Wykorzystujemy pliki cookies do zapamiętania ustawień i preferencji użytkownika. Więcej informacji znajdziesz w Polityce cookies. Jeśli się nie zgadzasz, możesz w swojej przeglądarce wyłączyć zgodę na ich przechowywanie.

{[{category.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej organizatorów

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
{[{category.name}]}
{[{tag.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej wydarzeń powiat{[{region.name}]}

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
Data
{[{month.name}]}
{[{day.name}]} {[{day.day}]}
« wcześniejsze daty dalsze daty »
{[{category.name}]} {[{tag.name}]} {[{place.name}]} {[{date.date_from}]} - {[{date.date_to}]} wyczyść

Kalendarium wydarzeń 14-20/03/2016

Babiak

Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna, ul. Poznańska 2, tel. 63 271 17 67, www.gok-babiak.pl

pn. nieczynne, wt., czw. 9.00-16.00, śr. 7.30-15.30, pt., sob. 9.00-17.00

Kiermasz ozdób wielkanocnych, 16.03, godz. 11.00

 

Bojanowo

Miejska Biblioteka Publiczna w Bojanowie, Rynek 10, tel. 65 545 64 64; biblioteka.gminabojanowo.pl

Wielkanocny Zajączek – konkurs plastyczny dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych, szczegóły na stronie internetowej biblioteki, termin przyjmowania prac do 18.03, rozstrzygnięcie konkursu – 24.03, godz. 13.00.

 

Borek Wielkopolski

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Powstańców Wlkp. 4, tel. 65 571 61 50, www.biblioteka.borekwlkp.pl

pn. 10.00-18.00, wt., pt. 11.00-18.00, śr., czw. 9.00-16.00

„Wielkanocne jaja 3D” – bezpłatne warsztaty artystyczne dla dorosłych, 15.03, godz. 11.00, czytelnia biblioteki

 

Chodzież

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Michalskiego, ul. Kościuszki 32, tel. 67 381 81 38, www.biblioteka-chodziez.pl

pn.-pt. 8.00-19.00, sob. 8.00-13.00

„Bezpieczny e-konsument” – spotkanie w ramach ogólnoeuropejskiej kampanii „Tydzień z Internetem”, 17.03, godz. 11.00; koordynatorem akcji jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informatycznego, a w Europie sieć Telecentre Europe.

 

Czarnków

Miejska Biblioteka Publiczna, pl. Wolności 5, tel. 67 255 27 73, www.mbpczarnkow.blox.pl

pn.-pt. 8.00-17.00, sob. 9.00-13.00

„Wielkanocna pisanka” – konkurs plastyczny dla dzieci z przedszkola, szkoły podstawowej i gimnazjum, szczegóły na stronie internetowej biblioteki, prace należy dostarczyć do 12.03

Konkurs na Palmę Wielkanocną, szczegóły na stronie internetowej biblioteki, prace należy dostarczyć do 17.03, Filia nr 2, pl. Wolności 5

Wieczór poezji Edwarda Henka, 17.03, godz. 17.00, Filia nr 2, pl. Wolności 5

 

Czempiń

Biblioteka Publiczna w Czempiniu im. Czesława Przygodzkiego, ul. Parkowa 2, tel. 65 282 61 03, www.biblioteka.czempin.pl

pn.-pt. 9.00-19.00

„Czytaj dużo będziesz wielki” – konkurs czytelniczy dla dzieci i młodzieży, regulamin na stronie internetowej biblioteki, do 22.12.

 

Czerwonak

Gminna Biblioteka Publiczna, os. 40-lecia PRL 7a, tel./fax 61 812 07 01, www.biblioteka.czerwonak.pl

pn., czw. 12.00-19.00, wt. 11.00-18.00, śr. 9.00-16.00, pt. 8.00-15.00, ost. sob. m-ca 8.00-14.00

Wystawa charytatywna obrazów Jerzego Bartkowiaka: pieniądze ze sprzedaży obrazów zostaną przekazane na leczenie Katarzyny Januchowskiej, walczącej z chorobą nowotworową, czynna do 31.03.

Wystawa z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, czynna do 15.03, Filia w Owińskach

 

Dopiewo

Gminna Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury, ul. Konarzewska 12, tel./fax 61 814 82 23, www.bibldop.pl

pn., wt., czw. 10.00-18.00, śr., pt. 8.00-15.00

XVI Gminny Konkurs Recytatorski „Idzie Wiosna”, szczegóły na stronie internetowej biblioteki, zgłoszenia uczestników do 1.04.

 

Duszniki

Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury, ul. Jana Pawła II 8, tel./fax 61 291 94 16, www.bpicak.pl

pn. 8.00-17.00, wt., śr. 8.00-17.00, czw. 8.00-15.00

Filmowy poniedziałek: „Praktykant”, 14.03, godz. 18.00, sala kameralna CAK

 

Gniezno

Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna, ul. Staszica 12a, tel. 61 426 32 61, www.biblioteka.gniezno.pl

Biblioteka Główna, ul. Mieszka I 16, pn.-pt.10.00-18.00, sob. 8.00-15.00; Wypożyczalnia dla Dzieci, ul. Mieszka I 15 pn., śr., pt. 10.00-18.00, wt., czw.10.00-15.00, sob.10.00-14.00

Program edukacyjny „O Mieszku I, co chrzest przyjął”: „Jak to ze chrztem Polski było” – spotkania dla przedszkoli; „Ależ książę, co z bogami?” – warsztaty dla szkół podstawowych; „I ty możesz zostać kronikarzem” – warsztaty dla gimnazjów, 10.03-31.05

Galeria Jednej Książki: „Gra w kości” Elżbiety Cherezińskiej, której fabuła dotyczy dawnych losów Polski

 

Gostyń

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Wrocławska 257, tel. 65 572 09 52, fax 65 575 12 99, www.biblioteka.gostyn.pl

wt., śr. 11.00-18.00, czw. 9.00-18.00, pt. 8.00-18.00, sob. 9.00-14.00, pn. nieczynne

Spotkanie Klubu Mam, 14.03, godz. 10.00-12.00

„Jubileusz Chrztu Polski” – konkurs ankietowy dla dzieci i młodzieży, 15.03-30.04; szczegóły na stronie internetowej biblioteki

 

Jarocin

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Park 3, tel./fax 62 747 23 46, www.bibliotekajarocin.pl

pn., wt., czw., pt. 8.00-18.00, śr. 11.00-18.00, sob. 9.00-13.00

Drugie międzypokoleniowe warsztaty artystyczne – zajęcia na temat szpachli malarskiej i akryli poprowadzi Monika Kula, 19.03, godz. 10.00, JOK. Koszt 30 zł.

Wielkie Malowanie Jaj, 19.03, godz. 11.00-14.00, JOK

„Pomyśl o mnie” – koncerty z okazji 80. rocznicy urodzin Anny German, piosenki wykona Katarzyna Zawada, 19.03, godz. 18.00, JOK Jarocin; 20.03, godz. 16.00, Pałac w Witaszycach. Wstęp wolny.

 

Kalisz

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka, ul. Legionów 66, tel. 62 753 02 63, www.mbp.info.kalisz.pl

pn., wt., czw. 10.00-18.00, śr., pt. 8.00-15.00

Spotkanie z prof. UWr. dr. hab. Krzysztofem Walczakiem, autorem książki „Karol Wilhelm Hindemith (1810-1890). Drukarz i wydawca”, 15.03, godz. 17.00

„Spotkanie na czytanie” z uczniami Gimnazjum nr 9 im. Jana Pawła II w Kaliszu (w ramach ogólnopolskiego projektu „Czytanie jest cool”), 16.03, godz. 9.00, Filia nr 9, ul. Serbinowska 1A

„Zielono na talerzu” – wiosenne kulinaria, 1-31.03, Filia nr 9, ul. Serbinowska 1A

„Agatha Christie – mistrzyni suspensu”, do 31.03, Filia nr 5, ul. Złota 26-28

„Wzrasta w zboże Kaliniec jak w epokę chleba” – z dziejów kaliskiego ziemiaństwa, do 31.03, Biblioteka Główna, ul. Legionów 66

„Magia ma jednak w zwyczaju czekać w ukryciu” – wystawa o Terrym Pratchecie z okazji 1. rocznicy śmierci pisarza, 1-31.03, Filia nr 3, ul. Krótka 3

Mistrz bajki – Ignacy Krasicki – wystawa z okazji 215. rocznicy śmierci poety, 1-31.03,

Filia nr 9 Oddział Dziecięcy, ul. Serbinowska 1A

 

Kłecko

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Kłecko, ul. Gnieźnieńska 8, tel./fax 61 427 01 40, www.klecko.pl

pn., śr., pt. 10.00-16.00, wt., czw. 13.00-19.00, sob. (I/III) 9.00-13.00

Warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży w wieku 7-16 lat, połączone z zajęciami z cyklu „Poznawanie swojej biblioteki od A-Z”, do 10.05, godz. 16.00-18.00

 

Koło

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Kolejowa 19, tel./fax 63 217 80 03, www.biblioteka-kolo.pl

pn., wt., śr., pt. 10.30-18.00, czw. 10.30-15.00, sob. 9.00-14.00

„Morskie opowieści” – konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży, szczegóły na stronie internetowej biblioteki, prace należy dostarczyć do 8.04.

Dyskusyjne Kluby Książki: dla dorosłych – dyskusja o powieści Jacka Dehnela „Matka Makryna”, 15.03, godz. 16.30; młodzieżowy – o książce Jona Greena „Gwiazd naszych wina”, 16.03, godz. 16.00

„Obraz – 2015” – wystawa poplenerowa VIII Międzynarodowego Pleneru Malarskiego z udziałem artystów z Polski, Białorusi, Ukrainy oraz Anglii (2-11 lipca 2015, Skoki), czynna do 19.03.

XV edycja konkursu fotograficznego „PORTRET”, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; współorganizacja: Kolski Klub Fotograficzny FAKT im. Tadeusza Cypriana, Miejski Dom Kultury w Kole oraz Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu; przyjmowanie prac do 31.03.

 

Komorniki

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Stawna 7/11, tel. 61 810 76 13, www.biblioteka-komorniki.pl

pn. 8.00-16.00, wt. 10.30-18.00, śr. 8.00-15.00, czw. 11.30-19.00, pt. 8.00-16.30

Spotkanie wielkanocne dla dzieci wraz z rodzicami propagujące wspólne czytanie, 17.03, godz. 17.00, Filia w Plewiskach, ul. Grunwaldzka 612A

 

Konin

Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Dworcowa 13, tel. 63 242 85 37, www.mbp.konin.pl

pn., wt., śr., pt. 9.00-18.00, czw. 12.00-15.00, sob. 10.00-14.00

„100 lat elektryczności w Koninie. Powstanie i działalność Elektrowni Miejskiej w Koninie” – prelekcja Piotra Rybczyńskiego, 15.03, godz. 17.00, sala obrad rady miejskiej, ul. Wiosny Ludów 6

 

Kościan

Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Wrocławska 28, tel. 65 512 00 40, www.koscian.pl

pn., śr., pt. 10.00-18.00, dział dziecięcy 9.00-17.00, czw. 9.00-17.00, sob. (wypożyczalnia) 9.30-15.00

„Trawka rośnie, ptaszek śpiewa, to już wiosna budzi się radosna” – spotkanie dla grup przedszkolnych, 14.03, godz. 10.00

Spotkanie z logopedą na temat wspierania rozwoju mowy przedszkolaków, 16.03, godz. 17.00

„Bezpieczny e-konsument” – spotkanie w ramach Tygodnia z Internetem, 17.03, godz. 10.00-12.00

 

Kórnik

Biblioteka Publiczna, ul. Poznańska 65, tel. 61 817 00 21, www.biblioteka.kornik.pl

pn., wt., pt. 11.00-19.00, śr., czw. 8.00-15.00, 1,2,3 sob. 9.00-13.00

Klub Podróżnika z Kórnika: „Czy warto podróżować z dziećmi” – spotkanie, 17.03, godz. 19.00, restauracja Vetus

„Wielkanoc i Decoupage... ciąg dalszy” – warsztaty PASJOTEKI, 14.03, godz. 17.00-19.00

 

Krotoszyn

Krotoszyńska Biblioteka Publiczna im. A. Fiedlera, ul. Benicka 9, tel. 62 725 27 83, www.biblioteka.krotoszyn.pl

pn.-pt. Dział dla dorosłych 10.00-19.00, czytelnia 11.00-19.00, Dział dla dzieci 10.00-19.00, czytelnia 10.00-18.00, sob. nieczynne

Konkurs na najładniejszą kartkę wielkanocną; szczegóły na stronie internetowej biblioteki, prace należy dostarczyć do 15.03.

 

Krzyż Wielkopolski

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Wojska Polskiego 7, tel. 67 256 41 58, www.mgokkrzyz.pl

pn.-pt. 9.00-18.00

Konkurs plastyczny na pisankę wielkanocną – dla dzieci; szczegóły na stronie internetowej biblioteki, prace należy dostarczyć do 14.03; rozstrzygnięcie 18.03, godz. 11.00

 

Leszno

Miejska Biblioteka Publiczna im. St. Grochowiaka, ul. B. Chrobrego 3, tel. 65 520 53 55, www.mbpleszno.pl

pn., wt., śr., pt. 9.00-19.00, czw. 9.00-15.30, sob. 9.00-14.00

Spotkanie promujące książkę prof. Waldemara Handke „Wielkopolski Oddział Dzielnego”, 15.03, godz. 18.00, „Galeria Lochy”

Spotkanie dla dzieci z Kazimierzem Szymeczko – w ramach XXVI Leszczyńskich Dni Literatury, 17.03, godz. 17.00

Wieczór autorski Stanisława Kruka połączony z promocją tomiku „Życie jak szyba”, 18.03, godz. 18.00

„Chwała bohaterom” poświęcona Żołnierzom Wyklętym – wystawa w ramach leszczyńskich obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, „Galeria Lochy”; czynna do 15.03.

„Impulsem malowane” – wystawa prac Elżbiety Borowiak, „Galeria Lochy” i „Galeria Recto Verso”; czynna do 31.03.

 

Luboń

Biblioteka Miejska, ul. Żabikowska 42, tel./fax 61 813 09 72, www.biblub.com

pn., śr. 12.00-20.00, wt., czw. 9.00-15.00, pt. 12.00-19.00, sob. 9.00-13.00

Biblioteczny Klub Filmowy: prelekcję przed i dyskusję po filmie poprowadzi Marcin Jaukusz, 14.03, godz. 19.15

„Sprawa Ziętary. 
Zbrodnia i klęska państwa” - spotkanie autorskie i promocja książki Krzysztofa M. Kaźmierczaka oraz Piotra Talegi, 14.03, godz. 18.00

„Jaś i drzewo fasolowe” – przedstawienie dla dzieci (od 3 lat), 16.03, godz. 17.00

„Kolorowe malowanie” – działania plastyczne dla dzieci pod okiem plastyka Przemysława Szydłowskiego, 18.03, godz. 16.00-17.30 i 17.30-19.00; 19.03, godz. 9.15-10.45 i 11.00-12.30

 

Łubowo

Biblioteka Publiczna Gminy, Łubowo 13f, tel. 61 427 59 34, www.lubowo.pl

pn., pt. 9.00-19.00, wt., czw. 9.00-15.00, śr. 9.00-17.00, pierwsza i ostatnia sob. m-ca 9.00-13.00

Konkurs na Palmę Wielkanocną, zgłoszenia przyjmowane są w bibliotece do 17.03.

Turniej Poetycki „O Koronę Wierzbową” – dla młodzieży szkolnej w wieku 12-19 lat, regulamin na stronie internetowej biblioteki, prace należy przesyłać do 1.05.

 

Mosina

Mosińska Biblioteka Publiczna, ul. Dworcowa 4, tel. 61 819 26 86; tel./fax 61 813 23 32, www.bibliotekamosina.pl

pn. 13.00-19.00, wt.-śr. 9.00-17.00, czw.-pt. 11.00-19.00, sob. 9.00-12.00

Wystawa ozdób wielkanocnych wykonanych podczas warsztatów Rękodzieła Artystycznego Pracowni Plastycznej Joanny Janeckiej-Rembowskiej

 

Murowana Goślina

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Bonawentury Graszyńskiego, ul. Poznańska 16, tel. 61 892 36 27, www.biblioteka.murowana-goslina.pl

pn. 10.00-19.00, wt. czw. 10-18.00, pt. 08.-14.00

„Zapraszamy wiosnę w biblioteczne progi” – zajęcia plastyczne dla dzieci w wiweku 3-6 lat, 15 i 17.03, godz. 11.00-13.00, Oddział dla dzieci

„Ostrów Lednicki – miejsce chrztu księcia Mieszka I” – otwarcie wystawy czasowej, 18.03, godz. 13.00; czynna do 29.04. Współorganizacja: Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy

Jarmark Wielkanocny i Kiermasz Rękodzieła, 19.03, godz. 9.00-14.00

 

Nowy Tomyśl

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna, ul. Witosa 8, tel. 61 442 12 70, www.bibliotekant.pl

pn., wt., czw., pt. 9.00-18.00, śr. 11.00-16.00, sob. 10.00-14.00

„Opowieści bez liku w wielkanocnym koszyku” – przedświąteczne zajęcia dla dzieci prowadzone przez uczniów Zespołu Szkół Zawodowych i Licealnych im. dra Kazimierza Hołogi, 14-15.03 i 17-18.03, godz. 17.00

„7 Dekad Biblioteki” – obchody 70-lecia biblioteki w Nowym Tomyślu; szczegółowy program na stronie internetowej biblioteki, 17.03-25.11.

Inauguracja obchodów 70.lecia biblioteki – muzyczny wieczór w „Retro café”, 17.03, godz. 18.00

Spotkania z Agnieszką Tyszką, autorką książek dla dzieci i młodzieży, 15.03, godz. 10.00 oraz 12.00

„Dlaczego mężczyźni uwielbiają fotografować kobiety” – wystawa fotografii Przemysława Kaczmarka, czynna do 25.03;

 

Oborniki

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Antoniego Małeckiego, ul. Kopernika 10, tel./fax 61 296 02 65, www.biblioteka.oborniki.pl

pn.-pt. 9.00-18.00, sob. 13.00

„Za chwilę Wielkanoc” – warsztaty z Mądrą Sową, 14.03, godz. 15.30-17.30

Program Czytelniczy: „Abecadło z pieca spadło” – spotkanie dla dzieci z Dewey School, 15.03, godz. 8.20-9.30

Międzynarodowy Dzień Poezji: Warsztatowe spotkanie Towarzystwa Literackiego Poetycki Wędrowiec, 15.03, godz. 16.00-17.30

Program Czytelniczy: „Maluch w świecie książki” – spotkanie dla dzieci ze Żłobka Miejskiego w Obornikach, 17.03, godz. 9.00-10.00

„Uganda” – wykład Michała Kruszony, 18.03, godz. 17.00-18.00

 

Opalenica

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, os. Centrum 11, www.bibliotekaopalenica.pl

pn.-śr., pt. 10.00-18.00, czw. 8.00-15.00, sob. 9.00-13.00

Spotkanie z pisarką Agnieszką Tyszką, 15.03, godz. 8.00, szkoła podstawowa w Opalenicy

Młodzieżowe Spotkanie Filmowe: animowana adaptacja książki Neila Gaimana w reżyserii Henry’ego Selicka, 17.03, godz. 17.00, czytelnia

„Bezpieczny e-konsument” – spotkanie z Ireneuszem Józefowskim, Powiatowym Rzecznikiem KONSUMENTÓW – w ramach ogólnoeuropejskiej akcji Tydzień z Internetem, 18.03, godz. 16.00, czytelnia

 

Osieczna

Centrum Kultury i Biblioteka, pl. 600-lecia 6, tel. 65 535 01 40, www.ckibosieczna.pl

pn. 11.00-17.00, wt. 11.00-15.00, śr. 8.00-18.00,

czw. nieczynna, pt. 11.00-16.00

Jarmark Wielkanocny. W programie m.in. tradycje wielkanocne, rękodzieło artystyczne oraz występy artystyczne, 20.03, godz. 12.00-15.00, Rynek w Osiecznej

Konkurs plastyczny na Najładniejszą Pisankę Wielkanocną; prace można składać w dniach 14-16.03, w godz. 13.00-16.00; ogłoszenie wyników podczas Jarmarku Wielkanocnego, 20.03.

 

Piaski

Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Strzelecka 4, tel. 65 571 90 71, bibliotekapiaski@o2.pl

„Quo vadis – powieść a film” – spotkanie z aktorem Zbigniewem Walerysiem, 17.03, godz. 17.00

 

Piła

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Pantaleona Szumana w Pile, ul. Mariana Buczka 14, tel. 67 351 79 03, 67 351 79 04, www.biblioteka.pila.pl

pn.-pt. 8.00-19.00, sob. 8.00-15.00; Oddz. dla Dzieci, pon.-pt. 8.00-18.00, sob. 8.00-15.00

Baśniowy Jadwiżyn – zajęcia interaktywne dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat i rodziców, 15.03, godz. 17.00, Filia nr 6, ul. Królowej Jadwigi 17

Prezentacja wierszy świątecznych Edmunda Muscari Czynszaka, poety z Piły, 14-18.03, Filia nr 4, al. Powstańców Wlkp. 62

Wystawa malarstwa olejnego Krystyny Bednarek, Filia nr 6, ul. Królowej Jadwigi 17

Turnieje brydżowe dla mieszkańców osiedla, 16.03, godz. 16.00, Filia nr 9, ul. Wenedów 8A

Głośne czytanie na zaczarowanym dywanie – zajęcia interaktywne z książką dla dzieci w wieku 7-10 lat, 16.03, godz. 16.00, Filia nr 8, ul. Andersa 10

Rodzinne popołudnia z Misiem: ciekawe spotkania z książką i jej twórcami – zajęcia dla dzieci w wieku do 6 lat z rodzicami, 16.03, godz. 17.00, Oddział dla Dzieci, ul. Buczka 14

Twórczy Papier – zajęcia literacko-plastyczne dla dzieci z osiedla w wieku 7-10 lat, 17.03, godz. 15.15, Filia nr 7, al. Poznańska 91

Zabawy z Zielonym Wężem – zajęcia literacko-plastyczne dla dzieci do lat 6 i rodziców, 17.03, godz. 17.00, Filia nr 9, ul. Wenedów 8A

Razem z Mamą, razem z Tatą – popołudniowe zajęcia z książką dla dzieci i rodziców, 15.03, godz. 16.00, Filia nr 1, ul. Ludowa 11

Tęczowy Pawilon: „Wielkanocne impresje” – relaks i zabawy z książką i kredką dla dzieci w wieku od 5 do 10 lat, 15.03, godz. 16.15, Filia nr 4, al. Powstańców Wlkp. 62

Plastyczne podróże po literaturze – spotkania z literackim tekstem dla dzieci ze świetlicy parafialnej oraz świetlicy Zespołu Szkół nr 3 w Pile, 15.03, godz. 17.00, Filia nr 3, ul. Prusa 16

Baśnie i legendy: „Bajeczki dla synka i córeczki” – wspólne czytanie dla dzieci i rodziców, zajęcia plastyczne, 16.03, godz. 16.00, Gdzie: Filia nr 7, al. Poznańska 91

Kolorowe podwieczorki: spotkanie z książką i wyobraźnią dla najmłodszych dzieci (do lat 5) oraz mamy i taty, 17.03, godz. 17.30, Filia nr 3, ul. Prusa 16

 

Pleszew

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Słowackiego 19A, tel./fax 62 742 83 58, www.bppl.pl

pn., czw., pt. 9.00-18.00, wt. 9.00-19.00, sob. 9.00-14.00, śr. nieczynne

„Współczesne ziołolecznictwo zdrowo i mądrze, czyli jak korzystać z mocy ziół” – prelekcja dr nauk farmaceutycznych Małgorzaty Horoszkiewicz, 15.03, godz. 17.00

Eliminacje miejsko-gminne do konkursu powiatowego „Czytanie jest sztuką” (I i II kategoria wiekowa), 16.03, godz. 9.00

Spotkanie Bibliotecznego Klubu Modelarstwa Papierowego – cykliczne zajęcia skierowane do uczniów szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych, 19.03, godz. 10.00-13.00

 

Pniewy

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy. Centrum Kultury, ul. Strzelecka 11a, tel./fax 61 291 09 64, www.bibliotekapniewy.pl 

pn. 8.00-16.00, wt.-pt. 9.00-17.00

„Szukam nieoczekiwanego. Portrety” – wystawa fotografii wykonanych przez uczniów klasy I liceum Zespołu Szkół Sióstr Urszulanek w Pniewach w ramach zajęć z dziennikarstwa pod kierunkiem Ewy Genge-Korpik i Tomasza Stankowskiego, czynna do 21.03.

Popołudnie z grami planszowymi (można przynieść swoją ulubioną grę), 15.03, godz.17.00

Występ kabaretu „Rewers”, 18.03, godz. 17.00, aula Liceum Ogólnokształcącego w Pniewach

 

Poniec

Biblioteka – Gminne Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji, ul. Krobska 45a, tel. 65 573 11 59, www.gckstir.poniec.pl

pn., wt., czw. 8.00-16.00, śr., pt. 10.00-18.00, sob. 8.00-14.00

„Wielkanocny baranek” – konkurs plastyczny dla dzieci; szczegóły na stronie internetowej biblioteki, przyjmowanie prac do 18.03.

Warsztaty Wielkanocne: dla dzieci – 14-15.03, godz. 17.00-19.00; dla dorosłych – 16-18.03, godz. 17.00-19.00

 

Poznań

Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury, ul. Prusa 3, tel. 61 66 40 850, www.wbp.poznan.pl

pn., śr., pt. 9.00-16.00, wt., czw. 10.00-18.00

Seryjni Poeci 38. Goście: Tomasz Bąk, Szczepan Kopyt, prowadzenie: Piotr Śliwiński, 15.03, godz. 18.00, CK Zamek, ul. św. Marcin 80/82. Współpraca: CK Zamek.

Wojewódzki Przegląd Wielkopolskich Wystaw Fotograficznych 2015 roku: „Światłoczułe słowa vol. 2” – wystawa zbiorowa zrealizowana w ramach Festiwalu Literackiego „Preteksty” w MOK Gniezno, do 15.03; „Niewidzialne” Marcina Pawlika z Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury, 17.03-5.04, galeria WBPiCAK

 

Przemęt

Gminne Centrum Kultury i Biblioteka, ul. Jagiellońska 16, tel. 65 619 33 45, www.gok.przemet.pl

„Za mundurem panny sznurem” – występ Okazjonalnej Grupy Kabaretowej z Moch, 18.03, godz. 19.00, sala GCKiB w Przemęcie. Wstęp wolny.

 

Puszczykowo

Biblioteka Miejska im. Małgorzaty Musierowicz - Centrum Animacji Kultury, Rynek 15, tel./fax 61 819 46 49, www.biblioteka.iq.pl

pn., pt. 7.00-15.00, wt.-czw. 10.00-18.00, sob. 9.00-13.00

Muzyczne podróże dookoła świata z Panią Melodią: poznajemy kulturę polinezyjską, 18.03, godz. 17.00

 

Skoki

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Eugeniusza Paukszty, ul. Rogozińska 1B, tel./fax 61 824 22 81, www.bibliotekaskoki.pl

pn.-pt. 9.00-19.00, sob. 9.00-14.00

Śląski Dzień Kobiet. Wystąpią: Krzysztof Respondek. Jacek Silski i zespół „Duo Coral”, 19.03, godz. 17.00. Bilety – 35 zł

 

Stare Miasto

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Główna 16, tel. 63 241 60 67, www.bibliotekast.pl

pn.,wt., śr., pt. 9.00-17.00, czw. 12.00-16.00, sob. 10.00-14.00

Warsztaty filozoficzne dla gimnazjalistów, 17.03.

 

Suchy Las

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Suchym Lesie, ul. Szkolna 16, tel. 61 250 04 00, www.osrodekkultury.pl/biblioteka

pn.-pt. 9.00–18.00, ostatnia sob. m-ca 9.00–13.00

„Kajakiem przez Atlantyk” – spotkanie autorskie z Aleksandrem Dobą, podróżnikiem, kajakarzem i odkrywcą, 17.03, godz. 19.00

Spotkanie Klubu Przyjaciół Książki: „Rok potopu” Margaret Atwood, 17.03, godz. 18.00

„Listy miłosne” – sztuka amerykańskiego dramaturga A. R. Gurneya w wykonaniu Grażyny Wolszczak i Piotra Machalicy, 18.03, godz. 19.00, sala widowiskowa CKiBP, ul. Szkolna 16. Bilety: 50/40 zł (N/U)

 

Szamotuły

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Szamotuły im. Edmunda Calliera, Rynek 10, tel./fax 61 292 13 61, www.biblioteka-szamotuly.pl

pn.-pt. 9.00-18.00, sob. 9.00-13.00

Wiosenne warsztaty scrapbookingu prowadzone przez Lindę Dudziak, 16.03, godz. 18.00

„Jakkolwiek domino” – plastyczna i/lub poetycka zabawa dla dorosłych i młodzieży, szczegóły na stronie internetowej biblioteki, do 24.03.

Galeria Jednego Dzieła: „Pejzaż” Halinki Woźniak (Grupa Jakkolwiek), do 31.03.

 

Ślesin

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Kleczewska 15, tel./fax 63 270 40 64, www.slesin.naszabiblioteka.com

pn., śr., pt. 10.00-18.00, wt., czw. 8.00-16.00, pierwsza i trzecia sob. m-ca 8.00-13.00

Wieczór o tematyce wielkanocnej – dla dzieci w wieku 6-11 lat, 18.03, godz. 18.00

 

Śrem

Biblioteka Publiczna im. Heliodora Święcickiego, ul. Grunwaldzka 10, tel. 61 283 54 67, www.bib lioteka.srem.pl

pn., wt., czw., pt. 9.00-18.00, śr. 11.00-15.00, sob. (druga i trzecia) 9.00-13.00

Książki moim przyjacielem – zajęcia dla dzieci, 14.03, godz. 12.30, Filia Błociszewo

Akademia Literatury i Sztuki: „Świat poetycki Tadeusza Różewicza” – wykład Leszka Teusza z UAM dla młodzieży gimnazjalnej, 14.03, godz. 13.00, sala audiowizualna

Literackie Poranki Malucha – dla dzieci od 1 do 3 lat, 15.03, godz. 11.00, wypożyczalnia dla dzieci

Relaksowo-rozrywkowo – zajęcia edukacyjno-biblioteczne dla dzieci szkolnych, 15.03, godz. 15.00, Filia Przy Moście

Kurs komputerowy dla dorosłych (zajęcia odpłatne), 15.03, godz. 16.00-18.00; 17.03, godz. 14.00-16.00

Czytamy przedszkolakom – głośne czytanie dla dzieci, 16.03, godz. 9.30 i 10.30, wypożyczalnia dla dzieci

Wsłuchujemy się w książki – słuchanie audiobooków, dla dzieci 6+, 16.03, godz. 15.30, mediateka

„BOOK Szpan” – rozmowy o książkach, spotkanie młodzieży, 16.03, godz. 16.30, wypożyczalnia dla młodzieży

Let’s talk – porozmawiajmy po angielsku, dla młodzieży, 16.03, godz. 18.00, mediateka

Scena dla Dzieci: „Rycerz i bestia” – spektakl w wykonaniu Teatru Maska (odpłatnie), 17.03, godz. 10.00, sala audiowizualna

Scena Młodych: „Moda na nie uczenie się” – spektakl w wykonaniu Teatru Maska (odpłatnie), 17.03, godz. 11.00, sala animacji

„Wielkanocne kurki” – głośne czytanie i zajęcia plastyczne dla dzieci, 17.03, godz. 10.00, Filia Błociszewo

Warsztaty teatralne dla dzieci (zajęcia odpłatne), 17.03, godz. 15.45, sala animacji

Powitanie dnia wiosny – zabawy, konkursy dla dzieci i młodzieży, 17.03, godz. 16.00, Filia Niesłabin

„Wiosenne biedroneczki” – zajęcia plastyczne dla dzieci, 18.03, godz. 12.00, Filia Wyrzeka

Wieczór filmowy dla kobiet, 18.03, godz. 18.00, mediateka

Znajdź swoją pasję… – warsztaty rękodzielnicze, 19.03, godz. 9.00, sala animacji

Poranek filmowy dla dzieci, 19.03, godz. 10.00, mediateka

 

Święciechowa

Biblioteka – Samorządowy Ośrodek Kultury, ul. Ułańska 34, tel. 65 533 03 59, www.kultura-swieciechowa.pl

Wielkanocne warsztaty filcowania, 17.03, godz. 16.00

 

Trzcianka

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Kazimiery Iłłakowiczówny, ul. Sikorskiego 22, tel./fax 67 216 33 59, www.biblioteka-trzcianka.pl

pn.-pt. 8.00-19.00, sob. 8.00-15.00

Junior English – angielski dla maluchów, 14.03, godz. 10.00-10.30

„W świecie baśni, bajki i legendy”, 14-17.03, godz. 10.00-15.00

„Misiolandia” – cykl spotkań dla dzieci w wieku 3-5 lat, 14.03, godz. 10.30-11.00

Spotkanie Klubu Czytających Rodzin, 15.03, godz. 16.30

„Bezpieczny e-konsument” – spotkanie w ramach ogólnoeuropejskiej kampanii „Tydzień z Internetem”, 16.03, godz. 17.00

„W to mi graj!” – gry planszowe w Bibliotece, 16.03, godz. 16.00-17.30

„Mamoteka” – spotkanie dla rodziców z dziećmi, 18.03, godz. 10.00-12.00

„Poezja Kazimiery Iłłakowiczówny” – Powiatowy Konkurs Recytatorski, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; zgłoszenia przyjmowane do 15.03 – dla szkół podstawowych i do 4.04 – dla gimnazjów

 

Turek

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Włodzimierza Pietrzaka, ul. Dworcowa 5, tel. 63 278 51 34, www.mipbp.turek.net.pl

pn., wt., śr., pt. 9.00-19.00, czw. 14.00-19.00, sob. 9.00-13.00

„Aleja znanych turkowian” – spotkanie z przedstawicielem Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera dla uczestników Programu 50+, 15.03, godz. 17.00

Warsztaty rękodzieła – dla uczestników Programu 50+, 17.03, godz. 16.00

XVII Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Włodzimierza Pietrzaka pt. „Jeden dzień może być perłą, a wiek cały może nic nie znaczyć”. Konkurs ma charakter otwarty – mogą w nim brać udział zarówno amatorzy, jak i członkowie profesjonalni. Prace konkursowe należy przesłać do 1.04.

Konkurs Literacki na napisanie LEGENDY O TURZE, szczegóły na stronie internetowej biblioteki, prace należy nadsyłać do 29.04.

II Konkurs Fotograficzny pod hasłem: „Literackie podróże” – dla uczniów gimnazjum i szkół średnich z Turku oraz powiatu, szczegóły na stronie internetowej biblioteki, prace należy nadsyłać do 22.04.

 

Wągrowiec

Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Średnia 18, tel. 67 26 20 068, 725 255 955, www.mbp.wagrowiec.eu

pn., wt., czw., pt. 8.00-17.00, śr. 8.00-18.00, sob. 9.00-13.00

Podsumowanie konkursu na pisankę wielkanocną połączone z kiermaszem prac, 16.03, godz. 17.00

Piątki literackie z Dorotą Kurzyńską-Kreskowiak: dyskusja o książce Janusza Majewskiego „Czarny mercedes”, 18.03, godz. 18.15; współpraca z Księgarnią „Locum”

 

Witkowo

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Powstańców Wielkopolskich 17a, tel./fax 61 477 81 62, www.biblioteka-witkowo.com.pl

pn., śr., pt. 11.00-18.00, wt., czw., sob. 8.00-14.00

„Wesołe pisanki” – konkurs plastyczny dla dzieci 6-letnich, szczegóły na stronie internetowej biblioteki, prace należy dostarczyć do 23.03.

Spotkania z bajką – dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym: czytanie i oglądanie bajek, dyskusje, zajęcia plastyczne oraz zabawa, 19.03, godz. 11.00-13.00, czytelnia Biblioteki

 

Wolsztyn

Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Gajewskich, tel. 68 347 26 30, www.bibliotekawolsztyn.pl

pn., wt., śr., pt. godz. 9.00-19.00, czw. 9.00-17.00, sob. 9.00-14.00

Plebiscyt „Uczcijmy razem 1050 Rocznicę Chrztu Polski” – szczegóły na stronie internetowej biblioteki; można głosować do 31.03.

Cykl zajęć z biblioterapii, 16.03, godz. 8.00-9.00, Szkoła Specjalna nr 4; 17.03, godz. 8.00-9.00, DPS Wolsztyn

 

Wronki

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Szkolna 2, 67 254 06 17, www.wokwronki.pl

pn., śr., czw., pt. 8.00-18.00, wt. 8.00-15.00

„Papierowa wiklina” – warsztaty dla osób dorosłych, 18.03, godz. 16.00

 

Zduny

Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta, ul. Sienkiewicza 9, tel./fax 62 721 51 72, www.biblioteka.zduny.pl

pn.-pt. 10.00-18.00, sob. 9.00-12.00

„I biblioPISANKA” – zabawa plastyczna dla młodzieży; zapisy już trwają... szczegóły w Bibliotece, 18.03, godz. 15.00

 

Złotów

Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida, ul. Grochowskiego 17, tel./fax 67 263 20 00, www.biblioteka-zlotow.pl

pn.-pt. 8.00-18.00, sob. 8.00-13.00

„Kwiaty” – wystawa fotografii Jerzego Zycha, czynna w dniach 4-15.03.

XIII Powiatowy Konkurs Literacki „Przygoda z lekturą” – szczegóły i regulamin konkursu na stronie internetowej biblioteki, zgłoszenia przyjmowane są do 29.04.

Kiermasz wielkanocny, zorganizowany przez Klub Artystów „Pasja” oraz Warsztat Terapii Zajęciowej, 16.03, godz. 17.00, do 19.03.

 

Żerków

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Wiosny Ludów 1, tel. 62 740 30 56, www.biblioteka.zerkow.pl

pn., wt., czw., pt. 8.00-17.00, śr. 8.00-16.00, sob. 8.00-13.00

Wystawa dekoracji świątecznych wykonanych przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Chrzanie i Koła Gospodyń Wiejskich w Żółkowie, czynna do 24.03.

Wyniki wyszukiwania ({[{total}]})

brak wyników wyszukiwania

Newsletter

Zapisano adres do bazy.

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera.