Wykorzystujemy pliki cookies do zapamiętania ustawień i preferencji użytkownika. Więcej informacji znajdziesz w Polityce cookies. Jeśli się nie zgadzasz, możesz w swojej przeglądarce wyłączyć zgodę na ich przechowywanie.

{[{category.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej organizatorów

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
{[{category.name}]}
{[{tag.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej wydarzeń powiat{[{region.name}]}

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
Data
{[{month.name}]}
{[{day.name}]} {[{day.day}]}
« wcześniejsze daty dalsze daty »
{[{category.name}]} {[{tag.name}]} {[{place.name}]} {[{date.date_from}]} - {[{date.date_to}]} wyczyść

Kalendarium wydarzeń 04-10/04/2016

Czempiń

Biblioteka Publiczna w Czempiniu im. Czesława Przygodzkiego, ul. Parkowa 2, tel. 65 282 61 03, www.biblioteka.czempin.pl

pn.-pt. 9.00-19.00

„Czytaj dużo będziesz wielki” – konkurs czytelniczy dla dzieci i młodzieży, regulamin na stronie internetowej biblioteki, do 22.12.

 

Czerwonak

Gminna Biblioteka Publiczna, os. 40-lecia PRL 7a, tel./fax 61 812 07 01, www.biblioteka.czerwonak.pl

pn., czw. 12.00-19.00, wt. 11.00-18.00, śr. 9.00-16.00, pt. 8.00-15.00, ost. sob. m-ca 8.00-14.00

„Genealogia – archiwum rodzinne” – bezpłatne szkolenie na platformie e-learningowej, 4-8.04, biblioteka w Owińskach, ul. Poprzeczna 12a

 

Dopiewo

Gminna Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury, ul. Konarzewska 12, tel./fax 61 814 82 23, www.bibldop.pl

pn., wt., czw. 10.00-18.00, śr., pt. 8.00-15.00

„Czy tu, czy tam, CZYTAM” – konkurs fotograficzny, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; przyjmowanie prac do 30.04.

Występ Grupy Teatralnej Baj w Szamotułach, 4.04, godz. 18.00

XVI Gminny Konkurs Recytatorski „Idzie Wiosna”, 6.04, godz. 9.00, sala biblioteczna OSP Dopiewo, ul. Szkolna 21

 

Duszniki

Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury, ul. Jana Pawła II 8, tel./fax 61 291 94 16, www.bpicak.pl

pn. 8.00-16.00, wt., śr. 8.00-17.00, czw. 8.00-15.00, pt. 11.00-18.00

Wiosenne gry i zabawy w bibliotece, 5.04, godz. 15.30

 

Gniezno

Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna, ul. Staszica 12a, tel. 61 426 32 61, www.biblioteka.gniezno.pl

Biblioteka Główna, ul. Mieszka I 16, pn.-pt.10.00-18.00, sob. 8.00-15.00; Wypożyczalnia dla Dzieci, ul. Mieszka I 15 pn., śr., pt. 10.00-18.00, wt., czw.10.00-15.00, sob.10.00-14.00

„Złóż życzenia Polsce z okazji 1050 rocznicy chrztu ” – konkurs plastyczny dla dzieci na kartkę z życzeniami, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 20.05. do Przedszkola nr 17 os. Piastowskie 18 lub do Filii nr 2 gnieźnieńskiej książnicy, ul. Staszica 12a

Program edukacyjny „O Mieszku I, co chrzest przyjął”: „Jak to ze chrztem Polski było” – spotkania dla przedszkoli; „Ależ książę, co z bogami?” – warsztaty dla szkół podstawowych; „I ty możesz zostać kronikarzem” – warsztaty dla gimnazjów, 10.03-31.05

 

Gostyń

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Wrocławska 257, tel. 65 572 09 52, fax 65 575 12 99, www.biblioteka.gostyn.pl

wt., śr. 11.00-18.00, czw. 9.00-18.00, pt. 8.00-18.00, sob. 9.00-14.00, pn. nieczynne

Spotkanie autorskie z Agnieszką Frączek, autorką literatury dla dzieci, 5.04, godz. 9.30, sala odczytowa biblioteki

„O zasadzie jasnej prostoty w komunikacji” – wykład językoznawcy dr. hab. Jarosława Liberka, 7.04, godz. 17.00

„Jubileusz Chrztu Polski” – konkurs ankietowy dla dzieci i młodzieży, 15.03-30.04; szczegóły na stronie internetowej biblioteki

 

Granowo

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Stawowa – Pałac, tel. 61 447 21 89, bibliotekagranowo@wp.pl

Spotkanie z Romanem Pankiewiczem, autorem książki „Niemcy moja mała ojczyzna, drugi żywioł”, 4.04, godz. 10.45

 

Grodzisk Wielkopolski

Powiatowa i Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Kolejowa 12, tel. 61 444 52 35, www.biblioteka.gro.pl

pn., wt., czw., pt. 9.00-18.00, śr. 11.00-15.00, sob. 9.00-13.00

„Geometria miasta” – wernisaż wystawy fotografii Władysławy Cebuli, mieszkanki Grodziska Wielkopolskiego, 5.04, godz. 17.00, Galeria Biblioteki, ul. Kolejowa 12

 

Jarocin

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Park 3, tel./fax 62 747 23 46, www.bibliotekajarocin.pl

pn., wt., czw., pt. 8.00-18.00, śr. 11.00-18.00, sob. 9.00-13.00

Spotkanie autorskie z Krzysztofem Miklasem i promocja książki „Przewrotność losu”, 4.04, godz. 17.30, sala kominkowa w Pałacu Radolińskich; współpraca z Jarocińskim Uniwersytetem Trzeciego Wieku

„Babskie cumpry” – temat przewodni tegorocznej zabawy to „Królowe i Księżniczki”, 9.04, godz. 18.00, filia w Cielczy; wpisowe 10 zł. Zapisy, przyjmowanie wpisowego i szczegółowe informacje w Filii w Cielczy, tel. 62 749 35 34

 

Kalisz

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka, ul. Legionów 66, tel. 62 753 02 63, www.mbp.info.kalisz.pl

pn., wt., czw. 10.00-18.00, śr., pt. 8.00-15.00

„Ginsberg – życie to przejście od drzwi do drzwi” – czytanie tekstów literackich Irwina Allena Ginsberga z okazji 19. rocznicy śmierci poety, 5.04, godz. 17.00, Filia nr 7, ul. Tuwima 10; współorganizacja: Stowarzyszenie Promocji Sztuki „Łyżka Mleka”

„Świat dinozaurów” – konkurs plastyczny skierowany do przedszkolaków od lat 4 i uczniów klas I-III, szczegóły na stronie internetowej biblioteki, prace należy składać do 29.04, Filia nr 9 Oddział Dziecięcy, ul. Serbinowska 1A

„Dinozaury i świat prehistorii” – wystawa, 4.04-27.05, Filia nr 9 Oddział Dziecięcy, ul. Serbinowska 1A

„Kronikarze piszą... Chrzest Polski” – wystawa, 4.04-31.05, Biblioteka Główna, ul. Legionów 66

„W zaczarowanym świecie baśni” – wystawa dla dzieci, 4.04- 9.05, Filia nr 5 i Oddział Dziecięcy, ul. Złota 26-28

„Ozdoby wielkanocne” – wystawa prac uczniów Szkoły Przysposabiającej do Pracy Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1, czynna do 29.04, Filia nr 1, ul. Górnośląska 29

„2 kwietnia – Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci” – wystawa książek, 1-29.04, Filia nr 1 Oddział Dziecięcy, ul. Górnośląska 29

„Powitanie wiosny” – wystawa prac plastycznych, 1-29.04, Filia nr 1 Oddział Dziecięcy, ul. Górnośląska 29

„Szukałem was, teraz przyszliście do mnie...” – 11. rocznica śmierci Jana Pawła II, 1-29.04, Filia nr 3, ul. Krótka 3

Wystawa inspirowana lekturą „Poczwarka” Doroty Terakowskiej, przygotowana przez

uczniów Gimnazjum nr 2 (z cyklu „Lektura nie musi być nudna”), 4.04-30.06, Filia nr 1, ul. Górnośląska 29

Komiks to miks! (słowa i obrazu) – wystawa, 6.04-20.05, Filia nr 9, ul. Serbinowska 1A

 

Kłecko

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Kłecko, ul. Gnieźnieńska 8, tel./fax 61 427 01 40, www.klecko.pl

pn., śr., pt. 10.00-16.00, wt., czw. 13.00-19.00, sob. (I/III) 9.00-13.00

Warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży w wieku 7-16 lat, połączone z zajęciami z cyklu „Poznawanie swojej biblioteki od A-Z”, do 10.05, godz. 16.00-18.00

 

Koło

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Kolejowa 19, tel./fax 63 217 80 03, www.biblioteka-kolo.pl

pn., wt., śr., pt. 10.30-18.00, czw. 10.30-15.00, sob. 9.00-14.00

„Morskie opowieści” – konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży, szczegóły na stronie internetowej biblioteki, prace należy dostarczyć do 8.04.

„7 dni” – konkurs plastyczny: wykonanie plakatu przeciwko przemocy, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; prace należy dostarczyć do 29.04, Filia dla Dzieci

 

Kościan

Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Wrocławska 28, tel. 65 512 00 40, www.koscian.pl

pn., śr., pt. 10.00-18.00, dział dziecięcy 9.00-17.00, czw. 9.00-17.00, sob. (wypożyczalnia) 9.30-15.00

„Jak spokój po burzy” – wieczór autorski Ryszarda Biberstajna, 8.04, godz. 18.00

 

Leszno

Miejska Biblioteka Publiczna im. St. Grochowiaka, ul. B. Chrobrego 3, tel. 65 520 53 55, www.mbpleszno.pl

pn., wt., śr., pt. 9.00-19.00, czw. 9.00-15.30, sob. 9.00-14.00

O twórczości Stanisława Lema w ramach cyklu „Tydzień z książką”, 4-8.04.

Spotkanie Klubu RaraMuri, 4.04, godz.16.00-18.45, „Galeria Lochy”

„Spotkanie z Turcją” – gościem będzie wolontariusz z Turcji, 6.04, godz.17.30, „Galeria Lochy”; współorganizacja z Fundacją Centrum Aktywności Twórczej i MBP

Spotkania dla uczniów szkół podstawowych z Ewą Rosolską (Zespół Szkół w Lasocicach), 7.04, godz. 9.00 i 10.00, „Galeria Lochy”

Koncert zespołu Bez Ram, 8.04, godz. 18.00, „Galeria Lochy”

„Dokąd zmierza świat” – spotkanie współorganizowane przez Świecki Ruch Misyjny „Epifania” i MBP, 9.04, godz. 17.00, „Galeria Lochy”

„Impulsem malowane” – wystawa prac Elżbiety Borowiak, „Galeria Lochy” i „Galeria Recto Verso”; czynna do 7.04.

XIII Konkurs o Nagrodę Liścia Miłorzębu – dla wydawcy za najlepszą publikację o regionie, szczegóły na stronie internetowej biblioteki

 

Luboń

Biblioteka Miejska, ul. Żabikowska 42, tel./fax 61 813 09 72, www.biblub.com

pn., śr. 12.00-20.00, wt., czw. 9.00-15.00, pt. 12.00-19.00, sob. 9.00-13.00

„Śpiewać każdy może”, 6.04, godz. 18.00

 

Łubowo

Biblioteka Publiczna Gminy, Łubowo 13f, tel. 61 427 59 34, www.lubowo.pl

pn., pt. 9.00-19.00, wt., czw. 9.00-15.00, śr. 9.00-17.00, pierwsza i ostatnia sob. m-ca 9.00-13.00

Turniej Poetycki „O Koronę Wierzbową” – dla młodzieży szkolnej w wieku 12-19 lat, regulamin na stronie internetowej biblioteki, prace należy przesyłać do 1.05.

 

Murowana Goślina

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Bonawentury Graszyńskiego, ul. Poznańska 16, tel. 61 892 36 27, www.biblioteka.murowana-goslina.pl

pn. 10.00-19.00, wt. czw. 10-18.00, pt. 08.-14.00

„Ostrów Lednicki – miejsce chrztu księcia Mieszka I” – wystawa czasowa; czynna do 29.04. Współorganizacja: Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy

 

Nowy Tomyśl

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna, ul. Witosa 8, tel. 61 442 12 70, www.bibliotekant.pl

pn., wt., czw., pt. 9.00-18.00, śr. 11.00-16.00, sob. 10.00-14.00

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki: dyskusja o książce Izabeli Sowy „Powrót”, 5.04, godz. 18.00

„Skarby groty Lascaux” – otwarcie wystawy tkaniny artystycznej Marii Gostylla-Pachuckiej, 5.04, godz. 18.00, Galeria na Piętrze

„Moc zaklęć z Harrym Potterem” – wieczór pełen czarodziejskich zabaw, zadań i zagadek, z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci, 8.04, godz. 17.00-20.00; współorganizacja z Wydawnictwem Media Rodzina

„7 Dekad Biblioteki” – obchody 70-lecia biblioteki w Nowym Tomyślu; szczegółowy program na stronie internetowej biblioteki, 17.03-25.11.

 

Oborniki

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Antoniego Małeckiego, ul. Kopernika 10, tel./fax 61 296 02 65, www.biblioteka.oborniki.pl

pn.-pt. 9.00-18.00, sob. 13.00

Warsztaty z Mądrą Sową – Światowy Dzień Książki dla Dzieci i Młodzieży, 4.04, godz. 15.30-17.30

 

Opalenica

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, os. Centrum 11, tel. 61 447 74 30, www.bibliotekaopalenica.pl 

pn.-śr., pt. 10.00-18.00, czw. 8.00-15.00, sob. 9.00-13.00

Spotkanie z Maciejem Cybulskim, dyrektorem Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej – w ramach Roku Sienkiewiczowskiego, 4.04, godz. 11.30, czytlnia biblioteki

„Jak stworzyć czarny charakter, czyli Matthew McConaughey, jakiego nie znacie” – wieczór kryminalny w cyklu Biblioteczne Spotkania Filmowe: KINO ŁĄCZY, 8.04, godz. 19.00

 

Piła

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Pantaleona Szumana w Pile, ul. Mariana Buczka 14, tel. 67 351 79 03, 67 351 79 04, www.biblioteka.pila.pl

pn.-pt. 8.00-19.00, sob. 8.00-15.00; Oddz. dla Dzieci, pon.-pt. 8.00-18.00, sob. 8.00-15.00

Poetycka Czwórka – salonik poetycki: „Lustro życia” – prezentacja twórczości poetyckiej Pauli Muszyńskiej, Filia nr 4, al. Powstańców Wlkp. 62

Skarby z mojej komody: Wystawa malarstwa olejnego Elżbiety Bendowskiej, Filia nr 6, ul. Królowej Jadwigi 17

Baśniowy Jadwiżyn – zajęcia interaktywne dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat i rodziców, 5.04, godz. 17.00, Filia nr 6, ul. Królowej Jadwigi 17

Karty na stół: Turnieje brydżowe dla mieszkańców osiedla, 6.04, godz. 16.00, Filia nr 9, ul. Wenedów 8A

Głośne czytanie na zaczarowanym dywanie – zajęcia interaktywne z książką dla dzieci w wieku 7-10 lat, 6.04, godz. 16.00, Filia nr 8, ul. Andersa 10

Rodzinne popołudnia z Misiem – spotkania z książką i jej twórcami dla dzieci w wieku do 6 lat z rodzicami, 6.04, godz. 17.00, Oddział dla Dzieci, ul. Buczka 14

Twórczy Papier –zajęcia literacko-plastyczne dla dzieci z osiedla w wieku 7-10 lat, 7.04, godz. 15.15, Filia nr 7, al. Poznańska 91

Zabawy z Zielonym Wężem – zajęcia literacko-plastyczne dla dzieci do lat 6 i rodziców, 7.04, godz. 17.00, Filia nr 9, ul. Wenedów 8A

Wystawa malarstwa Alfredy Stawskiej, Filia nr 4, al. Powstańców Wlkp. 62

Czytam, bo lubię – wspólne czytanie i zajęcia plastyczne dla dzieci i młodzieży w wieku 11-15 lat, 5.04, godz. 16.00, Filia nr 9, ul. Wenedów 8A

Trzy kwadranse z książką i kredką – popołudniowe zajęcia literacko-plastyczne dla dzieci z osiedla, 5.04, godz. 16.00, Filia nr 1, ul. Ludowa 11

Kolorowe podwieczorki – spotkanie z książką i wyobraźnią dla najmłodszych dzieci (do lat 5) oraz mamy i taty, 7.04, godz. 17.30, Filia nr 3, ul. Prusa 16

 

Poznań

Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury, ul. Prusa 3, tel. 61 66 40 850, www.wbp.poznan.pl

pn., śr., pt. 9.00-16.00, wt., czw. 10.00-18.00

39 spotkanie z Seryjnymi Poetami – gośćmi będą: Małgorzata Lebda i Adam Wiedemann, prowadzenie: Piotr Śliwiński, 5.04, godz. 18.00, wstęp wolny, Scena Nowa CK Zamek, ul. św. Marcin 80/82; współorganizacja z Centrum Kultury Zamek

Wojewódzki Przegląd Wielkopolskich Wystaw Fotograficznych 2015 roku: „Niewidzialne” Marcina Pawlika z Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury, 17.03-5.04; „Portret” – pokonkursowa z Trzcianeckiego Domu Kultury, od 7.04, galeria WBPiCAK

„Pojedziemy na łów, na łów, na łowy” – impreza krajoznawcza na trasie: Poznań - Lubasz – Goraj – Trzcianka – Poznań, 9.04, godz. 8.30. Bilety w cenie 45,- zł

Wielkopolskie Porównania Filmowe – Warsztat 2016, 9.04, godz. 10.00, Scena Nowa CK Zamek, ul. św. Marcin 80/82; współorganizacja z Centrum Kultury Zamek

 

Powidz

Biblioteka Publiczna Gminy, ul. Park Powstańców Wlkp. 25, tel. 63 277 63 52, www.powidz.naszabiblioteka.com

pn., śr., pt. 11.00-19.00, wt., czw. 7.30-15.30

„Niemcy – moja mała ojczyzna – drugi żywioł” – spotkanie z Romanem Pankiewiczem, 6.04, godz. 12.00

 

Puszczykowo

Biblioteka Miejska im. Małgorzaty Musierowicz - Centrum Animacji Kultury, Rynek 15, tel./fax 61 819 46 49, www.biblioteka.iq.pl

pn., pt. 7.00-15.00, wt.-czw. 10.00-18.00, sob. 9.00-13.00

Podróże filmowe z Fiedlerami: projekcja filmu „Tajemnicza Wyspa Wielkanocna”, 8.04, godz. 17.00

 

Suchy Las

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Suchym Lesie, ul. Szkolna 16, tel. 61 250 04 00, www.osrodekkultury.pl/biblioteka

pn.-pt. 9.00–18.00, ostatnia sob. m-ca 9.00–13.00

Koncert zespołu „Czesław Śpiewa” w składzie: Czesław Mozil – śpiew, akordeon, piano, Karen Duelund Guastavino – śpiew, saksofon, klarnet, Martin Bennebo Pedersen – śpiew, akordeon, piano, Troels Drasbeck –  perkusja i instrumenty perkusyjne, 9.04, godz. 18.00, sala widowiskowa CKiBP, ul. Szkolna 16. Bilety w cenie: 50/40 zł (N/U) dostępne w Sekretariacie CKiBP

Baśnie z całego świata – Głośne Czytanie Bajek wraz z bajarzem Łukaszem Bernadym, 10.04, godz. 11.00

Konkurs Recytatorski „Wiosenne Przebudzenie”, szczegóły na stronie internetowej biblioteki, 7.04, godz. 11.00, sala widowiskowa CKiBP, ul. Szkolna 16

„Uchwycić moment...” – wystawa fotografii Małgorzaty Świtońskiej, czynna do 3.05.

 

Szamotuły

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Szamotuły im. Edmunda Calliera, Rynek 10, tel./fax 61 292 13 61, www.biblioteka-szamotuly.pl

pn.-pt. 9.00-18.00, sob. 9.00-13.00

„Jakkolwiek domino” – wystawa prac członków i sympatyków Grupy Jakkolwiek, czynna do 29.04.

 

Śrem

Biblioteka Publiczna im. Heliodora Święcickiego, ul. Grunwaldzka 10, tel. 61 283 54 67, www.bib lioteka.srem.pl

pn., wt., czw., pt. 9.00-18.00, śr. 11.00-15.00, sob. (druga i trzecia) 9.00-13.00

Bajki śpiewające – zajęcia ruchowe dla dzieci w wieku 2-4 lat, 4.04, godz. 11.00, mediateka/sala audio

Książki moim przyjacielem – zajęcia dla dzieci, 4.04, godz. 12.30, Filia Błociszewo – SP Krzyżanowo

Moje hobby – spotkanie, 4.04, godz. 17.00, salonik prasowy

Spotkanie z Agnieszką Frączek, autorką książek dla dzieci, 5.04, godz. 12.00

Wiosenne czytanki i kolorowanki – zajęcia dla dzieci z Przedszkola Słoneczna Szóstka, 5.04, godz. 10.15, Filia Pysząca

Literackie Poranki Malucha – dla dzieci od 1 do 3 lat, 5.04, godz. 11.00, wypożyczalnia dla dzieci

Relaksowo-rozrywkowo – zajęcia edukacyjno-biblioteczne dla dzieci szkolnych, 5.04, godz. 15.00, Filia Przy Moście

Kolorowe motylki – zajęcia plastyczne dla dzieci, 5.04, godz. 15.00; 7.04, godz. 10.00, Filia Błociszewo

Spotkanie przy gramofonie z piosenkami Anny Jantar, 5.04, godz. 17.00, salonik prasowy

Czytamy przedszkolakom – głośne czytanie dla dzieci z przedszkola, 6.04, godz. 9.15; 7.04, godz. 10.00, wypożyczalnia dla dzieci

BOOK Szpan – rozmowy o książkach, spotkanie młodzieży, 6.04, godz. 16.30, wypożyczalnia dla młodzieży

EKO-PAKA – ekologiczne warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci, 6.04, godz. 17.00, wypożyczalnia dla dzieci

Warsztaty teatralne dla dzieci (zajęcia odpłatne), 7.04, godz. 15.30, sala animacji

Klub Łowców Przygód: „Finlandia – kraina reniferów” – spotka nie z Martyną Haberland, 8.04, godz. 13.00, sala audiowizualna

„Joga dla wszystkich” – spotkanie autorskie z Joanną Jakubik-Hajdukiewicz, socjologiem, poetką, autorką książek o jodze, instruktorką jogi, 8.04, godz. 17.00, sala audiowizualna

Kurs robotyki – zajęcia manualne (odpłatne), 8.04, godz. 17.00, sala animacji/planszoteka

Spotkanie miłośników gier planszowych, 9.04, godz. 9.00-13.00, planszoteka

Let’s talk – porozmawiajmy po angielsku, dla młodzieży, 6.04, godz. 18.00, mediateka

Kurs komputerowy dla dorosłych (zajęcia odpłatne), 7.04, godz. 16.00-18.00

„Żołnierze wyklęci” – wystawa wizerunków i biogramów zapomnianych bohaterów „wyklętych” zrealizowana na podstawie wydanego przez IPN kalendarza 2016

„Kwiaty polskie” – wystawa prac Anny Radajewskiej, czynna do 25.04.

Przygody Kubusia Puchatka – powiatowy konkurs plastyczny dla dzieci przedszkolnych oraz uczniów szkół podstawowych, prace przyjmujemy do 14.05.

 

Trzcianka

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Kazimiery Iłłakowiczówny, ul. Sikorskiego 22, tel./fax 67 216 33 59, www.biblioteka-trzcianka.pl

pn.-pt. 8.00-19.00, sob. 8.00-15.00

„W świecie baśni, bajki i legendy”, 4-7.04, godz. 10.00

„W to mi graj!” – gry planszowe w Bibliotece, 6.04, godz. 16.00-17.30

Junior English – język angielski dla maluchów, 4.04, godz. 10.00

Misiolandia – cykl spotkań dla dzieci w wieku 3-5lat, 4.04, godz. 10.30

Mamoteka – miejsce spotkań rodziców, 8.04, godz. 10.00

XBOX Play, 9.04, godz. 11.00

„Poezja Kazimiery Iłłakowiczówny” – Powiatowy Konkurs Recytatorski, szczegóły na stronie internetowej biblioteki; 7.04, godz. 10.00 – klasy I-III szkoły podstawowej

 

Turek

Miejska Biblioteka Publiczna im. Włodzimierza Pietrzaka, ul. Dworcowa 5, tel. 63 278 51 34, www.biblioteka.turek.pl

pn.-pt. 9.00-18.00, sob. 9.00-13.00

Spotkanie z okazji Międzynarodowego Dnia Książki Dziecięcej, m.in. z bohaterami szwedzkiej pisarki Astrid Lindgren, 4.04, godz. 17.00

„Dieta dla dojrzałych” – spotkanie z dietetykiem dla uczestników Programu 50+ w ramach cyklu Zdrowy Senior, 5.04, godz. 17.00, sala konferencyjna

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki – dyskusja o książce „Ostatnia Wieczerza” Pawła Huellego, 8.04, godz. 12.00

Konkurs Literacki na napisanie LEGENDY O TURZE, szczegóły na stronie internetowej biblioteki, prace należy nadsyłać do 29.04.

II Konkurs Fotograficzny pod hasłem: „Literackie podróże” – dla uczniów gimnazjum i szkół średnich z Turku oraz powiatu, szczegóły na stronie internetowej biblioteki, prace należy nadsyłać do 22.04.

 

Powiatowa Biblioteka Publiczna, ul. Tadeusza Kościuszki 6, www.bibliotekapowiatowa.turek.pl

pn., śr., czw., pt. 9.00-15.00, wt. nieczynna

W cyklu „Wielcy Zapomniani”: warsztaty literackie na podstawie książki "Słoń Birara" Ferdynanda Antoniego Ossendowskiego, prowadzić będzie Krystyna Adamczak, 7.04.

 

Wolsztyn

Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Gajewskich, tel. 68 347 26 30, www.bibliotekawolsztyn.pl

pn., wt., śr., pt. godz. 9.00-19.00, czw. 9.00-17.00, sob. 9.00-14.00

Cykl zajęć z biblioterapii dla dorosłych, 4.04, godz. 10.00

„Magiczny świat bajek” – cykl zajęć edukacyjnych dla dzieci w wieku 5-7 lat, 6.04, godz. 16.30-18.00

Cykl zajęć z biblioterapii, 6.04, godz. 8.00-9.00, Szkoła Specjalna nr 4; 7.04, godz. 8.00-9.00, DPS Wolsztyn

„Podajmy sobie ręce” – cykl zajęć dla dzieci niepełnosprawnych, 8.04, godz. 8.00-9.30

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki: dyskusja o książce „Dolina radości” Stefana Chwina, 6.04, godz. 16.00

Wystawa „1050. Rocznica Chrztu Polski” – czynna do 30.04.

Wystawa „Na tropach smoka wawelskiego” – promująca książkę Marka Sikorskiego „Na tropach smoka wawelskiego”, Oddział dla Dzieci

 

Zbąszyń

Biblioteka Publiczna, ul. 17 Stycznia 59, tel. 693 29 10 55, www.biblioteka.zbaszyn.pl

pn., wt., czw., pt. 9.00-19.00, śr. 11.00-16.00, sob. 9.00-13.00

Spotkanie dotyczące utworzenia Stowarzyszenia upamiętniającego kolej w Zbąszyniu, 5.04, godz. 18.00

Spotkanie dla miłośników zwierząt – gościem będzie Maciej Kasper, lekarz weterynarii, 7.04, godz. 18.00

 

Złotów

Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida, ul. Grochowskiego 17, tel./fax 67 263 20 00, www.biblioteka-zlotow.pl

pn.-pt. 8.00-18.00, sob. 8.00-13.00

„Monochromatyczni Ludzie” – wystawa fotografii Dominiki Kaczmarek, 8.04, godz. 17.00

XIII Powiatowy Konkurs Literacki „Przygoda z lekturą” – szczegóły i regulamin konkursu na stronie internetowej biblioteki, zgłoszenia przyjmowane są do 29.04. 

Wyniki wyszukiwania ({[{total}]})

brak wyników wyszukiwania

Newsletter

Zapisano adres do bazy.

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera.