie autorskie z Adamem Wajrakiem, autorem książki „Wilki”, 18.05, godz. 16.30

„Gustav Klimt – prekursor modernizmu” – wystawa wypożyczona z Austriackiego Forum Kultury w Warszawie, czynna w dniach 4-17.05.

Wyniki wyszukiwania ({[{total}]})

brak wyników wyszukiwania

Newsletter

Zapisano adres do bazy.

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera.