Wykorzystujemy pliki cookies do zapamiętania ustawień i preferencji użytkownika. Więcej informacji znajdziesz w Polityce cookies. Jeśli się nie zgadzasz, możesz w swojej przeglądarce wyłączyć zgodę na ich przechowywanie.

{[{category.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej organizatorów

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
{[{category.name}]}
{[{tag.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej wydarzeń powiat{[{region.name}]}

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
Data
{[{month.name}]}
{[{day.name}]} {[{day.day}]}
« wcześniejsze daty dalsze daty »
{[{category.name}]} {[{tag.name}]} {[{place.name}]} {[{date.date_from}]} - {[{date.date_to}]} wyczyść

Kalendarium wydarzeń 09-15/05/2016

Bojanowo

Miejska Biblioteka Publiczna w Bojanowie, Rynek 10, tel. 65 545 64 64; biblioteka.gminabojanowo.pl

pn., śr., pt. 8.00-19.00, wt., czw. 8.00-15.00, sob. 9.00-13.00

Tydzień Bibliotek:

„Japonia – kraj kwitnącej wiśni i lodów o smaku zielonej herbaty...” – spotkanie z podróżnikiem Boleslawem Grabowski, dla uczniów klas gimnazjalnych, 9.05, godz. 9.45

W cyklu „Czytanie z historią w tle” – spotkanie czytelnicze dla klas I szkoły podstawowej, z udziałem burmistrza Bojanowa, 10.05.

„Mój kolorowy świat” – wystawa prac dzieci i młodzieży ze Stowarzyszenia „Razem Raźniej w Bojanowie”, czynna w dniach 10-24.05.

„Życie jak szyba” – wieczór poezji Stanisława Kruka, promocja najnowszego tomiku poety, 11.05, godz. 17.00, Czytelnia Biblioteki

Spotkanie dla dzieci z Joanną Krzyżanek, autorką książeczek o Cecylce Knedelek, 13.05, godz. 12.00; współorganizacja z WBPiCAK w Poznaniu

Maraton 24 godz. sympatyków Nordic Walking z sekcji „Bojanowskie Kijki Szczęścia”, 14-15.05.

 

Borek Wielkopolski

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Powstańców Wlkp. 4, tel. 65 571 61 50, www.biblioteka.borekwlkp.pl

pn. 10.00-18.00, wt., pt. 11.00-18.00, śr., czw. 9.00-16.00

Ogólnopolski Tydzień Bibliotek „Biblioteka inspiruje”:

Spotkanie z dietetyczką (obowiązują zapisy), 12.05.

Spotkanie z Andrzejem Kaszubkiewiczem nt. książki „Bruczków. Tajna szkoła...” L. Sługockiej, 13.05.

 

Buk

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, pl. Stanisława Reszki 29, tel./fax 61 814 07 61, www.bibliotekabuk.pl 

pn., wt., śr., pt. 10.30-18.00, czw., sob. 8.00-15.00

Dzień Kultury Żydowskiej w Synagodze, 10.05, godz. 18.00

Spotkanie związane z obchodami 1050 rocznicy Chrztu Polski: prelekcja Tomasza Kruczka „Chrzest Polski – co naprawdę o nim wiemy” oraz wystawa „Wehikuł czasu – witamy w X wieku”, 12.05, godz. 18.00, czytelnia

Promocja „Przewodnika po starówce w Buku” Huberta Wejmanna, 14.05, godz. 19.00, czytelnia

 

Czempiń

Biblioteka Publiczna w Czempiniu im. Czesława Przygodzkiego, ul. Parkowa 2, tel. 65 282 61 03, www.biblioteka.czempin.pl

pn.-pt. 9.00-19.00

Ogólnopolski Tydzień Bibliotek:

Akcja „Wymień się książką”, 12.05, godz. 9.00-19.00

Spotkanie autorskie z Joanną Jodełką, podczas którego nastąpi rozwiązanie konkursu fejsbukowego „Czytanie inspiruje”, 13.05, godz. 18.00

„Kwiatek dla Mamy” – konkurs plastyczny dla dzieci, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; termin składania prac: 4-20.05.

„Czytanie inspiruje” – konkurs fejsbukowy, regulamin konkursu dostępny na stronie internetowej biblioteki; głosowanie do 12.05.

„Czytaj dużo będziesz wielki” – konkurs czytelniczy dla dzieci i młodzieży, regulamin na stronie internetowej biblioteki, do 22.12.

 

Czerniejewo 

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Ks. Prymasa St. Wyszyńskiego 6, tel. 61 429 13 43, 61 429 13 28, e-mail: biblioteka@czerniejewo.pl

Wieczór w Bibliotece pt. „Podróże w czasie”; w programie m.in. bliskie spotkania z dinozaurami, starożytnymi Egipcjanami, średniowiecznymi rycerzami oraz Leonardo da Vinci (obowiązują zapisy), 13.05, godz. 18.00-22.00

 

Czerwonak

Gminna Biblioteka Publiczna, os. 40-lecia PRL 7a, tel./fax 61 812 07 01, www.biblioteka.czerwonak.pl

pn., czw. 12.00-19.00, wt. 11.00-18.00, śr. 9.00-16.00, pt. 8.00-15.00, ost. sob. m-ca 8.00-14.00

„Nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu” – spotkanie autorskie z Joanną Szwalbe, 11.05, godz. 11.00, Filia w Owińskach, ul. Poprzeczna 12a

Odjazdowy Bibliotekarz, czyli rajd rowerowy bibliotekarzy, czytelników oraz wszystkich sympatyków słowa pisanego i rowerów, 14.05. Zbiórka uczestników: Filia Bolechowo, ul. Wojska Polskiego 6, godz. 13.40; Filia Owińska, ul. Poprzeczna 12a, godz. 14.00; Filia Koziegłowy, ul. Poznańska 13 (szkoła podstawowa), godz. 14.00

2016 – Rokiem Henryka Sienkiewicza: wystawa zbiorów książkowych poświęcona twórczości polskiego literata i noblisty

„Wspomnienia z okazji 700-lecia Kicina” – konkurs na dziennik, pamiętnik lub wspomnienia z lat dawnych, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 30.08.

 

Dopiewo

Gminna Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury, ul. Konarzewska 12, tel./fax 61 814 82 23, www.bibldop.pl

pn., wt., czw. 10.00-18.00, śr., pt. 8.00-15.00

„Jezioro łabędzie” – widowisko baletowe w wykonaniu tancerzy Teatru Wielkiego w Poznaniu, 9.05, godz. 18.00. Bilety 20,- zł

Poranek muzyczny dla dzieci: „Ray Charles i James Brown – od rhytm’n bluesa do rock and rolla”, 10.05, godz. 9.30, sala biblioteczna OSP w Dopiewie, ul. Szkolna 21

Warsztaty plastyczne „Biblioteka Inspiruje”, 10.05, godz. 16.00, przed Biblioteką, ul. Konarzewska 12

Spotkanie z młodym podróżnikiem Emilem Wittem, 11.05, godz. 10.00, sala biblioteczna

Teatr w ogrodzie, czyli plenerowy występ Młodzieżowej Grupy Teatralnej „Wyczuleni” w przedstawieniu „Serenada” – wstęp wolny, 11.05, godz. 19.00

Warsztaty i zabawy w rytmie latino, 12.05, godz. 16.00, Filia biblioteczna w Dąbrówce, ul. Malinowa 41

 

Duszniki

Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury, ul. Jana Pawła II 8, tel./fax 61 291 94 16, www.bpicak.pl

pn. 8.00-16.00, wt., śr. 8.00-17.00, czw. 8.00-15.00, pt. 11.00-18.00

Ogólnopolski Tydzień Bibliotek:

Spotkanie autorskie z Michałem Kruszoną, dyrektorem Muzeum-Zamek Górków w Szamotułach, podróżnikiem oraz autorem wystawy fotograficznej „Uganda”, 9.05, godz. 18.00

„Bocian i żabka” – edukacyjne przedstawienie teatralne dla dzieci o konieczności niesienia pomocy słabszym i młodszym oraz uczące posłuszeństwa wobec rodziców, 11.05, godz. 16.30, sala kameralna CAK

Konkurs recytatorski dla uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalnych, poświęcony poezji Adama Mickiewicza, 12.05, godz. 16.00

Koncert Grupy Muzycznej Good Staff, 14.05, godz. 16.00, sala widowiskowa CAK

„Zwrotki w kropki, refreny w pasy – czyli słowno-muzyczne wygibasy!” – spotkanie dla dzieci z wierszami zapodzianymi w piosenkach Przemka Mazurka, autora tekstów i piosenek, 12.05, godz. 14.00

 

Gniezno

Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna, ul. Staszica 12a, tel. 61 426 32 61, www.biblioteka.gniezno.pl

Biblioteka Główna, ul. Mieszka I 16, pn.-pt.10.00-18.00, sob. 8.00-15.00; Wypożyczalnia dla Dzieci, ul. Mieszka I 15 pn., śr., pt. 10.00-18.00, wt., czw.10.00-15.00, sob.10.00-14.00

Tydzień Bibliotek. XIII edycja:

„Detektywi w bibliotece” – konkurs czytelniczy dla dorosłych, 9.05, godz. 9.00, Biblioteka Główna ul. Mieszka I 16

„Książka dla malucha” – spotkanie dla dzieci, 9.05, godz.10.00, Filia nr 2 ul. Staszica 12a

Spotkanie autorskie z Tanyą Valko, 10.05, godz. 19.00, sala reprezentacyjna, ul. Staszica 12a

„Czytam sobie w bibliotece” – impreza czytelnicza dla dzieci, 11.05, godz. 10.00, Wypożyczalnia Dla Dzieci, ul. Mieszka I 15

„Trzy kwadranse z książką” – spotkanie miłośników literatury, 11.05, godz. 16.00

„Parowe Czytajki” – poranek czytelniczy, 12.05, godz. 10.00, Parowozownia

Półka nie jest domem książki – spotkanie dla dzieci z klas I z inscenizacją „Retro-bajki”, 13.05, godz. 10.00, Filia nr 2 ul. Staszica 12a

Wystawa „Gniezno w numizmatyce i falerystyce” z podtytułem „Od denara GNEZDVN CIVITAS do banknotu kolekcjonerskiego na 1050. rocznicę Chrztu Polski”, czynna do 31.05, sala wystawowa BPM, ul. Staszica 12A

„Złóż życzenia Polsce z okazji 1050 rocznicy chrztu ” – konkurs plastyczny dla dzieci na kartkę z życzeniami, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 20.05. do Przedszkola nr 17 os. Piastowskie 18 lub do Filii nr 2 gnieźnieńskiej książnicy, ul. Staszica 12a

Program edukacyjny „O Mieszku I, co chrzest przyjął”: „Jak to ze chrztem Polski było” – spotkania dla przedszkoli; „Ależ książę, co z bogami?” – warsztaty dla szkół podstawowych; „I ty możesz zostać kronikarzem” – warsztaty dla gimnazjów, 10.03-31.05

 

Golina

Biblioteka Publiczna, pl. Kazimierza Wielkiego 12, tel. 63 241 81 21, www.golina.naszabiblioteka.com

pn.-śr., pt. 9.00-18.00, czw. 13.00-18.00

„Kwiaty mojej wyobraźni” – wystawa twórczości niepełnosprawnych podopiecznych Fundacji Podaj Dalej, czynna do 20.05.

„W roli głównej Golina” – konkurs fotograficzny, szczegóły na stronie www.dkgolina.pl; termin nadsyłania prac do 31.05; współorganizacja z Domem Kultury

 

Gołuchów

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Czartoryskich 47, tel. 62 742 46 77, e-mail: biblioteka@goluchow.pl

pn., wt., czw., pt. 9.00-17.00, śr. 9.00-15.00, sob. 9.00-14.00

Spotkanie autorskie z Lilianą Fabisińską, 10.05, godz. 12.00

X Gołuchowski Rajd Rowerowy z okazji Święta Polskiej Niezapominajki, 14.05, godz. 14.00, zbiórka na parkingu przy parku-arboretum, ul. Kubaszewskiego

 

Gorzyce Wielkie

Gminna Biblioteka Publiczna w Ostrowie Wlkp. z s. w Gorzycach Wielkich, ul. Piaskowa 3, tel./fax 62 734 73 70, www.biblioteka-gorzyce.pl

pn., śr. 8.00-16.00, wt. 10.00-18.00, czw. 8.00-18.00, pt. 10.00-16.00, sob. 8.00-13.00

Koncert Andrzeja Poniedzielskiego, 11.05, godz. 18.00, Biblioteka w Daniszynie

 

Gostyń

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Wrocławska 257, tel. 65 572 09 52, fax 65 575 12 99, www.biblioteka.gostyn.pl

pn. nieczynne, wt., śr., 11.00-18.00, czw. 9.00-18.00, pt. 8.00-18.00, sob. 9.00-14.00

Spotkanie Klubu Mam, 9.05, godz. 10.00

„Jubileusz Chrztu Polski” – podsumowanie konkursu wiedzy połączone z wręczeniem nagród i wyróżnień, 10.05, godz. 16.00, czytelnia biblioteki dziecięcej

„Rowerem przez świat: Panama i Kolumbia” – spotkanie z podróżnikiem Piotrem Strzeżyszem, 10.05, godz. 17.00, czytelnia dla dorosłych

 

Granowo

Biblioteka Publiczna Gminy Granowo, ul. Stawowa – Pałac, tel. 61 447 21 89, e-mail: bibliotekagranowo@wp.pl

„Witajcie w naszej bajce” – przedstawienie dla dzieci, 12.05, godz. 11.00

Warsztaty filmowe, które poprowadzi Zbigniew Masternak, 13.05, godz. 10.00

 

Grodzisk Wielkopolski

Powiatowa i Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Kolejowa 12, tel. 61 444 52 35, www.biblioteka.gro.pl

pn., wt., czw., pt. 9.00-18.00, śr. 11.00-15.00, sob. 9.00-13.00

„Gitara i pióro” – koncert Tomasza Górkiewicza. W programie: interpretacje wierszy m in. J. Tuwima, E. Stachury, J. Kofty, 9.05, godz. 12.00, sala CK Rondo

„Elmer – słoń w kratkę” – przedstawienie Teatru Fuzja dla najmłodszych czytelników, 11.05, godz. 10.30, sala CK Rondo Gratka

„Magia słowa” – spotkanie z Dariuszem Rekoszem, pisarzem i animatorem kultury, 12.05, godz. 16.30, czytelnia

„Podróże małe i duże” – spotkanie z podróżnikiem Andrzejem Pasławskim, 17.05, godz. 10.45, Oddział dla dzieci; godz. 16.30, Filia na os. Wojska Polskiego

W trakcie całego Tygodnia w Bibliotece gościć będzie Słoń Elmer, który zaprasza na spotkania ze swoimi przygodami.

 

Jarocin

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Park 3, tel./fax 62 747 23 46, www.bibliotekajarocin.pl

pn., wt., czw., pt. 8.00-18.00, śr. 11.00-18.00, sob. 9.00-13.00

Koncert Starego Dobrego Małżeństwa, 13.05, godz. 19.00, JOK Jarocin. Bilety w cenie 50 zł i 55 zł.

Festiwal dawnych komputerów i gier. W ramach Festiwalu: interaktywna wystawa dawnego sprzętu komputerowego i gier komputerowych, wystawa dawnego sprzętu, stanowiska do gier komputerowych i tradycyjnych oraz prelekcje, 8-9.05, JOK Jarocin

 

Kalisz

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka, ul. Legionów 66, tel. 62 753 02 63, www.mbp.info.kalisz.pl

pn., wt., czw. 10.00-18.00, śr., pt. 8.00-15.00

„Na Majkowie w maju” – inauguracja obchodów Święta Dzielnicy. W programie: spotkanie ze Stanisławem Małyszką „Majków na przestrzeni wieków” oraz prezentacja 1. części wystawy fotograficznej „Dawny Majków”, 9.05, godz. 17.00

„Odjazdowy Bibliotekarz” – rajd rowerowy bibliotekarzy i przyjaciół książki na trasie: Kalisz – Jedlec – Gołuchów, start: pomnik Adama Asnyka, 14.05, godz. 9.00. Organizator: Filia nr 3, ul. Krótka 3

„Mój ulubiony taniec” – konkurs dla osób niepełnosprawnych, szczegóły na stronie internetowej biblioteki, termin składania prac do 8.06, Filia nr 3, ul. Krótka 3

„Dinozaury i świat prehistorii” – wystawa, 4.04-27.05, Filia nr 9 Oddział Dziecięcy, ul. Serbinowska 1A

„Kronikarze piszą... Chrzest Polski” – wystawa, 4.04-31.05, Biblioteka Główna, ul. Legionów 66

„Światowy Rok Williama Szekspira” – wystawa z okazji 400. rocznicy śmierci największego angielskiego dramaturga, czynna do 31.05, Filia nr 2, ul. Serbinowska 25

„W zaczarowanym świecie baśni” – wystawa dla dzieci, 4.04- 9.05, Filia nr 5 i Oddział Dziecięcy, ul. Złota 26-28

„Na wiosennej łące” – wystawa prac dzieci ze świetlicy przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 w Kaliszu, które powstały pod kierunkiem Ewy Samek i Pauliny Bangrowskiej, czynna do 31.05, Filia nr 1 Oddział Dziecięcy, ul. Górnośląska 29

Wystawa inspirowana lekturą „Poczwarka” Doroty Terakowskiej, przygotowana przez

uczniów Gimnazjum nr 2 (z cyklu „Lektura nie musi być nudna”), 4.04-30.06, Filia nr 1, ul. Górnośląska 29

„Komiks to miks! (słowa i obrazu)” – wystawa, czynna do 20.05, Filia nr 9, ul. Serbinowska 1A

„Papierowe wariacje” – wystawa przygotowana przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1, będąca podsumowaniem IX Międzyszkolnego Konkursu Ekologicznego „My w naszym regionie”, czynna w dniach 2.05-30.06, Filia nr 1, ul. Górnośląska 29

„Savoir-vivre, czyli dobre maniery” – wystawa książek, czynna 2-31.05, Filia nr 1 Oddział Dziecięcy, ul. Górnośląska 29

„Biblioteka inspiruje” – wystawa z okazji Tygodnia Bibliotek, czynna 2-20.05, Filia nr 3, ul. Krótka 3

 

Kępno

Powiatowa Biblioteka Publiczna, ul. Sienkiewicza 26a, tel. 62 782 11 01, www.bibliotekakepno.pl

pn.-pt. 9.00-17.00, 1 i 3 sob. m-ca 10.00-13.00

„W barwach świtu i zmierzchu” – wystawa fotografii przyrodniczej Pawła Pawlaka

 

Kłecko

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Kłecko, ul. Gnieźnieńska 8, tel./fax 61 427 01 40, www.klecko.pl

pn., śr., pt. 10.00-16.00, wt., czw. 13.00-19.00, sob. (I/III) 9.00-13.00

Maraton biblioteczny III:

„Doktor Dolittle” – przedstawienie teatralne w wykonaniu aktorów Teatry Art-Re dla dzieci przedszkolnych, 9.05, godz. 10.00, MGOK

Warsztaty rękodzieła artystycznego dla młodzieży w wieku 12-17 lat, 10.05, godz. 16.00

„Poznawanie swojej biblioteki od A-Z” – warsztaty plastyczne. Zakończenie warsztatów (grupa 1, 2, 3), 11.05, godz. 15.00; rozdanie nagród uczestnikom konkursu „Urodzinowe postacie z bajek”, godz. 15.30

„Biblioteczny Klub Filmowo-Dyskusyjny” – spotkanie dla młodzieży w wieku 10-17 lat, 12.05, godz. 16.00-18.45

„Podwodna Noc w Bibliotece” – spotkanie dla dzieci w wieku 8-15 lat, 13.05, godz. 18.30-22.00

 

Koło

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Kolejowa 19, tel./fax 63 217 80 03, www.biblioteka-kolo.pl

pn., wt., śr., pt. 10.30-18.00, czw. 10.30-15.00, sob. 9.00-14.00

Tydzień Bibliotek 2016 – Biblioteka inspiruje!!!

„Rzepka” – występ pensjonariuszy Środowiskowego Domu Samopomocy podczas pasowania pierwszoklasistów na czytelników, 9.05, godz. 9.00, Filia dla Dzieci

„Kalander” Czerpalnia Papieru z Gliwic – warsztaty, 10.05, godz. 8.00-13.00, czytelnia

„7 dni” – finał konkursu plastycznego, 11.05, godz. 9.00, czytelnia

Spotkanie z Grażyną Zielińską – Babką „Zielarką” z serialu „Ranczo”, 11.05, godz. 16.30

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek, w programie m.in. finał konkursu Bibliożerca Roku 2015, 12.05, godz. 10.00

Spotkanie z Łukaszem Wierzbickim, pisarzem dla dzieci, 13.05, godz. 8.00, czytelnia

Dzień Sztuki Kolskiej – szczegóły na stronie internetowej biblioteki, 14.05, godz. 10.00-15.00

„Wcielenia kamienia” – konkurs plastyczny dla dzieci, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 13.05, Filia dla Dzieci

„Trzecia planeta od Słońca” – konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 20.05, Filia dla Dzieci

 

Komorniki

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Stawna 7/11, tel. 61 810 76 13, www.biblioteka-komorniki.pl

pn. 8.00-16.00, wt. 10.30-18.00, śr. 8.00-15.00, czw. 11.30-19.00, pt. 8.00-16.30

„Alibi do wynajęcia” – spektakl Mojego Teatru z Poznania, 12.05, godz. 18.00, Filia w Plewiskach

 

Konin

Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Dworcowa 13, tel./fax 63 242 85 37, www.mbp.konin.pl

pn., wt., śr., pt. 9.00-18.00, czw. 12.00-15.00, sob. 10.00-14.00

Tydzień Bibliotek w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Koninie:

Dni Otwarte Bibliotek - przyjmowanie wycieczek oraz lekcje biblioteczne, w godzinach pracy bibliotek, 8-15.05.

Spotkania autorskie z Melanią Kapelusz, pisarką książek dla dzieci, 9.05, godz. 9.30, Filia dla Dzieci i Młodzieży, godz. 10.45, Filia Siódemka

„Rower Walentynki” – Teatr kamishibai w Filii Gosławice-Zamek dla uczniów klasy II, 11.05, godz. 9.30

„Imieniny u Zofii” – spotkanie poświęcone konińskiej pisarce Zofii Urbanowskiej z udziałem Barbary Kosmowskiej. Wystawa prac o Koninie Kazimierza Białkowskiego, wystawa biograficzna „Zofia Urbanowska”, 15.05, godz. 19.00, Dworek Zofii Urbanowskiej, ul. Westerplatte

 

Kościan

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Tomaszewskiego, ul. Wrocławska 28b, tel. 65 512 00 40, 65 511 00 26, www.biblioteka.koscian.pl

pn.-śr., pt. 10.00-18.00, czw., sob. 8.00-15.00

Tydzień Bibliotek „Biblioteka inspiruje”:

„Nastoletni blogerzy książkowi polecają” – wystawa, Oddział dla Dzieci

„Dla każdego coś miłego” – wystawka książek, czynna do 31.05, Filia Biblioteczna nr 1

„Majowe spotkanie z bohaterami książek dla dzieci” – wystawka książek, czynna do 31.05, Filia Biblioteczna nr 2

Poranek literacki nt. „Kto, gdzie, kiedy” – bajkowe postacie dla przedszkolaków z Samorządowego Przedszkola nr 4, 10.05, godz. 9.30; 12.05, godz. 9.30, Filia Biblioteczna nr 2

„Warsztaty internetowe w bibliotece” – bezpłatne warsztaty internetowe dla dorosłych, przeznaczone dla osób, które chcą opanować umiejętność obsługi komputera i poznać tajniki Internetu (zgłoszenia w czytelni dla dorosłych), 10.05, godz. 10.00-12.00; 12.05, godz. 10.00-12.00, Dział Zbiorów dla Dorosłych

Czytanie na dywanie – spotkanie dla dzieci z Klubu Trąbka Bombka, 10.05, godz. 10.00, Oddział Dla Dzieci

Pomagamy złapać bakcyla czytania – spotkanie dla uczniów klas I-III, 10.05, godz. 11.30; 12.05, godz. 11.00, Oddział Dla Dzieci

Bookcrossing – lektura na wyciągnięcie ręki – akcja czytelnicza, 10.05, godz. 16.00-18.00; 12.05, godz. 9.00-11.00, Dział Zbiorów dla Dorosłych (plac przy bibliotece)

„Wszystko o książkach” – spotkanie z przedszkolakami, 10 i 11.05, Filia Biblioteczna nr 1

Poranek literacki nt. „Witajcie w królestwie bajek” – dla przedszkolaków z Samorządowego Przedszkola nr 4, 11.05, godz. 9.30, Filia Biblioteczna nr 2

„Wesołe abecadło” – przedstawienie teatralne w wykonaniu uczniów z Zespołu Szkół nr 4 w Kościanie pod kierunkiem Małgorzaty Manujłow, 11.05, godz. 9.30, Oddział Dla Dzieci

„Dziedzictwo mojego miasta” – zajęcia w terenie związane z edukacją regionalną, 11.05, godz. 9.45, Oddział Dla Dzieci

„Witajcie w naszej bajce” – spektakl dla dzieci teatru Edu-Artis z Krakowa, propagujący czytanie książek, 11.05, godz. 17.00, Oddział Dla Dzieci

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki: omawianą książką będzie „Ukrainka” Barbary Kosmowskiej, 11.05, godz. 17.00, Dział Zbiorów dla Dorosłych

„Magia książki – wywołujemy uśmiech dzieci. Uwaga, to działa!” – spotkanie dla grup przedszkolnych, 12.05, godz. 9.30; 13.05, godz. 9.30, Oddział Dla Dzieci

Spotkanie Klubu Miłośników Książek, 12.05, godz. 14.00, Filia Biblioteczna nr 1

Poranek literacki nt. „Ciekawostki z literatury popularnonaukowej” – dla dzieci kl. 0 z Zespołu Szkół nr 3, 13.05, godz. 9.30, Filia Biblioteczna nr 2

Sprawne ręce – zajęcia plastyczne dla dzieci, 13.05, godz. 15.30-17.00, Filia Biblioteczna nr 1

Gliniane inspiracje – warsztaty plastyczne (zapisy w Oddziale dla Dzieci), 13.05, godz. 17.00, Oddział Dla Dzieci

W cyklu „Z historią przy kawie”: „Kazimierz Chłapowski w 100-lecie śmierci” – wykład dr. Emiliana Prałata, 13.05, godz. 18.00

 

Kórnik

Biblioteka Publiczna, ul. Poznańska 65, tel. 61 817 00 21, www.biblioteka.kornik.pl

pn., wt., pt. 11.00-19.00, śr., czw. 8.00-15.00, 1, 2, 3 sob. m-ca 9.00-13.00

XIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek:

Spotkanie autorskie z Izabellą Klebańską, 10.05.

„Zabawa w eksperymenty” – spotkanie dla dzieci w wieku szkolnym, 10.05, godz. 17.30

„W świecie pasji” – spotkanie z florystką Katarzyną Taciak, 11.05, godz. 15.00, Filia w Bninie

 

Krotoszyn

Krotoszyńska Biblioteka Publiczna im. Arkadego Fiedlera, ul. Benicka 9, tel./fax 62 725 27 83, www.biblioteka.krotoszyn.pl 

pn., wt., czw., pt. 10.00-19.00, śr. 13.00-19.00, sob. 9.00-13.00

Spotkanie Klubu Mam – zaproszenie do bajki, 10.05, godz. 10.00, Czytelnia dla Dzieci i Młodzieży

„101 powodów, dla których warto przyjść do Biblioteki” – warsztaty plastyczno-literackie dla przedszkoli i szkół podstawowych, 11.05, godz. 9.00-12.00

„Książka, z którą nie znasz nudy!” – spotkanie integracyjne, 11.05, godz. 16.00

Teatr z Głogowa – „Pierwiastek z nas” pod kierunkiem Piotra Mosonia z przedstawieniem „Dziecko i zając”, 11.05.

Spotkanie autorskie z Krzysztofem Miklasem, znanym komentatorem telewizyjnym, autorem książki „Przewrotność losu” – dla dorosłych, 11.05, godz. 18.00

Dzień Unii Europejskiej – spotkanie na rynku dla dzieci, 12.05, godz. 10.00

Dyskusyjny Klub Książki: Spotkanie autorskie z Joanną Jagiełło – dla uczniów szkół gimnazjalnych, 13.05, godz. 10.00

Wystawa fotograficzna „Chrzcielnice” – z okazji 1050. rocznicy chrztu Polski udostępniona przez WBPiCAK w Poznaniu, czynna do 31.05.

 

Kuślin

Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Leśna 13, tel. 61 447 30 89, www.bibliotekakuslin.net

pn.-pt. 11.00-18.00

„Listy do Emilii Sczanieckiej” – konkurs literacki w ramach XII edycji Konkursu o Pióro Wójta Gminy Kuślin oraz obchodów Roku Emilii Sczanieckiej; szczegóły na stronie internetowej biblioteki, prace należy dostarczyć do 15.09.

XIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek:

Spotkanie z pisarką Zofią Stanecką dla najmłodszych czytelników, 11.05, godz. 8.15

Party w bibliotece – połączone z wręczeniem medali Super Czytelnik dla najaktywniejszych czytelników kuślińskich bibliotek, 11.05, godz. 16.00

„Wszystko dla mojej Mamy” – warsztaty literacko-plastyczne, 12.05, godz. 15.00

Spotkanie w Loży Czytelników, 13.05, godz. 16.30

Questing Szlakiem Emilii Sczanieckiej – jazda próbna (testowa), 15.05.

 

Leszno

Miejska Biblioteka Publiczna im. St. Grochowiaka, ul. B. Chrobrego 3, tel. 65 520 53 55, www.mbpleszno.pl

pn., wt., śr., pt. 9.00-19.00, czw. 9.00-15.30, sob. 9.00-14.00

Wykład prof. Przemysława Urbańczyka, wybitnego historyka i archeologa, który opowie o początkach Państwa Polskiego i „zdradzi największe tajemnice” Mieszka I, 10.05, godz. 17.00, „Galeria Lochy”

„Gdzieś tam…” – otwarcie wystawy obrazów i rzeźb Mirosława Małeckiego, 11.05, godz. 17.00, „Galeria za Regałami”

Spotkanie z cyklu „Wokół Globusa” z Piotrem Strzeżyszem – rowerzystą, podróżnikiem i autorem książek: „Powidoki”, „Sen powrotu”, „Campa w sakwach” i „Makaron w sakwach”, 13.05, godz. 17.00, „Galeria Lochy”

„Myślące książki” – wystawa ilustracji Iwony Chmielewskiej, czynna do 4.06, „Galeria Lochy” i „Galeria Recto Verso”

XIII Konkurs o Nagrodę Liścia Miłorzębu – dla wydawcy za najlepszą publikację o regionie, szczegóły na stronie internetowej biblioteki

 

Lipka

Gminna Biblioteka Publiczna im. IV Dywizji Piechoty WP, ul. IV Dywizji Piechoty WP 2, tel./fax 67 266 51 36, www.goklipka.pl 

pn.-pt. 9.00-17.00

Rajd rowerowy Odjazdowy Bibliotekarz, 12.05, godz. 11.30 (zbiórka na placu przed kościołem w Lipce)

 

Luboń

Biblioteka Miejska, ul. Żabikowska 42, tel./fax 61 813 09 72, www.biblub.com

pn., śr. 12.00-20.00, wt., czw. 9.00-15.00, pt. 12.00-19.00, sob. 9.00-13.00

Spotkanie z Tomaszem Szwedem, autorem „Kliniki Małych Zwierząt w Leśnej Górce”, 10.05, godz. 12.00

Spotkanie w klubie szachowym, 9.05, godz. 17.30-19.30

Spotkanie Klubu Promyk, 10.05, godz.  14.00

„Wokół wychowania” - dyżur pedagogiczny z pedagogiem Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Luboniu Anną Kurelską, 11.05, godz.  18.00

 

Lwówek

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. E. Sczanieckiej 56, tel. 61 441 40 55, www.biblioteka.lwowek.com.pl 

pn., wt., śr., pt. 8.00-18.00, czw. 8.00-15.00

XIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek „Biblioteka inspiruje”:

Warsztaty historyczne o powstaniu Państwa Polskiego, 9.05, godz. 9.00-11.00

„Film z książką w tle” – specjalny seans filmowy, 10.05, godz. 19.00

Otwarty kurs komputerowy dla wszystkich (obowiązują zapisy), 11.05, godz. 10.00-12.00

„W krainie liliputów” – otwarcie wystawy fotograficznej Moniki Nowak, 12.05, godz. 18.00

„Mądre bajki z całego świata” – warsztaty czytelnicze, 13.05, godz. 9.00-12.00

 

Miedzichowo

Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Poznańska 16, tel./fax 61 441 02 00, www.biblioteka-miedzichowo.pl

wt. 9.00-17.00, śr. 8.00-18.00, czw. 8.00-16.00, pn., pt. nieczynne

„Ja Bobik, czyli prawdziwa historia o kocie, który myślał, że jest królem” – warsztaty dla dzieci, 11.05.

Uroczyste zakończenie roku akademickiego 2015/2016 Miedzichowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, 12.05.

„Mali ludzie w wielkim świecie” – niecodzienne spotkanie w Klubie Miłośników Podróży dla małych dzieci (od lat 4) z rodzicami i tych nieco starszych też, z podróżniczką Stanisławą Waszkowiak, 13.05, godz. 17.00

 

Miejska Górka

Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej, Biblioteka, ul. Jana Pawła II 6, tel. 65 547 41 81, fax 65 547 42 16, www.osrodekkultury.info

pn.-pt. 12.00-18.00

Tydzień Bibliotek „Biblioteka inspiruje”:

Od baśni do baśni cz.1: „Pan Drops i jego trupa” Jana Brzechwy czyta Bronisława Sobieraj, przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Sobiałkowie, 11.05, godz. 10.00, Wypożyczalnia Książek dla Dzieci i Młodzieży

„Igrzyska śmieci” – warsztaty dla gimnazjalistów prowadzi Paulina Surniak, autorka bloga Miasto Książek, który otrzymał wyróżnienie w 2011 roku w kategorii Literacki Blog Roku, 12.05, godz. 12.00, Sala konferencyjna OKSiAL

„Nie starzeje się ten, kto umie cieszyć się życiem” – spotkanie z Jolantą Szwalbe, 12.05, godz. 15.00, Sala widowiskowa OKSiAL

„Kraina z lodu” – przedstawienie teatralne w wykonaniu aktorów z teatru „Fantazja” z Krakowa, 13.05, godz. 12.30, Sala widowiskowa OKSiAL)

 

Międzychód

Biblioteka Publiczna im. Jana Daniela Janockiego, pl. Kościuszki 9, tel. 95 748 24 37, www.biblioteka-miedzychod.info

pn., wt., czw., pt. 10.00-18.00, śr. 12.00-16.00, sob. 9.00-13.00

XIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek „Biblioteka inspiruje”:

Promocja książki oraz wieczór autorski Małgorzaty Bąbelczyk, 10.05, godz. 18.00, Art Cafe w Międzychodzie

„Notatka prasowa – jak napisać dobry komunikat prasowy?” – spotkanie z Krzysztofem Sobkowskim, redaktorem naczelnym „Tygodnika Międzychodzko-Sierakowskiego”, 11.05, godz. 8.00

Joga dla dzieci – zajęcia z Katarzyną Buchert, instruktorką jogi, 12.05, godz. 16.00

Zrób to sam! Serduszko dla ukochanej osoby – warsztaty wyplatania papierowej wikliny dla dzieci i młodzieży, 13.05, godz. 15.00

 

Murowana Goślina

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Bonawentury Graszyńskiego, ul. Poznańska 16, tel. 61 892 36 27, www.biblioteka.murowana-goslina.pl

pn. 10.00-19.00, wt. czw. 10-18.00, pt. 08.-14.00

Malowanie na płocie – Poznajemy wielkopolskie legendy, 9.05, godz. 16.00

„Majowe spotkania z książką”, 9.05, godz. 16.30-17.30

„Zaczytana Murowana” – konkurs fotograficzny, regulamin na stronie internetowej biblioteki, prace należy dostarczyć do 20.05.

 

Niechanowo

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Różana 48, tel. 61 427 20 02, www.biblioteka.niechanowo.pl

pn., pt. 9.00-17.00, wt.-czw. 8.00-15.00

Spotkanie autorskie z autorką arabskiej sagi – Tanią Valko, 10.05, godz. 17.00

 

Nowy Tomyśl

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna, ul. Witosa 8, tel. 61 442 12 70, www.bibliotekant.pl

pn., wt., czw., pt. 9.00-18.00, śr. 11.00-16.00, sob. 10.00-14.00

„Biblioteka inspiruje” – XIII edycja programu Tydzień Bibliotek:

Spotkania autorskie z Zofią Stanecką, 10.05, godz. 8.15, Filia w Bukowcu; godz. 10.00, Filia w Sątopach

Rodzinny Turniej Czytelniczy pod hasłem „Jolka, Jolka pamiętasz”. Gość spotkania Leszek Kiersztan przypomni największe przeboje lat 80, 12.05, godz. 18.00

Klub Małego Odkrywcy: Poznajemy tajemnice miniaturowych zabawek – spotkanie z Anetą Mikołajczak-Funką, 13.05, godz. 10.00

„Zmierz się ze światem w miniaturze” – inauguracyjne spotkanie w Klubie Zręcznych Rączek. Aneta Mikołajczak-Funka podczas warsztatów pokaże świat bajkowego, miniaturowego świata i zaprosi do wspólnego tworzenia miniaturowych zabawek, 13.05, godz. 18.00

„Witajcie w naszej bajce!” – obchody święta książki, dla dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych. W programie, m.in.: spotkanie autorskie, czytanie bajek, spektakl teatralny, pokazy tańca, konkursy, piosenki, warsztaty plastyczne, 11.05, godz. 10.00-13.00

„7 Dekad Biblioteki” – obchody 70-lecia biblioteki w Nowym Tomyślu; szczegółowy program na stronie internetowej biblioteki, 17.03-25.11.

 

Obrzycko

Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Marcinkowskiego 10, tel. 61 291 32 56, 501 176 507, www.bibliotekaobrzycko.pl 

pn. nieczynne, wt., pt. 10.30-18.00, śr., czw. 8.30-16.00

Wspólne czytanie bajek dla dzieci, 10 i 13.05, godz. 16.00

7. spotkanie ludzi z pasją, bo Pasja daje rad:)ść życia. Pokaż swoje hobby, 13.05, godz. 17.00

 

Opalenica

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, os. Centrum 11, tel. 61 447 74 30, www.bibliotekaopalenica.pl

pn., wt., śr., pt. 10.00-18.00, czw. 8.00-15.00, sob. 9.00-13.00

Spotkania z Tomaszem Kruczkiem, autorem książek dla dzieci i młodzieży, 10.05, godz. 8.00, Szkoła Podstawowa w Dakowach Mokrych; godz. 10.00, Szkoła Podstawowa w Urbanowie

Teatr Edu-Artis zaprasza na spotkanie teatralno-warsztatowe „Witajcie w naszej bajce”, 11.05, godz. 14.00

 

Opatówek

Gminna Biblioteka Publiczna im. Braci Gillerów, pl. Wolności 18, tel. 62 761 82 09, www.biblioteka.opatowek.pl

pn.-pt. 7.30-19.00, sob. 8.00-13.00

Warsztaty dla młodzieży gimnazjalnej „Planujemy weekend w Poznaniu”, 9 i 10.05.

Konsultacje z doradcą zawodowym, 11.05, godz. 16.00-19.00

Warsztaty rękodzieła artystycznego „Prezent dla mamy”, 12.05.

 

Osieczna

Centrum Kultury i Biblioteka, pl. 600-lecia 6, tel. 65 535 01 40, www.ckibosieczna.pl

pn. 11.00-17.00, wt. 11.00-15.00,

śr. 8.00-18.00, czw. nieczynna,

pt. 11.00-16.00

„Żołnierze wyklęci” – wystawa, czynna do 16.05.

 

Ostroróg

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Wroniecka 14, tel./fax 61 291 65 10, www.biblioteka.ostrorog.net

pn., pt. 8.00-15.00, wt.-czw. 8.00-17.00

„Dzień Strażaka – jak nas widzą tak nas malują” – konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży (podział na grupy wiekowe), prace należy składać do 10.05.

 

Ostrzeszów

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Stanisława Czernika, Plac Borek 17, tel. 62 730 33 89, tel./fax 62 730 19 48, www.bp.ostrzeszow.pl

pn., wt., czw., pt. 10.00-17.00, śr. 9.00-15.00

Spotkanie z Tomaszem Grzywaczewskim, podróżnikiem, autorem książek i dziennikarzem 9.05, godz. 17.00

Spotkanie autorskie z Janem Hyjkiem – dla gimnazjalistów, 10.05, godz. 9.30

Noc w bibliotece: w programie m.in. koncert piosenek Grzegorza Uniwersala „Młodość nie umiera nigdy”, 10.05, od godz. 17.00

„Odjazdowy Bibliotekarz” – zbiórka przy budynku biblioteki; na zakończenie - piknik oraz wspólne czytanie, 11.05, start godz. 10.00

„Czerwony Kapturek” – przedstawienie teatralne dla przedszkolaków, przygotowane przez pracownice BPMiG, 12.05, godz. 10.00

„Moja mama jest piękna!” – otwarcie wystawy pokonkursowej, 12.05.

 

Pakosław

Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Kolejowa 4, tel. 65 547 84 78, e-mail: biblioteka616@wp.pl

XIII edycja Programu Tydzień Bibliotek „Biblioteka inspiruje”:

Spotkanie z policjantem – głośne czytanie bajek dzieciom z przedszkola w Pakosławiu, 9.05, godz. 10.00

Głośne czytanie bajek przez dyrektora GBP oraz OKiR w Pakosławiu dzieciom z przedszkola w Pakosławiu, 10.05, godz. 10.00

„Ostatnia książka świata” – przedstawienie teatralne w wykonaniu aktorów z Teatru Edukacji i Profilaktyki „Maska” z Krakowa, dla uczniów klas I szkoły podstawowej, 11.05 godz. 8.30, Filia w Chojnie; godz. 9.30, Biblioteka Pakosław

„Afryka Kazika” – spotkanie interaktywne w wykonaniu Piotra Witonia, dla uczniów klas II szkoły podstawowej, 13.05, godz. 9.30, Filia w Chojnie; godz. 11.00, Biblioteka Pakosław

Spotkanie z Dariuszem Rekoszem, autorem książek detektywistycznych, dla uczniów klasy I szkoły podstawowej, 9.05, godz. 10.30, Filia w Chojnie

Głośne czytanie bajek przez Przewodniczącego Rady Gminy Pakosław dzieciom z przedszkola, 12.05, godz. 9.30, Filia w Chojnie

 

Piła

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Pantaleona Szumana w Pile, ul. Mariana Buczka 14, tel. 67 351 79 03, 67 351 79 04, www.biblioteka.pila.pl

pn.-pt. 8.00-19.00, sob. 8.00-15.00; Oddz. dla Dzieci, pn.-pt. 8.00-18.00, sob. 8.00-15.00

Tydzień Bibliotek:

„Kiedy króla boli ząb” – przedstawienie teatralne uczniów z Gimnazjum nr 5 dla dzieci z przedszkoli, 9.05, godz. 9.30; 11.05, godz. 10.00; 13.05, godz. 10.50, Filia nr 1, ul. Ludowa 11

„Wybieram książkę” – lekcja biblioteczna dla uczniów szkoły podstawowej, 12.05, godz. 10.00, Filia nr 1, ul. Ludowa 11

„Przemiłe wspomnienia czyli szkolne przygody mojego taty” – zajęcia z elementami pedagogiki zabawy dla młodzieży ze szkoły podstawowej i gimnazjum SOSW, 9.05, godz. 13.00; 10.05, godz. 12.45, Filia nr 4, al. Powst. Wlkp.62

„Portret panny Marianny” – spotkania z książką dla dzieci przedszkolnych, 9.05.godz. 9.30; 10.05, godz. 9.30; 11.05, godz. 10.30; 13.05, godz. 10.30, Filia nr 4, al. Powst. Wlkp.62

Zabawy literacko-plastyczne małych pacjentów oddziałów dziecięcych Szpitala Zespolonego w Pile, m.in. słuchanie fragmentów audiobooka „Dziennik Cwaniaczka” Jeffa Kinney’a, projektowanie nowego modelu trampek i t-shirtu, 9.05 i 12.05, godz. 10.30, Filia nr 5, ul. Rydygiera 1

„Franklin i książka z biblioteki” – czytanie i zabawa dla dzieci z przedszkola, 11.05, godz. 9.30, Filia nr 6, ul. Kr. Jadwigi 17

„Odkrywamy tajemnice teatru lalek” – wspólne czytanie wierszy i rozmowa o teatrze z dziećmi ze świetlicy z Zespołu Szkół nr 1 oraz dziećmi z przedszkola, 10.05, godz. 12.00 i 13.05, godz. 10.00, Filia nr 7, al. Poznańska 91

„Zabawa w teatr” – pantonima, wyrażać będziemy minami różne uczucia z dziećmi ze świetlicy z Zespołu Szkół nr 1 oraz dziećmi z przedszkola, 11.05, godz. 11.00 i 12.00, Filia nr 7, al. Poznańska 91

„W pewnym teatrze lalek” – wspólne czytanie książki L. Miś z uczniami klasy I z Zespołu Szkół nr 1, 12.05, godz.13.30, Filia nr 7, al. Poznańska 91

„Książki inspirują i bawią”, zabawa literacko-plastyczna dzieci z Przedszkola Anglojęzycznego, inspirację stanowić będzie książka J. Tuwima „W aeroplanie”, 10.05, godz. 11.30, Filia nr 8, ul. Andersa 10

„Książki inspirują i bawią” zabawa literacko-plastyczna uczniów Salezjańskiej Szkoły Podstawowej, inspirację stanowić będzie książka M. Musierowicz „Kredki”, 11.05, godz. 9.00, Filia nr 8, ul. Andersa 10

„Konkurs pięknego czytania” – inspiracją do poznania twórczości pilskich poetów: Tadeusza Wyrwy-Krzyżańskiego, Jerzego Utkina, Agnieszki Bartol, Wiesławy Pyrcz – dla uczniów szkoły podstawowej, 12.05, godz. 9.30, Filia nr 8, ul. Andersa 10

„Książki inspirują i bawią” – zabawa literacko-plastyczna dzieci z Przedszkola nr 4, inspirację stanowić będzie książka W. Chotomskiej „Ślimak”, 13.05, godz. 9.00, Filia nr 8, ul. Andersa 10

Wernisaż wystawy malarskiej Teresy Loss, 6.05, godz. 18.00, Filia nr 4, al. Powst. Wlkp. 62

„Przyjaciele Biblioteki” – czytelnicze spotkanie przy kawie oraz przegląd nowości wydawniczych, 9.05, godz. 13.00 /

„Trzy kwadranse z książką i kredką” – „Książkowe inspiracje”, zajęcia dla dzieci z osiedla,10.05, godz. 16.00, Filia nr 1, ul. Ludowa 11

„Zapraszamy do Bullerbyn” – gry i zabawy dla młodych czytelników z osiedla, inspirowane książką Astrid Lindgren „Dzieci z Bullerbyn”, 10.05, godz. 16.00, Filia nr 9, ul. Wenedów 8a

„Rodzinne popołudnia z Misiem” – zajęcia dla dzieci i rodziców, 11.05, godz. 17.00, Oddział dla Dzieci, ul. Buczka 14

„W szkole dla dziewcząt” – zabawy dla młodych czytelników z osiedla, inspirowane książką Magdy Szabo „Tajemnica Abigel”, 12.05, godz. 16.00, Filia nr 9, ul. Wenedów 8a

„4 Pory Roku z Książką” – kafejka literacka z przeglądem nowości, 12.05, godz.18.00, Filia nr 4, al. Powst. Wlkp. 62

Karty na stół: Turnieje brydżowe dla mieszkańców osiedla, 11.05, godz. 16.00, Filia nr 9, ul. Wenedów 8A

Głośne czytanie na zaczarowanym dywanie – zajęcia interaktywne z książką dla dzieci w wieku 7-10 lat, 11.05, godz. 16.00, Filia nr 8, ul. Andersa 10

Twórczy Papier – zajęcia literacko-plastyczne dla dzieci z osiedla w wieku 7-10 lat, 12.05, godz. 15.15, Filia nr 7, al. Poznańska 91

Zabawy z Zielonym Wężem – zajęcia literacko-plastyczne dla dzieci do lat 6 i rodziców, 12.05, godz. 17.00, Filia nr 9, ul. Wenedów 8A

Trzy kwadranse z książką i kredką – popołudniowe zajęcia literacko-plastyczne dla dzieci z osiedla, 10.05, godz. 16.00, Filia nr 1, ul. Ludowa 11

Baśniowy Jadwiżyn – zajęcia interaktywne dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat i rodziców, 10.05, godz. 17.00, Filia nr 6, ul. Królowej Jadwigi 17

Skarby z mojej komody: Grafiki Zenona Grześkowiaka, Filia nr 6, ul. Królowej Jadwigi 17

„Tydzień z czarnym krążkiem” – będzie można posłuchać płyt winylowych wydanych w latach dziewięćdziesiątych przez Polskie Nagrania pt. „Złote lata polskiego beatu”. Najpopularniejsze utwory ówczesnej muzyki młodzieżowej takich wykonawców, jak: Breakout, Karin Stanek, Czerwone Gitary, No To Co, Trubadurzy, Czesław Niemen, Stan Borys i in. z baśni i muzyki, m.in. rock, blues, pop, muzyka klasyczna, Dział Zbiorów Multimedialnych Biblioteki Głównej, ul. Buczka 14,

„Nie pamiętam tytułu, ale okładka była niebieska” – wystawa książek dla dzieci i młodzieży w kolorach zielonym, czerwonym, żółtym i niebieskim, Oddział dla Dzieci Biblioteki Głównej, ul. Buczka 14

 

Pleszew

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Słowackiego 19A, tel./fax 62 742 83 58, www.bppl.pl

pn., czw., pt. 9.00-18.00, wt. 9.00-19.00, śr. nieczynne, sob. 9.00-14.00

„Książki, które pomagają żyć” – wykład Barbary Appel na temat literatury biblioterapeutycznej, 13.05, godz. 17.00

Odjazdowy Bibliotekarz 2016, 14.05, godz. 14.00 (zbiórka 13.30, parking BPMiG); współorganizacja: Stowarzyszenie Pleszewski Uniwersytet Trzeciego Wieku

 

Pniewy

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy. Centrum Kultury, ul. Strzelecka 11a, tel./fax 61 291 09 64, www.bibliotekapniewy.pl

pn. 8.00-16.00, wt.-pt. 9.00-17.00

Popołudnie z grami planszowymi, 10.05, godz. 17.00

Wystawa „Biblioteka inspiruje!”, „Piotr i Paweł”

 

Pobiedziska

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Kostrzyńska 21, tel. 61 817 71 46, www.bppob.pl

pn., czw. 10.00-19.00, wt., pt. 10.00-16.00, śr. 8.00-16.00, pierwsza i ostatnia sob. m-ca 9.00-13.00

Spotkanie autorskie z Ryszardem Ćwirlejem, 11.05, godz. 18.00

II Gminne Dyktando, pod patronatem Burmistrza Doroty Nowackiej, 14.05, godz. 12.00. Zapisy do 9.05. w bibliotece lub tel. 61 817 71 46

Noc w Bibliotece – dla dzieci w wieku 8-12. W programie: poszukiwanie skarbów, film, gry, zabawy i inne atrakcje, 13.05, godz. 19.00

 

Poznań

Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury, ul. Prusa 3, tel. 61 66 40 850, www.wbp.poznan.pl

pn., śr., pt. 9.00-16.00, wt., czw. 10.00-18.00

„Jak zmieniają się wielkopolskie biblioteki” – wystawa fotograficzna, czynna w dniach 4-25.05, ul. Prusa 3, hol

 

Przemęt

Gminne Centrum Kultury i Biblioteka, ul. Jagiellońska 16, tel. 65 619 33 45, www.gok.przemet.pl

pn. 7.30-17.00, wt.-pt. 7.30-15.00

XIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek:

„Cudze chwalicie, swego nie znacie” – gra terenowa dla gimnazjalistów, 10.05.

Ogniste spotkanie ze strażakami w bibliotece, czyli jak zapobiegać i gasić pożar, 11.05.

Spotkanie z opowiadaczką świata Anetą Cruz-Kąciak i niezwykła podróż do najdalszych zakątków świata, 12.05.

 

Puszczykowo

Biblioteka Miejska im. Małgorzaty Musierowicz – Centrum Animacji Kultury, Rynek 15, tel./fax 61 819 46 49, www.biblioteka.iq.pl

pn., pt. 7.00-15.00, wt.-czw. 10.00-18.00, sob. 9.00-13.00

XIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek:

Spotkanie dla dzieci z Tomaszem Szwedem, 10.05, godz. 16.00

Spotkanie autorskie z Tatianą Jewsiejewą, 12.05, godz. 17.00

Spotkanie autorskie z Agnieszką Stelmaszyk, 14.05, godz. 11.00

„Podróże filmowe z Fiedlerami”: projekcja filmu „Ukraina”, 13.05, godz. 17.00

 

Pyzdry

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Kaliska 25b, tel. 63 276 81 07, www.bibliotekapyzdry.pl

pn., śr. 9.00-17.00, wt., czw. 8.30-15.30, pt. 11.00-18.00, sob. 9.00-13.00

Ogólnopolski Tydzień Bibliotek:

Spotkanie autorskie z Tanyą Valko, 9.05.

„Witajcie w naszej bajce” – teatr dla dzieci, 10.05.

Poranek Malucha – czytamy dzieciom, 11.05.

Spotkanie autorskie z Łukaszem Wierzbickim, 12.05.

 

Rakoniewice

Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Krystyny 30, tel. 61 444 11 56, bibliotekarakoniewice@vp.pl

pn.-śr., pt. 11.00-19.00, sob. 10.00-14.00

Tydzień Bibliotek 2016 „Biblioteka inspiruje”:

Zajęcia plastyczne dla dzieci, 9.05, godz. 16.00

Zabawy literackie dla dzieci, 10.05, godz. 16.00

Czytanie bajek, 11.05, godz. 16.00

 

Rawicz

Rawicka Biblioteka Publiczna, ul. Targowa 1, tel. 65 545 20 04, 65 546 76 33, www.biblioteka.rawicz.pl

pn.-śr., pt. 8.00-19.00, czw. 8.00-15.00, sob. 8.00-13.00

Spotkania dla dzieci z Dariuszem Rekoszem: „Mini detektyw to jest to”, 9.05, godz. 8.50, Filia Zielona Wieś; godz. 10.30, Biblioteka w Chojnie; „O co w tym wszystkim chodzi” – spotkanie literackie połączone z promocją książki, godz. 12.00, Oddział dla Dzieci w Rawiczu

„Trza być w butach na weselu” – spotkanie z Marianem Dziędzielem; prowadzenie: Dariusz Rekosz, 9.05, godz. 18.00, Kawiarnia Artystyczna „W Starym Kinie”

„Reportaż prawda czy fikcja” – spotkanie dla młodzieży licealnej z Pauliną Surniak, 12.05, godz. 10.30, Czytelnia RBP

Spotkanie autorskie z Lucyną Olejniczak, 12.05, godz. 18.00, Czytelnia RBP

Spotkania autorskie z Joanną Krzyżanek: „Pachnąca biblioteka” – promocja książki, 13.05, godz. 9.00, Oddział dla Dzieci, ul. Staszica 4; „Książkowy Savoir Vivre”, godz. 12.00, MBP w Bojanowie. Współorganizacja obu spotkań: WBPiCAK w Poznaniu.

„Witajcie w naszej bajce” – przedstawienie w wykonaniu teatru Edu-Artis, 13.05, godz. 16.30, ul. St. Staszica 4

 

Ryczywół

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Mickiewicza 14, tel. 67 283 70 91, www.gok.ryczywol.pl/biblioteka 

pn. 8.00-18.00, wt.-pt. 8.00-18.15, sob. 8.00-13.00

Spotkanie z Elizą Piotrowską, autorką i ilustratorką książek dla dzieci, 13.05.

„Nadeszła wiosna” – koncert zespołu Arete z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski, 15.05, godz. 17.00

 

Stęszew

Biblioteka Publiczna, ul. Rynek 22, tel. 61 813 40 92, www.biblioteka.steszew.pl

pn.-śr. 12.00-19.00, czw., pt. 8.00-15.00, pierwsza sob. m-ca 8.00-13.00

XIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek:

„Bajkowa Przystań”, 7.05, godz. 10.00

„Od Lecha, Czecha i Rusa do Mieszka I” – finał konkursu plastycznego, 10.05.

Spotkanie autorskie z Joanną Krzyżanek dla uczniów szkół podstawowych, 11.05.

 

Suchy Las

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Suchym Lesie, ul. Szkolna 16, tel. 61 250 04 00, www.osrodekkultury.pl/biblioteka

pn.-pt. 9.00-18.00, ostatnia sob. m-ca 9.00-13.00

Tydzień Bibliotek 2016 „Biblioteka inspiruje”:

Spotkanie autorskie z Łukaszem Wierzbickim, autorem książek dla dzieci, 9.05, godz. 9.00, Filia w Chludowie; godz. 10.15 i 11.15, BP w Suchym Lesie

Warsztaty ilustratorskie z Elżbietą Krygowską-Butlewską, 10.05, godz. 15.00, Filia w Chludowie; 11.05, godz. 9.00 i godz. 11.30, BP w Suchym Lesie

Spotkanie autorskie z Ignacym Karpowiczem, pisarzem, prozaikiem, tłumaczem, laureatem paszportu „Polityki”, 13.05, godz. 19.00

Warsztaty literacko-plastyczne, które poprowadzą instruktorki z poznańskiej Ambientówki, 13.05, godz. 16.00, Filia w Złotnikach

„2 spojrzenia + 2 światy + 2 kobiety = 6 MOC TWORZENIA” – wystawa ceramiki Katarzyny Strańczyk i Ewy Radkiewicz, czynna do 20.05, hol CKiBP

 

Sulmierzyce

Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Strzelecka 10, tel./fax 62 722 33 72, www.bibliotekasulmierzyce.pl

pn., pt. 11.00-19.00, wt., czw. 8.00-16.00, śr. 14.00-16.00

Tydzień Bibliotek – XIII edycja: Biblioteka inspiruje:

„Indiańską ścieżką” – spotkanie z Katarzyną Georgiou, 10.05, godz. 12.30, sala kameralna SDK

„Cała Polska czyta dzieciom” – Marian Grzesiak, p.o. Burmistrza Sulmierzyc i Karina Błaszczyk, Sekretarz Miasta, czytają bajki przedszkolakom, 11.05.

Konkurs na najciekawsze przebranie za bohatera literackiego, 13.05.

Korowód postaci bajkowych – przemarsz ze szkoły do biblioteki miejskiej, 13.05, godz. 8.45-9.00

„Magiczna księga” – przedstawienie teatru Fantazja z Krakowa, 13.05, godz. 9.00, sala widowiskowa SDK

„Pocztówka Sulmierzyc pośród polskich miast” – wystawa, 8-15.05.

 

Swarzędz

Biblioteka Publiczna, os. Czwartaków 1, tel./fax 61 818 63 14, www.biblioteka.swarzedz.pl

pn. 11.00-20.00, wt.-czw. 11.00-18.00, pt. 8.00-16.00

„Prawdziwa epopeja chrześcijańska”? Perspektywa przyszłego życia w Quo vadis Henryka Sienkiewicza – wykład prof. Marka Wedemanna, 11.05, godz. 11.00, czytelnia

„Swarzędzan portret ślubny” – wystawa, czynna do 31.05.

„Kobiece impresje” – wystawa nowych obrazów Teresy Jasiak, czynna do 31.05, Filia biblioteki, os. Raczyńskiego 19

 

Szamotuły

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Edmunda Calliera, Rynek 10, tel./fax 61 292 13 61, tel. 61 292 11 43, www.biblioteka-szamotuly.pl

pn.-pt. 9.00-18.00 , sob. 9.00-13.00

„A w maju... biblioteka inspiruje...”, czyli Tydzień Bibliotek:

„Kolory naszej ziemi” – wystawa prac konkursowych dzieci i rodziców (z Przedszkola Miś) –z okazji Światowego Dnia Ziemi, czynna w dniach 9-14.05.

„Jak powstaje książka” – spotkanie dla dzieci z Mirosławą Woźną, autorką książek dla dzieci, 9.05, godz. 10.00 i 11.30

„Śladami Alexandra Supertrampa po Alasce” – relacja Krzysztofa Achtenberga z podróży, tropami bohatera książki Jona Krakauera „Wszystko za życie”, 11.05, godz. 18.00

„Książka, kolaż i ja” – warsztaty kolażu dla wszystkich, 12.05, godz. 18.00

 

Śmigiel

Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Kościuszki 20, tel. 65 518 02 73, fax 65 511 78 13, www.ck-smigiel.pl

pn., śr., pt. 12.00-19.00, wt. 10.00-14.00, czw. nieczynne

XIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek „Biblioteka inspiruje”:

W krainie baśni i bajek: „Legendarne dzieje Polski” – impreza edukacyjno-integracyjna dla dzieci, 9.05, godz. 10.00

„Legendarne początki państwa polskiego” – warsztaty dla przedszkolaków, 11.05, godz. 10.00-12.00

„Kreatywni seniorzy – wiosenne inspiracje” – warsztaty decoupage dla seniorów, 12.05, godz. 11.00

Gminny Konkurs Pięknego Czytania: legenda „O Lechu, Czechu i Rusie” – dla uczniów klas II szkół podstawowych, 13.05, godz. 9.30

„Piknik z bajką – biblioteka inspiruje”, 10.05, godz. 17.00, Filie Czacz i Nietążkowo

 

Śrem

Biblioteka Publiczna im. Heliodora Święcickiego, ul. Grunwaldzka 10, tel. 61 283 54 67, www.bib lioteka.srem.pl

pn., wt., czw., pt. 9.00-18.00, śr. 11.00-15.00, sob. (druga i trzecia) 9.00-13.00

Bajki śpiewające – zajęcia ruchowe dla dzieci w wieku 2-4 lat, 9.05, godz. 11.00, mediateka/sala audio

Akademia Literatury i Sztuki: "Kultura europejska – od antyku do współczesności: epoki, idee, dzieła" - wykład dr. hab. prof. UAM Leszka Teusza dla młodzieży gimnazjalnej, 9.05, godz. 13.00, sala audiowizualna

Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego – gry i zabawy dla dzieci, 9.05, godz. 17.00, Filia Pysząca

Klub Łowców Przygód: Spirit of the selva vol.2 Emil Witt - spotkanie dla młodzieży, 10.05, godz. 10.00, sala audiowizualna

Literackie Poranki Malucha - dla dzieci od 1 do 3 lat, 10.05, godz. 11.00, wypożyczalnia dla dzieci

Wiosenne czytanie i kolorowanie – zajęcia dla dzieci, 10.05, godz. 15.00, Filia Błociszewo

Auf Deutsch gesagt – konwersacje w języku niemieckim, 10.05, godz. 17.00

Spotkanie przy gramofonie: przeboje Violetty Villas, 10.05, godz. 17.00, salonik prasowy

Czytamy przedszkolakom – głośne czytanie dla dzieci, 11.05, godz. 10.00; 12.05, godz. 9.00; 13.05, godz. 9.30, wypożyczalnia dla dzieci

BOOK Szpan – rozmowy o książkach, spotkanie młodzieży, 11.05, godz. 16.30, wypożyczalnia dla młodzieży

Scena dla dzieci: „Mama Mu na rowerze, Mama Mu tańczy” – przedstawienie dla dzieci (odpłatnie), 11.05, godz. 17.00, sala audiowizualna

Let’s talk – porozmawiajmy po angielsku, 11.05, godz. 18.00, mediateka

Dla mamy – zajęcia plastyczne dla dzieci, 12.05, godz. 10.00, Filia Błociszewo – OP Krzyżanowo

Wiosenna zgaduj-zgadula – zagadki dla dzieci, 12.05, godz. 10.00,Filia Niesłabin – OP Zbrudzewo

Spotkanie autorskie z Tomaszem Szwedem – dla dzieci, 12.05, godz. 11.00, sala audiowizualna

Kurs komputerowy dla dorosłych (zajęcia odpłatne), 12.05, godz. 14.00-16.00

Warsztaty teatralne dla dzieci (zajęcia odpłatne), 12.05, godz. 15.45; 13.05, godz. 15.45, sala animacji

Prezentacja projektu uczniów klasy IIb z Gimnazjum nr 1: Czy Śrem jest miastem sprzyjającym niepełnosprawnym, 12.05, godz. 17.00, sala audiowizualna

„Planszówkowe podróże po literaturze” – warsztaty edukacyjno-zabawowe, 13.05, godz. 10.00, sala animacji; partnerstwo z Fundacją na Rzecz Rewaloryzacji Miasta Śrem, dofinansowano ze środków MKiDN

Wiosenna zgadula – zagadki dla dzieci, 13.05, godz. 12.00, Filia Wyrzeka – OP Wyrzeka

„Świat dinozaurów” – spotkanie dla dzieci, prowadzi Piotr Witoń (zajęcia odpłatne), 13.05, godz. 17.00, sala animacji

Wieczór filmowy Kino Oskarowe, 13.05, godz. 17.00, mediateka

Poranek filmowy dla dzieci, 14.05, godz. 10.00, mediateka

Konkurs literacki na esej „Książka, gra – dokąd zmierzamy?” – w ramach projektu „Planszówkowe podróże po literaturze”, regulamin na stronie internetowej biblioteki, prace należy składać do 30.05.

„Żołnierze wyklęci” – wystawa wizerunków i biogramów zapomnianych bohaterów „wyklętych” zrealizowana na podstawie wydanego przez IPN kalendarza 2016

„Przygody Kubusia Puchatka” – powiatowy konkurs plastyczny dla dzieci przedszkolnych oraz uczniów szkół podstawowych, prace przyjmujemy do 14.05.

 

Trzcianka

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Kazimiery Iłłakowiczówny, ul. Sikorskiego 22, tel./fax 67 216 33 59, www.biblioteka-trzcianka.pl

pn.-pt. 8.00-19.00, sob. 8.00-15.00

XIII Tydzień Bibliotek – Biblioteka Inspiruje:

Święto Polskiej Niezapominajki, w programie m.in.: parada ulicami miasta, wspólna zabawa, zasadzenie drzewka w Parku 1 Maja, plenerowa wystawa przyrodnicza i prelekcja, 11.05, godz. 9.30

Turniej Jednego Wiersza „O Złote Pióro Iłły”, 12.05. godz. 17.00

Biblioteczna Akademia Pasjonatów – Jerzy Grabiński Genealogia moją pasją, 13.05. godz. 17.00

Odjazdowy Bibliotekarz, 14.05. godz. 10.00

Junior English – angielski dla maluchów, 9.05, godz. 10.00

„Misiolandia” – cykl spotkań dla dzieci w wieku 3-5 lat, 9.05, godz. 10.30-11.30

„W to mi graj!” – gry planszowe w Bibliotece, 11.05, godz. 16.00-17.30

„Mamoteka” – miejsce spotkań rodziców, 13.05, godz. 10.00

 

Turek

Miejska Biblioteka Publiczna im. Włodzimierza Pietrzaka, ul. Dworcowa 5, tel. 63 278 51 34, www.biblioteka.turek.pl

pn.-pt. 9.00-18.00, sob. 9.00-13.00

„Współpraca się opłaca” – występ młodzieży z I Liceum Ogólnokształcącego dla dzieci z przedszkola, 9.05, godz. 10.30

Spotkanie autorskie z Tomaszem Nowaczykiem – członkiem Kabaretu Czesuaf, autorem książki z wierszykami dla dzieci, 11.05, godz. 9.30, 12.00 i 14.30

Występ Kabaretu Czesuaf, 13.05, godz. 20.00, Sala widowiskowa OSP w Turku. Bilety: 15 zł.

Rozstrzygnięcie Konkursu Fotograficznego dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych „Literackie podróże”, 10.05, godz. 11.00

 

Wągrowiec

Powiatowa Biblioteka Publiczna, ul. Kościuszki 49, tel. 67 268 56 25, www.pbp.wagrowiec.pl

pn.-pt. 7.45-17.00, sob. 9.00-13.00

„Dzikie oblicza flory” – otwarcie wystawy roślin ze zbiorów Małgorzaty Strzeleckiej, 9.05, godz. 17.00, czytelnia PBP

„Wyznania i wyzwania” – spotkanie poetyckie z okazji 45-lecia twórczości Jolanty Nowak-Węklarowej, 12.05, godz. 17.00

 

Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Średnia 18, tel. 67 26 20 068, 725 255 955, www.mbp.wagrowiec.eu

pn., wt., czw., pt. 8.00-17.00, śr. 8.00-18.00, sob. 9.00-13.00

„Tandemowa wyprawa na koniec świata” – spotkanie i otwarcie wystawy fotografii Karoliny i Aleksandra Klajów, 9.05, godz. 17.00

„Tajemnice narodzin moich książek” – prelekcja Stanisława Kaszyńskiego, 11.05, godz. 17.00

„23 kilometr” – promocja książki Krzysztofa Nowakowskiego, 13.05, godz. 17.00

„Pojawiła się Polska” – XI Ogólnopolski Konkurs Poetycki na Wiersz, szczegóły na stronie internetowej biblioteki, termin nadsyłania prac do 12.05.

„1050. rocznica Chrztu Polski” – wystawa prezentująca medale z kolekcji Adama Budniaka, znaczki i karty pocztowe ze zbiorów Wojciecha Muszyńskiego, czynna do 15.05.

 

Wolsztyn

Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Gajewskich, tel. 68 347 26 30, www.bibliotekawolsztyn.pl

pn., wt., śr., pt. godz. 9.00-19.00, czw. 9.00-17.00, sob. 9.00-14.00

Cykl zajęć z biblioterapii, 11.05, godz. 8.00-9.00, Szkoła Specjalna nr 4; 12.05, godz. 8.00-9.00, DPS Wolsztyn

„Brzechwa dzieciom” – spotkanie dla najmłodszych. Burmistrz Wolsztyna czyta dzieciom w Tygodniu Bibliotek, 9.05, godz. 10.00. Współorganizacja z Przedszkolem nr 3 w Wolsztynie

„Magiczny świat bajek” – cykl zajęć edukacyjnych dla dzieci w wieku 5-7 lat, 11.05, godz. 16.30-18.00

„Tańczący wiatr” – spotkanie dla młodych i nie tylko o literaturze i sztuce, 11.05, godz. 17.00

Teatr w bibliotece dla najmłodszych – bajka „Witajcie w naszej bajce”, 12.05, godz. 13.00

„Podajmy sobie ręce” – cykl zajęć dla dzieci niepełnosprawnych, 13.05, godz. 8.00-9.30

„Spotkanie z kosmetyczką w bibliotece” – spotkanie dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku, 13.05, godz. 17.00

Promocja książki brata Jana Sowy „Obra. Klasztor pocysterski i Wyższe Seminarium Duchowne Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej”, 15.05, Obra, Kościół pw. św. Jakuba

 

Wronki

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Szkolna 2, tel. 67 254 06 17, www.wokwronki.pl

pn., śr., czw., pt. 8.00-18.00, wt. 8.00-15.00

Warsztaty z papierowej wikliny, poprowadzi Beata Skrzypczak – mieszkanka Lubowa (gm. Wronki), miłośniczka rękodzieła, 11.05, godz. 16.00 (grupa zaawansowana). Koszt: 5 zł, zapisy i opłaty w Bibliotece lub tel. 67 254 06 17

„Czy tu, czy tam, czytam!” – happening z okazji Tygodnia Bibliotek, 11.05, godz. 13.30-14.00, Park Cyryla Sroczyńskiego

Spotkanie autorskie ze Sławomirem Koprem, 13.05, godz.17.00

 

Września

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Dzieci Wrzesińskich 13, tel. 61 436 25 96, www.biblioteka.wrzesnia.pl

pn. 10.00-18.00, wt.-pt. 8.00-18.00, pierwsza sob. m-ca 9.00-13.00

XIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek „Biblioteka inspiruje”:

Spotkanie autorskie z Joanną Krzyżanek, dla uczniów klas II szkół podstawowych, 9.05, godz. 8.30, 10.00; 11.30; 13.00

Spotkanie autorskie z Agnieszką Gadzińską, dla uczniów klas II szkół podstawowych, 10 i 11.05, godz. 8.30; 10.00; 11.30

Spotkanie autorskie z Anitą Głowińską, dla uczniów klas II-III szkół podstawowych, 12.05, godz. 8.30; 10.00; 11.30

Spotkanie autorskie z Anitą Głowińską, dla dzieci przedszkolnych, 13.05, godz. 8.00; 9.00; 10.00; 11.00

Konkurs plastyczno-literacki na najciekawszą okładkę książki Małgorzaty Musierowicz oraz krótki list do wybranego bohatera Rodziny Borejków – dla uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej oraz klas gimnazjalnych; szczegóły na stronie internetowej biblioteki, termin oddawania prac do 31.05.

 

Zbąszyń

Biblioteka Publiczna, ul. 17 Stycznia 59, tel. 693 29 10 55, www.biblioteka.zbaszyn.pl

pn., wt., czw., pt. 9.00-19.00, śr. 11.00-19.00, sob. 9.00-13.00

„Gustav Klimt – prekursor modernizmu” – wystawa wypożyczona z Austriackiego Forum Kultury w Warszawie, czynna w dniach 4-17.05.

 

Złotów

Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida, ul. Grochowskiego 17, tel./fax 67 263 20 00, www.biblioteka-zlotow.pl

pn.-pt. 8.00-18.00, sob. 8.00-13.00

„Bajkolandia” – maraton czytania dzieciom, 9.05, godz. 9.00-13.00 (w partnerstwie z Zespołem Szkół Katolickich)

Kiermasz książek i płyt winylowych (z przeznaczeniem na Kilometry Dobra z Fundacją „Złotowianka”), 9.05, godz. 16.00-19.00

„Z książką po świecie” – spotkanie z Jolantą Niwińską, popularyzatorką czytelnictwa, koordynatorką ruchu bookcrossingowego w Polsce, 9.05, godz. 17.00-18.00

Warsztaty komiksu i ilustracji dla młodzieży gimnazjalnej, 10.05, godz. 12.00-15.00

Otwarte warsztaty komiksu i ilustracji (Uwaga! ilość miejsc ograniczona – obowiązują zapisy). Warsztaty poprowadzi Szymon Teluk, malarz, rysownik, ilustrator, 10.05, godz. 16.00-19.00

Literackie spotkanie w Klubie 50+, 11.05, godz. 10.30-12.00

Spotkanie autorskie dla młodzieży gimnazjalnej z pisarką Ewą Nowak, 11.05, godz. 14.00

Bajkolandia w Oseskowym Klubiku Bajkowym, 11.05, godz. 15.30

III Powiatowy Rajd Rowerowy „Odjazdowy bibliotekarz” (Radawnica-Lipka-Zakrzewo) promujący czytelnictwo i biblioteki. W ramach rajdu odbędą się dwa spotkania z głośnym czytaniem dzieciom oraz układaniem złotówek z przeznaczeniem na Kilometry Dobra z Fundacją  „Złotowianka”, 12.05.

„Tuwimki” – konkurs recytatorski organizowany przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, Zespół Szkół Katolickich oraz Miejską Bibliotekę Publiczną, 13.05, godz. 9.00, sala kinowa ZCAS

Ballady Cohena na bibliotecznym tarasie – koncert Kuby Michalskiego, 13.05, godz. 18.00

Wyniki wyszukiwania ({[{total}]})

brak wyników wyszukiwania

Newsletter

Zapisano adres do bazy.

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera.