Wykorzystujemy pliki cookies do zapamiętania ustawień i preferencji użytkownika. Więcej informacji znajdziesz w Polityce cookies. Jeśli się nie zgadzasz, możesz w swojej przeglądarce wyłączyć zgodę na ich przechowywanie.

{[{category.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej organizatorów

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
{[{category.name}]}
{[{tag.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej wydarzeń powiat{[{region.name}]}

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
Data
{[{month.name}]}
{[{day.name}]} {[{day.day}]}
« wcześniejsze daty dalsze daty »
{[{category.name}]} {[{tag.name}]} {[{place.name}]} {[{date.date_from}]} - {[{date.date_to}]} wyczyść

Kalendarium wydarzeń 11-17/04/2016

Borek Wielkopolski

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Powstańców Wlkp. 4, tel. 65 571 61 50, www.biblioteka.borekwlkp.pl

pn. 10.00-18.00, wt., pt. 11.00-18.00, śr., czw. 9.00-16.00

„Obrazki z Ziemi Świętej” – spotkanie z esperantystką i podróżniczką Heleną Radołą, 14.04, godz. 10.30

 

Czempiń

Biblioteka Publiczna w Czempiniu im. Czesława Przygodzkiego, ul. Parkowa 2, tel. 65 282 61 03, www.biblioteka.czempin.pl

pn.-pt. 9.00-19.00

„Afryka Kazika” – spotkanie autorskie z Łukaszem Wierzbickim, 11.04, godz. 15.00

„Czytaj dużo będziesz wielki” – konkurs czytelniczy dla dzieci i młodzieży, regulamin na stronie internetowej biblioteki, do 22.12.

 

Czerwonak

Gminna Biblioteka Publiczna, os. 40-lecia PRL 7a, tel./fax 61 812 07 01, www.biblioteka.czerwonak.pl

pn., czw. 12.00-19.00, wt. 11.00-18.00, śr. 9.00-16.00, pt. 8.00-15.00, ost. sob. m-ca 8.00-14.00

„Wspomnienia z okazji 700-lecia Kicina” – konkurs na dziennik, pamiętnik lub wspomnienia z lat dawnych, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 30.08.

 

Duszniki

Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury, ul. Jana Pawła II 8, tel./fax 61 291 94 16, www.bpicak.pl

pn. 8.00-16.00, wt., śr. 8.00-17.00, czw. 8.00-15.00, pt. 11.00-18.00

Edukacyjne spotkanie ze sztuką: „Instrumenty dęte w polskiej muzyce tradycyjnej – ale jak to?” – spotkanie dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym (klasy I-III), 14.04, godz. 14.00

 

Gniezno

Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna, ul. Staszica 12a, tel. 61 426 32 61, www.biblioteka.gniezno.pl

Biblioteka Główna, ul. Mieszka I 16, pn.-pt.10.00-18.00, sob. 8.00-15.00; Wypożyczalnia dla Dzieci, ul. Mieszka I 15 pn., śr., pt. 10.00-18.00, wt., czw.10.00-15.00, sob.10.00-14.00

Wernisaż wystawy „Gniezno w numizmatyce i falerystyce” z podtytułem „Od denara GNEZDVN CIVITAS do banknotu kolekcjonerskiego na 1050. rocznicę Chrztu Polski”, 11.04, godz. 16.30, sala wystawowa BPM, ul. Staszica 12A; wystawa czynna do 31.05.

„Czytajki z naszej bajki”: prezentacja książki „Skarby księżniczki Dobrawy” Anny Świrszczyńskiej, 12.04, godz. 9.00, Centrum Kultury Scena To Dziwna

Trzy kwadranse z książką – popołudniowe spotkanie miłośników literatury, 14.04, godz. 16.00

„Złóż życzenia Polsce z okazji 1050 rocznicy chrztu ” – konkurs plastyczny dla dzieci na kartkę z życzeniami, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 20.05. do Przedszkola nr 17 os. Piastowskie 18 lub do Filii nr 2 gnieźnieńskiej książnicy, ul. Staszica 12a

Program edukacyjny „O Mieszku I, co chrzest przyjął”: „Jak to ze chrztem Polski było” – spotkania dla przedszkoli; „Ależ książę, co z bogami?” – warsztaty dla szkół podstawowych; „I ty możesz zostać kronikarzem” – warsztaty dla gimnazjów, 10.03-31.05

 

Golina

Biblioteka Publiczna, pl. Kazimierza Wielkiego 12, tel. 63 241 81 21, e-mail: bpgolina@wp.pl

„W roli głównej Golina” – konkurs fotograficzny, szczegóły na stronie www.dkgolina.pl; termin nadsyłania prac do 31.05; współorganizacja z Domem Kultury

 

Gostyń

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Wrocławska 257, tel. 65 572 09 52, fax 65 575 12 99, www.biblioteka.gostyn.pl

wt., śr. 11.00-18.00, czw. 9.00-18.00, pt. 8.00-18.00, sob. 9.00-14.00, pn. nieczynne

„Jubileusz Chrztu Polski” – konkurs ankietowy dla dzieci i młodzieży, 15.03-30.04; szczegóły na stronie internetowej biblioteki

Spotkanie Klubu mam, 11.04, godz. 10.00

 

Grodzisk Wielkopolski

Powiatowa i Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Kolejowa 12, tel. 61 444 52 35, www.biblioteka.gro.pl

pn., wt., czw., pt. 9.00-18.00, śr. 11.00-15.00, sob. 9.00-13.00

„Geometria miasta” – wernisaż wystawy fotografii Władysławy Cebuli, mieszkanki Grodziska Wielkopolskiego, 5.04, godz. 17.00, Galeria Biblioteki, ul. Kolejowa 12

 

Jarocin

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Park 3, tel./fax 62 747 23 46, www.bibliotekajarocin.pl

pn., wt., czw., pt. 8.00-18.00, śr. 11.00-18.00, sob. 9.00-13.00

Wiosenny koncert kameralny na flet poprzeczny i fortepian, wystąpią Martyna Klupś-Radny – flet poprzeczny i Wioletta Fluda – fortepian, 16.04, godz. 18.00, JOK Jarocin

 

Kalisz

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka, ul. Legionów 66, tel. 62 753 02 63, www.mbp.info.kalisz.pl

pn., wt., czw. 10.00-18.00, śr., pt. 8.00-15.00

„Świat dinozaurów” – konkurs plastyczny skierowany do przedszkolaków od lat 4 i uczniów klas I-III, szczegóły na stronie internetowej biblioteki, prace należy składać do 29.04, Filia nr 9 Oddział Dziecięcy, ul. Serbinowska 1A

„Mój ulubiony taniec” – konkurs dla osób niepełnosprawnych, szczegóły na stronie internetowej biblioteki, termin składania prac do 8.06, Filia nr 3, ul. Krótka 3

„Dinozaury i świat prehistorii” – wystawa, 4.04-27.05, Filia nr 9 Oddział Dziecięcy, ul. Serbinowska 1A

„Kronikarze piszą... Chrzest Polski” – wystawa, 4.04-31.05, Biblioteka Główna, ul. Legionów 66

„W zaczarowanym świecie baśni” – wystawa dla dzieci, 4.04- 9.05, Filia nr 5 i Oddział Dziecięcy, ul. Złota 26-28

„Ozdoby wielkanocne” – wystawa prac uczniów Szkoły Przysposabiającej do Pracy Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1, czynna do 29.04, Filia nr 1, ul. Górnośląska 29

„2 kwietnia – Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci” – wystawa książek, 1-29.04, Filia nr 1 Oddział Dziecięcy, ul. Górnośląska 29

„Powitanie wiosny” – wystawa prac plastycznych, 1-29.04, Filia nr 1 Oddział Dziecięcy, ul. Górnośląska 29

„Szukałem was, teraz przyszliście do mnie...” – 11. rocznica śmierci Jana Pawła II, 1-29.04, Filia nr 3, ul. Krótka 3

Wystawa inspirowana lekturą „Poczwarka” Doroty Terakowskiej, przygotowana przez

uczniów Gimnazjum nr 2 (z cyklu „Lektura nie musi być nudna”), 4.04-30.06, Filia nr 1, ul. Górnośląska 29

Komiks to miks! (słowa i obrazu) – wystawa, 6.04-20.05, Filia nr 9, ul. Serbinowska 1A

 

Kłecko

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Kłecko, ul. Gnieźnieńska 8, tel./fax 61 427 01 40, www.klecko.pl

pn., śr., pt. 10.00-16.00, wt., czw. 13.00-19.00, sob. (I/III) 9.00-13.00

Warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży w wieku 7-16 lat, połączone z zajęciami z cyklu „Poznawanie swojej biblioteki od A-Z”, do 10.05, godz. 16.00-18.00

 

Koło

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Kolejowa 19, tel./fax 63 217 80 03, www.biblioteka-kolo.pl

pn., wt., śr., pt. 10.30-18.00, czw. 10.30-15.00, sob. 9.00-14.00

„Wcielenia kamienia” – konkurs plastyczny dla dzieci, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 13.05, Filia dla Dzieci

„Trzecia planeta od Słońca” – konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 20.05, Filia dla Dzieci

„7 dni” – konkurs plastyczny: wykonanie plakatu przeciwko przemocy, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 29.04, Filia dla Dzieci

 

Kościan

Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Wrocławska 28, tel. 65 512 00 40, www.koscian.pl

pn., śr., pt. 10.00-18.00, dział dziecięcy 9.00-17.00, czw. 9.00-17.00, sob. (wypożyczalnia) 9.30-15.00

Spotkanie autorskie z Łukaszem Wierzbickim – dla dzieci w wieku 6-10 lat, 11.04, godz. 17.00

„Chorwacja bliska i daleka. Ile wiedzieliśmy o sobie na przestrzeni dziejów” – spotkanie z cyklu „Z historią przy kawie”; wykład prowadzi dr Emilian Prałat, 15.04, godz. 18.00

Mistrzostwa Polski w grze planszowej „Królestwo w budowie”, 16.04, godz. 16.00

 

Krotoszyn

Krotoszyńska Biblioteka Publiczna im. A. Fiedlera, ul. Benicka 9, tel. 62 725 27 83, www.biblioteka.krotoszyn.pl

pn.-pt. Dział dla dorosłych 10.00-19.00, czytelnia 11.00-19.00, Dział dla dzieci 10.00-19.00, czytelnia 10.00-18.00, sob. nieczynne

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, 11.04, godz. 16.00

Spotkanie Klubu Mam, 14.04, godz. 10.00, Czytelnia Oddziału dla Dzieci i Młodzieży

 

Leszno

Miejska Biblioteka Publiczna im. St. Grochowiaka, ul. B. Chrobrego 3, tel. 65 520 53 55, www.mbpleszno.pl

pn., wt., śr., pt. 9.00-19.00, czw. 9.00-15.30, sob. 9.00-14.00

Inauguracja cyklu wykładów ph. „Filozofia jest literaturą, literatura jest filozofią” – promocja książki „Pamiętnik metaforyczny” i spotkanie z dr Bartłomiejem Sipińskim, które poprowadzi Sergiusz Sterna-Wachowiak, 12.04, godz. 18.00, „Galeria Lochy”

X Turniej Recytatorski Poezji poświęconej Janowi Pawłowi II – współorganizowany przez Gimnazjum nr 4 w Lesznie i MBP, 11.04, godz. 10.00, „Galeria Lochy”

Otwarcie wystawy z okazji Dnia Katyńskiego, 13.04, godz. 12.15, „Galeria Za Regałami”; czynna do 14.04.

Wieczór poświęcony Charlesowi Bukowskiemu, 13.04, godz. 17.00, „Galeria Lochy”

„Życie jak szyba” – wystawa inspirowana twórczością Stanisława Kruka, czynna do 12.04, „Galeria Lochy”

XIII Konkurs o Nagrodę Liścia Miłorzębu – dla wydawcy za najlepszą publikację o regionie, szczegóły na stronie internetowej biblioteki

 

Luboń

Biblioteka Miejska, ul. Żabikowska 42, tel./fax 61 813 09 72, www.biblub.com

pn., śr. 12.00-20.00, wt., czw. 9.00-15.00, pt. 12.00-19.00, sob. 9.00-13.00

Spotkanie autorskie połączone z promocją książki Justyny Wydry „Ponieważ wróciłam”, 11.04, godz. 12.00

Spotkanie Klubu Promyk, 12.04, godz. 14.00

„Muzykanci z Bremy” – spektakl dla dzieci (od 3 lat), 13.04, godz. 17.00

„Wokół wychowania” – comiesięczny dyżur pedagogiczny z Anną Kurelską, pedagogiem Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Luboniu, 13.04, godz. 18.00

„Kolorowe malowanie” – działania plastyczne dla dzieci pod okiem plastyka Przemysława Szydłowskiego, 15.04, godz. 16.00-19.00; 16.04, godz. 9.15-12.30

 

Łubowo

Biblioteka Publiczna Gminy, Łubowo 13f, tel. 61 427 59 34, www.lubowo.pl

pn., pt. 9.00-19.00, wt., czw. 9.00-15.00, śr. 9.00-17.00, pierwsza i ostatnia sob. m-ca 9.00-13.00

Turniej Poetycki „O Koronę Wierzbową” – dla młodzieży szkolnej w wieku 12-19 lat, regulamin na stronie internetowej biblioteki, prace należy przesyłać do 1.05.

 

Murowana Goślina

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Bonawentury Graszyńskiego, ul. Poznańska 16, tel. 61 892 36 27, www.biblioteka.murowana-goslina.pl

pn. 10.00-19.00, wt. czw. 10-18.00, pt. 08.-14.00

„Moja Mama” – konkurs recytatorski dla dzieci i młodzieży, regulamin na stronie internetowej biblioteki; zgłoszenia do 6.05.

Turniej Rodzin Czytających – konkurs dla rodzin, regulamin na stronie internetowej biblioteki; zgłoszenia do 6.05.

„Ostrów Lednicki – miejsce chrztu księcia Mieszka I” – wystawa czasowa; czynna do 29.04. Współorganizacja: Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy

 

Nowe Miasto nad Wartą

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Poznańska 8a, tel. 61 287 46 18, www.nowemiasto.naszabiblioteka.com

pn., śr., czw., pt. 10.00-18.00, wt. 9.00-15.00, sob. 9.00-13.00

„Okładka reklamą książki Henryka Sienkiewicza” – konkurs plastyczny realizowany w ramach obchodów Roku Henryka Sienkiewicza; szczegóły na stronie internetowej biblioteki, termin dostarczania prac do 30.04.

 

Nowy Tomyśl

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna, ul. Witosa 8, tel. 61 442 12 70, www.bibliotekant.pl

pn., wt., czw., pt. 9.00-18.00, śr. 11.00-16.00, sob. 10.00-14.00

„7 Dekad Biblioteki” – obchody 70-lecia biblioteki w Nowym Tomyślu; szczegółowy program na stronie internetowej biblioteki, 17.03-25.11.

 

Oborniki

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Antoniego Małeckiego, ul. Kopernika 10, tel./fax 61 296 02 65, www.biblioteka.oborniki.pl

pn.-pt. 9.00-18.00, sob. 13.00

„Niemcy moja mała ojczyzna – drugi żywioł” – spotkanie z pisarzem i podróżnikiem Romanem Pankiewiczem, 11.04, godz. 18.00

Spotkanie autorskie z pisarzem Łukarzem Wierzbickim, 12.04, godz. 9.00

Wystawa prac malarskich Bernadety Bubacz

 

Piła

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Pantaleona Szumana w Pile, ul. Mariana Buczka 14, tel. 67 351 79 03, 67 351 79 04, www.biblioteka.pila.pl

pn.-pt. 8.00-19.00, sob. 8.00-15.00; Oddz. dla Dzieci, pon.-pt. 8.00-18.00, sob. 8.00-15.00

Poetycka Czwórka – salonik poetycki: „Lustro życia” – prezentacja twórczości poetyckiej Pauli Muszyńskiej, Filia nr 4, al. Powstańców Wlkp. 62

Skarby z mojej komody: Wystawa malarstwa olejnego Krystyny Bednarek, Filia nr 6, ul. Królowej Jadwigi 17

Baśniowy Jadwiżyn – zajęcia interaktywne dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat i rodziców, 12.04, godz. 17.00, Filia nr 6, ul. Królowej Jadwigi 17

Karty na stół: Turnieje brydżowe dla mieszkańców osiedla, 13.04, godz. 16.00, Filia nr 9, ul. Wenedów 8A

Głośne czytanie na zaczarowanym dywanie – zajęcia interaktywne z książką dla dzieci w wieku 7-10 lat, 13.04, godz. 16.00, Filia nr 8, ul. Andersa 10

Rodzinne popołudnia z Misiem – spotkania z książką i jej twórcami dla dzieci w wieku do 6 lat z rodzicami, 13.04, godz. 17.00, Oddział dla Dzieci, ul. Buczka 14

Twórczy Papier –zajęcia literacko-plastyczne dla dzieci z osiedla w wieku 7-10 lat, 14.04, godz. 15.15, Filia nr 7, al. Poznańska 91

Zabawy z Zielonym Wężem – zajęcia literacko-plastyczne dla dzieci do lat 6 i rodziców, 14.04, godz. 17.00, Filia nr 9, ul. Wenedów 8A

Wystawa malarstwa Alfredy Stawskiej, Filia nr 4, al. Powstańców Wlkp. 62

 

Poznań

Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury, ul. Prusa 3, tel. 61 66 40 850, www.wbp.poznan.pl

pn., śr., pt. 9.00-16.00, wt., czw. 10.00-18.00

Wojewódzki Przegląd Wielkopolskich Wystaw Fotograficznych 2015 roku: „Portret” – pokonkursowa z Trzcianeckiego Domu Kultury, galeria WBPiCAK, czynna do 30.05.

 

Puszczykowo

Biblioteka Miejska im. Małgorzaty Musierowicz - Centrum Animacji Kultury, Rynek 15, tel./fax 61 819 46 49, www.biblioteka.iq.pl

pn., pt. 7.00-15.00, wt.-czw. 10.00-18.00, sob. 9.00-13.00

„Mucha Nie Siada” – spektakl (scenariusz i reżyseria: Marek Zagaiński, obsada: Tadeusz Drzewiecki, Tadeusz Falana), 11.04, godz. 18.00, sala przy kościele parafialnym w Puszczykowie

Muzyczne podróże dookoła świata z Panią Melodią – muzyka góralska, 15.04, godz. 17.00

 

Suchy Las

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Suchym Lesie, ul. Szkolna 16, tel. 61 250 04 00, www.osrodekkultury.pl/biblioteka

pn.-pt. 9.00–18.00, ostatnia sob. m-ca 9.00–13.00

„Uchwycić moment...” – wystawa fotografii Małgorzaty Świtońskiej, czynna do 3.05.

 

Szamotuły

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Szamotuły im. Edmunda Calliera, Rynek 10, tel./fax 61 292 13 61, www.biblioteka-szamotuly.pl

pn.-pt. 9.00-18.00, sob. 9.00-13.00

Spotkanie z Romanem Pankiewiczem, autorem książki „Niemcy moja mała ojczyzna – drugi żywioł”, 12.04, godz. 17.15

„Jakkolwiek domino” – wernisaż wystawy prac członków i sympatyków Grupy Jakkolwiek, czynna do 29.04.

Galeria Jednego Dzieła: obraz olejny „Drugi z pięciu” Romy Cyprowskiej (Grupa Jakkolwiek), do 30.04.

 

Śrem

Biblioteka Publiczna im. Heliodora Święcickiego, ul. Grunwaldzka 10, tel. 61 283 54 67, www.bib lioteka.srem.pl

pn., wt., czw., pt. 9.00-18.00, śr. 11.00-15.00, sob. (druga i trzecia) 9.00-13.00

Akademia Literatury i Sztuki: „Refleksja nad światem i człowiekiem w poezji Wisławy Szymborskiej – dla młodzieży gimnazjalnej” – wykład Leszka Teusza z UAM, 11.04, godz. 13.00, sala audiowizualna

Literackie Poranki Malucha – dla dzieci od 1 do 3 lat, 12.04, godz. 11.00, wypożyczalnia dla dzieci

Książki moim przyjacielem – zajęcia dla dzieci, 12.04, godz. 12.30, Filia Błociszewo – SP Krzyżanowo

Relaksowo-rozrywkowo – zajęcia edukacyjno-biblioteczne dla dzieci szkolnych, 12.04, godz. 15.00, Filia Przy Moście

„Wesołe koło fortuny” – zagadki, rebusy, konkursy dla dzieci i młodzieży, 12.04, godz. 16.00, Filia Niesłabin

Czytamy przedszkolakom – głośne czytanie dla dzieci z przedszkola, 13.04, godz. 9.30 i 10.30; 14.04, godz. 10.00, wypożyczalnia dla dzieci

„Bajki śpiewające” – zajęcia ruchowe dla dzieci w wieku 2-4 lat, 13.04, godz. 16.30, mediateka/sala audio

Zaczynamy szydełkować… – zajęcia dla młodzieży i dorosłych, 13.04, godz. 17.00, Filia Pysząca

Let’s talk – porozmawiajmy po angielsku, dla dzieci i dorosłych, 13.04, godz. 18.00, mediateka

Wiosenne zagadki – zajęcia dla dzieci, 14.04, godz. 15.00, Filia Błociszewo

Warsztaty teatralne dla dzieci (zajęcia odpłatne), 14.04, godz. 15.30, sala animacji

Kurs komputerowy dla dorosłych (zajęcia odpłatne), 14.04, godz. 16.00-18.00;

Głośne czytanie, zajęcia plastyczne dla dzieci, 15.04, godz. 12.00, Filia Wyrzeka – OP Wyrzeka

Wieczór filmowy Kino Oskarowe, 15.04, godz. 17.00, mediateka

Scena Dla Dzieci: „TO-I-HOLA-HOLAny!” – Teatr Filharmonia Pomysłów (odpłatnie), 15.04, godz. 17.00, sala audiowizualna

Poranek filmowy dla dzieci, 16.04, godz. 10.00, mediateka

„Żołnierze wyklęci” – wystawa wizerunków i biogramów zapomnianych bohaterów „wyklętych” zrealizowana na podstawie wydanego przez IPN kalendarza 2016

„Kwiaty polskie” – wystawa prac Anny Radajewskiej, czynna do 25.04.

Przygody Kubusia Puchatka – powiatowy konkurs plastyczny dla dzieci przedszkolnych oraz uczniów szkół podstawowych, prace przyjmujemy do 14.05.

 

Trzcianka

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Kazimiery Iłłakowiczówny, ul. Sikorskiego 22, tel./fax 67 216 33 59, www.biblioteka-trzcianka.pl

pn.-pt. 8.00-19.00, sob. 8.00-15.00

Turniej Jednego Wiersza „O Złote Pióro Iłły” – szczegóły na stronie internetowej biblioteki, prace konkursowe należy dostarczyć do 30.04.

„Sztukamy” – klub nie tylko literacki, spotkanie, 14.04, godz. 17.30

„W świecie baśni, bajki i legendy”, 11-14.04, godz. 10.00-15.00;

„W to mi graj!” – gry planszowe w Bibliotece, 13.04, godz. 16.00-17.30

„Mamoteka” – miejsce spotkań rodziców, 15.04, godz. 10.00

„Poezja Kazimiery Iłłakowiczówny” – Powiatowy Konkurs Recytatorski – recytacje uczniów klas IV–VI, 12.04, godz. 10.00

Promocja książki „Niemcy: moja mała ojczyzna – drugi żywioł” – spotkanie autorskie z Romanem Pankiewiczem, 13.04, godz. 17.00

Junior English – język angielski dla maluchów, 11.04, godz. 10.00

Misiolandia – cykl spotkań dla dzieci w wieku 3-5lat, 11.04, godz. 10.30

XBOX Play, 16.04, godz. 11.00

 

Turek

Miejska Biblioteka Publiczna im. Włodzimierza Pietrzaka, ul. Dworcowa 5, tel. 63 278 51 34, www.biblioteka.turek.pl

pn.-pt. 9.00-18.00, sob. 9.00-13.00

Warsztaty rękodzieła dla uczestników Programu 50+, 14.04, godz. 16.00

Konkurs Literacki na napisanie LEGENDY O TURZE, szczegóły na stronie internetowej biblioteki, prace należy nadsyłać do 29.04.

II Konkurs Fotograficzny pod hasłem: „Literackie podróże” – dla uczniów gimnazjum i szkół średnich z Turku oraz powiatu, szczegóły na stronie internetowej biblioteki, prace należy nadsyłać do 22.04.

 

Wągrowiec

Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Średnia 18, tel. 67 26 20 068, 725 255 955, www.mbp.wagrowiec.eu

pn., wt., czw., pt. 8.00-17.00, śr. 8.00-18.00, sob. 9.00-13.00

„1050. rocznica Chrztu Polski” – otwarcie wystawy prezentującej medale z kolekcji Adama Budniaka, znaczki i karty pocztowe ze zbiorów Wojciecha Muszyńskiego. Pogadankę „Początki państwowości polskiej” wygłosi Mieczysław Bromberek, 14.04, godz. 10.00

„Ludzie książki czytają” – konkurs afiszowy z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich; szczegóły na stronie internetowej biblioteki

 

Wolsztyn

Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Gajewskich, tel. 68 347 26 30, www.bibliotekawolsztyn.pl

pn., wt., śr., pt. godz. 9.00-19.00, czw. 9.00-17.00, sob. 9.00-14.00

Cykl zajęć z biblioterapii, 13.04, godz. 8.00-9.00, Szkoła Specjalna nr 4; 14.04, godz. 8.00-9.00, DPS Wolsztyn

Wystawa „1050. Rocznica Chrztu Polski” – czynna do 30.04.

Wystawa „Na tropach smoka wawelskiego” – promująca książkę Marka Sikorskiego „Na tropach smoka wawelskiego”, Oddział dla Dzieci

 

Zagórów

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Wojska Polskiego 13, tel. 63 274 81 09, www.biblioteka-zagorow.pl

pn., śr., pt. 8.00-18.00, wt., czw. 8.00-16.00, pierwsza sob. m-ca

Spotkanie autorskie z Mariuszem Szczygłem, dziennikarzem, pisarzem, czechofilem, 12.04, godz. 18.00, sala kinowo-widowiskowa Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Zagórowie; współorganizacja: Burmistrz Miasta i Gminy Zagórów, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Zagórowie, Gimnazjum im. Królowej Jadwigi w Zagórowie, „Głos Słupcy” i Radio Zet Gold

„Sprawdź siłę swego reporterskiego ciosu!” – rozstrzygnięcie konkursu literackiego na reportaż, 12.04, podczas spotkania z M. Szczygłem

 

Żerków

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Wiosny Ludów 1, tel. 62 740 30 56, www.biblioteka.zerkow.pl

pn., wt., czw., pt. 8.00-17.00, śr. 8.00-16.00, sob. 8.00-13.00

„Śpiewać każdy może” – spotkanie z piosenką, 16.04, godz. 19.00, sala wiejska w Chrzanie; współorganizacja: Koło Gospodyń Wiejskich z Chrzana, Gmina Żerków

 

Złotów

Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida, ul. Grochowskiego 17, tel./fax 67 263 20 00, www.biblioteka-zlotow.pl

pn.-pt. 8.00-18.00, sob. 8.00-13.00

Spotkanie poetyckie z Dominiką Jiers, prowadzenie: Andrzej Motak, oprawa muzyczna: Ireneusz Brewka wraz z młodzieżą I LO, 15.04, godz. 18.00

XIII Powiatowy Konkurs Literacki „Przygoda z lekturą” – szczegóły i regulamin konkursu na stronie internetowej biblioteki, zgłoszenia przyjmowane są do 29.04.

„Monochromatyczni Ludzie” – wystawa fotografii Dominiki Kaczmarek

Wyniki wyszukiwania ({[{total}]})

brak wyników wyszukiwania

Newsletter

Zapisano adres do bazy.

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera.