Wykorzystujemy pliki cookies do zapamiętania ustawień i preferencji użytkownika. Więcej informacji znajdziesz w Polityce cookies. Jeśli się nie zgadzasz, możesz w swojej przeglądarce wyłączyć zgodę na ich przechowywanie.

{[{category.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej organizatorów

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
{[{category.name}]}
{[{tag.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej wydarzeń powiat{[{region.name}]}

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
Data
{[{month.name}]}
{[{day.name}]} {[{day.day}]}
« wcześniejsze daty dalsze daty »
{[{category.name}]} {[{tag.name}]} {[{place.name}]} {[{date.date_from}]} - {[{date.date_to}]} wyczyść

Kalendarium wydarzeń 10-16/10/2016

Bojanowo

Miejska Biblioteka Publiczna, Rynek 10, tel. 65 545 64 64, www.biblioteka.gminabojanowo.pl

pn., śr., pt. 8.00-19.00, wt., czw. 8.00-15.00, sob. 9.00-13.00

Zakończenie III kwartału Ligi Gier Planszowych z udziałem klubów zrzeszonych w Lidze, 13.10.

Wystawa prac plastycznych Andrzeja Golejewskiego, mieszkańca Bojanowa, czynna w terminie 15-28.10.

 

Borek Wielkopolski

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Powstańców Wlkp. 4, tel. 65 571 61 50, www.biblioteka.borekwlkp.pl

pn. 10.00-18.00, wt., pt. 11.00-18.00, śr., czw. 9.00-16.00

Spotkanie Klubu Miłośników Książek, 13.10, godz. 11.00, czytelnia biblioteki

Gminny konkurs plastyczny na ilustracje do książki „W pustyni i w puszczy” Henryka Sienkiewicza – dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych; szczegóły na stronie internetowej biblioteki, prace należy dostarczyć do 28.10.

 

Chodzież

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Michalskiego, ul. Kościuszki 32, tel. 67 381 81 38, tel./fax 67 381 81 08, www.biblioteka-chodziez.pl

pn.-pt. 8.00-19.00, sob. 8.00-13.00

„Rozmowa przy stole” – wystawa fotografii Karola Habeta, czynna do 31.10, czytelnia MBP

 

Czarnków

Miejska Biblioteka Publiczna, pl. Wolności 5, tel. 67 255 27 73, www.mbpczarnkow.blox.pl

pn.-pt. 8.00-17.00, sob. 9.00-13.00

Spotkanie Bibliomolików – zajęcia biblioteczne dla dzieci w wieku 2-5 lat wraz z rodzicami, 12.10, godz. 10.00

Klub Odlotowych Czytelników: wspólne głośne czytanie z cyklu Podwieczorki z Książką, 13.10, godz. 16.00

 

Czempiń

Biblioteka Publiczna w Czempiniu im. Czesława Przygodzkiego, ul. Parkowa 2, tel. 65 282 61 03, www.biblioteka.czempin.pl

pn.-pt. 9.00-19.00

„Kocham Polskę” – konkurs plastyczny dla dzieci; szczegóły na stronie internetowej biblioteki, konkurs trwa do 4.11.

„Czytaj dużo będziesz wielki” – konkurs czytelniczy dla dzieci i młodzieży, regulamin na stronie internetowej biblioteki, do 22.12.

„Czytaj więcej” – konkurs czytelniczy dla dorosłych, regulamin na stronie internetowej biblioteki, do 22.12.

 

Czerniejewo

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Ks. Prymasa St. Wyszyńskiego 6, tel. 61 429 13 43, 61 429 13 28, www.biblioteka.czerniejewo.pl

pn., pt. 10.00-18.00, wt., czw. 9.00-15.00, śr. 8.00-16.00

Wycieczka w ramach projektu „Wielkopolska – tak blisko, a tak daleko...”: Muzeum Etnograficzne w Poznaniu (warsztaty) oraz Muzeum w Poznaniu – Blubry 6D, 15.10; współorganizacja: Towarzystwo Przyjaciół Żydowa, szczegółowe informacje i zapisy w bibliotece (także w Żydowie)

 

Czerwonak

Gminna Biblioteka Publiczna, os. 40-lecia PRL 7a, tel./fax 61 812 07 01, www.biblioteka.czerwonak.pl

pn., czw. 12.00-19.00, wt. 11.00-18.00, śr. 9.00-16.00, pt. 8.00-15.00, ostatnia sob. m-ca 8.00-14.00

Spotkanie Koła Zakręconych Czytelników, 10.10, filia Koziegłowy

Wystawa o życiu i twórczości Henryka Sienkiewicza – ze zbiorów Muzeum Literackiego Henryka Sienkiewicza w Poznaniu, czynna do 28.10, filia Koziegłowy

 

Gostyń

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Gostyniu, ul. Wrocławska 257, tel. 65 572 09 52, www.biblioteka.gostyn.pl

wt., śr. 11.00-18.00, czw. 9.00-18.00, pt. 8.00-18.00, sob. 9.00-14.00

Spotkanie Klubu Mam, 10.10, godz. 10.00

„Z bliska” – wernisaż wystawy fotografii Stanisława Szymkiewicza (w ramach III Wielkopolskiego Festiwalu Fotografii im. Ireneusza Zjeżdżałki), 12.10, godz. 17.00; czynna do 14.11

 

Kalisz

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka, ul. Łazienna 6, tel. 62 757 34 30, 757 22 88; fax 62 766 54 47, www.mbp.kalisz.pl

pn., wt., czw. 10.00-18.00, śr., pt. 8.00-15.00

Wystawa „W żółtych płomieniach liści” – 80. rocznica urodzin Agnieszki Osieckiej, czynna 7-31.10, Filia nr 3, ul. Krótka 3

Wystawa książek z okazji Światowego Dnia Zwierząt, czynna 3-31.10, Filia nr 1 Oddział Dziecięcy, ul. Górnośląska 29

Henryk Sienkiewicz – 100. rocznica śmierci (w ramach obchodów Roku Henryka Sienkiewicza), czynna 3.10-30.11, Filia nr 2, ul. Serbinowska 25

Wystawa „80. rocznica urodzin Agnieszki Osieckiej”, czynna 3-31.10, Filia nr 16, ul. H. Sawickiej 15

Wystawa „Kronikarze piszą… Chrzest Polski”, czynna 3.10-31.12, Filia nr 5, ul. Złota 26-28

Wystawa „Pod lilii znakiem, żyj, rośnij, wierz” – z dziejów kaliskiego harcerstwa, czynna 9.09-15.11, Biblioteka Główna, ul. Legionów 66

 

Kępno

Powiatowa Biblioteka Publiczna, ul. Sienkiewicza 26a, tel. 62 782 11 01, www.bibliotekakepno.pl

pn.-pt. 9.00-17.00, pierwsza i trzecia sob. m-ca 10.00-13.00

Wernisaż wystawy fotografii Przemka Zimocha „Mój Woodstock – spełnienie marzeń” (w ramach III Wielkopolskiego Festiwalu Fotografii im. Ireneusza Zjeżdżałki), 15.10, godz. 18.00; czynna do 16.11.

 

Kłecko

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Gnieźnieńska 8, tel./fax 61 427 01 40, www.bpklecko.naszabiblioteka.com

pn., śr., pt. 10.00-16.00, wt., czw. 10.00-19.00, 1 i 3 sob. m-ca 9.00-13.00

„Mój biblioteczny dzień” – zapisy na warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży – do 4.11.

 

Koło

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Kolejowa 19, tel./fax 63 217 80 03, 217 80 02, www.biblioteka-kolo.pl

pn.-śr., pt. 8.00-18.00, czw. 10.30-15.00, sob. 9.00-14.00

Kursy komputerowe dla seniorów – spotkanie organizacyjne, 10.10, godz. 9.00, Czytelnia PiMBP, ul. Kolejowa 19

Akademia Plastyki – bezpłatne spotkania dla 6-9 latków; w programie: malowanie, rysowanie, lepienie, ćwiczenia plastyczne, 10.10, godz. 16.00-17.30

Spotkanie z Anną Dziewit-Meller i Marcinem Mellerem, dziennikarzami, pisarzami, autorami książki „Gaumardżos! Opowieści z Gruzji”, 13.10, godz. 16.30, Czytelnia

Dyskusyjny Klub Książki – rozmowa o „Agencie” Manueli Gretkowskiej, 11.10, godz. 16.30

Młodzieżowy Dyskusyjny Klub Książki – rozmowa o „Złodziejce książek” Markusa Zusaka, 12.10, godz. 16.00

Spotkanie z dr. Rafałem Sierchułą (IPN Poznań) nt. formowania się struktur konspiracyjnych na terenie Okręgu Rzeszy – Kraju Warty w latach 1939-1944 oraz promocja jego książki „Drezdeński szafot”, 19.10, godz. 16.00, Czytelnia, ul. Kolejowa 19

„Najwierniejsi Przyjaciele” – konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży; szczegóły na stronie internetowej biblioteki, prace należy dostarczyć do 18.11.

Zajęcia z elementami biblioterapii – bezpłatne spotkania dla 6-9 latków; w programie: głośne czytanie, zajęcia biblioterapeutyczne, zajęcia manualne, zabawy ruchowe m.in. zabawy chustą KLANZY, 14.10, godz. 15.30-17.30

„Dziad z workiem” – konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży; regulamin na stronie internetowej biblioteki, prace należy dostarczyć do 14.10.

 

Kościan

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Tomaszewskiego, ul. Wrocławska 28b, tel. 65 512 00 40, 65 511 00 26, www.biblioteka.koscian.pl

pn.-śr., pt. 10.00-18.00, czw., sob. 8.00-15.00

Klub Trąbka Bombka – zajęcia dla dzieci, 11.10, godz. 10.00, Oddział Dla Dzieci

Prezentacja powieści biograficzno-historycznej „Pomiędzy swastyką a sierpem i młotem” Zygmunta Jankowskiego, 11.10, godz. 18.00, Dział Zbiorów dla Dorosłych

W cyklu „Z historią przy kawie”: „Serbia w kraju mitów i kadzidła” – wykład dr. Emiliana Prałata, 14.10, godz. 18.00

 

Krotoszyn

Krotoszyńska Biblioteka Publiczna im. Arkadego Fiedlera, ul. Benicka 9, tel./fax 62 725 27 83, www.biblioteka.krotoszyn.pl

pn., wt., czw., pt. 10.00-19.00, śr. 13.00-19.00, sob. 9.00-13.00

Promocja książki „Krotoszyn i okolice. Opracowania i materiały źródłowe” pod red. Józefa Zdunka. Tom XII, 12.10, godz. 18.00

 

Krzemieniewo

Centrum Kultury i Biblioteka, ul. Zielona 6, tel. 65 536 06 77, www.gck.krzemieniewo.pl

pn.-pt. 8.00-16.00

„Czytanie to klucz do wyobraźni” – konkurs głośnego czytania dla uczniów klas II-VI szkół podstawowych; szczegóły na stronie internetowej biblioteki; termin zgłoszeń do 10.10.

 

Leszno

Miejska Biblioteka Publiczna im. St. Grochowiaka, ul. B. Chrobrego 3, tel. 65 520 53 55, www.mbpleszno.pl

pn.-śr., pt. 9.00-19.00, czw. 9.00-15.30, sob. 9.00-14.00

Spotkanie z Włochami – w ramach cyklu KULTURA I HISTORIA PAŃSTW, 13.10, godz. 17.30; Współorganizator: Fundacja Centrum Aktywności Twórczej

Wystawa poświęcona księdzu Teodorowi Korczowi – otwarcie, 14.10, godz. 15.00 (czynna do 9.11); promocja książki prof. Waldemara Handke pt.: „Ogniem próbowany... Ostatni proboszcz całego Leszna ks. Teodor Korcz 1903-1981”, godz. 19.45, „Galeria Lochy”

„Do piekła i z powrotem” – prelekcja historyczno-religijna, którą wygłosi Wojciech Wróbel, 15.10, godz. 17.00. Organizator: Świecki Ruch Misyjny “Epifania”

Wystawa jazzowa ze zbiorów Jerzego Reicha. Kolekcja plakatów z kultowych, polskich festiwali jazzowych (Jazz Jamboree, Złota Tarka), czynna do 10.10, „Galeria za Regałami”

„Polska Szkoła Ilustracji 1960-1980” – wystawa ilustracji do książek dla dzieci, czynna 15.09-20.10, „Galeria Recto Verso”, „Galeria Lochy”

 

Luboń

Biblioteka Miejska, ul. Żabikowska 42, tel./fax 61 813 09 72, www.biblub.com

pn.-śr. 11.00-19.00, czw.-sob. 9.00-15.00

Kino Kamera: Projekcje filmów oscarowych, 10.10, godz. 17.00; wstęp 5 zł

Spotkanie w klubie „Promyk”, 11.10, godz. 14.00

„Poeci i tekściarze, czyli z pieśnią i piosenką przez wieki”– wykład w ramach bibliotecznej sekcji ULTW poprowadzi Wanda Suleja-Kot, 12.10, godz. 12.00

Wokół wychowania – comiesięczny dyżur pedagogiczny z Anną Kurelską, pedagogiem Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Luboniu, 12.10, godz. 17.00

Szachy dla najmłodszych (obowiązują wcześniejsze zapisy w Galerii na Regale), 15.10, godz. 10.30; współpraca z firmą Educatum

Rodzinne soboty: „Azjatycka podróż” – czytanie najciekawszych fragmentów wybranych bajek oraz prezentacja niezwykłych zdjęć z podróży Elżbiety Andrzejak-Nagel, 15.10, godz. 12.00; wstęp 5 zł

„Na początku był chrzest...” – multimedialna prezentacja Grzegorza Pierzchalskiego, 15.10, godz. 15.00

 

Lwówek

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. E. Sczanieckiej 56, tel. 61 441 40 55, www.biblioteka.lwowek.com.pl

pn.-śr., pt. 8.00-18.00, czw. 8.00-15.00

Spotkanie Klubu Maluszka, 10.10, godz. 11.30

„Biblioteka smaków” – otwarcie jesiennego sezonu czytelniczego, w programie m.in.: nowości wydawnicze, wystawa produktów regionalnych, degustacje kawy i herbaty, 3-21.10.

Wystawa malarstwa Katarzyny Kudełki, czynna w terminie: 3.10-4.11, sala czytelni

 

Międzychód

Biblioteka Publiczna im. Jana Daniela Janockiego, pl. Kościuszki 9, tel. 95 748 24 37, www.bibliotekamiedzychod.pl

pn., wt., czw., pt. 10.00-18.00, sob. 9.00-13.00

„Niech życie trwa” – koncert zespołu „ARETE” w ramach jubileuszu 70-lecia Biblioteki, 14.10, godz. 19.00, sala widowiskowa

 

Miedzichowo

Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Poznańska 16, tel./fax 61 441 02 00, www.biblioteka-miedzichowo.pl

wt. 9.00-17.00, śr. 8.00-18.00, czw. 8.00-16.00, pn., pt. nieczynne

Wernisaż wystawy malarstwa Ryszarda Pozdrowicza, 13.10, godz. 17.00

 

Mosina

Mosińska Biblioteka Publiczna, ul. Dworcowa 4, tel. 61 819 26 86; tel./fax 61 813 23 32, www.bibliotekamosina.pl

pn. 13.00-19.00, wt., śr. 9.00-17.00, czw., pt. 11.00-19.00, sob. 9.00-12.00

Dyskusyjny Klub Książki – spotkanie z okazji 5-lecia działalności Klubu, 12.10, godz. 17.00

 

Murowana Goślina

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Bonawentury Graszyńskiego, ul. Poznańska 16, tel. 61 892 36 27, www.biblioteka.murowana-goslina.pl

pn. 10.00-19.00, wt., czw. 10.00-18.00, śr. 8.00-15.00, pt. 8.00-14.00

„Himalaje” – wystawa fotograficzna Wojciecha Ogrodowczyka, czynna 7.09-31.10, sala sesyjna na parterze

 

Nowy Tomyśl

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna, ul. Witosa 8, tel. 61 442 12 70, www.bibliotekant.pl

pn., wt., czw., pt. 9.00-18.00, śr. 11.00-16.00, sob. 10.00-14.00

Strefa Koloru: Poranki w Bibliotece – zajęcia dla dzieci w wieku od 3 lat wraz z opiekunami (obowiązują zapisy), 11.10, godz. 10.00

Otwarcie wystawy malarstwa Barbary Wroniszewskiej-Wójcik i Grzegorza Skawińskiego, 12.10, godz. 18.00, Galeria na Piętrze; wystawa czynna do 10.11.

Godziny dla Rodziny: „Bajki zagajajki dla dorosłych i dzieci” – historie z różnych stron świata o mędrcach i głupcach, o lasach i czarach, o wędrowcach i wędrowaniu; Opowiadać, grać i śpiewać będzie Katarzyna Jackowska-Enemuo, 13.10, godz.17.00

„7 Dekad Biblioteki” – obchody 70-lecia biblioteki w Nowym Tomyślu; szczegółowy program na stronie internetowej biblioteki, 17.03-25.11.

 

Oborniki

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Antoniego Małeckiego, ul. Kopernika 10, tel./fax 61 296 02 65, www.biblioteka.oborniki.pl

pn.-pt. 9.00-18.00, sob. 13.00

Jesienne Warsztaty z Mądrą Sową, 10.10, godz. 15.30-17.30

Biblioteczny Kącik Malucha: poznajemy Alberta bohatera książek wydawnictwa Zakamarki, 12.10, godz. 16.30

Wernisaż wystawy fotograficznej Piotra Zarównego pt. „1/125, czyli zapiski nieoczywiste” (w ramach Wielkopolskiego Festiwalu Fotografii im. Ireneusza Zjeżdżałki), 14.10, godz. 18.00

„Podróże kolejowe z NKD” – konkurs plastyczny; szczegóły na stronie internetowej biblioteki, prace należy dostarczyć do 31.10.

 

Ostrowite

Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Zachodnia 3a, tel. 63 276 52 03, www.ostrowite.naszabiblioteka.com

pn., wt. 10.30-18.00, śr. 8.00-15.30, czw. nieczynne, pt. 11.00-18.30

„Bajkowy miś” – konkurs plastyczny dla dzieci z klas 1-3; szczegóły na stronie internetowej biblioteki, prace należy dostarczyć do 18.10.

„Nieznane a piękne miejsce powiatu słupeckiego” – konkurs plastyczny dla uczniów klas IV-VI, regulamin na stronie internetowej biblioteki; termin składania prac do 11.10.

 

Ostrów Wielkopolski

Biblioteka Publiczna im. St. Rowińskiego, ul. Wolności 2, tel./fax 62 737 47 00, www.biblioteka-ostrow.pl

pn., wt., czw., pt. 8.00-18.00, śr. 9.00-14.00, sob. 9.00-13.00

„Bohaterowie bajek Vàclava Čtvrtek’a” – konkurs plastyczny dla dzieci, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 25.10 do Filii nr 7 dla Dzieci i Młodzieży, ul. Królowej Jadwigi 3

„Opowiedz mi bajkę” – konkurs literacki dla dzieci, szczegóły na stronie internetowej biblioteki, prace należy dostarczyć do 12.10.

 

Piła

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Pantaleona Szumana w Pile, ul. Mariana Buczka 14, tel. 67 351 79 03, 67 351 79 04, www.biblioteka.pila.pl

pn.-pt. 8.00-19.00, sob. 8.00-15.00; Oddz. dla Dzieci, pn.-pt. 8.00-18.00, sob. 8.00-15.00

Książka jest O.K! – konkursy artystyczne: „Stwórz własną książkę” i „Tak Czytam!”, szczegółowe informacje na stronie internetowej biblioteki, termin nadsyłania prac do 15.11.

„Matki wariatki” – spotkania dorosłych czytelniczek, 11.10, godz. 17.00, Filia nr 9, ul. Wenedów 8A

Baśniowy Jadwiżyn – zajęcia interaktywne dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat i rodziców, 11.10, godz. 17.00, Filia nr 6, ul. Królowej Jadwigi 17

Karty na stół – turnieje brydżowe dla mieszkańców osiedla, 12.10, godz. 15.00, Filia nr 9, ul. Wenedów 8A

Głośne czytanie na zaczarowanym dywanie – zajęcia interaktywne z książką dla dzieci w wieku 7-10 lat, 12.10, godz. 16.00, Filia nr 8, ul. Andersa 10

Rodzinne popołudnia z Misiem – ciekawe spotkania z książką dla dzieci w wieku do 6 lat z rodzicami, 12.10, godz. 17.00, Oddział dla Dzieci, ul. Buczka 14

Twórczy Papier – zajęcia literacko-plastyczne dla dzieci z osiedla w wieku 7-10 lat, 13.10, godz. 15.15, Filia nr 7, al. Poznańska 91

Galeria Czytelników: Wystawa wycinanki krajobrazowej Renaty Kopić-Sądel, Filia nr 3, ul. Prusa 16

„Pejzaże i martwa natura” – wystawa malarstwa Bożeny Pudełko – Sekcja plastyczna „Plama” RCK Klub Seniora, Filia nr 4, al. Powstańców Wlkp. 62

Skarby z mojej komody: Malarstwo Teresy Piszel, Filia nr 6, ul. Królowej Jadwigi 17

 

Pleszew

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Słowackiego 19A, tel./fax 62 742 83 58, www.bppl.pl

pn., czw., pt. 9.00-18.00, wt. 9.00-19.00, śr. nieczynne, sob. 9.00-14.00

Spotkanie Klubu Modelarstwa Papierowego – dla uczniów szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych, 15.10, godz. 10.00, czytelnia naukowa

„Święto biblioteki” – biblioteczny festyn podsumowujący realizację projektu „Biblioteczna Akademia Rozmaitości”. W programie m.in. rozstrzygnięcie konkursu plastycznego dla dzieci „Moja ulubiona postać literacka lub przygoda literacka”, Rodzinny Turniej Rozrywek Umysłowych, Międzyszkolny Turniej Czytelniczy „Podróże po literaturze”, Turniej detektywistyczny, 16.10, od godz. 14.00

Turniej Detektywistyczny – nie tylko dla miłośników kryminałów; prowadzenie: Dariusz Rekosz, pisarz i animator kultury (zapisy do 14.10, wypożyczalnia dla dorosłych), 16.10, godz. 17.00

 

Pobiedziska

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Kostrzyńska 21, tel. 61 817 71 46, www.bppob.pl

pn., czw. 10.00-19.00, wt., pt. 10.00-16.00, śr. 8.00-16.00, pierwsza i ostatnia sob. m-ca 9.00-13.00

Zajęcia z konstruowania treści legend za pomocą klocków LEGO – dla dzieci w wieku 7-10 lat, 11.10, godz. 14.30, Oddział dla dzieci, ul. Jagiełły 25

Klub Nowoczesnych Gier Planszowych „Planszoteka” – spotkania z grami, 11.10, godz. 15.00-16.30, Filia Pomarzanowice; 13.10, godz. 16.00-18.00, Filia Biskupice; 14.10, godz. 15.00-17.00, Pobiedziska

 

Poznań

Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury, ul. Prusa 3, tel. 61 66 40 850, www.wbp.poznan.pl

pn., śr., pt. 9.00-16.00, wt., czw. 10.00-18.00

III Wielkopolski Festiwal Fotografii im. Ireneusza Zjeżdżałki: w 37 miejscowościach województwa odbędzie się ok. 80 wystaw, spotkań i warsztatów fotograficznych, podczas których swoją twórczość zaprezentuje indywidualnie 32 artystów, a w pokazach zbiorowych uczestniczyć będzie ponad 350 twórców, 10-30.10.

W cyklu „W świecie reportażu”: o Armenii opowiedzą reporterzy Małgorzata Nocuń i Andrzej Brzeziecki, 11.10, godz. 18.00, Księgarnia Skład Kulturalny, ul. Szamarzewskiego 4/6 (współorganizacja)

 

Biblioteka Raczyńskich, pl. Wolności 19, tel. 61 852 94 42, tel./fax 61 852 98 68, www.bracz.edu.pl

pn.-pt. 9.00-20.00, sob. 10.00-17.00

Dni Kultury Czeskiej, 8-13.10. W programie m.in.:

Spotkanie z literaturą czeską poświęcone tekstom Jiriho Kratochwila, 11.10, godz. 19.00, pl. Wolności 19, sala 1;

Prezentacja książki „Legendy Poznania i Brna” – wspólne polsko-czeskie czytanie legendy o Brneńskim Smoku w wykonaniu aktorów: Tadeusza Lisieckiego z Poznania i Tomáša Žilinský’ego z Brna, 13.10, godz. 12.30, pl. Wolności 19, sala 1;

Wystawy: „Świat Dobrawy i Mieszka I” z okazji 50-lecia współpracy Brna i Poznania oraz 1050-lecia Chrztu Polski oraz „95 naj Biblioteki Jiřího Mahena w Brnie 1921–2016”, prezentująca informacje o breńskiej bibliotece, czynne w terminie 13.10-8.11, Galeria Atanazego, Al. Marcinkowskiego 23

 

Rawicz

Rawicka Biblioteka Publiczna, ul. Targowa 1, tel. 65 545 20 04, www.biblioteka.rawicz.pl

pn.-śr., czw. 8.00-19.00, czw. 8.00-15.00, sob. 8.00-13.00

„Turniej detektywistyczny”, który poprowadzą: DARIUSZ REKOSZ – animator kultury, pisarz oraz BRONISŁAW CIEŚLAK- aktor, 13.10, godz. 18.00, Świetlica OSP w Słupi Kapitulnej; współpraca z Filią w Słupi Kapitulnej

 

Stare Miasto

Biblioteka Publiczna Gminy Stare Miasto, ul. Główna 16, tel. 63 241 60 67, bibliotekastaremiasto.pl

pn., wt., śr., pt. 8.00-18.00, czw. 10.00-18.00, sob. 10.00-14.00

„Jednym słowem Ojczyzna” – I Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej dla szkół podstawowych i gimnazjów; szczegóły na stronie internetowej biblioteki, zapisy do 31.10.

Konkurs na recenzję/opis książki z dzieciństwa w ramach projektu „Czytasz....wiesz”, regulamin na stronie internetowej biblioteki, prace należy dostarczyć do 30.11.

 

Suchy Las

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Szkolna 16, tel. 61 250 04 01, tel./fax 61 250 04 04, www.osrodekkultury.pl/biblioteka

pn.-pt. 9.00-18.00, ostatnia sob. m-ca 9.00-13.00

„Biblioteka Wyobraźni” – wystawa książek artystycznych wykonanych przez dzieci podczas warsztatów twórczych oraz prace artystów: Joanny Buczak, Stanisławy Kumorek, Anny Sieńkowskiej, Elżbiety Szymańczuk, Tadeusza Wieczorka oraz Krzysztofa Wosika, wystawa czynna do 10.10, hol CKiBP

„Między słowami” – cykl spotkań z twórcami polskiego wiersza: spotkanie z Justyną Bargielską i Piotrem Sommerem; prowadzenie Jarosław Borowiec, 13.10, godz. 18.00

Wernisaż wystawy malarstwa Tadeusza Wieczorka „Rozmyślania malarskie”, 12.10, godz. 19.00, hol CKiBP; czynna do 4.11.

Cherry Kowalewski Skolik Special Trio – koncert, 14.10, godz. 19.00, sala widowiskowa CKiBP; Bilety: 35/25 zł do nabycia w sekretariacie CKiBP

Połowa miesiąca dla juniora i brzdąca, czyli spotkania teatralne i filmowe: „Kacper i Emma – najlepsi przyjaciele”, 15.10, godz. 11.00; Bilety: 5 zł

„Bajkowe inspiracje” – zajęcia manualne dla dzieci w wieku 6-10 lat, 10.10, godz. 15.00, filia Chludowo, ul. Szkolna 2; 14.10, godz. 15.30, filia Złotniki, ul. Żukowa 14

„Nie tylko misie” – zajęcia manualne dla dorosłych, 14.10, godz. 18.00, filia Złotniki, ul. Żukowa 14

„Krajobrazy i przyroda Wielkopolski” – konkurs fotograficzny, szczegóły na stronie internetowej, prace należy dostarczyć do 30.10.

 

Swarzędz

Biblioteka Publiczna, os. Czwartaków 1, tel./fax 61 818 63 14, www.biblioteka.swarzedz.pl

pn. 11.00-20.00, wt.-czw. 10.00-18.00, pt. 8.00-16.00, pierwsza sob. m-ca 9.00-14.00

„Takie moje małe, życiowe kroczki” – wystawa malarstwa Marii Łbik, czytelnia, os. Czwartaków 1

„Wspomnienia z wakacji” – wystawa prac dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4, czynna do 14.10, Oddział dla Dzieci i Młodzieży

 

Szamotuły

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Edmunda Calliera, Rynek 10, tel./fax 61 292 13 61, tel. 61 292 11 43, www.biblioteka-szamotuly.pl

pn., śr., pt. 9.00-17.00, wt., czw. 9.00-15.00, pierwsza i trzecia sob. m-ca 9.00-13.00

Spotkanie z Konradem Sutarskim, poetą, działaczem polonijnym, politykiem mniejszościowym i dyplomatą, 12.10, godz. 17.30

Galeria Jednego Dzieła: obraz olejny Moniki Czepułkowskiej (Grupa Jakkolwiek)

Konkurs plastyczny dla dzieci na tort urodzinowy dla biblioteki; szczegóły na stronie internetowej biblioteki, prace należy dostarczyć do 14.10.

Konkursy z okazji 70-lecia Biblioteki: fotograficzny, plastyczny i poetycki; szczegóły na stronie internetowej biblioteki, prace należy dostarczyć do 14.10; współorganizacja z Grupą Jakkolwiek

 

Śrem

Biblioteka Publiczna im. Heliodora Święcickiego, ul. Grunwaldzka 10, tel. 61 283 54 67, www.biblioteka.srem.pl

pn. 11.00-15.00, wt.-pt. 10.00-19.00, sob. 9.00-13.00

Czytamy przedszkolakom – głośne czytanie dla dzieci, 10.10, godz. 10.00; 12.10, godz. 9.30 i 10.30, wypożyczalnia dla dzieci

„Wakacje z książką” – podsumowanie konkursu fotograficznego, 10.10, godz. 17.00, salonik prasowy

Literackie Poranki Malucha – dla dzieci od 1 do 3 lat, 11.10, godz. 11.00, wypożyczalnia dla dzieci

Relaksowo-rozrywkowo – zajęcia edukacyjno-biblioteczne dla dzieci szkolnych, 11.10, godz. 15.00, Filia Przy Moście

„Bajki śpiewające” – zajęcia ruchowe dla dzieci w wieku 2-4 lat, 12.10, godz. 11.00, mediateka/sala audio

Co to znaczy, że…? – czytanki i zabawy dla dzieci, 12.10, godz. 15.00, Filia Pysząca

Warsztaty teatralne dla dzieci (zajęcia odpłatne), 13.10, godz. 15.30, sala animacji

Kurs komputerowy dla dorosłych (zajęcia odpłatne), 13.10, godz. 14.00-16.00

Turniej FIFA 16 – dla dzieci i młodzieży, 13.10, godz. 16.00, media teka

Jesienne czytanie z kolorowaniem – dla dzieci, 13.10, godz. 16.00, Filia Błociszewo

Poranek filmowy dla dzieci, 15.10, godz. 10.00, mediateka

Interaktywna wystawa „przeBUDOWA” – dla dzieci w wieku 3-11 lat, czynna do 31.03.2017, wstęp 5 zł; współorganizacja z CENTRUM NOWOCZESNOŚCI „MŁYN WIEDZY” z Torunia

Wystawa prac Elżbiety Krygowskiej-Butlewskiej, czynna do 29.10.

XI Powiatowy Konkurs Jednego Wiersza – dla dzieci i młodzieży w wieku 10-19 lat; regulamin dostępny na stronie internetowej biblioteki, termin nadsyłania wierszy do 10.10.

 

Trzcianka

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Kazimiery Iłłakowiczówny, ul. Sikorskiego 22, tel./fax 67 216 33 59, www.biblioteka-trzcianka.pl

pn.-pt. 8.00-19.00, sob. 8.00-15.00

Biblioteczna Akademia Pasjonatów: Krzysztof Jaworski – Droga do Rio z Trzcianki na Igrzyska, 13.10.2016r. godz. 18.00

Urodziny Kubusia Puchatka. W programie: gry, zabawy przy muzyce, zabawy z chustą animacyjną, 14.10, godz. 16.00, sala Biblioteki na I-piętrze; bezpłatne bilety do pobrania w Bibliotece

W świecie baśni, bajki i legendy – cykl zajęć z grupami „0”, 10-13.10, godz. 8.00

W to mi graj! – gry planszowe w Bibliotece, 12.10, godz. 16.00

Mamoteka – miejsce spotkań rodziców i dzieci, 14.10, godz. 10.00

XBOX Play, 15.10, godz. 11.00

„Misiolandia” – spotkania dla dzieci w wieku 3-5 lat wraz z rodzicami, 10.10, godz. 10.30-11.30

„Wyjście z cienia” – VI Ogólnopolski Konkurs Recytatorski im. Romana Brandstaettera; szczegóły na stronie internetowej biblioteki, zgłoszenia należy nadsyłać do 12.11.

 

Wągrowiec

Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Średnia 18, tel. 67 26 20 068, 725 255 955, www.mbp.wagrowiec.eu

pn., wt., czw., pt. 8.00-17.00, śr. 8.00-18.00, sob. 9.00-13.00

„Cenzura dotarła i do nas” – wystawa z okazji Tygodnia Zakazanych Książek

„Namaluj wiersz Jana Brzechwy” – konkurs plastyczny dla dzieci, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do Filii nr 1 Biblioteki na Osiedlu Wschód 6 w terminie do 4.11.

Konkurs na zakładkę do książki z okazji Narodowego Święta Niepodległości, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 31.10.

 

Wolsztyn

Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Gajewskich, tel. 68 347 26 30, www.bibliotekawolsztyn.pl

pn.-śr., pt. 8.00-18.00, czw. 8.00-16.00, sob. 9.00-13.00

„Poranek z książką” – cykl zajęć edukacyjnych dla dzieci w wieku 3-4 lata, 10.10, godz. 11.00

„Popołudnie z książką” – cykl zajęć edukacyjnych dla dzieci w wieku 5-6 lat, 10.10, godz. 16.30

„Ja i moi przyjaciele w bibliotece” – cykl zajęć edukacyjnych dla dzieci w wieku 3-4 lata, 12.10, godz. 11.00

„Magiczny świat bajek” – cykl zajęć edukacyjnych dla dzieci w wieku 7-8 lat, 12.10, godz. 16.30

„Mistrz pięknego czytania” – gminny konkurs czytelniczy dla gimnazjalistów pod honorowym patronatem burmistrza Wolsztyna oraz medialnym patronatem Głosu Wolsztyńskiego, 13.10, godz. 10.00

Cykl zajęć z biblioterapii, 12.10, godz. 8.00-9.00, Szkoła Specjalna nr 4; 13.10, godz. 8.00-9.00, DPS Wolsztyn

 

Września

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Dzieci Wrzesińskich 13, tel. 61 436 25 96, www.biblioteka.wrzesnia.pl

pn. 10.00-18.00, wt.-pt. 8.00-18.00, pierwsza sob. m-ca 9.00-13.00

Wrzesiński Kalejdoskop Literacki: promocja książki „Wowa, Wołodia, Władimir. Tajemnice Rosji Putina” Krystyny Kurczab-Redlich, 12.10, godz. 18.00

Akcja pisania listów do chorych dzieci z Marzycielskiej Poczty – w ramach Międzynarodowego Tygodnia Pisania Listów, 9-15.10, Oddział dla Dzieci

 

Zagórów

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Wojska Polskiego 13, tel. 63 274 81 09, www.biblioteka-zagorow.pl

pn., śr., pt. 8.00-18.00, wt., czw. 8.00-16.00, pierwsza sob. m-ca 9.00-14.00

„Co nas cieszy w bibliotece?” – konferencja jubileuszowa z okazji 70-lecia Biblioteki. W programie m.in. wykłady zaproszonych prelegentów: Bogna Mrozowska, Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego – Biblioteka: tu się dzieje!; Wojciech Kowalewski, Konsorcjum Użytkowników Systemów Bibliotecznych SOWA – Jak hartowała sie stal? – katalogi bibliotek w XXI wieku; Alicja Urbańska, Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu – Radość przestrzeni; Magdalena Kołodziejczyk, Agnieszka Szelągowska, Szkoła Liderów w Warszawie – Potencjalni liderzy są w... gminie Zagórów i powiecie słupeckim, 11.10, od godz. 11.00

 

Zbąszyń

Biblioteka Publiczna, ul. 17 Stycznia 59, tel. 693 29 10 55, www.biblioteka.zbaszyn.pl

pn., wt., czw., pt. 9.00-19.00, śr. 11.00-16.00, sob. 9.00-13.00

Objazdowy Festiwal Sztuki dla Najnajmłodszych „Sztuka Szuka Malucha”: „Jabłonka” – spektakl w wykonaniu Teatru Atofri, 16.10. Wstęp wolny (obowiązuje rezerwacja miejsc)

 

Zduny

Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta, ul. Sienkiewicza 9, tel./fax 62 721 51 72, www.biblioteka.zduny.pl

pn.-pt. 10.00-18.00, sob. 9.00-12.00

Wernisaż wystawy fotograficznej „Portrety” Klub filmowo-fotograficzny PsychoFlash, 14.10, godz. 18.00

 

Złotów

Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida, ul. Grochowskiego 17, tel./fax 67 263 20 00, www.biblioteka-zlotow.pl

pn.-pt. 8.00-18.00, sob. 8.00-13.00

Oseskowy Klubik Bajkowy – zajęcia dla dzieci w wieku 3-6 lat, 12.10, godz. 15.30

„Śladami zwierząt” – wystawa fotografii Jerzego Zycha z okazji Dnia dzikiej fauny, flory i naturalnych siedlisk; czynna do 18.10.

 

Wyniki wyszukiwania ({[{total}]})

brak wyników wyszukiwania

Newsletter

Zapisano adres do bazy.

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera.