Wykorzystujemy pliki cookies do zapamiętania ustawień i preferencji użytkownika. Więcej informacji znajdziesz w Polityce cookies. Jeśli się nie zgadzasz, możesz w swojej przeglądarce wyłączyć zgodę na ich przechowywanie.

{[{category.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej organizatorów

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
{[{category.name}]}
{[{tag.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej wydarzeń powiat{[{region.name}]}

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
Data
{[{month.name}]}
{[{day.name}]} {[{day.day}]}
« wcześniejsze daty dalsze daty »
{[{category.name}]} {[{tag.name}]} {[{place.name}]} {[{date.date_from}]} - {[{date.date_to}]} wyczyść

Kalendarium wydarzeń 06-12/06/2016

Bojanowo

Miejska Biblioteka Publiczna w Bojanowie, Rynek 10, tel. 65 545 64 64; biblioteka.gminabojanowo.pl

pn., śr., pt. 8.00-19.00, wt., czw. 8.00-15.00, sob. 9.00-13.00

„Milutka w malachitowym borze” – teatrzyk bajkowy w wykonaniu Teatru TAK z Krakowa, 10.06, godz. 9.00

Spotkanie autorskie z Wandą Szymanowską, promujące jej najnowszą książkę „Czerwone szpilki” – trzecią część trylogii po „Zielonych kaloszach” i „Niebieskich sandałach”, 10.06, godz. 17.00

 

Czempiń

Biblioteka Publiczna w Czempiniu im. Czesława Przygodzkiego, ul. Parkowa 2, tel. 65 282 61 03, www.biblioteka.czempin.pl

pn.-pt. 9.00-19.00

„Czytaj dużo będziesz wielki” – konkurs czytelniczy dla dzieci i młodzieży, regulamin na stronie internetowej biblioteki, do 22.12.

 

Czerwonak

Gminna Biblioteka Publiczna, os. 40-lecia PRL 7a, tel./fax 61 812 07 01, www.biblioteka.czerwonak.pl

pn., czw. 12.00-19.00, wt. 11.00-18.00, śr. 9.00-16.00, pt. 8.00-15.00, ost. sob. m-ca 8.00-14.00

Wystawa Klubu Impresja działającego pod egidą GBP w Czerwonaku, filia Owińska, czynna do 20.06, Urząd Gminy Czerwonak

2016 – Rokiem Henryka Sienkiewicza: wystawa zbiorów książkowych poświęcona twórczości polskiego literata i noblisty

„Wspomnienia z okazji 700-lecia Kicina” – konkurs na dziennik, pamiętnik lub wspomnienia z lat dawnych, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 30.08.

 

Dopiewo

Gminna Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury, ul. Konarzewska 12, tel./fax 61 814 82 23, www.bibldop.pl

pn., wt., czw. 10.00-18.00, śr. 8.00-15.00, pt. 8.00-15.00

„Calineczka” – spektakl marionetkowy Franek Szpilka w oparciu o baśń H.Ch. Andersena, w wykonaniu Teatru Barnaby, 10.06, godz. 11.00, sala widowiskowa CRK w Konarzewie, ul. Poznańska 19; wstęp wolny

„Rockandrollowy kot w butach” – muzyczne przedstawienie dla dzieci W wykonaniu TeatrU Barnaby, 10.06, godz. 18.00, sala widowiskowa CRK w Konarzewie ul. Poznańska 19; wstęp wolny

 

Duszniki

Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury, ul. Jana Pawła II 8, tel./fax 61 291 94 16, www.bpicak.pl

pn. 8.00-16.00, wt., śr. 8.00-17.00, czw. 8.00-15.00, pt. 11.00-18.00

„Chrzcielnice powiatu szamotulskiego” – wystawa, 6-13.06,

Spotkanie z Waldemarem Górnym, współautorem wystawy „Chrzcielnice powiatu szamotulskiego”, 10.06, godz. 17.00

 

Gorzyce Wielkie

Gminna Biblioteka Publiczna w Ostrowie Wlkp. z s. w Gorzycach Wielkich, ul. Piaskowa 3, tel./fax 62 734 73 70, www.biblioteka-gorzyce.pl 

pn., śr. 8.00-16.00, wt. 10.00-18.00, czw. 8.00-18.00, pt. 10.00-16.00, sob. 8.00-13.00

Apiterapia w bibliotece – spotkanie z profesorem Bogdanem Kędzią, specjalistą w dziedzinie mikrobiologii leku roślinnego i produktów zielarskich, 10.06, godz. 18.00, biblioteka w Daniszynie

 

Jarocin

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Park 3, tel./fax 62 747 23 46, www.bibliotekajarocin.pl

pn., wt., czw., pt. 8.00-18.00, śr. 11.00-18.00, sob. 9.00-13.00

Cykl wykładów na temat 360. rocznicy zwycięskiej bitwy nad Lubrzem. W programie: wykłady dr. Karola Kościelniaka i dr. Igora Kraszewskiego z Instytutu Historii UAM w Poznaniu,  poezja Kazimierza Sarbiewskiego i muzyka z epoki  w wykonaniu młodzieży z jarocińskich gimnazjów, maraton czytania „Obrony Częstochowy” z „Potopu” H. Sienkiewicza, 10.06, godz. 13.00, sala kominkowa w Pałacu Radolińskich

 

Kalisz

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka, ul. Legionów 66, tel. 62 753 02 63, www.mbp.info.kalisz.pl

pn., wt., czw. 10.00-18.00, śr., pt. 8.00-15.00

„Mój ulubiony taniec” – konkurs dla osób niepełnosprawnych, szczegóły na stronie internetowej biblioteki, termin składania prac do 8.06, Filia nr 3, ul. Krótka 3

Spotkanie na czytanie. Czytamy z uczniami Gimnazjum nr 9 im. Jana Pawła II w Kaliszu w ramach projektu „Czytanie jest cool”, 8.06, godz. 9.00, Filia nr 9, ul. Serbinowska 1A

„Kronikarze piszą... Chrzest Polski” – wystawa, 4.04-31.08, Biblioteka Główna, ul. Legionów 66

Wystawa inspirowana lekturą „Poczwarka” Doroty Terakowskiej, przygotowana przez

uczniów Gimnazjum nr 2 (z cyklu „Lektura nie musi być nudna”), 4.04-30.06, Filia nr 1, ul. Górnośląska 29

„Papierowe wariacje” – wystawa przygotowana przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1, będąca podsumowaniem IX Międzyszkolnego Konkursu Ekologicznego „My w naszym regionie”, czynna w dniach 2.05-30.06, Filia nr 1, ul. Górnośląska 29

„Witkiewicz i Witkacy. Ojciec i syn” – wystawa z okazji 165. urodzin Stanisława Witkiewicza, czynna 23.05-30.06, Filia nr 3, ul. Krótka 3

„Poeta pamięta...” i my pamiętamy poetę – wystawa z okazji 105. rocznicy urodzin Czesława Miłosza, czynna 27.05-30.06, Filia nr 9, ul. Serbinowska 1A

Wystawa „Kaliszanie piszący, ciąg dalszy…”, 6-19.06; współorganizacja: Biblioteka Główna Pałac Puchalskich, plac Kilińskiego 4

„75. rocznica śmierci Ignacego Jana Paderewskiego” – wystawa, 6-30.06, Filia nr 2, ul. Serbinowska 25

„W zaczarowanym świecie baśni” – wystawa dla dzieci, 4.04-31.08, Filia nr 5 i Oddział Dziecięcy, ul. Złota 26-28

„Muminki i przyjaciele” – wystawa z okazji 15. rocznicy śmierci Tove Jansson, 6-30.06, Filia nr 9 Oddział Dziecięcy, ul. Serbinowska 1A

„70. rocznica śmierci Gerharta Hauptmanna” – wystawa, 6-30.06, Filia nr 16, ul. H. Sawickiej 15

 

Koło

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Kolejowa 19, tel./fax 63 217 80 03, www.biblioteka-kolo.pl

pn., wt., śr., pt. 10.30-18.00, czw. 10.30-15.00, sob. 9.00-14.00

Akademia Plastyki – bezpłatne spotkania dla 6-9 latków; w programie: malowanie, rysowanie, lepienie, ćwiczenia plastyczne, 6.06, godz. 16.00-17.30

„Wcielenia kamienia” – uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego, 9.06, godz. 9.00, Czytelnia PiMBP, ul. Kolejowa 19

Zajęcia z elementami biblioterapii (bezpłatne spotkania dla 6-9 latków; w programie: głośne czytanie, zajęcia biblioterapeutyczne, zajęcia manualne, zabawy ruchowe min. zabawy chustą KLANZY), 10.06, godz. 15.30-17.30

 

Komorniki

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Stawna 7/11, tel. 61 810 76 13, www.biblioteka-komorniki.pl

pn. 8.00-16.00, wt. 10.30-18.00, śr. 8.00-15.00, czw. 11.30-19.00, pt. 8.00-16.30

„Arlekin bajki opowiada” – spektakl dla dzieci w wieku 3-9 lat, w wykonaniu Grupy Artystycnzej Arlekin, 6.06, godz. 16.00, Filia w Chomęcicach, ul. Poznańska 65; 7.06, godz. 17.00, Filia w Plewiskach, ul. Grunwaldzka 612

 

Konin

Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Dworcowa 13, tel./fax 63 242 85 37, www.mbp.konin.pl

pn., wt., śr., pt. 9.00-18.00, czw. 12.00-15.00, sob. 10.00-14.00

Felinoterapia – zajęcia zooterapeutyczne z udziałem kotów, 11.06, godz. 10.30, Filia Starówka, ul. Z. Urbanowskiej 1; obowiązują zapisy

 

Kościan

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Tomaszewskiego, ul. Wrocławska 28b, tel. 65 512 00 40, 65 511 00 26, www.biblioteka.koscian.pl

pn.-śr., pt. 10.00-18.00, czw. 8.00-15.00

Spotkanie Klubu Miłośników Książek, 6.06, godz. 14.00

Wystawa fotografii Konrada Leśniaka „Ciche miasto”, 1-30.06, Dział Zbiorów dla Dorosłych

„Nastoletni blogerzy książkowi polecają” – wystawa książek polecanych przez znanych blogerów w Sieci, 1-30.06, Oddział Dla Dzieci

„Dzień Dziecka z bohaterami książek” – wystawka książek, 1-30.06, Filia Biblioteczna nr 1

„Tadeusz Konwicki – 90 rocznica urodzin pisarza” – wystawka książek, 1-30.06, Filia Biblioteczna nr 2

Wystawa rzeźb Macieja Szymczaka, 1-10.06, Dział Zbiorów dla Dorosłych

 

Krotoszyn

Krotoszyńska Biblioteka Publiczna im. Arkadego Fiedlera, ul. Benicka 9, tel./fax 62 725 27 83, www.biblioteka.krotoszyn.pl 

pn., wt., czw., pt. 10.00-19.00, śr. 13.00-19.00, sob. 9.00-13.00

W cyklu: „Wiara, nauka, sens – kultura europejska wobec spraw ostatecznych”: „Filozofia czym była i jest. Od umiłowania mądrości do ziemi niczyjej” – wykład dr Jadwigi Wiertlewskiej-Bielarz z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, 8.06, godz. 17.30

 

Kuślin

Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Leśna 13, tel. 61 447 30 89, www.bibliotekakuslin.pl

pn.-pt. 11.00-18.00

„Listy do Emilii Sczanieckiej” – konkurs literacki w ramach XII edycji Konkursu o Pióro Wójta Gminy Kuślin oraz obchodów Roku Emilii Sczanieckiej; szczegóły na stronie internetowej biblioteki, prace należy dostarczyć do 15.09.

 

Leszno

Miejska Biblioteka Publiczna im. St. Grochowiaka, ul. B. Chrobrego 3, tel. 65 520 53 55, www.mbpleszno.pl

pn., wt., śr., pt. 9.00-19.00, czw. 9.00-15.30, sob. 9.00-14.00

Spotkania z Grzegorzem Kasdepke, 6.06, godz. 8.00, Szkoła Podstawowa nr 10 w Lesznie; godz. 11.00, Rydzyński Ośrodek Kultury; godz. 17.00, „Galeria Lochy”

„Spotykając się na ścieżkach wolności” – spotkanie z Bartłomiejem Sipińskim w ramach cyklu „Filozofia jest literaturą, literatura jest filozofią”, 7.06, godz. 18.00, „Galeria Lochy”

„Mosty” – otwarcie wystawy obrazów Filipa T.A.K., inaugurującej cykl „Czescy Bracia”, 10.06, godz. 17.00; wystawa czynna do 30.07, „Galeria Recto Verso”, „Galeria Lochy”

Koncert inaugurujący cykl „Biblioteka Jazzu” – wystąpi DR Macki Band, 10.06, godz. 18.00, „Galeria Lochy”

„Portret Wojska Polskiego” – podsumowanie konkursu plastycznego i otwarcie wystawy prac nagrodzonych i wyróżnionych, czynna do 6.06, „Galeria Recto Verso”

„Gdzieś tam…” – wystawa obrazów i rzeźb Mirosława Małeckiego, czynna do 11.06, „Galeria za Regałami”

 

Luboń

Biblioteka Miejska, ul. Żabikowska 42, tel./fax 61 813 09 72, www.biblub.com

pn., śr. 12.00-20.00, wt., czw. 9.00-15.00, pt. 12.00-19.00, sob. 9.00-13.00

Tydzień Kultury, 6-10.06:

Ogólnopolskie czytanie „Jeżycjady” Małgorzaty Musierowicz, 6.06, godz. 13.00;

„Między mną a Tobą” – recital Laury Łącz, 6.06, godz. 18.00; wstęp bezpłatny;

„Piękna i bestia” – spektakl dla dzieci, 7.06, godz. 11.00; wstęp 5,- zł;

Bajkowy koncert z Waltem Disneyem w wykonaniu kwartetu smyczkowego „Collegium Musicum”, 8.06, godz. 17.00;

Spotkanie autorskie dla dzieci z Weroniką Kurosz, 9.06, godz. 10.30;

Kiermasz książek, 10.06, godz. 12.00-19.00

„Szydełkowe Fanaberie” zapraszają do wspólnego tworzenia, 6.06, godz. 18.00

„Wokół wychowania” – dyżur pedagogiczny z Anną Kurelską, pedagogiem Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, 8.06, godz. 18.00

Dni Lubonia, 11-12.06; szczegółowy program na stronie internetowej biblioteki

Spotkanie w klubie szachowym, 6.06, godz. 17.30-19.30

 

Lwówek

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. E. Sczanieckiej 56, tel. 61 441 40 55, www.biblioteka.lwowek.com.pl 

pn., wt., śr., pt. 8.00-18.00, czw. 8.00-15.00

Tydzień Głośnego Czytania „Czytanie to mądra rzecz!”, 31.05-6.06.

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Zmruż oczy” – „American Dream a Wielki Kryzys”, ekranizacja powieści Johna Steinbecka, 7.06, godz. 18.00

„W krainie liliputów” – wystawa fotograficzna Moniki Nowak, czynna do 10.06.

 

Międzychód

Biblioteka Publiczna im. Jana Daniela Janockiego, pl. Kościuszki 9, tel. 95 748 24 37, www.biblioteka-miedzychod.info

pn., wt., czw., pt. 10.00-18.00, śr. 12.00-16.00, sob. 9.00-13.00

Spotkanie dla dzieci i młodzież z Łukaszem Wierzbickim, autorem książki „Drzewo. Mity słowiańskie i inne opowieści”, 9.06.

 

Mosina

Mosińska Biblioteka Publiczna, ul. Dworcowa 4, tel. 61 819 26 86; tel./fax 61 813 23 32, www.bibliotekamosina.pl

pn. 13.00-19.00, wt., śr. 9.00-17.00, czw., pt. 11.00-19.00, sob. 9.00-12.00

Wycieczka Dyskusyjnego Klubu Książki do Wierzenicy – śladami Augusta Cieszkowskiego, naukowca i filozofa, 11.06.

 

Murowana Goślina

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Bonawentury Graszyńskiego, ul. Poznańska 16, tel. 61 892 36 27, www.biblioteka.murowana-goslina.pl

pn. 10.00-19.00, wt. czw. 10-18.00, pt. 08.-14.00

„Zaczytana Murowana” – fotograficzna wystawa pokonkursowa, od 6.06, hol Biblioteki

„Kambodża” – wystawa Krzysztofa Stępnia, czynna w dniach 16.05-30.06, sala sesyjna

 

Nowy Tomyśl

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna, ul. Witosa 8, tel. 61 442 12 70, www.bibliotekant.pl

pn., wt., czw., pt. 9.00-18.00, śr. 11.00-16.00, sob. 10.00-14.00

„I’m watching You/ Obserwuję Cię” – wystawa malarstwa i grafiki Krzysztofa Adamczaka, czynna do 17.06, Galeria na Piętrze

„7 Dekad Biblioteki” – obchody 70-lecia biblioteki w Nowym Tomyślu; szczegółowy program na stronie internetowej biblioteki, 17.03-25.11.

 

Oborniki

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Antoniego Małeckiego, ul. Kopernika 10, tel./fax 61 296 02 65, www.biblioteka.oborniki.pl 

pn.-pt. 9.00-18.00, sob. 13.00

„Machiną przez Chiny” – spotkanie z Łukaszem Wierzbickim, 7.06, godz. 9.00

Biblioteczny Kącik Malucha: „Tajemniczy teatr”, 8.06, godz. 16.30-17.15

 

Okonek

Biblioteka Publiczna im. Czesława Miłosza, ul. Niepodległości 46, tel. 67 266 95 66, www.ockokonek.pl

pn.-pt. 8.00-20.00

Nocne BiblioGRANIE – wieczór gier planszowych, 10.06, godz. 18.00-22.00

 

Opatówek

Gminna Biblioteka Publiczna im. Braci Gillerów, pl. Wolności 18, tel. 62 761 82 09, www.biblioteka.opatowek.pl

pn.-pt. 7.30-19.00, sob. 8.00-13.00

Pierwszy pokaz Opatowskiej Kroniki Filmowej oraz wystawa fotografii obyczajowej Opatówka z lat powojennych, 10.06, godz. 19.00, hol biblioteki; nieobowiązkowym „biletem wstępu” będzie rekwizyt z epoki PRL-u

 

Ostrów Wielkopolski

Biblioteka Publiczna im. St. Rowińskiego, ul. Wolności 2, tel./fax 62 737 47 00, www.biblioteka-ostrow.pl

pn., wt., czw., pt. 8.00-18.00, śr. 9.00-14.00, sob. 9.00-13.00

„175. rocznica urodzin E. Orzeszkowej” – wystawka książek, 6.06, Filia nr 6, Biblioteka Główna, Filia nr 1

 

Ostrzeszów

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Stanisława Czernika, Plac Borek 17, tel. 62 730 33 89, tel./fax 62 730 19 48, www.bp.ostrzeszow.pl

pn., wt., czw., pt. 10.00-17.00, śr. 9.00-15.00

„Legenda o ostrzeszowskiej gęsi” – Ogólnopolski Konkurs Literacki; szczegóły na stronie internetowej biblioteki, termin nadsyłania prac do 12.08.

„Ostrzeszowska gęś w obiektywie” – Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny; szczegóły na stronie internetowej biblioteki, termin nadsyłania prac do 12.08.

Wystawa „Chrzcielnice” wypożyczona z WBPiCAK w Poznaniu, czynna 1.06-1.07.

„Kochamy nasze wnuki” – wystawa fotografii, 1-30.06, hol biblioteki

 

Piła

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Pantaleona Szumana w Pile, ul. Mariana Buczka 14, tel. 67 351 79 03, 67 351 79 04, www.biblioteka.pila.pl

pn.-pt. 8.00-19.00, sob. 8.00-15.00; Oddz. dla Dzieci, pn.-pt. 8.00-18.00, sob. 8.00-15.00

W dniach 6-18.06. wypożyczalnia i czytelnia Biblioteki Głównej będą nieczynne z powodu kontroli księgozbioru

XV Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom „Czytanie uskrzydla” – szczegółowy program na stronie internetowej biblioteki, 31.05-6.06.

Baśniowy Jadwiżyn – zajęcia interaktywne dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat i rodziców, 7.06, godz. 17.00, Filia nr 6, ul. Królowej Jadwigi 17

Galeria Czytelników: wystawa malarstwa czytelników, Filia nr 3, ul. Prusa 16

Poetycka Czwórka – salonik poetycki: Prezentacja twórczości poetyckiej Katarzyny Kordylewicz-Olter, Filia nr 4, al. Powstańców Wlkp. 62

Skarby z mojej komody: Malarstwo olejne Elżbiety Siodły, Filia nr 6, ul. Królowej Jadwigi 17

Trzy kwadranse z książką i kredką – popołudniowe zajęcia literacko-plastyczne dla dzieci z osiedla, 7.06, godz. 16.00, Filia nr 1, ul. Ludowa 11

Karty na stół: turnieje brydżowe dla mieszkańców osiedla, 8.06, godz. 16.00, Filia nr 9, ul. Wenedów 8A

Głośne czytanie na zaczarowanym dywanie – zajęcia interaktywne z książką dla dzieci w wieku 7-10 lat, 8.06, godz. 16.00, Filia nr 8, ul. Andersa 10

Rodzinne popołudnia z Misiem – spotkania z książką dla dzieci w wieku do 6 lat z rodzicami, 8.06, godz. 17.00, Oddział dla Dzieci, ul. Buczka 14

Twórczy Papier – zajęcia literacko-plastyczne dla dzieci z osiedla w wieku 7-10 lat, 9.06, godz. 15.15, Filia nr 7, al. Poznańska 91

Zabawy z Zielonym Wężem – zajęcia literacko-plastyczne dla dzieci do lat 6 i rodziców, 9.06, godz. 17.00, Filia nr 9, ul. Wenedów 8A

 

Pleszew

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Słowackiego 19A, tel./fax 62 742 83 58, www.bppl.pl

pn., czw., pt. 9.00-18.00, wt. 9.00-19.00, śr. nieczynne, sob. 9.00-14.00

Spotkanie z Zofią Stanecką, autorką książek dla dzieci w ramach Akademii Literackiej, 8.06, godz. 9.00

Spotkanie Bibliotecznego Klubu Modelarstwa Papierowego – zajęcia skierowane głównie do uczniów szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych, 11.06, godz. 10.00-13.00

 

Pniewy

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy. Centrum Kultury, ul. Strzelecka 11a, tel./fax 61 291 09 64, www.bibliotekapniewy.pl

pn. 8.00-16.00, wt.-pt. 9.00-17.00

Popołudnie z grami planszowymi, 7.06, godz. 17.00

 

Poznań

Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury, ul. Prusa 3, tel. 61 66 40 850, www.wbp.poznan.pl

pn., śr., pt. 9.00-16.00, wt., czw. 10.00-18.00

„W świecie reportażu” – spotkanie autorskie z Iloną Wiśniewską. Premiera reportażu „Hen. Na północy Norwegii”, 8.06, godz. 18.00, Dylemat Cafe-Club, ul. Mickiewicza 27

Międzynarodowe Biennale Fotografii Artystycznej „Dziecko 2016” – wystawa pokonkursowa czynna do 30.06.

 

Puszczykowo

Biblioteka Miejska im. Małgorzaty Musierowicz – Centrum Animacji Kultury, Rynek 15, tel./fax 61 819 46 49, www.biblioteka.iq.pl

pn., pt. 7.00-15.00, wt.-czw. 10.00-18.00, sob. 9.00-13.00

Spotkanie z cyklu „Podróże filmowe z Fiedlerami” – projekcja filmu biograficznego z 1975 r. o Arkadym Fiedlerze, 10.06, godz. 17.00

 

Swarzędz

Biblioteka Publiczna, os. Czwartaków 1, tel./fax 61 818 63 14, www.biblioteka.swarzedz.pl

pn. 11.00-20.00, wt.-czw. 11.00-18.00, pt. 8.00-16.00

„Kolor” – wernisaż wystawy malarstwa Marty A. Bielawskiej, 6.06, godz. 18.00, galeria Wielokropek; wystawa czynna do 30.06.

 

Szamotuły

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Edmunda Calliera, Rynek 10, tel./fax 61 292 13 61, tel. 61 292 11 43, www.biblioteka-szamotuly.pl

pn., śr.,pt. 9.00-17.00, wt., czw. 9.00-15.00

Galeria Jednego Dzieła: „Dusznicki pejzaż” Romualda Sobkowiaka, do 10.06. na sztaludze w Wypożyczalni dla Dorosłych

 

Śrem

Biblioteka Publiczna im. Heliodora Święcickiego, ul. Grunwaldzka 10, tel. 61 283 54 67, www.bib lioteka.srem.pl

pn., wt., czw., pt. 9.00-18.00, śr. 11.00-15.00, sob. (druga i trzecia) 9.00-13.00

Bajki śpiewające – zajęcia ruchowe dla dzieci w wieku 2-4 lat, 6.06, godz. 11.00; 8.06, godz. 16.30, mediateka/sala audio

Literackie Poranki Malucha – dla dzieci od 1 do 3 lat, 7.06, godz. 11.00, wypożyczalnia dla dzieci

„Nie starzeje się ten, kto umie się cieszyć życiem” – spotkanie z Jolantą Szwalbe, 7.06, godz. 18.15, sala audio

Relaksowo-rozrywkowo – zajęcia edukacyjno-biblioteczne dla dzieci szkolnych, 7.06, godz. 15.00, Filia Przy Moście

Czytamy przedszkolakom – głośne czytanie dla dzieci, 8.06, godz. 9.15; 8.06, godz. 10.15; 9.06, godz. 9.15; 10.06, godz. 10.00, wypożyczalnia dla dzieci

Światowy Dzień Oceanów – zajęcia plastyczno-techniczne dla dzieci, 8.06, godz. 14.00, Filia Pysząca

Kurs komputerowy dla dorosłych (zajęcia odpłatne), 9.06, godz. 16.00-18.00

„ZOO w pociągu” – zajęcia plastyczne dla dzieci, 9.06, godz. 14.00, Filia Niesłabin – OP Zbrudzewo

Zabawy i gry planszowe – zajęcia dla dzieci, 9.06, godz. 15.00, Filia Błociszewo

„Wesołe przygody Franklina” – zajęcia plastyczne dla dzieci, 10.06, godz. 12.00, Filia Wyrzeka – OP Wyrzeka

„Być albo nie być” – etiuda teatralna w wykonaniu dzieci, przedstawienie dla dzieci, 10.06, godz. 16.00, sala animacji

„Robale małe i duże” – spotkanie dla dzieci, prowadzi Piotr Witoń (zajęcia odpłatne), 10.06, godz. 17.00, sala animacji

Poranek filmowy dla dzieci, 11.06,godz. 10.00, mediateka

„Czerwony Kapturek szuka księcia” – występ dzieci na Festynie Rodzinnym, zorganizowanym przez Radę Rodziców SP w Krzyżanowie, 11.06, godz. 16.00, Filia Błociszewo – SP Krzyżanowo

„Gra(MY) dla MIASTA” – flash mob, 11.06, godz. 17.00, Park Powstańców Wielkopolskich w Śremie

„Żołnierze wyklęci” – wystawa wizerunków i biogramów zapomnianych bohaterów „wyklętych” zrealizowana na podstawie wydanego przez IPN kalendarza 2016

 

Trzcianka

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Kazimiery Iłłakowiczówny, ul. Sikorskiego 22, tel./fax 67 216 33 59, www.biblioteka-trzcianka.pl

pn.-pt. 8.00-19.00, sob. 8.00-15.00

„Opowieści Starego Kredensu” – spektakl teatralny w wykonaniu Teatru pod Orzełkiem, 7.06, godz. 10.30, Plac pod Platanem

Wieczór poezji Jana Ubowskiego, w wykonaniu Zespołu Teatralnego Lotka z Młodzieżowego Domu Kultury, 9.06, godz. 17.00

„Autyzm – wiem więcej” – konferencja, z udziałem Rafała Rudzika, terapeuty i pedagoga specjalnego, 10.06, godz. 16.00

„W to mi graj!” – gry planszowe w Bibliotece, 8.06, godz. 16.00-17.30

XBOX Play, 11.06, godz. 11.00-13.00

 

Trzcinica

Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Jana Pawła II 47a, tel. 62 781 50 10, www.biblioteka.trzcinica.com.pl

pn.-pt. 8.00-17.00

Wystawa pokonkursowa „Najładniejsza zakładka do książki”, 3-30.06.

 

Turek

Miejska Biblioteka Publiczna im. Włodzimierza Pietrzaka, ul. Dworcowa 5, tel./fax 63 289 21 26, 63 278 51 34, www.biblioteka.turek.net.pl

pn.-pt. 9.00-18.00, sob. 9.00-13.00

Warsztaty rękodzieła dla uczestników Programu 50+, 9.06, godz. 16.00

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki – dyskusja nad książką „Wszechświat kontra Alex Woods” Gavina Extence’a, 10.06, godz. 12.00

 

Wolsztyn

Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Gajewskich, tel. 68 347 26 30, www.bibliotekawolsztyn.pl

pn., wt., śr., pt. godz. 9.00-19.00, czw. 9.00-17.00, sob. 9.00-14.00

Podsumowanie Powiatowego Konkursu Ortograficznego „Dyktando 2016”, 6.06, godz. 13.00

„Magiczny świat bajek” – cykl zajęć edukacyjnych dla dzieci w wieku 5-7 lat, 8.06, godz. 16.30-18.00

Finał Konkursu Pięknego Czytania dla filii biblioteki – Biblioteki Publiczno-Szkolnej w Świętnie, 9.06, godz. 9.00

Spotkanie z gen. Janem Podhorskim pseudonim Zygzak, żołnierzem niezłomnym, 9.06, godz. 17.00

Cykl zajęć z biblioterapii, 8.06, godz. 8.00-9.00, Szkoła Specjalna nr 4; 9.06, godz. 8.00-9.00, DPS Wolsztyn

 

Wronki

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Szkolna 2, tel. 67 254 06 17, www.wokwronki.pl

pn., śr., czw., pt. 8.00-18.00, wt. 8.00-15.00

„Rakiety kosmiczne” – zajęcia plastyczne, 8.06, godz. 16.00-17.00, Biblioteka Nowa Wieś

„Lody dla ochłody” – zajęcia kulinarne, 9.06, godz. 16.00, Biblioteka Chojno; współorganizacja z Kołem Gospodyń Wiejskich

 

Września

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Dzieci Wrzesińskich 13, tel. 61 436 25 96, www.biblioteka.wrzesnia.pl

pn. 10.00-18.00, wt.-pt. 8.00-18.00, pierwsza sob. m-ca 9.00-13.00

Promocja książki Marka Torzewskiego „Ziemia Wrzesińska w Polsce Odrodzonej. Czasy i ludzie”, 6.06, godz. 18.00

 

Zduny

Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta, ul. Sienkiewicza 9, tel./fax 62 721 51 72, www.bibliotekazduny.pl

pn.-pt. 10.00-18.00, sob. 9.00-12.00

Kółko plastyczne, 7.06, godz. 16.00

Angielski dla Dorosłych w Bibliotece – grupa podstawowa, 9.06, godz. 17.00-18.00

 

Złotów

Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida, ul. Grochowskiego 17, tel./fax 67 263 20 00, www.biblioteka-zlotow.pl 

pn.-pt. 8.00-18.00, sob. 8.00-13.00

Podsumowanie XIII Powiatowego Konkursu Literackiego „Przygoda z lekturą” pt. „Cecylka Knedelek”. Gościem szczególnym będzie Joanna Krzyżanek, pomysłodawczyni Cecylki i autorka książek o tej bohaterce, 9.06; współpraca z WBPiCAK w Poznaniu

Kiermasz książek i płyt winylowych – podczas finału Kilometrów Dobra z Fundacją „Złotowianka”, 5.06.

„Pogodny limeryk z Krajny” – konkurs poetycki z okazji Euro Eco Festiwalu dla młodzieży i dorosłych; szczegóły na stronie internetowej biblioteki, prace należy dostarczyć do 10.06.

„KOMIKS z Krajny” – konkurs plastyczno-literacki z okazji Euro Eco Festiwalu dla osób powyżej 12 roku życia; szczegóły na stronie internetowej biblioteki, prace należy dostarczyć do 10.06.

Wyniki wyszukiwania ({[{total}]})

brak wyników wyszukiwania

Newsletter

Zapisano adres do bazy.

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera.